Actions (5.x-2.6) - en to tr translation catalogue (126 entries)

en: user
tr: kullanıcı

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Subject
tr: Konu

en: Actions
tr: Eylemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Comments
tr: Yorumlar

en: error
tr: hata

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Message
tr: İleti

en: Name
tr: İsim

en: Save
tr: Kaydet

en: actions
tr: eylem

en: Keywords
tr: Anahtar kelimeler

en: Unassign
tr: Atamayı kaldır

en: action
tr: eylem

en: Sent email to %recipient
tr: E-posta gönderildi: %recipient.

en: Unable to send email to %recipient
tr: E-posta gönderilemedi: %recipient.

en: The subject of the message.
tr: İletinin konusu.

en: Create
tr: Oluştur

en: Send e-mail
tr: E-posta gönder

en: configure
tr: yapılandır

en: Recipient
tr: Alıcı

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Anonymous
tr: Ziyaretçi

en: Operation
tr: İşlem

en: This cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Cron
tr: Dönemsel görev

en: Redirect to URL
tr: URL'ye yönlendir

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
tr: Sahipliği atamak istediğiniz kullanıcının kullanıcı adı

en: Please enter a valid username.
tr: Lütfen geçerli bir kullanıcı adı giriniz.

en: Please enter a valid email address or %author.
tr: Lütfen geçerli bir e-posta adresi ya da %author giriniz.

en: Manage the actions defined for your site.
tr: Sitenizde tanımlanmış eylemleri yönetin.

en: Delete action
tr: Eylemi sil

en: Actions available to Drupal:
tr: Drupal'ın kullanabileceği eylemler:

en: The action has been successfully saved.
tr: Eylem başarıyla kaydedildi.

en: Remove orphaned actions
tr: Öksüz eylemleri sil

en: administer actions
tr: eylemleri yönet

en: Assign
tr: Ata

en: The email address to which the message should be sent OR enter %author if you would like to send an e-mail to the author of the original post.
tr: İletinin gönderileceği e-posta adresini ya da gönderi yazarına ileti göndermek için %author yazınız.

en: Action %action has been unassigned.
tr: %action eyleminin ataması kaldırıldı.

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
tr: Yığın aşımı: actions_do() için çok fazla istek var. Sonsuz döngüye girmemek için işlem iptal edildi.

en: Action %action saved.
tr: %action eylemi kaydedildi.

en: Action %action created.
tr: %action eylemi oluşturuldu.

en: Triggers are system events, such as when new content is added or when a user logs in. Trigger module combines these triggers with actions (functional tasks), such as unpublishing content or e-mailing an administrator. The <a href="@url">Actions settings page</a> contains a list of existing actions and provides the ability to create and configure additional actions.
tr: Tetikler, yeni bir içerik eklenmesi ya da bir kullanıcının siteye bağlanması gibi durumlarda oluşan sistem olaylarıdır. Tetik eklentisi bu tetikleri, içeriği yayından kaldırmak ya da yöneticiye e-posta göndermek gibi eylemlerle (işlevsel görevler) birleştirir. <a href="@url">Eylem ayarları sayfası</a> mevcut eylemlerin bir listesini içerir ve yeni eylemlerin oluşturulup yapılandırılmasını sağlar.

en: Actions are individual tasks that the system can do, such as unpublishing a piece of content or banning a user. Modules, such as the trigger module, can fire these actions when certain system events happen; for example, when a new post is added or when a user logs in. Modules may also provide additional actions.
tr: Eylemler, sistemin gerçekleştirebileceği, belirli içerikleri yayından kaldırmak ya da bir kullanıcıyı engellemek gibi görevleri içerir. Tetik mekanizması gibi bazı eklentiler, yeni içerik eklenmesi ya da kullanıcı girişi gibi tanımlanan sistem olayları gerçekleştiğinde, bu eylemleri tetikleyebilirler. Eklentiler kendi özel eylemleri ile birlikte gelebilirler.

en: There are two types of actions: simple and advanced. Simple actions do not require any additional configuration, and are listed here automatically. Advanced actions can do more than simple actions; for example, send an e-mail to a specified address, or check for certain words within a piece of content. These actions need to be created and configured first before they may be used. To create an advanced action, select the action from the drop-down below and click the <em>Create</em> button.
tr: İki tür eylem vardır: basit ve gelişmiş. Basit eylemler ek ayarlar gerektirmezler ve otomatik olarak listelenirler. Gelişmiş eylemler, basit eylemlerde daha fazla iş yapabilirler. Örneğin, belirli bir e-posta adresine e-posta yollayabilir ya da herhangi bir içeriğin içinde belirli kelimelerin geçip geçmediğini inceleyebilirler. Bu eylemlerin kullanılmadan önce oluşturulmaları ve ayarlanmaları gerekmektedir. Gelişmiş bir eylem oluşturmak için, aşağıdaki menüden eylemi seçip <em>Oluştur</em> düğmesine tıklayınız.

