Drupal core (5.22) - en to sk translation catalogue (2429 entries)

en: Home
sk: Domov

en: Title
sk: Názov

en: Body
sk: Text

en: user
sk: používateľ

en: Filter HTML tags
sk: Filtrovať HTML značky

en: Show on every page except the listed pages.
sk: Zobraziť na každej stránke, okrem vypísaných.

en: Show on only the listed pages.
sk: Zobraziť len na vypísaných stránkach.

en: Pages
sk: Stránky

en: Save configuration
sk: Uložiť nastavenia

en: Reset to defaults
sk: Znovunastaviť predvolené hodnoty

en: enable
sk: povoliť

en: delete
sk: odstrániť

en: Status
sk: Stav

en: Administer
sk: Spravovať

en: Create a new user account.
sk: Vytvoriť nový používateľský účet.

en: Request new password via e-mail.
sk: Požiadať o zaslanie nového hesla e-mailom.

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Submit
sk: Odoslať

en: Operations
sk: Operácie

en: Content
sk: Obsah

en: Value
sk: Hodnota

en: Username
sk: Používateľské meno

en: left sidebar
sk: ľavý bočný panel

en: content
sk: obsah

en: Type
sk: Typ

en: Author
sk: Autor

en: Replies
sk: Odpovedí

en: Closed
sk: Uzavreté

en: Wrong username or password.
sk: Chybné používateľské meno alebo heslo.

en: List
sk: Zoznam

en: Subject
sk: Predmet

en: closed
sk: uzavretá

en: disabled
sk: vypnuté

en: Confirm
sk: Potvrdiť

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: deny
sk: zakázať

en: Description
sk: Popis

en: Language
sk: Jazyk

en: Read more
sk: Čítať ďalej

en: Log
sk: Záznam

en: RSS feed
sk: Kanál správ RSS

en: more
sk: viac

en: The node access table has been rebuilt.
sk: Tabuľka práv bola obnovená.

en: Disable
sk: Vypnúť

en: Access control
sk: Kontrola prístupu

en: Explanation or submission guidelines
sk: Vysvetlenie alebo rady pre odoslanie príspevku

en: Your %post has been created.
sk: Vytvorený príspevok %post.

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Enabled
sk: Povolené

en: Administration
sk: Administrácia

en: right sidebar
sk: pravý bočný panel

en: footer
sk: pätička

en: Comments
sk: Komentáre

en: More
sk: Viac

en: not verified
sk: bez overenia

en: Last updated
sk: Naposledy aktualizované

en: new
sk: nové

en: error
sk: chyba

en: Block title
sk: Nadpis bloku

en: The title of the block as shown to the user.
sk: Nadpis bloku zobrazený používateľom.

en: Taxonomy
sk: Taxonómia

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Blue Lagoon (Default)
sk: Modrá lagúna (štandardný)

en: Ash
sk: Ash (Jaseň)

en: Aquamarine
sk: Aquamarine (Akvamarín)

en: Belgian Chocolate
sk: Belgian Chocolate (Belgická čokoláda)

en: Bluemarine
sk: Bluemarine (Modrá lagúna)

en: Citrus Blast
sk: Citrus Blast (Citrusový výbuch)

en: Cold Day
sk: Cold Day (Studený deň)

en: Greenbeam
sk: Greenbeam (Zelená vlna)

en: Mediterrano
sk: Mediterrano (Stredozemná červená)

en: Mercury
sk: Mercury (Ortuť)

en: Nocturnal
sk: Nocturnal (Nočná)

en: Olivia
sk: Olivia (Olivová zelená)

en: Pink Plastic
sk: Pink Plastic (Ružový plast)

en: Shiny Tomato
sk: Shiny Tomato (Žiarivá paradajka)

en: Teal Top
sk: Teal Top (Zelená myš)

en: Content types
sk: Typy obsahu

en: Homepage
sk: Domovská stránka

en: Categories
sk: Kategórie

en: Version
sk: Verzia

en: view
sk: zobraziť

en: updated
sk: aktualizované

en: Available variables are:
sk: Dostupné premenné sú:

en: Advanced options
sk: Pokročilé nastavenia

en: Edit
sk: Upraviť

en: Date
sk: Dátum

en: Size
sk: Veľkosť

en: Search
sk: Vyhľadávanie

en: default
sk: predvolené

en: This action cannot be undone.
sk: Túto akciu nemožno vrátiť späť.

en: Logs
sk: Záznamy

en: Message
sk: Správa

en: No log messages available.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne správy v zázname.

en: Password
sk: Heslo

en: - None -
sk: - Žiadne -

en: Weight
sk: Váha

en: The configuration options have been saved.
sk: Nastavenia konfigurácie boli uložené.

en: Variable
sk: Premenná

en: by %a on %b
sk: napísal %a, %b

en: There are currently no posts in this category.
sk: V tejto kategórii nie sú žiadne príspevky.

en: Help text
sk: Text pomocníka

en: Types
sk: Typy

en: Hierarchy
sk: Hierarchia

en: Single
sk: Jediná

en: Multiple
sk: Viacero naraz

en: Related terms
sk: Príbuzné termíny

en: Synonyms
sk: Synonymá

en: Free tagging
sk: Voľné označovanie

en: Content is categorized by typing terms instead of choosing from a list.
sk: Kategórie obsahu sa nevyberajú zo zoznamu, ale zapíšu sa do poľa.

en: Multiple select
sk: Viacnásobný výber

en: Required
sk: Povinné

en: root
sk: koreň

en: Parent
sk: Nadradený

en: Parents
sk: Nadradené

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
sk: Stránky na určenej úrovni sa zoradia najprv podľa váhy a potom podľa názvu.

en: none
sk: žiadne

en: Category
sk: Kategória

en: Add container
sk: Pridať kontajner

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Add category
sk: Pridať kategóriu

en: Name
sk: Názov

en: edit container
sk: upraviť kontajner

en: edit
sk: upraviť

en: No categories available.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne kategórie.

en: Go to previous page
sk: Prejsť na predchádzajúcu stranu

en: up
sk: hore

en: Go to parent page
sk: Prejsť na nadradenú stranu

en: Go to next page
sk: Prejsť na ďalšiu stranu

en: Import
sk: Importovať

en: Book
sk: Rezervácia

en: Export
sk: Exportovať

en: Taxonomy term
sk: Termín taxonómie

en: General settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: category
sk: kategória

en: Outline
sk: Osnova

en: %type: updated %title.
sk: %type: aktualizované %title.

en: header
sk: hlavička

en: Preview
sk: Náhľad

en: Session opened for %name.
sk: Začiatok session pre používateľa %name.

en: Help
sk: Pomoc

en: username
sk: používateľ

en: Default
sk: Predvolené

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Sunday
sk: nedeľa

en: Monday
sk: pondelok

en: Tuesday
sk: utorok

en: Wednesday
sk: streda

en: Thursday
sk: štvrtok

en: Friday
sk: piatok

en: Saturday
sk: sobota

en: Time
sk: Čas

en: View
sk: Zobraziť

en: History
sk: História

en: The configuration options have been reset to their default values.
sk: Nastavenie konfigurácie bolo znovu nastavené do predvoleného stavu.

en: Path
sk: Cesta

en: Modules
sk: Moduly

en: <p>Blocks are boxes of content that may be rendered into certain regions of your web pages, for example, into sidebars. They are usually generated automatically by modules, but administrators can create blocks manually.</p>
    <p>Only enabled blocks are shown. You can position blocks by specifying which area of the page they should appear in (e.g., a sidebar).  Highlighted labels on this page show the regions into which blocks can be rendered. You can specify where within a region a block will appear by adjusting its weight.</p>
    <p>If you want certain blocks to disable themselves temporarily during high server loads, check the "Throttle" box. You can configure the auto-throttle on the <a href="@throttle">throttle configuration page</a> after having enabled the throttle module.</p>
    <p>You can configure the behaviour of each block (for example, specifying on which pages and for what users it will appear) by clicking the "configure" link for each block.</p>
sk: <p>Bloky sú boxy s rôznym obsahom, ktoré môžu byť umiestnené v rôznych častiach webu, napr. v postranných stĺpcoch. Môžu ich poskytovať moduly alebo môžu byť vytvorené ručne.</p> 
    <p>Zobrazujú sa iba povolené bloky. Umiestnenie blokov môžete určiť výberom stĺpca a poradia (váhy). Zvýraznenie na tejto stránke ukáže oblasti, kde sa bude zobrazovať obsah.</p> 
    <p>Pokiaľ chcete, aby sa niektoré bloky dočasne vypli pri vysokom zaťažení serveru, zaškrtnite pole 'Urýchlenie'. </p>
    <p>Automatické urýchlenie môžete nastaviť <a href="@throttle">tu</a>, ale najprv musíte povoliť modul throttle.</p>

en: Clear index
sk: Vymazať index

en: edit forum
sk: upraviť fórum

en: Forum name
sk: Názov fóra

en: The forum name is used to identify related discussions.
sk: Názov fóra sa používa k identifikácii súvisiacich diskusií.

en: The forum description can give users more information about the discussion topics it contains.
sk: Popis fóra môže používateľov informovať o témach vo fóre.

en: When listing forums, those with lighter (smaller) weights get listed before containers with heavier (larger) weights. Forums with equal weights are sorted alphabetically.
sk: Vo výpise sa ťažšie fóra (s väčšou váhou) prepadnú nižšie a ľahšie sa dostanú vyššie. Fóra s rovnakou váhou sa zoradia podľa abecedy.

en: forum
sk: fórum

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
sk: Naozaj chcete odstrániť fórum %name?

en: Deleting a forum or container will delete all sub-forums and associated posts as well. This action cannot be undone.
sk: Pri odstránení fóra sa odstránia tiež fóra a príspevky, ktoré obsahuje. Túto akciu nie je možné vrátiť späť.

en: The forum %term and all sub-forums and associated posts have been deleted.
sk: Fórum %term a všetky fóra a príspevky, ktoré obsahovalo, boli odstránené.

en: forum: deleted %term and all its sub-forums and associated posts.
sk: fórum: odstránené %term a všetky fóra a príspevky, ktoré obsahovalo.

en: Region
sk: Umiestnenie

en: results
sk: výsledky

en: search
sk: vyhľadávanie

en: Core - optional
sk: Jadro - nepovinné

en: never
sk: nikdy

en: The username %name does not exist.
sk: Používateľské meno %name neexistuje.

en: mail
sk: pošta

en: Add item
sk: Pridať položku

en: aggregator
sk: agregátor

en: read more
sk: čítať ďalej

en: The name of the feed; typically the name of the web site you syndicate content from.
sk: Meno kanála správ; bežné meno webu, z ktorého syndikujete obsah.

en: Update interval
sk: Interval aktualizácie

en: The fully-qualified URL of the feed.
sk: Celá URL adresa kanála správ.

en: Add forum
sk: Pridať fórum

en: Add term
sk: Pridať termín

en: Screenshot for %theme theme
sk: Ukážka témy vzhľadu %theme

en: no screenshot
sk: bez ukážky

en: Timestamp
sk: Časová známka

en: Access log settings
sk: Nastavenia záznamu prístupov

en: Enable access log
sk: Povoliť záznam prístupov

en: Discard access logs older than
sk: Zahodiť záznamy staršie ako

en: Preview comment
sk: Náhľad komentára

en: Please contact the site administrator.
sk: Kontaktujte prosím administrátora webu.

en: The selected file %name can not be attached to this post, because it is only possible to attach files with the following extensions: %files-allowed.
sk: Zvolený súbor %name nie je možné pripojiť k tomuto príspevku, pretože je možné pripojiť len súbory s nasledujúcimi príponami: %files-allowed.

en: Statistics
sk: Štatistiky

en: Advanced search
sk: Pokročilé vyhľadávanie

en: You are not authorized to access this page.
sk: Nemáte oprávnenie pre prístup k tejto stránke.

en: Attachment
sk: Príloha

en: Settings for @role
sk: Nastavenia pre @role

en: Permitted file extensions
sk: Povolené prípony súborov

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
sk: Prípony súborov, ktoré môže táto kategória používateľov nahrávať. Prípony oddeľte medzerou a nezadávajte začiatočnú bodku.

en: n/a
sk: nie je

en: Upload
sk: Nahrať

en: Picture
sk: Obrázok

en: The uploaded file was not an image.
sk: Nahratý súbor nebol obrázok.

en: The uploaded image is too large; the maximum file size is %size kB.
sk: Súbor je príliš veľký; maximálna veľkosť súboru je %size kB.

en: The uploaded image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
sk: Súbor je príliš veľký; maximálne rozmery sú %dimensions pixlov.

en: type
sk: typ

en: Database type
sk: Typ databázy

en: User
sk: Používateľ

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Configure
sk: Konfigurovať

en: file
sk: súbor

en: status
sk: stav

en: Error
sk: Chyba

en: Contact
sk: Kontakt

en: New user: %name %email.
sk: Nový používateľ: %name %email.

en: Created
sk: Vytvorené

en: Node
sk: Uzol

en: Are you sure you want to delete %title?
sk: Naozaj chcete odstrániť %title?

en: Save categories
sk: Uložiť kategórie

en: Content management
sk: Správa obsahu

en: Menu item
sk: Položka menu

en: Expanded
sk: Rozbalené

en: The name of the menu.
sk: Názov menu.

en: The path this menu item links to. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
sk: Cesta, na ktorú táto položka menu odkazuje. Môže to byť interná Drupal cesta, napr. %add-node, alebo externá URL, napr. %drupal. Pre titulnú stránku zadajte %front.

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
sk: Ak toto pole zaškrtnete a táto položka menu má potomkov, zobrazí sa vždy otvorená.

en: Parent item
sk: Nadradená položka

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
sk: Voliteľné. V menu sa položky s väčšou váhou  prepadnú dole a s menšou váhou sa umiestnia vyššie.

en: Question
sk: Otázka

en: Add child page
sk: Pridať zviazanú stranu

en: Printer-friendly version
sk: Verzia pre tlač

en: Orphan pages
sk: Nezaradené strany

en: Update options
sk: Možnosti aktualizácie

en: top-level
sk: koreň (top-level)

en: Unknown export format.
sk: Neznámy typ formátu pre export.

en: outline
sk: začleniť

en: There are no orphan pages.
sk: Neexistujú žiadne nezaradené strany.

en: see printer-friendly version
sk: zobraziť verziu pre tlač

en: Active
sk: Aktívny

en: Post
sk: Príspevok

en: Last post
sk: Posledne pridané

en: Submit @name
sk: Pridať @name

en: Access denied
sk: Prístup odmietnutý

en: Page title
sk: Názov stránky

en: Block
sk: Blok

en: Add block
sk: Pridať blok

en: Page
sk: Strana

en: 1 hour | @count hours
sk[0]: 1 hod
sk[1]: @count hod
sk[2]: @count hod

en: 1 day | @count days
sk[0]: @count deň
sk[1]: @count dni
sk[2]: @count dní

en: Configuration saved.
sk: Nastavenie bolo uložené.

en: Footer message
sk: Päta

en: Mission
sk: Ciele

en: Search box
sk: Vyhľadávací box

en: Site name
sk: Názov web stránky

en: Site slogan
sk: Slogan web stránky

en: User settings
sk: Používateľské nastavenia

en: Public registrations
sk: Verejná registrácia

en: Only site administrators can create new user accounts.
sk: Nové účty môžu vytvárať len administrátori.

en: Host
sk: Hostiteľ

en: Never
sk: Nikdy

en: Up to date
sk: Aktuálne

en: Out of date
sk: Neaktuálne

en: Header
sk: Hlavička

en: Left sidebar
sk: Ľavý stĺpec

en: Right sidebar
sk: Pravý stĺpec

en: Footer
sk: Päta

en: The menu item can be customized and configured only once the menu module has been <a href="@modules-page">enabled</a>.
sk: Nastavovať a prispôsobovať položku menu je možné iba ak <a href="@modules-page">povolíte modul Menu</a>.

en: Recipients
sk: Adresáti

en: Selected
sk: Zvolené

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
sk: Nastavte na <em>Áno</em>, pokiaľ chcete túto kategóriu implicitne vybrať.

en: You must enter a category.
sk: Musíte zadať kategóriu.

en: You must enter one or more recipients.
sk: Musíte zadať jedného alebo viacerých príjemcov.

en: Category %category has been added.
sk: Kategória %category bola pridaná.

en: Category %category has been updated.
sk: Kategória %category bola aktualizovaná.

en: Are you sure you want to delete %category?
sk: Naozaj chcete odstrániť %category?

en: Category not found.
sk: Kategória nenájdená

en: Category %category has been deleted.
sk: Kategória %category bola odstránená.

en: Hourly threshold
sk: Hodinový limit

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
sk: Nemôžete poslať viac ako %number správ za hodinu. Skúste to neskôr.

en: Your name
sk: Vaše meno

en: Your e-mail address
sk: Vaša e-mailová adresa

en: Send e-mail
sk: Poslať e-mail

en: You must select a valid category.
sk: Musíte vybrať platnú kategóriu.

en: You must enter a valid e-mail address.
sk: Musíte zadať platnú e-mailovú adresu.

en: To
sk: Komu

en: From
sk: Od

en: Custom
sk: Vlastná

en: Throttle
sk: Urýchlenie

en: Visibility
sk: Viditeľnosť

en: Roles
sk: Kategórie používateľov

en: Comment
sk: Komentár

en: Hostname
sk: Adresa počítača

en: Published
sk: Zverejnené

en: Input format
sk: Vstupný formát

en: Signature
sk: Signatúra

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Locale
sk: Lokalizácia

en: Title field label
sk: Menovka poľa Nadpis

en: Body field label
sk: Menovka poľa Obsah

en: Promoted to front page
sk: Zobrazené na titulnej strane

en: Sticky at top of lists
sk: Prilepené na vrch zoznamu

en: Revisions
sk: Revízie

en: Log message
sk: Správa záznamu

en: Poll duration
sk: Trvanie ankety

en: Explanation
sk: Vysvetlenie

en: Selection options
sk: Možnosti výberu

en: Vocabulary name
sk: Názov slovníka

en: Term name
sk: Názov termínu

en: Role name
sk: Názov kategórie používateľov

en: E-mail address
sk: E-mailová adresa

en: Theme configuration
sk: Nastavenia témy vzhľadu

en: Last access
sk: Posledný prístup

en: Time zone
sk: Časové pásmo

en: Severity
sk: Závažnosť

en: Global settings
sk: Globálne nastavenia

en: Vote
sk: Hlasovať

en: Count
sk: Počet

en: The selected file %name can not be attached to this post, because it exceeded the maximum filesize of %maxsize.
sk: Zvolený súbor %name nie je možné pripojiť k tomuto príspevku, pretože prekročil maximálnu veľkosť súboru %maxsize.

en: The selected file %name can not be attached to this post, because the disk quota of %quota has been reached.
sk: Zvolený súbor %name nie je možné pripojiť k tomuto príspevku, pretože bola prekročená disková kvóta %quota.

en: The selected file %name can not be attached to this post, because the filename is too long.
sk: Zvolený súbor %name nie je možné pripojiť k tomuto príspevku, pretože meno súboru je príliš dlhé.

en: RSS - blogs
sk: RSS - blogy

en: Search settings
sk: Nastavenia vyhľadávania

en: Mode
sk: Režim

en: blocked
sk: blokovaný

en: active
sk: aktívny

en: OPML feed
sk: Kanál správ OPML

en: configure
sk: konfigurácia

en: Number of news items in block
sk: Počet položiek v bloku

en: View this feed's recent news.
sk: Zobraziť najnovšie správy kanála správ.

en: View this category's recent news.
sk: Zobraziť najnovšie správy kategórie.

en: Feed overview
sk: Náhľad kanála správ

en: Items
sk: Položky

en: Last update
sk: Posledná aktualizácia

en: Next update
sk: Nasledujúca aktualizácia

en: %time left
sk: Zostáva: %time

en: remove items
sk: odstrániť položky

en: update items
sk: obnoviť položky

en: Category overview
sk: Prehľad kategórií

en: Categorize
sk: Kategorizovať

en: You are not allowed to categorize this feed item.
sk: Nemáte oprávnenie zaradiť položku tohto kanála správ.

en: The categories have been saved.
sk: Kategórie boli uložené.

en: in category
sk: v kategórii

en: aggregated feeds
sk: agregované kanály správ

en: Updated:
sk: Aktualizácie:

en: blog it
sk: bloguj

en: Comment on this news item in your personal blog.
sk: Okomentujte túto správu vo svojom osobnom blogu.

en: %age old
sk: %age starý

en: %ago ago
sk: pred %ago

en: Authored by
sk: Autor

en: The news aggregator is a powerful on-site RSS syndicator/news reader that can gather fresh content from news sites and weblogs around the web.
sk: Agregátor správ je pokročilý RSS syndikátor/čítačka noviniek, ktorá zbiera nový obsah z rôznych webov a blogov.

en: Items shown in sources and categories pages
sk: Položky zobrazené na stránkach zdrojov a kategórií

en: The number of items which will be shown with each feed or category in the feed and category summary pages.
sk: Počet položiek, ktoré sa zobrazia pre každý kanál alebo kategóriu a v prehľadoch kategórií.

en: Discard news items older than
sk: Odstrániť záznamy staršie ako

en: A feed with this URL %url already exists. Please enter a unique URL.
sk: Kanál správ s URL adresou %url už existuje. Prosím zadajte jedinečnú URL adresu pre kanál správ.

en: The feed %feed has been updated.
sk: Kanál správ %feed bol aktualizovaný.

en: Feed %feed deleted.
sk: Kanál správ %feed odstránený.

en: The feed %feed has been deleted.
sk: Kanál správ %feed bol odstránený.

en: Feed %feed added.
sk: Kanál správ %feed pridaný.

en: The feed %feed has been added.
sk: Kanál správ %feed bol pridaný.

en: Delete all
sk: Odstrániť všetko

en: The news items from %site have been removed.
sk: Správy z %site boli odstránené.

en: administer news feeds
sk: administrácia noviniek

en: access news feeds
sk: prístup k správam

en: Performance
sk: Výkon

en: Read full article to view attachments.
sk: Prečítajte si celý článok pre zobrazenie príloh.

en: 1 attachment | @count attachments
sk[0]: @count príloha
sk[1]: @count prílohy
sk[2]: @count príloh

en: This field is required.
sk: Toto pole je povinné.

en: Details
sk: Podrobnosti

en: Last reply
sk: Posledná odpoveď

en: System
sk: Systém

en: Unlimited
sk: Neobmedzené

en: Code
sk: Kód

en: No posts available.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne príspevky.

en: Add a role to the selected users
sk: Pridať kategóriu vybraným používateľom

en: Remove a role from the selected users
sk: Odobrať kategóriu vybraným používateľom

en: security
sk: bezpečnosť

en: node
sk: obsah

en: Recent posts
sk: Nedávne príspevky

en: Table
sk: Tabuľka

en: Mon
sk: Po

en: Tue
sk: Ut

en: Wed
sk: St

en: Thu
sk: Št

en: Fri
sk: Pi

en: Sat
sk: So

en: Sun
sk: Ne

en: January
sk: január

en: February
sk: február

en: March
sk: marec

en: April
sk: apríl

en: May
sk: máj

en: June
sk: jún

en: July
sk: júl

en: August
sk: august

en: September
sk: september

en: October
sk: október

en: November
sk: november

en: December
sk: december

en: am
sk: doobeda

en: pm
sk: poobede

en: Forum
sk: Fórum

en: !time ago
sk: pred !time

en: Other
sk: Ostatné

en: Text color
sk: Farba textu

en: Navigation
sk: Navigácia

en: Color
sk: Farba

en: Theme-specific settings
sk: Nastavenie pre tému vzhľadu

en: These settings only exist for the %theme theme and all the styles based on it.
sk: Toto nastavenie existuje iba pre tému vzhľadu %theme a všetky štýly založené na ňom.

en: access content
sk: prístup k obsahu

en: Allow
sk: Povoliť

en: Deny
sk: Zakázať

en: User login
sk: Prihlásenie

en: Log in
sk: Prihlásenie

en: Updated URL for feed %title to %url.
sk: Aktualizácia URL adresy pre kanál správ %title na %url.

en: Read the rest of this posting.
sk: Prečítať zvyšok tohto príspevku.

en: Jump to the first comment of this posting.
sk: Skočiť na prvý komentár tohto príspevku.

en: Jump to the first new comment of this posting.
sk: Skočiť na prvý nový komentár tohto príspevku.

en: Add new comment
sk: Pridať nový komentár

en: Add a new comment to this page.
sk: Pridať komentár k tejto stránke.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
sk: Podeľte sa o svoje myšlienky a názory k tomuto príspevku.

en: No terms available.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne termíny.

en: reset
sk: resetovať

en: String
sk: Reťazec

en: Users
sk: Používatelia

en: Not installed
sk: Nenainštalovaný

en: Choices
sk: Odpovede

en: <a href="@help-url">Synonyms</a> of this term, one synonym per line.
sk: <a href="@help-url">Synonymá</a> pre tento termín, jedno synonymum na riadok.

en: Minimum cache lifetime
sk: Minimálna životnosť vyrovnávacej pamäte

en: Referrer
sk: Odkazovač

en: 1 vote | @count votes
sk[0]: @count hlas
sk[1]: @count hlasy
sk[2]: @count hlasov

en: Site maintenance
sk: Údržba webu

en: Off-line
sk: Offline

en: When set to "Online", all visitors will be able to browse your site normally. When set to "Off-line", only users with the "administer site configuration" permission will be able to access your site to perform maintenance; all other visitors will see the site off-line message configured below. Authorized users can log in during "Off-line" mode directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
sk: Pri nastavení "Online" môžu všetci návštevníci normálne prechádzať váš web. Keď nastavíte "Offline", majú k webu prístup len používatelia s oprávnením "administrácia nastavení", aby vykonali údržbu. Ostatní návštevníci uvidia len správu o neprístupnosti webu. Autorizovaní používatelia sa môžu v "offline" režimu prihlásiť pomocou stránky <a href="@user-login">prihlásenie</a>.

en: Site off-line message
sk: Správa o neprístupnosti webu

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
sk: Na stránke @site momentálne prebieha údržba. Onedlho by mala byť opäť v prevádzke. Ďakujeme vám za trpezlivosť.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
sk: Správa, ktorá sa zobrazuje návštevníkom, keď je web offline.

en: Default front page
sk: Predvolená titulná strana

en: Top pages
sk: Najlepšie stránky

en: Create content
sk: Vytvoriť obsah

en: access denied
sk: prístup odmietnutý

en: Anonymous
sk: Anonymný

en: Uninstall
sk: Odinštalovať

en: Filters
sk: Filtre

en: Optional
sk: Nepovinné

en: Recent comments
sk: Nedávne komentáre

en: Recent hits
sk: Posledné zobrazenia

en: The comment no longer exists.
sk: Komentár už neexistuje.

en: The comment and all its replies have been deleted.
sk: Komentár a všetky jeho odpovede boli odstránené.

en: Do not display
sk: Nezobrazovať

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
sk: Zobraziť, pokiaľ PHP kód vráti <code>TRUE</code> (režim PHP, len pre expertov)

en: Preformatted
sk: Predformátované

en: Profile
sk: Profil

en: module
sk: modul

en: Votes
sk: Hlasy

en: Save settings
sk: Uložiť nastavenia

en: reply
sk: odpovedať

en: Session closed for %name.
sk: Koniec session pre používateľa %name.

en: Tracker
sk: Sledovanie príspevkov

en: You have to specify a valid date.
sk: Musíte zadať platný dátum.

en: The name %name is a reserved username.
sk: Meno %name je vyhradené používateľské meno.

en: The field %field is required.
sk: Pole %field je povinné.

en: 1 new | @count new
sk[0]: 1 nový
sk[1]: @count nové
sk[2]: @count nových

en: Add rule
sk: Pridať pravidlo

en: Delete rule
sk: Odstrániť pravidlo

en: Nauru
sk: Nauruština

en: Table prefix
sk: Predpona tabuliek

en: Database username
sk: Prihlasovacie meno k databáze

en: Database password
sk: Heslo k databáze

en: Database name
sk: Meno databázy

en: Add user
sk: Pridať používateľa

en: Formatting guidelines
sk: Rady pre formátovanie

en: Authoring information
sk: Informácie o autorovi

en: Authored on
sk: Napísané dňa

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
sk: Formát: %time. Ponechajte prázdne, pokiaľ chcete použiť čas odoslania formulára.

en: Leave blank for %anonymous.
sk: Ponechajte prázdne pre %anonymous.

en: Attachments
sk: Prílohy

en: File attachments
sk: Priložené súbory

en: Changes made to the attachments are not permanent until you save this post. The first "listed" file will be included in RSS feeds.
sk: Zmeny vykonané na prílohách nie sú trvalé, kým príspevok neuložíte. Prvý zobrazený súbor sa zobrazí aj v kanáloch správ RSS.

en: File attachments are disabled. The file directories have not been properly configured.
sk: Prílohy uzlov sú vypnuté. Priečinok pre nahrávanie súborov nie je správne nakonfigurovaný.

en: Please visit the <a href="@admin-file-system">file system configuration page</a>.
sk: Prosím navštívte <a href="@admin-file-system">stránku nastavení súborového systému</a>.

en: Choose the appropriate item from the list:
sk: Vyberte si zo zoznamu zodpovedajúcu položku:

en: On high-traffic sites it can become necessary to enforce a minimum cache lifetime. The minimum cache lifetime is the minimum amount of time that will go by before the cache is emptied and recreated. A larger minimum cache lifetime offers better performance, but users will not see new content for a longer period of time.
sk: Zapnutie cache znamená dostatočné zvýšenie výkonu pre väčšinu webov s nízkym a stredným zaťažením. Na web s veľkým zaťažením je nutné vnútiť minimálnu životnosť cache. Tá predstavuje minimálny čas, ktorý uplynie pred vyprázdnením cache. Väčšia minimálna životnosť poskytuje lepší výkon, ale používatelia dlhšie nevidia nový obsah.

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sk: Na každý riadok zadajte jednu cestu. Znak * je zástupný znak. Cesta môže byť napr. %blog pre stránku blogu alebo %blog-wildcard pre každý osobný blog. %front je titulná stránka.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction.
sk: Maximálne povolené rozlíšenie obrázkov vyjadrené ako ŠÍRKAxVÝŠKA (napr. 640x480). Zadajte 0 pre neobmedzené rozlíšenie.

en: Depending on your sever environment, these settings may be changed in the system-wide php.ini file, a php.ini file in your Drupal root directory, in your Drupal site's settings.php file, or in the .htaccess file in your Drupal root directory.
sk: V závislosti na nastavení serveru môžu byť tieto možnosti zmenené v systémovom súbore php.ini, v súbore php.ini vo vašom priečinku Drupalu, v súbore settings.php alebo v súbore .htaccess v hlavnom priečinku vášho Drupalu.

en: The %role file size limit must be a number and greater than zero.
sk: Obmedzenie veľkosti súboru, pre kategóriu používateľov %role, musí byť väčšie ako nula.

en: The %role maximum file size per upload is greater than the total file size allowed per user
sk: Obmedzenie veľkosti súboru pre jedno nahratie, pre kategóriu používateľov %role, je väčšie než kvóta pre používateľa.

en: Maximum resolution for uploaded images
sk: Maximálne rozlíšenie nahrávaných obrázkov

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction.
sk: Maximálne povolené rozlíšenie obrázkov (napr. 640x480). Zadajte 0 pre neobmedzené rozlíšenie.

en: WIDTHxHEIGHT
sk: VÝŠKAxŠÍRKA

en: Maximum file size per upload
sk: Maximálna veľkosť jedného súboru

en: Total file size per user
sk: Celková veľkosť súboru na používateľa

en: The maximum size of all files a user can have on the site (in megabytes).
sk: Maximálna veľkosť všetkých súborov (v megabajtoch), ktoré môže mať používateľ na vašom webe.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed resolution of %resolution pixels.
sk: Bola upravená veľkosť obrázka, aby odpovedal maximálnemu povolenému rozlíšeniu %resolution.

en: [<a href="@link">more help...</a>]
sk: [<a href="@link">pomocník</a>]

en: Arabic
sk: Arabčina

en: English
sk: Angličtina

en: French
sk: Francúzština

en: Italian
sk: Taliančina

en: Spanish
sk: Španielčina

en: Japanese
sk: Japončina

en: Korean
sk: Kórejčina

en: Edit term
sk: Upraviť termín

en: Are you sure you want to delete these items?
sk: Naozaj chcete odstrániť tieto položky?

en: The items have been deleted.
sk: Položky boli odstránené.

en: Your preferred username; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
sk: Vaše preferované používateľské meno. Okrem abecedných znakov sú povolené iba bodky, podčiarovníky a pomlčky.

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
sk: Zadajte platnú e-mailovú adresu. Na túto adresu budú posielané všetky e-maily. E-mailová adresa sa nezverejňuje a použije sa jedine, pokiaľ požiadate o zaslanie zabudnutého hesla alebo o upozorňovanie na novinky.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
sk: E-mailová adresa %email je už registrovaná.  <a href="@password">Zabudli ste heslo?</a>

en: The e-mail address %email has been denied access.
sk: E-mailová adresa %email má zakázaný prístup.

en: Remove items
sk: Odstrániť položky

en: Allowed HTML tags
sk: Povolené HTML značky

en: The list of tags which are allowed in feeds, i.e., which will not be removed by Drupal.
sk: Zoznam HTML značiek, ktoré sú povolené v zdrojoch, tj. ktoré nebudú Drupalom odstránené.

en: News aggregator
sk: Agregátor správ

en: Sources
sk: Zdroje

en: !title category latest items
sk: Posledné položky kategórie !title

en: !title feed latest items
sk: Posledné položky v kanále správ !title

en: A category named %category already exists. Please enter a unique title.
sk: Kategória %category už existuje. Zvoľte prosím jedinečný názov.

en: The category %category has been updated.
sk: Kategória %category bola aktualizovaná.

en: Category %category deleted.
sk: Kategória %category odstránená.

en: The category %category has been deleted.
sk: Kategória %category bola odstránená.

en: Category %category added.
sk: Kategória %category pridaná.

en: The category %category has been added.
sk: Kategória %category bola pridaná.

en: aggregator - @title
sk: agregátor - @title

en: 1 item | @count items
sk[0]: @count položka
sk[1]: @count položky
sk[2]: @count položiek

en: Add menu
sk: Pridať menu

en: Are you sure you want to delete the menu %item?
sk: Naozaj chcete odstrániť menu %item?

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
sk: Naozaj chcete odstrániť vlastnú položku menu %item?

en: The menu %title has been deleted.
sk: Menu %title bolo odstránené.

en: Deleted menu %title.
sk: Odstránené menu %title.

en: The menu item %title has been deleted.
sk: Položka menu %title bola odstránená.

en: Deleted menu item %title.
sk: Odstránená položka menu %title.

en: ‹ previous
sk: ‹ predchádzajúca

en: next ›
sk: nasledujúca ›

en: No items selected.
sk: Žiadne položky neboli vybraté.

en: The update has been performed.
sk: Bola vykonaná aktualizácia.

en: View user profile.
sk: Zobraziť profil používateľa.

en: locked
sk: zamknuté

en: Titles only
sk: Len titulky

en: Full text
sk: Plný text

en: Upload picture
sk: Nahrať obrázok

en: Message:
sk: Správa:

en: Language file
sk: Súbor prekladu

en: published
sk: zverejnené

en: Average page generation time
sk: Priemerná doba generovania stránky

en: The changes have been saved.
sk: Zmeny boli uložené.

en: Show only users where
sk: Zobraziť len používateľa kde

en: Refine
sk: Obmedziť

en: Undo
sk: Vrátiť späť

en: Member for
sk: Členom už

en: @time ago
sk: pred @time

en: No users available.
sk: Žiadny používatelia.

en: No users selected.
sk: Žiadni používatelia nie sú vybraní.

