Actions (5.x-2.6) - en to gl translation catalogue (127 entries)

en: user
gl: usuario/a

en: delete
gl: eliminar

en: Delete
gl: Eliminar

en: Operations
gl: Operacións

en: Content
gl: Contido

en: Username
gl: Nome de usuario/a

en: Subject
gl: Asunto

en: Actions
gl: Accións

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Description
gl: Descrición

en: Comments
gl: Comentarios

en: error
gl: erro

en: Taxonomy
gl: Taxonomía

en: Message
gl: Mensaxe

en: Name
gl: Nome

en: Save
gl: Gardar

en: actions
gl: accións

en: Keywords
gl: Palabras chave

en: Unassign
gl: Quitar asignación

en: action
gl: acción

en: Sent email to %recipient
gl: Enviar correo-e a %recipient

en: Unable to send email to %recipient
gl: Non foi posíbel enviar o correo-e a %recipient

en: The subject of the message.
gl: O asunto da mensaxe.

en: Create
gl: Crear

en: Send e-mail
gl: Enviar un correo-e

en: configure
gl: configurar

en: Recipient
gl: Recipiente

en: Users
gl: Usuarios

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Operation
gl: Operación

en: This cannot be undone.
gl: Este cambio non pode ser desfeito.

en: Redirect to URL
gl: Reenviar a unha URL

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
gl: O nome de usuario/a a quen lle desexa asignar a propiedade.

en: Please enter a valid username.
gl: Introduza un nome de usuario válido, por favor.

en: Please enter a valid email address or %author.
gl: Introduza un enderezo válido de correo-e ou %author por favor.

en: Manage the actions defined for your site.
gl: Xestionar as accións definidas para o seu sitio.

en: Delete action
gl: Eliminar accións

en: Actions available to Drupal:
gl: Accións dispoñíbeis en Drupal

en: The action has been successfully saved.
gl: A ación foi gardada con éxito.

en: Remove orphaned actions
gl: Eliminar accións orfas

en: administer actions
gl: administrar accións

en: Assign
gl: Asignar

en: The email address to which the message should be sent OR enter %author if you would like to send an e-mail to the author of the original post.
gl: O enderezo de de correo-e ao que debe ser enviada a mensaxe OU introduza %author se desexa enviar un correo-e ao/á autor/a da entrada orixinal.

en: Action %action has been unassigned.
gl: A acción %action foi desvinculada.

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
gl: Sobrecarga da pila: demasiadas chamadas a actions_do(). Abortado para previr recusión infinita.

en: Action %action saved.
gl: A acción %action foi gardada.

en: Action %action created.
gl: Creouse a acción %action.

en: Triggers are system events, such as when new content is added or when a user logs in. Trigger module combines these triggers with actions (functional tasks), such as unpublishing content or e-mailing an administrator. The <a href="@url">Actions settings page</a> contains a list of existing actions and provides the ability to create and configure additional actions.
gl: Os disparadores son eventos do sistema, como cando un novo contido é engadido ou cando un usuario inicia sesión. O Módulo disparador combina estos disparadores con accións (tarefas funcionais), como despublicar un contido ou enviar un correo-e ao administrador. A <a href="@url">Páxina de axustes das accións</a> contén unha lista de accións existentes e permite a funcionalidade de crear e configurar accións adicionais.

en: Actions are individual tasks that the system can do, such as unpublishing a piece of content or banning a user. Modules, such as the trigger module, can fire these actions when certain system events happen; for example, when a new post is added or when a user logs in. Modules may also provide additional actions.
gl: As accións son tarefas individuais que pode realizar o sistema, como non publicar un fragmento de contido ou a expulsión dun usuario. Os módulos, como o módulo de disparo, pode disparar estas accións cando ocorren determinados eventos do sistema, por exemplo, cando se engade unha nova entrada ou cando accede un/ha usuario/a. Os módulos tamén poden fornecer accións adicionais.

en: There are two types of actions: simple and advanced. Simple actions do not require any additional configuration, and are listed here automatically. Advanced actions can do more than simple actions; for example, send an e-mail to a specified address, or check for certain words within a piece of content. These actions need to be created and configured first before they may be used. To create an advanced action, select the action from the drop-down below and click the <em>Create</em> button.
gl: Hai dous tipos de accións: simple e avanzada. As accións simples, non requiren ningunha configuración adicional, e figuran nesta lista de forma automática. As accións avanzadas poden facer máis do que as accións simples, por exemplo, enviar un correo-e a un enderezo determinado, ou detectar certas palabras dentro de un envío de contido. Estas accións deben ser creadas e configuradas antes de que se poidan utilizar. Para crear unha acción avanzada, seleccione a acción desde o menú despregábel e a seguir prema no botón <em>Crear</em>.

