Actions (5.x-2.6) - en to hu translation catalogue (129 entries)

en: user
hu: felhasználó

en: delete
hu: törlés

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Subject
hu: Tárgy

en: Actions
hu: Akciók

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: error
hu: hiba

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Message
hu: Üzenet

en: Name
hu: Név

en: Save
hu: Mentés

en: URL
hu: Webcím

en: actions
hu: akciók

en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: Unassign
hu: Hozzárendelés törlése

en: action
hu: akció

en: Sent email to %recipient
hu: Email elküldve %recipient számára

en: Unable to send email to %recipient
hu: %recipient számára nem lehet emailt küldeni

en: The subject of the message.
hu: Az üzenet tárgya

en: Create
hu: Létrehozás

en: Send e-mail
hu: Email elküldése

en: configure
hu: beállítás

en: Recipient
hu: Címzett

en: Users
hu: Felhasználók

en: Operation
hu: Művelet

en: This cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Cron
hu: Időzítő

en: Redirect to URL
hu: Átirányítás egy webcímre

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
hu: A felhasználó neve, amely szerzőként szerepel majd.

en: Please enter a valid username.
hu: Érvényes felhasználónevet kell megadni.

en: Please enter a valid email address or %author.
hu: Adjon meg egy érvényes email címet vagy %author-t.

en: Manage the actions defined for your site.
hu: A webhelyen meghatározott akciók kezelése.

en: Delete action
hu: Akció törlése

en: Actions available to Drupal:
hu: Elérhető akciók:

en: The action has been successfully saved.
hu: Az akció mentése sikeres volt.

en: Remove orphaned actions
hu: Árva akciók törlése

en: administer actions
hu: akciók adminisztrációja

en: Assign
hu: Hozzárendelés

en: The email address to which the message should be sent OR enter %author if you would like to send an e-mail to the author of the original post.
hu: Az üzenet címzett email címe, vagy %author írandó be, ha az eredeti tartalom beküldőjének kell küldeni a levelet.

en: Action %action has been unassigned.
hu: %action akció hozzárendelésének törlése sikeres.

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
hu: Veremtúlcsordulás: túl sok „actions_do()” hívás. Megszakítva egy végtelen ciklus megelőzése érdekében.

en: Action %action saved.
hu: %action akció mentése sikerült.

en: Action %action created.
hu: %action akció létrehozása sikerült.

en: Triggers are system events, such as when new content is added or when a user logs in. Trigger module combines these triggers with actions (functional tasks), such as unpublishing content or e-mailing an administrator. The <a href="@url">Actions settings page</a> contains a list of existing actions and provides the ability to create and configure additional actions.
hu: A triggerek olyan rendszeresemények, mint például új tartalom beküldése vagy egy felhasználó belépése. A trigger modul ezekhez az eseményekhez akciókat tud rendelni, például elrejteni egy tartalmat vagy emailt küldeni a webhely gazdájának. Az <a href="@url">akciók beállító oldala</a> a rendszerben rendelkezésre álló akciók listáját mutatja, lehetővé téve új akciók létrehozását és ezek szerkesztését.

en: Actions are individual tasks that the system can do, such as unpublishing a piece of content or banning a user. Modules, such as the trigger module, can fire these actions when certain system events happen; for example, when a new post is added or when a user logs in. Modules may also provide additional actions.
hu: Az akció olyan feladat, amely szükség szerint futtatható, mint egy tartalom elrejtése vagy egy felhasználó kitiltása. Az olyan modulok, mint a Trigger, ezt az akciót eseményhez tudja rendelni. Ilyen kiváltó esemény lehet, ha egy új tartalmat küldenek be vagy ha egy felhasználó belép. A kiegészítő modulok további akciókat biztosíthatnak.

en: There are two types of actions: simple and advanced. Simple actions do not require any additional configuration, and are listed here automatically. Advanced actions can do more than simple actions; for example, send an e-mail to a specified address, or check for certain words within a piece of content. These actions need to be created and configured first before they may be used. To create an advanced action, select the action from the drop-down below and click the <em>Create</em> button.
hu: Az akcióknak két típusa van: egyszerű és konfigurálható. Az egyszerű akciók nem igényelnek további beállítást így automatikusan elérhetőek. A konfigurálható akciók azonban többet tudnak, például egy megadott email címre küldenek egy sablon szerinti levelet vagy megadott szavakat keresnek egy szövegben. Ezeket az akciókat létre kell hozni a kívánt beállításokkal mielőtt felhasználhatók lennének. Egy konfigurálható akció beállítására a lenyíló menüből való választás után a <em>Létrehozás</em> gombra kattintva nyílik lehetőség.

en: You may proceed to the <a href="@url">Triggers</a> page to assign these actions to system events.
hu: A <a href="@url">triggerek oldalán</a> rendelhetők az akciók különböző rendszereseményekhez.

