Drupal core (5.20) - en to gl translation catalogue (2402 entries)

en: Home
gl: Inicio

en: Title
gl: Título

en: Body
gl: Corpo

en: user
gl: usuario/a

en: Filter HTML tags
gl: Filtrar etiquetas HTML

en: Show on every page except the listed pages.
gl: Mostrar en todas as páxinas agás nas listadas.

en: Show on only the listed pages.
gl: Mostrar só nas páxinas listadas.

en: Pages
gl: Páxinas

en: Save configuration
gl: Gardar a configuración

en: Reset to defaults
gl: Restaurar cos valores predeterminados

en: enable
gl: activar

en: delete
gl: eliminar

en: Status
gl: Estado

en: Administer
gl: Administrar

en: Create a new user account.
gl: Crear unha nova conta de usuario/a.

en: Request new password via e-mail.
gl: Solicitar un novo contrasinal por correo-e.

en: E-mail
gl: Correo-e

en: Delete
gl: Borrar

en: Submit
gl: Enviar

en: Operations
gl: Operacións

en: Content
gl: Contido

en: Value
gl: Valor

en: Username
gl: Nome de usuario/a

en: left sidebar
gl: barra lateral esquerda

en: content
gl: contido

en: Type
gl: Tipo

en: Author
gl: Autor/a

en: Replies
gl: Respostas

en: Closed
gl: Pechada

en: Wrong username or password.
gl: Nome de usuario/a ou contrasinal erróneo.

en: List
gl: Lista

en: Subject
gl: Asunto

en: closed
gl: pechada

en: disabled
gl: desactivado

en: Confirm
gl: Confirmar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: deny
gl: rexeitar

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: Read more
gl: Ler máis

en: Log
gl: Rexistro

en: RSS feed
gl: Canle RSS

en: more
gl: máis

en: The node access table has been rebuilt.
gl: A táboa de acceso aos nodos foi reconstruida.

en: Disable
gl: Desactivar

en: Access control
gl: Control de acceso

en: Explanation or submission guidelines
gl: Explicación ou directrices de publicación

en: Your %post has been created.
gl: O %post foi creado.

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Administration
gl: Administración

en: right sidebar
gl: barra lateral dereita

en: footer
gl: pé

en: Comments
gl: Comentarios

en: More
gl: Máis

en: not verified
gl: non verificado

en: Last updated
gl: Última actualización

en: new
gl: novo

en: error
gl: erro

en: Block title
gl: Título do bloque

en: The title of the block as shown to the user.
gl: O título do bloque como se mostra a/ao usuario/a.

en: Taxonomy
gl: Taxonomía

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Blue Lagoon (Default)
gl: Lagoa azul (predeterminado)

en: Ash
gl: Cinza

en: Aquamarine
gl: Augamariña

en: Belgian Chocolate
gl: Chocolate belga

en: Bluemarine
gl: Azul mariño

en: Citrus Blast
gl: Explosión Cítrica

en: Cold Day
gl: Día Frío

en: Greenbeam
gl: Raio Verde

en: Mediterrano
gl: Mediterráneo

en: Mercury
gl: Mercurio

en: Nocturnal
gl: Nocturno

en: Pink Plastic
gl: Plástico Rosa

en: Shiny Tomato
gl: Tomate Brillante

en: Teal Top
gl: Verde azulado enrriba

en: Content types
gl: Tipos de contido

en: Homepage
gl: Páxina de inicio

en: Categories
gl: Categorías

en: Version
gl: Versión

en: view
gl: vista

en: updated
gl: actualizado

en: Available variables are:
gl: As variábeis dispoñíbeis son:

en: Advanced options
gl: Opcións avanzadas

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: Size
gl: Tamaño

en: Search
gl: Buscar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: default
gl: predeterminado

en: This action cannot be undone.
gl: Esta acción non pode ser desfeita.

en: Logs
gl: Rexistros

en: Message
gl: Mensaxe

en: No log messages available.
gl: Non hai mensaxes de rexistro dispoñibles.

en: Password
gl: Contrasinal

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Weight
gl: Peso

en: The configuration options have been saved.
gl: Gardáronse as opcións de configuración.

en: Variable
gl: Variábel

en: by %a on %b
gl: por %a o %b

en: There are currently no posts in this category.
gl: Actualmente non hai entradas nesta categoría.

en: Help text
gl: Texto de axuda

en: Types
gl: Tipos

en: Hierarchy
gl: Xerarquía

en: Single
gl: Simple

en: Multiple
gl: Múltiple

en: Related terms
gl: Termos relacionados

en: Synonyms
gl: Sinónimos

en: Free tagging
gl: Etiquetado libre

en: Content is categorized by typing terms instead of choosing from a list.
gl: O contido categorízase tecleando no lugar de escolléndoos dunha lista.

en: Multiple select
gl: Selección múltiple

en: Required
gl: Obrigatorio

en: root
gl: raíz

en: Parent
gl: Pai

en: Parents
gl: Pais

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
gl: As páxinas nun nivel dado están ordenadas en primeiro lugar polo peso e logo polo título.

en: none
gl: ningún

en: Category
gl: Categoría

en: Add container
gl: Engadir colector

en: Settings
gl: Axustes

en: Add category
gl: Engadir categoría

en: Name
gl: Nome

en: edit container
gl: editar contedor

en: edit
gl: editar

en: No categories available.
gl: Non hai categorías dispoñibles.

en: Go to previous page
gl: Ir á páxina anterior

en: up
gl: arriba

en: Go to parent page
gl: Ir á páxina ascendente

en: Go to next page
gl: Ir á seguinte páxina

en: Import
gl: Importar

en: Book
gl: Libro

en: Export
gl: Exportar

en: Taxonomy term
gl: Termo de taxonomía

en: General settings
gl: Configuración xeral

en: category
gl: categoría

en: Outline
gl: Esquema

en: %type: updated %title.
gl: %type: actualizado %title.

en: header
gl: cabeceira

en: Preview
gl: Vista previa

en: Session opened for %name.
gl: Sesión aberta para %name.

en: Help
gl: Axuda

en: username
gl: nome de usuario/a

en: Default
gl: Predeterminado

en: Update
gl: Actualizar

en: Sunday
gl: Domingo

en: Monday
gl: Luns

en: Tuesday
gl: Martes

en: Wednesday
gl: Mércores

en: Thursday
gl: Xoves

en: Friday
gl: Venres

en: Saturday
gl: Sábado

en: Time
gl: Hora

en: View
gl: Ver

en: History
gl: Historial

en: The configuration options have been reset to their default values.
gl: As opcións de configuración foron restabelecidas aos seus valores predeterminados.

en: Path
gl: Ruta

en: Modules
gl: Módulos

en: <p>Blocks are boxes of content that may be rendered into certain regions of your web pages, for example, into sidebars. They are usually generated automatically by modules, but administrators can create blocks manually.</p>
    <p>Only enabled blocks are shown. You can position blocks by specifying which area of the page they should appear in (e.g., a sidebar).  Highlighted labels on this page show the regions into which blocks can be rendered. You can specify where within a region a block will appear by adjusting its weight.</p>
    <p>If you want certain blocks to disable themselves temporarily during high server loads, check the "Throttle" box. You can configure the auto-throttle on the <a href="@throttle">throttle configuration page</a> after having enabled the throttle module.</p>
    <p>You can configure the behaviour of each block (for example, specifying on which pages and for what users it will appear) by clicking the "configure" link for each block.</p>
gl: <p>Os bloques son as caixas de contido que se poden representar nalgunhas rexións das suas páxinas web, por exemplo nas zonas laterales. Os bloques soenos xerar automáticamente os módulos, pero os administradores poden crearlos manualmente.</p>
    <p>Só se mostran os bloques activos. Poden ubicar os bloques indicando en qué área da páxina deben aparecer (por exemplo, unha zona lateral). As etiquetas seleccionadas nesta página mostran as rexións nas que se deben mostrar os bloques. Nunha rexión, poden indicar en qué posición debe aparecer un bloque axustando o seu peso.</p>
    <p>Se quere que algúns bloques se desactiven temporalmente cando o servidor experimente unha grande carga, marque a casilla «Regulación». Pode configurar a regulación automática na <a href="%throttle">páxina de configuración da regulación</a> depois de activar o módulo throttle.</p>
    <p>Pode configurar o comportamento de cada bloque (por exemplo, indicar en qué páxinas e a qué usuarios lle debe aparecer) facendo clic na ligazón «configurar» para cada bloque.</p>

en: Clear index
gl: Limpar índice

en: edit forum
gl: editar foro

en: Forum name
gl: Nome do foro

en: The forum name is used to identify related discussions.
gl: O nome do foro emprégase para identificar debates relacionados.

en: The forum description can give users more information about the discussion topics it contains.
gl: A descrición do foro pode dar aos usuarios información adicional sobre os temas de discusión que contén.

en: When listing forums, those with lighter (smaller) weights get listed before containers with heavier (larger) weights. Forums with equal weights are sorted alphabetically.
gl: Cando se amosa a lista de foros, os que teñen pesos máis lixeiros (máis pequenos) aparecen antes que os máis pesados (maiores). Os foros con igual peso amósanse arranxados alfabeticamente.

en: forum
gl: foro

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
gl: Está seguro de que quere eliminar o foro %name?

en: Deleting a forum or container will delete all sub-forums and associated posts as well. This action cannot be undone.
gl: Ao eliminar un foro ou un contedor, elimínanse tamén todos os subforos e as entradas asociadas a eles. Esta acción non se pode desfacer.

en: The forum %term and all sub-forums and associated posts have been deleted.
gl: Borrouse o foro %term e todos os subforos e entradas asociadas a el.

en: forum: deleted %term and all its sub-forums and associated posts.
gl: foro: eliminado %term e todos os subforos e entradas asociadas.

en: Region
gl: Área

en: Menu
gl: Menú

en: results
gl: resultados

en: search
gl: busca

en: Core - optional
gl: Núcleo - opcional

en: never
gl: nunca

en: The username %name does not exist.
gl: O/A usuario/a %name non existe.

en: mail
gl: correo

en: Add item
gl: Engadir un elemento

en: aggregator
gl: lector de novas

en: read more
gl: ler máis

en: The name of the feed; typically the name of the web site you syndicate content from.
gl: O nome da fonte; normalmente o nome do sitio web que distribúe o contido.

en: Update interval
gl: Intervalo de actualización

en: The fully-qualified URL of the feed.
gl: O URL completo da fonte.

en: Add forum
gl: Engadir foro

en: Add term
gl: Engadir termo

en: Screenshot for %theme theme
gl: Captura de pantalla para o tema %theme

en: no screenshot
gl: non hai captura de pantalla

en: Timestamp
gl: Marca de tempo

en: Access log settings
gl: Axustes do rexistro de acceso

en: Enable access log
gl: Activar o rexistro de acceso

en: Discard access logs older than
gl: Desbotar os rexistros de acceso anteriores a

en: Preview comment
gl: Vista previa do comentario

en: Please contact the site administrator.
gl: Por favor contacte co/a administrador/a da páxina.

en: The selected file %name can not be attached to this post, because it is only possible to attach files with the following extensions: %files-allowed.
gl: O ficheiro seleccionado %name non se pode adxuntar a esta entrada porque só se poden adxuntar ficheiros coas seguintes extensións: %files-allowed.

en: Statistics
gl: Estatísticas

en: Advanced search
gl: Busca avanzada

en: You are not authorized to access this page.
gl: Non está autorizado/a para acceder a esta páxina.

en: Attachment
gl: Anexo

en: Settings for @role
gl: Axustes para @role

en: Permitted file extensions
gl: Extensións de ficheiro permitidas

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
gl: Extensións que os/as usuarios/as neste rol poden cargar. Separe as extensións cun espazo e non inclúa o punto inicial.

en: n/a
gl: n/d

en: Upload
gl: Subir

en: Picture
gl: Imaxe

en: The uploaded file was not an image.
gl: O ficheiro subido non é unha imaxe.

en: The uploaded image is too large; the maximum file size is %size kB.
gl: O ficheiro subido é demasiado grande; o tamaño máximo é de %size kB.

en: The uploaded image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
gl: A imaxe subida é demasiado grande; o tamaño máximo é de %dimensions píxeles.

en: type
gl: tipo

en: Database type
gl: Tipo de base de datos

en: User
gl: Usuario/a

en: Continue
gl: Continuar

en: Configure
gl: Configurar

en: file
gl: ficheiro

en: status
gl: estado

en: Error
gl: Erro

en: Contact
gl: Contacto

en: New user: %name %email.
gl: Novo usuario: %name %email.

en: Created
gl: Creado

en: Node
gl: Nodo

en: Are you sure you want to delete %title?
gl: Está seguro de querer eliminar %title?

en: Save categories
gl: Gardar as categorías

en: Content management
gl: Administración do contido

en: Menu item
gl: Elemento do menú

en: Expanded
gl: Expandida

en: The name of the menu.
gl: O nome do menú.

en: The path this menu item links to. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
gl: A ruta coa que liga este elemento de menú. Pode ser unha ruta interna de Drupal como %add-node ou unha URL externa como %drupal. Introduza %front para ligar coa páxina principal.

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
gl: Se está seleccionado e este menú ten descendentes, o menú sempre aparece expandido.

en: Parent item
gl: Elemento ascendente

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
gl: Opcional. No menú, os elementos pesados afúndense e os lixeiros flotan cara a zona superior.

en: Question
gl: Pregunta

en: Add child page
gl: Engadir páxina descendente

en: Printer-friendly version
gl: Versión para impresión

en: Orphan pages
gl: Páxinas orfas

en: Update options
gl: Actualizar opcións

en: top-level
gl: nivel superior

en: Unknown export format.
gl: Formato de exportación descoñecido.

en: outline
gl: índice

en: There are no orphan pages.
gl: Non hai páxinas orfas.

en: see printer-friendly version
gl: ver a versión para impresión

en: Active
gl: Activo

en: Post
gl: Entrada

en: Last post
gl: Última entrada

en: Submit @name
gl: Enviar @name

en: Access denied
gl: Acceso denegado

en: Page title
gl: Título da páxina

en: Block
gl: Bloque

en: Add block
gl: Engadir un bloque

en: Page
gl: Páxina

en: 1 hour | @count hours
gl[0]: 1 hora
gl[1]: @count horas

en: 1 day | @count days
gl[0]: 1 día
gl[1]: @count días

en: Configuration saved.
gl: Configuración gardada.

en: Footer message
gl: Mensaxe do pé de páxina

en: Logo
gl: Logotipo

en: Mission
gl: Propósito

en: Search box
gl: Caixa de busca

en: Site name
gl: Nome do sitio

en: Site slogan
gl: Eslogan do sitio

en: User settings
gl: Configuración de usuario

en: Public registrations
gl: Altas públicas

en: Only site administrators can create new user accounts.
gl: Só os administradores do sitio poden crear novas contas de usuario.

en: Host
gl: Anfitrión

en: Never
gl: Nunca

en: Up to date
gl: Actualizado

en: Out of date
gl: Obsoleto

en: Header
gl: Encabezado

en: Left sidebar
gl: Barra lateral esquerda

en: Right sidebar
gl: Barra lateral dereita

en: Footer
gl: Pé de páxina

en: The menu item can be customized and configured only once the menu module has been <a href="@modules-page">enabled</a>.
gl: O elemento do menú só se pode personalizar e configurar cando o módulo de menú teña sido <a href="@modules-page">activado</a>.

en: Recipients
gl: Destinatarios

en: Selected
gl: Seleccionado

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
gl: Establecer isto a <em>Si</em> se quere que esta categoría esté seleccionada de forma predeterminada.

en: You must enter a category.
gl: Debe introducir unha categoría

en: You must enter one or more recipients.
gl: Debe introducir un ou máis destinatarios.

en: Category %category has been added.
gl: Engadiuse a categoría %category.

en: Category %category has been updated.
gl: Actualizouse a categoría %category.

en: Are you sure you want to delete %category?
gl: Está seguro de que quere borrar %category?

en: Category not found.
gl: Categoría non atopada.

en: Category %category has been deleted.
gl: Eliminouse a categoría %category.

en: Hourly threshold
gl: Limiar por hora

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
gl: Non pode enviar máis de %number mensaxes por hora. Por favor, inténteo máis tarde.

en: Your name
gl: O seu nome

en: Your e-mail address
gl: O seu enderezo de correo-e

en: Send e-mail
gl: Enviar un correo-e

en: You must select a valid category.
gl: Debe seleccionar unha categoría válida.

en: You must enter a valid e-mail address.
gl: Debe introducir un enderezo de correo-e correcto.

en: To
gl: Para

en: From
gl: De

en: Custom
gl: Personalizado

en: Throttle
gl: Regulación

en: Visibility
gl: Visibilidade

en: Comment
gl: Comentario

en: Hostname
gl: Nome do equipo anfitrión

en: Published
gl: Publicado

en: Input format
gl: Formato de entrada

en: Signature
gl: Sinatura

en: Filter
gl: Filtro

en: Location
gl: Localización

en: Locale
gl: Localización

en: Title field label
gl: Etiqueta do campo de título

en: Body field label
gl: Etiqueta do campo de corpo

en: Promoted to front page
gl: Promocionado á páxina principal

en: Sticky at top of lists
gl: Pegañoso no comezo das listas

en: Revisions
gl: Revisión

en: Log message
gl: Mensaxe de rexistro

en: Poll duration
gl: Duración da enquisa

en: Explanation
gl: Explicación

en: Selection options
gl: Opcións de selección

en: Vocabulary name
gl: Nome do vocabulario

en: Term name
gl: Nome do termo

en: Role name
gl: Nome do rol

en: E-mail address
gl: Enderezo de correo-e

en: Theme configuration
gl: Configuración do tema

en: Last access
gl: Último acceso

en: Time zone
gl: Fuso horario

en: Severity
gl: Gravidade

en: Global settings
gl: Configuración global

en: Vote
gl: Votar

en: Count
gl: Contar

en: The selected file %name can not be attached to this post, because it exceeded the maximum filesize of %maxsize.
gl: O ficheiro seleccionado %name non se pode adxuntar a esta entrada porque excede o tamaño máximo de ficheiro, de %maxsize.

en: The selected file %name can not be attached to this post, because the disk quota of %quota has been reached.
gl: O ficheiro seleccionado %name non se pode adxuntar a esta entrada porque alcanzou a cuota de disco, de %quota.

en: The selected file %name can not be attached to this post, because the filename is too long.
gl: O ficheiro seleccionado %name non se pode adxuntar a esta entrada porque o nome do ficheiro é demasiado longo.

en: RSS - blogs
gl: RSS -blogues

en: Watchdog
gl: Vixiante

en: Search settings
gl: Axuste da busca

en: Mode
gl: Modo

en: blocked
gl: bloqueado

en: active
gl: activo

en: OPML feed
gl: Orixe OPML

en: configure
gl: configurar

en: Number of news items in block
gl: Número de novas no bloque

en: View this feed's recent news.
gl: Ver as novas máis recentes desta orixe.

en: View this category's recent news.
gl: Ver as novas recentes desta categoría.

en: Feed overview
gl: Resumo da orixe

en: Items
gl: Elementos

en: Last update
gl: Última actualización

en: Next update
gl: Próxima actualización

en: %time left
gl: %time restante

en: remove items
gl: quitar elementos

en: update items
gl: actualizar elementos

en: Category overview
gl: Resumo da categoría

en: Categorize
gl: Categorizar

en: You are not allowed to categorize this feed item.
gl: Non está autorizado para clasificar este artigo.

en: The categories have been saved.
gl: Gardáronse as categorías.

en: in category
gl: en categoría

en: aggregated feeds
gl: fontes engadidas

en: Updated:
gl: Actualizado:

en: blog it
gl: bloguear isto

en: Comment on this news item in your personal blog.
gl: Comente esta noticia no seu blog persoal.

en: %age old
gl: fai %age

en: %ago ago
gl: fai %ago

en: Authored by
gl: Creado por

en: The news aggregator is a powerful on-site RSS syndicator/news reader that can gather fresh content from news sites and weblogs around the web.
gl: O agregador de novas é un poderoso lector de novas e de orixes RSS para o sitio, que pode obter o contido máis recente dos sitios de novas e dos weblogs que hai na rede.

en: Items shown in sources and categories pages
gl: Elementos amosados nas páxinas de fontes e categorías

en: The number of items which will be shown with each feed or category in the feed and category summary pages.
gl: O número de elementos que se amosarán con cada orixe ou categoría nas páxinas de resumo de orixes e categorías.

en: Discard news items older than
gl: Descartar novas anteriores a

en: A feed with this URL %url already exists. Please enter a unique URL.
gl: Xa existe unha fonte con este URL %url. Por favor, introduza un URL único.

en: The feed %feed has been updated.
gl: Actualizouse a orixe %feed.

en: Feed %feed deleted.
gl: Eliminouse a fonte %feed.

en: The feed %feed has been deleted.
gl: A fonte %feed foi eliminada correctamente.

en: Feed %feed added.
gl: Engadiuse a fonte %feed.

en: The feed %feed has been added.
gl: Engadiuse a orixe %feed.

en: Delete all
gl: Borrar todo

en: The news items from %site have been removed.
gl: Quitaronse os novos elementos de %site.

en: administer news feeds
gl: administrar as orixes de novas

en: access news feeds
gl: acceder ás orixes de novas

en: Performance
gl: Rendemento

en: Read full article to view attachments.
gl: Lea o artigo completo para ver os adxuntos.

en: 1 attachment | @count attachments
gl[0]: 1 adxunto
gl[1]: @count adxuntos

en: This field is required.
gl: Este campo é necesario.

en: Details
gl: Detalles

en: Last reply
gl: Última resposta

en: System
gl: Sistema

en: Unlimited
gl: Ilimitado

en: Code
gl: Código

en: No posts available.
gl: Non hai entradas dispoñíbeis.

en: Add a role to the selected users
gl: Engadir un rol para os usuarios seleccionados

en: Remove a role from the selected users
gl: Eliminar un rol dos usuarios seleccionados.

en: security
gl: seguranza

en: node
gl: nodo

en: Recent posts
gl: Entradas recentes

en: Tonga
gl: Tongués

en: Navajo
gl: Navaxo

en: Table
gl: Táboa

en: Mon
gl: Lun

en: Tue
gl: Mar

en: Wed
gl: Mér

en: Thu
gl: Xov

en: Fri
gl: Ven

en: Sat
gl: Sáb

en: Sun
gl: Dom

en: January
gl: Xaneiro

en: February
gl: Febreiro

en: March
gl: Marzo

en: April
gl: Abril

en: May
gl: Mai

en: June
gl: Xuño

en: July
gl: Xullo

en: August
gl: Agosto

en: September
gl: Setembro

en: October
gl: Outubro

en: November
gl: Novembro

en: December
gl: Decembro

en: Forum
gl: Foro

en: !time ago
gl: Fai !time

en: Other
gl: Outro

en: Text color
gl: Cor do texto

en: Navigation
gl: Navegación

en: Color
gl: Cor

en: Theme-specific settings
gl: Configuración específica do tema

en: These settings only exist for the %theme theme and all the styles based on it.
gl: Estas opcións só afectan ao tema %theme e a todos os estilos baseados nel.

en: access content
gl: acceder ao contido

en: Allow
gl: Permitir

en: Deny
gl: Rexeitar

en: User login
gl: Iniciar sesión

en: Log in
gl: Iniciar sesión

en: Updated URL for feed %title to %url.
gl: Actualizouse a URL da fonte %title a %url.

en: Blog
gl: Blogue

en: Read the rest of this posting.
gl: Ler o resto desta entrada.

en: Jump to the first comment of this posting.
gl: Ir ao primeiro comentario desta entrada.

en: Jump to the first new comment of this posting.
gl: Ir ao primeiro comentario novo desta entrada.

en: Add new comment
gl: Engadir un novo comentario

en: Add a new comment to this page.
gl: Engade un comentario novo a esta páxina.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
gl: Comparta os seus pensamentos e as súas opinións sobre esta entrada.

en: No terms available.
gl: Non hai termos dispoñibles.

en: reset
gl: restablecer

en: String
gl: Cadea

en: Users
gl: Usuarios

en: Not installed
gl: Non instalado

en: Choices
gl: Opcións

en: <a href="@help-url">Synonyms</a> of this term, one synonym per line.
gl: <a href="@help-url">Sinónimos</a> deste termo, un sinónimo por liña.

en: Minimum cache lifetime
gl: Permanencia mínima en caché

en: Referrer
gl: Referente

en: 1 vote | @count votes
gl[0]: 1 voto
gl[1]: %count votos

en: Site maintenance
gl: Mantemento do sitio

en: Online
gl: Conectado

en: Off-line
gl: Desconectado

en: When set to "Online", all visitors will be able to browse your site normally. When set to "Off-line", only users with the "administer site configuration" permission will be able to access your site to perform maintenance; all other visitors will see the site off-line message configured below. Authorized users can log in during "Off-line" mode directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
gl: Cando está definido como "Conectado", todos os visitantes poderán navegar polo seu sitio con normalidade. Cando está definido como "Desconectado", só os usuarios con permiso para "administrar a configuración do sitio" poderán acceder ó seu sitio para realizar o mantemento; todos os demais visitantes verán a mensaxe de desconexión do sitio que se configure máis abaixo. Os usuarios autorizados poden entrar directamente durante o modo "Desconectado" desde a páxina de <a href="@user-login">sesión de usuario</a>.

en: Site off-line message
gl: Mensaxe de sitio desconectado

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
gl: @site está en mantemento nestes intres. Pronto estaremos de volta. Grazas pola súa paciencia.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
gl: Mensaxe que se amosa aos visitantes cando o sitio está desconectado.

en: Default front page
gl: Páxina principal predeterminada

en: Top pages
gl: Páxinas máis vistas

en: Create content
gl: Crear contido

en: access denied
gl: acceso denegado

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Uninstall
gl: Desinstalar

en: Filters
gl: Filtros

en: Optional
gl: Opcional

en: Recent comments
gl: Comentarios recentes

en: Recent hits
gl: Visitas recentes

en: The comment no longer exists.
gl: O comentario xa non existe.

en: The comment and all its replies have been deleted.
gl: Borrouse o comentario e todas as súas respostas.

en: Do not display
gl: Non amosar

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
gl: Amosar se o seguinte código PHP devolve o valor <code>TRUE</code> (modo PHP, só para expertos).

en: Preformatted
gl: Preformatado

en: Profile
gl: Perfil

en: module
gl: módulo

en: Votes
gl: Votos

en: Save settings
gl: Gardar os axustes

en: reply
gl: responder

en: Session closed for %name.
gl: Sesión pechada para %name.

en: Tracker
gl: Seguimento

en: You have to specify a valid date.
gl: Debe especificar unha data válida.

en: The name %name is a reserved username.
gl: O nome %nome está reservado como nome de usuario/a.

en: The field %field is required.
gl: O campo %field é necesario.

en: 1 new | @count new
gl[0]: 1 novo
gl[1]: %count novos

en: Add rule
gl: Engadir regra

en: Delete rule
gl: Eliminar regra

en: Nauru
gl: Nauruano

en: Table prefix
gl: Prefixo da táboa

en: Database username
gl: Nome de usuario da base de datos

en: Database password
gl: Contrasinal da base de datos

en: Database name
gl: Nome da base de datos

en: Add user
gl: Engadir usuario/a

en: Formatting guidelines
gl: Directrices para o formato

en: Authoring information
gl: Información do autor

en: Authored on
gl: Creado en

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
gl: Formato: %time. Déixeo baleiro para usar a hora do formulario de envío.

en: Leave blank for %anonymous.
gl: Déixeo en branco para %anonymous.

en: Attachments
gl: Adxuntos

en: File attachments
gl: Ficheiros adxuntos

en: Changes made to the attachments are not permanent until you save this post. The first "listed" file will be included in RSS feeds.
gl: Os cambios que se fan aos adxuntos non son permanentes até que se garde a entrada. O primeiro ficheiro da lista inclúese nas orixes RSS.

en: File attachments are disabled. The file directories have not been properly configured.
gl: Os ficheiros adxuntos están desactivados. O cartafol de ficheiros non pode ser configurado correctamente.

en: Please visit the <a href="@admin-file-system">file system configuration page</a>.
gl: Por favor visite a <a href="@admin-file-system">páxina de configuración do sistema de ficheiros</a>.

en: Choose the appropriate item from the list:
gl: Escolla o elemento apropiado na lista:

en: On high-traffic sites it can become necessary to enforce a minimum cache lifetime. The minimum cache lifetime is the minimum amount of time that will go by before the cache is emptied and recreated. A larger minimum cache lifetime offers better performance, but users will not see new content for a longer period of time.
gl: Nos sitios con tráfico alto pode ser necesario configurar un tempo de vida mínimo de caché. O tempo de vida mínimo de caché é o tempo mínimo que que debe transcurrir para que a caché se vacíe e se volva crear. Un tempo de vida mínimo de caché alto ofrece un mellor rendemento, pero os usuarios tardan máis en acceder ó contido novo.

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
gl: Insira unha páxina por liña como rutas de Drupal. O carácter '*' é un comodín. Rutas de exemplo son %blog para a páxina de blogue e %blog-wildcard para cada páxina de blogue persoal. %front é a páxina principal.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction.
gl: O tamaño máximo permitido para as imaxes, expresado como ANCHOxALTO (por exemplo, 640x480). Establézao a 0 se non quere restriccións.

en: Depending on your sever environment, these settings may be changed in the system-wide php.ini file, a php.ini file in your Drupal root directory, in your Drupal site's settings.php file, or in the .htaccess file in your Drupal root directory.
gl: Dependendo do entorno do teu servidor, estas configuracións poden ser cambiadas no ficheiro de axustes do sistema php.ini, un fichieiro php.ini na raíz do cartafol de Drupal, no ficheiro de Drupal settings.php, ou no ficheiro .htaccess na raíz do cartafol de Drupal.

en: The %role file size limit must be a number and greater than zero.
gl: O limite de tamaño de arquivo do %role debe ser un numero superior a 0.

en: The %role maximum file size per upload is greater than the total file size allowed per user
gl: O %role tamaño máximo do ficheiro a cargar é maior que o tamaño total de ficheiro permitido por usuario/a

en: Maximum resolution for uploaded images
gl: Resolución máxima para as imaxes cargadas

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction.
gl: O tamaño máximo permitido para as imaxes (p.e 640x480). Defínao como 0 se non quere restriccións

en: WIDTHxHEIGHT
gl: ANCHOxALTO

en: Maximum file size per upload
gl: Tamaño máximo de ficheiro por subida

en: Total file size per user
gl: Tamaño total de ficheiros por usuario

en: The maximum size of all files a user can have on the site (in megabytes).
gl: O tamaño máximo de todos os ficheiros que un/ha usuario/a pode ter no sitio (en megabytes).

en: The image was resized to fit within the maximum allowed resolution of %resolution pixels.
gl: Cambiouse o tamaño da imaxe para que coincida coa resolución máxima admitida, de %resolution píxeles.

en: [<a href="@link">more help...</a>]
gl: [<a href="@link">máis axuda...</a>]

en: Arabic
gl: Árabe

en: English
gl: Inglés

en: French
gl: Francés

en: Italian
gl: Italiano

en: Spanish
gl: Español

en: Japanese
gl: Xaponés

en: Korean
gl: Coreano

en: Edit term
gl: Editar termo

en: Are you sure you want to delete these items?
gl: Estás seguro de querer borrar estes elementos?

en: The items have been deleted.
gl: Borráronse os elementos.

en: Your preferred username; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
gl: O seu nome de usuario preferido. Non se admiten os signos de puntuación, salvo os puntos, os guións e os guión baixos.

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
gl: Un enderezo de correo-e correcto. Todos os correos do sistema envíanse a este enderezo. O enderezo de correo-e non é público e só se utiliza se quere recibir un contrasinal novo ou se quere recibir noticias ou notificacións por correo-e.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
gl: O enderezo de correo-e %email xa está rexistrado. <a href="@password">Esqueceu o seu contrasinal?</a>

en: The e-mail address %email has been denied access.
gl: O enderezo de correo-e %email ten o acceso denegado.

en: Remove items
gl: Quitar elementos

en: Allowed HTML tags
gl: Etiquetas HTML permitidas

en: The list of tags which are allowed in feeds, i.e., which will not be removed by Drupal.
gl: A lista de etiquetas admisibles nas orixes, isto é, as que non debe eliminar Drupal.

en: News aggregator
gl: Agregador de novas

en: Sources
gl: Fontes

en: !title category latest items
gl: Elementos máis recentes da categoría !title

en: !title feed latest items
gl: Últimos elemento da fonte !title

en: A category named %category already exists. Please enter a unique title.
gl: Xa existe unha categoría chamada %category. Por favor, introduza un título único.

en: The category %category has been updated.
gl: Actualizouse a categoría %category.

en: Category %category deleted.
gl: Eliminouse a categoría %category.

en: The category %category has been deleted.
gl: Borrouse a categoría %category.

en: Category %category added.
gl: Engadiuse a categoría %category.

en: The category %category has been added.
gl: Engadiuse a categoría %category.

en: aggregator - @title
gl: agregador - @title

en: 1 item | @count items
gl[0]: 1 elemento
gl[1]: @count elementos

en: Add menu
gl: Engadir menú

en: Are you sure you want to delete the menu %item?
gl: Está seguro de que quere borrar o menú %item?

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
gl: Está seguro de que quere eliminar o elemento de menú personalizado %item?

en: The menu %title has been deleted.
gl: Borrouse o menú %title.

en: Deleted menu %title.
gl: Borrouse o menú %title.

en: The menu item %title has been deleted.
gl: Eliminouse o elemento de menú %title.

en: Deleted menu item %title.
gl: Eliminar o elemento de menú %title.

en: menu
gl: menú

en: ‹ previous
gl: ‹ anterior

en: next ›
gl: seguinte ›

en: No items selected.
gl: Ningún elemento seleccionado.

en: The update has been performed.
gl: Realizouse a actualización.

en: View user profile.
gl: Ver o perfil de usuario/a.

en: locked
gl: bloqueado

en: Titles only
gl: Só títulos

en: Full text
gl: Texto completo

en: Upload picture
gl: Cargar imaxe

en: Message:
gl: Mensaxe:

en: Language file
gl: Ficheiro de idioma

en: published
gl: publicado

en: Average page generation time
gl: Tempo medio de xeración de páxina

en: The changes have been saved.
gl: Gardáronse os cambios.

en: Show only users where
gl: Mostrar só usuarios onde

en: Refine
gl: Refinar

en: Undo
gl: Desfacer

en: Member for
gl: Membro durante

en: @time ago
gl: fai @time

en: No users available.
gl: Ningún usuario dispoñible

en: No users selected.
gl: Ningún/ha usuario/a seleccionado/a.

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
gl: Detectouse un intento malicioso de alterar campos de usuario/a protexidos.

en: Select all rows in this table
gl: Seleccionar todas as filas desta táboa

en: Deselect all rows in this table
gl: Elminar a selección de todas as filas desta táboa

en: %engine.engine was instructed to override the %name theme function, but no valid template file was found.
gl: A %engine.engine indicóuselle que sobreescribíse a función %name do tema, pero non se atopou ningún ficheiro de plantilla válido.

en: Search results
gl: Resultados da busca

en: Your search yielded no results
gl: A súa busca non produciu ningún resultado

en: Please enter some keywords.
gl: Por favor, introduza algunhas palabras clave.

en: Request new password
gl: Solicitar un novo contrasinal

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
gl: Os visitantes poden crear contas novas, e non se precisa aprobación do administrador.

en: Deleted
gl: Borrado

en: Topics
gl: Temas

en: Topic
gl: Tema

en: The maximum size of a file a user can upload (in megabytes).
gl: O tamaño máximo dun ficheiro que un usuario pode cargar (en megabytes).

en: Edit menu
gl: Editar menu

en: Delete menu
gl: Eliminar menú

en: Add menu item
gl: Engadir un elemento de menú

en: Edit menu item
gl: Editar elemento de menú

en: Reset menu item
gl: Restabelecer elemento de menú

en: Disable menu item
gl: Deshabilitar o elemento de menú

en: Delete menu item
gl: Eliminar elemento de menú

en: No menu items defined.
gl: Ningún elemento de menú definido

en: Publishing options
gl: Opcións de publicación

en: Create new revision
gl: Crear nova revisión

en: Locale settings
gl: Configuración da localización

en: Configure block
gl: Configurar o bloque

en: How many content items to display in "day" list.
gl: Cantos elementos de contido que se mostrarán na lista "día".

en: Jan
gl: Xan

en: Apr
gl: Abr

en: Jun
gl: Xuñ

en: Jul
gl: Xul

en: Aug
gl: Ago

en: Sep
gl: Set

en: Oct
gl: Out

en: Posts
gl: Entradas

en: Mission statement
gl: Frase coa misión

en: Configure permissions
gl: Configurar permisos

en: Workflow
gl: Fluxo de traballo

en: Revert
gl: Volver

en: Existing system path
gl: Ruta existente no sistema

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.
gl: Especifique a ruta existente para a que quere un alias. Por exemplo, node/28, forum/1 o taxonomy/term/1+2.

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
gl: Especifique unha ruta alternativa pola que se poida acceder a estes datos. Por exemplo, escriba "sobre" ao escribir unha páxina sobre o seu sitio. Use unha ruta relativa e non engada a barra inclinada ou o alias de URL non funcionará.

en: Greater than
gl: Maior que

en: Less than
gl: Menor que

en: Submitted by !a on @b.
gl: Enviado por !a en @b.

en: Log out
gl: Cerrar sesión

en: Number of day's top views to display
gl: Número máximo de visitas do día para mostrar

en: Number of all time views to display
gl: Número de visitas totais a mostrar

en: Number of most recent views to display
gl: Número de vistas máis recentes a amosar

en: The settings have not been saved because of the errors.
gl: As opcións non se gardaron porque houbo erros.

en: Spam link deterrent
gl: Inhibidor anti-spam de enlaces

en: profile
gl: perfil

en: First day of week
gl: Primeiro día da semana

en: Autocomplete taxonomy
gl: Autocompletar a taxonomía

en: Post comment
gl: Enviar comentario

en: The menu item has been disabled.
gl: Desactivouse o elemento de menú.

en: Send yourself a copy.
gl: Envíese unha copia.

en: !name (!name-url) has sent you a message via your contact form (!form-url) at !site.
gl: !name (!name-url) envioulle unha mensaxe mediante o formulario de contacto (!form-url) de !site.

en: If you don't want to receive such e-mails, you can change your settings at !url.
gl: Se non quere recibir estes correos-e, pode modificar a configuración en !url.

en: %name-from sent %name-to an e-mail.
gl: %name-from enviou un correo-e a %name-to.

en: The message has been sent.
gl: Enviouse a mensaxe.

en: !name sent a message using the contact form at !form.
gl: !name enviou unha mensaxe usando o formulario de contacto persoal de !form.

