Actions (5.x-2.6) - en to ca translation catalogue (134 entries)

en: user
ca: usuari

en: delete
ca: suprimeix

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Subject
ca: Assumpte

en: Actions
ca: Accions

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Description
ca: Descripció

en: Comments
ca: Comentaris

en: Taxonomy
ca: Taxonomia

en: Message
ca: Missatge

en: Name
ca: Nom

en: Save
ca: Desa

en: actions
ca: accions

en: Keywords
ca: Paraules clau

en: Unassign
ca: Desassigna

en: action
ca: acció

en: Sent email to %recipient
ca: Enviat el correu electrònic a %recipient

en: Unable to send email to %recipient
ca: No s'ha pogut enviar el correu electrònic a %recipient

en: The subject of the message.
ca: L'assumpte del missatge.

en: Create
ca: Crea

en: Send e-mail
ca: Envia un correu electrònic

en: configure
ca: configura

en: Recipient
ca: Destinatari

en: Users
ca: Usuaris

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Operation
ca: Operació

en: This cannot be undone.
ca: No es pot desfer.

en: Redirect to URL
ca: Redirigeix a la URL

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
ca: El nom de l'usuari a qui voleu assignar l'autoria.

en: Please enter a valid username.
ca: Introduïu un nom d'usuari vàlid.

en: Please enter a valid email address or %author.
ca: Introduïu una adreça vàlida de correu electrònic o %autor.

en: Manage the actions defined for your site.
ca: Gestioneu les accions definides pel vostre web.

en: Delete action
ca: Esborrar acció

en: Actions available to Drupal:
ca: Accions disponibles per a Drupal:

en: The action has been successfully saved.
ca: L'acció s'ha desat satisfactòriament.

en: Remove orphaned actions
ca: Elimina les accions òrfenes

en: administer actions
ca: administra les accions

en: Assign
ca: Assigna

en: The email address to which the message should be sent OR enter %author if you would like to send an e-mail to the author of the original post.
ca: L'adreça de correu electrònic a la qual s'enviarà el missatge O entreu %author si voleu enviar un correu a l'autor de l'enviament original.

en: Cannot use '%author' token in this context.
ca: No es pot fer servir l'element '%author' en aquest context.

en: Action %action has been unassigned.
ca: L'acció %action ha estat desassignada

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
ca: Desbordament de pila: hi ha massa crides a actions_do(). S'interromprà per evitar una bucle infinit.

en: Action %action added.
ca: L'acció %action ha estat afegida.

en: Removed orphaned action %action from database.
ca: S'ha eliminat l'acció òrfena (%action) de la base de dades.

en: There is an orphaned action in your actions table
ca: Hi ha una acció òrfena a la vostra taula d'accions.

en: There are orphaned actions in your actions table
ca: Hi ha accions òrfenes a la vostra taula d'accions.

en: Action %action saved.
ca: S'ha desat l'acció %action

en: Action %action created.
ca: S'ha creat l'acció %action

en: Triggers are system events, such as when new content is added or when a user logs in. Trigger module combines these triggers with actions (functional tasks), such as unpublishing content or e-mailing an administrator. The <a href="@url">Actions settings page</a> contains a list of existing actions and provides the ability to create and configure additional actions.
ca: Els activadors són esdeveniments del sistema com ara quan s'afegeixen nous continguts o quan un usuari s'identifica. El mòdul Trigger combina aquests activadors amb accions (tasques funcionals) com ara retirar un contingut o enviar un missatge a un administrador. La <a href="@url">pàgina de configuració d'accions</a> conté una llista de les accions existents i dóna la capacitat de crear i de configurar noves accions.

en: Actions are individual tasks that the system can do, such as unpublishing a piece of content or banning a user. Modules, such as the trigger module, can fire these actions when certain system events happen; for example, when a new post is added or when a user logs in. Modules may also provide additional actions.
ca: Les accions són tasques individuals que el sistema pot fer, com ara retirar un element de contingut o expulsar un usuari. Els mòduls, com ara el mòdul trigger, poden activar aquestes accions quan tenen lloc esdeveniments concrets; per exemple, quan s'afegeix un nou enviament o quan un usuari es registra. Els mòduls també poden proporcionar altres accions addicionals.

en: There are two types of actions: simple and advanced. Simple actions do not require any additional configuration, and are listed here automatically. Advanced actions can do more than simple actions; for example, send an e-mail to a specified address, or check for certain words within a piece of content. These actions need to be created and configured first before they may be used. To create an advanced action, select the action from the drop-down below and click the <em>Create</em> button.
ca: Hi ha dos tipus d'accions: senzilla i avançada. Les accions senzilles no requereixen cap configuració addicional i es llisten automàticament. Les accions avançades poden fer més coses que les senzilles com, per exemple, enviar un correu a una adreça determinada, o cercar un grup de paraules dins d'un tros de contingut. Cal crear i configurar aquestes accions abans de fer-les servir. Per crear una acció avançada, seleccioneu l'acció a la lista desplegable de sota i cliqueu al botó <em>Crear</em>.

