Actions (5.x-2.6) - en to sk translation catalogue (129 entries)

en: user
sk: používateľ

en: delete
sk: odstrániť

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Operations
sk: Operácie

en: Content
sk: Obsah

en: Username
sk: Používateľské meno

en: Subject
sk: Predmet

en: Actions
sk: Akcie

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Description
sk: Popis

en: Comments
sk: Komentáre

en: error
sk: chyba

en: Taxonomy
sk: Taxonómia

en: Message
sk: Správa

en: Name
sk: Názov

en: Save
sk: Uložiť

en: actions
sk: akcie

en: Keywords
sk: Kľúčové slová

en: Unassign
sk: Odobrať

en: action
sk: akcia

en: Sent email to %recipient
sk: Poslať e-mail na adresu %recipient

en: Unable to send email to %recipient
sk: Nedá sa poslať e-mail na adresu %recipient

en: The subject of the message.
sk: Predmet správy.

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Send e-mail
sk: Poslať e-mail

en: configure
sk: konfigurácia

en: Recipient
sk: Príjemca

en: Users
sk: Používatelia

en: Anonymous
sk: Anonymný

en: Operation
sk: Operácia

en: This cannot be undone.
sk: Toto sa už nedá vrátiť späť.

en: Redirect to URL
sk: Presmerovať na URL

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
sk: Používateľské meno používateľa, ktorému bude priradené vlastníctvo príspevku.

en: Please enter a valid username.
sk: Zadajte správne meno používateľa.

en: Please enter a valid email address or %author.
sk: Zadajte platnú e-mailovú adresu alebo %author.

en: Manage the actions defined for your site.
sk: Spravovať definované akcie.

en: Delete action
sk: Odstrániť akciu

en: Actions available to Drupal:
sk: Akcie dostupné pre Drupal:

en: The action has been successfully saved.
sk: Akcia bola úspešne uložená.

en: Remove orphaned actions
sk: Odstrániť nezaradené akcie

en: administer actions
sk: administrácia akcií

en: Assign
sk: Priradiť

en: The email address to which the message should be sent OR enter %author if you would like to send an e-mail to the author of the original post.
sk: E-mailová adresa na ktorú by mala byť správa odoslaná alebo zadajte %author pokiaľ chcete odoslať e-mail autorovi pôvodnej správy.

en: Action %action has been unassigned.
sk: Priradenie akcie %action bolo zrušené.

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
sk: Pretečenie zásobníka: príliš veľa volaní funkcie actions_do(). Prerušené, aby sa predišlo nekonečnej rekurzii.

en: Action %action saved.
sk: Akcia %action bola uložená.

en: Action %action created.
sk: Akcia %action bola vytvorená.

en: Triggers are system events, such as when new content is added or when a user logs in. Trigger module combines these triggers with actions (functional tasks), such as unpublishing content or e-mailing an administrator. The <a href="@url">Actions settings page</a> contains a list of existing actions and provides the ability to create and configure additional actions.
sk: Spúšťače sú systémové udalosti, ako je napríklad pridanie nového obsahu, alebo prihlásenie používateľa. Modul Spúšťač spája tieto spúšťače s akciami (praktickými úlohami), ako je napríklad schovávanie obsahu alebo poslanie e-mailu administrátorovi. <a href="@url">Stránka nastavení akcií</a> obsahuje zoznam existujúcich akcií a umožňuje vytvorenie a nastavenie ďalších akcií.

en: Actions are individual tasks that the system can do, such as unpublishing a piece of content or banning a user. Modules, such as the trigger module, can fire these actions when certain system events happen; for example, when a new post is added or when a user logs in. Modules may also provide additional actions.
sk: Akcie sú samostatné úlohy, ktoré vie systém vykonať, napr. schovanie časti obsahu alebo zablokovanie používateľa. Niektoré moduly, napr. modul Trigger, môžu tieto akcie spustiť, ak v systéme nastane určitá udalosť; naprklad keď je poslaný nový príspevok, alebo sa prihlási používateľ. Moduly môžu poskytovať aj ďalšie akcie.

en: There are two types of actions: simple and advanced. Simple actions do not require any additional configuration, and are listed here automatically. Advanced actions can do more than simple actions; for example, send an e-mail to a specified address, or check for certain words within a piece of content. These actions need to be created and configured first before they may be used. To create an advanced action, select the action from the drop-down below and click the <em>Create</em> button.
sk: Existujú dva typy akcií: jednoduché a pokročilé. Jednoduché akcie nevyžadujú žiadne ďalšie nastavenia a sú tu automaticky vypísané. Pokročilé akcie toho umožňujú viac než jednoduché, napr. odoslať e-mail na vybranú adresu alebo hľadať určité slová v časti obsahu. Tieto akcie je potrebné pred použitím vytvoriť a nastaviť. Pre vytvorenie pokročilej akcie vyberte akciu z nasledujúceho zoznamu a kliknite na tlačidlo <em>Vytvoriť</em>.

