Date (5.x-2.7) - en to kn translation catalogue (423 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Categories
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Multiple
kn: ಅನೇಕ

en: Required
kn: ಕಡ್ಡಾಯ

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Sunday
kn: ಭಾನುವಾರ

en: Monday
kn: ಸೋಮವಾರ

en: Tuesday
kn: ಮಂಗಳವಾರ

en: Wednesday
kn: ಬುಧವಾರ

en: Thursday
kn: ಗುರುವಾರ

en: Friday
kn: ಶುಕ್ರವಾರ

en: Saturday
kn: ಶನಿವಾರ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: Year
kn: ವರ್ಷ

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Advanced
kn: ಸುಧಾರಿತ

en: Medium
kn: ಮಧ್ಯಮ

en: help
kn: ಸಹಾಯ

en: Month
kn: ತಿಂಗಳು

en: Unlimited
kn: ಮಿತಿ ಇಲ್ಲದ

en: Africa/Algiers
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Algiers

en: Africa/Asmera
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Asmera

en: Africa/Bangui
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Bangui

en: Africa/Blantyre
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Bujumbura

en: Africa/Cairo
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Cairo

en: Africa/Ceuta
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Ceuta

en: Africa/Dar_es_Salaam
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Djibouti

en: Africa/Douala
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Douala

en: Africa/Gaborone
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Gaborone

en: Africa/Harare
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Harare

en: Africa/Johannesburg
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Johannesburg

en: Africa/Kampala
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Kampala

en: Africa/Khartoum
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Khartoum

en: Africa/Kigali
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Kigali

en: Africa/Kinshasa
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Kinshasa

en: Africa/Lagos
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Lagos

en: Africa/Libreville
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Libreville

en: Africa/Luanda
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Lusaka

en: Africa/Malabo
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Malabo

en: Africa/Maputo
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Maputo

en: Africa/Maseru
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Maseru

en: Africa/Mbabane
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Mogadishu

en: Africa/Nairobi
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Ndjamena

en: Africa/Niamey
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Niamey

en: Africa/Porto-Novo
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Porto-Novo

en: Africa/Tripoli
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Tripoli

en: Africa/Tunis
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Tunis

en: Africa/Windhoek
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Windhoek

en: America/Adak
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Adak

en: America/Anchorage
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Anchorage

en: America/Anguilla
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Anguilla

en: America/Antigua
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Antigua

en: America/Araguaina
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Araguaina

en: America/Aruba
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Aruba

en: America/Asuncion
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Asuncion

en: America/Barbados
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Barbados

en: America/Belem
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Belem

en: America/Belize
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Belize

en: America/Boa_Vista
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Boa_Vista

en: America/Bogota
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Bogota

en: America/Boise
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Boise

en: America/Buenos_Aires
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Cambridge_Bay

en: America/Cancun
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Cancun

en: America/Caracas
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Caracas

en: America/Catamarca
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Catamarca

en: America/Cayenne
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Cayenne

en: America/Cayman
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Cayman

en: America/Chicago
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Chicago

en: America/Chihuahua
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Chihuahua

en: America/Cordoba
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Cordoba

en: America/Costa_Rica
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Cuiaba

en: America/Curacao
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Curacao

en: America/Dawson
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Dawson

en: America/Dawson_Creek
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Dawson_Creek

en: America/Denver
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Denver

en: America/Detroit
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Detroit

en: America/Dominica
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Dominica

en: America/Edmonton
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Edmonton

en: America/Eirunepe
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Eirunepe

en: America/El_Salvador
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/El_Salvador

en: America/Fortaleza
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Glace_Bay

en: America/Godthab
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Godthab

en: America/Goose_Bay
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Grand_Turk

en: America/Grenada
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Grenada

en: America/Guadeloupe
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Guadeloupe

en: America/Guatemala
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Guatemala

en: America/Guayaquil
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Guayaquil

en: America/Guyana
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Guyana

en: America/Halifax
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Halifax

en: America/Havana
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Havana

en: America/Hermosillo
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/ಇಂಡಿಯಾನ/ಇಂಡಿಯಾನಪೊಲಿಸ್