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
gl: %name-from enviou un correo-e con respecto a %category.

en: Your message has been sent.
gl: A súa mensaxe foi enviada.

en: Create new account
gl: Crear nova conta

en: role
gl: rol

en: Are you sure you want to delete the block %name?
gl: Está seguro de querer eliminar o bloque %name?

en: The block %name has been removed.
gl: Quitouse o bloque %name.

en: In listings, the heavier terms will sink and the lighter terms will be positioned nearer the top.
gl: Nas listaxes, os termos máis pesados afundirán, e os máis lixeiros amosaranse máis preto do comezo da lista.

en: list terms
gl: lista de termos

en: add terms
gl: engadir termos

en: Created new term %term.
gl: Creouse o novo termo %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
gl: Está seguro de que quere eliminar o termo %title?

en: Deleted term %name.
gl: Termo %name borrado.

en: warning
gl: advertencia

en: Last run !time ago
gl: Última execución fai !time

en: Never run
gl: Nunca foi executado

en: Site information
gl: Información do sitio

en: Blocked
gl: Bloqueado

en: Default permitted file extensions
gl: Extensions de ficheiro permitidas de xeito predefinido

en: Results
gl: Resultados

en: Older polls
gl: Enquisas anteriores

en: View the list of polls on this site.
gl: Ver a lista de enquisas do sitio.

en: Need more choices
gl: Necesítanse máis opcións

en: You must fill in at least two choices.
gl: Debe cumplimentar alomenos dúas opcións.

en: open
gl: aberta

en: Visitor
gl: Visitante

en: Cancel your vote
gl: Cancelar o seu voto

en: View the current poll results.
gl: Ver os resultados da enquisa actual.

en: Your vote was canceled.
gl: O teu voto foi eliminado.

en: create polls
gl: crear enquisas

en: vote on polls
gl: votar nas enquisas

en: cancel own vote
gl: cancelar o propio voto

en: inspect all votes
gl: inspeccionar todos os votos

en: List terms
gl: Lista de termos

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
gl: Ó borrar un termo, borraranse tódolos seus fillos, se os ten. Esta acción non se pode desfacer.

en: Parent term
gl: Termo pai

en: Parent terms
gl: Termos pais

en: Syndicate
gl: Distribuir

en: Syndicate content
gl: Distribuir contido

en: Blogs
gl: Blogues

en: Books
gl: Libros

en: The feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
gl: A fonte de %site parece estár rota, debido a un erro "%error" na liña %line.

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
gl: A orixe RSS de %site parece estar rota, debido ao erro "%error" na liña %line.

en: Forums
gl: Foros

en: administer taxonomy
gl: administrar taxonomía

en: access administration pages
gl: acceder ás páxinas de administración

en: administer filters
gl: administrar filtros

en: view revisions
gl: ver revisións

en: Revisions for %title
gl: Revisións para %title

en: !date by !username
gl: !date por !username

en: revert
gl: volver

en: Revision
gl: Revisión

en: current revision
gl: revisión actual

en: The specified passwords do not match.
gl: Os contrasinais que indicou non coinciden.

en: Track
gl: Seguimento

en: Database schema
gl: Esquema da Base de Datos

en: Post new forum topic.
gl: Enviar un tema novo ao foro.

en: You are not allowed to post a new forum topic.
gl: Non ten autorización para enviar un tema novo ao foro.

en: <a href="@login">Login</a> to post a new forum topic.
gl: <a href="@login">Inicie sesión</a> para enviar un tema novo ao foro.

en: No forums defined
gl: No hai foros definidos

en: This topic has been moved
gl: Moveuse este tema

en: User management
gl: Xestión de usuarios/as

en: e-mail
gl: correo-e

en: Cron has not run. It appears cron jobs have not been setup on your system. Please check the help pages for <a href="@url">configuring cron jobs</a>.
gl: Non se executou Cron. Aparentemente os traballos de cron non foron configurados no seu sistema. Por favor comprobe as páxinas de axuda para <a href="@url">configurar os traballos de cron</a>.

en: permission
gl: permiso

en: Number of items per feed
gl: Número de elementos por fonte

en: Display of XML feed items
gl: Amosar elementos de fontes XML

en: This table lists all the recorded votes for this poll.  If anonymous users are allowed to vote, they will be identified by the IP address of the computer they used when they voted.
gl: Esta táboa mostra todos os votos rexistrados nesta enquisa. Si se lle permite votar aos usuarios anónimos, identifícanse pola dirección IP do ordenador que usaron cando votaron.

en: Your vote was recorded.
gl: O seu voto foi rexistrado

en: You are not allowed to cancel an invalid poll choice.
gl: No se lle permite cancelar unha opción da enquisa que non é valida.

en: Total votes: %votes
gl: Total de votos: %votes

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
gl: Permite que o seu sitio capture votos sobre diferentes temas en forma de preguntas de opción múltiple.

en: Link color
gl: Color das ligazóns

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
gl: O seu contrasinal foi enviado ao seu enderezo de correo-e xunto coas instrucións necesarias.

en: Fiji
gl: Fixi

en: Length of trimmed posts
gl: Lonxitude dos envíos recortados

en: 200 characters
gl: 200 caracteres

en: 400 characters
gl: 400 caracteres

en: 600 characters
gl: 600 caracteres

en: 800 characters
gl: 800 caracteres

en: 1000 characters
gl: 1000 caracteres

en: 1200 characters
gl: 1200 caracteres

en: 1400 characters
gl: 1400 caracteres

en: 1600 characters
gl: 1600 caracteres

en: 1800 characters
gl: 1800 caracteres

en: 2000 characters
gl: 2000 caracteres

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
gl: O número máximo de caracteres que se deben empregar na versión recortada dun envío. Drupal emprega esta opción para determinar en qué punto se deben cortar os envíos excesivamente longos. A versión recortada dun envío soe ser o avance do envío que se mostra na páxina principal, nos orixes XML, etc. Para desactivar as ligazóns, defínao como "Ilimitado". Teña en conta que esta definición só afecta ó contido novo ou actualizado e os avances existentes non se van a ver afectados.

en: System default
gl: Opcións predefinidas polo sistema

en: Not published
gl: Non publicado

en: File settings
gl: Configuración de ficheiros

en: Default extensions that users can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
gl: Extensións de ficheiro predeterminadas que os/as usuarios/as poden cargar. Separe as extensións cun un espazo e non inclúa o punto inicial.

en: Default maximum file size per upload
gl: Tamaño máximo predeterminado de ficheiro por carga

en: Default total file size per user
gl: Tamaño total predeterminado de ficheiro por usuario/a

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
gl: A configuración de PHP limita o tamaño máximo de ficheiro para subir a %size.

en: Menu settings
gl: Configuración do menú

en: The name to display for this menu link.
gl: O nome a  amosar para esta ligazón do menú.

en: The description displayed when hovering over a menu item.
gl: A descrición que se amosa cando se pasa por enriba dun elemento do menú.

en: Check to delete this menu item.
gl: Márqueo para borrar este elemento do menú.

en: You may also <a href="@edit">edit the advanced settings</a> for this menu item.
gl: Quizais queiras <a href="@edit">editar as opcións avanzadas</a> para este elemento de menú

en: XML feed
gl: Orixe XML

en: Color scheme
gl: Esquema de cores

en: Attach new file
gl: Adxuntar un novo ficheiro

en: Attach
gl: Adxuntar

en: List files by default
gl: Amosar ficheiros por defecto

en: File system path
gl: Ruta no sistema de ficheiros

en: Add a new @s.
gl: Engadir un @s novo.

en: %title has been deleted.
gl: Borrouse %title.

en: @type: deleted %title.
gl: @type: eliminado %title.

en: details
gl: detalles

en: The username %name has not been activated or is blocked.
gl: O usuario %name non foi activado ou está bloqueado.

en: Login attempt failed for %user.
gl: Inicio de sesión fallido para %user.

en: Revision of %title from %date
gl: Revisión de %title de %date

en: Themes
gl: Temas

en: If you want to add a static page, like a contact page or an about page, use a page.
gl: Se quere engadir unha páxina estática, como unha páxina con información de contacto ou con información sobre o sitio, use unha páxina.

en: Story
gl: Artigo

en: Stories are articles in their simplest form: they have a title, a teaser and a body, but can be extended by other modules. The teaser is part of the body too. Stories may be used as a personal blog or for news articles.
gl: As "historias" son artigos na súa forma máis sinxela: teñen un título, un resumo, e un corpo, pero outros módulos pódenas extender. O resumo é parte do corpo. As historias pódense usar como un blog persoal, ou para novas.

en: JPEG quality
gl: Calidade JPEG

en: administer nodes
gl: administrar nodos

en: administer comments
gl: administrar comentarios

en: Delete comments
gl: Borrar comentarios

en: not published
gl: non publicado

en: by
gl: por

en: The comments have been deleted.
gl: Borráronse os comentarios.

en: Published comments
gl: Comentarios publicados

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
gl: O seu comentario está na cola de moderación e publicarase en canto o aproben os administradores do sitio.

en: !name field is required.
gl: O campo !name é necesario.

en: Protected
gl: Protexido

en: Comment settings
gl: Configuración dos comentarios

en: Hits
gl: Visitas

en: not sticky
gl: non pegañoso

en: sticky
gl: pegañoso

en: not promoted
gl: non promocionado

en: promoted
gl: promocionado

en: Default options
gl: Opcións predeterminadas

en: Read only
gl: Só lectura

en: Contact settings
gl: Opcións de contacto

en: Reset password
gl: Restablecer o contrasinal

en: disable
gl: desactivar

en: Line break converter
gl: Conversor de saltos de liña

en: Temporary directory
gl: Cartafol temporal

en: date
gl: data

en: File upload error. Could not move uploaded file.
gl: Produciuse un erro no envío do ficheiro. Non se puido mover o ficheiro enviado.

en: upload files
gl: cargar ficheiros

en: Site configuration
gl: Configuración do sitio

en: The specified date is invalid.
gl: A data indicada non é válida.

en: Choice @n
gl: Opción @n

en: If the amount of boxes above isn't enough, check this box and click the Preview button below to add some more.
gl: Se a cantidade de casillas de enriba non é suficiente, marque esta casilla e prema no botón de vista preliminar de embaixo para engadir máis.

en: The name of this web site.
gl: O nome deste sitio web.

en: Slogan
gl: Eslogan

en: The slogan of this website. Some themes display a slogan when available.
gl: O eslogan deste sitio web. Algúns temas amosan o eslogan se está dispoñible.

en: Your site's mission statement or focus.
gl: A misión ou intención deste sitio web.

en: This text will be displayed at the bottom of each page. Useful for adding a copyright notice to your pages.
gl: Este texto se amosará ó final de cada páxina. Útil para agregar un texto de dereitos de autor ás súas páxinas.

en: Anonymous user
gl: Usuario anónimo

en: The name used to indicate anonymous users.
gl: O nome utilizado para indicar os/as usuarios/as anónimos/as.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
gl: A páxina de inicio amosa o contido deste URL relativo. Se non está seguro, indique "node".

en: Get help
gl: Obter axuda

en: rebuild permissions
gl: reconstruir os permisos

en: is
gl: é

en: Approval queue
gl: Cola de aprobación

en: Display on separate page
gl: Mostrar nunha páxina separada

en: Location of comment submission form
gl: Ubicación do formulario de envío de comentarios

en: Go to first page
gl: Ir á primeira páxina

en: Go to last page
gl: Ir á última páxina

en: Go to page @number
gl: Ir á páxina @number

en: Go to previous forum topic
gl: Ir ao tema anterior do foro

en: Go to next forum topic
gl: Ir ao tema seguinte do foro

en: Enter the terms you wish to search for.
gl: Introduza os termos que queira buscar.

en: Underlined
gl: Subliñado

en: Site building
gl: Construción do sitio

en: No primary links
gl: Sen ligazóns principais

en: No secondary links
gl: Sen ligazóns secundarias

en: No content types available.
gl: Ningún tipo de contido dispoñible.

en: Delete role
gl: Borrar rol

en: all messages
gl: todas as mensaxes

en: !type messages
gl: mensaxes !type

en: Filter by message type
gl: Filtrar por tipo de mensaxe

en: Role specific visibility settings
gl: Opcións de visibilidade específicas para cada rol

en: Enter the name for your new menu. Remember to enable the newly created block in the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
gl: Introduza o nome do novo menú. Lembre activar o novo bloque na <a href="@blocks">páxina de administración de bloques</a>.

en: Manage languages
gl: Administrar idiomas

en: English name
gl: Nome en inglés

en: Translated
gl: Traducido

en: Block description
gl: Descrición do bloque

en: No fields defined.
gl: Non hai ningún campo definido.

en: Form name
gl: Nome do formulario

en: The title of the new field. The title will be shown to the user. An example title is "Favorite color".
gl: O título do campo novo. O título amosaráselle ao usuario. Un exemplo de título podería ser "Cor favorita".

en: An optional explanation to go with the new field. The explanation will be shown to the user.
gl: Unha explicación opcional que vai co novo campo. A explicación amósaselle ao usuario.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. The word <code>%value</code> will be substituted with the corresponding value. An example page title is "People whose favorite color is %value". This is only applicable for a public field.
gl: Para activar a navegación por valor neste campo, introduza un título para a páxina resultado. A palabra <code>%value</code> substitúese polo valor correspondente. Un exemplo de títutlo de páxina é "Xente coa cor favorita %value". Só se pode aplicar aos camops públicos.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. An example page title is "People who are employed". This is only applicable for a public field.
gl: Para activar a navegación por valor neste campo, introduza un título para a páxina resultado. A palabra <code>%value</code> substitúese polo valor correspondente. Un exemplo de título de páxina é "Empleados". Só se pode aplicar aos campos públicos.

en: Save field
gl: Gardar o campo

en: Blocks are boxes of content that may be rendered into certain regions of your web pages, for example, into sidebars. Blocks are usually generated automatically by modules (e.g., Recent Forum Topics), but administrators can also define custom blocks.
gl: Os bloques son as caixas de contido que se poden representar en algunhas rexións das súas páxinas web, por exemplo nas zonas laterais. Os bloques sóennos xerar automaticamente os módulos (por exemplo, Temas de foros recentes), pero os administradores pode definir bloques personalizados.

en: The region each block appears in depends on both which theme you are using (some themes allow greater control over block placement than others), and on the settings in the block administration section.
gl: A rexión na que aparece cada bloque depende tanto do tema que esté empregando (algúns temas permiten maior control sobre a ubicación de bloques que outros), e sobre as opcións das sección de administración do bloque.

en: The block administration screen lets you specify the vertical placement of the blocks within a region. You do this by assigning a weight to each block. Lighter blocks (those having a smaller weight) "float up" towards the top of the region; heavier ones "sink".
gl: A pantalla de administración de bloques permítelle indicar a ubicación vertical dos bloques nunha rexión. Pode facelo asignando un peso a cada bloque. Os bloques máis lixeiros (os que teñen menos peso) "flotan" pola zona superior da rexión. Os máis pesados "afúndense".

en: <p>A block's visibility depends on:</p>
    <ul>
    <li>Its region placement. Blocks with no region assigned to them are never shown.</li>
    <li>Its throttle checkbox when throttle module is enabled. Throttled blocks are hidden during high server loads.</li>
    <li>Its page visibility settings. Blocks can be configured to be visible/hidden on certain pages.</li>
    <li>Its custom visibility settings. Blocks can be configured to be visible only when specific conditions are true.</li>
    <li>Its user visibility settings. Administrators can choose to let users decide whether to show/hide certain blocks.</li>
    <li>Its user-role visibility settings. Administrators can choose to let blocks be visible only for certain user roles.</li>
    <li>Its function. Some dynamic blocks, such as those generated by modules, will be displayed only on certain pages.</li>
    </ul>
gl: <p>A visibilidade dun bloque depende de:</p>
    <ul>
    <li>A rexión onde estea emplazado. Bloques en ningunha rexión asignada nunca serán mostradas.</li>
    <li>Its throttle checkbox when throttle module is enabled. Throttled blocks are hidden during high server loads.</li>
    <li>Its page visibility settings. Blocks can be configured to be visible/hidden on certain pages.</li>
    <li>Its custom visibility settings. Blocks can be configured to be visible only when specific conditions are true.</li>
    <li>Its user visibility settings. Administrators can choose to let users decide whether to show/hide certain blocks.</li>
    <li>Its user-role visibility settings. Administrators can choose to let blocks be visible only for certain user roles.</li>
    <li>Its function. Some dynamic blocks, such as those generated by modules, will be displayed only on certain pages.</li>
    </ul>

en: Module blocks
gl: Bloques de módulos

en: Some modules generate blocks that become available when the modules are enabled. These blocks can be administered via the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>.</p>
gl: Alguns módulos xeran bloques que están dispoñibles cando o módulo está activo. Estes bloques poden ser administrados dende a <a href="@admin-block">páxina de administracion dos bloques</a>.</p>

en: Administrator defined blocks
gl: Bloques definidos polo administrador

en: Administrators can also define custom blocks. These blocks consist of a title, a description, and a body which can be as long as you wish. Block content can be in any of the input formats supported for other content.
gl: Os administradores tamén poden definir bloques personalizados. Estes bloques constan dun título, unha descrición e un corpo, que pode ser tan longo como desexe. O contido do bloque pode estar en calquera dos formatos de entrada admitidos para o contido.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@block">Block page</a>.
gl: Para máis información por favor lea na guía de configuración e personalización <a href="@block">Páxina de bloque</a>.

en: Here you can create a new block. Once you have created this block you must make it active and give it a place on the page using <a href="@overview">blocks</a>. The description is used in the "block" column on the <a href="@overview">blocks</a> page.
gl: Aquí pode crear un novo bloque. Unha vez creado este bloque pode activalo e darlle un lugar na páxina usando <a href="@overview">bloques</a>. A descripción é usada pola columna do "bloque" na páxina de <a href="@overview">bloques</a>.

en: Blocks
gl: Bloques

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
gl: Configurar qué bloques de contido aparecen nas zonas laterais do sitio e noutras rexións.

en: Delete block
gl: Eliminar o bloque

en: !key settings
gl: opcións de !key

en: Save blocks
gl: Gardar os bloques

en: The block settings have been updated.
gl: Actualizouse a configuración do bloque.

en: Block specific settings
gl: Axustes específicos do bloque

en: Override the default title for the block. Use <em>&lt;none&gt;</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
gl: Substitúe o título predefinido do bloque. Use <em>&lt;none&gt;</em> para non mostrar o título, ou déixeo baleiro para mostrar o título predefinido do bloque.

en: '%name' block
gl: bloque '%name'

en: User specific visibility settings
gl: Configuración da visibilidade por usuario

en: Custom visibility settings
gl: Configuración personalizada da visibilidade

en: Users cannot control whether or not they see this block.
gl: Os usuarios non poden controlar se ven ou non este bloque.

en: Show this block by default, but let individual users hide it.
gl: Por omisión mostrar este bloque, pero permitirlle aos/as usuarios/as individuais ocultalo.

en: Hide this block by default but let individual users show it.
gl: Por omisión ocultar este bloque, pero permitirlle aos/as usuarios/as individuais mostralo.

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
gl: Permitirlle aos/as usuarios/as individuais personalizar a visibilidade deste bloque na configuración da súa conta.

en: Show block for specific roles
gl: Amosar o bloque a roles específicos

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
gl: Mostrar este bloque só para o(s) rol(es) seleccionado(s). Se selecciona ningún rol, o bloque será visíbel para todos/as os/as usuarios/as.

en: Page specific visibility settings
gl: Configuración da visibilidade por páxina

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
gl: Se se escolle o modo PHP, introduza o código PHP dentro de %php. Teña en conta que a execución de código PHP incorrecto pode rachar o sitio de Drupal.

en: Show block on specific pages
gl: Amosar o bloque en páxinas específicas

en: Save block
gl: Gardar o bloque

en: Please ensure that each block description is unique.
gl: Por favor, asegúrese de que a descrición de cada bloque é única.

en: The block configuration has been saved.
gl: Gardouse a configuración do bloque.

en: The block has been created.
gl: Creouse o bloque.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">block overview page</a>.
gl: Unha breve descripción do seu bloque. Emprégase na <a href="@overview">páxina de resumo do bloque</a>.

en: Block body
gl: Corpo do bloque

en: The content of the block as shown to the user.
gl: O contido do bloque como se mostra ao/a usuario/a.

en: Block configuration
gl: Configuración do bloque

en: administer blocks
gl: administrar bloques

en: use PHP for block visibility
gl: usar PHP para a visibilidade do bloque

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
gl: Controla as caixas que se amosan arredor do contido principal.

en: Core - required
gl: Núcleo - requirido

en: <p>Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The menu module provides an interface to control and customize the powerful menu system that comes with Drupal. Menus are primarily displayed as a hierarchical list of links using Drupal's highly flexible <a href="@admin-block">blocks</a> feature. Each menu automatically creates a block of the same name. By default, new menu items are placed inside a built-in menu labelled %navigation, but administrators can also create custom menus.</p>
    <p>Drupal themes generally provide out-of-the-box support for two menus commonly labelled %primary-links and %secondary-links. These are sets of links which are usually displayed in the header or footer of each page (depending on the currently active theme). Any menu can be designated as the primary or secondary links menu via the <a href="@menu-settings">menu settings page</a>.</p>
    Menu administration tabs:
    <ul>
      <li>On the administer menu page, administrators can "edit" to change the title, description, parent or weight of a menu item. Under the "operations" column, click on "enable/disable" to toggle a menu item on or off. Only menu items which are enabled are displayed in the corresponding menu block. Note that the default menu items generated by the menu module cannot be deleted, only disabled.</li>
      <li>Use the "add menu" tab to submit a title for a new custom menu. Once submitted, the menu will appear in a list toward the bottom of the administer menu page underneath the main navigation menu. Under the menu name there will be links to edit or delete the menu, and a link to add new items to the menu.</li>
      <li>Use the "add menu item" tab to create new links in either the navigation or a custom menu (such as a primary/secondary links menu). Select the parent item to place the new link within an existing menu structure. For top level menu items, choose the name of the menu in which the link is to be added.</li>
    </ul>
gl: <p>Los menús son una colección de enlaces (opciones de menú) que se utilizan "para navegar por una sede web. El módulo menu proporciona una interfaz para ""controlar y para personalizar el completo sistema de menús que tiene Drupal. ""Los menús se muestran en primera instancia como una lista jerárquica de ""enlaces, utilizando la características de los <a href="@admin-block""">bloques</a>, que son muy flexibles. Cada menú crea automáticamente un ""bloque con el mismo nome. De forma predefinida, las opciones nuevas de ""menú se ubican dentro de un menú interno denominado %navigation, pero los ""administradores también pueden crear menús personalizados.</p>
    ""<p>Los temas de Drupal suelen admitir dos menús habituales, llamados %""primary-links y %secondary-links. Son grupos de enlaces que se suelen ""mostrar en el encabezado o en el pie de cada páxina (depende del tema ""activo). Cualquier menú se puede designar como menú de enlaces primarios o ""de secundarios en la <a href="%menu-settings">páxina de opciones de menú</""a>.</p>
    ""Solapas de administración de menú:
    ""<ul>
    ""  <li>En la páxina administrar menú, los administradores pueden "editar" ""para cambiar el título, la descripción, el padre o el peso de una opción de ""menú. En la columna "operaciones", haga clic en "activar/desactivar" ""para activar o desactivar una opción de menú. Sólo las opciones de menú ""activadas se muestran en el bloque de menú correspondiente. Tenga en cuenta ""que las opciones predefinidas del menú no se pueden eliminar, sólo ""desactivarse.</li>
    ""  <li>Use la solapa "añadir menú" para enviar un título para un menú ""personalizado nuevo. Cuando lo haya enviado, el menú aparecerá en una lista ""en la zona inferior de la páxina administrar menú, por debajo del menú de ""navegación principal. Debajo delnome del menú se encuentran los enlaces ""para editar o eliminar el menú, y un enlace para añadir opciones nuevas al ""menú.</li>
    ""  <li>Use la solapa "añadir opción de menú" para crear enlaces nuevos a ""los menús de navegación o personalizado (como un menú de enlaces primarios o ""secundarios). Seleccione la opción padre en la que se debe ubicar el enlace ""nuevo, dentro de la estructura de menús existente. Para las opciones del ""menú principal, elija el nome del menú en el que se debe añadir el enlace.""</li>
    ""</ul>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@menu">Menu page</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler o manual de configuración e personalización da <a href="@menu">páxina de Menu</a>.

en: Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The list(s) below display the currently available menus along with their menu items. Select an operation from the list to manage each menu or menu item.
gl: Os menús con unha colección de ligazóns (opcións de menú) que se empregan para navegar por unha sede web. As listas de embaixo amosan os menús que está dispoñibles neste momento, xunto coas súas opcións. Seleccione unha operación da lista para xestionar cada menú ou opción de menú.

en: Enter the title, path, position and the weight for your new menu item.
gl: Introduza o título, a ruta, a posición e o peso do novo elemento do menú.

en: Menus
gl: Menús

en: Control your site's navigation menu, primary links and secondary links. as well as rename and reorganize menu items.
gl: Controla o menú de navegación do sitio, as ligazóns principais e as ligazóns secundarias, así como o cambio de nome e a reorganización dos elementos do menú.

en: Primary and secondary links settings
gl: Opcións de ligazóns principais e secundarias

en: Primary and secondary links provide a navigational menu system which usually (depending on your theme) appears at the top-right of the browser window. The links displayed can be generated either from a custom list created via the <a href="@menu">menu administration</a> page or from a built-in list of menu items such as the navigation menu links.
gl: As ligazóns primarias e secundarias proporcionan un sistema de navegación por menús que soe (depende do tema) aparecer na zona superior dereita da fiestra do navegador. As ligazóns que se mostran pódense xerar dende unha lista personalizada na páxina <a href="@menu">administración de menú</a> ou unha lista interna de opcións de menú como as ligazóns do menú de navegación.

en: Menu containing primary links
gl: Menú que contén as ligazóns principais

en: Menu containing secondary links
gl: Menú que contén as ligazóns secundarias

en: If you select the same menu as primary links then secondary links will display the appropriate second level of your navigation hierarchy.
gl: Se selecciona o mesmo menú que para as ligazóns primarias, as ligazóns secundarias amósanse nos segundo nivel da xerarquía de navegación.

en: Content authoring form settings
gl: Opcións do formulario de autoría do contido

en: The menu module allows on-the-fly creation of menu links in the content authoring forms. The following option limits the menus in which a new link may be added. E.g., this can be used to force new menu items to be created in the primary links menu or to hide admin menu items.
gl: O módulo menu permítelle a creación ao voo de ligazóns de menú nos formularios de envíos. A opción seguinte limita os menús nos que se pode engadir unha ligazón nova. Por exemplo, pódese empregar para forzar a creación de opcións novas no menú de ligazóns principais ou para ocultar as opcións do menú de administración.

en: Show all menus
gl: Amosar todos os menús

en: Restrict parent items to
gl: Restrinxir elementos pai a

en: Choose the menu to be made available in the content authoring form. Only this menu item and its children will be shown.
gl: Elixa o menú que se debe facer dispoñible no formulario de autoría de contido. Só se mostra esta opción de menú e os seus fillos.

en: The name of the menu item.
gl: O nome do elemento do menú.

en: Are you sure you want to reset the item %item to its default values?
gl: Está seguro de que quere restablecer o elemento %item aos seus valores predeterminados?

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
gl: Perderanse as personalizacións. Esta acción non se pode desfacer.

en: The menu item was reset to its default settings.
gl: O elemento de menú foi restablecido aos seus axustes predeterminados.

en: The menu item %title has been updated.
gl: Actualizouse o elemento %title do menú.

en: The menu item %title has been added.
gl: Engadiuse o elemento de menú %title.

en: Added menu item %title.
gl: Engadido o elemento de menú %title.

en: administer menu
gl: administrar menú

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
gl: Permite aos administradores personalizar o menú de navegación do sitio.

en: Create vocabularies and terms to categorize your content.
gl: Crea vocabularios e termos para categorizar o contido.

en: Add vocabulary
gl: Engadir vocabulario

en: Edit vocabulary
gl: Editar vocabulario

en: edit vocabulary
gl: editar vocabulario

en: The name for this vocabulary. Example: "Topic".
gl: O nome para este vocabulario. Por exemplo: "Temas".

en: Description of the vocabulary; can be used by modules.
gl: Descrición do vocabulario; pode ser usada polos módulos.

en: Instructions to present to the user when choosing a term.
gl: Instruccións a presentar ao usuario cando está a escoller un termo.

en: A list of node types you want to associate with this vocabulary.
gl: Unha lista de tipos de nodos que quere asociar con este vocabulario.

en: Allows <a href="@help-url">a tree-like hierarchy</a> between terms of this vocabulary.
gl: Permite unha <a href="@help-url">xerarquía de árbore</a> entre os termos deste vocabulario.

en: Allows <a href="@help-url">related terms</a> in this vocabulary.
gl: Permitir <a href="@help-url">termos relacionados</a> neste vocabulario.

en: Allows nodes to have more than one term from this vocabulary (always true for free tagging).
gl: Permite que os nodos teñan máis dun termo neste vocabulario (sempre é certo para o etiquetado libre).

en: If enabled, every node <strong>must</strong> have at least one term in this vocabulary.
gl: Se está activado, cada nodo <strong>deben ter</strong> polo menos un termo deste vocabulario.

en: In listings, the heavier vocabularies will sink and the lighter vocabularies will be positioned nearer the top.
gl: Nas listaxes, os vocabularios máis pesados afundirán, e os máis lixeiros amosaranse máis preto do comezo da lista.

en: Created new vocabulary %name.
gl: Creado un novo vocabulario %name.

en: Updated vocabulary %name.
gl: Actualizado o vocabulario %name.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
gl: Está seguro de que quere eliminar o vocabulario %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
gl: Ó borrar un vocabulario, borraranse tódolos termos que conteña. Esta acción non se pode desfacer.

en: Deleted vocabulary %name.
gl: Borrado o vocabulario %name.

en: The name of this term.
gl: O nome deste termo.

en: A description of the term.
gl: A descrición do termo.

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
gl: Unha lista de termos separada por comas que describe este contido. Por Exemplo: divertido, salto con corda, "Company, Inc".

en: The %name vocabulary can not be modified in this way.
gl: O vocabulario %name non se pode modificar dese xeito.

en: The taxonomy module is one of the most popular features because users often want to create categories to organize content by type. A simple example would be organizing a list of music reviews by musical genre.
gl: O módulo taxonomy é unha das características máis populares xa que os usuarios habitualmente queren crear categorías para organizar o contido por tipo. Un simple exemplo, organizar unha lista de música  por xénero musical.

en: Taxonomy is the study of classification. The taxonomy module allows you to define vocabularies (sets of categories) which are used to classify content. The module supports hierarchical classification and association between terms, allowing for truly flexible information retrieval and classification. The taxonomy module allows multiple lists of categories for classification (controlled vocabularies) and offers the possibility of creating thesauri (controlled vocabularies that indicate the relationship of terms) and taxonomies (controlled vocabularies where relationships are indicated hierarchically). To view and manage the terms of each vocabulary, click on the associated <em>list terms</em> link. To delete a vocabulary and all its terms, choose <em>edit vocabulary.</em>
gl: A taxonomía tamén é o estudo da clasificación. O módulo taxonomy permite definir vocabularios (conxuntos de categorías), que se empregan para clasificar o contido. O módulo admite a clasificación xerárquica e a asociación entre os termos, permitindo unha recuperación e unha clasificación verdadeiramente flexible. O módulo taxonomy permite varias listas de categorías para a clasificación (vocabularios controlados) e ofrece a posibilidade de crear tesauros (vocabularios controlados que indican a relación entre os termos) e taxonomías (vocabularios controlados nos que as relacións indícanse xerárquicamente). Para ver e xestionar os termos de cada vocabulario, faga clic no enlace lista de termos asociado. Para eliminar un vocabulario e todos os seus termos, elixa editar vocabulario.

en: A controlled vocabulary is a set of terms to use for describing content (known as descriptors in indexing lingo). Drupal allows you to describe each piece of content (blog, story, etc.) using one or many of these terms. For simple implementations, you might create a set of categories without subcategories, similar to Slashdot's sections. For more complex implementations, you might create a hierarchical list of categories.
gl: Un vocabulario controlado é unha serie de termos que se usan para describir o contido (coñecidos como descritores na indexación lingo). Drupal permítelle describir cada unidade de contido (bitácora, historia, etc.) usando un ou moitos destes termos. Para as implementacións sinxelas pode crear unha serie de categorías sen subcategorías, similar ás seccións de Slashdot.org. Para implementacións máis complexas, pode crear unha lista xerárquica de categorías.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@taxonomy">Taxonomy page</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler o manual de configuración e personalización <a href="@taxonomy">páxina Taxonomy</a>.

en: The taxonomy module allows you to classify content into categories and subcategories; it allows multiple lists of categories for classification (controlled vocabularies) and offers the possibility of creating thesauri (controlled vocabularies that indicate the relationship of terms), taxonomies (controlled vocabularies where relationships are indicated hierarchically), and free vocabularies where terms, or tags, are defined during content creation. To view and manage the terms of each vocabulary, click on the associated <em>list terms</em> link. To delete a vocabulary and all its terms, choose "edit vocabulary".
gl: O módulo taxonomy permítelle clasificar ou contido en categorías e subcategorías. Permite listas múltiples de categorías para a clasificación (vocabularios controlados) e ofrece a posibilidade de crear tesauros (vocabularios controlados que indican relación entre termos), taxonomías (vocabularios controlados onde as relacións indícanse xerárquicamente) e vocabularios libres nos que os termos ou etiquetas defínense durante a creación do contido. Para ver e xestionar os termos de cada vocabulario, faga clic no enlace lista de termos asociado.Para eliminar un vocabulario e todos os seus termos, elixa "editar vocabulario".

en: When you create a controlled vocabulary you are creating a set of terms to use for describing content (known as descriptors in indexing lingo). Drupal allows you to describe each piece of content (blog, story, etc.) using one or many of these terms. For simple implementations, you might create a set of categories without subcategories. For more complex implementations, you might create a hierarchical list of categories.
gl: Cando crea un vocabulario controlado, está creando unha serie de termos que se usan para describir o contido (coñecidos como descriptores na indexación lingo). Drupal permítelle describir cada unidade de contido (blogue, historia, etc.) usando un ou moitos destes termos. Para as implementacións sinxelas pode crear unha serie de categorías sen subcategorías. Para implementacións máis complexas, pode crear unha lista xerárquica de categorías.

en: Default time zone
gl: Fuso horario predeterminado

en: Add field
gl: Engadir campo

en: These settings only exist for all the templates and styles based on the %engine theme engine.
gl: Estas opcións só existen para os estilos e plantillas baseados no motor de temas %engine.

en: New external user: %user using module %module.
gl: Novo usuario externo: %user usando o módulo %module.

en: Publish
gl: Publicar

en: Unpublish
gl: Non publicar

en: Permission
gl: Permiso

en: @module module
gl: módulo @module

en: My blog
gl: O meu blogue

en: Input formats
gl: Formatos de entrada

en: The comment module creates a discussion board for each post. Users can post comments to discuss a forum topic, weblog post, story, collaborative book page, etc. The ability to comment is an important part of involving members in a community dialogue.
gl: O módulo comment crea un foro de debate para cada envío. Os usuarios poden enviar comentarios para tratar un tema do foro, un envío ao weblog, unha historia, unha páxina dun libro colaborativo, etc. A capacidade para realizar comentarios é unha parte importante para implicar aos membros dunha comunidade no debate.

en: An administrator can give comment permissions to user groups, and users can (optionally) edit their last comment, assuming no others have been posted since. Attached to each comment board is a control panel for customizing the way that comments are displayed. Users can control the chronological ordering of posts (newest or oldest first) and the number of posts to display on each page. Comments behave like other user submissions. Filters, smileys and HTML that work in nodes will also work with comments. The comment module provides specific features to inform site members when new comments have been posted.
gl: O administrador pode dar permiso para realizar comentarios a grupos de usuarios e os usuarios poden (opcionalmente) editar o seu último entario, asumindo que ningún outro haia realizado un envío. Xunto a cada taboleiro para comentarios hai un panel de control para personalizar a forma na que se mostran os comentarios. Os usuarios poden controlar a ordenación cronolóxica dos envíos (primeiro os máis recentes ou os máis antigos) e o número de envíos que se deben mostrar en cada páxina. Os comentarios se comportan como os demáis envíos. Os filtros, os emoticonos e o HTML que funciona para os nodos tamén se aplica ós comentarios. O módulo comment proporciona características específicas para informar ós membros do sitio de cándo se enviaron comentarios novos.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@comment">Comment page</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler o manual de configuración e personalización da <a href="@comment">páxina de Comentarios</a>.

en: Posting settings
gl: Opcións de envío

en: Anonymous commenting
gl: Comentando anonimamente

en: Anonymous posters may not enter their contact information
gl: Os remitentes anónimos poden non deixar a súa información de contacto

en: Anonymous posters may leave their contact information
gl: Os remitentes anónimos poden deixar a súa información de contacto

en: Anonymous posters must leave their contact information
gl: Os remitentes anónimos deben deixar a súa información de contacto

en: This option is enabled when anonymous users have permission to post comments on the <a href="@url">permissions page</a>.
gl: Esta opción está activada cando os usuarios anónimos teñen permiso para remitir comentarios na <a href="@url">páxina de permisos</a>.

en: Display below post or comments
gl: Amosar debaixo da entrada ou dos comentarios

en: Default comment setting
gl: Configuración predeterminada de comentario

en: Read/Write
gl: Lectura/Escritura

en: Users with the <em>administer comments</em> permission will be able to override this setting.
gl: Os usuarios con permiso para <em>administrar comentarios</em> poden eludir esta opción.

