Comments in vBulletin (5.x-3.1) - en to eo translation catalogue (155 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: user
eo: uzanto

en: Status
eo: Stato

en: E-mail
eo: Retpoŝto

en: Delete
eo: Forigu

en: content
eo: enhavo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: List
eo: Listigi

en: Subject
eo: Temo

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Last comment
eo: Lasta komento

en: Read more
eo: Legu pli

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Administration
eo: Administrado

en: Comments
eo: Komentoj

en: new
eo: nova

en: Homepage
eo: Hejmpaĝo

en: view
eo: rigardi

en: This action cannot be undone.
eo: Tiu ago ne eblas malfari .

en: by %a on %b
eo: de %a je la %b

en: Required
eo: Bezonata

en: Settings
eo: Agordoj

en: edit
eo: redakti

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Save
eo: Konservu

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: Time
eo: Tempo

en: View
eo: Vidu

en: Keywords
eo: Ĉefvortoj

en: Preview comment
eo: Antaŭrigardu komenton

en: Update options
eo: Ĝisdatigu opciojn

en: Drupal
eo: Drupalo

en: Your name
eo: Via nomo

en: Comment
eo: Komento

en: Published
eo: Publikigita

en: Signature
eo: Subskribo

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Jump to the first comment of this posting.
eo: Saltu al la unua komento de ĉi tiu afiŝo.

en: Jump to the first new comment of this posting.
eo: Saltu al la unua nova komento de ĉi tiu afiŝo.

en: Add new comment
eo: Aldonu novan komenton

en: Add a new comment to this page.
eo: Aldonu novan komenton al ĉi tiu paĝo.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
eo: Dividu viajn pensojn kaj opiniojn pri ĉi tiu afiŝo.

en: Anonymous
eo: Sennoma

en: Optional
eo: Nedeviga

en: Recent comments
eo: Lastaj komentoj

en: The comment no longer exists.
eo: La komento ne plu ekzistas.

en: The comment and all its replies have been deleted.
eo: La komento kaj ĉiuj siaj respondoj estis forviŝitaj.

en: Do not display
eo: Ne montru

en: Save settings
eo: Konservu agordojn

en: reply
eo: respondu

en: You have to specify a valid date.
eo: Vi devas enmeti validan daton.

en: Authored on
eo: Verkita je

en: The update has been performed.
eo: Ĝisdatigo sukcesa.

en: @time ago
eo: @time antaŭe

en: Post comment
eo: Afiŝu komenton

en: Not published
eo: Ne publikigita

en: administer comments
eo: administru komentojn

en: Delete comments
eo: Forigu komentojn

en: by
eo: de

en: The comments have been deleted.
eo: La komentoj estas forviŝitaj.

en: Published comments
eo: Publikigitaj komentoj

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
eo: Via komento enviciĝis por moderado de la retejaj administrantntoj kaj publikiĝos post aprobo.

en: Comment settings
eo: Komentaj agordoj

en: Read only
eo: Nur legebla

en: Approval queue
eo: Aproba vico

en: Display on separate page
eo: Montru en aparta paĝo

en: Location of comment submission form
eo: Loko de komenta formularo

en: Posting settings
eo: Afiŝaj agordoj

en: Anonymous commenting
eo: Anonima komentado

en: Anonymous posters may not enter their contact information
eo: Anonimaj afiŝantoj ne rajtas entajpi siajn kontaktinformojn.

en: Anonymous posters may leave their contact information
eo: Anonimaj afiŝantoj rajtas lasi siajn kontaktinformojn

en: Anonymous posters must leave their contact information
eo: Anonimaj afiŝantoj devas lasi siajn kontaktinformojn

en: This option is enabled when anonymous users have permission to post comments on the <a href="@url">permissions page</a>.
eo: Ĉi tiu opcio estas ebligita kiam anonimaj uzantoj havas permeson afiŝi komentojn sur la <a href="@url">paĝo kun permesoj</a>.

en: Display below post or comments
eo: Montru sub afiŝo aŭ komentoj

en: Default comment setting
eo: Defaŭltaj komentaj agordoj

en: Read/Write
eo: Legu/Skribu

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
eo: La enhavo de ĉi tiu kampo restos privata kaj ne montriĝos publike.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
eo: Via subskribo montriĝos publike ĉe la fino de viaj komentoj.

en: parent
eo: patra

en: Can not delete non-existent comment.
eo: Ne povas forviŝi neekzistantan komenton.