en: You may proceed to the <a href="@url">Triggers</a> page to assign these actions to system events.
tr: Bu eylemleri sistem olaylarına atamak üzere <a href="@url">Tetik Mekanizmaları</a> sayfasına gidebilirsiniz.

en: An advanced action offers additional configuration options which may be filled out below. Changing the <em>Description</em> field is recommended, in order to better identify the precise action taking place. This description will be displayed in modules such as the trigger module when assigning actions to system events, so it is best if it is as descriptive as possible (for example, "Send e-mail to Moderation Team" rather than simply "Send e-mail").
tr: Gelişmiş eylemler, aşağıdan değiştirebileceğiniz ek ayarlar sunarlar. Eylemi daha iyi tanımlamak için <em>Açıklama</em> alanını değiştirmeniz tavsiye edilir.  Bu açıklama, Tetik Mekanizması gibi eylemleri kullanan eklentilerin ayayüzlerinde görüntülenecektir. Dolayısıyla eylem tanımının olabildiğince açıklayıcı şekilde yapılması tavsiye edilir. Örneğin basitçe  "E-posta gönder" yazmak yerine  "Site denetçilerine e-posta gönder" gibi.

en: Below you can assign actions to run when certain comment-related triggers happen. For example, you could promote a post to the front page when a comment is added.
tr: Aşağıda, yorum-ilişkili belirli tetikler oluştuğunda çalıştırılacak eylemleri atayabilirsiniz. Örneğin, bir yorum eklendiğinde ilgili gönderinin ana sayfayada yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

en: Below you can assign actions to run when certain content-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a post is created or updated.
tr: Aşağıda, içerik-ilişkili belirli tetikler oluştuğunda çalıştırılacak eylemleri atayabilirsiniz. Örneğin, bir gönderi oluşturulduğunda ya da güncellendiğinde yöneticiye bir e-posta gönderebilirsiniz.

en: Below you can assign actions to run when certain taxonomy-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a term is deleted.
tr: Aşağıda, belirli taksonomi-ilişkili tetikler oluştuğunda çalıştırılacak eylemleri atayabilirsiniz. Örneğin, terim silindiğinde yöneticiye bir e-posta gönderebilirsiniz.

en: Below you can assign actions to run when certain user-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a user account is deleted.
tr: Aşağıda, belirli kullanıcı-ilişkili tetikler oluştuğunda çalıştırılacak eylemleri atayabilirsiniz. Örneğin, bir hesap silindiğinde yöneticiye bir e-posta gönderebilirsiniz.

en: The Trigger module provides the ability to trigger <a href="@actions">actions</a> upon system events, such as when new content is added or when a user logs in.
tr: Tetikleyici eklentisi, yeni bir içerik eklenmesi ya da bir kullanıcının siteye bağlanması gibi sistem olaylarında, bazı <a href="@actions">eylemlerin</a> tetiklenmesini sağlar.

en: The combination of actions and triggers can perform many useful tasks, such as e-mailing an administrator if a user account is deleted, or automatically unpublishing comments that contain certain words. By default, there are five "contexts" of events (Comments, Content, Cron, Taxonomy, and Users), but more may be added by additional modules.
tr: Eylemlerin ve tetiklerin birleştirilmesi, bir hesap silindiğinde yöneticiye e-posta göndermek ya da belirli sözcükleri içeren yorumları otomatik olarak silmek gibi, yararlı görevler başarabilir. Varsayılan durumda, olayların beş "bağlamı" mevcuttur (Yorumlar, İçerik, Dönemsel Görev, Taksonomi ve Kullanıcılar) ama bazı eklentilerle başkaları da eklenebilir.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@trigger">Trigger module</a>.
tr: Daha fazla bilgi için, çevrimiçi elkitabının <a href="@trigger">Tetikleyici eklentisi</a> konusuna bakınız.

en: Manage actions
tr: Eylemleri yönetin

en: Configure an advanced action
tr: Gelişmiş bir eylem ayarlayın

en: Delete an action.
tr: Bir eylem sil.

en: Remove orphans
tr: Öksüzleri sil

en: Triggers
tr: Tetikler

en: Tell Drupal when to execute actions.
tr: Drupal'a eylemleri ne zaman uygulayacağını belirtin.

en: Unassign an action from a trigger.
tr: Bir eylemin tetiğe atamasını kaldır.

en: Choose an advanced action
tr: Gelişmiş bir eylem seç

en: Action type
tr: Eylem türü

en: Make a new advanced action available
tr: Yeni bir gelişmiş eylemi kullanılabilir kıl

en: A unique description for this advanced action. This description will be displayed in the interface of modules that integrate with actions, such as Trigger module.
tr: Bu gelişmiş eyleme özgü bir açıklama. Bu açıklama, Tetik Mekanizması gibi eylemleri kullanan eklentilerin ayayüzlerinde görüntülenecektir.

en: Are you sure you want to delete the action %action?
tr: %action eylemini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Action %action was deleted
tr: %action eylemi silindi

en: Deleted orphaned action (%action).
tr: Öksüz eylem silindi (%action).

