Drupal core (5.19) - en to ku translation catalogue (1307 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: Title
ku: ناونیشان

en: Body
ku: ناوەڕۆک

en: user
ku: بەکارهێنەر

en: Filter HTML tags
ku: پاڵاوتنی تاگەکانی HTML

en: Pages
ku: پەڕەکان

en: Save configuration
ku: پاشەکەوتکردنی شێوەپێدان

en: Reset to defaults
ku: بیگەڕێنەوە سەر باری بنەڕەتی

en: enable
ku: چالاک کردن

en: delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Status
ku: ڕەوش

en: Administer
ku: بەڕێوەبردن

en: Create a new user account.
ku: هەژمارێکی نوێ درووست بکە.

en: Request new password via e-mail.
ku: بە ئیمێل داوای وشەنهێنییەکی نوێ بکە.

en: E-mail
ku: ئیمێل

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Submit
ku: بنێرە

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Value
ku: نرخ

en: Username
ku: ناوی تێپەڕبوون

en: content
ku: ناوەڕۆک

en: Type
ku: جۆر

en: Author
ku: نووسەر

en: Replies
ku: وەڵامەکان

en: Closed
ku: داخراوە

en: Wrong username or password.
ku: وشه‌ی تێپه‌ڕبوون یان ناوی بەکارهێنەر هه‌ڵەیە.

en: List
ku: لیستە

en: Subject
ku: سه‌ردیڕ

en: closed
ku: داخراوە

en: disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Confirm
ku: دووبارە

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: deny
ku: ڕێنەدان

en: Description
ku: دەربارە

en: Language
ku: زمان

en: Read more
ku: زیاتر بخوێنه‌وه‌

en: RSS feed
ku: ڕاگەیەنەری RSS

en: more
ku: زیاتر

en: Disable
ku: کوژاوە

en: Explanation or submission guidelines
ku: دەربارە یان ڕێنمایی پێشکەشکردن/بڵاوکردنەوە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Administration
ku: به‌ڕێوه‌بردن

en: footer
ku: بەرپێ

en: Comments
ku: بۆچوونەکان

en: More
ku: زیاتر

en: not verified
ku: پەسەند نەکراوە

en: Last updated
ku: دوا نوێ بوونەوە

en: new
ku: نوێ

en: error
ku: هه‌ڵه‌

en: Block title
ku: ناونیشانی بلۆک

en: The title of the block as shown to the user.
ku: ناونیشانی بلۆک بەو شێوەیەی کە بۆ میوانانی ماڵپەڕ دەردەکەوێت.

en: Taxonomy
ku: پۆل

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: cron
ku: کارگێڕ

en: Blue Lagoon (Default)
ku: دەریاچەی شین

en: Ash
ku: خۆڵەمێش

en: Aquamarine
ku: کەشتی ئاوی

en: Belgian Chocolate
ku: چکلێتی بەلجیکی

en: Bluemarine
ku: کەشتی شین

en: Citrus Blast
ku: تەقینەوەی ترش

en: Cold Day
ku: ڕۆژێکی سارد

en: Greenbeam
ku: تیشکی سەوز

en: Mediterrano
ku: دەریای ناوەڕاست

en: Mercury
ku: مێرکوری

en: Nocturnal
ku: شەویی

en: Olivia
ku: ئۆلیڤیا

en: Pink Plastic
ku: پلاستیكی په‌مه‌یی

en: Shiny Tomato
ku: تەماتەی درەوشاوە

en: Teal Top
ku: مراوی

en: Content types
ku: جۆری ناوەڕۆک

en: Homepage
ku: ماڵپەڕ

en: Categories
ku: هاوپۆلەکان

en: Version
ku: وەشان

en: view
ku: پیشاندان

en: updated
ku: نوێکرایەوە

en: Advanced options
ku: هەڵبژاردنە ئاڵۆزەکان

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Size
ku: قەبارە

en: Search
ku: گەڕان

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: default
ku: بنەڕەتی

en: This action cannot be undone.
ku: ئەم کارە یەکجارییە و پەشیمانبوونەوەی تێدا نییە.

en: Message
ku: پەیام

en: No log messages available.
ku: هیچ پەیامێکی تۆمار نییە.

en: Password
ku: وشەنهێنی

en: - None -
ku: - هیچ -

en: Weight
ku: سەنگ

en: The configuration options have been saved.
ku: هەڵبژردنەکانی ڕێکخستن پاشەکەوت کرا.

en: Variable
ku: گۆڕاو

en: Help text
ku: دەقی یارمەتی

en: Types
ku: جۆرەکان

en: Required
ku: پێویستە

en: root
ku: ڕەگ

en: Parent
ku: باوان

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
ku: پەڕەکان لە ئاستێکی دیاریکراودا بەپێی سەنگ ئنجا ناونیشان ڕیزدەکرێن.

en: none
ku: هیچ

en: Category
ku: پۆل

en: Add container
ku: زیادکردنی کۆگا

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Add category
ku: زیادکردنی هاوپۆل

en: Name
ku: ناو

en: edit container
ku: دەسکاریکردنی کۆگا

en: edit
ku: ده‌ستکاریکردن

en: No categories available.
ku: هیچ هاوپۆلێک بوونی نییە.

en: Go to previous page
ku: بڕۆ بۆ پەڕەی پێشوو

en: up
ku: سه‌روو

en: Go to parent page
ku: بڕۆ بۆ پەڕەی سەروو

en: Go to next page
ku: بڕۆ بۆ په‌ڕه‌ی داهاتوو

en: Import
ku: هاوردن

en: Book
ku: پەڕتووک

en: Export
ku: هه‌ناردن

en: Taxonomy term
ku: واژەی پۆلێن

en: General settings
ku: سازکارییە گشتییەکان

en: category
ku: هاوپۆل

en: Outline
ku: چوارچێوە

en: header
ku: سەرینە

en: Preview
ku: پێشبینی

en: Session opened for %name.
ku: دانیشتنەکان کرایەوە بۆ بەکارهێنەر %name.

en: Help
ku: یارمەتی

en: username
ku: ناوی چوونەژوورەوە

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Update
ku: نوێ‌کردنەوە

en: Sunday
ku: یەکشەممە

en: Monday
ku: دووشەممە

en: Tuesday
ku: سێشەممە

en: Wednesday
ku: چوارشەممە

en: Thursday
ku: پێجشەممە

en: Friday
ku: هەینی

en: Saturday
ku: شەممە

en: Time
ku: کات

en: View
ku: پیشاندان

en: History
ku: مێژوو

en: The configuration options have been reset to their default values.
ku: هەڵبژرادنەکانی ڕێکخستن گەڕێنرانەوە سەر نرخە بنەڕەتییەکانی خۆیان.

en: Path
ku: ڕێڕه‌و

en: Modules
ku: مۆدیولەکان

en: Clear index
ku: پێرست پاکبکەرەوە

en: edit forum
ku: دەسکاریکردنی سەکۆ

en: Forum name
ku: ناوی سەکۆ

en: forum
ku: سەکۆ

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
ku: ئایا دڵنیایت لە سڕینەوەی مەکۆی %name؟

en: Region
ku: ناوچە

en: Menu
ku: پێڕست

en: results
ku: ئه‌نجامه‌کان

en: search
ku: گەڕان

en: Core - optional
ku: هه‌ڵبژاردنه‌کان

en: never
ku: هیچ کات

en: The username %name does not exist.
ku: ناوی تێپەڕبوونی %name هەبوونی نییە.

en: mail
ku: ئیمێل

en: Add item
ku: بڕگە زیادبکە

en: aggregator
ku: کۆکەرەوە

en: read more
ku: درێژە

en: Add forum
ku: زیادکردنی سەکۆ

en: Add term
ku: زیادکردنی واژە

en: Screenshot for %theme theme
ku: گرتەی پەردە بۆ رووکاری %theme

en: no screenshot
ku: هیچ گرتەی پەردەیەک بوونی نیە

en: Timestamp
ku: کات مۆر

en: Preview comment
ku: پێشبینیکردنی بۆچوون

en: Please contact the site administrator.
ku: تکایە پەیوەندی بە بەڕێوەبەری ماڵپەڕ بکە.

en: Statistics
ku: ئامار

en: Advanced search
ku: گەڕانی ئاڵۆز

en: You are not authorized to access this page.
ku: تۆ بۆت نییە ئەم لاپەڕەیە ببینیت.

en: Attachment
ku: پاشکۆ

en: Settings for @role
ku: ڕێکخستن بۆ ڕۆڵی @role

en: n/a
ku: نییە

en: Upload
ku: بارکردن

en: Picture
ku: وێنە

en: type
ku: جۆر

en: Database type
ku: چەشنی بنکەی دراوە

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Continue
ku: بەردەوام بە

en: Configure
ku: شێوەپێدان

en: file
ku: په‌ڕگه‌

en: status
ku: ڕەوش

en: Error
ku: هەڵە

en: Contact
ku: پەیوەندی

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Node
ku: گرێ

en: Are you sure you want to delete %title?
ku: ئایا دڵنیایت له‌ سڕینەوەی %title‌؟

en: Save categories
ku: پاشەکەوتکردنی هاوپۆلەکان

en: Content management
ku: بەڕێوەبردنی ناوەڕۆک

en: Menu item
ku: بڕگەی پێڕست

en: Expanded
ku: لێککراوە

en: Parent item
ku: بڕگه‌ی باوان

en: Question
ku: پرسیار

en: Update options
ku: تازەکردنەوەی هەڵبژاردنەکان

en: Unknown export format.
ku: فۆرماتێکی هەناردنی نەناسراو.

en: Active
ku: چالاکە

en: Post
ku: بڵاوکراوە

en: Last post
ku: دوا پەیام

en: Access denied
ku: پیشاندان قەدەغەیە

en: Page title
ku: ناونیشانی په‌ڕه‌

en: Block
ku: بلۆک

en: Add block
ku: بلۆک زیادبکە

en: Page
ku: پەڕە

en: 1 hour | @count hours
ku[0]: 1 کاتژمێر
ku[1]: @count کاتژمێر

en: 1 day | @count days
ku[0]: 1 ڕۆژ
ku[1]: @count ڕۆژ

en: Configuration saved.
ku: شێوەپێدان پاشەکەوت کرا.

en: Footer message
ku: په‌یامی خواره‌وه‌

en: Logo
ku: لۆگۆ

en: Mission
ku: ئامانج

en: Search box
ku: سنووقی گەڕان

en: Site name
ku: ناونیشانی ماڵپەڕ

en: Site slogan
ku: دروشمی ماڵپەڕ

en: User settings
ku: ڕێکخستنەکانی ئەدامان

en: Drupal
ku: دروپاڵ

en: Url
ku: به‌سته‌ر

en: Never
ku: هیچ کاتێک

en: Up to date
ku: نوێترینە

en: Out of date
ku: کۆن بووە

en: Header
ku: بەشی سەرەوە

en: Left sidebar
ku: لا-پارچەی چەپ

en: Right sidebar
ku: لا-پارچەی ڕاست

en: Footer
ku: بەشی ژێرەوە

en: Recipients
ku: وەرگرەکان

en: Selected
ku: هەڵبژێرراوە

en: You must enter a category.
ku: پێویستە هاوپۆل دیاری بکەیت.

en: You must enter one or more recipients.
ku: پێویستە یەک یان زیاتر وەرگر دەسنیشان بکەیت.

en: Category %category has been added.
ku: هاپۆلی %category زیاد کرا.

en: Category %category has been updated.
ku: هاوپۆلی %category تازەکرایەوە.

en: Are you sure you want to delete %category?
ku: ئایا دڵنیایت کە دەتەوێت هاوپۆلی %category بسڕیتەوە؟

en: Category %category has been deleted.
ku: هاوپۆلی %category سڕایەوە.

en: Your name
ku: ناوت

en: Your e-mail address
ku: ئیمێلی خۆت

en: Send e-mail
ku: ئیمێل بنێرە

en: You must select a valid category.
ku: پێویستە هاوپۆلێکی درووست هەڵبژێریت،

en: You must enter a valid e-mail address.
ku: پێویستە ئیمێلێکی درووست پڕبکەیتەوە.