en: You may proceed to the <a href="@url">Triggers</a> page to assign these actions to system events.
ca: Podeu anar a pàgina <a href="@url">Activadors</a> per assignar aquestes accions a esdeveniments del sistema.

en: An advanced action offers additional configuration options which may be filled out below. Changing the <em>Description</em> field is recommended, in order to better identify the precise action taking place. This description will be displayed in modules such as the trigger module when assigning actions to system events, so it is best if it is as descriptive as possible (for example, "Send e-mail to Moderation Team" rather than simply "Send e-mail").
ca: Una acció avançada ofereix opcions de configuració addicionals que es poden emplenar més avall. Es recomana canviar el camp <em>Descripció</em> per tal d'identificar millor l'acció concreta que tindrà lloc. Aquesta descripció es mostrarà als mòduls com ara el de disparadors quan s'assignin accions a esdeveniments del sistema, per la qual cosa és preferible que sigui quant més descriptiva millor (per exemple, "Enviar un correu al grup de moderadors" en lloc de simplement "Enviar correu").

en: Below you can assign actions to run when certain comment-related triggers happen. For example, you could promote a post to the front page when a comment is added.
ca: A continuació, podeu assignar accions a prendre quan s'esdevenen certs activadors relacionats amb els comentaris. Per exemple,  quan s'afegeix un comentari, podeu promoure'l a la pàgina principal.

en: Below you can assign actions to run when certain content-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a post is created or updated.
ca: A continuació, podeu assignar accions a prendre quan s'esdevenen certs activadors relacionats amb el contingut. Per exemple, podeu enviar un missatge a un administrador quan es crea o es modifica un enviament.

en: Below you can assign actions to run during each pass of a cron maintenance task.</p>
ca: A continuació, podeu assignar accions a executar en cada pas d'una tasca de manteniment amb cron.

en: Below you can assign actions to run when certain taxonomy-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a term is deleted.
ca: A continuació, podeu assignar accions a prendre quan s'esdevenen certs activadors relacionats amb la taxonomia. Per exemple, podeu enviar un missatge de correu a un administrador quan s'esborra un terme.

en: Below you can assign actions to run when certain user-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a user account is deleted.
ca: A continuació, podeu assignar accions a prendre quan s'esdevenen certs activadors relacionats amb els usuaris. Per exemple, podeu enviar un missatge de correu a un administrador quan s'esborra un compte d'usuari.

en: The Trigger module provides the ability to trigger <a href="@actions">actions</a> upon system events, such as when new content is added or when a user logs in.
ca: El mòdul Trigger permet desencadenar <a href="@actions">accions</a> en funció d'esdeveniments del sistema, com ara quan s'afegeixen nous continguts o quan un usuari s'identifica.

en: The combination of actions and triggers can perform many useful tasks, such as e-mailing an administrator if a user account is deleted, or automatically unpublishing comments that contain certain words. By default, there are five "contexts" of events (Comments, Content, Cron, Taxonomy, and Users), but more may be added by additional modules.
ca: La combinació d'accions i activadors pot fer tasques molt útils tals com enviar un missatge a un administrador si s'esborra un compte d'usuari, o no publicar automàticament els comentaris que contenen certes paraules. Per defecte, hi ha cinc "contextos" d'esdeveniments (Comentaris, Contingut, Cron, Taxonomia i Usuaris), però els mòduls addicionals poden afegir-ne d'altres.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@trigger">Trigger module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@trigger">mòdul Trigger</a> al manual en línia.

en: Manage actions
ca: Administra accions

en: Configure an advanced action
ca: Configurar una acció avançada

en: Delete an action.
ca: Eliminar una acció.

en: Remove orphans
ca: Eliminar orfes

en: Triggers
ca: Activadors

en: Tell Drupal when to execute actions.
ca: Digueu a Drupal quan s'han d'executar les accions.

en: Unassign an action from a trigger.
ca: Treure l'assignació d'una acció d'un activador.

en: Choose an advanced action
ca: Trieu una acció avançada

en: Action type
ca: Tipus d'acció

en: Make a new advanced action available
ca: Fes disponible una nova acció avançada

en: A unique description for this advanced action. This description will be displayed in the interface of modules that integrate with actions, such as Trigger module.
ca: Una descripció única per a aquesta acció avançada. Aquesta descripció es mostrarà a la interfície dels mòduls que s'integren amb accions, com ara el mòdul Trigger.

en: Are you sure you want to delete the action %action?
ca: Esteu segur de voler esborrar l'acció %action?

en: Action %action was deleted
ca: S'ha esborrat l'acció %action

en: Deleted orphaned action (%action).
ca: S'a esborrat l'acció òrfena (%action)

en: Are you sure you want to unassign the action %title?
ca: Esteu segur que voleu desassignar l'acció %title?