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
gl: O contido deste campo é privado e non se amosará publicamente.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
gl: A sinatura amosarase publicamente ao final dos seus comentarios.

en: parent
gl: pai

en: Can not delete non-existent comment.
gl: Non se ponden borrar comentarios inexistentes.

en: Flat list - collapsed
gl: Lista plana - colapsada

en: Flat list - expanded
gl: Lista plana - expandida

en: Threaded list - collapsed
gl: Lista de fíos - colapsada

en: Threaded list - expanded
gl: Lista de fíos - expandida

en: Date - newest first
gl: Data- primeiro o máis novo

en: Date - oldest first
gl: Data- primeiro o máis antigo

en: 1 comment | @count comments
gl[0]: 1 comentario
gl[1]: @count comentarios

en: 1 new comment | @count new comments
gl[0]: 1 comentario novo
gl[1]: %count comentarios novos

en: access comments
gl: acceder aos comentarios

en: post comments
gl: publicar comentarios

en: post comments without approval
gl: publicar comentarios sen aprobación

en: Save content type
gl: Gardar o tipo de contido

en: Show descriptions
gl: Amosar descricións

en: Subtitle
gl: Subtítulo

en: Language code
gl: Código do idioma

en: Save role
gl: Gardar rol

en: file system
gl: sistema de ficheiros

en: Escape all tags
gl: Conservar todas as etiquetas

en: Strip disallowed tags
gl: Quitar etiquetas non permitidas

en: input formats
gl: formatos de entrada

en: Number of users to display
gl: Número de usuarios/as a mostrar

en: Profiles
gl: Perfiles

en: Edit container
gl: Editar contedor

en: Last visit
gl: Última visita

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
gl: <a href="@login">Inicie sesión</a> para enviar comentarios

en: Reply
gl: Responder

en: Hot topic threshold
gl: Limiar de tema candente

en: The number of posts a topic must have to be considered hot.
gl: O número de respostas que debe ter un debate para que se considere candente.

en: Topics per page
gl: Temas por páxina

en: The default number of topics displayed per page; links to browse older messages are automatically being displayed.
gl: O número predeterminado de temas que se amosan en cada páxina; as ligazóns para ir ás mensaxes anteriores amósanse automaticamente.

en: Posts - most active first
gl: Entradas - primeiro a máis activa

en: Posts - least active first
gl: Entradas - primeiro a menos activa

en: URL path settings
gl: Axustes de ruta URL

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
gl: Debe incluír polo menos unha palabra clave positiva con @count carácteres ou máis.

en: @user's picture
gl: Imaxe de @user

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer volver á revisión de %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer borrar a revisión de %revision-date?

en: revert revisions
gl: volver a revisións

en: Search users
gl: Buscar usuarios

en: New forum topics
gl: Novos temas do foro

en: @type: deleted %title revision %revision.
gl: @type: borrouse a revisión %revision de %title.

en: Page not found
gl: Páxina non atopada

en: Your filename has been renamed to conform to site policy.
gl: Cambiouse o nome do ficheiro para que se axuste á política do sitio.

en: (site default theme)
gl: (tema predefinido do sitio)

en: Screenshot
gl: Captura de pantalla

en: Preview trimmed version
gl: Vista previa da versión recortada

en: Preview full version
gl: Vista previa da versión completa

en: The body of your @type is too short. You need at least %words words.
gl: O corpo do seu @type e moi curto. Necesita polo menos %words palabras.

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
gl: Este contido foi modificado por outro/a usuario/a, non é posíbel gardar os cambios.

en: List, add, and edit users.
gl: Lista, engade e edita usuarios.

en: The name %name is already taken.
gl: O nome %name xa está asignado.

en: « first
gl: « primeira

en: last »
gl: última »

en: The directory %directory does not exist.
gl: O directorio %directory non existe.

en: The directory %directory is not writable
gl: Non se pode escribir no directorio %directory

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
gl: Non se pode escribir no directorio %directory, porque non ten definidos os permisos correctos.

en: Rearrange
gl: Reordenar

en: If enabled, Drupal will add rel="nofollow" to all links, as a measure to reduce the effectiveness of spam links. Note: this will also prevent valid links from being followed by search engines, therefore it is likely most effective when enabled for anonymous users.
gl: Si está activado, Drupal engadirá rel="nofollow" a todos os enlaces, como medida para reducir a efectividade dalgúns enlaces de spam. Nota: isto tamén evitará que os motores de busca poidan seguir enlaces válidos, polo que pode ser máis efectivo se o activa para usuarios anónimos.

en: Show only items where
gl: Amosar só os elementos nos que

en: No comments available.
gl: Non hai comentarios dispoñibles.

en: 1 user | @count users
gl[0]: 1 usuario
gl[1]: @count usuarios

en: Rebuild permissions
gl: Reconstruír permisos

en: @type: updated %title.
gl: @type: actualizado %title.

en: @type: added %title.
gl: @type: engadido %title.

en: Add role
gl: Engadir rol

en: You must specify a valid role name.
gl: Debe especificar un nome de rol válido.

en: The role has been added.
gl: Engadiuse o rol.

en: Path to custom logo
gl: Ruta ao logotipo personalizado

en: taxonomy
gl: taxonomía

en: Updated term %term.
gl: Termo %term actualizado.

en: - Please choose -
gl: - Elixa -

en: - None selected -
gl: - Ningún seleccionado -

en: Aggregator
gl: Agregador

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
gl: A fonte RSS de %site semella estar rachada, debido ao erro "%error".

en: There is no new syndicated content from %site.
gl: Non hai contido novo distribuido por %site.

en: There is new syndicated content from %site.
gl: Hai contido novo distribuido por %site.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
gl: A fonte de %site parece estár mal, debido ao "%error".

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
gl: Agrega o contido distribuido (orixes RSS, RDF e Atom).

en: Account settings
gl: Configuración de conta

en: The content type %name has been deleted.
gl: Eliminouse o tipo de contido %name.

en: Deleted content type %name.
gl: Eliminado o contido tipo %name.

en: Enter your keywords
gl: Introduza as súas palabras clave.

en: Clean URLs
gl: URL limpos

en: My account
gl: A miña conta

en: Pictures
gl: Imaxes

en: Number of topics
gl: Número de temas

en: Active forum topics
gl: Temas activos do foro

en: Read the latest forum topics.
gl: Ler os últimos temas do foro.

en: User activity
gl: Actividade do usuario

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
gl: A librería GD de PHP non está dispoñible ou está obsoleta. Comprobe na<a href="@url">documentación de imaxes de PHP</a> para máis información sobre como solucionar isto.

en: GD library
gl: Librería GD

en: The category the new field should be part of. Categories are used to group fields logically. An example category is "Personal information".
gl: A categoría da que o novo campo debería ser parte. As categorias usanse para agrupar campos de maneira lóxica. Un exemplo é a categoría "Información persoal".

en: The user must enter a value.
gl: O usuario debe introducir un valor.

en: Visible in user registration form.
gl: Visible no formulario de rexistro de usuario.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
gl: Un usuario considérase conectado (online) durante este tempo dende que viron unha páxina do sitio por última vez.

en: Maximum number of currently online users to display.
gl: O número máximo de usuarios/as conectados/as que se mostran.

en: There is currently %members and %visitors online.
gl: Agora mesmo hai %members e %visitors conectados.

en: There are currently %members and %visitors online.
gl: Agora mesmo hai %members e %visitors conectados.

en: 1 guest | @count guests
gl[0]: 1 invitado
gl[1]: %count invitados

en: Book navigation
gl: Navegación do libro

en: !a comments per page
gl: !a comentarios por páxina

en: 1 year | @count years
gl[0]: 1 ano
gl[1]: @count anos

en: 1 week | @count weeks
gl[0]: 1 semana
gl[1]: @count semanas

en: 1 sec | @count sec
gl[0]: 1 seg
gl[1]: @count seg

en: Bulgarian
gl: Búlgaro

en: Croatian
gl: Croata

en: Czech
gl: Checoslovaco

en: Danish
gl: Dinamarqués

en: Dutch
gl: Holandés

en: Finnish
gl: Finés

en: German
gl: Alemán

en: Greek
gl: Grego

en: Hebrew
gl: Hebreo

en: Hungarian
gl: Húngaro

en: Indonesian
gl: Indonesio

en: Polish
gl: Polaco

en: Romanian
gl: Romanés

en: Russian
gl: Ruso

en: Slovak
gl: Eslovaco

en: Swedish
gl: Sueco

en: Turkish
gl: Turco

en: Edit comment
gl: Editar comentario

en: Promote to front page
gl: Promocionar á páxina principal

en: Edit rule
gl: Editar regra

en: The file could not be created.
gl: Non foi posíbel crear o ficheiro.

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
gl: Enviáronse instrucións para establecer un novo contrasinal a %name en %email.

en: Error mailing password reset instructions to %name at %email.
gl: Erro ao enviar as instrucións para establecer un novo contrasinal a %name en %email.

en: Unable to send mail. Please contact the site admin.
gl: Imposible enviar o correo. Por favor, contacte co administrador do sitio web.

en: Account information
gl: Información da conta.

en: The e-mail address %mail is not valid.
gl: O enderezo de correo-e %mail non é válido.

en: The user receives the combined permissions of the %au role, and all roles selected here.
gl: O usuario recibe os permisos combinados do rol %au e dos demais roles seleccionados aquí.

en: authenticated user
gl: usuario autenticado

en: Default authentication server
gl: Servidor de autentificación predefinido

en: Only allow authentication from default server
gl: Permitir a autenticación só dende o servidor predefinido

en: Logging into a Drupal site
gl: Ingresar nun sitio Drupal

en: Allow your site to accept logins from other Drupal sites such as drupal.org.
gl: Permite á túa páxina permitir inicio de sesión dende outros sitios Drupal como drupal.org.

en: Field settings
gl: Configuracións do campo

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
gl: Produciuse un erro de validación, ténteo de novo. Se este erro persiste, contacte co administrador do sitio.

en: The forum module lets you create threaded discussion forums for a particular topic on your site. This is similar to a message board system such as phpBB. Forums are very useful because they allow community members to discuss topics with one another, and they are archived for future reference.
gl: O módulo forum permítelle crear foros de discusión na súa sede web para debatir sobre algúns temas en particular. É similar a un sistema de taboleiro de mensaxes como phpBB. Os foros son moi útiles porque permiten que os membros da comunidade debatan entre si sobre diversos asuntos, e que se almacenen estos debates para a súa posterior consulta.

en: Forums can be organized under what are called <em>containers</em>. Containers hold forums and, in turn, forums hold threaded discussions. Both containers and forums can be placed inside other containers and forums. By planning the structure of your containers and forums well, you make it easier for users to find a topic area of interest to them. Forum topics can be moved by selecting a different forum and can be left in the existing forum by selecting <em>leave a shadow copy</em>. Forum topics can also have their own URL.
gl: Os foros poden ser organizados baixo o que se chama <em>contenedores</em>. Os contendores dan cabida ós foros e, os foros conteñen os fios de discusión. Ambos, contenedores e foros poden ser postos dentro de outros contenedores e foros. Ordenando a estructura dos teus contenedores e foros correctamente, fas máis fácil para o usuario atopar a súa área de interese. Os temas do foro poden ser movido dende outro foro diferente e postos no foro existente <em>deixando unha copia</em>. Os temas do foro poden ter o seu propio URL

en: Forums module <strong>requires Taxonomy and Comments module</strong> be enabled.
gl: O módulo forum <strong>necesita que estén activados os módulos taxonomy e comment</strong>.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@forum">Forum page</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler o manual de configuración e personalización da <a href="@forum">páxina de Foro</a>.

en: This is a list of existing containers and forums that you can edit. Containers hold forums and, in turn, forums hold threaded discussions. Both containers and forums can be placed inside other containers and forums. By planning the structure of your containers and forums well, you make it easier for users to find a topic area of interest to them.
gl: É unha lista cos contenedores e foros existentes, que pode editar. Os contenedores conteñen foros e os foros almacenan debates. Ámbolos dous (contenedores y foros) pódense ubicar dentro de outros contenedores e de foros. Se planifica ben a estructura dos contenedores e dos foros, ós usuarios seralles fácil topar unha área temática do seu interese.

en: Containers help you organize your forums. The job of a container is to hold, or contain, other forums that are related. For example, a container named "Food" might hold two forums named "Fruit" and "Vegetables".
gl: Os contenedores axúdanlle a organizar os foros. O trabajo de un contenedor é albergar ou conter outros foros que estén relacionados entre sí. Por Exemplo, un contenedor chamado "Comida" podería ter dous foros chamados "Froitas" e "Verduras".

en: A forum holds discussion topics that are related. For example, a forum named "Fruit" might contain topics titled "Apples" and "Bananas".
gl: Un foro contén debates organizados por temas. Por exemplo, un foro chamado "Froitas" pode conter debates chamados "Mazás" e "Plátanos".

en: These settings provide the ability to fine tune the display of your forum topics.
gl: Estas opcións permiten un axuste fino da pantalla de temas do foro.

en: Control forums and their hierarchy and change forum settings.
gl: Controlar os foros e a súa xerarquía e cambiar a configuración dos foros.

en: Edit forum
gl: Editar o foro

en: Default order
gl: Orde predeterminada

en: The default display order for topics.
gl: A orde predeterminada para amosar os temas.

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
gl: Este é o vocabulario asignado ao foro. Quitaronse algunhas das opcións habituais do vocabulario.

en: forum topic
gl: tema do foro

en: forum topic is affixed to the forum vocabulary.
gl: o tema do foro está fixado ao vocabulario do foro.

en: The item %forum is only a container for forums. Please select one of the forums below it.
gl: O elemento %forum é só un colector para foros. Por favor, seleccione un dos foros que hai debaixo del.

en: Leave shadow copy
gl: Deixar copia

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
gl: Se move este tema, pode deixar unha ligazón ao novo foro no foro anterior.

en: Container name
gl: Nome do colector

en: The container name is used to identify related forums.
gl: O nome do colector emprégase para identificar os foros relacionados.

en: The container description can give users more information about the forums it contains.
gl: A descrición do colector pode dar aos usuarios información adicional sobre os foros que contén.

en: When listing containers, those with with light (small) weights get listed before containers with heavier (larger) weights. Containers with equal weights are sorted alphabetically.
gl: Cando se amosa a lista de colectores, os que teñen pesos máis lixeiros (máis pequenos) aparecen antes que os máis pesados (maiores). Os colectores con igual peso amósanse ordeados alfabeticamente.

en: forum container
gl: colector de foro

en: Created new @type %term.
gl: Creado o novo @type %term.

en: The @type %term has been updated.
gl: Actualizouse o @type %term

en: There are no existing containers or forums. You may add some on the <a href="@container">add container</a> or <a href="@forum">add forum</a> pages.
gl: Non hai nen contenedores nen foros. Pode engadilos nas páxina <ahref="%@container">engadir contenedor</a> ou <a href="@forum">engadir foro</a>.

en: Containers are usually placed at the top (root) level of your forum but you can also place a container inside a parent container or forum.
gl: Os colectores sóense ubicar no nivel principal (raíz) do foro, pero tamén pode ubicar un colector dentro dun colector ou dun foro pai.

en: You may place your forum inside a parent container or forum, or at the top (root) level of your forum.
gl: Pode ubicar o foro dentro dun colector ou un foro pai, ou no nivel principal (raíz) do foro.

en: @time ago<br />by !author
gl: fai @time<br />por !author

en: Create a new topic for discussion in the forums.
gl: Crea un tema de debate novo nos foros.

en: create forum topics
gl: crear temas de foro

en: edit own forum topics
gl: editar os propios temas do foro

en: administer forums
gl: administrar foros

en: Add new field
gl: Engadir novo campo

en: Search content
gl: Buscar contido

en: Search content by keyword.
gl: Buscar contido por palabra clave

en: Containing any of the words
gl: Contendo calquera das palabras

en: Containing the phrase
gl: Que conteña a frase

en: Containing none of the words
gl: Que non conteña ningunha das palabras

en: Only in the category(s)
gl: Só na(s) categoría(s)

en: Only of the type(s)
gl: Só do(s) tipo(s)

en: Content ranking
gl: Ranking de contido

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
gl: Os números seguintes controlan qué propiedades da búsqueda de contido deben definir a ordenación dos resultados. Os números maiores implican maior influencia. Cero significa que a propiedade ignórase. Ó cambiar estos números non é necesario reconstruir o índice de búsqueda. Os cambios  xorden efecto inmediatamente.

en: Keyword relevance
gl: Relevancia da clave

en: Recently posted
gl: Enviado recentemente

en: Number of comments
gl: Número de comentarios

en: Number of views
gl: Número de lecturas

en: Hide descriptions
gl: Ocultar descricións

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
gl: O ficheiro seleccionado %file non puido ser subido, xa que o destino %directory non está correctamente configurado.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
gl: O ficheiro seleccionado %file non se puido copiar, porque non existe ningún ficheiro con ese nome. Comprobe que suministrou un nome de ficheiro correcto.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
gl: O ficheiro seleccionado %file non foi posíbel copialo, porque xa existe un ficheiro co mesmo nome no destino.

en: The selected file %file could not be copied.
gl: O ficheiro seleccionado %file non foi posíbel copialo.

en: The removal of the original file %file has failed.
gl: Produciuse un fallo ao quitar o ficheiro orixinal %file

en: Color set
gl: Xogo de cores

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to match each word individually: <em>"blue smurf"</em> will match less than <em>blue smurf</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>: <em>blue smurf</em> will match less than <em>blue OR smurf</em>.</li>
    </ul>
gl: <ul>
    <li>Comprobe se a ortografía é a correcta.</li>
    <li>Elimine as comiñas que delimitan as frases para buscar cada palabra individualmente: <em>"escaravello azul"</em> atopa menos resultados que <em>escaravello azul</em>.</li>
    <li>Considere relaxar a consulta con <em>OR</em>: <em>escaravello azul</em> atopa menos resultados que <em>escaravello OR azul</em>.</li>
    </ul>

en: Database host
gl: Anfitrion da base de datos

en: Maximum link text length
gl: Lonxitude máxima do texto do enlace

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
gl: As URLs con máis caracteres que este número serán truncadas para previr cadeas longas que poidan romper o formato. A propia ligazón se retén. Só se trunca a porción de texto da ligazón.

en: Check e-mail
gl: Comprobar correo-e

en: Default picture
gl: Imaxe predeterminada

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
gl: URL da imaxe a mostrar para os/as usuarios/as sen imaxe personalizada. Deixar en branco para ningunha.

en: Select the default site time zone.
gl: Seleccionar o fuso horario predeterminado do sitio.

en: Site status
gl: Estado do sitio

en: Toggle display
gl: Cambiar a visualización

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
gl: Se vostede non ten acceso directo a ficheiros no servidor, utilice este campo para cargar o seu logotipo.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed to be used as logos.
gl: Só se poden usar imaxes JPEG, PNG ou GIF para os logotipos.

en: Configuration file
gl: Ficheiro de configuración

en: %percentage of the site has been indexed.
gl: Indexouse o %percentage do sitio.

en: Download method
gl: Método de descarga

en: Web server
gl: Servidor web

en: Error reporting
gl: Informe de erros

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
gl[0]: Queda 1 elemento no índice.
gl[1]: Quedan %count elementos no índice.

en: sort by @s
gl: ordenar por @s

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
gl: Desculpe, non se recoñece o nome de usuario/a ou o contrasinal. <a href="@password">Esqueceu o seu contrasinal?</a>

en: and
gl: e

en: where
gl: onde

en: URL filter
gl: Filtro de URL

en: Please select one or more comments to perform the update on.
gl: Por favor, seleccione un ou máis comentarios para actualizar.

en: 1 read | @count reads
gl[0]: 1 lectura
gl[1]: @count lecturas

en: access statistics
gl: estatísticas de acceso

en: view post access counter
gl: ver o contador de visitas das entradas

en: All necessary changes to %file have been made, so you should now remove write permissions to this file. Failure to remove write permissions to this file is a security risk.
gl: Realizaronse os cambios necesarios en %file, polo que agora debería quitar os permisos de escritura do ficheiro. Non quitar os permisos de escritura do ficheiro supón un risco de seguridade.

en: Are you sure you want to disable the menu item %menu-item?
gl: ¿Esta vostede seguro de deshabilitar o elemento %menu-item do menú?

en: Enables the categorization of content.
gl: Activa a clasificación de contidos.

en: Save rule
gl: Gardar regra

en: Delete contact
gl: Eliminar contacto

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com'. To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
gl: Exemplo: 'webmaster@exemplo.com' ou 'ventas@exemplo.com, asistencia@exemplo.com'. Para especificar varios destinatarios, separe cada enderezo de correo-e con unha coma.

en: Auto-reply
gl: Resposta automática

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
gl: Resposta automática opcional. Déixeo baleiro se non quere enviar automaticamente unha resposta automática ao usuario.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
gl: %recipient é un enderezo de correo electrónico non válido.

en: Additional information
gl: Información adicional

en: You can leave a message using the contact form below.
gl: Pode deixar unha mensaxe empregando o formulario de contacto que hai a continuación.

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
gl: O número máximo de envíos de formulario de contacto que pode realizar un usuario por hora.

en: Contact form: category %category added.
gl: Formulario de contacto: engadiuse a categoría %category.

en: Contact form: category %category updated.
gl: Formulario de contacto: actualizouse a categoría %category.

en: Lithuanian
gl: Lituano

en:  (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
gl:  (<span class="admin-disabled">desactivado</span>)

en:  (<span class="admin-missing">missing</span>)
gl:  (<span class="admin-missing">non atopado</span>)

en:  (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
gl:  (<span class="admin-enabled">activado</span>)

en: Depends on: !dependencies
gl: Depende de: !dependencies

en: Required by: !required
gl: Requirido por: !required

en: Some required modules must be enabled
gl: Deben estar activados algún módulos requiridos

en: Would you like to continue with enabling the above?
gl: Quere continuar activando os anteriores?

en: administer site configuration
gl: administrar a configuración do sitio

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
gl: Produciuse un fallo ao importar a tradución, debido a que non foi posíbel ler o ficheiro %filename.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro: agardábase "msgstr", pero non se atopou na liña %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro: agardábase "msgid_plural" pero non se atopou na liña %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro de sintaxe na liña %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro:  "msgid" non se agardaba na liña %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro:  "msgstr[]" non se agardaba na liña %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro:  "msgstr" non se agardaba na liña %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro:  hai unha cadea inesperada na liña %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename rematou inesperadamente na liña %line.

en: Save translations
gl: Gardar as traduccións

en: Export template
gl: Exportar modelo

en: anonymous user
gl: usuario/a anónimo/a

en: Password and further instructions have been e-mailed to the new user %user.
gl: Enviáronselle por correo-e o contrasinal e instrucións adicionais sobre o novo usuario %user.

en: Save permissions
gl: Gardar permisos

en: The name %name has been denied access.
gl: O nome %name ten o acceso denegado.

en: directory ping
gl: directorio ping

en: Original text
gl: Texto orixinal

en: Delete content type
gl: Eliminar tipo de contido

en: edit permissions
gl: editar permisos

en: notice
gl: aviso

en: by !name
gl: por !name

en: User account
gl: Conta de usuario

en: File download
gl: Descarga de ficheiro

en: Acronym
gl: Acrónimo

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
gl: Fallou ao subir a foto; o cartafol %directory non existe ou non se pode escribir nel.

en: Post new comment
gl: Enviar un novo comentario

en: The field has been updated.
gl: Actualizouse o campo.

en: The machine-readable name can only consist of lowercase letters, underscores, and numbers.
gl: O nome lexible pola máquina só pode constar de letras minúsculas, guións baixos e números.

en: The blog API module enables a post to be posted to a site via external GUI applications. Many users prefer to use external tools to improve their ability to read and post responses in a customized way. The blog api provides users the freedom to use the blogging tools they want but still have the blogging server of choice.
gl: O módulo API de blog permite que realice envíos al sitio mediante aplicaciones externas.  Moitos usuarios prefiren usar ferramentas externas para mellorar a sua capacidade de lectura e de envío de respostas personalizadas. A api de blog proporciona aos usuarios a libertade de usar as ferramentas de publicación en blog que desexen e tamen usar o servidor de blogues que prefiran.

en: When this module is enabled and configured you can use programs like <a href="@external-http-ecto-kung-foo-tv">Ecto</a> to create and publish posts from your desktop. Blog API module supports several XML-RPC based blogging APIs such as the <a href="@-">Blogger API</a>, <a href="@external-http-www-xmlrpc-com-metaWeblogApi">MetaWeblog API</a>, and most of the <a href="@external-http-www-movabletype-org-docs-mtmanual_programmatic-html">Movable Type API</a>. Any desktop blogging tools or other services (e.g. <a href="@external-http-www-flickr-com">Flickr's</a> "post to blog") that support these APIs should work with this site.
gl: Cando este módulo está activado e configurado, pode empregar programas como <a href="@external-http-ecto-kung-foo-tv">Ecto</a> para crear e publicar envíos dende o escritorio. O módulo API de blogue admite varias APIs de blogues basadas en XML-RPC, como <a href="@-">Blogger API</a>, <a href="@external-http-www-xmlrpc-com-metaWeblogApi">MetaWeblog API</a> e a maior parte de <a href="@external-http-www-movabletype-org-docs-mtmanual_programmatic-html">Movable Type API</a>. Calquer ferramenta de publicación de blogues para o escritorio ou outros servizos (por exemplo, "post to blog" de <a href="@external-http-www-flickr-com">Flickr</a>) que admitan estas APIs deberán funcionar con este sitio.

en: This module also allows site administrators to configure which content types can be posted via the external applications. So, for instance, users can post forum topics as well as blog posts. Where supported, the external applications will display each content type as a separate "blog".
gl: Este módulo tamén permite que os administradores do sitio configuren qué tipo de contido se pode enviar mediante aplicacións externas. Así, por exemplo, os usuarios poden enviar temas ó foro e tamén facer envíos ó seu blogue. Cando o admitan, as aplicacións externas mostrarán o tipo de contido como "blogue".

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@blogapi">BlogApi page</a>.
gl: Para máis información por favor lea o libro de configuración e personalización <a href="@blogapi">Páxina da API de blogue</a>.

en: Returns a list of weblogs to which an author has posting privileges.
gl: Mostra unha lista de weblogs sobre os que un autor ten privilexios de publicación.

en: Returns information about an author in the system.
gl: Mostra información sobre un autor rexistrado no sistema.

en: Creates a new post, and optionally publishes it.
gl: Crea unha nova entrada e, opcionalmente, a publica.

en: Updates the information about an existing post.
gl: Actualiza a información sobre unha entrada existente.

en: Returns information about a specific post.
gl: Devolve información sobre unha entrada específica.

en: Deletes a post.
gl: Elimina unha entrada.

en: Returns a list of the most recent posts in the system.
gl: Devolve unha lista das entradas máis recentes do sistema.

en: Updates information about an existing post.
gl: Actualiza a información sobre unha entrada existente.

en: Uploads a file to your webserver.
gl: Carga un ficheiro no seu servidor web.

en: Returns a list of all categories to which the post is assigned.
gl: Devolve unha lista con todas as categorías ás que a entrada está asignada.

en: Returns a bandwidth-friendly list of the most recent posts in the system.
gl: Mostra unha lista que ocupa pouco largo de banda coas entradas máis recentes do sistema.

en: Returns a list of all categories defined in the weblog.
gl: Mostra unha listaxe de todas as categorías definidas no weblog.

en: Sets the categories for a post.
gl: Establece as categorías para unha entrada.

en: Retrieve information about the XML-RPC methods supported by the server.
gl: Recupera información sobre os métodos XML-RPC que admite o servidor.

en: Retrieve information about the text formatting plugins supported by the server.
gl: Recuperar información sobre as extensións de formatado de texto aceptadas polo servidor.

en: Publish (rebuild) all of the static files related to an entry from your weblog. Equivalent to saving an entry in the system (but without the ping).
gl: Publicar (reconstruir) todos os ficheiros estáticos relacionados cunha entrada do seu weblog. Equivale a gardar unha entrada no sistema (mais sen o ping).

en: You do not have permission to create the type of post you wanted to create.
gl: Non ten permiso para crear o tipo de artigo que pretende crear.

en: Error storing post.
gl: Erro ao almacenar a entrada.

en: You do not have permission to update this post.
gl: Non ten permiso para actualizar esta entrada.

en: It is not possible to upload the file, because it exceeded the maximum filesize of @maxsize.
gl: Non é posíbel cargar o ficheiro, xa que se excedeu do tamaño máximo de @maxsize.

en: The file can not be attached to this post, because the disk quota of @quota has been reached.
gl: O ficheiro non se pode adxuntar a este envío, porque alcanzouse a cuota de disco de @quota.

en: It is not possible to upload the file, because it is only possible to upload files with the following extensions: @extensions
gl: Non é posíbel cargar o ficheiro, porque só é posíbel cargar ficheiros coas seguintes extensións: @extensions

en: No file sent.
gl: Non se enviou o ficheiro.

en: Error storing file.
gl: Erro ao gardar o ficheiro.

en: Invalid post.
gl: Entrada non válida.

en: You either tried to edit somebody else's blog or you don't have permission to edit your own blog.
gl: Tentou editar o blogue doutra persoa ou non ten permiso para editar o seu propio blogue.

en: Blog types
gl: Tipos de blogues

en: Select the content types for which you wish to enable posting via blogapi. Each type will appear as a different "blog" in the client application (if supported).
gl: Escolle os tipos de contido que queres que sexa posíbel publicar mediante a interface de blogs. Cada tipo aparecerá como un "blog" diferente na aplicación cliente (se é posíbel).

en: The default maximum file size a user can upload.
gl: O tamaño máximo de ficheiro que un/ha usuario/a pode cargar.

en: The default maximum size of all files a user can have on the site.
gl: O tamaño máximo prededeterminado de todos os ficheiros que un usuario pode ter no sitio.

en: administer content with blog api
gl: administrar contido co api de blogue

en: List, edit, or add user roles.
gl: Listar, editar ou engadir roles de usuario/a.

en: edit role
gl: editar rol

en: All recent posts
gl: Todas as entradas recentes

en: My recent posts
gl: As miñas entradas recentes

en: Track posts
gl: Seguimento de entradas

en: Enables tracking of recent posts for users.
gl: Habilita o rastreo de mensaxes recentes para usuarios.

en: Minimum number of words
gl: Número mínimo de palabras

en: Password field is required.
gl: O campo contrasinal é necesario.

en: Confirm password
gl: Confirmar o contrasinal

en: Default display order
gl: Orde predeterminada da visualización

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
gl: A ordenación predefinida dos comentarios para usuarios novos e anónimos. Estes usuarios poden cambiar a súa forma de ver os comentarios empregando o panel de control de comentarios. Para os usuarios rexistrados, o cambio é almacenado nas preferencias do usuario.

en: Administration theme
gl: Tema de administración

en: Check username
gl: Comprobar nome de usuario/a

en: Enable personal contact form by default
gl: Activar de xeito predeterminado o formulario de contacto persoal

en: Default status of the personal contact form for new users.
gl: Estado predefinido do formulario de contacto persoal para os novos usuarios.

en: Information to show on the <a href="@form">contact page</a>. Can be anything from submission guidelines to your postal address or telephone number.
gl: Información a mostrar na <a href="@form">páxina de contacto</a>. Pode ser calquera das directrices de envío ao seu enderezo postal ou número de teléfono.

en: Afar
gl: Afarense

en: Somali
gl: Somalí

en: Komi
gl: Cómico

en: Run cron
gl: Executar cron

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
gl: Aviso de seguranza: non foi posíbel escribir o ficheiro .htaccess. Pode crear un ficheiro no directorio %directory que conteña as seguintes liñas: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
gl: Non foi posíbel gardar o ficheiro %file, porque non se completou o envío.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
gl: O ficheiro %file non se puido gardar. Ocorreu un erro descoñecido.

en: Add to book outline
gl: Engadir ao índice do libro

en: Discard log entries older than
gl: Descartar entradas do rexistro máis antigas de

en: The time log entries should be kept. Older entries will be automatically discarded. Requires crontab.
gl: Se deben manter as horas das entradas do rexistro. As entradas antigas descartaranse automáticamente. Require crontab.

en: Database port
gl: Porto da base de datos

en: Re-index site
gl: Volver a indexar o sitio

en: Items to index per cron run
gl: Elementos que se indexan cada vez que se executa cron

en: Are you sure you want to re-index the site?
gl: Está seguro de que quere volver a indexar o sitio?

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
gl: Estas opcións só son necesarias para algúns sitios. Se non está seguro de qué debe escribir aquí, deixe as opcións predefinidas ou consulte co seu provedor de aloxamiento.

en: If your database is located on a different server, change this.
gl: Se a súa base de datos está nun servidor diferente, cambie isto.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
gl: Se o servidor de bases de datos está escoitando desde un porto non estándar, introduza o seu número.

en: Database port must be a number.
gl: O porto da base de datos debe ser un número.

en: view uploaded files
gl: ver ficheiros cargados

en: Enable or disable the display of certain page elements.
gl: Activar ou desactivar a visualización de certos elementos da páxina.

en: create url aliases
gl: crear alias de url

en: administer url aliases
gl: administrar alias de url

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
gl: Detectouse unha opción incorrecta. Por favor contacte co/a administrador/a do sitio.

en: Illegal choice %choice in !name element.
gl: Opción incorrecta %choice no elemento !name.

en: Status report
gl: Informe de estado

en: Not writable
gl: Non se pode escribir

en: Identification
gl: Identificación

en: host
gl: máquina

en: Set whether files attached to nodes are listed or not in the node view by default.
gl: Define se os ficheiros adxuntos aos nodos débense amosar ou non na vista de nodo de maneira predeterminada.

en: Notify user of new account
gl: Notificar ao/á usuario/a da nova conta

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory could not be found, or because its permissions do not allow the file to be written.
gl: O ficheiro seleccionado %file non puido ser enviado, porque non se pode atopar o destino %directory, ou porque os seus permisos non permiten que se poida escribir no ficheiro.

en: Path to custom icon
gl: Ruta á icona personalizada

en: Below is a list of the comments posted to your site that need approval. To approve a comment, click on 'edit' and then change its 'moderation status' to Approved. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
gl: A continuación hai una lista cos comentarios enviados ó sitio que necesitan aprobación. Para aprobar un comentario, faga clic en "editar" e despois cambie o seu "estado de moderación" a "Aprobado". Faga clic no asunto para ver o comentario, no nome do autor para editar a información de usuario do autor, en "editar" para modificar o texto e en "eliminar" para eliminar o envío.

en: Comments can be attached to any node, and their settings are below. The display comes in two types: a 'flat list' where everything is flush to the left side, and comments come in chronological order, and a 'threaded list' where replies to other comments are placed immediately below and slightly indented, forming an outline. They also come in two styles: 'expanded', where you see both the title and the contents, and 'collapsed' where you only see the title. Preview comment forces a user to look at their comment by clicking on a 'Preview' button before they can actually add the comment.
gl: Os comentarios pódense adxuntar a calquer nodo, e as suas opcións móstranse abaixo. Pódese ver de dúas formas: unha "lista plana" na que todo o contido se mostra á mesma altura no lado izquierdo, e os comentarios veñen en orde cronolóxico, e "lista de fíos", no que as respostas ós comentarios ubícanse inmediatamente debaixo dos comentarios e cun lixeiro sangrado. Tamén hai dous estilos: "expandido", no que pode ver tanto o título como o contenido, e "colapsado", no que só se ve o título. Oblígase ós usuarios a facer unha vista preliminar do seu comentario, facendo clic no botón "Vista preliminar" antes de que poida engadir efectivamente o comentario.

en: List and edit site comments and the comment moderation queue.
gl: Lista e edita os comentarios do sitio e a cola de moderación de comentarios.

en: Delete comment
gl: Eliminar comentario

en: Reply to comment
gl: Responder ao comentario

en: Viewing options
gl: Opcións de visualización

en: Default display mode
gl: Modo predefinido de visualización

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
gl: A vista predefinida para os comentarios. As vistas expandidas amosan o corpo do comentario. As vistas por fíos manteñen xuntas as respostas.

en: Default comments per page
gl: Comentarios predefinidos por páxina

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
gl: Número predeterminado de comentarios para cada páxina: máis comentarios distribúense en varias páxinas.

en: Comment controls
gl: Controis de comentarios

en: Display above the comments
gl: Amosar enriba dos comentarios

en: Display below the comments
gl: Amosar debaixo dos comentarios

en: Display above and below the comments
gl: Amosar enriba e debaixo dos comentarios

en: Position of the comment controls box. The comment controls let the user change the default display mode and display order of comments.
gl: Posición da caixa de controis de comentarios. Os controis de comentarios permiten ó usuario cambiar o modo e a orde de visualización predefinidos.

en: Comment subject field
gl: Campo de asunto do comentario

en: Can users provide a unique subject for their comments?
gl: Poden os/ás usuarios/as fornecer un asunto único para os seus comentarios?

en: You are not authorized to post comments.
gl: Non ten autorización para enviar comentarios.

en: The comment you are replying to does not exist.
gl: O comentario ao que vai responder non existe.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
gl: O debate está pechado: non pode enviar novos comentarios.

en: You are not authorized to view comments.
gl: Non ten autorización para ver comentarios.

en: Comment: updated %subject.
gl: Comentario: actualizado %subject.

en: Comment: duplicate %subject.
gl: Comentario: duplicado %subject.

en: Comment: added %subject.
gl: Comentario: engadido %subject.

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed node %subject.
gl: Comentario: enviouse un comentario non autorizado ou enviouse un comentario a un nodo pechado %subject.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
gl: Está seguro de que quere borrar o comentario %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
gl: Perderanse as respostas a este comentario. Esta acción non se pode desfacer.

en: Publish the selected comments
gl: Publicar os comentarios seleccionados

en: Unpublish the selected comments
gl: Retirar os comentarios seleccionados

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
gl: Non parece haber ningún comentario que eliminar, ou ben seleccionou un comentario que xa eliminou outro administrador.