en: To
ku: بۆ

en: From
ku: له‌لایەن

en: Custom
ku: درووستکراو

en: Throttle
ku: خنکاندن

en: Visibility
ku: بینایی

en: Roles
ku: ڕۆڵەکان

en: Comment
ku: بۆچوون

en: Hostname
ku: ناوی خانەخوێ

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: Signature
ku: مۆر

en: Filter
ku: پاڵێو

en: Location
ku: شوێن

en: Locale
ku: شوێن

en: Promoted to front page
ku: لە پەڕەی سەرەتادا بڵاوکراوەتەوە

en: Sticky at top of lists
ku: جێگیرکراو لە لووتکەی لیستە

en: Revisions
ku: پێداچوونەوەکان

en: Poll duration
ku: ماوه‌ی ڕاپرسی

en: Explanation
ku: لێکدانەوە

en: Vocabulary name
ku: ناوی وشەگەل

en: Role name
ku: ناوی ڕۆڵ

en: E-mail address
ku: ئیمێل ئەدرێس

en: Time zone
ku: کات-ناوچە

en: Severity
ku: دژواری

en: Global settings
ku: سازکارییە گشتییەکان

en: Vote
ku: ده‌نگدان

en: Count
ku: ژمارە

en: RSS - blogs
ku: RSS - بڵاگەکان

en: Search settings
ku: سازکارییەکانی گەڕان

en: Mode
ku: جۆر

en: blocked
ku: بلۆککراوە

en: active
ku: چالاکە

en: OPML feed
ku: ڕاگەیەنەری OPML

en: configure
ku: سازبکە

en: View this feed's recent news.
ku: هاواڵه‌ تازه‌کانی ئەم ڕاگەیەنەرە پیشان بده‌.

en: View this category's recent news.
ku: هه‌واڵه‌ تازه‌کانی ئه‌م هاوپۆله‌ پیشان بده‌

en: Items
ku: بڕگەکان

en: Last update
ku: دواترین نوێبوونەوە

en: Next update
ku: نوێبوونەوەی داهاتوو

en: %time left
ku: %time ماوە

en: remove items
ku: سڕینەوەی دانەکان

en: update items
ku: نوێکردنەوەی دانەکان

en: Categorize
ku: هاوپۆل کردن

en: The categories have been saved.
ku: هاوپۆلەکان پاشەکەوت کران.

en: Updated:
ku: نوێکراوەتەوە:

en: %age old
ku: %age کۆنە

en: %ago ago
ku: پێش ئێستا%ago

en: Authored by
ku: بڵاوکراوەتەوە لەلایەن

en: The feed %feed has been updated.
ku: ڕاگەیەنەری %feed نوێکرایەوە.

en: Feed %feed deleted.
ku: ڕاگەیەنەری %feed سڕایه‌وه‌.

en: The feed %feed has been deleted.
ku: ڕاگەیەنەری %feed سڕایەوە.

en: Feed %feed added.
ku: ڕاگەیەنەری %feed زیادکرا.

en: The feed %feed has been added.
ku: ڕاگەیەنەری %feed زیادکرا.

en: Delete all
ku: هه‌موویان بسڕه‌وه‌

en: The news items from %site have been removed.
ku: بڕگە هەواڵەکانی ماڵپەڕی %site سڕانەوە.

en: Performance
ku: ئەرک بەجێهێنان

en: Read full article to view attachments.
ku: درێأەی بابەت بخوێنەوە بۆ بینینی پاشکۆکان.

en: 1 attachment | @count attachments
ku[0]: 1 پاشکۆ
ku[1]: @count پاشکۆ

en: This field is required.
ku: ئەم بۆشاییە پێویستە.

en: Details
ku: زانیاری زیاتر

en: Last reply
ku: دووا وەڵام

en: System
ku: سیسته‌م

en: Unlimited
ku: بێسنوور

en: Code
ku: کۆد

en: No posts available.
ku: هیچ بابه‌تێک نیه‌

en: Add a role to the selected users
ku: ڕۆڵێک بۆ بەکارهێنەرە دەسنیشانکراوەکان زیادبکە

en: Remove a role from the selected users
ku: ڕۆڵ لە بەکارهێنەرە دەسنیشانکراوەکان بسەنەوە

en: security
ku: پاراستن

en: node
ku: گرێ

en: Recent posts
ku: بڵاوکراوە نوێیەکان

en: Tonga
ku: تۆنگا

en: Navajo
ku: نەڤۆیۆ

en: Table
ku: خشتە

en: Mon
ku: دش

en: Tue
ku: سش

en: Wed
ku: چش

en: Thu
ku: پش

en: Fri
ku: هە

en: Sat
ku: شە

en: Sun
ku: یش

en: January
ku: ڕێبەندان

en: February
ku: ڕەشەمێ

en: March
ku: خاکەلێوە

en: April
ku: بانەمەڕ

en: May
ku: جۆزەردان

en: June
ku: پووشپەڕ

en: July
ku: گەلاوێژ

en: August
ku: خەرمانان

en: September
ku: ڕەزبەر

en: October
ku: گەڵاڕێزان

en: November
ku: سەرماوەز

en: December
ku: بەفرانبار

en: am
ku: ب.ن.

en: pm
ku: پ.ن.

en: Forum
ku: مەکۆ

en: !time ago
ku: !time لەمەوبەر

en: Other
ku: هیتر

en: Text color
ku: ڕه‌نگی نووسین

en: Navigation
ku: ڕێدۆزینەوە

en: Color
ku: ڕه‌نگ

en: access content
ku: چوونەناوی ناوەرۆک

en: Allow
ku: ڕێگابدە

en: Deny
ku: قەدەغەبکە

en: User login
ku: چوونەژوورەوەی ئەندام

en: Log in
ku: چوونە ژوورەوە

en: Blog
ku: بڵاگ

en: Jump to the first comment of this posting.
ku: بڕۆ بۆ یه‌که‌م بۆچوونی ئه‌م په‌یامه‌.

en: Jump to the first new comment of this posting.
ku: بازبدە بۆ یەکەم لێدوان لەم پەیامەدا

en: Add new comment
ku: بۆچوونێکی نوێ بنووسه‌

en: Add a new comment to this page.
ku: بۆچوونێکی نوێ بۆ ئەم پەڕەیە زیادبکە.

en: reset
ku: باری سەرەتایی

en: String
ku: ڕیزبەند

en: Users
ku: بەکارهێنەران

en: Not installed
ku: دانەمەزرێنراوە

en: Choices
ku: هەڵبژاردنەکان

en: Minimum cache lifetime
ku: کەمترین ڕادەی تەمەنی حەشارگە

en: 1 vote | @count votes
ku[0]: 1 دەنگدان
ku[1]: @count دەنگدان

en: Online
ku: لەسەر هێڵە

en: Off-line
ku: کوژاوەتەوە

en: Site off-line message
ku: پەیامی ئەو کاتەی ماڵپەڕ لە ژێر-هێڵە

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ku: @site لە ژێر چاک کاریدایە ئێستا ، بەم زووانە دەگەڕێینەوە . سوپاس بۆ خۆڕاگریت .

en: Default front page
ku: لاپەڕەی سەرەتای بنەڕەت

en: Create content
ku: ناوەڕۆک بنووسە

en: access denied
ku: بینین قەدەغەکراوە

en: Anonymous
ku: نەناسراو

en: Uninstall
ku: هەڵوەشاندنەوە

en: Filters
ku: پاڵێوەرەکان

en: Optional
ku: ئارەزوومەندانە

en: Recent comments
ku: بۆچوونە تازەکان

en: Recent hits
ku: دوواترین سه‌ردان

en: The comment and all its replies have been deleted.
ku: بۆچوون و هەموو وەڵامەکانی سڕانەوە.

en: Do not display
ku: پیشان مەدە

en: Preformatted
ku: پێشوەخت فۆرماتکراو

en: Profile
ku: زانیاری تایبه‌تی

en: module
ku: مۆدیول

en: Votes
ku: ده‌نگ

en: Save settings
ku: ڕێکخستن پاشه‌که‌وت بکە

en: reply
ku: وه‌ڵام بدەوە

en: You have to specify a valid date.
ku: پێویستە بەروارێکی درووست دیاری بکەیت.

en: The field %field is required.
ku: خانەی %field پێویستە.

en: 1 new | @count new
ku[0]: 1 نوێ
ku[1]: @count نوێ

en: Add rule
ku: یاسا زیاد بکە

en: Delete rule
ku: یاسا بسڕەوە

en: Nauru
ku: نەئورو

en: Table prefix
ku: پێشگری خشتە

en: Database username
ku: ناوی تێپەڕبوونی بنکەی دراوە

en: Database password
ku: وشەی نهێنی بنکەی دراوە

en: Database name
ku: ناوی بنکه‌دراوه‌

en: Add user
ku: بەکارهێنەر زیادبکە

en: Authoring information
ku: زانیاریی بڵاوکراوە

en: Authored on
ku: بڵاوکراوەتەوە لە

en: Leave blank for %anonymous.
ku: ئەم خانەیە بە بەتاڵی لێگەڕێ بۆ بڵاوکردنەوە بە ناوی %anonymous.

en: Attachments
ku: پاشکۆکان

en: File attachments
ku: لکاندنی پاشکۆ

en: WIDTHxHEIGHT
ku: پانیXدرێژی

en: Maximum file size per upload
ku: زۆرترین قه‌باره‌ی ڕێپێدراوی پەڕگە بۆ هەر بارکردنێک

en: Total file size per user
ku: سەرجەمی قەبارەی هەموو پەڕگەکان بۆ هەر بەکارهێنەرێک

en: [<a href="@link">more help...</a>]
ku: [<a href="@link">یارمەتی زیاتر...</a>]

en: Arabic
ku: عه‌ره‌بی

en: English
ku: ئنگلیزی

en: French
ku: فه‌ره‌نسی

en: Italian
ku: ئیتاڵی

en: Spanish
ku: ئیسپانی

en: Japanese
ku: یابانی

en: Korean
ku: کۆری

en: Are you sure you want to delete these items?
ku: تۆ دڵنیای که‌ ده‌ته‌وێ ئه‌م بڕگه‌یه‌ بسڕیته‌وه‌؟

en: The items have been deleted.
ku: بڕگه‌ سڕایه‌وه‌

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
ku: ئیمێل ئەدرێسێکی درووست. هەموو ئیمێلەکانی سیستەم بۆ ئەم ئەدرێسە ڕەوانە دەکرێن. ئەم ئەدرێسە لە ماڵپەڕدا ئاشکرا ناکرێت و تەنها بەکاردەهێنرێت بۆ وەرگرتنی وشەنهێنی نوێ یانیش هەندێک ئاگاداری کە خۆت داوات کردوون.

en: Remove items
ku: سڕینەوەی دانەکان

en: Allowed HTML tags
ku: تاگەکانی هـ.ت.م.ل. ـی ڕێگاپێدراو

en: Sources
ku: سەرچاوەکان

en: !title category latest items
ku: تازەترین بڕگەکانی هاوپۆلی !title

en: !title feed latest items
ku: تازەترین بڕگەکانی ڕاگەیەنەری !title

en: The category %category has been updated.
ku: هاوپۆلی %category تازه‌ کرایه‌وه.‌

en: Category %category deleted.
ku: هاوپۆلی %category سڕایه‌وه‌

en: The category %category has been deleted.
ku: هاوپۆلی %category سڕایه‌وه‌.

en: Category %category added.
ku: هاوپۆلی%category زیادکرا

en: The category %category has been added.
ku: هاوپۆلی %category زیاد کرا.

en: aggregator - @title
ku: کۆکەرەوە - @title

en: 1 item | @count items
ku[0]: 1 بڕگە
ku[1]: @count بڕگە

en: Add menu
ku: پێڕست زیاد بکە

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
ku: ئایا دڵنیایت که‌ ده‌ته‌وێت بڕگه‌ی%item ـی لیسته‌ی سه‌ره‌کی بسڕیته‌وه‌؟

en: The menu item %title has been deleted.
ku: بڕگه‌ی لیسته‌%title سڕایه‌وه‌.

en: Deleted menu item %title.
ku: بڕگه‌ی لیسته‌%title سڕایه‌وه‌.