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
sk: Zistený neoprávnený pokus o úpravu chránených polí.

en: Select all rows in this table
sk: Označiť všetky riadky v tejto tabuľke

en: Deselect all rows in this table
sk: Odznačiť všetky riadky v tejto tabuľke

en: %engine.engine was instructed to override the %name theme function, but no valid template file was found.
sk: %engine.engine bol určený na prepísanie funkcie %name pre tému vzhľadu, ale nebol nájdený platný súbor šablóny.

en: Search results
sk: Výsledky vyhľadávania

en: Your search yielded no results
sk: Vyhľadávanie neprinieslo žiadne výsledky.

en: Please enter some keywords.
sk: Zadajte prosím nejaké kľúčové slovo.

en: Request new password
sk: Požiadať nové heslo

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
sk: Návštevníci môžu vytvárať účty a nie je potrebné schválenie administrátorom.

en: Deleted
sk: Odstránený

en: Topics
sk: Témy

en: Topic
sk: Téma

en: The maximum size of a file a user can upload (in megabytes).
sk: Maximálna veľkosť jedného súboru (v megabajtoch), ktorý môže používateľ nahrať.

en: Edit menu
sk: Upraviť menu

en: Delete menu
sk: Odstrániť menu

en: Add menu item
sk: Pridať položku menu

en: Edit menu item
sk: Upraviť položku menu

en: Reset menu item
sk: Obnoviť položku menu

en: Disable menu item
sk: Vypnúť položku menu

en: Delete menu item
sk: Odstrániť položku menu

en: No menu items defined.
sk: Nie sú určené žiadne položky menu.

en: Publishing options
sk: Nastavenia zverejnenia

en: Create new revision
sk: Vytvoriť revíziu

en: Locale settings
sk: Lokálne nastavenia

en: Configure block
sk: Nastaviť blok

en: How many content items to display in "day" list.
sk: Koľko položiek sa má zobrazovať v "dennom" zozname.

en: Jan
sk: jan

en: Feb
sk: feb

en: Mar
sk: mar

en: Apr
sk: apr

en: Jun
sk: jún

en: Jul
sk: júl

en: Aug
sk: aug

en: Sep
sk: sep

en: Oct
sk: okt

en: Nov
sk: nov

en: Dec
sk: dec

en: Posts
sk: Príspevky

en: Mission statement
sk: Zameranie webu

en: Configure permissions
sk: Nastaviť oprávnenia

en: Workflow
sk: Postup práce

en: Revert
sk: Vrátiť

en: Existing system path
sk: Existujúca systémová cesta

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.
sk: Zadajte existujúcu systémovú cestu, pre ktorú chcete vytvoriť alias. Napríklad: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
sk: Zadajte alternatívnu cestu, pod ktorou budú dáta prístupné. Napr. "informacie" pre informačnú stránku. Používajte relatívnu cestu a nepridávajte na koniec lomítko, inak nebude URL fungovať.

en: Greater than
sk: Väčší ako

en: Less than
sk: Menší ako

en: Submitted by !a on @b.
sk: Vložil(a) !a, @b

en: Log out
sk: Odhlásiť

en: Number of day's top views to display
sk: Počet zobrazovaných denných návštev

en: Number of all time views to display
sk: Počet zobrazovaných všetkých návštev

en: Number of most recent views to display
sk: Počet zobrazovaných posledných návštev

en: The settings have not been saved because of the errors.
sk: Nastavenie nebolo uložené kvôli chybám.

en: Spam link deterrent
sk: Zabrániť spamovým odkazom

en: profile
sk: profil

en: First day of week
sk: Prvý deň v týždni

en: Autocomplete taxonomy
sk: Automatické dokončovanie taxonómie

en: Post comment
sk: Odoslať komentár

en: The menu item has been disabled.
sk: Položka menu bola vypnutá.

en: Send yourself a copy.
sk: Poslať mi kópiu.

en: !name (!name-url) has sent you a message via your contact form (!form-url) at !site.
sk: !name (!name-url) vám poslal správu pomocou kontaktného formulára (!form-url)  na !site.

en: If you don't want to receive such e-mails, you can change your settings at !url.
sk: Pokiaľ nechcete tieto e-maily dostávať, môžete zmeniť vaše nastavenia na !url.

en: %name-from sent %name-to an e-mail.
sk: %name-from poslal e-mail pre %name-to.

en: The message has been sent.
sk: Správa bola odoslaná.

en: !name sent a message using the contact form at !form.
sk: !name poslal(a) správu pomocou kontaktného formulára na !form.

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
sk: %name-from poslal e-mail ohľadom %category.

en: Your message has been sent.
sk: Vaša správa bola odoslaná.

en: Create new account
sk: Vytvoriť nový účet

en: role
sk: kategórie používateľov

en: Are you sure you want to delete the block %name?
sk: Naozaj chcete odstrániť blok %name?

en: The block %name has been removed.
sk: Blok %name bol odstránený.

en: In listings, the heavier terms will sink and the lighter terms will be positioned nearer the top.
sk: V zoznamoch sa ťažšie termíny prepadnú nadol a ľahšie sa umiestnia vyššie.

en: list terms
sk: zobraziť termíny

en: add terms
sk: pridať termíny

en: Created new term %term.
sk: Vytvorený nový termín %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
sk: Naozaj chcete odstrániť termín %title?

en: Deleted term %name.
sk: Termín %name bol odstránený.

en: warning
sk: upozornenie

en: Last run !time ago
sk: Posledný krát spustený pred !time

en: Never run
sk: Zatiaľ nebol spustený.

en: Site information
sk: Informácie o web stránke

en: Blocked
sk: Blokovaný

en: Default permitted file extensions
sk: Implicitne povolené prípony súborov

en: Results
sk: Výsledky

en: Older polls
sk: Staršie ankety

en: View the list of polls on this site.
sk: Zobraziť zoznam ankiet.

en: Need more choices
sk: Potreba viacerých odpovedí

en: You must fill in at least two choices.
sk: Musíte vyplniť aspoň dve možnosti.

en: open
sk: otvorená

en: Visitor
sk: Návštevník

en: Cancel your vote
sk: Zrušiť váš hlas

en: View the current poll results.
sk: Zobraziť výsledky hlasovania aktuálnej ankety.

en: Your vote was canceled.
sk: Váš hlas bol zrušený.

en: create polls
sk: vytvoriť anketu

en: vote on polls
sk: hlasovať v anketách

en: cancel own vote
sk: zrušiť vlastný hlas

en: inspect all votes
sk: zobraziť výsledky

en: List terms
sk: Zoznam termínov

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
sk: Pri odstránení termínu sa odstránia aj všetky podriadené termíny. Tento krok už nemožno vrátiť späť.

en: Parent term
sk: Nadradený termín

en: Parent terms
sk: Nadradené termíny

en: Syndicate
sk: Syndikovať

en: Syndicate content
sk: Syndikovať obsah

en: Blogs
sk: Blogy

en: Books
sk: Knihy

en: The feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
sk: Kanál správ %site je pravdepodobne nesprávne formátovaný, chyba: "%error" na riadku %line.

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
sk: Kanál správ %site je pravdepodobne nesprávne formátovaný, chyba: "%error" na riadku %line.

en: Forums
sk: Fórum

en: administer taxonomy
sk: administrácia taxonómie

en: access administration pages
sk: prístup k administrácii

en: administer filters
sk: administrácia filtrov

en: view revisions
sk: zobraziť revízie

en: Revisions for %title
sk: Verzie %title

en: !date by !username
sk: !date od !username

en: revert
sk: vrátiť

en: Revision
sk: Revízia

en: current revision
sk: aktuálna revízia

en: The specified passwords do not match.
sk: Zadané heslá sa nezhodujú.

en: Track
sk: Sledovať

en: Database schema
sk: Databázová schéma

en: Post new forum topic.
sk: Zaslať nový príspevok

en: You are not allowed to post a new forum topic.
sk: Nemáte práva písať príspevky do diskusie.

en: <a href="@login">Login</a> to post a new forum topic.
sk: Ak chcete prispievať do diskusie, musíte sa <a href="@login">prihlásiť</a>.

en: No forums defined
sk: Nie sú definované žiadne diskusie

en: This topic has been moved
sk: Táto téma bola presunutá

en: User management
sk: Správa používateľov

en: Cron has not run. It appears cron jobs have not been setup on your system. Please check the help pages for <a href="@url">configuring cron jobs</a>.
sk: Cron nebol doteraz spustený. Spustenie cronu zrejme nemáte v systéme nastavené. Pozrite sa prosím na stránky pomocníka o <a href="@url">nastavení cronu</a>.

en: permission
sk: právo

en: Number of items per feed
sk: Počet položiek v exporte

en: Display of XML feed items
sk: Podrobnosť XML položiek

en: This table lists all the recorded votes for this poll.  If anonymous users are allowed to vote, they will be identified by the IP address of the computer they used when they voted.
sk: Táto tabuľka vypisuje všetky hlasy pre túto anketu. Pokiaľ majú anonymní používatelia povolené hlasovať, budú identifikovaní pomocou IP adresy počítača, z ktorého hlasovali.

en: Your vote was recorded.
sk: Váš hlas bol zaznamenaný.

en: You are not allowed to cancel an invalid poll choice.
sk: Nemáte oprávnenie zrušiť neplatný hlas.

en: Total votes: %votes
sk: Celkom hlasov: %votes

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
sk: Môžete vytvoriť ankety vo forme otázok s niekoľkými možnosťami odpovede.

en: Link color
sk: Farba odkazu

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
sk: Na vašu e-mailovú adresu sme odoslali heslo a ďalšie inštrukcie.

en: Fiji
sk: Fidžijčina

en: Length of trimmed posts
sk: Dĺžka orezaného príspevku

en: 200 characters
sk: 200 znakov

en: 400 characters
sk: 400 znakov

en: 600 characters
sk: 600 znakov

en: 800 characters
sk: 800 znakov

en: 1000 characters
sk: 1000 znakov

en: 1200 characters
sk: 1200 znakov

en: 1400 characters
sk: 1400 znakov

en: 1600 characters
sk: 1600 znakov

en: 1800 characters
sk: 1800 znakov

en: 2000 characters
sk: 2000 znakov

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
sk: Maximálny počet znakov, ktoré sa zobrazia v skrátenej verzii príspevku. Drupal podľa tohto nastavenia určí, kde sa má príspevok orezať. Skrátená verzia sa obvykle používa ako upútavka na hlavnej stránke, v RSS atď. Pokiaľ chcete upútavky vypnúť, nastavte na "Neobmedzená". Poznámka: toto nastavenie ovplyvní len nový či aktualizovaný obsah a nezmení existujúce upútavky.

en: System default
sk: Štandardné

en: Not published
sk: Nezverejnené

en: File settings
sk: Nastavenia súborov

en: Default extensions that users can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
sk: Implicitné prípony súborov, ktoré môžu používatelia nahrávať. Prípony oddeľte medzerou a nezadávajte začiatočnú bodku.

en: Default maximum file size per upload
sk: Implicitná maximálna veľkosť jedného súboru

en: Default total file size per user
sk: Predvolená celková veľkosť súborov na používateľa

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
sk: Vaše PHP nastavenia obmedzujú maximálnu veľkosť súboru na %size.

en: Menu settings
sk: Nastavenia menu

en: The name to display for this menu link.
sk: Meno tohto odkazu z menu.

en: The description displayed when hovering over a menu item.
sk: Popis, ktorý sa zobrazí pri prejdení kurzora myši nad položkou menu.

en: Check to delete this menu item.
sk: Zaškrtnite, pokiaľ chcete odstrániť túto položku menu.

en: You may also <a href="@edit">edit the advanced settings</a> for this menu item.
sk: Tiež môžete upraviť <a href="@edit">pokročilé nastavenia</a> tejto položky menu.

en: XML feed
sk: Kanál správ XML

en: Color scheme
sk: Farebná schéma

en: Attach new file
sk: Pripojiť nový súbor

en: Attach
sk: Pripojiť

en: List files by default
sk: Implicitne zobrazovať súbory

en: File system path
sk: Cesta k súborovému systému

en: Add a new @s.
sk: Pridať nový @s.

en: %title has been deleted.
sk: Uzol %title bol odstránený.

en: @type: deleted %title.
sk: @type: odstránené %title.

en: details
sk: podrobnosti

en: The username %name has not been activated or is blocked.
sk: Používateľské meno %name nie je aktivované alebo je blokované.

en: Login attempt failed for %user.
sk: Neúspešný pokus o prihlásenie používateľa %user.

en: Revision of %title from %date
sk: Revízia %title z %date

en: Themes
sk: Témy vzhľadu

en: If you want to add a static page, like a contact page or an about page, use a page.
sk: Ak chcete pridať statickú stránku, napr. výpis kontaktov alebo informácií, použite stránku.

en: Story
sk: Článok

en: Stories are articles in their simplest form: they have a title, a teaser and a body, but can be extended by other modules. The teaser is part of the body too. Stories may be used as a personal blog or for news articles.
sk: Články v najčistejšej podobe: majú titulok, upútavku a telo, ale je možné ich rozšíriť o ďalšie moduly. Upútavka je taktiež súčasťou tela. Články je možné použiť ako osobné blogy alebo novinky.

en: JPEG quality
sk: Kvalita JPEG obrázkov

en: administer nodes
sk: administrácia uzlov

en: administer comments
sk: administrácia komentárov

en: Delete comments
sk: Odstrániť komentáre

en: not published
sk: nezverejnené

en: by
sk: napísal

en: The comments have been deleted.
sk: Komentáre boli odstranené.

en: Published comments
sk: Zverejnené komentáre

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
sk: Váš komentár bol zaradený do zoznamu na schválenie administrátormi webu a bude zverejnený po schválení.

en: !name field is required.
sk: Pole !name je povinné.

en: Protected
sk: Chránený

en: Comment settings
sk: Nastavenie komentárov

en: Hits
sk: Zobrazenia

en: not sticky
sk: neprilepené

en: sticky
sk: prilepiť

en: not promoted
sk: mimo titulky

en: promoted
sk: na titulke

en: Default options
sk: Predvolené nastavenia

en: Read only
sk: Iba čítanie

en: Contact settings
sk: Nastavenia kontaktného formulára

en: Reset password
sk: Znovunastavenie hesla

en: disable
sk: vypnúť

en: Line break converter
sk: Prekladač zalomení koncov riadkov

en: Temporary directory
sk: Dočasný priečinok

en: date
sk: dátum

en: File upload error. Could not move uploaded file.
sk: Chyba pri nahrávaní. Nahrávaný súbor nie je možné presunúť.

en: upload files
sk: nahrať súbory

en: Site configuration
sk: Konfigurácia stránky

en: The specified date is invalid.
sk: Zadaný dátum nie je platný.

en: Choice @n
sk: Odpoveď @n

en: If the amount of boxes above isn't enough, check this box and click the Preview button below to add some more.
sk: Ak vám nestačí počet odpovedí, zaškrtnite toto políčko a kliknite na tlačidlo Náhľad.

en: The name of this web site.
sk: Názov tejto webovej stránky.

en: A valid e-mail address to be used as the "From" address by the auto-mailer during registration, new password requests, notifications, etc.  To lessen the likelihood of e-mail being marked as spam, this e-mail address should use the same domain as the website.
sk: E-mailová adresa, ktorá sa použije ako políčko "Odosielateľ" v prípade rozosielania e-mailov automatickým mailerom, napr. v priebehu registrácie používateľov, žiadosti o nové heslo, a pod. Pre zmiernenie rizika, že bude taký e-mail označená ako spam, e-mailová adresa by mala používať rovnaké doménové meno ako tento web.

en: The slogan of this website. Some themes display a slogan when available.
sk: Slogan tohto webu. Ak je slogan zadaný, niektoré témy ho môžu zobrazovať.

en: Your site's mission statement or focus.
sk: Zameranie vášho webu.

en: This text will be displayed at the bottom of each page. Useful for adding a copyright notice to your pages.
sk: Tento text sa zobrazí v päte každej stránky. Hodí sa pre pridanie kopírovacích práv na stránky.

en: Anonymous user
sk: Anonymný používateľ

en: The name used to indicate anonymous users.
sk: Meno označujúce anonymného používateľa.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
sk: Titulná stránka zobrazí obsah tohto relatívneho URL. Pokiaľ nepoužívate čisté URL, zadajte časť za "?q=". Pokiaľ si nie ste istý(á), zadajte "node".

en: Get help
sk: Získať pomoc

en: rebuild permissions
sk: obnoviť oprávnenia

en: is
sk: je

en: Approval queue
sk: Fronta na schválenie

en: Display on separate page
sk: Zobraziť na zvláštnej stránke

en: Location of comment submission form
sk: Umiestnenie formulára na odoslanie komentára

en: Go to first page
sk: Prejsť na prvú stranu

en: Go to last page
sk: Prejsť na poslednú stranu

en: Go to page @number
sk: Prejsť na stranu @number

en: Go to previous forum topic
sk: Prejsť na predchádzajúcu tému diskusie.

en: Go to next forum topic
sk: Prejsť na nasledujúcu tému diskusie.

en: Enter the terms you wish to search for.
sk: Zadajte slová, ktoré chcete vyhľadať.

en: Underlined
sk: Podčiarknuté

en: Site building
sk: Prvky webu

en: No primary links
sk: Neexistujú žiadne primárne odkazy

en: No secondary links
sk: Žiadne sekundárne odkazy

en: No content types available.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne typy obsahu.

en: Delete role
sk: Odstrániť kategóriu používateľov

en: all messages
sk: všetky správy

en: !type messages
sk: správy !type

en: Filter by message type
sk: Filtrovať podľa typu správy

en: Role specific visibility settings
sk: Nastavenie viditeľnosti podľa kategórie používateľov

en: Enter the name for your new menu. Remember to enable the newly created block in the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
sk: Zadajte názov pre nové menu. Nezabudnite povoliť novovytvorený blok na <a href="@blocks">stránke administrácie blokov</a>.

en: Manage languages
sk: Správa jazykov

en: English name
sk: Anglický názov

en: Translated
sk: Preložené

en: Block description
sk: Popis bloku

en: No fields defined.
sk: Nie sú definované žiadne polia.

en: Form name
sk: Názov formulára.

en: The title of the new field. The title will be shown to the user. An example title is "Favorite color".
sk: Titulok nového poľa. Titulok sa zobrazí používateľovi. Napr. titulok "Obľúbená farba".

en: An optional explanation to go with the new field. The explanation will be shown to the user.
sk: Voliteľné vysvetlenie nového poľa. Vysvetlenie sa zobrazí používateľovi.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. The word <code>%value</code> will be substituted with the corresponding value. An example page title is "People whose favorite color is %value". This is only applicable for a public field.
sk: Ak chcete umožniť zobrazenie tohto poľa podľa hodnôt, zadajte titulok stránky s výsledkami. Slovo <code>%value</code> sa nahradí odpovedajúcou hodnotou. Príklad titulku: "Ľudia, ktorých obľúbená farba je %value". Toto platí len pre verejné pole.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. An example page title is "People who are employed". This is only applicable for a public field.
sk: Ak chcete umožniť zobrazenie tohto poľa podľa hodnôt, zadajte titulok stránky s výsledkami. Príklad titulku: "Ľudia, ktorí sú zamestnaní". Toto platí len pre verejné pole.

en: Save field
sk: Uložiť pole

en: Blocks are boxes of content that may be rendered into certain regions of your web pages, for example, into sidebars. Blocks are usually generated automatically by modules (e.g., Recent Forum Topics), but administrators can also define custom blocks.
sk: Bloky sú boxy s obsahom, ktoré sú viditeľné v rôznych častiach webu, napr. v postranných stĺpcoch. Obvykle ich automaticky generujú moduly (napr. Posledné príspevky vo fóre), ale môžete vytvoriť aj vlastné bloky.

en: The region each block appears in depends on both which theme you are using (some themes allow greater control over block placement than others), and on the settings in the block administration section.
sk: V ktorom stĺpci sa blok zobrazí, závisí od použitej témy vzhľadu (niektoré majú jen ľavý stĺpec, niektoré pravý, niektoré oba) a od nastavení v správe blokov.

en: The block administration screen lets you specify the vertical placement of the blocks within a region. You do this by assigning a weight to each block. Lighter blocks (those having a smaller weight) "float up" towards the top of the region; heavier ones "sink".
sk: Na stránke správy blokov môžete určiť zvislé poradie blokov v stĺpci. Stačí priradiť blokom váhu. Ľahšie bloky (nižšia váha) "vyletia hore" v stĺpci. Tie ťažšie sa "potopia" dole.

en: <p>A block's visibility depends on:</p>
    <ul>
    <li>Its region placement. Blocks with no region assigned to them are never shown.</li>
    <li>Its throttle checkbox when throttle module is enabled. Throttled blocks are hidden during high server loads.</li>
    <li>Its page visibility settings. Blocks can be configured to be visible/hidden on certain pages.</li>
    <li>Its custom visibility settings. Blocks can be configured to be visible only when specific conditions are true.</li>
    <li>Its user visibility settings. Administrators can choose to let users decide whether to show/hide certain blocks.</li>
    <li>Its user-role visibility settings. Administrators can choose to let blocks be visible only for certain user roles.</li>
    <li>Its function. Some dynamic blocks, such as those generated by modules, will be displayed only on certain pages.</li>
    </ul>
sk: <p>Viditeľnosť bloku závisí na:</p>
    <ul>
    <li>Zaškrtávacom poli Povolené. Nepovolené bloky sa nikdy nezobrazia.</li>
    <li>Zaškrtávacom poli Urýchlenie. Bloky, ktoré majú toto pole zaškrtnuté, sa skryjú pri väčšej záťaži servera.</li>
    <li>Nastavenie cesty. Bloky môžete nastaviť tak, aby sa zobrazili/skryli len na určitých stránkach.</li>
    <li>Používateľskom nastavení. Povolíte používateľom možnosť výberu, ktoré bloky chcú a nechcú zobraziť.</li>
    <li>Používateľských kategóriách. Administrátor má možnosť obmedziť zobrazenie niektorých blokov iba určitým používateľským kategóriám.</li>
    <li>Jeho funkcií. Dynamické bloky (napr. určené v moduloch) môžu byť na niektorých stránkach prázdne a nezobrazia sa.</li>
    <li>Ďalších nastaveniach. Bloky môžu byť nastavené tak, aby sa zobrazili len v určitých prípadoch.</li>
    </ul>

en: Module blocks
sk: Bloky modulov

en: Some modules generate blocks that become available when the modules are enabled. These blocks can be administered via the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>.</p>
sk: Niektoré bloky generované modulmi sú k dispozícii len ak sú moduly zapnuté. Administráciu týchto blokov môžete uskutočniť na stránke <a href="@admin-block">administrácia blokov</a>.</p>

en: Administrator defined blocks
sk: Bloky definované administrátorom

en: Administrators can also define custom blocks. These blocks consist of a title, a description, and a body which can be as long as you wish. Block content can be in any of the input formats supported for other content.
sk: Obsah blokov vytvorených administrátorom určujete sám (na rozdiel od automaticky generovaných blokov). Každý vami vytvorený blok sa skladá z názvu, popisu a tela, ktoré môže byť ľubovoľne dlhé. Pre obsah bloku môže byť použitý ľubovoľný podporovaný vstupný formát.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@block">Block page</a>.
sk: Viac informácií nájdete v príručke pre nastavenia a úpravy na <a href="@block">stránke Block</a>

en: Here you can create a new block. Once you have created this block you must make it active and give it a place on the page using <a href="@overview">blocks</a>. The description is used in the "block" column on the <a href="@overview">blocks</a> page.
sk: Tu môžete vytvoriť nový blok. Akonáhle blok vytvoríte, môžete ho aktivovať a umiestiť na správne miesto na stránke <a href="@overview">bloky</a>. Nadpis sa použije pri zobrazení bloku. Popis sa použije v stĺpci "blok" na stránke <a href="@overview">bloky</a>.

en: Blocks
sk: Bloky

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
sk: Nastaviť, ktoré bloky sa majú objaviť v postranných stĺpcoch a v ostatných regiónoch webu.

en: Delete block
sk: Odstrániť blok

en: !key settings
sk: Nastavenia !key

en: Save blocks
sk: Uložiť bloky

en: The block settings have been updated.
sk: Nastavenia bloku boli aktualizované.

en: Block specific settings
sk: Nastavenia špecifické pre blok

en: Override the default title for the block. Use <em>&lt;none&gt;</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
sk: Prepísať predvolený nadpis bloku. Použite <em>&lt;none&gt;</em> pre vypnutie zobrazenia nadpisu alebo ponechajte prázdne pre použitie predvoleného nadpisu.

en: '%name' block
sk: Blok '%name'

en: User specific visibility settings
sk: Nastavenia viditeľnosti podľa používateľa

en: Custom visibility settings
sk: Nastavenia viditeľnosti

en: Users cannot control whether or not they see this block.
sk: Používatelia nemôžu nastavovať viditeľnosť pre tento blok.

en: Show this block by default, but let individual users hide it.
sk: Tento blok implicitne zobraziť, ale používatelia ho môžu skryť.

en: Hide this block by default but let individual users show it.
sk: Tento blok implicitne skryť, ale používatelia ho môžu zobraziť.

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
sk: Umožniť používateľom nastaviť viditeľnosť tohto bloku v ich používateľskom nastavení.

en: Show block for specific roles
sk: Zobraziť blok len určitým kategóriám používateľov

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
sk: Zobraziť tento blok iba vybraným kategóriám používateľov. Pokiaľ nevyberiete žiadnu kategóriu používateľov, blok bude viditeľný pre všetkých používateľov.

en: Page specific visibility settings
sk: Nastavenie viditeľnosti podľa stránky

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
sk: Ak je zvolený režim PHP, zadajte PHP kód medzi %php. Poznámka: spustenie nevhodného kódu môže znefunkčniť váš web.

en: Show block on specific pages
sk: Zobraziť blok na určitých stránkach

en: Save block
sk: Uložiť blok

en: Please ensure that each block description is unique.
sk: Uistite sa, prosím, že je popis každého bloku jedinečný.

en: The block configuration has been saved.
sk: Nastavenie bloku bolo uložené.

en: The block has been created.
sk: Blok bol vytvorený.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">block overview page</a>.
sk: Krátky popis bloku. Použije sa na <a href="@overview">stránke s náhľadom blokov</a>.

en: Block body
sk: Telo bloku

en: The content of the block as shown to the user.
sk: Obsah bloku zobrazeného používateľom.

en: Block configuration
sk: Nastavenia blokov

en: administer blocks
sk: administrácia blokov

en: use PHP for block visibility
sk: pre nastavenie zobrazenia použiť PHP kód

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
sk: Nastavenie blokov, ktoré sa zobrazujú okolo hlavného obsahu.

en: Core - required
sk: Jadro - požadované

en: <p>Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The menu module provides an interface to control and customize the powerful menu system that comes with Drupal. Menus are primarily displayed as a hierarchical list of links using Drupal's highly flexible <a href="@admin-block">blocks</a> feature. Each menu automatically creates a block of the same name. By default, new menu items are placed inside a built-in menu labelled %navigation, but administrators can also create custom menus.</p>
    <p>Drupal themes generally provide out-of-the-box support for two menus commonly labelled %primary-links and %secondary-links. These are sets of links which are usually displayed in the header or footer of each page (depending on the currently active theme). Any menu can be designated as the primary or secondary links menu via the <a href="@menu-settings">menu settings page</a>.</p>
    Menu administration tabs:
    <ul>
      <li>On the administer menu page, administrators can "edit" to change the title, description, parent or weight of a menu item. Under the "operations" column, click on "enable/disable" to toggle a menu item on or off. Only menu items which are enabled are displayed in the corresponding menu block. Note that the default menu items generated by the menu module cannot be deleted, only disabled.</li>
      <li>Use the "add menu" tab to submit a title for a new custom menu. Once submitted, the menu will appear in a list toward the bottom of the administer menu page underneath the main navigation menu. Under the menu name there will be links to edit or delete the menu, and a link to add new items to the menu.</li>
      <li>Use the "add menu item" tab to create new links in either the navigation or a custom menu (such as a primary/secondary links menu). Select the parent item to place the new link within an existing menu structure. For top level menu items, choose the name of the menu in which the link is to be added.</li>
    </ul>
sk: <p>Modul Menu umožňuje úpravu menu. Tieto menu sú užitočné, pretože uľahčujú navigáciu po webe. Menu sa zobrazujú v blokoch.</p>
    <p>Zvláštny prípad je zobrazenie "primárnych" a "sekundárnych odkazov", ktoré sú implementované ako menu. Sú to skupiny odkazov, ktoré sa obvykle zobrazujú v záhlaví každej stránky (záleží na aktívnej téme vzhľadu). Ako primárny či sekundárny odkazy môžete použiť akékoľvek menu, stačí upraviť <a href="@menu-settings">nastavenia modulu Menu</a>.</p>
    <ul>
    <li>Administrátor môže v správe menu upraviť názov, popis, nadradenú položku a váhu položky menu. V stĺpci "operácie" kliknutím na "povoliť/vypnúť" určite, či sa položka zobrazuje v menu. Vypnuté položky sa neodstránia; len sa nezobrazujú v bloku s menu. Poznámka: predvolené položky vygenerované modulom Menu nie je možné odstrániť, len vypnúť.</li>
    <li>V záložke "pridať menu" môžete zadať nadpis nového menu. Po odoslaní sa nové menu zobrazí v zozname menu.</li>
    <li>V záložke "pridať položku menu" môžete vytvoriť nové odkazy buď do predvoleného alebo vlastného menu. Novú položku umiestnite do menu výberom nadradenej položky. Pre položky najvyššej úrovne vyberte nadpis menu, v ktorom sa majú zobrazovať.</li>
    </ul>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@menu">Menu page</a>.
sk: Viac informácií nájdete v príručke pre nastavenia a úpravy na <a href="@menu">stránke Menu</a>.

en: Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The list(s) below display the currently available menus along with their menu items. Select an operation from the list to manage each menu or menu item.
sk: Menu sú odkazy používané k orientácii na vašom webe. Zoznam nižšie zobrazuje aktuálne dostupné menu spolu s ich položkami. Pre správu menu či položiek zvoľte operáciu zo zoznamu.

en: Enter the title, path, position and the weight for your new menu item.
sk: Zadajte názov, cestu, umiestnenie a váhu novej položky menu.

en: Menus
sk: Menu

en: Control your site's navigation menu, primary links and secondary links. as well as rename and reorganize menu items.
sk: Nastavenie navigačného menu, primárne a sekundárne odkazy ako aj premenovanie a reorganizovanie menu.

en: Primary and secondary links settings
sk: Nastavenia primárnych a sekundárnych odkazov

en: Primary and secondary links provide a navigational menu system which usually (depending on your theme) appears at the top-right of the browser window. The links displayed can be generated either from a custom list created via the <a href="@menu">menu administration</a> page or from a built-in list of menu items such as the navigation menu links.
sk: Primárne a sekundárne odkazy sa obvykle (záleží na téme vzhľadu) zobrazia v pravej hornej časti stránky. Obvykle tam sú dva riadky, primárny a sekundárny. Ktoré odkazy sa tam zobrazia, môžete určiť výberom z menu, z ktorého chcete odkazy generovať, a potom umiestnením odkazov do menu v <a href="@menu">administrácii menu</a>.

en: Menu containing primary links
sk: Menu s primárnymi odkazmi

en: Menu containing secondary links
sk: Menu so sekundárnymi odkazmi

en: If you select the same menu as primary links then secondary links will display the appropriate second level of your navigation hierarchy.
sk: Pokiaľ vyberiete rovnaké menu ako pre primárne odkazy, tak sa sekundárne odkazy zobrazia ako druhá úroveň v navigačnej hierarchii.

en: Content authoring form settings
sk: Nastavenia pre formulár pri pridávaní obsahu

en: The menu module allows on-the-fly creation of menu links in the content authoring forms. The following option limits the menus in which a new link may be added. E.g., this can be used to force new menu items to be created in the primary links menu or to hide admin menu items.
sk: V každom formulári pre úpravu obsahu je skupina "nastavenie menu". Toto nastavenie vám umožňuje obmedziť, čo sa zobrazuje vo výbere nadradenej položky v tejto skupine. Tým môžete napr. zariadiť, aby sa nové položky menu vytvárali ako primárne odkazy alebo skryť položky administrátorského menu.

en: Show all menus
sk: Zobraziť všetky menu

en: Restrict parent items to
sk: Obmedziť nadradené položky

en: Choose the menu to be made available in the content authoring form. Only this menu item and its children will be shown.
sk: Vyberte menu, ktoré sa sprístupní vo formulári pre zadanie príspevku. Zobrazí sa len toto menu a jeho potomkovia.

en: The name of the menu item.
sk: Názov položky menu.

en: Are you sure you want to reset the item %item to its default values?
sk: Naozaj chcete znovu nastaviť položku %item na jej predvolené hodnoty?

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
sk: Všetky úpravy budú stratené. Tento krok nie je možné vrátiť späť.

en: The menu item was reset to its default settings.
sk: Položka menu bola uvedená do predvolenej podoby.

en: The menu item %title has been updated.
sk: Položka menu %title bola aktualizovaná.

en: The menu item %title has been added.
sk: Položka menu %title bola pridaná.

en: Added menu item %title.
sk: Pridaná položka menu %title.

en: administer menu
sk: administrácia menu

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
sk: Umožňuje administrátorom upraviť navigačné menu webu.

en: Create vocabularies and terms to categorize your content.
sk: Vytvoriť slovník a termíny na kategorizáciu obsahu.

en: Add vocabulary
sk: Pridať slovník

en: Edit vocabulary
sk: Upraviť slovník

en: edit vocabulary
sk: upraviť slovník

en: The name for this vocabulary. Example: "Topic".
sk: Meno tohto slovníka. Napríklad: "Téma".

en: Description of the vocabulary; can be used by modules.
sk: Popis tohto slovníka; môžu ho využívať niektoré moduly.

en: Instructions to present to the user when choosing a term.
sk: Pokyny pre používateľa, keď si vyberá termín.

en: A list of node types you want to associate with this vocabulary.
sk: Zoznam typov uzlov, ktoré chcete asociovať s týmto slovníkom.

en: Allows <a href="@help-url">a tree-like hierarchy</a> between terms of this vocabulary.
sk: Povoľuje <a href="@help-url">stromovú hierarchiu</a> pre termíny tohto slovníka.

en: Allows <a href="@help-url">related terms</a> in this vocabulary.
sk: Povolí v tomto slovníku <a href="@help-url">príbuzné termíny</a>.

en: Allows nodes to have more than one term from this vocabulary (always true for free tagging).
sk: Umožňuje, aby uzly mali priradený viac ako jeden termín zo slovníka (pre voľné označenie vždy zapnuté).

en: If enabled, every node <strong>must</strong> have at least one term in this vocabulary.
sk: Pokiaľ je povolené, každý uzol <strong>musí</strong> mať aspoň jeden termín z tohto slovníka.

en: In listings, the heavier vocabularies will sink and the lighter vocabularies will be positioned nearer the top.
sk: V zoznamoch sa ťažšie slovníky prepadnú nadol a ľahšie sa umiestnia vyššie.

en: Created new vocabulary %name.
sk: Vytvorený nový slovník %name.

en: Updated vocabulary %name.
sk: Slovník %name aktualizovaný.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
sk: Naozaj chcete odstrániť slovník %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
sk: Pri odstránení slovníka sa odstránia taktiež všetky jeho termíny. Tento krok už nemožno vrátiť späť.

en: Deleted vocabulary %name.
sk: Slovník %name bol odstránený.

en: The name of this term.
sk: Názov tohto termínu.

en: A description of the term.
sk: Popis termínu.

