Audio (5.x-1.4) - en to ca translation catalogue (164 entries)

en: Images
ca: Imatges

en: Image size
ca: Mida de la imatge

en: Reset to defaults
ca: Reinicialitza als valors predeterminats

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: Description
ca: Descripció

en: Homepage
ca: Pàgina inicial

en: Version
ca: Versió

en: Tag
ca: Etiqueta

en: Size
ca: Mida

en: Weight
ca: Pes

en: The configuration options have been saved.
ca: S'han desat les opcions de configuració.

en: Link
ca: Enllaç

en: Required
ca: Necessari

en: Name
ca: Nom

en: Import
ca: Importa

en: Save
ca: Desa

en: Summary
ca: Resum

en: Import path
ca: Camí de importació

en: Length
ca: Llargada

en: Audio: Play count
ca: Àudio: Compte de reproduccions

en: This will display the number of times this has been played.
ca: Aquí es mostraran les vegades que ha estat reproduït.

en: Audio: Download count
ca: Àudio: Compte de descàrregues

en: This will display the number of times this has been downloaded.
ca: Aquí es mostraran les vegades que ha estat descarregat.

en: Audio: Length
ca: Àudio: Duració

en: This will display the play length of the audio.
ca: Aquí es mostrarà la durada de la reproducció de l'àudio.

en: Audio: Download link
ca: Audio: Link de descàrrega

en: This will display a download link if the node allows it.
ca: Aquí es mostrarà un enllaç de descàrrega si el node ho permet.

en: Audio: Downloadable
ca: Audio: Descarregable

en: Filter by whether or not the audio is downloadable.
ca: Filtrar per si l'àudio és descarregable o no.

en: Audio: File size
ca: Àudio: Mida de l'arxiu

en: This will display the audio file's size.
ca: Aquí es mostrarà la mida del fitxer d'àudio.

en: Audio: Tag @tag
ca: Àudio: Etiqueta @tag

en: This will display tag %tag values.
ca: Aquí es mostrarà els valors de l'etiqueta %tag.

en: download audio file
ca: descarrega el fitxer d'àudio

en: You can browse for audio by any of the following fields.
ca: Podeu navegar per a l'àudio per qualsevol dels camps següents.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="!audio">Audio page</a>.
ca: Per a més informació, llegiu el manual de configuració i personalització a la <a href="!audio">pàgina d'àudio</a>.

en: Audio settings
ca: Preferències d'àudio

en: Change settings for the audio module.
ca: Canvia les preferències per al mòdul d'àudio.

en: Audio
ca: Àudio

en: Metadata tags
ca: Etiquetes de metadades

en: Players
ca: Reproductors

en: Browse by...
ca: Navegar per...

en: An audio file. The audio file could be used for adding music, podcasts, or audio clips to your site.
ca: Un fitxer d'àudio. Es podria fer servir per afegir música, podcast, o trossos de àudio al vostre lloc.

en: Download audio file
ca: Descarrega el fitxer d'àudio

en: @download_count downloads
ca: @download_count descàrregues

en: @play_count plays
ca: @play_count reproduccions

en: A file must be provided. If you tried uploading a file, make sure it's less than the upload size limit.
ca: Heu de proporcionar un fitxer. Si heu intentat pujar un fitxer, assegureu-vos que aquest no supera la mida limit de les pujades.

en: The selected file %name can not be uploaded, because it is only possible to upload files with the following extensions: %files-allowed.
ca: El fitxer seleccionat %name no es pot pujar perquè només es poden pujar fitxers amb les següents extensions: %files-allowed.

en: The title can use the file's metadata. Depending on what's filled out, you maybe able to use any of the following variables:
ca: El títol pot utilitzar les metadates del fitxer. Depenent de com l'empleneu, podeu utilitzar qualsevol de les variables següents:

en: Audio File Info
ca: Informació del fitxer d'àudio

en: Current File
ca: Fitxer actual

en: No file is attached.
ca: Cap fitxer adjunt.

en: Add a new audio file
ca: Afegir un nou fitxer d'àudio

en: Click "Browse..." to select an audio file to upload. Only files with the following extensions are allowed: %allowed-extensions.
ca: Cliqueu a "Navegar..." per seleccionar un fitxer d'àudio a pujar. Sols es permeten fitxers amb les extensions següents: %allowed-extensions.

en: <strong>NOTE:</strong> the current PHP configuration limits uploads to %maxsize.
ca: <strong>NOTA:</strong> la configuració actual de PHP limita les pujades a %maxsize.

en: Allow file downloads.
ca: Permetre descàrregues de fitxers.

en: If checked, a link will be displayed allowing visitors to download this audio file on to their own computer.
ca: Si està marcat, es mostrarà als visitants un enllaç per descarregar-se aquest fitxer d'àudio al seu ordinador.

