Drupal core (5.19) - en to ca translation catalogue (2395 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: user
ca: usuari

en: Filter HTML tags
ca: Filtra les etiquetes HTML

en: Show on every page except the listed pages.
ca: Mostra a cada pàgina excepte a les pàgines llistades.

en: Show on only the listed pages.
ca: Mostra només a les pàgines llistades.

en: Pages
ca: Pàgines

en: Save configuration
ca: Desa la configuració

en: Reset to defaults
ca: Reinicialitza als valors predeterminats

en: enable
ca: habilita

en: delete
ca: suprimeix

en: Status
ca: Estat

en: Administer
ca: Administra

en: Create a new user account.
ca: Crea un compte d'usuari nou.

en: Request new password via e-mail.
ca: Demana una nova contrasenya per correu electrònic.

en: E-mail
ca: Correu electrònic

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Submit
ca: Envia

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Value
ca: Valor

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: left sidebar
ca: barra lateral esquerra

en: content
ca: contingut

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: Replies
ca: Respostes

en: Closed
ca: Tancat

en: Wrong username or password.
ca: El nom d'usuari o la contrasenya és erroni.

en: List
ca: Llistat

en: Subject
ca: Assumpte

en: closed
ca: tancat

en: disabled
ca: inhabilitat

en: Confirm
ca: Confirma

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: deny
ca: denega

en: Description
ca: Descripció

en: Language
ca: Llengua

en: Read more
ca: Llegeix més

en: Log
ca: Registre

en: RSS feed
ca: Canal RSS

en: more
ca: més

en: The node access table has been rebuilt.
ca: El taula d'accés del node s'ha reconstruït.

en: Disable
ca: Inhabilita

en: Access control
ca: Control d'accés

en: Explanation or submission guidelines
ca: Explicació o directrius de l'enviament

en: Your %post has been created.
ca: El vostre %post s'ha creat.

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Administration
ca: Administració

en: right sidebar
ca: barra lateral dreta

en: footer
ca: peu

en: Comments
ca: Comentaris

en: More
ca: Més

en: not verified
ca: no verificat

en: Last updated
ca: Última actualització

en: new
ca: nou

en: Block title
ca: Títol del bloc

en: The title of the block as shown to the user.
ca: El títol del bloc tal com es mostrarà a l'usuari.

en: Taxonomy
ca: Taxonomia

en: Yes
ca: Sí

en: Blue Lagoon (Default)
ca: Llac Blau (predeterminat)

en: Ash
ca: Cendre

en: Aquamarine
ca: Aiguamarina

en: Belgian Chocolate
ca: Xocolata Belga

en: Bluemarine
ca: Blaumarí

en: Citrus Blast
ca: Ràfega de Cítrics

en: Cold Day
ca: Dia Fred

en: Greenbeam
ca: Raig verd

en: Mediterrano
ca: Mediterrani

en: Mercury
ca: Mercuri

en: Nocturnal
ca: Nocturn

en: Olivia
ca: Oliva

en: Pink Plastic
ca: Plàstic Rosa

en: Shiny Tomato
ca: Tomàquet Brillant

en: Teal Top
ca: Verd blavós sobre

en: Content types
ca: Tipus de contingut

en: Homepage
ca: Pàgina inicial

en: Version
ca: Versió

en: view
ca: mostra

en: updated
ca: actualitzat

en: Available variables are:
ca: Les variables disponibles són:

en: Advanced options
ca: Opcions avançades

en: Edit
ca: Edita

en: Date
ca: Data

en: Size
ca: Mida

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: default
ca: predeterminat

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Logs
ca: Registres

en: Message
ca: Missatge

en: No log messages available.
ca: No hi ha missatges de registre disponibles.

en: Password
ca: Contrasenya

en: - None -
ca: - Cap -

en: Weight
ca: Pes

en: The configuration options have been saved.
ca: S'han desat les opcions de configuració.

en: by %a on %b
ca: per %a el %b

en: There are currently no posts in this category.
ca: Actualment no hi ha cap article en aquesta categoria.

en: Help text
ca: Text d'ajuda

en: Types
ca: Tipus

en: Hierarchy
ca: Jerarquia

en: Single
ca: Simple

en: Multiple
ca: Múltiple

en: Related terms
ca: Termes relacionats

en: Synonyms
ca: Sinònims

en: Free tagging
ca: Etiquetatge lliure

en: Content is categorized by typing terms instead of choosing from a list.
ca: El contingut es categoritza teclejant termes en lloc de triant-los d'una llista.

en: Multiple select
ca: Selecció múltiple

en: Required
ca: Necessari

en: root
ca: arrel

en: Parent
ca: Pare

en: Parents
ca: Pares

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
ca: Les pàgines a un nivell donat s'ordenen primer per pes i després per títol.

en: none
ca: cap

en: Category
ca: Categoria

en: Add container
ca: Afegeix un contenidor

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Add category
ca: Afegeix una categoria

en: Name
ca: Nom

en: edit container
ca: edita el contenidor

en: edit
ca: edita

en: No categories available.
ca: No hi ha categories disponibles.

en: Go to previous page
ca: Vés a la pàgina anterior

en: up
ca: amunt

en: Go to parent page
ca: Vés a la pàgina pare

en: Go to next page
ca: Vés a la pàgina següent

en: Import
ca: Importa

en: Book
ca: Llibre

en: Export
ca: Exporta

en: Taxonomy term
ca: Terme de taxonomia

en: General settings
ca: Paràmetres generals

en: category
ca: categoria

en: Outline
ca: Esquema

en: %type: updated %title.
ca: %type: %title actualitzat.

en: header
ca: capçalera

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Session opened for %name.
ca: S'ha obert la sessió per a %name.

en: Help
ca: Ajuda

en: username
ca: nom d'usuari

en: Default
ca: Per defecte

en: Update
ca: Actualitza

en: Sunday
ca: diumenge

en: Monday
ca: dilluns

en: Tuesday
ca: dimarts

en: Wednesday
ca: dimecres

en: Thursday
ca: dijous

en: Friday
ca: divendres

en: Saturday
ca: dissabte

en: Time
ca: Hora

en: View
ca: Mostra

en: History
ca: Història

en: The configuration options have been reset to their default values.
ca: S'han establert les opcions de configuració als seus valors predeterminats.

en: Path
ca: Camí

en: Modules
ca: Mòduls

en: <p>Blocks are boxes of content that may be rendered into certain regions of your web pages, for example, into sidebars. They are usually generated automatically by modules, but administrators can create blocks manually.</p>
    <p>Only enabled blocks are shown. You can position blocks by specifying which area of the page they should appear in (e.g., a sidebar).  Highlighted labels on this page show the regions into which blocks can be rendered. You can specify where within a region a block will appear by adjusting its weight.</p>
    <p>If you want certain blocks to disable themselves temporarily during high server loads, check the "Throttle" box. You can configure the auto-throttle on the <a href="@throttle">throttle configuration page</a> after having enabled the throttle module.</p>
    <p>You can configure the behaviour of each block (for example, specifying on which pages and for what users it will appear) by clicking the "configure" link for each block.</p>
ca: <p>Els blocs són caixes de contingut que es poden mostrar en certes regions de les vostres pàgines web, per exemple, en els costats. Normalment es generen automàticament pels mòduls, però els administradors poden crear blocs manualment.</p>
    <p>Només es mostren els blocs actius. Podeu col·locar els blocs especificant a quina àrea de la pàgina haurien d'aparèixer (per exemple, a un costat). Les etiquetes il·luminades en aquesta pàgina mostren les regions en les que els blocs es poden mostrar. Podeu especificar on apareixerà un bloc  dins una regió ajustant el seu pes.</p>
    <p>Si voleu que certs blocs es deshabilitin ells mateixos durant una càrrega alta del servidor, marca la casella "Regula". Podeu configurar la regulació automàtica a la <a href="@throttle">pàgina de configuració de la regulació</a> després d'activar el mòdul throttle.</p>
    <p>Podeu configurar el comportament de cada bloc (per exemple, especificant a quines pàgines i per a quins usuaris apareixeran) fent clic a l'enllaç "configura" per a cada bloc.</p>

en: Clear index
ca: Neteja l'índex

en: edit forum
ca: edita el fòrum

en: Forum name
ca: Nom del fòrum

en: The forum name is used to identify related discussions.
ca: El nom del fòrum s'utilitza per identificar les discussions relacionades.

en: The forum description can give users more information about the discussion topics it contains.
ca: La descripció del fòrum pot donar als usuaris més informació sobre els temes de discussió que conté.

en: When listing forums, those with lighter (smaller) weights get listed before containers with heavier (larger) weights. Forums with equal weights are sorted alphabetically.
ca: Quan es llisten els fòrums, aquells amb pesos més lleugers (petits) es llistaran abans que els contenidors amb pesos més pesats (grans). Els fòrums amb el mateix pes s'ordenaran alfabèticament.

en: forum
ca: fòrum

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
ca: Esteu segur de voler eliminar el fòrum %name?

en: Deleting a forum or container will delete all sub-forums and associated posts as well. This action cannot be undone.
ca: Esborrant un fòrum o contenidor també esborrarà tots els sub-fòrums i articles associats. Aquesta acció no es pot desfer.

en: The forum %term and all sub-forums and associated posts have been deleted.
ca: El %term del fòrum i tots els sub-fòrums i articles associats s'han esborrat.

en: forum: deleted %term and all its sub-forums and associated posts.
ca: forum: s'ha esborrat %term i tots els seus sub-fòrums i articles associats.

en: Region
ca: Regió

en: Menu
ca: Menú

en: results
ca: resultats

en: search
ca: cerca

en: Core - optional
ca: Nucli - opcional

en: never
ca: mai

en: The username %name does not exist.
ca: L'usuari "%name" no existeix.

en: mail
ca: correu

en: Add item
ca: Afegeix un element

en: aggregator
ca: agregador

en: read more
ca: llegeix més

en: The name of the feed; typically the name of the web site you syndicate content from.
ca: El nom del canal; normalment és el nom del lloc web del qual sindiqueu contingut.

en: Update interval
ca: Interval d'actualització

en: The fully-qualified URL of the feed.
ca: L'URL complet del canal.

en: Add forum
ca: Afegeix un fòrum

en: Add term
ca: Afegeix un terme

en: Screenshot for %theme theme
ca: Captura per al tema %theme

en: no screenshot
ca: sense captura

en: Timestamp
ca: Marca horària

en: Access log settings
ca: Paràmetres del registre d'accés

en: Enable access log
ca: Habilita el registre d'accés

en: Discard access logs older than
ca: Descarta els registres d'accés més vells que

en: Preview comment
ca: Previsualitza el comentari

en: Please contact the site administrator.
ca: Contacteu amb l'administrador del lloc.

en: The selected file %name can not be attached to this post, because it is only possible to attach files with the following extensions: %files-allowed.
ca: El fitxer seleccionat %name no es pot adjuntar a aquest article perquè només es poden adjuntar fitxers amb les següents extensions: %files-allowed.

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Advanced search
ca: Cerca avançada

en: You are not authorized to access this page.
ca: No esteu autoritzat per accedir a aquesta pàgina.

en: Attachment
ca: Adjunt

en: Settings for @role
ca: Paràmetres per al rol @role

en: Permitted file extensions
ca: Extensions de fitxers permeses

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
ca: Les extensions que poden carregar els usuaris d'aquest rol. Separeu les extensions amb un espai i no inclogueu el punt del principi.

en: n/a
ca: n/d

en: Upload
ca: Puja

en: Picture
ca: Imatge

en: The uploaded file was not an image.
ca: El fitxer carregat no era una imatge.

en: The uploaded image is too large; the maximum file size is %size kB.
ca: El fitxer carregat és massa gran. La mida màxima dels fitxers és %size KB.

en: The uploaded image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
ca: La imatge carregada és massa gran. Les dimensions màximes són %dimensions píxels.

en: type
ca: tipus

en: Database type
ca: Tipus de base de dades

en: User
ca: Usuari

en: Continue
ca: Continua

en: Configure
ca: Configura

en: file
ca: fitxer

en: status
ca: estat

en: Contact
ca: Contacte

en: New user: %name %email.
ca: Usuari nou: %name %email.

en: Created
ca: Creat

en: Are you sure you want to delete %title?
ca: Esteu segur de voler suprimir %title?

en: Save categories
ca: Desa les categories

en: Content management
ca: Gestió del contingut

en: Menu item
ca: Element del menú

en: Expanded
ca: Expandit

en: The name of the menu.
ca: El nom del menú.

en: The path this menu item links to. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
ca: El camí que enllaça a aquest element de menú. Això pot ser un camí intern de Drupal com %add-node o un URL extern com %drupal. Entreu %front per enllaçar a la portada.

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
ca: Si està seleccionat i aquest menú té fills, el menú apareixerà expandit.

en: Parent item
ca: Element pare

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
ca: Opcional. Al menú, els elements més pesats s'enfonsaran i els més lleugers es situaran en la part superior.

en: Question
ca: Pregunta

en: Add child page
ca: Afegeix pàgina filla

en: Printer-friendly version
ca: Versió per a imprimir

en: Orphan pages
ca: Pàgines orfes

en: Update options
ca: Actualitza les opcions

en: top-level
ca: nivell superior

en: Unknown export format.
ca: El format d'exportació és desconegut.

en: outline
ca: sinopsi

en: There are no orphan pages.
ca: No hi ha cap pàgina orfe.

en: see printer-friendly version
ca: veure la versió per imprimir

en: Active
ca: Actiu

en: Post
ca: Enviament

en: Last post
ca: Darrer article

en: Submit @name
ca: Envia @name

en: Access denied
ca: Accés denegat

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: Block
ca: Bloc

en: Add block
ca: Afegeix un bloc

en: Page
ca: Pàgina

en: 1 hour | @count hours
ca[0]: 1 hora
ca[1]: @count hores

en: 1 day | @count days
ca[0]: 1 dia
ca[1]: @count dies

en: Configuration saved.
ca: La configuració s'ha desat.

en: Footer message
ca: Missatge del peu

en: Logo
ca: Logotip

en: Mission
ca: Missió

en: Search box
ca: Caixa de recerca

en: Site name
ca: Nom del lloc

en: Site slogan
ca: Eslògan del lloc

en: User settings
ca: Configuracions d'usuari

en: Public registrations
ca: Enregistraments públics

en: Only site administrators can create new user accounts.
ca: Només els administradors del sistema poden crear nous comptes d'usuari.

en: Host
ca: Servidor

en: Never
ca: Mai

en: Up to date
ca: Actualitzat

en: Out of date
ca: Desactualitzat

en: Header
ca: Capçalera

en: Left sidebar
ca: Barra lateral esquerra

en: Right sidebar
ca: Barra lateral dreta

en: Footer
ca: Peu

en: The menu item can be customized and configured only once the menu module has been <a href="@modules-page">enabled</a>.
ca: L'element de menú es pot personalitzar i configurar només quan s'ha <a href="@modules-page">activat</a> el mòdul menu.

en: Recipients
ca: Destinataris

en: Selected
ca: Seleccionat

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
ca: Poseu-li un <em>Sí</em> si us agradaria que aquesta categoria es seleccionés per defecte.

en: You must enter a category.
ca: Heu d’introduir una categoria.

en: You must enter one or more recipients.
ca: Heu d'introduir un o més destinataris.

en: Category %category has been added.
ca: La categoria %category s'ha afegit.

en: Category %category has been updated.
ca: La categoria %category s'ha actualitzat.

en: Are you sure you want to delete %category?
ca: Esteu segur de voler suprimir la %category?

en: Category not found.
ca: No s'ha trobat la categoria.

en: Category %category has been deleted.
ca: La categoria %category s'ha suprimit.

en: Hourly threshold
ca: Llindar per hores

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
ca: No podeu enviar més de %number missatges per hora. Torneu-ho a provar més tard.

en: Your name
ca: El vostre nom

en: Your e-mail address
ca: La vostra adreça electrònica

en: Send e-mail
ca: Envia un correu electrònic

en: You must select a valid category.
ca: Heu d'especificar una categoria vàlida

en: You must enter a valid e-mail address.
ca: Heu d'introduir una adreça de correu electrònic vàlida.

en: To
ca: Per

en: From
ca: De

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Throttle
ca: Regula

en: Visibility
ca: Visibilitat

en: Roles
ca: Rols

en: Comment
ca: Comentari

en: Hostname
ca: Nom de l'ordinador

en: Published
ca: Publicat

en: Input format
ca: Format d'entrada

en: Signature
ca: Signatura

en: Filter
ca: Filtra

en: Location
ca: Localització

en: Locale
ca: Local

en: Title field label
ca: Etiqueta del camp títol

en: Body field label
ca: Etiqueta del camp cos

en: Promoted to front page
ca: Promogut a la portada

en: Sticky at top of lists
ca: Estàtic a la part superior de les llistes

en: Log message
ca: Missatge del registre

en: Poll duration
ca: Durada de l'enquesta

en: Explanation
ca: Explicació

en: Selection options
ca: Opcions de la selecció

en: Vocabulary name
ca: Nom del vocabulari

en: Term name
ca: Nom del terme

en: Role name
ca: Nom del rol

en: E-mail address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Theme configuration
ca: Configuració del tema

en: Last access
ca: Darrer accés

en: Time zone
ca: Fus horari

en: Severity
ca: Severitat

en: Global settings
ca: Paràmetres globals

en: Vote
ca: Vota

en: Count
ca: Quantitat

en: The selected file %name can not be attached to this post, because it exceeded the maximum filesize of %maxsize.
ca: El fitxer seleccionat %name no es pot adjuntar a aquest article perquè excedeix la mida màxima del fitxer de %maxsize.

en: The selected file %name can not be attached to this post, because the disk quota of %quota has been reached.
ca: El fitxer seleccionat %name no es pot adjuntar a aquest article perquè s'ha arribat a la quota de disc de %quota.

en: The selected file %name can not be attached to this post, because the filename is too long.
ca: El fitxer seleccionat %name no es pot adjuntar a aquest missatge, perquè el nom del fitxer és massa llarg.

en: Watchdog
ca: Vigilant

en: Search settings
ca: Paràmetres de cerca

en: blocked
ca: bloquejat

en: active
ca: actiu

en: OPML feed
ca: Canal OPML

en: configure
ca: configura

en: Number of news items in block
ca: Nombre d'elements de notícies en un bloc

en: View this feed's recent news.
ca: Visualitza les notícies recents d'aquest canal.

en: View this category's recent news.
ca: Visualitza les notícies recents d'aquesta categoria.

en: Feed overview
ca: Resum dels canals

en: Items
ca: Elements

en: Last update
ca: Última actualització

en: Next update
ca: Següent actualització

en: %time left
ca: en queden %time

en: remove items
ca: elimina els elements

en: update items
ca: actualitza els elements

en: Category overview
ca: Resum de les categories

en: Categorize
ca: Categoritza

en: You are not allowed to categorize this feed item.
ca: No esteu autoritzat a categoritzar aquest element de canal.

en: The categories have been saved.
ca: S'han desat les categories.

en: in category
ca: a la categoria

en: aggregated feeds
ca: canals agregats

en: Updated:
ca: Actualitzat:

en: blog it
ca: escriu al blog

en: Comment on this news item in your personal blog.
ca: Comenteu aquesta notícia al vostre blog personal.

en: %age old
ca: té %age

en: %ago ago
ca: fa %age

en: Authored by
ca: Elaborat per

en: The news aggregator is a powerful on-site RSS syndicator/news reader that can gather fresh content from news sites and weblogs around the web.
ca: L'agregador de notícies és un potent lector/sindicador RSS que aporta contingut actualitzat de pàgines de notícies i blogs d'arreu del web.

en: Items shown in sources and categories pages
ca: Els elements que es mostren a les pàgines origen i de categories

en: The number of items which will be shown with each feed or category in the feed and category summary pages.
ca: El nombre d'elements que es mostraran amb cada canal o categoria a les pàgines de resum de canals i categories.

en: Discard news items older than
ca: Descarta elements de notícies més vells que

en: A feed with this URL %url already exists. Please enter a unique URL.
ca: Ja existeix un canal amb l'URL %url. Heu d'entrar un URL únic.

en: The feed %feed has been updated.
ca: El canal %feed s'ha actualitzat.

en: Feed %feed deleted.
ca: Canal %feed eliminat.

en: The feed %feed has been deleted.
ca: El canal %feed s'ha eliminat.

en: Feed %feed added.
ca: Canal %feed afegit.

en: The feed %feed has been added.
ca: El canal %feed s'ha afegit.

en: Delete all
ca: Suprimeix-ho tot

en: The news items from %site have been removed.
ca: S'han eliminat les notícies de %site.

en: administer news feeds
ca: administra els canals de notícies

en: access news feeds
ca: accedeix als canals de notícies

en: Performance
ca: Rendiment

en: Read full article to view attachments.
ca: Llegeix l'article complet per veure els adjunts.

en: 1 attachment | @count attachments
ca[0]: 1 adjunt
ca[1]: @count adjunts

en: This field is required.
ca: Aquest camp és obligatori.

en: Details
ca: Detalls

en: Last reply
ca: Última resposta

en: System
ca: Sistema

en: Unlimited
ca: Il·limitat

en: Code
ca: Codi

en: No posts available.
ca: No hi ha articles disponibles.

en: Add a role to the selected users
ca: Afegeix un rol als usuaris seleccionats

en: Remove a role from the selected users
ca: Elimina un rol dels usuaris seleccionats

en: security
ca: seguretat

en: Recent posts
ca: Enviaments recents

en: Table
ca: Taula

en: Mon
ca: dl.

en: Tue
ca: dt.

en: Wed
ca: dc.

en: Thu
ca: dj.

en: Fri
ca: dv.

en: Sat
ca: ds.

en: Sun
ca: dg.

en: January
ca: gener

en: February
ca: febrer

en: March
ca: març

en: April
ca: abril

en: May
ca: maig

en: June
ca: juny

en: July
ca: juliol

en: August
ca: agost

en: September
ca: setembre

en: October
ca: octubre

en: November
ca: novembre

en: December
ca: desembre

en: Forum
ca: Fòrum

en: !time ago
ca: fa !time

en: Other
ca: Altres

en: Text color
ca: Color del text

en: Navigation
ca: Navegació

en: Theme-specific settings
ca: Paràmetres específics del tema

en: These settings only exist for the %theme theme and all the styles based on it.
ca: Aquests paràmetres existeixen només per al tema %theme i els estils basats en ell.

en: access content
ca: accedeix al contingut

en: Allow
ca: Admet

en: Deny
ca: Denega

en: User login
ca: Inici de sessió d'usuari

en: Log in
ca: Entra

en: Updated URL for feed %title to %url.
ca: Actualitzat l'URL pel canal %title a %url.

en: Blog
ca: Bloc

en: Read the rest of this posting.
ca: Llegeix la resta d'aquest article.

en: Jump to the first comment of this posting.
ca: Salta al primer comentari d'aquest article.

en: Jump to the first new comment of this posting.
ca: Salta al primer comentari nou d'aquest article.

en: Add new comment
ca: Afegeix un nou comentari

en: Add a new comment to this page.
ca: Afegeix un nou comentari a aquesta pàgina.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
ca: Compartiu la vostre opinions sobre aquest article.

en: No terms available.
ca: No hi ha termes disponibles.

en: reset
ca: reinicia

en: String
ca: Cadena

en: Users
ca: Usuaris

en: Not installed
ca: No està instal·lat

en: Choices
ca: Opcions

en: <a href="@help-url">Synonyms</a> of this term, one synonym per line.
ca: <a href="@help-url">Sinònims</a> d'aquest terme, un sinònim per línia.

en: Minimum cache lifetime
ca: Mínim de permanència en memòria cau

en: Referrer
ca: Referència

en: 1 vote | @count votes
ca[0]: 1 vot
ca[1]: @count vots

en: Site maintenance
ca: Manteniment del lloc web

en: Online
ca: En línia

en: Off-line
ca: Desconnectat

en: When set to "Online", all visitors will be able to browse your site normally. When set to "Off-line", only users with the "administer site configuration" permission will be able to access your site to perform maintenance; all other visitors will see the site off-line message configured below. Authorized users can log in during "Off-line" mode directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
ca: Quan es posa "En línia", tots els visitants podran navegar normalment pel vostre web. Quan es posa a "Desconnectat", només els usuaris amb el permís d'"administrar la configuració del lloc" tenen accés al web per realitzar el manteniment; tots els altres visitants veuen el missatge configurat a sota. Els usuaris autoritzats poden iniciar sessió durant el mode "Desconnectat" directament a la pàgina d'<a href="@user-login">inici de sessió d'usuari</a>.

en: Site off-line message
ca: Missatge de desconnectat del lloc

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ca: @site està actualment en manteniment. El lloc tornarà a funcionar aviat. Gràcies per la vostra paciència.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
ca: Missatge per mostrar als visitants quan el lloc està en mode desconnectat.

en: Default front page
ca: Portada predeterminada

en: Top pages
ca: Pàgines més actives

en: Create content
ca: Crea contingut

en: access denied
ca: accés denegat

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Uninstall
ca: Desinstal·la

en: Filters
ca: Filtres

en: Optional
ca: Opcional

en: Recent comments
ca: Comentaris recents

en: Recent hits
ca: Accessos recents

en: The comment no longer exists.
ca: El comentari ja no existeix.

en: The comment and all its replies have been deleted.
ca: S'ha eliminat el comentari i totes les seves respostes.

en: Do not display
ca: No el mostris

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
ca: Mostra si el següent codi PHP retorna <code>TRUE</code> (mode-PHP, només per experts).

en: Preformatted
ca: Preformatat

en: Profile
ca: Perfil

en: module
ca: mòdul

en: Votes
ca: Vots

en: Save settings
ca: Desa la configuració

en: reply
ca: respon

en: Session closed for %name.
ca: S'ha tancat la sessió per a %name.

en: Tracker
ca: Seguidor

en: You have to specify a valid date.
ca: Heu d'especificar una data vàlida.

en: The name %name is a reserved username.
ca: El nom %name és un nom d'usuari reservat.

en: The field %field is required.
ca: El camp %field és obligatori.

en: 1 new | @count new
ca[0]: 1 nou
ca[1]: @count nous

en: Add rule
ca: Afegeix la regla

en: Delete rule
ca: Esborra regla

en: Table prefix
ca: Prefix de les taules

en: Database username
ca: Nom d'usuari de la base de dades

en: Database password
ca: Clau de pas de la base de dades

en: Database name
ca: Nom de la base de dades

en: Add user
ca: Afegeix un usuari

en: Formatting guidelines
ca: Guia de formatat

en: Authoring information
ca: Informació de l'autoria

en: Authored on
ca: Elaborat el

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
ca: Format: %time. Deixeu-ho en blanc per utilitzar l'hora del formulari de submissió.

en: Leave blank for %anonymous.
ca: Deixeu-ho en blanc per %anonymous.

en: Attachments
ca: Adjunts

en: File attachments
ca: Fitxers adjunts

en: Changes made to the attachments are not permanent until you save this post. The first "listed" file will be included in RSS feeds.
ca: Els canvis fets als adjunts no són permanents fins que deseu aquest missatge. El primer fitxer "llistat" s'inclourà al canal RSS.

en: File attachments are disabled. The file directories have not been properly configured.
ca: Els fitxers adjunts estan inhabilitats. Els directoris no s'han configurat correctament.

en: Please visit the <a href="@admin-file-system">file system configuration page</a>.
ca: Visiteu la <a href="@admin-file-system">pàgina de configuració de fitxers de sistema</a>.

en: Choose the appropriate item from the list:
ca: Seleccioneu l'element apropiat de la llista:

en: On high-traffic sites it can become necessary to enforce a minimum cache lifetime. The minimum cache lifetime is the minimum amount of time that will go by before the cache is emptied and recreated. A larger minimum cache lifetime offers better performance, but users will not see new content for a longer period of time.
ca: A llocs amb un alt tràfic pot fer-se necessari forçar un temps de vida mínim de la memòria cau. El temps de vida mínim de la memòria cau és la quantitat mínima de temps que passarà abans que la memòria cau es buidi i es torni a crear. Un temps de vida més gran de la memòria cau ofereix un millor rendiment, però els usuaris no veuran el nou contingut durant un període de temps més llarg.

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ca: Entreu una pàgina per línia com camins de Drupal. El caràcter '*' és un comodí. Exemples de camí són %blog per la pàgina de bloc i %blog-wildcard per a cada bloc personal. %front és la portada.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction.
ca: La mida màxima permesa de les imatges expressada com AMPLADAxALÇADA (p. ex. 640x480). Establiu-ho a 0 per no tenir cap restricció.

en: Depending on your sever environment, these settings may be changed in the system-wide php.ini file, a php.ini file in your Drupal root directory, in your Drupal site's settings.php file, or in the .htaccess file in your Drupal root directory.
ca: Depenent de la configuració del servidor, aquesta configuració pot ser canviada en el fitxer php.ini del sistema, en un fitxer php.ini en el directori arrel de Drupal, en el fitxer settings.php del lloc de Drupal, o en el fitxer .htaccess en el directori arrel de Drupal.

en: The %role file size limit must be a number and greater than zero.
ca: El límit de la mida del fitxer de %role ha de ser un nombre i més gran de 0.

en: The %role maximum file size per upload is greater than the total file size allowed per user
ca: La mida màxima del fitxer per carregar de %rol és més gran que la la mida total de fitxers permesa per usuari

en: Maximum resolution for uploaded images
ca: Resolució màxima per a les imatges carregades

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction.
ca: La mida màxima permesa per a una imatge (per exemple 640x480). Posar a 0 per no restringir-ho.

en: WIDTHxHEIGHT
ca: AMPLADAxALÇADA

en: Maximum file size per upload
ca: Mida màxima dels fitxers per càrrega

en: Total file size per user
ca: Mida màxima total dels fitxers per usuari

en: The maximum size of all files a user can have on the site (in megabytes).
ca: La mida màxima de tots els fitxers que pot tenir un usuari en el lloc (en megabytes).

en: The image was resized to fit within the maximum allowed resolution of %resolution pixels.
ca: La imatge s'ha redimensionat per encaixar a la màxima resolució permesa de %resolution píxels.

en: [<a href="@link">more help...</a>]
ca: [<a href="@link">més ajuda...</a>]

en: Arabic
ca: Àrab

en: English
ca: Anglès

en: French
ca: Francès

en: Italian
ca: Italià

en: Spanish
ca: Espanyol

en: Japanese
ca: Japonès

en: Korean
ca: Coreà

en: Edit term
ca: Edita terme

en: Are you sure you want to delete these items?
ca: Esteu segur que vols eliminar aquest element?

en: The items have been deleted.
ca: Els elements s'han esborrat.

en: Your preferred username; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
ca: El vostre nom d'usuari preferit; els signes de puntuació no es permeten excepte els punts, guions i guions baixos.

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
ca: Una adreça de correu vàlida. Tots els correus provinents del sistema seran enviats aquí. L'adreça no es fa mai pública i només s'utilitzarà en el cas que desitgeu rebre una nova contrasenya o notificacions per correu.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
ca: L'adreça de correu %email ja està registrada. <a href="@password">Heu oblidat la vostra contrasenya?</a>

en: The e-mail address %email has been denied access.
ca: S'ha denegat l'accés a l'adreça de correu %email.

en: Remove items
ca: Elimina els elements

en: Allowed HTML tags
ca: Etiquetes HTML permeses

en: The list of tags which are allowed in feeds, i.e., which will not be removed by Drupal.
ca: La llista de les etiquetes que estan permeses als canals, per exemple, les que no seran esborrades per Drupal.

en: News aggregator
ca: Agregador de notícies

en: Sources
ca: Fonts

en: !title category latest items
ca: Últims elements de la categoria !title

en: !title feed latest items
ca: Últims elements del canal !title

en: A category named %category already exists. Please enter a unique title.
ca: Ja existeix una categoria anomenada %category. Heu d'entrar un títol únic.

en: The category %category has been updated.
ca: La categoria %category s'ha actualitzat.

en: Category %category deleted.
ca: Categoria %category eliminada.

en: The category %category has been deleted.
ca: La categoria %category s'ha eliminat.

en: Category %category added.
ca: Categoria %category afegida.

en: The category %category has been added.
ca: La categoria %category s'ha afegit.

en: aggregator - @title
ca: agregador - @title

en: 1 item | @count items
ca[0]: 1 element
ca[1]: @count elements

en: Add menu
ca: Afegeix un menú

en: Are you sure you want to delete the menu %item?
ca: Esteu segur que voleu eliminar l'element de menú %item?

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
ca: Esteu segur que voleu eliminar l'element de menú personalitzat %item?

en: The menu %title has been deleted.
ca: El menú %title s'ha suprimit.

en: Deleted menu %title.
ca: Menú %title suprimit.

en: The menu item %title has been deleted.
ca: L'element de menú %title s'ha eliminat.

en: Deleted menu item %title.
ca: Element de menú %title suprimit.

en: menu
ca: menú

en: ‹ previous
ca: ‹ anterior

en: next ›
ca: següent ›

en: No items selected.
ca: Sense elements seleccionats.

en: The update has been performed.
ca: S'ha realitzat l'actualització.

en: View user profile.
ca: Mostra el perfil d'usuari.

en: locked
ca: bloquejat

en: Titles only
ca: Només títols

en: Full text
ca: Text complet

en: Upload picture
ca: Carrega la imatge

en: Message:
ca: Missatge:

en: Language file
ca: Fitxer d'idioma

en: published
ca: publicat

en: Average page generation time
ca: Temps mitjà de generació per pàgina

en: The changes have been saved.
ca: S'han desat els canvis.

en: Show only users where
ca: Mostra només usuaris on

en: Refine
ca: Refina

en: Undo
ca: Desfés

en: Member for
ca: Membre des de fa

en: @time ago
ca: fa @time

en: No users available.
ca: No hi ha usuaris disponibles.

en: No users selected.
ca: No s'ha seleccionat cap usuari.

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
ca: S'ha detectat un intent maliciós d'alterar camps d'usuari protegits.

en: Select all rows in this table
ca: Selecciona totes les fileres d'aquesta taula

en: Deselect all rows in this table
ca: Deselecciona totes les fileres d'aquesta taula

en: %engine.engine was instructed to override the %name theme function, but no valid template file was found.
ca: Es va indicar a %engine.engine que sobreescrigués la funció %name del tema, però no s'ha trobat cap fitxer de plantilla vàlid.

en: Search results
ca: Resultats de la cerca

en: Your search yielded no results
ca: La vostra cerca no ha tornat cap resultat.

en: Please enter some keywords.
ca: Introduïu algunes paraules clau.

en: Request new password
ca: Demana una contrasenya nova

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
ca: Els visitants poden crear comptes i no es requereix l'aprovació de l'administrador.

en: Deleted
ca: Eliminat

en: Topics
ca: Temes

en: Topic
ca: Tema

en: The maximum size of a file a user can upload (in megabytes).
ca: La mida màxima del fitxer que pot carregar un usuari (en megabytes).

en: Edit menu
ca: Edita el menú

en: Delete menu
ca: Suprimeix el menú

en: Add menu item
ca: Afegeix element de menú

en: Edit menu item
ca: Edita l'element de menú

en: Reset menu item
ca: Reinicia l'element de menú

en: Disable menu item
ca: Inhabilita l'element de menú

en: Delete menu item
ca: Suprimeix l'element de menú

en: No menu items defined.
ca: Cap element de menú definit.

en: Publishing options
ca: Opcions de publicació

en: Create new revision
ca: Crea una nova revisió

en: Locale settings
ca: Configuració local

en: Configure block
ca: Configura el bloc

en: How many content items to display in "day" list.
ca: Quants elements de contingut per mostrar en la llista "dia".

en: Jan
ca: gen.

en: Feb
ca: febr.

en: Mar
ca: març

en: Apr
ca: abr.

en: Jun
ca: jun

en: Jul
ca: jul.

en: Aug
ca: ag.

en: Sep
ca: set.

en: Oct
ca: oct.

en: Nov
ca: nov.

en: Dec
ca: des.

en: Posts
ca: Articles

en: Mission statement
ca: Missió

en: Configure permissions
ca: Configura permisos

en: Workflow
ca: Flux de treball

en: Revert
ca: Reverteix

en: Existing system path
ca: Camins de sistema existent

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.
ca: Especifiqueu el camí existent en el que voleu crear un àlies. Per exemple:  node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
ca: Especifiqueu un camí alternatiu per a accedir a la informació. Per exemple «quisom». Escriviu camins relatius i no utilitzeu guions o els àlies d'URL no funcionaran.

en: Greater than
ca: Més gran que

en: Less than
ca: Més petit que

en: Submitted by !a on @b.
ca: Tramès per !a a @b.

en: Log out
ca: Surt

en: Number of day's top views to display
ca: Nombre de les més vistes del dia a mostrar

en: Number of all time views to display
ca: Nombre de visualitzacions històriques a mostrar

en: Number of most recent views to display
ca: Nombre de visualitzacions més recents a mostrar

en: The settings have not been saved because of the errors.
ca: La configuració no s'ha desat degut als errors.

en: Spam link deterrent
ca: Detenció d'enllaços d'spam

en: profile
ca: perfil

en: First day of week
ca: Primer dia de la setmana

en: Autocomplete taxonomy
ca: Taxonomia autocomplerta

en: Post comment
ca: Envia el comentari

en: The menu item has been disabled.
ca: L'element de menú s'ha inhabilitat.

en: Send yourself a copy.
ca: Envieu-vos una còpia

en: !name (!name-url) has sent you a message via your contact form (!form-url) at !site.
ca: !name (!name-url) us ha enviat un missatge a través del vostre formulari de contacte (!form-url) a !site.

en: If you don't want to receive such e-mails, you can change your settings at !url.
ca: Si no voleu rebre aquests correus, podeu canviar els vostres paràmetres a !url.

en: %name-from sent %name-to an e-mail.
ca: %name-from ha enviat a %name-to un correu electrònic.

en: The message has been sent.
ca: El missatge s'ha enviat.

en: !name sent a message using the contact form at !form.
ca: !name ha enviat un missatge amb el el formulari de contacte a !form.

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
ca: %name-form ha enviat un correu electrònic referent a %category.

en: Your message has been sent.
ca: El vostre missatge s'ha enviat.

en: Create new account
ca: Crea un compte nou

en: role
ca: rol

en: Are you sure you want to delete the block %name?
ca: Esteu segur de voler eliminar el bloc %name?

en: The block %name has been removed.
ca: El bloc %name s'ha suprimit.

en: In listings, the heavier terms will sink and the lighter terms will be positioned nearer the top.
ca: Als llistats, els termes més pesats s'enfonsaran i els més lleugers es posicionaran en la part superior.

en: list terms
ca: llista de termes

en: add terms
ca: afegeix termes

en: Created new term %term.
ca: S'ha creat el terme nou %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
ca: Esteu segur de voler eliminar el terme %title?

en: Deleted term %name.
ca: S'ha esborrat el terme %name.

en: warning
ca: avís

en: Last run !time ago
ca: Darrera execució: fa !time

en: Never run
ca: No s'ha executat mai

en: Site information
ca: Informació del lloc web

en: Blocked
ca: Bloquejat

en: Default permitted file extensions
ca: Extensions de fitxer permeses per defecte

en: Results
ca: Resultats

en: Older polls
ca: Enquestes antigues

en: View the list of polls on this site.
ca: Mostra la llista d'enquestes d'aquest lloc.

en: Need more choices
ca: Necessiteu més opcions.

en: You must fill in at least two choices.
ca: Heu de completar almenys dues opcions.

en: open
ca: obert

en: Visitor
ca: Visitant

en: Cancel your vote
ca: Cancel·la el vostre vot

en: View the current poll results.
ca: Mostra els resultats actuals de l'enquesta.

en: Your vote was canceled.
ca: El vostre vot ha estat cancel·lat

en: create polls
ca: crear enquestes

en: vote on polls
ca: vota a enquestes

en: cancel own vote
ca: cancel·la els vots propis

en: inspect all votes
ca: examina tots els vots

en: List terms
ca: Llista de termes

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
ca: Esborrar un terme esborrarà tots els seus fills si n'hi ha algun. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Parent term
ca: Terme pare

en: Parent terms
ca: Termes pare

en: Syndicate
ca: Sindica

en: Syndicate content
ca: Contingut sindicat

en: Blogs
ca: Blocs

en: Books
ca: Llibres

en: The feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
ca: El canal de %site sembla trencat, a causa d'un error "%error" a la línia %line.