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
sk: Čiarkou oddelený zoznam termínov, ktoré popisujú tento obsah (napr.: zábava, bungee jumping, "Spoločnosť, s.r.o.").

en: The %name vocabulary can not be modified in this way.
sk: Slovník %name nie je možné takto upraviť.

en: The taxonomy module is one of the most popular features because users often want to create categories to organize content by type. A simple example would be organizing a list of music reviews by musical genre.
sk: Modul taxonomy je jedným z najobľúbenejších, pretože používatelia často chcú vytvárať kategórie, do ktorých organizujú obsah. Jednoduchým príkladom je napr. organizácia zoznamu hudobných recenzií podľa žánrov.

en: Taxonomy is the study of classification. The taxonomy module allows you to define vocabularies (sets of categories) which are used to classify content. The module supports hierarchical classification and association between terms, allowing for truly flexible information retrieval and classification. The taxonomy module allows multiple lists of categories for classification (controlled vocabularies) and offers the possibility of creating thesauri (controlled vocabularies that indicate the relationship of terms) and taxonomies (controlled vocabularies where relationships are indicated hierarchically). To view and manage the terms of each vocabulary, click on the associated <em>list terms</em> link. To delete a vocabulary and all its terms, choose <em>edit vocabulary.</em>
sk: Taxonómia je tiež náuka o klasifikácii. Modul taxonomy umožňuje vytvoriť slovníky (sady kategórií), ktoré sa používajú na klasifikáciu obsahu. Modul podporuje hierarchickú klasifikáciu a spojenie medzi termínmi, čo umožňuje flexibilné získavanie informácií. Modul podporuje vytváranie viacnásobných zoznamov kategórií pre klasifikáciu (kontrolované slovníky) a ponúka možnosť vytvorenia synonymického slovníka a taxonómií (kontrolovaný slovník s hierarchickými vzťahmi). Na zobrazenie a správu termínov slovníka kliknite na zodpovedajúci odkaz <EM>zoznam termínov</EM>. Pre odstránenie slovníka a všetkých jeho termínov zvoľte <EM>upraviť slovník</EM>.

en: A controlled vocabulary is a set of terms to use for describing content (known as descriptors in indexing lingo). Drupal allows you to describe each piece of content (blog, story, etc.) using one or many of these terms. For simple implementations, you might create a set of categories without subcategories, similar to Slashdot's sections. For more complex implementations, you might create a hierarchical list of categories.
sk: Kontrolovaný slovník je sada termínov používaných na popis obsahu. Drupal umožňuje pre každý druh obsahu (blog, článok, atď.) použiť jeden alebo viac termínov. Pre jednoduchšiu implementácie postačí vytvoriť sadu kategórií bez podkategórií (podobné sekciám Slashdotu). Pre zložitejšie implementácie môžete vytvoriť hierarchický zoznam kategórií.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@taxonomy">Taxonomy page</a>.
sk: Viac informácií nájdete v príručke pre nastavenie a úpravy na <a href="@taxonomy">stránke Taxonomy</a>.

en: The taxonomy module allows you to classify content into categories and subcategories; it allows multiple lists of categories for classification (controlled vocabularies) and offers the possibility of creating thesauri (controlled vocabularies that indicate the relationship of terms), taxonomies (controlled vocabularies where relationships are indicated hierarchically), and free vocabularies where terms, or tags, are defined during content creation. To view and manage the terms of each vocabulary, click on the associated <em>list terms</em> link. To delete a vocabulary and all its terms, choose "edit vocabulary".
sk: Modul Taxonomy umožňuje triediť obsah do kategórií a podkategórií. Modul podporuje vytváranie viacnásobných zoznamov kategórií pre klasifikáciu (kontrolované slovníky) a ponúka možnosť vytvorenia tezaura (kontrolovaný slovník, ktorý ukazuje vzťahy termínov), taxonómií (kontrolovaný slovník s hierarchickými vzťahmi) a voľných slovníkov (termíny, tagy), ktoré určujete pri vytváraní obsahu. Pre zobrazenie a správu termínov slovníka kliknite na zodpovedajúci odkaz <EM>zoznam termínov</EM>. Pre odstránenie slovníka a všetkých jeho termínov zvoľte <EM>upraviť slovník</EM>.

en: When you create a controlled vocabulary you are creating a set of terms to use for describing content (known as descriptors in indexing lingo). Drupal allows you to describe each piece of content (blog, story, etc.) using one or many of these terms. For simple implementations, you might create a set of categories without subcategories. For more complex implementations, you might create a hierarchical list of categories.
sk: Kontrolovaný slovník je sada termínov používaných na popis obsahu. Drupal umožňuje pre každý druh obsahu (blog, článok, atď.) použiť jeden alebo viac termínov. Pre jednoduchšie implementácie postačí vytvoriť sadu kategórií bez podkategórií (podobné sekciám Slashdotu). Pre zložitejšie implementácie môžete vytvoriť hierarchický zoznam kategórií.

en: Default time zone
sk: Predvolené časové pásmo

en: Add field
sk: Pridať pole

en: These settings only exist for all the templates and styles based on the %engine theme engine.
sk: Toto nastavenie je iba pre všetky šablóny a štýly založené na engine tém %engine.

en: New external user: %user using module %module.
sk: Nový externý používateľ: %user používa modul %module.

en: Publish
sk: Zverejniť

en: Unpublish
sk: Zrušiť zverejnenie

en: Permission
sk: Oprávnenie

en: @module module
sk: Modul @module

en: My blog
sk: Môj blog

en: Input formats
sk: Vstupné formáty

en: The comment module creates a discussion board for each post. Users can post comments to discuss a forum topic, weblog post, story, collaborative book page, etc. The ability to comment is an important part of involving members in a community dialogue.
sk: Modul comment umožňuje vytvorenie diskusného panelu ku každému uzlu. Používatelia môžu pridávať komentáre k diskusnému fóru, blogu, článku, strane knihy atď. Možnosť komentárov je dôležitou súčasťou zapojenia ľudí do komunity.

en: An administrator can give comment permissions to user groups, and users can (optionally) edit their last comment, assuming no others have been posted since. Attached to each comment board is a control panel for customizing the way that comments are displayed. Users can control the chronological ordering of posts (newest or oldest first) and the number of posts to display on each page. Comments behave like other user submissions. Filters, smileys and HTML that work in nodes will also work with comments. The comment module provides specific features to inform site members when new comments have been posted.
sk: Administrátor môže udeliť oprávnenie k posielaniu komentárov len niektorej skupine používateľov a používatelia môžu prípadne upravovať svoje posledné príspevky, pokiaľ na ich komentár ešte nikto neodpovedal. Ku komentárom je pripojený ovládací panel, kde môžu používatelia upraviť spôsob zobrazenia komentárov. Používatelia môžu meniť chronologické poradie komentárov (od najstarších alebo najnovších) a počet komentárov na stránke. Komentáre sa chovajú rovnako ako iné príspevky v Drupale. Filtre, smajlíky a HTML, ktoré fungujú v uzloch, budú fungovať rovnako i v komentároch. Modul poskytuje niekoľko vlastností, ktoré informujú používateľov o novo pridaných komentároch. Na weboch, kde používatelia posielajú veľa komentárov, môže administrátor zapnúť moderovanie komentárov používateľmi.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@comment">Comment page</a>.
sk: Viacej informácií nájdete v príručke pre nastavenie a úpravy na <a href="@comment">stránke Comment</a>.

en: Posting settings
sk: Nastavenie posielania

en: Anonymous commenting
sk: Anonymné komentovanie

en: Anonymous posters may not enter their contact information
sk: Anonymní používatelia nemôžu zadať kontaktné informácie

en: Anonymous posters may leave their contact information
sk: Anonymní používatelia môžu zadať kontaktné informácie

en: Anonymous posters must leave their contact information
sk: Anonymní používatelia musia zadať kontaktné informácie

en: This option is enabled when anonymous users have permission to post comments on the <a href="@url">permissions page</a>.
sk: Toto nastavenie má zmysel len keď povolíte anonymným používateľom písať komentáre. Pozrite sa na <a href="@url">stránku prístupových práv</a>.

en: Display below post or comments
sk: Zobraziť pod príspevkom alebo komentárom

en: Default comment setting
sk: Predvolené nastavenie komentárov

en: Read/Write
sk: Čítanie/Písanie

en: Users with the <em>administer comments</em> permission will be able to override this setting.
sk: Používatelia s právom <em>administrácie komentárov</em> môžu toto nastavenie zmeniť.

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
sk: Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
sk: Váš podpis sa pripojí na koniec vašich komentárov.

en: parent
sk: nadradený

en: Can not delete non-existent comment.
sk: Nie je možné odstrániť neexistujúci komentár.

en: Flat list - collapsed
sk: Bez vlákien - zbalené

en: Flat list - expanded
sk: Bez vlákien - rozbalené

en: Threaded list - collapsed
sk: Vlákna - zbalené

en: Threaded list - expanded
sk: Vlákna - rozbalené

en: Date - newest first
sk: Dátum - od najnovších

en: Date - oldest first
sk: Dátum - od najstarších

en: 1 comment | @count comments
sk[0]: @count komentár
sk[1]: @count komentáre
sk[2]: @count komentárov

en: 1 new comment | @count new comments
sk[0]: 1 nový komentár
sk[1]: @count nové komentáre
sk[2]: @count nových komentárov

en: access comments
sk: prístup ku komentárom

en: post comments
sk: písať komentáre

en: post comments without approval
sk: písať komentáre bez schválenia

en: Save content type
sk: Uložiť typ obsahu

en: Show descriptions
sk: Zobraziť popisy

en: Subtitle
sk: Podnadpis

en: Language code
sk: Kód jazyka

en: Save role
sk: Uložiť kategóriu používateľov

en: file system
sk: súborový systém

en: Escape all tags
sk: Použiť únikové klauzuly pre všetky značky

en: Strip disallowed tags
sk: Odstráňiť nepovolené značky

en: input formats
sk: formáty vstupu

en: Number of users to display
sk: Počet zobrazených používateľov

en: Profiles
sk: Profily

en: Edit container
sk: Upraviť kontajner

en: Last visit
sk: Posledná návšteva

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
sk: Ak chcete pridať komentáre, tak sa musíte <a href="@login">prihlásiť</a>

en: Reply
sk: Odpovedať

en: Hot topic threshold
sk: Hranica obľúbenej témy

en: The number of posts a topic must have to be considered hot.
sk: Počet príspevkov v diskusii, aby bola považovaná za obľúbenú.

en: Topics per page
sk: Tém na stránku

en: The default number of topics displayed per page; links to browse older messages are automatically being displayed.
sk: Predvolený počet tém zobrazených na stránke; automaticky sa zobrazia odkazy na staršie príspevky.

en: Posts - most active first
sk: Príspevky - najprv najaktívnejšie

en: Posts - least active first
sk: Príspevky - najskôr najmenej aktívne

en: URL path settings
sk: Nastavenie cesty pre URL

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
sk: Musíte zadať aspoň jedno kľúčové slovo s najmenej @count znakmi.

en: @user's picture
sk: Obrázok používateľa @user

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sk: Naozaj sa chcete vrátiť k revízii z dátumu %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sk: Naozaj chcete odstrániť revíziu z %revision-date?

en: revert revisions
sk: vrátiť predchádzajúcu revíziu

en: Search users
sk: Vyhľadávanie používateľov

en: New forum topics
sk: Nové témy

en: @type: deleted %title revision %revision.
sk: @type: odstránené %title revízia %revision.

en: Page not found
sk: Stránka nebola nájdená

en: Your filename has been renamed to conform to site policy.
sk: Meno súboru bolo zmenené tak, aby odpovedalo pravidlám tohto webu.

en: (site default theme)
sk: (predvolená téma vzhľadu)

en: Screenshot
sk: Ukážka

en: Preview trimmed version
sk: Náhľad skrátenej verzie

en: Preview full version
sk: Náhľad plnej verzie

en: The body of your @type is too short. You need at least %words words.
sk: Telo príspevku je príliš krátke. Musí obsahovať aspoň %words slov.

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
sk: Tento obsah medzitým upravil iný používateľ, nie je možné uložiť zmeny.

en: List, add, and edit users.
sk: Zobrazenie, pridanie a úprava používateľov.

en: The name %name is already taken.
sk: Meno %name je už obsadené.

en: « first
sk: « prvá

en: last »
sk: posledná »

en: The directory %directory does not exist.
sk: Priečinok %directory neexistuje.

en: The directory %directory is not writable
sk: Do priečinka %directory nie je možné zapisovať

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
sk: Do priečinka %directory nie je možné zapisovať, pretože nemá nastavené správne práva prístupu.

en: Rearrange
sk: Preusporiadať

en: If enabled, Drupal will add rel="nofollow" to all links, as a measure to reduce the effectiveness of spam links. Note: this will also prevent valid links from being followed by search engines, therefore it is likely most effective when enabled for anonymous users.
sk: Pokiaľ je povolené, Drupal pridá ku všetkým odkazom rel="nofollow", ktoré znižuje účinnosť spamových odkazov. Poznámka: vyhľadávače potom neprechádzajú ani cez platné odkazy, takže je najlepšie túto možnosť zapnúť iba pre filter pre anonymných používateľov.

en: Show only items where
sk: Zobraziť iba položky kde

en: No comments available.
sk: Žiadne komentáre nie sú dostupné.

en: 1 user | @count users
sk[0]: 1 používateľ
sk[1]: @count používatelia
sk[2]: @count používateľov

en: Rebuild permissions
sk: Obnoviť oprávnenia

en: @type: updated %title.
sk: @type: aktualizované %title.

en: @type: added %title.
sk: @type: pridané %title.

en: Add role
sk: Pridať kategóriu používateľov

en: You must specify a valid role name.
sk: Musíte zadať platný názov kategórie používateľov.

en: The role has been added.
sk: Kategória používateľov bola pridaná.

en: Path to custom logo
sk: Cesta k voliteľnému logu

en: taxonomy
sk: taxonómia

en: Updated term %term.
sk: Aktualizovaný termín %term.

en: - Please choose -
sk: - Prosím vyberte si -

en: - None selected -
sk: - Žiadne vybrané -

en: Aggregator
sk: Agregátor

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
sk: Kanál správ %site je pravdepodobne nesprávne formátovaný, chyba: "%error".

en: There is no new syndicated content from %site.
sk: %site neobsahuje žiadny nový obsah.

en: There is new syndicated content from %site.
sk: %site obsahuje nový obsah.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
sk: Kanál správ %site je pravdepodobne nesprávne formátovaný, chyba: "%error".

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
sk: Používa sa na agregáciu syndikovaného obsahu (kanálov správ RSS, RDF a Atom).

en: Account settings
sk: Nastavenia účtu

en: The content type %name has been deleted.
sk: Typ obsahu %name bol odstránený.

en: Deleted content type %name.
sk: Odstránený typ obsahu %name.

en: Enter your keywords
sk: Zadajte kľúčové slová

en: Clean URLs
sk: Čisté URL

en: My account
sk: Môj účet

en: Pictures
sk: Obrázky

en: Number of topics
sk: Počet diskusií

en: Active forum topics
sk: Aktívne témy

en: Read the latest forum topics.
sk: Prečítať najnovšie diskusie.

en: User activity
sk: Aktivita používateľa

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
sk: Knižnica GD v PHP chýba. Prosím, pozrite sa do <a href="@url">dokumentácie PHP</a>, alebo kontaktujte administrátora vášho webhostingu pre informácie, ako chybu napraviť.

en: GD library
sk: GD knižnica

en: The category the new field should be part of. Categories are used to group fields logically. An example category is "Personal information".
sk: Kategórie, pod ktorou by malo nové pole patriť. Kategórie sa používajú k logickému zoskupeniu polí. Napríklad "Osobné informácie".

en: The user must enter a value.
sk: Používateľ musí zadať hodnotu.

en: Visible in user registration form.
sk: Viditeľné v registračnom formulári.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
sk: Používateľ sa považuje za online v tomto čase od posledného zobrazenia stránky.

en: Maximum number of currently online users to display.
sk: Maximálny počet zobrazovaných online používateľov.

en: There is currently %members and %visitors online.
sk: Momentálne online: %members a %visitors.

en: There are currently %members and %visitors online.
sk: Momentálne online: %members a %visitors.

en: 1 guest | @count guests
sk[0]: @count návštevník
sk[1]: @count návštevníci
sk[2]: @count návštevníkov

en: Book navigation
sk: Navigácia knihy

en: !a comments per page
sk: Počet komentárov na stránku: !a

en: 1 year | @count years
sk[0]: @count rok
sk[1]: @count roky
sk[2]: @count rokov

en: 1 week | @count weeks
sk[0]: @count týždeň
sk[1]: @count týždne
sk[2]: @count týždňov

en: 1 sec | @count sec
sk[0]: 1 s
sk[1]: @count s
sk[2]: @count s

en: Bulgarian
sk: Bulharčina

en: Croatian
sk: Chorvátčina

en: Czech
sk: Čeština

en: Danish
sk: Dánčina

en: Dutch
sk: Holandčina

en: Finnish
sk: Fínčina

en: German
sk: Nemčina

en: Greek
sk: Gréčtina

en: Hebrew
sk: Hebrejčina

en: Hungarian
sk: Maďarčina

en: Indonesian
sk: Indonézština

en: Polish
sk: Poľština

en: Romanian
sk: Rumunčina

en: Russian
sk: Ruština

en: Slovak
sk: Slovenčina

en: Swedish
sk: Švédčina

en: Turkish
sk: Turečtina

en: Edit comment
sk: Upraviť komentár

en: Promote to front page
sk: Zobraziť na titulnej stránke

en: Edit rule
sk: Upraviť pravidlo

en: %keys (@type).
sk: Hľadané: %keys (@type).

en: The file could not be created.
sk: Súbor nie je možné vytvoriť.

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
sk: Inštrukcie pre znovunastavenie hesla pre %name boli odoslané na %email.

en: Error mailing password reset instructions to %name at %email.
sk: Chyba pri odosielaní inštrukcií pre znovunastavenie hesla pre %name na %email.

en: Unable to send mail. Please contact the site admin.
sk: Nie je možné odoslať e-mail. Kontaktujte prosím administrátora webu.

en: Account information
sk: Informácie o účte

en: The e-mail address %mail is not valid.
sk: E-mailová adresa %mail nie je platná.

en: The user receives the combined permissions of the %au role, and all roles selected here.
sk: Používateľ získa oprávnenia zjednotením kategórie používateľov %au a všetkých vybraných kategórií používateľov.

en: authenticated user
sk: prihlásený používateľ

en: Default authentication server
sk: Predvolený autentifikačný server

en: Only allow authentication from default server
sk: Povoliť autentifikáciu len z predvoleného servera

en: Logging into a Drupal site
sk: Prihlásenie na Drupal web

en: Allow your site to accept logins from other Drupal sites such as drupal.org.
sk: Povoliť vášmu webu, aby prijímal prihlásenia používateľov z iných Drupal webov, ako je drupal.org.

en: Field settings
sk: Nastavenie poľa

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
sk: Chyba validácie, skúste to prosím znova. Pokiaľ chyba pretrváva, kontaktujte administrátora webu.

en: The forum module lets you create threaded discussion forums for a particular topic on your site. This is similar to a message board system such as phpBB. Forums are very useful because they allow community members to discuss topics with one another, and they are archived for future reference.
sk: Modul fórum umožňuje vytvárať diskusné fóra rozdelené do vlákien, podobne ako napr. v phpBB. Diskusné fóra sú veľmi užitočné, pretože dovoľujú členom komunity diskutovať spoločne o rôznych témach a sú archivované pre budúce odkazy.

en: Forums can be organized under what are called <em>containers</em>. Containers hold forums and, in turn, forums hold threaded discussions. Both containers and forums can be placed inside other containers and forums. By planning the structure of your containers and forums well, you make it easier for users to find a topic area of interest to them. Forum topics can be moved by selecting a different forum and can be left in the existing forum by selecting <em>leave a shadow copy</em>. Forum topics can also have their own URL.
sk: Fóra je možné organizovať do tzv. <em>kontajnerov</em>. Kontajnery obsahujú fóra a fóra obsahujú diskusné vlákna. Kontajnery i fóra môžete umiestniť do iných kontajnerov alebo fór. Ak si dobre naplánujete štruktúru, uľahčíte používateľom nájdenie diskusie, ktorá ich zaujíma. Témy môžete presunúť do iného fóra a na pôvodnom mieste <em>nechať tieňovú kópiu</em>. Diskusné témy majú vlastnú URL.

en: Forums module <strong>requires Taxonomy and Comments module</strong> be enabled.
sk: Modul fórum vyžaduje zapnuté <strong>moduly Taxonomy a Comments</strong>.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@forum">Forum page</a>.
sk: Viacej informácií nájdete v príručke pre nastavenie a úpravy na <a href="@forum">stránke Fórum</a>.

en: This is a list of existing containers and forums that you can edit. Containers hold forums and, in turn, forums hold threaded discussions. Both containers and forums can be placed inside other containers and forums. By planning the structure of your containers and forums well, you make it easier for users to find a topic area of interest to them.
sk: Toto je zoznam existujúcich kontajnerov a fór, ktoré môžete upraviť. V kontajneroch sú uložené fóra a vo fórach sú uložené diskusie. Kontajnery a fóra je možné umiestniť do iných kontajnerov a fór. Pri dobre navrhnutej štruktúre bude pre používateľov ľahšie nájsť oblasť, ktorá ich zaujíma.

en: Containers help you organize your forums. The job of a container is to hold, or contain, other forums that are related. For example, a container named "Food" might hold two forums named "Fruit" and "Vegetables".
sk: Kontajnery vám pomáhajú organizovať diskusné fóra. Obsahujú fóra, ktoré spolu súvisia. Napr. kontajner "Jedlo" môže obsahovať fóra pomenované "Ovocie" a "Zelenina".

en: A forum holds discussion topics that are related. For example, a forum named "Fruit" might contain topics titled "Apples" and "Bananas".
sk: Fórum obsahuje diskusie, ktoré spolu súvisia. Napr. fórum pomenované "Ovocie" môže obsahovať diskusie nazvané "Jablká" a "Banány".

en: These settings provide the ability to fine tune the display of your forum topics.
sk: Tieto nastavenia umožňujú upresniť podrobnosti zobrazenia tém fóra.

en: Control forums and their hierarchy and change forum settings.
sk: Nastavenie fór a ich hierarchií.

en: Edit forum
sk: Upraviť fórum

en: Default order
sk: Predvolené zoradenie

en: The default display order for topics.
sk: Predvolené poradie zobrazenia tém.

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
sk: Toto je slovník vyhradený pre fórum. Boli odstránené niektoré voľby bežných slovníkov.

en: forum topic
sk: príspevok do diskusie

en: forum topic is affixed to the forum vocabulary.
sk: téma diskusie je pripojená k slovníku fóra.

en: The item %forum is only a container for forums. Please select one of the forums below it.
sk: Položka %forum je iba kontajner pre diskusie. Prosím, vyberte jednu z diskusií pod ňou.

en: Leave shadow copy
sk: Ponechať tieňovú kópiu

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
sk: Keď presuniete túto tému, môžete v starom fóre nechať odkaz na nové fórum.

en: Container name
sk: Názov kontajnera

en: The container name is used to identify related forums.
sk: Meno kontajnera sa používa k identifikácii súvisiacich diskusných fór.

en: The container description can give users more information about the forums it contains.
sk: Popis kontajnera môže používateľa informovať, aké fóra obsahuje.

en: When listing containers, those with with light (small) weights get listed before containers with heavier (larger) weights. Containers with equal weights are sorted alphabetically.
sk: Vo výpise sa ťažšie kontajnery (s väčšou váhou) prepadnú nižšie a ľahšie sa dostanú vyššie. Kontajnery s rovnakou váhou sa zoradia podľa abecedy.

en: forum container
sk: kontajner fóra

en: Created new @type %term.
sk: Vytvorené: @type %term.

en: The @type %term has been updated.
sk: Aktualizované: @type %term.

en: There are no existing containers or forums. You may add some on the <a href="@container">add container</a> or <a href="@forum">add forum</a> pages.
sk: Nie sú založené žiadne kontajnery alebo fóra. Môžete <a href="@container">pridať kontajner</a> alebo <a href="@forum">pridať fórum</a>.

en: Containers are usually placed at the top (root) level of your forum but you can also place a container inside a parent container or forum.
sk: Kontajnery sa zvyčajne umiestňujú do najvyššej úrovne diskusných fór, ale môžete ich umiestniť aj do iného kontajnera alebo fóra.

en: You may place your forum inside a parent container or forum, or at the top (root) level of your forum.
sk: Fórum môžete umiestniť do kontajnera, iného fóra alebo na najvyššiu úroveň.

en: @time ago<br />by !author
sk: od používateľa !author<br />pred @time

en: Create a new topic for discussion in the forums.
sk: Vytvoriť novú tému v diskusnom fóre.

en: create forum topics
sk: vytvoriť tému diskusie

en: edit own forum topics
sk: upraviť vlastné diskusie

en: administer forums
sk: administrácia diskusií

en: Add new field
sk: Pridať nové pole

en: Search content
sk: Hľadať obsah

en: Search content by keyword.
sk: Hľadať obsah podľa kľúčového slova

en: Containing any of the words
sk: Obsahuje niektoré zo slov

en: Containing the phrase
sk: Obsahuje frázu

en: Containing none of the words
sk: Neobsahuje tieto slová

en: Only in the category(s)
sk: Len v kategórii(ách)

en: Only of the type(s)
sk: Len typu

en: Content ranking
sk: Hodnotenie obsahu

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
sk: Nasledujúce čísla určujú, ktoré vlastnosti by malo zohľadniť vyhľadávanie obsahu pri radení výsledkov. Čím vyššie číslo, tým vyšší vplyv. Nula znamená, že sa vlastnosť ignoruje. Zmena týchto hodnôt nevyžaduje prestavenie indexov. Zmeny sa prejavia ihneď.

en: Keyword relevance
sk: Relevancia kľúčových slov

en: Recently posted
sk: Pridané nedávno

en: Number of comments
sk: Počet komentárov

en: Number of views
sk: Počet zobrazení

en: Factor
sk: Faktor

en: Hide descriptions
sk: Skryť popisy

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
sk: Vybraný súbor %file nie je možné nahrať, pretože cieľový priečinok %directory nie je správne nastavený.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
sk: Vybraný súbor %file sa nedá skopírovať, pretože neexistuje súbor s týmto menom. Skontrolujte, či bol zadaný správny názov súboru.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
sk: Vybraný súbor %file sa nedá skopírovať, pretože súbor s rovnakým názvom už v cieľovom priečinku existuje.

en: The selected file %file could not be copied.
sk: Vybraný súbor %file sa nedá skopírovať.

en: The removal of the original file %file has failed.
sk: Chyba pri mazaní pôvodného súboru %file.

en: Color set
sk: Množina farieb

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to match each word individually: <em>"blue smurf"</em> will match less than <em>blue smurf</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>: <em>blue smurf</em> will match less than <em>blue OR smurf</em>.</li>
    </ul>
sk: <ul>
    <li>Skontrolujte, či je slovo zadané správne.</li>
    <li>Odstráňte úvodzovky vo fráze, aby sa slová hľadali samostatne: <em>"modrý smajlík"</em> nájde menej ako <em>modrý smajlík</em>.</li>
    <li>Skúste zvoľniť požiadavku pomocou <em>OR</em>: <em>modrý smajlík</em> nájde menej ako <em>modrý OR smajlík</em>.</li>
    </ul>

en: Database host
sk: Adresa servera databázy

en: Maximum link text length
sk: Maximálna dĺžka textu odkazu

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
sk: URL dlhšie ako toto číslo budú skrátené, aby sa predišlo dlhým textom, ktoré ničia formátovanie. Samotný odkaz bude zachovaný, skráti sa len textová časť odkazu.

en: Check e-mail
sk: Preveriť e-mail

en: Default picture
sk: Predvolený obrázok

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
sk: URL obrázka pre používateľov, ktorí nemajú vlastný obrázok. Môžete nechať nevyplnené pre žiadny obrázok.

en: Select the default site time zone.
sk: Zvoľte predvolené časové pásmo.

en: Site status
sk: Stav webu

en: Toggle display
sk: Prepnúť zobrazenie

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
sk: Pokiaľ nemáte priamy prístup na server, použite toto pole pre nahratie loga webu na server.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed to be used as logos.
sk: Ako logo je možné použiť iba obrázky JPEG, PNG alebo GIF.

en: Configuration file
sk: Konfiguračný súbor

en: %percentage of the site has been indexed.
sk: Bolo preindexovaných %percentage webu.

en: Download method
sk: Metóda sťahovania

en: Error reporting
sk: Hlásenie chýb

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
sk[0]: Zostáva preindexovať @count položku.
sk[1]: Zostáva preindexovať @count položky.
sk[2]: Zostáva preindexovať @count položiek.

en: sort by @s
sk: zoradiť podľa @s

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
sk: Prepáčte, nesprávne meno alebo heslo. <a href="@password">Zabudli ste heslo?</a>

en: and
sk: a

en: where
sk: kde

en: Please select one or more comments to perform the update on.
sk: Zvoľte prosím komentáre, ktoré chcete aktualizovať.

en: 1 read | @count reads
sk[0]: prečítané @countx
sk[1]: prečítané @countx
sk[2]: prečítané @countx

en: access statistics
sk: štatistika prístupov

en: view post access counter
sk: zobraziť počítadlo prístupov

en: All necessary changes to %file have been made, so you should now remove write permissions to this file. Failure to remove write permissions to this file is a security risk.
sk: Všetky potrebné zmeny v súbore %file boli vykonané, preto je nutné teraz odobrať súboru oprávnenia pre zápis. Pokiaľ táto zmena nebude vykonaná, vystavujete sa bezpečnostnému riziku.

en: Are you sure you want to disable the menu item %menu-item?
sk: Naozaj chcete skryť položku menu %menu-item?

en: Enables the categorization of content.
sk: Umožňuje kategorizáciu obsahu.

en: Save rule
sk: Uložiť pravidlo

en: Delete contact
sk: Odstrániť kontakt

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com'. To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
sk: Príklad: 'webmaster@priklad.sk' alebo 'obchod@priklad.sk'. Ak chcete určiť viac príjemcov, oddelte e-mailové adresy čiarkou.

en: Auto-reply
sk: Automatická odpoveď

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
sk: Voliteľná automatická odpoveď. Pokiaľ nechcete používateľovi zaslať automatickú odpoveď, ponechajte prázdne.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
sk: Zadaná adresa %recipient nie je platná.

en: Additional information
sk: Doplňujúce informácie

en: You can leave a message using the contact form below.
sk: Pomocou kontaktného formulára nám môžete poslať správu.

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
sk: Maximálny počet správ, ktoré môže používateľ odoslať za hodinu.

en: Contact form: category %category added.
sk: Kontaktný formulár: kategória %category pridaná.

en: Contact form: category %category updated.
sk: Kontaktný formulár: kategória %category aktualizovaná.

en: Lithuanian
sk: Litovčina

en:  (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
sk:  (<span class="admin-disabled">vypnuté</span>)

en:  (<span class="admin-missing">missing</span>)
sk:  (<span class="admin-missing">chýba</span>)

en:  (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
sk:  (<span class="admin-enabled">povolené</span>)

en: Depends on: !dependencies
sk: Závisí na: !dependencies

en: Required by: !required
sk: Požadovaný modulmi: !required

en: Some required modules must be enabled
sk: Niektoré požadované moduly musia byť zapnuté

en: Would you like to continue with enabling the above?
sk: Chcete pokračovať a povoliť vyššie uvedené?

en: You must enable the %dependencies module to install %module. | You must enable the %dependencies modules to install %module.
sk[0]: Pre inštaláciu modulu %module musíte najprv povoliť %dependencies.
sk[1]: Pre inštaláciu modulov %module musíte najprv povoliť %dependencies.
sk[2]: Pre inštaláciu modulov %module musíte najprv povoliť %dependencies.

en: administer site configuration
sk: administrácia nastavení webu

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
sk: Import prekladu zlyhal, pretože súbor %filename nie je možné načítať.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: na riadku %line sa očakáva "msgstr", ale chýba.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: na riadku %line sa očakáva "msgid_plural", ale chýba.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje syntaktickú chybu na riadku %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: na riadku %line sa neočakáva "msgid".

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: na riadku %line sa neočakáva "msgstr[]".

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: na riadku %line sa neočakáva "msgstr".

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: neočakávaný reťazec na riadku %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename neočakávane skončil na riadku %line.

en: Save translations
sk: Uložiť preklad

en: Export template
sk: Exportovať šablónu

en: anonymous user
sk: anonymný používateľ

en: Password and further instructions have been e-mailed to the new user %user.
sk: Heslo a ďalšie inštrukcie boli odoslané na e-mail nového používateľa %user.

en: Save permissions
sk: Uložiť oprávnenia

en: The name %name has been denied access.
sk: Používateľovi %name bol zakázaný prístup.

en: Original text
sk: Pôvodný text

en: Delete content type
sk: Odstrániť typ obsahu

en: edit permissions
sk: upraviť oprávnenia

en: notice
sk: poznámka

en: by !name
sk: od !name

en: User account
sk: Používateľský účet

en: File download
sk: Prevzatie súboru

en: Acronym
sk: Skratka

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
sk: Obrázok sa nepodarilo nahrať. Priečinok %directory neexistuje, alebo nemá povolený zápis.

en: Post new comment
sk: Poslať nový komentár

en: The field has been updated.
sk: Pole bolo aktualizované.

en: The machine-readable name can only consist of lowercase letters, underscores, and numbers.
sk: Strojové meno typu obsahu môže obsahovať iba malé písmená, podčiarovníky a čísla.

en: The blog API module enables a post to be posted to a site via external GUI applications. Many users prefer to use external tools to improve their ability to read and post responses in a customized way. The blog api provides users the freedom to use the blogging tools they want but still have the blogging server of choice.
sk: Modul Blog API umožňuje posielať príspevky pomocou externej GUI aplikácie. Mnohí používatelia dávajú prednosť externým nástrojom, ktoré im poskytujú lepší možnosti pre písanie príspevkov a čítanie odpovedí. Blog API poskytuje používateľom slobodu výberu blogovacieho nástroja.

en: When this module is enabled and configured you can use programs like <a href="@external-http-ecto-kung-foo-tv">Ecto</a> to create and publish posts from your desktop. Blog API module supports several XML-RPC based blogging APIs such as the <a href="@-">Blogger API</a>, <a href="@external-http-www-xmlrpc-com-metaWeblogApi">MetaWeblog API</a>, and most of the <a href="@external-http-www-movabletype-org-docs-mtmanual_programmatic-html">Movable Type API</a>. Any desktop blogging tools or other services (e.g. <a href="@external-http-www-flickr-com">Flickr's</a> "post to blog") that support these APIs should work with this site.
sk: Ak je tento model zapnutý a nastavený, môžete pre vytváranie a vydávanie príspevkov používať programy ako <a href="@external-http-ecto-kung-foo-tv">Ecto</a>. Modul blog API podporuje niekoľko blogovacích API založených na XML-RPC, napr. <a href="@-">Blogger API</a>, <a href="@external-http-www-xmlrpc-com-metaWeblogApi">MetaWeblog API</a> a hlavne <a href="@external-http-www-movabletype-org-docs-mtmanual_programmatic-html">Movable Type API</a>. S týmto webom by mal fungovať akýkoľvek program alebo iná služba (napr. <a href="@external-http-www-flickr-com">Flickr</a>), ktorý podporuje tieto API.

en: This module also allows site administrators to configure which content types can be posted via the external applications. So, for instance, users can post forum topics as well as blog posts. Where supported, the external applications will display each content type as a separate "blog".
sk: Tento modul tiež umožňuje administrátorom nastaviť, ktoré typy uzlov je možno poslať pomocou externej aplikácie. Používatelia môžu okrem blogov pridávať napr. i diskusné fóra. Pokiaľ je to možné, externá aplikácia zobrazuje každý typ uzla ako samostatný "blog".