en: menu
ku: پێڕست

en: ‹ previous
ku: پێشتر ‹

en: next ›
ku: دواتر ›

en: No items selected.
ku: هیچ بڕگه‌یه‌ک هەڵنەبژێرراوە.

en: View user profile.
ku: هەژماری ئەندام پیشان بدە.

en: locked
ku: کلیل دراوە

en: Titles only
ku: تەنها ناونیشانەکان

en: Full text
ku: دەقی پڕاوپڕ

en: Upload picture
ku: وێنە باردکردن

en: Message:
ku: پەیام:

en: Language file
ku: پەڕگەی زمان

en: published
ku: بڵاو کرایه‌وه‌

en: The changes have been saved.
ku: گۆڕانکارییەکان هەڵگیران.

en: Show only users where
ku: تەنها ئەم بەکارهێنەرانە پیشان بدە کە

en: Undo
ku: وەک خۆی لێ بکەوە

en: Member for
ku: ئەندامە بۆ ماوەی

en: @time ago
ku: @time لەمەوبەر

en: No users selected.
ku: هیچ بەکارهێنەرێک دەسنیشان ناکراوە.

en: Select all rows in this table
ku: هەموو ڕیزەکان هەڵبژێرە لەم خشتەیەدا

en: Search results
ku: ئەنجامەکانی گەڕان

en: Your search yielded no results
ku: گەڕانەکەت بێ ئەنجام بوو

en: Please enter some keywords.
ku: تکایه‌ هه‌ندێک وشه‌ بنووسه‌.

en: Request new password
ku: داوای وشەنهێنییەکی نوێ بکە

en: Deleted
ku: سڕایەوە

en: Topics
ku: بابەتەکان

en: Topic
ku: بابەت

en: The maximum size of a file a user can upload (in megabytes).
ku: زۆرترین قه‌بارەی پەڕگەیەک کە به‌کارهێنه‌ر دەتوانێت باری بکات (بە مێگابایت).

en: Edit menu
ku: پێڕست ده‌ستکاریبکه‌

en: Delete menu
ku: پێڕست بسڕەوە

en: Edit menu item
ku: دەسکاری بڕگەی پێڕست بکە

en: Reset menu item
ku: بڕگەی پێڕست بگەڕێنەوە سەر باری بنەڕەتی

en: Delete menu item
ku: بڕگەی پێڕست بسڕەوە

en: Publishing options
ku: هه‌ڵبژاردنه‌کانی بڵاوکراوە‌

en: Create new revision
ku: درووستکردنی پێداچوونەوەیەکی نوێ

en: Locale settings
ku: سازکارییەکانی کات و شوێن

en: Configure block
ku: بلۆکەکان ڕێک بخە

en: Jan
ku: ڕێ

en: Feb
ku: ڕەش

en: Mar
ku: خاک

en: Apr
ku: بان

en: Jun
ku: پووش

en: Jul
ku: گەل

en: Aug
ku: خەر

en: Sep
ku: ڕەز

en: Oct
ku: گەڵا

en: Nov
ku: سەر

en: Dec
ku: بەفر

en: Posts
ku: پەیامەکان

en: Configure permissions
ku: ڕێکخستنی ڕێپێدانەکان

en: Workflow
ku: ڕێڕەوی کار

en: Revert
ku: بیگەڕێنەوە سەر باری سەرەتایی

en: Greater than
ku: گەورەتر لە

en: Less than
ku: کەمتر لە

en: Log out
ku: چوونا دەرڤە

en: Number of most recent views to display
ku: ژماره‌ی  تازه‌ترین بینراون پیشان بدرێن له‌ لیسته‌دا.

en: profile
ku: زانیاریی تایبەت

en: First day of week
ku: یەکەم ڕۆژی هەفتە

en: Autocomplete taxonomy
ku: خۆتەواوکەری پۆل

en: Send yourself a copy.
ku: وێنەیەکی بۆ خۆت بنێرە.

en: The message has been sent.
ku: په‌یامه‌که‌ ناردرا.

en: Your message has been sent.
ku: په‌یامه‌که‌ت نێردرا.

en: Create new account
ku: هەژمارێکی نوێ‌ درووست بکە

en: role
ku: ڕۆڵ

en: Are you sure you want to delete the block %name?
ku: ئایا دڵنیایت لە سڕینەوەی بلۆکی %name؟

en: The block %name has been removed.
ku: بلۆکی %name سڕایەوە.

en: list terms
ku: لیستەی واژەکان

en: add terms
ku: زیادکردنی واژە

en: Created new term %term.
ku: واژەی نوێی %term درووستکرا.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
ku: ئایا دڵنیایت لە سڕینەوەی واژەی %title؟

en: Deleted term %name.
ku: واژەی %name سڕایەوە.

en: warning
ku: ئاگاداری‌

en: Last run !time ago
ku: دوا هەڵسووڕان !time لەمەوبەر

en: Site information
ku: زانیاریی ماڵپەڕ

en: Blocked
ku: بلۆککراوە

en: Results
ku: ئه‌نجامەکان

en: Older polls
ku: ڕاپرسییە کۆنترەکان

en: View the list of polls on this site.
ku: پیشاندانی لیستی ڕاپرسییەکانی ئەم ماڵپەڕە.

en: open
ku: بیکه‌وه‌

en: Visitor
ku: میوان

en: Cancel your vote
ku: ده‌نگدانه‌که‌ت هه‌لبوه‌شێنه‌وه‌

en: View the current poll results.
ku: ئەنجامەکانی ڕاپرسیی ئێستا پیشان بدە.

en: Parent term
ku: واژەی باوان

en: Parent terms
ku: واژە باوانەکان

en: Blogs
ku: بڵاگه‌کان

en: Books
ku: پەڕتووکەکان

en: Forums
ku: سەکۆکان

en: Revisions for %title
ku: پێداچوونەوەکانی %title

en: !date by !username
ku: !date لەلایەن !username

en: revert
ku: بیگەڕێنەوە سەر باری سەرەتایی

en: Revision
ku: پێداچوونەوە

en: current revision
ku: پێداچوونەوەی ئێستا

en: The specified passwords do not match.
ku: وشەنهێنییەکان وەک یەک نین.

en: Track
ku: شوێن پێ هەڵگرتن

en: No forums defined
ku: هیچ مەکۆیەک نە ناسێنراوە

en: This topic has been moved
ku: ئەم بابەتە گوازراوەتەوە

en: User management
ku: بەڕێوەبردنی بەکارهێنەران

en: e-mail
ku: ئیمێل

en: permission
ku: مۆڵەتەکان

en: Your vote was recorded.
ku: ده‌نگدانەکەت تۆمار کرا.

en: Link color
ku: ڕەنگی بەستەر

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
ku: وشەی نهێنی و چەند ڕێنیشاندانێکی تر نێردرا بۆ پۆستە ئەلکترۆنییەکەت.

en: Fiji
ku: فیجیی

en: 200 characters
ku: 200 هێما

en: 400 characters
ku: 400 هێما

en: 600 characters
ku: 600 هێما

en: 800 characters
ku: 800 هێما

en: 1000 characters
ku: 1000 هێما

en: 1200 characters
ku: 1200 هێما

en: 1400 characters
ku: 1400 هێما

en: 1600 characters
ku: 1600 هێما

en: 1800 characters
ku: 1800 هێما

en: 2000 characters
ku: 2000 هێما

en: System default
ku: سیسته‌می بنه‌ڕه‌تی

en: Not published
ku: بڵاو نه‌کرایه‌وه‌

en: File settings
ku: ڕێکخستنەکانی پەڕگە.

en: Default maximum file size per upload
ku: زۆرترین قه‌باره‌ی بنه‌ڕه‌تی ڕێپێدراوی په‌ڕگه‌ بۆ بارکردن

en: MB
ku: م.ب.

en: Menu settings
ku: ڕێکخستنەکانی پێڕست

en: The description displayed when hovering over a menu item.
ku: پێناسه‌ ده‌رده‌که‌وێت کاتێک به‌ مشکه‌که‌ت ده‌چیته‌ سه‌ر بڕگەیەکی پێڕست.

en: Color scheme
ku: نەخشەی ڕەنگ

en: Attach new file
ku: پەڕگەیەکی نوێ بلکێنە

en: Attach
ku: بلکێنە

en: File system path
ku: ڕێڕەوەی پەڕگەی سیستەم

en: @type: deleted %title.
ku: @type: %title سڕایەوە.

en: details
ku: زانیاری زیاتر

en: Login attempt failed for %user.
ku: چونە ژورەوە سەرکەتوو نەبوو بۆ بەکارهێنەری %user.

en: Revision of %title from %date
ku: پداچوونەوەی %title لە %date

en: Themes
ku: ڕووکارەکان

en: Story
ku: چیڕۆک

en: JPEG quality
ku: جۆرایه‌تی JPEG

en: administer comments
ku: بەڕێوەبردنی بۆچوونەکان

en: Delete comments
ku: بۆچوون بسڕیته‌وه‌؟

en: not published
ku: بڵاو نه‌کرایه‌وه‌

en: by
ku: له‌لایه‌ن

en: The comments have been deleted.
ku: بۆچوونەکە سڕایه‌وه‌.

en: Published comments
ku: بۆچوونە بڵاوکراوەکان

en: SQL
ku: س.کو.ل.

en: !name field is required.
ku: بۆشایی !name پێویستە.

en: Protected
ku: پارێزراوە

en: Comment settings
ku: سازکارییەکانی بۆچوون

en: Hits
ku: سه‌ردان

en: not sticky
ku: چەسپ نەکراو

en: sticky
ku: چەسپ کراو

en: Default options
ku: هەڵبژاردنە بنەڕەتییەکان

en: Read only
ku: تەنها خوێندنەوە

en: Contact settings
ku: ڕێکخستنی په‌یوه‌ندی کردن

en: Reset password
ku: وشەی نهێنی نوێ بکەرەوە

en: disable
ku: ناچالاک بکە

en: Temporary directory
ku: پێڕستی کاتی

en: date
ku: ڕیکەوت

en: File upload error. Could not move uploaded file.
ku: هەڵە ڕوویدا لە کاتی بارکردنی پەڕگە. نەتوانرا پەڕگەی بارکراو بگوازرێتەوە.

en: upload files
ku: پەڕگە باربکە

en: Site configuration
ku: سازکارییەکانی ماڵپەڕ

en: The specified date is invalid.
ku: ڕێکەوتی دیاریکراو هەڵەیە.

en: Choice @n
ku: هه‌ڵبژاردنی @n

en: Slogan
ku: دروشم

en: Anonymous user
ku: بەکارهێنەری نەناسراو

en: The name used to indicate anonymous users.
ku: ئەو ناوەی کە بەکاردێت بۆ میوان و بەکارهێنەرە نەناسراوەکان

en: Get help
ku: داوای یارمەتی بکە

en: is
ku: یەکسانە بە

en: Approval queue
ku: ڕیزی پێداچوونەوەکان

en: Display on separate page
ku: لە پەڕەیەکی جیادا پیشانی بدە

en: Go to first page
ku: بڕۆ بۆ پەڕەی یەکەم

en: Go to last page
ku: بڕۆ بۆ په‌ڕه‌ی کۆتا

en: Go to page @number
ku: بڕۆ بۆ په‌ڕه‌ی @number

en: Go to previous forum topic
ku: بڕۆ بۆ بابەتی پێشووی مەکۆ

en: Go to next forum topic
ku: بڕۆ بۆ بابەتی داهاتووی مەکۆ

en: Enter the terms you wish to search for.
ku: تکایا ئەو وشانە پڕبکەوە کە بە دوایاندا دەگەڕێیت.

en: Site building
ku: درووستکردنی ماڵپەڕ

en: No primary links
ku: هیچ بەستەرێکی سەرەتایی نییە

en: No secondary links
ku: هیچ بەستەرێکی دووەمی نییە

en: No content types available.
ku: هیچ جۆرێکی ناوەڕۆک پێناسە نەکراوە.

en: Delete role
ku: ڕۆڵ بسڕەوە

en: all messages
ku: هەموو پەیامەکان

en: Manage languages
ku: ڕێکخستنی زمانەکان

en: English name
ku: ناوی ئینگلیزی

en: Translated
ku: وەگێردراوە

en: Block description
ku: دەربارەی بلۆک

en: Form name
ku: ناوی فۆرم

en: Save field
ku: بۆشایی پاشەکەوت بکە

en: Blocks
ku: بلۆکەکان

en: Delete block
ku: بلۆک بسڕەوە

en: Save blocks
ku: بلۆکەکان هەڵگرە

en: The block settings have been updated.
ku: سازکارییەکانی بلۆک نوێکرانەوە.

