Comments in vBulletin (5.x-1.4) - en to km translation catalogue (136 entries)

en: Title
km: ចំណង​ជើង

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: E-mail
km: អ៊ីមែល

en: Delete
km: លុប

en: content
km: មាតិកា

en: Author
km: អ្នក​និពន្ធ

en: List
km: បញ្ជី

en: Subject
km: ប្រធាន​បទ​

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Read more
km: អាន​បន្ថែម

en: Disabled
km: បាន​បិទ

en: Enabled
km: បាន​បើក

en: Administration
km: ការ​គ្រប់​គ្រង

en: Comments
km: មតិ​យោបល់

en: Homepage
km: គេហ​ទំព័រ

en: view
km: មើល​

en: This action cannot be undone.
km: សកម្ម​ភាព​នេះ​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​មិន​ធ្វើ​វិញ​បានទេ ។

en: by %a on %b
km: តាម %a នៅ​លើ %b

en: Required
km: ទាមទារ

en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: edit
km: កែសម្រួល

en: Update
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ទាន់​សម័យ

en: Time
km: ពេលវេលា

en: View
km: មើល

en: Preview comment
km: មើល​មតិ​យោបល់​ជា​មុន

en: Update options
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ជម្រើស​ទាន់​សម័យ

en: Your name
km: ឈ្មោះរបស់​អ្នក​

en: Comment
km: មតិ​យោបល់

en: Published
km: បាន​បោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: Signature
km: ​ហត្ថលេខា

en: Authored by
km: និពន្ធ​ដោយ​

en: Jump to the first comment of this posting.
km: ទៅកាន់​មតិយោបល់​ដំបូង​នៃ​ការប្រកាស​នេះ ។

en: Jump to the first new comment of this posting.
km: ទៅកាន់​មតិយោបល់​ថ្មី​ដំបូង​នៃ​ការ​ប្រកាស​នេះ ។

en: Add new comment
km: បន្ថែម​មតិ​យោបល់​ថ្មី

en: Add a new comment to this page.
km: បន្ថែម​មតិយោបល់​​ថ្មី​ទៅ​កាន់​ទំព័រ​នេះ​ ។

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
km: ចែក​រំលែកគំនិត និង​ទស្សនៈ​របស់​អ្នក​ដែល​ទាក់​ទង​​ទៅ​នឹង​ប្រកាស​នេះ ។

en: Anonymous
km: អនាមិក

en: Optional
km: ស្រេច​ចិត្ត

en: Recent comments
km: មតិយោបល់​ថ្មី​ៗ

en: The comment no longer exists.
km: មិន​មាន​មតិយោបល់​​ទៀត​ទេ​ ។

en: The comment and all its replies have been deleted.
km: មតិយោបល់​​ និង​ការ​ឆ្លើយ​តប​របស់វា​​​ទាំងអស់​​​ត្រូវ​បាន​លុប ។

en: Do not display
km: ​កុំ​បង្ហាញ

en: Save settings
km: រក្សា​ទុក​ការ​កំណត់

en: reply
km: ​ឆ្លើយ​តប

en: You have to specify a valid date.
km: អ្នក​ត្រូវតែ​បញ្ជាក់​កាល​បរិច្ឆេទ​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Authored on
km: និពន្ធ​នៅ

en: The update has been performed.
km: ភាព​ទាន់​សម័យ​ត្រូវ​បាន​ដំណើរ​ការ ។

en: @time ago
km: @time កន្លង​ទៅ

en: Post comment
km: ប្រកាស​មតិយោបល់

en: Not published
km: មិន​បាន​​បោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: administer comments
km: ​គ្រប់គ្រង​មតិយោបល់

en: Delete comments
km: លុប​មតិយោបល់

en: by
km: តាម​​

en: The comments have been deleted.
km: មតិយោបល់​ត្រូវ​បានលុប ។

en: Published comments
km: បានបោះពុម្ព​ផ្សាយ​មតិយោបល់

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
km: មតិយោបល់​របស់​អ្នក​ត្រូ​វបាន​ដាក់​ជា​ជួរ​សម្រាប់សម្រួល​ដោយ​​អ្នក​គ្រប់គ្រង​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក​ និង​ត្រូវ​បាន​បោះពុម្ព​ផ្សាយ​បន្ទាប់​ពី​បាន​អនុម័ត ។

