Comments in vBulletin (5.x-2.0-rc1) - en to bg translation catalogue (137 entries)

en: Title
bg: Заглавие

en: Status
bg: Статус

en: E-mail
bg: Е-мейл

en: Delete
bg: Изтриване

en: content
bg: съдържание

en: Author
bg: Автор

en: List
bg: Списък

en: Subject
bg: Тема

en: Cancel
bg: Откажи

en: Read more
bg: Пълен текст

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Enabled
bg: Активиран

en: Administration
bg: Администрация

en: Comments
bg: Коментари

en: Homepage
bg: Начална страница

en: view
bg: преглед

en: This action cannot be undone.
bg: Тази операция не може да бъде отменена.

en: by %a on %b
bg: от %a на %b

en: Required
bg: Задължително

en: Settings
bg: Настройки

en: edit
bg: редактирай

en: Update
bg: Промени

en: Time
bg: Време

en: View
bg: Преглед

en: Preview comment
bg: Преглед на коментар

en: Update options
bg: Опции за обновяване

en: Your name
bg: Твоето име

en: Comment
bg: Коментар

en: Published
bg: Публикувано

en: Signature
bg: Подпис

en: Authored by
bg: Написано от

en: here
bg: тук

en: Jump to the first comment of this posting.
bg: Към първия коментар на тази публикация

en: Jump to the first new comment of this posting.
bg: Премини към първия нов коментар по тази публикация.

en: Add new comment
bg: Коментар

en: Add a new comment to this page.
bg: Добави нов коментар към тази страница

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
bg: Какво мислите за тази публикация?

en: Anonymous
bg: Анонимен

en: Optional
bg: По желание

en: Recent comments
bg: Последни коментари

en: The comment no longer exists.
bg: Коментарът вече не съществува.

en: The comment and all its replies have been deleted.
bg: Коментарът и всичките му отговори бяха изтрити.

en: Do not display
bg: Не се показва

en: Save settings
bg: Запази настройките

en: reply
bg: отговор

en: You have to specify a valid date.
bg: Трябва да посочите валидна дата.

en: Authored on
bg: Написано на

en: The update has been performed.
bg: Обновяването беше извършено.

en: @time ago
bg: преди @time

en: Post comment
bg: Изпрати коментар

en: Not published
bg: Непубликувано

en: administer comments
bg: администриране на коментари

en: Delete comments
bg: Изтрий коментарите

en: by
bg: от

en: The comments have been deleted.
bg: Коментарите бяха изтрити.

en: Published comments
bg: Публикувани коментари

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
bg: Вашият коментар беше добавен към опашката на чакащите и ще бъде публикуван след одобрение от страна на администратора.

en: Comment settings
bg: Настройки на коментарите

en: Read only
bg: Само четене

en: Approval queue
bg: Чакащи одобрение

en: Display on separate page
bg: Покажи на отделна страница

en: Location of comment submission form
bg: Място на формата за изпращане на коментари

en: Posting settings
bg: Настройки за публикуване

en: Anonymous commenting
bg: Анонимно коментиране

en: Anonymous posters may not enter their contact information
bg: Анонимните посетители могат и да не въвеждат информация за себе си

en: Anonymous posters may leave their contact information
bg: Анонимните посетители биха могли да оставят информация за обратна връзка

en: Anonymous posters must leave their contact information
bg: Анонимните посетители трябва трябва да оставят информация за контакт

en: This option is enabled when anonymous users have permission to post comments on the <a href="@url">permissions page</a>.
bg: Тази опция се активира, когато анонимен потребител има разрешение да изпраща коментари, дефинирано на страницата с <a href="@url">разрешения</a>.

en: Display below post or comments
bg: Покажи под статията или коментарите

en: Default comment setting
bg: Подразбиращи се настройки за коментарите

en: Read/Write
bg: Четене и запис

en: Users with the <em>administer comments</em> permission will be able to override this setting.
bg: Потребители с разрешения от типа <em>административни коментари</em> ще могат да променят тази настройка.

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
bg: ---------

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
bg: Подписът ви ще бъде показан в края на вашиия коментар.

en: parent
bg: родител

en: Can not delete non-existent comment.
bg: Не можете да изтриете несъществуващ коментар

en: Flat list - collapsed
bg: Плосък списък - свит

en: Flat list - expanded
bg: Плосък списък - разгънат

en: Threaded list - collapsed
bg: Нишков списък - свит

en: Date - newest first
bg: Дата - най-новите са първи

en: Date - oldest first
bg: Дата - най-старите са първи

en: 1 comment | @count comments
bg[0]: 1 коментар
bg[1]: @count коментара

en: 1 new comment | @count new comments
bg[0]: 1 нов коментар
bg[1]: @count нови коментара

en: access comments
bg: достъп до коментарите

en: post comments
bg: коментирай

en: post comments without approval
bg: коментирай безконтролно

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
bg: <a href="@login">Влезте</a>, за да пращате коментари.

en: Reply
bg: Отговор

en: No comments available.
bg: Няма достъпни коментари.

en: !a comments per page
bg: !a коментара на страница

en: Edit comment
bg: Редактирай коментар

en: Please select one or more comments to perform the update on.
bg: Моля, изберете поне един коментар, за да бъде извършено обновяването.

en: Post new comment
bg: Нов коментар

en: Default display order
bg: Подразбиращ се ред на показване.

