Actions (5.x-2.6) - en to hr translation catalogue (129 entries)

en: user
hr: korisnik

en: delete
hr: izbriši

en: Delete
hr: Izbriši

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Subject
hr: Naslov

en: Actions
hr: Akcije

en: Cancel
hr: Odustani

en: Description
hr: Opis

en: Comments
hr: Komentari

en: error
hr: greška

en: Taxonomy
hr: Taksonomija

en: Message
hr: Poruka

en: Name
hr: Naziv

en: Save
hr: Spremi

en: actions
hr: akcije

en: Keywords
hr: Ključne riječi

en: Unassign
hr: Oduzmi

en: action
hr: radnja

en: Sent email to %recipient
hr: Pošalji e-mail korisniku %recipient.

en: Unable to send email to %recipient
hr: Nije bilo moguće poslati e-mail korisniku %recipient.

en: The subject of the message.
hr: Naslov poruke.

en: Create
hr: Stvori

en: Send e-mail
hr: Pošalji e-mail

en: configure
hr: konfiguriraj

en: Recipient
hr: Primatelj

en: Users
hr: Korisnici

en: Anonymous
hr: Anoniman

en: Operation
hr: Operacija

en: This cannot be undone.
hr: Ovo se ne može vratiti na prethodno stanje.

en: Redirect to URL
hr: Preusmjeri na URL

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
hr: Korisničko ime korisnika kome želite dodijeliti vlasništvo.

en: Please enter a valid username.
hr: Molimo unesite isparvno korisničko ime.

en: Please enter a valid email address or %author.
hr: Molim unesite ispravnu e-mail adresu ili %author.

en: Manage the actions defined for your site.
hr: Upravljajte akcijama definiranima za vašu stranicu.

en: Delete action
hr: Izbriši radnju

en: Actions available to Drupal:
hr: Akcije dostupne Drupalu:

en: The action has been successfully saved.
hr: Ova radnja je uspješno sačuvana.

en: Remove orphaned actions
hr: Ukloni nepovezane akcije

en: administer actions
hr: administriraj akcije

en: Assign
hr: Dodijeli

en: The email address to which the message should be sent OR enter %author if you would like to send an e-mail to the author of the original post.
hr: E-mail adresa na koju se treba poslati poruka ILI unesite %author ukoliko želite poslati poruku autoru izvornog posta.

en: Action %action has been unassigned.
hr: Radnja %action je uklonjena.

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
hr: Prekoračenje stack-a: previše zahtjeva za radnjom actions_do(). Prekinite kako bi izbjegli beskonačne rekurzivne petlje.

en: Action %action saved.
hr: Akcija %action je spremljena.

en: Action %action created.
hr: Stvorena je akcija %action.

en: Triggers are system events, such as when new content is added or when a user logs in. Trigger module combines these triggers with actions (functional tasks), such as unpublishing content or e-mailing an administrator. The <a href="@url">Actions settings page</a> contains a list of existing actions and provides the ability to create and configure additional actions.
hr: Okidači su događaji na nivou sustava, kao što je dodavanje novog sadržaja ili prijavljivanje korisnika. Modul Okidač kombinira okidače sa akcijama (finkcijskim radnjama), kao što su promjena statusa sadržaja u "nije objavljen" i slanje elektronske poruke administratoru. Strana <a href="@url">Postavljanje akcija</a> sadrži popis postojećih akcija, kao i alate potrebne za kreiranje i konfiguriranje novih akcija.

en: Actions are individual tasks that the system can do, such as unpublishing a piece of content or banning a user. Modules, such as the trigger module, can fire these actions when certain system events happen; for example, when a new post is added or when a user logs in. Modules may also provide additional actions.
hr: Radnje su pojedinačni zadaci koje sustav može obavljati, kao što je recimo povlačenje objave sadržaja ili zabrana pristupa korisniku. Moduli, kao što je okidač (trigger) mogu pokrenuti ove radnje kada se dogode neki sustavski događaji: npr, kada se postavi nova poruka ili se doda novi korisnik. Moduli također mogu osigurati dodatne radnje.

en: There are two types of actions: simple and advanced. Simple actions do not require any additional configuration, and are listed here automatically. Advanced actions can do more than simple actions; for example, send an e-mail to a specified address, or check for certain words within a piece of content. These actions need to be created and configured first before they may be used. To create an advanced action, select the action from the drop-down below and click the <em>Create</em> button.
hr: Postoje dva tipa radnji: jednostavna ili napredna. Jednostavne radnje ne zahtjevaju dodatne konfiguracije i ovdje su navedene automatski. Napredne radnje su močnije od jednostavnih; npr. poslati e-mail na određenu adresu ili provjeriti postoji li neka riječ u određenom dijelu teksta. Ove radnje moraju se kreirati i konfigurirati prije nego što budu raspoložive za korištenje. Kako bi napravili novu naprednu radnju, odaberite odgovarajuću stavku iz padajućeg izbornika na dnu ove stranice i kliknite <em>Napravi</em>.

