Comments in vBulletin (5.x-1.4) - en to el translation catalogue (138 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: content
el: ύλη

en: Author
el: Συγγραφέας

en: List
el: Λίστα

en: Subject
el: Θέμα

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Last comment
el: Τελευταίο Σχόλιο

en: Read more
el: Διαβάστε περισσότερα

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Administration
el: Διαχείριση

en: Comments
el: Σχόλια

en: Homepage
el: Ιστοσελίδα

en: view
el: προβολή

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: by %a on %b
el: από τον %a στις %b

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: edit
el: επεξεργασία

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Time
el: Ώρα

en: View
el: Προβολή

en: Preview comment
el: Προεπισκόπηση σχολίου

en: Update options
el: Επιλογές ενημέρωσης

en: Your name
el: Το όνομά σας

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Signature
el: Υπογραφή

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: here
el: εδώ

en: Jump to the first comment of this posting.
el: Μεταβείτε στο πρώτο σχόλιο αυτής της καταχώρησης.

en: Jump to the first new comment of this posting.
el: Μεταβείτε στο πρώτο νέο σχόλιο αυτής της καταχώρησης.

en: Add new comment
el: Προσθήκη νέου σχολίου

en: Add a new comment to this page.
el: Προσθήκη ενός νέου σχολίου σε αυτή τη σελίδα.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
el: Μοιραστείτε τις σκέψεις και τη γνώμη σας σχετικά με αυτή την καταχώρηση.

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Optional
el: Προαιρετικό

en: Recent comments
el: Πρόσφατα σχόλια

en: The comment no longer exists.
el: Το σχόλιο δεν υπάρχει πλέον.

en: The comment and all its replies have been deleted.
el: Το σχόλιο και όλες οι απαντήσεις του διαγράφηκαν.

en: Do not display
el: Να μην εμφανίζονται

en: Save settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: reply
el: απάντηση

en: You have to specify a valid date.
el: Πρέπει να δώσετε έγκυρη ημερομηνία.

en: Authored on
el: Συντάχθηκε στις

en: The update has been performed.
el: Η ενημέρωση έγινε.

en: Source
el: Πηγή

en: @time ago
el: πριν από @time

en: Post comment
el: Υποβολή σχολίου

en: Not published
el: Μη δημοσιευμένο

en: administer comments
el: διαχείριση σχολίων

en: Delete comments
el: Διαγραφή σχολίων

en: by
el: από

en: The comments have been deleted.
el: Τα σχόλια διαγράφηκαν.

en: Published comments
el: Δημοσιευμένα σχόλια

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
el: Το σχόλιό σας είναι στην ουρά για επιμέλεια από τη διαχείριση του ιστοτόπου και θα δημοσιευτεί αφού εγκριθεί.

en: Comment settings
el: Ρυθμίσεις σχολίων

en: Read only
el: Μόνο για ανάγνωση

en: Approval queue
el: Ουρά έγκρισης

en: Display on separate page
el: Να εμφανίζεται σε ξεχωριστή σελίδα

en: Location of comment submission form
el: Θέση της φόρμας υποβολής σχολίου

en: Posting settings
el: Ρυθμίσεις υποβολής

en: Anonymous commenting
el: Σχολιασμός από ανώνυμους χρήστες

en: Anonymous posters may not enter their contact information
el: Οι ανώνυμοι συντάκτες δεν μπορούν να αφήνουν πληροφορίες επικοινωνίας

en: Anonymous posters may leave their contact information
el: Οι ανώνυμοι συντάκτες μπορούν να αφήνουν πληροφορίες επικοινωνίας

en: Anonymous posters must leave their contact information
el: Οι ανώνυμοι συντάκτες πρέπει να αφήνουν πληροφορίες επικοινωνίας

en: This option is enabled when anonymous users have permission to post comments on the <a href="@url">permissions page</a>.
el: Η επιλογή αυτή ενεργοποιείται όταν έχει δοθεί στους ανώνυμους χρήστες από τη <a href="@url">σελίδα των αδειών</a> η άδεια να υποβάλλουν σχόλια.

en: Display below post or comments
el: Να εμφανίζεται κάτω από την καταχώρηση ή τα σχόλια

en: Default comment setting
el: Προεπιλεγμένη ρύθμιση σχολίου

en: Read/Write
el: Για ανάγνωση/εγγραφή

en: Users with the <em>administer comments</em> permission will be able to override this setting.
el: Οι χρήστες με την άδεια <em>διαχείριση σχολίων</em> θα μπορούν να παρακάμψουν αυτή τη ρύθμιση.