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
ca: El canal de %site sembla trencat, degut a l'error "%error" a la línia %line.

en: Forums
ca: Fòrums

en: administer taxonomy
ca: administra les taxonomies

en: access administration pages
ca: accedeix a les pàgines d'administració

en: administer filters
ca: administra els filtres

en: view revisions
ca: accedeix a les revisions

en: Revisions for %title
ca: Revisions per %title

en: !date by !username
ca: !date per !username

en: revert
ca: reverteix

en: Revision
ca: Revisió

en: current revision
ca: revisió actual

en: The specified passwords do not match.
ca: Les contrasenyes no coincideixen.

en: Track
ca: Seguiment

en: Database schema
ca: Esquema de la base de dades

en: Post new forum topic.
ca: Publica un nou tema de debat.

en: You are not allowed to post a new forum topic.
ca: No esteu autoritzat a publicar un tema de debat nou.

en: <a href="@login">Login</a> to post a new forum topic.
ca: Heu d'<a href="@login">Iniciar sessió</a> per enviar nous temes de debat.

en: No forums defined
ca: No s'ha definit cap fòrum

en: This topic has been moved
ca: Aquest tema s'ha mogut

en: User management
ca: Gestió d'usuaris

en: e-mail
ca: correu electrònic

en: Cron has not run. It appears cron jobs have not been setup on your system. Please check the help pages for <a href="@url">configuring cron jobs</a>.
ca: El cron no s'ha executat. Sembla que les tasques de cron no s'han configurat en el vostre sistema. Consulta les pàgines d'ajuda per a la <a href="@url">configuració de les tasques del cron</a>.

en: permission
ca: permís

en: Number of items per feed
ca: Nombre d'elements per canal

en: Display of XML feed items
ca: Mostra elements de canals XML

en: This table lists all the recorded votes for this poll.  If anonymous users are allowed to vote, they will be identified by the IP address of the computer they used when they voted.
ca: Aquesta taula enumera tots els vots registrats en aquesta enquesta. Si els usuaris anònims poden votar seran identificats amb la IP de l'ordinador que han utilitzat per votar.

en: Your vote was recorded.
ca: El vostre vot ha estat registrat.

en: You are not allowed to cancel an invalid poll choice.
ca: No se us permet cancel·lar una opció invalida de l'enquesta.

en: Total votes: %votes
ca: Total de vots: %votes

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
ca: Permet al lloc recopilar votacions sobre diferents temes a mode de preguntes de selecció múltiple.

en: Link color
ca: Color dels enllaços

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
ca: La vostra contrasenya i les instruccions corresponents s'han enviat a la vostra adreça de correu.

en: Length of trimmed posts
ca: Mida dels articles retallats

en: 200 characters
ca: 200 caràcters

en: 400 characters
ca: 400 caràcters

en: 600 characters
ca: 600 caràcters

en: 800 characters
ca: 800 caràcters

en: 1000 characters
ca: 1000 caràcters

en: 1200 characters
ca: 1200 caràcters

en: 1400 characters
ca: 1400 caràcters

en: 1600 characters
ca: 1600 caràcters

en: 1800 characters
ca: 1800 caràcters

en: 2000 characters
ca: 2000 caràcters

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
ca: El nombre màxim de caràcters utilitzats en la versió retallada d'un article. Drupal utilitzarà aquesta configuració per determinar en quin punt s'haurien de retallar els articles llargs. La versió retallada d'un article s'utilitza normalment com un resum quan es mostra l'article a la portada, canals XML, etc. Per a inhabilitar els resums, establiu a "Il·limitat". Teniu en compte que aquest paràmetre només afectarà al contingut nou o actualitzat i no afectarà els resums ja existents.

en: System default
ca: Valor per defecte del sistema

en: Not published
ca: No publicat

en: File settings
ca: Paràmetres de fitxer

en: Default extensions that users can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
ca: Les extensions per defecte que els usuaris poden carregar. Separeu les extensions amb un espai i no inclogueu el punt del principi.

en: Default maximum file size per upload
ca: La mida màxima predeterminada del fitxer per carregar

en: Default total file size per user
ca: Mida total del fitxer predeterminat per usuari.

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
ca: Els paràmetres PHP limiten la mida màxima d'un fitxer per carregar a %size.

en: Menu settings
ca: Paràmetres de menú

en: The name to display for this menu link.
ca: El nom a mostrar per aquest enllaç de menú.

en: The description displayed when hovering over a menu item.
ca: La descripció que es mostra quan es passa el punter per sobre un element del menú.

en: Check to delete this menu item.
ca: Marca per suprimir aquest element de menú.

en: You may also <a href="@edit">edit the advanced settings</a> for this menu item.
ca: També podeu <a href="@edit">editar els paràmetres avançats</a> per aquest element de menú.

en: XML feed
ca: Canal XML

en: Color scheme
ca: Esquema de colors

en: Attach new file
ca: Adjunta un fitxer nou

en: Attach
ca: Adjunta

en: List files by default
ca: Llista de fitxers per defecte

en: File system path
ca: Camí del sistema de fitxers

en: Add a new @s.
ca: Afegeix un nou @s.

en: %title has been deleted.
ca: %title ha estat esborrat.

en: @type: deleted %title.
ca: @type: %title eliminat.

en: details
ca: detalls

en: The username %name has not been activated or is blocked.
ca: El nom d'usuari %name no ha estat activat o està bloquejat.

en: Login attempt failed for %user.
ca: L'intent d'inici de sessió ha fallat per a %user.

en: Revision of %title from %date
ca: Revisió de %title de %date

en: Themes
ca: Temes

en: If you want to add a static page, like a contact page or an about page, use a page.
ca: Si voleu afegir una pàgina estàtica, com una pàgina de contacte o una introducció, utilitzeu una pàgina.

en: Story
ca: Història

en: Stories are articles in their simplest form: they have a title, a teaser and a body, but can be extended by other modules. The teaser is part of the body too. Stories may be used as a personal blog or for news articles.
ca: Les històries són articles en la seva forma més simple: tenen un títol, un resum i un cos, però altres mòduls les poden estendre. El resum forma part també del cos. Les històries es poden usar com un blog personal o com a notícies.

en: JPEG quality
ca: Qualitat JPEG

en: administer nodes
ca: administra els nodes

en: administer comments
ca: administra els comentaris

en: Delete comments
ca: Suprimeix els comentaris

en: not published
ca: no publicat

en: by
ca: per

en: The comments have been deleted.
ca: Els comentaris s'han suprimit.

en: Published comments
ca: Comentaris publicats

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
ca: El vostre comentari s'ha posat a la cua per a ser moderat pels administradors del lloc i es publicarà després de la seva aprovació.

en: !name field is required.
ca: El camp !name és obligatori.

en: Protected
ca: Protegit

en: Comment settings
ca: Paràmetres dels comentaris

en: Hits
ca: Accessos

en: not sticky
ca: no estàtic

en: sticky
ca: estàtic

en: not promoted
ca: no promocionat

en: promoted
ca: promocionat

en: Default options
ca: Opcions predeterminades

en: Read only
ca: De només lectura

en: Contact settings
ca: Paràmetres de contacte

en: Reset password
ca: Inicialitza contrasenya

en: disable
ca: inhabilita

en: Line break converter
ca: Convertidor de finals de línia

en: Temporary directory
ca: Directori temporal

en: date
ca: data

en: File upload error. Could not move uploaded file.
ca: Error de càrrega del fitxer. No s'ha pogut moure el fitxer carregat.

en: upload files
ca: carrega fitxers

en: Site configuration
ca: Configuració del lloc web

en: The specified date is invalid.
ca: La data especificada és invàlida.

en: Choice @n
ca: Opció @n

en: If the amount of boxes above isn't enough, check this box and click the Preview button below to add some more.
ca: Si no disposeu de suficients opcions, marca aquesta opció i feu clic al botó de previsualització per afegir-ne més.

en: The name of this web site.
ca: El nom d'aquest lloc web.

en: A valid e-mail address to be used as the "From" address by the auto-mailer during registration, new password requests, notifications, etc.  To lessen the likelihood of e-mail being marked as spam, this e-mail address should use the same domain as the website.
ca: Adreça vàlida per ser utilitzada com a remitent pel sistema automàtic de correus durant el registre, peticions de nova clau d'accés, notificacions, etc. Per disminuir la probabilitat de que el correu electrònic sigui marcat com a correu brossa o "spam", aquesta direcció hauria d'utilitzar el mateix domini que el lloc web.

en: Slogan
ca: Eslògan

en: The slogan of this website. Some themes display a slogan when available.
ca: L'eslògan d'aquest web. Alguns temes mostren un eslògan quan està disponible.

en: Your site's mission statement or focus.
ca: La missió o objectius del lloc.

en: This text will be displayed at the bottom of each page. Useful for adding a copyright notice to your pages.
ca: Aquest text es mostrarà a la part inferior de cada pàgina. És útil per afegir una declaració de copyright a les vostres pàgines.

en: Anonymous user
ca: Usuari anònim

en: The name used to indicate anonymous users.
ca: El nom utilitzat per a referir-se als usuaris anònims.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
ca: La pàgina inicial mostra el contingut d'aquest URL relatiu. Si no n'esteu segur, especifiqueu el "node".

en: Get help
ca: Obté ajuda

en: rebuild permissions
ca: refés permisos

en: is
ca: és

en: Approval queue
ca: Cua d'aprovació

en: Display on separate page
ca: Mostra'l en una pàgina a banda

en: Location of comment submission form
ca: Ubicació del formulari de tramesa de comentaris

en: Go to first page
ca: Vés a la primera pàgina

en: Go to last page
ca: Vés a la darrera pàgina

en: Go to page @number
ca: Vés a la pàgina @number

en: Go to previous forum topic
ca: Vés a la discussió anterior

en: Go to next forum topic
ca: Vés a la discussió següent

en: Enter the terms you wish to search for.
ca: Introduïu els termes que voleu cercar.

en: Underlined
ca: Subratllat

en: Site building
ca: Construcció del lloc web

en: No primary links
ca: Sense enllaços importants

en: No secondary links
ca: Sense enllaços secundaris

en: No content types available.
ca: No hi ha tipus de contingut disponibles.

en: Delete role
ca: Suprimeix el rol

en: all messages
ca: tots els missatges

en: !type messages
ca: missatges de !type

en: Filter by message type
ca: Filtra per tipus de missatge

en: Role specific visibility settings
ca: Paràmetres de visibilitat específics del rol

en: Enter the name for your new menu. Remember to enable the newly created block in the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
ca: Introduïu el nom del vostre nou menú. Recordeu activar el nou bloc creat a la <a href="@blocks">pàgina d'administració de blocs</a>.

en: Manage languages
ca: Gestionar idiomes

en: English name
ca: Nom en anglès

en: Translated
ca: Traduïdes

en: Block description
ca: Descripció del bloc

en: No fields defined.
ca: No s'ha definit cap camp.

en: Form name
ca: Nom del formulari

en: The title of the new field. The title will be shown to the user. An example title is "Favorite color".
ca: El títol del camp nou. El títol es mostrarà a l'usuari. Un exemple de títol és "Color favorit".

en: An optional explanation to go with the new field. The explanation will be shown to the user.
ca: Una explicació opcional per al camp nou. L'explicació es mostrarà a l'usuari.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. The word <code>%value</code> will be substituted with the corresponding value. An example page title is "People whose favorite color is %value". This is only applicable for a public field.
ca: Per permetre veure aquest camp pel valor, entreu un títol per a la pàgina resultant. La paraula <code>%value</code> es substituirà amb el corresponent valor. Un títol de pàgina d'exemple és "Persones que el seu color favorit és %value". Això només s'aplica per a un camp públic.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. An example page title is "People who are employed". This is only applicable for a public field.
ca: Per permetre veure aquest camp pel valor, entreu un títol per a la pàgina resultant. Un títol de pàgina d'exemple és "Gent contractada". Això només s'aplica per a un camp públic.

en: Save field
ca: Desa el camp

en: Blocks are boxes of content that may be rendered into certain regions of your web pages, for example, into sidebars. Blocks are usually generated automatically by modules (e.g., Recent Forum Topics), but administrators can also define custom blocks.
ca: Els blocs són caixes de contingut que poden ser dibuixades a certes regions de les vostres pàgines web, com per exemple, als costats. Els blocs normalment són generats automàticament pels mòduls (per exemple els temes recents del fòrum), però els administradors poden també definir blocs personalitzats.

en: The region each block appears in depends on both which theme you are using (some themes allow greater control over block placement than others), and on the settings in the block administration section.
ca: La regió on cada bloc apareix depèn de quin tema utilitzeu (alguns temes permeten un control major sobre la col·locació dels blocs que d'altres), i de la configuració a la secció d'administració del boc.

en: The block administration screen lets you specify the vertical placement of the blocks within a region. You do this by assigning a weight to each block. Lighter blocks (those having a smaller weight) "float up" towards the top of the region; heavier ones "sink".
ca: La pantalla d'administració de blocs us permet especificar l'emplaçament vertical dels blocs dins una regió. Podeu fer-ho assignant-hi un pes a cada bloc. Els blocs més lleugers (aquells que tenen un pes més petit) «suren» cap a dalt de la regió; els més pesats «s'hi enfonsen».

en: <p>A block's visibility depends on:</p>
    <ul>
    <li>Its region placement. Blocks with no region assigned to them are never shown.</li>
    <li>Its throttle checkbox when throttle module is enabled. Throttled blocks are hidden during high server loads.</li>
    <li>Its page visibility settings. Blocks can be configured to be visible/hidden on certain pages.</li>
    <li>Its custom visibility settings. Blocks can be configured to be visible only when specific conditions are true.</li>
    <li>Its user visibility settings. Administrators can choose to let users decide whether to show/hide certain blocks.</li>
    <li>Its user-role visibility settings. Administrators can choose to let blocks be visible only for certain user roles.</li>
    <li>Its function. Some dynamic blocks, such as those generated by modules, will be displayed only on certain pages.</li>
    </ul>
ca: <p>La visibilitat d'un bloc depèn de:</p>
    <ul>
    <li>La col·locació de la seva regió. Els blocs que no tenen una regió assignada no es mostraran mai.</li>
    <li>La seva casella de regulació quan el mòdul throttle està activat. Els blocs regulats s'oculten durant les altes càrregues del servidor.</li>
    <li>La seva configuració de visibilitat de pàgina. Els blocs es poden configurar per ser visibles/ocults a certes pàgines.</li>
    <li>La seva configuració de visibilitat personalitzada. Els blocs es poden configurar per ser visibles només quan es compleixen certes condicions.</li>
    <li>La configuració de visibilitat de l'usuari. Els administradors poden permetre que els usuaris decideixin on mostrar/ocultar certs blocs.</li>
    <li>La configuració de visibilitat del rol d'usuari. Els administradors poden permetre que certs blocs siguin visibles només per alguns rols d'usuari.</li>
    <li>La seva funcionalitat. Alguns blocs dinàmics, tals com aquells generats pels mòduls, es mostraran només en certes pàgines.</li>
    </ul>

en: Module blocks
ca: Blocs de mòdul

en: Some modules generate blocks that become available when the modules are enabled. These blocks can be administered via the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>.</p>
ca: Alguns mòduls generen blocs que esdevenen disponibles quan els mòduls s'activen. Aquests bocs es poden administrar a través de la <a href="@admin-block">pàgina d'administració de blocs</a>.</p>

en: Administrator defined blocks
ca: Blocs definits per l'administrador

en: Administrators can also define custom blocks. These blocks consist of a title, a description, and a body which can be as long as you wish. Block content can be in any of the input formats supported for other content.
ca: Els administradors també poden definir blocs personalitzats. Aquests blocs consisteixen amb un títol, una descripció i un cos que pot ser tan llarg com vulgueu. El contingut del bloc pot estar en qualsevol dels formats d'entrada suportat per altres continguts.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@block">Block page</a>.
ca: Per a més informació, llegiu el manual de configuració i personalització a la <a href="@block">pàgina de bloc</a>.

en: Here you can create a new block. Once you have created this block you must make it active and give it a place on the page using <a href="@overview">blocks</a>. The description is used in the "block" column on the <a href="@overview">blocks</a> page.
ca: Aquí podeu crear un nou bloc. Una vegada heu creat el bloc heu d'activar-lo i donar-li un lloc a la pàgina utilitzant <a href="@overview">blocs</a>. La descripció s'utilitza en la columna del "bloc" a la pàgina dels <a href="@overview">blocs</a>.

en: Blocks
ca: Blocs

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
ca: Configureu quin contingut de bloc apareix a la barra lateral del vostre lloc i a altres regions.

en: Delete block
ca: Suprimeix el bloc

en: !key settings
ca: paràmetres !key

en: Save blocks
ca: Desa els blocs

en: The block settings have been updated.
ca: S'han actualitzat els paràmetres del bloc.

en: Block specific settings
ca: Paràmetres específics del bloc

en: Override the default title for the block. Use <em>&lt;none&gt;</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
ca: Sobreescriu el títol predeterminat per al bloc. Utilitzeu <em>&lt;none&gt;</em> per no mostrar títol, o deixeu-ho en blanc per utilitzar el títol predeterminat del bloc.

en: '%name' block
ca: Bloc '%name'

en: User specific visibility settings
ca: Paràmetres de visibilitat específics de l'usuari

en: Custom visibility settings
ca: Paràmetres de visibilitat personalitzats

en: Users cannot control whether or not they see this block.
ca: Els usuaris no poden controlar si veuen o no aquest bloc.

en: Show this block by default, but let individual users hide it.
ca: Mostra aquest bloc per defecte, però deixa als usuaris individuals ocultar-ho.

en: Hide this block by default but let individual users show it.
ca: Oculta aquest bloc per defecte, però deixa als usuaris individuals mostrar-ho.

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
ca: Permet als usuaris individuals personalitzar la visibilitat d'aquest bloc en els paràmetres del seu compte.

en: Show block for specific roles
ca: Mostra el bloc per a rols específics

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
ca: Mostra aquest bloc només pel/s rol/s seleccionat/s. Si no seleccioneu cap rol, el bloc serà visible a tots els usuaris.

en: Page specific visibility settings
ca: Paràmetres de visibilitat específics de la pàgina

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
ca: Si es tria el mode PHP, entreu codi PHP entre %php. Tingueu en compte que executar codi PHP incorrecte pot rompre el vostre lloc Drupal.

en: Show block on specific pages
ca: Mostra el bloc en pàgines específiques

en: Save block
ca: Desa el bloc

en: Please ensure that each block description is unique.
ca: Assegureu-vos que cada descripció de bloc és única.

en: The block configuration has been saved.
ca: S'ha desat la configuració del bloc.

en: The block has been created.
ca: S'ha creat el bloc.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">block overview page</a>.
ca: Una descripció curta del bloc. S'utilitza a la <a href="@overview">pàgina de resum dels blocs</a>.

en: Block body
ca: Cos del bloc

en: The content of the block as shown to the user.
ca: El contingut del bloc tal com es mostrarà a l'usuari.

en: Block configuration
ca: Configuració del bloc

en: administer blocks
ca: administra els blocs

en: use PHP for block visibility
ca: usa PHP per la visibilitat dels blocs

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
ca: Controla les caixes que es mostren al voltant del contingut principal.

en: Core - required
ca: Nucli - necessari

en: <p>Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The menu module provides an interface to control and customize the powerful menu system that comes with Drupal. Menus are primarily displayed as a hierarchical list of links using Drupal's highly flexible <a href="@admin-block">blocks</a> feature. Each menu automatically creates a block of the same name. By default, new menu items are placed inside a built-in menu labelled %navigation, but administrators can also create custom menus.</p>
    <p>Drupal themes generally provide out-of-the-box support for two menus commonly labelled %primary-links and %secondary-links. These are sets of links which are usually displayed in the header or footer of each page (depending on the currently active theme). Any menu can be designated as the primary or secondary links menu via the <a href="@menu-settings">menu settings page</a>.</p>
    Menu administration tabs:
    <ul>
      <li>On the administer menu page, administrators can "edit" to change the title, description, parent or weight of a menu item. Under the "operations" column, click on "enable/disable" to toggle a menu item on or off. Only menu items which are enabled are displayed in the corresponding menu block. Note that the default menu items generated by the menu module cannot be deleted, only disabled.</li>
      <li>Use the "add menu" tab to submit a title for a new custom menu. Once submitted, the menu will appear in a list toward the bottom of the administer menu page underneath the main navigation menu. Under the menu name there will be links to edit or delete the menu, and a link to add new items to the menu.</li>
      <li>Use the "add menu item" tab to create new links in either the navigation or a custom menu (such as a primary/secondary links menu). Select the parent item to place the new link within an existing menu structure. For top level menu items, choose the name of the menu in which the link is to be added.</li>
    </ul>
ca: <p>Els menús son col·leccions d'enllaços (elements de menú) utilitzats per navegar per un lloc web. El mòdul menu proveeix una interfície per controlar i personalitzar les capacitats del sistema de menú que ve amb Drupal. Els menús són mostrats principalment com una llista jeràrquica d'enllaços utilitzant la característica altament flexible de <a href="@admin-block">blocs</a> de Drupal. Cada menú crea automàticament un bloc del mateix nom. Per defecte, els nous elements de menú es desplacen dins un menú intern etiquetat %navigation, però els administradors poden també crear menús personalitzats.</p>
    <p> Els temes de Drupal generalment proveeixen suport per dos menús etiquetats %primary-links i %secondary-links. Són un conjunt d'enllaços que normalment es mostren a la capçalera o peu de cada pàgina (depenent del tema actiu). Qualsevol menú es pot designar com enllaços de menú principal o secundari a través de la <a href="@menu-settings">pàgina de configuració de menú</a>.</p>
    <ul>
      <li>A la pàgina d'administració de menú, els administradors poden "editar" per canviar el títol, la descripció, el pare o el pes d'un element de menú. A sota la columna "operacions", feu clic a "activar/desactivar" per mostrar o no un element de menú. Només els elements de menú que s'activin es mostraran al corresponent bloc de menú. Tingueu en compte que els elements de menú predeterminats generats pel mòdul menu no es poden esborrar, només desactivar.</li>
      <li>Utilitzeu la fitxa "afegeix menú" per trametre un títol per un nou menú personalitzat. Una vegada tramès, el menú apareixerà en una llista cap a la part de baix de la pàgina de menú administrada a sota del menú de navegació principal. A sota del nom del menú hi haurà enllaços per editar o esborrar el menú i un enllaç per afegir nous elements al menú.</li>
      <li>Utilitzeu la fitxa "afegeix element de menú" per crear nous enllaços als menús de navegació o al personalitzat (com un menú d'enllaços principals/secundaris). Seleccioneu l'element pare per col·locar en nou enllaç a l'estructura d'un menú existent. Per als elements de menú del nivell superior, trieu el nom del menú en el que l'enllaç s'afegirà.</li>
    </ul>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@menu">Menu page</a>.
ca: Per a més informació, llegiu el manual de configuració i personalització a la <a href="@menu">pàgina de menú</a>.

en: Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The list(s) below display the currently available menus along with their menu items. Select an operation from the list to manage each menu or menu item.
ca: Els menús son una col·lecció d'enllaços (elements de menú) utilitzats per navegar per un lloc web. La/es lista/es a sota mostra/en els menús disponibles actualment amb els seus elements de menú. Seleccioneu una operació de la llista per gestionar cada menú o element de menú.

en: Enter the title, path, position and the weight for your new menu item.
ca: Introduïu el títol, camí, posició i pes per al nou element de menú.

en: Menus
ca: Menús

en: Control your site's navigation menu, primary links and secondary links. as well as rename and reorganize menu items.
ca: Controleu el menú de navegació del vostre web, enllaços primaris i secundaris. També podeu canviar de nom i reorganitzar els elements de menú.

en: Primary and secondary links settings
ca: Paràmetres d'enllaços principals i secundaris.

en: Primary and secondary links provide a navigational menu system which usually (depending on your theme) appears at the top-right of the browser window. The links displayed can be generated either from a custom list created via the <a href="@menu">menu administration</a> page or from a built-in list of menu items such as the navigation menu links.
ca: Els enllaços principals i secundaris proveeixen un sistema de menú de navegació que normalment (depenent del vostre tema) apareixen a la part de dalt a la dreta de la finestra del navegador. Els enllaços mostrats es poden generar tant d'una llista personalitzada creada a través de la pàgina <a href="@menu">d'administració de menú</a> com d'una llista interna d'elements de menú com els enllaços de menú de navegació.

en: Menu containing primary links
ca: Menú que conté enllaços importants

en: Menu containing secondary links
ca: Menú que conté enllaços secundaris

en: If you select the same menu as primary links then secondary links will display the appropriate second level of your navigation hierarchy.
ca: Si seleccioneu el mateix menú que per als enllaços primaris, els enllaços secundaris es mostren en el segon nivell de la jerarquia de navegació.

en: Content authoring form settings
ca: Formulari de paràmetres de creació de contingut

en: The menu module allows on-the-fly creation of menu links in the content authoring forms. The following option limits the menus in which a new link may be added. E.g., this can be used to force new menu items to be created in the primary links menu or to hide admin menu items.
ca: El modul menu permet la creació 'al vol' d'enllaços de menú en el formulari d'autoria de contingut. La següent opció limita els menús en que es pot afegir un enllaç. Per exemple, es pot usar per forçar crear nous elements de menú a l'enllaç de menú principal o amagar els elements de menú d'administració.

en: Show all menus
ca: Mostra tots els menús

en: Restrict parent items to
ca: Restringeix elements pare a

en: Choose the menu to be made available in the content authoring form. Only this menu item and its children will be shown.
ca: Trieu el menú per fer disponible en el formulari d'autoria contingut.  Només aquest element de menú i els fills es podran veure.

en: The name of the menu item.
ca: El nom de l'element de menú.

en: Are you sure you want to reset the item %item to its default values?
ca: Esteu segur que voleu reiniciar l'element %item al seu valor predeterminat?

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
ca: Qualsevol personalització es perdrà. Aquesta acció no es pot desfer.

en: The menu item was reset to its default settings.
ca: L'element de menú s'ha inicialitzat al valor predeterminat.

en: The menu item %title has been updated.
ca: L'element de menú %title s'ha actualitzat.

en: The menu item %title has been added.
ca: L'element de menú %title s'ha afegit.

en: Added menu item %title.
ca: Element de menú %title afegit.

en: administer menu
ca: administra el menú

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
ca: Permet als administradors personalitzar el menú de navegació del lloc.

en: Create vocabularies and terms to categorize your content.
ca: Crea vocabulari i termes per categoritzar el vostre contingut.

en: Add vocabulary
ca: Afegeix un vocabulari

en: Edit vocabulary
ca: Edita vocabulari

en: edit vocabulary
ca: edita el vocabulari

en: The name for this vocabulary. Example: "Topic".
ca: El nom per a aquest vocabulari. Exemple: "Tema".

en: Description of the vocabulary; can be used by modules.
ca: Descripció del vocabulari; pot ser utilitzat pels mòduls.

en: Instructions to present to the user when choosing a term.
ca: Instruccions a mostrar a l'usuari quan selecciona un terme.

en: A list of node types you want to associate with this vocabulary.
ca: Una llista de tipus de nodes als quals voleu associar aquest vocabulari.

en: Allows <a href="@help-url">a tree-like hierarchy</a> between terms of this vocabulary.
ca: Permet una <a href="@help-url">jerarquia de tipus arbre</a> entre termes d'aquest vocabulari.

en: Allows <a href="@help-url">related terms</a> in this vocabulary.
ca: Permet <a href="@help-url">termes relacionats</a> en aquest vocabulari.

en: Allows nodes to have more than one term from this vocabulary (always true for free tagging).
ca: Permet que els nodes tenguin més d'un terme d'aquest vocabulari (sempre marcat per l'etiquetat lliure).

en: If enabled, every node <strong>must</strong> have at least one term in this vocabulary.
ca: Si s'habilita, cada node <strong>ha de tenir</strong> almenys un terme en aquest vocabulari.

en: In listings, the heavier vocabularies will sink and the lighter vocabularies will be positioned nearer the top.
ca: Als llistats, els vocabularis més pesats s'enfonsaran i els més lleugers es posicionaran en la part superior.

en: Created new vocabulary %name.
ca: S'ha creat el nou vocabulari %name.

en: Updated vocabulary %name.
ca: S'ha actualitzat el vocabulari %name.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
ca: Esteu segur de voler suprimir el vocabulari %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
ca: Esborrar un vocabulari esborrarà tots els seus termes. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Deleted vocabulary %name.
ca: Vocabulari %name esborrat.

en: The name of this term.
ca: El nom d'aquest terme.

en: A description of the term.
ca: Una descripció del terme.

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
ca: Una llista separada per coma de termes que descriuen aquest contingut. Exemple: divertit, ponting, "Empresa, S.A.".

en: The %name vocabulary can not be modified in this way.
ca: El vocabulari %name no es pot modificar d'aquesta forma.

en: The taxonomy module is one of the most popular features because users often want to create categories to organize content by type. A simple example would be organizing a list of music reviews by musical genre.
ca: El mòdul taxonomy és una de les funcionalitats més populars perquè els usuari sovint volen crear categories per organitzar el contingut per tipus. Un exemple simple seria organitzar una llista d'articles musicals classificats per gènere musical.

en: Taxonomy is the study of classification. The taxonomy module allows you to define vocabularies (sets of categories) which are used to classify content. The module supports hierarchical classification and association between terms, allowing for truly flexible information retrieval and classification. The taxonomy module allows multiple lists of categories for classification (controlled vocabularies) and offers the possibility of creating thesauri (controlled vocabularies that indicate the relationship of terms) and taxonomies (controlled vocabularies where relationships are indicated hierarchically). To view and manage the terms of each vocabulary, click on the associated <em>list terms</em> link. To delete a vocabulary and all its terms, choose <em>edit vocabulary.</em>
ca: Taxonomia és l'estudi de la classificació. El mòdul taxonomy us permet definir vocabularis (conjunts de categories) que seran utilitzats per classificar el contingut. El mòdul suporta classificació jeràrquica i associació entre termes, permetent una recuperació i classificació de la informació realment flexible. El mòdul taxonomy permet llistes múltiples de categories per classificar (vocabulari controlat) i ofereix la possibilitat de crear sinònims (vocabulari controlat que indica una relació de termes) i taxonomies (vocabulari controlat on les relacions són indicades jeràrquicament). Per veure i gestionar els termes de cada vocabulari, feu clic a l'enllaç de la <em>llista de termes</em> associada. Per suprimir un vocabulari i tots els seus termes, trieu <em>edita vocabulari</em>.

en: A controlled vocabulary is a set of terms to use for describing content (known as descriptors in indexing lingo). Drupal allows you to describe each piece of content (blog, story, etc.) using one or many of these terms. For simple implementations, you might create a set of categories without subcategories, similar to Slashdot's sections. For more complex implementations, you might create a hierarchical list of categories.
ca: Un vocabulari controlat és un conjunt de termes utilitzats per descriure contingut (conegut com descriptors en el lèxic de la indexació). Drupal us permet descriure cada peça de contingut (blog, història, etc.) utilitzant un o més d'aquests termes. Per implementacions simples, podeu crear un conjunt de categories sense subcategories, similar a les seccions de Slashdot. Per implementacions més complexes, podeu crear una llista de categories jeràrquica.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@taxonomy">Taxonomy page</a>.
ca: Per a més informació, llegiu el manual de configuració i personalització a la <a href="@taxonomy">Pàgina de taxonomia</a>.

en: The taxonomy module allows you to classify content into categories and subcategories; it allows multiple lists of categories for classification (controlled vocabularies) and offers the possibility of creating thesauri (controlled vocabularies that indicate the relationship of terms), taxonomies (controlled vocabularies where relationships are indicated hierarchically), and free vocabularies where terms, or tags, are defined during content creation. To view and manage the terms of each vocabulary, click on the associated <em>list terms</em> link. To delete a vocabulary and all its terms, choose "edit vocabulary".
ca: El mòdul taxonomy permet classificar el contingut en categories i subcategories; permet llistes múltiples de categories per classificar (vocabulari controlat) i ofereix la possibilitat de crear sinònims (vocabulari controlat que indica una relació entre els termes), taxonomies (vocabulari controlat on les relacions s'indiquen jeràrquicament), i vocabulari lliure on termes o etiquetes són definides durant la creació del contingut. Per veure i gestionar els termes de cada vocabulari, feu clic a l'enllaç de la <em>llista de termes</em> associada. Per suprimir un vocabulari i tots els seus termes, trieu "edita vocabulari".

en: When you create a controlled vocabulary you are creating a set of terms to use for describing content (known as descriptors in indexing lingo). Drupal allows you to describe each piece of content (blog, story, etc.) using one or many of these terms. For simple implementations, you might create a set of categories without subcategories. For more complex implementations, you might create a hierarchical list of categories.
ca: Quan es crea un vocabulari controlat s'està creant un conjunt de termes que s'utilitzen per descriure contingut (conegut com descriptors en el lèxic de la indexació). Drupal permet descriure cada peça de contingut (blog, història, etc.) utilitzant un o més d'aquests termes. Per a implementacions simples, es pot crear un conjunt de categories sense subcategories. Per implementacions més complexes, es pot crear un llista jeràrquica de categories.

en: Default time zone
ca: Fus horari predeterminat

en: Add field
ca: Afegeix camp

en: These settings only exist for all the templates and styles based on the %engine theme engine.
ca: Aquests paràmetres existeixen només per a les plantilles i estils basats en el motor de tema %engine.

en: New external user: %user using module %module.
ca: Nou usuari extern: %user utilitzant el mòdul %module.

en: Publish
ca: Publica

en: Unpublish
ca: Retira

en: Permission
ca: Permís

en: @module module
ca: mòdul @module

en: My blog
ca: El meu bloc

en: Input formats
ca: Formats d'entrada

en: The comment module creates a discussion board for each post. Users can post comments to discuss a forum topic, weblog post, story, collaborative book page, etc. The ability to comment is an important part of involving members in a community dialogue.
ca: El mòdul comment crea un tauló de discussió per a cada entrada. Els usuaris poden enviar comentaris per discutir sobre un tema del fòrum, entrada del blog, història, pàgina de llibre col·laboratiu, etc. L'habilitat per comentar és una part important dels membres involucrats en un diàleg de la comunitat.

en: An administrator can give comment permissions to user groups, and users can (optionally) edit their last comment, assuming no others have been posted since. Attached to each comment board is a control panel for customizing the way that comments are displayed. Users can control the chronological ordering of posts (newest or oldest first) and the number of posts to display on each page. Comments behave like other user submissions. Filters, smileys and HTML that work in nodes will also work with comments. The comment module provides specific features to inform site members when new comments have been posted.
ca: Un administrador pot donar permisos de comentaris a grups d'usuaris, i el usuaris poden (opcionalment) editar els seus darrers comentaris, assumint que ningú altre ha enviat res després. Adjunt a cada tauló de comentari hi ha un panell de control per personalitzar la forma en que els comentaris es mostren. Els usuaris poden controlar l'orde cronològic dels articles (els més nous o els més vells primer) i el nombre d'articles a mostrar per a cada pàgina. Els comentaris funcionen com altres articles d'usuari. Els filtres, emoticones i HTML que funcionen en els nodes també funcionaran en els comentaris. El mòdul comment proveeix funcionalitat específica per informar als membres del lloc quan hi ha nous comentaris.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@comment">Comment page</a>.
ca: Per a més informació, llegiu el manual de configuració i personalització a la <a href="@comment">pàgina de comentaris</a>.

en: Posting settings
ca: Paràmetres de publicació

en: Anonymous commenting
ca: Comentari anònim

en: Anonymous posters may not enter their contact information
ca: Els editors anònims no poden introduir la seva informació de contacte

en: Anonymous posters may leave their contact information
ca: Els editors anònims poden deixar la seva informació de contacte

en: Anonymous posters must leave their contact information
ca: Els editors anònims han de deixar la seva informació de contacte

en: This option is enabled when anonymous users have permission to post comments on the <a href="@url">permissions page</a>.
ca: Aquesta opció està activada quan els usuaris anònims tenen permís per enviar comentaris a la <a href="@url">pàgina de permisos</a>.

en: Display below post or comments
ca: Mostra'l sota l'article o comentaris

en: Default comment setting
ca: Paràmetres de comentaris predeterminats

en: Read/Write
ca: Lectura/Escriptura

en: Users with the <em>administer comments</em> permission will be able to override this setting.
ca: Els usuaris amb el permís <em>administrar comentaris</em> seran capaços de substituir aquest paràmetre.

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
ca: El contingut d'aquest camp es manté privat i no es mostrarà públicament.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
ca: La vostra signatura es mostrarà públicament al final dels vostres comentaris.

en: parent
ca: pare

en: Can not delete non-existent comment.
ca: No es pot esborrar un comentari que no existeix.

en: Flat list - collapsed
ca: Llista plana - col·lapsada

en: Flat list - expanded
ca: Llista plana - expandida

en: Threaded list - collapsed
ca: Llista amb fils - col·lapsada

en: Threaded list - expanded
ca: Llista amb fils - expandida

en: Date - newest first
ca: Data - primer els nous

en: Date - oldest first
ca: Data - primer els vells

en: 1 comment | @count comments
ca[0]: 1 comentari
ca[1]: @count comentaris

en: 1 new comment | @count new comments
ca[0]: 1 comentari nou
ca[1]: @count comentaris nous

en: access comments
ca: accedeix als comentaris

en: post comments
ca: envia comentaris

en: post comments without approval
ca: envia comentaris sense aprovació

en: Save content type
ca: Desa el tipus de contingut

en: Show descriptions
ca: Mostra les descripcions

en: Subtitle
ca: Subtítol

en: Language code
ca: Codi de llengua

en: Save role
ca: Desa el rol

en: file system
ca: sistema de fitxers

en: Escape all tags
ca: Escapa totes les etiquetes

en: Strip disallowed tags
ca: Llença les etiquetes rebutjades

en: input formats
ca: formats d'entrada

en: Number of users to display
ca: Nombre d'usuaris a mostrar

en: Profiles
ca: Perfils

en: Edit container
ca: Edita el contenidor

en: Last visit
ca: Darrera visita

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
ca: <a href="@login">Inicieu sessió</a> per enviar comentaris

en: Reply
ca: Respon

en: Hot topic threshold
ca: Llindar dels temes calents

en: The number of posts a topic must have to be considered hot.
ca: El nombre d'articles que ha de tenir un tema per a que es consideri calent.

en: Topics per page
ca: Temes per pàgina

en: The default number of topics displayed per page; links to browse older messages are automatically being displayed.
ca: El nombre predeterminat de temes mostrats per pàgina; els enllaços per navegar pel contingut vell es mostren automàticament.

en: Posts - most active first
ca: Articles - els més actius primer

en: Posts - least active first
ca: Articles - els menys actius primer

en: URL path settings
ca: Paràmetres del camí URL

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
ca: Heu d'incloure almenys una paraula clau positiva amb @count caràcters o més.

en: @user's picture
ca: imatge de @user

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ca: Esteu segur que voleu canviar la revisió a %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ca: Esteu segur de voler suprimir la revisió del %revision-date?

en: revert revisions
ca: torna a revisions anteriors

en: Search users
ca: Cerca usuaris

en: New forum topics
ca: Nous temes de debat

en: @type: deleted %title revision %revision.
ca: @type: suprimit %title amb revisió %revision.

en: Page not found
ca: Pàgina no trobada

en: Your filename has been renamed to conform to site policy.
ca: El nom del fitxer s'ha renombrat per adaptar-se a les normes del lloc.

en: (site default theme)
ca: (tema predeterminat del lloc)

en: Screenshot
ca: Captura

en: Preview trimmed version
ca: Previsualitza la versió reduïda

en: Preview full version
ca: Previsualitza la versió sencera

en: The body of your @type is too short. You need at least %words words.
ca: El cos del vostre @type és massa curt. Necessiteu, almenys, %words paraules.