en: Are you sure you want to unassign the action %title?
tr: %title eyleminin atamasını kaldırmak istediğinize emin misiniz?

en: You can assign it again later if you wish.
tr: İsterseniz ileride tekrar atayabilirsiniz.

en: Trigger:
tr: Tetik:

en: unassign
tr: atamayı kaldır

en: Choose an action
tr: Bir eylem seçin

en: No available actions for this trigger.
tr: Bu tetik için tanımlı bir eylem yok.

en: The action you chose is already assigned to that trigger.
tr: Seçtiğiniz eylem zaten bu tetiğe atanmış durumda.

en: You have added an action that changes a the property of a post. A Save post action has been added so that the property change will be saved.
tr: Bir gönderinin özelliğini değiştiren bir eylem eklediniz. Bir Gönderiyi kaydet eylemi eklendi, böylece özellik değişikliği kaydedilmiş olacak.

en: When cron runs
tr: Dönemsel görevler çalıştığında

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
tr: Kullanıcının yönlendirileceği URL. Bu node/1234 gibi bir dahili URL olacağı gibi  http://drupal.org gibi harici bir URL de olabilir.

en: When either saving a new post or updating an existing post
tr: Yeni bir gönderi kaydedilirken veya mevcut bir gönderi güncellenirken

en: After saving a new post
tr: Yeni bir gönderiyi kaydettikten sonra

en: After saving an updated post
tr: Güncellenen bir gönderiyi kaydettikten sonra

en: After deleting a post
tr: Bir gönderiyi sildikten sonra

en: When content is viewed by an authenticated user
tr: İçerik kayıtlı bir kullanıcı tarafından görüntülendiğinde

en: Publish post
tr: Gönderiyi yayınla

en: Unpublish post
tr: Gönderiyi yayından kaldır

en: Make post sticky
tr: Gönderiyi listeler üstünde kalıcı yap

en: Make post unsticky
tr: Gönderinin listeler üstündeki kalıcılığını iptal et

en: Promote post to front page
tr: Gönderiyi anasayfaya yükselt

en: Remove post from front page
tr: Gönderiyi anasayfadan indir

en: Change the author of a post
tr: Bir gönderinin yazarını değiştir

en: Save post
tr: Gönderiyi kaydet

en: Unpublish post containing keyword(s)
tr: Şu kelimeleri içeren gönderileri yayından kaldır

en: Display a message to the user
tr: Kullanıcıya bir ileti göster

en: Unpublish comment
tr: Yorumu yayından al

en: Unpublish comment containing keyword(s)
tr: Anahtar kelimeleri içeren yorumları yayından kaldır

en: Block current user
tr: Bu kullanıcıyı engelle

en: Ban IP address of current user
tr: Bu kullanıcının IP adresini yasakla

en: Set @type %title to sticky.
tr: @type %title kalıcı yapıldı.

en: Set @type %title to unsticky.
tr: @type %title kalıcılığı kaldırıldı.

en: Promoted @type %title to front page.
tr: @type %title anasayfaya yükseltildi.

en: Removed @type %title from front page.
tr: @type %title anasayfadan indirildi.

en: Saved @type %title
tr: @type: %title kaydedildi.

en: After saving a new comment
tr: Yeni yorum eklendiğinde

en: After saving an updated comment
tr: Güncellenmiş bir yorum kaydedildiğinde

en: After deleting a comment
tr: Yorum silindiğinde

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
tr: Bir yorum kayıtlı bir kullanıcı tarafından görüntülendiğinde

en: Unpublished comment %subject.
tr: Yayından alınan yorum: %subject.

en: The comment will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
tr: Yorum aşağıdaki karakter dizilerinden herhangi birini içermesi durumunda yayından kaldırılacaktır. Dizileri virgülle ayırarak giriniz. Örneğin: komik, top modeller, "Anonim, Ltd. Şti.". Karakter dizileri küçük-büyük harflere duyarlıdır.

en: After a user account has been created
tr: Yeni kullanıcı hesabı oluşturulduktan sonra

en: After a user's profile has been updated
tr: Kullanıcı profili güncellendikten sonra

en: After a user has been deleted
tr: Kullanıcı silindikten sonra

en: After a user has logged in
tr: Kullanıcı giriş yaptığında

en: After a user has logged out
tr: Kullanıcı çıkış yaptığında

en: When a user's profile is being viewed
tr: Kullanıcı profili görüntülendiğinde

en: Blocked user %name.
tr: %name engellendi.

en: Banned IP address %ip
tr: %ip IP adresi yasaklandı

en: After saving a new term to the database
tr: Yeni bir terim veritabanına kaydedildiğinde

en: After saving an updated term to the database
tr: Güncellenmiş bir terim veritabanına kaydedildiğinde

en: After deleting a term
tr: Bir terim silindiğinde

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
tr: Belirli sistem olaylarının (örneğin yeni bir içerik eklenmesi gibi) ardından tanımlanan eylemlerin gerçekleştirilmesini sağlar.