en: <strong>WARNING:</strong> even if you leave this unchecked, clever users will be able to find a way to download the file. This just makes them work a little harder to find the link.
ca: <strong>ADVERTÈNCIA:</strong> Fins i tot si es deixa sense marcar, els usuaris llestos poden trobar la manera per baixar-se el fitxer. Això sols fa el treball de trobar l'enllaç una mica més difícil.

en: Audio Metadata
ca: Metadades àudio

en: Replace this with a new file
ca: Reemplaça aquest amb un nou fitxer

en: Size (in bytes)
ca: Mida (en octets)

en: Sample rate
ca: freqüència de mostratge

en: Channel mode
ca: Mode de canal

en: Bitrate
ca: Taxa de bits

en: Bitrate mode
ca: Mode de taxa de bits

en: Play count
ca: Compte de reproduccions

en: Download count
ca: Compte de descàrregues

en: Track Number
ca: Número de pista

en: Enter either a single number or fraction here. '1' means that this is the first track on the album, and '1/8' .
ca: Introduïu aquí un nombre o una fracció. '1' vol dir que aquesta és la primera pista de l'àlbum, i '1/8'.

en: History
ca: Història

en: audio: Browse by
ca: àudio: Navegar per

en: Browse for audio by
ca: Navegar per l'àudio per

en: Default node title format
ca: Format predeterminat del títol de node

en: The audio node's title can use the file's metadata as variables. This will be used as the default title for all new audio nodes. The following values can be used:
ca: El títol del node d'àudio pot utilitzar les metadades del fitxer com a variables. Aquest serà utilitzat com a títol predeterminat per a tots els nous nodes d'àudio. Es poden utilitzar els valors següents:

en: Node teaser format
ca: Format del resum de node

en: Specify a teaser format for all audio nodes. In addition to the tags allowed in the title, the following variables are also available:
ca: Especifiqueu un format de resum per a tots els nodes d'àudio. A més de les etiquetes permeses al títol, les variables següents també estan disponibles:

en: Permitted audio file extensions
ca: Extensions de fitxer d'àudio permeses

en: Audio file extensions that users can upload. Separate extensions with a space and do not include a leading dot.
ca: Extensions de fitxer d'àudio que els usuaris poden pujar. Separeu les extensions amb espais i no inclogueu el punt.

en: Downloadable by default
ca: Descarregable per defecte

en: Check this to make downloadable the default setting for new audio nodes. You should be aware that even when audio is not marked as downloadable, clever users can still download it, this just makes the work harder.
ca: Marqueu aquesta casella per fer descarregables per defecte els nous nodes d'àudio. Heu de ser conscients que fins i tot quan l'àudio no està marcat com a descarregable, els usuaris intel·ligents poden encara descarregar-se'l, això sols fa la feina més difícil.

en: The configuration options have been reset to their default values.
ca: S'han establert les opcions de configuració als seus valors predeterminats.

en: Player
ca: Reproductor

en: %format files
ca: fitxers de %format

en: Browse by
ca: Navegar per

en: audio by @tag %value
ca: àudio per @tag %value

en: Audio by @tag
ca: Àudio per @tag

en: Browse for audio by...
ca: Navegar per l'àudio per...

en: Click to play
ca: Cliqueu per reproduir

en: The audio_getid3 module enhances the audio module to read and write metadata to and from audio files.
ca: El mòdul audio_getid3 amillora el mòdul d'àudio per llegir i escriure metadades a i des dels fitxers d'àudio.

en: The module uses the <a href="!elink-www-getid3-org">getID3 library</a> to read and write <a href="!elink-en-wikipedia-org">ID3 tags</a> from the audio file. getID3 can read metadata from a many different audio and video formats giving the audio module a great deal of flexibility.
ca: El mòdul utilitza <a href="!elink-www-getid3-org">la llibreria getID3</a> per llegir i escriure <a href="!elink-en-wikipedia-org">etiquetes ID3</a> des de el fitxer d'àudio. getID3 pot llegir metadades des de molt diferents formats d'àudio i vídeo donant al mòdul d'àudio una gran flexibilitat.

en: <p>You can:</p>
             <ul>
                <li>download and install the <em>required</em> getID3 library from <a href="!elink-prdownloads-sourceforge-net">getID3 sourceforge</a> page. Currently, the recommended version of the getID3 library is %recommended-version.</li>
                <li>administer audio_getid3 module at <a href="!admin-settings-audio-getid3">administer &gt;&gt; site configuration &gt;&gt; audio &gt;&gt; getid3</a>.</li>
             </ul>
ca: <p>Podeu:</p>
    <ul>
    <li>descarregar i instal·lar la llibreria <em>requerida</em> getID3 des de la pàgina de <a href="!elink-prdownloads-sourceforge-net">sourceforge de getID3</a>. La versió actual recomanada de la llibreria getID3 és %recommended-version.</li> <li>administrar el mòdul audio_getid3 a <a href="!admin-settings-audio-getid3">administra &gt;&gt; configuració del lloc &gt;&gt; àudio &gt;&gt; getid3</a>.</li> </ul>

en: The audio module uses the getID3 library to read and write ID3 tags. This is not included as part of the module distribution.
ca: El mòdul d'àudio utilitza la llibreria getID3 per llegir o escriure etiquetes ID3. Aquesta llibreria no està inclosa com a part de la distribució del mòdul.