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
ca: Aquest contingut s'ha modificat per un altre usuari, els canvis no seran desats.

en: List, add, and edit users.
ca: Llisteu, afegiu i editeu usuaris.

en: The name %name is already taken.
ca: El nom %name ja està en ús.

en: « first
ca: « primer

en: last »
ca: últim »

en: The directory %directory does not exist.
ca: El directori %directory no existeix.

en: The directory %directory is not writable
ca: No es pot escriure al directori %directory.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
ca: No es pot escriure al directori %directory perquè no té el joc de permisos correcte.

en: Rearrange
ca: Reordena

en: If enabled, Drupal will add rel="nofollow" to all links, as a measure to reduce the effectiveness of spam links. Note: this will also prevent valid links from being followed by search engines, therefore it is likely most effective when enabled for anonymous users.
ca: Si s'activa, Drupal afegirà rel="nofollow" a tots els enllaços, com a mesura per a reduir l'efectivitat dels enllaços d'spam. Nota: això farà que els enllaços vàlids tampoc es vegin pels motors de recerca, així que és més efectiu quan s'activa per a usuaris anònims.

en: Show only items where
ca: Veure només els elements on

en: No comments available.
ca: No hi ha comentaris disponibles.

en: 1 user | @count users
ca[0]: 1 usuari
ca[1]: @count usuaris

en: Rebuild permissions
ca: Refés permisos

en: @type: updated %title.
ca: @type: %title actualitzat.

en: @type: added %title.
ca: @type: %title afegit.

en: Add role
ca: Afegeix un rol

en: You must specify a valid role name.
ca: Heu d'especificar un nom de rol vàlid.

en: The role has been added.
ca: S'ha afegit el rol.

en: Path to custom logo
ca: Camí al logotip personalitzat

en: taxonomy
ca: taxonomia

en: Updated term %term.
ca: Terme %term actualitzat.

en: - Please choose -
ca: - Trieu -

en: - None selected -
ca: - cap seleccionat -

en: Aggregator
ca: Agregador

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
ca: El canal de %site sembla trencat, degut a l'error "%error".

en: There is no new syndicated content from %site.
ca: No hi ha contingut sindicat nou de %site.

en: There is new syndicated content from %site.
ca: Hi ha contingut sindicat nou de %site.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
ca: El canal de %site sembla trencat, a causa de "%error".

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
ca: Afegeix contingut sindicat (canals RSS, RDF i Àtom).

en: Alias
ca: Àlies

en: Account settings
ca: Paràmetres del compte

en: The content type %name has been deleted.
ca: El tipus de contingut %name s'ha eliminat.

en: Deleted content type %name.
ca: Tipus de contingut %name eliminat.

en: Enter your keywords
ca: Introduïu les vostres paraules clau

en: Clean URLs
ca: URLs netes

en: My account
ca: El meu compte

en: Pictures
ca: Imatges

en: Number of topics
ca: Nombre de temes

en: Active forum topics
ca: Temes de debat actius

en: Read the latest forum topics.
ca: Llegiu els nous temes de debat.

en: User activity
ca: Activitat de l'usuari

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
ca: La biblioteca GD per a PHP no es troba o està desfasada. A la <a href="@url">documentació d'imatges de PHP</a> teniu informació per corregir-ho.

en: GD library
ca: Biblioteca GD

en: The category the new field should be part of. Categories are used to group fields logically. An example category is "Personal information".
ca: La categoria a la que el nou camp ha de pertànyer. Les categories són emprades per agrupar els camps lògicament. Un exemple de categoria és "Informació personal".

en: The user must enter a value.
ca: L'usuari ha d'introduir un valor.

en: Visible in user registration form.
ca: És visible al formulari de registre d'usuaris.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
ca: Un usuari es considera connectat per aquest temps des de que va veure per darrer cop una pàgina.

en: Maximum number of currently online users to display.
ca: Màxim nombre d'usuaris actualment connectats a mostrar.

en: There is currently %members and %visitors online.
ca: Actualment hi ha %members i %visitors connectats.

en: There are currently %members and %visitors online.
ca: Actualment hi ha %members i %visitors connectats.

en: 1 guest | @count guests
ca[0]: 1 convidat
ca[1]: @count convidats

en: Book navigation
ca: Navegació del llibre

en: !a comments per page
ca: !a comentaris per pàgina

en: 1 year | @count years
ca[0]: 1 any
ca[1]: @count anys

en: 1 week | @count weeks
ca[0]: 1 setmana
ca[1]: @count setmanes

en: 1 min | @count min
ca[0]: 1 minut
ca[1]: @count minuts

en: 1 sec | @count sec
ca[0]: 1 segon
ca[1]: @count segons

en: Bulgarian
ca: Búlgar

en: Croatian
ca: Croat

en: Czech
ca: Txec

en: Danish
ca: Danès

en: Dutch
ca: Holandès

en: Finnish
ca: Finès

en: German
ca: Alemany

en: Greek
ca: Grec

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Hungarian
ca: Hongarès

en: Indonesian
ca: Indonesi

en: Polish
ca: Polonès

en: Romanian
ca: Romanès

en: Russian
ca: Rus

en: Slovak
ca: Eslovac

en: Swedish
ca: Suec

en: Turkish
ca: Turc

en: Edit comment
ca: Edita el comentari

en: Promote to front page
ca: Promou a la portada

en: Edit rule
ca: Edita regla

en: The file could not be created.
ca: El fitxer no s'ha pogut crear.

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
ca: Les instruccions per a la inicialització de la contrasenya s'han enviat a %name a %email.

en: Error mailing password reset instructions to %name at %email.
ca: Error enviant les instruccions per a la inicialització de la contrasenya a %name a %email.

en: Unable to send mail. Please contact the site admin.
ca: No s'ha pogut enviar el correu. Contacteu amb l'administrador del lloc.

en: Account information
ca: Informació del compte

en: The e-mail address %mail is not valid.
ca: L'adreça de correu %mail no és vàlida.

en: The user receives the combined permissions of the %au role, and all roles selected here.
ca: L'usuari rep els permisos combinats del rol %au, i tots els rols seleccionats aquí.

en: authenticated user
ca: usuari autentificat

en: Default authentication server
ca: Servidor d'autenticació predeterminat

en: Only allow authentication from default server
ca: Només permet autenticació del servidor predeterminat.

en: Logging into a Drupal site
ca: Inicia sessió a un lloc Drupal.

en: Allow your site to accept logins from other Drupal sites such as drupal.org.
ca: Permet al vostre lloc acceptar inicis de sessió des d'altres llocs Drupal com drupal.org.

en: Field settings
ca: Paràmetres del camp

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
ca: Error de validació, torneu-ho a intentar. Si aquest error persisteix contacteu amb l'administrador.

en: The forum module lets you create threaded discussion forums for a particular topic on your site. This is similar to a message board system such as phpBB. Forums are very useful because they allow community members to discuss topics with one another, and they are archived for future reference.
ca: El mòdul forum us permet crear fòrums de discussió al vostre web per debatre sobre alguns temes en particular. És similar a un sistema de tauló de missatges com phpBB. Els fòrums són molt útils perquè permeten que els membres de la comunitat debatin entre si sobre diversos assumptes, i es guarden aquests debats per a la seva posterior consulta.

en: Forums can be organized under what are called <em>containers</em>. Containers hold forums and, in turn, forums hold threaded discussions. Both containers and forums can be placed inside other containers and forums. By planning the structure of your containers and forums well, you make it easier for users to find a topic area of interest to them. Forum topics can be moved by selecting a different forum and can be left in the existing forum by selecting <em>leave a shadow copy</em>. Forum topics can also have their own URL.
ca: Els fòrums es poden organitzar baix el que s'anomena <em>contenidor</em>. Els contenidors contenen fòrums i, a canvi, els fòrums contenen fils de discussió. Els dos, contenidors i fòrums, es poden col·locar dins d'altres contenidors i fòrums. Planejant bé l'estructura dels vostres contenidors i fòrums, fareu més fàcil als usuaris trobar un tema d'Interès per a ells. Els temes de fòrum es poden moure seleccionant un fòrum distint i es poden deixar en el fòrum existent seleccionant <em>deixa una còpia d'ombra</em>. Els temes de fòrum també poden tenir el seu propi URL.

en: Forums module <strong>requires Taxonomy and Comments module</strong> be enabled.
ca: El mòdul fòrum <strong>necessita que estiguin activats els mòduls Taxonomy i Comments</strong>.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@forum">Forum page</a>.
ca: Per a més informació, llegiu el manual de configuració i personalització a la <a href="@forum">Pàgina del fòrum</a>.

en: This is a list of existing containers and forums that you can edit. Containers hold forums and, in turn, forums hold threaded discussions. Both containers and forums can be placed inside other containers and forums. By planning the structure of your containers and forums well, you make it easier for users to find a topic area of interest to them.
ca: Aquesta és una llista de contenidors i fòrums existents que podeu editar. Els contenidors contenen els fòrums i, a la vegada, els fòrums contenen discussions en fils. Tant els contenidors com els fòrums poden col·locar-se a dins d'altres contenidors i fòrums. Planificant l'estructura dels seus contenidors i fòrums, fa més fàcil als usuaris trobar un àrea d'interès per a ells.

en: Containers help you organize your forums. The job of a container is to hold, or contain, other forums that are related. For example, a container named "Food" might hold two forums named "Fruit" and "Vegetables".
ca: Els contenidors us ajuden a organitzar els vostres fòrums. El treball d'un contenidor és mantenir o contenir altres fòrums que es relacionen. Per exemple, un contenidor anomenat "Menjar" podria contenir dos fòrums anomenats "Fruita" i "Vegetals".

en: A forum holds discussion topics that are related. For example, a forum named "Fruit" might contain topics titled "Apples" and "Bananas".
ca: Un fòrum conté temes de discussió que es relacionen. Per exemple, un fòrum anomenat "Fruita" podria contenir temes titulats "Pomes" i "Plàtans".

en: These settings provide the ability to fine tune the display of your forum topics.
ca: Aquests paràmetres proveeixen l'habilitat d'ajustar la visualització dels temes del vostre fòrum.

en: Control forums and their hierarchy and change forum settings.
ca: Controla els fòrums i la seva jerarquia i canvia la seva configuració.

en: Edit forum
ca: Edita el fòrum

en: Default order
ca: Ordre predeterminat

en: The default display order for topics.
ca: L'ordre predeterminat per mostrar els temes.

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
ca: Aquest és el vocabulari assignat del fòrum. Algunes de les opcions de vocabulari normal s'han eliminat.

en: forum topic
ca: tema de debat

en: forum topic is affixed to the forum vocabulary.
ca: el tema del fòrum s'afixa al vocabulari del fòrum.

en: The item %forum is only a container for forums. Please select one of the forums below it.
ca: L'element %forum és només un contenidor per a fòrums. Seleccioneu un dels fòrums que hi ha a continuació.

en: Leave shadow copy
ca: Deixa una còpia d'ombra

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
ca: Si moveu aquest tema, podreu deixar un enllaç al fòrum antic que apunti al nou fòrum.

en: Container name
ca: Nom de contenidor

en: The container name is used to identify related forums.
ca: El nom del contenidor s'utilitza per identificar als fòrums relacionats.

en: The container description can give users more information about the forums it contains.
ca: La descripció dels contenidors pot donar als usuaris més informació sobre els fòrums que conté.

en: When listing containers, those with with light (small) weights get listed before containers with heavier (larger) weights. Containers with equal weights are sorted alphabetically.
ca: Quan es llisten els contenidors, els que tenen pesos més lleugers (més petits) apareixen abans que els més pesats (majors). Els contenidors amb igual pes es mostren ordenats alfabèticament.

en: forum container
ca: contenidor de fòrum

en: Created new @type %term.
ca: Crea un nou @type %term.

en: The @type %term has been updated.
ca: El @type %term s'ha actualitzat.

en: There are no existing containers or forums. You may add some on the <a href="@container">add container</a> or <a href="@forum">add forum</a> pages.
ca: No existeixen contenidors o fòrums. Podeu afegir alguns a <a href="@container">afegir contenidor</a> o <a href="@forum">afegir fòrum</a>.

en: Containers are usually placed at the top (root) level of your forum but you can also place a container inside a parent container or forum.
ca: Els contenidors es solen ubicar en el nivell principal (arrel) del fòrum, però també podeu ubicar un contenidor dins d'un contenidor o d'un fòrum pare.

en: You may place your forum inside a parent container or forum, or at the top (root) level of your forum.
ca: Podeu ubicar el fòrum dins d'un contenidor o un fòrum pare, o en el nivell principal (arrel) del fòrum.

en: @time ago<br />by !author
ca: fa @time<br />per !author

en: Create a new topic for discussion in the forums.
ca: Crea un tema de debat nou en els foros.

en: create forum topics
ca: crea temes de debat

en: edit own forum topics
ca: edita els temes de debat propis

en: administer forums
ca: administra els fòrums

en: Add new field
ca: Afegeix un nou camp

en: Search content
ca: Cerca contingut

en: Search content by keyword.
ca: Cerca contingut per paraula clau.

en: Containing any of the words
ca: Que contingui qualsevol de les paraules

en: Containing the phrase
ca: Que contingui la frase

en: Containing none of the words
ca: Que no contingui les paraules

en: Only in the category(s)
ca: Només a la/les categoria/es

en: Only of the type(s)
ca: Només del/dels tipus

en: Content ranking
ca: Rànquing de contingut

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
ca: Els següents nombres controlen a quines propietats la cerca de contingut afavoriria quan ordena els resultats. Els nombres més alts indiquen una major influència, zero indica que la propietat és ignorada. Canviant aquests nombres no requereix refer l'índex de cerca. Els canvis tenen efecte immediat.

en: Keyword relevance
ca: Rellevància de la paraula clau

en: Recently posted
ca: Articles recents

en: Number of comments
ca: Nombre de comentaris

en: Number of views
ca: Nombre de voltes vist

en: Hide descriptions
ca: Oculta les descripcions

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
ca: El fitxer %file seleccionat no s'ha pogut carregar perquè la destinació %directory no està configurada correctament.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
ca: El fitxer %file seleccionat no pot ser copiat perquè no existeix cap fitxer amb aquest nom. Comproveu que heu proporcionat el nom correcte del fitxer.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
ca: El fitxer %file seleccionat no pot ser copiat perquè ja existeix un altre fitxer amb aquest nom a la destinació.

en: The selected file %file could not be copied.
ca: El fitxer %file seleccionat no es pot copiar.

en: The removal of the original file %file has failed.
ca: L'eliminació del fitxer original %file ha fallat.

en: Color set
ca: Joc de colors

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to match each word individually: <em>"blue smurf"</em> will match less than <em>blue smurf</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>: <em>blue smurf</em> will match less than <em>blue OR smurf</em>.</li>
    </ul>
ca: <ul>
    <li>Verifiqueu si heu lletrejat correctament.</li>
    <li>Elimineu les cometes al voltant de frases per cercar cada paraula individualment: <em>"cel blau"</em> donarà menys resultats que <em>cel blau</em>.</li>
    <li>Considereu afluixar la vostra consulta amb <em>OR</em>: <em>cel blau</em> donarà menys resultats que <em>cel OR blau</em>.</li>
    </ul>

en: Database host
ca: Ordinador central de la base de dades

en: Maximum link text length
ca: Longitud màxima del text de l'enllaç

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
ca: Els URL més llargs que aquest nombre de caràcters seran truncats per prevenir cadenes llargues que rompin el format. L'enllaç serà retingut; només el tros de text de l'enllaç serà truncat.

en: Check e-mail
ca: Comprova el correu

en: Default picture
ca: Imatge predeterminada

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
ca: URL de la imatge a mostrar per als usuaris que no han seleccionat cap imatge personalitzada. Deixeu-ho en blanc per a cap.

en: Select the default site time zone.
ca: Seleccioneu el fus horari predeterminat del lloc.

en: Site status
ca: Estat del lloc

en: Toggle display
ca: Commuta la visualització

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
ca: Si no teniu accés directe als fitxers al servidor, utilitzeu aquest camp per carregar el vostre logotip.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed to be used as logos.
ca: Només s'admet l'ús d'imatges JPEG, PNG i GIF per als logotips.

en: Configuration file
ca: Fitxer de configuració

en: %percentage of the site has been indexed.
ca: S'ha indexat el %percentage del lloc.

en: Download method
ca: Mètode de descàrrega

en: Web server
ca: Servidor web

en: Error reporting
ca: Informe d'error

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
ca[0]: Queda un element per indexar.
ca[1]: Queden @count elements per indexar.

en: sort by @s
ca: ordena per @s

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
ca: Ho sentim, el nom d'usuari o la contrasenya no són correctes. <a href="@password">Heu oblidat la contrasenya?</a>

en: and
ca: i

en: where
ca: quan

en: URL filter
ca: filtre d'URL

en: Please select one or more comments to perform the update on.
ca: Seleccioneu un o més comentaris per fer-hi l'actualització.

en: 1 read | @count reads
ca[0]: 1 lectura
ca[1]: @count lectures

en: access statistics
ca: accedeix a les estadístiques

en: view post access counter
ca: visualitza el comptador d'accessos a les entrades

en: All necessary changes to %file have been made, so you should now remove write permissions to this file. Failure to remove write permissions to this file is a security risk.
ca: S'han fet tots els canvis necessaris a l'arxiu %file. Ja podeu treure els permisos d'escriptura sobre aquest arxiu. Si no ho feu correu un risc de seguretat.

en: Are you sure you want to disable the menu item %menu-item?
ca: Esteu segur que voleu inhabilitar l'element de menú %menu-item?

en: Enables the categorization of content.
ca: Habilita l'organització de contingut en categories.

en: Save rule
ca: Desa la regla

en: Delete contact
ca: Suprimeix contacte

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com'. To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
ca: Exemple: 'webmastar@example.com' o 'vendes@example.com,suport@example.com'. Per especificar múltiples destinataris, separeu cada adreça de correu amb una coma.

en: Auto-reply
ca: Resposta automàtica

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
ca: Resposta automàtica opcional. Deixeu-ho en blanc si no voleu enviar a l'usuari un missatge de resposta automàtica.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
ca: L'adreça de correu %recipient no és vàlida.

en: Additional information
ca: Informació addicional

en: You can leave a message using the contact form below.
ca: Podeu deixar un missatge utilitzant el formulari de contacte de sota.

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
ca: El nombre màxim de trameses de formulari de contacte que un usuari pot fer per hora.

en: Contact form: category %category added.
ca: Formulari de contacte: la categoria %category s'ha afegit.

en: Contact form: category %category updated.
ca: Formulari de contacte: la categoria %category s'ha actualitzat.

en: Lithuanian
ca: Lituà

en:  (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
ca:  (<span class="admin-disabled">inhabilitat</span>)

en:  (<span class="admin-missing">missing</span>)
ca:  (<span class="admin-missing">hi manca</span>)

en:  (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
ca:  (<span class="admin-enabled">habilitat</span>)

en: Depends on: !dependencies
ca: Depèn de: !dependencies

en: Required by: !required
ca: Requerit per: !required

en: Some required modules must be enabled
ca: Alguns mòduls requerits s'han d'activar

en: Would you like to continue with enabling the above?
ca: Voldríeu continuar activant el de dalt?

en: You must enable the %dependencies module to install %module. | You must enable the %dependencies modules to install %module.
ca[0]: Heu d'activar el mòdul %dependencies per instal·lar %module.
ca[1]: Heu d'activar els mòduls %dependencies per instal·lar %module.

en: administer site configuration
ca: administra la configuració del lloc

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
ca: La importació de la traducció ha fallat perquè el fitxer %filename no es pot llegir.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error: s'esperava "msgstr" a la línia %line però no s'ha trobat.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error: s'esperava "msgid_plural" a la línia %line però no s'ha trobat.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error de sintaxi a la línia %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error: no s'esperava "msgid" a la línia %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error: no s'esperava "msgstr[]" a la línia %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error: no s'esperava "msgstr" a la línia %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error: hi ha una cadena inesperada a la línia %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename ha acabat inesperadament a la línia %line.

en: Save translations
ca: Desa les traduccions

en: Export template
ca: Exporta la plantilla

en: anonymous user
ca: usuari anònim

en: Password and further instructions have been e-mailed to the new user %user.
ca: S'ha enviat un correu amb la contrasenya i més instruccions al nou usuari %user.

en: Save permissions
ca: Desa els permisos

en: The name %name has been denied access.
ca: S'ha denegat l'accés al nom %name.

en: directory ping
ca: ping al directori

en: Original text
ca: Text original

en: Delete content type
ca: Elimina el tipus de contingut

en: edit permissions
ca: edita permisos

en: notice
ca: notícia

en: by !name
ca: per !name

en: User account
ca: Compte d'usuari

en: File download
ca: Descarregar arxiu

en: Acronym
ca: Acrònim

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
ca: Ha fallat la càrrega de la imatge; el directori %directory no existeix o no s'hi pot escriure.

en: Post new comment
ca: Envia un nou comentari

en: The field has been updated.
ca: S'ha actualitzat el camp.

en: The machine-readable name can only consist of lowercase letters, underscores, and numbers.
ca: El nom llegible-per-la-màquina només pot contenir lletres en minúscula, guions baixos i nombres.

en: The blog API module enables a post to be posted to a site via external GUI applications. Many users prefer to use external tools to improve their ability to read and post responses in a customized way. The blog api provides users the freedom to use the blogging tools they want but still have the blogging server of choice.
ca: El mòdul Blog API permet enviar missatges a un lloc mitjançant interfícies externes. Molts usuaris prefereixen utilitzar eines externes per millorar les seves capacitats per llegir i enviar missatges d'una forma personalitzada. El Blog API dóna llibertat als usuaris per utilitzar les eines de blog que vulguin però encara tenen el servidor de blog com a opció.

en: When this module is enabled and configured you can use programs like <a href="@external-http-ecto-kung-foo-tv">Ecto</a> to create and publish posts from your desktop. Blog API module supports several XML-RPC based blogging APIs such as the <a href="@-">Blogger API</a>, <a href="@external-http-www-xmlrpc-com-metaWeblogApi">MetaWeblog API</a>, and most of the <a href="@external-http-www-movabletype-org-docs-mtmanual_programmatic-html">Movable Type API</a>. Any desktop blogging tools or other services (e.g. <a href="@external-http-www-flickr-com">Flickr's</a> "post to blog") that support these APIs should work with this site.
ca: Quan aquest mòdul s'habilita i es configura podeu utilitzar programes com <a href="@external-http-ecto-kung-foo-tv">Ecto</a> per crear i publicar missatges des del vostre escriptori. El mòdul blog API suporta moltes API basades en XML-RPC de blog com <a href="@-">Blogger API</a>, <a href="@external-http-www-xmlrpc-com-metaWeblogApi">MetaWeblog API</a>, i moltes de les <a href="@external-http-www-movabletype-org-docs-mtmanual_programmatic-html">APIs de tipus mòbil</a>. Qualsevol eina blog d'escriptori o altres serveis (per exemple <a href="@external-http-www-flickr-com">Flickr's</a> "publica al blog") que suporten aquests APIs haurien de funcionar a aquest lloc.

en: This module also allows site administrators to configure which content types can be posted via the external applications. So, for instance, users can post forum topics as well as blog posts. Where supported, the external applications will display each content type as a separate "blog".
ca: Aquest mòdul també permet que els administradors del lloc configurin en quins tipus de continguts es pot publicar a través d'aplicacions externes. Per exemple, els usuaris poden publicar articles al fòrum com si fossin articles de bloc. Quan està suportat, les aplicacions externes mostraran cada tipus de contingut com un "blog" separat.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@blogapi">BlogApi page</a>.
ca: Per a més informació, llegiu el manual de configuració i personalització a la <a href="@blogapi">pàgina del Blog API</a>.

en: Returns a list of weblogs to which an author has posting privileges.
ca: Torna una llista de blogs on un autor té privilegis per publicar.

en: Returns information about an author in the system.
ca: Torna informació sobre un autor del sistema.

en: Creates a new post, and optionally publishes it.
ca: Crea un nou article i opcionalment ho publica.

en: Updates the information about an existing post.
ca: Actualitza la informació sobre un article existent.

en: Returns information about a specific post.
ca: Torna informació sobre un article específic.

en: Deletes a post.
ca: Suprimeix un article.

en: Returns a list of the most recent posts in the system.
ca: Torna una llista amb els articles més recents del sistema.

en: Updates information about an existing post.
ca: Actualitza la informació sobre un article existent.

en: Uploads a file to your webserver.
ca: Carrega un fitxer al vostre servidor.

en: Returns a list of all categories to which the post is assigned.
ca: Torna una llista amb totes les categories a les quals un article ha estat assignat.

en: Returns a bandwidth-friendly list of the most recent posts in the system.
ca: Torna una llista optimitzada dels articles més recents.

en: Returns a list of all categories defined in the weblog.
ca: Torna una llista de totes les categories definides al blog.

en: Sets the categories for a post.
ca: Fixa les categories per un article.

en: Retrieve information about the XML-RPC methods supported by the server.
ca: Recupera informació sobre els mètodes XML-RPC compatibles amb el servidor.

en: Retrieve information about the text formatting plugins supported by the server.
ca: Recupera informació sobre els connectors de format de text compatibles amb el servidor.

en: Publish (rebuild) all of the static files related to an entry from your weblog. Equivalent to saving an entry in the system (but without the ping).
ca: Publica (refés) tots els fitxers relacionats amb una entrada des del vostre blog. Equivalent a desar una entrada en el sistema (però sense el ping).

en: You do not have permission to create the type of post you wanted to create.
ca: No teniu permís per crear el tipus d'article que voleu crear.

en: Error storing post.
ca: S'ha produït un error en emmagatzemar l'article.

en: You do not have permission to update this post.
ca: No teniu permís per actualitzar aquest article.

en: It is not possible to upload the file, because it exceeded the maximum filesize of @maxsize.
ca: No és possible carregar l'arxiu perquè excedeix el pes màxim permès de @maxsize.

en: The file can not be attached to this post, because the disk quota of @quota has been reached.
ca: L'arxiu no es pot adjuntar a aquesta entrada perquè s'ha arribat al límit de quota de disc de @quota.

en: It is not possible to upload the file, because it is only possible to upload files with the following extensions: @extensions
ca: No és possible pujar l'arxiu perquè només es poden pujar arxius amb les següents extensions: @extensions.

en: No file sent.
ca: No s'ha enviat cap fitxer.

en: Error storing file.
ca: S'ha produït un error en emmagatzemar el fitxer.

en: Invalid post.
ca: L'article no és vàlid.

en: You either tried to edit somebody else's blog or you don't have permission to edit your own blog.
ca: Heu intentat editar un bloc d'algú altre o no teniu permís per editar aquest blog.

en: Blog types
ca: Tipus de blog

en: Select the content types for which you wish to enable posting via blogapi. Each type will appear as a different "blog" in the client application (if supported).
ca: Trieu els tipus de contingut pels que vulgueu activar la publicació a través de blogapi. Cada tipus apareixerà com un "blog" diferent en l'aplicació client (si ho suporta).

en: The default maximum file size a user can upload.
ca: La mida màxima predeterminada del fitxer que pot carregar un usuari.

en: The default maximum size of all files a user can have on the site.
ca: La mida màxima predeterminada de tots els fitxers que pot tenir un usuari al lloc.

en: administer content with blog api
ca: administra el contingut amb l'api de blog

en: List, edit, or add user roles.
ca: Llisteu, editeu o afegiu rols d'usuaris.

en: edit role
ca: edita un rol

en: All recent posts
ca: Tots els articles recents

en: My recent posts
ca: Els meus articles recents

en: Track posts
ca: Seguiment d'articles

en: Enables tracking of recent posts for users.
ca: Permet als usuaris el seguiment dels articles recents.

en: Minimum number of words
ca: Nombre mínim de paraules

en: Password field is required.
ca: El camp contrasenya és obligatori.

en: Confirm password
ca: Confirma la contrasenya

en: Default display order
ca: Ordre de visualització predeterminat

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
ca: L'ordre predeterminat per als nous usuaris i els usuaris anònims mentre es veuen els comentaris. Aquests usuaris poden canviar la seva vista utilitzant el quadre de control dels comentaris. Per als usuaris registrats, aquest canvi es recorda com una preferència d'usuari persistent.

en: Administration theme
ca: Tema d'administració

en: Check username
ca: Comprova el nom d'usuari

en: Enable personal contact form by default
ca: Habilita el formulari de contacte personal per defecte.

en: Default status of the personal contact form for new users.
ca: Estat predeterminat del formulari de contacte pels nous usuaris.

en: Information to show on the <a href="@form">contact page</a>. Can be anything from submission guidelines to your postal address or telephone number.
ca: Informació per mostrar a la <a href="@form">pàgina de contacte</a>. Pot ser qualsevol cosa, des de les directrius de les trameses a la vostra adreça postal o nombre de telèfon.

en: Afar
ca: Àfar

en: Somali
ca: Somalí

en: Komi
ca: Còmic

en: Run cron
ca: Executa el cron

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
ca: Avís de seguretat: no es pot escriure al fitxer .htaccess. Creeu un fitxer .htaccess en el directori %directory que contingui les línies següents: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
ca: El fitxer %file no s'ha pogut desar perquè la càrrega no s'ha completat.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
ca: El fitxer %file no s'ha pogut desar a causa d'un error desconegut.

en: Add to book outline
ca: Afegeix a l'esquema del llibre

en: Discard log entries older than
ca: Descarta entrades al registre més antigues de

en: The time log entries should be kept. Older entries will be automatically discarded. Requires crontab.
ca: El temps que s'haurien d'emmagatzemar les entrades del registre. Les entrades més velles es descartaran automàticament. Requereix el crontab.

en: Database port
ca: Port de la base de dades

en: Re-index site
ca: Torna a indexar el lloc

en: Items to index per cron run
ca: Elements a indexar per a cada execució de cron

en: Are you sure you want to re-index the site?
ca: Esteu segur que voleu tornar a indexar el lloc?

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
ca: Aquestes opcions només són necessàries per a alguns llocs web. Si no esteu segur del que heu d'introduir-hi, deixeu-ho amb les opcions per defecte o consulteu-ho amb el vostre proveïdor d'allotjament.

en: If your database is located on a different server, change this.
ca: Si la vostra base de dades està localitzada en un servidor diferent, canvieu aquesta opció.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
ca: Si el servidor de la base de dades escolta un port que no és l'estàndard, introduïu-hi el número corresponent.

en: Database port must be a number.
ca: El port de la base de dades ha de ser un nombre.

en: view uploaded files
ca: visualitza els fitxers pujats

en: Enable or disable the display of certain page elements.
ca: Habilita o inhabilita la visualització d'alguns elements de les pàgines.

en: create url aliases
ca: crea àlies url

en: administer url aliases
ca: administra els àlies url

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
ca: S'ha detectat una opció il·legal. Si us plau, contacteu amb l'administrador del lloc.

en: Illegal choice %choice in !name element.
ca: Elecció %choice il·legal a l'element !name.

en: Status report
ca: Informe d'estat

en: Not writable
ca: No s'hi pot escriure

en: Identification
ca: Identificació

en: host
ca: servidor

en: Set whether files attached to nodes are listed or not in the node view by default.
ca: Establíeu on els fitxers adjunts als nodes es llistaran o no a la visualització del node per defecte.

en: Notify user of new account
ca: Notifica a l'usuari del nou compte

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory could not be found, or because its permissions do not allow the file to be written.
ca: El fitxer %file seleccionat no s'ha pogut carregar perquè la destinació %directory no s'ha trobat, o perquè no es disposen de permisos d'escriptura sobre el fitxer.

en: Path to custom icon
ca: Camí a la icona personalitzada

en: Below is a list of the comments posted to your site that need approval. To approve a comment, click on 'edit' and then change its 'moderation status' to Approved. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
ca: A sota hi ha una llista dels comentaris enviats al vostre lloc que necessiten aprovació. Per aprovar un comentari, feu clic en "edita" i canvieu el seu "estat de moderació" a Aprovat. Feu clic en l'assumpte per veure el comentari, en el nom de l'autor per a editar la informació de l'usuari de l'autor, "edita" per a modificar el text i "elimina" per eliminar el seu article.

en: Comments can be attached to any node, and their settings are below. The display comes in two types: a 'flat list' where everything is flush to the left side, and comments come in chronological order, and a 'threaded list' where replies to other comments are placed immediately below and slightly indented, forming an outline. They also come in two styles: 'expanded', where you see both the title and the contents, and 'collapsed' where you only see the title. Preview comment forces a user to look at their comment by clicking on a 'Preview' button before they can actually add the comment.
ca: Es poden adjuntar comentaris a qualsevol node, i a sota hi ha els seus paràmetres. Hi ha dues maneres de visualitzar-los, una "llista plana" on tot està al mateix nivell i els comentaris es mostren en ordre cronològic, i una "llista amb fils" on els comentaris a altres comentaris estan ubicats immediatament davall del pare i lleugerament sagnats, formant un fil. També hi ha dos estils: "expandit", on es veu tant el títol com el contingut, i "col·lapsat", on només es veu el títol. Previsualitza el comentari obliga l'usuari a veure el seu comentari fent clic en un botó "Previsualitza" abans que pugui afegir un comentari.

en: List and edit site comments and the comment moderation queue.
ca: Llisteu i editeu els comentaris del lloc web i la cua de moderació de comentaris.

en: Delete comment
ca: Suprimeix el comentari

en: Reply to comment
ca: Respon al comentari

en: Viewing options
ca: Opcions de visualització

en: Default display mode
ca: Mode de visualització predeterminat

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
ca: La vista predeterminada per als comentaris. La vista expandida mostra el cos dels comentaris. La vista per fils manté les respostes agrupades.

en: Default comments per page
ca: Comentaris per pàgina predeterminats

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
ca: El nombre predeterminat de comentaris per pàgina: si hi ha més comentaris, es distribueixen en diverses pàgines.

en: Comment controls
ca: Controls de comentari

en: Display above the comments
ca: Mostra'l sobre els comentaris

en: Display below the comments
ca: Mostra'l sota els comentaris

en: Display above and below the comments
ca: Mostra'l a sobre i a sota els comentaris

en: Position of the comment controls box. The comment controls let the user change the default display mode and display order of comments.
ca: La posició de la caixa de controls dels comentaris. Els controls dels comentaris permeten a l'usuari canviar el mode i ordre de visualització predeterminats dels comentaris.

en: Comment subject field
ca: Camp d'assumpte del comentari

en: Can users provide a unique subject for their comments?
ca: Els usuaris poden donar un assumpte únic per als seus comentaris?

en: You are not authorized to post comments.
ca: No esteu autoritzat per publicar comentaris.

en: The comment you are replying to does not exist.
ca: El comentari al que esteu contestant no existeix.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
ca: Aquesta discussió està tancada: no es poden enviar nous comentaris.

en: You are not authorized to view comments.
ca: No esteu autoritzat per a visualitzar comentaris.

en: Comment: updated %subject.
ca: Comentari: s'ha actualitzat %subject.

en: Comment: duplicate %subject.
ca: Comentari: %subject és duplicat.

en: Comment: added %subject.
ca: Comentari: s'ha afegit %subject.

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed node %subject.
ca: Comentari: s'ha tramès un comentari no autoritzat o s'ha tramès un comentari a un node tancat de %subject.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
ca: Esteu segur de voler eliminar el comentari %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
ca: Qualsevol resposta a aquest comentari es perdrà. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Publish the selected comments
ca: Publica els comentaris seleccionats

en: Unpublish the selected comments
ca: Retira els comentaris seleccionats

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
ca: No sembla que hi hagi cap comentari per esborrar o el vostre comentari seleccionat ha estat esborrat per un altre administrador.