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
gl: Está seguro de que desexa eliminar estes comentarios e todos os seus descendentes?

en: You have to specify a valid author.
gl: Debe especificar un autor válido.

en: The name you used belongs to a registered user.
gl: O nome que vostede empregou pertence a un usuario rexistrado.

en: You have to leave your name.
gl: Ten que deixar o seu nome.

en: The e-mail address you specified is not valid.
gl: O enderezo de correo-e que indicou non é válido.

en: You have to leave an e-mail address.
gl: Ten que deixar un enderezo de correo-e.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
gl: O URL da sua páxina web non é válido. Lembre que ten que ser unha dirección web completa, por exemplo <code>http://exemplo.com/cartafol</code>.

en: (No subject)
gl: (Sen asunto)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
gl: Seleccione a maneira que prefira para amosar os comentarios e prema en "Gardar os axustes" para activar os cambios.

en: Comment viewing options
gl: Opcións de visualización de comentarios

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
gl: <a href="@login">Inicie sesión</a> ou <a href="@register">rexístrese</a> para enviar comentarios

en: Comment: deleted %subject.
gl: Comentario: borrado %subject.

en: Access type
gl: Tipo de acceso

en: Add feed
gl: Engadir orixe

en: The refresh interval indicating how often you want to update this feed. Requires crontab.
gl: O intervalo de actualización indica a frecuencia coa que quere que se actualice esta fonte. Necesita crontab.

en: File system
gl: Sistema de ficheiros

en: @name's blog
gl: Blogue de @name

en: You need to provide a valid e-mail address to contact other users. Please update your <a href="@url">user information</a> and try again.
gl: Vostede necesita fornecer un enderezo correcto de correo-e para contactar con outros/as usuarios/as. Actualice a súa <a href="@url">información de usuario</a> e ténteo de novo.

en: You cannot contact more than %number users per hour. Please try again later.
gl: Non pode contactar con máis de %number usuarios por hora. Por favor, inténteo de novo máis tarde.

en: Enter your @s username.
gl: Insira o seu @s nome de usuario

en: Your virtual face or picture. Maximum dimensions are %dimensions and the maximum size is %size kB.
gl: A súa cara virtual ou imaxe. As dimensións máximas son %dimensions e o tamaño máximo é %size kb.

en: All languages
gl: Todos os idiomas

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. If unsure, specify nothing.
gl: Esta páxina mostrase cando non hai outros contidos que coincidan co documento solicitado. Se non está seguro, non especifique nada.

en: %message in %file on line %line.
gl: %message en %file na liña %line.

en: Picture image path
gl: Ruta á imaxe

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
gl: Detectáronse un ou máis problemas na instalación de Drupal. Para máis información, revise o <a href="@status">informe de estado</a>."

en: No help is available for module %module.
gl: Non hai axuda para o módulo %module.

en: @module administration pages
gl: Páxinas de administración de @module

en: By module
gl: Por módulo

en: Manage your site's content.
gl: Administrar o contido do seu sitio.

en: Control how your site looks and feels.
gl: Controla o aspecto xeral do sitio.

en: Adjust basic site configuration options.
gl: Axustar opciones básicas de configuración do sitio.

en: Manage your site's users, groups and access to site features.
gl: Administrar os/as usuarios/as do seu sitio, os grupos e as características de acceso ao sitio.

en: The locale module allows you to present your Drupal site in a language other than the default English. You can use it to set up a multi-lingual web site or replace given <em>built-in</em> text with text which has been customized for your site. Whenever the locale module encounters text which needs to be displayed, it tries to translate it into the currently selected language. If a translation is not available, then the string is remembered, so you can look up untranslated strings easily.
gl: O módulo locale permítelle presentar o seu sitio Drupal nunha lingua diferente ao inglés, que é o predeterminado. Pode usalo para configurar un sitio web en varias linguas ou para reemprazar o texto <em>orixinal</em> co texto que personalizaou para o seu sitio. Cando o módulo locale atopa texto que se ten que amosar, tenta traducilo á lingua seleccionada. Se non está dispoñible unha traducción, lémbrase a cadea para que poida acceder facilmente ás cadeas non traducidas.

en: The locale module provides two options for providing translations. The first is the integrated web interface, via which you can search for untranslated strings, and specify their translations. An easier and less time-consuming method is to import existing translations for your language. These translations are available as <em>GNU gettext Portable Object files</em> (<em>.po</em> files for short). Translations for many languages are available for download from the translation page.
gl: O módulo locale proporciona dúas opción para as traduccións. A primeira é a interface web integrada, mediante a que pode buscar as cadeas non traducidas e especificar as súas traduccións. Un método máis sinxelo e que consume menos tempo é importar as traduccións existentes para o seu idioma. Estas traducciones están dispoñibles como <em>arquivos de obxeto portables GNU gettext</em> (en poucas palabras, arquivos <em>.po</em>). Hai traduccións para moitos idiomas listas para descargar na páxina de traduccións.

en: If an existing translation does not meet your needs, the <em>.po</em> files are easily edited with special editing tools. The locale module's import feature allows you to add strings from such files into your site's database. The export functionality enables you to share your translations with others, generating Portable Object files from your site strings.
gl: Se algunha das traduccións existentes non se axusta ás súas necesidades, pode editar de forma sinxela os ficheiros <em>.po</em> con algunha das ferramentas especiais para a edición. A característica de importación do módulo locale permítelle engadir cadeas de eses ficheiros á base de datos do sitio. A funcionalidade de exportación permítelle compartir as súas traduccións con outras persoas, xenerando ficheiros de obxecto portables coas cadeas do seu sitio.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@locale">Locale page</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler o manual de configuración e personalización da <a href="@locale">páxina de Localización</a>.

en: <p>Drupal provides support for the translation of its interface text into different languages. This page provides an overview of the installed languages. You can add a language on the <a href="@add-language">add language page</a>, or directly by <a href="@import">importing a translation</a>. If multiple languages are enabled, registered users will be able to set their preferred language. The site default will be used for anonymous visitors and for users without their own settings.</p><p>Drupal interface translations may be added or extended by several courses: by <a href="@import">importing</a> an existing translation, by <a href="@search">translating everything</a> from scratch, or by a combination of these approaches.</p>
gl: <p>Drupal proporciona soporte para a traducción da sua interface de texto en distintos idiomas.  Esta páxina contén unha vista xeral dos idiomas instalados. Pode engadir un idioma na <a href="@add-language">páxina engadir idioma</a> ou directamente <a href="@import">importar unha traducción</a>. Se hai activados varios idiomas, os usuarios rexistrados poden definir cal é o seu idioma preferido. O idioma predefinido do sitio emprégase para os visitantes anónimos e para os usuarios que no cambiaran as suas preferencias.</p><p>Pódense engadir traduccións da interface ou extender as existentes de varias formas: <a href="@import""">importando</a> unha traducción existente, <a href="@search""">traducíndoo todo</a> dende cero ou cunha combinación das dúas aproximacións.</p>

en: You need to add all languages in which you would like to display the site interface. If you can't find the desired language in the quick-add dropdown, then you will need to provide the proper language code yourself. The language code may be used to negotiate with browsers and to present flags, etc., so it is important to pick a code that is standardised for the desired language. You can also add a language by <a href="@import">importing a translation</a>.
gl: Ten que engadir tódolos idiomas que queira poñer a disposición dos usuarios do sitio. Si non pode atopar o idioma que quere na lista desplegable, ten que proporcionar o código adecuado do idioma. O código del idioma pódese empregar para negociar cos navegadores, as bandeiras presentes, etc., polo que é importante que seleccione un estándar para o idioma que desexe. Tamén pode engadir idiomas <a href="@import">importando unha traducción</a>.

en: This page allows you to import a translation provided in the gettext Portable Object (.po) format. The easiest way to get your site translated is to obtain an existing Drupal translation and to import it. You can find existing translations on the <a href="@url">Drupal translation page</a>. Note that importing a translation file might take a while.
gl: Esta páxina permítelle importar unha traducción que estea no formato de obxeto portable de gettext (.po).  A forma máis sinxela de ter o teu sitio traducido é obter unha traducción de Drupal e importala. Pode atopar as traduccións existentes na <a href="@url">páxina de traduccións de Drupal</a>. Teña en conta que a importación do arquivo coas traduccións pode tardar algún tempo.

en: This page allows you to export Drupal strings. The first option is to export a translation so it can be shared. The second option generates a translation template, which contains all Drupal strings, but without their translations. You can use this template to start a new translation using various software packages designed for this task.
gl: Esta páxina permítelle exportar cadeas de Drupal. A primeira opción é exportar unha traducción para que a poida compartir. A segunda opción xenera unha plantilla de traduccións, que contén tódalas cadeas de Drupal, pero sen as traduccións. Pode empregar esta plantilla para comezar unha traducción nova empregando un dos diversos paquetes de software deseñados para esta tarefa.

en: It is often convenient to get the strings from your setup on the <a href="@export">export page</a>, and use a desktop Gettext translation editor to edit the translations. On this page you can search in the translated and untranslated strings, and the default English texts provided by Drupal.
gl: Soe ser máis convinte obter as cadeas da sua configuración na <a href="@export">páxina de exportación</a> e empregar un editor de traduccións de Gettext para editar as traduccións.  Nesta páxina pode buscar as cadeas traducidas e non traducidas, e o texto predefinido en inglés que proporciona Drupal.

en: Localization
gl: Localización

en: Configure site localization and user interface translation.
gl: Configurar a localización da páxina e a traducción da inferface de usuario.

en: Manage strings
gl: Administrar cadeas

en: Add language
gl: Engadir un idioma

en: Edit string
gl: Editar cadea

en: Delete string
gl: Eliminar cadea

en: Interface language settings
gl: Opcións de idioma da interface

en: Selecting a different locale will change the interface language of the site.
gl: Ao seleccionar unha localización diferente cámbiase a lingua da interface do sitio.

en: The English locale cannot be deleted.
gl: A localización de Inglés non se pode eliminar.

en: Are you sure you want to delete the language %name?
gl: Está seguro de que quere eliminar o idioma %name?

en: Deleting a language will remove all data associated with it. This action cannot be undone.
gl: Borrando unha lingua eliminaranse todos os datos asociados con el. Esta acción non se pode desfacer.

en: The language %locale has been removed.
gl: Quitouse o idioma %locale.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
gl: Estás seguro de querer borrar a cadea "%source"?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
gl: Eliminando a cadea quitaranse todas as traducións desta cadea en todos os idiomas. Esta acción non pode desfacerse.

en: locale
gl: localización

en: administer locales
gl: administrar as localizacións

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
gl: O xogo de ferramentas de manipulación de imaxes %toolkit non pode procesar adecuadamente %function.

en: @username's blog
gl: blogue de @username

en: Currently using !item !version
gl: Está usando !item !version

en: Hindi
gl: Hindú

en: You have tried to use a one-time login for an account which has been blocked.
gl: Intentou usar unha ligazón para un inicio de sesión único nunha conta que xa foi bloqueada.

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
gl: O usuario %name empleou unha ligazón para ingresar unha única vez en %timestamp.

en: Failed to modify %settings, please verify the file permissions.
gl: Produciuse un fallo ao modificar %settings, comprobe os permisos dos ficheiros.

en: Failed to open %settings, please verify the file permissions.
gl: Produciuse un fallo ao abrir %settings, por favor comprobe os permisos dos ficheiros.

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to login. Please change your password.
gl: Xa utilizou a súa ligazón de acceso temporal. Xa non necesitará utilizar esta ligazón para acceder. Por favor, cambie o seu contrasinal.

en: !username has applied for an account.
    
    !edit_uri
gl: !username solicitou unha conta.
    
    !edit_uri

en: Username or e-mail address
gl: Nome de usuario ou enderezo de correo-e

en: You do not have permission to publish this type of post. Please save it as a draft instead.
gl: Non ten permiso para publicar este tipo de envío. Por favor gardeo como un borrador.

en: You do not have permission to save this post as a draft. Please publish it instead.
gl: Non ten permiso para gardar este envio como borrador. Por faver publiqueo.

en: Invalid categories submitted.
gl: Categorías non válidas enviadas.

en: A category from the @vocabulary_name vocabulary is required.
gl: Requírese unha categoría do vocabulario @vocabulary_name.

en: You may only choose one category from the @vocabulary_name vocabulary.
gl: Só pode escoller unha categoría do vocabulario @vocabulary_name.

en: Error saving categories. This feature is not available.
gl: Erro gardando as categorías. Esta funcionalidade non está dispoñíbel.

en: @type: added %title using blog API.
gl: @tipo: engadido %title empregando a API de blogue.

en: Blog API
gl: API do blogue

en: Allows users to post content using applications that support XML-RPC blog APIs.
gl: Permite que os/as usuarios/as envien contido usando aplicativos que admitan API de blog XML-RPC.

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
gl: <em>e</em> onde <strong>%property</strong> é <strong>%value</strong>

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
gl: <strong>%property</strong> é <strong>%value</strong>

en: User autocomplete
gl: Autocompletado de usuario

en: 0 sec
gl: 0 seg

en: form
gl: formulario

en: Basic options
gl: Opcións básicas

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
gl: Para cambiar o actual contrasinal de usuario/a, introduza o novo contrasinal en ambos campos.

en: You have already used this one-time login link. It is not necessary to use this link to login anymore. You are already logged in.
gl: Xa empregou esta ligazón para ingresar unha única vez. Xa non é necesario que a volva empregar nesta ligazón para ingresar. Xa ingresou.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
gl: Intentou usar unha ligazón para ingresar unha única vez e xa caducou. Pode solicitar unha nova usando o formulario que hai embaixo.

en: This login can be used only once.
gl: Este acceso só se pode empregar unha vez.

en: You have tried to use a one-time login link which has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
gl: Tentou empregar unha ligazón para un inicio de sesión de só unha vez, que xa se empregou ou que xa non é válido. Pode solicitar un novo co formulario de embaixo.

en: The translation import of %filename failed.
gl: Produciuse un fallo ao importar a tradución de %filename.

en: Abbreviation
gl: Abreviatura

en: Inserted
gl: Inserido

en: Provide a password for the new account in both fields.
gl: Proporcione un contrasinal para a nova conta en ambos campos.

en: For more information, please refer to the <a href="@help">help section</a>, or the <a href="@handbook">online Drupal handbooks</a>. You may also post at the <a href="@forum">Drupal forum</a>, or view the wide range of <a href="@support">other support options</a> available.
gl: Para obter máis información, vexa a <a href="@help">sección de axuda</a>, ou o <a href="@handbook">manual en liña de Drupal</a>. Tamén pode participar no <a href="@forum">foro de Drupal</a>, ou ver a ampla gama de <a href="@support">outras opcións de asistencia</a> dispoñíbeis.

en: Account details for !username at !site
gl: Detalles da conta de !username en !site

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
gl: !username,
    
    Grazas por rexistrarse en !site. Agora pode acceder a !login_uri utilizando o nome de usuario/a e o contrasinal seguintes:
    
    username: !username
    password: !password
    
    Tamén pode acceder premendo nesta ligazón ou copialo e pegalo no seu navegador:
    
    !login_url
    
    Este é un acceso para unha sóa vez, polo que só pode usarse unha vez.
    
    Despois de acceder será redireccionado/a a !edit_uri onde poderá cambiar o contrasinal.
    
    
    --  O equipo de !site

en: User e-mail settings
gl: Opcións de correo-e do usuario

en: Subject of welcome e-mail
gl: Asunto do correo-e de benvida

en: Customize the subject of your welcome e-mail, which is sent to new members upon registering.
gl: Personalizar o asunto do correo electrónico de benvida, que se envía aos novos usuarios tras se daren de alta.

en: Body of welcome e-mail
gl: Corpo do correo-e de benvida.

en: Customize the body of the welcome e-mail, which is sent to new members upon registering.
gl: Personalizar o corpo do correo electrónico de benvida, que se envía aos novos usuarios tras se daren de alta.

en: Poll
gl: Enquisa

en: Preview post
gl: Vista previa do envío

en: Must users preview posts before submitting?
gl: Deben os usuarios facer unha vista previa do contido antes de o enviar?

en: More information about formatting options
gl: Máis información acerca das opcións de formato

en: Cron has been running for more than an hour and is most likely stuck.
gl: Cron foi executado fai máis dunha hora e semella estar atoado.

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
gl: Tentando volver a executar o cron aínda que xa está en execución.

en: Cron run completed.
gl: Execución de Cron completada.

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
gl: Unha explicación das adicionais ou actualizacións que se fixeron para axudar a que outros autores entendan as súas motivacións.

en: The minimum number of words for the body field to be considered valid for this content type. This can be useful to rule out submissions that do not meet the site's standards, such as short test posts.
gl: O número mínimo de palabras que un artigo debe conter para ser considerado válido. Pode ser útil para descartar envíos que non cumplan cos estándares do sitio, como envíos curtos correspondentes a probas.

en: Optionally specify an alternative URL by which this node can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
gl: Opcionalmente, especifique un URL alternativo co que se poida acceder a este nodo. Por exemplo, teclee "acercade" cando escriba unha páxina sobre os autores.  Use unha ruta relativa e non engada a barra ó final, ou non funcionará o alias.

en: Already added languages
gl: Os idiomas xa foron engadidos

en: Recent blog posts
gl: Publicacións recentes de blog

en: Who's new
gl: Novos usuarios

en: Are you sure you want to delete these users?
gl: ¿Estás seguro de que queres eliminar estes usuarios?

en: The users have been deleted.
gl: Elimináronse os/as usuarios/as.

en: Language name
gl: Nome do idioma

en: allow
gl: permitir

en: Edit category
gl: Editar categoría

en: The content type %name has been updated.
gl: Actualizouse o tipo de contido %name.

en: The content type %name has been added.
gl: Engadiuse o tipo de contido %name.

en: Catalan
gl: Catalán

en: Cron ran successfully
gl: Cron executouse correctamente.

en: Contact form
gl: Formulario de contacto

en: Rule type
gl: Tipo de regra

en: Mask
gl: Máscara

en: Are you sure you want to delete the @type rule for %rule?
gl: ¿Está seguro de que quere eliminara regra @type para %rule?

en: The access rule has been deleted.
gl: Borrouse a regra de acceso.

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an email address.
gl: Lamentablemente, non se recoñece %name nin como nome de usuario nin como enderezo de correo.

en: Database configuration
gl: Configuración da base de datos

en: Your web server does not appear to support any common database types. Check with your hosting provider to see if they offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
gl: O servidor web semella non admitir ningún tipo común de base de datos. Comprobe se o seu provedor de aloxamento oferta algunha base de datos admitida por <a href="@drupal-databases">Drupal</a>.

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
gl: Para configurar a base de datos de @drupal, introduza a seguinte información.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
gl: O tipo de base de datos no que se almacenan os datos de @drupal.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
gl: O nome da base de datos na que se almacenarán os datos de @drupal. Debe existir no servidor antes de instalar @drupal.

en: The name of the %db_type database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
gl: O nome da base de datos %db_type na que se almacenarán os datos. Debe existir no servidor antes de instalar @drupal.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %db_type server, however your PHP installation currently does not support this database type.
gl: No ficheiro %settings_file, configurouse @drupal para que empregue un servidor %db_type. Porén, a instalación de PHP non admite este tipo de base de datos.

en: Select an installation profile
gl: Seleccionar un perfil de instalación

en: (built-in)
gl: (interno)

en: No profiles available
gl: Non hai perfís dispoñibles

en: We were unable to find any installer profiles. Installer profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
gl: Non se atopa ningún perfil de instalación. Os perfís de instalación indican que módulos deben activarse e que esquema instalar na base de datos. Un perfil é preciso para continuar co proceso de instalación.

en: Drupal already installed
gl: Drupal xa está instalado

en: @drupal installation complete
gl: Instalación de @drupal completa

en: Congratulations, @drupal has been successfully installed.
gl: Felicidades, @drupal instalouse con éxito.

en: Please review the messages above before continuing on to <a href="@url">your new site</a>.
gl: Debe revisar as mensaxes de arriba antes de seguir hacia <a href="@url">o seu novo sitio</a>.

en: You may now visit <a href="@url">your new site</a>.
gl: Agora pode visitar <a href="@url">o seu novo sitio</a>.

en: Site off-line
gl: O sitio está desconectado

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
gl: A execución de cron excedeu o límite de tempo e foi interrompida.

en: MySQL database
gl: Base de datos MySQL

en: Your MySQL Server is too old. Drupal requires at least MySQL %version.
gl: O seu servidor MySQL é demasiado antigo. Drupal require polo menos MySQL %version.

en: PostgreSQL database
gl: Base de datos PostgreSQL

en: Your PostgreSQL Server is too old. Drupal requires at least PostgreSQL %version.
gl: O seu servidor PostgreSQL é demasiado antigo. Drupal require polo menos PostgreSQL %version.

en: Your PostgreSQL database is set up with the wrong character encoding (%encoding). It is possible it will not work as expected. It is advised to recreate it with UTF-8/Unicode encoding. More information can be found in the <a href="@url">PostgreSQL documentation</a>.
gl: A súa base de datos PostgreSQL está configurada cunha codificación de caracteres errónea (%encoding). É posíbel que non funcione como se espera. Debe volver a creala cunha codificación UTF-8/Unicode. Ten máis información na <a href="@url">documentación de PostgreSQL</a>.

en: The directory %directory has been created.
gl: Creouse o directorio %directory.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
gl: Cambiáronse os permisos do directorio %directory para que se poida escribir nel.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
gl: !name non pode ser máis longo que %max caracteres, pero actualmente ten unha lonxitude de %length caracteres.

en: Illegal choice %choice in %name element.
gl: Opción incorrecta %choice no elemento %name.

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
gl: Definir a calidade das imaxe JPEG para manipulalas. O rango vai de 0 a 100. Os valores máis altos significan una mellor calidade de imaxe, mais ficheiros máis grandes.

en: The %module module is required but was not found. Please move it into the <em>modules</em> subdirectory.
gl: O módulo %module é necesario, pero non se encontra. Debe movelo ao subdirectorio <em>modules</em>.

en: PHP MySQL support not enabled.
gl: Soporte de PHP MySQL desactivado.

en: PHP MySQLi support not enabled.
gl: Soporte de PHP MySQLi desactivado.

en: PHP PostgreSQL support not enabled.
gl: Soporte de PHP PostgreSQL desactivado.

en: Custom language
gl: Idioma personalizado

en: Add custom language
gl: Engadir un idioma personalizado

en: Language name in English
gl: Nome do idioma en inglés

en: The language %language (%code) already exists.
gl: Xa existe o idioma %language (%code).

en: Invalid language code.
gl: Código de idioma incorrecto.

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
gl: Deixar en branco para mostrar todas as cadeas. A busca distingue maiúsculas e minúsculas.

en: English (provided by Drupal)
gl: Inglés (proporcionado por Drupal)

en: Search in
gl: Buscar en

en: Only translated strings
gl: Só cadeas traducidas

en: Only untranslated strings
gl: Só cadeas sen traducir

en: Languages not yet added
gl: Idiomas aínda non engadidos

en: Import translation
gl: Importar traducción

en: Import into
gl: Importar en

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added
gl: As cadeas do ficheiro a subir reemprazarán ás que xa existan, e as novas serán engadidas.

en: Existing strings are kept, only new strings are added
gl: As cadeas que xa existan manteranse, só se engadirán as novas.

en: Export translation
gl: Exportar traducción

en: String not found.
gl: Cadea non atopada.

en: The string has been saved.
gl: Gardouse a cadea.

en: The string has been removed.
gl: A cadea foi quitada.

en: The language selected for import is not supported.
gl: Non se admite a importación para o idioma seleccionado.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
gl: O ficheiro de traducción %filename parece ter un encabezado perdido ou mal formado.

en: The translation file %filename contains an error: the plural formula could not be parsed.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro: a fórmula do plural non se puido analizar.

en: Exported %locale translation file: %filename.
gl: Exportado o ficheiro de traducción %locale: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
gl: Exportado o ficheiro de traducción: %filename.

en: Abkhazian
gl: Abxasio

en: Amharic
gl: Amárico

en: Assamese
gl: Asamés

en: Aymara
gl: Aimara

en: Azerbaijani
gl: Azerbaianés

en: Bashkir
gl: Bashkirés

en: Belarusian
gl: Bielorruso

en: Bihari
gl: Biharí

en: Bengali
gl: Bengalí

en: Tibetan
gl: Tibetano

en: Breton
gl: Bretón

en: Bosnian
gl: Bosnio

en: Chechen
gl: Checheno

en: Corsican
gl: Corso

en: Old Slavonic
gl: Eslavo antigo

en: Welsh
gl: Galés

en: Maldivian
gl: Maldivo

en: Bhutani
gl: Bhutaní

en: Estonian
gl: Estonio

en: Basque
gl: Vasco

en: Persian
gl: Persa

en: Faeroese
gl: Feroés

en: Frisian
gl: Frisio

en: Irish
gl: Irlandés

en: Scots Gaelic
gl: Gaélico Escocés

en: Galician
gl: Galego

en: Guarani
gl: Guaraní

en: Gujarati
gl: Guxaratí

en: Armenian
gl: Armenio

en: Icelandic
gl: Islandés

en: Javanese
gl: Xavanés

en: Georgian
gl: Xeorxiano

en: Kazakh
gl: Kazaxio

en: Greenlandic
gl: Groenlandés

en: Cambodian
gl: Camboiano

en: Kannada
gl: Kanada

en: Kashmiri
gl: Cachemirés

en: Kurdish
gl: Curdo

en: Cornish
gl: Córnico

en: Kirghiz
gl: Kirgués

en: Latin
gl: Latín

en: Luxembourgish
gl: Luxemburgués

en: Laothian
gl: Laosiano

en: Latvian
gl: Letón

en: Malagasy
gl: Malgache

en: Marshallese
gl: Marsellés

en: Maori
gl: Maorí

en: Macedonian
gl: Macedonio

en: Mongolian
gl: Mongol

en: Moldavian
gl: Moldavo

en: Marathi
gl: Márata

en: Malay
gl: Malayo

en: Maltese
gl: Maltés

en: Burmese
gl: Birmano

en: North Ndebele
gl: Ndebele (norte)

en: Nepali
gl: Nepalés

en: Norwegian Bokmål
gl: Noruego Bokmål

en: Norwegian Nynorsk
gl: Noruego Nynorsk

en: South Ndebele
gl: Ndebele (sur)

en: Occitan
gl: Occitano

en: Oriya
gl: Orillés

en: Ossetian
gl: Oseto

en: Punjabi
gl: Punxabés

en: Portuguese, Portugal
gl: Portugués, Portugal

en: Portuguese, Brazil
gl: Portugués, Brasil

en: Rhaeto-Romance
gl: Retorrománico

en: Kinyarwanda
gl: Kiniarwanda

en: Sanskrit
gl: Sánscrito

en: Sardinian
gl: Sardo

en: Sindhi
gl: Sindino

en: Northern Sami
gl: Sami (norte)

en: Serbo-Croatian
gl: Serbo-Croata

en: Slovenian
gl: Esloveno

en: Samoan
gl: Samoano

en: Shona
gl: Sonés

en: Albanian
gl: Albanés

en: Serbian
gl: Serbio

en: Siswati
gl: Suazilandés

en: Sesotho
gl: Sesotés

en: Sudanese
gl: Sudanés

en: Swahili
gl: Suaxili

en: Telugu
gl: Telugo

en: Tajik
gl: Taxiko

en: Thai
gl: Tailandés

en: Tigrinya
gl: Tigriñés

en: Turkmen
gl: Turcomano

en: Tagalog
gl: Tagalés

en: Setswana
gl: Sechuanés

en: Tatar
gl: Tártaro

en: Twi
gl: Tui

en: Tahitian
gl: Tahitiano

en: Ukrainian
gl: Ucraniano

en: Uzbek
gl: Uzbequés

en: Vietnamese
gl: Vietnamita

en: Wolof
gl: Uolof

en: Yiddish
gl: Xidish

en: Yoruba
gl: Ioruba

en: Chinese, Simplified
gl: Chinés, simplificado

en: Chinese, Traditional
gl: Chinés, tradicional

en: Zulu
gl: Zulú

en: Operating in off-line mode.
gl: Funcionando en modo desconectado.

en: sort icon
gl: arranxar por icona

en: sort ascending
gl: arranxar ascendente

en: sort descending
gl: arranxar descendente

en: The following errors must be resolved before you can continue the installation process
gl: O seguintes erros deben ser resoltos antes de poder continuar o proceso de instalación

en: The following error must be resolved before you can continue the installation process
gl: O seguinte erro debe ser resolto antes de poder continuar o proceso de instalación

en: The following installation warnings should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
gl: As seguintes advertencias de instalación deben ser coidadosamente revisadas, pero na maioría dos casos poden ser ignoradas con seguridade

en: The following installation warning should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
gl: A seguinte advertencia de instalación debe ser coidadosamente revisada, pero na maioría dos casos pode ser ignorada con seguridade

en: The PCRE library in your PHP installation is outdated. This will cause problems when handling Unicode text. If you are running PHP 4.3.3 or higher, make sure you are using the PCRE library supplied by PHP. Please refer to the <a href="@url">PHP PCRE documentation</a> for more information.
gl: A biblioteca PCRE na súa instalación de PHP non está actualizada. Isto causará problemas ao manexar texto Unicode. Se está a executar PHP 4.3.3 ou superior, asegúrese de que está utilizando a biblioteca PCRE fornecida por PHP. Consulte a <a href="@url"> documentación de PHP PCRE</a> para obter máis información.

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
gl: As operacións coas cadenas Unicode emúlanse en base ao esforzo óptimo. Pode instalar a <a href="@url">extensión mbstring de PHP</a> para mellorar o soporte de Unicode.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
gl: A función de sobrecarga de cadea multibyte en PHP está activada e débese de desactivar. Comprobe a configuración <em>mbstring.func_overload</em> no ficheiro php.ini. Consulte a <a href="@url">PHP documentación mbstring</a> para obter máis información.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
gl: A conversión de entrada de cadea multibyte en PHP está activada e débese de desactivar. Comprobe a configuración <em>mbstring.encoding_translation</em> no ficheiro php.ini. Consulte a <a href="@url">PHP documentación mbstring</a> para obter máis información.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
gl: A conversión de entrada de cadea multibyte en PHP está activada e débese de desactivar. Comprobe a configuración <em>mbstring.http_input</em> no ficheiro php.ini. Consulte a <a href="@url">PHP documentación mbstring</a> para obter máis información.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
gl: A conversión de saída de cadea multibyte en PHP está activada e débese de desactivar. Comprobe a configuración <em>mbstring.http_output</em> no ficheiro php.ini. Consulte a <a href="@url">PHP documentación mbstring</a> para obter máis información.

en: Standard PHP
gl: PHP Estándar

en: PHP Mbstring Extension
gl: Extensión Mbstring de PHP

en: Unicode library
gl: Librería Unicode

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
gl: Non se pode convertir a codificación XML %s a UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
gl: Codificación %s non soportada. Por favor instale iconv, GNU recode ou mbstring para PHP

en: Parse error. Not well formed
gl: Erro ao analizar. Non está ben formado

en: Parse error. Request not well formed.
gl: Produciuse un erro ao analizar. Petición mal formada.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
gl: Produciuse un erro no servidor. XML-RPC incorrecto. A petición debe ser un methodCall

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
gl: Erro do servidor.  Método solicitado @methodname non especificado.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
gl: Produciuse un erro no servidor. O número de parámetros do método é incorrecto

en: Server error. Invalid method parameters.
gl: Produciuse un erro no servidor. Os parámetros do método son incorrectos.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
gl: Erro do servidor.  A función solicitada @method non existe.

en: Invalid syntax for system.multicall.
gl: Sintaxe non válida para system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
gl: As chamadas recursivas a system.multicall están prohibidas.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
gl: Erro do servidor. Non existe a firma do método solicitado @methodname.

en: Categorize news items
gl: Categorizar novas

en: A feed named %feed already exists. Please enter a unique title.
gl: Xa existe unha orixe chamada %feed. Debe introducir un título único.

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
gl: Estas seguro de querer borrar todos os elementos da orixe %feed?

en: Category selection type
gl: Seleccionar tipo de categoría

en: checkboxes
gl: recadros de verificación

en: multiple selector
gl: selector múltiple

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
gl: Configure qué contido engade o seu sitio desde outros sitios, a frecuencia de actualización e o método de categorización.

en: Update items
gl: Actualizar elementos

en: Edit feed
gl: Editar orixe

en: Post new blog entry.
gl: Publicar nova entrada de blog.

en: You are not allowed to post a new blog entry.
gl: Non está autorizado a publicar unha nova entrada de blog.

en: Blog entry
gl: Entrada de blog

en: View recent blog entries
gl: Ver as entradas recentes de blog

en: Read the latest blog entries.
gl: Ler as últimas entradas de blog.

en: Enables keeping easily and regularly updated user web pages or blogs.
gl: Permite un mantenemento e unha actualización sinxela das páxinas web ou dos blogues do usuario.

en: Save book pages
gl: Gardar páxinas do libro

en: Updated book %title.
gl: Actualizado o libro %title.

en: Update book outline
gl: Actualizar o esquema do libro

en: Remove from book outline
gl: Borrar do índice do libro

en: The book outline has been updated.
gl: Actualizouse o índice do libro.

en: The post has been removed from the book.
gl: Quitouse a entrada do libro.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
gl: Amosa unha versión para impresión desta páxina e as súas sub-páxinas.

en: Users can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
gl: Os usuarios poden seleccionar a ligazón <em>versión para imprimir</em> visíbel ao final de cada páxina do libro para xerar un formato axeitado para a impresión da páxina e todas as súas subseccións.

en: create new books
gl: crear novos libros

en: Book page
gl: Páxina de libro

en: The color picker only works if the <a href="@url">download method</a> is set to public.
gl: O selector de cor só funciona se o <a href="@url">método de descarga</a> está fixado como "público".

en: Base color
gl: Cor base

en: Header top
gl: Parte superior da cabeceira

en: Header bottom
gl: Parte inferior da cabeceira

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
gl: Non hai suficiente memoria dispoñible para que PHP cambie o esquema de cor deste tema. Necesita polo menos %size máis. Ten máis información na <a href="@url">documentación de PHP</a>.

en: The GD library for PHP is enabled, but was compiled without PNG support. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
gl: A librería GD de PHP está activada, pero foi compilada sen o soporte para PNG. Comprobe que en <a href="@url">documentación de imaxes de PHP</a> ten información para corrixir isto.

en: Allows the user to change the color scheme of certain themes.
gl: Permite que os/as usuarios/as cambien o esquema da cor de certos temas.

en: Delete the selected comments
gl: Borrar os comentarios seleccionados

en: Allows users to comment on and discuss published content.
gl: Permite aos usuarios comentar e debatir o contido publicado.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
gl: Exemplo: "retroalimentación do sitio web" ou "información do produto".