en: You may proceed to the <a href="@url">Triggers</a> page to assign these actions to system events.
hr: Možete produžiti na stranicu <a href="@url">Okidači</a> gdje možete pridružiti ove radnje određenim sistemskim događajima.

en: An advanced action offers additional configuration options which may be filled out below. Changing the <em>Description</em> field is recommended, in order to better identify the precise action taking place. This description will be displayed in modules such as the trigger module when assigning actions to system events, so it is best if it is as descriptive as possible (for example, "Send e-mail to Moderation Team" rather than simply "Send e-mail").
hr: Napredna radnja nudi dodatne opcije konfiguracije koje se mogu popuniti ovdje dolje. Mijenjanje polja <em>Opis</em> se preporučuje, kako bi se bolje identificirala sama radnja. Opis će biti prikazan u modulima kao što je trigger kada se pridružuju radnje događajima u sustavu, zato je najbolje da on bude što je moguće detaljnije opisan (npr, "Pošalji e-mail Timu za Moderaciju portala" radije nego samo "Pošalji e-mail").

en: Below you can assign actions to run when certain comment-related triggers happen. For example, you could promote a post to the front page when a comment is added.
hr: Ispod možete dodati akcije koje bivaju pokrenute prilikom aktiviranja određenih okidača. Npr. možete učinite neki unos vidljivim na naslovnici u slučaju dodavanja komentara za unos.

en: Below you can assign actions to run when certain content-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a post is created or updated.
hr: Ovde možete aktivirati obradu određnih akcija koje se aktiviraju prilikom izvjesnih akcija. Npr. možete poslati e-mail poruku administratoru kada se pojavi novi unos ili izmjeni neki postojeći.

en: Below you can assign actions to run when certain taxonomy-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a term is deleted.
hr: Ovde možete povezati određene akcije sa okidačima povezanim sa taksonomijom. Npr. možete poslati administratoru poruku u slučaju da neki termin bude obrisan.

en: Below you can assign actions to run when certain user-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a user account is deleted.
hr: Ovde možete povezati određene akcije okidačima povezanim sa korisničkim računima. Npr. možete poslati administratoru poruku u slučaju da korisnički račun bude obrisan.

en: The Trigger module provides the ability to trigger <a href="@actions">actions</a> upon system events, such as when new content is added or when a user logs in.
hr: Modul okidač omogućava dodavanje <a href="@actions">akcija</a> koje se povezuju sa određenim događajima u sustavu, kao dodavanje novog sadržaja ili prijavljivanje korisnika.

en: The combination of actions and triggers can perform many useful tasks, such as e-mailing an administrator if a user account is deleted, or automatically unpublishing comments that contain certain words. By default, there are five "contexts" of events (Comments, Content, Cron, Taxonomy, and Users), but more may be added by additional modules.
hr: Kombinacija akcija i okidača se može koristiti za automatizaciju velikog broja različitih zadataka, kao što je poslati administratoru poruku u slučaju da korisnik bude obrisan, ili spriječiti pojavljivanje komentara koji sadrže određene predefinirane termine. Standardno je postavljeno pet različitih "konteksta" za događaje (Komentari, Sadržaj,  Cron, Taksonomija i Korisnici), više ih može biti dodano od strane drugih modula dodatih sustavu.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@trigger">Trigger module</a>.
hr: Za više informacija, pogledajte online priručnik za <a href="@trigger">Trigger modul</a>.

en: Manage actions
hr: Upravljanje akcijama

en: Configure an advanced action
hr: Podešavanje napredne akcije

en: Delete an action.
hr: Izbriši radnju.

en: Remove orphans
hr: Ukloni siročiće (orphans)

en: Triggers
hr: Okidači

en: Tell Drupal when to execute actions.
hr: Kada Drupal treba izvršiti akcije.

en: Unassign an action from a trigger.
hr: Razdvojiti akciju od okidača.

en: Choose an advanced action
hr: Odaberite naprednu radnju

en: Action type
hr: Vrsta akcije

en: Make a new advanced action available
hr: Napravi novu naprednu radnju

en: A unique description for this advanced action. This description will be displayed in the interface of modules that integrate with actions, such as Trigger module.
hr: Jedinstveni opis ove napredne radnje. Ovaj opis će biti prikazan u korisničkom sučelju modula koji je integriran sa radnjom, kao što je Okidač (eng. Trigger) modul.

en: Are you sure you want to delete the action %action?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati radnju %action?

en: Action %action was deleted
hr: Radnja %action je obrisana.

en: Deleted orphaned action (%action).
hr: Izbriši zaostalu radnju (%action).

en: Are you sure you want to unassign the action %title?
hr: Jeste li sigurni da želite ukloniti radnju %title ?