en: Block specific settings
ku: سازکاری تایبەت بە بلۆک

en: '%name' block
ku: '%name' بلۆک

en: Save block
ku: بلۆک پاشەکەوت بکە

en: Please ensure that each block description is unique.
ku: تکایە دڵنیابە کە زانیاریی هەر بلۆکێک بێهاوتایە.

en: The block has been created.
ku: بلۆکەکە بە سەرکەوتوویی درووستکرا.

en: Block body
ku: ناوەڕۆکی بلۆک

en: The content of the block as shown to the user.
ku: ناوه‌ڕۆکی بلۆک بەو شێوەیەی کە پیشانی میوانان دەدرێت

en: Block configuration
ku: سازکارییەکانی بلۆک

en: administer blocks
ku: بلۆکەکان ببە بەڕێوە

en: Core - required
ku: ناوک - پێویستە

en: Menus
ku: پێڕستەکان

en: The menu item was reset to its default settings.
ku: بڕگەی لیسته‌ گەڕانرایەوە سەر باری بنەڕەتی خۆی.

en: administer menu
ku: پێڕست ببە بەڕێوە

en: Add vocabulary
ku: زیادکردنی وشەگەل

en: edit vocabulary
ku: دەسکاریکردنی وشەگەل

en: Created new vocabulary %name.
ku: وشەگەلی %name ی نوێ درووستکرا.

en: Updated vocabulary %name.
ku: وشەگەلی %name نوێکرایەوە.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
ku: ئایا دڵنیایت لە سڕینەوەی وشەگەلی %title؟

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
ku: سڕینەوەی وشەگەل هەموو واژەکانیشی دەسڕیتەوە. ئەم کردارە یەکجارییە و ناگەڕێنرێتەوە.

en: Deleted vocabulary %name.
ku: وشەگەلی %name سڕایەوە.

en: A description of the term.
ku: پێناسیەک بۆ بڕگە بنووسە.

en: Default time zone
ku: کات-شوێنی بنەڕەت

en: Add field
ku: بۆشایی زیادبکە

en: Publish
ku: بڵاوبکەوە

en: Unpublish
ku: بڵاو نه‌کراوه‌

en: Permission
ku: مۆڵەت پێدان

en: @module module
ku: مۆدیولی @module

en: My blog
ku: بڵاگی خۆم

en: Anonymous commenting
ku: نووسینی بۆچوون بۆ نەناسراوان

en: Read/Write
ku: خوێندنەوە/نووسین

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
ku: مۆرەکەت بۆ هەموو بینەران لە ژێرەوەی بۆچوونەکانت دەردەکەوێت.

en: parent
ku: باوک

en: Flat list - collapsed
ku: لیستی سادە - داخراو

en: Flat list - expanded
ku: لیستی سادە - کراوە

en: Threaded list - collapsed
ku: لیستی دەزووکراو - داخراو

en: Threaded list - expanded
ku: لیستی دەزووکراو - داخراو

en: Date - newest first
ku: کات - نوێترین پێشتر

en: Date - oldest first
ku: کات - کۆنترین پێشتر

en: 1 comment | @count comments
ku[0]: 1 بۆچوون
ku[1]: @count بۆچوون

en: 1 new comment | @count new comments
ku[0]: 1 بۆچوونی نوێ
ku[1]: @count بۆچوونی نوێ

en: access comments
ku: دەستپێگەیشتن بە بۆچوونەکان

en: post comments
ku: بۆچوونەکان بڵاوبکەوە

en: post comments without approval
ku: بۆچوون بنووسە بێ-پێداچوونەوە

en: Save content type
ku: جۆری ناوه‌ڕۆک پاشه‌که‌وت بکه‌

en: Show descriptions
ku: زانیاریی زیاتر پیشان بدە

en: Subtitle
ku: ژێرنیشان

en: Language code
ku: کۆدی زمان

en: Save role
ku: ڕؤڵ‌پاشەکەوت بکە

en: file system
ku: سیسته‌می په‌ڕگه‌

en: Number of users to display
ku: ژمارەی ئەو بەکارهێنەرانەی کە پیشان دەدرێن

en: Profiles
ku: زانیاریی تایبەتی

en: Edit container
ku: دەسکاریکردنی کۆگا

en: Last visit
ku: دوا سه‌ردان

en: Reply
ku: وه‌ڵام بدەوە

en: Topics per page
ku: ژمارەی پەیامەکان لە هەر پەڕەیەکدا

en: Posts - most active first
ku: پەیامەکان - چالاکترینییان لە پێشەوە

en: @user's picture
ku: @user's وێنەی

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ku: ئایا دڵنیایت لە گەڕاندنەوە بۆ پێداچونەوەکەی %revision-date؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ku: ئایا دڵنیایت لە سڕینەوەی پێداچوونەوەکی %revision-date؟

en: KB
ku: ک.ب.

en: New forum topics
ku: بابەتی تازەی مەکۆ

en: @type: deleted %title revision %revision.
ku: @type: پێداچوونەوەی %revision  %title سڕایەوە.

en: Page not found
ku: په‌ڕه‌ نه‌دۆزرایه‌وه‌

en: List, add, and edit users.
ku: لیست کردن و زیادکردن و دەستکاریکردنی بەکارهێنەران.

en: The name %name is already taken.
ku: ئەم ناوە %name پێشتر داگیرکراوە.

en: « first
ku: سەرەتا «

en: last »
ku: کۆتا »

en: The directory %directory does not exist.
ku: پێڕستی %directory نه‌ناسراوه‌.

en: The directory %directory is not writable
ku: پێڕستی %directory دەسەڵاتی نووسینی نەدراوەتێ.

en: Show only items where
ku: تەنها ئەوانە پیشان بدە کە

en: No comments available.
ku: هیچ بۆچوونێک نیه‌

en: 1 user | @count users
ku[0]: 1 بەکارهێنەر
ku[1]: @count بەکارهێنەر

en: Rebuild permissions
ku: مۆڵەتپێدانەکان سەرلەنوێ درووست بکەوە

en: @type: updated %title.
ku: @type نوێکرایه‌وه‌%title.

en: @type: added %title.
ku: @type: زیادکرا%title.

en: Add role
ku: ڕۆڵێکی نوێ زیادبکە

en: The role has been added.
ku: ڕۆڵەکە زیادکرا.

en: Path to custom logo
ku: ڕێرەو بۆ لۆگۆی راسپێردراو

en: taxonomy
ku: پۆلێن

en: Updated term %term.
ku: واژەی %term نوێکرایەوە.

en: - Please choose -
ku: - تکایە دیاری بکە -

en: - None selected -
ku: - هیچ دیاری نەکراوە -

en: Aggregator
ku: کۆکەرەوە

en: Alias
ku: نازناو

en: Account settings
ku: سازکاریی هەژمار

en: The content type %name has been deleted.
ku: جۆری ناوەڕۆکی %name سڕایەوە.

en: Deleted content type %name.
ku: جۆری ناوه‌ڕۆک سڕایه‌وه‌%name .

en: Enter your keywords
ku: وشه‌کانت بنووسه‌

en: Clean URLs
ku: به‌سته‌ره‌کان پاکەکان‌

en: My account
ku: هەژماری خۆم

en: Pictures
ku: وێنەکان

en: Number of topics
ku: ژمارەی بابەتەکان

en: Active forum topics
ku: بابەتە چالاکەکانی مەکۆ

en: Read the latest forum topics.
ku: تازەترین بابەتەکانی مەکۆ بخوێنەوە.

en: User activity
ku: چالاکیی بەکارهێنەر

en: GD library
ku: کتێبخانه‌ی GD

en: The user must enter a value.
ku: بەکارهێنەر دەبێت نرخ پڕبکاتەوە.

en: There is currently %members and %visitors online.
ku: ئێستا %members ئەندام و %visitors میوان لەسەر هێڵن.

en: There are currently %members and %visitors online.
ku: ئێستا %members و %visitors لەسەر هێڵن.

en: 1 guest | @count guests
ku[0]: 1 میوان
ku[1]: @count میوان

en: Book navigation
ku: ڕێدۆزی پەڕتووک

en: 1 year | @count years
ku[0]: 1 ساڵ
ku[1]: @count ساڵ

en: 1 week | @count weeks
ku[0]: 1 هەفتە
ku[1]: @count هەفتە

en: 1 min | @count min
ku[0]: 1 خولەک
ku[1]: @count خولەک

en: 1 sec | @count sec
ku[0]: 1 چرکە
ku[1]: @count چرکە

en: Bulgarian
ku: بولگاری

en: Croatian
ku: کرواتی

en: Czech
ku: چیکی

en: Danish
ku: دانمارکی

en: Dutch
ku: هۆڵەندی

en: Finnish
ku: فنلەندی

en: German
ku: ئەلمانی

en: Greek
ku: یۆنانی

en: Hebrew
ku: عبری

en: Hungarian
ku: هه‌نگاری

en: Indonesian
ku: ئیندۆنیسی

en: Polish
ku: پۆلۆنی

en: Romanian
ku: ڕۆمانی

en: Russian
ku: ڕووسی

en: Slovak
ku: سلۆڤاکی

en: Swedish
ku: سویدی

en: Turkish
ku: تورکی

en: Edit comment
ku: دەسکاریکردنی بۆچوون

en: Promote to front page
ku: بینێئره‌ بۆ په‌ڕه‌ی سه‌ره‌کی

en: Edit rule
ku: یاسا دەسکاری بکە

en: The file could not be created.
ku: په‌ڕگه‌ نه‌توانرا دروست بکرێت

en: Account information
ku: زانیاریی هەژمار

en: authenticated user
ku: بەکارهێنەری ناسراو

en: Field settings
ku: ڕیکخستنەکانی خانە

en: Edit forum
ku: مەکۆ دەستکاری بکە

en: Default order
ku: ڕێکخستنی بنەڕەتی

en: Leave shadow copy
ku: بەجێهێشتنی سێبەری بابەت

en: Container name
ku: ناوی کۆگا

en: forum container
ku: کۆگای سەکۆ

en: create forum topics
ku: بابەتەکانی مەکۆ دروست بکە

en: Add new field
ku: زیادکردنی خانەیەکی نوێ

en: Content ranking
ku: ڕیزبه‌ندی ناوه‌ڕۆک

en: Recently posted
ku: دوواترین نێردراو

en: Number of comments
ku: ژماره‌ی بۆچوونەکان

en: Number of views
ku: ژماره‌ی بینین

en: Factor
ku: هۆکار

en: Hide descriptions
ku: شاردنەوەی دەربارەکان

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
ku: پەڕگەی دیاریکراو %file نەتوانرا باربکرێت، چونکە پێڕستی %directory بەشێوەیەکی درووست دانەمەزرێنراوە.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
ku: پەڕگەی دەسنیشانکراو %file نەتوانرا کۆپی بکرێت، چونکە هیچ پەڕگەیەک بەم ناوە نەدۆزرایەوە. تکایە بپشکنە کە ناوی پەڕگە درووستە.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
ku: په‌ڕگه‌ی دیاریکراو %file نه‌توانرا کۆپی بکرێت، چونکە لە پێڕستی دیاریکراودا پەڕگەیەکی تر بە هەمان ناو هەیە.

en: The selected file %file could not be copied.
ku: پەڕگەی دەسنیشانکراو %file نەتوانرا کۆپی بکرێت.

en: The removal of the original file %file has failed.
ku: سڕینه‌وه‌ی په‌ڕگه‌ی ڕاستەقینە %file سه‌رکه‌وتوو نه‌بوو.

en: Color set
ku: دەستەی ڕەنگ

en: Database host
ku: خانەخوێی بنکەی دراوە

en: Check e-mail
ku: ئیمێل بپشکنە

en: Default picture
ku: وێنەی بنەڕەتی

en: Site status
ku: دۆخی ماڵپەڕ

en: Toggle display
ku: زامن پیشان بدە

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
ku: ئەگەر تۆ پەڕگەی راستەوخۆت نیە بۆ چوونە ناو سێرڤەر ، ئەوا لێرەدا لۆگۆکەت بار بکە.