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquests comentaris i tots els seus fills?

en: You have to specify a valid author.
ca: Heu d'especificar un autor vàlid.

en: The name you used belongs to a registered user.
ca: El nom que heu utilitzat pertany a un usuari registrat.

en: You have to leave your name.
ca: Heu d'introduir el vostre nom.

en: The e-mail address you specified is not valid.
ca: L'adreça de correu que heu especificat no és vàlida.

en: You have to leave an e-mail address.
ca: Heu d'introduir una adreça de correu electrònic.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
ca: L'URL de la vostra pàgina web no és vàlida. Recordeu que ha d'estar completa, per exemple de la forma <code>http://exemple.com/directory</code>.

en: (No subject)
ca: (Sense assumpte)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
ca: Selecciona la vostra manera preferida de visualitzar els comentaris i feu clic en "Desa la configuració" per activar els canvis.

en: Comment viewing options
ca: Opcions de visualització de comentaris

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
ca: <a href="@login">Inicieu sessió</a> o <a href="@register">registreu-vos</a> per enviar comentaris

en: Comment: deleted %subject.
ca: Comentari: s'ha suprimit %subject.

en: Access type
ca: Tipus d'accés

en: Add feed
ca: Afegeix un canal

en: The refresh interval indicating how often you want to update this feed. Requires crontab.
ca: L'interval de refresc indica cada quant voleu actualitzar aquest canal. Requereix crontab.

en: File system
ca: Sistema de fitxers

en: @name's blog
ca: bloc de @name

en: You need to provide a valid e-mail address to contact other users. Please update your <a href="@url">user information</a> and try again.
ca: Necessiteu proveir una adreça de correu electrònica vàlida per contactar amb altres usuaris. Actualitzeu la vostra <a href="@url">informació d'usuari</a> i torneu-ho a provar.

en: You cannot contact more than %number users per hour. Please try again later.
ca: No podeu contactar a més de %number usuaris per hora. Proveu-ho més tard.

en: Enter your @s username.
ca: Introduïu el vostre nom d'usuari de @s.

en: Your virtual face or picture. Maximum dimensions are %dimensions and the maximum size is %size kB.
ca: La vostra fotografia o imatge. Les dimensions màximes de la imatge han de ser de %dimensions i la mida del fitxer no pot superar els %size kB.

en: All languages
ca: Tots els idiomes

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. If unsure, specify nothing.
ca: Aquesta pàgina es mostrarà quan no hi un altre contingut que coincideixi amb el document sol·licitat. Si no n'esteu segur, no hi poseu res.

en: %message in %file on line %line.
ca: %message a %file a la línia %line.

en: Picture image path
ca: Camí a les imatges

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
ca: S'han detectat un o més problemes amb la instal·lació de Drupal. Verifiqueu l'<a href="@status">informe d'estat</a> per a més informació.

en: No help is available for module %module.
ca: L'ajuda no es troba disponible pel mòdul %module.

en: @module administration pages
ca: Pàgines d'administració de: @module

en: By module
ca: Per mòdul

en: Manage your site's content.
ca: Gestioneu el contingut del vostre web.

en: Control how your site looks and feels.
ca: Controleu com es veu el vostre lloc web.

en: Adjust basic site configuration options.
ca: Ajusteu opcions bàsiques de configuració del web.

en: Manage your site's users, groups and access to site features.
ca: Gestioneu els usuaris, grups i l'accés a les característiques del vostre web.

en: The locale module allows you to present your Drupal site in a language other than the default English. You can use it to set up a multi-lingual web site or replace given <em>built-in</em> text with text which has been customized for your site. Whenever the locale module encounters text which needs to be displayed, it tries to translate it into the currently selected language. If a translation is not available, then the string is remembered, so you can look up untranslated strings easily.
ca: El mòdul locale permet que presenteu el vostre lloc web en un altre idioma que no sigui l'anglès per defecte. Podeu utilitzar-lo per instal·lar un lloc web multilingüe o per substituir el text <em>incorporat</em> per text modificat segons les necessitats particulars del vostre lloc. Sempre que el mòdul locale troba text que necessita ser mostrat, aquest intenta traduir-lo a l'idioma seleccionat. Si la traducció no està disponible, el text es recordat, així podeu trobar seqüències sense traduir fàcilment.

en: The locale module provides two options for providing translations. The first is the integrated web interface, via which you can search for untranslated strings, and specify their translations. An easier and less time-consuming method is to import existing translations for your language. These translations are available as <em>GNU gettext Portable Object files</em> (<em>.po</em> files for short). Translations for many languages are available for download from the translation page.
ca: El mòdul locale permet dues opcions per proporcionar les traduccions. La primera és la interfície web, en la qual podeu cercar seqüències sense traduir i especificar-ne la seva traducció. Un altre mètode més senzill i ràpid consisteix en importar les traduccions existents del vostre idioma. Aquestes traduccions estan disponibles en fitxers .po (GNU gettext Objecte Portables). Hi ha traduccions de molts idiomes per descarregar des de la pàgina de traducció.

en: If an existing translation does not meet your needs, the <em>.po</em> files are easily edited with special editing tools. The locale module's import feature allows you to add strings from such files into your site's database. The export functionality enables you to share your translations with others, generating Portable Object files from your site strings.
ca: Si una traducció existent no resol les vostres necessitats, els fitxers <em>.po</em> son senzills d'editar amb utilitats especials. La característica d'importació del mòdul locale permet afegir cadenes dels fitxers a la base de dades. La funcionalitat d'exportació us permet compartir les teves traduccions generant fitxers .po amb les cadenes del vostre lloc.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@locale">Locale page</a>.
ca: Per a més informació, llegiu el manual de configuració i personalització a la <a href="@locale">Pàgina local</a>.

en: <p>Drupal provides support for the translation of its interface text into different languages. This page provides an overview of the installed languages. You can add a language on the <a href="@add-language">add language page</a>, or directly by <a href="@import">importing a translation</a>. If multiple languages are enabled, registered users will be able to set their preferred language. The site default will be used for anonymous visitors and for users without their own settings.</p><p>Drupal interface translations may be added or extended by several courses: by <a href="@import">importing</a> an existing translation, by <a href="@search">translating everything</a> from scratch, or by a combination of these approaches.</p>
ca: <p>Drupal proporciona suport per a la traducció del text de la interfície en diferents idiomes. Aquesta pàgina proporciona una descripció dels idiomes instal·lats. Podeu afegir un idioma a la <a href="@add-language">pàgina d’addició d'idioma</a>, o directament <a href="@import">important una traducció</a>. Si diversos idiomes estan activats, els usuaris registrats podran triar el seu idioma preferit. L'idioma predeterminat s'utilitzarà pels visitants anònims i pels usuaris sense ajustaments propis.</p><p>Les traduccions de Drupal poden afegir-se o ampliar-se de diverses maneres: <a href="@import">important</a> una traducció existent, <a href='"@search"'>traduint-ho tot</a>, o per combinació d’ambdós.

en: You need to add all languages in which you would like to display the site interface. If you can't find the desired language in the quick-add dropdown, then you will need to provide the proper language code yourself. The language code may be used to negotiate with browsers and to present flags, etc., so it is important to pick a code that is standardised for the desired language. You can also add a language by <a href="@import">importing a translation</a>.
ca: Necessiteu afegir tots els idiomes en els que vulgueu mostrar la interfície del vostre lloc. Si no podeu trobar l'idioma desitjat en el menú desplegable necessitareu proporcionar el codi d'idioma vostè mateix. El codi d'idioma s'utilitza per negociar amb els navegadors, per presentar banderes, etc., així que és important escollir un codi que estandaritzi l'idioma desitjat. També podeu afegir un idioma <a href="@import">important una traducció</a>

en: This page allows you to import a translation provided in the gettext Portable Object (.po) format. The easiest way to get your site translated is to obtain an existing Drupal translation and to import it. You can find existing translations on the <a href="@url">Drupal translation page</a>. Note that importing a translation file might take a while.
ca: Aquesta pàgina permet importar les traduccions proporcionades pels fitxers en format .po (gettext Portable Object). La manera més senzilla per traduir el vostre lloc és obtenir una traducció existent de Drupal i importar-la. Podeu trobar les traduccions existents a la <a href="@url">Pàgina de traduccions de Drupal</a>. La importació de la traducció pot trigar una estona.

en: This page allows you to export Drupal strings. The first option is to export a translation so it can be shared. The second option generates a translation template, which contains all Drupal strings, but without their translations. You can use this template to start a new translation using various software packages designed for this task.
ca: Aquesta pàgina us permet exportar cadenes de text de Drupal. La primera opció consisteix en exportar una traducció per compartir-la. La segona opció genera una plantilla de la traducció que conté totes els cadenes de Drupal, però sense la traducció. Podeu utilitzar aquesta plantilla per començar una nova traducció.

en: It is often convenient to get the strings from your setup on the <a href="@export">export page</a>, and use a desktop Gettext translation editor to edit the translations. On this page you can search in the translated and untranslated strings, and the default English texts provided by Drupal.
ca: Habitualment és convenient aconseguir les cadenes de text del vostre lloc a la <a href="@export">pàgina d'exportació</a>, i utilitzar un editor de fitxers .po. En aquesta pàgina podeu cercar en les cadenes traduïdes i les no traduïdes, i en els textos en anglès proporcionats per defecte per Drupal.

en: Localization
ca: Localització

en: Configure site localization and user interface translation.
ca: Configura la localització del lloc i la traducció de la interfície d'usuari.

en: Manage strings
ca: Gestionar cadenes

en: Add language
ca: Afegeix una llengua

en: Edit string
ca: Edita la cadena

en: Delete string
ca: Suprimeix la cadena

en: Interface language settings
ca: Paràmetres de la interfície d'idioma

en: Selecting a different locale will change the interface language of the site.
ca: Seleccionant un local diferent canviareu l'idioma de la interfície del vostre lloc.

en: The English locale cannot be deleted.
ca: No es pot eliminar la llengua anglesa.

en: Are you sure you want to delete the language %name?
ca: Esteu segur que voleu eliminat l'idioma %name?

en: Deleting a language will remove all data associated with it. This action cannot be undone.
ca: Suprimint un idioma s’eliminaran totes les dades associades en aquest. Aquesta acció no es pot desfer.

en: The language %locale has been removed.
ca: L'idioma %locale s'ha eliminat.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
ca: Esteu segur que voleu suprimir la cadena «%source»?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
ca: Eliminar la cadena eliminarà també totes les traduccions d'aquesta cadena a tots els idiomes. Aquesta acció no es podrà desfer.

en: locale
ca: local

en: administer locales
ca: administrar configuracions locals

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
ca: El joc d'eines de manipulació d'imatges seleccionada  %toolkit no pot processar adequadament %function.

en: @username's blog
ca: Blog de l'usuari @username

en: Currently using !item !version
ca: Esteu utilitzant !item !version

en: You have tried to use a one-time login for an account which has been blocked.
ca: Heu intentat utilitzar un inici de sessió d'un sol cop per un compte que ha estat bloquejat.

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
ca: L'usuari %name ha utilitzat l'enllaç d'inici de sessió d'un sol cop a les %timestamp.

en: Failed to modify %settings, please verify the file permissions.
ca: No s'ha pogut modificar l'arxiu @%settings. Si us plau, comproveu-ne els permisos.

en: Failed to open %settings, please verify the file permissions.
ca: No s'ha pogut obrir l'arxiu @%settings. Si us plau, comproveu-ne els permisos.

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to login. Please change your password.
ca: Heu acabat d'utilitzar el vostre enllaç d'inici de sessió d'un sol cop. No és necessari utilitzar aquest enllaç per tornar a entrar. Canvieu la vostra contrasenya.

en: !username has applied for an account.
    
    !edit_uri
ca: !username ha sol·licitat un compte nou.
    
    !edit_uri

en: Username or e-mail address
ca: Nom d'usuari o adreça de correu electrònic

en: You do not have permission to publish this type of post. Please save it as a draft instead.
ca: No teniu permís per publicar aquest tipus d'article. En lloc d'això, si us plau, deseu-lo com un esborrany.

en: You do not have permission to save this post as a draft. Please publish it instead.
ca: No teniu permís per desar aquest article com un esborrany. En lloc d'això, si us plau, publiqueu-lo.

en: Invalid categories submitted.
ca: Enviades categories invàlides.

en: A category from the @vocabulary_name vocabulary is required.
ca: Es necessita una categoria del vocabulari @vocabulary_name.

en: You may only choose one category from the @vocabulary_name vocabulary.
ca: Només podeu triar una categoria del vocabulari @vocabulary_name.

en: Error saving categories. This feature is not available.
ca: Error desant les categories. Aquesta funció no està disponible.

en: @type: added %title using blog API.
ca: @type: s'ha afegit %title utilitzant Blog API.

en: Allows users to post content using applications that support XML-RPC blog APIs.
ca: Permet als usuaris publicar utilitzant aplicacions que permeten l'ús de les APIs de blog XML-RPC.

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
ca: <em>i</em> on <strong>%property</strong> és <strong>%value</strong>

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
ca: <strong>%property</strong> és <strong>%value</strong>

en: User autocomplete
ca: Autocomplert per usuari

en: 0 sec
ca: 0 seg

en: form
ca: formulari

en: Basic options
ca: Opcions bàsiques

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
ca: Per a canviar la contrasenya actual de l'usuari, introduïu la nova contrasenya en els dos camps.

en: You have already used this one-time login link. It is not necessary to use this link to login anymore. You are already logged in.
ca: Ja heu utilitzat aquest enllaç d'inici de sessió d'un sol cop. No és necessari utilitzar mai més aquest enllaç per entrar. Ja esteu registrat.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
ca: Heu intentat utilitzar un enllaç d'inici de sessió d'un sol cop que ha caducat. Demaneu-ne un de nou utilitzant el formulari de sota.

en: This login can be used only once.
ca: Aquest inici de sessió només es pot utilitzar un cop.

en: You have tried to use a one-time login link which has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
ca: Heu intentat utilitzar un enllaç d'inici de sessió d'un sol cop que ja ha estat utilitzat o ja no és vàlid. Sol·liciteu-ne un de nou utilitzant el formulari de sota.

en: The translation import of %filename failed.
ca: La importació de la traducció de %filename ha fallat.

en: Abbreviation
ca: Abreviatura

en: Inserted
ca: Inserit

en: Provide a password for the new account in both fields.
ca: Proporcioneu una contrasenya pel nou compte en els dos camps.

en: For more information, please refer to the <a href="@help">help section</a>, or the <a href="@handbook">online Drupal handbooks</a>. You may also post at the <a href="@forum">Drupal forum</a>, or view the wide range of <a href="@support">other support options</a> available.
ca: Per a més informació, aneu a la <a href="@help">secció d'ajuda</a>, o als <a href="@handbook">manuals al web de Drupal</a>. També podeu mirar al <a href="@forum">fòrum de Drupal</a>, o consultar l'ample ventall d'<a href="@support">altres opcions d'ajuda</a> disponibles.

en: Account details for !username at !site
ca: Detalls del compte per a !username a !site

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
ca: !username,
    
    Gràcies per registrar-vos a !site. Ara podeu iniciar sessió a !login_uri utilitzant el següent nom d'usuari i contrasenya:
    
    Nom d'usuari: !username
    Contrasenya: !password
    
    També podeu entrar fent clic en aquest enllaç o copiar-lo i aferrar-lo en el vostre navegador:
    
    !login_url
    
    Aquest inici de sessió és per un cop, només pot ser usat una vegada.
    
    Després d'iniciar sessió, sereu redirigit a !edit_uri perquè pugueu canviar la contrasenya.
    
    
    --  L'equip de !site

en: User e-mail settings
ca: Paràmetres del correu d'usuari

en: Subject of welcome e-mail
ca: Assumpte del correu de benvinguda

en: Customize the subject of your welcome e-mail, which is sent to new members upon registering.
ca: Personalitzeu l'assumpte del correu de benvinguda que s'envia als nous membres quan es registren.

en: Body of welcome e-mail
ca: Cos del correu de benvinguda

en: Customize the body of the welcome e-mail, which is sent to new members upon registering.
ca: Personalitzeu el cos del correu de benvinguda que s'envia als nous membres quan es registren.

en: Poll
ca: Enquesta

en: Preview post
ca: Previsualitza l'article

en: Must users preview posts before submitting?
ca: Els usuaris han de previsualitzar els articles abans de trametre'ls?

en: More information about formatting options
ca: Més informació sobre opcions de format

en: Cron has been running for more than an hour and is most likely stuck.
ca: El cron ha estat funcionant més d'una hora i molt probablement s'ha encallat.

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
ca: Intentant tornar a executar el cron mentre encara està funcionant.

en: Cron run completed.
ca: L'execució del cron s'ha completat.

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
ca: Una explicació dels afegits o actualitzacions fetes per ajudar a altres autors a entendre la vostra motivació.

en: The minimum number of words for the body field to be considered valid for this content type. This can be useful to rule out submissions that do not meet the site's standards, such as short test posts.
ca: Nombre mínim de paraules d'aquest camp perquè sigui considerat vàlid. Això pot ser útil per eliminar trameses que no compleixin els estàndards del lloc, com els articles curts de prova.

en: Optionally specify an alternative URL by which this node can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
ca: Opcionalment, especifiqueu una URL alternativa per la qual es pot accedir a aquest node. Per exemple, "quisom" al escriure una pàgina amb informació sobre nosaltres. Utilitzeu un camí relatiu i no afegiu la barra final o l'àlies URL no funcionarà.

en: Already added languages
ca: Idiomes ja afegits

en: Recent blog posts
ca: Articles recents del bloc

en: Who's new
ca: Qui és nou

en: Are you sure you want to delete these users?
ca: Esteu segur que voleu esborrar aquests usuaris?

en: The users have been deleted.
ca: Els usuaris s'han esborrat.

en: Language name
ca: Nom de la llengua

en: allow
ca: admet

en: Edit category
ca: Edita la categoria

en: The content type %name has been updated.
ca: El tipus de contingut %name s'ha actualitzat.

en: The content type %name has been added.
ca: El tipus de contingut %name s'ha afegit.

en: Catalan
ca: Català

en: Cron ran successfully
ca: El cron s'executà amb èxit

en: Contact form
ca: Formulari de contacte

en: Rule type
ca: Tipus de regla

en: Mask
ca: Màscara

en: Are you sure you want to delete the @type rule for %rule?
ca: Esteu segur de voler eliminar el rol %type per %rule?

en: The access rule has been deleted.
ca: S'ha eliminat la regla d'accés.

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an email address.
ca: Ho sentim. %name no es reconegut com un nom d'usuari o una adreça de correu.

en: Database configuration
ca: Configuració de la base de dades

en: Your web server does not appear to support any common database types. Check with your hosting provider to see if they offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
ca: El vostre servidor no sembla que suporti cap dels tipus de bases de dades més comunes. Comproveu amb el vostre proveïdor d'allotjament que ofereixi bases de dades del tipus que <a href="@drupal-databases">suporta Drupal</a>.

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
ca: Introduïu la informació següent per a configurar la base de dades del vostre @drupal.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
ca: El tipus de base de dades on s'emmagatzemaran les dades del vostre @drupal

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
ca: El nom de la base de dades on s'emmagatzemaran les dades del vostre @drupal. Ha d'existir en el servidor abans d'instal·lar el @drupal.

en: The name of the %db_type database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
ca: El nom de la base de dades %db_type on s'emmagatzemaran les dades del vostre @drupal. Ha d'existir en el servidor abans d'instal·lar el @drupal.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %db_type server, however your PHP installation currently does not support this database type.
ca: En el vostre arxiu de configuració %settings_file heu configurat el @drupal per usar una servidor %db_type, tant mateix la vostra instal·lació de PHP no suporta aquest tipus de base de dades.

en: Select an installation profile
ca: Seleccioneu un perfil d'instal·lació

en: (built-in)
ca: (integrat)

en: No profiles available
ca: No hi ha perfils disponibles

en: We were unable to find any installer profiles. Installer profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
ca: No he pogut trobar cap perfil d'instal·lació. Els perfils d'instal·lació em diu quins mòduls haig d'activar i quin esquema haig d'instal·lar a la base de dades. Necessito un perfil d'instal·lació per continuar amb el procés d'instal.lació.

en: Drupal already installed
ca: Drupal ja està instal·lat

en: @drupal installation complete
ca: Ha acabat la instal·lació del @drupal

en: Congratulations, @drupal has been successfully installed.
ca: Enhorabona, el @drupal s'ha instal·lat amb èxit.

en: Please review the messages above before continuing on to <a href="@url">your new site</a>.
ca: Si us plau, reviseu els missatges de més amunt abans de continuar cap al <a href="@url">vostre nou lloc web</a>.

en: You may now visit <a href="@url">your new site</a>.
ca: Ara podeu visitar el <a href="@url">vostre nou lloc web</a>.

en: Site off-line
ca: Lloc fora de línia

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
ca: L'execució del cron ha superat el temps límit i s'ha avortat.

en: MySQL database
ca: Base de dades MySQL

en: Your MySQL Server is too old. Drupal requires at least MySQL %version.
ca: El vostre servidor MySQL és massa antic. Drupal requereix almenys MySQL %version.

en: PostgreSQL database
ca: Base de dades PostgreSQL

en: Your PostgreSQL Server is too old. Drupal requires at least PostgreSQL %version.
ca: El vostre servidor PostgreSQL és massa antic. Drupal necessita al menys PostgreSQL %version.

en: Your PostgreSQL database is set up with the wrong character encoding (%encoding). It is possible it will not work as expected. It is advised to recreate it with UTF-8/Unicode encoding. More information can be found in the <a href="@url">PostgreSQL documentation</a>.
ca: La vostra base de dades PostgreSQL està configurada amb una codificació de caràcters errònia (%encoding). És possible que no funcioni tal com espereu. Heu de tornar a crear-la amb una codificació UTF-8/Unicode. Teniu més informació a la <a href="@url">documentació de PostgreSQL</a>.

en: The directory %directory has been created.
ca: S'ha creat el directori %directory.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
ca: Els permisos del directori %directory han canviat per poder-hi escriure.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
ca: !name no pot ser més llarg de %max caràcters i actualment és de %length caràcters.

en: Illegal choice %choice in %name element.
ca: Opció il·legal %choice a l'element %name.

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
ca: Defineix la qualitat de la imatge per a les manipulacions JPEG. Va des de 0 fins a 100. Els valors més alts generen imatges de millor qualitat i fitxers més grossos.

en: The %module module is required but was not found. Please move it into the <em>modules</em> subdirectory.
ca: El mòdul %module és necessari però no s'ha trobat. Si us plau, col·loqueu-lo dins del subdirectori <em>modules</em>.

en: PHP MySQL support not enabled.
ca: No està activat l'ús de PHP MySQL.

en: PHP MySQLi support not enabled.
ca: El funcionament de MySQLi en PHP no està actiu.

en: PHP PostgreSQL support not enabled.
ca: El funcionament de PostgreSQL en PHP no està actiu.

en: Custom language
ca: Llengua personalitzada

en: Add custom language
ca: Crea una llengua personalitzada

en: Language name in English
ca: Nom de la llengua en anglès

en: The language %language (%code) already exists.
ca: Ja existeix una traducció per a l'idioma %language (%code).

en: Invalid language code.
ca: Codi de llengua invàlid.

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
ca: Deixeu-ho en blanc per a mostrar totes les cadenes. La cerca és sensible a les majúscules i minúscules.

en: English (provided by Drupal)
ca: Anglès (proveït per Drupal)

en: Search in
ca: Cerca a

en: Only translated strings
ca: Només cadenes traduïdes

en: Only untranslated strings
ca: Només cadenes no traduïdes

en: Languages not yet added
ca: Idiomes encara no afegits

en: Import translation
ca: Importa traducció

en: Import into
ca: Importa a

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added
ca: Les cadenes del fitxer carregat reemplacen les ja existents, les noves s'afegeixen

en: Existing strings are kept, only new strings are added
ca: Les cadenes existents es mantenen, només s'afegeixen les noves

en: Export translation
ca: Exporta la traducció

en: String not found.
ca: No s'ha trobat la cadena.

en: The string has been saved.
ca: S'ha desat la cadena.

en: The string has been removed.
ca: S'ha eliminat la cadena.

en: The language selected for import is not supported.
ca: L'idioma seleccionat per importar no està suportat.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
ca: Al fitxer de traducció %filename sembla que li falta la capçalera o està mal formada.

en: The translation file %filename contains an error: the plural formula could not be parsed.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error: la fórmula plural no pot ser analitzada.

en: Exported %locale translation file: %filename.
ca: S'ha exportat el fitxer de traducció per a %locale: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
ca: S'ha exportat el fitxer de traducció: %filename.

en: Abkhazian
ca: Abkhaz

en: Avestan
ca: Avesta

en: Amharic
ca: Amhàric

en: Assamese
ca: Assamès

en: Aymara
ca: Aimara

en: Azerbaijani
ca: Àzeri

en: Bashkir
ca: Baixkir

en: Belarusian
ca: Bielorús

en: Bengali
ca: Bengalí

en: Tibetan
ca: Tibetà

en: Breton
ca: Bretó

en: Bosnian
ca: Bosnià

en: Chechen
ca: Txetxè

en: Corsican
ca: Cors

en: Old Slavonic
ca: Eslau antic

en: Chuvash
ca: Txuvaix

en: Welsh
ca: Gal·lès

en: Maldivian
ca: Maldiu

en: Bhutani
ca: Bhutaní

en: Estonian
ca: Estonià

en: Basque
ca: Basc

en: Persian
ca: Persa

en: Faeroese
ca: Feroès

en: Frisian
ca: Frisi

en: Irish
ca: Irlandès

en: Scots Gaelic
ca: Gaèlic escocès

en: Galician
ca: Gallec

en: Guarani
ca: Guaraní

en: Armenian
ca: Armeni

en: Interlingue
ca: Interlingüe

en: Icelandic
ca: Islandès

en: Javanese
ca: Javanès

en: Georgian
ca: Georgià

en: Kongo
ca: Congo

en: Kikuyu
ca: Kikuiu

en: Greenlandic
ca: Groenlandès

en: Cambodian
ca: Cambotjà

en: Kannada
ca: Kannada (kanarès?)

en: Kashmiri
ca: Caixmiri

en: Kurdish
ca: Kurd

en: Cornish
ca: Còrnic

en: Kirghiz
ca: Quirguís

en: Latin
ca: Llatí

en: Luxembourgish
ca: Luxemburguès

en: Laothian
ca: Laosià

en: Latvian
ca: Letó

en: Malagasy
ca: Malgaix

en: Marshallese
ca: Marsellès

en: Maori
ca: Maorí

en: Macedonian
ca: Macedoni

en: Malayalam
ca: Malaialam

en: Mongolian
ca: Mongol

en: Moldavian
ca: Moldau

en: Malay
ca: Malai

en: Maltese
ca: Maltès

en: Burmese
ca: Birmà

en: North Ndebele
ca: Ndebele (Nort)

en: Nepali
ca: Nepalès

en: Norwegian Bokmål
ca: Noruec Bokmål

en: Norwegian Nynorsk
ca: Noruec Nynorsk

en: South Ndebele
ca: Ndebele (Sud)

en: Chichewa
ca: Chewa

en: Occitan
ca: Occità

en: Pashto
ca: Paixto

en: Portuguese, Portugal
ca: Portuguès (Portugal)

en: Portuguese, Brazil
ca: Portuguès (Brasil)

en: Quechua
ca: Quètxua

en: Rhaeto-Romance
ca: Retoromànic

en: Sanskrit
ca: Sànscrit

en: Sardinian
ca: Sard

en: Northern Sami
ca: Sami (Nort)

en: Sango
ca: Sangoà

en: Serbo-Croatian
ca: Serbo-Croat

en: Slovenian
ca: Eslovè

en: Samoan
ca: Samoà

en: Albanian
ca: Albanès

en: Serbian
ca: Serbi

en: Sudanese
ca: Sudanès

en: Tajik
ca: Tadjik

en: Thai
ca: Tailandès

en: Turkmen
ca: Turcman

en: Tagalog
ca: Tagalo

en: Tatar
ca: Tàrtar

en: Tahitian
ca: Tahitià

en: Ukrainian
ca: Ucraïnès

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: Wolof
ca: Uolof

en: Xhosa
ca: Xhosà

en: Chinese, Simplified
ca: Xinès simplificat

en: Chinese, Traditional
ca: Xinès tradicional

en: Zulu
ca: Zulú

en: Operating in off-line mode.
ca: Funcionant en mode fora de línia.

en: sort icon
ca: icona d'ordenació

en: sort ascending
ca: ordenació ascendent

en: sort descending
ca: ordenació descendent

en: The following errors must be resolved before you can continue the installation process
ca: S'han de resoldre els següents errors abans de continuar amb el procés d'instal·lació

en: The following error must be resolved before you can continue the installation process
ca: S'ha de resoldre el següent error abans de continuar amb el procés d'instal·lació

en: The following installation warnings should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
ca: S'han de revisar amb compte els següents avisos d'instal·lació tot i que la majoria de vegades es poden ignorar sense més problemes

en: The following installation warning should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
ca: S'ha de revisar amb compte els següents avisos d'instal·lació tot i que la majoria de vegades es pot ignorar sense més problemes

en: The PCRE library in your PHP installation is outdated. This will cause problems when handling Unicode text. If you are running PHP 4.3.3 or higher, make sure you are using the PCRE library supplied by PHP. Please refer to the <a href="@url">PHP PCRE documentation</a> for more information.
ca: La biblioteca PCRE de la vostra instal·lació de PHP està antiquada. Això causarà problemes en la utilització de text Unicode. Si esteu funcionant amb PHP 4.3.3 o superior, comproveu que esteu utilitzant la biblioteca de PCRE proveïda per PHP. Referiu-vos a la <a href="@url">Documentació PHP PCRE</a> per a més informació.

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
ca: Les operacions de cadenes Unicode s'emulen en una base de best-effort. Instal·leu l'<a href="@url">extensió PHP mbstring</a> per millorar el suport Unicode.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
ca: La funció de sobrecàrrega de cadenes multibyte en PHP està activa i hauria de ser desactivada. Verifiqueu la configuració de <em>mbstring.func_overload</em> a php.ini. Per a més informació consulteu la <a href="@url">documentació PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
ca: La conversió d'entrada de cadenes multibyte en PHP està activada i hauria de ser desactivada. Verifiqueu la configuració de <em>mbstring.encoding_translation</em> a php.ini. Per a més informació consulteu la <a href="@url">documentació PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
ca: La conversió d'entrada de cadenes multibyte en PHP està activada i hauria de ser desactivada. Verifiqueu la configuració de <em>mbstring.http_intput</em> a php.ini. Per a més informació consulteu la <a href="@url">Documentació PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
ca: La conversió de sortida de cadenes multibyte en PHP està activada i hauria de ser desactivada. Verifiqueu la configuració de <em>mbstring.http_output</em> a php.ini. Per a més informació consulteu la <a href="@url">Documentació PHP mbstring</a>.

en: Standard PHP
ca: PHP estàndard

en: PHP Mbstring Extension
ca: Extensió PHP Mbstring

en: Unicode library
ca: Biblioteca Unicode

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
ca: No s’ha pogut convertir la codificació XML %s a UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
ca: Codificació no suportada %s. Instal·leu iconv, GNU recode o mbstring per PHP.

en: Parse error. Not well formed
ca: Error d'anàlisi. No està ben format

en: Parse error. Request not well formed.
ca: Error d'anàlisi. La petició no està ben formada.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
ca: Error del servidor. XML-RPC no vàlid. La petició ha d'ésser una cridada a un mètode.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
ca: Error del servidor. El mètode @methodname demanat no ha estat especificat.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
ca: Error del servidor. Nombre incorrecte de paràmetres del mètode.

en: Server error. Invalid method parameters.
ca: Error del servidor. Paràmetres del mètode no vàlids.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
ca: Error de servidor. La funció @method demanada no existeix.

en: Invalid syntax for system.multicall.
ca: Sintaxi invàlida pel system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
ca: Les crides recursives a system.multicall estan prohibides.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
ca: Error de servidor. La signatura del mètode @methodname no ha estat especificada.

en: Categorize news items
ca: Categoritza elements de notícies

en: A feed named %feed already exists. Please enter a unique title.
ca: Ja existeix un canal anomenat %feed. Heu d'entrar un títol únic.

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
ca: Esteu segur que voleu esborrar tots els elements del canal %feed?

en: Category selection type
ca: Tipus de selecció de categories

en: checkboxes
ca: caselles de selecció

en: multiple selector
ca: selector múltiple

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
ca: Configureu quin contingut afegeix el vostre lloc des d'altres llocs, cada quan s'actualitza i com serà categoritzat.

en: Update items
ca: Actualitza els elements

en: Edit feed
ca: Edita el canal

en: Post new blog entry.
ca: Publica una nova entrada al bloc.

en: You are not allowed to post a new blog entry.
ca: No esteu autoritzat a publicar una nova entrada al bloc.

en: Blog entry
ca: Entrada de bloc

en: View recent blog entries
ca: Visualitza les entrades de bloc recents

en: Read the latest blog entries.
ca: Llegiu les últimes entrades dels blocs.

en: Enables keeping easily and regularly updated user web pages or blogs.
ca: Manté actualitzat fàcil i regularment les pàgines web o els blocs d'usuari.

en: Save book pages
ca: Desa les pàgines del llibre

en: Updated book %title.
ca: S'ha actualitzat el llibre "%title".

en: Update book outline
ca: Actualitza l'esquema del llibre

en: Remove from book outline
ca: Elimina de l'esquema del llibre

en: The book outline has been updated.
ca: S'ha actualitzat l'esquema del llibre.

en: The post has been removed from the book.
ca: L'article s'ha suprimit del llibre.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
ca: Mostra una versió per imprimir d'aquesta pàgina del llibre i les seves subpàgines.

en: Users can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
ca: Els usuaris poden seleccionar l'enllaç <em>versió per imprimir</em> que hi ha al final de cada pàgina del llibre per generar un format adequat per imprimir la pàgina i totes les seves subseccions.

en: create new books
ca: crea nous llibres

en: Book page
ca: Pàgina del llibre

en: The color picker only works if the <a href="@url">download method</a> is set to public.
ca: El seleccionador de color sols funciona si el <a href="@url">mètode de descàrrega</a> està posat a públic.

en: Base color
ca: Color base

en: Header top
ca: Capçalera superior

en: Header bottom
ca: Capçalera inferior

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
ca: No hi ha suficient memòria disponible perque PHP canvii l'esquema ède color del tema. Necessita al menys %size més. Teniu més informació a la <a href="@url">documentació de PHP</a>.

en: The GD library for PHP is enabled, but was compiled without PNG support. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
ca: La biblioteca GD per a PHP està activada però es compilà sense suport per a PNG. A la <a href="@url">documentació d'imatges de PHP</a> teniu informació per corregir-ho.

en: Allows the user to change the color scheme of certain themes.
ca: Permet que l'usuari canvii l'esquema de colors d'alguns temes.

en: Delete the selected comments
ca: Esborra els comentaris seleccionats

en: Allows users to comment on and discuss published content.
ca: Permet als usuaris fer comentaris sobre el contingut publicat.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
ca: Exemple: "resposta del lloc web" o "informació del producte".

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
ca: Quan es llisten les categories, aquelles amb pesos més lleugers (petits) es llistaran abans que les categories amb pesos més pesats (grans). Les categories amb el mateix pes s'ordenaran alfabèticament.

en: Contact form: category %category deleted.
ca: Formulari de contacte: la categoria %category s'ha suprimit.

en: The contact module also adds a <a href="@menu-settings">menu item</a> (disabled by default) to the navigation block.
ca: El mòdul contact també afegeix un <a href="@menu-settings">element de menú</a> (desactivat per defecte) al bloc de navegació.

en: Personal contact form
ca: Formulari de contacte personal

en: Allow other users to contact you by e-mail via <a href="@url">your personal contact form</a>. Note that while your e-mail address is not made public to other members of the community, privileged users such as site administrators are able to contact you even if you choose not to enable this feature.
ca: Permet a altres usuaris contactar-vos per correu electrònic a través del <a href="@url">vostre formulari de contacte personal</a>. Tingueu en compte que tot i que la vostra adreça de correu electrònic no es fa pública a altres membres de la comunitat, els usuaris privilegiats, com els administradors del lloc, poden contactar-vos encara que hageu decidit no activar aquesta funcionalitat.

en: access site-wide contact form
ca: accedeix al formulari de contacte del web

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
ca: Creeu un formulari de contacte de sistema i establiu les categories a utilitzar.

en: Edit contact category
ca: Edita la categoria del contacte

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
ca: Activa l'ús de formularis de contacte personal i del lloc.

en: Recent log entries
ca: Entrades recents del registre

en: View events that have recently been logged.
ca: Vegeu esdeveniments registrats recentment.

en: Top 'page not found' errors
ca: Darrers errors de "pàgina no trobada"

en: View 'page not found' errors (404s).
ca: Vegeu errors de "pàgina no trobada" (404s).

en: Top 'access denied' errors
ca: Darrers errors d'"accés denegat"

en: View 'access denied' errors (403s).
ca: Vegeu els errors d'"accés denegat" (403s).

en: All roles may use default format
ca: Tots els rols poden usar el format predeterminat.

en: No roles may use this format
ca: Cap rol pot emprar aquest format

en: Set default format
ca: Estableix el format predeterminat

en: Default format updated.
ca: Format predeterminat actualitzat.

en: Add input format
ca: Afegeix un format d'entrada

en: All roles for the default format must be enabled and cannot be changed.
ca: Tots els rols per al format predeterminat han d'estar activats i no es poden canviar.

en: Specify a unique name for this filter format.
ca: Especifiqueu un nom únic per aquest format de filtre.

en: Choose which roles may use this filter format. Note that roles with the "administer filters" permission can always use all the filter formats.
ca: Trieu quins rols poden utilitzar aquest format de filtre. Tingueu en compte que els rols amb els permisos "d'administrar filtres" sempre poden utilitzar tots els formats de filtre.

en: Choose the filters that will be used in this filter format.
ca: Trieu els filtres que s'utilitzaran en aquest format de filtre.

en: No guidelines available.
ca: No hi ha directrius disponibles.

en: These are the guidelines that users will see for posting in this input format. They are automatically generated from the filter settings.
ca: Aquestes són les directrius que els usuaris veuran per publicar en aquest format d'entrada. Es generen automàticament des dels paràmetres de filtrat.

en: Filter format names need to be unique. A format named %name already exists.
ca: Els noms de format de filtre han de ser únics. Un format anomenat %name ja existeix.

en: Added input format %format.
ca: S'ha afegit el format d'entrada %format.

en: The input format settings have been updated.
ca: S'han actualitzat els paràmetres dels formats d'entrada.

en: Are you sure you want to delete the input format %format?
ca: Esteu segur de voler eliminar el format d'entrada %format?

en: If you have any content left in this input format, it will be switched to the default input format. This action cannot be undone.
ca: Si teniu algun contingut en aquest format d'entrada, serà canviat al format d'entrada predeterminat. Aquesta acció no es pot desfer.

en: The default format cannot be deleted.
ca: No es pot suprimir el format predeterminat.

en: Deleted input format %format.
ca: S'ha suprimit el format d'entrada %format.

en: No settings are available.
ca: No hi ha paràmetres disponibles.

en: The filter ordering has been saved.
ca: L'ordre de filtre s'ha desat.

en: If you cannot find the settings for a certain filter, make sure you have enabled it on the <a href="@url">view tab</a> first.
ca: Si no podeu trobar els paràmetres per a un filtre donat, assegureu-vos primer que l'heu activat a la <a href="@url">fitxa de visualització</a>.

en: Allowed HTML tags: @tags
ca: Etiquetes HTML permeses: @tags

en: 
    <p>This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.</p>
    <p>For more information see W3C's <a href="http://www.w3.org/TR/html/">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.</p>
ca: 
    <p>Aquest lloc permet contingut HTML. Mentre aprendre HTML pot semblar intimidatori, aprendre com utilitzar un nombre petit de les "etiquetes" HTML més bàsiques és molt senzill. Aquesta taula proveeix exemples de cada etiqueta que es pot utilitzar en aquest lloc.</p>
    <p>Per a més informació consulteu les <a href="http://www.w3.org/TR/html/">especificacions HTML</a> de W3C o utilitzeu el vostre motor de cerca favorit per trobar altres llocs que expliquin HTML.</p>

en: Anchors are used to make links to other pages.
ca: Les àncores es fan servir per fer enllaços a altres pàgines.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
ca: Per defecte les etiquetes de salt de línia s'afegeixen automàticament, així que entra aquesta etiqueta per afegir els salts addicionals. L'ús d'aquesta etiqueta és diferent perquè no s'utilitza en parells d'obertura/tancament com altres. Utilitza el "/" extra a dins de l'etiqueta per mantenir compatibilitat amb XHTML 1.0.

en: Text with <br />line break
ca: Text amb <br />ruptura de línia

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
ca: Per defecte les etiquetes de paràgraf s'afegeixen automàticament, així que utilitza aquesta etiqueta per afegir els addicionals.

en: Paragraph one.
ca: Paràgraf u.

en: Paragraph two.
ca: Paràgraf dos.

en: Strong
ca: Fort

en: Emphasized
ca: Emfatitzat

en: Cited
ca: Citat

en: Coded text used to show programming source code
ca: Text codificat emprat per mostrar codi font de programació

en: Coded
ca: Codificat

en: Bolded
ca: En negreta

en: Italicized
ca: En cursiva

en: Superscripted
ca: Sobreposat

en: <sup>Super</sup>scripted
ca: <sup>Sobre</sup>posat

en: Subscripted
ca: Sotaposat

en: <sub>Sub</sub>scripted
ca: <sub>Sota</sub>posat

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
ca: <abbr title="Abreviació">Abrev.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
ca: <acronym title="Acrònim de tres lletres">ATL</acronym>

en: Block quoted
ca: Citat en bloc

en: Quoted inline
ca: Citat en línia

en: Table header
ca: Capçalera de taula

en: Table cell
ca: Cel·la de taula

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
ca: Llista endreçada - empreu &lt;li&gt; per començar cada element de llista

en: First item
ca: Primer element

en: Second item
ca: Segon element

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
ca: Llista sense endreçar - empreu &lt;li&gt; per començar cada element de llista

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
ca: Les llistes de definicions són similars a altres llistes HTML. &lt;dl&gt; comença la llista de definició, &lt;dt&gt; comença el terme definit i &lt;dd&gt; comença la descripció de la definició.

en: First term
ca: Primer terme

en: First definition
ca: Primera definició

en: Second term
ca: Segon terme

en: Second definition
ca: Segona definició

en: Subtitle three
ca: Subtítol tres

en: Subtitle four
ca: Subtítol quatre

en: Subtitle five
ca: Subtítol cinc

en: Subtitle six
ca: Subtítol sis

en: Tag Description
ca: Descripció d'etiqueta

en: You Type
ca: Escriviu

en: You Get
ca: Obteniu

en: No help provided for tag %tag.
ca: No hi ha ajuda per l'etiqueta %tag.

en: 
    <p>Most unusual characters can be directly entered without any problems.</p>
    <p>If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">entities</a> page. Some of the available characters include:</p>
ca: 
    <p>Molts caràcters poc usuals es poden entrar sense cap problema.</p>
    <p>Si teniu problemes, intenteu utilitzar entitats de caràcters HTML. Un exemple comú se semblaria a &amp;amp; per un caràcter Y &amp;. Per una llista completa d'entitats consulteu la pàgina d'<a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">entitats</a>. Alguns dels caràcters disponibles inclouen:</p>

en: Quotation mark
ca: Marca d'interrogació

en: Character Description
ca: Descripció de caràcter

en: No HTML tags allowed
ca: No es permeten etiquetes HTML

en: Lines and paragraphs break automatically.
ca: Les línies i paràgrafs es trenquen automàticament.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple blank lines.
ca: Les línies i paràgrafs es reconeixen automàticament. Els salts de línia &lt;br /&gt;, &lt;p&gt; paràgrafs i &lt;/p&gt; tancaments de paràgraf s'insereixen automàticament. Si els paràgrafs no s'han reconegut, simplement afegeix un parell de línies en blanc.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
ca: Les adreces de pàgines web i de correu electrònic es tornen automàticament en enllaços.