en: America/Indiana/Knox
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/ಇಂಡಿಯಾನ/Knox

en: America/Indiana/Marengo
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/ಇಂಡಿಯಾನ/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/ಇಂಡಿಯಾನ/Vevay

en: America/Indianapolis
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/ಇಂಡಿಯಾನpolis

en: America/Inuvik
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Inuvik

en: America/Iqaluit
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Iqaluit

en: America/Jamaica
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Jamaica

en: America/Jujuy
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Jujuy

en: America/Juneau
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Kentucky/Monticello

en: America/La_Paz
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/La_Paz

en: America/Lima
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Lima

en: America/Los_Angeles
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Los_Angeles

en: America/Louisville
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Louisville

en: America/Maceio
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Maceio

en: America/Managua
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Managua

en: America/Manaus
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Manaus

en: America/Martinique
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Martinique

en: America/Mazatlan
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Mazatlan

en: America/Mendoza
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Mendoza

en: America/Menominee
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Menominee

en: America/Merida
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Merida

en: America/Mexico_City
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Mexico_City

en: America/Miquelon
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Miquelon

en: America/Monterrey
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Monterrey

en: America/Montevideo
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Montevideo

en: America/Montreal
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Montreal

en: America/Montserrat
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Montserrat

en: America/Nassau
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Nassau

en: America/New_York
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/New_York

en: America/Nipigon
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Nipigon

en: America/Nome
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Nome

en: America/Noronha
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Noronha

en: America/Panama
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Panama

en: America/Pangnirtung
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Paramaribo

en: America/Phoenix
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Rankin_Inlet

en: America/Recife
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Recife

en: America/Regina
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Regina

en: America/Rio_Branco
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Rio_Branco

en: America/Rosario
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Rosario

en: America/Santiago
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Santiago

en: America/Santo_Domingo
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Scoresbysund

en: America/Shiprock
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Shiprock

en: America/St_Johns
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/St_Johns

en: America/St_Kitts
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/St_Kitts

en: America/St_Lucia
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/St_Lucia

en: America/St_Thomas
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/St_Thomas

en: America/St_Vincent
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/St_Vincent

en: America/Swift_Current
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Tegucigalpa

en: America/Thule
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Thule

en: America/Thunder_Bay
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Tijuana

en: America/Tortola
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Tortola

en: America/Vancouver
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Vancouver

en: America/Whitehorse
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Whitehorse

en: America/Winnipeg
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Winnipeg

en: America/Yakutat
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Yakutat

en: America/Yellowknife
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
kn: ಅಂಟಾರ್ಟಿಕಾ/Casey

en: Antarctica/Davis
kn: ಅಂಟಾರ್ಟಿಕಾ/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
kn: ಅಂಟಾರ್ಟಿಕಾ/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
kn: ಅಂಟಾರ್ಟಿಕಾ/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
kn: ಅಂಟಾರ್ಟಿಕಾ/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
kn: ಅಂಟಾರ್ಟಿಕಾ/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
kn: ಅಂಟಾರ್ಟಿಕಾ/South_Pole

en: Antarctica/Syowa
kn: ಅಂಟಾರ್ಟಿಕಾ/Syowa

en: Antarctica/Vostok
kn: ಅಂಟಾರ್ಟಿಕಾ/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
kn: ಆರ್ಕಟಿಕ್/Longyearbyen

en: Asia/Aden
kn: ಏಶಿಯಾ/Aden

en: Asia/Almaty
kn: ಏಶಿಯಾ/Almaty

en: Asia/Amman
kn: ಏಶಿಯಾ/Amman

en: Asia/Anadyr
kn: ಏಶಿಯಾ/Anadyr

en: Asia/Aqtau
kn: ಏಶಿಯಾ/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
kn: ಏಶಿಯಾ/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
kn: ಏಶಿಯಾ/Ashgabat