en: To use this module you'll need to <a href='!download-link'>download the library</a> from the <a href='!info-link'>getID3 website</a> and extract the contents into the audio module's getid3 directory. Currently, the recommended version of the getID3 library is %recommended-version.
ca: Per utilitzar aquest mòdul us caldrà <a href='!download-link'>descarregar la llibreria</a> des del <a href='!info-link'>lloc web de getID3</a> i extraure el contingut al directori getID3 del mòdul d'àudio. La versió actualment recomanada de la llibreria getID3 és %recommended-version.

en: Path
ca: Camí

en: The path to the getID3 library. For example: 'modules/audio/getid3/getid3' or 'sites/default/modules/audio/getid3'
ca: El camí a la llibreria getID3. Per exemple: 'modules/audio/getid3/getid3' o 'sites/default/modules/audio/getid3'

en: If you're seeing this it indicates that the getID3 library was found.
ca: Si esteu veient això vol dir que s'ha trobat la llibreria getID3.

en: Your getID3 library is insecure! The demos distributed with getID3 contains code which creates a huge security hole. Remove the demos directory (%path) from beneth Drupal's directory.
ca: La vostra llibreria getID3 no és segura! Les demos distribuïdes amb getID3  contenen codi que crea enormes forats de seguretat. Elimineu el directori de demos (%path) del directori de Drupal.

en: Display warnings
ca: Mostra les advertències

en: Check this to display the warning messages from the getID3 library when reading and writing ID3 tags. Generally it's a good idea to leave this unchecked, getID3 reports warnings for several trivial problems and the warnings can be confusing to users. This setting can be useful when debugging problems with the ID3 tags.
ca: Marqueu aquí per mostrar els missatges d'advertència de la llibreria getID3 a l'hora de llegir i escriure etiquetes ID3. Generalment és bona idea deixar aquesta casella sense marcar; getID3 informa sovint d'advertències de problemes trivials que poden confondre als usuaris. Aquesta opció pot ser útil a l'hora de depurar problemes amb les etiquetes ID3.

en: This file information was loaded from the file by the getID3 library.
ca: La llibreria getID3 ha carregat aquesta informació de fitxer des de l'arxiu.

en: File Size
ca: Mida del fitxer

en: @filesize bytes
ca: @filesize octets

en: @bitrate bytes/second
ca: @bitrate octets/segon

en: This file is not compatible with the Flash audio player. Flash can only play MP3 files with a sample rate of 11, 22 or 44KHz.
ca: Aquest fitxer no és compatible amb el reproductor d'àudio de Flash. Flash sols pot reproduir només fitxers MP3 amb una freqüència de mostratge de 11, 22 o 44 kHz.

en: The getID3 files <em>getid3.php</em> and <em>write.php</em> could not be found in the %path directory.
ca: Els fitxers de getID3 <em>getid3.php</em> i <em>write.php</em> no es troben al directori %path.

en: The Audio getid3 module cannot find the getID3 library used to read and write ID3 tags. The site administrator will need to verify that it is installed and then update the <a href='!admin-settings-audio-getid3'>settings</a>.
ca: El mòdul Àudio getID3 no pot trobar la llibreria getID3 utilitzada per llegir i escriure etiquetes ID3. L'administrador del lloc haurà de verificar que ha estat instal·lada i després actualitzar les <a href='!admin-settings-audio-getid3'>preferències</a>.

en: While reading the ID3 tags, the following warnings were encountered:
ca: Mentre es llegien les etiquetes ID3 s'han produït les advertències següents:

en: The following errors where encountered while reading the file's ID3 tags:
ca: S'han produït els errors següents mentre es llegien les etiquetes ID3 del fitxer:

en: While writing the ID3 tags, the following warnings were encountered:
ca: Mentre s'escrivien les etiquetes ID3, s'han produït les advertències següents:

en: There was a problem saving the image. It may not have been a valid image file.
ca: Hi ha hagut un problema desant la imatge. Potser no és un fitxer d'imatge vàlid.

en: There was a problem uploading the image.
ca: Hi ha hagut un problema pujant la imatge.