en: HTML filter
ca: Filtre d'HTML

en: Converts line breaks into HTML (i.e. &lt;br&gt; and &lt;p&gt; tags).
ca: Converteix els finals de línia a HTML (per exemple etiquetes &lt;br&gt; i &lt;p&gt;).

en: Turns web and e-mail addresses into clickable links.
ca: Converteix el web i les adreces de correu electrònic en enllaços clicables.

en: How to deal with HTML tags in user-contributed content. If set to "Strip disallowed tags", dangerous tags are removed (see below). If set to "Escape tags", all HTML is escaped and presented as it was typed.
ca: Com tractar amb etiquetes HTML en el contingut contribuït pels usuaris. Si s'estableix a "Llença les etiquetes rebutjades", les etiquetes perilloses s'eliminaran (mira a sota). Si s'estableix a "Escapa les etiquetes", tot l'HTML és mostra tal com es va escriure.

en: If "Strip disallowed tags" is selected, optionally specify tags which should not be stripped. JavaScript event attributes are always stripped.
ca: Si es selecciona "Llença les etiquetes rebutjades", opcionalment es poden especificar etiquetes que no es llençaran. Els atributs de JavaScript sempre es llencen.

en: Display HTML help
ca: Mostra ajuda HTML

en: If enabled, Drupal will display some basic HTML help in the long filter tips.
ca: Si s'activa, Drupal mostrarà alguna ajuda bàsica d'HTML en el suggeriment llarg de filtrat.

en: Delete input format
ca: Suprimeix el format d'entrada

en: Compose tips
ca: Trucs de composició

en: Handles the filtering of content in preparation for display.
ca: Gestiona el filtre de contingut que es prepara per visualitzar.

en: Forum topic
ca: Tema de debat

en: Enables threaded discussions about general topics.
ca: Habilita discussions amb fils sobre temes generals.

en: Manages the display of online help.
ca: Gestiona la visualització de l'ajuda en línia.

en: The machine-readable name of this content type. This field cannot be modified for system-defined content types.
ca: El nom llegible-per-la-màquina d'aquest tipus de contingut. Aquest camp no podrà ser modificat pel tipus de continguts definits-pel-sistema.

en: A brief description of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page.
ca: Una breu descripció d'aquest tipus de contingut. El text es mostrarà com a part de la llista a la pàgina <em>crea contingut</em>.

en: This content type does not have a title field.
ca: Aquest tipus de contingut no disposa del camp títol.

en: To omit the body field for this content type, remove any text and leave this field blank.
ca: Per ometre el camp del cos per aquest tipus de contingut, elimineu qualsevol text i deixeu aquest camp en blanc.

en: This text will be displayed at the top of the submission form for this content type. It is useful for helping or instructing your users.
ca: Aquest text es mostrarà a la part de dalt del formulari de la tramesa per aquest tipus de contingut. És útil per ajudar o instruir als vostres usuaris.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
ca: Els usuaris amb permisos en els <em>nodes d'administració</em> podran eliminar aquestes opcions.

en: The machine-readable name %type is already taken.
ca: El nom llegible-per-la-màquina %name ja està utilitzat.

en: Invalid machine-readable name. Please enter a name other than %invalid.
ca: El nom llegible-per-la-maquina no és vàlid. Introduïu un nom diferent de %invalid.

en: The human-readable name %name is already taken.
ca: El nom llegible-pels-humans %name ja està utilitzat.

en: The content type %name has been reset to its default values.
ca: El tipus de contingut %name s'ha reiniciat als seus valors per defecte.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
ca: Esteu segur que voleu eliminar el tipus de contingut %type?

en: Added content type %name.
ca: Tipus de contingut %name afegit.

en: If the site is experiencing problems with permissions to content, you may have to rebuild the permissions cache. Possible causes for permission problems are disabling modules or configuration changes to permissions. Rebuilding will remove all privileges to posts, and replace them with permissions based on the current modules and settings.
ca: Si el lloc està experimentant problemes amb permisos de contingut, podeu haver de refer la memòria cau dels permisos. Les possibles causes per problemes de permisos són degudes a deshabilitar mòduls o canvis a la configuració de permisos. Refer suprimirà tots els privilegis als articles i els substituirà amb permisos basats en l'actual mòdul i configuració.

en: Rebuilding may take some time if there is a lot of content or complex permission settings. After rebuilding has completed posts will automatically use the new permissions.
ca: La reconstrucció pot trigar un temps si hi ha molts continguts o configuracions de permisos complexes. Després de la reconstrucció, els articles utilitzaran automàticament els nous permisos.

en: Node access status
ca: Estat d'accés del node

en: Number of posts on main page
ca: Nombre d'articles a la portada

en: The default maximum number of posts to display per page on overview pages such as the main page.
ca: El màxim nombre d'articles per defecte a mostrar per pàgina en les pàgines de resum com la portada.

en: Demote from front page
ca: Degrada de la portada

en: Make sticky
ca: Fes estàtic

en: Remove stickiness
ca: Desfés estàtic

en: Copy of the revision from %date.
ca: Còpia de la revisió de %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
ca: @type: s'ha tornat enrere la revisió %revision del %title.

en: Below is a list of all the content types on your site. All posts that exist on your site are instances of one of these content types.
ca: A sota hi ha una llista de tots els tipus de continguts del vostre lloc. Tots els articles que existeixen al vostre lloc son instàncies d'un d'aquests tipus de contingut.

en: To create a new content type, enter the human-readable name, the machine-readable name, and all other relevant fields that are on this page. Once created, users of your site will be able to create posts that are instances of this content type.
ca: Per crear un nou tipus de contingut, entreu un nom llegible-per-humans, el nom llegible-per-màquines i tots els altres camps rellevants que hi ha en aquesta pàgina. Una vegada creat, els usuaris del vostre lloc seran capaços de crear articles que són instàncies d'aquest tipus de contingut.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
ca: Les revisions us permeten seguir les diferències entre múltiples versions d'una publicació.

en: <h1 class="title">Welcome to your new Drupal website!</h1><p>Please follow these steps to set up and start using your website:</p>
ca: <h1 class="title">Us donem la benvinguda al vostre nou lloc amb Drupal!</h1><p>Seguiu aquestes passes per a configurar i començar a utilitzar el vostre lloc web:</p>

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
ca: <strong>Configureu el vostre lloc web</strong> Una vegada dins, visiteu la <a href="@admin">secció administració</a>, on podeu <a href="@config">personalitzar i configurar</a> tots els aspectes del vostre lloc web.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
ca: <strong>Activeu funcionalitat addicional</strong> Després, visiteu la <a href="@modules">llista de mòduls</a> i activeu aquella funcionalitat amb què cobrireu les vostres necessitats. Podeu trobar mòduls addicionals a la <a href="@download_modules">secció de baixada de mòduls de Drupal</a>.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href="@themes">themes section</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href="@download_themes">Drupal themes download section</a>.
ca: <strong>Personalitzeu el disseny del vostre lloc web</strong> Per a canviar l'«aspecte i el comportament» del vostre lloc web, visiteu la <a href="@themes">secció de temes</a>. Podeu triar un dels temes inclosos o baixar-ne d'addicionals de la <a href="@download_themes">secció de baixada de temes de Drupal</a>.

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you can <a href="@content">create content</a> for your website. This message will disappear once you have promoted a post to the front page.
ca: <strong>Comenceu publicant contingut</strong> Finalment, podreu <a href="@content">crear contingut</a> per al vostre lloc web. Aquest missatge desapareixerà una vegada hàgiu promogut un article a la portada.

en: administer content types
ca: administra els tipus de contingut

en: View, edit, and delete your site's content.
ca: Mostreu, editeu i esborreu el contingut del vostre web.

en: Post settings
ca: Configuració de les entrades

en: Control posting behavior, such as teaser length, requiring previews before posting, and the number of posts on the front page.
ca: Controleu el comportament de les entrades, com la longitud de les introduccions, el requeriment de vistes prèvies abans d'enviar i el nombre d'entrades a la portada.

en: Manage posts by content type, including default status, front page promotion, etc.
ca: Gestioneu les entrades per tipus de contingut, incloent l'estat per defecte, la promoció a portada, etc.

en: Add content type
ca: Afegeix un tipus de contingut

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
ca: Permet que el contingut sigui tramès al lloc i mostrat a les pàgines.

en: No URL aliases available.
ca: No hi ha àlies d'URL disponibles.

en: Update alias
ca: Actualitza l'àlies

en: Create new alias
ca: Crea un nou àlies

en: The alias has been saved.
ca: L'àlies s'ha desat.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
ca: Esteu segur que voleu eliminar l'àlies del camí %title?

en: The path module allows you to specify aliases for Drupal URLs. Such aliases improve readability of URLs for your users and may help internet search engines to index your content more effectively. More than one alias may be created for a given page.
ca: El mòdul path us permet especificar àlies per als URL de Drupal. Aquests àlies milloren la llegibilitat dels URL pels vostres usuaris i poden ajudar als cercadors de la xarxa a indexar el vostre contingut més efectivament. Es pot crear més d'un àlies per una pàgina donada.

en: <p>Some examples of URL aliases are:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; login</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; store</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; store/products/whirlygigs</li>
    <li>node/3 =&gt; contact</li>
    </ul>
ca: <p>Alguns exemples d'àlies d'URL són:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; login</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; store</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; store/products/whirlygigs</li>
    <li>node/3 =&gt; contact</li>
    </ul>

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
ca: Entra el camí al que voleu crear un àlies seguit pel nom del nou àlies.

en: The alias has been deleted.
ca: L'àlies s'ha eliminat.

en: The path is already in use.
ca: Aquest camí ja s'utilitza.

en: URL aliases
ca: Àlies d'URL

en: Change your site's URL paths by aliasing them.
ca: Canvieu els camins URL del vostre lloc creant àlies.

en: Edit alias
ca: Edita l'àlies

en: Delete alias
ca: Elimina l'àlies

en: Add alias
ca: Afegeix un àlies

en: Allows users to rename URLs.
ca: Permet als usuaris canviar el nom de les URLs.

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
ca: Podeu publicar codi PHP. Haurieu d'incloure etiquetes &lt;?php ?&gt;.

en: PHP evaluator
ca: Avaluador de PHP

en: Failed to notify pingomatic.com (site).
ca: Fallada al notificar a pingomatic.com (lloc).

en: Alerts other sites when your site has been updated.
ca: Avisa a altres llocs quan s'actualitza el vostre lloc.

en: Most recent poll
ca: Enquesta més recent

en: Poll status
ca: Estat de l'enquesta

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
ca: Quan una enquesta està tancada els visitants no poden votar-hi més.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
ca: Després d'aquest període l'enquesta es tancarà automàticament.

en: Votes for choice @n
ca: Vots per l'opció @n

en: Negative values are not allowed.
ca: Els valors negatius no es permeten.

en: Polls
ca: Enquestes

en: edit %title
ca: edita %title

en: add new %type
ca: afegeix un nou %type

en: The name of the field. The form name is not shown to the user but used internally in the HTML code and URLs.
    Unless you know what you are doing, it is highly recommended that you prefix the form name with <code>profile_</code> to avoid name clashes with other fields. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed. An example name is "profile_favorite_color" or perhaps just "profile_color".
ca: El nom del camp. El nom del formulari no és mostrarà a l'usuari però és fa servir en el codi HTML i en els URL.
    A menys que sapigueu que esteu fent, és altament recomanable que prefixeu el nom del formulari amb <code>profile_</code> per evitar col·lisions de noms amb altres camps. Els espais o altres caràcters especials excepte el guió (-) i el subratllat (_) no estan permesos. Un exemple de nom és "profile_favorite_color" o potser només "profile_color".

en: A list of all options. Put each option on a separate line. Example options are "red", "blue", "green", etc.
ca: Una llista amb totes les opcions. Poseu cada opció en una línia independent. Alguns exemples d'opcions: "negre", "blau", "verd", etc.

en: Hidden profile field, only accessible by administrators, modules and themes.
ca: Camp ocult del perfil. Només poden accedir a ell els administradors, els mòduls i els temes.

en: Private field, content only available to privileged users.
ca: Camp privat, el contingut només és disponible als usuaris privilegiats.

en: Public field, content shown on profile page but not used on member list pages.
ca: Camp públic, el contingut es mostra a la pàgina del perfil, però no s'utilitza a les pàgines de llistat de membres.

en: Public field, content shown on profile page and on member list pages.
ca: Camp públic, el contingut es mostra a la pàgina del perfil i a les pàgines de llistat de membres.

en: The weights define the order in which the form fields are shown. Lighter fields "float up" towards the top of the category.
ca: Els pesos defineixen l'ordre en el que es mostraran els camps. Els camps més lleugers "flotaran" cap a la part superior de la categoria.

en: Form will auto-complete while user is typing.
ca: El formulari autocompletarà mentre l'usuari està escrivint.

en: The specified form name contains one or more illegal characters. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed.
ca: El nom de formulari especificat conté un o més caràcters prohibits. No es permeten espais o qualsevol altre caràcter especial excepte els guions (-) i guions baixos (_).

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
ca: El nom de camp especificat està reservat per a l'ús de Drupal.

en: The specified category name is reserved for use by Drupal.
ca: El nom de categoria especificat està reservat per a l'ús de Drupal.

en: The specified title is already in use.
ca: El títol especificat ja està en ús.

en: The specified name is already in use.
ca: El nom especificat ja està en ús.

en: A hidden field cannot be required.
ca: Un camp ocult no pot ser obligatori.

en: A hidden field cannot be set to visible on the user registration form.
ca: Un camp ocult no es pot definir com a visible al formulari de registre de l'usuari.

en: The field has been created.
ca: S'ha actualitzat el camp.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
ca: Esteu segur de voler esborrar el camp %field?

en: This action cannot be undone. If users have entered values into this field in their profile, these entries will also be deleted. If you want to keep the user-entered data, instead of deleting the field you may wish to <a href="@edit-field">edit this field</a> and change it to a hidden profile field so that it may only be accessed by administrators.
ca: Aquesta acció no es pot desfer. Si els usuaris han entrat valors en aquest camp al seu perfil, aquestes entrades també seran suprimides. Si voleu mantenir les dades introduïdes pels usuaris, enlloc de suprimir el camp podeu <a href="@edit-field">editar-lo</a> i canviar-lo per un camp ocult del perfil que només hi podran accedir els administradors.

en: The field %field has been deleted.
ca: S'ha suprimit el camp %field.

en: Profile field %field added under category %category.
ca: El camp %field del perfil s'ha afegit a la categoria %category.

en: Profile field %field deleted.
ca: El perfil del camp %field s'ha suprimit.

en: User list
ca: Llista d'usuaris

en: single-line textfield
ca: camp de text d'una línia

en: multi-line textfield
ca: camp de text de múltiples línies

en: checkbox
ca: quadre de comprovació

en: list selection
ca: selecció de llista

en: freeform list
ca: llista de formularis lliures

en: Author information
ca: Informació de l'autor

en: Link to full user profile
ca: Enllaça al perfil complet de l'usuari

en: Profile fields to display
ca: Camps de perfil a mostrar

en: Select which profile fields you wish to display in the block. Only fields designated as public in the <a href="@profile-admin">profile field configuration</a> are available.
ca: Seleccioneu quins camps del perfil voleu que es mostrin en el bloc. Només els camps designats com públics a la <a href="@profile-admin">configuració del camp de perfil</a> estan disponibles.

en: View full user profile
ca: Veure el perfil d'usuari complet

en: About %name
ca: Quant a %name

en: Put each item on a separate line or separate them by commas. No HTML allowed.
ca: Poseu cada element en una línia distinta o separeu-los per comes. No es permet HTML.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
ca: El valor proveït per %field no és un URL vàlid.

en: Create customizable fields for your users.
ca: Creeu camps personalitzats pels vostres usuaris.

en: Profile category autocomplete
ca: Autocompleta la categoria del perfil

en: Edit field
ca: Edita el camp

en: Delete field
ca: Suprimeix el camp

en: Profile autocomplete
ca: Autocompleta el perfil

en: Supports configurable user profiles.
ca: Permet l'ús de perfils d'usuari configurables.

en:  The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed. This action cannot be undone.
ca:  L'índex de cerca no es neteja però sistemàticament s'actualitza per reflectir la nova configuració. La cerca continuarà funcionant però el nou contingut no serà indexat fins que tot el contingut s'hagi tornat a reindexar. Aquesta acció no es pot desfer.

en: The index will be rebuilt.
ca: L'índex es reconstruirà.

en: Indexing status
ca: Estat d'indexació

en: Indexing throttle
ca: Regulació de la indexació

en: Indexing settings
ca: Paràmetres de la indexació

en: Minimum word length to index
ca: Mida mínima de les paraules a indexar

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
ca: El nombre de caràcters que ha de tenir una paraula per a que es pugui indexar. Un nombre més baix millora el rànquing de resultats, però també fa que la base de dades sigui major. Cada consulta de cerca ha de tenir, al menys, una paraula d'aquesta mida (o major).

en: Simple CJK handling
ca: Gestió simple CJK

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
ca: On aplicar un separador sil·làbic de xinès/japonès/coreà senzill basat en seqüències que es superposen. Desactiveu-lo si voleu emprar un pre-processador extern per a això. No afecta a altres idiomes.

en: Search form
ca: Formulari de cerca

en: search content
ca: cerca al contingut

en: use advanced search
ca: usa la cerca avançada

en: administer search
ca: administra la cerca

en: Configure relevance settings for search and other indexing options
ca: Configureu els paràmetres d'importància per la cerca i altres opcions de la indexació.

en: Top search phrases
ca: Les frases de cerca més actives

en: View most popular search phrases.
ca: Visualitzeu les frases de cerca més populars.

en: Enables site-wide keyword searching.
ca: Habilita la cerca de paraules clau per tot el web.

en: Total page generation time
ca: Temps total de generació de pàgines

en: Top pages in the past %interval
ca: Pàgines principals dels últims %interval

en: unban
ca: readmetre

en: ban
ca: prohibeix

en: Top visitors in the past %interval
ca: Visitants més actius en el passat %interval

en: Top referrers in the past %interval
ca: Principals referents dels últims %interval

en: Log each page access. Required for referrer statistics.
ca: Registre cada accés de pàgina. Es requereix per a les estadístiques de referents.

en: Content viewing counter settings
ca: Paràmetres del comptador de visualització dels continguts

en: Count content views
ca: Compta les visualitzacions dels continguts

en: Increment a counter each time content is viewed.
ca: Incrementa un comptador cada vegada que es visualitza un contingut.

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site. See <a href="@statistics">site statistics</a> for the actual information.
ca: Els paràmetres per a la informació estadística que Drupal mantindrà per al lloc. Mireu les <a href="@statistics">estadístiques del lloc</a> per a la informació recent.</p>

en: Popular content
ca: Continguts populars

en: How many content items to display in "all time" list.
ca: Quants elements de contingut per mostrar en la llista "històriques".

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
ca: Quants elements de contingut per mostrar en la llista "vist recentment".

en: Today's:
ca: D'avui:

en: All time:
ca: Històrics:

en: Last viewed:
ca: Darrera visualització:

en: View pages that have recently been visited.
ca: Veure les pàgines que han estat visitades recentment.

en: View pages that have been hit frequently.
ca: Veure pàgines que s'han accedit freqüentment.

en: Top visitors
ca: Visitants més actius

en: View visitors that hit many pages.
ca: Veure visitants que accedeixen a moltes pàgines.

en: Top referrers
ca: Referents més actius

en: View top referrers.
ca: Veure referents més actius.

en: View access log.
ca: Veure registre d'accés.

en: Control details about what and how your site logs.
ca: Controla els detalls sobre el que i com el vostre lloc genera els registres.

en: Track page visits
ca: Segueix les visites de la pàgina

en: Logs access statistics for your site.
ca: Estadístiques del registre d'accés del vostre lloc.

en: Choose which theme the administration pages should display in. If you choose "System default" the administration pages will use the same theme as the rest of the site.
ca: Trieu amb quin tema es mostraran les pàgines d'administració. Si trieu "Valor per defecte del sistema" les pàgines d'administració utilitzaran el mateix tema que la resta del lloc.

en: Please note that the <a href="!admin_theme_page">administration theme</a> is still set to the %admin_theme theme; consequently, the theme on this page remains unchanged. All non-administrative sections of the site, however, will show the selected %selected_theme theme by default.
ca: Tingueu en compte que el <a href="!admin_theme_page">tema d'administració</a> encara està establert al tema %admin_theme; conseqüentment, el tema en aquesta pàgina no ha canviat. Totes les seccions no administratives del lloc, mostraran el tema %selected_theme seleccionat per defecte.

en: User pictures in posts
ca: Imatges d'usuari en els articles

en: User pictures in comments
ca: Imatges d'usuari en els comentaris

en: Shortcut icon
ca: Icona drecera

en: Display post information on
ca: Mostra informació de l'article a

en: Enable or disable the <em>submitted by Username on date</em> text when displaying posts of the following type.
ca: Activeu o desactiveu el text <em>tramès per Usuari el dia</em> quan es mostren missatges del següent tipus.

en: Logo image settings
ca: Paràmetres de la imatge del logotip

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
ca: Si es marca, el següent logotip es mostrarà.

en: Use the default logo
ca: Utilitza el logotip predeterminat

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
ca: Activeu aquí si voleu que el tema faci servir el logotip subministrat amb ell.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
ca: El camí cap al fitxer que voleu utilitzar com el vostre logotip en lloc del logotip predeterminat.

en: Upload logo image
ca: Carrega una imatge de logotip

en: Shortcut icon settings
ca: Paràmetres de la icona drecera

en: Use the default shortcut icon.
ca: Empra la icona drecera predeterminada.

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
ca: Marqueu aquí si voleu que el tema utilitzi la icona drecera predeterminada.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
ca: El camí al fitxer de la imatge que us agradaria utilitzar com la vostra icona drecera personalitzada.

en: Upload icon image
ca: Carrega la icona

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
ca: Si no teniu accés directe als fitxers del servidor, utilitzeu aquest camp per carregar la vostra icona drecera.

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
ca: Els següents mòduls es desinstal·laran completament del lloc i <em>totes les dades d'aquests mòduls es perdran</em>!

en: Confirm uninstall
ca: Confirma la desinstal·lació

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
ca: Us agradaria continuar desinstal·lant-ho?

en: No modules selected.
ca: No hi ha mòduls seleccionats.

en: The selected modules have been uninstalled.
ca: Els mòduls seleccionats s'han desinstal·lat.

en: Default 403 (access denied) page
ca: Pàgina predeterminada per a 403 (accés denegat)

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. If unsure, specify nothing.
ca: Aquesta pàgina es mostrarà quan el document sol·licitat és denegat a l'actual usuari. Si no n'esteu segur, no poseu res.

en: Default 404 (not found) page
ca: Pàgina predeterminada per a 404 (no trobat)

en: Write errors to the log
ca: Escriu els errors al registre

en: Write errors to the log and to the screen
ca: Escriu els errors al registre i a la pantalla

en: <strong class="ok">Currently, all enabled modules are compatible with the aggressive caching policy.</strong> Please note, if you use aggressive caching and enable new modules, you will need to check this page again to ensure compatibility.
ca: <strong class="ok">Actualment, tots els mòduls activats són compatibles amb la política del mode agressiu de memòria cau.</strong> Heu de tenir en compte que si utilitzeu el mode agressiu de memòria cau i activeu nous mòduls, necessitareu verificar aquesta pàgina una altra vegada per assegurar-vos la compatibilitat.

en: Page cache
ca: Memòria cau de pàgina

en: Caching mode
ca: Mode de memòria cau

en: Aggressive (experts only, possible side effects)
ca: Agressiu (només experts, possibles efectes secundaris)

en: Bandwidth optimizations
ca: Optimitzacions d'amplada de banda

en: Public - files are available using HTTP directly.
ca: Públic - els fitxers estan disponibles utilitzant HTTP directament.

en: Private - files are transferred by Drupal.
ca: Privat - els fitxer es transfereixen per Drupal.

en: Select an image processing toolkit
ca: Trieu un joc d'eines de processament d'imatges

en: Titles plus teaser
ca: Títols més resums

en: The first day of the week for calendar views.
ca: El primer dia de la setmana per a les visualitzacions del calendari.

en: Short date format
ca: Format curt de la data

en: The short format of date display.
ca: El format curt de la visualització de la data.

en: Medium date format
ca: Format mitjà de la data

en: The medium sized date display.
ca: La mida mitjana del format de visualització de la data.

en: Long date format
ca: Format llarg de la data

en: Longer date format used for detailed display.
ca: Format més llarg de la data utilitzat per a la visualització detallada.

en: Command counters
ca: Comptadors d'ordres

en: The number of <code>SELECT</code>-statements.
ca: El nombre de declaracions <code>SELECT</code>.

en: The number of <code>INSERT</code>-statements.
ca: El nombre de declaracions <code>INSERT</code>.

en: The number of <code>UPDATE</code>-statements.
ca: El nombre de declaracions <code>UPDATE</code>.

en: The number of <code>DELETE</code>-statements.
ca: El nombre de declaracions <code>DELETE</code>.

en: The number of table locks.
ca: El nombre de bloquejos de taula.

en: The number of table unlocks.
ca: El nombre de desbloquejos de taula.

en: Query performance
ca: Rendiment de la consulta

en: The number of joins without an index; should be zero.
ca: El nombre de unions sense un índex; hauria de ser zero.

en: The number of sorts done without using an index; should be zero.
ca: El nombre d'ordenacions fetes sense utilitzar un índex; hauria de ser zero.

en: The number of times a lock could be acquired immediately.
ca: El nombre de vegades que un bloqueig podria ser adquirit immediatament.

en: The number of times the server had to wait for a lock.
ca: El nombre de vegades que el servidor ha hagut d'esperar per un bloqueig.

en: Query cache information
ca: Informació de la memòria cau de consulta

en: The number of queries in the query cache.
ca: El nombre de consultes en la memòria cau de consulta.

en: No modules are available to uninstall.
ca: No hi ha mòduls disponibles per desinstal·lar.

en: Welcome to the administration section. Here you may control how your site functions.
ca: Us donem la benvinguda a la secció d'administració. Aquí podeu controlar com funciona el vostre lloc.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
ca: Aquesta pàgina us mostra totes les tasques administratives disponibles per a cada mòdul.

en: These options control the display settings for the <code>%template</code> theme. When your site is displayed using this theme, these settings will be used. By clicking "Reset to defaults," you can choose to use the <a href="@global">global settings</a> for this theme.
ca: Aquestes opcions controlen els paràmetres de visualització per al tema <code>%template</code>. Quan es mostra el lloc fent servir aquest tema, s'utilitzaran aquests paràmetres. Fent clic a "reinicia als valors per defecte" podeu triar fer servir els <a href="@global">paràmetres globals</a> per aquest tema.

en: These options control the default display settings for your entire site, across all themes. Unless they have been overridden by a specific theme, these settings will be used.
ca: Aquestes opcions controlen els paràmetres de visualització predeterminats pel al lloc sencer, per a tots els temes. A menys que hagin estat substituïts per un tema específic, seran utilitzats aquests paràmetres.

en: The uninstall process removes all data related to a module. To uninstall a module, you must first disable it. Not all modules support this feature.
ca: El procés de desinstal·lació elimina totes les dades relacionades amb el mòdul. Per desinstal·lar un mòdul, primer l'heu de deshabilitar. No tots els mòduls suporten aquesta característica.

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the site.
ca: Seleccionant un disseny diferent canviareu l'aspecte i comportament del lloc.

en: Select your current local time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
ca: Seleccioneu la vostra hora local actual. Les dates i les hores d'aquest lloc es mostraran fent servir aquest fus horari.

en: select different theme
ca: escull un tema diferent

en: Compact mode
ca: Mode compacte

en: By task
ca: Per tasca

en: Settings for how your administrative pages should look.
ca: Paràmetres de com s'han de mostrar les pàgines administratives.

en: Change which theme your site uses or allows users to set.
ca: Canvieu el tema gràfic usat pel vostre web o els que poden seleccionar els usuaris.

en: Select the default theme.
ca: Estableix el tema predeterminat

en: Enable or disable add-on modules for your site.
ca: Habiliteu o inhabiliteu mòduls complementaris del vostre web.

en: Change basic site information, such as the site name, slogan, e-mail address, mission, front page and more.
ca: Canvieu la informació bàsica del lloc web, com el nom del lloc, eslògan, adreça de correu electrònic, missió, pàgina inicial i molt més.

en: Control how Drupal deals with errors including 403/404 errors as well as PHP error reporting.
ca: Controleu com el Drupal ha de gestionar els errors, inclosos els errors 403/404 i la informació d'errors de PHP.

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
ca: Digueu al Drupal on s'han d'emmagatzem els fitxers pujats i com s'hi accedeixen.

en: Image toolkit
ca: Joc d'eines d'imatge

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
ca: Escolliu quin joc d'eines d'imatge s'ha d'usar si en teniu diversos d'instal·lats.

en: RSS publishing
ca: Publicació RSS

en: Configure the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
ca: Configureu el nombre d'elements per canal i si els canals han de servir títols, introduccions o text complert.

en: Date and time
ca: Data i hora

en: Settings for how Drupal displays date and time, as well as the system's default timezone.
ca: Paràmetres de com Drupal ha de mostrar la data i l'hora així com la zona horària per defecte dels sistema.

en: Take the site off-line for maintenance or bring it back online.
ca: Poseu el lloc web fora de línia per a tasques de manteniment o torneu-lo a posar en línia.

en: Enable or disable clean URLs for your site.
ca: Habiliteu o inhabiliteu les URLs netes pel vostre web.

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
ca: Vegeu un informe d'estat de les operacions del vostre web i qualsevol problema detectat.

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
ca: La vostra instal·lació PHP és massa antiga. Drupal requereix com a mínim PHP %version.

en: PHP register globals
ca: Registres globals de PHP

en: <em>register_globals</em> is enabled. Drupal requires this configuration directive to be disabled. Your site may not be secure when <em>register_globals</em> is enabled. The PHP manual has instructions for <a href="http://php.net/configuration.changes">how to change configuration settings</a>.
ca: <em>register_globals</em> està habilitat. Drupal requereix que aquesta directiva de configuració estigui inhabilitada. El vostre lloc web no és segur si <em>register_globals</em> està habilitat. El manual de PHP té instruccions de <a href="http://php.net/configuration.changes">com canviar els paràmetres de configuració</a>.

en: Enabled ('@value')
ca: Habilitat ('@value')

en: Not protected
ca: No protegit

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
ca: El fitxer %file no està protegit contra modificacions i suposa un risc de seguretat. Heu de canviar els permisos d'escriptura del fitxer perquè no se'n permeti la seva sobre escriptura.

en: Cron maintenance tasks
ca: Tasques de manteniment del cron

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
ca: Podeu <a href="@cron">executar el cron manualment</a>.

en: The directory %directory is not writable.
ca: No es pot escriure al directori %directory.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
ca: Potser necessiteu configurar correctament el directori a la <a href="@admin-file-system">pàgina de configuració del sistema d'arxius</a> o canviar els permisos actuals del directori per tal que s'hi pugui escriure.

en: Writable (<em>public</em> download method)
ca: S'hi pot escriure (mètode de descàrrega <em>públic</em>)

en: Writable (<em>private</em> download method)
ca: S'hi pot escriure (mètode de descàrrega <em>privat</em>)

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
ca: Alguns mòduls tenen una actualització de l'esquema de la base de dades pendent de realitzar. Hauríeu d'executar <a href="@update">l'script d'actualització</a> immediatament.

en: Handles general site configuration for administrators.
ca: Gestiona la configuració general del lloc pels administradors.

en: Auto-throttle on anonymous users
ca: Autoregulació en els usuaris anònims

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of anonymous users currently visiting your site exceeds the specified threshold. For example, to start the throttle when your site has 250 anonymous users online at once, enter '250' in this field. Leave this value blank or set to "0" if you do not wish to auto-throttle on anonymous users. You can inspect the current number of anonymous users using the "Who's online" block.
ca: El control de regulació de congestió es pot habilitar automàticament quan el nombre d'usuaris anònims que visiten el vostre lloc excedeixi un cert llindar. Per exemple, per iniciar la regulació quan el vostre lloc tingui 250 usuaris anònims connectats, escriviu '250' en aquest camp. Deixeu aquest valor en blanc o poseu "0" si no desitgeu l’autoregulació en els usuaris anònims. Podeu examinar el nombre actual d'usuaris autenticats utilitzant el bloc "Qui està connectat?"

en: Auto-throttle on authenticated users
ca: Autoregulació d'usuaris autenticats

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of authenticated users currently visiting your site exceeds the specified threshold. For example, to start the throttle when your site has 50 registered users online at once, enter '50' in this field. Leave this value blank or set to "0" if you do not wish to auto-throttle on authenticated users. You can inspect the current number of authenticated users using the "Who's online" block.
ca: El control de regulació pot ser habilitat automàticament quan el nombre d'usuaris autenticats que visiten el vostre lloc excedeixi un cert llindar. Per exemple, per iniciar la regulació quan el vostre lloc tingui 50 usuaris registrats connectats, escriviu '50' en aquest camp. Deixeu aquest valor en blanc o poseu "0" si no desitgeu l’autoregulació en els usuaris autenticats. Podeu examinar el nombre actual d'usuaris autenticats utilitzant el bloc "Qui està connectat?"

en: Auto-throttle probability limiter
ca: Límit de probabilitat de l'autoregulació

en: The auto-throttle probability limiter is an efficiency mechanism to statistically reduce the overhead of the auto-throttle. The limiter is expressed as a percentage of page views, so for example if set to the default of 10% we only perform the extra database queries to update the throttle status 1 out of every 10 page views. The busier your site, the lower you should set the limiter value.
ca: El límit de probabilitat de l'autoregulació és un mecanisme eficient per reduir estadísticament els costs indirectes de l'autoregulació. El limitador s’expressa com un percentatge de les pàgines vistes, per exemple, si per defecte el tenim situat al 10% només es realitzaran consultes addicionals a la base de dades per actualitzar l'estat de la regulació en una de cada deu pàgines vistes. Quan més ocupat estigui el vostre lloc, més baix s'ha de fixar aquest valor.

en: %value is not a valid auto-throttle setting. Please enter a positive numeric value.
ca: %value no és un ajust d'auto-regulació vàlid. Entreu un valor numèric positiu.

en: throttle
ca: regulació

en: 1 user accessing site; throttle enabled. | @count users accessing site; throttle enabled.
ca[0]: 1 usuari al lloc; regulació habilitada
ca[1]: @count usuaris al lloc; regulació habilitada

en: 1 guest accessing site; throttle enabled. | @count guests accessing site; throttle enabled.
ca[0]: 1 visitant al lloc; regulació habilitada
ca[1]: @count visitants al lloc; regulació habilitada

en: 1 guest accessing site; throttle disabled | @count guests accessing site; throttle disabled
ca[0]: 1 visitant al lloc; regulació deshabilitada
ca[1]: @count visitants al lloc; regulació deshabilitada

en: Control how your site cuts out content during heavy load.
ca: Controla com el vostre lloc talla el contingut durant una càrrega pesada.

en: Handles the auto-throttling mechanism, to control site congestion.
ca: Gestiona el mecanisme de regulació automàtica, per controlar la congestió del lloc.

en: Users with the <a href="@permissions">upload files permission</a> can upload attachments. Users with the <a href="@permissions">view uploaded files permission</a> can view uploaded attachments. You can choose which post types can take attachments on the <a href="@types">content types settings</a> page.
ca: Els usuaris amb <a href="@permissions">permís per carregar fitxers</a> poden adjuntar fitxers. Els usuaris amb <a href="@permissions">permís per veure fitxers carregats</a> poden veure els fitxers adjunts. Podeu triar quins tipus d'articles poden tenir fitxers adjunts a la pàgina de <a href="@types">configuració de tipus de contingut</a>.

en: File uploads
ca: Càrregues de fitxer

en: Control how files may be attached to content.
ca: Controleu com els fitxers poden adjuntar-se al contingut.

en: Allows users to upload and attach files to content.
ca: Permet als usuaris carregar i adjuntar fitxers al contingut.

en: User registration settings
ca: Paràmetres del registre d'usuaris

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
ca: Els visitants poden crear comptes però es requereix l'aprovació de l'administrador.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
ca: Requereix correu de validació quan un visitant crea un compte

en: User registration guidelines
ca: Guia d'enregistrament d'usuaris

en: Picture support
ca: Suport d'imatges

en: Subdirectory in the directory %dir where pictures will be stored.
ca: Subdirectori en el directori %dir on s'emmagatzemaran les imatges.

en: Picture maximum dimensions
ca: Dimensions màximes de la imatge

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
ca: Mida màxima del fitxer per a les imatges, en píxels.

en: Picture maximum file size
ca: Mida màxima del fitxer d'imatge

en: Maximum file size for pictures, in kB.
ca: Mida màxima del fitxer per a les imatges, en KB.

en: Picture guidelines
ca: Directrius de les imatges

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
ca: Aquest text es mostra al formulari de càrrega d'imatge a més de les directrius predeterminades. És útil per a ajudar o instruir els vostres usuaris.

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
ca: El nom per a aquest rol. Per exemple: "moderador", "grup d'editors", "arquitecte del lloc".

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
ca: El nom del rol ja està assignat, escolliu-ne un altre.

en: The role has been renamed.
ca: El rol s'ha renombrat.

en: The role has been deleted.
ca: S'ha suprimit el rol.

en: Matches any number of characters, even zero characters
ca: Coincideix amb qualsevol nombre de caràcters, fins i tot zero caràcters

en: Matches exactly one character.
ca: Coincideix amb un caràcter exactament.

en: The access rule has been saved.
ca: S'ha afegit la regla d'accés.

en: The access rule has been added.
ca: S'ha afegit la regla d'accés.

en: No value entered. Please enter a test string and try again.
ca: No s'ha introduït cap valor. Introduïu una cadena de prova i torneu-ho a provar.

en: Enter a username to check if it will be denied or allowed.
ca: Introduïu un usuari per comprovar si serà permès o denegat.

en: Enter an e-mail address to check if it will be denied or allowed.
ca: Introduïu una adreça de correu electrònic per comprovar si serà permès o denegat.

en: Enter a hostname or IP address to check if it will be denied or allowed.
ca: Introduïu un nom de màquina o una adreça IP per verificar si serà permesa o denegada.

en: Check hostname
ca: Comprova el nom de la màquina

en: The username %name is not allowed.
ca: El nom d'usuari %name no és vàlid.

en: The username %name is allowed.
ca: El nom d'usuari %name és vàlid.

en: The e-mail address %mail is not allowed.
ca: L'adreça de correu %mail no és vàlida.

en: The e-mail address %mail is allowed.
ca: L'adreça de correu %mail és vàlida.

en: The hostname %host is not allowed.
ca: El nom de la màquina %host no és valid.

en: The hostname %host is allowed.
ca: El nom de la màquina %host és valid.

en: There are currently no access rules.
ca: Actualment no hi ha regles d'accés.

en: E-mail new password
ca: Envia una nova contrasenya

en: %name is not allowed to request a new password.
ca: %name no està autoritzat a demanar una nova contrasenya.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
ca: Les instruccions corresponents s'han enviat a la vostra adreça de correu electrònic.

en: Are you sure you want to delete the account %name?
ca: Esteu segur de voler eliminar el compte %name?

en: All submissions made by this user will be attributed to the anonymous account. This action cannot be undone.
ca: Totes les submissions fetes per aquest usuari s'atribuiran al compte anònim. Aquesta acció no es pot desfer.

en: %name has been deleted.
ca: %name ha estat eliminat.

en: You must enter a username.
ca: Heu d'introduir un nom d'usuari.

en: The username cannot begin with a space.
ca: El nom d'usuari no pot començar amb un espai.

en: The username cannot end with a space.
ca: El nom d'usuari no pot acabar amb un espai.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
ca: El nom d'usuari no pot contenir espais consecutius.

en: The username contains an illegal character.
ca: El nom d'usuari conté un caràcter il·legal.

en: The username is not a valid authentication ID.
ca: El nom d'usuari no és una ID d'autenticació vàlida.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
ca: El nom d'usuari %name és massa llarg: ha de tenir %max caràcters o menys.

en: You must enter an e-mail address.
ca: Heu d'introduir una adreça de correu electrònic.

en: Who's online
ca: Qui està connectat

en: User list length
ca: Mida de la llista d'usuaris

en: Online users
ca: Usuaris connectats

en: Enter the password that accompanies your username.
ca: Introduïu la contrasenya per al vostre nom d'usuari.

en: The name %name is registered using a reserved e-mail address and therefore could not be logged in.
ca: El nom %name està registrat utilitzant una adreça de correu electrònic reservada i per tant no s'ha pogut connectar.

en: Delete picture
ca: Suprimeix la imatge

en: Check this box to delete your current picture.
ca: Marqueu aquest quadre per a suprimir la vostra imatge actual.

en: An administrator created an account for you at !site
ca: Un administrador us ha creat un compte a !site

en: !username,
    
    A site administrator at !site has created an account for you. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
ca: !username,
    
    Un administrador de !site us ha creat un compte. Ara podeu iniciar sessió a !login_uri utilitzant el següent nom d'usuari i contrasenya:
    
    Nom d'usuari: !username
    Contrasenya: !password
    
    També podeu entrar fent clic en aquest enllaç o copieu-lo i aferreu-lo en el vostre navegador:
    
    !login_url
    
    Aquest inici de sessió és per un cop, només pot ser usat una vegada.
    