en: You can assign it again later if you wish.
ca: Podeu assignar-la més tard, si ho preferiu.

en: Trigger:
ca: Activador:

en: unassign
ca: Desassignar

en: Choose an action
ca: Escull una acció

en: No available actions for this trigger.
ca: No hi ha cap acció disponible per a aquest activador.

en: The action you chose is already assigned to that trigger.
ca: L'acció que heu triat ja està assignada a aquest activador.

en: You have added an action that changes a the property of a post. A Save post action has been added so that the property change will be saved.
ca: Heu afegit una acció que canvia una propietat d'un enviament. Una acció de Desar l'enviament ha estat afegida perquè la propietat canviada sigui desada.

en: When cron runs
ca: Quan el cron s'executa

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
ca: La URL a la qual l'usuari serà redirigit. Pot ser una URL interna com node/1234 o una URL externa com http://drupal.org.

en: When either saving a new post or updating an existing post
ca: Quan es desa un nou enviament o se n'actualitza un d'existent

en: After saving a new post
ca: Després de desar un nou enviament

en: After saving an updated post
ca: Després de desar un enviament actualitzat

en: After deleting a post
ca: Després d'eliminar un enviament

en: When content is viewed by an authenticated user
ca: Quan el contingut es vist per un usuari autenticat

en: Publish post
ca: Publicar enviament

en: Unpublish post
ca: No publicar enviament

en: Make post sticky
ca: Fer l'enviament estàtic

en: Make post unsticky
ca: Fer l'enviament no estàtic

en: Promote post to front page
ca: Promocionar l'enviament a la pàgina pricipal

en: Remove post from front page
ca: Treure l'enviament de la pàgina principal

en: Change the author of a post
ca: Canviar l'autor de l'enviament

en: Save post
ca: Desa l'enviament

en: Unpublish post containing keyword(s)
ca: No publicar enviament que continga les paraules clau

en: Display a message to the user
ca: Mostra un missatge a l'usuari

en: Unpublish comment
ca: Retira el comentari

en: Unpublish comment containing keyword(s)
ca: Retira el comentari que contingui les paraules clau

en: Block current user
ca: Bloquejar l'usuari actual.

en: Ban IP address of current user
ca: Prohibir l'adreça IP de l'usuari actual

en: Set @type %title to published.
ca: Estableix @type %title a publicat.

en: Set @type %title to unpublished.
ca: Estableix @type %title a no publicat.

en: Set @type %title to sticky.
ca: Estableix @type %title a estàtic.

en: Set @type %title to unsticky.
ca: Estableix @type %title a no estàtic.

en: Promoted @type %title to front page.
ca: Promocionar @type %title a la pàgina inicial.

en: Removed @type %title from front page.
ca: Treure @type %title de la pàgina inicial.

en: Saved @type %title
ca: Desat @type %title

en: Changed owner of @type %title to uid %name.
ca: S'ha canviat el propietari de @type %title a l'uid %name.

en: The post will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
ca: L'aportació no serà publicada si conté alguna de les seqüències de caràcters incloses aquí. Utilitzeu una llista de seqüències de caràcters separades per comes. Exemple: divertit, teatre, "Company, Inc.". Les seqüències de caràcters són sensibles a les majúscules i minúscules.

en: After saving a new comment
ca: Després de desar un nou comentari

en: After saving an updated comment
ca: Després d'actualitzar un comentari

en: After deleting a comment
ca: Després d'eliminar un comentari

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
ca: Quan un comentari està sent vist per un usuari autenticat

en: Unpublished comment %subject.
ca: Comentari no publicat %subject.

en: The comment will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
ca: El comentari es retirarà si conté qualsevol de les seqüències de caràcters de més amunt. Utilitzeu una llista de seqüències de caràcters separada per comes. Exemple: divertit, "Company, Inc.". Les seqüències de caràcters són sensibles a les majúscules.

en: After a user account has been created
ca: Després que un compte d'usuari hagi estat creat

en: After a user's profile has been updated
ca: Després que un perfil d'usuari hagi estat actualitzat

en: After a user has been deleted
ca: Després que un usuari hagi estat eliminat.

en: After a user has logged in
ca: Després que un usuari hagi entrat

en: After a user has logged out
ca: Després que un usuari hagi sortit

en: When a user's profile is being viewed
ca: Quan un perfil d'usuari esta sent vist

en: Blocked user %name.
ca: Usuari %name bloquejat.

en: Banned IP address %ip
ca: Adreça IP %ip prohibida.

en: After saving a new term to the database
ca: Després de desar un nou terme a la base de dades

en: After saving an updated term to the database
ca: Després de desar un terme actualitzat a la base de dades

en: After deleting a term
ca: Després d'eliminar un terme

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
ca: Habilita quines accions es desencadenen per determinats esdeveniments del sistema, tals com quan es creen nous continguts.