en: Comment settings
km: ការ​កំណត់​មតិយោបល់

en: Read only
km: បាន​តែ​អាន

en: Approval queue
km: ​ជួរ​អនុម័ត

en: Display on separate page
km: បង្ហាញ​នៅ​លើ​ទំព័រ​ផ្សេង​ពីគ្នា

en: Location of comment submission form
km: ទីតាំង​របស់​ទំរង់​ដាក់ស្នើ​មតិយោបល់

en: Posting settings
km: កំណត់​ការ​ប្រកាស

en: Anonymous commenting
km: មតិយោបល់​អនាមិក

en: Anonymous posters may not enter their contact information
km: ប័ណ្ណ​ប្រកាស​អនាមិក​​មិន​អាច​បញ្ចូល​ព័ត៌មាន​ទាក់​ទង​របស់​គេ​បាន​ទេ

en: Anonymous posters may leave their contact information
km: ប័ណ្ណ​ប្រកាស​អនាមិក​អាច​ទុក​ព័ត៌មាន​ទំនាក់ទំនង​របស់​ពួកគេ​បាន

en: Anonymous posters must leave their contact information
km: ប័ណ្ណ​ប្រកាស​អនាមិក​ត្រូវតែ​ទុក​ព័ត៌មាន​ទំនាក់ទំនង​របស់​ពួកគេ

en: This option is enabled when anonymous users have permission to post comments on the <a href="@url">permissions page</a>.
km: ជម្រើស​ត្រូវ​បាន​បើក​នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​ប្រើ​អនាមិក​មាន​សិទ្ធិ​ប្រកាស​មតិយោបល់​នៅ​លើ​<a href="%url">ទំព័រ​សិទ្ធិ</a> ។

en: Display below post or comments
km: បង្ហាញ​​ការប្រកាស ឬ​មតិយោបល់​ខាងក្រោម

en: Default comment setting
km: ការកំណត់​មតិយោបល់លំនាំ​ដើម

en: Read/Write
km: ​អាន/សរសេរ

en: Users with the <em>administer comments</em> permission will be able to override this setting.
km: អ្នក​ប្រើ​ ជាមួយ​នឹង <em>មតិយោបល់​របស់​អ្នក​គ្រប់​គ្រង</em> សេចក្ដី​អនុញ្ញាត​នឹង​អាច​បដិសេធ​ការកំណត់​នេះ ។

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
km: មាតិកា​របស់​វាលនេះ​​ត្រូវបាន​រក្សាទុក​ជា​ឯកជន ហើយ​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ជា​សាធារណៈ​ឡើយ ។

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
km: ហត្ថលេខា​របស់​អ្នក​នឹង​បង្ហាញ​ជា​សាធារណៈ នៅ​ចុង​បញ្ចប់​នៃ​មតិ​យោបល់​របស់​អ្នក ។​

en: parent
km: ​មេ

en: Can not delete non-existent comment.
km: មិន​អាច​លុប​មតិយោបល់​ដែល​មិន​មាន​នោះ​ទេ ។

en: Flat list - collapsed
km: បញ្ជី​គ្មាន​ឋានានុក្រម - បាន​វេញ

en: Flat list - expanded
km: បញ្ជី​គ្មាន​ឋានានុក្រម - បាន​ពង្រីក

en: Threaded list - collapsed
km: បញ្ជី​ដែល​បាន​ក្រង - បាន​វេញ

en: Date - newest first
km: កាលបរិច្ឆេទ​ - ថ្មី​បំផុត​​មុន

en: Date - oldest first
km: ​កាល​បរិច្ឆេទ - ចាស់​បំផុត​មុន

en: 1 comment | @count comments
km[0]: មតិយោបល់ @count

en: 1 new comment | @count new comments
km[0]: មតិ​យោបល់​ថ្មី​ ១

en: access comments
km: ចូល​ដំណើរ​មតិយោបល់

en: post comments
km: ​ប្រកាស​មតិយោបល់

en: post comments without approval
km: ប្រកាស​មតិយោបល់​ដោយ​គ្មានកា​រអនុម័ត

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
km: <a href="%login">ចូល</a> ដើម្បី​ប្រកាស​​មតិយោបល់