    Després d'iniciar sessió, sereu redirigit a !edit_uri perquè pugueu canviar la contrasenya.
    
    
    --  L'equip de !site

en: Account details for !username at !site (pending admin approval)
ca: Detalls del compte de !username a !site (pendent d'aprovació)

en: Replacement login information for !username at !site
ca: Canvi de contrasenya per a !username a !site

en: !username,
    
    A request to reset the password for your account has been made at !site.
    
    You may now log in to !uri_brief by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
ca: !username, 
    
    S'ha fet una petició per regenerar la contrasenya del vostre compte a !site. 
    
    Podeu iniciar sessió ara a !uri_brief clicant en aquest enllaç o copiant-lo i enganxant-lo al vostre navegador: 
    
    !login_url 
    
    Aquest enllaç és d'un sol inici de sessió; és a dir, sols es pot fer servir un cop. 
    
    Després d'iniciar sessió, se us dirigirà a !edit_uri on podreu canviar la vostra contrasenya.

en: Unblock the selected users
ca: Desbloqueja els usuaris seleccionats

en: Block the selected users
ca: Bloqueja els usuaris seleccionats

en: Delete the selected users
ca: Esborra els usuaris seleccionats

en: Drupal allows users to register, login, log out, maintain user profiles, etc. Users of the site may not use their own names to post content until they have signed up for a user account.
ca: Drupal permet als usuaris registrar-se, iniciar sessió, tancar la sessió, mantenir els perfils d'usuari, etc. Els usuaris del lloc no poden utilitzar el seu propi nom per enviar contingut fins que hagin donat d'alta un compte d'usuari.

en: Set up username and e-mail address access rules for new <em>and</em> existing accounts (currently logged in accounts will not be logged out). If a username or e-mail address for an account matches any deny rule, but not an allow rule, then the account will not be allowed to be created or to log in. A host rule is effective for every page view, not just registrations.
ca: Configureu les regles d'accés pels noms d'usuari i les adreces de correu electrònic per als comptes nous <em>i</em> existents (els usuaris en el sistema no seran trets fora). Si un nom d'usuari o una adreça de correu d'un compte coincideix amb alguna regla de negació d'accés, però no amb una regla de permetre l'accés, llavors el compte no es podrà crear o iniciar sessió al lloc. Una regla de sistema és efectiva per a totes les pàgines, no només per registrar-se.

en: Permissions let you control what users can do on your site. Each user role (defined on the <a href="@role">user roles page</a>) has its own set of permissions. For example, you could give users classified as "Administrators" permission to "administer nodes" but deny this power to ordinary, "authenticated" users. You can use permissions to reveal new features to privileged users (those with subscriptions, for example). Permissions also allow trusted users to share the administrative burden of running a busy site.
ca: Els permisos us permeten controlar que poden fer els usuaris al vostre lloc. Cada rol d'usuari (definit a la <a href="@role">pàgina de rols d'usuari</a>) té el seu propi joc de permisos. Per exemple, podríeu donar als usuaris classificats com "Administradors" permisos per "administrar nodes" però denegar aquesta funcionalitat als usuaris ordinaris, "autenticats". Podeu usar els permisos per mostrar noves funcionalitats als usuaris privilegiats (aquells amb subscripcions, per exemple). Els permisos també permeten als usuaris reconeguts compartir la càrrega administrativa de gestionar un lloc amb molta càrrega.

en: <p>Roles allow you to fine tune the security and administration of Drupal. A role defines a group of users that have certain privileges as defined in <a href="@permissions">user permissions</a>. Examples of roles include: anonymous user, authenticated user, moderator, administrator and so on. In this area you will define the <em>role names</em> of the various roles. To delete a role choose "edit".</p><p>By default, Drupal comes with two user roles:</p>
          <ul>
          <li>Anonymous user: this role is used for users that don't have a user account or that are not authenticated.</li>
          <li>Authenticated user: this role is automatically granted to all logged in users.</li>
          </ul>
ca: <p>Els rols permeten ajustar la seguretat i administració de Drupal. Un rol defineix un grup d'usuaris que tenen certs privilegis definits a <a href="@permissions">permisos d'usuari</a>. Exemples de rols inclouen: usuari anònim, usuari autenticat, moderador, administrador i més. En aquesta àrea definireu els <em>noms dels rols</em> dels diversos rols. Per suprimir un rol trieu "edita".</p><p>Per defecte, Drupal ve amb dos rols d'usuari:</p>
          <ul>
          <li>Anonymous user: aquest rol s'utilitza per usuaris que no tenen un compte d'usuari o que no s'han autenticat.</li>
          <li>Authenticated user: aquest rol és automàticament assignat a tots els usuaris que han entrat en el lloc.</li>
          </ul>

en: Deleted user: %name %email.
ca: Usuari suprimit: %name %email.

en: administer users
ca: administra els usuaris

en: access user profiles
ca: accedeix als perfils d'usuari

en: change own username
ca: canvia el nom d'usuari propi

en: Configure default behavior of users, including registration requirements, e-mails, and user pictures.
ca: Configureu el comportament per defecte del usuaris, incloent-hi els requeriments de registre, correus electrònics i imatges d'usuari.

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
ca: Determineu l'accés a les característiques del vostre web mitjançant la selecció de permisos per a diferents rols.

en: Edit role
ca: Edita el rol

en: Access rules
ca: Regles d'accés

en: List and create rules to disallow usernames, e-mail addresses, and IP addresses.
ca: Llisteu i creeu regles per inhabilitar noms d'usuari, correus electrònics i adreces IP.

en: Check rules
ca: Comprova regles

en: Manages the user registration and login system.
ca: Gestiona el sistema de registre i d'entrada d'usuaris.

en: By !author at @date
ca: Per !author el @date

en: Skip navigation
ca: Omet la navegació

en: All necessary changes to %file have been made. It has been set to read-only for security.
ca: S'han fet tots els canvis necessaris a l'arxiu %file. S'ha deixat amb permisos de només escriptura per raons de seguretat.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process.
ca: L'instal·lador de @drupal necessita permisos d'escriptura sobre l'arxiu %file durant el procés d'instal·lació.

en: Drupal database setup
ca: Configuració de la base de dades de Drupal

en: If more than one @drupal web site will be sharing this database, enter a table prefix for your @drupal site here.
ca: Si aquesta base de dades ha de ser compartida per més d'un lloc web @drupal, introduïu-hi el prefix de les taules per al vostre @drupal.

en: You have configured @drupal to use the default username and password. This is not allowed for security reasons.
ca: Heu configurat el vostre @drupal perquè usi el nom d'usuari i clau de pas per defecte. Això no està permès per raons de seguretat.

en: The database table prefix you have entered, %db_prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters or underscores.
ca: El prefix per les taules de la base de dades que heu entrat, %db_prefix, no és vàlid. El prefix només pot contenir caràcters alfanumèrics o guions baixos.

en: In order for Drupal to work and to proceed with the installation process you must resolve all permission issues reported above. We were able to verify that we have permission for the following commands: %commands. For more help with configuring your database server, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what any of this means you should probably contact your hosting provider.
ca: Heu de resoldre els problemes de permisos llistats més amunt abans de poder iniciar el procés d'instal·lació del Drupal. Hem pogut verificar que tenim permisos pels següents comandaments: %commands. Si necessiteu ajuda per a la configuració del vostre servidor de base de dades, vegeu el <a href="http://drupal.org/node/258">manual d'instal·lació i actualització</a>. Si no esteu segur de què vol dir això segurament hauríeu de contactar amb el vostre proveïdor d'allotjament.

en: Choose your preferred language
ca: Trieu la vostra llengua preferida

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database and replace the appropriate <em>settings.php</em> with an unmodified copy.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li></ul>
ca: <ul><li>Per començar de nou, heu de buidar la vostra base de dades i substituir l'arxiu <em>settings.php</em> per una còpia no modificada.</li><li>Per instal·lar en una base de dades diferent, editeu l'arxiu <em>settings.php</em> del directori <em>sites</em>.</li><li>Per actualitzar una instal·lació existent, procediu a fer córrer <a href="@base-url/update.php">l'script d'actualització</a>.</li></ul>

en: Modules missing
ca: Mòduls que falten

en: One or more required modules are missing. Please check the error messages and <a href="!url">try again</a>.
ca: No es troba un o més dels mòduls necessaris. Si us plau, comproveu els missatges d'error i <a href="!url">torneu-ho a provar</a>.

en: Incompatible environment
ca: Entorn incompatible

en: page not found
ca: pàgina no trobada

en: The file %file could not be saved, because it exceeds the maximum allowed size for uploads.
ca: El fitxer %file no s'ha pogut desar perquè s'ha excedit la mida màxima permesa en les càrregues.

en: Upload Error. Could not move uploaded file (%file) to destination (%destination).
ca: Error de càrrega. No s'ha pogut moure el fitxer (%file) a la destinació (%destination).

en: Built-in GD2 toolkit
ca: Joc d'eines GD2 intern

en: The built-in GD2 toolkit is installed and working properly.
ca: El joc d'eines GD2 intern està instal·lat i funciona correctament.

en: The built-in GD image toolkit requires that the GD module for PHP be installed and configured properly. For more information see <a href="@url">PHP's image documentation</a>.
ca: El joc d'eines intern GD necessita que estigui correctament instal·lat i configurat el mòdul GD per a PHP. Teniu més informació a la <a href="@url">documentació per a imatges de PHP</a>.

en: Failure to connect to your MySQL database server. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
ca: No he pogut connectar amb el vostre servidor de base de dades MySQL. El MySQL informa de l'error següent: %error.<ul><li>Esteu segur de tenir el nom d'usuari i contrasenya correctes?</li><li>Esteu segur d'haver escrit correctament el nom del servidor central de la base de dades?</li><li>Esteu segur que el servidor de la base de dades està en marxa?</li></ul>Per a més ajuda, llegiu el <a href="http://drupal.org/getting-started/5">manual d'instal·lació i actualització</a>. Si no esteu segur del significat d'aquests termes hauríeu de contactar amb el vostre proveïdor d'allotjament.

en: We were able to connect to the MySQL database server (which means your username and password are valid) but not able to select your database. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct database name?</li><li>Are you sure the database exists?</li><li>Are you sure the username has permission to access the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
ca: S'ha pogut connectar amb el servidor de base de dades MySQL (per tant el nom d'usuari i contrasenya són correctes), però no s'ha pogut seleccionar la vostra base de dades. MySQL informa del següent error: %error.<ul><li>Esteu segur que el nom de la base de dades és correcte?</li><li>Esteu segur que la base de dades existeix?</li><li>Esteu segur que aquest nom d'usuari té permís d'accés a la base de dades?</li></ul>Per més ajuda, consulteu el <a href="http://drupal.org/getting-started/5">manual d'instal·lació i actualització</a>. Si no esteu segur del significat d'aquests termes hauríeu de consultar amb el vostre proveïdor d'allotjament.

en: We were unable to create a test table on your MySQL database server with the command %query. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary MySQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
ca: No s'ha pogut crear una taula de prova en el vostre servidor de base de dades MySQL amb el comandament %query. MySQL informa del següent error:  %error.<ul><li>Esteu segur que el nom d'usuari configurat té els permisos necessaris per crear taules a la base de dades?</li></ul>Per més ajuda, consulteu el <a href="http://drupal.org/getting-started/5">manual d'instal·lació i actualització</a>. Si no esteu segur del significat d'aquests termes hauríeu de consultar amb el vostre proveïdor d'allotjament.

en: We were unable to insert a value into a test table on your MySQL database server. We tried inserting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
ca: No he pogut inserir un valor a una taula de prova del vostre servidor de base de dades MySQL. He provat d'inserir un valor amb el comandament %query i el MySQL ha informat del següent error: %error.

en: We were unable to update a value in a test table on your MySQL database server. We tried updating a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
ca: No he pogut actualitzar un valor a una taula de prova del vostre servidor de base de dades MySQL. He provat d'actualitzar un valor amb el comandament %query i el MySQL ha informat del següent error: %error.

en: We were unable to lock a test table on your MySQL database server. We tried locking a table with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
ca: No he pogut bloquejar una taula de prova del vostre servidor de base de dades MySQL. He provat de bloquejar una taula amb el comandament %query i el MySQL ha informat del següent error: %error.

en: We were unable to unlock a test table on your MySQL database server. We tried unlocking a table with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
ca: No he pogut desbloquejar una taula de prova del vostre servidor de base de dades MySQL. He provat de desbloquejar una taula amb el comandament %query i el MySQL ha informat del següent error: %error.

en: We were unable to delete a value from a test table on your MySQL database server. We tried deleting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
ca: No he pogut esborrar un valor a una taula de prova del vostre servidor de base de dades MySQL. He provat d'esborrar un valor amb el comandament %query i el MySQL ha informat del següent error: %error.

en: We were unable to drop a test table from your MySQL database server. We tried dropping a table with the command %query and MySQL reported the following error %error.
ca: No he pogut esborrar una taula de prova del vostre servidor de base de dades MySQL. He provat d'esborrar una taula amb el comandament %query i el MySQL ha informat del següent error: %error.

en: Failure to connect to your PostgreSQL database server. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li><li>Are you sure you typed the correct database name?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
ca: No he pogut connectar amb el vostre servidor de base de dades PostgreSQL. El PostgreSQL informa de l'error següent: %error.<ul><li>Esteu segur de tenir el nom d'usuari i contrasenya correctes?</li><li>Esteu segur d'haver escrit correctament el nom del servidor central de la base de dades?</li><li>Esteu segur que el servidor de la base de dades està en marxa?</li><li>Esteu segur d'haver escrit correctament el nom de la base de dades?</li></ul>Per a més ajuda, llegiu el <a href="http://drupal.org/getting-started/5">manual d'instal·lació i actualització</a>. Si no esteu segur del significat d'aquests termes hauríeu de contactar amb el vostre proveïdor d'allotjament.

en: We were unable to create a test table on your PostgreSQL database server with the command %query. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary PostgreSQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
ca: No he pogut crear una taula de prova en el vostre servidor de base de dades PostgreSQL amb el comandament %query. PostgreSQL informa del següent error: %error.<ul><li>Esteu segur que el nom d'usuari configurat té els permisos necessaris per crear taules a la base de dades?</li></ul>Per més ajuda, consulteu el <a href="http://drupal.org/getting-started/5">manual d'instal·lació i actualització</a>. Si no esteu segur del significat d'aquests termes hauríeu de consultar amb el vostre proveïdor d'allotjament.

en: We were unable to insert a value into a test table on your PostgreSQL database server. We tried inserting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
ca: No he pogut inserir un valor a una taula de prova del vostre servidor de base de dades PostgreSQL. He provat d'inserir un valor amb el comandament %query i el PostgreSQL ha informat del següent error: %error.

en: We were unable to update a value in a test table on your PostgreSQL database server. We tried updating a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
ca: No he pogut actualitzar un valor a una taula de prova del vostre servidor de base de dades PostgreSQL. He provat d'actualitzar un valor amb el comandament %query i el PostgreSQL ha informat del següent error: %error.

en: We were unable to lock a test table on your PostgreSQL database server. We tried locking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
ca: No he pogut bloquejar una taula de prova del vostre servidor de base de dades PostgreSQL. He provat de bloquejar una taula amb el comandament %query i el PostgreSQL ha informat del següent error: %error.

en: We were unable to unlock a test table on your PostgreSQL database server. We tried unlocking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
ca: No he pogut desbloquejar una taula de prova del vostre servidor de base de dades PostgreSQL. He provat de desbloquejar una taula amb el comandament %query i el PostgreSQL ha informat del següent error: %error.

en: We were unable to delete a value from a test table on your PostgreSQL database server. We tried deleting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
ca: No he pogut esborrar un valor a una taula de prova del vostre servidor de base de dades PostgreSQL. He provat d'esborrar un valor amb el comandament %query i el PostgreSQL ha informat del següent error: %error.

en: We were unable to drop a test table from your PostgreSQL database server. We tried dropping a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error %error.
ca: No he pogut esborrar una taula de prova del vostre servidor de base de dades PostgreSQL. He provat d'esborrar una taula amb el comandament %query i el PostgreSQL ha informat del següent error: %error.

en: The language %locale has been created and can now be used to import a translation. More information is available in the <a href="@locale-help">help screen</a>.
ca: S'ha creat la llengua %locale i ara es pot utilitzar per importar una traducció. Hi ha més informació disponible a la <a href="@locale-help">pantalla d'ajuda</a>.

en: The language %locale has been created.
ca: S'ha creat la llengua %locale

en: The %language language (%locale) has been created.
ca: S'ha creat la llengua %language (%locale).

en: Language list
ca: Llista de llengües

en: Select your language here, or add it below, if you are unable to find it.
ca: Seleccioneu el vostre idioma aquí, o afegiu-lo a sota, si no el trobeu.

en: Commonly this is an <a href="@iso-codes">ISO 639 language code</a> with an optional country code for regional variants. Examples include "en", "en-US" and "zh-cn".
ca: Normalment això és un <a href="@iso-codes">codi de llengua ISO 639</a> amb un codi de llengua opcional per a variants regionals. Alguns exemples: "ca", "en", "en-US" i "zh-cn".

en: Name of the language. Will be available for translation in all languages.
ca: Nom de l'idioma. Això es podrà traduir a tots els idiomes.

en: A gettext Portable Object (.po) file.
ca: Un fitxer d'objecte Portable de gettext (.po).

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, then it will be added.
ca: Seleccioneu l'idioma al que voleu afegir cadenes. Si trieu un idioma que encara no està configurat, aquest s'afegirà.

en: Select the language you would like to export in gettext Portable Object (.po) format.
ca: Selecciona l'idioma que voleu exportar amb el format d'Objecte Portable de gettext (.po).

en: Generate a gettext Portable Object Template (.pot) file with all the interface strings from the Drupal locale database.
ca: Genera una Plantilla d'Objecte Portable de gettext (.pot) amb totes les cadenes de la base de dades de Drupal.

en: Strings to search for
ca: Cadenes a cercar

en: All strings in that language
ca: Totes les cadenes d'aquest idioma

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings and %update strings were updated.
ca: La traducció s'ha importat amb èxit. Hi ha %number noves cadenes traduïdes i %update d'actualitzades.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added and %update updated.
ca: S'ha importat %file a %locale: %number cadenes noves afegides i %update actualitzades.

en: Locales
ca: Locals

en: Singhalese
ca: Singalès

en: Edit primary links
ca: Edita enllaços primaris

en: !title by !name
ca: !title per !name

en: Users can view the latest news chronologically in the <a href="@aggregator">main news aggregator display</a> or by <a href="@aggregator-sources">source</a>. Administrators can add, edit and delete feeds and choose how often to check for newly updated news for each individual feed. Administrators can also tag individual feeds with categories, offering selective grouping of some feeds into separate displays. Listings of the latest news for individual sources or categorized sources can be enabled as blocks for display in the sidebar through the <a href="@admin-block">block administration page</a>. The news aggregator requires cron to check for the latest news from the sites to which you have subscribed. Drupal also provides a <a href="@aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all of your subscribed feeds.
ca: Els usuaris poden veure les darreres notícies ordenades cronològicament a la <a href="@aggregator">vista principal de l'agregador de notícies</a> o a la <a href="@aggregator-sources">vista per font</a>. Els administradors poden afegir, editar i esborrar canals i escollir la regularitat amb la que s'actualitza el contingut de cada canal individualment. Els administradors també poden marcar els canals amb categories, oferint l'agrupament selectiu de determinats canals en vistes separades. Es poden habilitar llistats de les darreres notícies per canals individuals o per categories de fonts en blocs que es poden mostrar als costats mitjançant la <a href="@admin-block">pàgina d'administració de blocs</a>. L'agregador de notícies requereix el cron per comprovar que hi hagi notícies noves a les fonts que us hageu subscrit. Drupal també ofereix un <a href="@aggregator-opml">arxiu OPML</a> per a tots els vostres subscriptors de canals.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@aggregator">Aggregator page</a>.
ca: Per a més informació, llegiu el manual de configuració i personalització a la <a href="%aggregator">pàgina de l'agregador</a>.

en: Thousands of sites (particularly news sites and weblogs) publish their latest headlines and/or stories in a machine-readable format so that other sites can easily link to them. This content is usually in the form of an <a href="http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss">RSS</a> feed (which is an XML-based syndication standard). To display the feed or category in a block you must decide how many items to show by editing the feed or block and turning on the <a href="@block">feed's block</a>.
ca: Milers de llocs (particularment els llocs de notícies i els weblogs) publiquen els seus darrers titulars i/o històries en format llegible per màquines perquè altres llocs puguin enllaçar-les fàcilment. Aquest contingut habitualment és en la forma d'un canal <a href="http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss">RSS</a> (que és un estàndard de sindicació basat en XML). Per mostrar el canal o categoria en un bloc, heu de decidir quants elements mostrar editant el canal o bloc, i activant el <a href="@block">bloc del canal</a>.</p>

en: Add a site that has an RSS/RDF/Atom feed. The URL is the full path to the feed file. For the feed to update automatically you must run "cron.php" on a regular basis. If you already have a feed with the URL you are planning to use, the system will not accept another feed with the same URL.
ca: Afegiu un lloc que té un canal RSS/RDF/Atom. L'URL és el camí complet al fitxer del canal. Per actualitzar automàticament el canal heu d'executar "cron.php" en una base regular. Si ja teniu un canal amb l'URL que planegeu utilitzar, el sistema no acceptarà un altre canal amb el mateix URL.

en: Categories provide a way to group items from different news feeds together. Each news category has its own feed page and block. For example, you could tag various sport-related feeds as belonging to a category called <em>Sports</em>. News items can be added to a category automatically by setting a feed to automatically place its item into that category, or by using the categorize items link in any listing of news items.
ca: Les categories proveeixen d'una forma per unir elements de diferents canals de notícies. Cada categoria de notícies té la seva pròpia pàgina i bloc. Per exemple, pot marcar diversos canals relacionats amb l'esport com pertanyents a una categoria anomenada <em>Esports</em>. Els elements de notícies es poden afegir a una categoria automàticament establint que un canal posi els seus elements automàticament en aquesta categoria, o utilitzant els enllaços per categoritzar elements en qualsevol llistat d'elements de notícies.

en: Older news items will be automatically discarded. Requires crontab.
ca: Es descartaran automàticament els elements de notícies més vells. Requereix crontab.

en: The type of category selection widget which is shown on categorization pages. Checkboxes are easier to use; a multiple selector is good for working with large numbers of categories.
ca: El tipus de enginy de selecció de categoria que es mostrarà a les pàgines de categorització. Els quadres de comprovació són més fàcils d'usar, i un selector múltiple va bé per treballar amb un gran nombre de categories.

en: New items in this feed will be automatically filed in the checked categories as they are received.
ca: Els elements nous d'aquest canal s'arxivaran automàticament a les categories marcades quan es rebin.

en: A blog is a regularly updated journal or diary made up of individual posts shown in reversed chronological order. Each member of the site may create and maintain a blog.
ca: Un bloc és un diari actualitzat regularment o un diari fet d'articles individuals mostrats en ordre cronològic invers. Cada membre del lloc pot crear i mantenir un bloc.

en: Read @username's latest blog entries.
ca: Llegeix les últimes entrades del bloc de l'usuari @username.

en: The blog module allows registered users to maintain an online weblog (commonly known as a blog), often referred to as an online journal or diary. Blogs are made up of individual posts that are time stamped and are typically viewed by date as you would a diary. Blogs often contain links to web pages users have read and/or agree/disagree with.
ca: El mòdul bloc permet als usuaris registrats mantenir un weblog en línia (normalment conegut com un bloc), sovint referit com un diari o bitàcola en línia. Els blocs es fan d'articles individuals que es marquen per temps i que normalment es veuen per data tal com ho faríeu amb un diari. Sovint contenen enllaços a pàgines web que els usuaris han llegit i amb què hi estan o no d'acord.

en: The blog module adds a <em>user blogs</em> navigation link to the site, which takes any visitor to a page that displays the most recent blog entries from all the users on the site. The navigation menu has a <em>create a blog entry</em> link (which takes you to a submission form) and a <em>view personal blog</em> link (which displays your blog entries as other people will see them). The blog module also creates a <em>recent blog posts</em> block that can be enabled.
ca: El mòdul bloc afegeix un enllaç al lloc per navegar fins els <em>blocs d'usuari</em>, que envien qualsevol visitant a la pàgina que mostra les entrades més recents del bloc de tots els usuaris del lloc. El menú de navegació té un enllaç per <em>crear una entrada de bloc</em> (la qual us envia a un formulari de tramesa) i un enllaç per <em>veure el vostre bloc personal</em> (el qual us mostrarà les entrades del bloc tal com l'altre gent ho veurà). El mòdul bloc també crea un bloc <em>d'articles recents de bloc</em> que es pot habilitar.

en: If a user has the ability to post blogs, then the import module (news aggregator) will display a blog-it link next to each news item in its lists. Clicking on this takes the user to the blog submission form, with the title, a link to the item, and a link to the source into the body text already in the text box, ready for the user to add a comment or explanation. This actively encourages people to add blog entries about things they see and hear elsewhere in the website and from your syndicated partner sites.
ca: Si un usuari pot enviar blogs, llavors el mòdul import (agregador de notícies) mostrarà un enllaç "envia bloc" sobre cadascun dels nous elements a la llista. Fent clic sobre aquests durà l'usuari a un formulari de tramesa, amb un títol, un enllaç a l'element, i un enllaç a la font en el cos del text ja a la caixa del text, preparat perquè l'usuari afegeixi un comentari o una explicació. Això anima a la gent per afegir entrades al bloc sobre coses que pensen o han sentit a una altra banda al lloc i des de llocs amics que heu sindicat.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@blog">Blog page</a>.
ca: Per a més informació, llegiu el manual d'usuari i personalització a la <a href="@blog">Pàgina de bloc</a>.

en: edit own blog
ca: edita el propi bloc

en: @type: updated %title using blog API.
ca: @type: s'ha actualitzat %title utilitzant l'API de bloc.

en: Blog APIs
ca: APIs de bloc

en: Configure which content types and engines external blog clients can use.
ca: Configureu quins tipus de contingut i clients externs de bloc es poden utilitzar.

en: A book is a collaborative writing effort: users can collaborate writing the pages of the book, positioning the pages in the right order, and reviewing or modifying pages previously written. So when you have some information to share or when you read a page of the book and you didn't like it, or if you think a certain page could have been written better, you can do something about it.
ca: Un llibre és un esforç d'escriptura col·laboratiu: els usuaris poden col·laborar en l'escriptura de les pàgines del llibre, posant les pàgines en l'ordre correcte i revisant o modificant les pàgines escrites prèviament. Així quan teniu informació per compartir o quan llegiu una pàgina i no us agrada, o quan penseu que una pàgina en concret és millorable, podeu fer alguna cosa al respecte.

en: Manage site's books and orphaned book pages.
ca: Gestioneu els llibres del lloc i les pàgines orfes dels llibres.

en: The parent section in which to place this page. Note that each page whose parent is &lt;top-level&gt; is an independent, top-level book.
ca: La secció pare en la que col·locar aquesta pàgina. Tingueu en compte que cada pàgina de la que el pare és de &lt;nivell-superior&gt; és un llibre independent, de nivell-superior.

en: The parent that this page belongs in.
ca: El pare a la que pertany aquesta pàgina.

en: The parent page in the book.
ca: La pàgina pare en el llibre.

en: An explanation to help other authors understand your motivations to put this post into the book.
ca: Una explicació per ajudar a altres autors a entendre la vostra motivació per posar aquest article en el llibre.

en: The post has been added to the book.
ca: L'article s'ha afegit al llibre.

en: book
ca: llibre

en: Updated orphan book pages.
ca: Pàgines orfes del llibre actualitzades.

en: The <em>book</em> module is suited for creating structured, multi-page hypertexts such as site resource guides, manuals, and Frequently Asked Questions (FAQs). It permits a document to have chapters, sections, subsections, etc. Authors with suitable permissions can add pages to a collaborative book,  placing them into the existing document by adding them to a table of contents menu.
ca: El mòdul <em>book</em> està pensat per crear hipertexts estructurats i multi-pàgina com les guies de recursos del lloc, manuals i preguntes més freqüents (PMF). Permet que un document tengui capítols, seccions, subseccions, etc. Els autors amb els permisos adequats poden afegir pàgines a un llibre col·laboratiu, col·locant-les en el document existent afegint-les al menú de la taula de continguts.

en: Book pages have navigation elements at the bottom of the page for moving through the text.  These link to the previous and next pages in the book, as well as a link labeled <em>up</em>, leading to the level above in the structure.  More comprehensive navigation may be provided by enabling the <em>book navigation block</em> on the <a href="@admin-block">block administration page</a>.
ca: Les pàgines de llibre tenen elements de navegació a la part de baix de la pàgina per moure's a través del text. Aquests enllaços a la pàgina prèvia i següent del llibre, igual que l'enllaç etiquetat <em>amunt</em> que us dirigeix al nivell superior de l'estructura. Una navegació més comprensiva es pot proveir activant el <em>bloc de navegació de llibre</em> a la <a href="@admin-block">pàgina d'administració de bloc</a>.

en: Posts of type %book are automatically added to the book hierarchy. Users with the <em>outline posts in books</em> permission can also add content of any other type to a book, placing it into the existing book structure through the interface that's available by clicking on the <em>outline</em> tab while viewing that post.
ca: Els articles del tipus %book s'afegeixen automàticament a la jerarquia del llibre. Els usuaris amb el permís per <em>enviar sinopsi als llibres</em> poden també afegir contingut de qualsevol altre tipus en el llibre, col·locant-lo en l'estructura del llibre a través de la interfície que està disponible fent clic a la fitxa <em>sinopsi</em> mentre es veu aquell article.

en: Administrators can view a list of all books on the <a href="@admin-node-book">book administration page</a>.  In this list there is a link to an outline page for each book, from which is it possible to change the titles of sections, or to change their weight, thus reordering sections. From this administrative interface, it is also possible to determine whether there are any orphan pages - pages that have become disconnected from the rest of the book structure.
ca: Els administradors poden veure una llista de tots els llibres a la <a href="@admin-node-book">pàgina d'administració de llibre</a>. En aquesta llista hi ha un enllaç a una pàgina de sinopsi per a cada llibre, des de la que és possible canviar els títols de les seccions o canviar el seu pes, per reordenar les seccions. Des d'aquesta interfície administrativa, també és possible determinar on hi ha qualcuna pàgina orfe - pàgines que s'han desconnectat de la resta de l'estructura del llibre.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@book">Book page</a>.
ca: Per a més informació, llegiu el manual de configuració i personalització a la <a href="@book">pàgina del llibre</a>.

en: The book module offers a means to organize content, authored by many users, in an online manual, outline or FAQ.
ca: El mòdul book ofereix una manera d'organitzar el contingut, creat per molts usuaris, en un manual en línia, desconnectat o PMF.

en: Pages in a book are like a tree. As pages are edited, reorganized and removed, child pages might be left with no link to the rest of the book. Such pages are referred to as "orphan pages". On this page, administrators can review their books for orphans and reattach those pages as desired.
ca: Les pàgines a un llibre són com un arbre. Tal com les pàgines s'editen, reorganitzen i eliminen, les pàgines filles poden es poden deixar sense enllaç a la resta del llibre. Aquestes pàgines tenen el nom de "pàgines orfes". En aquesta pàgina, els administradors poden revisar les pàgines orfes dels seus llibres, i posar-les a on desitgin.

en: The outline feature allows you to include posts in the <a href="@book">book hierarchy</a>.
ca: La funcionalitat de sinopsi us permet incloure publicacions a la <a href="%book">jerarquia del llibre</a>.

en: outline posts in books
ca: esquematitzar entrades als llibres

en: create book pages
ca: crear pàgines de llibres

en: edit book pages
ca: editar pàgines de llibres

en: edit own book pages
ca: edita les pàgines pròpies de llibres

en: Allows users to collaboratively author a book.
ca: Permet als usuaris crear un llibre col·laborativament.

en: Color module allows a site administrator to quickly and easily change the color scheme of the entire site. In order for color module to work however, a theme must be specifically designed to use the color changing features. The default theme, Garland, (as well as its fixed width counterpart, Minnelli) was designed to take advantage of these features. With color module, you can easily change the color of links, backgrounds, text, and more depending on which color module enabled theme you are using. Color module requires your <a href="@url">file download method</a> to be set to public.
ca: El mòdul Color permet, a un administrador del web, canviar l'esquema de color de tot el web d'una manera fàcil i ràpida. Tant mateix, per tal que aquest mòdul funcioni correctament, el tema gràfic ha de ser dissenyat específicament per usar les característiques del canvi de color. El tema gràfic per defecte Garland, així com la seva contrepart d'amplada fixa Minnelli, han estat dissenyats específicament per fer us d'aquestes característiques. Amb el mòdul Color podeu canviar fàcilment el color d'enllaços, fons, text i molt més, tot depenent del tema gràfic sobre el que s'estigui fent el canvi. El mòdul Color necessita que el <a href="@url">mètode de descàrrega</a> estigui configurat com a públic.

en: It is important to remember that color module saves a modified copy of the theme's style.css file in the files directory, and includes it after the theme's original style.css. This means that if you make any manual changes to your theme's style.css file, you must save your color settings again, even if they haven't changed. This causes the color module generated version of style.css in the files directory to be recreated using the new version of the original file.
ca: És important recordar que el mòdul color guarda una còpia modificada del full d'estils style.css del tema gràfic en el directori dels arxius i l'inclou després del full d'estils original del tema. Això vol dir que si feu canvis manualment a l'arxiu style.css del vostre tema gràfic, heu de tornar a guardar les vostres configuracions de color, fins i tot si no les heu canviat. Això provocarà que el mòdul color regeneri la còpia de l'arxiu style.css usant la nova versió de l'arxiu original.

en: Below is a list of the latest comments posted to your site. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information , 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
ca: A sota hi ha una llista dels darrers comentaris enviats al vostre lloc. Feu clic a un assumpte per veure el comentari, al nom de l'autor per editar la informació d'usuari de l'autor, 'edita' per modificar el text i 'suprimeix' per esborrar la tramesa.

en: The contact module enables the use of both personal and site-wide contact forms, thereby facilitating easy communication within the community. While personal contact forms allow users to contact each other by e-mail, site-wide forms allow community members to contact the site administration from a central location. Users can specify a subject and message in the contact form, and also request that a copy of the e-mail be sent to their own address.
ca: El mòdul contact habilita la utilització de formularis de contacte personals i del lloc, així es facilita la comunicació amb la comunitat. Mentre els formularis de contacte personal permeten als usuaris contactar amb altres usuaris per correu electrònic, els formularis del lloc permeten als membres de la comunitat contactar amb l'administració del lloc des d'una localització central. Els usuaris poden especificar un assumpte i un missatge en el formulari de contacte i també requerir que una còpia del correu electrònic s'envii a la seva pròpia adreça.

en: Users can activate/deactivate their personal contact forms in their account settings. Upon activation, a contact tab will appear in their user profiles. Privileged users such as site administrators are able to contact users even if they have chosen not to enable this feature.
ca: Els usuaris poden activar/desactivar el seus formularis de contacte personal a la configuració del seu compte. Des de l'activació, una fitxa de contacte apareixerà en el seu perfil d'usuari. Els usuaris privilegiats com els administradors del lloc poden contactar amb els usuaris fins i tot si els usuaris no han activat aquesta funcionalitat.

en: Note that the contact tab will not appear when a user views his or her own profile; only when viewing another user's profile, if that user's contact form is enabled.
ca: Tingueu en compte que la fitxa de contacte no apareixerà quan un usuari miri el seu propi perfil; només quan mira el perfil d'un altre usuari, si el formulari de contacte d'aquell usuari està habilitat.

en: If the menu module is enabled, a menu item linking to the site-wide contact page is added to the navigation block. It is disabled by default, but can be enabled via the <a href="@menu-module">menu management</a> page. Links to the contact page may also be added to the primary and secondary links using the same page.
ca: Si el mòdul menu està activat, un element de menú enllaçant a la pàgina de contactes del lloc s'afegeix al bloc de navegació. Està desactivat per defecte, però es pot activar a través de la pàgina <a href="@menu-module">gestió de menú</a>. Els enllaços a la pàgina de contacte també es poden afegir als enllaços principals i secundaris utilitzant la mateixa pàgina.

en: For more information, please read the configuration and customization handbook page for the <a href="@contact">contact module</a>.
ca: Per a més informació, llegiu el manual de configuració i personalització a la pàgina <a href="@contact">mòdul de contacte</a>.

en: This page lets you setup <a href="@form">your site-wide contact form</a>. To do so, add one or more categories. You can associate different recipients with each category to route e-mails to different people. For example, you can route website feedback to the webmaster and direct product information requests to the sales department. On the <a href="@settings">settings page</a>, you can customize the information shown above the contact form. This can be useful to provide additional contact information such as your postal address and telephone number.
ca: Aquesta pàgina us permet configurar <a href="@form">el vostre formulari de contacte del lloc</a>. Per fer-ho, afegiu una o més categories. Podeu associar distints destinataris a cada categoria per enviar correus electrònics a distinta gent. Per exemple, podeu enviar les opinions del lloc web al webmaster i les sol·licituds d'informació de productes al departament de vendes.  A la <a href="@settings">pàgina de configuració</a>, podeu personalitzar la informació mostrada a dalt el formulari de contacte. Això pot ser útil per proveir informació de contacte addicional com l'adreça de correu postal i el nombre de telèfon.

en: The contact form has not been configured.
ca: El formulari de contacte no s'ha configurat.

en: The Drupal module uses the XML-RPC network communication protocol to connect your site with a central server that maintains a directory of client sites.
ca: El mòdul de Drupal utilitza el protocol de comunicació de xarxa XML-RPC per connectar al vostre lloc amb un servidor central que manté un directori dels llocs del client.

en: <p>Enabling the Drupal module will allow you to:</p>
    <ul>
      <li>register your site with a server, including (optionally) posting information on your installed modules and themes and summary statistics on your number of posts and users, information that can help rank Drupal modules and themes</li>
      <li>enable other sites to register with your site</li>
      <li>allow members on all sites using the Drupal module to log in to your site without registering using their distributed identification</li>
      <li>allow members to log in to any other site that uses the Drupal module, using a login name that looks much like an e-mail address: <em>username@example.com</em></li>
    </ul>
ca: <p>Activant el mòdul Drupal us permetrà:</p>
    <ul>
      <li>registrar el vostre lloc amb un servidor, inclòs (opcionalment) enviar informació dels vostres mòduls i temes instal·lats i resum estadístiques del nombre d'articles i usuaris, informació que pot ajudar a classificar les mòduls i temes de Drupal</li>
      <li>habilitar a altres llocs a registrar-se amb el vostre lloc</li>
      <li>permetre a membres de tots els llocs que utilitzin el mòdul Drupal per iniciar sessió sense registrar-se utilitzant la seva identificació distribuïda</li>
      <li>permetre a membres entrar a qualsevol altre lloc que utilitzi el mòdul Drupal, utilitzant un nom d'usuari que sembla una adreça de correu electrònic: <em>nomdusuari@example.com</em></li>
    </ul>

en: The Drupal module administration page allows you to set the xml-rpc server page and other related options.
ca: La pàgina d'administració del mòdul Drupal us permet establir la pàgina de servidor xml-rpc i altres opcions relacionades.