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
bg: Метод на сортиране по подразбиране, когато нови и анонимни потребители разглеждат коментари. Тези потребители могат да променят своя изглед, като използват контролния панел за коментари. За регистрираните потребители тази промяна се запомня като постоянно потребителско предпочитание.

en: Below is a list of the comments posted to your site that need approval. To approve a comment, click on 'edit' and then change its 'moderation status' to Approved. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
bg: По-долу има списък от коментари, които трябва да бъдат одобрени. За да одобрите коментар, щракнете на 'редактиране' и след това променете 'Модериране' на Одобрен. Щракнете на темата, за да видите коментара, името на автора, за да редактирате потребителската информация за автора, щракнете 'редактиране', за да промените текста, или 'изтриване', за да го изтриете.

en: Comments can be attached to any node, and their settings are below. The display comes in two types: a 'flat list' where everything is flush to the left side, and comments come in chronological order, and a 'threaded list' where replies to other comments are placed immediately below and slightly indented, forming an outline. They also come in two styles: 'expanded', where you see both the title and the contents, and 'collapsed' where you only see the title. Preview comment forces a user to look at their comment by clicking on a 'Preview' button before they can actually add the comment.
bg: Коментарите могат да бъдат прикрепени към който и да е възел. Техните настройки са дадени по-долу. Показването им е два типа: (а) 'плосък списък', където всичко е подравнено отляво и коментарите варвят в хронологичен ред и (б) 'йерархичен списък', в който отговорите на други коментари се поставят непосредствено под тях, леко изместени навътре, формирайки отстъп. Те се показват и в два стила: 'разгънат', в който виждате едновременно заглавието и съдържанието, и 'свит', в който виждате само заглавието. Предварителният преглед позволява на потребителя да види своя коментар, натискайки бутона 'Преглед', преди реално да го изпрати.

en: List and edit site comments and the comment moderation queue.
bg: Описва и редактира коментарите в сайта и опашката с коментари за модериране.

en: Delete comment
bg: Изтрий коментар

en: Reply to comment
bg: Отговор на коментар

en: Viewing options
bg: Разглеждане

en: Default display mode
bg: Режим на показване по подразбиране

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
bg: Подразбиращ се вид на коментарите. Разщиреният изглед показва основния текст на коментара. Нишковидният изглед показва отговорите заедно.

en: Default comments per page
bg: Подразбиращ се брой коментари на страница

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
bg: Брой по подразбиране на коментарите на всяка страница: ако коментарите са повече, те се разпределят на няколко страници.

en: Comment controls
bg: Управление на коментарите

en: Display above the comments
bg: Показва се над коментарите

en: Display below the comments
bg: Показва се под коментарите

en: Display above and below the comments
bg: Показва се над и под коментарите

en: Position of the comment controls box. The comment controls let the user change the default display mode and display order of comments.
bg: Позиция на кутията с коментарни контроли. Тази кутия позволява на потребителя да променя режима на показване по подразбиране и последователността на показване.

en: Comment subject field
bg: Поле за тема

en: Can users provide a unique subject for their comments?
bg: Могат ли потребителите да слагат уникална тема за всеки свой коментар?

en: You are not authorized to post comments.
bg: Вие нямате права да пращате коментари.

en: The comment you are replying to does not exist.
bg: Коментарът, на който отговаряте, не съществува.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
bg: Тази дискусия е приключила: не можете да изпращате коментари.

en: You are not authorized to view comments.
bg: Вие нямате права да виждате коментарите

en: Comment: updated %subject.
bg: Коментар: обновен %subject.

en: Comment: duplicate %subject.
bg: Коментар: повтарящ се %subject.

en: Comment: added %subject.
bg: Коментар: добавен %subject.

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed node %subject.
bg: Коментар: изпратен неоторизиран коментар или коментар по повод на заключен възел %subject.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете коментара %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
bg: Всички отговори на този коментар ще бъдат изтрити. Това действие не може да бъде върнато.

en: Publish the selected comments
bg: Публикувай избраните коментари

en: Unpublish the selected comments
bg: Скрий избраните коментари

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
bg: Няма коментари, които да бъдат изтрити, или пък избраният от Вас коментар е бил изтрит от друг админ.

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тези коментари и всички техни дъщерни елементи?

en: You have to specify a valid author.
bg: Трябва да посочите валиден автор.

en: The name you used belongs to a registered user.
bg: Името, което използвате, е на друг регистриран потребител.

en: You have to leave your name.
bg: Трябва да впишете вашето име.

en: The e-mail address you specified is not valid.
bg: Имейл адресът, който сте указали, е невалиден.

en: You have to leave an e-mail address.
bg: Трябва да оставите имейл адрес.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
bg: URL адресът на вашата домашна страница е невалиден. Той трябва да бъде пълен, т.е. да бъде от вида <code>http://example.com/directory</code>.

en: (No subject)
bg: (Няма тема)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
bg: Изберете предпочитания начин за изглед на коментарите и натиснете "Запис на настройките", за да активирате вашите промени.

en: Comment viewing options
bg: Опции за разглеждане

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
bg: <a href="@login">Влезте</a> или <a href="@register">се регистрирайте</a>, за да пращате коментари.

en: Comment: deleted %subject.
bg: Коментар: изтрит %subject.