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
el: Το περιεχόμενο αυτού του πεδίου παραμένει ιδιωτικό και δε θα εμφανίζεται δημόσια.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
el: Η υπογραφή σας θα εμφανίζεται δημόσια στο τέλος των σχολίων σας.

en: parent
el: γονέας

en: Can not delete non-existent comment.
el: Δεν μπορείτε να σβήσετε σχόλιο που δεν υπάρχει.

en: Flat list - collapsed
el: Επίπεδη λίστα - συμπτυγμένη

en: Flat list - expanded
el: Επίπεδη λίστα - ξεδιπλωμένη

en: Threaded list - collapsed
el: Λίστα νημάτων - συμπτυγμένη

en: Date - newest first
el: Ημερομηνία - πρώτα τα νεώτερα

en: Date - oldest first
el: Ημερομηνία - πρώτα τα παλιότερα

en: 1 comment | @count comments
el[0]: 1 σχόλιο
el[1]: @count σχόλια

en: 1 new comment | @count new comments
el[0]: 1 νέο σχόλιο
el[1]: @count νέα σχόλια

en: access comments
el: πρόσβαση στα σχόλια

en: post comments
el: υποβολή σχολίων

en: post comments without approval
el: υποβολή σχολίων χωρίς έγκριση

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
el: <a href="@login">Εισέλθετε στο σύστημα</a> για να υποβάλετε σχόλια

en: Reply
el: Απάντηση

en: No comments available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα σχόλια.

en: !a comments per page
el: !a σχόλια ανά σελίδα

en: Edit comment
el: Επεξεργασία σχολίου

en: Please select one or more comments to perform the update on.
el: Επιλέξτε ένα ή περισσότερα σχόλια στα οποία θα γίνει η ενημέρωση.

en: Post new comment
el: Υποβολή νέου σχολίου

en: Default display order
el: Προεπιλεγμένη σειρά παρουσίασης

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
el: Η προεπιλεγμένη ταξινόμηση για τους νέους και τους ανώνυμους χρήστες όταν διαβάζουν σχόλια. Οι χρήστες αυτοί μπορούν να αλλάζουν την άποψή τους χρησιμοποιώντας τον πίνακα ελέγχου των σχολίων. Για τους εγγεγραμμένους χρήστες, η αλλαγή αυτή παραμένει ως μόνιμη προτίμησή τους.

en: Below is a list of the comments posted to your site that need approval. To approve a comment, click on 'edit' and then change its 'moderation status' to Approved. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
el: Ακολουθεί παρακάτω μια λίστα των σχολίων που υποβλήθηκαν στον ιστοτόπο σας τα οποία χρειάζονται έγκριση. Για να εγκρίνετε ένα σχόλιο, πατήστε στο 'επεξεργασία' και μετά αλλάξτε την 'κατάσταση επιμέλειας' σε Εγκεκριμένο. Πατήστε σε ένα θέμα για να δείτε το σχόλιο, στο όνομα του συντάκτη για να τροποποιήσετε τα στοιχεία του, στο 'τροποποίηση' για να τροποποιήσετε το κείμενο και στο 'διαγραφή' για να διαγράψετε την καταχώρηση.

en: Comments can be attached to any node, and their settings are below. The display comes in two types: a 'flat list' where everything is flush to the left side, and comments come in chronological order, and a 'threaded list' where replies to other comments are placed immediately below and slightly indented, forming an outline. They also come in two styles: 'expanded', where you see both the title and the contents, and 'collapsed' where you only see the title. Preview comment forces a user to look at their comment by clicking on a 'Preview' button before they can actually add the comment.
el: Σχόλια μπορούν να επισυνάπτονται σε οποιονδήποτε κόμβο και οι ρυθμίσεις τους παρουσιάζονται παρακάτω. Η παρουσίασή τους μπορεί να είναι δύο τύπων: 'επίπεδη λίστα' όπου όλα ευθυγραμμίζονται αριστερά και τα σχόλια είναι σε χρονολογική σειρά, και 'λίστα νημάτων' όπου οι απαντήσεις στα διάφορα σχόλια τοποθετούνται ακριβώς από κάτω τους και σε εσοχή, σχηματίζοντας μια διάρθρωση. Επίσης, μπορεί να παρουσιάζονται σε δύο στυλ: 'ξεδιπλωμένα', όπου βλέπετε και τον τίτλο και το περιεχόμενο, και 'συνεπτυγμένα', όπου βλέπετε μόνο τον τίτλο. Η δοκιμή εμφάνισης των σχολίων υποχρεώνει το χρήστη να κοιτάξει το σχόλιό του πατώντας σε ένα κουμπί 'Δοκιμή εμφάνισης σχολίου' προτού μπορέσει να το καταχωρίσει πραγματικά.

en: List and edit site comments and the comment moderation queue.
el: Λίστα και επεξεργασία των δημοσιευμένων σχολίων και των σχολίων προς έγκριση.