en: Flat list - collapsed
eo: Simpla listo - maletendita

en: Flat list - expanded
eo: Simpla listo - etendita

en: Threaded list - collapsed
eo: Fadena listo - maletendita

en: Date - newest first
eo: Dato - plej novaj unue

en: Date - oldest first
eo: Dato - plej malnovaj unue

en: 1 comment | @count comments
eo[0]: 1 komento
eo[1]: @count komentoj

en: 1 new comment | @count new comments
eo[0]: 1 nova komento
eo[1]: @count novaj komentoj

en: access comments
eo: aliri komentojn

en: post comments
eo: afiŝi komentojn

en: post comments without approval
eo: afiŝi komentojn sen aprobo

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
eo: <a href="@login">Ensalutu</a> por afiŝi komentojn

en: Reply
eo: Respondu

en: No comments available.
eo: Neniuj komentoj estas haveblaj.

en: Error saving user account.
eo: Eraro konservante uzantokonton.

en: !a comments per page
eo: po !a komentoj ĉiupaĝe

en: Edit comment
eo: Redaktu komenton

en: Please select one or more comments to perform the update on.
eo: Bonvolu elekti unu aŭ pli da komentoj por ĝisdatigi.

en: Unpublish comment
eo: Maleldonu komenton

en: Unpublish comment containing keyword(s)
eo: Maleldonu komenton enhavante ŝlosilvorto(j)n

en: After saving a new comment
eo: Konservinte novan komenton

en: After saving an updated comment
eo: Konservinte ĝisdatigitan komenton

en: After deleting a comment
eo: Foriginte komenton

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
eo: Kiam komento estas vidata de aŭtentika uzanto

en: The comment will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
eo: La komento maleldoniĝos se ĝi enhavas unu el la signaj sinsekvoj supre. Uzu koma disigita listo de signaj sinsekvoj. Ekzemple: amuza, krokodilado, "Firmao, Inc.". Signaj sinsekvoj estas uskleco-distinga.

en: Post new comment
eo: Afiŝu novan komenton

en: Default display order
eo: Defaŭlta montra sinsekvo

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
eo: La defaŭlta sinsekvo por novaj uzantoj kaj anonimaj uzantoj kiuj rigardas komentojn. Ĉi tiuj uzantoj rajtas ŝanĝi sian vidon uzante la komentan regan panelon. Por registritaj uzantoj, ĉi tiu ŝanĝo estas memorita kiel daŭra uzanta prefero.

en: Below is a list of the comments posted to your site that need approval. To approve a comment, click on 'edit' and then change its 'moderation status' to Approved. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
eo: Jen listo de komentoj sur via retejo kiuj bezonas aprobon. Por aprobi komenton, klaku sur 'redakti' kaj tiam ŝanĝu ĝian 'moderan staton' al Aprobita. Klaku sur temo por vidi la komenton, sur la aŭtora nomo por redakti la aŭtorajn uzantinformojn, sur  'redakti' por modifi la tekston, kaj sur 'forigi' por forigi ilian submeton.

en: Comments can be attached to any node, and their settings are below. The display comes in two types: a 'flat list' where everything is flush to the left side, and comments come in chronological order, and a 'threaded list' where replies to other comments are placed immediately below and slightly indented, forming an outline. They also come in two styles: 'expanded', where you see both the title and the contents, and 'collapsed' where you only see the title. Preview comment forces a user to look at their comment by clicking on a 'Preview' button before they can actually add the comment.
eo: Oni povas alkroĉi komentojn al ajna nodo, kaj ties agordoj sekvas. La

en: List and edit site comments and the comment moderation queue.
eo: Listigu kaj redaktu retejajn komentojn kaj la komentan moderan vicon.

en: Delete comment
eo: Forigu komenton

en: Reply to comment
eo: Respondi al komento

en: Viewing options
eo: Vidaj opcioj

en: Default display mode
eo: Defaŭlta montra moduso

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
eo: La defaŭlta vido por komentoj. Etenditaj vidoj montras la korpon de la komento. Fadenaj vidoj tenas respondojn kune.

en: Default comments per page
eo: Defaŭltaj komentoj popaĝe

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
eo: Defaŭlta nombro da komentoj por ĉiu paĝo: pli da komentoj estos montrataj en diversaj paĝoj.

en: Comment controls
eo: Komentaj regiloj

en: Display above the comments
eo: Montri super la komentoj

en: Display below the comments
eo: Montri sub la komentoj

en: Display above and below the comments
eo: Montri super kaj sub la komentoj

en: Position of the comment controls box. The comment controls let the user change the default display mode and display order of comments.
eo: Pozicio de la komenta regila kampo.  La komentaj regiloj rajtigas ke uzanto povu ŝanĝi la defaŭltan montran reĝimon kaj sinsekvon de komentoj.

