Actions (5.x-2.6) - en to no translation catalogue (129 entries)

en: user
no: bruker

en: delete
no: slett

en: Delete
no: Slett

en: Operations
no: Handlinger

en: Content
no: Innhold

en: Username
no: Brukernavn

en: Subject
no: Emne

en: Actions
no: Handlinger

en: Cancel
no: Avbryt

en: Description
no: Beskrivelse

en: Comments
no: Kommentarer

en: error
no: feil

en: Taxonomy
no: Taksonomi

en: Message
no: Melding

en: Name
no: Navn

en: Save
no: Lagre

en: actions
no: handlinger

en: Keywords
no: Nøkkelord

en: Unassign
no: Koble fra

en: action
no: handling

en: Sent email to %recipient
no: E-post er sendt til %recipient

en: Unable to send email to %recipient
no: Kunne ikke sende e-post til %recipient

en: The subject of the message.
no: Emnet for meldinga.

en: Create
no: Opprett

en: Send e-mail
no: Send e-post

en: configure
no: konfigurer

en: Recipient
no: Mottaker

en: Users
no: Brukere

en: Anonymous
no: Anonym

en: Operation
no: Handling

en: This cannot be undone.
no: Dette kan ikke angres.

en: Redirect to URL
no: Videresend til URL

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
no: Brukernavnet til den brukeren du vil gi eierskapet til.

en: Please enter a valid username.
no: Du må skrive inn et gyldig brukernavn.

en: Please enter a valid email address or %author.
no: Du må skrive inn en gyldig e-postadresse eller %author.

en: Manage the actions defined for your site.
no: Behandle handlingene definert for ditt nettsted.

en: Delete action
no: Slett handling

en: Actions available to Drupal:
no: Handlinger tilgjengelig for Drupal:

en: The action has been successfully saved.
no: Handlinga ble lagret uten feil.

en: Remove orphaned actions
no: Fjern ubrukte handlinger

en: administer actions
no: administrere handlinger

en: Assign
no: Tildel

en: The email address to which the message should be sent OR enter %author if you would like to send an e-mail to the author of the original post.
no: E-postadressen som meldinga skal sendes til eller skriv inn %author hvis du vil sende en e-post til forfatteren av det originale innlegget.

en: Action %action has been unassigned.
no: Handlinga %action har blitt koblet fra.

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
no: Stabel-overflyt: For mange kall til actions_do(). For å unngå et uendelig antall gjenntakelser er oppgaven avbrutt.

en: Action %action saved.
no: Handlinga %action lagret.

en: Action %action created.
no: Handling %action opprettet.

en: Triggers are system events, such as when new content is added or when a user logs in. Trigger module combines these triggers with actions (functional tasks), such as unpublishing content or e-mailing an administrator. The <a href="@url">Actions settings page</a> contains a list of existing actions and provides the ability to create and configure additional actions.
no: Utløsere er systemhendelser, som når et nytt innlegg blir opprettet eller en bruker logger inn. Utløsermodulen kombinerer disse utløserne med handlinger (oppgaver systemet kan utføre), som å avpublisere et innlegg eller blokkere en bruker eller sende en e-post til en administrator. På <a href="@url">Innstillinger for handlinger</a>-siden finner du en liste over eksisterende handlinger og kan opprette og konfigurere flere handlinger.

en: Actions are individual tasks that the system can do, such as unpublishing a piece of content or banning a user. Modules, such as the trigger module, can fire these actions when certain system events happen; for example, when a new post is added or when a user logs in. Modules may also provide additional actions.
no: Handlinger er enkeltoppgaver som systemet kan utføre, som å avpublisere et innlegg eller blokkere en bruker. Moduler (f.eks. utløsermodulen som er inkludert i Drupal) kan starte disse handlingene ved bestemte systemhendelser, f.eks. når et nytt innlegg blir opprettet eller en bruker logger inn. Moduler kan også gi nye handlinger.

en: There are two types of actions: simple and advanced. Simple actions do not require any additional configuration, and are listed here automatically. Advanced actions can do more than simple actions; for example, send an e-mail to a specified address, or check for certain words within a piece of content. These actions need to be created and configured first before they may be used. To create an advanced action, select the action from the drop-down below and click the <em>Create</em> button.
no: Det finnes to typer handlinger: enkle og avanserte. Enkle handlinger krever ikke noe tilleggskonfigurasjon, og listes her automatisk. Avanserte handlinger kan gjøre mer enn enkle handlinger: For eksempel sende en e-post til en bestemt adresse, eller lete etter bestemte ord i et innlegg. Hvis du skal bruke slike handlinger må du opprette og konfigurere dem før du tar dem i bruk. For å opprette en avansert handling velger du handlinga fra nedtrekksmenyen nedenfor og klikker på <em>Opprett</em>-knappen.