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@blogapi">BlogApi page</a>.
sk: Viac informácií nájdete v príručke pre nastavenia a úpravy na <a href="@blogapi">stránke BlogApi</a>.

en: Returns a list of weblogs to which an author has posting privileges.
sk: Vráti zoznam blogov, do ktorých môže autor prispievať.

en: Returns information about an author in the system.
sk: Vráti informáciu o autorovi v systéme.

en: Creates a new post, and optionally publishes it.
sk: Vytvorí nový príspevok a prípadne ho publikuje.

en: Updates the information about an existing post.
sk: Aktualizuje informácie o existujúcom príspevku.

en: Returns information about a specific post.
sk: Zobrazí informácie o určitom príspevku.

en: Deletes a post.
sk: Odstráni príspevok.

en: Returns a list of the most recent posts in the system.
sk: Vráti zoznam najnovších príspevkov v systéme.

en: Updates information about an existing post.
sk: Aktualizuje informácie o existujúcom príspevku.

en: Uploads a file to your webserver.
sk: Nahrá súbor na server.

en: Returns a list of all categories to which the post is assigned.
sk: Vráti zoznam všetkých kategórií, do ktorých je príspevok zaradený.

en: Returns a bandwidth-friendly list of the most recent posts in the system.
sk: Vráti zoznam najnovších príspevkov v systéme, vhodný pre pomalšie pripojenia.

en: Returns a list of all categories defined in the weblog.
sk: Vráti zoznam všetkých kategórií definovaných v blogu.

en: Sets the categories for a post.
sk: Nastaví kategórie pre príspevky.

en: Retrieve information about the XML-RPC methods supported by the server.
sk: Získa informáciu o XML-RPC metódach, ktoré server podporuje.

en: Retrieve information about the text formatting plugins supported by the server.
sk: Získa informáciu o rozšíreniach pre formátovanie textu, ktoré server podporuje.

en: Publish (rebuild) all of the static files related to an entry from your weblog. Equivalent to saving an entry in the system (but without the ping).
sk: Publikuje (zmení) všetky statické súbory spojené so záznamom blogu. Zodpovedá uloženiu záznamu do systému (ale bez pingu).

en: You do not have permission to create the type of post you wanted to create.
sk: Nemáte oprávnenie vytvoriť tento typ príspevku.

en: Error storing post.
sk: Chyba pri ukladaní príspevku.

en: You do not have permission to update this post.
sk: Nemáte oprávnenie aktualizovať tento príspevok.

en: It is not possible to upload the file, because it exceeded the maximum filesize of @maxsize.
sk: Nie je možné nahrať súbor, pretože jeho veľkosť je väčšia ako maximálne povolená veľkosť @maxsize.

en: The file can not be attached to this post, because the disk quota of @quota has been reached.
sk: Súbor nemôže byť pripojený k tomuto príspevku, pretože disková kvóta (@quota) bola prekročená.

en: It is not possible to upload the file, because it is only possible to upload files with the following extensions: @extensions
sk: Nie je možné nahrať súbor, pretože je možné nahrávať iba súbory nasledovných typov: @extensions

en: No file sent.
sk: Nebol odoslaný žiaden súbor.

en: Error storing file.
sk: Chyba pri ukladaní súboru.

en: Invalid post.
sk: Chybný príspevok.

en: You either tried to edit somebody else's blog or you don't have permission to edit your own blog.
sk: Buď ste sa pokúsil(a) upraviť blog niekoho iného alebo nemáte oprávnenie upravovať svoj blog.

en: Blog types
sk: Typy blogu

en: Select the content types for which you wish to enable posting via blogapi. Each type will appear as a different "blog" in the client application (if supported).
sk: Vyberte typy obsahu, pre ktoré chcete povoliť pridávanie cez blogapi. Každý typ sa v klientskej aplikácii zobrazí ako iný "blog" (ak je podporovaný).

en: The default maximum file size a user can upload.
sk: Predvolená maximálna veľkosť jedného súboru, ktorý môže používateľ nahrať.

en: The default maximum size of all files a user can have on the site.
sk: Implicitná maximálna veľkosť všetkých súborov (v megabajtoch), ktoré môže mať používateľ na webe.

en: administer content with blog api
sk: spravovať obsah pomocou blog api

en: List, edit, or add user roles.
sk: Zobrazenie, úprava alebo pridanie kategórií používateľov.

en: edit role
sk: upraviť kategóriu používateľov

en: All recent posts
sk: Všetky nedávne príspevky

en: My recent posts
sk: Moje nedávne príspevky

en: Track posts
sk: Prehľad príspevkov

en: Enables tracking of recent posts for users.
sk: Umožňuje sledovanie najnovších príspevkov.

en: Minimum number of words
sk: Minimálny počet slov

en: Password field is required.
sk: Musíte zadať heslo.

en: Confirm password
sk: Potvrdenie hesla

en: Default display order
sk: Štandardné poradie

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
sk: Predvolené zoraďovanie pre nových používateľov a anonymných používateľov. Používatelia si môžu zmeniť zobrazenie na ovládacom paneli. Pre registrovaných používateľov sa toto nastavenie uloží.

en: Administration theme
sk: Téma vzhľadu administrácie

en: Check username
sk: Preveriť používateľské meno

en: Enable personal contact form by default
sk: Implicitne zapnúť súkromný kontaktný formulár

en: Default status of the personal contact form for new users.
sk: Predvolené nastavenia zobrazovania kontaktného formulára pre nových používateľov.

en: Information to show on the <a href="@form">contact page</a>. Can be anything from submission guidelines to your postal address or telephone number.
sk: Informácie, ktoré sa zobrazujú na <a href="@form">kontaktnej stránke</a>. Môžu obsahovať čokoľvek od rád pre odosielanie až po poštovú adresu či telefónne číslo.

en: Afar
sk: Afarčina

en: Somali
sk: Somálčina

en: Komi
sk: Komijčina

en: Run cron
sk: Spustiť cron

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
sk: Bezpečnostné upozornenie: Nie je možné zapisovať do súboru .htaccess. Prosím, vytvorte súbor .htaccess v priečinku %directory, ktorý bude obsahovať nasledujúce riadky: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
sk: Súbor %file nemohol byť uložený, pretože nebol nahraný celý.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
sk: Súbor %file nie je možné uložiť. Došlo k neznámej chybe.

en: Add to book outline
sk: Pridať do osnovy

en: Discard log entries older than
sk: Odstrániť položky v zázname staršie ako

en: The time log entries should be kept. Older entries will be automatically discarded. Requires crontab.
sk: Doba, po ktorú sa uchovávajú záznamy zázname. Staršie záznamy sa automaticky odstraňujú. Vyžaduje crontab.

en: Database port
sk: Port databázy

en: Re-index site
sk: Preindexovať web

en: Items to index per cron run
sk: Počet položiek preindexovaných počas jedného spustenia cronu

en: Are you sure you want to re-index the site?
sk: Naozaj chcete preindexovať web?

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
sk: Tieto nastavenia sú potrebné len pre niektoré servery. Pokiaľ si nie ste istý, čo sem máte zadať, ponechajte predvolené hodnoty alebo požiadajte vášho poskytovateľa webhostingu o radu.

en: If your database is located on a different server, change this.
sk: Pokiaľ je vaša databáza uložená na inom serveri, tak zadajte jeho adresu.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
sk: Ak váš databázový server používa neštandardný port, tu napíšte jeho číslo.

en: Database port must be a number.
sk: Port k databáze musí byť číslo.

en: view uploaded files
sk: zobraziť nahrané súbory

en: Enable or disable the display of certain page elements.
sk: Povoľuje alebo zakazuje zobrazenie určitých elementov stránky.

en: create url aliases
sk: vytvoriť url aliasy

en: administer url aliases
sk: administrácia url aliasov

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
sk: Zistená neplatná voľba. Kontaktujte administrátora webu.

en: Illegal choice %choice in !name element.
sk: Neplatná voľba %choice v elemente !name.

en: Status report
sk: Hlásenie stavu

en: Not writable
sk: Nie je zapisovateľný

en: Identification
sk: Identifikácia

en: host
sk: hostiteľ

en: Set whether files attached to nodes are listed or not in the node view by default.
sk: Určite predvolené nastavenie, či sa súbory pripojené k uzlu majú zobraziť alebo nie v zozname súborov pod uzlom.

en: Notify user of new account
sk: Upozorniť používateľa na nový účet

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory could not be found, or because its permissions do not allow the file to be written.
sk: Vybraný súbor %file sa nedá nahrať, pretože cieľový priečinok %directory nie je možné nájsť alebo jeho práva neumožňujú zápis do priečinka.

en: Path to custom icon
sk: Cesta k voliteľnej ikone

en: Below is a list of the comments posted to your site that need approval. To approve a comment, click on 'edit' and then change its 'moderation status' to Approved. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
sk: Nižšie sa nachádza zoznam komentárov, ktoré čakajú na schválenie. Na schválenie komentára kliknite na "upraviť" a potom zmeňte stav na Schválené. Po kliknutí na predmet sa zobrazí celý komentár, kliknutím na meno autora môžete upraviť informácie používateľa, "upraviť" upraví text a "odstrániť" odstráni príspevok.

en: Comments can be attached to any node, and their settings are below. The display comes in two types: a 'flat list' where everything is flush to the left side, and comments come in chronological order, and a 'threaded list' where replies to other comments are placed immediately below and slightly indented, forming an outline. They also come in two styles: 'expanded', where you see both the title and the contents, and 'collapsed' where you only see the title. Preview comment forces a user to look at their comment by clicking on a 'Preview' button before they can actually add the comment.
sk: Komentáre je možné pripojiť k akémukoľvek uzlu a tu je ich nastavenie. Komentáre je možné zobraziť dvoma spôsobmi: "bez vlákien", kde sú všetky komentáre zarovnané vľavo a zoradené podľa času pridania, alebo "vlákna", kde sa odpovede na komentáre umiestňujú pod seba a odsadzujú. Tiež je možné vybrať z dvoch štýlov: "rozbalené", keď vidíte titulok i obsah, a "zbalené", keď vidíte len titulok. Ak vyberiete povinné zobrazenie komentára, musí používateľ najskôr kliknúť na tlačidlo "Zobraziť" a pozrieť sa na komentár pred tým, ako bude pridaný.

en: List and edit site comments and the comment moderation queue.
sk: Zobraziť komentáre a frontu komentárov pre moderovanie.

en: Delete comment
sk: Odstrániť komentár

en: Reply to comment
sk: Odpovedať na komentár

en: Viewing options
sk: Možnosti zobrazenia

en: Default display mode
sk: Predvolený zobrazovací režim

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
sk: Predvolené zobrazenie komentárov. Pri rozšírenom zobrazení je vidieť telo komentára. Pri vláknovom zobrazení sa odpovede držia pri sebe.

en: Default comments per page
sk: Štandardný počet komentárov na stránke

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
sk: Predvolený počet komentárov na jednej stránke: viac komentárov sa rozdelí na niekoľko strán.

en: Comment controls
sk: Ovládanie komentárov

en: Display above the comments
sk: Zobraziť nad komentármi

en: Display below the comments
sk: Zobraziť pod komentármi

en: Display above and below the comments
sk: Zobraziť nad aj pod komentármi

en: Position of the comment controls box. The comment controls let the user change the default display mode and display order of comments.
sk: Umiestnenie ovládania pre komentáre. Používateľ môže zmeniť štandardný režim zobrazenia a poradie komentárov.

en: Comment subject field
sk: Predmet komentára

en: Can users provide a unique subject for their comments?
sk: Môžu používatelia uvádzať nové témy v komentároch?

en: You are not authorized to post comments.
sk: Nemáte oprávnenie na posielanie komentárov.

en: The comment you are replying to does not exist.
sk: Komentár, na ktorý odpovedáte, neexistuje.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
sk: Táto diskusia je uzatvorená: nemôžete písať nové komentáre.

en: You are not authorized to view comments.
sk: Nemáte oprávnenie na prezeranie komentárov.

en: Comment: updated %subject.
sk: Komentár: aktualizovaný %subject.

en: Comment: duplicate %subject.
sk: Komentár: duplicitný %subject.

en: Comment: added %subject.
sk: Komentár: pridaný %subject.

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed node %subject.
sk: Komentár: zaslaný neautorizovaný komentár alebo komentár k uzavretému uzlu %subject.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
sk: Naozaj chcete odstrániť komentár %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
sk: Budú odstránené taktiež reakcie na tento komentár. Tento krok už nemožno vrátiť späť.

en: Publish the selected comments
sk: Zverejniť zvolené komentáre

en: Unpublish the selected comments
sk: Zrušiť zverejnenie zvolených komentárov

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
sk: Neexistujú žiadne komentáre, ktoré by sa dali odstrániť alebo bol vami vybraný komentár odstránený medzičasom už iným administrátorom.

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
sk: Naozaj chcete odstrániť tieto a s nimi zviazané komentáre?

en: You have to specify a valid author.
sk: Musíte zadať platného autora.

en: The name you used belongs to a registered user.
sk: Meno, ktoré ste použili, patrí zaregistrovanému používateľovi.

en: You have to leave your name.
sk: Musíte zadať svoje meno.

en: The e-mail address you specified is not valid.
sk: Zadali ste neplatnú e-mailovú adresu.

en: You have to leave an e-mail address.
sk: Musíte zadať e-mailovú adresu.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
sk: URL adresa vašej domovskej stránky nie je platná. Musí byť presne zadaná, tj. v tvare <code>http://priklad.sk/priečinok</code>.

en: (No subject)
sk: (bez predmetu)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
sk: Vyberte si, ako chcete zobrazovať komentáre a kliknite na "Uložiť zmeny".

en: Comment viewing options
sk: Voľby prehliadania komentárov

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
sk: Ak chcete pridať komentáre, tak sa musíte <a href="@login">prihlásiť</a> alebo <a href="@register">zaregistrovať</a>.

en: Comment: deleted %subject.
sk: Komentár: vymazaný %subject.

en: Access type
sk: Typ prístupu

en: Add feed
sk: Pridať kanál správ

en: The refresh interval indicating how often you want to update this feed. Requires crontab.
sk: Interval určujúci, ako často sa bude tento kanál správ aktualizovať. Vyžaduje crontab.

en: File system
sk: Systém súborov

en: @name's blog
sk: Blog používateľa @name

en: You need to provide a valid e-mail address to contact other users. Please update your <a href="@url">user information</a> and try again.
sk: Pokiaľ chcete kontaktovať ostatných používateľov, musíte zadať platnú e-mailovú adresu. Upravte prosím svoje <a href="@url">používateľské informácie</a>.

en: You cannot contact more than %number users per hour. Please try again later.
sk: Nemôžete kontaktovať viac ako %number používateľov za hodinu. Skúste to prosím neskôr.

en: Enter your @s username.
sk: Zadajte svoje používateľské meno @s.

en: Your virtual face or picture. Maximum dimensions are %dimensions and the maximum size is %size kB.
sk: Váš avatar alebo fotografia. Maximálne rozmery sú %dimensions a maximálna veľkosť je %size kB.

en: All languages
sk: Všetky jazyky

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. If unsure, specify nothing.
sk: Táto stránka sa zobrazí, pokiaľ vyžiadanému dokumentu neodpovedá nič iného. Pokiaľ si nie ste istý(á), nezadávajte nič.

en: %message in %file on line %line.
sk: %message v súbore %file na riadku %line.

en: Picture image path
sk: Cesta k obrázkom

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
sk: Vo vašej inštalácii Drupalu bol nájdený jeden alebo viac problémov. Pre viac informácií prosím skontrolujte stránku s <a href="@status">hlásením stavu</a>.

en: No help is available for module %module.
sk: Pre modul %module nie je k dispozícii pomocník.

en: @module administration pages
sk: Stránky pre administráciu modulu @module

en: By module
sk: Podľa modulu

en: Manage your site's content.
sk: Správa obsahu webu.

en: Control how your site looks and feels.
sk: Nastavenie vzhľadu a funkcie webu.

en: Adjust basic site configuration options.
sk: Nastaviť základné voľby konfigurácie webstránky.

en: Manage your site's users, groups and access to site features.
sk: Správa používateľov webu, skupín a prístupu k jednotlivým možnostiam.

en: The locale module allows you to present your Drupal site in a language other than the default English. You can use it to set up a multi-lingual web site or replace given <em>built-in</em> text with text which has been customized for your site. Whenever the locale module encounters text which needs to be displayed, it tries to translate it into the currently selected language. If a translation is not available, then the string is remembered, so you can look up untranslated strings easily.
sk: Modul locale vám umožňuje zobrazovať web v inom jazyku ako v predvolenej angličtine. Môžete ho použiť k vytvoreniu viacjazyčného webu alebo nahradiť <em>vstavané</em> texty inými, ktoré lepšie vyhovujú vášmu webu. Kedykoľvek modul locale narazí na text, ktorý je potrebné zobraziť, pokúsi sa ho preložiť do aktuálne vybratého jazyka. Pokiaľ nie je preklad k dispozícii, zapamätá si reťazec, aby ste neskôr mohli ľahšie nájsť nepreložené texty.

en: The locale module provides two options for providing translations. The first is the integrated web interface, via which you can search for untranslated strings, and specify their translations. An easier and less time-consuming method is to import existing translations for your language. These translations are available as <em>GNU gettext Portable Object files</em> (<em>.po</em> files for short). Translations for many languages are available for download from the translation page.
sk: Modul poskytuje pre preklady dve možnosti. Prvou je integrované webové rozhranie, pomocou ktorého môžete vyhľadať nepreložené reťazce a preložiť ich. Jednoduchšou a menej časovo náročnou metódou je import existujúceho prekladu pre váš jazyk. Tieto preklady sú k dispozícii ako súbory <em>GNU gettext Portable Object</em> (skrátene <em>.po</em> súbory). Preklady pre rôzne jazyky sú dostupné k stiahnutiu na webe Drupalu.

en: If an existing translation does not meet your needs, the <em>.po</em> files are easily edited with special editing tools. The locale module's import feature allows you to add strings from such files into your site's database. The export functionality enables you to share your translations with others, generating Portable Object files from your site strings.
sk: Pokiaľ Vám existujúci preklad nevyhovuje, pomocou špeciálnych nástrojov môžete <em>.po</em> súbory jednoducho upraviť. Pomocou importu v module locale môžete texty z týchto súborov pridať do databázy svojho webu. Export vám dovoľuje podeliť sa o svoje preklady s ostatnými.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@locale">Locale page</a>.
sk: Viac informácií nájdete v príručke pre nastavenia a úpravy na <a href="@locale">stránke Locale</a>.

en: <p>Drupal provides support for the translation of its interface text into different languages. This page provides an overview of the installed languages. You can add a language on the <a href="@add-language">add language page</a>, or directly by <a href="@import">importing a translation</a>. If multiple languages are enabled, registered users will be able to set their preferred language. The site default will be used for anonymous visitors and for users without their own settings.</p><p>Drupal interface translations may be added or extended by several courses: by <a href="@import">importing</a> an existing translation, by <a href="@search">translating everything</a> from scratch, or by a combination of these approaches.</p>
sk: <p>Drupal poskytuje podporu pre preklad textov rozhrania do iných jazykov. Táto stránka obsahuje prehľad nainštalovaných jazykov. Jazyk môžete pridať buď na stránke <a href="@add-language">pridať jazyk</a> alebo priamo <a href="@import">importom prekladu</a>. Pokiaľ povolíte viac jazykov, registrovaní používatelia si môžu vybrať jazyk, ktorý chcú použiť. Pre anonymných používateľov a používateľov bez vlastného nastavenia sa použije predvolený jazyk webu.</p> <p>Preklad rozhrania Drupalu môžete pridať alebo rozšíriť dvoma spôsobmi: <a href="@import">importovať</a> existujúci preklad alebo <a href="@search">preložiť texty</a> sám (alebo kombináciou oboch spôsobov).</p>

en: You need to add all languages in which you would like to display the site interface. If you can't find the desired language in the quick-add dropdown, then you will need to provide the proper language code yourself. The language code may be used to negotiate with browsers and to present flags, etc., so it is important to pick a code that is standardised for the desired language. You can also add a language by <a href="@import">importing a translation</a>.
sk: <p>Musíte pridať všetky jazyky, v ktorých chcete zobrazovať rozhranie webu. Pokiaľ požadovaný jazyk nenájdete v zozname, musíte zadať správny kód jazyka sám. Kód jazyka je možné použiť pre dohodu s prehliadačmi alebo pre správne zobrazovanie vlajok apod., takže je dôležité zadať štandardizovaný kód daného jazyka. Jazyk tiež môžete pridať <a href="@import">importom prekladu</a>.</p>

en: This page allows you to import a translation provided in the gettext Portable Object (.po) format. The easiest way to get your site translated is to obtain an existing Drupal translation and to import it. You can find existing translations on the <a href="@url">Drupal translation page</a>. Note that importing a translation file might take a while.
sk: <p>Na tejto stránke môžete importovať preklad poskytnutý vo formáte gettext Portable Object (.po). Najjednoduchšie je stiahnuť existujúci preklad Drupalu a importovať ho. Existujúce preklady nájdete na stránke <a href="@url">prekladov Drupalu</a>. Poznámka: import súborov s prekladom môže chvíľu trvať.</p>

en: This page allows you to export Drupal strings. The first option is to export a translation so it can be shared. The second option generates a translation template, which contains all Drupal strings, but without their translations. You can use this template to start a new translation using various software packages designed for this task.
sk: Tato stránka vám umožňuje exportovať texty Drupalu. Prvou možnosťou je exportovať preklad, aby ste ho mohli poskytnúť ostatným. Druhou možnosťou je vygenerovať prekladovú šablónu, ktorá obsahuje všetky texty Drupalu, ale bez prekladov. Túto šablónu môžete použiť k novému prekladu pomocou softvéru určeného pre tento účel.

en: It is often convenient to get the strings from your setup on the <a href="@export">export page</a>, and use a desktop Gettext translation editor to edit the translations. On this page you can search in the translated and untranslated strings, and the default English texts provided by Drupal.
sk: Často je pohodlnejšie získať reťazce na stránke <a href="@export">export</a> a upraviť preklady pomocou desktopového nástroja pre úpravu Gettext súborov. Na tejto stránke môžete hľadať v preložených, v nepreložených textoch a v anglických textoch poskytnutých Drupalom.

en: Localization
sk: Lokalizácia

en: Configure site localization and user interface translation.
sk: Nastaviť lokalizáciu webu a preklad používateľského rozhrania.

en: Manage strings
sk: Správa reťazcov

en: Add language
sk: Pridať jazyk

en: Edit string
sk: Upraviť reťazec

en: Delete string
sk: Odstrániť reťazec

en: Interface language settings
sk: Nastavenia jazyka rozhrania

en: Selecting a different locale will change the interface language of the site.
sk: Môžete si vybrať iný jazyk pre rozhranie webu.

en: The English locale cannot be deleted.
sk: Anglický jazyk nie je možné odstrániť.

en: Are you sure you want to delete the language %name?
sk: Naozaj chcete odstrániť jazyk %name?

en: Deleting a language will remove all data associated with it. This action cannot be undone.
sk: Pri odstránení jazyka sa odstránia taktiež všetky dáta s ním spojené. Tento krok nemožno vrátiť späť.

en: The language %locale has been removed.
sk: Jazyk %locale bol odstránený.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
sk: Naozaj chcete odstrániť reťazec "%source"?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
sk: Vymazanie reťazca odstráni všetky preklady tohoto reťazca vo všetkých jazykoch. Túto akciu nie je možné vrátiť späť.

en: locale
sk: lokalizácia

en: administer locales
sk: administrácia jazykov

en: AM
sk: dopoludnia

en: PM
sk: popoludní

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
sk: Vybraný nástroj pre prácu s obrázkami %toolkit nevie správne vykonať  %function.

en: @username's blog
sk: Blog používateľa @username

en: Currently using !item !version
sk: Práve sa používa !item !version

en: Hindi
sk: Hindčina

en: You have tried to use a one-time login for an account which has been blocked.
sk: Pokúsili ste sa použiť jednorázové prihlasovacie meno pre účet, ktorý bol blokovaný.

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
sk: Používateľ %name použil jednorazový prihlasovací odkaz v čase %timestamp.

en: Failed to modify %settings, please verify the file permissions.
sk: Nebolo možné zapísať nastavenia %settings, prosím skontrolujte oprávnenia súboru.

en: Failed to open %settings, please verify the file permissions.
sk: Nebolo možné otvoriť %settings, prosím skontrolujte oprávnenia súboru.

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to login. Please change your password.
sk: Práve ste použili jednorazový prihlasovací odkaz.  Už ho nemusíte ďalej používať. Zmeňte si, prosím, heslo.

en: !username has applied for an account.
    
    !edit_uri
sk: !username požiadal o účet.
    
     !edit_uri

en: Username or e-mail address
sk: Používateľské meno alebo e-mailová adresa

en: You do not have permission to publish this type of post. Please save it as a draft instead.
sk: Nemáte oprávnenia pre publikovanie tohto typu príspevku. Prosím uložte ho ako návrh.

en: You do not have permission to save this post as a draft. Please publish it instead.
sk: Nemáte oprávnenia pre uloženie tohto typu príspevku ako návrh. Prosím publikujte ho.

en: Invalid categories submitted.
sk: Odoslané neplatné kategórie.

en: A category from the @vocabulary_name vocabulary is required.
sk: Je požadovaná kategória zo slovníka @vocabulary_name.

en: You may only choose one category from the @vocabulary_name vocabulary.
sk: Môžete zvoliť lne jednu kategóriu zo slovníka @vocabulary_name.

en: Error saving categories. This feature is not available.
sk: Chyba pri ukladaní kategórii. Táto funkcia nie je dostupná.

en: @type: added %title using blog API.
sk: @type: pridané %title pomocou blog API.

en: Allows users to post content using applications that support XML-RPC blog APIs.
sk: Umožňuje používateľom pridávať obsah pomocou aplikácií, ktoré podporujú XML-RPC blog API.

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
sk: <em>a</em> kde <strong>%property</strong> je <strong>%value</strong>

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
sk: <strong>%property</strong>je <strong>%value</strong>

en: User autocomplete
sk: Automatické dokončovanie používateľského mena

en: 0 sec
sk: 0 sekúnd

en: form
sk: formulár

en: Basic options
sk: Základné nastavenia

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
sk: Pre zmenu hesla aktuálneho používateľa zadajte nové heslo do obidvoch polí.

en: You have already used this one-time login link. It is not necessary to use this link to login anymore. You are already logged in.
sk: Tento jednorazový prihlasovací odkaz bol už použitý. Nie je nutné sa pomocou neho znova prihlasovať. Už ste prihlásený(á).

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
sk: Použitému jednorazovému prihlasovaciemu odkazu už vypršala platnosť. Prosím, požiadajte o nový, pomocou formulára nižšie.

en: This login can be used only once.
sk: Tento odkaz na prihlásenie možno použiť iba raz.

en: You have tried to use a one-time login link which has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
sk: Použitý jednorazový prihlasovací odkaz už bol použitý. Požiadajte, prosím, o nový pomocou formulára nižšie.

en: The translation import of %filename failed.
sk: Import prekladu zo súboru %filename zlyhal.

en: Abbreviation
sk: Skratka

en: Inserted
sk: Vložené

en: Provide a password for the new account in both fields.
sk: Zadajte heslo nového účtu do oboch polí.

en: For more information, please refer to the <a href="@help">help section</a>, or the <a href="@handbook">online Drupal handbooks</a>. You may also post at the <a href="@forum">Drupal forum</a>, or view the wide range of <a href="@support">other support options</a> available.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v <a href="@help">sekcii pomocníka</a> alebo <a href="@handbook">online Drupal príručky</a>. Môžete sa tiež obrátiť na <a href="@forum">Drupal fórum</a>. Alebo si vyberte zo širokého spektra dostupných <a href="@support">možností podpory</a>.

en: Account details for !username at !site
sk: Podrobnosti účtu !username na !site

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
sk: !username,
    
    Ďakujeme za registráciu na !site. Môžete sa prihlásiť na adrese !login_uri . 
    
    Vaše prihlasovacie údaje sú:
    
    meno: !username
    heslo: !password
    
    Prihlásiť sa môžete kliknutím na tento odkaz, alebo jeho skopírovaním a vložením do prehliadača:
    
    !login_url
    
    Prihlásenie cez tento odkaz môžete použiť iba raz.
    
    Po prihlásení budete presmerovaný na !edit_uri, kde si môžete zmeniť heslo.
    
    
    Admin  --  !site

en: User e-mail settings
sk: Nastavenia e-mailu používateľa

en: Subject of welcome e-mail
sk: Predmet uvítacieho e-mailu

en: Customize the subject of your welcome e-mail, which is sent to new members upon registering.
sk: Môžete upraviť predmet uvítacieho e-mailu, ktorý sa po registrácii posiela novým používateľom.

en: Body of welcome e-mail
sk: Telo uvítacieho e-mailu

en: Customize the body of the welcome e-mail, which is sent to new members upon registering.
sk: Môžete upraviť telo uvítacieho e-mailu, ktorý sa po registrácii posiela novým používateľom.

en: Poll
sk: Anketa

en: Preview post
sk: Náhľad príspevku

en: Must users preview posts before submitting?
sk: Musia si používatelia pred odoslaním zobraziť náhľad?

en: More information about formatting options
sk: Viac informácií o možnostiach formátovania

en: Cron has been running for more than an hour and is most likely stuck.
sk: Cron už beží dlhšie ako hodinu a je pravdepodobné, že sa zasekol.

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
sk: Cron práve beží, nie je možné ho spustiť znova.

en: Cron run completed.
sk: Beh programu cron dokončený.

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
sk: Vysvetlenie pridaní alebo aktualizácií, aby ďalší autori lepšie pochopili dôvody a vašu motiváciu.

en: The minimum number of words for the body field to be considered valid for this content type. This can be useful to rule out submissions that do not meet the site's standards, such as short test posts.
sk: Minimálny počet slov pre obsah príspevku. Tak môžete vyradiť príspevky, ktoré nezodpovedajú štandardom webu, napr. krátke testovacie príspevky.

en: Optionally specify an alternative URL by which this node can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
sk: Voliteľne môžete zadať alternatívnu URL, pod ktorou bude uzol prístupný. Napr. "informácie" pre informačnú stránku. Používajte relatívnu cestu a nepridávajte na koniec lomítko, inak nebude URL fungovať.

en: Already added languages
sk: Už pridané jazyky

en: Recent blog posts
sk: Najnovšie príspevky blogu

en: Who's new
sk: Kto je nový

en: Are you sure you want to delete these users?
sk: Naozaj chcete odstrániť týchto používateľov?

en: The users have been deleted.
sk: Používatelia boli odstránení

en: Language name
sk: Názov jazyka

en: allow
sk: povoliť

en: Edit category
sk: Upraviť kategóriu

en: The content type %name has been updated.
sk: Typ obsahu %name bol aktualizovaný

en: The content type %name has been added.
sk: Typ obsahu %name bol pridaný.

en: Catalan
sk: Katalánčina

en: Cron ran successfully
sk: Beh cronu dokončený.

en: Contact form
sk: Kontaktný formulár

en: Rule type
sk: Typ pravidla

en: Mask
sk: Maska

en: Are you sure you want to delete the @type rule for %rule?
sk: Naozaj chcete odstrániť pravidlo @type pre kategóriu používateľov %rule?

en: The access rule has been deleted.
sk: Prístupové pravidlo bolo odstránené.

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an email address.
sk: Prepáčte, ale %name nie je platné používateľské meno alebo e-mailová adresa.

en: Database configuration
sk: Konfigurácia databázy

en: Your web server does not appear to support any common database types. Check with your hosting provider to see if they offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
sk: Váš webserver pravdepodobne nepodporuje žiadny bežný typ databázy. Kontaktujte prosím vášho poskytovateľa webhostingu s otázkou, či poskytuje niektorú z databáz, ktoré <a href="@drupal-databases">podporuje Drupal</a>.

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
sk: Pre nastavenie @drupal databázy zadajte nasledujúce informácie.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
sk: Typ databázy, v ktorej budú uložené dáta pre @drupal.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
sk: Meno databázy, v ktorej budú uložené dáta pre @drupal. Táto databáza musí existovať predtým ako bude @drupal nainštalovaný.

en: The name of the %db_type database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
sk: Meno %db_type databázy, v ktorej budú uložené dáta pre @drupal. Táto databáza musí existovať predtým ako bude @drupal nainštalovaný.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %db_type server, however your PHP installation currently does not support this database type.
sk: V súbore %settings_file je nastavený databázový server %db_type, ale vaša inštalácia PHP tento typ databázy nepodporuje.

en: Select an installation profile
sk: Vyberte inštalačný profil

en: (built-in)
sk: (vstavaný)

en: No profiles available
sk: Nie sú k dispozícii žiadne inštalačné profily.

en: We were unable to find any installer profiles. Installer profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
sk: Nebolo možné nájsť žiadne inštalačné profily. Inštalačný profil určuje inštalátoru, aké moduly nainštalovať a zapnúť a aké schémy inštalovať do databázy. Inštalačný profil je nutný pre úspešnú inštaláciu.

en: Drupal already installed
sk: Drupal je už nainštalovaný

en: @drupal installation complete
sk: Inštalácia @drupal je kompletná

en: Congratulations, @drupal has been successfully installed.
sk: Gratulujeme, @drupal bol úspešne nainštalovaný.

en: Please review the messages above before continuing on to <a href="@url">your new site</a>.
sk: Skontrolujte prosím prípadné správy vyššie pred pokračovaním na <a href="@url">váš nový web</a>.

en: You may now visit <a href="@url">your new site</a>.
sk: Teraz sa môžete pozrieť na <a href="@url">váš nový web</a>.

en: Site off-line
sk: Tento web je offline

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
sk: Cron prekročil časový limit a preto bol ukončený.

en: 1 byte | @count bytes
sk[0]: @count bajt
sk[1]: @count bajty
sk[2]: @count bajtov

en: MySQL database
sk: MySQL databáza

en: Your MySQL Server is too old. Drupal requires at least MySQL %version.
sk: Váš MySQL server je príliš starý. Drupal vyžaduje minimálne MySQL %version.

en: PostgreSQL database
sk: PostgreSQL databáza

en: Your PostgreSQL Server is too old. Drupal requires at least PostgreSQL %version.
sk: Váš PostgreSQL Server je príliš starý. Drupal vyžaduje minimálne PostgreSQL %version.

en: Your PostgreSQL database is set up with the wrong character encoding (%encoding). It is possible it will not work as expected. It is advised to recreate it with UTF-8/Unicode encoding. More information can be found in the <a href="@url">PostgreSQL documentation</a>.
sk: Vaša databáza PostgreSQL má nastavené nesprávne kódovanie znakov (%encoding). Je možné, že nebude fungovať správne. Odporúčame databázu znova vytvoriť s kódovaním UTF-8/Unicode. Viac informácií nájdete v <a href="@url">dokumentácii PostgreSQL</a>.

en: The directory %directory has been created.
sk: Priečinok %directory bol vytvorený.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
sk: Prístupové práva pre priečinok %directory boli upravené na umožnenie zápisu.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
sk: !name nemôže byť dlhší ako %max znakov, napriek tomu je dlhý %length znakov.

en: Illegal choice %choice in %name element.
sk: Neplatná voľba %choice v elemente %name.