en: Reply
km: ឆ្លើយតប

en: No comments available.
km: គ្មាន​មតិយោបល់ ។

en: !a comments per page
km: !a មតិយោបល់​ក្នុង​មួយ​ទំព័រ

en: Edit comment
km: ​កែ​សម្រួល​មតិយោបល់

en: Please select one or more comments to perform the update on.
km: សូម​ជ្រើស​មតិយោបល់​មួយ ឬ​ច្រើន​ដើម្បី​ដំណើរ​ការ​ភាព​ទាន់​សម័យ ។

en: Post new comment
km: ប្រកាស​មតិយោបល់​ថ្មី

en: Default display order
km: លំដាប់​បង្ហាញ​លំនាំដើម​

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
km: ការ​​តម្រៀប​លំនាំ​ដើម​សម្រាប់​អ្នក​ប្រើ​ថ្មី​ និង​អ្នក​ប្រើ​អនាមិក​នៅ​ខណៈ​ដែល​កំពុង​មើល​មតិយោបល់ ។ អ្នក​ប្រើ​ទាំង​នេះ​អាច​ផ្លាស់ប្ដូរ​​ទិដ្ឋភាព​របស់​ពួកគេ​​ដោយ​ប្រើ​បន្ទះ​ត្រួត​ពិនិត្យ​មតិយោបល់ ។ ចំពោះ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​ចុះ​ឈ្មោះ​ហើយ ការ​ផ្លាស់​ប្ដូរ​នេះ​ ត្រូវបាន​ចងចាំ​ថា​ជា​​ចំណង់​ចំណូលចិត្ត​ជា​អចិន្ត្រៃយ៍​របស់​អ្នកប្រើ ។

en: Below is a list of the comments posted to your site that need approval. To approve a comment, click on 'edit' and then change its 'moderation status' to Approved. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
km: <p>ខាងក្រោម​នេះ​ជា​បញ្ជី​​នៃ​មតិយោបល់​ដែល​បាន​ប្រកាស​នៅលើ​តំបន់​របស់​អ្នក​ដែល​ត្រូវការ​ការ​អនុម័ត ។ ដើម្បី​អនុម័ត​មតិយោបល់​ សូម​ចុច​លើ "កែសម្រួល" ​បន្ទាប់មក​ផ្លាស់ប្ដូរ "ស្ថានភាពធ្វើតាម" របស់​វា​ដើម្បី​​អនុម័ត ។ ចុច​លើ​ប្រធាន​បទ​​​ដើម្បី​មើល​មតិយោបល់ ឈ្មោះ​របស់​អ្នក​និពន្វ​ ដើម្បី​កែសម្រួលព័ត៌មាន​អ្នកប្រើ​របស់​អ្នក​និពន្វ "កែសម្រួល" ដើម្បី​កែប្រែ​អត្ថបទ និង "លុប" ដើម្បី​យក​​ការ​ដាក់​ស្នើ​របស់ពួក​គេ​ចេញ ។</p>