en: You may proceed to the <a href="@url">Triggers</a> page to assign these actions to system events.
sk: Pokračujte na stránku <a href="@url">spúšťačov</a> a priraďte akcie k systémovým udalostiam.

en: An advanced action offers additional configuration options which may be filled out below. Changing the <em>Description</em> field is recommended, in order to better identify the precise action taking place. This description will be displayed in modules such as the trigger module when assigning actions to system events, so it is best if it is as descriptive as possible (for example, "Send e-mail to Moderation Team" rather than simply "Send e-mail").
sk: Pokročilé akcie ponúkajú ďalšie možnosti konfigurácie, ktoré je možné vyplniť v nasledujúcom formulári. Odporúča sa zmena poľa <em>Popis</em> pre lepšiu identifikáciu spustenej akcie. Tento popis bude zobrazený v moduloch ako trigger (spúšťač) pri pripisovaní akcií systémovým udalostiam, takže je dobré použiť čo najvýstižnejší popis (napr. radšej použite  „Poslať e-mail moderátorom“ ako iba „Poslať e-mail“).

en: Below you can assign actions to run when certain comment-related triggers happen. For example, you could promote a post to the front page when a comment is added.
sk: Nižšie sa dá nastaviť spúšťanie akcií keď nastane určitá udalosť súvisiaca s komentármi. Napr. môžete zobraziť príspevok na titulnej strane ak je k nemu pridaný komentár.

en: Below you can assign actions to run when certain content-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a post is created or updated.
sk: Nižšie sa dá nastavit spúšťanie akcií, ktoré sa vykonajú keď sa vyvolá spúšťač spojený s obsahom. Napr. administrátorovi môže byť poslaný mail vždy, keď je vytvorený alebo aktualizovaný príspevok.

en: Below you can assign actions to run when certain taxonomy-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a term is deleted.
sk: Nižšie sa dá nastaviť spúšťanie akcií pri vzniku udalosti súvisiacou s kategóriami. Napr. môže byť administrátorovi poslaný email pri zmazaní termínu.

en: Below you can assign actions to run when certain user-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a user account is deleted.
sk: Nižšie sa dá nastaviť spúšťanie akcií, keď nastane určitá udalosť súvisiaca s používateľom. Napr. je možné poslať mail administrátorovi keď bude zrušený používateľský účet.

en: The Trigger module provides the ability to trigger <a href="@actions">actions</a> upon system events, such as when new content is added or when a user logs in.
sk: Modul Trigger umožňuje spustiť <a href="@actions">akcie</a> pri systémových udalostiach, ako sú napr. pridanie nového obsahu, alebo prihlásenie používateľa.

en: The combination of actions and triggers can perform many useful tasks, such as e-mailing an administrator if a user account is deleted, or automatically unpublishing comments that contain certain words. By default, there are five "contexts" of events (Comments, Content, Cron, Taxonomy, and Users), but more may be added by additional modules.
sk: Kombináciou akcií a spúšťačov sa dá vykonať veľa užitočných úloh, ako je napríklad e-mail administrátorovi, keď je zmazaný používateľský účet, alebo automaticky schovať komentár, ktorý obsahuje určité slová. V základnom nastavení je päť „kontextov“ udalostí (Komentáre, Obsah, Cron, Taxonómia a Používatelia), ale dodatočnými modulmi môžete pridať ďalšie.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@trigger">Trigger module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@trigger">modul Trigger</a>.

en: Manage actions
sk: Správa akcií

en: Configure an advanced action
sk: Nastavenie pokročilých akcií

en: Delete an action.
sk: Odstrániť akciu.

en: Remove orphans
sk: Odstrániť nezaradené

en: Triggers
sk: Spúšťače

en: Tell Drupal when to execute actions.
sk: Povedzte Drupalu kedy má vykonať akcie.

en: Unassign an action from a trigger.
sk: Zrušiť priradenie akcie k spúšťaču.

en: Choose an advanced action
sk: Vyberte pokročilú akciu

en: Action type
sk: Typ akcie

en: Make a new advanced action available
sk: Vytvorte novú pokročilú akciu

en: A unique description for this advanced action. This description will be displayed in the interface of modules that integrate with actions, such as Trigger module.
sk: Jedinečný popis pokročilej akcie. Tento popis sa zobrazí v rozhraní modulov, ktoré sú napojené na akcie, napr. v module Trigger.

en: Are you sure you want to delete the action %action?
sk: Určite chcete vymazať akciu %action?

en: Action %action was deleted
sk: Akcia %action bola vymazaná

en: Deleted orphaned action (%action).
sk: Odstránená nezaradená akcia (%action).

en: Are you sure you want to unassign the action %title?
sk: Naozaj chcete odobrať akciu %title?

en: You can assign it again later if you wish.
sk: Pokiaľ chcete môžete priradenie neskôr obnoviť.

en: Trigger:
sk: Spúšťač:

en: unassign
sk: odobrať

en: Choose an action
sk: Zvoľte akciu

en: No available actions for this trigger.
sk: Žiadne akcie nie sú dostupné pre tento spúšťač.

en: The action you chose is already assigned to that trigger.
sk: Akciu, ktorú ste vybrali už je priradená k tomuto spúšťaču.

en: You have added an action that changes a the property of a post. A Save post action has been added so that the property change will be saved.
sk: Pridali ste akciu, ktorá mení vlastnosti príspevku. Aby mohla byť uložená zmena vlastností, bola pridaná akcia Uložiť príspevok.

en: When cron runs
sk: Keď je spustený cron.