en: Comment subject field
eo: Komenta tema kampo

en: Can users provide a unique subject for their comments?
eo: Ĉu uzantoj rajtas provizi unikan temon por siaj komentoj?

en: You are not authorized to post comments.
eo: Vi ne havas permeson afiŝi komentojn.

en: The comment you are replying to does not exist.
eo: La komentoj al kiuj vi respondas ne ekzistas.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
eo: Ĉi tiu diskuto estas fermita: vi ne povas afiŝi novajn komentojn.

en: You are not authorized to view comments.
eo: Vi ne havas permeson rigardi komentojn.

en: Comment: updated %subject.
eo: Komento: ĝisdatigita %subject.

en: Comment: duplicate %subject.
eo: Komento: duobligita %subject.

en: Comment: added %subject.
eo: Komento: aldonita %subject.

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed node %subject.
eo: Komento: nepermesita komento aldonita aŭ komento aldonita al fermita nodo %subject.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forviŝi la komenton %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
eo: Ĉiuj respondoj al ĉi tiu komento estos perditaj. Ne eblas malfari ĉi tiun agon.

en: Publish the selected comments
eo: Publikigu la elektitajn komentojn

en: Unpublish the selected comments
eo: Malpublikigu la elektitajn komentojn

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
eo: Ŝajnas ke ne ekzistas komentoj por forviŝi aŭ via elektita komento estis forviŝita de alia administranto.

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forviŝi ĉi tiujn komentojn kaj ĉiujn siajn subkomentojn?

en: You have to specify a valid author.
eo: Vi devas elekti validan aŭtoron.

en: The name you used belongs to a registered user.
eo: La nomo kiun vi uzas apartenas al registrita uzanto.

en: You have to leave your name.
eo: Vi devas lasi vian nomon.

en: The e-mail address you specified is not valid.
eo: Entajpita retpoŝtadreso ne validas.

en: You have to leave an e-mail address.
eo: Vi devas lasi retpoŝtadreson.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
eo: La URL de via hejmpaĝo ne validas. Memoru ke vi devas plene tajpi ĝin, ekz. en la formo de <code>http://example.com/directory</code>.

en: (No subject)
eo: (Neniu temo)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
eo: Elektu vian preferitan manieron por montri la komentojn kaj klaku "Konservu agordojn" por aktivigi viajn ŝanĝojn.

en: Comment viewing options
eo: Komentaj rigardaj opcioj

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
eo: <a href="@login">Ensalutu</a> aŭ <a href="@register">registriĝu</a> por afiŝi komentojn

en: Comment: deleted %subject.
eo: Komento: forviŝita %subject.

en: Comment permissions are assigned to user roles, and are used to determine whether anonymous users (or other roles) are allowed to comment on posts. If anonymous users are allowed to comment, their individual contact information may be retained in cookies stored on their local computer for use in later comment submissions. When a comment has no replies, it may be (optionally) edited by its author. The comment module uses the same input formats and HTML tags available when creating other forms of content.
eo: Komentaj permesoj atribuiĝas al uzantaj roloj, kaj estas uzataj por determini ĉu anonimaj uzantoj (aŭ aliaj roloj) estas permesataj por komenti pri afiŝoj. Se anonimaj uzantoj permesas komenti, iliaj individuaj kontaktinformoj povas esti en kuketoj konservitaj en la uzanta komputilo por uzado en estontaj komentoj. Kiam komento ne havas respondon, ĝi povas esti redaktata de ĝia aŭtoro. La komenta modulo uzas la samajn enhavformatojn kaj HTML-enketojn kreante aliajn enhavspecojn.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@comment">Comment module</a>.
eo: Por pliaj informoj, vidu la retan manlibron por la <a href="@comment">Komenta modulo</a>.

en: Below is a list of the latest comments posted to your site. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
eo: Jen listo de la lastaj komentoj afiŝitaj al via retejo. Klaku sur temo por vidi la komenton, sur la aŭtora nomo por redakti la aŭtorajn uzantinformojn, 'redakti' por modifi tekston, kaj 'forigi' por forigi ilian submeton.

en: Forces a user to look at their comment by clicking on a 'Preview' button before they can actually add the comment
eo: Devigas al uzanto rigardi al sia komento klakante sur butono 'Antaŭrigardi' antaŭ ol ili povas vidi la komenton.

en: Submitted by !username on @datetime.
eo: Afiŝita de !username je @datetime.