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
gl: Cando se listan as categorías, aquelas con menor peso son amosadas antes que as categorías máis pesadas. As categorías con pesos iguais son ordenadas alfabeticamente.

en: Contact form: category %category deleted.
gl: Formulario de contacto: borrouse a categoría %category.

en: The contact module also adds a <a href="@menu-settings">menu item</a> (disabled by default) to the navigation block.
gl: O módulo de contacto tamén engade un <a href="@menu-settings">elemento de menú</a> (desactivado por omisión) no bloque de navegación.

en: Personal contact form
gl: Formulario de contacto persoal

en: Allow other users to contact you by e-mail via <a href="@url">your personal contact form</a>. Note that while your e-mail address is not made public to other members of the community, privileged users such as site administrators are able to contact you even if you choose not to enable this feature.
gl: Permite que outros usuarios contacten con vostede por correo mediante <a href="@url">o seu formulario de contacto persoal</a>. Teña en conta que mentres que o seu enderezo de correo non se fai público para o resto de integrantes da comunidade, os usuarios privilexiados como os administradores do sitio poden contactar con vostede aínda que non teña activada esta característica.

en: access site-wide contact form
gl: acceso ao formulario de contacto en todo o sitio

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
gl: Crear un formulario de contacto do sistema e configurar categorías para que sexan empregadas polo formulario.

en: Edit contact category
gl: Editar categoría de contacto

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
gl: Permite o uso tanto de formularios de contacto persoais como de sitio.

en: Recent log entries
gl: Entradas recentes do rexistro

en: View events that have recently been logged.
gl: Ver eventos rexistrados recentemente.

en: Top 'page not found' errors
gl: Principais erros de "páxina non atopada"

en: View 'page not found' errors (404s).
gl: Ver erros de "páxina non atopada" (404).

en: Top 'access denied' errors
gl: Principais erros de "acceso denegado"

en: View 'access denied' errors (403s).
gl: Ver erros de "acceso denegado" (403).

en: All roles may use default format
gl: Todos os roles poden empregar o formato predefinido

en: No roles may use this format
gl: Ningún rol pode usar este formato

en: Set default format
gl: Estabelecer o formato predeterminado

en: Default format updated.
gl: Actualizouse o formato predeterminado.

en: Add input format
gl: Engadir formato de entrada

en: All roles for the default format must be enabled and cannot be changed.
gl: Todos os roles para o formato predefinido deben ser activados e non se poden cambiar.

en: Specify a unique name for this filter format.
gl: Indique un nome único para este formato de filtro.

en: Choose which roles may use this filter format. Note that roles with the "administer filters" permission can always use all the filter formats.
gl: Escolla que roles empregar este formato de filtro. Teña en conta que os roles co permiso "administer filters" sempre poden empregar tódolos formatos de filtros.

en: Choose the filters that will be used in this filter format.
gl: Elixa os filtros que serán empregados neste formato de filtro.

en: No guidelines available.
gl: Non hai directrices dispoñibles.

en: These are the guidelines that users will see for posting in this input format. They are automatically generated from the filter settings.
gl: Estas son as directrices que os/as usuarios/as verán por publicar neste formato de entrada. Xéranse automaticamente a partires da configuración do filtro.

en: Filter format names need to be unique. A format named %name already exists.
gl: Os nomes dos filtros de formato teñen que ser únicos. Xa existe un formato chamado %name.

en: Added input format %format.
gl: Engadiuse o formato de entrada %format.

en: The input format settings have been updated.
gl: Actualizouse a configuración do formato de entrada.

en: Are you sure you want to delete the input format %format?
gl: Está seguro de querer eliminar o formato de entrada %format?

en: If you have any content left in this input format, it will be switched to the default input format. This action cannot be undone.
gl: Se hai algún contido con este formato de entrada, será cambiado ó formato por defecto. Esta acción non se pode desfacer.

en: The default format cannot be deleted.
gl: Non se pode eliminar o formato predeterminado.

en: Deleted input format %format.
gl: Eliminado o formato de entrada %format.

en: No settings are available.
gl: Non hai opcións dispoñibles.

en: The filter ordering has been saved.
gl: Gardouse o ordenamento de filtros

en: If you cannot find the settings for a certain filter, make sure you have enabled it on the <a href="@url">view tab</a> first.
gl: Se non pode atopar as opcións para un filtro en particular, comprobe en primeiro lugar que o ten activado en <a href="@url">ver lapela</a>.

en: Allowed HTML tags: @tags
gl: Etiquetas HTML permitidas: @tags

en: 
    <p>This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.</p>
    <p>For more information see W3C's <a href="http://www.w3.org/TR/html/">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.</p>
gl: 
    <p>Este sitio permite contido HTML. Aprender todo sobre HTML é una tarefa ardua e que mete medo, aprender a utilizar un número básico e realmente pequeno de «etiquetas» HTML é moi doado. Esta táboa fornece exemplos para cada unha das etiquetas que están activas no sitio.</p>
    <p>Para obter máis información, consulte as <a W3C href="http://www.w3.org/TR/html/">especificacións HTML</ a> ou empregue o seu motor de busca preferido para buscar outros sitios que traten sobre HTML.</ p>

en: Anchors are used to make links to other pages.
gl: As anclas se usan para facer enlaces a outras páxinas.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
gl: Os saltos de liña engádense automaticamente, así que pode usar esta etiqueta para engadir máis. Úsase de xeito diferente porque se compón dun par de etiquetas de apertura/peche coma os demais. Use o carácter "/" extra para mante-la compatibilidade XHTML 1.0.

en: Text with <br />line break
gl: Texto cun salto de liña <br />

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
gl: Por omisión as etiquetas de parágrafo engádense automaticamente, aínda que pode engadir etiquetas adicionais.

en: Paragraph one.
gl: Parágrafo un.

en: Paragraph two.
gl: Parágrafo dous.

en: Strong
gl: Forte

en: Emphasized
gl: Enfatizado

en: Cited
gl: Cita

en: Coded text used to show programming source code
gl: Texto codificado empregado para amosar código fonte de programación

en: Coded
gl: Codificado

en: Bolded
gl: Negriña

en: Italicized
gl: Cursiva

en: Superscripted
gl: Superíndice

en: <sup>Super</sup>scripted
gl: <sup>Super</sup>índice

en: Subscripted
gl: Subíndice

en: <sub>Sub</sub>scripted
gl: <sub>Sub</sub>índice

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
gl: <abbr title="Abbreviation">Abrev.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
gl: <acronym title="Three-Letter Acronym">ATL</acronym>

en: Block quoted
gl: Bloque de cita

en: Quoted inline
gl: Citado en liña

en: Table header
gl: Cabeceira da táboa

en: Table cell
gl: Cela de táboa

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
gl: Lista ordenada - use o &tl;li&gt; para comezar cada elemento da lista

en: First item
gl: Primeiro elemento

en: Second item
gl: Segundo elemento

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
gl: Lista desordenada - use &lt;li&gt; para comezar cada elemento da lista

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
gl: As listas de definicións son similares a outras listas HTML. &lt;dl&gt; da comezo á lista de definicións, &lt;dt&gt; da comezo a cada termo definido e &lt;dd&gt; da comezo á descrición da definición.

en: First term
gl: Primeiro termo

en: First definition
gl: Primeira definición

en: Second term
gl: Segundo termo

en: Second definition
gl: Segunda definición

en: Subtitle three
gl: Subtítulo tres

en: Subtitle four
gl: Subtítulo catro

en: Subtitle five
gl: Subtítulo cinco

en: Subtitle six
gl: Subtítulo seis

en: Tag Description
gl: Descrición da Etiqueta

en: You Type
gl: O que se escribe

en: You Get
gl: O que se obtén

en: No help provided for tag %tag.
gl: No hai axuda dispoñible para a etiqueta %tag.

en: 
    <p>Most unusual characters can be directly entered without any problems.</p>
    <p>If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">entities</a> page. Some of the available characters include:</p>
gl: 
    <p>Os caracteres menos habituais poden ser introducidos directamente sen problemas.</p>
    <p>Se atopa problemas, tente usar entidades de caracteres HTML. Un exemplo común é &amp;amp;, para o carácter &amp;. Ten unha lista completa das entidades HTML na páxina <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html"></a>. Algúns dos caracteres dispoñibles son:</p>

en: Quotation mark
gl: Comiñas (")

en: Character Description
gl: Descrición do carácter

en: No HTML tags allowed
gl: Non se permiten etiquetas HTML

en: Lines and paragraphs break automatically.
gl: Saltos de liña e parágrafo automáticos.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple blank lines.
gl: As liñas e os parágrafos son recoñecidos automaticamente. As etiquetas &lt;br /&gt; para o salto de liña e &lt;p&gt; e &lt;/p&gt; para abrir e pechar o parágrafo son inseridas automaticamente. Se os parágrafos non son recoñecidos, simplemente engada un par de liñas baleiras.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
gl: Os enderezos de páxinas web e os de correo electrónico son convertidos automaticamente en enlaces.

en: HTML filter
gl: Filtro HTML

en: Converts line breaks into HTML (i.e. &lt;br&gt; and &lt;p&gt; tags).
gl: Convirte saltos de liña en HTML (por exemplo, as etiquetas &lt;br&gt; e &lt;p&gt;).

en: Turns web and e-mail addresses into clickable links.
gl: Converte os enderezos web e de correo-e en ligazóns premíbeis.

en: How to deal with HTML tags in user-contributed content. If set to "Strip disallowed tags", dangerous tags are removed (see below). If set to "Escape tags", all HTML is escaped and presented as it was typed.
gl: Cómo tratar as etiquetas HTML no contido aportado por usuarios. Se está definido como «Eliminar etiquetas non permitidas», as etiquetas perigosas son eliminadas (máis información abaixo).  Se está definido como «Conservar etiquetas», todas as etiquetas HTML son conservadas e presentadas tal e como foron tecleadas.

en: If "Strip disallowed tags" is selected, optionally specify tags which should not be stripped. JavaScript event attributes are always stripped.
gl: Se está seleccionado «Quitar etiquetas non permitidas», especifique opcionalmente as etiquetas que non se deben quitar. Os atributos de evento de JavaScript son quitados sempre.

en: Display HTML help
gl: Amosar axuda de HTML

en: If enabled, Drupal will display some basic HTML help in the long filter tips.
gl: Se está activado, Drupal amosará axuda básica sobre HTML nos textos adicionais dos filtros.

en: Delete input format
gl: Borrar formato de entrada

en: Compose tips
gl: Consellos para composición

en: Handles the filtering of content in preparation for display.
gl: Xestiona o filtrado do contido para preparalo para ser amosado.

en: Forum topic
gl: Tema do foro

en: Enables threaded discussions about general topics.
gl: Activa discusións en fío sobre temas xerais.

en: Manages the display of online help.
gl: Xestiona a visualización da axuda en liña.

en: The machine-readable name of this content type. This field cannot be modified for system-defined content types.
gl: O nome lexíbel pola máquina deste tipo de contido. Este campo non pode ser modificado para tipos de contido definidos polo sistema.

en: A brief description of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page.
gl: Unha breve descripción deste tipo de contido. Este texto móstrase como parte da lista da páxina <em>crear contido</em>.

en: This content type does not have a title field.
gl: Este tipo de contido non ten un campo de título.

en: To omit the body field for this content type, remove any text and leave this field blank.
gl: Para omitir o campo do corpo para este tipo de contido, elimine calquera texto e deixe o campo en blanco.

en: This text will be displayed at the top of the submission form for this content type. It is useful for helping or instructing your users.
gl: Este texto mostrarase na parte superior do formulario de entrada deste tipo de contido. É útil para axudar ou dar instrucións aos/ás seus/súas usuarios/as.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
gl: O usuarios con permiso de <em>administrar nodos</em> poderán modificar estas opcións en cada caso.

en: The machine-readable name %type is already taken.
gl: O nome lexible pola máquina %type xa está asignado.

en: Invalid machine-readable name. Please enter a name other than %invalid.
gl: Nome lexíbel pola máquina incorrecto. Introduza un nome que non sexa %invalid.

en: The human-readable name %name is already taken.
gl: O nome lexíbel por persoas %name xa está ocupado.

en: The content type %name has been reset to its default values.
gl: O tipo de contido %name foi restabelecido aos seus valores predeterminados.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
gl: Está seguro de querer eliminar o tipo de contido %type?

en: Added content type %name.
gl: Engadiuse o tipo de contido %name.

en: If the site is experiencing problems with permissions to content, you may have to rebuild the permissions cache. Possible causes for permission problems are disabling modules or configuration changes to permissions. Rebuilding will remove all privileges to posts, and replace them with permissions based on the current modules and settings.
gl: Se o sitio ten problemas cos permisos do contido, pode querer reconstruir a caché de permisos. As posibles causas para os problemas de permisos son a desactivación dos módulos ou os cambios na configuración dos permisos. Reconstruir implica eliminar tódolos privilexios do envío e reemplazalos polos permisos en base ós módulos e opcións actuais.

en: Rebuilding may take some time if there is a lot of content or complex permission settings. After rebuilding has completed posts will automatically use the new permissions.
gl: A reconstrución pode levar algún tempo se hai una gran cantidade de contido ou a configuración de permisos é complexa. Despois de completada a reconstrución usaranse automaticamente os novos permisos.

en: Node access status
gl: Estado do acceso ao nodo

en: Number of posts on main page
gl: Número de entradas na páxina principal

en: The default maximum number of posts to display per page on overview pages such as the main page.
gl: O número máximo predeterminado de mensaxes para mostrar por páxina nas páxinas resumo, como a páxina principal.

en: Demote from front page
gl: Quitar da páxina principal

en: Make sticky
gl: Marcar como pegañento

en: Remove stickiness
gl: Borrar a marca de pegañento

en: Copy of the revision from %date.
gl: Copia da revisión de %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
gl: @type: revertido %title revisión %revision.

en: Below is a list of all the content types on your site. All posts that exist on your site are instances of one of these content types.
gl: A seguir mostrase unha lista de todos os tipos de contido no seu sitio. Todas as entradas que existen no seu sitio son exemplos dun destes tipos de contido.

en: To create a new content type, enter the human-readable name, the machine-readable name, and all other relevant fields that are on this page. Once created, users of your site will be able to create posts that are instances of this content type.
gl: Para crear un novo tipo de contido, escriba o nome lexíbel para persoas, o nome lexíbel pola máquina, e todos os campos relevantes que hai nesta páxina. Unha vez creados, os/as usuarios/as do seu sitio web serán quen de crear entradas que son instancias deste tipo de contido.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
gl: As revisións permítenlle rastrexar as diferenzas que hai entre distintas versións dunha entrada.

en: <h1 class="title">Welcome to your new Drupal website!</h1><p>Please follow these steps to set up and start using your website:</p>
gl: <h1 class="title">Benvido ao seu novo sitio web Drupal!</h1><p>Siga estes pasos para configurar e comezar a usar o seu sitio web:</p>

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
gl: <strong>Configure o seu sitio web</strong> Unha vez que acceda á sesión, vexa a <a href="@admin">sección de administración</a>, onde se pode <a href="@config">personalizar e configurar</a> todos os aspectos do seu sitio web.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
gl: <strong>Active funcionalidade adicional</strong> Logo, pode visitar a <a href="@modules">lista de módulos</a> e activar características que se axusten ás suas necesidades específicas. Pode atopar módulos adicionais na <a href="@download_modules">sección de descarga de módulos de Drupal</a>.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href="@themes">themes section</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href="@download_themes">Drupal themes download section</a>.
gl: <strong>Personalice o deseño do seu sitio web</strong> Para cambiar a «aparencia e comportamento» do seu sitio web, vexa a <a href="@themes">sección de temas</a>. Vostede pode elixir un dos temas incluídos ou descargar temas adicionais desde a <a href="@download_themes">sección de descarga de temas de Drupal</a>.

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you can <a href="@content">create content</a> for your website. This message will disappear once you have promoted a post to the front page.
gl: <strong>Comece a enviar contido</strong> Por último, pode <a href="@content">crear contido</a> para o seu sitio web. Esta mensaxe desaparece cando chegue un envío á páxina principal.

en: administer content types
gl: administrar os tipos de contido

en: View, edit, and delete your site's content.
gl: Ver, editar e borrar o contido da tua páxina.

en: Post settings
gl: Axustes da entrada

en: Control posting behavior, such as teaser length, requiring previews before posting, and the number of posts on the front page.
gl: Control de comportamento da entrada, como a lonxitude da introdución, requirir vista previa antes da publicación, e o número de entradas na páxina principal.

en: Manage posts by content type, including default status, front page promotion, etc.
gl: Xestionar os envios por tipo de contido, incluindo os estados predefinidos, promoción á páxina principal, etc.

en: Add content type
gl: Engadir un tipo de contido

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
gl: Permite que se envíe contido ao sitio e que se mostre nas páxinas.

en: No URL aliases available.
gl: Non hai alias de URL dispoñibles.

en: Update alias
gl: Actualizar alias

en: Create new alias
gl: Crear un novo alias

en: The alias has been saved.
gl: Gardouse o alias.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
gl: Está seguro de que quere borrar o alias de ruta %title?

en: The path module allows you to specify aliases for Drupal URLs. Such aliases improve readability of URLs for your users and may help internet search engines to index your content more effectively. More than one alias may be created for a given page.
gl: O módulo path permítelle indicar alias para os URLs de Drupal. Esos alias melloran a lexibilidade das URLs para os usuarios e poden axudar a que os motores de búsqueda de internet indexen o contido de forma máis eficiente.  Pódese crear máis de un alias para a mesma páxina.

en: <p>Some examples of URL aliases are:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; login</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; store</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; store/products/whirlygigs</li>
    <li>node/3 =&gt; contact</li>
    </ul>
gl: <p>Algúns exemplos de alias de URL:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; iniciar sesión</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; tenda</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; tenda/produtos/molinetes</li>
    <li>node/3 =&gt; contacto</li>
    </ul>

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
gl: Insira a ruta que quere para crear o alias, seguido do nome do novo alias

en: The alias has been deleted.
gl: Borrouse o alias.

en: The path is already in use.
gl: A ruta xa está en uso.

en: URL aliases
gl: Alias de URL

en: Change your site's URL paths by aliasing them.
gl: Cambiar as rutas URL do seu sitio polos seus alias.

en: Edit alias
gl: Editar o alias

en: Delete alias
gl: Borrar o alias

en: Add alias
gl: Engadir un alias

en: Allows users to rename URLs.
gl: Permite aos usuarios renomear URLs.

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
gl: Pode escribir código PHP. Debe incluir as etiquetas &lt;?php ?&gt;.

en: PHP evaluator
gl: Evaluador de PHP

en: Failed to notify pingomatic.com (site).
gl: Erro na notificación a pingomatic.com (sitio).

en: Alerts other sites when your site has been updated.
gl: Alerta a outros sitios cando o seu sitio sexa actualizado.

en: Most recent poll
gl: Enquisa máis recente

en: Poll status
gl: Estado da enquisa

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
gl: Cando unha enquisa está pechada, os visitantes non poden votar nela.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
gl: Despois deste período, a enquisa péchase automaticamente.

en: Votes for choice @n
gl: Votos pola opción @n

en: Negative values are not allowed.
gl: Non se permiten os valores negativos.

en: Polls
gl: Enquisas

en: edit %title
gl: editar %title

en: add new %type
gl: engadir novo %type

en: The name of the field. The form name is not shown to the user but used internally in the HTML code and URLs.
    Unless you know what you are doing, it is highly recommended that you prefix the form name with <code>profile_</code> to avoid name clashes with other fields. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed. An example name is "profile_favorite_color" or perhaps just "profile_color".
gl: O nome do campo. O nome do formulario non se mostra ao/á usuario/a mais empréganse internamente no código HTML e  nos URL.
    A menos que saiba o que está a facer, é moi recomendábel que comece o nome do formulario con> <code>profile_</code> para evitar conflitos de nomes con outros campos. Non se poden empregar espazos ou calquera outro carácter especial agás o guión (-) e o trazo baixo (_). Un exemplo de nome é «profile_cor_preferido» ou simplemente «profile_cor».

en: A list of all options. Put each option on a separate line. Example options are "red", "blue", "green", etc.
gl: Unha lista de todas as opcións. Poña cada opción nunha liña separada. Exemplos de opcións son "vermello", "azul", "verde", etc.

en: Hidden profile field, only accessible by administrators, modules and themes.
gl: Campo oculto do perfil. Só poden acceder a el os administradores, os módulos e os temas.

en: Private field, content only available to privileged users.
gl: Campo privado, contido só dispoñible para usuarios con privilexios.

en: Public field, content shown on profile page but not used on member list pages.
gl: Campo público, contido amosado na páxina do perfil pero non empregado nas páxinas con listas de membros.

en: Public field, content shown on profile page and on member list pages.
gl: Campo público, contido amosado na páxina do perfil e nas páxinas con listas de membros.

en: The weights define the order in which the form fields are shown. Lighter fields "float up" towards the top of the category.
gl: Os pesos definen a orde na que se amosan os campos do formulario. Os campos máis lixeiros "flotan" cara a parte superior da categoría.

en: Form will auto-complete while user is typing.
gl: O formulario é completado automaticamente mentres o usuario teclea.

en: The specified form name contains one or more illegal characters. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed.
gl: O nome de formulario especificado conten un ou máis carácteres ilegais. Non se permiten os espazos ou outros carácteres especiais, só os guións (-) e os guións baixos (_).

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
gl: O nome de formulario especificado está reservado para o seu uso por Drupal.

en: The specified category name is reserved for use by Drupal.
gl: O nome da categoría especificado está reservado para o seu uso por Drupal.

en: The specified title is already in use.
gl: O título especificado xa está sendo usado.

en: The specified name is already in use.
gl: O nome especificado xa está sendo usado.

en: A hidden field cannot be required.
gl: Un campo oculto non pode ser obligatorio.

en: A hidden field cannot be set to visible on the user registration form.
gl: Un campo oculto non pode establecerse como visíbel no formulario de rexistro dos usuarios.

en: The field has been created.
gl: Creouse o campo.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
gl: Está seguro de que quere borrar o campo %field?

en: This action cannot be undone. If users have entered values into this field in their profile, these entries will also be deleted. If you want to keep the user-entered data, instead of deleting the field you may wish to <a href="@edit-field">edit this field</a> and change it to a hidden profile field so that it may only be accessed by administrators.
gl: Esta acción non se pode desfacer. Se os usuarios introduciron valores neste campo no seu perfil, estas entradas tamén serán eliminadas. Se quere manter os datos introducidos polo usuario en vez de eliminar o campo, quizais queira <a href="@edit-field">editar este campo</a> e establecelo como campo oculto para que só sexa accesible a administradores.

en: The field %field has been deleted.
gl: Eliminouse o campo %field.

en: Profile field %field added under category %category.
gl: Campo de perfil %field engadido á categoría %category.

en: Profile field %field deleted.
gl: Campo do perfil %field borrado.

en: User list
gl: Lista de usuarios

en: single-line textfield
gl: campo de texto dunha liña

en: multi-line textfield
gl: campo de texto de varias liñas

en: checkbox
gl: recadro de verificación

en: list selection
gl: lista de selección

en: freeform list
gl: lista libre

en: Author information
gl: Información sobre o autor

en: Link to full user profile
gl: Ligazón ao perfil completo do usuario

en: Profile fields to display
gl: Campos de perfil a amosar

en: Select which profile fields you wish to display in the block. Only fields designated as public in the <a href="@profile-admin">profile field configuration</a> are available.
gl: Seleccione qué campos do perfil quere mostrar no bloque. Só están dispoñibles os campos designados como públicos na <a href="@profile-admin">configuración de campos do perfil</a>.

en: View full user profile
gl: Ver o perfil completo do usuario

en: About %name
gl: Acerca de %name

en: Put each item on a separate line or separate them by commas. No HTML allowed.
gl: Poña cada elemento nunha liña aparte ou sepáreos por comas. Non se permite HTML.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
gl: O valor proporcionado para %field non é unha URL válida.

en: Create customizable fields for your users.
gl: Crear campos personalizábeis para os usuarios.

en: Profile category autocomplete
gl: Autocompletado de categoría de perfil

en: Edit field
gl: Editar o campo

en: Delete field
gl: Borrar o campo

en: Profile autocomplete
gl: Autocompletado de perfil

en: Supports configurable user profiles.
gl: Soporte para perfiles de usuario configurables.

en:  The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed. This action cannot be undone.
gl:  O índice de busca non se limpa, senón que é actualizado sistematicamente para reflecir a nova configuración. A busca seguirá traballando pero o novo contido non se indexará ata que todo o contido existente teña sido indexado de novo. Esta acción non se pode desfacer.

en: The index will be rebuilt.
gl: Reconstruirase o índice.

en: Indexing status
gl: Estado de indexación

en: Indexing throttle
gl: Regulación da indexación

en: Indexing settings
gl: Opcións de indexación

en: Minimum word length to index
gl: Lonxitude mínima da palabra a indexar

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
gl: O número de caracteres que debe ter unha palabra para que poida ser indexada. Un valor máis baixo significa unha mellor cualificación, mais tamén unha base de datos máis grande. Cada consulta de busca debe conter polo menos unha palabra clave dese tamaño (ou maior).

en: Simple CJK handling
gl: Xestión sinxela de CJK

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
gl: Se aplica un localizador chinés/xaponés/coreano baseado en secuencias de solapamento. Desactíveo se quere usar un preprocesador externo para isto. Non afecta a outros idiomas.

en: Search form
gl: Formulario de busca

en: search content
gl: buscar contido

en: use advanced search
gl: usar búsqueda avanzada

en: administer search
gl: administrar a busca

en: Configure relevance settings for search and other indexing options
gl: Configura as opcións de relevancia paras as búsquedas e outras opcións de indexación

en: Top search phrases
gl: Cadeas máis buscadas

en: View most popular search phrases.
gl: Ver as frases de busca máis habituais.

en: Enables site-wide keyword searching.
gl: Activa a busca de palabras clave  en todo o sitio.

en: Total page generation time
gl: Tempo total de xeración de páxina

en: Top pages in the past %interval
gl: Páxinas máis vistas no pasado %interval

en: unban
gl: readmitir

en: ban
gl: excluír

en: Top visitors in the past %interval
gl: Visitantes principais do último %interval

en: Top referrers in the past %interval
gl: Referentes principais no pasado %interval

en: Log each page access. Required for referrer statistics.
gl: Rexistrar cada acceso ás páxinas. Necesario para as estatísticas de referentes.

en: Content viewing counter settings
gl: Opcións do contador de visitas ao contido

en: Count content views
gl: Contador de visitas ao contido

en: Increment a counter each time content is viewed.
gl: Incrementa un contador cada vez que se amosa o contido.

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site. See <a href="@statistics">site statistics</a> for the actual information.
gl: Opcións para a información estatística que mantén Drupal sobre o sitio. Vexa as <a href="@statistics">estatísticas do sitio</a> para obter a información actual.

en: Popular content
gl: Contido popular

en: How many content items to display in "all time" list.
gl: Cántos elementos de contido amosar na lista "sempre".

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
gl: Cantos elementos de contido se mostrarán na lista de «Visitadas recentemente».

en: Today's:
gl: Hoxe:

en: All time:
gl: Sempre:

en: Last viewed:
gl: Vistos recentemente:

en: View pages that have recently been visited.
gl: Ver as páxinas recentemente visitadas.

en: View pages that have been hit frequently.
gl: Ver as páxinas frecuentemente visitadas.

en: Top visitors
gl: Visitantes principais

en: View visitors that hit many pages.
gl: Ver ós visitantes que visitan moitas páxinas.

en: Top referrers
gl: Referentes principais

en: View top referrers.
gl: Ver os referentes principais.

en: View access log.
gl: Ver o rexistro de acceso.

en: Control details about what and how your site logs.
gl: Control de detalles acerca do que e como dos rexistros do seu sitio.

en: Track page visits
gl: Facer seguimento das visitas da páxina

en: Logs access statistics for your site.
gl: Rexistra estatísticas de acceso ao sitio web.

en: Choose which theme the administration pages should display in. If you choose "System default" the administration pages will use the same theme as the rest of the site.
gl: Elixa qué tema deben mostrar as páxinas de administración. Se elixe "Opcións predefinidas do sistema", as páxinas de administración emplean o mesmo tema que o resto do sitio.

en: Please note that the <a href="!admin_theme_page">administration theme</a> is still set to the %admin_theme theme; consequently, the theme on this page remains unchanged. All non-administrative sections of the site, however, will show the selected %selected_theme theme by default.
gl: Por favor teña en conta que o <a href="!admin_theme_page">tema de administración</a> todavía está establecido no tema %admin_theme; en consecuencia, o tema desta páxina permanece sen cambios. Todas as seccións non administrativas do sitio, sen embargo, amosarán o tema %selected_theme seleccionadio de maneira predefinida.

en: User pictures in posts
gl: Imaxe do usuario nas suas entradas

en: User pictures in comments
gl: Imaxes do/a usuario/a nos comentarios

en: Shortcut icon
gl: Icona de acceso rápido

en: Display post information on
gl: Mostra información da entrada en

en: Enable or disable the <em>submitted by Username on date</em> text when displaying posts of the following type.
gl: Activar ou desactivar o texto <em>enviado polo/a NomeUsuario/a en data</em> cando se mostran as entradas do seguinte tipo.

en: Logo image settings
gl: Configuración da imaxe do logotipo

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
gl: Se se activa, mostrarase o seguinte logotipo.

en: Use the default logo
gl: Usar o logotipo predefinido

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
gl: Marca esta casilla se queres que o tema use o seu propio logotipo.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
gl: A ruta ao ficheiro que queres usar como logotipo en lugar do logotipo predefinido.

en: Upload logo image
gl: Cargar a imaxe de logotipo

en: Shortcut icon settings
gl: Opcións de iconas de acceso rápido

en: Use the default shortcut icon.
gl: Usar a icona de acceso rápido predefinida.

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
gl: Marque aquí se quere que o tema empregue a icona de acceso rápido predefinido.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
gl: A ruta á imaxe que lle gustaría usar como icona de acceso rápido personalizada.

en: Upload icon image
gl: Subir imaxe da icona

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
gl: Se non ten acceso directo aos ficheiros do servidor, use este campo para cargar a icona de acceso rápido.

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
gl: Os seguintes módulos serán desinstalados completamente do seu sitio, e <em>todos os seus datos serán perdidos</em>!

en: Confirm uninstall
gl: Confirmar desinstalación

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
gl: ¿Quere continuar desintalando o seguinte?

en: No modules selected.
gl: Ningún módulo seleccionado.

en: The selected modules have been uninstalled.
gl: Os módulos seleccionados foron desinstalados.

en: Default 403 (access denied) page
gl: Páxina 403 (acceso denegado) predefinida

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. If unsure, specify nothing.
gl: Esta páxina amosase cando se lle denega o  acceso ao documento seleccionado ao usuario actual. Se non está seguro, non especifique nada.

en: Default 404 (not found) page
gl: Páxina predeterminada 404 (non se atopa)

en: Write errors to the log
gl: Escribir os erros no rexistro

en: Write errors to the log and to the screen
gl: Escribir os erros no rexistro e na pantalla

en: <strong class="ok">Currently, all enabled modules are compatible with the aggressive caching policy.</strong> Please note, if you use aggressive caching and enable new modules, you will need to check this page again to ensure compatibility.
gl: <strong class="ok">Actualmente, todos os módulos activos son compatibles coa política de caché agresiva.</strong> Por favor, teña en conta que se emprega unha caché agresiva e activa novos módulos, ten que volver a esta páxina para verificar a súa compatibilidade.

en: Page cache
gl: Caché de páxina

en: Caching mode
gl: Modo de caché

en: Aggressive (experts only, possible side effects)
gl: Agresivo (só para expertos, posibles efectos colaterais)

en: Bandwidth optimizations
gl: Optimizacións do ancho de banda

en: Public - files are available using HTTP directly.
gl: Público - Os ficheiros están dispoñíbeis directamente a través de HTTP.

en: Private - files are transferred by Drupal.
gl: Privado - os ficheiros son transferidos por Drupal

en: Select an image processing toolkit
gl: Seleccione un xogo de ferramentas de procesado de imaxes

en: Titles plus teaser
gl: Títulos e avances

en: The first day of the week for calendar views.
gl: O primeiro día da semana para as vistas de calendario.

en: Short date format
gl: Formato curto de data

en: The short format of date display.
gl: O formato curto para amosar a data.

en: Medium date format
gl: Formato medio de data

en: The medium sized date display.
gl: O formato medio para amosar a data.

en: Long date format
gl: Formato longo de data

en: Longer date format used for detailed display.
gl: Formato de data máis longo usado para unha visualización detallada.

en: Command counters
gl: Contadores de comandos

en: The number of <code>SELECT</code>-statements.
gl: O número de sentencias <code>SELECT</code>.

en: The number of <code>INSERT</code>-statements.
gl: O número de sentencias <code>INSERT</code>.

en: The number of <code>UPDATE</code>-statements.
gl: Número de sentenzas <code>UPDATE</code>.

en: The number of <code>DELETE</code>-statements.
gl: Número de sentenzas <code>DELETE</code>.

en: The number of table locks.
gl: O número de bloqueos de táboa.

en: The number of table unlocks.
gl: O número de desbloqueos de táboa.

en: Query performance
gl: Rendemento das consultas

en: The number of joins without an index; should be zero.
gl: O número de joins sen un índice; debería ser cero.

en: The number of sorts done without using an index; should be zero.
gl: O número de ordenacións realizadas sen empregar un índice; debería ser cero.

en: The number of times a lock could be acquired immediately.
gl: O número de veces que se pode obter un bloqueo inmediatamente.

en: The number of times the server had to wait for a lock.
gl: O número de veces que o servidor tivo que agardar por un bloqueo.

en: Query cache information
gl: Información da caché de consultas

en: The number of queries in the query cache.
gl: O número de consultas na caché de consultas.

en: No modules are available to uninstall.
gl: Non hai módulos dispoñibles para desinstalar.

en: Welcome to the administration section. Here you may control how your site functions.
gl: Benvido á sección de administración. Aquí pode controlar como funciona o sitio.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
gl: Esta páxina amósalle todas as tarefas de administración dispoñibles para cada módulo.

en: These options control the display settings for the <code>%template</code> theme. When your site is displayed using this theme, these settings will be used. By clicking "Reset to defaults," you can choose to use the <a href="@global">global settings</a> for this theme.
gl: Estas opcións controlan a configuración de pantalla para o modelo <code>% </ code>. Cando o seu sitio se mostra con este tema, empregaranse estes valores. Ao premer en «Restaurar aos valores predeterminados» vostede pode optar por utilizar a <a href="@global">configuración global</a> para este tema.

en: These options control the default display settings for your entire site, across all themes. Unless they have been overridden by a specific theme, these settings will be used.
gl: Estas opcións controlan as opcións predefinidas de visualización para todo o sitio e para tódolos temas. A non ser que se alteren nun tema en concreto, son as opcións que se empregan.

en: The uninstall process removes all data related to a module. To uninstall a module, you must first disable it. Not all modules support this feature.
gl: O proceso de desinstalación borra tódolos datos relacionados co módulo. Para desinstalar o modulo, primeiro debes desactivalo. Non tódolos módulos admiten esta característica.

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the site.
gl: Seleccionar un tema diferente cambiará o aspecto do seu sitio.

en: Select your current local time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
gl: Selecciona o teu fuso horario. As datas e horas que se amosen neste sitio web usarán este fuso horario.

en: select different theme
gl: seleccionar un tema diferente

en: Compact mode
gl: Modo compacto

en: By task
gl: Por tarefa

en: Settings for how your administrative pages should look.
gl: Axustes da apariencia das páxinas de administración.

en: Change which theme your site uses or allows users to set.
gl: Cambiar o tema que emprega o sitio ou permitir ós usuarios que o escollan.

en: Select the default theme.
gl: Seleccione o tema predefinido.

en: Enable or disable add-on modules for your site.
gl: Activar ou desactivar outros módulos para o seu sitio.

en: Change basic site information, such as the site name, slogan, e-mail address, mission, front page and more.
gl: Cambiar información básica do sitio, como o nome do sitio, eslogan, enderezo de correo-e, misión, portada e máis.

en: Control how Drupal deals with errors including 403/404 errors as well as PHP error reporting.
gl: Controlar como se ocupa Drupal dos erros, incluíndo os erros 403/404 e a presentación de informes de erro de PHP.

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
gl: Dígalle a Drupal onde almacenar os ficheiros cargados e como se accede a eles.

en: Image toolkit
gl: Ferramentas de Imaxe

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
gl: Escoller qué xogo de ferramentas de imaxes usar se ten instalado outros xogos ferramentas opcionais.

en: RSS publishing
gl: Publicación RSS

en: Configure the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
gl: Configurar o número de elementos por fío e se os fíos deberían ser títulos/avances/texto completo.

en: Date and time
gl: Data e hora

en: Settings for how Drupal displays date and time, as well as the system's default timezone.
gl: Axustes de como Drupal mostra a data e a hora, así como o fuso horario predeterminado do sistema.

en: Take the site off-line for maintenance or bring it back online.
gl: Desactivar o sitio para mantemento ou reactivalo.

en: Enable or disable clean URLs for your site.
gl: Activar ou desactivar URLs limpas para o seu sitio.

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
gl: Obter un informe de estado sobre o funcionamento do seu sitio e calquera problema detectado.

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
gl: A súa instalación de PHP é demasiado antiga. Drupal require polo menos PHP %version.

en: <em>register_globals</em> is enabled. Drupal requires this configuration directive to be disabled. Your site may not be secure when <em>register_globals</em> is enabled. The PHP manual has instructions for <a href="http://php.net/configuration.changes">how to change configuration settings</a>.
gl: <em>register_globals</em> está activado. Drupal require que se desactive esta directiva de configuración. O seu sitio non pode ser seguro cando <em>register_globals</em> está activado. O manual de PHP ten instrucións sobre <a href="http://php.net/configuration.changes">como cambiar os valores de configuración</a>.

en: Enabled ('@value')
gl: Activado ('@value')

en: Not protected
gl: Sen protexer

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
gl: O ficheiro %file non está protexido de modificacións o cal supón un risco de seguridade. Debes cambiar os permisos do ficheiro para que non sexa escribíbel.

en: Cron maintenance tasks
gl: Tarefas de mantemento de cron.

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
gl: Pode <a href="@cron">executar cron manualmente</a>.

en: The directory %directory is not writable.
gl: Non se pode escribir no cartafol %directory.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
gl: É posíbel que teña que estabelecer o directorio correcto na <a href="@admin-file-system">páxina de configuración do sistema de ficheiros</a> ou cambiar os permisos do directorio actual, de xeito que se poida escribir nel.

en: Writable (<em>public</em> download method)
gl: Pódese escribir (método <em>público</em> de descarga)

en: Writable (<em>private</em> download method)
gl: Pódese escribir (método <em>privado</em> de descarga)

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
gl: Algúns módulos teñen actualizacións do esquema da base de datos para instalar. Debería executar inmediatamente o <a href="@update">script de actualización da base de datos</a>.

en: Handles general site configuration for administrators.
gl: Xestiona a configuración xeral do sitio para administradores.

en: Auto-throttle on anonymous users
gl: Regulación automática para usuarios anónimos

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of anonymous users currently visiting your site exceeds the specified threshold. For example, to start the throttle when your site has 250 anonymous users online at once, enter '250' in this field. Leave this value blank or set to "0" if you do not wish to auto-throttle on anonymous users. You can inspect the current number of anonymous users using the "Who's online" block.
gl: O regulador de control de conxestión pode ser activado automaticamente cando o número de usuarios/as anónimos/as visitando de vez o seu sitio supera o limiar especificado. Por exemplo, para iniciar o regulador cando o sitio conta con 250 usuarios/as anónimos/as en liña de vez, introduza «250» neste campo. Deixe este valor en branco ou configúreo en «0» se non quere dispor do auto regulador para usuario/as anónimos/as. Pode inspeccionar o número actual de usuarios/as anónimos/as utilizando o bloque «Quen está en liña».

en: Auto-throttle on authenticated users
gl: Regulación automática para usuarios autenticados

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of authenticated users currently visiting your site exceeds the specified threshold. For example, to start the throttle when your site has 50 registered users online at once, enter '50' in this field. Leave this value blank or set to "0" if you do not wish to auto-throttle on authenticated users. You can inspect the current number of authenticated users using the "Who's online" block.
gl: O regulador de control de conxestión pode ser activado automaticamente cando o número de usuarios/as autenticados/as visitando de vez o seu sitio supera o limiar especificado. Por exemplo, para iniciar o regulador cando o sitio conta con 50 usuarios/as en liña de vez, introduza «50» neste campo. Deixe este valor en branco ou configúreo en «0» se non quere dispor do auto regulador para usuario/as autenticados/as. Pode inspeccionar o número actual de usuarios/as autenticados/as utilizando o bloque «Quen está en liña».

en: Auto-throttle probability limiter
gl: Limitador de probabilidade de regulación automática

en: The auto-throttle probability limiter is an efficiency mechanism to statistically reduce the overhead of the auto-throttle. The limiter is expressed as a percentage of page views, so for example if set to the default of 10% we only perform the extra database queries to update the throttle status 1 out of every 10 page views. The busier your site, the lower you should set the limiter value.
gl: O limitador de probabilidade de regulación automática é un mecanismo eficiente para reducir estatisticamente a sobrecarga da regulación automática. O limitador exprésase como unha porcentaxe de páxinas vistas, por lo que se está definido, por exemplo, ó 10%, realizaremos unicamente as consultas extra á base de datos para actualizar o estado da regulación en 1 de cada 10 páxinas vistas. Canto máis tráfico teña o seu sitio, máis baixo debería estar definido o valor do limitador.

en: %value is not a valid auto-throttle setting. Please enter a positive numeric value.
gl: %value non é unha opción válida para a regulación automática. Por favor, introduza un número positivo.

en: throttle
gl: regulación

en: 1 user accessing site; throttle enabled. | @count users accessing site; throttle enabled.
gl[0]: 1 usuario accedendo ao sitio. Regulación activada.
gl[1]: %count invitados accedendo ao sitio. Regulación activada.

en: 1 guest accessing site; throttle enabled. | @count guests accessing site; throttle enabled.
gl[0]: 1 invitado accedendo ao sitio. Regulación activada.
gl[1]: %count invitados accedendo ao sitio. Regulación activada.

en: 1 guest accessing site; throttle disabled | @count guests accessing site; throttle disabled
gl[0]: 1 invitado accedendo ao sitio. Regulación desactivada.
gl[1]: %count invitados accedendo ao sitio. Regulación desactivada.

en: Control how your site cuts out content during heavy load.
gl: Control de recorte do contido durante sobrecargas do sitio.

en: Handles the auto-throttling mechanism, to control site congestion.
gl: Xestiona o mecanismo de autorregulación, para controlar a conxestión do sitio.

en: Users with the <a href="@permissions">upload files permission</a> can upload attachments. Users with the <a href="@permissions">view uploaded files permission</a> can view uploaded attachments. You can choose which post types can take attachments on the <a href="@types">content types settings</a> page.
gl: Os/As usuarios/as <ahref="@permissions">permiso para cargar ficheiros </a> poden enviar ficheiros anexos. Os/As usuarios/as con <a href="@permissions">permisos para ver ficheiros cargados</a> poden ver os ficheiros enviados. Pode elixir que tipos de entrada admiten ficheiros anexos na  <a href="@types">configuración de tipos de contido</a>.

en: File uploads
gl: Ficheiros cargados

en: Control how files may be attached to content.
gl: Controlar como anexar ficheiros ao contido.

en: Allows users to upload and attach files to content.
gl: Permite que os/as usuarios/as carguen e anexen ficheiros ao contido.

en: User registration settings
gl: Configuración da alta de usuarios

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
gl: Os visitantes poden crear contas novas, pero se necesita a aprobación dun administrador.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
gl: Requirir verificación por correo-e cando un/ha usuario/a crea unha conta

en: User registration guidelines
gl: Guías para a alta de usuarios.

en: Picture support
gl: Compatibilidade de imaxes

en: Subdirectory in the directory %dir where pictures will be stored.
gl: Subdirectorio no directorio %dir onde se almacenarán as imaxes.

en: Picture maximum dimensions
gl: Dimensións máximas da imaxe

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
gl: Dimensións máxima das de imaxes, en píxeles.

en: Picture maximum file size
gl: Tamaño máximo de ficheiros de imaxes

en: Maximum file size for pictures, in kB.
gl: O tamaño máximo de ficheiro para as imaxes, en kB.

en: Picture guidelines
gl: Directrices de imaxes

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
gl: Este texto móstrase no formulario de carga de imaxes, ademáis das directrices predefinidas. É útil para axudar ou para orientar aos usuarios.