en: You can assign it again later if you wish.
hr: Kasnije je možete zadati ako želite.

en: Trigger:
hr: Okidač:

en: unassign
hr: ukloni

en: Choose an action
hr: Odaberi akciju

en: No available actions for this trigger.
hr: Nema dostupnih akcija za ovaj okidač.

en: The action you chose is already assigned to that trigger.
hr: Radnja koju ste odabrali je već dodjeljena ovom okidaču.

en: You have added an action that changes a the property of a post. A Save post action has been added so that the property change will be saved.
hr: Dodali ste akciju koja mijenja osobine priloga. Akcija Spremi post je dodana tako da ova promjena može biti sačuvana automatski.

en: When cron runs
hr: Kada se cron pokrene

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
hr: URL na kog korisnik treba da se preusmjeri. Ovo može biti interni hiperlink kao npr. node/1234 ili eksterni URL kao npr. http://drupal.org.

en: When either saving a new post or updating an existing post
hr: Pri spremanju novog ili osvježavanju postojećeg unosa

en: After saving a new post
hr: Nakon spremanja novog unosa

en: After saving an updated post
hr: Nakon spremanje ažuriranog unosa

en: After deleting a post
hr: Nakon brisanja unosa

en: When content is viewed by an authenticated user
hr: Kada sadržaj pregleda ovlašteni korisnik

en: Publish post
hr: Objavi unos

en: Unpublish post
hr: Prekini objavu unosa

en: Make post sticky
hr: Učiniti sadržaj ljepljivim

en: Make post unsticky
hr: Učiniti sadržaj odljepljenim

en: Promote post to front page
hr: Promovirati sadržaj na naslovnicu

en: Remove post from front page
hr: Ukloni unos sa naslovnice

en: Change the author of a post
hr: Promijeni autora unosa

en: Save post
hr: Spremi unos

en: Unpublish post containing keyword(s)
hr: Prekini objavu unosa koji sadrže ključne riječi

en: Display a message to the user
hr: Prikaži poruku korisniku

en: Unpublish comment
hr: Prekini objavu komentara

en: Unpublish comment containing keyword(s)
hr: Prekini objavu komentara koji sadrže ključne riječi

en: Block current user
hr: Blokiraj trenutnog korisnika

en: Ban IP address of current user
hr: Blokiraj IP adresu trenutnog korisnika

en: Set @type %title to published.
hr: Postavi @type %title kao objavljeno.

en: Set @type %title to unpublished.
hr: Postavi @type %title kao neobjavljeno.

en: Set @type %title to sticky.
hr: Postavite @type %title kao ljepljivo.

en: Set @type %title to unsticky.
hr: Postavite @type %title na neljepljivo.

en: Promoted @type %title to front page.
hr: Promovira @type %title na naslovnu stranicu.

en: Removed @type %title from front page.
hr: Uklonite @type %title sa naslovne stranice.

en: Saved @type %title
hr: Sačuvan @type %title

en: Changed owner of @type %title to uid %name.
hr: Promijeniti vlasnika od @type %title na %name.

en: The post will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
hr: Poruka će biti odjavljena ako sadrži bilo koju gornju znakovnu sekvencu. Koristite popis sekvenci znakova odvojene zarezima. Npr: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Znakovni sekvence su osjetljivi na velika i mala slova.

en: After saving a new comment
hr: Nakon spremanja novog komentara

en: After saving an updated comment
hr: Nakon spremanja osvježenog komentara

en: After deleting a comment
hr: Nakon brisanja komentara

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
hr: Kada ovlašteni korisnik pregleda komentar

en: Unpublished comment %subject.
hr: Neobjavljeni komentar %subject.

en: The comment will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
hr: Komentar neće biti objavljen ako sadrži bilo koji karakter u ovom nizu iznad. Koristite zarez za odvajanje riječi. Npr.: zabavno, bungee jupming, "Company, Inc.". Karakteri su osjetljivi na velika i mala slova.

en: After a user account has been created
hr: Nakon što je korisnički račun kreiran

en: After a user's profile has been updated
hr: Nakon što je korisnički profil osvježen

en: After a user has been deleted
hr: Nakon što je korisnik obrisan

en: After a user has logged in
hr: Nakon što se korisnik prijavio

en: After a user has logged out
hr: Nakon što se korisnik odjavio

en: When a user's profile is being viewed
hr: Kada se pregleda korisnički profil

en: Blocked user %name.
hr: Blokirani korisnik %name.

en: Banned IP address %ip
hr: Blokirana IP adresa %ip

en: After saving a new term to the database
hr: Nakon spremanja novog termina u bazu podataka

en: After saving an updated term to the database
hr: Nakon spremanja ažuriranog pojma u bazu podataka

en: After deleting a term
hr: Nakon brisanja pojma

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
hr: Omogućuje pokretanje akcija pri određenim događajima u sustavu, kao npr. prilikom kreiranja novog sadržaja.