en: Default image type
ca: Tipus d'imatge predeterminat

en: Audio Images
ca: Imatges d'àudio

en: Cover art or other images.
ca: Caràtules o altres imatges

en: New image type
ca: Nou tipus d'imatge

en: Add a new image
ca: Afegir una nova imatge

en: MIME Type
ca: Tipus MIME

en: Allows you to upload and playback audio files.
ca: Permet pujar i reproduir fitxers d'àudio.

en: Audio getID3
ca: Àudio getID3

en: Adds the ability to read artist info from and write to audio files. Requires that the getID3 library be installed.
ca: Dóna l'opció de llegir i escriure la informació de l'artista en els fitxers d'àudio. Requereix que la llibreria getID3 estigui instal·lada.

en: Adds the ability to attach album art to audio nodes.
ca: Dóna l'opció d'adjuntar les caràtules dels àlbums als nodes d'àudio.

en: No files were found
ca: No s'ha trobat cap fitxer

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: %filename as <a href="!node-link">@node-title</a> <a href="!edit-link">[edit]</a>
ca: %filename com <a href="!node-link">@node-title</a> <a href="!edit-link">[editar]</a>

en: Error importing %filename.
ca: Error important %filename.

en: No audio files were imported.
ca: No s'ha importat cap fitxer d'àudio.

en: The directory to import audio nodes from. Drupal will need to have write access to this directory so we can move the file.
ca: El directori des d'on importar els nodes d'àudio. Drupal necessitarà tenir accés d'escriptura en aquest directori per poder moure el fitxer.

en: <strong>Note:</strong> a path begining with a <kbd>/</kbd> indicates the path is relative to the server's root, one starting without specifies a path relative to Drupal's root. I.e. <kbd>/tmp/audio</kbd> would be the temp directory off the root while <kbd>tmp/audio</kbd> would be inside Drupal's directory.
ca: <strong>Nota:</strong> un camí que comença amb una <kbd>/</kbd> indica que el camí és relatiu a l'arrel del servidor, un que comença sense especifica un camí relatiu a l'arrel de Drupal. P.ex. <kbd>/tmp/audio</kbd> seria el directori temporal de l'arrel mentre que <kbd>tmp/audio</kbd> seria dins del directori de Drupal.

en: read more
ca: llegeix més

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Block
ca: Bloc

en: Owner
ca: Propietari

en: Other
ca: Altres

en: Image URL
ca: URL d'imatge

en: This argument specifies a specific RSS feed selector; it will only select RSS feeds, unlike the built-in selector which can select pluggable feeds. You may enter the title the feed will advertise in the title field here, and the description of the feed in the option field here.
ca: Aquest argument especifica un selector de canal RSS específic; només seleccionarà canals RSS, a diferència del selector integrat el qual pot seleccionar canals complementaris. Cal introduir el títol que mostrarà el canal aquí al camp títol, i la descripció del canal al camp opcions.

en: Hidden
ca: Ocult

en: Hide
ca: Oculta

en: 32x32 pixels 'file icon' (PNG only)
ca: 'Icona de fitxer' de 32x32 píxels (sols PNG)

en: Other file icon
ca: Una altra icona de fitxer

en: Cover (front)
ca: Coberta (davant)

en: Cover (back)
ca: Coberta (darrera)

en: Artist/performer
ca: Artista/intèrpret

en: Band/Orchestra
ca: Grup/Orquesta

en: Composer
ca: Compositor

en: Recording Location
ca: Lloc de gravació

en: Illustration
ca: Il·lustració

en: Band/artist logotype
ca: Logotip grup/artista

en: Sort audio nodes by the number of time they've been played.
ca: Ordenar els nodes d'audio pel nombre de reproduccions.

en: Sort audio nodes by the number of time they've been downloaded.
ca: Ordenar els nodes d'audio pel nombre de descarregues.

en: Sort audio nodes by tag %tag values.
ca: Ordena els nodes d'àudio per els valors de l'etiqueta %tag.

en: The format is hours:minutes:seconds.
ca: El format és hores:minuts:segons.

en: Stereo
ca: Estèreo

en: Listen to @username's recent audio files
ca: Escoltar els fitxers d'àudio recents de @username

en: Autocompleted
ca: Autocompletat

en: Browsable
ca: Navegable

en: Written to file
ca: Escrit al fitxer

en: The size (in pixels) that the theme will display the images. Default is <em>170x170</em>.
ca: La mida (en píxels) amb què el tema mostrarà les imatges. Per defecte és <em>170x170</em>.

en: Subtitle
ca: Subtítol

en: Explicit
ca: Explícit

en: This is shown in the Artist column in iTunes.
ca: Això es mostra a la columna Artista a iTunes.

en: Copyright
ca: Drets de còpia

en: The image URL must be a valid URL.
ca: L'URL d'imatge ha de ser una URL vàlida.