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
gl: O nome para este rol. Exemplo: «moderador», «consello editorial», «deseñador do sitio».

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
gl: O nome de rol %name xa existe. Elixa outro nome de rol.

en: The role has been renamed.
gl: O rol foi renomeado.

en: The role has been deleted.
gl: Borrouse o rol.

en: Matches any number of characters, even zero characters
gl: Concorda con calquera número de caracteres, incluso cero caracteres

en: Matches exactly one character.
gl: Coincide exactamente con un carácter.

en: The access rule has been saved.
gl: Gardouse a regra de acceso.

en: The access rule has been added.
gl: Engadiuse a regra de acceso.

en: No value entered. Please enter a test string and try again.
gl: Non se introduciu ningún valor. Introduza unha cadea de proba e volva a intentalo.

en: Enter a username to check if it will be denied or allowed.
gl: Escriba un nome de usuario para comprobar se será aceptado ou denegado.

en: Enter an e-mail address to check if it will be denied or allowed.
gl: Escriba un enderezo de correo-e para comprobar se será aceptado ou denegado.

en: Enter a hostname or IP address to check if it will be denied or allowed.
gl: Introduza o nome dunha máquina ou un enderezo IP para comprobar se se permite o acceso ou non.

en: Check hostname
gl: Comprobar o nome do equipo

en: The username %name is not allowed.
gl: O nome de usuario %name non está permitido.

en: The username %name is allowed.
gl: O nome de usuario %name está permitido.

en: The e-mail address %mail is not allowed.
gl: O enderezo de correo-e %mail non está permitido.

en: The e-mail address %mail is allowed.
gl: O enderezo de correo-e %mail está permitido.

en: The hostname %host is not allowed.
gl: O nome da máquina %host non está permitido.

en: The hostname %host is allowed.
gl: O nome da máquina %host está permitido.

en: There are currently no access rules.
gl: Non hai ningunha regra de acceso.

en: E-mail new password
gl: Enviar o novo contrasinal por correo-e

en: %name is not allowed to request a new password.
gl: A %name non se lle permite solicitar un novo contrasinal.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
gl: Enviáronselle máis instrucións ao seu enderezo de correo-e.

en: Are you sure you want to delete the account %name?
gl: Está seguro de querer borrar a conta %name?

en: All submissions made by this user will be attributed to the anonymous account. This action cannot be undone.
gl: Todos os envíos realizados por este usuario atribuiranse á conta de usuario anónimo. Esta acción non se pode desfacer.

en: %name has been deleted.
gl: Eliminouse %name.

en: You must enter a username.
gl: Debe escribir un nome de usuario.

en: The username cannot begin with a space.
gl: O nome de usuario non pode comezar por un espazo.

en: The username cannot end with a space.
gl: O nome de usuario non pode rematar en espazo.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
gl: O nome de usuario non pode ter varios espazos seguidos.

en: The username contains an illegal character.
gl: O nome de usuario contén caracteres ilegais.

en: The username is not a valid authentication ID.
gl: O nome de usuario non é un identificador válido.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
gl: O nome de usuario %name é moi longo: debe ter %max caracteres ou menos.

en: You must enter an e-mail address.
gl: Debe escribir un enderezo de correo-e.

en: Who's online
gl: Usuarios conectados

en: User list length
gl: Lonxitude da lista de usuarios

en: Online users
gl: Usuarios conectados

en: Enter the password that accompanies your username.
gl: Escriba o contrasinal asignado ao seu nome de usuario.

en: The name %name is registered using a reserved e-mail address and therefore could not be logged in.
gl: O nome %name está rexistrado usando un enrezo de correo-e reservado e polo tanto non pode iniciar sesión.

en: Delete picture
gl: Borrar a imaxe

en: Check this box to delete your current picture.
gl: Marque esta caixa para eliminar a súa imaxe actual.

en: An administrator created an account for you at !site
gl: Un administrador creou unha conta para ti en !site

en: !username,
    
    A site administrator at !site has created an account for you. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
gl: !username,
    
    Un administrador do sitio %site creou unha conta para ti. Agora podes iniciar unha sesión en %login_uri empregando o seguinte nome de usuario e o seguinte contrasinal:
    
    Nome de usuario: !username
    Contrasinal: !password
    
    tamén podes ingresar facendo clic neste enlace ou copiándoo e pegándoo no navegador:
    
    !login_url
    
    Este URL só é válido para ingresar unha vez, e só se pode empregar nunha soa ocasión.
    
    Despois de iniciar sesión, seras redirixido a !edit_uri, donde poderás cambiar o teu contrasinal.
    
    
    --  O equipo de !site

en: Account details for !username at !site (pending admin approval)
gl: Detalles da conta de !username en !site (pendente da aprobación por un/ha administrador/a)

en: Replacement login information for !username at !site
gl: Información de remplazo de inicio de sesión para !username en !site

en: !username,
    
    A request to reset the password for your account has been made at !site.
    
    You may now log in to !uri_brief by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
gl: !username,
    
    Realizouse unha petición de cambio de contrasinal para a túa conta de !site.
    
    Agora podes ingresar en !uri_brief facendo click nesta ligazón ou copiándoa e pegándoa no teu navegador:
    
    !login_url
    
    Este URL só é válido para iniciar sesión unha vez, polo que so se pode empregar nunha ocasión. Expirará un día despois e non pasará nada se non se usa.
    
    Despois de iniciar sesión, serás redirixido a !edit_uri, onde poderás cambiar o teu contrasinal.

en: Unblock the selected users
gl: Desbloquear os usuarios selecionados

en: Block the selected users
gl: Bloquear os usuarios seleccionados

en: Delete the selected users
gl: Eliminar os usuarios seleccionados

en: Drupal allows users to register, login, log out, maintain user profiles, etc. Users of the site may not use their own names to post content until they have signed up for a user account.
gl: Drupal permítelle  aos/ás usuarios/as, rexistrarse, acceder, saír, manter os perfiles de usuario/a, etc, Os/As usuarios/as do sitio non poden empregar os seus propios nomes para enviar unha entrada ata que se teñan subscrito a unha conta de usuario/a.

en: Set up username and e-mail address access rules for new <em>and</em> existing accounts (currently logged in accounts will not be logged out). If a username or e-mail address for an account matches any deny rule, but not an allow rule, then the account will not be allowed to be created or to log in. A host rule is effective for every page view, not just registrations.
gl: Configurar as regras de nome de usuario/a e enderezos de correo-e para contas novas <em>e</em> existentes (actualmente conectadas con contas que non pecharon a sesión). Se un nome de usuario/a ou enderezo de correo-e coincide con calquera regra de rexeite, pero non permite a regra, entón á conta non se lle permitirá acceder. As regras de anfitrión son efectivas para todas as vistas de páxina, non só os rexistros .

en: Permissions let you control what users can do on your site. Each user role (defined on the <a href="@role">user roles page</a>) has its own set of permissions. For example, you could give users classified as "Administrators" permission to "administer nodes" but deny this power to ordinary, "authenticated" users. You can use permissions to reveal new features to privileged users (those with subscriptions, for example). Permissions also allow trusted users to share the administrative burden of running a busy site.
gl: Os permisos permítenlle controlar o que poden facer os/as usuarios/as no seu sitio. Cada rol de usuario/a (definidos na <a href="@role">páxina de roles de usuario/a</a>) ten o seu propio conxunto de permisos. Por exemplo, vostede podería darlle aos/ás usuarios/as clasificados/as como «Administradores/as» permiso para «administrar nodos», pero negar esa facultade de ordinario para os/as usuarios/as «autenticados/as». Pode usar os permisos para outorgar novas características aos/á usuarios/as privilexiados/as (os/as que teñen subscripcións, por exemplo). Os permisos tamén permiten aos/á usuarios/as de confianza compartir a carga administrativa ou ocuparse de manter o sitio.

en: <p>Roles allow you to fine tune the security and administration of Drupal. A role defines a group of users that have certain privileges as defined in <a href="@permissions">user permissions</a>. Examples of roles include: anonymous user, authenticated user, moderator, administrator and so on. In this area you will define the <em>role names</em> of the various roles. To delete a role choose "edit".</p><p>By default, Drupal comes with two user roles:</p>
          <ul>
          <li>Anonymous user: this role is used for users that don't have a user account or that are not authenticated.</li>
          <li>Authenticated user: this role is automatically granted to all logged in users.</li>
          </ul>
gl: <p>Os roles permítenlle facer un axuste detallado da seguranza e da administración de Drupal.  Un rol define un grupo de usuarios que teñen certos privilexios como se define en  <a href="@permissions">permisos de usuario/a</a>. Exemplos de funcións son: usuario/a anónimo/a, usuario/a autenticado/a, moderador/a, administrador/a, etc. Nesta área definirá os <em>nomes de rol</em> dos diversos roles. Para eliminar un rol, elixa «Editar».</p><p>Por omisión, Drupal ten dous roles de usuario/a:</p>
          <ul>
          <li>Usuario/a anónimo/a: este rol utilizase para usuarios/as que non teñen unha conta de usuario/a ou non estean autenticados/as.</li>
          <li>Usuario/a autenticado: este rol concédeselle a todos/as os/as usuarios/as rexistrados/a.</li>
          </ul>

en: Deleted user: %name %email.
gl: Usuario borrado: %name %email.

en: administer users
gl: administrar usuarios

en: access user profiles
gl: acceder aos perfís de usuario

en: change own username
gl: cambiar o nome do usuario

en: Configure default behavior of users, including registration requirements, e-mails, and user pictures.
gl: Configura o comportamento predefinido dos usuarios, incluíndo os requisistos de rexistro, os correos-e e as imaxes de usuario.

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
gl: Determinar o acceso a características mediante a selección de permisos para os roles.

en: Edit role
gl: Editar rol

en: Access rules
gl: Regras de acceso

en: List and create rules to disallow usernames, e-mail addresses, and IP addresses.
gl: Listar e crear regras para non permitir nomes de usuario, enderezos de correo-e e enderezos IP.

en: Check rules
gl: Comprobar regras

en: Manages the user registration and login system.
gl: Xestiona o rexistro de usuarios/as e o acceso.

en: By !author at @date
gl: Por !author o @date

en: Skip navigation
gl: Omitir navegación

en: All necessary changes to %file have been made. It has been set to read-only for security.
gl: Realizaronse os cambios necesarios en %file. Por motivos de seguridade, estableceuse como só lectura.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process.
gl: O instalador de @drupal precisa permisos de escritura sobre %file durante o proceso de instalación.

en: Drupal database setup
gl: Configuración da base de datos de Drupal

en: If more than one @drupal web site will be sharing this database, enter a table prefix for your @drupal site here.
gl: Se hai máis dun sitio web con @drupal que comparten a mesma base de datos, pode introducir aquí o prefijo para as táboas do seu sitio @drupal.

en: You have configured @drupal to use the default username and password. This is not allowed for security reasons.
gl: Configuróuse @drupal para que empregue o usuario e o contrasinal predefinidos. Por motivos de seguridade, non se permite esta opción.

en: The database table prefix you have entered, %db_prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters or underscores.
gl: O prefixo da táboa da base de datos que vostede introduciu, %db_prefix, non é válido. O prefixo de táboa somentes pode conter caracteres alfanuméricos ou guións baixos

en: In order for Drupal to work and to proceed with the installation process you must resolve all permission issues reported above. We were able to verify that we have permission for the following commands: %commands. For more help with configuring your database server, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what any of this means you should probably contact your hosting provider.
gl: Para que Drupal poida funcionar e continuar co proceso de instalación, debe resolver tódalas incidencias relacionadas cos permisos. Pode verificar os permisos cas seguientes ordes: %commands. Se quere máis axuda sobre a configuración do servidor de bases de datos, pode dirixirse ó <a href="http://drupal.org/node/258">manual de instalación e de actualización de Drupal</a>. Si non sabe qué significa isto, posiblemente a mellor idea sexa contactar co seu proveedor de aloxamiento.

en: Choose your preferred language
gl: Elixir o idioma preferido

en: Modules missing
gl: Faltan módulos

en: One or more required modules are missing. Please check the error messages and <a href="!url">try again</a>.
gl: Faltan uno ou máis dos módulos necesarios. Debe revisar as mensaxes de erro e <a href="!url">volver a tentalo</a>.

en: Incompatible environment
gl: Entorno incompatible

en: page not found
gl: páxina non atopada

en: The file %file could not be saved, because it exceeds the maximum allowed size for uploads.
gl: Non se puido gardar o ficheiro %file, porque excede o tamaño máximo autorizado para a publicación.

en: Upload Error. Could not move uploaded file (%file) to destination (%destination).
gl: Error ó publicar. Non se pode mover o arquivo (%file) ó destino (%destination).

en: Built-in GD2 toolkit
gl: Utilidade GD2 incluída

en: The built-in GD2 toolkit is installed and working properly.
gl: A utilidade GD2 incluída está instalada e funcionando correctamente.

en: The built-in GD image toolkit requires that the GD module for PHP be installed and configured properly. For more information see <a href="@url">PHP's image documentation</a>.
gl: O xogo de ferramentas ingerno GD precisa que esté correctamente instalado e configurado. Ten máis informacion na <a href="@url">documentación para imaxes de PHP</a>.

en: Failure to connect to your MySQL database server. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
gl: Fallo ó conectar co servidor de bases de datos MySQL. MySQL voltou a mensaxe seguinte: %error.<ul><li>¿Está seguro de que o usuario e o contrasinal son correctos?</li><li>¿Está seguro de que escribiu correctamente o nombre da máquina da base de datos?</li><li>¿Está seguro de que o servidor de bases de datos funciona correctamente?</li></ul>Para máis axuda, pode dirigirse ó <a href="http://drupal.org/node/258">manual de instalación e de actualización</a>. Se non está seguro de qué significan estos termos, probablemente deba contactar co proveedor de aloxamiento.

en: We were able to connect to the MySQL database server (which means your username and password are valid) but not able to select your database. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct database name?</li><li>Are you sure the database exists?</li><li>Are you sure the username has permission to access the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
gl: Puidose conectar co servidor de bases de datos MySQL (o que significa que tanto o usuario como o contrasinal son válidos), pero non se puido seleccionar a base de datos. MySQL voltou a mensaxe seguinte: %error. <ul><li>¿Está seguro de que o nome da base de datos é o correcto?</li><li>¿Está seguro de que a base de datos existe?</li><li>¿Está seguro de que o usuario ten permiso para acceder á base de datos?</li></ul> Se quere máis axuda, pode consultar o <a href="http://drupal.org/node/258">manual de instalación e de actualización</a>. Se non está seguro de qué significan estos termos, probablemente deba contactar co seu proveedor de aloxamiento.

en: We were unable to create a test table on your MySQL database server with the command %query. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary MySQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
gl: Non se puido crear unha táboa de proba no servidor de bases de datos MySQL coa orde %query. MySQL votou a seguinte mensaxe de erro: %error.<ul><li>¿Está seguro de que o usuario ten os permisos de MySQL necesarios para crear táboas na base de datos?</li></ul>Se quere máis axuda, pode consultar o <a href="http://drupal.org/node/258">manual de instalación e deactualización</a>. Se no está seguro de qué significan estos termos, probablemente deba contactar co seu proveedor de aloxamiento.

en: We were unable to insert a value into a test table on your MySQL database server. We tried inserting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
gl: Non se puido insertar un valor na taboa de proba no seu servidor de bases de datos MySQL. Tentouse insertar un valor coa orde %query e MySQL voltou o seguinte error: %error.

en: We were unable to update a value in a test table on your MySQL database server. We tried updating a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
gl: Non se puido actualizar un valor na táboa de proba no seu servidor de bases de datos MySQL. Se intentó actualizar un valor con a orden %query e MySQL devolvió o seguinte error: %error.

en: We were unable to lock a test table on your MySQL database server. We tried locking a table with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
gl: Non se puido bloquear unha táboa de proba no seu servidor de bases de datos MySQL. Tentouse bloquear unha táboa coa orde %query e MySQL voltou o seguinte erro: %error.

en: We were unable to unlock a test table on your MySQL database server. We tried unlocking a table with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
gl: Non se puido desbloquear unha táboa de proba no seu servidor de bases de datos MySQL. Tentouse desbloquear unha táboa coa orde %query we MySQL voltou o seguinte erro: %error.

en: We were unable to delete a value from a test table on your MySQL database server. We tried deleting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
gl: Non se puido eliminar un valor na táboa de proba no seu servidor de bases de datos MySQL. Tentouse eliminar un valor coa orde %query e MySQL voltou o seguinte erro: %error.

en: We were unable to drop a test table from your MySQL database server. We tried dropping a table with the command %query and MySQL reported the following error %error.
gl: Non se puido eliminar unha táboa de proba do seu servidor de bases de datos MySQL. Tentouse eliminar unha táboa coa orde %query e MySQL voltou o seguinte erro: %error.

en: Failure to connect to your PostgreSQL database server. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li><li>Are you sure you typed the correct database name?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
gl: Fallou ó conectar co servidor de bases de datos PostgreSQL. PostgreSQL voltou a mensaxe seguinte: %error.<ul><li>¿Está seguro de que o usuario e o contrasinal son correctos?</li><li>¿Está seguro de que escribiu correctamente o nome da máquina da base de datos?</li><li>¿Está seguro de que o servidor de bases de datos funciona correctamente?</li></ul>Para máis axuda, pode dirixirse ó <a href="http://drupal.org/node/258">manual de instalación e de actualización</a>. Se non está seguro de qué significan estos termos, probablemente deba contactar co proveedor de aloxamento.

en: We were unable to create a test table on your PostgreSQL database server with the command %query. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary PostgreSQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
gl: Non se puido crear unha táboa de proba no servidor de bases de datos PostgreSQL coa orde %query. PostgreSQL voltou a seguinte mensaxe de erro: %error.<ul><li>¿Está seguro de que o usuario ten os permisos de PostgreSQL necesarios para crear táboas na base de datos?</li></ul>Se quere máis axuda, pode consultar o <a href="http://drupal.org/node/258">manual de instalación e deactualización</a>. Se non está seguro de qué significan estos termos, probablemente deba contactar co seu proveedor de aloxamiento.

en: We were unable to insert a value into a test table on your PostgreSQL database server. We tried inserting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
gl: Non se puido inserir un valor nunha táboa de proba no seu servidor de bases de datos PostgreSQL. Tentouse inserir un valor coa orde %query e PostgreSQL voltou o seguinte erro: %error.

en: We were unable to update a value in a test table on your PostgreSQL database server. We tried updating a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
gl: Non se puido actualizar un valor nunha táboa de proba no seu servidor de bases de datos PostgreSQL. Tentouse actualizar un valor coa orde %query e PostgreSQL voltou o seguinte erro: %error.

en: We were unable to lock a test table on your PostgreSQL database server. We tried locking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
gl: Non se puido bloquear unha táboa de proba no seu servidor de bases de datos PostgreSQL. Tentouse bloquear unha táboa con a orden %query e PostgreSQL devolvió o seguinte error: %error.

en: We were unable to unlock a test table on your PostgreSQL database server. We tried unlocking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
gl: Non se puido desbloquear unha táboa de proba no seu servidor de bases de datos PostgreSQL. Tentouse desbloquear unha táboa con a orden %query e PostgreSQL devolvió o seguinte error: %error.

en: We were unable to delete a value from a test table on your PostgreSQL database server. We tried deleting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
gl: Non se puido eliminar un valor en unha táboa de proba no seu servidor de bases de datos PostgreSQL. Tentouse eliminar un valor con a orden %query e PostgreSQL devolvió o seguinte error: %error.

en: We were unable to drop a test table from your PostgreSQL database server. We tried dropping a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error %error.
gl: Non se puido eliminar unha táboa de proba de su servidor de bases de datos PostgreSQL. Tentouse eliminar unha táboa con a orden %query e PostgreSQL devolvió o seguinte error: %error.

en: The language %locale has been created and can now be used to import a translation. More information is available in the <a href="@locale-help">help screen</a>.
gl: Creouse o idioma %locale, e agora pódese utilizar para importar unha traducción. Hai máis información dispoñible na <a href="@locale-help ">pantalla de axuda</a>.

en: The language %locale has been created.
gl: Creouse a lingua %locale.

en: The %language language (%locale) has been created.
gl: Creouse a lingua %language (%locale).

en: Language list
gl: Lista de linguas

en: Select your language here, or add it below, if you are unable to find it.
gl: Selecciona a túa lingua aquí, ou engádea embaixo se non a podes atopar na lista.

en: Commonly this is an <a href="@iso-codes">ISO 639 language code</a> with an optional country code for regional variants. Examples include "en", "en-US" and "zh-cn".
gl: Normalmente, trátase dun <a href="@iso-codes">código de idioma ISO 639</a>, cun código de país opcional para as variantes rexionais. Por exemplo, «es», «es-ES», «en», «en-US» y «zh-cn».

en: Name of the language. Will be available for translation in all languages.
gl: Nome da lingua. Estará dispoñible para a traducción en tódolos idiomas.

en: A gettext Portable Object (.po) file.
gl: Un ficheiro de obxecto portable (.po) de gettext.

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, then it will be added.
gl: Escolle a lingua na que queres importar as traduccións. Se escolles unha lingua que non esté dada de alta, será creada.

en: Select the language you would like to export in gettext Portable Object (.po) format.
gl: Selecciona a lingua que queres exportar en formato "Portable Object" (.po) de gettext.

en: Generate a gettext Portable Object Template (.pot) file with all the interface strings from the Drupal locale database.
gl: <p>Xerar un modelo "Portable Object Template" (.pot) con tódolos textos da interface de Drupal.</p>

en: Strings to search for
gl: Textos a buscar

en: All strings in that language
gl: Tódolos textos nesa lingua

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings and %update strings were updated.
gl: A traducción importouse correctamente. Traducíronse %number cadeas e actualizáronse %update.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added and %update updated.
gl: Ficheiro %file importado en %locale: Engadíronse %number traduccións, actualizáronse %update.

en: Locales
gl: Localizacións

en: Singhalese
gl: Cingalés

en: Edit primary links
gl: Editar vínculos primarios

en: !title by !name
gl: !title por !name

en: Users can view the latest news chronologically in the <a href="@aggregator">main news aggregator display</a> or by <a href="@aggregator-sources">source</a>. Administrators can add, edit and delete feeds and choose how often to check for newly updated news for each individual feed. Administrators can also tag individual feeds with categories, offering selective grouping of some feeds into separate displays. Listings of the latest news for individual sources or categorized sources can be enabled as blocks for display in the sidebar through the <a href="@admin-block">block administration page</a>. The news aggregator requires cron to check for the latest news from the sites to which you have subscribed. Drupal also provides a <a href="@aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all of your subscribed feeds.
gl: Os usuarios poden ver as últimas novas cronolóxicamente na <a href="@aggregator">pantalla principal do agregador de novas</a> ou por <a href="@aggregator-sources">orixes</a>. Os administradores poden engadir, editar e eliminar orixes e elexir a frecuencia coa que se comproba se hai actualizacións en cada orixe. Os administradores tamén poden clasificar as orixes por categorías, ofrecendo así unha agrupación selectiva de orixes en pantallas diferentes. Pódense activar os listados das últimas novas para orixes ou para categorías de orixes na barra lateral, mediante a <a href="@admin-block">páxina de administración de bloques</a>. O agregador de novas necesita que cron consulte se hai novas recentes nos sitios ós que esté suscrito. Drupal tamén proporciona un <a href="@aggregator-opml">arquivo OPML lexible por máquinas</a> con tódolas orixes ás que está suscrito.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@aggregator">Aggregator page</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler o manual de configuración e personalización da

en: Thousands of sites (particularly news sites and weblogs) publish their latest headlines and/or stories in a machine-readable format so that other sites can easily link to them. This content is usually in the form of an <a href="http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss">RSS</a> feed (which is an XML-based syndication standard). To display the feed or category in a block you must decide how many items to show by editing the feed or block and turning on the <a href="@block">feed's block</a>.
gl: Miles de sitios (máis concretamente, sitios de novas e weblogs) publican os seus titulares e/ou historias máis recentes nun formato lexible polas máquinas para que outros sitios poidan enlazar fácilmente con eles. Este contido soe ter a forma dun orixe <a href="http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss">RSS</a> (que é un estándar de distribución en XML). Para mostrar a orixe ou a categoría nun bloque ten que decidir cantos elementos deben ser visibles editando a origen ou o bloque e activando o <a href="@block">bloque de orixe</a>.

en: Add a site that has an RSS/RDF/Atom feed. The URL is the full path to the feed file. For the feed to update automatically you must run "cron.php" on a regular basis. If you already have a feed with the URL you are planning to use, the system will not accept another feed with the same URL.
gl: Engadir un sitio que teña unha orixe RSS/RDF/Atom. O URL é a ruta completa ó arquivo coa orixe. Para que a orixe se actualice automáticamente debe lanzar "cron.php" regularmente. Se xa dou de alta unha URL, o sistema non aceptará outra orixe que teña ese mesmo URL.

en: Categories provide a way to group items from different news feeds together. Each news category has its own feed page and block. For example, you could tag various sport-related feeds as belonging to a category called <em>Sports</em>. News items can be added to a category automatically by setting a feed to automatically place its item into that category, or by using the categorize items link in any listing of news items.
gl: As categorías proporcionan unha forma de agrupar diversas fontes de información. Cada categoría de novas ten a sua propia orixe e o seu bloque. Por exemplo, podería etiquetar varias orixes relacionadas co deporte e facer que pertenzan á categoría <em>Deportes</em>. As novas pódense engadir automáticamente a unha categoría se se define unha orixe que poña automáticamente esas novas nesa categoría, ou empregando a ligazón categorizar ítems das listas de novas.

en: Older news items will be automatically discarded. Requires crontab.
gl: As novas anteriores descártanse automaticamente. Precisa crontab.

en: The type of category selection widget which is shown on categorization pages. Checkboxes are easier to use; a multiple selector is good for working with large numbers of categories.
gl: O elemento visual do tipo de selección de categoría que se amosa nas páxinas de categorización. As casillas de verificación son máis fáciles de usar. O selector múltiple é bo cando se traballa cun gran número de categorías.

en: New items in this feed will be automatically filed in the checked categories as they are received.
gl: Os elementos novos nesta orixe arquivaranse nas categorías que estén marcadas para recibilas.

en: A blog is a regularly updated journal or diary made up of individual posts shown in reversed chronological order. Each member of the site may create and maintain a blog.
gl: Un blogue é unha especie de diario actualizado regularmente e composto de envíos individuais que se mostran en orde cronolóxico inverso. Un blogue está estreitamente ligado ó seu autor, polo que cada usuario ten o seu propio blogue.

en: Read @username's latest blog entries.
gl: Leer as últimas entradas no blogue de @username's.

en: The blog module allows registered users to maintain an online weblog (commonly known as a blog), often referred to as an online journal or diary. Blogs are made up of individual posts that are time stamped and are typically viewed by date as you would a diary. Blogs often contain links to web pages users have read and/or agree/disagree with.
gl: O módulo blog permite que os usuarios rexistrados xestionen un weblog online (o que se soe coñecer como blogue), ó que tamén se pode denominar diario na rede ou diario. Os blogues compoñense de envíos individuais con un selo de tempo e soense ver por fechas, ó igual que un diario. Os blogues soen ter ligazóns a páxinas web que os usuarios leron e coas que están de acordo ou non.

en: The blog module adds a <em>user blogs</em> navigation link to the site, which takes any visitor to a page that displays the most recent blog entries from all the users on the site. The navigation menu has a <em>create a blog entry</em> link (which takes you to a submission form) and a <em>view personal blog</em> link (which displays your blog entries as other people will see them). The blog module also creates a <em>recent blog posts</em> block that can be enabled.
gl: O módulo blogue engade unha ligazón de navegación <em>blogues de usuarios</em> ó sitio, que leva a calquer visitante a unha páxina que mostre as entradas máis recentes nos blogues de tódolos usuarios do sitio. No menú de navegación ten unha ligazón <em>crear unha entrada de blogue</em> (que lle leva a un formulario de envío) e unha ligazón <em>blogue personal</em> (que mostra as entradas ó seu blogue tal e como as verían os demáis).  O módulo blogue tamén crea un bloque <em>envíos recentes a blogues</em>, que se pode activar.

en: If a user has the ability to post blogs, then the import module (news aggregator) will display a blog-it link next to each news item in its lists. Clicking on this takes the user to the blog submission form, with the title, a link to the item, and a link to the source into the body text already in the text box, ready for the user to add a comment or explanation. This actively encourages people to add blog entries about things they see and hear elsewhere in the website and from your syndicated partner sites.
gl: Se un usuario ten a posibilidade de publicar blogs, o módulo de importación (agregador de novas) mostrará unha ligazón "bloguéao" ao carón de cada noticia nas súas listas. Se se preme, o usuario vai para o formulario de publicación, co título, unha ligazón para a noticia e unha ligazón para a fonte no corpo do texto xa na caixa de texto, preparada para que o usuario engada un comentario ou explicación. Isto motiva activamente aos usuarios a engadir entradas no blog sobre cousas que ven ou escoitan noutras partes do sitio web e para os sitios sindicados.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@blog">Blog page</a>.
gl: Para máis información consulta a guía de configuración e personalización <a href="@blog">páxina dos Blogues</a>.

en: edit own blog
gl: editar o blog propio

en: @type: updated %title using blog API.
gl: @tipo: anovado %title empregando a API de blogue.

en: Blog APIs
gl: APIs do Blogue

en: Configure which content types and engines external blog clients can use.
gl: Configurar qué tipo de contido e qué motores externos poden empregar.

en: A book is a collaborative writing effort: users can collaborate writing the pages of the book, positioning the pages in the right order, and reviewing or modifying pages previously written. So when you have some information to share or when you read a page of the book and you didn't like it, or if you think a certain page could have been written better, you can do something about it.
gl: Un libro é un esforzo colaborativo de escritura: os usuarios poden colaborar escribindo as páxinas do libro, ubicando as páxinas no sitio correcto, e revisando ou modificando as páxinas escritas anteriormente. Por tanto, cando teña que compartir unha información en concreto ou cando esté lendo unha páxina do libro que non lle guste, ou pense que algunha páxina pode estar mellor escrita, pode facer algo para remedialo.

en: Manage site's books and orphaned book pages.
gl: Xestiona os libros do sitio e as páxinas orfas.

en: The parent section in which to place this page. Note that each page whose parent is &lt;top-level&gt; is an independent, top-level book.
gl: A sección pai na que ubicar esta páxina. Teña en conta que cada páxina cuxo cai sexa o &lt;top-level&gt; é un libro de nivel superior independente.

en: The parent that this page belongs in.
gl: O pai á que pertence esta páxina.

en: The parent page in the book.
gl: A páxina pai no libro.

en: An explanation to help other authors understand your motivations to put this post into the book.
gl: Unha explicación para que outros autores comprendan as súas motivacións para incluir este envío no libro.

en: The post has been added to the book.
gl: O envío engadiuse ao libro.

en: book
gl: libro

en: Updated orphan book pages.
gl: Páxinas do libro orfas actualizadas.

en: The <em>book</em> module is suited for creating structured, multi-page hypertexts such as site resource guides, manuals, and Frequently Asked Questions (FAQs). It permits a document to have chapters, sections, subsections, etc. Authors with suitable permissions can add pages to a collaborative book,  placing them into the existing document by adding them to a table of contents menu.
gl: O tipo de contido <em>libro</em> amóldase ben á creación de hipertexto estructurado de varias páxinas, como guías de recursos do sitio, manuais e preguntas frecuentes (FAQs). Permite que un documento teña capítulos, seccións, subseccións, etc. Os autores que teñan permiso poden engadir páxinas a un libro colaborativo, ubicándoas no documento existente engadíndoas a un menú de taboa de contido.

en: Book pages have navigation elements at the bottom of the page for moving through the text.  These link to the previous and next pages in the book, as well as a link labeled <em>up</em>, leading to the level above in the structure.  More comprehensive navigation may be provided by enabling the <em>book navigation block</em> on the <a href="@admin-block">block administration page</a>.
gl: As páxinas do libro teñen elementos de navegación ó final de cada páxina para desplazarse polo texto. Estas ligazóns ás páxinas anterior e seguinte do libro, así como a ligazón <em>enriba</em>, leva ó nivel superior da estructura. Pódese proporcionar unha navegación máis intuitiva activando o <em>bloque de navegación do libro</em> na <a href="@admin-block">páxina de administración de block</a>.

en: Posts of type %book are automatically added to the book hierarchy. Users with the <em>outline posts in books</em> permission can also add content of any other type to a book, placing it into the existing book structure through the interface that's available by clicking on the <em>outline</em> tab while viewing that post.
gl: Os envíos do tipo %book engádense automáticamente á xerarquía do libro. Os usuarios con permiso <em>envíos de índices en libros</em> tamén poden engadir contido de calquer tipo que non sexa un libro, ubicándoo na estructura do libro mediante a interface que hai dispoñible ó facer clic na lapela <em>índice</em> mentras está vendo o envío.

en: Administrators can view a list of all books on the <a href="@admin-node-book">book administration page</a>.  In this list there is a link to an outline page for each book, from which is it possible to change the titles of sections, or to change their weight, thus reordering sections. From this administrative interface, it is also possible to determine whether there are any orphan pages - pages that have become disconnected from the rest of the book structure.
gl: Os administradores poden ver unha lista con tódolos libros na <a href="@admin-node-book">páxina de administración de book</a>. Nesta lista hai unha ligazón a unha páxina de índice para cada libro, polo que é posible cambiar os títulos das seccións ou para cambiar o seu peso, isto é, para reordear as seccións. Dende esta interface de administración tamén se pode determinar se hai páxinas orgas (páxinas que desconectaron da estructura do libro).