en: Configuration file
ku: پەڕگەی شێوەپێدان

en: Download method
ku: شێوازی داگرتنی پەڕگەکان

en: Web server
ku: وێب-سێرڤەر

en: Error reporting
ku: ڕاپۆرتکردنی هەڵه

en: sort by @s
ku: ڕێکخراو به‌ @s

en: and
ku: له‌گه‌ڵ

en: where
ku: لەو شوێنەی کە

en: URL filter
ku: پاڵێوی بەستەر

en: 1 read | @count reads
ku[0]: 1 خوێندنەوە
ku[1]: @count خوێندنەوە

en: Save rule
ku: یاسا هەڵگرە

en: Delete contact
ku: سڕینەوەی پەیوەندی

en: Auto-reply
ku: وەڵامدانەوەی-خۆکار

en: %recipient is an invalid e-mail address.
ku: %recipient ئیمێلێکی درووست نییە.

en: Contact form: category %category added.
ku: فۆرمی پەیوەندی: هاوپۆلی %category زیاد کرا.

en: Contact form: category %category updated.
ku: فۆرمی پەیوەندی: هاوپۆلی %category تازەکرایەوە.

en: Lithuanian
ku: لیتوانی

en: Depends on: !dependencies
ku: پشت دەبەستێت بە: !dependencies

en: Required by: !required
ku: پێویستە لەلایەن:‌ !required

en: Some required modules must be enabled
ku: هەندێک لە مۆدیولە پێویستەکان دەبێت چالاک بکرێن

en: Save translations
ku: وه‌رگێڕان پاشه‌ که‌وت بکه‌

en: Export template
ku: هەناردەکردنی قاڵب

en: anonymous user
ku: بەکارهێنەری نەناسراو

en: Save permissions
ku: مۆڵەتپێدانەکان هەڵگرە

en: Original text
ku: دەقی بنەڕەت

en: Delete content type
ku: جۆری ناوه‌ڕۆک بسڕه‌وه‌

en: edit permissions
ku: ڕێپێدانەکان دەسکاری بکە

en: notice
ku: زانیاری

en: User account
ku: هەژماری بەکارهێنەر

en: File download
ku: داگرتنی پەڕگە

en: Acronym
ku: کورتکراوە

en: Post new comment
ku: بۆچوونی نوێ بنووسه‌

en: The field has been updated.
ku: خانە نوێکرایەوە.

en: Returns information about an author in the system.
ku: زانیاری لە سیستەمەوە دەربارەی نووسەرێک پیشان دەدات.

en: Creates a new post, and optionally publishes it.
ku: پەیامێکی نوێ بنووسە و ئەگەر ویستت بڵاوی بکەوە.

en: Updates the information about an existing post.
ku: زانیاری دەربارەی پەیامێکی پێشتر بڵاوکراوە تازە دەکاتەوە.

en: Returns information about a specific post.
ku: زانیاری دەربارەی بڵاوکراوەیەکی دەسنیشان کراو پیشان دەدات.

en: Deletes a post.
ku: بڵاوکراوەیەک دەسڕێتەوە.

en: Returns a list of the most recent posts in the system.
ku: لیستێک پیشان دەدات کە نوێترین بڵاوکراوەی سیستمی تێدابێت.

en: Updates information about an existing post.
ku: زانیاری دەربارەی پەیامێکی پێشتر بڵاوکراوە تازە دەکاتەوە.

en: Uploads a file to your webserver.
ku: پەڕگەیەک باردەکاتە ڕاژەکارەکەت.

en: Error storing post.
ku: هەڵە لە پاشەکەوت کردنی بڵاوکراوە.

en: You do not have permission to update this post.
ku: تۆ ڕێگا‌ت پێنه‌دراوه‌ ئه‌م بڵاوکراوەیە تازه‌ بکه‌یته‌وه‌.

en: No file sent.
ku: هیچ په‌ڕگه‌یه‌ک نه‌ نێردرا.

en: Error storing file.
ku: هه‌ڵه‌ له‌ کۆگا کردنی په‌ڕگه‌.

en: Invalid post.
ku: پەیامەکە دووست نییە.

en: The default maximum file size a user can upload.
ku: زۆرترین قه‌باره‌ی ڕێپێدراو که‌ به‌کارهێنه‌ر بۆی هەیە پەڕگە بار بکات.

en: administer content with blog api
ku: ناوەڕۆک ببە بەڕێوە بەبەکارهێنانی API ی بڵاگ

en: List, edit, or add user roles.
ku: لیست کردن، دەستکاری کردن، یان ڕۆڵ بۆ بەکارهێنەر زیادبکە.

en: edit role
ku: ڕؤڵ دەسکاری بکە

en: All recent posts
ku: هەموو بڵاوکراوە نوێیەکان

en: My recent posts
ku: بڵاوکراوە نوێیەکانی خۆم

en: Minimum number of words
ku: کەمترین وشه‌ی ڕێپێدراو

en: Password field is required.
ku: بۆشایی وشەی نهێنی پێویستە.

en: Confirm password
ku: دووبارە وشەنهێنی

en: Administration theme
ku: ڕووکاری بەڕێوەبردن

en: Afar
ku: ئەفار

en: Somali
ku: سۆماڵی

en: Komi
ku: کۆمی

en: Run cron
ku: کارگێڕ بخە گڕ

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
ku: ئاگاداری پاراستن: پەڕگەی .htaccess نەتوانرا بنووسرێت. تکایە پەڕگەی .htaccess لەو پێڕستی %directory دا درووستبکە، کە ئەم دێڕانەی تێدایە: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
ku: په‌ڕگه‌ی %file پاشه‌که‌وت نه‌کرا. چونکه‌ پرۆسەی بارکردن‌ ته‌واونەبوو.‌

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
ku: په‌ڕگه‌ی %file نه‌توانرا پاشه‌که‌وت بکرێت ،هه‌ڵه‌یه‌کی نەناسراو ڕوویدا.

en: Add to book outline
ku: زیادکردن بۆ چوارچێوەی پەڕتووک

en: Database port
ku: دەروازەی بنکەی دراوە

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
ku: ئەم هەڵبژاردنانە تەنها بۆ هەندێک ماڵپەڕ پێویستن. ئەگەر دڵنیانیت، هەر وەک خۆی وازی لێبهێنە، یانیش پەیوەندی بە بەڕێوەبەری ڕاژەکارەکەت بکە.

en: If your database is located on a different server, change this.
ku: ئه‌گه‌ر بنکه‌ی دراوه‌ که‌وتووه‌ته‌ سه‌ر سێرڤه‌رێكی جیاواز ،ئه‌مه‌ بگۆڕه‌.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
ku: ئەگەر ڕاژەکاری بنکەی دراوەکەت گوێ لە دەروازەیەکی نموونەیی ناگرێت، تکایە ژمارەی دەروازەکە لێرەدا بنووسە.

en: Database port must be a number.
ku: دەروازەی بنکەی دراوە پێویستە ژمارە بێت.

en: view uploaded files
ku: پەڕگە بارکراوەکان پیشان بدە

en: Status report
ku: ڕاپۆرتی ڕەوش

en: Not writable
ku: بۆدەستکاری ڕێگەنەدراوە

en: Notify user of new account
ku: لە هەژماری نوێ بەکارهێنەر ئاگاداربکەوە

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory could not be found, or because its permissions do not allow the file to be written.
ku: په‌ڕگه‌ی دیاریکراو %file نەتوانرا باربکرێت، له‌به‌رئه‌وه‌ی پێڕستی %directory نه‌دۆزرایه‌وه‌، یانیش ڕێپێنه‌دراوه‌ بۆ نووسین.‌

en: Path to custom icon
ku: ڕێڕه‌و بۆ وێنۆچکه‌ی سه‌ره‌کی

en: Delete comment
ku: بۆچوون بسڕەوە

en: Reply to comment
ku: وەڵامی بۆچوون بدەوە

en: Comment controls
ku: کۆنتڕۆلی بۆچوونه‌کان

en: Display above the comments
ku: لە سەرووی بۆچوونەکان پیشانی بدە

en: Display below the comments
ku: لە خوارووی بۆچوونەکان پیشانی بدە

en: Display above and below the comments
ku: لە سەروو و خوارووی بۆچوونەکان پیشانی بدە

en: You are not authorized to post comments.
ku: تۆ ڕێگات ‌پێنه‌دراوە بۆچوون بنووسیت.

en: The comment you are replying to does not exist.
ku: ئەو بۆچوونەی تۆ دەتەوێت وەڵامی بۆ بنووسیت، نەدۆزرایەوە.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
ku: ئه‌م گفتوگۆیه‌ داخراوە: ناتوانیت بۆچوون بنووسیت.

en: You are not authorized to view comments.
ku: تۆ ڕێی بینینی بۆچوونەکانت پێنەدراوە.

en: Comment: updated %subject.
ku: بۆچوون: %subject تازاکرایەوە.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
ku: ئایا دڵنیایت لە سڕینەوە ئەم بۆچوونە: %title؟

en: Publish the selected comments
ku: بۆچوونه‌ هەڵبژارراوەکان بڵاو بکه‌وه‌

en: Unpublish the selected comments
ku: بۆچوونە هەڵبژێرراوەکان بکوژێنەوە

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
ku: تۆ دڵنیای کە دەتەوێ هەموو لێدوانەکان بسڕیتەوە بە وەچەکانیشەوە؟

en: You have to specify a valid author.
ku: پێویستە ناوی نووسەرێکی درووست دەستنیشان بکەیت.

en: You have to leave your name.
ku: پێویستە ناوت بنووسیت.

en: The e-mail address you specified is not valid.
ku: ئەو ئیمێلەی تۆ دەسنیشانت کردووە درووست نییە.

en: You have to leave an e-mail address.
ku: پێویستە ئیمێل بنووسیت.

en: (No subject)
ku: (سه‌ردێڕی نییە)

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
ku: <a href="@login">بچۆژورەوە</a> یان <a href="@register">خۆت تۆماربکە</a> تا بتوانیت لێدوان بنووسیت.

en: Comment: deleted %subject.
ku: بۆچوون: %subject سڕایەوە.

en: Access type
ku: جۆری ڕێگاپێدان

en: Add feed
ku: ڕاگەیەنەر زیاد بکه‌

en: File system
ku: سیستمی پەڕگە

en: @name's blog
ku: بڵاگی @name

en: You cannot contact more than %number users per hour. Please try again later.
ku: لە یەک کاتژمێردا ناتوانیت پەیوەندی بە زیاتر لە %number بەکارهێنەر بکەیت. تکایە دوای ماوەیەکی تر دووبارەی بکەوە.

en: Enter your @s username.
ku: ناوی تێپەڕبوون @s پڕبکەوە.

en: All languages
ku: هه‌موو زمانه‌کان

en: %message in %file on line %line.
ku: %message له‌ناو %file له‌ هێڵی %line

en: Picture image path
ku: ڕێڕەوی وێنەکان

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
ku: یەک یان زیاتر کێشە لە دامەزراندنی دروپاڵدا بەدیکراوە. تکایە سەیری <a href="@status">ڕاپۆرتی ڕەوش</a> بکە بۆ زانیاری زیاتر.

en: No help is available for module %module.
ku: هیچ یارمەتیەک نیە بۆ  مۆدیولی %module.

en: @module administration pages
ku: پەڕەکانی بەڕێوەبردنی @module

en: By module
ku: مۆدیولەکان

en: Manage your site's content.
ku: ناوەڕۆکی ماڵپەڕەکەت ببە بەڕێوە.

en: Control how your site looks and feels.
ku: دەتوانیت شێوە و پیشاندانی ماڵپەڕەکەت کۆنترۆل بکەیت.

en: Adjust basic site configuration options.
ku: ئاستکردنی هەڵبژاردنە سەرەتاییەکانی ڕێکزستنی ماڵپەڕ.

en: Manage your site's users, groups and access to site features.
ku: بەکارهێنەران و گرووپ و مۆڵەتدان بۆ بەشەکانی ماڵپەڕ ڕێکبخە.