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
sk: Nastavte kvalitu obrázkov pri ich zmenách. Kvalita je vyjadrená číslom od 0 do 100. Väčšie číslo znamená lepšiu kvalitu, ale tiež väčší súbor.

en: The %module module is required but was not found. Please move it into the <em>modules</em> subdirectory.
sk: Vyžaduje sa modul %module. Presuňte ho do priečinka <em>modules</em> .

en: PHP MySQL support not enabled.
sk: Podpora MySQL v PHP nie je povolená.

en: PHP MySQLi support not enabled.
sk: Podpora MySQLi v PHP nie je povolená.

en: PHP PostgreSQL support not enabled.
sk: Podpora PostgreSQL v PHP nie je povolená.

en: Custom language
sk: Vlastný jazyk

en: Add custom language
sk: Pridať vlastný jazyk

en: Language name in English
sk: Názov jazyka v angličtine

en: The language %language (%code) already exists.
sk: Jazyk %language (%code) už existuje.

en: Invalid language code.
sk: Neplatný kód jazyka.

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
sk: Ak necháte pole prázdne, zobrazia sa všetky reťazce. Hľadanie rozlišuje veľké a malé písmená.

en: English (provided by Drupal)
sk: angličtina (integrovaná v Drupale)

en: Search in
sk: Hľadať v

en: Only translated strings
sk: Iba preložené reťazce

en: Only untranslated strings
sk: Iba nepreložené reťazce

en: Languages not yet added
sk: Zatiaľ nepridané jazyky

en: Import translation
sk: Importovať preklad

en: Import into
sk: Import do jazyka

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added
sk: Reťazce v súbore nahradia existujúce, nové sa pridajú

en: Existing strings are kept, only new strings are added
sk: Existujúce reťazce sa zachovajú, len nové reťazce sa pridajú

en: Export translation
sk: Export prekladu

en: String not found.
sk: Reťazec nenájdený.

en: The string has been saved.
sk: Reťazec bol uložený.

en: The string has been removed.
sk: Reťazec bol odstránený.

en: The language selected for import is not supported.
sk: Jazyk zvolený pre import nie je podporovaný.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
sk: Súbor s prekladom %filename zrejme nemá alebo má chybnú hlavičku.

en: The translation file %filename contains an error: the plural formula could not be parsed.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: vzorec množných čísel nie je možné spracovať.

en: Exported %locale translation file: %filename.
sk: Export prekladového súboru %locale: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
sk: Export prekladového súboru: %filename.

en: Abkhazian
sk: Abcházčina

en: Avestan
sk: Avestčina

en: Afrikaans
sk: Afrikánčina

en: Akan
sk: Akančina

en: Amharic
sk: Amharčina

en: Assamese
sk: Ásámčina

en: Avar
sk: Avarčina

en: Aymara
sk: Aymarčina

en: Azerbaijani
sk: Azerbajdžančina

en: Bashkir
sk: Baškirčina

en: Belarusian
sk: Bieloruština

en: Bihari
sk: Bihárčina

en: Bengali
sk: Bengálčina

en: Tibetan
sk: Tibetčina

en: Breton
sk: Bretónčina

en: Bosnian
sk: Bosniačtina

en: Chechen
sk: Čečenčina

en: Chamorro
sk: Čamorčina

en: Corsican
sk: Korzičtina

en: Cree
sk: Krí

en: Old Slavonic
sk: Slovienčina

en: Chuvash
sk: Čuvaština

en: Welsh
sk: Waleština

en: Maldivian
sk: Maldivčina

en: Estonian
sk: Estónčina

en: Basque
sk: Baskičtina

en: Persian
sk: Perzština

en: Fulah
sk: Fulbčina

en: Faeroese
sk: Faerčina

en: Frisian
sk: Frízština

en: Irish
sk: Írčina

en: Scots Gaelic
sk: Škótska gaelčina

en: Galician
sk: Galícijčina

en: Guarani
sk: Guaraní

en: Gujarati
sk: Gudžarátčina

en: Manx
sk: Mančina

en: Hausa
sk: Hauština

en: Hiri Motu
sk: Hiri motu

en: Armenian
sk: Arménčina

en: Herero
sk: Hererčina

en: Inupiak
sk: Inupiaq

en: Icelandic
sk: Islandčina

en: Javanese
sk: Jávčina

en: Georgian
sk: Gruzínčina

en: Kongo
sk: Konžština

en: Kikuyu
sk: Kikuju

en: Kwanyama
sk: Kuaňama

en: Kazakh
sk: Kazaština

en: Greenlandic
sk: Grónčina

en: Cambodian
sk: Kambodžská khmérčina

en: Kannada
sk: Kannadčina

en: Kanuri
sk: Kanurijčina

en: Kashmiri
sk: Kašmírčina

en: Kurdish
sk: Kurdčina

en: Cornish
sk: Kornčina

en: Kirghiz
sk: kirgizština

en: Latin
sk: Latinčina

en: Luxembourgish
sk: Luxemburčina

en: Luganda
sk: Lugandčina

en: Lingala
sk: Lingalčina

en: Laothian
sk: Laoština

en: Latvian
sk: Lotyština

en: Malagasy
sk: Malgaština

en: Marshallese
sk: Maršalčina

en: Maori
sk: maorčina

en: Macedonian
sk: Macedónčina

en: Malayalam
sk: Malajálamčina

en: Mongolian
sk: Mongolčina

en: Moldavian
sk: Moldavčina

en: Marathi
sk: Maráthčina

en: Malay
sk: Malajčina

en: Maltese
sk: Maltčina

en: Burmese
sk: Barmčina

en: North Ndebele
sk: Severá ndebelčina

en: Nepali
sk: Nepálčina

en: Norwegian Bokmål
sk: Nórsky bokmål

en: Norwegian Nynorsk
sk: Nórsky nynorsk

en: South Ndebele
sk: Južná ndebelčina

en: Chichewa
sk: Čičewa

en: Occitan
sk: Okcitánčina

en: Oromo
sk: Oromčina

en: Oriya
sk: Uríjčina

en: Ossetian
sk: Osetčina

en: Punjabi
sk: Pandžábčina

en: Pali
sk: Pálí

en: Pashto
sk: Paštčina

en: Portuguese, Portugal
sk: Portugalčina (Portugalsko)

en: Portuguese, Brazil
sk: Portugalčina (Brazília)

en: Quechua
sk: Kečuánčina

en: Rhaeto-Romance
sk: Rétorománčina

en: Kinyarwanda
sk: Rwandčina

en: Sardinian
sk: Sardínčina

en: Sindhi
sk: Sindhčina

en: Northern Sami
sk: Severná saamčina

en: Serbo-Croatian
sk: Srbochorvátčina

en: Slovenian
sk: Slovinčina

en: Samoan
sk: Samojčina

en: Shona
sk: Šona

en: Albanian
sk: Albánčina

en: Serbian
sk: Srbčina

en: Siswati
sk: Swati

en: Sudanese
sk: Sundčina

en: Swahili
sk: Svahilčina

en: Tamil
sk: Tamilčina

en: Telugu
sk: Telugčina

en: Tajik
sk: Tadžičtina

en: Thai
sk: Thajčina

en: Tigrinya
sk: Tirgriňa

en: Turkmen
sk: Turkménčina

en: Tagalog
sk: Tagalčina

en: Setswana
sk: Čwančina

en: Tatar
sk: Tatárčina

en: Tahitian
sk: Tahitčina

en: Uighur
sk: Ujgurčina

en: Ukrainian
sk: Ukrajinčina

en: Urdu
sk: Urdčina

en: Uzbek
sk: Uzbečtina

en: Vietnamese
sk: Vietnamčina

en: Yiddish
sk: Jidiš

en: Yoruba
sk: Jorubčina

en: Zhuang
sk: Čuangčina

en: Chinese, Simplified
sk: Čínština (zjednodušená)

en: Chinese, Traditional
sk: Čínština (tradičná)

en: Zulu
sk: Zuluština

en: Operating in off-line mode.
sk: Funguje v offline režime.

en: sort icon
sk: ikona zoradenia

en: sort ascending
sk: zoradiť vzostupne

en: sort descending
sk: zoradiť zostupne

en: The following errors must be resolved before you can continue the installation process
sk: Nasledujúce chyby musia byť opravené pred pokračovaním v inštalácii

en: The following error must be resolved before you can continue the installation process
sk: Nasledujúca chyba musí byť opravená pred pokračovaním v inštalácii

en: The following installation warnings should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
sk: Nasledujúce upozornenia je nutné pozorne preskúmať, ale vo väčšine prípadov môže byť bezpečné ich ignorovať

en: The following installation warning should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
sk: Nasledujúce upozornenie je nutné pozorne preskúmať, ale vo väčšine prípadov môže byť bezpečné ho ignorovať

en: The PCRE library in your PHP installation is outdated. This will cause problems when handling Unicode text. If you are running PHP 4.3.3 or higher, make sure you are using the PCRE library supplied by PHP. Please refer to the <a href="@url">PHP PCRE documentation</a> for more information.
sk: PCRE knižnica v PHP je zastaralá. To spôsobuje problémy pri práci s Unicode textom. Pokiaľ používate PHP 4.3.3 alebo novší, uistite sa, že používate PCRE knižnicu dodanú s PHP. Viac informácií nájdete v <a href="@url">dokumentácii PHP PCRE</a>.

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
sk: Štandardné PHP: operácie s Unicode reťazcami sú emulované s maximálnou snahou. Pre lepšiu podporu Unicode nainštalujte <a href="@url">PHP mbstring rozšírenie</a>.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
sk: Preťaženie funkcií pre prácu s viacbajtovými reťazcami je v PHP aktívne a je potrebné ho vypnúť. Skontrolujte nastavenie v php.ini <em>mbstring.func_overload</em>. Viac informácií nájdete v <a href="@url">dokumentácii PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
sk: Prevod viacbajtových reťazcov je v PHP aktívny a je potrebné ho vypnúť. Skontrolujte nastavenie v php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em>. Viac informácií nájdete v <a href="@url">dokumentácií PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
sk: Prevod viacbajtových reťazcov je v PHP aktívny a je potrebné ho vypnúť. Skontrolujte nastavenie v php.ini <em>mbstring.http_input</em>. Viac informácií nájdete v <a href="@url">dokumentácii PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
sk: Prevod viacbajtových reťazcov je v PHP aktívny a je potrebné ho vypnúť. Skontrolujte nastavenie v php.ini <em>mbstring.http_output</em>. Viac informácií nájdete v <a href="@url">dokumentácii PHP mbstring</a>.

en: Standard PHP
sk: Štandardné PHP

en: PHP Mbstring Extension
sk: PHP Mbstring rozšírenie

en: Unicode library
sk: Unicode knižnica

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
sk: Nie je možné  skonvertovať XML kódovanie '%s' na UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
sk: Nepodporované kódovanie '%s'. Nainštalujte prosím iconv, GNU recode alebo mbstring pre PHP.

en: Parse error. Not well formed
sk: Chyba spracovania, nesprávny tvar

en: Parse error. Request not well formed.
sk: Chyba spracovania, nesprávny tvar požiadavky.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
sk: Chyba servera. Neplatné XML-RPC. Požiadavka musí byť methodCall.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
sk: Chyba servera. Požadovaná metóda @methodname nebola špecifikovaná.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
sk: Chyba servera. Nesprávny počet parametrov metódy.

en: Server error. Invalid method parameters.
sk: Chyba servera. Neplatné parametre metódy.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
sk: Chyba servera. Požadovaná funkcia @methodname neexistuje.

en: Invalid syntax for system.multicall.
sk: Chybná syntax pre system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
sk: Rekurzívne volania system.multicall sú zakázané.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
sk: Chyba servera. Popis požadovanej metódy @methodname nebol špecifikovaný.

en: Categorize news items
sk: Kategorizácia položiek noviniek

en: A feed named %feed already exists. Please enter a unique title.
sk: Kanál správ %feed už existuje. Prosím zadajte jedinečný názov.

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
sk: Naozaj chcete odstrániť všetky položky z kanála správ %feed?

en: Category selection type
sk: Výber typu kategórie

en: checkboxes
sk: zaškrtávacie polia

en: multiple selector
sk: viacnásobný výber

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
sk: Nastavenie obsahu pridaného do čítačky z iných webov, ako často bude obnovovaný a ako bude kategorizovaný.

en: Update items
sk: Obnoviť položky

en: Edit feed
sk: Upraviť kanál správ

en: Post new blog entry.
sk: Odoslať nový príspevok do blogu.

en: You are not allowed to post a new blog entry.
sk: Nemáte oprávnenie odoslať nový príspevok do blogu.

en: Blog entry
sk: Príspevok v blogu

en: View recent blog entries
sk: Zobraziť najnovšie príspevky v blogu

en: Read the latest blog entries.
sk: Čítať najnovšie príspevky v blogu

en: Enables keeping easily and regularly updated user web pages or blogs.
sk: Umožňuje používateľom viesť si jednoducho a pravidelne aktualizované používateľské stránky alebo blog.

en: Save book pages
sk: Uložiť strany knihy

en: Updated book %title.
sk: Kniha %title bola aktualizovaná.

en: Update book outline
sk: Aktualizovať osnovu

en: Remove from book outline
sk: Odstrániť z osnovy

en: The book outline has been updated.
sk: Osnova knihy bola aktualizovaná.

en: The post has been removed from the book.
sk: Príspevok bol z knihy odstránený.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
sk: Zobraziť túto stranu a jej podstrany vo verzii pre tlač.

en: Users can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
sk: Používatelia môžu kliknutím na odkaz <em>verzia pre tlač</em> v spodnej časti stránky a vygenerovať verziu optimalizovanú pre tlač, ktorá obsahuje stránku a všetky jej podsekcie.

en: create new books
sk: vytvoriť nové knihy

en: Book page
sk: Strana knihy

en: The color picker only works if the <a href="@url">download method</a> is set to public.
sk: Farby je možné vyberať iba ak je <a href="@url">metóda sťahovania</a> nastavená na „Verejné“.

en: Base color
sk: Základná farba

en: Header top
sk: Vrch hlavičky

en: Header bottom
sk: Spodok hlavičky

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
sk: PHP nemá dostatok pamäte, aby mohol zmeniť farebnú schému témy vzhľadu. Je treba aspoň o %size viacej pamäte. Viac informácií nájdete v <a href="@url">dokumentácii PHP</a>.

en: The GD library for PHP is enabled, but was compiled without PNG support. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
sk: Knižnica GD v PHP je povolená, ale nie je skompilovaná s podporou PNG obrázkov. Prosím, pozrite sa do <a href="@url">dokumentácie PHP</a>, alebo kontaktujte administrátora vášho webhostingu.

en: Allows the user to change the color scheme of certain themes.
sk: Umožňuje používateľom meniť farebné schémy pre určité témy vzhľadu.

en: Delete the selected comments
sk: Odstrániť vybrané komentáre

en: Allows users to comment on and discuss published content.
sk: Umožňuje používateľom komentovať zverejnené príspevky.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
sk: Príklad: 'informácie o produkte' alebo 'kritika webu'

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
sk: Vo výpise kategórií sa tie ľahšie (nižšia váha) zobrazia pred ťažšími (väčšia váha). Kategórie s rovnakou váhou sa zoradia abecedne.

en: Contact form: category %category deleted.
sk: Kontaktný formulár: kategória %category odstránená.

en: The contact module also adds a <a href="@menu-settings">menu item</a> (disabled by default) to the navigation block.
sk: Modul contact tiež pridá <a href="@menu-settings">položku menu</a> (implicitne vypnutá) do navigačného bloku.

en: Personal contact form
sk: Osobný kontaktný formulár

en: Allow other users to contact you by e-mail via <a href="@url">your personal contact form</a>. Note that while your e-mail address is not made public to other members of the community, privileged users such as site administrators are able to contact you even if you choose not to enable this feature.
sk: Umožňuje ostatným používateľom kontaktovať vás e-mailom pomocou <a href="@url">osobného kontaktného formulára</a>. Poznámka: Vaša e-mailová adresa sa nezverejní a privilegovaní používatelia (napr. administrátori) vás môžu kontaktovať, i keď túto možnosť zakážete.

en: access site-wide contact form
sk: pristupovať ku kontaktnej stránke webu

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
sk: Vytvoriť systémový kontaktný formulára a nastaviť kategórie formulára.

en: Edit contact category
sk: Upraviť kategórie kontaktov

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
sk: Poskytuje osobný a globálny kontaktný formulár.

en: Recent log entries
sk: Posledné udalosti

en: View events that have recently been logged.
sk: Zobrazenie naposledy zaznamenaných udalostí.

en: Top 'page not found' errors
sk: Chyby "stránka nenájdená"

en: View 'page not found' errors (404s).
sk: Zobrazenie zoznamu chýb "stránka nenájdená" (chyba 404).

en: Top 'access denied' errors
sk: Chyby "prístup odmietnutý"

en: View 'access denied' errors (403s).
sk: Zobrazenie zoznamu chýb "prístup odmietnutý" (403).

en: All roles may use default format
sk: Predvolený formát môžu použiť všetky kategórie používateľov

en: No roles may use this format
sk: Tento formát nemôžu používať žiadne kategórie používateľov

en: Set default format
sk: Nastavenie predvoleného formátu

en: Default format updated.
sk: Predvolený formát bol aktualizovaný.

en: Add input format
sk: Pridať vstupný formát

en: All roles for the default format must be enabled and cannot be changed.
sk: Predvolený formát musí byť povolený pre všetky kategórie používateľov a nemôže byť zmenený.

en: Specify a unique name for this filter format.
sk: Zadajte jedinečné meno formátu filtra.

en: Choose which roles may use this filter format. Note that roles with the "administer filters" permission can always use all the filter formats.
sk: Vyberte, ktoré role môžu používať tento filter. Poznámka: kategórie používateľov s oprávnením "administrácia filtrov" môžu vždy využívať všetky filtre.

en: Choose the filters that will be used in this filter format.
sk: Zvoľte filtre, ktoré sa použijú v tomto formáte.

en: No guidelines available.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne rady.

en: These are the guidelines that users will see for posting in this input format. They are automatically generated from the filter settings.
sk: Toto sú rady, ktoré používatelia uvidia pri písaní v tomto vstupnom formáte. Automaticky sa generujú z nastavení filtrov.

en: Filter format names need to be unique. A format named %name already exists.
sk: Názov filtra musí byť jedinečný. Formát %name už existuje.

en: Added input format %format.
sk: Pridaný vstupný formát %format.

en: The input format settings have been updated.
sk: Nastavenie vstupného formátu bolo aktualizované.

en: Are you sure you want to delete the input format %format?
sk: Naozaj chcete odstrániť formát vstupu %format?

en: If you have any content left in this input format, it will be switched to the default input format. This action cannot be undone.
sk: Ak máte nejaký obsah v tomto formáte, prepne sa na implicitný formát vstupu. Tento krok už nemožno vrátiť späť.

en: The default format cannot be deleted.
sk: Predvolený formát sa nedá odstrániť.

en: Deleted input format %format.
sk: Vstupný formát %format bol odrstránený.

en: No settings are available.
sk: Žiadne nastavenia nie sú k dispozícii.

en: The filter ordering has been saved.
sk: Poradie filtrov bolo uložené.

en: If you cannot find the settings for a certain filter, make sure you have enabled it on the <a href="@url">view tab</a> first.
sk: Pokiaľ nemôžete nájsť nastavenie určitého filtra, presvedčte sa, či je zapnutý v záložke <a href="@url">zoznam filtrov</a>.

en: Allowed HTML tags: @tags
sk: Povolené sú HTML značky: @tags

en: 
    <p>This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.</p>
    <p>For more information see W3C's <a href="http://www.w3.org/TR/html/">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.</p>
sk: 
    <p>Tento web povoľuje HTML obsah. Možno vás desí učenie sa HTML, ale naučiť sa používať niekoľko málo najzákladnejších HTML "značiek" je veľmi ľahké. Táto tabuľka zobrazuje príklady pre každú značku povolenú na tomto webe.</p>
    <p>Viacej informácií nájdete vo <a href="http://www.w3.org/TR/html/">špecifikácii HTML</a> na W3C alebo si nájdite iné stránky, kde je HTML vysvetlené.</p>

en: Anchors are used to make links to other pages.
sk: Odkazy na iné stránky.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
sk: Implicitne sa zalomenie riadkov vkladá automaticky, takže touto značkou pridáte ďalšie. Táto značka sa líši, pretože nemá otváraciu a ukončovaciu značku ako ostatné. Pre kompatibilitu s XHTML 1.0 vložte do značky naviac " /".

en: Text with <br />line break
sk: Text so <br />zalomením riadka

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
sk: Implicitne sa odstavce pridávajú automaticky, takže touto značkou pridáte ďalší.

en: Paragraph one.
sk: Odstavec jedna.

en: Paragraph two.
sk: Odstavec dva.

en: Strong
sk: Silné

en: Emphasized
sk: Zdôraznené

en: Cited
sk: Citácia

en: Coded text used to show programming source code
sk: Zobrazenie zdrojového kódu

en: Coded
sk: Kód

en: Bolded
sk: Tučné

en: Italicized
sk: Kurzíva

en: Superscripted
sk: Horný index

en: <sup>Super</sup>scripted
sk: <sup>Horný</sup> index

en: Subscripted
sk: Dolný index

en: <sub>Sub</sub>scripted
sk: <sub>Dolný</sub> index

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
sk: <abbr title="Skratka">Skr.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
sk: <acronym title="Dvojznaková skratka">DZ</acronym>

en: Block quoted
sk: Odsadenie bloku

en: Quoted inline
sk: Vložená citácia

en: Table header
sk: Záhlavie tabuľky

en: Table cell
sk: Bunka tabuľky

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
sk: Číslovaný zoznam - použite &lt;li&gt; na začiatku každej položky zoznamu

en: First item
sk: Prvá položka

en: Second item
sk: Druhá položka

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
sk: Nečíslovaný zoznam - použite &lt;li&gt; na začiatku každej položky zoznamu

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
sk: Zoznam definície je podobný ostatným HTML zoznamom. &lt;dl&gt; začína zoznam definícii, &lt;dt&gt; začína termín a &lt;dd&gt; začína popis definície.

en: First term
sk: Prvý termín

en: First definition
sk: Prvá definícia

en: Second term
sk: Druhý termín

en: Second definition
sk: Druhá definícia

en: Subtitle three
sk: Podnadpis tretej úrovne

en: Subtitle four
sk: Podnadpis štvrtej úrovne

en: Subtitle five
sk: Podnadpis piatej úrovne

en: Subtitle six
sk: Podnadpis šiestej úrovne

en: Tag Description
sk: Popis značky

en: You Type
sk: Napíšete

en: You Get
sk: Získate

en: No help provided for tag %tag.
sk: Chýba pomocník pre značku %tag.

en: 
    <p>Most unusual characters can be directly entered without any problems.</p>
    <p>If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">entities</a> page. Some of the available characters include:</p>
sk: 
    <p>Väčšinu neobvyklých znakov môžete zadávať bez problémov.</p>
    <p>Pokiaľ narazíte na problémy, skúste použiť HTML entity. Napr. zapíšte &amp;amp; pre znak ampersandu &amp;. Kompletný zoznam HTML entít nájdete na stránke <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">entity</a>. Medzi najpoužívanejšie patrí:</p>

en: Quotation mark
sk: Úvodzovky

en: Character Description
sk: Popis znaku

en: No HTML tags allowed
sk: Nie sú povolené HTML značky

en: Lines and paragraphs break automatically.
sk: Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple blank lines.
sk: Automaticky sa rozpoznávajú riadky a odstavce. Automaticky sa vložia značky pre zalomenie riadku &lt;br /&gt;, začiatok &lt;p&gt; a koniec &lt;/p&gt; odstavca. Pokiaľ nie sú odstavce rozpoznané, jednoducho pridajte niekoľko prázdnych riadkov.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
sk: Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.

en: Converts line breaks into HTML (i.e. &lt;br&gt; and &lt;p&gt; tags).
sk: Preloží konce riadkov do HTML (t.j. značky &lt;br&gt; a &lt;p&gt;).

en: Turns web and e-mail addresses into clickable links.
sk: Prevedie webové a e-mailové adresy na klikacie odkazy.

en: How to deal with HTML tags in user-contributed content. If set to "Strip disallowed tags", dangerous tags are removed (see below). If set to "Escape tags", all HTML is escaped and presented as it was typed.
sk: Ako pracovať s HTML značkami v používateľskom texte. Ak je nastavené "Odstraňovať nepovolené značky", nebezpečné značky sú odstránené (pozri nižšie). Ak je nastavené "Použiť únikové klazuly", všetky HTML značky sú zobrazené tak, ako boli napísané.

en: If "Strip disallowed tags" is selected, optionally specify tags which should not be stripped. JavaScript event attributes are always stripped.
sk: Ak je zvolené "Odstraňovať nepovolené značky", môžete voliteľne určiť značky, ktoré nebudú odstránené. Vlastnosti Javascriptových udalostí budú vymazané vždy.

en: Display HTML help
sk: Zobraziť HTML pomocníka

en: If enabled, Drupal will display some basic HTML help in the long filter tips.
sk: Pokiaľ je povolené, Drupal zobrazí v dlhších tipoch pre filtre pomocníka k HTML.

en: Delete input format
sk: Odstrániť vstupný formát

en: Compose tips
sk: Rady pre písanie

en: Handles the filtering of content in preparation for display.
sk: Zabezpečuje filtrovanie obsahu v príprave, ktorý sa má zobraziť.

en: Forum topic
sk: Príspevok do diskusie

en: Enables threaded discussions about general topics.
sk: Umožňuje diskusie vo vláknach o bežných témach.

en: Manages the display of online help.
sk: Zabezpečuje zobrazenie online pomocníka.

en: The machine-readable name of this content type. This field cannot be modified for system-defined content types.
sk: Strojové meno tohto typu obsahu. Toto meno nemôže byť zmenené pre typy, ktoré sú vytvorené priamo Drupalom.

en: A brief description of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page.
sk: Stručný popis tohto typu obsahu. Tento text sa zobrazí ako súčasť zoznamu na stránke <em>vytvoriť obsah</em>.

en: This content type does not have a title field.
sk: Tento typ obsahu nemá pole Nadpis.

en: To omit the body field for this content type, remove any text and leave this field blank.
sk: Ak nechcete pole Obsah pre tento typ obsahu, odstráňte text a nechajte toto pole prázdne.

en: This text will be displayed at the top of the submission form for this content type. It is useful for helping or instructing your users.
sk: Tento text sa zobrazí nad formulárom pre odoslanie %type. Môžete tu zadať rady či pokyny pre používateľov.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
sk: Používatelia s oprávnením <em>administrácie uzlov</em> môžu tieto nastavenia zmeniť.

en: The machine-readable name %type is already taken.
sk: Strojové meno %name už použité.

en: Invalid machine-readable name. Please enter a name other than %invalid.
sk: Neplatný strojovo čitateľný názov. Musíte zadať iný názov ako %invalid.

en: The human-readable name %name is already taken.
sk: Meno %name je už použité.

en: The content type %name has been reset to its default values.
sk: Pre typ obsahu %name boli obnovené predvolené nastavenia.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
sk: Naozaj chcete odstrániť typ obsahu %type?

en: Added content type %name.
sk: Pridaný typ obsahu %name.

en: If the site is experiencing problems with permissions to content, you may have to rebuild the permissions cache. Possible causes for permission problems are disabling modules or configuration changes to permissions. Rebuilding will remove all privileges to posts, and replace them with permissions based on the current modules and settings.
sk: Pokiaľ na vašom webe máte problém s oprávneniami k obsahu, je možné, že je potrebné obnoviť cache oprávnení. Jednou z možných príčin problémov môže byť vypnutie niektorého z modulov alebo zmeny v konfigurácii oprávnení. Obnovenie cache oprávnení spôsobí odstránenie všetkých oprávnení k príspevkom a ich nahradenie oprávneniami na základe práve povolených modulov a nastavení.

en: Rebuilding may take some time if there is a lot of content or complex permission settings. After rebuilding has completed posts will automatically use the new permissions.
sk: Obnovenie oprávnení môže nejakú dobu trvať. Po obnovení všetky príspevky automaticky začnú používať nové oprávnenia.

en: Node access status
sk: Stav prístupu k uzlu

en: Number of posts on main page
sk: Počet príspevkov na hlavnej stránke

en: The default maximum number of posts to display per page on overview pages such as the main page.
sk: Maximálny počet príspevkov, ktoré sa zobrazujú na prehľadových stránkach, napr. na hlavnej stránke.

en: Demote from front page
sk: Stiahnuť z titulnej stránky

en: Make sticky
sk: Prilepiť navrch zoznamu

en: Remove stickiness
sk: Odstrániť prilepenie

en: Copy of the revision from %date.
sk: Kópia revízie z %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
sk: @type: vrátené %title  revízia %revision.

en: Below is a list of all the content types on your site. All posts that exist on your site are instances of one of these content types.
sk: Nižšie je zobrazený zoznam všetkých typov obsahu na vašom webe. Všetky príspevky, ktoré na webe sú, sú inštancie jedného z týchto typov.

en: To create a new content type, enter the human-readable name, the machine-readable name, and all other relevant fields that are on this page. Once created, users of your site will be able to create posts that are instances of this content type.
sk: Nový typu obsahu vytvoríte po zadaní jeho mena, strojovo čitateľného mena a všetkých ďalších potrebných položiek, ktoré sú na tejto stránke. Akonáhle je vytvorený, používatelia vášho webu budú mať možnosť vytvárať uzly ako inštancie tohto typu obsahu.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
sk: Pomocou revízií môžete sledovať rozdiely medzi jednotlivými revíziami príspevkov.

en: <h1 class="title">Welcome to your new Drupal website!</h1><p>Please follow these steps to set up and start using your website:</p>
sk: <h1 class="title">Vitajte na vašom novom Drupal webe!</h1><p>Prosím postupujte podľa nasledujúcich krokov, ktoré sú nutné pre základné nastavenie vašej stránky:</p>

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
sk: <strong>Nastavte svoj web</strong> Akonáhle sa prihlásite, navštívte stránku <a href="@admin">administrácia</a>, kde môžete <a href="@config">nastaviť a upraviť</a> všetky nastavenia webu.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
sk: <strong>Povoľte ďalšie funkcie</strong> Ďalej, na stránku so zoznamom <a href="@modules">modulov</a> môžete povoliť funkcie, ktoré pre váš web potrebujete. Ďalšie moduly môžete stiahnuť v sekcii <a href="@download_modules">moduly na domovskej stránke Drupal.org</a>.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href="@themes">themes section</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href="@download_themes">Drupal themes download section</a>.
sk: <strong>Upravte vzhľad vášho webu</strong> Pre zmenu témy vzhľadu sa pozrite na stránku <a href="@themes">tém vzhľadu</a>. Môžete si vybrať niektorú z tém, ktoré obsahuje základná inštalácia Drupalu, alebo stiahnuť nové témy zo sekcie <a href="@download_themes">témy vzhľadu na domovskej stránke Drupal.org</a>.

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you can <a href="@content">create content</a> for your website. This message will disappear once you have promoted a post to the front page.
sk: <strong>Začnite tvoriť obsah</strong> Nakoniec ostáva len <a href="@content">vytvoriť obsah</a>. Táto stránka zmizne, akonáhle vytvoríte prvý príspevok zobrazený na titulnej stránke.

en: administer content types
sk: administrácia typov obsahu

en: View, edit, and delete your site's content.
sk: Prezeranie, úprava a mazanie príspevkov webu.

en: Post settings
sk: Nastavenia posielania príspevkov

en: Control posting behavior, such as teaser length, requiring previews before posting, and the number of posts on the front page.
sk: Nastavenie detailov príspevku, ako sú dĺžka upútavky príspevku, či formulár vyžaduje náhľad pred odoslaním a počet príspevkov na hlavnej stránke.

en: Manage posts by content type, including default status, front page promotion, etc.
sk: Správa príspevkov podľa typu, vrátane predvoleného stavu, zobrazenie na titulnej stránke atď.

en: Add content type
sk: Pridať typ obsahu

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
sk: Umožňuje pridávanie obsahu a jeho zobrazenie.

en: No URL aliases available.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne URL aliasy.

en: Update alias
sk: Aktualizovať alias

en: Create new alias
sk: Vytvoriť nový alias

en: The alias has been saved.
sk: Alias bol uložený.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
sk: Naozaj chcete odstrániť alias %title?

en: The path module allows you to specify aliases for Drupal URLs. Such aliases improve readability of URLs for your users and may help internet search engines to index your content more effectively. More than one alias may be created for a given page.
sk: Modul path vám umožňuje určiť aliasy pre URL Drupalu. Tieto aliasy zlepšujú čitateľnosť URL pre vašich používateľov a môžu pomôcť vyhľadávacím robotom v efektívnejšej indexácii vášho webu. Pre každú stránku je možné vytvoriť i viac aliasov.

en: <p>Some examples of URL aliases are:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; login</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; store</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; store/products/whirlygigs</li>
    <li>node/3 =&gt; contact</li>
    </ul>
sk: <p>Príklady URL aliasov:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; login</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; store</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; store/products/whirlygigs</li>
    <li>node/3 =&gt; contact</li>
    </ul>

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
sk: Zadajte cestu, pre ktorú chcete vytvoriť alias, a potom názov nového aliasu.

en: The alias has been deleted.
sk: Alias bol odstránený.

en: The path is already in use.
sk: Cesta je už používaná.

en: URL aliases
sk: URL aliasy

en: Change your site's URL paths by aliasing them.
sk: Zmeniť URL cesty na vašom webe použitím aliasov.

en: Edit alias
sk: Upraviť alias

en: Delete alias
sk: Odstrániť alias

en: Add alias
sk: Pridať alias

en: Allows users to rename URLs.
sk: Umožňuje používateľom premenovať URL.