en: You may proceed to the <a href="@url">Triggers</a> page to assign these actions to system events.
no: Du kan fortsette til <a href="@url">Utløsere</a> siden for å tildele disse handlingene til systemhendelser.

en: An advanced action offers additional configuration options which may be filled out below. Changing the <em>Description</em> field is recommended, in order to better identify the precise action taking place. This description will be displayed in modules such as the trigger module when assigning actions to system events, so it is best if it is as descriptive as possible (for example, "Send e-mail to Moderation Team" rather than simply "Send e-mail").
no: Avanserte handlinger kan konfigureres nedenfor. Du bør forandre <em>Beskrivelse</em>-feltet slik at det er lettere å forstå nøyaktig hvilken handling som blir utført. Denne beskrivelsen vil bli vist i moduler som utløsermodulen når du knytter handlinger til systemhendelser, så det er en fordel om den er så utførlig som mulig. (For eksempel er «Send e-post til moderatorene» bedre enn «Send e-post».)

en: Below you can assign actions to run when certain comment-related triggers happen. For example, you could promote a post to the front page when a comment is added.
no: Nedenfor kan du bestemme hvilke handlinger som skal startes av forskjellige utløsere knyttet til kommentarer. For eksempel kan du forfremme et innlegg til forsiden når det får en ny kommentar.

en: Below you can assign actions to run when certain content-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a post is created or updated.
no: Nedenfor kan du bestemme hvilke handlinger som skal startes av forskjellige utløsere knyttet til innhold. For eksempel kan du sende en e-post til en administrator når et innlegg blir opprettet eller oppdatert.

en: Below you can assign actions to run when certain taxonomy-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a term is deleted.
no: Nedenfor kan du bestemme hvilke handlinger som skal startes av forskjellige utløsere knyttet til taksonomi. For eksempel kan du sende en e-post til en administrator når en term blir slettet.

en: Below you can assign actions to run when certain user-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a user account is deleted.
no: Nedenfor kan du bestemme hvilke handlinger som skal startes av forskjellige utløsere knyttet til brukere. For eksempel kan du sende en e-post til en administrator når en brukerkonto blir slettet.

en: The Trigger module provides the ability to trigger <a href="@actions">actions</a> upon system events, such as when new content is added or when a user logs in.
no: Utløsermodulen gir mulighet til å sette i gang <a href="@actions">handlinger</a> ved bestemte systemhendelser, som når et nytt innlegg blir opprettet eller en bruker logger inn.

en: The combination of actions and triggers can perform many useful tasks, such as e-mailing an administrator if a user account is deleted, or automatically unpublishing comments that contain certain words. By default, there are five "contexts" of events (Comments, Content, Cron, Taxonomy, and Users), but more may be added by additional modules.
no: Kombinasjonen av handlinger og utløsere kan utføre mange nyttige oppgaver, som varsling av en administrator over e-post hvis en brukerkonto er slettet, eller automatisk omgjøring av publiserte kommentarer som inneholder spesifiserte ord. Som standard er det fem "kontekster" av hendelser (Kommentarer, Innhold, Cron, Taksonomi, og Brukere), men flere kan legges til av andre moduler.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@trigger">Trigger module</a>.
no: For ytterligere opplysninger, les den engelske Drupalhåndbokas avsnitt om <a href="@trigger">utløsermodulen</a>.

en: Manage actions
no: Administrer handlinger

en: Configure an advanced action
no: Sett opp en avansert handling

en: Delete an action.
no: Slett en handling

en: Remove orphans
no: Fjern foreldreløse

en: Triggers
no: Utløsere

en: Tell Drupal when to execute actions.
no: Fortell Drupal når handlinger skal utføres.

en: Unassign an action from a trigger.
no: Fjern tildeling av handling til en utløser.

en: Choose an advanced action
no: Velg en avansert handling

en: Action type
no: Handlingstype

en: Make a new advanced action available
no: Gjør en ny avansert handlig tilgjengelig

en: A unique description for this advanced action. This description will be displayed in the interface of modules that integrate with actions, such as Trigger module.
no: En unik beskrivelse av denne avanserte handlinga. Beskrivelsen vil bli vist i grensesnittet for moduler som bruker handlinger, som utløsermodulen.

en: Are you sure you want to delete the action %action?
no: Er du sikker på at du vil slette handlinga %action?

en: Action %action was deleted
no: Handling %action ble slettet

en: Deleted orphaned action (%action).
no: Slettet foreldreløs handling (%action).

en: Are you sure you want to unassign the action %title?
no: Er du sikker på at du vil koble fra handlinga %title?

en: You can assign it again later if you wish.
no: Du kan koble den til igjen senere.