en: Add language
ku: زمان زیاد بکه‌

en: Edit string
ku: دەسکاریکردنی ڕیزبەند

en: Delete string
ku: سڕینەوەی ڕیزبەند

en: Are you sure you want to delete the language %name?
ku: تۆ دڵنیای که‌ ده‌ته‌وێ ئه‌م زمانه‌ %name بسڕیتەوە؟

en: The language %locale has been removed.
ku: زمانی %locale به‌ سه‌رکه‌وتوی سڕایه‌وه.‌

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
ku: ئایا دڵنیایت لە سڕینەوەی ڕیزبەندی "%source"؟

en: locale
ku: شوێن

en: AM
ku: ب.ن.

en: PM
ku: پ.ن.

en: @username's blog
ku: بڵاگی @username

en: Currently using !item !version
ku: ئیستا وەشانی !item !version بەکاردێت

en: Hindi
ku: هندی

en: Failed to modify %settings, please verify the file permissions.
ku: نەتوانرا %settings دەستکاری بکرێت ، تکایە سەیری ڕێپێدانه‌کان بکە.

en: Failed to open %settings, please verify the file permissions.
ku: نه‌توانرا په‌ڕگەی %settings‌ بکرێته‌وه‌ ،تکایه پێداچوونەوەی ڕێپێدانه‌کان بکە.‌

en: Username or e-mail address
ku: ناوی تێپەڕبوون یان ئیمێل

en: You do not have permission to publish this type of post. Please save it as a draft instead.
ku: تۆ ڕێگا‌ت پێنه‌دراوه‌ ئه‌م جۆره‌ بابەتانە بڵاو بکه‌یته‌وه‌. تکایه‌ لەجیاتی بڵاوکردەنەوە وه‌ک پێشنووس پاشه‌که‌وتی بکه.

en: You do not have permission to save this post as a draft. Please publish it instead.
ku: تۆ ڕێگه‌ت پێنه‌دراوه‌ ئەم پەیامەوەک پێشنووس پاشه‌که‌وت بکەیت، تکایە ڕاستەوخۆ بڵاوی بکەوە.

en: Invalid categories submitted.
ku: هاوپؤلێکی هەڵە ناردراوە.

en: Error saving categories. This feature is not available.
ku: هه‌ڵه‌ له‌ پاشه‌که‌وت کردنی هاوپۆل، ئه‌م تایبه‌تمه‌ندییه‌ چالاک نییە.

en: Blog API
ku: API ی بڵاگ

en: Allows users to post content using applications that support XML-RPC blog APIs.
ku: ڕێگا‌ به‌ به‌کارهێنه‌ران دەدات کە ناوەڕۆک بڵاوبکەنەوە بە بەکارهێنانی ئەو پرۆگرامانەی کە پشتیوانی XML-RPC بۆ API ی بڵاگ دەکەن.

en: User autocomplete
ku: خۆتەواوکەری ناوی بەکارهێنەر

en: 0 sec
ku: 0 چرکه‌

en: form
ku: فۆرم

en: Basic options
ku: هەڵبژاردنە سەرەتاییەکان

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
ku: بۆ گۆڕینی وشەنهێنی ئێستای بەکارهێنەر، وشەنهێنی نوێ لەهەر دوو بۆشاییدا پڕبکەوە.

en: This login can be used only once.
ku: ئەم شێوازەی چوونەژوورەوەیە دەکرێت تەنها یەکجار بەکاربهێنرێت.

en: The translation import of %filename failed.
ku: هاوردەکردنی وەرگێڕانی پەڕگەی %filename سەرکەتوو نەبوو.

en: Abbreviation
ku: کورتکراوە

en: Inserted
ku: تێخرا

en: User e-mail settings
ku: سازکارییەکانی ئیمێلی بەکارهێنەر

en: Poll
ku: ڕاپرسی

en: Preview post
ku: پێشبینی بابه‌ت

en: Cron has been running for more than an hour and is most likely stuck.
ku: کارگێڕ کارا بووە بۆ ماوەی کاتژمێرێک زیاتر ، لەوانەیە گیر مابێت.

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
ku: دووبارە وەگڕخستنی کارگێڕ، لە کاتێکدا هێشتا خۆی لە گڕە.

en: Cron run completed.
ku: جێبەجێکردنی کارگێڕ تەواو بوو.

en: Already added languages
ku: ئەو زمانانەی تا ئێستا زیادکراون

en: Recent blog posts
ku: تازه‌ترین بڵاوکراوەکانی بڵاگ

en: Who's new
ku: کێ نوێیە

en: Are you sure you want to delete these users?
ku: ئایا دڵنیایت لە سڕینەوەی ئەم بەکارهێنەرانە؟

en: The users have been deleted.
ku: بەکارهێنەرەکان سڕانەوە.

en: Language name
ku: ناوی زمان

en: allow
ku: ڕێگابدە

en: Edit category
ku: هاوپۆل ده‌ستکاری بکه‌

en: The content type %name has been updated.
ku: جۆری ناوەڕۆکی %name نوێکرایەوە.

en: The content type %name has been added.
ku: جۆری ناوەڕۆکی %name زیادکرا.

en: Catalan
ku: کەتەلۆنی

en: Contact form
ku: فۆرمی پەیوەندی

en: Rule type
ku: جۆری یاسا

en: Database configuration
ku: شێوەپێدانی بنکەی دراوە

en: Your web server does not appear to support any common database types. Check with your hosting provider to see if they offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
ku: لەوانەیە ڕاژەکارەکەت پشتیوانی هیچ جۆرە بنکەی دراوەیەکی ناسراو بکات. هەوڵ بدە بزانیت ڕاژەکارەکەت دەتوانێت <a href="@drupal-databases">پشتیوانی دروپاڵ</a> بکات.

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
ku: بۆ ئەوەی بنکەی دراوەی @drupal دابمەزرێنیت، ئەم زانیارییانەی خوارەوە پڕبکەوە.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
ku: جۆری بنکەی دراوە کە دراوەکانی @drupal ی تێدا هەڵدەگیرێت.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
ku: ناوی ئەو بنکەی دراوەی کە دراوەکانی @drupal ی تێدا هەڵداگیرێت. ئەم بنکەی دراوە مەرجە درووستکرابێت بەر ئەوەی @drupal بتوانیت دابمەزرێنیت.

en: The name of the %db_type database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
ku: ناوی %db_type بنکەی دراوە کە @drupal دراوەکانی تێدا کۆگا دەکرێت. مەرجە پێشوەخت درووست کرابێت بەر ئەوەی بتوانیت @drupal دابمەزرێنیت.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %db_type server, however your PHP installation currently does not support this database type.
ku: لە ناو پەڕگەی %settings_file دا وات داناوە کە @drupal ڕاژەکاری %db_type بەکاربهێنێت، لەهەمان کاتدا شێوازی دامەزاندنی پ.هـ.پ. ی بەکارهاتوو پشتیوانی ئەم جۆرە بنکەی دراوە ناکات.

en: Select an installation profile
ku: پرۆفایلێکی دامه‌زراندن دیاری بکه

en: (built-in)
ku: (built-in)(built-in)

en: No profiles available
ku: هیچ پرۆفایلێک نییە

en: We were unable to find any installer profiles. Installer profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
ku: نەمانتووانی هیچ پرۆفایلێکی دامەزراندن بدۆزینەوە . پرۆفایلی دامەزراندن دیاری دەکات، چ مۆدولێک چالاک بکرێت لەگەڵ چ پلانێک بۆ دامەزراندنی لە ناو بنکەی دراوە . پرۆفایلی دامەزراندن پێویستە بۆ بەردەوامبوونی دامەزرادن .

en: Drupal already installed
ku: دروپال پێشتر دامه‌زراوه‌

en: @drupal installation complete
ku: @drupal دامه‌زراندن کۆتای هات

en: Congratulations, @drupal has been successfully installed.
ku: پیرۆزە، @drupal به‌ سه‌رکه‌وتووی دامه‌زرێنرا

en: Please review the messages above before continuing on to <a href="@url">your new site</a>.
ku: تکایە چاوێک بەم پەیامەی سەرەوە بخشێنەوە، پێش بەردەوام بوون بۆ <a href="@url">ماڵپەرە نوێیەکەت</a>.

en: You may now visit <a href="@url">your new site</a>.
ku: ئێستا دەتوانیت سه‌ردانی<a href="@url">ماڵپەڕە نوێیەکەت</a> بکەیت.

en: Site off-line
ku: ماڵپه‌ر کوژاوەتەوە

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
ku: جێبەجێکردنی کارگێڕ لە کاتی خۆی تێپەڕبوو لەبەر ئەمە داخرا .

en: 1 byte | @count bytes
ku[0]: 1 بایت
ku[1]: @count بایت

en: MySQL database
ku: بنکەی دراوەی MySQL

en: Your MySQL Server is too old. Drupal requires at least MySQL %version.
ku: ‏ڕاژەکاری MySQL زۆر کۆنە. دروپاڵ پێویستی بە وەشانی %version بۆ سەرەوە هەیە.

en: PostgreSQL database
ku: PostgreSQL بنکە دراوەی جۆری

en: Your PostgreSQL Server is too old. Drupal requires at least PostgreSQL %version.
ku: ‏ڕاژەکاری PostgreSQL زۆر کۆنە. دروپاڵ پێویستی بە وەشانی %version بۆ سەرەوە هەیە.

en: The directory %directory has been created.
ku: پێڕستی %directory به‌سه‌رکه‌وتووی زیاد کرا.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
ku: مۆڵەت پێدانی پێڕستی %directory گۆڕدرا بۆ ئەوەی توانای نووسینی هەبێت.

en: The %module module is required but was not found. Please move it into the <em>modules</em> subdirectory.
ku: مۆدیولی %module داواکراو پێویستە بەڵام نەدۆزرایەوە . تکایە بیگوازەوە بۆ پێڕستی<em>modules</em>.

en: PHP MySQL support not enabled.
ku: پشتیوانیکردنی PHP MySQL چالاک نه‌کراوه.‌

en: PHP MySQLi support not enabled.
ku: پشتیوانیکردنی PHP MySQLi چالاک نه‌کراوه.‌

en: PHP PostgreSQL support not enabled.
ku: پشتیوانیکردنی PHP PostgreSQL چالاک نه‌کراوه.‌

en: Custom language
ku: زمانی سازکراو

en: Add custom language
ku: زمانێکی تر زیاد بکە

en: Language name in English
ku: ناوی زمان بە ئینگلیزی

en: The language %language (%code) already exists.
ku: زمانی %language (%code) پێشتر دیاریکراوە.‌

en: Invalid language code.
ku: کۆدی زمان هه‌ڵه‌یه.‌

en: English (provided by Drupal)
ku: ئینگلیزی ( لایه‌ن دروپاڵ دابین کراوه )

en: Search in
ku: بگەڕێ له‌

en: Only translated strings
ku: تەنها ڕیزبەندە وەرگێڕراوەکان

en: Only untranslated strings
ku: تەنها ڕیزبەندە وەرنەگێڕراوەکان

en: Languages not yet added
ku: ئەو زمانانەی هێشتا زیاد نەکراون

en: Import translation
ku: وه‌رگێڕان بهێنه‌

en: Import into
ku: بیهێنه‌ بۆ

en: Export translation
ku: هەناردن وه‌رگێڕان

en: String not found.
ku: ڕیزبەند نەدۆزرایەوە.

en: The string has been saved.
ku: ڕیزبەند پاشەکەوت کرا

en: The string has been removed.
ku: ئەم دەزووە سڕاوەتەوە

en: The language selected for import is not supported.
ku: ئەو زمانەی دەسنیشانکراوە بۆ هەناردن، بوونی نییە.

en: Exported translation file: %filename.
ku: پەڕگەی وەرگێڕان هەناردرا:‌ %filename.