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
sk: Môžete vkladať PHP kód. Mali by ste ho vložiť medzi značky  &lt;?php a ?&gt;

en: PHP evaluator
sk: PHP prekladač

en: Failed to notify pingomatic.com (site).
sk: Zlyhalo upozornenie pingomatic.com (web).

en: Alerts other sites when your site has been updated.
sk: Upozorní iné weby na aktualizáciu vášho webu.

en: Most recent poll
sk: Aktuálna anketa

en: Poll status
sk: Stav ankety

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
sk: Keď je anketa uzavretá, používatelia už nemôžu hlasovať.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
sk: Po tejto dobe sa anketa automaticky uzavrie.

en: Votes for choice @n
sk: Hlasov pre odpoveď @n

en: Negative values are not allowed.
sk: Záporné hodnoty nie sú povolené.

en: Polls
sk: Ankety

en: edit %title
sk: upraviť %title

en: add new %type
sk: pridať nový %type

en: The name of the field. The form name is not shown to the user but used internally in the HTML code and URLs.
    Unless you know what you are doing, it is highly recommended that you prefix the form name with <code>profile_</code> to avoid name clashes with other fields. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed. An example name is "profile_favorite_color" or perhaps just "profile_color".
sk: Názov poľa. To sa neukáže používateľom, ale používa sa interne v HTML kóde a URL.
    Pokiaľ neviete, čo robíte, odporúčame, aby ste pred názov formulára pridali predponu <code>profile_</code>, zabránite tak kolízii s inými poľami. Nie sú povolené medzery ani iné zvláštne znaky, okrem pomlčky (-) a podtržítka (_). Napríklad "profile_oblubena_farba" alebo len "profile_farba".

en: A list of all options. Put each option on a separate line. Example options are "red", "blue", "green", etc.
sk: Zoznam všetkých možností. Každú možnosť vložte na samostatný riadok. Napríklad "červená", "modrá", "hnedá" atď.

en: Hidden profile field, only accessible by administrators, modules and themes.
sk: Skryté pole profilu, prístupné len administrátorom, modulom a témam vzhľadu.

en: Private field, content only available to privileged users.
sk: Súkromné pole, obsah vidia iba privilegovaní používatelia.

en: Public field, content shown on profile page but not used on member list pages.
sk: Verejné pole, obsah sa zobrazí na stránke profilu, ale nie na stránke zoznamu členov.

en: Public field, content shown on profile page and on member list pages.
sk: Verejné pole, obsah sa zobrazí v profile a v zozname členov.

en: The weights define the order in which the form fields are shown. Lighter fields "float up" towards the top of the category.
sk: Váha určuje poradie, v akom sa polia formulára zobrazia. Ľahšie polia "vyplávajú" v kategórii nahor.

en: Form will auto-complete while user is typing.
sk: Formulár sa bude automaticky dokončovať v priebehu písania.

en: The specified form name contains one or more illegal characters. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed.
sk: Zadané meno obsahuje zakázané znaky. Nie sú povolené medzery ani iné zvláštne znaky, okrem pomlčky (-) a podtržníka (_).

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
sk: Zadané meno je rezervované pre použitie Drupalom.

en: The specified category name is reserved for use by Drupal.
sk: Zadaný názov kategórie je rezervovaný pre použitie Drupalom.

en: The specified title is already in use.
sk: Zadaný titulok sa už používa.

en: The specified name is already in use.
sk: Zadané meno sa už používa.

en: A hidden field cannot be required.
sk: Skrytá položka nemôže byť povinná.

en: A hidden field cannot be set to visible on the user registration form.
sk: Skrytá položka nemôže byť nastavená ako viditeľná v registračnom formulári.

en: The field has been created.
sk: Pole bolo vytvorené.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
sk: Naozaj chcete odstrániť pole %field?

en: This action cannot be undone. If users have entered values into this field in their profile, these entries will also be deleted. If you want to keep the user-entered data, instead of deleting the field you may wish to <a href="@edit-field">edit this field</a> and change it to a hidden profile field so that it may only be accessed by administrators.
sk: Túto akciu nie je možné vrátiť späť. Ak používatelia vyplnili toto pole v svojom profile, budú odstránené i zadané hodnoty. Ak chcete zachovať dáta používateľov, namiesto odstránenia môžete pole <a href="@edit-field">upraviť</a> a zmeniť ho na skryté pole, aby k nemu mali prístup len administrátori.

en: The field %field has been deleted.
sk: Pole %field bolo odstránené.

en: Profile field %field added under category %category.
sk: Pole profilu %field bolo pridané do kategórie %category.

en: Profile field %field deleted.
sk: Pole %field odstránené.

en: User list
sk: Zoznam používateľov

en: single-line textfield
sk: textové pole, jeden riadok

en: multi-line textfield
sk: textové pole, viac riadkov

en: checkbox
sk: zaškrtávacie pole

en: list selection
sk: výber možností

en: freeform list
sk: voľný výber

en: Author information
sk: Informácie o autorovi

en: Link to full user profile
sk: Odkaz na celý profil používateľa

en: Profile fields to display
sk: Zobrazené polia profilu

en: Select which profile fields you wish to display in the block. Only fields designated as public in the <a href="@profile-admin">profile field configuration</a> are available.
sk: Vyberte, ktoré polia z profilu chcete zobraziť v bloku. K dispozícii sú len polia označené v <a href="@profile-admin">nastavení</a> ako verejné.

en: View full user profile
sk: Zobraziť celý profil používateľa

en: About %name
sk: Informácie o %name

en: Put each item on a separate line or separate them by commas. No HTML allowed.
sk: Každú položku vložte na samostatný riadok, alebo ich oddeľte čiarkami. HTML nie je povolené.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
sk: Hodnota pre pole %field nie je platná URL.

en: Create customizable fields for your users.
sk: Vytvorte vlastné polia v profile pre vašich používateľov.

en: Profile category autocomplete
sk: Automatické dokončovanie kategórie profilu

en: Edit field
sk: Upraviť pole

en: Delete field
sk: Odstrániť pole

en: Profile autocomplete
sk: Automatické dokončovanie poľa profilu

en: Supports configurable user profiles.
sk: Podporuje nastaviteľné používateľské profily.

en:  The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed. This action cannot be undone.
sk:  Vyhľadávací index nebude vymazaný, ale systematicky sa aktualizuje, aby odpovedal novým nastaveniam. Vyhľadávanie bude fungovať, ale nový obsah nebude indexovaný, dokiaľ sa neaktualizuje index existujúceho obsahu. Tento krok už nemožno vrátiť späť.

en: The index will be rebuilt.
sk: Index bude pregenerovaný.

en: Indexing status
sk: Stav indexácie

en: Indexing throttle
sk: Rýchlosť indexácie

en: Indexing settings
sk: Nastavenia indexácie

en: Minimum word length to index
sk: Minimálna dĺžka slova pre indexáciu

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
sk: Počet znakov, ktoré musí mať slovo, aby bolo indexované. Nižšie číslo znamená lepšie výsledky vyhľadávania, ale väčšiu databázu. Každá vyhľadávacia požiadavka musí obsahovať aspoň jedno slovo tejto dĺžky (alebo dlhšie).

en: Simple CJK handling
sk: Spracovanie Simple CJK

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
sk: Určuje, či sa má použiť zjednodušený tokenizer čínštiny/japončiny/kórejčiny založený na prekrývajúcich sa sekvenciách. Vypnite, pokiaľ chcete použiť externý preprocesor. Neovplyvňuje iné jazyky.

en: Search form
sk: Vyhľadávanie

en: search content
sk: hľadať obsah

en: use advanced search
sk: použiť rozšírené vyhľadávanie

en: administer search
sk: administrácia vyhľadávania

en: Configure relevance settings for search and other indexing options
sk: Nastavenie vyhľadávania a ďalších parametrov indexácie webu

en: Top search phrases
sk: Najhľadanejšia fráza

en: View most popular search phrases.
sk: Zobrazenie najhľadanejších fráz na tomto webe.

en: Enables site-wide keyword searching.
sk: Umožňuje vyhľadávanie kľúčových slov na celom webe.

en: Total page generation time
sk: Celková doba generovania stránky

en: Top pages in the past %interval
sk: Najlepšie stránky za posledný %interval

en: unban
sk: povoliť prístup

en: ban
sk: zakázať prístup

en: Top visitors in the past %interval
sk: Najčastejší návštevníci za posledný %interval

en: Top referrers in the past %interval
sk: Najčastejšie odkazujúce stránky za %interval

en: Log each page access. Required for referrer statistics.
sk: Zaznamenávať prístupy na všetky stránky. Je potrebné pre štatistiky odkazujúcich stránok.

en: Content viewing counter settings
sk: Nastavenie počítadla zobrazení obsahu

en: Count content views
sk: Počítadlo zobrazenia obsahu

en: Increment a counter each time content is viewed.
sk: Pri každom zobrazení obsahu zvýšiť počítadlo.

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site. See <a href="@statistics">site statistics</a> for the actual information.
sk: <p>Nastavenia štatistických informácií, ktoré bude Drupal sledovať. Aktuálne informácie nájdete v časti <a href="@statistics">štatistika</a>.</p>

en: Popular content
sk: Obľúbený obsah

en: How many content items to display in "all time" list.
sk: Koľko položiek sa má zobrazovať v zozname "všetky príspevky".

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
sk: Koľko položiek sa má zobrazovať v zozname "posledne zobrazené".

en: Today's:
sk: Dnes:

en: All time:
sk: Za celý čas:

en: Last viewed:
sk: Posledne zobrazené:

en: View pages that have recently been visited.
sk: Prehľad nedávno navštívených stránok.

en: View pages that have been hit frequently.
sk: Prehľad najnavštevovanejších stránok.

en: Top visitors
sk: Najčastejší návštevníci

en: View visitors that hit many pages.
sk: Zobraziť návštevníkov, ktorí v poslednej dobe navštívili najviac stránok.

en: Top referrers
sk: Najčastejšie odkazujúce stránky

en: View top referrers.
sk: Prehľad stránok, z ktorých návštevníci najviac chodia na váš web.

en: View access log.
sk: Zobraziť záznam prístupov.

en: Control details about what and how your site logs.
sk: Nastavenie detailov o tom, ako má váš web zaznamenávať prístupy.

en: Track page visits
sk: Sledovať návštevy stránok

en: Logs access statistics for your site.
sk: Zaznamenáva štatistiku prístupov.

en: Choose which theme the administration pages should display in. If you choose "System default" the administration pages will use the same theme as the rest of the site.
sk: Vyberte, v ktorej téme vzhľadu sa zobrazia administračné stránky. Pokiaľ vyberiete "Predvolená", administračné stránky budú používať rovnakú tému ako zvyšok webu.

en: Please note that the <a href="!admin_theme_page">administration theme</a> is still set to the %admin_theme theme; consequently, the theme on this page remains unchanged. All non-administrative sections of the site, however, will show the selected %selected_theme theme by default.
sk: Berte prosím na vedomie, že <a href="!admin_theme_page">administračná téma vzhľadu</a> je stále nastavená na %admin_theme. Všetky verejné časti webu sa budú zobrazovať pomocou témy %selected_theme.

en: User pictures in posts
sk: Používateľské obrázky v príspevkoch

en: User pictures in comments
sk: Požívateľské obrázky v komentároch

en: Shortcut icon
sk: Ikona webu

en: Display post information on
sk: Zobrazovať informácie o príspevku

en: Enable or disable the <em>submitted by Username on date</em> text when displaying posts of the following type.
sk: Povoľuje alebo zakazuje zobrazenie textu <em>poslal používateľ dňa</em> u určitých druhoch príspevkov.

en: Logo image settings
sk: Nastavenia obrázka loga

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
sk: Pokiaľ je zapnuté, zobrazuje sa logo.

en: Use the default logo
sk: Použiť štandardné logo

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
sk: Zaškrtnite, ak chcete, aby téma vzhľadu používala logo s ňou dodané.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
sk: Cesta k súboru, ktorý chcete použiť ako logo namiesto základného loga.

en: Upload logo image
sk: Nahrať obrázok loga

en: Shortcut icon settings
sk: Nastavenia ikony webu

en: Use the default shortcut icon.
sk: Použiť predvolenú ikonu.

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
sk: Zaškrtnite, pokiaľ chcete použiť predvolenú ikonu témy vzhľadu.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
sk: Cesta k súboru obrázka, ktorý chcete použiť ako ikonu namiesto základnej ikony.

en: Upload icon image
sk: Nahrať obrázok ikony

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
sk: Pokiaľ nemáte priamy prístup na server, použite toto pole pre nahratie ikony webu na server.

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
sk: Nasledujúce moduly budú kompletne odinštalované z vášho webu a <em>všetky dáta týchto modulov budú stratené</em>!

en: Confirm uninstall
sk: Potvrdiť odinštaláciu

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
sk: Chcete pokračovať s odinštaláciou vyššie uvedeného?

en: No modules selected.
sk: Nie sú vybrané žiadne moduly.

en: The selected modules have been uninstalled.
sk: Vybrané moduly boli odinštalované.

en: Default 403 (access denied) page
sk: Štandardná stránka 403 (prístup odmietnutý)

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. If unsure, specify nothing.
sk: Táto stránka sa zobrazí, pokiaľ aktuálny používateľ nemá prístup k vyžiadanému dokumentu. Pokiaľ si nie ste istý(á), nezadávajte nič.

en: Default 404 (not found) page
sk: Štandardná stránka 404 (stránka nenájdená)

en: Write errors to the log
sk: Zapísať chyby do záznamu

en: Write errors to the log and to the screen
sk: Zapísať chyby do záznamu a na obrazovku

en: <strong class="ok">Currently, all enabled modules are compatible with the aggressive caching policy.</strong> Please note, if you use aggressive caching and enable new modules, you will need to check this page again to ensure compatibility.
sk: <strong class="ok">Všetky teraz povolené moduly sú kompatibilné s agresívnym cache.</strong> Berte prosím na vedomie, že pokiaľ povolíte ďalšie moduly, mali by ste skontrolovať túto stránku a uistiť sa, že nové moduly sú s agresívnym cache kompatibilné.

en: Page cache
sk: Cache stránok

en: Caching mode
sk: Režim cache

en: Aggressive (experts only, possible side effects)
sk: Agresívny (iba pre pokročilých používateľov, možné problémy)

en: Bandwidth optimizations
sk: Optimalizácia prenosu dát

en: Public - files are available using HTTP directly.
sk: Verejné - súbory sú k dispozícii priamo pomocou HTTP protokolu.

en: Private - files are transferred by Drupal.
sk: Súkromné - súbory prenášané Drupalom.

en: Select an image processing toolkit
sk: Vyberte nástroj pre spracovávanie obrázkov

en: Titles plus teaser
sk: Titulok a upútavka

en: The first day of the week for calendar views.
sk: Prvý deň v týždni pre zobrazovanie kalendára.

en: Short date format
sk: Krátky formát dátumu

en: The short format of date display.
sk: Krátky formát zobrazovania dátumu.

en: Medium date format
sk: Stredný formát dátumu

en: The medium sized date display.
sk: Stredne dlhý formát zobrazovania dátumu.

en: Long date format
sk: Dlhý formát dátumu

en: Longer date format used for detailed display.
sk: Dlhší formát dátumu používaný pre detailné zobrazenie.

en: Command counters
sk: Počítadlá príkazov

en: The number of <code>SELECT</code>-statements.
sk: Počet <code>SELECT</code> príkazov.

en: The number of <code>INSERT</code>-statements.
sk: Počet <code>INSERT</code> príkazov.

en: The number of <code>UPDATE</code>-statements.
sk: Počet <code>UPDATE</code> príkazov.

en: The number of <code>DELETE</code>-statements.
sk: Počet <code>DELETE</code> príkazov.

en: The number of table locks.
sk: Počet zamknutí tabuliek.

en: The number of table unlocks.
sk: Počet odomknutí tabuliek.

en: Query performance
sk: Výkon dotazov

en: The number of joins without an index; should be zero.
sk: Počet dotazov s JOIN, ktoré nepoužívajú index. Mal by byť rovný nula.

en: The number of sorts done without using an index; should be zero.
sk: Počet dotazov riadenia, ktoré nepoužívajú index. Mal by byť rovný nula.

en: The number of times a lock could be acquired immediately.
sk: Počet prípadov, kedy by zámok mal byť okamžite pridelený.

en: The number of times the server had to wait for a lock.
sk: Počet prípadov, kedy server musel čakať na zámok.

en: Query cache information
sk: Informácia o medzipamäti dotazov

en: The number of queries in the query cache.
sk: Počet dotazov v medzipamäti dotazov.

en: No modules are available to uninstall.
sk: Žiadne moduly pre odinštaláciu nie sú k dispozícii.

en: Welcome to the administration section. Here you may control how your site functions.
sk: Vitajte v administračnej časti. Tu môžete nastaviť všetky možnosti vášho webu.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
sk: Tato stránka ukazuje dostupné administračné možnosti pre každý modul.

en: These options control the display settings for the <code>%template</code> theme. When your site is displayed using this theme, these settings will be used. By clicking "Reset to defaults," you can choose to use the <a href="@global">global settings</a> for this theme.
sk: Toto nastavenie ovplyvňuje zobrazenie témy <code>%template</code>. Tieto voľby sa použijú, pokiaľ sa web zobrazuje v tejto téme. Kliknutím na "Späť na štandardné nastavenia" môžete pre túto tému zvoliť <a href="@global">globálne nastavenia</a>.

en: These options control the default display settings for your entire site, across all themes. Unless they have been overridden by a specific theme, these settings will be used.
sk: Toto nastavenie ovplyvňuje zobrazenie celého webu, všetkých tém. Použijú sa tie nastavenia, ktoré nie sú zmenené v určitej téme.

en: The uninstall process removes all data related to a module. To uninstall a module, you must first disable it. Not all modules support this feature.
sk: Odinštalácia modulov odstráni všetky dáta spojené s modulom. Pre odinštalovanie modulu, musíte modul najprv vypnúť. Nie všetky moduly podporujú túto funkciu.

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the site.
sk: Môžete si vybrať inú tému vzhľadu stránky.

en: Select your current local time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
sk: Vyberte váš aktuálny miestny čas. Dátumy a časy na stránke sa zobrazia s použitím tohto časového pásma.

en: select different theme
sk: vybrať inú tému vzhľadu

en: Compact mode
sk: Kompaktný režim

en: By task
sk: Podľa úlohy

en: Settings for how your administrative pages should look.
sk: Nastavenia vzhľadu administračných stránok.

en: Change which theme your site uses or allows users to set.
sk: Zmena témy vzhľadu webu a oprávnenia používateľov pre zmenu témy vzhľadu.

en: Select the default theme.
sk: Vyberte predvolenú tému vzhľadu.

en: Enable or disable add-on modules for your site.
sk: Zapnutie alebo vypnutie rozširujúcich modulov webu.

en: Change basic site information, such as the site name, slogan, e-mail address, mission, front page and more.
sk: Zmena základných informácií o webe, ako je meno webu, slogan, e-mail, titulná stránka a iné.

en: Control how Drupal deals with errors including 403/404 errors as well as PHP error reporting.
sk: Nastavenie stránky "prístup zamietnutý" (403), "stránka nenájdená" (404) a hlásenie PHP chýb.

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
sk: Nastaviť umiestnenia nahratých súborov a nastavení pre prístup k ním.

en: Image toolkit
sk: Nástroje pre prácu s obrázkami

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
sk: Zvoliť, ktorá sada nástrojov pre prácu s obrázkami sa má použiť v prípade, ak je dispozícii viac sád.

en: RSS publishing
sk: RSS exporty

en: Configure the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
sk: Nastavenie počtu položiek v jednom zdroji a konfigurácia, či majú exporty obsahovať titulok, upútavku alebo celý text.

en: Date and time
sk: Dátum a čas

en: Settings for how Drupal displays date and time, as well as the system's default timezone.
sk: Nastavenie zobrazovania dátumu, času a predvolenej časovej zóny.

en: Take the site off-line for maintenance or bring it back online.
sk: Zapnutie alebo vypnutie offline režimu pre nutnú údržbu webu.

en: Enable or disable clean URLs for your site.
sk: Zapnúť alebo vypnúť čisté URL na vašom webe.

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
sk: Zobrazenie hlásenia stavu vášho webu a prípadných problémov.

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
sk: Vaše PHP je staré. Drupal vyžeduje minimálne PHP verziu %version.

en: <em>register_globals</em> is enabled. Drupal requires this configuration directive to be disabled. Your site may not be secure when <em>register_globals</em> is enabled. The PHP manual has instructions for <a href="http://php.net/configuration.changes">how to change configuration settings</a>.
sk: <em>register_globals</em> je zapnuté. Drupal vyžaduje, aby bolo toto nastavenie vypnuté. Váš web nemusí byť bezpečný, ak je  <em>register_globals</em>zapnuté. v príručke PHP nájdete inštrukcie <a href="http://php.net/configuration.changes">ako zmeniť konfiguráciu</a>.

en: Enabled ('@value')
sk: Povolené ('@value')

en: Not protected
sk: Nie je  chránený

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
sk: Súbor %file nie je chránený proti zmenám a preto je bezpečnostným rizikom. Musíte zmeniť práva tohto súboru, aby nebol zapisovateľný pre všetkých.

en: Cron maintenance tasks
sk: Údržba webu pomocou cronu

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
sk: Cron môžete spustiť aj <a href="@cron">manuálne</a>.

en: The directory %directory is not writable.
sk: Do priečinka %directory sa nedá zapisovať.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
sk: Treba nastaviť správny priečinok na stránke <a href="@admin-file-system">nastavenia súborového systému</a> alebo zmeniť práva súčasného priečinka tak, aby bol zapisovateľný.

en: Writable (<em>public</em> download method)
sk: Zapisovateľný (<em>verejný</em> prístup)

en: Writable (<em>private</em> download method)
sk: Zapisovateľný (<em>neverejný</em> prístup)

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
sk: Niektoré moduly obsahujú zmeny v databáze. Je potrebné ihneď spustiť <a href="@update">update.php skript</a>.

en: Handles general site configuration for administrators.
sk: Všeobecná konfigurácia webu pre administrátorov.

en: Auto-throttle on anonymous users
sk: Automatické urýchlenie pre anonymných používateľov

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of anonymous users currently visiting your site exceeds the specified threshold. For example, to start the throttle when your site has 250 anonymous users online at once, enter '250' in this field. Leave this value blank or set to "0" if you do not wish to auto-throttle on anonymous users. You can inspect the current number of anonymous users using the "Who's online" block.
sk: Automatické urýchľovanie je možné automaticky zapnúť, pokiaľ počet anonymných používateľov prekročí určitú hranicu. Napr. pokiaľ chcete zapnúť urýchlenie, ak je online súčasne 250 anonymných používateľov, zadajte do tohto poľa hodnotu '250'. Pokiaľ nechcete zapínať automatické urýchlenie podľa anonymných používateľov, nechajte pole prázdne alebo zadajte "0". Aktuálny počet anonymných používateľov zistite v bloku "Kto je online".

en: Auto-throttle on authenticated users
sk: Automatické urýchlenie pre prihlásených používateľov

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of authenticated users currently visiting your site exceeds the specified threshold. For example, to start the throttle when your site has 50 registered users online at once, enter '50' in this field. Leave this value blank or set to "0" if you do not wish to auto-throttle on authenticated users. You can inspect the current number of authenticated users using the "Who's online" block.
sk: Automatické urýchľovanie je možné automaticky zapnúť, pokiaľ počet prihlásených používateľov prekročí určitú hranicu. Napr. pokiaľ chcete zapnúť urýchlenie, ak je online súčasne 50 prihlásených používateľov, zadajte do tohto poľa hodnotu '50'. Pokiaľ nechcete zapínať automatické urýchlenie podľa prihlásených používateľov, nechajte pole prázdne alebo zadajte "0". Aktuálny počet prihlásených používateľov zistite v bloku "Kto je online".

en: Auto-throttle probability limiter
sk: Obmedzovač pravdepodobnosti urýchľovania

en: The auto-throttle probability limiter is an efficiency mechanism to statistically reduce the overhead of the auto-throttle. The limiter is expressed as a percentage of page views, so for example if set to the default of 10% we only perform the extra database queries to update the throttle status 1 out of every 10 page views. The busier your site, the lower you should set the limiter value.
sk: Týmto obmedzením môžete znížiť záťaž pre výpočty spojené s automatickým urýchlením. Obmedzenie sa vyjadruje v percentách zobrazení stránok. Pokiaľ napr. nastavíte 10%, budú sa požiadavky do databázy, ktoré aktualizujú stav pre výpočet urýchlení, vykonávať len pri každej desiatej zobrazenej stránke. Čím navštevovanejší je váš web, tým nižšiu by ste mali zadať hodnotu.

en: %value is not a valid auto-throttle setting. Please enter a positive numeric value.
sk: '%value' nie je platné nastavenie automatického urýchlenia. Zadajte kladné číslo.

en: throttle
sk: urýchlenie

en: 1 user accessing site; throttle enabled. | @count users accessing site; throttle enabled.
sk[0]: Pristupuje 1 používateľ; urýchlenie zapnuté.
sk[1]: Pristupujú @count používatelia; urýchlenie zapnuté.
sk[2]: Pristupuje @count používateľov; urýchlenie zapnuté.

en: 1 guest accessing site; throttle enabled. | @count guests accessing site; throttle enabled.
sk[0]: Pristupuje 1 návštevník; urýchlenie zapnuté.
sk[1]: Pristupujú @count návštevníci; urýchlenie zapnuté.
sk[2]: Pristupujú @count návštevníkov; urýchlenie zapnuté.

en: 1 guest accessing site; throttle disabled | @count guests accessing site; throttle disabled
sk[0]: Pristupuje 1 návštevník; urýchlenie vypnuté.
sk[1]: Pristupujú @count návštevníci; urýchlenie vypnuté.
sk[2]: Pristupuje @count návštevníkov; urýchlenie vypnuté.

en: Control how your site cuts out content during heavy load.
sk: Nastavenia toho, ako sa váš web chová v prípadoch, ak naňho smeruje veľký počet požiadaviek.

en: Handles the auto-throttling mechanism, to control site congestion.
sk: Riadi mechanizmus automatického urýchlenia, aby sa predišlo zahlteniu webu.

en: Users with the <a href="@permissions">upload files permission</a> can upload attachments. Users with the <a href="@permissions">view uploaded files permission</a> can view uploaded attachments. You can choose which post types can take attachments on the <a href="@types">content types settings</a> page.
sk: Používatelia s oprávnením <a href="@permissions">nahrávať súbory</a> môžu nahrávať prílohy. Používatelia s oprávnením <a href="@permissions">zobrazovať nahraté súbory</a> si môžu prehliadať prílohy. Ktoré typy obsahu je možné doplniť o prílohy, môžete určiť na stránke <a href="@types">nastavenia typu obsahu</a>.

en: File uploads
sk: Nahrávanie súborov

en: Control how files may be attached to content.
sk: Umožňuje používateľom nahrávať a pripájať súbory k obsahu.

en: Allows users to upload and attach files to content.
sk: Umožňuje používateľom nahrávať a pripájať súbory k obsahu.

en: User registration settings
sk: Nastavenia registrácie používateľov

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
sk: Návštevníci môžu vytvárať účty, ale je potrebné schválenie administrátorom.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
sk: Vyžadovať overenie e-mailom pri vytváraní používateľského účtu

en: User registration guidelines
sk: Návod pre registráciu používateľov

en: Picture support
sk: Podpora obrázkov používateľov

en: Subdirectory in the directory %dir where pictures will be stored.
sk: Podpriečinok v priečinku %dir, kam sa budú ukladať obrázky používateľov

en: Picture maximum dimensions
sk: Maximálne rozmery obrázka

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
sk: Maximálne rozmery pre obrázky, v pixeloch.

en: Picture maximum file size
sk: Maximálna veľkosť súboru obrázka

en: Maximum file size for pictures, in kB.
sk: Maximálna veľkosť súboru pre obrázky, v kB.

en: Picture guidelines
sk: Rady pre obrázky

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
sk: Tento text sa zobrazí pri formulári pre nahrávanie obrázkov. Môžete sem napísať rady a odporúčania.

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
sk: Názov pre túto kategóriu používateľov. Napr.: "moderátor", "editor", "webmaster".

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
sk: Kategória používateľov %name už existuje. Zvoľte iný názov kategórie.

en: The role has been renamed.
sk: Kategória používateľov bola premenovaná.

en: The role has been deleted.
sk: Kategória používateľov bola odstránená.

en: Matches any number of characters, even zero characters
sk: Odpovedá akémukoľvek počtu znakov, aj žiadnemu znaku.

en: Matches exactly one character.
sk: Odpovedá presne jednému znaku.

en: The access rule has been saved.
sk: Prístupové pravidlo bolo uložené.

en: The access rule has been added.
sk: Prístupové pravidlo bolo pridané.

en: No value entered. Please enter a test string and try again.
sk: Nebola zadaná žiadna hodnota. Zadajte overovací reťazec a skúste to znova.

en: Enter a username to check if it will be denied or allowed.
sk: Zadajte používateľské meno, ktoré chcete preveriť.

en: Enter an e-mail address to check if it will be denied or allowed.
sk: Zadajte e-mailovú adresu, ktorú chcete preveriť.

en: Enter a hostname or IP address to check if it will be denied or allowed.
sk: Zadajte meno počítača alebo IP adresu, ktorú chcete overiť.

en: Check hostname
sk: Preveriť meno počítača

en: The username %name is not allowed.
sk: Používateľské meno %name nie je povolené.

en: The username %name is allowed.
sk: Používateľské meno %name je povolené.

en: The e-mail address %mail is not allowed.
sk: E-mailová adresa %mail nie je povolená.

en: The e-mail address %mail is allowed.
sk: E-mailová adresa %mail je povolená.

en: The hostname %host is not allowed.
sk: Počítač s menom %host nie je povolený.

en: The hostname %host is allowed.
sk: Počítač s menom %host je povolený.

en: There are currently no access rules.
sk: Nie sú nastavené žiadne pravidlá.

en: E-mail new password
sk: Poslať nové heslo

en: %name is not allowed to request a new password.
sk: %name nemá povolenie požiadať o nové heslo.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
sk: Na váš e-mail boli odoslané ďalšie inštrukcie.

en: Are you sure you want to delete the account %name?
sk: Naozaj chcete odstrániť účet %name?

en: All submissions made by this user will be attributed to the anonymous account. This action cannot be undone.
sk: Všetky príspevky tohto používateľa budú priradené anonymnému účtu. Tento krok už nemožno vrátiť späť.

en: %name has been deleted.
sk: Používateľ %name bol odstránený.

en: You must enter a username.
sk: Musíte zadať používateľské meno.

en: The username cannot begin with a space.
sk: Používateľské meno nesmie začínať medzerou.

en: The username cannot end with a space.
sk: Používateľské meno nesmie končiť medzerou.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
sk: Používateľské meno nesmie obsahovať viac medzier po sebe.

en: The username contains an illegal character.
sk: Používateľské meno obsahuje nepovolené znaky.

en: The username is not a valid authentication ID.
sk: Používateľské meno nie je platným autentizačným ID

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
sk: Používateľské meno %name je príliš dlhé: musí byť kratšie ako 56 znakov.

en: You must enter an e-mail address.
sk: Musíte zadať e-mailovú adresu.

en: Who's online
sk: Kto je online

en: User list length
sk: Dĺžka zoznamu používateľov

en: Online users
sk: Online používatelia

en: Enter the password that accompanies your username.
sk: Zadajte svoje heslo.

en: The name %name is registered using a reserved e-mail address and therefore could not be logged in.
sk: Meno %name je registrované pomocou rezervovanej e-mail adresy a preto nemôže byť prihlásené.

en: Delete picture
sk: Odstrániť obrázok

en: Check this box to delete your current picture.
sk: Zaškrtnite toto pole, pokiaľ chcete odstrániť svoj súčasný obrázok.

en: An administrator created an account for you at !site
sk: Administrátor vám vytvoril účet na !site

en: !username,
    
    A site administrator at !site has created an account for you. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
sk: !username,
    
    Administrátor stránky !site vám vytvoril účet. Môžete sa prihlásiť na adrese !login_uri . 
    
    Vaše prihlasovacie údaje sú: 
    
    meno: !username 
    heslo: !password 
    
    Prihlásiť sa môžete kliknutím na tento odkaz, alebo jeho skopírovaním a vložením do prehliadača: 
    
    !login_url 
    
    Prihlásenie cez tento link môžete použiť iba raz. 
    
    Po prihlásení budete presmerovaný na !edit_uri kde si môžete zmeniť heslo. 
    
    
    Admin -- !site

en: Account details for !username at !site (pending admin approval)
sk: Podrobnosti o účte !username na !site (čaká na schválenie)

en: Replacement login information for !username at !site
sk: Nové prihlasovacie informácie pre !username na !site

en: !username,
    
    A request to reset the password for your account has been made at !site.
    
    You may now log in to !uri_brief by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
sk: !username,
    
    Na stránke !site sme dostali požiadavku na znovuvytvorenie hesla pre váš účet.
    
    Prihlásiť sa môžete kliknutím na tento odkaz, alebo jeho skopírovaním a vložením do prehliadača: 
    
    !login_url 
    
    Prihlásenie cez tento odkaz môžete použiť iba raz. Jeho platnosť je jeden deň a v prípade, že ho nepoužijete, heslo zostane pôvodné.
    
    Po prihlásení budete presmerovaný na !edit_uri kde si môžete zmeniť heslo.
    
    Admin -- !site

en: Unblock the selected users
sk: Povoliť vybraných používateľov

en: Block the selected users
sk: Zablokovať vybraných používateľov

en: Delete the selected users
sk: Odstrániť vybraných používateľov

en: Drupal allows users to register, login, log out, maintain user profiles, etc. Users of the site may not use their own names to post content until they have signed up for a user account.
sk: Drupal umožňuje používateľom registrovať sa, prihlasovať, odhlasovať, udržovať svoje profily a pod. Pre vytváranie obsahu pod vlastným menom sa používatelia musia zaregistrovať.

en: Set up username and e-mail address access rules for new <em>and</em> existing accounts (currently logged in accounts will not be logged out). If a username or e-mail address for an account matches any deny rule, but not an allow rule, then the account will not be allowed to be created or to log in. A host rule is effective for every page view, not just registrations.
sk: Nastavte pravidlá pre používateľské mená a e-mailové adresy pre nové i existujúce účty (prihlásení používatelia nebudú odhlásení). Pokiaľ sa zadané používateľské meno alebo e-mail pre nového používateľa zhoduje so zákazovým pravidlom, bude zakázané vytvorenie nového účtu. Pravidlo pre hostiteľa sa používa pri každom zobrazení stránky, nie len pre registrácie.

en: Permissions let you control what users can do on your site. Each user role (defined on the <a href="@role">user roles page</a>) has its own set of permissions. For example, you could give users classified as "Administrators" permission to "administer nodes" but deny this power to ordinary, "authenticated" users. You can use permissions to reveal new features to privileged users (those with subscriptions, for example). Permissions also allow trusted users to share the administrative burden of running a busy site.
sk: Oprávnenia vám dovoľujú určiť, čo môžu používatelia na vašom webe robiť. Každej kategórií používateľov (nastavíte ju na <a href="@role">stránke kategórií používateľov</a>) priradíte sadu rôznych oprávnení. Napr. môžete používateľom, ktorí sú "administrátori" povoliť "administráciu uzlov", ale nechcete ju povoliť obyčajným používateľom. Pomocou oprávnení môžete privilegovaným používateľom sprístupniť nové vlastnosti. Oprávnenia tiež umožňujú rozdeliť správu webu medzi niekoľko dôveryhodných používateľov.

en: <p>Roles allow you to fine tune the security and administration of Drupal. A role defines a group of users that have certain privileges as defined in <a href="@permissions">user permissions</a>. Examples of roles include: anonymous user, authenticated user, moderator, administrator and so on. In this area you will define the <em>role names</em> of the various roles. To delete a role choose "edit".</p><p>By default, Drupal comes with two user roles:</p>
          <ul>
          <li>Anonymous user: this role is used for users that don't have a user account or that are not authenticated.</li>
          <li>Authenticated user: this role is automatically granted to all logged in users.</li>
          </ul>
sk: <p>Kategórie používateľov vám umožňujú vyladiť bezpečnostné a administratívne oprávnenia webu. Kategória používateľov definuje skupinu používateľov, ktorí majú určité oprávnenia popísané v <a href="@permissions">používateľských oprávneniach</a>. Príklady: anonymný používateľ, prihlásený používateľ, moderátor, administrátor atď. V tejto časti môžete určiť <em>mená kategórií používateľov</em>. Ak ju chcete odstrániť, zvoľte "upraviť".</p><p>Implicitne Drupal obsahuje dve kategórie používateľov:</p> <ul> <li>Anonymný používateľ: používa sa pre používateľov, ktorí nemajú účet alebo sa neprihlásili.</li> <li>Prihlásený používateľ: automaticky sa priradí prihláseným používateľom. Väčšina registrovaných používateľov patrí do tejto kategórie, pokiaľ neurčíte inak.</li> </ul>

en: Deleted user: %name %email.
sk: Odstránený používateľ: %name %email.

en: administer users
sk: administrácia používateľov

en: access user profiles
sk: prístup k používateľským profilom

en: change own username
sk: zmena vlastného používateľského mena

en: Configure default behavior of users, including registration requirements, e-mails, and user pictures.
sk: Nastavenie predvoleného správania sa používateľských účtov, vrátane požiadaviek na registráciu, e-maily a avatar obrázky používateľov.