en: <p>If you maintain a directory of sites, you can list them on a page using the <code>drupal_client_page()</code> function. Sample instructions: </p>
    <ul>
      <li>Ensure that you have the page content type enabled, and you can use PHP in an input format.</li>
      <li>Select create content &gt;&gt; page.</li>
      <li>For input format, select PHP code.</li>
      <li>Give the page a title. For body, put:
    <pre>
    &lt;?php
    print drupal_client_page();
    ?&gt;
    </pre>
      <li>Save the page.</li>
    </ul>
ca: <p>Si manteniu un directori de llocs, podeu llistar-los a una pàgina utilitzant la funció <code>drupal_client_page()</code>. Instruccions d'exemple: </p>
    <ul>
      <li>Assegureu-vos que teniu el tipus de contingut de pàgina activat i que podeu utilitzar PHP en un format d'entrada.</li>
      <li>Seleccioneu crea contingut &gt;&gt; pàgina.</li>
      <li>Pel format d'entrada, seleccioneu codi PHP.</li>
      <li>Doneu un títol a la pàgina. Pel cos, poseu:
    <pre>
    &lt;?php
    print drupal_client_page();
    ?&gt;
    </pre>
      <li>Desa la pàgina.</li>
    </ul>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@drupal">Drupal page</a>.
ca: Per a més informació, llegiu el manual de configuració i personalització a la <a href="@drupal">pàgina de Drupal</a>.

en: Using this your site can "call home" to another Drupal server. By calling home to drupal.org and sending a list of your installed modules and themes, you help rank projects on drupal.org and so assist all Drupal administrators to find the best components for meeting their needs. If you want to register with a different server, you can change the Drupal XML-RPC server setting -- but the server has to be able to handle Drupal XML. Some XML-RPC servers may present directories of all registered sites. To get all your site information listed, go to the <a href="@site-settings">site information settings page</a> and set the site name, the e-mail address, the slogan, and the mission statement.
ca: Utilitzant això el vostre lloc pot "trucar a casa" d'altres servidors Drupal. Trucant a casa a drupal.org i enviant una llista dels vostres mòduls i temes instal·lats, podeu ajudar als projectes de classificació a drupal.org i ajudes als administradors de Drupal a trobar els millors components que encaixin amb les seves necessitats. Si voleu registrar-vos amb un servidor diferent, podeu canviar el paràmetre de servidor XML-RPC de Drupal -- però el servidor ha de ser capaç de gestionar XML de Drupal. Alguns servidors XML-RPC poden presentar directoris de tots els llocs registrats. Per aconseguir tota la vostra informació llistada, aneu a la <a href="@site-settings">pàgina de configuració d'informació del lloc</a> i establíeu el nom del lloc, l'adreça de correu electrònic, l'eslògan i la missió.

en: <p><a href="@Drupal">Drupal</a> is the name of the software that powers %this-site. There are Drupal websites all over the world, and many of them share their registration databases so that users may freely log in to any Drupal site using a single <strong>Drupal ID</strong>.</p>
    <p>So please feel free to log in to your account here at %this-site with a username from another Drupal site. The format of a Drupal ID is similar to an e-mail address: <strong>username</strong>@<em>server</em>. An example of a valid Drupal ID is <strong>mwlily</strong>@<em>drupal.org</em>.</p>
ca: <p><a href="@Drupal">Drupal</a> és el nom del programari que mou %this-site. Hi ha llocs web Drupal per tot el món i molts d'ells comparteixen les seves bases de dades de registre, per això els usuaris poden lliurement iniciar sessió a qualsevol llog Drupal utilitzant una <strong>ID Drupal</strong> única.</p>
    <p>Sigueu lliure d'entrar amb el vostre compte a %this-site amb un nom d'usuari d'un altre lloc Drupal. El format d'una ID Drupal és similar a una adreça de correu electrònic: <strong>nomdusuari</strong>@<em>servidor</em>. Un exemple d'una ID Drupal vàlida és <strong>mwlily</strong>@<em>drupal.org</em>.</p>

en: You must set the name of your site on the <a href="@url">administer &raquo; settings &raquo; site information</a> page.
ca: Heu d'establir el nom del lloc a la pàgina <a href="@url">administra &raquo; paràmetres &raquo; d'informació del lloc</a>.

en: You must set an e-mail address for your site on the <a href="@url">site information settings page</a>.
ca: Heu d'establir l'adreça de correu electrònic del lloc a la pàgina <a href="@url">paràmetres d'informació del lloc</a>.

en: You must set your site slogan on the <a href="@url">site information settings page</a>.
ca: Heu d'establir l'eslògan del lloc a la pàgina <a href="@url">paràmetres d'informació del lloc</a>.

en: You must set your site mission on the <a href="@url">site information settings page</a>.
ca: Heu d'establir la missió del lloc a la pàgina <a href="@url">paràmetres d'informació del lloc</a>.

en: Register with a Drupal server
ca: Registra amb un servidor Drupal

en: If enabled, your Drupal site will register itself with the specified Drupal XML-RPC server. For this to work properly, you must set your site's name, e-mail address, slogan and mission statement. When the Drupal XML-RPC server field is set to %drupal-xml-rpc, your web site will register itself with drupal.org. Requires the cron feature to be enabled.
ca: Si s'activa, el vostre lloc Drupal es registrarà amb el servidor XML-PRC de Drupal especificat. Per a que funcioni adequadament, heu d'establir el vostre nom de lloc, adreça de correu electrònic, eslògan i missió. Quan el camp del servidor XML-RPC de Drupal s'estableix a %drupal-xml-rpc, el vostre lloc web es registrarà amb drupal.org. Requereix que s'activi la funcionalitat de cron.

en: Drupal XML-RPC server
ca: Servidor d'XML-RPC de Drupal

en: The URL of the Drupal XML-RPC server you wish to register with.
ca: L'URL del servidor XML-RPC de Drupal amb el que us voleu registrar.

en: Send system information
ca: Envia informació de sistema

en: If enabled, your site will send information on its installed components (modules, themes, and theme engines). This information can help in compiling statistics on usage of Drupal projects.
ca: Si s'activa, el vostre lloc enviarà informació dels seus components instal·lats (mòduls, temes i motors de temes). Aquesta informació pot ajudar a recopil·lar estadístiques d'utilització dels projectes de Drupal.

en: Send statistics
ca: Envia estadístiques

en: If enabled, your site will send summary statistics on the number of registered users and the total number of posts. No private information will be sent. These data help to improve the ranking statistics of Drupal projects.
ca: Si s'activa, el vostre lloc enviarà estadístiques resumides del nombre d'usuaris registrats i del nombre total d'articles. No s'enviarà informació privada. Aquestes dades ajudaran a millorar el rànquing estadístic dels projectes de Drupal.

en: Allow other Drupal sites to register
ca: Permet a altres llocs Drupal registrar-se

en: If enabled, your Drupal site will allow other sites to register with your site and send information to this site. This functionality can be used to maintain a list of related sites.
ca: Si s'activa, el vostre lloc Drupal permetrà a altres llocs registrar-se en el vostre lloc i enviar informació a aquest lloc. Aquesta funcionalitat es pot utilitzar per mantenir una llista de llocs relacionats.

en: Authentication service
ca: Servei d'autenticació

en: If enabled, your Drupal site will accept logins with the user names of other Drupal sites, and likewise provide authentication for users logging into other Drupal sites, based on their user accounts here.
ca: Si s'activa, el vostre lloc Drupal acceptarà inicis de sessió amb els nom d'usuaris d'altres llocs Drupal, i igualment, proveeix autenticació per a usuaris que inicien sessió a altres llocs Drupal, basats en el seu compte d'aquí.

en: The URL of the default Drupal authentication server. Omit the %http prefix (e.g. drupal.org, www.example.com, etc.). If the authentication service has been enabled, users registered at the server specified here, will not need to append the server to their user name when logging into your site. This enables users to provide a briefer, more familiar username in the login form.
ca: L'URL del servidor d'autenticació Drupal predeterminat. Omet el prefixe %http (per exemple drupal.org, www.example.com, etc.). Si el servei d'autenticació s'ha habilitat, els usuaris registrats al servidor especificat aquí, no necessitaran afegir el servidor al seu nom d'usuari quan iniciïn sessió en el vostre lloc. Això habilita als usuaris a proveir d'un nom d'usuari més breu i familiar en el formulari d'inici de sessió.

en: Only accept remote logins from the above specified default authentication server and not from any other server. Useful when an external system is the solitary authority on user accounts for this site. A common usage is to enable this setting and also enable an authentication module which talks to your company's directory server.
ca: Només accepta inicis de sessió remots des dels servidors d'autenticació predeterminats de dalt i no d'altres servidors. Útil quan un sistema extern és l'única autoritat en els comptes d'usuari per aquest lloc. Una utilització comú és habilitar aquest paràmetre i també habilitar un mòdul d'autenticació que 'parla' amb el servidor de directori de la vostra empresa.

en: Ping from %name (%link).
ca: Ping de %name (%link).

en: Handling ping request
ca: Gestionar les peticions de ping

en: Failed to notify %server; error code: %errno; error message: %error_msg.
ca: Fallada a notificar %server; codi d'errada: %errno; missatge d'errada: %error_msg.

en: Sites registry
ca: Registrament de llocs

en: Register with another Drupal site (drupal.org by default) for statistics sharing, or set up your server to be a central server for registrations.
ca: Registreu amb un altre lloc Drupal (drupal.org per defecte) per compartir estadístiques o configureu el vostre servidor per ser un servidor central de registraments.

en: Distributed authentication
ca: Autenticació distribuïda

en: client ping
ca: ping de client

en: server ping
ca: ping de servidor

en: Lets you register your site with a central server and improve ranking of Drupal projects by posting information on your installed modules and themes
ca: Us permet registrar el vostre lloc web amb un servidor central i millorar el rànquing dels projectes de Drupal enviant informació dels vostres mòduls i temes instal·lats

en: The filter module allows administrators to configure  text input formats for the site. For example, an administrator may want a filter to strip out malicious HTML from user's comments. Administrators may also want to make URLs linkable even if they are only entered in an unlinked format.
ca: El mòdul filter permet als administradors configurar formats d'entrada de text per al lloc. Per exemple, un administrador pot voler un filtre per tallar HTML maliciós dels comentaris dels usuaris. Els administradors també poden voler fer els URL enllaçables encara que només s'hagin entrat en un format no enllaçable.

en: Users can choose between the available input formats when creating or editing content. Administrators can configure which input formats are available to which user roles, as well as choose a default input format. Administrators can also create new input formats. Each input format can be configured to use a selection of filters.
ca: Els usuaris poden triar entre els formats d'entrada disponibles quan creen o editen contingut. Els administradors poden configurar quins formats d'entrada estan disponibles per a cada rol d'usuari, i triar un format d'entrada predeterminat. Els administradors també poden crear nous formats d'entrada. Cada format d'entrada es pot configurar per utilitzar una selecció de filtres.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@filter">Filter page</a>.
ca: Per a més informació, llegiu el manual de configuració i personalització a la <a href="@filter">pàgina de filtre</a>.

en: 
    <p><em>Input formats</em> define a way of processing user-supplied text in Drupal. Every input format has its own settings of which <em>filters</em> to apply. Possible filters include stripping out malicious HTML and making URLs clickable.</p>
    <p>Users can choose between the available input formats when submitting content.</p>
    <p>Below you can configure which input formats are available to which roles, as well as choose a default input format (used for imported content, for example).</p>
    <p>Note that (1) the default format is always available to all roles, and (2) all filter formats can always be used by roles with the "administer filters" permission even if they are not explicitly listed in the Roles column of this table.</p>
ca: 
    <p>Els <em>formats d'entrada</em> defineixen una manera de processar el text proporcionat pels usuaris. Cada format d'entrada té els seus propis paràmetres de quins <em>filtres</em> aplicar. Els possibles filtres inclouen tallar l'HTML maliciós i fer els URL clicables.</p>
    <p>Els usuaris poden triar entre els formats d'entrada disponibles quan trameten contingut.</p>
    <p>A sota podeu configurar quins formats d'entrada estan disponibles per quins rols, i triar un format d'entrada predeterminat (utilitzat pel contingut importat, per exemple).</p>
    <p>Tingueu en compte que (1) el format predeterminat sempre està disponible per a tots els rols i que (2) tots els formats de filtre poden ser utilitzats pels rols amb el permís d'"administrar filtres" encara que no es llistin explícitament en la columna de Rols d'aquesta taula.</p>

en: 
    <p>Every <em>filter</em> performs one particular change on the user input, for example stripping out malicious HTML or making URLs clickable. Choose which filters you want to apply to text in this input format.</p>
    <p>If you notice some filters are causing conflicts in the output, you can <a href="@rearrange">rearrange them</a>.</p>
ca: 
    <p>Cada <em>filtre</em> fa un canvi particular a l'entrada de l'usuari, per exemple tallant l'HTML maliciós o fent els URL clicables. Trieu quins filtres voleu aplicar al text en aquest format d'entrada.</p>
    <p>Si noteu que alguns filtres causen conflictes amb la sortida, podeu <a href="@rearrange">ordenar-los</a>.</p>

en: 
    <p>Because of the flexible filtering system, you might encounter a situation where one filter prevents another from doing its job. For example: a word in an URL gets converted into a glossary term, before the URL can be converted in a clickable link. When this happens, you will need to rearrange the order in which filters get executed.</p>
    <p>Filters are executed from top-to-bottom. You can use the weight column to rearrange them: heavier filters "sink" to the bottom.</p>
ca: 
    <p>A causa del sistema flexible de filtrat, podeu trobar una situació a on un filtre impedeix a un altre fer la seva feina. Per exemple: una paraula a un URL és convertida a un terme del glossari, abans que l'URL pugui ser convertit a un enllaç clicable. Quan això passa, necessiteu canviar l'ordre en que els filtres s'executen.</p>
    <p>Els filtres s'executen de dalt a baix. Podeu emprar la columna de pes per reordenar-los: els més pesants "s'enfonsen" cap a baix.</p>

en: Configure how content input by users is filtered, including allowed HTML tags, PHP code tags. Also allows enabling of module-provided filters.
ca: Configureu com es filtra l'entrada de contingut dels usuaris, incloent les etiquetes HTML i codi PHP. També permet activar els filtres proveïts pels mòduls.

en: !format input format
ca: format d'entrada !format

en: 
    <h4>Using custom PHP code</h4>
    <p>If you know how to script in PHP, Drupal gives you the power to embed any script you like. It will be executed when the page is viewed and dynamically embedded into the page. This gives you amazing flexibility and power, but of course with that comes danger and insecurity if you do not write good code. If you are not familiar with PHP, SQL or with the site engine, avoid experimenting with PHP because you can corrupt your database or render your site insecure or even unusable! If you do not plan to do fancy stuff with your content then you are probably better off with straight HTML.</p>
    <p>Remember that the code within each PHP item must be valid PHP code - including things like correctly terminating statements with a semicolon. It is highly recommended that you develop your code separately using a simple test script on top of a test database before migrating to your production environment.</p>
    <p>Notes:</p><ul><li>You can use global variables, such as configuration parameters, within the scope of your PHP code but remember that global variables which have been given values in your code will retain these values in the engine afterwards.</li><li>register_globals is now set to <strong>off</strong> by default. If you need form information you need to get it from the "superglobals" $_POST, $_GET, etc.</li><li>You can either use the <code>print</code> or <code>return</code> statement to output the actual content for your item.</li></ul>
    <p>A basic example:</p>
    <blockquote><p>You want to have a box with the title "Welcome" that you use to greet your visitors. The content for this box could be created by going:</p>
    <pre>
      print t("Welcome visitor, ... welcome message goes here ...");
    </pre>
    <p>If we are however dealing with a registered user, we can customize the message by using:</p>
    <pre>
      global $user;
      if ($user->uid) {
        print t("Welcome $user->name, ... welcome message goes here ...");
      }
      else {
        print t("Welcome visitor, ... welcome message goes here ...");
      }
    </pre></blockquote>
    <p>For more in-depth examples, we recommend that you check the existing Drupal code and use it as a starting point, especially for sidebar boxes.</p>
ca: 
    <h4>Utilització de codi PHP personalitzat</h4>
    <p>Si sabeu com fer scripts en PHP, Drupal us permet incrustar qualsevol script que desitgeu. S'executarà quan es visualitzi la pàgina i s'incrustarà dinàmicament a la pàgina. Això dóna una flexibilitat increïble, però també té perill i inseguretat si no escriviu codi correcte. Si no esteu familiaritzat amb PHP, SQL o amb el motor del lloc, eviteu experimentar amb blocs PHP perquè podeu corrompre la base de dades o fer insegur o inutilitzable el lloc! Si no voleu fer coses fora del normal amb els vostres blocs aleshores estareu millor amb HTML simple.</p>
    <p>Recordeu que el codi dins de cada bloc PHP ha de ser codi PHP vàlid, incloent la terminació correcta de les ordres amb un punt i coma. Es recomana que desenvolupeu el codi utilitzant un script de prova damunt d'una base de dades de prova abans de migrar-lo a l'entorn de producció.
    <p>Notes:</p><ul></li>Podeu utilitzar variables globals, com els paràmetres de configuració, dins de l'abast d'una caixa PHP però recordeu que les variables a les quals se'ls ha donat valors dins d'una caixa PHP retindran els valors al motor o mòdul més endavant.</li><li>register_globals ara està establert a <strong>off</strong> per defecte. Si necessiteu informació de camps els heu d'obtenir de les "superglobals" $_POST, $_GET, etc.</li><li>Haurieu de utilitzar <code>return</code> per a tornar el contingut del bloc.</li></ul>
    <p>Un exemple bàsic:</p>
    <blockquote><p>Voleu tenir una caixa amb el títol "Benvingut" que utilitzareu per saludar als visitants. El contingut per a aquesta caixa es podria crear amb:</p>
    <pre>
      return t("Hola visitant, ... aquí va el missatge de benvinguda ...");
    </pre>
    <p>Si per contra esteu tractant amb un usuari registrat, es pot personalitzar el missatge utilitzant:</p>
    <pre>
      global $user;
      if ($user->uid) {
        print t("Benvingut $user->name, ... aquí va el missatge de benvinguda ...");
      }
      else
        print t("Benvingut visitant, ... aquí va el missatge de benvinguda...");
    </pre></blockquote>
    <p>Per a més exemples, us recomanem que comproveu el codi de Drupal existent i l'utilitzeu com punt de partida.</p>

en: Allows you to restrict if users can post HTML and which tags to filter out.
ca: Permet restringir si els usuaris poden enviar HTML i quines etiquetes filtrar.

en: Runs a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
ca: Executa un tros de codi PHP. L'ús d'aquest filtre hauria d'estar restringit només a administradors.

en: 
      <h2>Help topics</h2>
      <p>Help is available on the following items:</p>
      !help_pages
      <h2>Glossary of Drupal terminology</h2>
      <dl>
       <dt>Block</dt><dd>A small box containing information or content placed in a region of a web page (e.g. in a sidebar, below or above the content, or in any other region the current theme allows).</dd>
       <dt>Comment</dt><dd>Text attached to a post intended to clarify, explain, criticize, or express an opinion on the original post.</dd>
       <dt>Node</dt><dd>The basic unit of content in Drupal, often referred to as a "post". All content that can be created using the "create content" menu is a node. Keep in mind that comments, blocks, and users are <em>not</em> nodes.</dd>
       <dt>Published</dt><dd>A post that is viewable by every visitor of the site, regardless of whether he is logged in (see also "Unpublished").</dd>
       <dt>Role</dt><dd>A classification users are placed into for the purpose of setting users' permissions. A user receives the combined permissions of all roles to which he or she is subscribed.</dd>
       <dt>Taxonomy</dt><dd>A categorization system that allows the building of complex hierarchial or relational structures and tagging of content (see <a href="@taxonomy">taxonomy help</a>).</dd>
       <dt>Unpublished</dt><dd>A post that is only viewable by administrators and moderators.</dd>
       <dt>User</dt><dd>A person who has an account at your Drupal site, and is currently logged in with that account.</dd>
       <dt>Visitor</dt><dd>A person who does not have an account at your Drupal site or a person who has an account at your Drupal site but is <em>not</em> currently logged in with that account. A visitor is also called an "anonymous user".</dd>
      </dl>
ca: 
      <h2>Temes d'ajuda</h2>
      <p>Hi ha ajuda disponible per als següents elements:</p>
      !help_pages
      <h2>Glossari de terminologia de Drupal</h2>
      <dl>
       <dt>Bloc</dt><dd>Un petit diàleg que conté informació o contingut ubicat en una regió d'una pàgina web (per exemple, en un lateral, a sota o sobre el contingut o en qualsevol altra regió que admeti el tema).</dd>
       <dt>Comentari</dt><dd>Text que s'adjunta a un article per clarificar, explicar, criticar o expressar una opinió sobre l'article original.</dd>
       <dt>Node</dt><dd>La unitat bàsica de contingut en Drupal, a la que es sol fer referència com "article". Tot el contingut que es pot crear amb el menú "crea contingut" és un node. Tingueu en compte que els comentaris, els blocs i els usuaris <em>no</em> són nodes.</dd>
       <dt>Publicat</dt><dd>Un article que pot veure cada visitant del lloc, sense tenir en compte si ha iniciat sessió (vegeu també "Retirat").</dd>
       <dt>Rol</dt><dd>Una classificació dels usuaris que facilita l'assignació de permisos. Un usuari rep els permisos de tots els rols als que pertany.</dd>
       <dt>Taxonomia</dt><dd>Un sistema de categorització que permet construir estructures jeràrquiques o relacionals complexes i també etiquetar el contingut (vegeu l'<a href="@taxonomy">ajuda de la taxonomia</a>).</dd>
       <dt>No publicat</dt><dd>Un article que només poden veure els administradors i els moderadors.</dd>
       <dt>Usuari</dt><dd>Una persona que té un compte en el vostre lloc Drupal i que ha iniciat sessió amb aquest compte.</dd>
       <dt>Visitant</dt><dd>Una persona que no té un compte en el vostre lloc Drupal o una persona que té un compte però que en aquell moment <em>no</em> ha iniciat sessió amb aquell compte. Al visitant també se l'anomena "usuari anònim".</dd>
      </dl>

en: <p>This guide explains what the various modules in <a href="@Drupal">Drupal</a> do and how to configure them. Additionally, you will find a glossary of basic Drupal terminology to help get you started.</p>
    <p>It is not a substitute for the <a href="@handbook">Drupal handbook</a> available online and should be used in conjunction with it. The online reference handbook might be more up-to-date and has helpful user-contributed comments. It is your definitive reference point for all Drupal documentation.</p>
ca: <p>Aquesta guia explica com funcionen i com es configuren els mòduls de <a href="@Drupal">Drupal</a>. A més, podeu trobar un glossari amb la terminologia bàsica de Drupal per ajudar-vos a començar.</p>
    <p>No és un substitut per al <a href="@handbook">manual de Drupal</a> que està disponible al web, si no un complement. El manual de referència del web pot estar més actualitzat i ser més útil gràcies als comentaris dels usuaris. Ha de ser la vostre referència definitiva de la documentació de Drupal.</p>

en: The help module displays context sensitive help information. Users can learn how to use modules and accomplish tasks quicker with less errors by clicking on links in provided by the help module.
ca: El mòdul help mostra l'ajuda com informació contextual sensible. Els usuaris poden aprendre com els mòduls realitzen les tasques de forma més ràpida i amb menys errors si fan clic en els enllaços que proporciona el mòdul help.

en: <p>Modules can make documentation available to other modules with this module. All user help should be presented using this module. Some examples of help: </p>
    <ul>
    <li>The module's help text, displayed on the <a href="@help">help page</a> and through the module's individual help link.</li>
    <li>More elaborate help text on sites a module defines.</li>
    <li>The help for a distributed authorization module (if applicable).</li>
    </ul>
ca: <p>Els mòduls poden fer que la vostre documentació estigui disponible per a altres mòduls. Tota l'ajuda de l'usuari s'ha de presentar utilitzant aquest mòdul. Alguns exemples d'ajuda: </p>
    <ul>
    <li>El text d'ajuda del mòdul, que es mostra a la <a href="@help">pàgina d'ajuda</a> i mitjançant l'enllaç d'ajuda del propi mòdul.</li>
    <li>Un text d'ajuda més elaborat en el lloc que definiu el mòdul.</li>
    <li>L'ajuda per a un mòdul d'autorització distribuït (si és aplicable).</li>
    </ul>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@help">Help page</a>.
ca: Per a més informació, llegiu el manual de configuració i personalització a la <a href="@help">pàgina d'ajuda</a>.

en: The legacy module provides legacy handlers for upgrades from older installations. These handlers help automatically redirect references to pages from old installations and prevent <em>page not found</em> errors for your site.
ca: El mòdul legacy proporciona gestors d'herència per a les actualitzacions. Aquests gestors us ajuden a redirigir automàticament les referències a les pàgines de les instal·lacions antigues i eviten que sorgeixin errors del tipus <em>pàgina no trobada</em> en el vostre lloc.

en: The legacy module handles legacy style taxonomy page, taxonomy feed, and blog feed paths. It also handles URL upgrades from Drupal 4.1. It rewrites old-style URLs to new-style URLs (clean URLs).
ca: El mòdul legacy gestiona l'antiga pàgina de taxonomia, els orígens de la taxonomia i els camins dels canals dels blocs. També gestiona les actualitzacions de URL des de Drupal 4.1. Reescriu els URL escrits al vell estil com URL al nou estil (URL nets).

en: <p>Example Mappings:</p>
    <ul>
    <li><em>taxonomy/page/or/52,97</em> to <em>taxonomy/term/52+97</em>.</li>
    <li><em>taxonomy/feed/or/52,97</em> to <em>taxonomy/term/52+97/0/feed</em>.</li>
    <li><em>blog/feed/52</em> to <em>blog/52/feed</em>.</li>
    <li><em>node/view/52</em> to <em>node/52</em>.</li>
    <li><em>book/view/52</em> to <em>node/52</em>.</li>
    <li><em>user/view/52</em> to <em>user/52</em>.</li>
    </ul>
ca: <p>Exemples de mapatge:</p>
    <ul>
    <li><em>taxonomy/page/or/52,97</em> a <em>taxonomy/term/52+97</em>.</li>
    <li><em>taxonomy/feed/or/52,97</em> a <em>taxonomy/term/52+97/0/feed</em>.</li>
    <li><em>blog/feed/52</em> a <em>blog/52/feed</em>.</li>
    <li><em>node/view/52</em> a <em>node/52</em>.</li>
    <li><em>book/view/52</em> a <em>node/52</em>.</li>
    <li><em>user/view/52</em> a <em>user/52</em>.</li>
    </ul>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@legacy">Legacy page</a>.
ca: Per a més informació, llegiu el manual de configuració i personalització a la <a href="@legacy">pàgina de Legacy</a>.

en: Legacy filter
ca: Filtre d'herència

en: Replaces URLs from Drupal 4.1 (and lower) with updated equivalents.
ca: Substitueix els URL de Drupal 4.1 (i anteriors) amb els seus equivalents actualitzats.

en: Legacy
ca: Herència

en: Provides legacy handlers for upgrades from older Drupal installations.
ca: Proporciona gestors d'herència per a les actualitzacions des d'instal·lacions antigues de Drupal.

en: Enables the translation of the user interface to languages other than English.
ca: Permet la traducció de la interfície d'usuari a llengües diferents de l'anglès.

en: The human-readable name of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page. It is recommended that this name begins with a capital letter and consists only of letters, numbers, and <strong>spaces</strong>. This name must be unique to this content type.
ca: El nom llegible-per-humans d'aquest tipus de contingut. Aquest text es mostrarà com a part de la llista de la pàgina per <em>crea contingut</em>. Es recomana que aquest nom comenci amb majúscula i només contingui lletres, nombres i <strong>espais en blanc</strong>. Aquest nom ha de ser únic per aquest tipus de contingut.

en: The machine-readable name of this content type. This text will be used for constructing the URL of the <em>create content</em> page for this content type. This name may consist of only of lowercase letters, numbers, and underscores. Dashes are not allowed. Underscores will be converted into dashes when constructing the URL of the <em>create content</em> page. This name must be unique to this content type.
ca: El nom llegible-per-la-màquina d'aquest tipus de contingut. Aquest text s'utilitzarà per construir l'URL d'aquest tipus de contingut a la pàgina de <em>crea contingut</em>. Aquest nom només pot contenir minúscules, nombres i guions baixos. Els guions normals no estan permesos. Els subratllats poden ser convertits a guions quan es construeixi l'URL de la pàgina de <em>creació de continguts</em>. Aquest nom ha de ser únic per aquest tipus de contingut.

en: Submission form
ca: Formulari de tramesa

en: <strong>Warning:</strong> there is currently @count %type post on your site. It may not be able to be displayed or edited correctly, once you have removed this content type. | <strong>Warning:</strong> there are currently @count %type posts on your site. They may not be able to be displayed or edited correctly, once you have removed this content type.
ca[0]: <strong>Avís:</strong> Hi ha actualment @count article de %type en el vostre lloc. Pot ser que es mostri o s'editi incorrectament, un cop hageu eliminat aquest tipus de contingut.
ca[1]: <strong>Avís:</strong> Hi ha actualment @count articles de %type en el vostre lloc. Pot ser que es mostrin o s'editin incorrectament, un cop hageu eliminat aquest tipus de contingut.

en: All content in a website is stored and treated as <b>nodes</b>. Therefore nodes are any postings such as blogs, stories, polls and forums. The node module manages these content types and is one of the strengths of Drupal over other content management systems.
ca: Tot el contingut del lloc web s'emmagatzema i es tracta com un <b>node</b>. Llavors els nodes són qualsevol publicació com els blocs, les històries, enquestes i fòrums. El mòdul node gestiona aquests tipus de continguts i és un dels punts forts de Drupal front a altres sistemes de gestió de continguts.

en: Treating all content as nodes allows the flexibility of creating new types of content. It also allows you to painlessly apply new features or changes to all content. Comments are not stored as nodes but are always associated with a node.
ca: Tractant tot el contingut com un node permet la flexibilitat de crear nous tipus de contingut. També us permet, sense molt d'esforç, aplicar noves funcionalitats o canviar tot el contingut. Els comentaris no s'emmagatzemen com nodes però sempre estan associats a un node.

en: <p>Node module features</p>
    <ul>
    <li>The list tab provides an interface to search and sort all content on your site.</li>
    <li>The configure settings tab has basic settings for content on your site.</li>
    <li>The configure content types tab lists all content types for your site and lets you configure their default workflow.</li>
    <li>The search tab lets you search all content on your site</li>
    </ul>
ca: <p>Característiques del mòdul node</p>
    <ul>
    <li>La llista de fitxes proveïx una interfície per cercar i endreçar tot el contingut al vostre lloc.</li>
    <li>La fitxa dels paràmetres de configuració té una configuració bàsica pel contingut del vostre lloc.</li>
    <li>La fitxa de configuració de tipus de contingut llista tots els tipus de contingut del vostre lloc i us permet configurar el seu flux de treball predeterminat.</li>
    <li>La fitxa per cercar us permet cercar per tot el contingut del vostre lloc</li>
    </ul>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@node">Node page</a>.
ca: Per a més informació, llegiu el manual de configuració i personalització a la <a href="@node">pàgina de node</a>.

en: Enter a simple pattern to search for a post. Words are matched exactly. Phrases can be surrounded by quotes to do an exact search.
ca: Entreu un patró simple per cercar un article. Es lliga amb les paraules exactes. Les frases es poden posar entre cometes per fer una cerca exacte.

en: Are you sure you want to rebuild node permissions on the site?
ca: Esteu segur que voleu refer els permisos del node al lloc?

en: This will wipe all current node permissions and rebuild them based on current settings. Rebuilding the permissions may take a while so please be patient. This action cannot be undone.
ca: Això netejarà tots els permisos actuals del node i els refarà basant-se en la configuració actual. Refer els permisos pot tardar una estona, sigueu pacient. Aquesta acció no es pot desfer.

en: You tried to revert to an invalid revision.
ca: Heu intentat tornar a una revisió no vàlida.

en: %title has been reverted back to the revision from %revision-date
ca: %title s'ha tornat enrere a la revisió de %revision-date

en: Deletion failed. You tried to delete a non-existing revision.
ca: Ha fallat l'esborrat. Heu provat d'esborrar una revisió que no existeix.

en: Deletion failed. You tried to delete the current revision.
ca: Errada al suprimir. Heu intentat suprimir la versió actual.

en: Deleted %title revision %revision.
ca: S'ha suprimit %title amb revisió %revision.

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication. You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.
ca: La versió reduïda del vostre article mostra el seu aspecte quan es promociona a la portada o quan s'exporta per ser sindicat. Podeu inserir un delimitador "&lt;!--break--&gt;" (sense les cometes) per ajustar on es divideix l'article.

en: The %post has been updated.
ca: S'ha actualitzat el %post.

en: <strong>Create your administrator account</strong> To begin, <a href="@register">create the first account</a>. This account will have full administration rights and will allow you to configure your website.
ca: <strong>Creeu el vostre compte d'administrador</strong> Per començar, <a href="@register">crea el primer compte</a>. Aquest compte tendrà tots els permisos d'administració i us permetrà configurar el vostre lloc web.

en: The path module enables an extra field for aliases in all node input and editing forms (when users have the appropriate permissions). It also provides an interface to view and edit all URL aliases. The two permissions related to URL aliasing are "administer url aliases" and "create url aliases".
ca: El mòdul path habilita un camp extra en els formularis de tots els nodes per inserir i editar àlies (quan els usuaris tenen els permisos apropiats). També proporciona una interfície per veure i editar tots els àlies URL. Els dos permisos relacionats amb els àlies són "administra els àlies url" i "crea àlies url".

en: This module also comes with user-defined mass URL aliasing capabilities, which is useful if you wish to uniformly use URLs different from the default. For example, you may want to have your URLs presented in a different language. Access to the Drupal source code on the web server is required to set up these kinds of aliases.
ca: Aquest mòdul també disposa de funcionalitat perquè l'usuari defineixi àlies d'URL massius, molt útil si voleu utilitzar URL diferents als predeterminats. Per exemple, podeu voler presentar els URL en un idioma diferent. L'accés al codi font de Drupal en el servidor és necessari per configurar aquest tipus d’àlies.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@path">Path page</a>.
ca: Per a més informació, llegiu el manual de configuració i personalització a la <a href="@path">Pàgina de camins</a>.

en: Drupal provides users complete control over URLs through aliasing. This feature is typically used to make URLs human-readable or easy to remember. For example, one could map the relative URL 'node/1' onto 'about'. Each system path can have multiple aliases.
ca: Drupal proporciona als usuaris un control complert sobre els URL a través d’àlies. Aquesta característica s'utilitza normalment per crear URL llegibles i fàcils de recordar. Per exemple, es podria crear un URL al 'node/1' com 'quisom'. Cada sistema de camins pot crear múltiples àlies.

en: The alias %alias is already in use.
ca: L'àlies %alias ja s'està utilitzant.

en: The ping module is useful for notifying interested sites that your site has changed. It automatically sends notifications (called "pings") to the <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> service to tell it that your site has changed. In turn pingomatic will ping other services such as weblogs.com, Technorati, blo.gs, BlogRolling, Feedster.com, Moreover, etc.
ca: El mòdul ping és útil per notificar als llocs que estiguin interessats que el vostre lloc ha canviat. Envia automàticament notificacions (anomenades "pings") per al servei <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> per dir-li que el vostre lloc ha canviat. A més, pingomatic avisarà a altres serveis com weblogs.com, Technorati, blo.gs, BlogRolling, Feedster.com, Moreover, etc.

en: The ping module requires <code>cron</code> or a similar periodic job scheduler to be enabled.
ca: El mòdul ping necessita que estigui activat <code>cron</code> o qualsevol altre planificador de tasques periòdiques.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@ping">Ping page</a>.
ca: Per a més informació, llegiu el manual de configuració i personalització a la <a href="@ping">pàgina de ping</a>.

en: The poll module can be used to create simple polls for site users. A poll is a simple multiple choice questionnaire which displays the cumulative results of the answers to the poll. Having polls on the site is a good way to get instant feedback from community members.
ca: El mòdul poll pot ser utilitzat per crear enquestes simples pels usuaris del lloc. Una enquesta és un qüestionari de selecció múltiple que mostra els resultats acumulatius de les respostes de l'enquesta. Realitzar enquestes del lloc és un bon sistema per recollir opinions de la comunitat.

en: Users can create a poll. The title of the poll should be the question, then enter the answers and the "base" vote counts. You can also choose the time period over which the vote will run.The <a href="@poll">poll</a> item in the navigation menu will take you to a page where you can see all the current polls, vote on them (if you haven't already) and view the results.
ca: Els usuaris poden crear una enquesta. El títol de l'enquesta seria la pregunta, llavors introdueixen les respostes i a la "base" el comptador de vots. També podeu triar el període de temps durant el que es podrà votar. L'element <a href="@poll">enquesta</a> en el menú de navegació vos durà a una pàgina on podeu veure totes les enquestes actuals, votar-les (si encara no ho heu fet) i veure els resultats.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@poll">Poll page</a>.
ca: Per a més informació, llegiu el manual de configuració i personalització a la <a href="@poll">Pàgina d'enquestes</a>.

en: A poll is a multiple-choice question which visitors can vote on.
ca: Una enquesta és un pregunta amb múltiples respostes que els visitants poden votar.

en: You are not allowed to vote on this poll.
ca: No se us permet votar en aquesta enquesta.

en: You did not specify a valid poll choice.
ca: No heu especificat una opció vàlida a l'enquesta.

en: The profile module allows you to define custom fields (such as country, real name, age, ...) in the user profile. This permits users of a site to share more information about themselves, and can help community-based sites to organize users around profile fields.
ca: El mòdul profile permet definir camps personalitzats (com país, nom real, edat, ...) en el perfil d'usuari. Això permet als usuaris d'un lloc compartir més informació sobre ells mateixos i pot ajudar a la comunitat del lloc a organitzar els usuaris en base a camps del perfil.

en: <p>The following types of fields can be added to the user profile:</p>
    <ul>
    <li>single-line textfield</li>
    <li>multi-line textfield</li>
    <li>checkbox</li>
    <li>list selection</li>
    <li>freeform list</li>
    <li>URL</li>
    <li>date</li>
    </ul>
ca: <p>Es poden afegir al perfil de l'usuari els següents tipus de camps:</p>
    <ul>
    <li>camp de text d'una línia</li>
    <li>camp de text de més d'una línia</li>
    <li>casella de selecció</li>
    <li>llista de selecció</li>
    <li>llista de forma lliure</li>
    <li>URL</li>
    <li>data</li>
    </ul>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@profile">Profile page</a>.
ca: Per a més informació, llegiu el manual de configuració i personalització a la <a href="@profile">pàgina de perfil</a>.

en: Here you can define custom fields that users can fill in as part of their user profile (such as <em>country</em>, <em>real name</em>, <em>age</em>, ...).
ca: Aquí podeu definir camps personalitzats que els usuaris poden omplir com a part del seu perfil d'usuari (com <em>país</em>, <em>nom real</em>, <em>edat</em>,...).

en: The search module adds the ability to search for content by keywords. Search is often the only practical way to find content on a large site. Search is useful for finding users and posts by searching on keywords.
ca: El mòdul search afegeix l'habilitat de cercar continguts per paraules claus. La recerca és sovint l'única manera pràctica per trobar contingut a un lloc gran. La recerca és útil per trobar usuaris i missatges cercant per paraules clau.