en: An advanced action offers additional configuration options which may be filled out below. Changing the <em>Description</em> field is recommended, in order to better identify the precise action taking place. This description will be displayed in modules such as the trigger module when assigning actions to system events, so it is best if it is as descriptive as possible (for example, "Send e-mail to Moderation Team" rather than simply "Send e-mail").
hu: A konfigurálható akciók beállítási lehetőségeket adnak, melyeket ki kell tölteni. Ajánlott a <em>Leírás</em> mezőt megváltoztatni, hogy az akció a célját jobban leíró nevet kapjon. A Trigger modul ezt a leírást jeleníti meg &ndash; például a rendszeresemények akciókhoz rendelésekor &ndash;, ezért érdemes olyan beszédes nevet választani, mint az „E-mail küldése a moderátoroknak” az egyszerű „E-mail küldése” helyett.

en: Below you can assign actions to run when certain comment-related triggers happen. For example, you could promote a post to the front page when a comment is added.
hu: Az alábbi űrlap segítségével akciók rendelhetőek bizonyos hozzászólásokkal kapcsolatos eseményekhez. Például a címlapra kerülhet kiemelten egy tartalom, amikor hozzászólás érkezik hozzá.

en: Below you can assign actions to run when certain content-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a post is created or updated.
hu: Az alábbi űrlap segítségével akciók rendelhetőek bizonyos tartalmakkal kapcsolatos eseményekhez. Például email-t kaphat a webhely gazdája, amikor egy tartalmat beküldenek vagy frissítenek.

en: Below you can assign actions to run when certain taxonomy-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a term is deleted.
hu: Az alábbi űrlap segítségével akciók rendelhetőek bizonyos taxonómiával kapcsolatos eseményekhez. Például email-t kaphat a webhely gazdája, amikor egy kifejezést törölnek.

en: Below you can assign actions to run when certain user-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a user account is deleted.
hu: Az alábbi űrlap segítségével akciók rendelhetőek bizonyos felhasználókkal kapcsolatos eseményekhez. Például email-t kaphat a webhely gazdája, amikor egy felhasználót törölnek.

en: The Trigger module provides the ability to trigger <a href="@actions">actions</a> upon system events, such as when new content is added or when a user logs in.
hu: A trigger modul lehetővé teszi <a href="@actions">akciók</a> futtatását különböző rendszeresemények bekövetkezésekor, például amikor egy új tartalmat küldenek be, vagy egy felhasználó belép.

en: The combination of actions and triggers can perform many useful tasks, such as e-mailing an administrator if a user account is deleted, or automatically unpublishing comments that contain certain words. By default, there are five "contexts" of events (Comments, Content, Cron, Taxonomy, and Users), but more may be added by additional modules.
hu: Az akciók és triggerek kombinációja számos hasznos feladatot elláthat. Például email küldhető a webhely gazdájának, ha egy felhasználót törölnek, vagy bizonyos tiltott szavakat tartalmazó hozzászólások automatikusan elrejthetőek. Alapértelmezésben öt eseménykörnyezet van: hozzászólások, tartalmak, időzítő, taxonómia és felhasználók, de kiegészítő modulok továbbiakat is biztosíthatnak.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@trigger">Trigger module</a>.
hu: További információ az online kézikönyv <a href="@trigger">trigger modulról szóló oldalán</a> található.

en: Manage actions
hu: Akciók kezelése

en: Configure an advanced action
hu: Konfigurálható akció beállítása

en: Delete an action.
hu: Egy akció törlése.

en: Remove orphans
hu: Árva akciók törlése

en: Triggers
hu: Triggerek

en: Tell Drupal when to execute actions.
hu: Eseményekhez kapcsolódó akciók futattása.

en: Unassign an action from a trigger.
hu: Akció hozzárendelésének törlése.

en: Choose an advanced action
hu: Konfigurálható akció választása

en: Action type
hu: Akciótípus

en: Make a new advanced action available
hu: Új konfigurálható akció beállítása

en: A unique description for this advanced action. This description will be displayed in the interface of modules that integrate with actions, such as Trigger module.
hu: A konfigurálható akció egyedi leírása. Az akciókat használó modulok, mint például a trigger modul ezt jelenítik majd meg.

en: Are you sure you want to delete the action %action?
hu: „%action” akció biztosan törölhető?

en: Action %action was deleted
hu: %action akció törölve

en: Deleted orphaned action (%action).
hu: Árva akció törlése sikerült: %action

en: Are you sure you want to unassign the action %title?
hu: „%title” akció hozzárendelése biztosan törölhető?

en: You can assign it again later if you wish.
hu: Igény esetén később újra felvehető a hozzárendelés.

en: unassign
hu: hozzárendelés törlése

en: Choose an action
hu: Akció kiválasztása

en: No available actions for this trigger.
hu: Ehhez a triggerhez nem érhető el akció.