en: Abkhazian
ku: ئه‌بغازی

en: Avestan
ku: ئاڤێستایی

en: Afrikaans
ku: ئەفریکانس

en: Akan
ku: ئاکان

en: Amharic
ku: ئەمهاری

en: Assamese
ku: ئارامی

en: Avar
ku: ئاڤار

en: Aymara
ku: ئایمارا

en: Azerbaijani
ku: ئازەربایجانی

en: Bashkir
ku: بیشکیری

en: Belarusian
ku: بیلاروسی

en: Bihari
ku: بیهاری

en: Bislama
ku: بیسلاما

en: Bambara
ku: بەمبارا

en: Bengali
ku: بەنگالی

en: Tibetan
ku: تبتی

en: Breton
ku: بریتۆن

en: Bosnian
ku: بۆسنی‌

en: Chechen
ku: چیچانی

en: Chamorro
ku: خەمۆررۆ

en: Corsican
ku: کۆرسیکی

en: Cree
ku: کرێی

en: Old Slavonic
ku: سلاڤی کۆن

en: Chuvash
ku: چوڤاش

en: Welsh
ku: وێلزی

en: Maldivian
ku: ماڵدۆڤی

en: Bhutani
ku: بۆتانی

en: Ewe
ku: ئێیوە

en: Esperanto
ku: ئێسپەرانتۆ

en: Estonian
ku: ئه‌ستۆنی

en: Basque
ku: باسکی

en: Persian
ku: فارسی

en: Fulah
ku: فولا

en: Faeroese
ku: فەیروۆسی

en: Frisian
ku: فریزی

en: Irish
ku: ئیرلەندی

en: Scots Gaelic
ku: گەیلیکی سکۆتلەندی

en: Galician
ku: گەلیسی

en: Guarani
ku: گوارانی

en: Gujarati
ku: گوجەراتی

en: Manx
ku: مانخ

en: Hausa
ku: هاوسە

en: Hiri Motu
ku: هیری مۆتئ

en: Armenian
ku: ئەرمەنی

en: Herero
ku: هێرێرۆ

en: Interlingua
ku: ئینتەرلینگوا

en: Interlingue
ku: ئینتەرلینگوی

en: Igbo
ku: ئیگبۆ

en: Inupiak
ku: ئینوپیاک

en: Icelandic
ku: ئایسلەندی

en: Inuktitut
ku: ئینوکتیتوت

en: Javanese
ku: یاڤایی

en: Georgian
ku: جۆرجی

en: Kongo
ku: کۆنگۆ

en: Kikuyu
ku: کیکویو

en: Kwanyama
ku: کوانیاما

en: Kazakh
ku: کازاخی

en: Greenlandic
ku: گریینلاندی

en: Cambodian
ku: کەمبۆدی

en: Kannada
ku: که‌ننا‌دا

en: Kanuri
ku: کەنوری

en: Kashmiri
ku: کەشمیری

en: Kurdish
ku: کوردی

en: Cornish
ku: کۆرنی

en: Kirghiz
ku: کرغیزی

en: Latin
ku: لاتینی

en: Luxembourgish
ku: لوکسه‌مبۆرگی

en: Luganda
ku: لوگاندا

en: Lingala
ku: لینگالا

en: Laothian
ku: لاوی

en: Latvian
ku: لاتڤی

en: Malagasy
ku: مەلاگاسی

en: Marshallese
ku: مارشەلی

en: Maori
ku: مەئۆری

en: Macedonian
ku: مەکەدۆنی

en: Malayalam
ku: مەلایالام

en: Mongolian
ku: مه‌نگۆلی

en: Moldavian
ku: مۆلداڤی

en: Marathi
ku: مەراسی

en: Malay
ku: مالیزی

en: Maltese
ku: ماڵتایی

en: Burmese
ku: بورمی

en: North Ndebele
ku: ندبێلێی باکوور

en: Nepali
ku: نیپاڵی

en: Ndonga
ku: ندۆنگا

en: Norwegian Bokmål
ku: نەرویجی بۆکمێل

en: Norwegian Nynorsk
ku: نەرویجی نینۆرسک

en: South Ndebele
ku: ندبێلێی باشوور

en: Chichewa
ku: چیچێوا

en: Occitan
ku: ئەکسیتان

en: Oromo
ku: ئۆرۆمۆ

en: Oriya
ku: ئۆرییا

en: Ossetian
ku: ئەسێتسی

en: Punjabi
ku: پنجابی

en: Pali
ku: پەلی

en: Pashto
ku: پەشتۆ

en: Portuguese, Portugal
ku: پرتوگالی، پرتوگال

en: Portuguese, Brazil
ku: پرتوگالی، به‌ڕازیل

en: Quechua
ku: کیچوا

en: Rhaeto-Romance
ku: رهایتۆ-رۆمانسی

en: Kirundi
ku: کیروندی

en: Kinyarwanda
ku: کینیاروەندا

en: Sanskrit
ku: سانسکریت

en: Sardinian
ku: سەردینی

en: Sindhi
ku: سیندی

en: Northern Sami
ku: سامیی باکوور

en: Sango
ku: سەنگۆ

en: Serbo-Croatian
ku: سڕبۆ-کرواتی

en: Slovenian
ku: سلۆڤینی

en: Samoan
ku: سەمۆوی

en: Shona
ku: شۆنا

en: Albanian
ku: ئه‌لبانی

en: Serbian
ku: سڕبی

en: Siswati
ku: سیسواتی

en: Sesotho
ku: سۆسێتۆ

en: Sudanese
ku: سودانی

en: Swahili
ku: سواهیلی

en: Tamil
ku: تامیل

en: Telugu
ku: تێلوگو

en: Tajik
ku: تاجیکی

en: Thai
ku: تایلەندی

en: Tigrinya
ku: تیگرینیا

en: Turkmen
ku: تورکمێینی

en: Tagalog
ku: تەگەلوگ

en: Setswana
ku: سەتسوانا

en: Tsonga
ku: تسۆنگا

en: Tatar
ku: تەتەری

en: Twi
ku: توی

en: Tahitian
ku: تەهیتی

en: Uighur
ku: ئەوغور

en: Ukrainian
ku: ئۆکرانی

en: Urdu
ku: ئو‌ردۆ

en: Uzbek
ku: ئوزبەکی

en: Venda
ku: ڤیندا

en: Vietnamese
ku: ڤێتنامی

en: Wolof
ku: ڤولۆف

en: Xhosa
ku: خهۆسا

en: Yiddish
ku: ییدی

en: Yoruba
ku: یۆروبا

en: Zhuang
ku: ژوەنگ

en: Chinese, Simplified
ku: چینی سادە

en: Chinese, Traditional
ku: چینی درووست

en: Zulu
ku: زولو

en: Operating in off-line mode.
ku: لە ژێر-هێڵ کاردەکات

en: sort icon
ku: وێنۆچکەی ڕێکخستن

en: sort ascending
ku: بەرەوسەر ڕێکبخە

en: sort descending
ku: بەرەو خوار ڕێکبخە

en: Standard PHP
ku: PHP ی ستاندارد

en: Unicode library
ku: کتێبخانەی یونیکۆد

en: Update items
ku: بڕگەکان نوێ بکەوە

en: Edit feed
ku: ده‌ستکاری ڕاگەیەنەر بکه‌

en: Post new blog entry.
ku: دەقی بڵاگێکی نوێ بنووسە.

en: You are not allowed to post a new blog entry.
ku: تۆ ڕێت پێنه‌دراوه‌ دەقی بڵاگێکی نوێ بنووسیت.

en: Blog entry
ku: دەقی بڵاگ

en: View recent blog entries
ku: دەقە تازەکانی بڵاگ پیشان بدە

en: Read the latest blog entries.
ku: تازه‌ترین بڵاگی نێردراو بخوێنه‌وه‌

en: Enables keeping easily and regularly updated user web pages or blogs.
ku: پاراستن وبه‌ڕێکی تازه‌کردنه‌وه‌ چالاک بکه‌ بۆ به‌کارهێنه‌رانی ماڵپه‌ڕ یان بڵاگ

en: Save book pages
ku: پەڕەکانی کتێب پاشەکەوت بکە

en: Updated book %title.
ku: پەڕتووکی %title تازەکرایەوە.

en: Update book outline
ku: نوێکردنەوەی چوارچێوەی پەڕتووک

en: Remove from book outline
ku: سڕێنەوە لە چوارچێوەی پەڕتووک

en: The book outline has been updated.
ku: چوارچێوەی پەڕتووک نوێکرایەوە.

en: The post has been removed from the book.
ku: په‌یامی پەڕتووک سڕایەوە.

en: create new books
ku: پەڕتووکی نوێ درووست بکە

en: Book page
ku: په‌ڕه‌ی پەڕتووک

en: Base color
ku: ڕەنگی بنچینە

en: Header top
ku: لووتکەی سەرپەڕە

en: Header bottom
ku: ژێرەوەی سەرپەڕە

en: Delete the selected comments
ku: بۆچوونە هەڵبژێرراوەکان بسڕەوە

en: Allows users to comment on and discuss published content.
ku: رێگە بدە ئەندامان لێدوان و گفتوگۆ بکەن دەربارەی بابەتی بڵاوکراوە.

en: Contact form: category %category deleted.
ku: فۆرمی پەیوەندی: هاوپۆلی %category سڕایەوە.

en: Personal contact form
ku: فۆرمی پەیوندیی تایبەتی

en: Edit contact category
ku: دەسکاریکردنی هاوپۆلی پەیوەندی

en: No roles may use this format
ku: هیچ یاسایەک بۆی نییە ئەم فۆرماتە بەکاربهێنێت

en: Paragraph one.
ku: پەرەگرافی یەکەم.

en: Paragraph two.
ku: پەرەگرافی دووەم.

en: Strong
ku: بەهێزە

en: Emphasized
ku: قەڵەوەکراو

en: Cited
ku: ئاماژەپێکراو

en: Coded
ku: کۆدکراو

en: Bolded
ku: قەڵەوکراو

en: Italicized
ku: لارکراو

en: Superscripted
ku: سەرهێڵکراو

en: <sup>Super</sup>scripted
ku: <sup>سەر</sup>هێلکراو

en: Subscripted
ku: ژێرهێڵکراو

en: <sub>Sub</sub>scripted
ku: <sub>ژێر</sub>هێڵکراو

en: Quoted inline
ku: ناوهێڵی دەقکراو

en: Table cell
ku: خانەی خشتە

en: First item
ku: بڕگەی یەکەم

en: Second item
ku: بڕگەی دووەم

en: First term
ku: بڕگەی یەکەم

en: First definition
ku: یەکەم پێناسە

en: Second term
ku: بڕگەی دووەم

en: Second definition
ku: پێناسەی دووەم

en: Subtitle three
ku: ژێرنیشانی سێ

en: Subtitle four
ku: ژێرنیشانی چوار

en: Subtitle five
ku: ژێرنیشانی چوار

en: Subtitle six
ku: ژێرنیشانی شەش

en: Tag Description
ku: دەربارەی تاگ

en: You Type
ku: تۆ دەنووسیت

en: You Get
ku: تۆ دەبینیت

en: Ampersand
ku: نیشانەی پەیوەندی

en: Quotation mark
ku: نیشانەی پرسیار

en: Character Description
ku: دەربارەی هێما

en: HTML filter
ku: فلتەری HTML

en: Compose tips
ku: ڕێنیشاندانی داڕشتن

en: Forum topic
ku: بابەتی مەکۆ

en: Manages the display of online help.
ku: ڕێکخستنی پیشاندانی یارمەتی سەرهێڵ.

en: The human-readable name %name is already taken.
ku: ناوی مافی توانای خوێندنه‌وه‌%name براوه‌.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
ku: ئایا دڵنیایت لە سڕینەوەی جۆری ناوەڕۆکی %type؟

en: Added content type %name.
ku: جۆری ناوەڕۆکی %name زیادکرا.

en: Number of posts on main page
ku: ژماره‌ی بابه‌ته‌کان له‌ په‌ڕه‌ی سه‌ره‌کی

en: Demote from front page
ku: لە پەڕەی سەرەکی لایبەرە

en: Make sticky
ku: بیچەسپێنە

en: Remove stickiness
ku: چەسپاندن لابەرە

en: Copy of the revision from %date.
ku: وێنەیەکی پێداچوونەوەکەی %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
ku: @type: گەڕاندرایەوە %title بۆ پێداچوونەوەی %revision.