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@book">Book page</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler o manual de configuración e personalización da <a href="@book">páxina de Libro</a>.

en: The book module offers a means to organize content, authored by many users, in an online manual, outline or FAQ.
gl: O módulo book ofrece unha forma de organizar contido, creado por varios usuarios autores, nun manual en liña, índice ou FAQ.

en: Pages in a book are like a tree. As pages are edited, reorganized and removed, child pages might be left with no link to the rest of the book. Such pages are referred to as "orphan pages". On this page, administrators can review their books for orphans and reattach those pages as desired.
gl: As páxinas dun libro son como unha árbore. A medida que edita, reorganiza e elimina, pode haber páxinas que se queden sen enlazar co resto do libro.  A esas páxinas sóeselle denominar «páxinas orfas».  Os administradores poden revisar se hai páxinas orfas nos libros e facer que as adopten outras páxinas.

en: The outline feature allows you to include posts in the <a href="@book">book hierarchy</a>.
gl: A característica de índice permítelle incluír os envíos na <a href="@book">xerarquía do libro</a>.

en: outline posts in books
gl: envíos de índices en libros

en: create book pages
gl: crear páxinas de libro

en: edit book pages
gl: editar páxinas do libro

en: edit own book pages
gl: edita-las propias páxinas de libro

en: Allows users to collaboratively author a book.
gl: Permite aos usuarios escribir un libro en colaboración.

en: Below is a list of the latest comments posted to your site. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information , 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
gl: Abaixo hai unha lista cos últimos comentarios publicados no sitio. Faga clic no asunto para ver o comentario, no nome do autor para editar a información de usuario do autor, en "editar" para modificar o texto e en "eliminar" para eliminar o envío.

en: The contact module enables the use of both personal and site-wide contact forms, thereby facilitating easy communication within the community. While personal contact forms allow users to contact each other by e-mail, site-wide forms allow community members to contact the site administration from a central location. Users can specify a subject and message in the contact form, and also request that a copy of the e-mail be sent to their own address.
gl: O módulo contact permítelle empregar os fomularios de contacto tanto persoal como da sede web, facilitando unha comunicación sinxela coa comunidade. Os formularios de contacto persoal permiten aos usuarios poñerse en contacto entre si por correo electrónico, mentras que os formularios da sede web permiten que os membros da comunidade póñanse en contacto cos administradores da sede web. Os usuarios poden indicar un asunto e unha mensaxe no formulario de contacto, e tamén solicitar o envío dunha copia do correo ao seu propio enderezo.

en: Users can activate/deactivate their personal contact forms in their account settings. Upon activation, a contact tab will appear in their user profiles. Privileged users such as site administrators are able to contact users even if they have chosen not to enable this feature.
gl: Os usuarios poden activar e desactivar os seus formularios de contacto persoal nas opcións da súa conta. Ademáis da activación, debe aparecer unha solapa de contacto no seu perfil de usuario. Os usuarios privilexiados, coma os administradores da sede web, poden poñerse en contacto cos usuarios aínda que os usuarios non seleccionaran activar esta característica.

en: Note that the contact tab will not appear when a user views his or her own profile; only when viewing another user's profile, if that user's contact form is enabled.
gl: Teña en conta que a lapela contacto pode non aparecer cando un usuario visita o seu propio perfil; só cando se visita o perfil de outro usuario, se o formulario de contacto do usuario está activado.

en: If the menu module is enabled, a menu item linking to the site-wide contact page is added to the navigation block. It is disabled by default, but can be enabled via the <a href="@menu-module">menu management</a> page. Links to the contact page may also be added to the primary and secondary links using the same page.
gl: Se o módulo menu está activado, engádese unha páxina coa opción do menú que enlaza coa páxina de contacto do sitio web no bloque de navegación. De forma predefinida, está desactivado, pero pódese activar mediante a páxina <a href="@menu-module">xestión de menú</a>. Tamén se pode engadir ligazóns á páxina de contacto ás ligazóns primarias e secundarias dende a mesma páxina.

en: For more information, please read the configuration and customization handbook page for the <a href="@contact">contact module</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler o manual de configuración e personalización para o <a href="@contact">módulo de contacto</a>.

en: This page lets you setup <a href="@form">your site-wide contact form</a>. To do so, add one or more categories. You can associate different recipients with each category to route e-mails to different people. For example, you can route website feedback to the webmaster and direct product information requests to the sales department. On the <a href="@settings">settings page</a>, you can customize the information shown above the contact form. This can be useful to provide additional contact information such as your postal address and telephone number.
gl: Esta páxina permítelle configurar o <a href="@form">formulario de contacto para todo o sitio</a>. Para iso, engada unha ou máis categorías. Pode asociar diferentes destinatarios con cada categoría para encamiñar os correos a diferentes personas.  Por exemplo, pode encamiñar a realimentación sobre o sitio ó webmaster e as solicitudes de información do producto ó departamento de ventas. Na <a href="%settings">páxina de opcións</a> pode personalizar a información que se mostra na parte superior do formulario de contacto. Pode ser útil para proporcionar información adicional no formulario de contacto, como a dirección postal e o número de teléfono.

en: The contact form has not been configured.
gl: Non se configurou o formulario de contacto.

en: The Drupal module uses the XML-RPC network communication protocol to connect your site with a central server that maintains a directory of client sites.
gl: O módulo Drupal usa o protocolo de comunicación coa rede XML-RPC para conectar o seu sitio cun servidor central que mantén un cartafol de sitios clientes.

en: <p>Enabling the Drupal module will allow you to:</p>
    <ul>
      <li>register your site with a server, including (optionally) posting information on your installed modules and themes and summary statistics on your number of posts and users, information that can help rank Drupal modules and themes</li>
      <li>enable other sites to register with your site</li>
      <li>allow members on all sites using the Drupal module to log in to your site without registering using their distributed identification</li>
      <li>allow members to log in to any other site that uses the Drupal module, using a login name that looks much like an e-mail address: <em>username@example.com</em></li>
    </ul>
gl: <p>Activar o módulo Drupal permítelle:</p>
    <ul>
      <li>rexistrar o seu sitio cun servidor, incluíndo (opcionalmente) o envío de información sobre os módulos e os temas que ten instalados e estatísticas con resumos do número de envíos e usuarios que ten, información útil para facer un rango dos módulos e dos temas de Drupal</li>
      <li>activar que outros sitios se rexistren co seu</li>
      <li>permitir que os membros doutros sitios que empregan o módulo Drupal ingresen no seu sitio sen ter que rexistrarse, usando a identificación distribuida</li>
      <li>permitir que os membros ingresen noutros sitios que empreguen o módulo Drupal, usando un nome similar a un enderezo de correo-e: <em>usuario@exemplo.com</em></li>
    </ul>

en: The Drupal module administration page allows you to set the xml-rpc server page and other related options.
gl: A páxina de administración do módulo Drupal permítelle definir a páxina do servidor xml-rpc e outras opcións relacionadas con el.

en: <p>If you maintain a directory of sites, you can list them on a page using the <code>drupal_client_page()</code> function. Sample instructions: </p>
    <ul>
      <li>Ensure that you have the page content type enabled, and you can use PHP in an input format.</li>
      <li>Select create content &gt;&gt; page.</li>
      <li>For input format, select PHP code.</li>
      <li>Give the page a title. For body, put:
    <pre>
    &lt;?php
    print drupal_client_page();
    ?&gt;
    </pre>
      <li>Save the page.</li>
    </ul>
gl: <p>Se mantiene un cartafol de sitios, pode mostrar a lista nunha páxina empregando a función <code>drupal_client_page()</code>. Instruccións para conseguirlo:</p>
    <ul>
      <li>Asegurarse de que ten activado o tipo de contido páxina, e de que pode empregar PHP como formato de entrada.</li>
      <li>Seleccionar crear contido &gt;&gt; páxina.</li>
      <li>Como formato de entrada, seleccionar código PHP.</li>
      <li>Proporcionar un título para a páxina. Nun corpo, poñer:
    <pre>
    &lt;?php
    print drupal_client_page();
    ?&gt;
    </pre>
      <li>Gardar a páxina.</li>
    </ul>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@drupal">Drupal page</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler o manual de configuración e personalización da <a href="@drupal">páxina de Drupal</a>.

en: Using this your site can "call home" to another Drupal server. By calling home to drupal.org and sending a list of your installed modules and themes, you help rank projects on drupal.org and so assist all Drupal administrators to find the best components for meeting their needs. If you want to register with a different server, you can change the Drupal XML-RPC server setting -- but the server has to be able to handle Drupal XML. Some XML-RPC servers may present directories of all registered sites. To get all your site information listed, go to the <a href="@site-settings">site information settings page</a> and set the site name, the e-mail address, the slogan, and the mission statement.
gl: Con isto, o seu sitio pode «chamar a casa» a outro servidor Drupal. Ó chamar a casa a drupal.org e enviar unha lista dos módulos e dos temas que ten instalados, axúdase a construir un ranking dos proxectos de drupal.org e tamén proporcionan unha valiosa información a tódolos administradores de Drupal para que atopen os mellores compoñentes que satisfagan as súas necesidades. Se queren rexistrarse con un servidor diferente, pode cambiar as opcións do servidor XML-RPC de Drupal (pero o servidor ten que poder xestionar XML de Drupal). Algúns dos servidores XML-RPC poden presentar cartafoles de tódolos sitios rexistrados. Para que se mostre a información do seu sitio, vaia á <a href="@site-settings">pázina opcións</a> e defina alí o nome do sitio, a dirección de correo electrónico, o eslogan e a frase coa misión.

en: <p><a href="@Drupal">Drupal</a> is the name of the software that powers %this-site. There are Drupal websites all over the world, and many of them share their registration databases so that users may freely log in to any Drupal site using a single <strong>Drupal ID</strong>.</p>
    <p>So please feel free to log in to your account here at %this-site with a username from another Drupal site. The format of a Drupal ID is similar to an e-mail address: <strong>username</strong>@<em>server</em>. An example of a valid Drupal ID is <strong>mwlily</strong>@<em>drupal.org</em>.</p>
gl: <p><a href="@Drupal">Drupal</a> é o nome do software que xestiona %this-site. Hai sitios web con Drupal por todo o mundo, e moitos de eles comparten as súas bases de datos de rexistro para que os usuarios poidan ingresar libremente en calquer sitio con Drupal empregando o mesmo <strong>id. de usuario de Drupal</strong>.</p>
    <p>Por tanto, probe a ingresar coa súa conta aquí, en %this-site, empregando un nome de usuario de outro sitio de Drupal. O formato do id. de drupal é similar a unha dirección de correo electrónico: <strong>usuario</strong>@<em>servidor</em>. Un exemplo de un id. de Drupal válido é <strong>mariaejemplo</strong>@<em>drupal.org</em>.</p>

en: You must set the name of your site on the <a href="@url">administer &raquo; settings &raquo; site information</a> page.
gl: Debes definir o nome do sitio na páxina <a href="@url">administrar &raquo; opcións</a>.

en: You must set an e-mail address for your site on the <a href="@url">site information settings page</a>.
gl: Debes definir a dirección de correo-e para o seu sitio na <a href="@url">páxina de opcións de información do sitio</a>.

en: You must set your site slogan on the <a href="@url">site information settings page</a>.
gl: Debes def un eslogan do sitio na <a href="@url">páxina de configuración da información do sitio</a>.

en: You must set your site mission on the <a href="@url">site information settings page</a>.
gl: Debes poñer

en: Register with a Drupal server
gl: Rexistrarse cun servidor Drupal

en: If enabled, your Drupal site will register itself with the specified Drupal XML-RPC server. For this to work properly, you must set your site's name, e-mail address, slogan and mission statement. When the Drupal XML-RPC server field is set to %drupal-xml-rpc, your web site will register itself with drupal.org. Requires the cron feature to be enabled.
gl: Se está activo, o seu sitio Drupal pódese rexistrar co servidor XML-RPC de Drupal que indique. Para que funcione ben, ten que definir o nome do sitio, a dirección de correo electrónico, o eslogan e a frase coa misión. Cando o campo «Servidor XML-RPC de Drupal» esté definido como %drupal-xml-rpc, o seu sitio web pódese rexistrar con drupal.org. Necesita que teña activada a característica cron.

en: Drupal XML-RPC server
gl: Servidor XML-RPC de Drupal

en: The URL of the Drupal XML-RPC server you wish to register with.
gl: A URL do servidor XML-RPC de Drupal co que queira que se rexistre.

en: Send system information
gl: Enviar información do sistema

en: If enabled, your site will send information on its installed components (modules, themes, and theme engines). This information can help in compiling statistics on usage of Drupal projects.
gl: Se está activado, o seu sitio enviará información sobre os seus compoñentes instalados (módulos, temas e motores de temas). Esta información pode servir para recopilar estatísticas sobre o uso dos proxectos de Drupal.

en: Send statistics
gl: Enviar estatísticas

en: If enabled, your site will send summary statistics on the number of registered users and the total number of posts. No private information will be sent. These data help to improve the ranking statistics of Drupal projects.
gl: Se está activado, o seu sitio envía estatísticas co resumo do número de usuarios rexistrados e o número total de envíos. Non se envía información privada. Estes datos axudan a mellorar o rango de estatísticas dos proxectos de Drupal.

en: Allow other Drupal sites to register
gl: Permitir que outros sitios de Drupal se rexistren

en: If enabled, your Drupal site will allow other sites to register with your site and send information to this site. This functionality can be used to maintain a list of related sites.
gl: Se está activado, o seu sitio Drupal permite que outros sitios se rexistren no seu e que envíen información deste sitio. Esta funcionalidade pódese empregar para manter unha listaxe de sitios relacionados.

en: Authentication service
gl: Servizo de autenticación

en: If enabled, your Drupal site will accept logins with the user names of other Drupal sites, and likewise provide authentication for users logging into other Drupal sites, based on their user accounts here.
gl: Se está activado, o seu sitio Drupal acepta ingresos de nomes de usuarios doutros sitios Drupal, e polo tanto, proporciona autenticación para os usuarios que ingresen noutros sitios Drupal, en base ás contas de usuarios que teñan alí.

en: The URL of the default Drupal authentication server. Omit the %http prefix (e.g. drupal.org, www.example.com, etc.). If the authentication service has been enabled, users registered at the server specified here, will not need to append the server to their user name when logging into your site. This enables users to provide a briefer, more familiar username in the login form.
gl: A URL do servidor de autenticación predefinido de Drupal. Omita o prefixo %http (isto é, drupal.org, www.ejemplo.com, etc.). Se o servizo de  autenticación foi activado, especifícanse aquí os usuarios rexistrados e non se precisa engadir o servidor ó nome de usuario ó ingresar no sitio. Permite que os usuarios traballen con un nome de usuario máis breve e familiar no formulario de ingreso.

en: Only accept remote logins from the above specified default authentication server and not from any other server. Useful when an external system is the solitary authority on user accounts for this site. A common usage is to enable this setting and also enable an authentication module which talks to your company's directory server.
gl: Sólo acepta os ingresos remotos do servidor de autenticación predefinido que se indica e non de ningún outro servidor. Útil cando un sistema externo é a única autoridade sobre las cuentas dos usuarios do sitio. Un uso frecuente é activar esta opción e permitir que o módulo de autenticación só poida falar co servidor de cartafol da empresa.

en: Ping from %name (%link).
gl: Ping desde %name (%link).

en: Handling ping request
gl: Xestionar as peticións de ping

en: Failed to notify %server; error code: %errno; error message: %error_msg.
gl: Fallou ao notificar a %server; código de erro: %errno; mensaxe de erro: %error_msg.

en: Sites registry
gl: Rexistro de sitios

en: Register with another Drupal site (drupal.org by default) for statistics sharing, or set up your server to be a central server for registrations.
gl: Rexistrarse con outros sitios de Drupal (de forma predefinida, drupal.org) para compartir estatísticas, ou configurar un servidor para que exerza de servidor central para os rexistros.

en: Distributed authentication
gl: Autentificación distribuida

en: client ping
gl: ping ao cliente

en: server ping
gl: ping ao servidor

en: Lets you register your site with a central server and improve ranking of Drupal projects by posting information on your installed modules and themes
gl: Permítelle rexistrar o seu sitio web con un servidor central e mellorar o ránking dos proxectos de Drupal enviando información, os módulos e os temas instalados

en: The filter module allows administrators to configure  text input formats for the site. For example, an administrator may want a filter to strip out malicious HTML from user's comments. Administrators may also want to make URLs linkable even if they are only entered in an unlinked format.
gl: O módulo filter permítelle que os administradores configuren formatos de entrada de texto para el sitio. Por exemplo, un administrador pode querer un filtro para desmontar o HTML pernicioso dos comentarios do usuario. Los administradores tamén poen querer convertir os URLs en ligazóns aínda que se escribira o código para enlazar.

en: Users can choose between the available input formats when creating or editing content. Administrators can configure which input formats are available to which user roles, as well as choose a default input format. Administrators can also create new input formats. Each input format can be configured to use a selection of filters.
gl: Os usuarios poden elexir entre os formatos de entrada dispoñibles cando vaian a crear ou editar contido.  Os administradores poden configurar qué formatos de entrada están dispoñibles e para qué roles de usuarios, así como elexir un formato de entrada predefinido. Os administradores tamén poden crear formatos de entrada novos. Cada formato de entrada pódese configurar para que empregue unha selección de filtros.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@filter">Filter page</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler o manual de configuración e personalización da <a href="@filter">páxina de Foro</a>.

en: 
    <p><em>Input formats</em> define a way of processing user-supplied text in Drupal. Every input format has its own settings of which <em>filters</em> to apply. Possible filters include stripping out malicious HTML and making URLs clickable.</p>
    <p>Users can choose between the available input formats when submitting content.</p>
    <p>Below you can configure which input formats are available to which roles, as well as choose a default input format (used for imported content, for example).</p>
    <p>Note that (1) the default format is always available to all roles, and (2) all filter formats can always be used by roles with the "administer filters" permission even if they are not explicitly listed in the Roles column of this table.</p>
gl: 
    <p>Os <em>formatos de entrada</em> definen unha maneira de procesar o texto tecleado polos usuarios en Drupal. Cada formato de entrada ten as súas opcións acerca de que <em>filtros</em> aplicar. Os posibles filtros inclúen eliminar HTML malicioso ou converter en enlaces as URLs tecleadas.</p>
     <p>Os usuarios poden escoller entre os formatos de entrada dispoñibles cando se envían contidos.</p>
     <p>Embaixo pódese configurar que formatos de entrada están dispoñibles para que roles, así como escoller un formato de entrada por defecto (usado para os contidos que son importados, por exemplo).</p>
    <p>Teña en conta que (1) o formato por defecto sempre está dispoñible para tódolos roles, e (2) tódolos formatos de filtros pódenos empregar sempre os roles con permiso para "administrar filtros", aínda que non se atopen listados explicitamente na columna Roles da táboa.</p>

en: 
    <p>Every <em>filter</em> performs one particular change on the user input, for example stripping out malicious HTML or making URLs clickable. Choose which filters you want to apply to text in this input format.</p>
    <p>If you notice some filters are causing conflicts in the output, you can <a href="@rearrange">rearrange them</a>.</p>
gl: 
    <p>Cada <em>filtro</em> realiza un cambio en particular sobre a entrada do usuario, por exemplo, desenmascarar HTML pernicioso ou facer que se poida facer clic nas URLs. Elixa qué filtros quere aplicar ao texto para este formato de entrada.</p>
    <p>Se advirte que algúns filtros están causando conflictos na saída, pode <a href="@rearrange">reordenalos</a>.</p>

en: 
    <p>Because of the flexible filtering system, you might encounter a situation where one filter prevents another from doing its job. For example: a word in an URL gets converted into a glossary term, before the URL can be converted in a clickable link. When this happens, you will need to rearrange the order in which filters get executed.</p>
    <p>Filters are executed from top-to-bottom. You can use the weight column to rearrange them: heavier filters "sink" to the bottom.</p>
gl: 
    <p>Debido ó flexible sistema de filtrado, pode atoparse con unha situación na que un filtro evite que outro faga o seu traballo. Por exemplo, unha palabra que se atope dentro dunha URL convirtese nun término do glosario, antes de que o URL se convirta nunha ligazón. Cando ocorre isto, ten que revisala orde na que se procesan os filtros.</p>
    <p>Os filtros procésanse de arriba a abaixo. Pode empregar a columna de peso para reordenalos: os filtros máis pesados "afúndense" ata a zona inferior.</p>

en: Configure how content input by users is filtered, including allowed HTML tags, PHP code tags. Also allows enabling of module-provided filters.
gl: Configura cómo se filtra o contido introducido polos usuarios, entre o que se inclúen as etiquetas HTML permitidas, as etiquetas de código PHP. También permite a activación dos filtros proporcionados polo módulo.

en: !format input format
gl: Formato de entrada !format

en: 
    <h4>Using custom PHP code</h4>
    <p>If you know how to script in PHP, Drupal gives you the power to embed any script you like. It will be executed when the page is viewed and dynamically embedded into the page. This gives you amazing flexibility and power, but of course with that comes danger and insecurity if you do not write good code. If you are not familiar with PHP, SQL or with the site engine, avoid experimenting with PHP because you can corrupt your database or render your site insecure or even unusable! If you do not plan to do fancy stuff with your content then you are probably better off with straight HTML.</p>
    <p>Remember that the code within each PHP item must be valid PHP code - including things like correctly terminating statements with a semicolon. It is highly recommended that you develop your code separately using a simple test script on top of a test database before migrating to your production environment.</p>
    <p>Notes:</p><ul><li>You can use global variables, such as configuration parameters, within the scope of your PHP code but remember that global variables which have been given values in your code will retain these values in the engine afterwards.</li><li>register_globals is now set to <strong>off</strong> by default. If you need form information you need to get it from the "superglobals" $_POST, $_GET, etc.</li><li>You can either use the <code>print</code> or <code>return</code> statement to output the actual content for your item.</li></ul>
    <p>A basic example:</p>
    <blockquote><p>You want to have a box with the title "Welcome" that you use to greet your visitors. The content for this box could be created by going:</p>
    <pre>
      print t("Welcome visitor, ... welcome message goes here ...");
    </pre>
    <p>If we are however dealing with a registered user, we can customize the message by using:</p>
    <pre>
      global $user;
      if ($user->uid) {
        print t("Welcome $user->name, ... welcome message goes here ...");
      }
      else {
        print t("Welcome visitor, ... welcome message goes here ...");
      }
    </pre></blockquote>
    <p>For more in-depth examples, we recommend that you check the existing Drupal code and use it as a starting point, especially for sidebar boxes.</p>
gl: 
    <h4>Empregrar código PHP propio</h4>
    <p>Se sabe programar en PHP, Drupal dalle a opción de incrustar os guións que queira. Executaranse cando se mostre a páxina e incrustaranse dinámicamente na mesma. Esto supón unha asombrosa flexibilidade e potencia, pero tamén implica perigo e inseguridade si non se escribe un bo código. Se non está moi familiarizado con PHP, SQL ou co motor do sitio, evite experimentar con PHP porque pode corromper a base de datos ou facer que o seu sitio vólvase inseguro ou incluso inutilizable. Se non pensa facer virguerías co seu contido, quizáis o máis razonable sexa empregar simplemente HTML.</p>
    <p>Lembre que o código de cada elemento PHP debe ser válido, polo que as sentenzas deben terminar correctamente con un punto e coma. Recoméndase encarecidamente que desenrrole o código de forma independente empregando un guión de proba sobre unha base de datos de proba antes de migrar ó entorno de producción.</p>
    <p>Avisos:</p><ul><li>Pode empregar variables globais, como parámetros de configuración, dentro do seu código PHP, pero lembre que as variables globais conservarán o valor que vostede lle indique no seu código no que execute despois o motor.</li><li>register_globals está definido como <strong>off</strong> de forma predefinida. Se precisa información do formulario, terá que obtela de superglobals, $_POST, $_GET, etc.</li><li>Pode empgrear as sentenzas <code>print</code> ou <code>return</code> para volcar á pantalla o contido real do ítem.</li></ul>
    <p>Un exemplo básico:</p>
    <blockquote><p>Quere ter un bloque co título Benvido para dar a benvida aos seus visitantes. O contido para este bloque podese crear así:</p>
    <pre>
      print t(Benvido, visitante, ... aquí vai a mensaxe de benvida ...);
    </pre>
    <p>Se se pode tratar de un usuario registrado, pódese personalizar a  mensaje empgreando:</p>
    <pre>
      global $user;
      if ($user->uid) {
        print t(Benvido, $user->name, ... aquí vai a mensaxe de bienvenida ...);
      }
      else {
        print t(Benido, visitante, ... aquí vai a mensaxe de benvida ...);
      }
    </pre></blockquote>
    <p>Se quere acceder a exemplos máis complexos, recomendámoslle que se dirixa ó código de Drupal e o use como punto de partida, en especial para los bloques dos laterais.</p>

en: Allows you to restrict if users can post HTML and which tags to filter out.
gl: Permite restrinxir se os usuarios poden enviar HTML, e que etiquetas filtrar.

en: Runs a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
gl: Executa un anaco de código PHP. O uso deste filtro debería estar restrinxido a administradores soamente!.

en: 
      <h2>Help topics</h2>
      <p>Help is available on the following items:</p>
      !help_pages
      <h2>Glossary of Drupal terminology</h2>
      <dl>
       <dt>Block</dt><dd>A small box containing information or content placed in a region of a web page (e.g. in a sidebar, below or above the content, or in any other region the current theme allows).</dd>
       <dt>Comment</dt><dd>Text attached to a post intended to clarify, explain, criticize, or express an opinion on the original post.</dd>
       <dt>Node</dt><dd>The basic unit of content in Drupal, often referred to as a "post". All content that can be created using the "create content" menu is a node. Keep in mind that comments, blocks, and users are <em>not</em> nodes.</dd>
       <dt>Published</dt><dd>A post that is viewable by every visitor of the site, regardless of whether he is logged in (see also "Unpublished").</dd>
       <dt>Role</dt><dd>A classification users are placed into for the purpose of setting users' permissions. A user receives the combined permissions of all roles to which he or she is subscribed.</dd>
       <dt>Taxonomy</dt><dd>A categorization system that allows the building of complex hierarchial or relational structures and tagging of content (see <a href="@taxonomy">taxonomy help</a>).</dd>
       <dt>Unpublished</dt><dd>A post that is only viewable by administrators and moderators.</dd>
       <dt>User</dt><dd>A person who has an account at your Drupal site, and is currently logged in with that account.</dd>
       <dt>Visitor</dt><dd>A person who does not have an account at your Drupal site or a person who has an account at your Drupal site but is <em>not</em> currently logged in with that account. A visitor is also called an "anonymous user".</dd>
      </dl>
gl: 
      <h2>Temas de axuda</h2>
      <p>Hai axuda dispoñible para os seguintes ítems:</p>
      !help_pages
      <h2>Glosario de terminoloxía de Drupal</h2>
      <dl>
       <dt>Bloque</dt><dd>Un pequeno diálogo que contén información ou contido ubicado nunha rexión dunha páxina web (por exemplo, nun lateral, debaixo ou enriba do contido ou en calquer outra rexión que admita o tema).</dd>
       <dt>Comentario</dt><dd>Texto que se adxinta a un envío para clarificar, explicar, criticar ou expresar una opinión sobre o envío orixinal.</dd>
       <dt>Nodo</dt><dd>A unidade básica de contido en Drupal, á que se soe facer referencia como "envío". Todo o contido que se pode crear co menú "crear contido" é un nodo. Teña en conta que os comentarios, os bloques  os usuarios <em>non</em> son nodos.</dd>
       <dt>Publicado</dt><dd>Un envío que pode ver cada visitante do sitio, sen ter en conta se ingresou (vexa tamén "Non publicado").</dd>
       <dt>Rol</dt><dd>Una clasificación dos usuarios que facilita a asignación de permisos. Un usuario recibe os permisos de tódolos roles ós que pertence.</dd>
       <dt>Taxonomía</dt><dd>Un sistema de categorización que permite construir estructuras xerárquicas ou relacionais complexas e tamén etiquetar o contenido (vexa a <a href="@taxonomy">axuda da taxonomía</a>).</dd>
       <dt>No publicado</dt><dd>Un envío que sólo pueden ver los administradores y los moderadores.</dd>
       <dt>Usuario</dt><dd>Una persona que tiene una cuenta en un sitio con Drupal y que ha ingresado con esa cuenta.</dd>
       <dt>Visitante</dt><dd>Una persona que no tiene una cuenta en su sitio con Drupal o una persona que tiene una cuenta pero que en ese momento <em>no</em> ha ingresado con esa cuenta. Al visitante también se le llama "usuario anónimo".</dd>
      </dl>

en: <p>This guide explains what the various modules in <a href="@Drupal">Drupal</a> do and how to configure them. Additionally, you will find a glossary of basic Drupal terminology to help get you started.</p>
    <p>It is not a substitute for the <a href="@handbook">Drupal handbook</a> available online and should be used in conjunction with it. The online reference handbook might be more up-to-date and has helpful user-contributed comments. It is your definitive reference point for all Drupal documentation.</p>
gl: <p>Esta guía explica cómo funcionan e cómo se configuran os módulos de <a href="@Drupal">Drupal</a>. Ademáis, pode atopar un glosario coa terminoloxía básica de Drupal para axudarlle nos seus comezos.</p>
    <p>Non é un sustituto para o <a href="@handbook">manual de Drupal</a> que está dispoñible na rede, senón un complemento. O manual de referenza da web pode estar máis actualizado e ser más útil grazs ós comentarios dos usuarios. Debe ser a sua referenza definitiva entre a documentación de Drupal.</p>

en: The help module displays context sensitive help information. Users can learn how to use modules and accomplish tasks quicker with less errors by clicking on links in provided by the help module.
gl: O módulo de axuda amosa a axuda como información contextual sensible. Os usuarios poden aprender como realizan os módulos as tarefas de maneira rápida e con menos erros se premen nas ligazóns que proporciona o módulo de axuda.

en: <p>Modules can make documentation available to other modules with this module. All user help should be presented using this module. Some examples of help: </p>
    <ul>
    <li>The module's help text, displayed on the <a href="@help">help page</a> and through the module's individual help link.</li>
    <li>More elaborate help text on sites a module defines.</li>
    <li>The help for a distributed authorization module (if applicable).</li>
    </ul>
gl: <p>Os módulos poden facer que a sua documentación esté dispoñible para outros módulos. Toda a axuda do usuario se debe presentar empregando este módulo. Algúns exemplos de axuda: </p>
    <ul>
    <li>O texto de axuda do módulo, que se mostra na <a href="@help">páxina de axuda</a> e mediante a ligazón de axuda do propio módulo.<li>
    <li>Un texto de axuda máis elaborado no sitio que defina o módulo.</li>
    <li>A ayuda para un módulo de autorización distribuido (se é aplicable).</li>
    </ul>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@help">Help page</a>.
gl: Se quere máis información lea o manual de configuración e personalización na <a href="@help">páxina de Axuda</a>.

en: The legacy module provides legacy handlers for upgrades from older installations. These handlers help automatically redirect references to pages from old installations and prevent <em>page not found</em> errors for your site.
gl: O módulo legacy proporciona xestores de herdanza para as actualizacións dende instalacións antigas. Estes xestores axuda a redireccionar as referencias a páxinas automaticamente dende insalacións antigas e así previr erros de <em>páxina non atopada</em> no teu sitio.

en: The legacy module handles legacy style taxonomy page, taxonomy feed, and blog feed paths. It also handles URL upgrades from Drupal 4.1. It rewrites old-style URLs to new-style URLs (clean URLs).
gl: O módulo legacy proporciona xestores de herdanza para as actualizacións. Estos xestores axúdanlle a redirixir automáticamente as referencias ás páxinas das instalacións antigas e evitan que xurdan no sitio errores do tipo <em>páxina non atopada</em>.

en: <p>Example Mappings:</p>
    <ul>
    <li><em>taxonomy/page/or/52,97</em> to <em>taxonomy/term/52+97</em>.</li>
    <li><em>taxonomy/feed/or/52,97</em> to <em>taxonomy/term/52+97/0/feed</em>.</li>
    <li><em>blog/feed/52</em> to <em>blog/52/feed</em>.</li>
    <li><em>node/view/52</em> to <em>node/52</em>.</li>
    <li><em>book/view/52</em> to <em>node/52</em>.</li>
    <li><em>user/view/52</em> to <em>user/52</em>.</li>
    </ul>
gl: <p>Exemplos de mapeo:</p>
    <ul>
    <li><em>taxonomy/page/or/52,97</em> a <em>taxonomy/term/52+97</em>.</li>
    <li><em>taxonomy/feed/or/52,97</em> a <em>taxonomy/term/52+97/0/feed</em>.</li>
    <li><em>blog/feed/52</em> a <em>blog/52/feed</em>.</li>
    <li><em>node/view/52</em> a <em>node/52</em>.</li>
    <li><em>book/view/52</em> a <em>node/52</em>.</li>
    <li><em>user/view/52</em> a <em>user/52</em>.</li>
    </ul>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@legacy">Legacy page</a>.
gl: Se quere máis información lea o manual de configuración e personalización na<a href="@legacy">páxina de Legacy</a>.

en: Legacy filter
gl: Filtro de herdanza

en: Replaces URLs from Drupal 4.1 (and lower) with updated equivalents.
gl: Substitúe URLs de Drupal 4.1 (e menores) cos seus equivalentes actualizados.

en: Legacy
gl: Herdanza

en: Provides legacy handlers for upgrades from older Drupal installations.
gl: Proporciona manexadores legacy para actualizacións dende instalacións máis antigas de Drupal.

en: Enables the translation of the user interface to languages other than English.
gl: Activa a traducción da interface de usuario a linguas distintas do Inglés.

en: The human-readable name of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page. It is recommended that this name begins with a capital letter and consists only of letters, numbers, and <strong>spaces</strong>. This name must be unique to this content type.
gl: O nome lexible polos humanos deste tipo de contido. Este texto se mostra como parte da lista na páxina <em>crear contido</em>. Se recomenda que este nome comece con unha letra maiúscula e que conste só de letras, números e <strong>espacios</strong>. Este nome debe ser único para este tipo de contido.

en: The machine-readable name of this content type. This text will be used for constructing the URL of the <em>create content</em> page for this content type. This name may consist of only of lowercase letters, numbers, and underscores. Dashes are not allowed. Underscores will be converted into dashes when constructing the URL of the <em>create content</em> page. This name must be unique to this content type.
gl: O nome lexible pola máquina de este tipo de contido. Este texto emprégase para construir a URL da páxina <em>crear contido</em> para este tipo de contido. Este nome pode constar só de letras minúsculas, números e guións baixos. Os guións non se admiten. Os guións baixos convírtense en guións cando se constrúe a URL da páxina <em>crear contido</em>. Este nome debe ser único para este tipo de contido.

en: Submission form
gl: Formulario de envío

en: All content in a website is stored and treated as <b>nodes</b>. Therefore nodes are any postings such as blogs, stories, polls and forums. The node module manages these content types and is one of the strengths of Drupal over other content management systems.
gl: Todo o contido dunha sede web almacénase e trátase como <b>nodos</b>. Polo tanto, os nodos son calquer tipo de envío como bitácoras, historias, enquisas e foros. O módulo nodo xestiona estes tipos de contido e é un dos puntos fortes de Drupal frente a outros sistemas de xestión de contido.

en: Treating all content as nodes allows the flexibility of creating new types of content. It also allows you to painlessly apply new features or changes to all content. Comments are not stored as nodes but are always associated with a node.
gl: Tratar todo o contido como nodos permite a flexibilidade de crear tipos novos de contido. Tamén permite aplicar facilmente novas características ou cambios a todo o contido. Os comentarios non se almacenan como nodos, pero tamén asócianse sempre cun nodo.

en: <p>Node module features</p>
    <ul>
    <li>The list tab provides an interface to search and sort all content on your site.</li>
    <li>The configure settings tab has basic settings for content on your site.</li>
    <li>The configure content types tab lists all content types for your site and lets you configure their default workflow.</li>
    <li>The search tab lets you search all content on your site</li>
    </ul>
gl: <p>Características do módulo nodo</p>
    <ul>
    <li>A solapa lista proporciona unha interface para procurar e para arranxar todo o contido do seu sitio.</li>
    <li>A solapa configurar opcións ten opcións básicas para o contido do seu sitio.</li>
    <li>A solapa configurar tipos de contido, lista tódolos tipos de contido do seu sitio e permítelle configurar o fluxo de traballo predeterminado</li>
    <li>A solapa procurar permítelle procurar entre o contido do seu sitio.</li>
    </ul>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@node">Node page</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler o manual de configuración e personalización <a href="@node">páxina Node</a>.

en: Enter a simple pattern to search for a post. Words are matched exactly. Phrases can be surrounded by quotes to do an exact search.
gl: Insira un patrón sinxelo para buscar nos envíos. As palabras teñen que coincidir exactamente. As frases téñense que entrecomillar para realizar unha búsqueda exacta.

en: Are you sure you want to rebuild node permissions on the site?
gl: ¿Estás seguro de que queres reconstruir os permisos dos nodos neste sitio?

en: This will wipe all current node permissions and rebuild them based on current settings. Rebuilding the permissions may take a while so please be patient. This action cannot be undone.
gl: Limpa tódolos permisos do nodo actual e reconstrúeos en base ás opcións actuais. A reconstrucción dos permisos pode levar algo de tempo, así que sexa pacente. Esta acción non se pode desfacer.

en: You tried to revert to an invalid revision.
gl: Tentou volver a unha revisión que non é válida.

en: %title has been reverted back to the revision from %revision-date
gl: %title foi devolto á revisión de %revision-date

en: Deletion failed. You tried to delete a non-existing revision.
gl: Fallo no borrado. Vostede intentou borrar una revisión que non existe.

en: Deletion failed. You tried to delete the current revision.
gl: Fallou no borrado. Tenteou eliminar a revisión actual.

en: Deleted %title revision %revision.
gl: Borrouse a revisión %revision de %title

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication. You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.
gl: A versión recortada do seu envío amos cómo se verá cando esté na páxina principal ou cando sexa exportado para distribución a outros sitios web. Pode inseri-lo delimitador "&lt;!--break--&gt;" (sen as comiñas) para especificar onde se ten que parti-lo envío.

en: The %post has been updated.
gl: O %post foi actualizado.

en: <strong>Create your administrator account</strong> To begin, <a href="@register">create the first account</a>. This account will have full administration rights and will allow you to configure your website.
gl: <strong>Cree a sua conta de administrador</strong>. Para empezar, <a href="@register">cree a primeira conta</a>. Esta conta ten tódolos dereitos de administración e permítelle configurar o seu sitio web.

en: The path module enables an extra field for aliases in all node input and editing forms (when users have the appropriate permissions). It also provides an interface to view and edit all URL aliases. The two permissions related to URL aliasing are "administer url aliases" and "create url aliases".
gl: O módulo path activa un campo extra para alias nas entradas de tódolos nodos e formularios de edición (cando os usuarios teñan os permisos adecuados). Tamén proporcionan unha interface para ver e editar tódalas alias de URL. Os dous permisos que están relacionados coas alias de URL son "administrar unha lista de alias de URL" e "engadir alias de url".

en: This module also comes with user-defined mass URL aliasing capabilities, which is useful if you wish to uniformly use URLs different from the default. For example, you may want to have your URLs presented in a different language. Access to the Drupal source code on the web server is required to set up these kinds of aliases.
gl: Este módulo tamén ten a capacidade para definir masivamente alias de URL, que é moi útil se quere empregar URLs distintas das predefinidas. Por exemplo, pode querer que os URLs se presenten nun idioma diferente. Necesítase de acceso ó código fonte do servidor web para configurar estos tipos de alias.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@path">Path page</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler o manual de configuración e personalización <a href="@path">páxina Path</a>.

en: Drupal provides users complete control over URLs through aliasing. This feature is typically used to make URLs human-readable or easy to remember. For example, one could map the relative URL 'node/1' onto 'about'. Each system path can have multiple aliases.
gl: Drupal proporciona ós usuarios un control completo dos URLs a través dos alias.  Esta característica sólese empregar para facer que os URLs sexan máis lexibles ou máis fáciles de recordar. Por exemplo, podríase mapear o URL relativo a "node/1" como "acercade". Cada ruta do sistema pode ter varios alias.

en: The alias %alias is already in use.
gl: O alias %alias xa se está a usar.

en: The ping module is useful for notifying interested sites that your site has changed. It automatically sends notifications (called "pings") to the <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> service to tell it that your site has changed. In turn pingomatic will ping other services such as weblogs.com, Technorati, blo.gs, BlogRolling, Feedster.com, Moreover, etc.
gl: O módulo ping é útil para notificar ós sitios que estén interesados que o seu sitio cambiou. Envía automáticamente notificacións (chamadas "pings") para o servizo <a href"@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> para decirlle que o seu sitio cambióu. Ademáis, pingomatic avisará a outros servizos como weblogs.com, Technorati, blo.gs, BlogRolling, Feedster.com, Moreover, etc.

en: The ping module requires <code>cron</code> or a similar periodic job scheduler to be enabled.
gl: O módulo ping necesita que esté activado <code>cron</code> ou calquer outro planficador de tarefas periódicas.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@ping">Ping page</a>.
gl: Se quere máis información lea o manual de configuración e personalización na<a href="@ping">páxina Ping</a>.

en: The poll module can be used to create simple polls for site users. A poll is a simple multiple choice questionnaire which displays the cumulative results of the answers to the poll. Having polls on the site is a good way to get instant feedback from community members.
gl: O módulo poll pódese empregar para crear enquisas sinxelas para os usuarios do sitio. Unha enquisa é un simple cuestionario con varias opcións, que mostra os resultados acumulados das respostas da enquisa. Ter enquisas no sitio é una boa forma de obter unha información moi valiosa dos membros da comunidad.

en: Users can create a poll. The title of the poll should be the question, then enter the answers and the "base" vote counts. You can also choose the time period over which the vote will run.The <a href="@poll">poll</a> item in the navigation menu will take you to a page where you can see all the current polls, vote on them (if you haven't already) and view the results.
gl: Os usuarios poden crear unha enquisa. O título da enquisa debería ser a pregunta, logo insira as resposta e o número de votos de «base». Tamén pode elexir o período de tempo de vixencia da votación. A opción <a href="@poll">enquisa</a> do menú de navegación lévalle a unha páxina na que pode ver as enquisas actuais, votar nelas (se é que non o fixo xa) e ver os resultados.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@poll">Poll page</a>.
gl: Se quere máis información, lea o manual de configuración e personalización <a href="@poll">páxina Poll</a>.

en: A poll is a multiple-choice question which visitors can vote on.
gl: Unha enquisa é unha pregunta de selección múltiple na que os usuarios poden votar.

en: You are not allowed to vote on this poll.
gl: Ti non estas permitido para votar nesta enquisa.

en: You did not specify a valid poll choice.
gl: Non seleccionaches unha elección valida para a enquisa.

en: The profile module allows you to define custom fields (such as country, real name, age, ...) in the user profile. This permits users of a site to share more information about themselves, and can help community-based sites to organize users around profile fields.
gl: O módulo profile permítelle definir campos personalizados (como país, nome, idade, ...) no perfil do usuario. Isto permite que o usuario dun sitio comparta máis información sobre si mesmo e poida axudar a outros sitios de comunidades a organizar aos seus usuarios según os campos do perfil.