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
sk: URL, na kterú má byť používateľ presmerovaný. Môže to byť vnútoná URL, napr. node/1234, alebo externá URL, napr. http://drupal.org.

en: When either saving a new post or updating an existing post
sk: Pri ukladaní alebo aktualizovaní príspevku

en: After saving a new post
sk: Po uložení nového príspevku

en: After saving an updated post
sk: Po uložení aktualizácie príspevku

en: After deleting a post
sk: Po vymazaní príspevku

en: When content is viewed by an authenticated user
sk: Ak je obsah zobrazený autorizovanému používateľovi

en: Publish post
sk: Zverejniť príspevok

en: Unpublish post
sk: Nezverejniť príspevok

en: Make post sticky
sk: Prilepiť príspevok

en: Make post unsticky
sk: Odlepiť príspevok

en: Promote post to front page
sk: Zverejniť príspevok na titulnej strane.

en: Remove post from front page
sk: Odstrániť príspevok z titulnej strany

en: Change the author of a post
sk: Zmeniť autora príspevku

en: Save post
sk: Uložiť príspevok

en: Unpublish post containing keyword(s)
sk: Nepublikovaný príspevok obsahujúci kľúčové slovo/á

en: Display a message to the user
sk: Zobraziť správu používateľovi

en: Unpublish comment
sk: Nezverejnený komentár

en: Unpublish comment containing keyword(s)
sk: Zrušiť zverejnenie komentára obsahujúceho kľúčové slovo/á

en: Block current user
sk: Zablokovať aktuálneho používateľa

en: Ban IP address of current user
sk: Zablokovať IP adresu aktuálneho používateľa

en: Set @type %title to published.
sk: Zaradiť @type %title medzi zverejnené.

en: Set @type %title to unpublished.
sk: Zaradiť @type %title medzi nezverejnené.

en: Set @type %title to sticky.
sk: Prilepiť príspevok %title (@type) navrchu v zozname.

en: Set @type %title to unsticky.
sk: Zrušiť prilepenie príspevku %title (@type) navrchu v zozname.

en: Promoted @type %title to front page.
sk: Príspevok %title (@type) bol zobrazený na titulnej stránke.

en: Removed @type %title from front page.
sk: @type %title bol vymazaný z titulnej strany.

en: Saved @type %title
sk: @type %title bol uložený

en: Changed owner of @type %title to uid %name.
sk: Bolo zmenené vlastníctvo príspevku %title (@type) na používateľa %name.

en: The post will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
sk: Príspevok bude nastavený do stavu Nevydané, ak obsahuje niektorý z vyššie uvedených reťazcov. Použite zoznam oddelený čiarkou. Napr. vtipné, bungee jumping, „Spoločnosť, s.r.o.“. V reťazcoch záleží na malých a veľkých písmenách.

en: After saving a new comment
sk: Po uložení nového komentára

en: After saving an updated comment
sk: Po uložení aktualizovaného komentáru.

en: After deleting a comment
sk: Po vymazaní komentára

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
sk: Ak si komentár prezerá overený používateľ.

en: Unpublished comment %subject.
sk: Nezverejnený komentár %subject

en: The comment will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
sk: Komentár nebude publikovaný, ak obsahuje niektoré z kľúčových slov. Kľúčové slová oddeľte čiarkou. Napr. Viagra, Cialis, „Telecom, a.s.“. V kľúčových slovách sú rozlišované malé a veľké písmená.

en: After a user account has been created
sk: Po vytvorení profilu používateľa

en: After a user's profile has been updated
sk: Po aktualizovaní profilu používateľa

en: After a user has been deleted
sk: Po odstránení používateľa

en: After a user has logged in
sk: Po prihlásení používateľa

en: After a user has logged out
sk: Po odhlásení používateľa

en: When a user's profile is being viewed
sk: Keď je prezeraný profil uživateľa

en: Blocked user %name.
sk: Zablokovaný používateľ: %name.

en: Banned IP address %ip
sk: Blokovaná IP adresa %ip

en: After saving a new term to the database
sk: Po uložení nového termínu do databázy.

en: After saving an updated term to the database
sk: Po uložení aktualizovaného termínu do databázy.

en: After deleting a term
sk: Po vymazaní termínu.

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
sk: Povoľuje spúšťanie akcií pri určitých udalostiach v systéme, ako napríklad vytvorenie nového obsahu.