en: You may proceed to the <a href="@url">Triggers</a> page to assign these actions to system events.
gl: Pode empregar a páxina <a href="@url">Dsparadores</a> para asignar estas accións aos eventos do sistema.

en: Below you can assign actions to run when certain comment-related triggers happen. For example, you could promote a post to the front page when a comment is added.
gl: Debaixo podes asignar accións para que se executen cando salten os disparadores relacionados cos comentarios. Por exemplo, podes promover un artigo á páxina principal cando se engade un comentario.

en: Below you can assign actions to run when certain content-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a post is created or updated.
gl: Debaixo podes asignar accións para que se executen cando salten os disparadores relacionados co contido. Por exemplo, podes enviar un correo-e a un administrador cando se crea ou actualiza un artigo.

en: Below you can assign actions to run when certain taxonomy-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a term is deleted.
gl: Debaixo podes asignar accións para que se executen cando salten os disparadores relacionados coas categorías. Por exemplo, podes enviar un correo-e a un administrador cando se borra un termo.

en: Below you can assign actions to run when certain user-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a user account is deleted.
gl: Debaixo podes asignar accións para que se executen cando salten os disparadores relacionados cos usuarios. Por exemplo, podes enviar un correo-e a un administrador cando se borra unha conta de usuario.

en: The Trigger module provides the ability to trigger <a href="@actions">actions</a> upon system events, such as when new content is added or when a user logs in.
gl: O Módulo disparador provee a habilidade de disparar <a href="@actions">accións</a> durante os eventos do sistema, como cando se engaden novos contidos ou cando un usuario inicia sesión.

en: The combination of actions and triggers can perform many useful tasks, such as e-mailing an administrator if a user account is deleted, or automatically unpublishing comments that contain certain words. By default, there are five "contexts" of events (Comments, Content, Cron, Taxonomy, and Users), but more may be added by additional modules.
gl: A combinación de accións e disparadores pode realizar moitas tarefas útiles, como enviar correos-e aos administradores se unha conta de usuario é borrada, ou despublicar automaticamente comentarios que conteñan determinadas palabras. De maneira predefinida, hai cinco "contextos" para os eventos (Comentarios, Contido, Cron, Categorías e Usuarios), pero podense engadir outros con modulos adicionais.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@trigger">Trigger module</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler a entrada do manual en liña <a href="@trigger">Módulo disparador</a>.

en: Manage actions
gl: Xestionar as accións

en: Configure an advanced action
gl: Configurar unha acción avanzada

en: Delete an action.
gl: Eliminar unha acción

en: Remove orphans
gl: Elininar orfas

en: Triggers
gl: Disparadores

en: Tell Drupal when to execute actions.
gl: Dille a Drupal cando executar accións.

en: Unassign an action from a trigger.
gl: Desvincular unha acción dun disparador.

en: Choose an advanced action
gl: Elexir unha acción avanzada

en: Action type
gl: Tipo de acción

en: Make a new advanced action available
gl: Facer unha nova acción avanzada dispoñíbel

en: A unique description for this advanced action. This description will be displayed in the interface of modules that integrate with actions, such as Trigger module.
gl: Unha descrición única para esta acción avanzada. Esta descrición mostrarse na interface dos módulos que se integran coas accións, como o módulo de activación.

en: Are you sure you want to delete the action %action?
gl: Está seguro de querer eliminar a acción %action?

en: Action %action was deleted
gl: A acción %action foi eliminada

en: Deleted orphaned action (%action).
gl: Eliminouse a acción orfa (%action).

en: Are you sure you want to unassign the action %title?
gl: Estás seguro de querer desvincular a acción %title?

en: You can assign it again later if you wish.
gl: Pódea asignar outra vez despois se quere.

en: Trigger:
gl: Disparador:

en: unassign
gl: sen asignar

en: Choose an action
gl: Elixa unha acción

en: No available actions for this trigger.
gl: Non hai accións dispoñíbeis para este disparador.