en: Asia/Baghdad
kn: ಏಶಿಯಾ/Baghdad

en: Asia/Bahrain
kn: ಏಶಿಯಾ/Bahrain

en: Asia/Baku
kn: ಏಶಿಯಾ/Baku

en: Asia/Bangkok
kn: ಏಶಿಯಾ/Bangkok

en: Asia/Beirut
kn: ಏಶಿಯಾ/Beirut

en: Asia/Bishkek
kn: ಏಶಿಯಾ/Bishkek

en: Asia/Brunei
kn: ಏಶಿಯಾ/Brunei

en: Asia/Calcutta
kn: ಏಶಿಯಾ/Calcutta

en: Asia/Colombo
kn: ಏಶಿಯಾ/Colombo

en: Asia/Damascus
kn: ಏಶಿಯಾ/Damascus

en: Asia/Dhaka
kn: ಏಶಿಯಾ/Dhaka

en: Asia/Dili
kn: ಏಶಿಯಾ/Dili

en: Asia/Dubai
kn: ಏಶಿಯಾ/Dubai

en: Asia/Dushanbe
kn: ಏಶಿಯಾ/Dushanbe

en: Asia/Gaza
kn: ಏಶಿಯಾ/Gaza

en: Asia/Harbin
kn: ಏಶಿಯಾ/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
kn: ಏಶಿಯಾ/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
kn: ಏಶಿಯಾ/Hovd

en: Asia/Irkutsk
kn: ಏಶಿಯಾ/Irkutsk

en: Asia/Istanbul
kn: ಏಶಿಯಾ/Istanbul

en: Asia/Jakarta
kn: ಏಶಿಯಾ/Jakarta

en: Asia/Jayapura
kn: ಏಶಿಯಾ/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
kn: ಏಶಿಯಾ/Jerusalem

en: Asia/Kabul
kn: ಏಶಿಯಾ/Kabul

en: Asia/Kamchatka
kn: ಏಶಿಯಾ/Kamchatka

en: Asia/Karachi
kn: ಏಶಿಯಾ/Karachi

en: Asia/Kashgar
kn: ಏಶಿಯಾ/Kashgar

en: Asia/Katmandu
kn: ಏಶಿಯಾ/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
kn: ಏಶಿಯಾ/Krasnoyarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
kn: ಏಶಿಯಾ/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
kn: ಏಶಿಯಾ/Kuching

en: Asia/Kuwait
kn: ಏಶಿಯಾ/Kuwait

en: Asia/Macao
kn: ಏಶಿಯಾ/Macao

en: Asia/Magadan
kn: ಏಶಿಯಾ/Magadan

en: Asia/Manila
kn: ಏಶಿಯಾ/Manila

en: Asia/Muscat
kn: ಏಶಿಯಾ/Muscat

en: Asia/Nicosia
kn: ಏಶಿಯಾ/Nicosia

en: Asia/Novosibirsk
kn: ಏಶಿಯಾ/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
kn: ಏಶಿಯಾ/Omsk

en: Asia/Phnom_Penh
kn: ಏಶಿಯಾ/Phnom_Penh

en: Asia/Pyongyang
kn: ಏಶಿಯಾ/Pyongyang

en: Asia/Qatar
kn: ಏಶಿಯಾ/Qatar

en: Asia/Rangoon
kn: ಏಶಿಯಾ/Rangoon

en: Asia/Riyadh
kn: ಏಶಿಯಾ/Riyadh

en: Asia/Saigon
kn: ಏಶಿಯಾ/Saigon

en: Asia/Samarkand
kn: ಏಶಿಯಾ/Samarkand

en: Asia/Seoul
kn: ಏಶಿಯಾ/Seoul

en: Asia/Shanghai
kn: ಏಶಿಯಾ/Shanghai

en: Asia/Singapore
kn: ಏಶಿಯಾ/Singapore

en: Asia/Taipei
kn: ಏಶಿಯಾ/Taipei

en: Asia/Tashkent
kn: ಏಶಿಯಾ/Tashkent

en: Asia/Tbilisi
kn: ಏಶಿಯಾ/Tbilisi

en: Asia/Tehran
kn: ಏಶಿಯಾ/Tehran

en: Asia/Thimphu
kn: ಏಶಿಯಾ/Thimphu

en: Asia/Tokyo
kn: ಏಶಿಯಾ/Tokyo

en: Asia/Ujung_Pandang
kn: ಏಶಿಯಾ/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
kn: ಏಶಿಯಾ/Ulaanbaatar