en: Delete comment
el: Διαγραφή σχολίου

en: Reply to comment
el: Απάντηση στο σχόλιο

en: Viewing options
el: Επιλογές εμφάνισης

en: Default display mode
el: Προεπιλεγμένος τρόπος παρουσίασης

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
el: Ο προεπιλεγμένος τρόπος εμφάνισης των σχολίων. Οι ξεδιπλωμένες απόψεις εμφανίζουν το περιεχόμενο των σχολίων. Οι απόψεις νημάτων διατηρούν τις σχετικές απαντήσεις μαζί.

en: Default comments per page
el: Προεπιλογή για σχόλια ανά σελίδα

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
el: Ο προεπιλεγμένος αριθμός σχολίων σε κάθε σελίδα. Αν υπάρχουν περισσότερα σχόλια κατανέμονται σε πολλές σελίδες.

en: Comment controls
el: Χειριστήρια σχολίων

en: Display above the comments
el: Να εμφανίζονται πάνω από τα σχόλια

en: Display below the comments
el: Να εμφανίζονται κάτω από τα σχόλια

en: Display above and below the comments
el: Να εμφανίζονται πάνω και κάτω από τα σχόλια

en: Position of the comment controls box. The comment controls let the user change the default display mode and display order of comments.
el: Η θέση του πλαισίου των χειριστηρίων των σχολίων. Τα χειριστήρια των σχολίων επιτρέπουν στο χρήστη να αλλάζει τον προεπιλεγμένο τρόπο και σειρά παρουσίασης των σχολίων.

en: Comment subject field
el: Πεδίο θέματος σχολίου

en: Can users provide a unique subject for their comments?
el: Μπορούν οι χρήστες να δίνουν ένα μοναδικό τίτλο θέματος στα σχόλιά τους;

en: You are not authorized to post comments.
el: Δεν έχετε εξουσιοδότηση να υποβάλετε σχόλια.

en: The comment you are replying to does not exist.
el: Το σχόλιο στο οποίο απαντάτε δεν υπάρχει.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
el: Η συζήτηση αυτή έχει κλείσει: Δεν μπορείτε να υποβάλετε νέα σχόλια.

en: You are not authorized to view comments.
el: Δεν έχετε εξουσιοδότηση να διαβάζετε σχόλια.

en: Comment: updated %subject.
el: Σχόλιο: ενημερώθηκε το %subject.

en: Comment: duplicate %subject.
el: Σχόλιο: επανάληψη του %subject.

en: Comment: added %subject.
el: Σχόλιο: προστέθηκε το %subject.

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed node %subject.
el: Σχόλιο: υποβλήθηκε σχόλιο χωρίς εξουσιοδότηση ή σε κόμβο που έχει κλείσει: %subject.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε το σχόλιο %title;

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
el: Όλες οι απαντήσεις στο σχόλιο θα χαθούν. Η ενέργεια αυτή είναι μη αναστρέψιμη.

en: Publish the selected comments
el: Δημοσίευση των επιλεγμένων σχολίων

en: Unpublish the selected comments
el: Να αρθεί η δημοσίευση των επιλεγμένων σχολίων

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
el: Φαίνεται ότι δεν υπάρχουν σχόλια προς διαγραφή ή το επιλεγμένο σχόλιο έχει ήδη διαγραφεί από άλλο διαχειριστή.

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε αυτά τα σχόλια και όλα τα θυγατρικά τους;

en: You have to specify a valid author.
el: Πρέπει να δώσετε ένα έγκυρο όνομα συντάκτη.

en: The name you used belongs to a registered user.
el: Το όνομα που χρησιμοποιήσατε ανήκει σε εγγεγραμμένο χρήστη.

en: You have to leave your name.
el: Πρέπει να δώσετε το όνομά σας.

en: The e-mail address you specified is not valid.
el: Η διεύθυνση e-mail που εισάγατε δεν είναι έγκυρη.

en: You have to leave an e-mail address.
el: Πρέπει να δώσετε μια διεύθυνση e-mail.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
el: Η διεύθυνση URL της ιστοσελίδας σας δεν είναι έγκυρη. Πρέπει να είναι στην πλήρη μορφή της, για παράδειγμα στη μορφή <code>http://παράδειγμα.com/κατάλογος</code>.

en: (No subject)
el: (Δεν υπάρχει θέμα)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
el: Επιλέξτε τον προτεινόμενο τρόπο παρουσίασης των σχολίων και πατήστε στο "Αποθήκευση ρυθμίσεων" για να ισχύσουν οι αλλαγές σας.

en: Comment viewing options
el: Επιλογές εμφάνισης σχολίων

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
el: <a href="@login">Εισέλθετε στο σύστημα</a> ή <a href="@register">εγγραφείτε</a> για να υποβάλετε σχόλια

en: Comment: deleted %subject.
el: Σχόλιο: διαγράφηκε %subject.