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
sk: Oprávnenia pre prístup k jednotlivým prvkom webu pre kategórie používateľov.

en: Edit role
sk: Upraviť kategóriu používateľov

en: Access rules
sk: Prístupové pravidlá

en: List and create rules to disallow usernames, e-mail addresses, and IP addresses.
sk: Tvorba prístupových pravidiel pre zakázanie prístupu používateľským menám, e-mailom či IP adresám.

en: Check rules
sk: Overiť pravidlá

en: Manages the user registration and login system.
sk: Správa registrácie používateľov a systému prihlasovania.

en: By !author at @date
sk: Od !author, @date

en: Skip navigation
sk: Preskočiť navigáciu

en: All necessary changes to %file have been made. It has been set to read-only for security.
sk: Všetky potrebné zmeny v súbore %file boli uskutočnené. Jeho oprávnenia boli zmenené na: iba na čítanie.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process.
sk: Inštalátor @drupal vyžaduje v priebehu inštalácie oprávnenia pre zápis do %file.

en: Drupal database setup
sk: Nastavenie databázy pre Drupal

en: If more than one @drupal web site will be sharing this database, enter a table prefix for your @drupal site here.
sk: Pokiaľ na jednej databáze prevádzkujete viac webov v @drupal, zadajte jedinečný prefix pre tabuľky tejto inštalácie @drupal.

en: You have configured @drupal to use the default username and password. This is not allowed for security reasons.
sk: Zadali ste také nastavenia pre @drupal, ktoré používa predvolené používateľské meno a heslo. Toto nie je z bezpečnostných dôvodov povolené.

en: The database table prefix you have entered, %db_prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters or underscores.
sk: Zadaný prefix pre databázu, %db_prefix, je neplatný. Prefix môže obsahovať len alfanumerické znaky a podtržník.

en: In order for Drupal to work and to proceed with the installation process you must resolve all permission issues reported above. We were able to verify that we have permission for the following commands: %commands. For more help with configuring your database server, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what any of this means you should probably contact your hosting provider.
sk: Aby Drupal fungoval a mohol pokračovať v inštalácii, je nutné vyriešiť všetky problémy s používateľskými oprávneniami. Podarilo sa zistiť, že inštalátor má oprávnenia na nasledujúce príkazy: %commands. Viac informácií o konfigurácii databázového servera nájdete v dokumentácii <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. Pokiaľ si nie ste istý(á), kontaktujte svojho poskytovateľa webhostingu.

en: Choose your preferred language
sk: Vyberte jazyk pre inštaláciu

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database and replace the appropriate <em>settings.php</em> with an unmodified copy.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li></ul>
sk: <ul><li>Ak ho chcete nainštalovať znova, musíte najskôr vyprázdniť jestvujúcu databázu a nahradiť <em>settings.php</em> jeho nezmenenou kópiu .</li><li>Pre inštalovanie do inej databázy, zmeňte príslušné nastavenia v súbore <em>settings.php</em> vo vašom pričinku <em>webu</em>.</li><li> Pre aktualizáciu jestvujúcej inštalácie, spustite <a href="@base-url/update.php">aktualizačný skript</a>.</li></ul>

en: Modules missing
sk: Moduly chýbajú

en: One or more required modules are missing. Please check the error messages and <a href="!url">try again</a>.
sk: Jeden alebo viac požadovaných modulov chýba. Prosím skontrolujte chybové správy a <a href="!url">skúste to znova</a>.

en: Incompatible environment
sk: Nekompatibilné prostredie

en: page not found
sk: stránka nebola nájdená

en: The file %file could not be saved, because it exceeds the maximum allowed size for uploads.
sk: Súbor %file nie je možné uložiť, pretože prekročil maximálne povolenú veľkosť pre upload.

en: Upload Error. Could not move uploaded file (%file) to destination (%destination).
sk: Chyba pri uploade súboru. Nie je možné presunúť uploadovaný súbor (%file) na cieľové miesto (%destination).

en: Built-in GD2 toolkit
sk: Interný GD2 toolkit

en: The built-in GD2 toolkit is installed and working properly.
sk: Vstavaný GD2 toolkit je nainštalovaný a funguje správne.

en: The built-in GD image toolkit requires that the GD module for PHP be installed and configured properly. For more information see <a href="@url">PHP's image documentation</a>.
sk: Vstavaný GD toolkit vyžaduje, aby bol nainštalovaný a správne nastavený modul GD pre PHP. Viac informácií nájdete v <a href="@url">dokumentácii PHP</a>.

en: Failure to connect to your MySQL database server. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
sk: Nepodarilo sa pripojiť k MySQL serveru. MySQL hlási: %error.<ul><li>Ste si istý(á), že máte správne nastavené prihlasovacie meno a heslo?</li><li>Ste si istý(á), že server beží?</li></ul>Pre viac informácií navštívte stránku <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. Pokiaľ si nie ste istý(á), kontaktujte vášho poskytovateľa webhostingu.

en: We were able to connect to the MySQL database server (which means your username and password are valid) but not able to select your database. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct database name?</li><li>Are you sure the database exists?</li><li>Are you sure the username has permission to access the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
sk: Podarilo sa pripojiť k MySQL serveru (čo znamená, že prihlasovacie meno a heslo je platné), ale nebolo možné vybrať databázu. MySQL hlási: %error.<ul><li>Ste si istý(á), že máte správne nastavené meno databázy?</li><li>Ste si istý(á), že databáza existuje?</li></ul>Pre viac informácií navštívte stránku <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. Pokiaľ si nie ste istý(á), kontaktujte vášho poskytovateľa webhostingu.

en: We were unable to create a test table on your MySQL database server with the command %query. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary MySQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť testovaciu tabuľku na vašom MySQL serveri pomocou príkazu %query. MySQL hlási: %error.<ul><li>Ste si istý(á), že nastavené prihlasovacie meno má správne oprávnenia k databáze?</li></ul>Viac informácií nájdete na stránke <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. Pokiaľ si nie ste istý(á), kontaktujte vášho poskytovateľa webhostingu.

en: We were unable to insert a value into a test table on your MySQL database server. We tried inserting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
sk: Nepodarilo sa vložiť riadok do testovacej tabuľky na vašom MySQL serveri. Pokúsili sme sa vložiť hodnotu príkazom: %query a MySQL oznámil nasledujúcu chybu: %error.

en: We were unable to update a value in a test table on your MySQL database server. We tried updating a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
sk: Nepodarilo sa upraviť riadok testovacej tabuľky na vašom MySQL serveri. Pokúsili sme sa upraviť hodnotu príkazom: %query a MySQL oznámil nasledujúcu chybu: %error.

en: We were unable to lock a test table on your MySQL database server. We tried locking a table with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
sk: Nepodarilo sa zamknúť testovaciu tabuľku na vašom MySQL serveri. Pokúsili sme sa zamknúť tabuľku príkazom: %query a MySQL oznámil nasledujúcu chybu: %error.

en: We were unable to unlock a test table on your MySQL database server. We tried unlocking a table with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
sk: Nepodarilo sa odomknúť testovaciu tabuľku na vašom MySQL serveri. Pokúsili sme sa odomknúť tabuľku príkazom: %query a MySQL oznámil nasledujúcu chybu: %error.

en: We were unable to delete a value from a test table on your MySQL database server. We tried deleting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
sk: Nepodarilo sa odstrániť hodnotu z testovacej tabuľky na vašom MySQL serveri. Pokúsili sme sa odstrániť hodnotu príkazom: %query a MySQL oznámil nasledujúcu chybu: %error.

en: We were unable to drop a test table from your MySQL database server. We tried dropping a table with the command %query and MySQL reported the following error %error.
sk: Nepodarilo sa odstrániť testovaciu tabuľku na vašom MySQL serveri. Pokúsili sme sa odstrániť tabuľku príkazom: %query a MySQL oznámil nasledujúcu chybu: %error.

en: Failure to connect to your PostgreSQL database server. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li><li>Are you sure you typed the correct database name?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
sk: Nepodarilo sa pripojiť k PosgreSQL serveru. PostgreSQL hlási: %error.<ul><li>Ste si istý(á), že máte správne nastavené prihlasovacie meno a heslo?</li><li>Ste si istý(á), že server beží?</li></ul>Viac informácií nájdete v príručke <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading</a>. Pokiaľ si nie ste istý(á), kontaktujte vášho poskytovateľa webhostingu.

en: We were unable to create a test table on your PostgreSQL database server with the command %query. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary PostgreSQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť testovaciu tabuľku na vašom PostgreSQL serveri pomocou príkazu %query. PosgreSQL hlási: %error.<ul><li>Ste si istý(á), že nastavené prihlasovacie meno má správne oprávnenia k databáze?</li></ul>Viac informácií nájdete na stránke <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. Pokiaľ si nie ste istý(á), kontaktujte vášho poskytovateľa webhostingu.

en: We were unable to insert a value into a test table on your PostgreSQL database server. We tried inserting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
sk: Nepodarilo sa vložiť riadok do testovacej tabuľky na vašom PostgreSQL serveri. Pokúsili sme sa vložiť hodnotu príkazom: %query a PostgreSQL oznámil nasledujúcu chybu: %error.

en: We were unable to update a value in a test table on your PostgreSQL database server. We tried updating a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
sk: Nepodarilo sa upraviť riadok testovacej tabuľky na vašom PosgreSQL serveri. Pokúsili sme sa upraviť hodnotu príkazom: %query a PosgreSQL oznámil nasledujúcu chybu: %error.

en: We were unable to lock a test table on your PostgreSQL database server. We tried locking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
sk: Nepodarilo sa zamknúť testovaciu tabuľku na vašom PosgreSQL serveri. Pokúsili sme sa zamknúť tabuľku príkazom: %query a PosgreSQL oznámil nasledujúcu chybu: %error.

en: We were unable to unlock a test table on your PostgreSQL database server. We tried unlocking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
sk: Nepodarilo sa odomknúť testovaciu tabuľku na vašom PostgreSQL serveri. Pokúsili sme sa odomknúť tabuľku príkazom: %query a PosgreSQL oznámil nasledujúcu chybu: %error.

en: We were unable to delete a value from a test table on your PostgreSQL database server. We tried deleting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
sk: Nepodarilo sa odstrániť hodnotu z testovacej tabuľky na vašom PosgreSQL serveri. Pokúsili sme sa odstrániť hodnotu príkazom: %query a PosgreSQL oznámil nasledujúcu chybu: %error.

en: We were unable to drop a test table from your PostgreSQL database server. We tried dropping a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error %error.
sk: Nepodarilo sa odstrániť testovaciu tabuľku na vašom PosgreSQL serveru. Pokúsili sme sa odstrániť tabuľku príkazom: %query a PosgreSQL oznámil nasledujúcu chybu: %error.

en: The language %locale has been created and can now be used to import a translation. More information is available in the <a href="@locale-help">help screen</a>.
sk: Jazyk %locale bol vytvorený a teraz je možné importovať preklad. Viac informácií nájdete v <a href="@locale-help">pomocníkovi</a>.

en: The language %locale has been created.
sk: Jazyk %locale bol vytvorený.

en: The %language language (%locale) has been created.
sk: Jazyk %language (%locale) bol vytvorený.

en: Language list
sk: Zoznam jazykov

en: Select your language here, or add it below, if you are unable to find it.
sk: Tu si vyberte svoj jazyk, alebo ho dole pridajte, ak ho nenájdete.

en: Commonly this is an <a href="@iso-codes">ISO 639 language code</a> with an optional country code for regional variants. Examples include "en", "en-US" and "zh-cn".
sk: Obvykle je to <a href="@iso-codes">kód jazyka podľa ISO 639</a> s možnosťou miestnych variant. Napríklad 'sk', 'en', 'en-US' alebo 'zh-cn'.

en: Name of the language. Will be available for translation in all languages.
sk: Názov jazyka. Sprístupní sa pre preklad v ostatných jazykoch.

en: A gettext Portable Object (.po) file.
sk: Súbor gettext Portable Object (.po).

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, then it will be added.
sk: Vyberte jazyk, pre ktorý chcete pridať reťazce. Pokiaľ vyberiete jazyk, ktorý zatiaľ nie je nastavený, tak sa automaticky pridá.

en: Select the language you would like to export in gettext Portable Object (.po) format.
sk: Vyberte jazyk, ktorý chcete exportovať do formátu gettext Portable Object (.po).

en: Generate a gettext Portable Object Template (.pot) file with all the interface strings from the Drupal locale database.
sk: Vytvorí súbor vo formáte gettext Portable Object Template (.pot), ktorý obsahuje všetky texty z jazykovej databázy Drupalu.

en: Strings to search for
sk: Hľadať reťazec

en: All strings in that language
sk: Všetky reťazce jazyka

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings and %update strings were updated.
sk: Preklad bol úspešne naimportovaný. Novovytvorených reťazcov: %number, aktualizovaných reťazcov: %update

en: Imported %file into %locale: %number new strings added and %update updated.
sk: Import %file do %locale: %number nových reťazcov pridané a %update aktualizovaných.

en: Locales
sk: Lokalizácie

en: Singhalese
sk: sinhalčina

en: Edit primary links
sk: Upraviť primárne odkazy

en: !title by !name
sk: !title od !name

en: Users can view the latest news chronologically in the <a href="@aggregator">main news aggregator display</a> or by <a href="@aggregator-sources">source</a>. Administrators can add, edit and delete feeds and choose how often to check for newly updated news for each individual feed. Administrators can also tag individual feeds with categories, offering selective grouping of some feeds into separate displays. Listings of the latest news for individual sources or categorized sources can be enabled as blocks for display in the sidebar through the <a href="@admin-block">block administration page</a>. The news aggregator requires cron to check for the latest news from the sites to which you have subscribed. Drupal also provides a <a href="@aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all of your subscribed feeds.
sk: Používatelia si môžu chronologicky zobraziť posledné správy na hlavnej stránke <a href="@agregator">agregátora správ</a> alebo podľa jednotlivých <a href="@aggregator-sources">kanálov správ</a>. Administrátori môžu pridať, upraviť a odstrániť kanály správ a nastaviť, ako často sa budú obnovovať. Administrátori tiež môžu jednotlivé kanály správ pridávať do kategórií. Zobrazenie správ pre jednotlivé kanály správ alebo kategórie kanálov správ môže byť vložené do postranného bloku na stránke <a href="@admin-block">blokov</a>. Agregátor správ vyžaduje cron. Drupal tiež poskytuje <a href="@aggregatr-opml">OPML súbor</a> všetkých prihlásených kanálov správ.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@aggregator">Aggregator page</a>.
sk: Viac informácií nájdete v príručke pre nastavenia a úpravy na <a href="@aggregator">stránke Aggregator</a>.

en: Thousands of sites (particularly news sites and weblogs) publish their latest headlines and/or stories in a machine-readable format so that other sites can easily link to them. This content is usually in the form of an <a href="http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss">RSS</a> feed (which is an XML-based syndication standard). To display the feed or category in a block you must decide how many items to show by editing the feed or block and turning on the <a href="@block">feed's block</a>.
sk: Tisíce webov (hlavne spravodajské a blogy) publikujú svoje najnovšie správy a články v strojovo čitateľnom formáte, aby na ne mohli iné weby ľahko odkazovať. Tento obsah je obvykle v podobe kanála správ <a href="http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss">RSS</a> (syndikačný štandard založený na XML). Pokiaľ chcete zobraziť kanál správ alebo kategóriu v bloku, musíte určiť koľko položiek sa má zobraziť a zapnúť <a href="%block">blok kanála správ</a>.

en: Add a site that has an RSS/RDF/Atom feed. The URL is the full path to the feed file. For the feed to update automatically you must run "cron.php" on a regular basis. If you already have a feed with the URL you are planning to use, the system will not accept another feed with the same URL.
sk: Pridá web, ktorý má kanál správ RSS/RDF/Atom. URL je celá cesta k súboru kanála správ RSS. Aby sa kanál správ aktualizoval automaticky, musíte pravidelne spúšťať "cron.php". Nie je možné zadať dva kanály správ s rovnakou URL adresou.

en: Categories provide a way to group items from different news feeds together. Each news category has its own feed page and block. For example, you could tag various sport-related feeds as belonging to a category called <em>Sports</em>. News items can be added to a category automatically by setting a feed to automatically place its item into that category, or by using the categorize items link in any listing of news items.
sk: Kategórie umožňujú zoskupiť položky z rôznych kanálov správ dohromady. Každá kategória má vlastnú stránku správ a blok. Napr. môžete označiť niekoľko športových kanálov správ ako kategóriu <em>Šport</em>. Správy sa môžu do kategórie pridávať automaticky alebo ručne pomocou odkazu "kategorizovať" pri ktoromkoľvek výpise správ.

en: Older news items will be automatically discarded. Requires crontab.
sk: Staré položky noviniek sa automaticky odstránia. Vyžaduje crontab.

en: The type of category selection widget which is shown on categorization pages. Checkboxes are easier to use; a multiple selector is good for working with large numbers of categories.
sk: Druh prvku pre výber kategórie, ktorý sa zobrazí na stránkach kategorizácie. Zaškrtávacie polia sa ľahšie používajú; viacnásobný výber sa hodí pre prácu s väčším počtom kategórií.

en: New items in this feed will be automatically filed in the checked categories as they are received.
sk: Nové položky tohto kanála správ sa pri prijatí automaticky zaradené do označených kategórií.

en: A blog is a regularly updated journal or diary made up of individual posts shown in reversed chronological order. Each member of the site may create and maintain a blog.
sk: Blog je pravidelne aktualizovaný denník zložený z jednotlivých záznamov, ktoré sa zobrazujú v chronologickom poradí (od najnovšieho k najstaršiemu). Blog je úzko spojený s autorom, každý používateľ môže mať vlastný blog.

en: Read @username's latest blog entries.
sk: Čítať najnovšie príspevky v blogu používateľa @username

en: The blog module allows registered users to maintain an online weblog (commonly known as a blog), often referred to as an online journal or diary. Blogs are made up of individual posts that are time stamped and are typically viewed by date as you would a diary. Blogs often contain links to web pages users have read and/or agree/disagree with.
sk: Modul blog umožňuje registrovaným používateľom viesť si online blog. Blogy sa skladajú z jednotlivých príspevkov, pri ktorých je vyznačený čas a zobrazujú sa zoradené ako v denníku. Blogy často obsahujú odkazy na weby, ku ktorým sa používateľ vyjadruje.

en: The blog module adds a <em>user blogs</em> navigation link to the site, which takes any visitor to a page that displays the most recent blog entries from all the users on the site. The navigation menu has a <em>create a blog entry</em> link (which takes you to a submission form) and a <em>view personal blog</em> link (which displays your blog entries as other people will see them). The blog module also creates a <em>recent blog posts</em> block that can be enabled.
sk: Modul blog pridá do navigácie odkaz <em>blogy používateľov</em>, ktorý zobrazí stránku s prehľadom najnovších záznamov z blogu všetkých používateľov. Navigačné menu tiež zobrazuje odkaz <em>vytvoriť obsah - príspevok v blogu</em> (zobrazí formulár pre odoslanie) a <em>môj blog</em> (zobrazí vaše záznamy, ako ich uvidia ostatní ľudia). Modul blog tiež vytvorí blok <em>Najnovšie príspevky blogu</em>, ktorý môžete povoliť.

en: If a user has the ability to post blogs, then the import module (news aggregator) will display a blog-it link next to each news item in its lists. Clicking on this takes the user to the blog submission form, with the title, a link to the item, and a link to the source into the body text already in the text box, ready for the user to add a comment or explanation. This actively encourages people to add blog entries about things they see and hear elsewhere in the website and from your syndicated partner sites.
sk: Pokiaľ má používateľ možnosť písať do blogu, zobrazuje sa v agregátore noviniek pri každom príspevku odkaz na vytvorenie zápisu v blogu. Po kliknutí na tento odkaz sa zobrazí formulár pre odoslanie príspevku s vyplneným názvom, odkazom na novinku a odkazom na zdroj v tele, stačí len doplniť komentár alebo vysvetlenie. Týmto aktívne ponúkate používateľom, aby blogovali o tom, čo si prečítajú inde na webe alebo v obsahu syndikovanom z príbuzných webov.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@blog">Blog page</a>.
sk: Viac informácií nájdete v príručke pre nastavenia a úpravy na <a href="@tracker">stránke Blog</a>.

en: edit own blog
sk: upraviť vlastný blog

en: @type: updated %title using blog API.
sk: @type: aktualizované %title pomocou blog API.

en: Blog APIs
sk: Blog API

en: Configure which content types and engines external blog clients can use.
sk: Nastaviť aké typy obsahu a nástroje môžu používať externý blog klienti.

en: A book is a collaborative writing effort: users can collaborate writing the pages of the book, positioning the pages in the right order, and reviewing or modifying pages previously written. So when you have some information to share or when you read a page of the book and you didn't like it, or if you think a certain page could have been written better, you can do something about it.
sk: Kniha je spoločná práca: používatelia môžu spolupracovať na písaní strán knihy, umiestňovať ich v správnom poradí a kontrolovať alebo opravovať už napísané strany. Takže ak sa chcete podeliť o nejaké informácie alebo sa vám nepáči časť knihy alebo máte pocit, že niektorú stránku môžete napísať lepšie, pusťte sa do práce.

en: Manage site's books and orphaned book pages.
sk: Spravovať knihy a nezaradené strany.

en: The parent section in which to place this page. Note that each page whose parent is &lt;top-level&gt; is an independent, top-level book.
sk: Rodičovská strana tejto strany. Poznámka: strany, ktoré majú ako nadradený &lt;koreň&gt;, sa považujú za samostatné knihy.

en: The parent that this page belongs in.
sk: Rodičovská strana, pod ktorú patrí táto strana.

en: The parent page in the book.
sk: Rodičovská strana v knihe.

en: An explanation to help other authors understand your motivations to put this post into the book.
sk: Vysvetlenie, ktoré pomôže ďalším autorom pochopiť, prečo bol tento príspevok zaradený do knihy.

en: The post has been added to the book.
sk: Príspevok bol pridaný do knihy.

en: book
sk: kniha

en: Updated orphan book pages.
sk: Aktualizované nezaradené strany knihy.

en: The <em>book</em> module is suited for creating structured, multi-page hypertexts such as site resource guides, manuals, and Frequently Asked Questions (FAQs). It permits a document to have chapters, sections, subsections, etc. Authors with suitable permissions can add pages to a collaborative book,  placing them into the existing document by adding them to a table of contents menu.
sk: Modul <em>kniha</em> je vhodný na vytváranie štruktúrovaných, viacstranových hypertextov, napr. návodov, príručiek alebo FAQ. Umožňuje rozdeliť dokumenty na kapitoly, sekcie, podsekcie atď. Autori s potrebnými právami môžu pridávať strany do spoločnej knihy a zaradiť ich do jej obsahu.

en: Book pages have navigation elements at the bottom of the page for moving through the text.  These link to the previous and next pages in the book, as well as a link labeled <em>up</em>, leading to the level above in the structure.  More comprehensive navigation may be provided by enabling the <em>book navigation block</em> on the <a href="@admin-block">block administration page</a>.
sk: V dolnej časti každej strany knihy je k dispozícii ďalšia navigácia pomocou odkazov <em>predchádzajúci</em>, <em>nasledujúci</em> a <em>o úroveň vyššie</em>. Ďalšiu navigáciu môže poskytnúť <em>navigačný blok knihy</em>, ktorý zapnete v <a href="@admin-block">administrácii blokov</a>.

en: Posts of type %book are automatically added to the book hierarchy. Users with the <em>outline posts in books</em> permission can also add content of any other type to a book, placing it into the existing book structure through the interface that's available by clicking on the <em>outline</em> tab while viewing that post.
sk: Príspevky typu %book sú automaticky pridané do štruktúry knihy. Používatelia s oprávnením <em>začleniť</em> môžu tiež pridať ku knihe akýkoľvek iný typ obsahu, vložením do existujúcej štruktúry knihy cez rozhranie, ktoré je dostupné po kliknutí na záložku <em>Začleniť</em> pri prezeraní tohto príspevku.

en: Administrators can view a list of all books on the <a href="@admin-node-book">book administration page</a>.  In this list there is a link to an outline page for each book, from which is it possible to change the titles of sections, or to change their weight, thus reordering sections. From this administrative interface, it is also possible to determine whether there are any orphan pages - pages that have become disconnected from the rest of the book structure.
sk: Administrátori si môžu zobraziť zoznam všetkých kníh na <a href="@admin-node-book">administračnej stránke kníh</a>. V tomto zozname sa zobrazí odkaz na začlenenie každej knihy, kde je možné zmeniť nadpisy sekcií, ich váhu a tak ich reorganizovať. Z administračnej stránky je tiež možné zistiť, či existujú nejaké strany, ktoré nie sú začlenené do štruktúry iných kníh.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@book">Book page</a>.
sk: Viacej informácií nájdete v príručke pre nastavenie a úpravy na <a href="@book">stránke Book</a>.

en: The book module offers a means to organize content, authored by many users, in an online manual, outline or FAQ.
sk: Modul book ponúka prostriedok na organizáciu obsahu, na ktorom pracuje viacej používateľov, napr. online príručka alebo FAQ.

en: Pages in a book are like a tree. As pages are edited, reorganized and removed, child pages might be left with no link to the rest of the book. Such pages are referred to as "orphan pages". On this page, administrators can review their books for orphans and reattach those pages as desired.
sk: Strany v knihe sú organizované do stromovej štruktúry. Pri úpravách, reorganizácii a odstraňovaní môžu zostať strany bez odkazu na zvyšok knihy. Také strany sa označujú ako "siroty". Na tejto stránke môže administrátor nájsť siroty v knihe a pripojiť ich k požadovaným stranám.

en: The outline feature allows you to include posts in the <a href="@book">book hierarchy</a>.
sk: Osnova vám umožňuje zaradiť príspevky do <a href="@book">hierarchie knihy</a>.

en: outline posts in books
sk: usporiadať osnovu knihy

en: create book pages
sk: vytvoriť strany v knihe

en: edit book pages
sk: upraviť strany knihy

en: edit own book pages
sk: upraviť vlastné strany

en: Allows users to collaboratively author a book.
sk: Umožňuje používateľom spoločne vytvárať knihy.

en: Color module allows a site administrator to quickly and easily change the color scheme of the entire site. In order for color module to work however, a theme must be specifically designed to use the color changing features. The default theme, Garland, (as well as its fixed width counterpart, Minnelli) was designed to take advantage of these features. With color module, you can easily change the color of links, backgrounds, text, and more depending on which color module enabled theme you are using. Color module requires your <a href="@url">file download method</a> to be set to public.
sk: Modul Color umožňuje administrátorovi webu rýchlo a jednoducho zmeniť farebnú schému celého webu.  Môžete ho však použiť len na témy vzhľadu, ktoré sú špeciálne navrhnuté a podporujú funkciu zmenu farby. Predvolená téma Garland (rovnako aj modifikovaná verzia s pevnou šírkou, Minnelli) bolo navrhnutá s podporou pre túto funkciu. S modulom Color môžete jednoducho meniť farbu odkazov, pozadia, textu a iných vecí, ktoré podporuje vami používaná téma vzhľadu. Modul Color vyžaduje mať nastavenú verejnú <a href="@url">metódu sťahovania súborov</a>.

en: It is important to remember that color module saves a modified copy of the theme's style.css file in the files directory, and includes it after the theme's original style.css. This means that if you make any manual changes to your theme's style.css file, you must save your color settings again, even if they haven't changed. This causes the color module generated version of style.css in the files directory to be recreated using the new version of the original file.
sk: Je dôležité si pamätať, že modul Color ukladá modifikovanú kópiu súboru vzhľadu style.css do priečinka files a vkladá doňho originálny súbor vzhľadu style.css. To znamená, že ak manuálne zmeníte váš súbor vzhľadu style.css, musíte znova uložiť nastavenie farby, dokonca aj vtedy ak sa nastavenia farby nemenia. To spôsobí, že modul Color vygeneruje novú verziu súboru vzhľadu style.css do priečinka files použitím novej verzie originálneho súboru vzhľadu style.css.

en: Below is a list of the latest comments posted to your site. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information , 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
sk: Nižšie sa nachádza zoznam najnovšie pridaných komentárov. Po kliknutí na predmet sa zobrazí celý komentár, kliknutím na meno autora môžete upraviť informácie používateľa, "upraviť" upraví text a "odstrániť" odstráni príspevok.

en: The contact module enables the use of both personal and site-wide contact forms, thereby facilitating easy communication within the community. While personal contact forms allow users to contact each other by e-mail, site-wide forms allow community members to contact the site administration from a central location. Users can specify a subject and message in the contact form, and also request that a copy of the e-mail be sent to their own address.
sk: Modul contact umožňuje použitie osobných i globálnych kontaktných formulárov, a tak uľahčuje komunikáciu v rámci komunity. Osobným formulárom môžete kontaktovať používateľov a globálnym môžu členovia komunity kontaktovať správcu webu. Používatelia môžu vo formulári zadať predmet a správu.

en: Users can activate/deactivate their personal contact forms in their account settings. Upon activation, a contact tab will appear in their user profiles. Privileged users such as site administrators are able to contact users even if they have chosen not to enable this feature.
sk: Používatelia môžu upraviť nastavenia kontaktov v nastaveniach svojho účtu. Poznámka: Vaša e-mailová adresa sa nezverejní a privilegovaní používatelia (napr. administrátori) vás môžu kontaktovať, i keď túto možnosť zakážete.

en: Note that the contact tab will not appear when a user views his or her own profile; only when viewing another user's profile, if that user's contact form is enabled.
sk: Berte prosím na vedomie, že záložka 'kontakt' sa neobjaví, pokiaľ používateľ prezerá svoj vlastný profil. Zobrazí sa len v prípade, že používateľ prezerá profil iného používateľa, ktorý má povolený kontaktný formulár.

en: If the menu module is enabled, a menu item linking to the site-wide contact page is added to the navigation block. It is disabled by default, but can be enabled via the <a href="@menu-module">menu management</a> page. Links to the contact page may also be added to the primary and secondary links using the same page.
sk: Pokiaľ je povolený modul Menu, pridá sa do navigačného bloku položka menu odkazujúca sa na globálnu kontaktnú stránku. Implicitne je vypnutá, ale je možné ju povoliť v <a href=\"@menu-module\">nastavení menu</a>. Odkazy na kontaktnú stránku je možné tiež pridať medzi primárne a sekundárne odkazy.

en: For more information, please read the configuration and customization handbook page for the <a href="@contact">contact module</a>.
sk: Viac informácií nájdete v príručke pre nastavenia a úpravy na <a href="@contact">stránke Contact</a>.

en: This page lets you setup <a href="@form">your site-wide contact form</a>. To do so, add one or more categories. You can associate different recipients with each category to route e-mails to different people. For example, you can route website feedback to the webmaster and direct product information requests to the sales department. On the <a href="@settings">settings page</a>, you can customize the information shown above the contact form. This can be useful to provide additional contact information such as your postal address and telephone number.
sk: Na tejto stránke môžete nastaviť <a href="@form">kontaktný formulár webu</a>. Zadajte jednu či viac kategórií. Pokiaľ chcete posielať e-maily rôznym ľuďom, môžete ku každej kategórii priradiť rôznu adresu. Napr. pripomienky k webu môžete poslať webmasterovi a žiadosti o informácie o produkte na obchodné oddelenie. Na stránke <a href="@settings">nastavení</a> môžete upraviť informácie, ktoré sa zobrazia nad kontaktným formulárom. Môžete tak poskytnúť ďalšie kontaktné informácie, napr. poštovú adresu alebo telefónne číslo.

en: The contact form has not been configured.
sk: Kontaktný formulár nie je nastavený.

en: The Drupal module uses the XML-RPC network communication protocol to connect your site with a central server that maintains a directory of client sites.
sk: Modul Drupal používa sieťový protokol XML-RPC k prepojeniu vášho webu s adresárovým serverom.

en: <p>Enabling the Drupal module will allow you to:</p>
    <ul>
      <li>register your site with a server, including (optionally) posting information on your installed modules and themes and summary statistics on your number of posts and users, information that can help rank Drupal modules and themes</li>
      <li>enable other sites to register with your site</li>
      <li>allow members on all sites using the Drupal module to log in to your site without registering using their distributed identification</li>
      <li>allow members to log in to any other site that uses the Drupal module, using a login name that looks much like an e-mail address: <em>username@example.com</em></li>
    </ul>
sk: <p>Povolením modulu Drupal budete môcť:</p>
    <ul>
    <li>zaregistrovať váš web so serverom, vrátane (nepovinné) odosielania informácií o vašich nainštalovaných moduloch, témach vzhľadu a celkové štatistiky o počte odoslaných príspevkov a o počte používateľov, tieto informácie pomáhajú hodnotiť Drupal moduly a témy.</li>
    <li>povoliť ostatným webom registráciu s vašou stránkou</li>
    <li>používatelia zo všetkých webov, ktoré používajú Drupal, sa môžu prihlásiť na váš web bez registrácie pomocou distribuovanej identifikácie</li> <li>používatelia vášho webu sa môžu prihlásiť na iné weby, ktoré používajú modul Drupal s prihlasovacím menom, ktoré vyzerá podobne ako e-mailová adresa: <em>meno@priklad.com</em></li>
    </ul>

en: The Drupal module administration page allows you to set the xml-rpc server page and other related options.
sk: Administračná stránka modulu Drupal vám umožňuje nastaviť XML-RPC stránku.

en: <p>If you maintain a directory of sites, you can list them on a page using the <code>drupal_client_page()</code> function. Sample instructions: </p>
    <ul>
      <li>Ensure that you have the page content type enabled, and you can use PHP in an input format.</li>
      <li>Select create content &gt;&gt; page.</li>
      <li>For input format, select PHP code.</li>
      <li>Give the page a title. For body, put:
    <pre>
    &lt;?php
    print drupal_client_page();
    ?&gt;
    </pre>
      <li>Save the page.</li>
    </ul>
sk: Pokiaľ udržujete priečinok webov, môžete ich všetky vypísať na stránku pomocou funkcie <code>drupal_client_page()</code>. Príklad:
    <ul>
    <li>Presvedčte sa, že obsah typu stránka je zapnutý a či je povolený ako vstup PHP kód.</li> <li>Zvoľte vytvoriť obsah &gt;&gt; stránka.</li> <li>Ako formát vstupu zvoľte PHP kód.</li>
    <li>Zadajte názov stránky. Do tela vložte:
    <pre>
    &lt;?php print drupal_client_page();
    ?&gt;
    </pre>
    <li>Uložte stránku.</li>
    </ul>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@drupal">Drupal page</a>.
sk: Viac informácií nájdete v príručke pre nastavenia a úpravy na <a href="@drupal">stránke Drupal</a>.