en: Comments can be attached to any node, and their settings are below. The display comes in two types: a 'flat list' where everything is flush to the left side, and comments come in chronological order, and a 'threaded list' where replies to other comments are placed immediately below and slightly indented, forming an outline. They also come in two styles: 'expanded', where you see both the title and the contents, and 'collapsed' where you only see the title. Preview comment forces a user to look at their comment by clicking on a 'Preview' button before they can actually add the comment.
km: មតិ​យោបល់​អាច​ត្រូវ​បាន​ភ្ជាប់​ទៅ​ថ្នាំង​ណា​មួយ​  ហើយ​ការ​កំណត់​របស់​ពួក​វា​មាន​ដូច​ខាង​ក្រោម​ ។ ការ​បង្ហាញ​គឺ​មាន​ពីរ​ប្រភេទ​ ៖  'បញ្ជី​គ្មាន​ឋានា​នុក្រម​' ​ដែល​អ្វី​គ្រប់​យ៉ាងមក​ផ្តុំ​នៅ​ខាង​ឆ្វេង​ និង​មតិយោបល់​ដែល​កើត​ឡើង​តាម​លំដាប់​ឋានានុក្រម​  និង​ 'បញ្ជី​ជា​ខ្សែ​ស្រឡាយ​' ដែល​ការ​​ឆ្លើយតប​ទៅ​កាន់​មតិយោបល់​ផ្សេង​ទៀត​​ត្រូវបាន​ដាក់​នៅ​ខាង​ក្រោម​ភ្លាមៗ​ និង​ហាក់​ដូច​ជាចូល​បន្ទាត់​បន្តិច​ ដែល​បង្កើត​បាន​ជា​គ្រោង​ ។ ពួក​វាក៏​មាន​ជា​ពីរ​រចនាប័ទ្មផង​ដែរ​ ៖ 'ពង្រីក​' ដែល​អ្នក​អាច​មើល​ឃើញ​ទាំង​ចំណង​ជើង​ និង​មាតិកា និង​ 'បង្រួម​' ដែល​អ្នក​អាច​មើល​ឃើញ​តែ​ចំណង​ជើង​ប៉ុណ្ណោះ​ ។ ការ​មើល​មតិយោបល់​ជា​មុន​បង្ខំឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​មើល​មតិយោបល់របស់​ពួក​គេ​ដោយ​ចុច​លើ​ប៊ូតុង​ 'មើល​ជា​មុន​' ​មុន​នឹង​ពួក​គេ​អាច​បន្ថែម​មតិយោបល់​ទៀត​ ។

en: List and edit site comments and the comment moderation queue.
km: រាយ និង​កែសម្រួល​មតិយោបល់​របស់​បណ្ដាញ និងជួរ​ត្រាប់តាម​មតិយោបល់ ។

en: Delete comment
km: លុប​មតិយោបល់

en: Reply to comment
km: ឆ្លើយ​តប​ទៅ​មតិយោបល់

en: Viewing options
km: ជម្រើស​នៃ​ការ​មើល

en: Default display mode
km: របៀប​បង្ហាញ​លំនាំដើម​

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
km: ទិដ្ឋភាព​លំនាំ​ដើម​សម្រាប់​មតិយោបល់ ។ ទិដ្ឋភាព​ដែល​បាន​ពង្រីក​បង្ហាញ​តួ​របស់​មតិយោបល់ ។ ទិដ្ឋភាព​ដែល​បាន​ក្រង​ រក្សា​ការឆ្លើយ​តប​ទុក​ជាមួយគ្នា ។

en: Default comments per page
km: មតិយោបល់​លំនាំដើម​ក្នុង​មួយ​ទំព័រ​

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
km: ចំនួន​មតិយោបល់​លំនាំ​ដើម​សម្រាប់​ទំព័រ​នីមួយៗ ៖ មតិយោបល់​បន្ថែម​​គឺ​ត្រូវ​បាន​ចែក​ចាយ​​ទៅ​ក្នុង​ទំព័រ​បី​ឬបួន​ទៀត ។

en: Comment controls
km: ការ​ត្រួត​ពិនិត្យ​មតិយោបល់

en: Display above the comments
km: បង្ហាញពី​លើ​មតិយោបល់

en: Display below the comments
km: បង្ហាញពី​ក្រោម​​មតិយោបល់

en: Display above and below the comments
km: បង្ហាញ​ពី​លើ និង​ពីក្រោម​​មតិយោបល់

en: Position of the comment controls box. The comment controls let the user change the default display mode and display order of comments.
km: ទីតាំង​របស់​ប្រអប់​ពាក្យ​បញ្ជា​មតិយោបល់ ។ ពាក្យ​​បញ្ជា​មតិយោបល់​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រ​ផ្លាស់​ប្ដូរ​របៀប​បង្ហាញ​លំនាំ​ដើម និង​បង្ហាញ​លំដាប់​របស់​មតិយោបល់ ។

en: Comment subject field
km: វាល​ប្រធានបទ​មតិយោបល់

en: Can users provide a unique subject for their comments?
km: តើ​អ្នកប្រើ​អាច​ផ្តល់​ប្រធានបទ​តែ​មួយគត់​សម្រាប់​មតិយោបល់​របស់​ពួកគេ​បាន​ឬ​ទេ ?