en: Asia/Urumqi
kn: ಏಶಿಯಾ/Urumqi

en: Asia/Vientiane
kn: ಏಶಿಯಾ/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
kn: ಏಶಿಯಾ/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
kn: ಏಶಿಯಾ/Yakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
kn: ಏಶಿಯಾ/Yekaterinburg

en: Asia/Yerevan
kn: ಏಶಿಯಾ/Yerevan

en: Atlantic/Azores
kn: ಅಟ್ಲಾಂಟಿಕ್‌/Azores

en: Atlantic/Bermuda
kn: ಅಟ್ಲಾಂಟಿಕ್‌/Bermuda

en: Atlantic/Canary
kn: ಅಟ್ಲಾಂಟಿಕ್‌/Canary

en: Atlantic/Cape_Verde
kn: ಅಟ್ಲಾಂಟಿಕ್‌/Cape_Verde

en: Atlantic/Faeroe
kn: ಅಟ್ಲಾಂಟಿಕ್‌/Faeroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
kn: ಅಟ್ಲಾಂಟಿಕ್‌/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
kn: ಅಟ್ಲಾಂಟಿಕ್‌/Madeira

en: Atlantic/South_Georgia
kn: ಅಟ್ಲಾಂಟಿಕ್‌/South_Georgia

en: Atlantic/Stanley
kn: ಅಟ್ಲಾಂಟಿಕ್‌/Stanley

en: Australia/Adelaide
kn: ಆಸ್ಟ್ರೇಲಿಯಾ/Adelaide

en: Australia/Brisbane
kn: ಆಸ್ಟ್ರೇಲಿಯಾ/Brisbane

en: Australia/Broken_Hill
kn: ಆಸ್ಟ್ರೇಲಿಯಾ/Broken_Hill

en: Australia/Darwin
kn: ಆಸ್ಟ್ರೇಲಿಯಾ/Darwin

en: Australia/Hobart
kn: ಆಸ್ಟ್ರೇಲಿಯಾ/Hobart

en: Australia/Lindeman
kn: ಆಸ್ಟ್ರೇಲಿಯಾ/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
kn: ಆಸ್ಟ್ರೇಲಿಯಾ/Lord_Howe

en: Australia/Melbourne
kn: ಆಸ್ಟ್ರೇಲಿಯಾ/Melbourne

en: Australia/Perth
kn: ಆಸ್ಟ್ರೇಲಿಯಾ/Perth

en: Australia/Sydney
kn: ಆಸ್ಟ್ರೇಲಿಯಾ/Sydney

en: Europe/Amsterdam
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Amsterdam

en: Europe/Andorra
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Andorra

en: Europe/Athens
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Athens

en: Europe/Belfast
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Belfast

en: Europe/Belgrade
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Belgrade

en: Europe/Berlin
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Berlin

en: Europe/Bratislava
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Bratislava

en: Europe/Brussels
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Brussels

en: Europe/Bucharest
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Bucharest

en: Europe/Budapest
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Budapest

en: Europe/Chisinau
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Copenhagen

en: Europe/Dublin
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Dublin

en: Europe/Gibraltar
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Gibraltar

en: Europe/Helsinki
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Helsinki

en: Europe/Istanbul
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Istanbul

en: Europe/Kaliningrad
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Kiev

en: Europe/Lisbon
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Lisbon

en: Europe/Ljubljana
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Ljubljana

en: Europe/London
kn: ಯೂರೋಪ್‌/London

en: Europe/Luxembourg
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Luxembourg

en: Europe/Madrid
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Madrid

en: Europe/Malta
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Malta

en: Europe/Minsk
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Minsk

en: Europe/Monaco
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Monaco

en: Europe/Moscow
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Moscow

en: Europe/Nicosia
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Nicosia

en: Europe/Oslo
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Oslo

en: Europe/Paris
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Paris

en: Europe/Prague
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Prague

en: Europe/Riga
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Riga

en: Europe/Rome
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Rome

en: Europe/Samara
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Samara

en: Europe/San_Marino
kn: ಯೂರೋಪ್‌/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Simferopol