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
ku: <strong>به‌ستنه‌وه‌ی ماڵپه‌ڕه‌که‌ت</strong> یه‌که‌م جار که‌ چویته‌ ژوره‌وه‌، سه‌ردانی <a href="@admin">به‌شی به‌ڕیوه‌به‌رێت ی بکه‌</a>,له‌وێ ده‌توانی <a href="@config">ڕێکی بخه‌یتو بیبه‌ستیته‌وه‌ </a>هه‌موو ڕوه‌کانی ماڵثه‌ڕه‌که‌ت .

en: administer content types
ku: جۆرەکانی ناوەڕۆک ببە بەڕێوە

en: View, edit, and delete your site's content.
ku: پیشاندان، دەسکاریکردن، سڕینەوەی ناوەڕۆکی ماڵپەڕ.

en: Post settings
ku: ڕێکخستنی په‌یام

en: Add content type
ku: جۆرێکی ناوه‌ڕۆک زیاد بکه‌

en: No URL aliases available.
ku: هیچ نازناوێکی به‌سته‌ر نەدۆزرایەوە.

en: Update alias
ku: نوێکردنه‌وه‌ی نازناو

en: Create new alias
ku: نازناوێکی نوێ دروست بکه‌

en: The alias has been saved.
ku: نازناو پاشه‌که‌وت کرا.

en: The alias has been deleted.
ku: نازناو سڕایه‌وه.‌

en: URL aliases
ku: نازناوی بەستەرەکان

en: Edit alias
ku: دەسکاری نازناو بکە

en: Delete alias
ku: نازناو بسڕەوە

en: Add alias
ku: نازناو زیاد بکە

en: Allows users to rename URLs.
ku: ڕێگا‌ به‌ به‌کارهێنه‌ران دەدات ناوی به‌سته‌ره‌کان بگۆڕن.

en: Ping
ku: پینگ

en: Most recent poll
ku: نوێترین ده‌نگدانه‌کان

en: Poll status
ku: ڕەوشی ڕاپرسی

en: After this period, the poll will be closed automatically.
ku: دوای ئەم ماوەیە ڕاپرسی بەشێوەیەکی خۆکار دادەخرێت.

en: Negative values are not allowed.
ku: نرخی کەمتر لە سفر قەدەغەیە.

en: Polls
ku: ڕاپرسییەکان

en: edit %title
ku: %title دەسکاری بکە

en: add new %type
ku: %type ی نوێ زیاد بکە

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
ku: ناوی فۆرمی تەرخانکراو داگیرکراوە لەلایەن دروپاڵەوە.

en: The specified title is already in use.
ku: سه‌ردێڕی دیاریکراو بوونی هه‌یه‌

en: The specified name is already in use.
ku: ناوی تەرخانکراو پێشتر بەکارهاتووە.

en: The field has been created.
ku: خانە درووستکرا.

en: User list
ku: لیستی ئەندامان

en: single-line textfield
ku: خانەی دەقی تاکە-هێڵ

en: multi-line textfield
ku: خانەی دەقی فرە-هێڵ

en: freeform list
ku: لیستی ئازاد

en: Author information
ku: زانیاری نووسه‌ر

en: View full user profile
ku: هه‌موو زانیاریه‌کانی تاکه‌ که‌سی به‌کارهێنه‌رپنیشان بده‌

en: About %name
ku: دەربارەی %name

en: Edit field
ku: دەسکاری بۆشایی بکە

en: Delete field
ku: بۆشایی بسڕەوە

en: Search form
ku: فۆرمی گەڕان

en: search content
ku: گه‌ڕانی ناوه‌ڕۆک

en: use advanced search
ku: گەڕانی ئاڵۆز بەکاربهێنە

en: administer search
ku: بەڕێوەبردنی گەڕان

en: %time ms
ku: %time میللی چرکە

en: unban
ku: ڕێگای پێ بدە

en: ban
ku: بلۆک بکە

en: Count content views
ku: ژامرەی پیشاندانەکانی ناوەڕۆک بژمێرە

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
ku: چەند دانەی ناوەڕۆک لە لیستەی "نوێنترین بینراو" پیشان بدرێت.

en: Today's:
ku: ئەوانەی ئه‌مڕۆ:

en: All time:
ku: هه‌موو کات:

en: Last viewed:
ku: دوا جار بینراوە:

en: View pages that have recently been visited.
ku: ئه‌و په‌ڕانە‌ پیشان بده‌ که‌ دواترین جار سه‌ردان کراون.

en: Top visitors
ku: زۆرترین سەدانکەرەکان

en: User pictures in posts
ku: وێنه‌ی به‌کارهێنه‌ر له‌ بابه‌تدا

en: User pictures in comments
ku: وێنه‌ی به‌کارهێنه‌ر له‌ بۆچوونه‌کان

en: Shortcut icon
ku: وێنۆچکەی قەدبڕ

en: Logo image settings
ku: ڕێکخستنی وێنەی لۆگۆ

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
ku: ئەگەر زامن کرا ، ئەوا ئەم لۆگۆیە پیشان دەدرێت.

en: Use the default logo
ku: لۆگۆی بنه‌ڕه‌تی به‌کارببه‌

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
ku: ئێرە هەڵبژێرە ئەگەر دەتەوێت ڕووکار ئەو لۆگۆیە بەکاربهێنێت کە لەگەڵ خۆیدا هاتووە.

en: Upload logo image
ku: وێنه‌ی لۆگۆ به‌رز بکه‌وه‌

en: Shortcut icon settings
ku: ڕێکخستنی قه‌دبڕی وێنۆچکه‌

en: Use the default shortcut icon.
ku: وێنۆچکەی قەدبڕی بنەڕەتی بەکاربێنە.

en: Upload icon image
ku: وێنۆچکە باربکە

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
ku: ئەگەر تۆ پەڕگەی راستەوخۆت نیە بۆ چوونە ناو سێرڤەر ، ئەوا لێرەدا وێنۆچکەی قەدبڕ بار بکە.

en: Confirm uninstall
ku: دڵنیابوون له‌ هه‌ڵوه‌شاندنه‌وه‌

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
ku: ئایا دەتەوێت بەردەوام بیت لە هەڵوەشاندنەوەی ئەوانەی سەرەوە؟

en: No modules selected.
ku: هیچ مۆدیولێک دیاری نەکراوە.

en: The selected modules have been uninstalled.
ku: مۆدیولە دیریکراوەکان هەڵوەشێنرایەوە.

en: Default 403 (access denied) page
ku: پەڕەی بنەڕەتی 403 (پیشاندان قەدەغەیە).

en: Default 404 (not found) page
ku: پەڕەی بنەڕەتی 404 (پەڕەی داواکراو نەدۆزرایەوە).

en: Page cache
ku: حەشارگەی لاپەڕە

en: Caching mode
ku: جۆری حەشارگە

en: Aggressive (experts only, possible side effects)
ku: توندڕەو - تەنها بۆ پسپۆران، لەوانەیە کێشە درووست بکات

en: Bandwidth optimizations
ku: باشکردنی باندبەرین

en: Private - files are transferred by Drupal.
ku: تایبەت - بڕگەکان لەلایەن دروپاڵەوە دەگوازرێنەوە.

en: Short date format
ku: شێوازی کورتکراوەی بەروار

en: The short format of date display.
ku: شێوازی کورتی پیشاندانی بەروار.

en: Medium date format
ku: شێوازی بەرواری مامناوەندی

en: The medium sized date display.
ku: شێوازی مامناوەندی پیشاندانی بەروار.

en: Long date format
ku: شێوازی بەرواری درێژ

en: No modules are available to uninstall.
ku: هیچ مۆدیولێک نییە بۆ هەڵوەشاندنەوە.

en: Welcome to the administration section. Here you may control how your site functions.
ku: بەخێربێی بۆ بەشی بەڕێوەبردن. لێرەدا دەتوانیت شێوازی کارکردنی ماڵپەڕەکەت کۆنترۆل بکەیت.

en: Compact mode
ku: شێوازی پێجراو

en: By task
ku: کارەکان

en: Select the default theme.
ku: رووکاری بنەڕەت دیاریبکە.

en: Image toolkit
ku: ئامرازەکانی وێنە

en: RSS publishing
ku: بڵاوکردنەوەی RSS

en: Date and time
ku: ڕێکەوت و کات

en: Enable or disable clean URLs for your site.
ku: چالاککردن و کوژاندنەوەی بەستەرەخاوێنەکانی ماڵپەڕەکەت.

en: Enabled ('@value')
ku: چالاککراو ('@value')

en: Not protected
ku: نەپارێزراوە

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
ku: دەتوانیت <a href="@cron">لێرە کارگێڕ بخەیتە گڕ</a>.

en: throttle
ku: بخنکێنە

en: File uploads
ku: بارکردنی پەڕگە

en: Allows users to upload and attach files to content.
ku: ڕێگا بە بەکارهێنەران دەدات پەڕگە باربکەن و بیلکێنن بە ناوەڕۆک.

en: Picture support
ku: پشتیوانیکردنی وێنە

en: Picture maximum file size
ku: قەبارەی وێنەی ڕێگاپێداراو

en: Maximum file size for pictures, in kB.
ku: گەورەترین قەبارەی ڕێگاپێدراو بۆ وێنەکان، بە ک.ب.

en: Picture guidelines
ku: ڕێنمایی وێنە

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
ku: ناوی ئەم ڕۆڵە. بۆ نموونە: 'بەڕێوەبەر' یان 'ئەندامی هەمیشەیی' یان هەر ناوێکی تر.

en: The role has been renamed.
ku: ناوی ڕۆڵەکە گۆڕا.

en: The role has been deleted.
ku: ڕۆڵەکە سڕایەوە.

en: E-mail new password
ku: وشەنهێنی نوێ بنێرە

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
ku: زانیاری و ڕێنیشاندانی زیاتر بۆ ئیمێلەکەت ناردراون.

en: %name has been deleted.
ku: %name سڕایەوە.

en: You must enter a username.
ku: پێویستە ناوی تێپەڕبوون پڕبکەیتەوە.

en: The username cannot begin with a space.
ku: ناوی تێپەڕبوون نابێت بە بۆشایی دەستپێبکات.

en: The username cannot end with a space.
ku: ناوی تێپەڕبوون نابێت بە بۆشایی کۆتایی بێت.

en: You must enter an e-mail address.
ku: پێویستە ئیمێل پڕبکەیتەوە.

en: Who's online
ku: کێ لەسەر هێڵە

en: Online users
ku: ئەندامانی سەرهێڵ

en: Enter the password that accompanies your username.
ku: تکایە ئەو وشەنهێنییە پڕبکەوە کە بۆ ناوی تێپەڕبوونەکەت دابین کراوە.

en: Delete picture
ku: سڕینەوەی وێنە

en: Check this box to delete your current picture.
ku: ئەم چوارگۆشەیە هەڵبژێرە بۆ سڕینەوەی ئەو وێنەیەی ئێستات.

en: Unblock the selected users
ku: چالاککردنی بەکارهێنەرە دەسنیشانکراوەکان

en: Block the selected users
ku: بەکارهێنەرە دەسنیشانکراوەکان بلۆک بکە

en: Delete the selected users
ku: بەکارهێنەرە دەسنیشانکراوەکان بسڕەوە

en: Deleted user: %name %email.
ku: بەکارهێنەری سڕاوە: %name %email.

en: administer users
ku: بەکارهێنەرەکان ببە بەڕێوە

en: access user profiles
ku: مۆڵەتدان بە بینینی زانیاریی تایبەتی بەکارهێنەر

en: change own username
ku: گؤڕینی ناوی چوونەژوورەوەی خۆ

en: Edit role
ku: ڕۆڵ دەسکاری بکە

en: Access rules
ku: یاساکانی ڕێگاپێدان

en: Check rules
ku: یاساکان بپشکنە

en: Manages the user registration and login system.
ku: تۆمارکردنی بەڕێوەبەر و سیستمی چوونەژوورەوە دەبات بەڕێوە.

en: By !author at @date
ku: لەلایەن !author لە @date

en: Skip navigation
ku: لە ڕێنیشاندان بازبدە

en: page not found
ku: لاپەڕە نەدۆزرایەوە

en: Singhalese
ku: سینگالی

en: Read @username's latest blog entries.
ku: تازترین بڵاوکراوەی بڵاگی @username بخوێنەوە.

en: book
ku: پەڕتووک

en: Run the clean URL test
ku: هەڵسووراندنی تاقیکردنەوە بەستەرە پاکەکان