en: The search engine works by maintaining an index of the words in your site's content. It indexes the posts and users. You can adjust the settings to tweak the indexing behaviour. Note that the search requires cron to be set up correctly. The index percentage sets the maximum amount of items that will be indexed in one cron run. Set this number lower if your cron is timing out or if PHP is running out of memory.
ca: El motor de cerca funciona mantenint un índex de les paraules en el contingut del vostre lloc. Indexa els missatges i usuaris. Podeu ajustar els paràmetres per millorar el comportament de la indexació. Tingueu en compte que la cerca requereix que cron es configuri correctament. El percentatge de l'índex estableix la màxima quantitat d'elements que seran indexats en una execució de cron. Establiu aquest nombre més baix si el cron tarda massa o si PHP es queda sense memòria.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@search">Search page</a>.
ca: Per a més informació, llegiu el manual de configuració i personalització a la <a href="@search">pàgina de recerca</a>.

en: The search engine works by maintaining an index of the words in your site's content. You can adjust the settings below to tweak the indexing behaviour. Note that the search requires cron to be set up correctly.
ca: El motor de cerca funciona mantenint un índex de les paraules en el contingut del vostre lloc. Podeu modificar els paràmetres a sota per ajustar el comportament de l'indexat. Tingueu en compte que la cerca requereix del cron per funcionar correctament.

en: The maximum amount of items that will be indexed in one cron run. Set this number lower if your cron is timing out or if PHP is running out of memory.
ca: El màxim nombre d'elements que s'indexaran en una execució del cron. Establiu aquest nombre més baix si el cron no està responent o si PHP s'està quedant sense memòria.

en: <p>Changing the settings below will cause the site index to be rebuilt. The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed.</p><p>The default settings should be appropriate for the majority of sites.</p>
ca: <p>Canviant la configuració de sota farà que l'índex del lloc es reconstrueixi. L'índex de cerca no es neteja però sistemàticament s'actualitza per reflectir la nova configuració. La cerca continuarà funcionant però el nou contingut no serà indexat fins que tot el contingut torni a ser reindexat.</p><p>La configuració predeterminada hauria de ser apropiada per la majoria de llocs.</p>

en: The statistics module keeps track of numerous statistics of site usage. It counts how many times, and from where each of your posts is viewed. The statistics module can be used to learn many useful things about how users are interacting with each other and with your site.
ca: El mòdul statistics manté informació de diverses estadístiques d'ús del lloc. Compta quantes vegades i des d'on es veuen els articles. El mòdul statistics es pot emprar per saber coses interessants sobre com interaccionen els usuaris entre si i amb el lloc.

en: <p>Statistics module features</p>
    <ul>
    <li>Logs show statistics for how many times your site and specific content on your site has been accessed.</li>
    <li>Referrers tells you from where visitors came from (referrer URL).</li>
    <li>Top pages shows you what's hot, what is the most popular content on your site.</li>
    <li>Top users shows you the most active users for your site.</li>
    <li>Recent hits displays information about the latest activity on your site.</li>
    <li>Node count displays the number of times a node has been accessed in the node's link section next to <em># comments</em>.</li>
    <li>Popular content block creates a block that can display the day's top viewed content, the all time top viewed content, and the last content viewed.</li>
    </ul>
ca: <p>Característiques del mòdul statistics</p>
    <ul>
    <li>Els registres mostren estadístiques sobre quants cops s'ha accedit i quin contingut del lloc s'ha servit.</li>
    <li>Referents us diu des d'on han arribat els visitants (URL de referència).</li>
    <li>Les pàgines més actives mostra el més visitat, quin és el contingut més popular del lloc.</li>
    <li>Els usuaris més actius mostra els usuaris més actius del lloc.</li>
    <li>Accessos recents mostra informació sobre l'activitat més recent del lloc.</li>
    <li>El Comptador de nodes mostra el nombre de cops que s'ha accedit a cada node en la secció de l'enllaç del node que hi ha junt a <em>nombre de comentaris</em>.</li>
    <li>El bloc de contingut popular crea un bloc que pot mostrar el contingut més visitat del dia, de sempre i l'últim contingut que s'ha vist.</li>
    </ul>

en: <p>Configuring the statistics module</p>
    <ul>
    <li>Enable access log allows you to turn the access log on and off. This log is used to store data about every page accessed, such as the remote host's IP address, where they came from (referrer), what node they've viewed, and their user name. Enabling the log adds one database call per page displayed by Drupal.</li>
    <li>Discard access logs older than allows you to configure how long an access log entry is saved, after which time it is deleted from the database table. To use this you need to run <em>cron.php</em></li>
    <li>Enable node view counter allows you to turn on and off the node-counting functionality of this module. If it is turned on, an extra database query is added for each node displayed, which increments a counter.</li>
    </ul>
ca: <p>Configurar el mòdul statistics</p>
    <ul>
    <li>Habilitant el registre d'accés us permet posar en marxa i aturar el registre d'accés. Aquest registre s'utilitza per desar dades sobre l'accés de cada pàgina, tal com les adreces IP remotes, d'on venen, quins nodes han vist, i els seus noms d'usuari. Habilitant el registre afegeix una cridada a la base de dades per a cada pàgina mostrada per Drupal.</li>
    <li>Descarteu els registres d'accés més vells, us permet configurar per quan temps una entrada del registre d'accés es desa, després d'aquest temps es suprimeix de la taula de la base de dades. Per utilitzar-ho heu d'executar <em>cron.php</em>.</li>
    <li>Habilitant el node veure comptadors us permet posar en marxa i aturar la funcionalitat del node comptador d'aquest mòdul. Si es posa en marxa, una consulta de base de dades addicional s'afegeix per a cada node mostrat, per incrementar un comptador.</li>
    </ul>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@statistics">Statistics page</a>.
ca: Per a més informació, llegiu el manual de configuració i personalització a la <a href="@statistics">pàgina d'estadístiques</a>.

en: This page shows you the most recent hits.
ca: Aquesta pàgina mostra els accessos més recents.

en: This page shows you all external referrers. These are links pointing to your web site from outside your web site.
ca: Aquesta pàgina mostra tots els referents externs. Aquests són els enllaços que apunten al web des de fora del lloc.</p>

en: When you ban a visitor, you prevent the visitor's IP address from accessing your site. Unlike blocking a user, banning a visitor works even for anonymous users. The most common use for this is to block bots/web crawlers that are consuming too many resources.
ca: Quan prohibiu un visitant, prohibiu a l'adreça IP del visitant accedir al vostre lloc. A diferència de bloquejar un usuari, prohibir un visitant funciona fins i tot per als usuaris anònims. La utilització més freqüent és per bloquejar programaris o webs restrajadors que consumeixen massa recursos.

en: Older access log entries (including referrer statistics) will be automatically discarded. Requires crontab.
ca: Es descartaran automàticament les entrades més velles del registre d'accés (incloses les estadístiques de referents). Requereix crontab.

en: The system module provides system-wide defaults such as running jobs at a particular time, and storing web pages to improve efficiency. The ability to run scheduled jobs makes administering the web site more usable, as administrators do not have to manually start jobs. The storing of web pages, or caching, allows the site to efficiently re-use web pages and improve web site performance. The system module provides control over preferences, behaviours including visual and operational settings.
ca: El mòdul de sistema proporciona tots els valors per defecte del sistema com l'execució de tasques en un moment determinat i l'emmagatzemament de pàgines web per millorar l'eficiència. La capacitat per executar tasques programades facilita l'administració del lloc web, ja que els administradors no han d'iniciar les tasques manualment. L'emmagatzemament de pàgines web, o memòria cau, permet al lloc re-utilitzar de forma eficient les pàgines i millorar el rendiment. El mòdul de sistema permet ajustar aquestes preferències, inclosos els comportaments visuals i de funcionament.

en: Some modules require regularly scheduled actions, such as cleaning up logfiles. Cron, which stands for chronograph, is a periodic command scheduler executing commands at intervals specified in seconds. It can be used to control the execution of daily, weekly and monthly jobs (or anything with a period measured in seconds). The aggregator module periodically updates feeds using cron. Ping periodically notifies services of new content on your site. Search periodically indexes the content on your site. Automating tasks is one of the best ways to keep a system running smoothly, and if most of your administration does not require your direct involvement, cron is an ideal solution. Cron can, if necessary, also be run manually.
ca: Alguns mòduls requereixen accions programades regularment, tal com netejar els fitxers de registre. Cron, que ve de cronògraf, és un programador de tasques periòdiques per executar processos a intervals especificats en segons. Es pot utilitzar per controlar l'execució de tasques diàries, setmanals i mensuals (o qualsevol cosa amb una periodicitat mesurada en segons). El mòdul aggregator actualitza periòdicament els canals amb cron. El ping notifica periòdicament als serveis dels nous continguts del lloc. La cerca periòdicament indexa el contingut del lloc. Automatitzar tasques és una de les millors maneres per mantenir un sistema funcionant sense problemes i si moltes de les tasques d'administració no requereixen la vostra acció directa, cron és una solució ideal. Cron també pot ser, si és necessari, executat manualment.

en: There is a caching mechanism which stores dynamically generated web pages in a database. By caching a web page, the system module does not have to create the page each time someone wants to view it, instead it takes only one SQL query to display it, reducing response time and the server's load. Only pages requested by <em>anonymous</em> users are cached. In order to reduce server load and save bandwidth, the system module stores and sends cached pages compressed.
ca: Hi ha un mecanisme de memòria cau que emmagatzema dinàmicament les pàgines web generades en una base de dades. Quan es desa en memòria cau una pàgina web, el mòdul system no ha de crear la pàgina cada vegada que algú vol veure-la, i només necessita una consulta SQL para mostrar-la, reduint el temps de resposta i la càrrega del servidor. Només es guarden en memòria cau les pàgines sol·licitades pels usuaris <em>anònims</em>. Per reduir la càrrega del servidor i estalviar ample de banda, el mòdul system emmagatzema i envia comprimides les pàgines de la memòria cau.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@system">System page</a>.
ca: Per a més informació, llegiu el manual de configuració i personalització a la <a href="@system">pàgina de sistema</a>.

en: Select which themes are available to your users and specify the default theme. To configure site-wide display settings, click the "configure" task above. Alternately, to override these settings in a specific theme, click the "configure" link for the corresponding theme. Note that different themes may have different regions available for rendering content like blocks. If you want consistency in what your users see, you may wish to enable only one theme.
ca: Seleccioneu quins temes estaran disponibles pels usuaris i especifiqueu el tema predeterminat. Per configurar visualitzacions amples pel lloc, feu clic a la tasca "configura" de sobre. Alternativament, per invalidar aquesta configuració a un tema específic, feu clic a l'enllaç "configura" pel tema corresponent. Tingueu en compte que els diferents temes poden tenir diferents regions disponibles per dibuixar el contingut com els blocs. Si voleu tenir consistència amb el que els usuaris veuen, potser vulgueu habilitar només un tema.

en: <p>Modules are plugins for Drupal that extend its core functionality. Here you can select which modules are enabled. Click on the name of the module in the navigation menu for their individual configuration pages. Once a module is enabled, new <a href="@permissions">permissions</a> might be made available. Modules can automatically be temporarily disabled to reduce server load when your site becomes extremely busy by enabling the throttle.module and checking throttle. The auto-throttle functionality must be enabled on the <a href="@throttle">throttle configuration page</a> after having enabled the throttle module.</p>
    <p>It is important that <a href="@update-php">update.php</a> is run every time a module is updated to a newer version.</p><p>You can find all administration tasks belonging to a particular module on the <a href="@by-module">administration by module page</a>.</p>
ca: <p>Els mòduls són connectors per a Drupal que amplien la seva funcionalitat. Aquí podeu seleccionar quins mòduls activar. Feu clic sobre el nom del mòdul al menú de navegació per les seves pàgines de configuració. Una vegada s'ha habilitat un mòdul, un nou <a href="@permissions">permís</a> podria estar disponible. Els mòduls es poden deshabilitar temporalment per reduir la càrrega del sistema quan el vostre lloc esdevé extremadament ocupat habilitant el mòdul throttle. La funcionalitat auto-regular ha d'esser activada a la <a href="@throttle">pàgina de configuració de throttle</a> després d'haver habilitat el mòdul throttle.</p>
    <p>És important que <a href="@update-php">update.php</a> s'executi cada cop que un mòdul s'actualitzi a una versió més nova.</p><p>Podeu trobar totes les tasques administratives que pertanyen a un mòdul particular a la <a href="@by-module">pàgina d'administració del mòdul</a>.</p>

en: Here you can find a short overview of your Drupal site's parameters as well as any problems detected with your installation. It is useful to copy/paste this information when you need support.
ca: Aquí podeu trobar un resum dels paràmetres del vostre lloc Drupal així com qualsevol problema detectat amb la instal·lació. És útil copiar i aferrar aquesta informació quan necessiteu ajuda.

en: Enable or disable page caching for anonymous users, and enable or disable CSS preprocessor.
ca: Habiliteu o deshabiliteu la memòria cau de pàgina pels usuaris anònims, i habiliteu o deshabiliteu el preprocessador CSS.

en: View system logs and other status information.
ca: Veure els registres de sistema i altra informació d'estat.

en: This option makes Drupal emit "clean" URLs (i.e. without <code>?q=</code> in the URL.)
ca: Aquesta opció fa que Drupal emeti URL "nets" (per exemple sense <code>?q=</code> a l'URL).

en:  Before enabling clean URLs, you must perform a test to determine if your server is properly configured. If you are able to see this page again after clicking the "Run the clean URL test" link, the test has succeeded and the radio buttons above will be available. If instead you are directed to a "Page not found" error, you will need to change the configuration of your server. The <a href="@handbook">handbook page on Clean URLs</a> has additional troubleshooting information. !run-test
ca:  Abans d'activar els URL nets, heu d'executar una prova per determinar si el vostre servidor està correctament configurat. Si sou capaç de veure aquesta pàgina una altra vegada després de fer clic a l'enllaç "Executa la prova dels URL nets", la prova ha estat satisfactòria i els botons de sobre estaran disponibles. Si en canvi heu estat dirigit a l'error "Pàgina no trobada", necessitareu canviar la configuració del vostre servidor. La <a href="@handbook">pàgina del manual en URL nets</a> té informació addicional per resoldre el problema. !run-test

en: Run the clean URL test
ca: Executa la prova de les URLs netes

en:  You have successfully demonstrated that clean URLs work on your server. You may enable/disable them as you wish.
ca:  Heu demostrat amb èxit que els URL nets funcionen en el vostre servidor. Podeu activar o desactivar-los quan vulgueu.

en: Where Drupal, PHP and SQL errors are logged. On a production server it is recommended that errors are only written to the error log. On a test server it can be helpful to write logs to the screen.
ca: A on les errades de Drupal, PHP i SQL són registrades. En un servidor en producció es recomana que les errades siguin només escrites al registre d'error. En un servidor en proves pot ser d'ajuda escriure els registres a la pantalla.

en: The normal cache mode is suitable for most sites and does not cause any side effects. The aggressive cache mode causes Drupal to skip the loading (init) and unloading (exit) of enabled modules when serving a cached page. This results in an additional performance boost but can cause unwanted side effects.
ca: El mode normal de memòria cau és adequat per a la majoria de llocs i no provoca efectes secundaris. El mode agressiu de memòria cau fa que Drupal es salti la càrrega (init) i la descàrrega (exit) dels mòduls activats quan es serveix una pàgina en memòria cau. Això ocasiona una millora en el rendiment però pot provocar efectes secundaris indesitjats.

en: <strong class="error">The following enabled modules are incompatible with aggressive mode caching and might not function properly: %modules</strong>
ca: <strong class="error">Els mòduls activats següents són incompatibles amb el mode agressiu de memòria cau i podrien no funcionar correctament: %modules</strong>

en: Enabling the cache will offer a significant performance boost. Drupal can store and send compressed cached pages requested by <em>anonymous</em> users. By caching a web page, Drupal does not have to construct the page each time someone wants to view it.
ca: Activant la memòria cau oferirà un increment significant del rendiment. Drupal pot emmagatzemar i enviar pàgines comprimides en memòria cau sol·licitades per usuaris <em>anònims</em>. Enviant pàgines a la memòria cau, Drupal no ha de construir la pàgina cada cop que algú vol veure-la.

en: Normal (recommended, no side effects)
ca: Normal (recomanat, sense efectes secundaris)

en: These options can help reduce both the size and number of requests made to your website. This can reduce the server load, the bandwidth used, and the average page loading time for your visitors.
ca: Aquestes opcions poden ajudar a reduir tant la quantitat com el nombre de sol·licituds fetes al vostre lloc web. Això pot reduir la càrrega del servidor, l'ample de banda emprat i el temps mitjà de càrrega de la pàgina pels vostres visitants.

en: Aggregate and compress CSS files
ca: Afegeix i comprimeix els fitxers CSS

en: Some Drupal modules include their own CSS files. When these modules are enabled, each module's CSS file adds an additional HTTP request to the page, which can increase the load time of each page. These HTTP requests can also slightly increase server load. It is recommended to only turn this option on when your site is in production, as it can interfere with theme development. This option is disabled if you have not set up your files directory, or if your download method is set to private.
ca: Alguns mòduls de Drupal inclouen els seus propis fitxers CSS. Quan aquests mòduls s'activen, cada fitxer CSS del mòdul afegeix una sol·licitud addicional HTTP a la pàgina, que pot incrementar el temps de càrrega de cada pàgina. Aquestes sol·licituds HTTP també poden incrementar significativament la càrrega del servidor. Es recomana activar aquesta opció només quan el lloc és en producció, ja que pot interferir amb el desenvolupament del tema. Aquesta opció està deshabilitada si no heu configurat el directori de fitxers, o si el mètode de descàrrega s'ha configurat com privat.

en: A file system path where the files will be stored. This directory has to exist and be writable by Drupal. If the download method is set to public this directory has to be relative to the Drupal installation directory, and be accessible over the web. When download method is set to private this directory should not be accessible over the web. Changing this location after the site has been in use will cause problems so only change this setting on an existing site if you know what you are doing.
ca: Un camí al sistema de fitxers on s'emmagatzemaran els fitxers. Aquest directori ha d'existir i Drupal hi ha de poder escriure. Si el mètode de descàrrega està establert a públic, aquest directori ha de ser relatiu al directori d'instal·lació de Drupal, i ser accessible per web. Quan el mètode de descàrrega està establert a privat, aquest directori no hauria de ser accessible per web. Canviar aquesta ubicació una vegada aquest lloc ha estat en ús causarà problemes, així que només hauríeu de canviar aquest paràmetre en llocs ja existents si sabeu el que feu.

en: Location where uploaded files will be kept during previews. Relative paths will be resolved relative to the Drupal installation directory.
ca: La localització on es carreguen els fitxers es mantendrà durant la previsualització. Els camins relatius seran resolts segons el directori d'instal·lació de Drupal.

en: If you want any sort of access control on the downloading of files, this needs to be set to <em>private</em>. You can change this at any time, however all download URLs will change and there may be unexpected problems so it is not recommended.
ca: Si voleu un cert control d'accés en la descàrrega d'arxius, necessiteu establir això a <em>privat</em>. Podeu canviar-ho en qualsevol moment, però tots els URL de descàrrega canviaran i pot haver-hi problemes no esperats, per tant no es recomana.

en: No image toolkits found. Drupal will use PHP's built-in GD library for image handling.
ca: No s'ha trobat cap joc d'eines d'imatge. Drupal utilitzarà la llibreria GD integrada de PHP per gestionar imatges.

en: The default number of items to include in a feed.
ca: El nombre predeterminat d'elements que s'han d'incloure en un canal.

en: Global setting for the length of XML feed items that are output by default.
ca: Les opcions globals per a la longitud dels elements de canal XML que es mostren per defecte.

en: Configurable time zones
ca: Zones horàries configurables

en: Enable or disable user-configurable time zones. When enabled, users can set their own time zone and dates will be updated accordingly.
ca: Habiliteu o deshabiliteu les zones horàries configurables per l'usuari. Quan s'habilita, els usuaris poden establir les seves zones horàries i les dates s'actualitzaran en concordança.

en: Cron run failed
ca: L'execució de cron ha fallat

en: The MySQL query cache can improve performance of your site by storing the result of queries.  Then, if an identical query is received later, the MySQL server retrieves the result from the query cache rather than parsing and executing the statement again.
ca: La memòria cau de consulta de MySQL pot millorar el rendiment del lloc web emmagatzemant el resultat de les consultes. Llavors, si més tard es rep una consulta idèntica, el servidor MySQL recupera el resultat de la memòria cau de consulta enlloc de analitzar i executar la consulta un altre cop.

en: The number of times that MySQL found previous results in the cache.
ca: El nombre de vegades que MySQL ha trobat resultats previs a la memòria cau.

en: The number of times that MySQL added a query to the cache (misses).
ca: El nombre de vegades que MySQL ha afegit una consulta a la memòria cau.

en: The number of times that MySQL had to remove queries from the cache because it ran out of memory.  Ideally should be zero.
ca: El nombre de vegades que MySQL ha hagut de suprimir consultes de la memòria cau degut que s'ha quedat sense memòria. Idealment hauria de ser zero.

en: Your shortcut icon or 'favicon' is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
ca: La icona drecera "favicon" es mostra en la barra de direccions i en els marcadors de quasi tot els navegadors.

en: Engine-specific settings
ca: Paràmetres específics del motor

en: Produce a less compact layout that includes descriptions.
ca: Fes una disposició menys compacte que inclogui les descripcions.

en: Produce a more compact layout that doesn't include descriptions.
ca: Fes una disposició més compacte que no inclogui les descripcions.

en: URL Filter module was disabled; this functionality has now been added to core.
ca: El mòdul URL Filter s'ha inhabilitat; aquesta funcionalitat s'ha afegit ara al codi del nucli.

en: legacy
ca: herència

en: The throttle module provides a congestion control throttling mechanism for automatically detecting a surge in incoming traffic. If the site gets linked to by a popular website, or otherwise comes under a "Denial of Service" (DoS) attack, your webserver might become overwhelmed. This mechanism is utilized by other modules to automatically optimize their performance by temporarily disabling CPU-intensive functionality. For example, in the site theme, you might choose to disable pictures when the site is too busy (reducing bandwidth), or in modules, you might choose to disable some complicated logic (reducing CPU utilization).
ca: El mòdul throttle proporciona un mecanisme regulador de la congestió que detecta automàticament aglomeracions en el tràfic entrant.  Si el lloc és enllaçat per un web molt popular, o pateix un atac de "denegació de servei" (DoS), el vostre servidor pot saturar-se. Aquest mecanisme s'utilitza per altres mòduls per optimitzar automàticament el seu funcionament, deshabilitant temporalment les funcionalitats que requereixin un ús intensiu de la CPU. Per exemple, en el tema del lloc, pot ser que decidiu deshabilitar certes imatges quan el lloc estigui massa ocupat (reduint l'ample de banda), o en els mòduls, pot ser que vulgueu deshabilitar certa lògica complicada (reduint la utilització de la CPU).

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of anonymous or authenticated users currently visiting the site exceeds the specified threshold.
ca: El control de regulació de la congestió pot ser habilitat automàticament quan el nombre d'usuaris anònims o autenticats que visiten actualment el lloc excedeix un cert llindar.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@throttle">Throttle page</a>.
ca: Per a més informació, llegiu el manual de configuració i personalització a la <a href="@throttle">Pàgina de regulació</a>.

en: If your site gets linked to by a popular website, or otherwise comes under a "Denial of Service" (DoS) attack, your webserver might become overwhelmed. This module provides a congestion control throttling mechanism for automatically detecting a surge in incoming traffic. This mechanism is utilized by other Drupal modules to automatically optimize their performance by temporarily disabling CPU-intensive functionality.
ca: Si el vostre lloc és enllaçat per un web popular, o pateix un atac de "denegació de servei" (DoS), el vostre servidor pot saturar-se. Aquest mòdul de regulació proporciona un mecanisme de control de la congestió que detecta automàticament aglomeracions en el tràfic entrant. Aquest mecanisme s'utilitza per altres mòduls de Drupal per optimitzar automàticament el seu funcionament, deshabilitant temporalment les funcionalitats que requereixin un ús intensiu de la CPU.

en: The tracker module displays the most recently added or updated content to the website allowing users to see the most recent contributions. The tracker module provides user level tracking for those who like to follow the contributions of particular authors.
ca: El mòdul tracker mostra el contingut més recent afegit o actualitzat del vostre lloc web, possibilitant als vostres usuaris veure el contingut més recent. El mòdul tracker proporciona discriminació d'usuari per poder seguir les contribucions d'un autor en particular.

en: The  &quot;recent posts&quot; page is available via a link in the navigation menu block and contains a reverse chronological list of new and recently-updated content. The table displays  the content type, the title, the author's name, how many comments that item has received, and when it was last updated. Updates include any changes to the text, either by the original author or someone else, as well as any new comments added to an item. To use the tracker module to <em>watch</em> for a user's updated content, click on that user's profile, then the <em>track</em> tab.
ca: La pàgina &quot;articles recents&quot; està disponible en un enllaç en el menú del bloc de navegació i conté una llista cronològica inversa del contingut nou i recentment actualitzat. La pàgina mostra el tipus de contingut, el títol, el nom de l'autor, el nombre de comentaris que ha rebut i quan ha estat realitzada l'última actualització. Les actualitzacions inclouen qualsevol canvi en el text, per l'autor original o qualsevol altre, com qualsevol comentari afegit. Per utilitzar el mòdul tracker per <em>veure</em> el contingut actualitzat d'un usuari, aneu al perfil de l'usuari i seleccioneu l'opció <em>segueix</em>.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@tracker">Tracker page</a>.
ca: Per a més informació, llegiu el manual de configuració i personalització a la <a href="@tracker">Pàgina de Seguiment</a>.

en: The upload module allows users to upload files to the site. The ability to upload files to a site is important for members of a community who want to share work. It is also useful to administrators who want to keep uploaded files connected to a node or page.
ca: El mòdul upload permet als usuaris carregar fitxers al lloc. La funcionalitat de carregar fitxers al lloc és important pels membres d'una comunitat que volen compartir el treball. També és útil als administradors que volen mantenir els fitxers carregats connectats a un node o pàgina.

en: Users with the upload files permission can upload attachments. You can choose which post types can take attachments on the content types settings page. Each user role can be customized for the file size of uploads, and the dimension of image files.
ca: Els usuaris amb permís per carregar fitxers poden adjuntar fitxers. Podeu triar quins tipus d'articles poden tenir adjunts a la pàgina de configuració dels tipus de contingut. Cada rol d'usuari pot ser personalitzat per a la mida dels fitxers de càrrega i la dimensió dels fitxers d'imatge.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@upload">Upload page</a>.
ca: Per a més informació, llegiu el manual de configuració i personalització a la <a href="@upload">Pàgina de càrrega</a>.

en: Search users by name.
ca: Cerca usuaris per nom.

en: Enter your @s username, or an ID from one of our affiliates: !a.
ca: Introduïu el vostre nom d'usuari de @s, o un identificador d'algun web afiliat: !a.

en: External load by %user using module %module.
ca: Càrrega externa per %user utilitzant el mòdul %module.

en: <p>This is a one-time login for %user_name and will expire on %expiration_date</p><p>Click on this button to login to the site and change your password.</p>
ca: <p>Aquest és un inici de sessió d'un cop per %user_name i expirarà el %expiration_date</p><p>. Feu clic en aquest botó per iniciar sessió al lloc i canviar la vostra contrasenya.</p>

en: Note: if you have an account with one of our affiliates (!s), you may <a href="@login_uri">login now</a> instead of registering.
ca: Nota: si teniu un compte amb un dels nostres afiliats (!s), podeu <a href="@login_uri">iniciar sessió ara</a> en comptes de registrar-vos.

en: Drupal user account details for !s
ca: Detalls del compte de Drupal per a !s

en: !username,
    
    You may now login to !uri using the following username and password:
    
      username: !username
      password: !password
    
    !edit_uri
    
    --drupal
ca: !username,
    
    Ara podeu iniciar sessió en !uri utilitzant el següent nom d'usuari i contrasenya:
    
      nom d'usuari: !username
      contrasenya: !password
    
    !edit_uri
    
    --drupal

en: <p>Welcome to Drupal. You are user #1, which gives you full and immediate access. All future registrants will receive their passwords via e-mail, so please make sure your website e-mail address is set properly under the general settings on the <a href="@settings">site information settings page</a>.</p><p> Your password is <strong>%pass</strong>. You may change your password below.</p>
ca: <p>Us donem la benvinguda a Drupal. Sou l'usuari número 1: això us dóna un accés total i immediat. Tots els futurs usuaris que es registrin rebran la seva contrasenya per correu electrònic; per això assegureu-vos que l'adreça de correu del lloc web està configurada correctament a la <a href="@settings">pàgina de configuració d'informació del lloc</a>.</p><p> La vostra contrasenya és <strong>%pass</strong>. Podeu canviar-la a continuació.</p>

en: Created a new user account. No e-mail has been sent.
ca: S'ha creat un nou compte d'usuari. No s'ha enviat cap correu electrònic.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
ca: Gràcies per demanar un compte. El vostre compte està pendent d'aprovació pels administradors del lloc.<br />Mentre tant, la vostra contrasenya i altres instruccions s'han enviat a la vostra adreça de correu.

en: The account does not exist or has already been deleted.
ca: El compte no existeix o ha estat eliminat.

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been granted, you may log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you may wish to change your password at !edit_uri
    
    
    --  !site team
ca: !username,
    
    Gràcies per registrar-vos a !site. La vostre sol·licitud per un compte està actualment pendent d'aprovació. Una vegada que s'hagi aprovat, podreu iniciar sessió a !login_uri utilitzant el següent nom d'usuari i contrasenya:
    
    Nom d'usuari: !username
    Contrasenya: !password
    
    També podeu entrar fent clic en aquest enllaç o copieu-lo i aferreu-lo en el vostre navegador:
    
    !login_url
    
    Aquest inici de sessió és per un cop, només pot ser usat una vegada.
    
    Després d'iniciar sessió, podeu canviar la contrasenya a !edit_uri.
    
    
    --  L'equip de !site

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into to the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
ca: Si es marca aquesta casella, els nous usuaris hauran de validar la seva adreça de correu abans d'iniciar sessió en el lloc, i se'ls hi assignarà una contrasenya generada pel sistema. Si no es marca, els usuaris entraran just després de registrar-se, i podran seleccionar la seva pròpia contrasenya durant el procés de registre.

en: This text is displayed at the top of the user registration form. It's useful for helping or instructing your users.
ca: Aquest text es mostra a la part superior del formulari de registre. És útil per a ajudar o instruir els vostres usuaris.

en: Subject of welcome e-mail (user created by administrator)
ca: Assumpte del correu de benvinguda (usuari creat per un administrador)

en: Customize the subject of your welcome e-mail, which is sent to new member accounts created by an administrator.
ca: Personalitzeu el títol del correu de benvinguda, que s'envia a un nou membre als comptes creats per un administrador.

en: Body of welcome e-mail (user created by administrator)
ca: Cos del correu de benvinguda (usuari creat per un administrador)

en: Customize the body of the welcome e-mail, which is sent to new member accounts created by an administrator.
ca: Personalitzeu el cos del correu de benvinguda, que s'envia a un nou membre als comptes creats per un administrador.

en: Subject of welcome e-mail (awaiting admin approval)
ca: Assumpte del correu de benvinguda (esperant l'aprovació de l'administrador)

en: Customize the subject of your awaiting approval welcome e-mail, which is sent to new members upon registering.
ca: Personalitzeu l'assumpte del correu de benvinguda amb espera d'aprovació que s'envia als nous membres quan es registren.

en: Body of welcome e-mail (awaiting admin approval)
ca: Cos del correu de benvinguda (esperant l'aprovació de l'administrador)

en: Customize the body of the awaiting approval welcome e-mail, which is sent to new members upon registering.
ca: Personalitzeu el cos del missatge de benvinguda amb espera d'aprovació que s'envia a tots els nous membres quan es registren.

en: Subject of password recovery e-mail
ca: Assumpte del correu de recuperació de contrasenya

en: Customize the subject of your forgotten password e-mail.
ca: Personalitzeu l'assumpte del correu de contrasenya oblidada.

en: Body of password recovery e-mail
ca: Cos del correu de recuperació de contrasenya

en: Customize the body of the forgotten password e-mail.
ca: Personalitzeu el cos del correu de la contrasenya oblidada.

en: Enable picture support.
ca: Habilita el suport d'imatges.

en: The user module allows users to register, login, and log out. Users benefit from being able to sign on because it associates content they create with their account and allows various permissions to be set for their roles. The user module supports user roles which can setup fine grained permissions allowing each role to do only what the administrator wants them to. Each user is assigned to one or more roles. By default there are two roles <em>anonymous</em> - a user who has not logged in, and <em>authenticated</em> a user who has signed up and who has been authorized.
ca: El mòdul user permet als usuaris registrar-se, iniciar sessió, i tancar la sessió. Els usuaris es beneficien de ser capaços d'entrar ja que s'associa el contingut que han creat amb el seu compte i permet que se'ls hi assigni diversos permisos als seus rols. El mòdul user possibilita que els rols d'usuari puguin ser configurats per fer el que l'administrador vulgui. A cada usuari se li assigna un o més rols. Per defecte hi ha dos rols, <em>anònim</em> - un usuari que no s'ha registrat, i <em>autenticat</em> un usuari que s'ha registrat i que ha estat autoritzat.

en: Users can use their own name or handle and can fine tune some personal configuration settings through their individual my account page. Registered users need to authenticate by supplying either a local username and password, or a remote username and password such as DelphiForums ID, or one from a Drupal powered website. A visitor accessing your website is assigned an unique ID, the so-called session ID, which is stored in a cookie. For security's sake, the cookie does not contain personal information but acts as a key to retrieve the information stored on your server.
ca: Els usuaris poden utilitzar el seu propi nom o poden gestionar i afinar algunes configuracions personals amb la seva pàgina el meu compte. Els usuaris registrats necessiten ser autenticats donant el nom d'usuari i contrasenya local, o un nom d'usuari i contrasenya remot com l'ID del fòrum de Delphi, o un d'un lloc web que funcioni amb Drupal. A un visitant que accedeix al vostre lloc web se li assigna una ID única, l'anomenada ID de sessió, que es desa com en una galeta. Per raons de seguretat, la galeta no conté informació personal però actua com una clau per recuperar informació emmagatzemada en el vostre servidor.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@user">User page</a>.
ca: Per a més informació, llegiu el manual de configuració i personalització a la <a href="@user">pàgina de l'usuari</a>.

en: This web page allows the administrators to register new users by hand. Note that you cannot have a user where either the e-mail address or the username match another user in the system.
ca: Aquesta pàgina permet els administradors registrar manualment nous usuaris. Tingueu en compte que no hi pot haver una adreça de correu electrònic o un nom d'usuari repetits en el sistema.

en: Enter a simple pattern ("*" may be used as a wildcard match) to search for a username. For example, one may search for "br" and Drupal might return "brian", "brad", and "brenda".
ca: Introduïu un patró simple ("*" es pot utilitzar com un comodí) per cercar un nom d'usuari. Per exemple, es pot cercar per "br" i Drupal pot retornar "brian", "brad" i "brenda".

en: one of our affiliates
ca: un dels nostres afiliats

en: 
          <h3>Distributed authentication<a id="da"></a></h3>
          <p>One of the more tedious moments in visiting a new website is filling out the registration form. Here at @site, you do not have to fill out a registration form if you are already a member of !affiliate-info. This capability is called <em>distributed authentication</em>, and <a href="@drupal">Drupal</a>, the software which powers @site, fully supports it.</p>
          <p>Distributed authentication enables a new user to input a username and password into the login box, and immediately be recognized, even if that user never registered at @site. This works because Drupal knows how to communicate with external registration databases. For example, lets say that new user 'Joe' is already a registered member of <a href="@delphi-forums">Delphi Forums</a>. Drupal informs Joe on registration and login screens that he may login with his Delphi ID instead of registering with @site. Joe likes that idea, and logs in with a username of joe@remote.delphiforums.com and his usual Delphi password. Drupal then contacts the <em>remote.delphiforums.com</em> server behind the scenes (usually using <a href="@xml">XML-RPC</a>, <a href="@http-post">HTTP POST</a>, or <a href="@soap">SOAP</a>) and asks: "Is the password for user Joe correct?". If Delphi replies yes, then we create a new @site account for Joe and log him into it. Joe may keep on logging into @site in the same manner, and he will always be logged into the same account.</p>
ca: 
          <h3>Autenticació distribuïda<a id="da"></a></h3>
          <p>Un dels moments més tediosos quan visiteu un nou lloc web és omplir el formulari de registre. A @site, no haureu d'omplir un formulari de registre si ja sou un membre de !affiliate-info. Aquesta capacitat s'anomena <em>autenticació distribuïda</em>, i <a href="@drupal">Drupal</a>, el programari que mou @site, és compatible amb ell.</p>
          <p>L'autenticació distribuïda permet a un nou usuari introduir un nom d'usuari i una contrasenya al formulari d'inici de sessió i immediatament és reconegut, fins i tot si l'usuari mai s'havia registrat a @site. Això funciona perquè Drupal coneix com comunicar-se amb les base de dades de registre externes. Per exemple, diguem que un nou usuari 'Pep' ja està registrat com un membre del <a href="@delphi-forums">fòrum de Delphi</a>. Drupal informa a en Pep a les pantalles de registre i entrada que pot entrar amb el seu identificador de Delphy enlloc de registrar-se a @site. A en Pep li agrada aquesta idea i entre amb el nom d'usuari de pep@remote.delphiforums.com i amb la seva contrasenya habitual de Delphi. Drupal llavors contacta amb el servidor <em>remote.delphiforums.com</em> (utilitzant normalment <a href="@xml">XML-RPC</a>, <a href="@http-post">HTTP POST</a>, o <a href="@soap">SOAP</a>) i demana: "Es correcte la contrasenya de l'usuari Pep?". Si Delphi respon sí, llavors cream un nou compte a @site per en Pep i el registra. En Pep pot seguir connectat a @site de la mateixa manera i sempre estarà connectat amb el mateix compte.</p>

en: administer access control
ca: administrar control d'accés

en: The watchdog module monitors your system, capturing system events in a log to be reviewed by an authorized individual at a later time. This is useful for site administrators who want a quick overview of activities on their site. The logs also record the sequence of events, so it can be useful for debugging site errors.
ca: El mòdul watchdog fa un seguiment del vostre lloc web, capturant les incidències del sistema en un registre per ser revisades més tard per algú autoritzat. Això és útil pels administradors del lloc que desitgen una descripció ràpida de les activitats del lloc. El registre també conté les seqüències dels esdeveniments, així que pot ser útil per depurar els errors.

en: The watchdog log is simply a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. Administrators should check the watchdog report on a regular basis to ensure their site is working properly.
ca: El registre del vigilant és una llista simple de les incidències registrades amb la utilització de les dades, el funcionament de les dades, errors, avisos i informació operacional. Els administradors haurien de comprovar l'informe del vigilant de manera regular per assegurar-se que el lloc està funcionant correctament.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@watchdog">Watchdog page</a>.
ca: Per a més informació, llegiu el manual de configuració i personalització a la <a href="@watchdog">pàgina del vigilant</a>.

en: The watchdog module monitors your web site, capturing system events in a log to be reviewed by an authorized individual at a later time. The watchdog log is simply a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. It is vital to check the watchdog report on a regular basis as it is often the only way to tell what is going on.
ca: El mòdul watchdog supervisa el vostre lloc web, capturant les incidències del sistema en un registre per ser revisades més tard per algú autoritzat. El registre del vigilant és una llista simple de les incidències registrades amb la utilització de les dades, el funcionament de les dades, errors, avisos i informació operacional. És molt important comprovar l'informe del vigilant de manera regular, doncs, molts cops és l'única manera de veure què està passant.

en: Logs and records system events.
ca: Registre i desa els esdeveniments de sistema.