en: <p>The following types of fields can be added to the user profile:</p>
    <ul>
    <li>single-line textfield</li>
    <li>multi-line textfield</li>
    <li>checkbox</li>
    <li>list selection</li>
    <li>freeform list</li>
    <li>URL</li>
    <li>date</li>
    </ul>
gl: <p>Pódense engadir ao perfil do usuario os seguintes tipos de campos:</p>
    <ul>
    <li>campo de texto dunha liña</li>
    <li>campo de texto de varias liñas</li>
    <li>casilla de verificación</li>
    <li>lista de selección</li>
    <li>lista de forma libre</li>
    <il>URL</li>
    <li>data</li>
    </ul>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@profile">Profile page</a>.
gl: Se quere máis información lea o manual de configuración e personalización <a href="@profile">páxina de profile</a>.

en: The search module adds the ability to search for content by keywords. Search is often the only practical way to find content on a large site. Search is useful for finding users and posts by searching on keywords.
gl: O módulo search engade capacidade para buscar contido por palabras. A búsqueda sole ser a única forma práctica de atopar contido nun sitio grande. A búsqueda é útil para encontrar usuarios e envíos, buscando palabras.

en: The search engine works by maintaining an index of the words in your site's content. It indexes the posts and users. You can adjust the settings to tweak the indexing behaviour. Note that the search requires cron to be set up correctly. The index percentage sets the maximum amount of items that will be indexed in one cron run. Set this number lower if your cron is timing out or if PHP is running out of memory.
gl: O motor de búsqueda funciona mantendo un índice coas palabras do contido do seu sitio. Indexa os envíos e os usuarios. Pode axustar as opcións abaixo para mellorar o comportamento da indexación. Teña en conta que a búsqueda precisa que cron esté ben configurado. O porcentaxe do índice define a cantidade máxima de elementos que se van a indexar cada vez funciona cron. Defina un número baixo se cron consume demasiado tempo ou se PHP consume demasiada memoria.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@search">Search page</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler o manual de configuración e personalización<a href="@search">páxina Search</a>.

en: The search engine works by maintaining an index of the words in your site's content. You can adjust the settings below to tweak the indexing behaviour. Note that the search requires cron to be set up correctly.
gl: O motor de búsqueda funciona mantendo un índice coas palabras do contido do seu sitio. Indexa os envíos e os usuarios. Pode axustar as opcións abaixo para mellorar o comportamento da indexación. Teña en conta que a búsqueda precisa que cron esté ben configurado. A porcentaxe do índice define a cantidade máxima de elementos que se van a indexar cada vez que funciona cron. Defina un número baixo se cron consume demasiado tiempo ou se PHP consume demasiada memoria.

en: The maximum amount of items that will be indexed in one cron run. Set this number lower if your cron is timing out or if PHP is running out of memory.
gl: A cantidade máxima de elementos que se indexan cada vez que se executa cron. Defina un número baixo se cron estase pasando de tempo ou se PHP estase quedando sen memoria.

en: <p>Changing the settings below will cause the site index to be rebuilt. The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed.</p><p>The default settings should be appropriate for the majority of sites.</p>
gl: <p>Ao cambiar as opcións de embaixo consíguese que se reconstrúa o índice do sitio. O índice da busca non se limpa, senon que se actualiza sistematicamente para reflexar as opcións novas. A busca seguirá funcionando, pero o contido novo non se indexará ata que non se complete a indexación do contido actual. </p><p>As opcións por defecto deberían ser adecuadas para a maioría dos sitios.</p>

en: The statistics module keeps track of numerous statistics of site usage. It counts how many times, and from where each of your posts is viewed. The statistics module can be used to learn many useful things about how users are interacting with each other and with your site.
gl: O módulo statistics mantén información de varias estatísticas de uso do sitio. Conta cantas veces desde onde se ven os envíos. O módulo statistics pódese empregar para saber cousas interesantes sobre como interactúan os usuarios entre si e co seu sitio.

en: <p>Statistics module features</p>
    <ul>
    <li>Logs show statistics for how many times your site and specific content on your site has been accessed.</li>
    <li>Referrers tells you from where visitors came from (referrer URL).</li>
    <li>Top pages shows you what's hot, what is the most popular content on your site.</li>
    <li>Top users shows you the most active users for your site.</li>
    <li>Recent hits displays information about the latest activity on your site.</li>
    <li>Node count displays the number of times a node has been accessed in the node's link section next to <em># comments</em>.</li>
    <li>Popular content block creates a block that can display the day's top viewed content, the all time top viewed content, and the last content viewed.</li>
    </ul>
gl: <p>Características do módulo statistics</p>
    <ul>
    <li>Rexistros, mostra estatísticas sobre cantas veces accedeuse e que contido do seu sitio serviuse.</li>
    <li>Referentes, dille desde onde chegaron os visitantes (URL de referencia).</li>
    <li>Páxinas principais, mostra o máis visitado, cal é o contido máis popular do sitio.</li>
    <li>Usuarios principais, mostra os usuarios máis activos do sitio.</li>
    <li>Accesos recentes, amosa información sobre a actividade máis recente do sitio</li>
    <li>Contador de nodos, mostra o número de veces que se accedeu a cada nodo na sección da ligazón do nodo que hai xunto a <em>nº comentarios</em>.</li>
    <li>O bloque de contido popular crea un bloque que pode amosar o contido máis visitado do día, de sempre e o último contido que se visitou.</li>
    </ul>

en: <p>Configuring the statistics module</p>
    <ul>
    <li>Enable access log allows you to turn the access log on and off. This log is used to store data about every page accessed, such as the remote host's IP address, where they came from (referrer), what node they've viewed, and their user name. Enabling the log adds one database call per page displayed by Drupal.</li>
    <li>Discard access logs older than allows you to configure how long an access log entry is saved, after which time it is deleted from the database table. To use this you need to run <em>cron.php</em></li>
    <li>Enable node view counter allows you to turn on and off the node-counting functionality of this module. If it is turned on, an extra database query is added for each node displayed, which increments a counter.</li>
    </ul>
gl: <p>Configurar o módulo statistics</p>
    <ul>
    <li>Activar o rexistro de acceso permítelle activar e desactivar o rexistro de acceso. Este rexistro úsase para almacenar datos sobre cada páxina á que se accede, como o enderezo IP da máquina remota, o lugar de onde ven (referente), que nodo ve e o seu nome de usuario. Ao activar o rexistro engádese unha chamada á base de datos por cada páxina que amosa Drupal.</li>
    <li>Descartar os rexistros de acceso anteriores que lle permiten configurar canto tempo se deben almacenar as entradas de acceso, despois de que se eliminan da táboa da base de datos. Para usalo, necesita executar <em>cron.php</em></li>
    <li>Activar o contador de visitas a nodos permítelle activar e desactivar a funcionalidade de contador de nodos para este módulo. Se se activa, engádese unha consulta extra á base de datos para cada nodo que se amosa, para incrementar un contador.</li>
    </ul>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@statistics">Statistics page</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler o manual de configuración e personalización <a href="@statistics">páxina Statistics</a>.

en: This page shows you the most recent hits.
gl: Esta páxina mostra os accesos máis recentes.

en: This page shows you all external referrers. These are links pointing to your web site from outside your web site.
gl: Esta páxina mostra tódolos referentes externos. Trátase de ligazóns que apunta ó teu sitio web dende fora do mesmo.

en: When you ban a visitor, you prevent the visitor's IP address from accessing your site. Unlike blocking a user, banning a visitor works even for anonymous users. The most common use for this is to block bots/web crawlers that are consuming too many resources.
gl: Cando excluye a un visitante, evita que se poida acceder dende a sua dirección IP ó seu sitio. A diferenza do bloque a usuarios, a expulsión dun visitante funciona incluso para os usuarios anónimos. O emprego máis habitual de este e para bloquear robots ou axentes de software que consumen demasiados recursos.

en: Older access log entries (including referrer statistics) will be automatically discarded. Requires crontab.
gl: As entradas do rexistro de acceso máis antigas (incluíndo as estadísticas de referentes) descartaranse automaticamente. Require crontab

en: Some modules require regularly scheduled actions, such as cleaning up logfiles. Cron, which stands for chronograph, is a periodic command scheduler executing commands at intervals specified in seconds. It can be used to control the execution of daily, weekly and monthly jobs (or anything with a period measured in seconds). The aggregator module periodically updates feeds using cron. Ping periodically notifies services of new content on your site. Search periodically indexes the content on your site. Automating tasks is one of the best ways to keep a system running smoothly, and if most of your administration does not require your direct involvement, cron is an ideal solution. Cron can, if necessary, also be run manually.
gl: Algunos módulos precisan de acciones planificadas regularmente, como la limpieza de los archivos de registro. Cron, que significa cronógrafo, es un planificador de órdenes periódicas que ejecuta órdenes a intervalos regulares, especificados en segundos. Se puede utilizar para controlar la ejecución de tareas diarias, semanales y mensuales (o con cualquier otra periodicidad, siempre que se pueda medir en segundos). El módulo aggregator actualiza periódicamente los orígenes usando cron. Ping notifica periódicamente las actualizaciones de contenido de su sitio. Search indexa periódicamente el contenido de su sitio. La automatización de tareas es una de las mejores formas de mantener su sistema funcionando correctamente, y si la mayor parte de las tareas administrativas no necesitan su implicación directa, cron es la solución ideal. Si fuese necesario, también se puede invocar cronmanualmente.

en: There is a caching mechanism which stores dynamically generated web pages in a database. By caching a web page, the system module does not have to create the page each time someone wants to view it, instead it takes only one SQL query to display it, reducing response time and the server's load. Only pages requested by <em>anonymous</em> users are cached. In order to reduce server load and save bandwidth, the system module stores and sends cached pages compressed.
gl: Hai un mecanismo de cacheo que almacena dinamicamente as páxinas web xeradas nunha base de datos. Ao cachear unha páxina web, o módulo system non ten que crear a páxina cada vez que alguén quere vela, e só necesita unha consulta SQL para amosala, reducindo o tempo de resposta e a carga do servidor. Só se cachean as páxinas solicitadas polos usuarios <em>anónimos</em>. Para reducir a carga do servidor e aforrar ancho de banda, o módulo system almacena e envía comprimidas as páxinas cacheadas.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@system">System page</a>.
gl: Para máis información revise o manual de configuración e personalización <a href="@system">Páxina do Sistema</a>.

en: Select which themes are available to your users and specify the default theme. To configure site-wide display settings, click the "configure" task above. Alternately, to override these settings in a specific theme, click the "configure" link for the corresponding theme. Note that different themes may have different regions available for rendering content like blocks. If you want consistency in what your users see, you may wish to enable only one theme.
gl: Seleccione qué temas están dispoñibles para os seus usuarios e indique o tema predefinido. Para configurar as opcións de visualización do sitio, faga clic na tarefa "configurar" de arriba. Tamén pode alterar estas opcións para un tema en concreto, facendo clic na ligazón "configurar" do tema correspondente. Teña en conta que os distintos temas poden ter dispoñibles distintas rexións para representar o contido como os bloques. Se quere consistencia no que ven os seus usuarios, active só un tema.

en: <p>Modules are plugins for Drupal that extend its core functionality. Here you can select which modules are enabled. Click on the name of the module in the navigation menu for their individual configuration pages. Once a module is enabled, new <a href="@permissions">permissions</a> might be made available. Modules can automatically be temporarily disabled to reduce server load when your site becomes extremely busy by enabling the throttle.module and checking throttle. The auto-throttle functionality must be enabled on the <a href="@throttle">throttle configuration page</a> after having enabled the throttle module.</p>
    <p>It is important that <a href="@update-php">update.php</a> is run every time a module is updated to a newer version.</p><p>You can find all administration tasks belonging to a particular module on the <a href="@by-module">administration by module page</a>.</p>
gl: <p>Os módulos son extensións para Drupal que amplían a funcionalidade do núcleo. Aquí pode seleccionar qué módulos están activos. Faga clic sobre o nome do módulo no menú de navegación para acceder ás páxinas de configuración individuais. Cando se activa un módulo, poden estar dispoñibels <a href="@permissions">permisos</a> novos. Os módulos pódense desactivar temporalmente para reducir a carga do servidor cando a carga do sitio comeza a ser excesiva, activando a regulación e comprobándoa (módulo throttle). A funcionalidade de regulación automática debe estar activada na <a href="@throttle">páxina de configuración de regulación</a>, tendo activado o módulo throttle.</p>
    <p>É importante que se execute <a href="@update-php">update.php</a> cada vez que se actualiza a versión de un módulo.</p><p>Pode encontrar tódalas tarefas administrativas de un módulo en concreto na <a href="@by-module">páxina de administración do módulo</a>.</p>

en: Here you can find a short overview of your Drupal site's parameters as well as any problems detected with your installation. It is useful to copy/paste this information when you need support.
gl: Aquí pode atopar un resumo dos parámetros do seu sitio con Drupal, así como calquer problema detectado coa súa instalación. É útil copiar ou pegar esta información cando precise asistencia.

en: Enable or disable page caching for anonymous users, and enable or disable CSS preprocessor.
gl: Activa ou desactiva a caché de páxinas para os usuarios anónimos, e activa ou desactiva o preprocesador CSS.

en: View system logs and other status information.
gl: Ver os rexistros do sistema ou outra información de estado

en: This option makes Drupal emit "clean" URLs (i.e. without <code>?q=</code> in the URL.)
gl: Esta opción fai que Drupal emita URLs "limpas" (isto é, sen <code>?q=</code> na URL.)

en:  Before enabling clean URLs, you must perform a test to determine if your server is properly configured. If you are able to see this page again after clicking the "Run the clean URL test" link, the test has succeeded and the radio buttons above will be available. If instead you are directed to a "Page not found" error, you will need to change the configuration of your server. The <a href="@handbook">handbook page on Clean URLs</a> has additional troubleshooting information. !run-test
gl:  Antes de activar os URLs limpos, debe realizar unha proba para determinar se o seu servidor está configurado correctamente. Se pode ver de novo esta páxina despois de facer clic no enlace "Realizar a proba para URLs limpos", a proba tuvo éxito e os botóns de radio de arriba deben estar dispoñibles. Se o que ocurre é que lle redirixe a un erro do tipo "Páxina non atopada", ten que cambiar a configuración do servidor. A <a href="@handbook">páxina do manual sobre URLs limpos</a> contén información adicional e tamén unha guía para solucionar erros. !run-test

en: Run the clean URL test
gl: Realizar a proba de URL limpa

en:  You have successfully demonstrated that clean URLs work on your server. You may enable/disable them as you wish.
gl:  Demostrou que os URLs limpos funcionan no servidor. Pode activalos e desactivalos cando desexe.

en: Where Drupal, PHP and SQL errors are logged. On a production server it is recommended that errors are only written to the error log. On a test server it can be helpful to write logs to the screen.
gl: Indica onde se escriben os informes de erros en Drupal, PHP ou SQL. Nun servidor en produción, recoméndase que os erros se escriban unicamente no ficheiro de rexistro de erros. Nun servidor en probas, pode ser útil que sexan amosados pola pantalla.

en: The normal cache mode is suitable for most sites and does not cause any side effects. The aggressive cache mode causes Drupal to skip the loading (init) and unloading (exit) of enabled modules when serving a cached page. This results in an additional performance boost but can cause unwanted side effects.
gl: O modo normal de caché é o aconsellado para a maioría dos sitios de drupal e non debe provocar ningún efecto colateral. O modo agresivo de caché provoca que Drupal evite a carga (init) y a descarga (exit) dos módulos activados cuando sirven como una caché de páxinas. Provoca un aumento del rendimiento, pero puede provocar efectos colaterales no deseados.

en: Enabling the cache will offer a significant performance boost. Drupal can store and send compressed cached pages requested by <em>anonymous</em> users. By caching a web page, Drupal does not have to construct the page each time someone wants to view it.
gl: Activar a caché ofrece un considerable aumento de rendemento. Drupal pode almacenar e enviar páxinas en caché como resposta ás peticións dos usuarios <em>anónimos</em>. Ó manter en caché unha páxina web, Drupal non tén que compoñer a páxina cada vez que alguén quere vela.

en: Normal (recommended, no side effects)
gl: Normal (recomendable, sen efectos colaterais)

en: These options can help reduce both the size and number of requests made to your website. This can reduce the server load, the bandwidth used, and the average page loading time for your visitors.
gl: Estas opcións poden axudar á reducción do tamaño e número de peticións feitas dende a túa páxina. Isto pode reducir a carga do servidor, o ancho de banda empregado, e o tempo de carga medio da páxina para os visitantes.

en: Aggregate and compress CSS files
gl: Engadir e comprimir o arquivo CSS

en: Some Drupal modules include their own CSS files. When these modules are enabled, each module's CSS file adds an additional HTTP request to the page, which can increase the load time of each page. These HTTP requests can also slightly increase server load. It is recommended to only turn this option on when your site is in production, as it can interfere with theme development. This option is disabled if you have not set up your files directory, or if your download method is set to private.
gl: Algúns módulos de Drupal inclúen os seus propios arquivos CSS. Cando se habiliten estos módulos, os seus arquivos CSS engadirán peticións HTTP adicionais á páxina, as cales poden incrementar o tempo de carga para cada páxina. Estas peticións HTTP podoen tamén incrementar lixeiramente a carga do servidor. É recomentable activalas só cando a páxina estéa en produccion, xá que pode interferir na plantilla de desenrrolo. Esta opción está desactivada se non configuraches o cartafol de arquivos, ou se o método de descarga é privado.

en: A file system path where the files will be stored. This directory has to exist and be writable by Drupal. If the download method is set to public this directory has to be relative to the Drupal installation directory, and be accessible over the web. When download method is set to private this directory should not be accessible over the web. Changing this location after the site has been in use will cause problems so only change this setting on an existing site if you know what you are doing.
gl: Unha ruta ao sistema de arquivos, na que se gardan os arquivos. Este cartafol ten que existir e Drupal debe poder escribir nel. Se o método de descarga está definido como público, este cartafol ten que ser relativo ao cartafol de instalación de Drupal, e pode ser accesible desde a web. Cando o método de descarga defínese como privado, este cartafol pode non ser accesible desde a web. Cambiar esta localización logo de haber estado activo no sitio pode provocar problemas, así que só debe cambiar esta opción nun sitio existente se realmente sabe o que está facendo.

en: Location where uploaded files will be kept during previews. Relative paths will be resolved relative to the Drupal installation directory.
gl: Ubicación onde se gardarán os ficheiros durante as previsualizacións. As rutas relativas resolveranse relativas ao cartafol de instalación de Drupal.

en: If you want any sort of access control on the downloading of files, this needs to be set to <em>private</em>. You can change this at any time, however all download URLs will change and there may be unexpected problems so it is not recommended.
gl: Se queres usar algún tipo de control de acceso sobre a descarga dos arquivos, isot ten que estar en modo <em>privado</em>. Pódese cambiar isto en calquera momento, nembargantes, tódalas URLs de descarga cambiarán, e pode causar problemas inesperados, así que non está recomendado.

en: No image toolkits found. Drupal will use PHP's built-in GD library for image handling.
gl: Non se atopou ningún xogo de ferramentas para imaxes. Drupal empregará a librería GD que ven con PHP para a xestión de imaxes.

en: The default number of items to include in a feed.
gl: O número predeterminado de elementos que se deben incluír nunha orixe.

en: Global setting for the length of XML feed items that are output by default.
gl: As opcións globais para a lonxitude das novas da orixe XML que se amosan de maneira predeterminada.

en: Configurable time zones
gl: Fusos horarios configurables

en: Enable or disable user-configurable time zones. When enabled, users can set their own time zone and dates will be updated accordingly.
gl: Activar ou desactivar as zonas horarias configurables polo usuario. Cando está activada, os usuarios poden seleccionar a súa propia zona horaria e as datas serán actualizadas dacordo con dita opción.

en: Cron run failed
gl: Cron executouse con fallas

en: The MySQL query cache can improve performance of your site by storing the result of queries.  Then, if an identical query is received later, the MySQL server retrieves the result from the query cache rather than parsing and executing the statement again.
gl: O caché de consultas MySQL pode mellorar o rendemento do seu sitio almacenando o resultado das consultas. Se posteriormente recíbese unha consulta idéntica, o servidor MySQL recupera o resultado da caché de consultas no lugar de volver analizar e a executar a consulta.

en: The number of times that MySQL found previous results in the cache.
gl: Número de veces que MySQL atopou resultados previos na caché.

en: The number of times that MySQL added a query to the cache (misses).
gl: Número de veces que MySQL engadiu a consulta na caché.

en: The number of times that MySQL had to remove queries from the cache because it ran out of memory.  Ideally should be zero.
gl: Número de veces que MySQL ten que borrar as consultas dende a caché xa que se quedóu sen memoria. Idealmente debería ser cero.

en: Your shortcut icon or 'favicon' is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
gl: A icona de acceso rápido ou 'favicon' amósase na barra de enderezos e nos marcadores de case tódolos navegadores.

en: Engine-specific settings
gl: Configuración específica do motor de temas.

en: Produce a less compact layout that includes descriptions.
gl: Produce un deseño menos compacto que inclúe as descricións.

en: Produce a more compact layout that doesn't include descriptions.
gl: Produce un deseño máis compacto que non inclúe as descricións

en: URL Filter module was disabled; this functionality has now been added to core.
gl: O módulo de filtro de URLs está desactivado; esta funcionalidade foi engadida ao núcleo.

en: legacy
gl: legado

en: The throttle module provides a congestion control throttling mechanism for automatically detecting a surge in incoming traffic. If the site gets linked to by a popular website, or otherwise comes under a "Denial of Service" (DoS) attack, your webserver might become overwhelmed. This mechanism is utilized by other modules to automatically optimize their performance by temporarily disabling CPU-intensive functionality. For example, in the site theme, you might choose to disable pictures when the site is too busy (reducing bandwidth), or in modules, you might choose to disable some complicated logic (reducing CPU utilization).
gl: O módulo regulador proporciona un control do mecanismo regulador  de conxestión para detectar automáticamente oleadas de tráfico entrante. Se a túa páxina é vinculada por páxinas populares, ou outros como ataques de "Denegación de Servizos"  (DoS), o teu servidor web debería autoprotexerse. Este mecanismo é empregado por outro módulos para optimizar automaticamente o seu rendemento deshabilitando temporalmente os procesos que requiran utilizacion intensiva da CPU. Por exemplo, na plantilla da páxina, podes elexir deshabilitar as imaxes cando a páxina está moi saturada (reducindo ancho do banda), ou en módulos, podes elexir deshabilitar algúns complicados lóxicamente (reduciondo a utilización de CPU).

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of anonymous or authenticated users currently visiting the site exceeds the specified threshold.
gl: A regulación do control de conxestión pódese activar automaticamente cando o número de usuario anónimos ou autenticados que estén visitando o seu sitio exceda o umbral especificado.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@throttle">Throttle page</a>.
gl: Para máis información por favor lea a gúia de configuración e personalización <a href="@throttle">Páxina do regulador</a>.

en: If your site gets linked to by a popular website, or otherwise comes under a "Denial of Service" (DoS) attack, your webserver might become overwhelmed. This module provides a congestion control throttling mechanism for automatically detecting a surge in incoming traffic. This mechanism is utilized by other Drupal modules to automatically optimize their performance by temporarily disabling CPU-intensive functionality.
gl: Se a túa páxina é vinculada por páxinas populares, ou outros como ataques de "Denegación de Servizos"  (DoS), o teu servidor web debería autoprotexerse. Este módulo provée de control de regulación da conxestión para detectar automáticamente oleadas de tráfico entrante. Este mecanismo é empregado por outro módulos para optimizar automaticamente o seu rendemento deshabilitando temporalmente os procesos que requiran utilizacion intensiva da CPU.

en: The tracker module displays the most recently added or updated content to the website allowing users to see the most recent contributions. The tracker module provides user level tracking for those who like to follow the contributions of particular authors.
gl: O módulo tracker mostra o contido engadido ou actualizado máis recentemente ó sitio web, permitindo que os usuarios poidan ver as contribucións máis recentes. O módulo tracker proporciona seguemento a nivel de usuario para quenes queiran permanecer atentos ás contribucións de algúns autores en particular.

en: The  &quot;recent posts&quot; page is available via a link in the navigation menu block and contains a reverse chronological list of new and recently-updated content. The table displays  the content type, the title, the author's name, how many comments that item has received, and when it was last updated. Updates include any changes to the text, either by the original author or someone else, as well as any new comments added to an item. To use the tracker module to <em>watch</em> for a user's updated content, click on that user's profile, then the <em>track</em> tab.
gl: A páxina &quot;envíos recentes&quot; está dispoñible mediante unha ligazón no bloque de menú de navegación e contén unha lista cronolóxica inversa do contido novo e actualizado recentemente. A tabla mostra o tipo de contido, o título, o nome do autor, cántos comentarios recibiu esa nova e cándo se actualizou por última vez. As actualizacións inclúen os cambios ó texto, tanto do autor orixinal como dalgun outro, así como calquer novo comentario que engadira. Para empregar o módulo seguimento para <em>vixilar</em> qué contido actualizou un usuario, faga clic no perfil de usuario e logo na lapela <em>seguimento</em>.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@tracker">Tracker page</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler o manual de configuración e personalización da <a href="@tracker">páxina de seguemento</a>.

en: The upload module allows users to upload files to the site. The ability to upload files to a site is important for members of a community who want to share work. It is also useful to administrators who want to keep uploaded files connected to a node or page.
gl: O módulo upload permite que os usuarios publiquen arquivos no sitio. A capacidade para publicar arquivos nun sitio é importante para que os membros da comunidade que queiran poidan compartir o seu traballo. Tamén é útil para os administradores que queiran manter os archivos publicados conectados con un nodo o con unha páxina.

en: Users with the upload files permission can upload attachments. You can choose which post types can take attachments on the content types settings page. Each user role can be customized for the file size of uploads, and the dimension of image files.
gl: Os usuarios con permiso para publicar arquivos poden publicar adxuntos. Puede elexir qué tipos de envío poden recibir adxuntos na páxina de opcións de contido. Para cada rol de usuarios pódese personalizar el tamaño do arquivo publicado e a dimensión dos arquivos de imaxe.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@upload">Upload page</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler o manual de configuración e personalización <a href="@upload">páxina Upload</a>.

en: Search users by name.
gl: Buscar usuarios por nome.

en: Enter your @s username, or an ID from one of our affiliates: !a.
gl: Insira o seu @s nome de usuario, o o seu ID de un dos nosos afiliados: !a.

en: External load by %user using module %module.
gl: Carga externa por %user usando o módulo %module.

en: <p>This is a one-time login for %user_name and will expire on %expiration_date</p><p>Click on this button to login to the site and change your password.</p>
gl: <p>Isto é unha ligazón para ingresar só unha vez como %user_name e caduca o %expiration_date</p><p>Prema neste botón para ingresar no sitio e para cambiar o contrasinal</p>

en: Note: if you have an account with one of our affiliates (!s), you may <a href="@login_uri">login now</a> instead of registering.
gl: Nota: se ten unha conta nun dos nosos afiliados (!s), pode <a href="@login_uri">iniciar a sesión</a> no lugar de rexistrarse.

en: Drupal user account details for !s
gl: Detalles da conta de usuario de Drupal para !s

en: !username,
    
    You may now login to !uri using the following username and password:
    
      username: !username
      password: !password
    
    !edit_uri
    
    --drupal
gl: !username,
    
    Agora pode iniciar sesión en !uri empregando o seguinte usuario e contrasinal:
    
      usuario: !username
      contrasinal: !password
    
    !edit_uri

en: <p>Welcome to Drupal. You are user #1, which gives you full and immediate access. All future registrants will receive their passwords via e-mail, so please make sure your website e-mail address is set properly under the general settings on the <a href="@settings">site information settings page</a>.</p><p> Your password is <strong>%pass</strong>. You may change your password below.</p>
gl: <p>Benvido a Drupal. Eres o usuario #1, o que che proporciona acceso completo e inmediato. Tódolos usuarios que se rexistren no futuro recibirán os seus contrasinais, así que debe asegurarse de que a dirección de correo electrónico da sua sede web esté definida correctamente nas opcións xerais, na <a href="@settings">páxina opcións</a>.</p><p>O seu contrasinal é <strong>%pass</strong>. Puede cambiar o seu contrasinal máis abaixo.</p

en: Created a new user account. No e-mail has been sent.
gl: Nova conta de usuario creada. Non se enviou ningún e-mail.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
gl: Grazas por solicitar unha conta. A súa conta está pendente de aprobación por un administrador do sitio web. <br/>Entrementres, o seu contrasinal e instrucións adicionais foron enviadas ao seu enderezo de correo-e.

en: The account does not exist or has already been deleted.
gl: A conta non existe ou xa foi eliminada.

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been granted, you may log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you may wish to change your password at !edit_uri
    
    
    --  !site team
gl: !username,
    
    Grazas por rexistrarte en !site. A súa solicitude de creazón de conta encóntrase á espera de aprobación. Unha vez se aprobe, poderás ingresar en  !login_uri empregrando o seguinte usuario e contrasinal:
    
    usuario: !username
    contrasinal: !password
    
    Tamén pode ingresar facendo clic en esta ligazón ou copiándoo e pegándoo no teu navegador:
    
    !login_url
    
    Este URL só é válido para ingresar unha vez, e só se pode empregar nunha ocasión..
    
    Despois de iniciar sesión, será redirixido a !edit_uri, donde poderá cambiar o seu contrasinal.
    
    
    --  !site team

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into to the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
gl: Se esta caixa está activa, aos novos usuarios requeriráselle a validación as súas direccións de email para loguearse na páxina, e lle será asignada unha contrasinal. Se está desactivada, os usuarios serán logueados inmediatamente despois de rexistrarse, e deberán seleccionar as suas contrasinais durante o rexistro.

en: This text is displayed at the top of the user registration form. It's useful for helping or instructing your users.
gl: Este texto mostrase por enriba do formulario de rexistro dos usuarios. É útil proporcionar axuda e orientar ós usuarios.

en: Subject of welcome e-mail (user created by administrator)
gl: Asunto do correo-e de benvida (usuario creado polo administrador)

en: Customize the subject of your welcome e-mail, which is sent to new member accounts created by an administrator.
gl: Personalizar o asunto do correo-e de benvida, que se envía aos novos usuarios creados polo administrador.

en: Body of welcome e-mail (user created by administrator)
gl: Corpo do correo-e de benvida (usuario creado polo administrador).

en: Customize the body of the welcome e-mail, which is sent to new member accounts created by an administrator.
gl: Personalice o corpo do correo-e de benvida, que se envía aos novos usuarios creados polo administrador.

en: Subject of welcome e-mail (awaiting admin approval)
gl: Asunto do correo-e de benvida (pendente de aprobación)

en: Customize the subject of your awaiting approval welcome e-mail, which is sent to new members upon registering.
gl: Personalizar o asunto do correo-e de benvida, que se envía aos novos usuarios tras se daren de alta.

en: Body of welcome e-mail (awaiting admin approval)
gl: Corpo do correo-e de benvida (pendente de aprobación).

en: Customize the body of the awaiting approval welcome e-mail, which is sent to new members upon registering.
gl: Personalizar o corpo do correo-e de benvida, que se envía aos novos usuarios tras se daren de alta.

en: Subject of password recovery e-mail
gl: Asunto do correo-e de recuperación de contrasinal.

en: Customize the subject of your forgotten password e-mail.
gl: Personalizar o asunto dos e-mail enviados por contrasinais esquecidas.

en: Body of password recovery e-mail
gl: Corpo do correo-e de recuperación de contrasinal.

en: Customize the body of the forgotten password e-mail.
gl: Personalizar o corpo do correo-e de recuperación de contrasinal.

en: Enable picture support.
gl: Activar soporte para fotos.

en: The user module allows users to register, login, and log out. Users benefit from being able to sign on because it associates content they create with their account and allows various permissions to be set for their roles. The user module supports user roles which can setup fine grained permissions allowing each role to do only what the administrator wants them to. Each user is assigned to one or more roles. By default there are two roles <em>anonymous</em> - a user who has not logged in, and <em>authenticated</em> a user who has signed up and who has been authorized.
gl: O módulo user permite que os usuarios se rexistren, ingresen e terminen a sesión. O rexitro permite aos usuarios poidan asignar o contido que creen coa sua conta e permite que se definan varios permisos para os seus roles. O módulo user da soporte aos roles de usuarios, cos que se poden definir permisos específicos para cada rol e que poida facer só o que o administrador queira. A cada usuario se lle asignan un ou máis roles. De forma predefinida, hai dous roles, <em>anonymous</em> (un usuario que non ingresara) e <em>authenticated</em> (un usuario que ingresou correctamente).

en: Users can use their own name or handle and can fine tune some personal configuration settings through their individual my account page. Registered users need to authenticate by supplying either a local username and password, or a remote username and password such as DelphiForums ID, or one from a Drupal powered website. A visitor accessing your website is assigned an unique ID, the so-called session ID, which is stored in a cookie. For security's sake, the cookie does not contain personal information but acts as a key to retrieve the information stored on your server.
gl: Os usuarios poden empregar o seu propio nome ou xestionar e axustar algunhas opcións personales de configuración mediante a páxina a miña conta. Os usuaios rexistrados teñen que identificarse suministrando ou ben un nome de usuario local e un contrasinal, ou un nome de usuaio remoto e un contrasinal, como un identificador de DelphiForums, ou algunha outra sede web con Drupal. A cada visitante que acceda á sua sede web asignaselle un id. único, o que se chama id. de sesión, que se almacena en unha cookie. Por motivos de seguridade, a cookie non contén información personal, senón que actúa como unha clave para recuperar á información que está almacenada no servidor.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@user">User page</a>.
gl: Para obter máis información por favor lea o manual de configuración e personalización <a href="@user">páxina de usuario</a>.

en: Enter a simple pattern ("*" may be used as a wildcard match) to search for a username. For example, one may search for "br" and Drupal might return "brian", "brad", and "brenda".
gl: Introduza un patrón sencillo (pódese empregar "*" como comodín para as coincidencias) para buscar un nome de usuario. Por exemplo, unha búsqueda de "ma" en Drupal podría voltar "manuel", "maria" e "manuela".

en: one of our affiliates
gl: un dos nosos afiliados

en: 
          <h3>Distributed authentication<a id="da"></a></h3>
          <p>One of the more tedious moments in visiting a new website is filling out the registration form. Here at @site, you do not have to fill out a registration form if you are already a member of !affiliate-info. This capability is called <em>distributed authentication</em>, and <a href="@drupal">Drupal</a>, the software which powers @site, fully supports it.</p>
          <p>Distributed authentication enables a new user to input a username and password into the login box, and immediately be recognized, even if that user never registered at @site. This works because Drupal knows how to communicate with external registration databases. For example, lets say that new user 'Joe' is already a registered member of <a href="@delphi-forums">Delphi Forums</a>. Drupal informs Joe on registration and login screens that he may login with his Delphi ID instead of registering with @site. Joe likes that idea, and logs in with a username of joe@remote.delphiforums.com and his usual Delphi password. Drupal then contacts the <em>remote.delphiforums.com</em> server behind the scenes (usually using <a href="@xml">XML-RPC</a>, <a href="@http-post">HTTP POST</a>, or <a href="@soap">SOAP</a>) and asks: "Is the password for user Joe correct?". If Delphi replies yes, then we create a new @site account for Joe and log him into it. Joe may keep on logging into @site in the same manner, and he will always be logged into the same account.</p>
gl: 
          <h3>Autenticación distribuida<a id="da"></a></h3>
            <p>Un dos momentos máis tediosos ó visitar un sitio web novo é rechear o formulario de rexistro. Aquí, en @site, non ten por qué cumplimentar un formulario de rexistro se xa é membro de !affiliate-info. Esta capacidade denomínase <em>autenticación distribuida</em>, e é exclusiva de <a href="@drupal">Drupal</a>, o software que ahi en @site.</p>
          <p>A autenticación distribuida permite a un usuario novo ingresar un nome de usuario e un contrasinal na casilla de ingreso e, inmediatamente, ser recoñecido, aínda que o  usuario nunca se rexistrara en @site. Esto funciona porque Drupal sabe cómo comunicarse con bases de datos externas de rexistro. Por ejemplo, supoñamos que un usuario novo "Xoán" xa está registrado como membro de <a href="@delphi-forums"">Delphi Forums</a>. Drupal informa a Juan nas pantallas de rexistro e de ingreso de que pode ingresar co id. de Delphi no lugar de registrarse en @site. A Xoán lle parece boa a idea, e ingresa co nombe do usuario xoan@remote.delphiforums.com e o seu contrasinal habitual en Delphi. Nese momento, Drupal contacta co servidor <em>remote.delphiforums.com</em> (normalmente, usando <a href="@xml">XML-RPC</a>, <a href="@http-post">HTTP POST</a>, ou <a href="@soap">SOAP</a>) e lle pregunta: «¿É correcto o contrasinal para o usuario Xoán?».  Se Delphi llo confirma, entonces crease unha conta nova en @site para Xoán e fáiselle que ingrese con ela.  Xoán pode seguir ingresando en @site da mesma forma, e sempre poderá ingresar coa súa propia conta.</p>

en: administer access control
gl: administrar o control de acceso

en: The watchdog module monitors your system, capturing system events in a log to be reviewed by an authorized individual at a later time. This is useful for site administrators who want a quick overview of activities on their site. The logs also record the sequence of events, so it can be useful for debugging site errors.
gl: O módulo watchdog monitoreo o teu sistema, capturando eventos de sistema nun log para revisar por un usuario autorizado despois. Esto pode ser usable para os administradores da páxina que queren unha vista rápida das actividades no seu sistema. Os logs tamén graban a secuencia dos eventos, asi pois pode ser usable para correxir errores da páxina.

en: The watchdog log is simply a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. Administrators should check the watchdog report on a regular basis to ensure their site is working properly.
gl: O rexistro do vixilante é unha lista dos eventos que se rexistran e que conteñen datos de uso, de rendemento, erros, advertencias e información das operacións. Os administradores deberían comprobar regularmente os informes do vixilante para verificar que o sitio funciona ben.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@watchdog">Watchdog page</a>.
gl: Para máis información por favor lea a guía de configuración e personalización <a href="@watchdog">Páxina Watchdog </a>.

en: The watchdog module monitors your web site, capturing system events in a log to be reviewed by an authorized individual at a later time. The watchdog log is simply a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. It is vital to check the watchdog report on a regular basis as it is often the only way to tell what is going on.
gl: O módulo watchdog (vixilante) monitoriza o seu sitio web, capturando os eventos do sistema nun rexistro para que os poida ver quenes teñan autorización.  O vixilante non é máis que unha lista dos eventos almacenados, que contén datos de uso, de rendemento, de errores, de avisos e de información sobre as operacións que se realizan. É vital verificar o informe o vixilante con certa regularidade, porque a miúdo  é o único que lle dí o qué está pasando.

en: Logs and records system events.
gl: Rexistra e garda os eventos de sistema.