en: The action you chose is already assigned to that trigger.
hu: A kiválasztott akció már hozzá van rendelve a triggerhez.

en: You have added an action that changes a the property of a post. A Save post action has been added so that the property change will be saved.
hu: Tartalmak tulajdonságait megváltoztató akciók után a rendszer automatikusan felvesz egy Tartalom mentése akciót annak érdekében, hogy a változtatás mentése is megtörténjen.

en: When cron runs
hu: Amikor az időzítő lefut

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
hu: Az a webcím, amelyre a felhasználót át kell irányítani. Lehet belső útvonal, mint például node/1234 vagy külső webcím, mint például http://drupal.org/.

en: When either saving a new post or updating an existing post
hu: Új tartalom bevitelekor vagy meglévő tartalom frissítésekor

en: After saving a new post
hu: Új tartalom bevitele után

en: After saving an updated post
hu: Meglévő tartalom frissítése után

en: After deleting a post
hu: Tartalom törlése után

en: When content is viewed by an authenticated user
hu: Amikor egy azonosított felhasználó olvas egy tartalmat

en: Publish post
hu: Tartalom közzététele

en: Unpublish post
hu: Tartalom elrejtése

en: Make post sticky
hu: Tartalom kiemeltté tétele

en: Make post unsticky
hu: Tartalom nem kiemeltté tétele

en: Promote post to front page
hu: Tartalom címlapra helyezése

en: Remove post from front page
hu: Tartalom levétele a címlapról

en: Change the author of a post
hu: Tartalom szerzőjének megváltoztatása

en: Save post
hu: Tartalom mentése

en: Unpublish post containing keyword(s)
hu: Bizonyos kulcsszavakat tartalmazó tartalom elrejtése

en: Display a message to the user
hu: Üzenet megjelenítése a felhasználó számára

en: Unpublish comment
hu: A hozzászólás elrejtése

en: Unpublish comment containing keyword(s)
hu: A megadott karakterláncot tartalmazó hozzászólások elrejtése

en: Block current user
hu: A jelenlegi felhasználó zárolása

en: Ban IP address of current user
hu: A jelenlegi felhasználó IP-címének tiltása

en: Set @type %title to published.
hu: %title @type közzétett lett.

en: Set @type %title to unpublished.
hu: %title @type el lett rejtve.

en: Set @type %title to sticky.
hu: %title @type kiemelt lett.

en: Set @type %title to unsticky.
hu: %title @type már nem kiemelt.

en: Promoted @type %title to front page.
hu: %title @type címlapra helyezve.

en: Removed @type %title from front page.
hu: %title @type lekerült a címlapról.

en: Saved @type %title
hu: %title @type mentése megtörtént

en: Changed owner of @type %title to uid %name.
hu: @type %title új szerzője %name.

en: The post will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
hu: A tartalom el lesz rejtve, ha bármely megadott karatersorozatot tartalmazza. Vesszővel elválasztva lehet több karaktersorozatot is megadni. Például móka, kötélugrás, mogyorós csoki, "Cégnév, Kft.". A karaktersorozatok érzékenyek a kis és nagybetűkre.

en: After saving a new comment
hu: Új hozzászólás mentése után

en: After saving an updated comment
hu: Szerkesztett hozzászólás mentése után

en: After deleting a comment
hu: Hozzászólás törlése után

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
hu: Amikor a hozzászólást egy regisztrált felhasználó megtekinti

en: Unpublished comment %subject.
hu: Rejtett hozzászólás: %subject.

en: The comment will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
hu: A hozzászólás közzétételi állapota „Rejtett”-re változik, ha tartalmazza a fenti karakterláncok bármelyikét. A karakterláncok listáját vesszővel kell elválasztani. Például: móka, kötélugrás, mogyorós csoki, "Cégnév Kft.".  A kis- és nagybetűk különbségére figyelni kell.

en: After a user account has been created
hu: Felhasználó létrehozása után

en: After a user's profile has been updated
hu: Felhasználói profil frissítése után

en: After a user has been deleted
hu: Felhasználó törlése után

en: After a user has logged in
hu: Miután a felhasználó bejelentkezett

en: After a user has logged out
hu: Miután a felhasználó kiejelentkezett

en: When a user's profile is being viewed
hu: A felhasználói profil megtekintésekor

en: Blocked user %name.
hu: %name felhasználó zárolva lett.

en: Banned IP address %ip
hu: Tiltott IP-cím: %ip

en: After saving a new term to the database
hu: Új kifejezés adatbázisba mentése után

en: After saving an updated term to the database
hu: Frissített kifejezés adatbázisba mentése után

en: After deleting a term
hu: Kifejezés törlése után

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
hu: Akciók rendszereseményekhez (például új tartalom beküldése) kapcsolódó futtatását teszi lehetővé.