en: The action you chose is already assigned to that trigger.
gl: A acción elexida xa está asignada a este disparador.

en: You have added an action that changes a the property of a post. A Save post action has been added so that the property change will be saved.
gl: Engadiches unha acción que cambia unha propiedade dun artigo. Engadiuse unha acción Gardar artigo para que se garde a propiedade cambiada.

en: When cron runs
gl: Cando se execute cron

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
gl: O URL ao que debe ser redirixido/a o/a usuario/a actual. Este pode ser un URL interno como node/1234 o un URL externo como http://drupal.org.

en: After saving a new post
gl: Despois de gardar un novo envio

en: After saving an updated post
gl: Despois de gardar un envio actualizado

en: After deleting a post
gl: Despois de eliminar un envio

en: When content is viewed by an authenticated user
gl: Cando o contido é visto por un/ha usuario/a autenticado/a

en: Publish post
gl: Publicar envio

en: Unpublish post
gl: Non publicar envio

en: Make post sticky
gl: Facer o envio pegañento

en: Make post unsticky
gl: Facer o envio non pegañento

en: Promote post to front page
gl: Promocionar o envio á páxina principal

en: Remove post from front page
gl: Quitar o envio da páxina principal

en: Change the author of a post
gl: Cambiar o autor dun envio

en: Save post
gl: Gardar envio

en: Unpublish post containing keyword(s)
gl: Despublicar comentarios que conteñan as palabras clave

en: Display a message to the user
gl: Amosar unha mensaxe ao usuario

en: Unpublish comment
gl: Despublicar comentario

en: Unpublish comment containing keyword(s)
gl: Despublicar comentario que conteñan as palabras clave

en: Block current user
gl: Bloquear o usuario actual

en: Ban IP address of current user
gl: Bloquear o enderezo IP deste usuario

en: Set @type %title to published.
gl: Establecer @type %title como publicado.

en: Set @type %title to unpublished.
gl: Establecer @type %title como non publicado.

en: Set @type %title to sticky.
gl: Establecer @type %title como pegañento.

en: Set @type %title to unsticky.
gl: Establecer @type %title como non pegañento.

en: Promoted @type %title to front page.
gl: Promocionado @type %title á páxina principal.

en: Removed @type %title from front page.
gl: Quitado @type %title da páxina principal.

en: Saved @type %title
gl: Gardouse @type %title.

en: Changed owner of @type %title to uid %name.
gl: Cambiada a propiedade de @type %title ao uid %name.

en: The post will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
gl: A entrada non será publicada se conten algunha das secuencias de caracteres de enriba. Use unha lista separada por comas de secuencias de caracteres. Exemplo: divertido, puenting, "Empresa, Inc.". As secuencias de caracteres distinguen entre maiúsculas e minúsculas.

en: After saving a new comment
gl: Despois de gardar un novo comentario

en: After saving an updated comment
gl: Despois de gardar un comentario actualizado

en: After deleting a comment
gl: Despois de eliminar un comentario

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
gl: Cando un comentario sexa visto por un usuario autentificado

en: Unpublished comment %subject.
gl: Comentario %subject non publicado.

en: The comment will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
gl: O comentario non será publicado se conten algunha das secuencias de caracteres de enriba. Use unha lista separada por comas de secuencias de caracteres. Exemplo: divertido, puenting, "Empresa, Inc.". As secuencias de caracteres distinguen entre maiúsculas e minúsculas.

en: After a user account has been created
gl: Despois de que se elimine una conta de usuario

en: After a user's profile has been updated
gl: Despois de que o perfil dun usuario sexa actualizado

en: After a user has been deleted
gl: Despois de que un usuario sexa eliminado

en: After a user has logged in
gl: Despois de que un usuario inicie sesión

en: After a user has logged out
gl: Despois de que un usuario peche a súa sesión.

en: When a user's profile is being viewed
gl: Cando se ve un perfil de usuario.

en: Blocked user %name.
gl: Usuario %name bloqueado.

en: Banned IP address %ip
gl: O enderezo IP %ip foi bloqueado

en: After saving a new term to the database
gl: Despois de gardar un novo termo na base de datos

en: After saving an updated term to the database
gl: Despois de gardar a actualización dun termo na base de datos

en: After deleting a term
gl: Despois de eliminar un termo

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
gl: Permite que sexan disparadas accións en certos eventos do sistema, como cando se crea un novo contido.