en: Europe/Skopje
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Skopje

en: Europe/Sofia
kn: ಯೂರೋಪ್‌/ಸೋಫಿಯ

en: Europe/Stockholm
kn: ಯೂರೋಪ್‌/ಸ್ಟಾಕ್‌ಹೋಂ

en: Europe/Tallinn
kn: ಯೂರೋಪ್‌/ಟ್ಯಾಲಿನ್

en: Europe/Tirane
kn: ಯೂರೋಪ್‌/ಟಿರಾನೆ

en: Europe/Uzhgorod
kn: ಯೂರೋಪ್‌/ಉಝ್‌ಗೊರೊಡ್

en: Europe/Vaduz
kn: ಯೂರೋಪ್‌/ವಾಡುಝ್

en: Europe/Vatican
kn: ಯೂರೋಪ್‌/ವ್ಯಾಟಿಕನ್

en: Europe/Vienna
kn: ಯೂರೋಪ್‌/ವಿಯೆನ್ನಾ

en: Europe/Vilnius
kn: ಯೂರೋಪ್‌/ವಿಲ್ನಿಯಸ್

en: Europe/Warsaw
kn: ಯೂರೋಪ್‌/ವಾರ್ಸಾವ್

en: Europe/Zagreb
kn: ಯೂರೋಪ್‌/ಝಗ್ರಾಬ್

en: Europe/Zaporozhye
kn: ಯೂರೋಪ್‌/ಝಪೊರೊಝೈ

en: Europe/Zurich
kn: ಯೂರೋಪ್‌/ಜೂರಿಚ್

en: Indian/Antananarivo
kn: ಇಂಡಿಯನ್‌/ಅಂಟಾನಾನಾರಿವೊ

en: Indian/Chagos
kn: ಇಂಡಿಯನ್‌/ಚಾಗೋಸ್

en: Indian/Christmas
kn: ಇಂಡಿಯನ್‌/ಕ್ರಿಸ್‌ಮಸ್

en: Indian/Cocos
kn: ಇಂಡಿಯನ್‌/ಕೋಕೋಸ್

en: Indian/Comoro
kn: ಇಂಡಿಯನ್‌/ಕೊಮೊರೊ

en: Indian/Kerguelen
kn: ಇಂಡಿಯನ್‌/ಕರ್ಗ್ಯುಲೆನ್

en: Indian/Mahe
kn: ಇಂಡಿಯನ್‌/ಮಾಹೆ

en: Indian/Maldives
kn: ಇಂಡಿಯನ್‌/ಮಾಲ್ಡೀವ್ಸ್‌

en: Indian/Mauritius
kn: ಇಂಡಿಯನ್‌/ಮಾರಿಶಸ್

en: Indian/Mayotte
kn: ಇಂಡಿಯನ್‌/ಮೆಯೋಟ್‌

en: Indian/Reunion
kn: ಇಂಡಿಯನ್‌/ರಿಯೂನಿಯನ್

en: Pacific/Apia
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಏಪಿಯ

en: Pacific/Auckland
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಆಕ್‌ಲ್ಯಾಂಡ್

en: Pacific/Chatham
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಚತಾಮ್

en: Pacific/Easter
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಈಸ್ಟರ್

en: Pacific/Efate
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಎಫಾಟೆ

en: Pacific/Enderbury
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಎಂಡರ್ಬರಿ

en: Pacific/Fakaofo
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಫಕಾಫೊ

en: Pacific/Fiji
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಫಿಜಿ

en: Pacific/Funafuti
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಫುನಾಫುಟಿ

en: Pacific/Galapagos
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಗಾಲಾಪಾಗೋಸ್

en: Pacific/Gambier
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಗ್ಯಾಂಬಿಯರ್