en: Trigger:
no: Utløser:

en: unassign
no: koble fra

en: Choose an action
no: Velg en handling

en: No available actions for this trigger.
no: Ingen handlinger er tilgjengelige for denne utløseren.

en: The action you chose is already assigned to that trigger.
no: Handlinga du valgte er allerede knyttet til denne utløseren.

en: You have added an action that changes a the property of a post. A Save post action has been added so that the property change will be saved.
no: Du har lagt til en handling som forandrer egenskapene til et innlegg. En «Lagre innlegg»-handling er lagt til slik at de nye egenskapene blir lagret.

en: When cron runs
no: Når cron kjører

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
no: URL-en som brukeren skal bli videresendt til. Dette kan være en intern URL som node/1234 eller en ekstern URL som http://drupal.org.

en: When either saving a new post or updating an existing post
no: Ved lagring av et nytt innlegg eller oppdatering av et eksisterende

en: After saving a new post
no: Etter lagring av et nytt innlegg

en: After saving an updated post
no: Etter lagring av et oppdatert innlegg

en: After deleting a post
no: Etter at et innlegg er slettet

en: When content is viewed by an authenticated user
no: Når en registrert bruker ser på innhold

en: Publish post
no: Publiser innlegg

en: Unpublish post
no: Avpubliser innlegg

en: Make post sticky
no: Klistre innlegg på toppen av lister

en: Make post unsticky
no: Fjern klistring av innlegg på toppen av lister

en: Promote post to front page
no: Forfrem til forsiden

en: Remove post from front page
no: Fjern fra forsiden

en: Change the author of a post
no: Forandre forfatteren av et innlegg

en: Save post
no: Lagre innlegg

en: Unpublish post containing keyword(s)
no: Avpubliser innlegg med følgende nøkkelord

en: Display a message to the user
no: Vis en melding for brukeren

en: Unpublish comment
no: Avpubliser kommentar

en: Unpublish comment containing keyword(s)
no: Avpubliser kommentarer med følgende nøkkelord

en: Block current user
no: Blokker nåværende bruker

en: Ban IP address of current user
no: Bannlys IP-adressen til nåværende bruker

en: Set @type %title to published.
no: Sett @type %title til publisert.

en: Set @type %title to unpublished.
no: Sett @type %title til avpublisert.

en: Set @type %title to sticky.
no: Klistre @type %title på toppen av lister.

en: Set @type %title to unsticky.
no: Fjern klistring på toppen av lister for @type %title.

en: Promoted @type %title to front page.
no: Forfremmet @type %title til forsiden.

en: Removed @type %title from front page.
no: Fjernet @type %title fra forsiden.

en: Saved @type %title
no: @type %title lagret

en: Changed owner of @type %title to uid %name.
no: Eieren av @type %title er forandret til brukernavn %name.

en: The post will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
no: Innlegget vil bli avpublisert hvis det inneholder noen av tegnsekvensene over. Bruk komma for å skille sekvensene fra hverandre. F.eks.: morsomt, strikkhopping, «Selskap AS». Det skilles mellom store og små bokstaver.

en: After saving a new comment
no: Etter lagring av en ny kommentar

en: After saving an updated comment
no: Etter lagring av en oppdatert kommentar

en: After deleting a comment
no: Etter at en kommentar er slettet

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
no: Når en registrert bruker ser på en kommentar

en: Unpublished comment %subject.
no: Kommentaren %subject er avpublisert

en: The comment will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
no: Kommentaren vil bli avpublisert hvis den inneholder noen av uttrykkene over. Bruk komma for å skille mellom uttrykk. For eksempel: morsom, god dag, "Selskap AS". Store og små bokstaver behandles som forskjellige tegn, så lista i eksempelet vil reagere på "morsom", men ikke på "Morsom".

en: After a user account has been created
no: Etter en brukerkonto ble opprettet

en: After a user's profile has been updated
no: Etter en brukerprofil ble oppdatert

en: After a user has been deleted
no: Etter en bruker ble slettet

en: After a user has logged in
no: Etter en bruker har logget seg på.

en: After a user has logged out
no: Etter en bruker har logget seg av

en: When a user's profile is being viewed
no: Når en brukerprofil vises

en: Blocked user %name.
no: Blokkert bruker %name.

en: Banned IP address %ip
no: Utestengt IP-adresse %ip

en: After saving a new term to the database
no: Etter å ha lagret et nytt uttrykk i databasen

en: After saving an updated term to the database
no: Etter å ha lagret et oppdatert uttrykk i databasen

en: After deleting a term
no: Etter sletting av en term

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
no: Gjør at handlinger kan bli startet ved bestemte systemhendelser, for eksempel når nytt innhold er opprettet.