en: You are not authorized to post comments.
km: អ្នក​​មិន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ប្រកាស​មតិយោបល់​ទេ ។

en: The comment you are replying to does not exist.
km: មិនមាន​មតិយោបល់​ដែល​អ្នក​កំពុង​ឆ្លើយតប​នោះ​ទេ ។

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
km: ការ​ពិភាក្សា​នេះ​ត្រូវ​បាន​បិទ ៖​ អ្នក​មិន​អាច​ប្រកាស​មតិយោបល់​ថ្មី​បាន​ទេ ។

en: You are not authorized to view comments.
km: អ្នក​មិន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មើល​មតិយោបល់​ទេ ។

en: Comment: updated %subject.
km: មតិយោបល់ ៖ %subject ដែល​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​ទាន់​សម័យ ។

en: Comment: duplicate %subject.
km: មតិយោបល់​ ៖ ស្ទួន %subject ។

en: Comment: added %subject.
km: មតិយោបល់ ៖ %subject ដែល​បាន​បន្ថែម ។

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed node %subject.
km: មតិ​យោបល់​ ៖ មតិ​យោបល់​ដែល​គ្មាន​ការ​អនុញ្ញាត​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ស្នើ​ ឬ​មតិយោបល់​បាន​ដាក់​ស្នើ​ទៅ​ថ្នាំង​ដែល​បិទ​ %subject ។

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
km: តើ​អ្នក​ប្រាកដ​​ជា​ចង់​លុប​មតិយោបល់ %title ឬ ?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
km: ការ​ឆ្លើយតប​នឹង​មតិយោបល់​មួយចំនួន​នឹង​ត្រូវបាន​បាត់បង់ ។ សកម្ម​ភាព​នេះ​​មិន​អាច​​​​មិនធ្វើ​​វិញ​ទេ ។

en: Publish the selected comments
km: បោះពុម្ព​មតិយោបល់​ដែល​បាន​ជ្រើស​​

en: Unpublish the selected comments
km: មិន​ផ្សាយ​មតិយោបល់​ដែល​បាន​ជ្រើស​

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
km: គ្មាន​មតិយោបល់​ណាមួយ​ដែល​ត្រូវ​លុប​ទេ ឬ​មតិយោបល់​ដែលបាន​ជ្រើស​របស់​អ្នក​ត្រូវបាន​លុប​ដោយ​អ្នក​គ្រប់គ្រង​ផ្សេង ។

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​មតិយោបល់​ទាំងនេះ​ព្រម​ទាំង​កូនៗ​របស់​ពួក​វា​ឬ ?

en: You have to specify a valid author.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​បញ្ជាក់​អ្នក​និពន្ធដែល​ត្រឹមត្រូវ ។

en: The name you used belongs to a registered user.
km: ឈ្មោះ​ដែល​អ្នក​ប្រើ ​ជា​ឈ្មោះ​របស់​អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​ចុះ​ឈ្មោះ ។

en: You have to leave your name.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​ផ្ដល់​ឈ្មោះ​របស់​អ្នក ។

en: The e-mail address you specified is not valid.
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​​ដែល​អ្នក​បាន​បញ្ជាក់​ គឺ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: You have to leave an e-mail address.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​ផ្ដល់​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​​ ។

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
km: URL គេហទំព័រ​របស់​អ្នក​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។ ចងចាំថា វា​ត្រូវ​តែ​មាន​ទម្រង់​ពេញលេញ ឧ. <code>http://example.com/directory</code> ។

en: (No subject)
km: (គ្មាន​ប្រធាន​បទ)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
km: ជ្រើស​វិធី​បង្ហាញ​មតិយោបល់​ ហើយ​ចុច "រក្សាទុក​ការ​កំណត់" ដើម្បី​ធ្វើ​ឲ្យ​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​របស់​អ្នក​មាន​ប្រសិទ្ធភាព ។

en: Comment viewing options
km: ជម្រើស​មើល​មតិយោបល់

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
km: ​<a href="%login">ចូល</a> ឬ​<a href="%register">ចុះឈ្មោះ</a>​ ដើម្បី​ប្រកាស​មតិយោបល់

en: Comment: deleted %subject.
km: មតិយោបល់ ៖ បាន​លុប %subject ។