en: Pacific/Guadalcanal
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಗ್ವಾಡಾಲ್‌ಕೆನಾಲ್‌

en: Pacific/Guam
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಗ್ವಾಮ್‌

en: Pacific/Honolulu
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಹೊನಲುಲು

en: Pacific/Johnston
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಜಾನ್‌ಸ್ಟನ್‌

en: Pacific/Kiritimati
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಕಿರಿಟಿಮಾಟಿ

en: Pacific/Kosrae
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಕೋಸ್ರೆ

en: Pacific/Kwajalein
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಕ್ವಾಜೆಲಿನ್

en: Pacific/Majuro
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಮಜುರೊ

en: Pacific/Marquesas
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಮಾರ್ಕ್ವೆಸಾಸ್

en: Pacific/Midway
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಮಿಡ್‌ವೇ

en: Pacific/Nauru
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ನೌರು

en: Pacific/Niue
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ನಿಯು

en: Pacific/Norfolk
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ನಾರ್ಫೋಕ್

en: Pacific/Noumea
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ನೌಮಿಯ

en: Pacific/Pago_Pago
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಪ್ಯಾಗೊ_ಪ್ಯಾಗೊ

en: Pacific/Palau
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಪಲಾವು

en: Pacific/Pitcairn
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಪಿಟ್‌ಕೈನ್

en: Pacific/Ponape
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಪೊನೇಪ್

en: Pacific/Port_Moresby
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಪೋರ್ಟ್_ಮೋರ್ಸೆಬಿ

en: Pacific/Rarotonga
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ರಾರೊಟೊಂಗ

en: Pacific/Saipan
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಸೈಪಾನ್

en: Pacific/Tahiti
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ತಾಹಿತಿ

en: Pacific/Tarawa
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಟರಾವ

en: Pacific/Tongatapu
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಟೋಂಗಟಾಪು

en: Pacific/Truk
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಟ್ರಕ್‌

en: Pacific/Wake
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ವೇಕ್‌

en: Pacific/Wallis
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ವಾಲಿಸ್

en: Pacific/Yap
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಯಾಪ್

en: Day
kn: ದಿನ

en: Events
kn: ಕಾರ್ಯಕ್ರಮಗಳು

en: Start
kn: ಪ್ರಾರಂಭಿಸು

en: End
kn: ಕೊನೆ

en: January
kn: ಜನವರಿ

en: February
kn: ಫೆಬ್ರವರಿ

en: March
kn: ಮಾರ್ಚ್

en: April
kn: ಎಪ್ರಿಲ್

en: May
kn: ಮೇ

en: June
kn: ಜೂನ್

en: July
kn: ಜುಲೈ

en: August
kn: ಆಗಸ್ಟ್

en: September
kn: ಸೆಪ್ಟೆಂಬರ್

en: October
kn: ಅಕ್ಟೋಬರ್

en: November
kn: ನವೆಂಬರ್

en: December
kn: ಡಿಸೆಂಬರ್

en: Now
kn: ಈಗ

en: now
kn: ಈಗ

en: Repeat
kn: ಮರುಕಳಿಸು

en: Last
kn: ಕೊನೆಯ

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: Optional
kn: ಐಚ್ಛಿಕ

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Clear
kn: ತೆರವುಗೊಳಿಸು

en: Date/Time
kn: ದಿನಾಂಕ/ಸಮಯ

en: Today
kn: ಇಂದು

en: First
kn: ಮೊದಲ

en: day
kn: ದಿನ

en: timezone
kn: ಕಾಲವಲಯ

en: Hour
kn: ಗಂಟೆ

en: Minute
kn: ನಿಮಿಷಗಳು

en: Second
kn: ಸೆಕೆಂಡು

en: Short
kn: ಶಾರ್ಟ್-ಕಟ್

en: date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Timezone
kn: ಕಾಲವಲಯ

en: Above
kn: ಮೇಲಿನ

en: Every
kn: ಪ್ರತಿ

en: Default time zone
kn: ಪೂರ್ವನಿಯೋಜಿತ ಸಮಯ ವಲಯ