en: Using this your site can "call home" to another Drupal server. By calling home to drupal.org and sending a list of your installed modules and themes, you help rank projects on drupal.org and so assist all Drupal administrators to find the best components for meeting their needs. If you want to register with a different server, you can change the Drupal XML-RPC server setting -- but the server has to be able to handle Drupal XML. Some XML-RPC servers may present directories of all registered sites. To get all your site information listed, go to the <a href="@site-settings">site information settings page</a> and set the site name, the e-mail address, the slogan, and the mission statement.
sk: Takto môže vaša Drupal stránka "volať domov" na iný Drupal server. Keď sa spojite s drupal.org a odošlete zoznam nainštalovaných modulov a tém, pomôžete zlepšiť hodnotenie projektov na drupal.org, a tak administrátori Drupal zistia, aké komponenty používatelia vyžadujú. Pokiaľ sa chcete zaregistrovať na iný server, môžete zmeniť nastavenie Drupal XML-RPC server -- ale adresárový server musí zvládať Drupal XML. Niektoré XML-RPC servery môžu zobrazovať adresár zaregistrovaných webov. Ak chcete web zapísať, navštívte stránku <a href="@site-settings">nastavenia</a> a nastavte meno webu, e-mailovú adresu, slogan a cieľ.

en: <p><a href="@Drupal">Drupal</a> is the name of the software that powers %this-site. There are Drupal websites all over the world, and many of them share their registration databases so that users may freely log in to any Drupal site using a single <strong>Drupal ID</strong>.</p>
    <p>So please feel free to log in to your account here at %this-site with a username from another Drupal site. The format of a Drupal ID is similar to an e-mail address: <strong>username</strong>@<em>server</em>. An example of a valid Drupal ID is <strong>mwlily</strong>@<em>drupal.org</em>.</p>
sk: <p><a href="@Drupal">Drupal</a> je meno softvéru, na ktorom funguje %this-site. Drupal weby existujú po celom svete a mnoho z nich zdieľa svoje registračné databázy, aby sa používatelia mohli voľne prihlásiť na ktorúkoľvek Drupal stránku s jedným <strong>Drupal ID</strong>.</p>
    <p>Na %this-site sa teda môžete prihlásiť s používateľským menom a heslom z inej stránky. Formát Drupal ID je podobný e-mailovaj adrese: <strong>používateľské meno</stron>@<em>server</em>. Príklad platného Drupal ID <strong>mwlily</strong>@<em>www.drupal.org</em>.</p>

en: You must set the name of your site on the <a href="@url">administer &raquo; settings &raquo; site information</a> page.
sk: Musíte nastaviť meno svojho webu na stránke <a href="@url">administrácia &raquo; nastavení</a>.

en: You must set an e-mail address for your site on the <a href="@url">site information settings page</a>.
sk: Musíte nastaviť e-mail svojho webu na stránke <a href="@url">administrácia &raquo; nastavení</a>.

en: You must set your site slogan on the <a href="@url">site information settings page</a>.
sk: Musíte nastaviť slogan svojho webu na stránke <a href="@url">administrácia &raquo; nastavení</a>.

en: You must set your site mission on the <a href="@url">site information settings page</a>.
sk: Musíte nastaviť cieľ svojho webu na stránke <a href="@url">administrácia &raquo; nastavení</a>.

en: Register with a Drupal server
sk: Zaregistrovať na Drupal serveri

en: If enabled, your Drupal site will register itself with the specified Drupal XML-RPC server. For this to work properly, you must set your site's name, e-mail address, slogan and mission statement. When the Drupal XML-RPC server field is set to %drupal-xml-rpc, your web site will register itself with drupal.org. Requires the cron feature to be enabled.
sk: Pokiaľ je táto možnosť povolená, váš Drupal web sa ohlási do Drupal adresára na určenom Drupal XML-RPC serveri. Aby to fungovalo správne, musíte nastaviť meno, e-mail, slogan a cieľ svojho webu. Ak nastavíte pole "Drupal XML-RPC server" na adresu  "%drupal-xml-rpc", váš web sa zapíše do zoznamu na stránke drupal.org. Vyžaduje povolenú službu cron.

en: The URL of the Drupal XML-RPC server you wish to register with.
sk: URL Drupal XML-RPC servera, na ktorý sa chcete zaregistrovať.

en: Send system information
sk: Odoslať systémové informácie

en: If enabled, your site will send information on its installed components (modules, themes, and theme engines). This information can help in compiling statistics on usage of Drupal projects.
sk: Pokiaľ je povolené, váš web odosiela informácie o nainštalovaných komponentách (moduly, témy vzhľadu a engine-y tém). Tieto informácie môžu pomôcť pri zostavovaní štatistiky využitia Drupal projektov.

en: Send statistics
sk: Odoslať štatistiky

en: If enabled, your site will send summary statistics on the number of registered users and the total number of posts. No private information will be sent. These data help to improve the ranking statistics of Drupal projects.
sk: Pokiaľ je povolené, váš web odosiela celkové štatistiky o počte zaregistrovaných používateľov a celkovom počte príspevkov. Neodosielajú sa žiadne súkromné informácie. Tieto údaje pomáhajú zlepšovať štatistiky Drupal projektov.

en: Allow other Drupal sites to register
sk: Povoliť registráciu iných Drupal webov

en: If enabled, your Drupal site will allow other sites to register with your site and send information to this site. This functionality can be used to maintain a list of related sites.
sk: Pokiaľ je povolené, váš Drupal web umožní iným webom zaregistrovať sa u vás a odosielať informácie na váš web. Táto funkcia sa hodí pre udržovanie zoznamu spriatelených webov.

en: Authentication service
sk: Autentifikačná služba

en: If enabled, your Drupal site will accept logins with the user names of other Drupal sites, and likewise provide authentication for users logging into other Drupal sites, based on their user accounts here.
sk: Pokiaľ je povolené, váš Drupal web prijíma prihlásenia používateľov z iných Drupal webov a tiež umožňuje vašim používateľom prihlásiť sa na iné Drupal weby s účtom z vášho webu.

en: The URL of the default Drupal authentication server. Omit the %http prefix (e.g. drupal.org, www.example.com, etc.). If the authentication service has been enabled, users registered at the server specified here, will not need to append the server to their user name when logging into your site. This enables users to provide a briefer, more familiar username in the login form.
sk: URL predvoleného autentifikačného servera Drupal. Vynechajte predponu %http (tzn. drupal.org, www.example.com). Pokiaľ bola povolená autentifikačná služba, používatelia registrovaní na tomto serveri nebudú musieť pridať meno servera za ich používateľské meno, keď sa prihlasujú na tento web. To umožní používateľom použiť jednoduchšie používateľské meno.

en: Only accept remote logins from the above specified default authentication server and not from any other server. Useful when an external system is the solitary authority on user accounts for this site. A common usage is to enable this setting and also enable an authentication module which talks to your company's directory server.
sk: Prijímať len tých vzdialených prihlásených používateľov, ktorí prichádzajú z predvoleného autentifikačného servera. Je to výhodné, pokiaľ používate tento externý server ako hlavný autoritu pre používateľské účty.

en: Ping from %name (%link).
sk: Ping z %name (%link).

en: Handling ping request
sk: Spracovanie ping požiadavky

en: Failed to notify %server; error code: %errno; error message: %error_msg.
sk: Zlyhalo upozornenie %server, kód chyby: %errno, chybová správa: %error_msg.

en: Error %code: %message
sk: Chyba %code: %message

en: Sites registry
sk: Katalóg webov

en: Register with another Drupal site (drupal.org by default) for statistics sharing, or set up your server to be a central server for registrations.
sk: Registrovať sa na inom Drupal webe pre zdieľanie štatistík alebo pre vytvorenie centrálneho servera pre registrácie.

en: Distributed authentication
sk: Distribuovaná autentifikácia

en: client ping
sk: klient ping

en: Lets you register your site with a central server and improve ranking of Drupal projects by posting information on your installed modules and themes
sk: Umožňuje registrovať web na centrálnom serveri a zlepšuje hodnotu Drupal projektu zasielaním informácií o nainštalovaných moduloch a témach.

en: The filter module allows administrators to configure  text input formats for the site. For example, an administrator may want a filter to strip out malicious HTML from user's comments. Administrators may also want to make URLs linkable even if they are only entered in an unlinked format.
sk: Modul Filter umožňuje administrátorom nastaviť formáty vstupu. Administrátor napr. môže chcieť vyhodiť zákerné HTML z komentárov alebo upraviť URL na odkazy, aj keď sú zadané ako text.

en: Users can choose between the available input formats when creating or editing content. Administrators can configure which input formats are available to which user roles, as well as choose a default input format. Administrators can also create new input formats. Each input format can be configured to use a selection of filters.
sk: Pri úprave alebo vytváraní obsahu si používatelia môžu vybrať jeden z dostupných formátov vstupu. Administrátori môžu nastaviť, ktoré formáty sú dostupné, ktorým skupinám používateľov, a tiež určiť predvolený formát. Tiež môžu vytvoriť nové vstupné formáty. Každý formát sa skladá z niekoľko filtrov.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@filter">Filter page</a>.
sk: Viacej informácií nájdete v príručke pre nastavenie a úpravy na <a href="@filter">stránke Filter</a>.

en: 
    <p><em>Input formats</em> define a way of processing user-supplied text in Drupal. Every input format has its own settings of which <em>filters</em> to apply. Possible filters include stripping out malicious HTML and making URLs clickable.</p>
    <p>Users can choose between the available input formats when submitting content.</p>
    <p>Below you can configure which input formats are available to which roles, as well as choose a default input format (used for imported content, for example).</p>
    <p>Note that (1) the default format is always available to all roles, and (2) all filter formats can always be used by roles with the "administer filters" permission even if they are not explicitly listed in the Roles column of this table.</p>
sk: 
    <p><em>Vstupné formáty</em> určujú spôsob, ako sa spracováva text zadaný používateľom. Každý formát má vlastné nastavenie použitých <em>filtrov</em>. Filtre môžu napríklad zaisťovať odstránenie nevhodného HTML alebo zvýraznenie URL.</p>
    <p>Používatelia si pri posielaní príspevkov môžu vybrať formát.</p>
    <p>Nižšie si môžete nastaviť, ktoré formáty sú prístupné rôznym kategóriám používateľov, a tiež nastaviť predvolený formát vstupu (používa sa napr. pre importovaný obsah).</p>
    <p>Poznámka: predvolený formát je k dispozícii vždy všetkým kategóriám používateľov a všetky filtre môžu vždy využiť kategórie používateľov s oprávnením "administrácia filtrov", aj keď nie sú zobrazené v stĺpci 'Kategórie používateľov' v tejto tabuľke.</p>

en: 
    <p>Every <em>filter</em> performs one particular change on the user input, for example stripping out malicious HTML or making URLs clickable. Choose which filters you want to apply to text in this input format.</p>
    <p>If you notice some filters are causing conflicts in the output, you can <a href="@rearrange">rearrange them</a>.</p>
sk: 
    <p>Každý <em>filter</em> vykonáva jednu určitú zmenu užívateľského vstupu, napr. odstránenie HTML značiek alebo prevod URL na klikacie odkazy. Vyberte, ktoré filtre chcete použiť na text v tomto vstupnom formáte.</p>
    <p>Ak zistíte, že niektoré filtre spôsobujú konflikty vo výstupe, môžete <a href="@rearrange">zmeniť ich poradie</a>.</p>

en: 
    <p>Because of the flexible filtering system, you might encounter a situation where one filter prevents another from doing its job. For example: a word in an URL gets converted into a glossary term, before the URL can be converted in a clickable link. When this happens, you will need to rearrange the order in which filters get executed.</p>
    <p>Filters are executed from top-to-bottom. You can use the weight column to rearrange them: heavier filters "sink" to the bottom.</p>
sk: 
    <P>Kvôli flexibilite filtrovacieho systému môžete naraziť na situáciu, keď jeden filter bráni v činnosti inému filtru. Napr.: slovo z URL sa zmení na termín registra skôr, ako sa URL zmení na odkaz. Keď k tomu dôjde, musíte upraviť poradie, v akom sa filtre spúšťajú.</P>
    <P>Filtre sa vykonávajú zhora dole. Pomocou váhy ich môžete usporiadať: ťažšie filtre sa prepadnú dole.</P>

en: Configure how content input by users is filtered, including allowed HTML tags, PHP code tags. Also allows enabling of module-provided filters.
sk: Nastaviť, ako je formátovaný vstup od používateľov. To zahrňuje povolené HTML značky či PHP kód. Umožňuje zapnutie filtrov poskytovanými modulmi.

en: !format input format
sk: formát vstupu '!format'

en: 
    <h4>Using custom PHP code</h4>
    <p>If you know how to script in PHP, Drupal gives you the power to embed any script you like. It will be executed when the page is viewed and dynamically embedded into the page. This gives you amazing flexibility and power, but of course with that comes danger and insecurity if you do not write good code. If you are not familiar with PHP, SQL or with the site engine, avoid experimenting with PHP because you can corrupt your database or render your site insecure or even unusable! If you do not plan to do fancy stuff with your content then you are probably better off with straight HTML.</p>
    <p>Remember that the code within each PHP item must be valid PHP code - including things like correctly terminating statements with a semicolon. It is highly recommended that you develop your code separately using a simple test script on top of a test database before migrating to your production environment.</p>
    <p>Notes:</p><ul><li>You can use global variables, such as configuration parameters, within the scope of your PHP code but remember that global variables which have been given values in your code will retain these values in the engine afterwards.</li><li>register_globals is now set to <strong>off</strong> by default. If you need form information you need to get it from the "superglobals" $_POST, $_GET, etc.</li><li>You can either use the <code>print</code> or <code>return</code> statement to output the actual content for your item.</li></ul>
    <p>A basic example:</p>
    <blockquote><p>You want to have a box with the title "Welcome" that you use to greet your visitors. The content for this box could be created by going:</p>
    <pre>
      print t("Welcome visitor, ... welcome message goes here ...");
    </pre>
    <p>If we are however dealing with a registered user, we can customize the message by using:</p>
    <pre>
      global $user;
      if ($user->uid) {
        print t("Welcome $user->name, ... welcome message goes here ...");
      }
      else {
        print t("Welcome visitor, ... welcome message goes here ...");
      }
    </pre></blockquote>
    <p>For more in-depth examples, we recommend that you check the existing Drupal code and use it as a starting point, especially for sidebar boxes.</p>
sk: 
    <h4>Použitie vlastného PHP kódu</h4>
    <p>Pokiaľ viete programovať v PHP, Drupal vám dáva možnosť pridať skript, aký chcete. Spustí sa pri prezeraní stránky a dynamicky sa ku nej pripojí. Získate tak ohromnú flexibilitu a silu, ale samozrejme tiež nebezpečie, ak napíšete chybný kód. Pokiaľ nie ste dobre oboznámený s PHP, SQL alebo engine systému, vyhnite sa experimentom s PHP, pretože môžete poškodiť databázu alebo spôsobiť zlé zobrazenie alebo dokonca bezpečnostné riziko vo vašom webe! Pokiaľ nemáte v pláne nejaké špeciality, radšej si skúste vystačiť s obyčajným HTML.</p>
    <p>Nezabudnite, že PHP kód musí byť vždy správny - vrátane správnych ukončení príkazov bodkočiarkami. Veľmi odporúčame odladiť kód osobitne s použitím jednoduchého testovacieho skriptu a testovacej databázy skôr, ako ho spustíte v ostrej prevádzke.</p>
    <p>Poznámky:</p><ul><li>V rozsahu svojho PHP kódu môžete používať globálne premenné (napr. konfiguráciu), ale pamätajte, že hodnota, ktorú priradíte globálnym premenným, im zostane aj neskôr pri spracovaní v engine systému.</li><li>register_globals je teraz štandardne nastavené na <strong>off</strong>. Informácie z formulárov získate zo "superglobálnych" polí $_POST, $_GET atď.</li><li>Pre výstup obsahu môžete použiť buď <code>print</code> alebo <code>return</code>.</li></ul>
    <p>Jednoduchý príklad:</p>
    <blockquote><p>Chcete mať box s titulkom "Vitajte", ktorým pozdravíte návštevníkov. Obsah tohto boxu vytvoríte takto:</p>
    <pre>
    print t("Vitajte... tu patrí uvítanie...");
    </pre>
    <p>Ak príde registrovaný používateľ, môžeme uvítanie upraviť:</p>
    <pre> global $user;
    if ($user->uid) {
    print t("Vitajte $user->name, ...tu príde uvítanie ...");
    }
    else {
    print t("Vitajte,... tu príde uvítanie ...");
    }
    </pre></blockquote>
    <p>Podrobnejšie príklady nájdete v existujúcom kóde Drupalu, zo ktorého môžete vychádzať (hlavne pre postranné boxy).</p>

en: Allows you to restrict if users can post HTML and which tags to filter out.
sk: Umožňuje obmedziť, či môžu používatelia písať v HTML, a ktoré značky sa majú odfiltrovať.

en: Runs a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
sk: Spúšťa časť PHP kódu. Použitie tohto filtra by malo byť obmedzené iba pre administrátorov!

en: 
      <h2>Help topics</h2>
      <p>Help is available on the following items:</p>
      !help_pages
      <h2>Glossary of Drupal terminology</h2>
      <dl>
       <dt>Block</dt><dd>A small box containing information or content placed in a region of a web page (e.g. in a sidebar, below or above the content, or in any other region the current theme allows).</dd>
       <dt>Comment</dt><dd>Text attached to a post intended to clarify, explain, criticize, or express an opinion on the original post.</dd>
       <dt>Node</dt><dd>The basic unit of content in Drupal, often referred to as a "post". All content that can be created using the "create content" menu is a node. Keep in mind that comments, blocks, and users are <em>not</em> nodes.</dd>
       <dt>Published</dt><dd>A post that is viewable by every visitor of the site, regardless of whether he is logged in (see also "Unpublished").</dd>
       <dt>Role</dt><dd>A classification users are placed into for the purpose of setting users' permissions. A user receives the combined permissions of all roles to which he or she is subscribed.</dd>
       <dt>Taxonomy</dt><dd>A categorization system that allows the building of complex hierarchial or relational structures and tagging of content (see <a href="@taxonomy">taxonomy help</a>).</dd>
       <dt>Unpublished</dt><dd>A post that is only viewable by administrators and moderators.</dd>
       <dt>User</dt><dd>A person who has an account at your Drupal site, and is currently logged in with that account.</dd>
       <dt>Visitor</dt><dd>A person who does not have an account at your Drupal site or a person who has an account at your Drupal site but is <em>not</em> currently logged in with that account. A visitor is also called an "anonymous user".</dd>
      </dl>
sk: 
      <h2>Témy pomocníka</h2>
    <p>K dipozícii je pomocník pre nasledujúce položky:</p>
    !help_pages
    <h2>Glosár terminológie Drupalu</h2>
    <dl>
    <dt>Blok</dt><dd>Malý obdĺžnik, ktorý obsahuje informácie alebo obsah, umiestnený v nejakom regióne stránky (napr. v ľavom alebo pravom stĺpci stránky).</dd>
    <dt>Komentár</dt><dd>Poznámka pripojená k uzlu. Zvyčajne sa používa k vyjasneniu, vysvetleniu, kritike alebo vyjadreniu názoru k pôvodnému materiálu.</dd>
    <dt>Uzol</dt><dd>Základná jednotka obsahu v Drupale. Všetko je uzol alebo jeho rozšírenie.</dd>
    <dt>Vydané</dt><dd>Uzol, ktorý je viditeľný akémukoľvek návštevníkovi, bez ohľadu na to, či je prihlásený (viď. Nevydané).</dd>
    <dt>Kategórie používateľov</dt><dd>Rozdelenie používateľov do skupín za účelom pridelenia prístupových práv.</dd>
    <dt>Taxonómia</dt><dd>Rozdelenie položiek do usporiadaných skupín. (viď. <a href="@taxonomy">pomocník taxonómie</a>.)</dd>
    <dt>Nevydané</dt><dd>Uzol, ktorý vidia iba administrátori a moderátori.</dd>
    <dt>Používateľ</dt><dd>Osoba, ktorá má účet na Drupal webe a je práve prihlásená pomocou tohto účtu.</dd>
    <dt>Návštevník</dt><dd>Osoba, ktorá nemá účet na webe alebo nie je prihlásená. Tiež "anonymný používateľ".</dd>
    </dl>

en: <p>This guide explains what the various modules in <a href="@Drupal">Drupal</a> do and how to configure them. Additionally, you will find a glossary of basic Drupal terminology to help get you started.</p>
    <p>It is not a substitute for the <a href="@handbook">Drupal handbook</a> available online and should be used in conjunction with it. The online reference handbook might be more up-to-date and has helpful user-contributed comments. It is your definitive reference point for all Drupal documentation.</p>
sk: <p>Tento pomocník vysvetľuje, na čo slúžia rôzne moduly v <a href="@Drupal">Drupale</a> a ako ich nastaviť.</p>
    <p>Nemá nahradiť <a href="@handbook">Drupal príručku</a>, ktorá je k dispozícii online. Online príručka obsahuje aktuálnejšie informácie a užitočné komentáre používateľov. To je základný prvok dokumentácie Drupalu.</p>

en: The help module displays context sensitive help information. Users can learn how to use modules and accomplish tasks quicker with less errors by clicking on links in provided by the help module.
sk: Modul Help zobrazuje kontextového pomocníka k obsahu. Používatelia sa môžu dozvedieť, ako používať moduly a ako rýchlejšie pracovať s webom.

en: <p>Modules can make documentation available to other modules with this module. All user help should be presented using this module. Some examples of help: </p>
    <ul>
    <li>The module's help text, displayed on the <a href="@help">help page</a> and through the module's individual help link.</li>
    <li>More elaborate help text on sites a module defines.</li>
    <li>The help for a distributed authorization module (if applicable).</li>
    </ul>
sk: <p>Moduly môžu obsahovať dokumentáciu, ktorú využije modul pomocníka. Pomocou tohto modulu sú zobrazované všetky témy pomocníka. Niektoré príklady pomocníka:</p>
    <ul>
    <li>Text modulu pomocníka, ktorý sa zobrazuje na <a href="@help">stránke pomocníka</a> a cez individuálne odkazy pomocníka modulov.</li>
    <li>Viac rozšírený text pomocníka na stránkach modulov.</li>
    <li>Pomocník pre modul distribuovanej autorizácie (ak je k dispozícii).</li>
    </ul>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@help">Help page</a>.
sk: Viac informácií nájdete v príručke pre nastavenie a konfiguráciu na <a href="@help">Help stránke</a>.

en: The legacy module provides legacy handlers for upgrades from older installations. These handlers help automatically redirect references to pages from old installations and prevent <em>page not found</em> errors for your site.
sk: Modul legacy poskytuje staršie volanie funkcií pre aktualizáciu zo starších inštalácií Drupalu. Pomáha automaticky presmerovať odkazy na stránky zo staršej verzie a zabrániť tak chybe <em>stránka nenájdená</em>.

en: The legacy module handles legacy style taxonomy page, taxonomy feed, and blog feed paths. It also handles URL upgrades from Drupal 4.1. It rewrites old-style URLs to new-style URLs (clean URLs).
sk: Modul legacy spracúva staršie stránky taxonómie, exporty taxonómie a cesty pre exporty blogu. Tiež poskytuje aktuálne verzie URL z Drupal 4.1. Prepisuje staré URL na nové (čisté URL).

en: <p>Example Mappings:</p>
    <ul>
    <li><em>taxonomy/page/or/52,97</em> to <em>taxonomy/term/52+97</em>.</li>
    <li><em>taxonomy/feed/or/52,97</em> to <em>taxonomy/term/52+97/0/feed</em>.</li>
    <li><em>blog/feed/52</em> to <em>blog/52/feed</em>.</li>
    <li><em>node/view/52</em> to <em>node/52</em>.</li>
    <li><em>book/view/52</em> to <em>node/52</em>.</li>
    <li><em>user/view/52</em> to <em>user/52</em>.</li>
    </ul>
sk: <p>Príklady mapovania:</p>
    <ul>
    <li><em>taxonomy/page/or/52,97</em> na <em>taxonomy/term/52+97</em>.</li>
    <li><em>taxonomy/feed/or/52,97</em> na <em>taxonomy/term/52+97/0/feed</em>.</li>
    <li><em>blog/feed/52</em> na <em>blog/52/feed</em>.</li>
    <li><em>node/view/52</em> na <em>node/52</em>.</li>
    <li><em>book/view/52</em> na <em>node/52</em>.</li>
    <li><em>user/view/52</em> na <em>user/52</em>.</li>
    </ul>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@legacy">Legacy page</a>.
sk: Viac informácií nájdete v príručke pre nastavenie a úpravy na <a href="@legacy">stránke Legacy</a>.

en: Replaces URLs from Drupal 4.1 (and lower) with updated equivalents.
sk: Nahrádza URL z Drupal 4.1 (a starších) za aktuálne ekvivalenty.

en: Provides legacy handlers for upgrades from older Drupal installations.
sk: Poskytuje staršie volania pre aktualizácie zo starších inštalácií Drupalu.

en: Enables the translation of the user interface to languages other than English.
sk: Umožňuje preklad používateľského rozhrania do iných jazykov.

en: The human-readable name of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page. It is recommended that this name begins with a capital letter and consists only of letters, numbers, and <strong>spaces</strong>. This name must be unique to this content type.
sk: Názov tohto typu obsahu čitateľný pre človeka. Tento text bude zobrazený ako súčasť zoznamu na stránke <em>vytvoriť obsah</em>. Meno by preto malo začínať veľkým písmenom, malo by obsahovať iba písmená, čísla a <strong>medzery</strong>. Meno pre tento typ obsahu musí byť jedinečné.

en: The machine-readable name of this content type. This text will be used for constructing the URL of the <em>create content</em> page for this content type. This name may consist of only of lowercase letters, numbers, and underscores. Dashes are not allowed. Underscores will be converted into dashes when constructing the URL of the <em>create content</em> page. This name must be unique to this content type.
sk: Strojové meno tohto typu obsahu. Tento text bude použitý pre vytvorenie URL na stránke <em>vytvoriť obsah</em>. Toto meno môže obsahovať iba malé písmena, čísla a podčiarovníky. Pri vytváraní URL budú podčiarovníky prevedené na pomlčky. Toto meno musí byť jedinečné.

en: Submission form
sk: Formulár pre odoslanie

en: <strong>Warning:</strong> there is currently @count %type post on your site. It may not be able to be displayed or edited correctly, once you have removed this content type. | <strong>Warning:</strong> there are currently @count %type posts on your site. They may not be able to be displayed or edited correctly, once you have removed this content type.
sk[0]: <strong>Upozornenie:</strong> Na vašom webe je @count príspevok typu %type. Pokiaľ typ %type odstránite, je možné, že sa príspevky nezobrazia alebo nebude možné ich upraviť.
sk[1]: <strong>Upozornenie:</strong> Na vašom webe je @count príspevky typu %type. Pokiaľ typ %type odstránite, je možné, že sa príspevky nezobrazia alebo nebude možné ich upraviť.
sk[2]: <strong>Upozornenie:</strong> Na vašom webe je @count príspevkov typu %type. Pokiaľ typ %type odstránite, je možné, že sa príspevky nezobrazia alebo nebude možné ich upraviť.

en: All content in a website is stored and treated as <b>nodes</b>. Therefore nodes are any postings such as blogs, stories, polls and forums. The node module manages these content types and is one of the strengths of Drupal over other content management systems.
sk: Akýkoľvek obsah webu sa ukladá ako <b>uzol</b>. Uzol je teda ktorýkoľvek príspevok, napr. blog, článok, anketa alebo diskusia. Modul node spravuje tieto typy obsahu a je jednou z výhod Drupalu oproti iným redakčným systémom.

en: Treating all content as nodes allows the flexibility of creating new types of content. It also allows you to painlessly apply new features or changes to all content. Comments are not stored as nodes but are always associated with a node.
sk: Tým, že sa akýkoľvek obsah berie ako uzol, je zaistená flexibilita pri vytváraní nových typov obsahu. Tiež je možné bezbolestne použiť nové vlastnosti alebo previesť zmeny akéhokoľvek obsahu. Len komentáre sa neukladajú ako uzly, ale sú vždy s nejakým uzlom spojené.

en: <p>Node module features</p>
    <ul>
    <li>The list tab provides an interface to search and sort all content on your site.</li>
    <li>The configure settings tab has basic settings for content on your site.</li>
    <li>The configure content types tab lists all content types for your site and lets you configure their default workflow.</li>
    <li>The search tab lets you search all content on your site</li>
    </ul>
sk: <p>Vlastnosti modulu node</p>
    <ul>
    <li>Záložka "zoznam" poskytuje rozhranie pre vyhľadávanie a triedenie obsahu na vašom webe.</li>
    <li>Záložka "konfigurácia nastavení" obsahuje základné nastavenia pre obsah na vašom webe.</li>
    <li>Záložka "konfigurácia typov obsahu" obsahuje zoznam všetkých typov obsahu na vašom webe a dovoľuje vám nastaviť ich predvolené vlastnosti.</li>
    <li>Záložka "vyhľadávanie" umožňuje hľadať obsah na vašom webe.</li>
    </ul>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@node">Node page</a>.
sk: Viac informácií nájdete v príručke pre nastavenia a úpravy na <a href="@node">stránke Node</a>.

en: Enter a simple pattern to search for a post. Words are matched exactly. Phrases can be surrounded by quotes to do an exact search.
sk: Zadajte text, ktorý sa má vyhľadať v príspevkoch. Jednotlivé slová sú porovnávané úplne. Fráze môže byť obklopená "úvodzovkami" pre doslovné hľadanie výrazu.

en: Are you sure you want to rebuild node permissions on the site?
sk: Naozaj chcete obnoviť oprávnenia na webe?

en: This will wipe all current node permissions and rebuild them based on current settings. Rebuilding the permissions may take a while so please be patient. This action cannot be undone.
sk: Toto odstráni všetky oprávnenia pri uzloch a vytvorí nové tak, aby odpovedali súčasným nastaveniam. Obnovenie oprávnení môže nejakú dobu trvať. Tento krok už nemožno vrátiť späť.

en: You tried to revert to an invalid revision.
sk: Pokúsili ste sa o návrat k neplatnej revízii.

en: %title has been reverted back to the revision from %revision-date
sk: %title bol vrátený na revíziu z %revision-date

en: Deletion failed. You tried to delete a non-existing revision.
sk: Odstraňovanie zlyhalo. Pokúšate sa odstrániť neexistujúcu revíziu.

en: Deletion failed. You tried to delete the current revision.
sk: Odstránenie zlyhalo. Bol prevedený pokus o odstránenie aktuálnej revízie.

en: Deleted %title revision %revision.
sk: Odstránené %title revízia %revision.

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication. You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.
sk: Skrátená verzia vášho príspevku ukazuje, ako bude príspevok vyzerať pri zobrazení na titulnej stránke alebo pri exporte pre syndikáciu. Ak chcete vyladiť, kde sa príspevok rozdelí, môžete vložiť oddeľovač "&lt;!--break--&gt;" (bez úvodzoviek).

en: The %post has been updated.
sk: Aktualizovaný príspevok %post.

en: <strong>Create your administrator account</strong> To begin, <a href="@register">create the first account</a>. This account will have full administration rights and will allow you to configure your website.
sk: <strong>Vytvorte administrátorský účet</strong> Ako prvý krok si vytvorte <a href="@register">svoj prvý používateľský účet</a>. Tento účet bude mať plné administrátorské práva a umožní vám konfigurovať celý web.

en: The path module enables an extra field for aliases in all node input and editing forms (when users have the appropriate permissions). It also provides an interface to view and edit all URL aliases. The two permissions related to URL aliasing are "administer url aliases" and "create url aliases".
sk: Modul path pridá ďalšie pole pre alias do všetkých formulárov pre zadávanie a úpravu uzlov (pokiaľ majú používatelia príslušné oprávnenia). Tiež poskytuje rozhranie pre zobrazenie a úpravu URL aliasov. Oprávnenia spojené s URL aliasmi sú "administrácie url aliasov" a "vytvoriť url aliasy".

en: This module also comes with user-defined mass URL aliasing capabilities, which is useful if you wish to uniformly use URLs different from the default. For example, you may want to have your URLs presented in a different language. Access to the Drupal source code on the web server is required to set up these kinds of aliases.
sk: Tento modul tiež poskytuje možnosť hromadných URL aliasov, čo sa hodí, pokiaľ chcete jednotne zmeniť viac URL na iné. Napr. môžete chcieť prezentovať URL v inom jazyku. Pre nastavenie týchto aliasov je potrebný prístup k zdrojovému kódu Drupalu na webserveri.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@path">Path page</a>.
sk: Viac informácií nájdete v príručke pre nastavenia a úpravy na <a href="@path">stránke Path</a>.

en: Drupal provides users complete control over URLs through aliasing. This feature is typically used to make URLs human-readable or easy to remember. For example, one could map the relative URL 'node/1' onto 'about'. Each system path can have multiple aliases.
sk: Drupal pomocou aliasov poskytuje používateľom kompletnú kontrolu nad URL adresami. Táto vlastnosť sa obvykle používa pre vytváranie ľahko čitateľných alebo zapamätateľných URL. Napr. môžete URL 'node/1' priradiť alias 'informácie'. Každá systémová cesta môže mať niekoľko aliasov.

en: The alias %alias is already in use.
sk: Alias %alias je už použitý.

en: The ping module is useful for notifying interested sites that your site has changed. It automatically sends notifications (called "pings") to the <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> service to tell it that your site has changed. In turn pingomatic will ping other services such as weblogs.com, Technorati, blo.gs, BlogRolling, Feedster.com, Moreover, etc.
sk: Modul ping sa používa na informovanie spriaznených webov o zmene vášho webu. Automaticky posiela upozornenia (tzv. \"pingy\") na službu <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a>, ktorej oznámi, že sa váš web zmenil. Pingomatic potom posiela ping na ďalšie služby ako weblogs.com, Technorati, blo.gs, BlogRolling, Feedster.com, Moreover atď.

en: The ping module requires <code>cron</code> or a similar periodic job scheduler to be enabled.
sk: Modul ping vyžaduje <code>cron</code> alebo podobný spúšťač pravidelných úloh.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@ping">Ping page</a>.
sk: Viac informácií nájdete v príručke pre nastavenia a úpravy na <a href="@ping">stránke Ping</a>.

en: The poll module can be used to create simple polls for site users. A poll is a simple multiple choice questionnaire which displays the cumulative results of the answers to the poll. Having polls on the site is a good way to get instant feedback from community members.
sk: Modul poll umožňuje vytvárať jednoduché ankety pre používateľov webu. Anketa je otázka s výberom odpovedí, za ktoré môžu návštevníci hlasovať. Pomocou ankiet môžete získať okamžitú spätnú väzbu od členov komunity.

en: Users can create a poll. The title of the poll should be the question, then enter the answers and the "base" vote counts. You can also choose the time period over which the vote will run.The <a href="@poll">poll</a> item in the navigation menu will take you to a page where you can see all the current polls, vote on them (if you haven't already) and view the results.
sk: Modul ping sa používa na informovanie spriaznených webov o zmene vášho webu. Automaticky posiela upozornenia (tzv. "pingy") na službu <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a>, ktorej oznámi, že sa váš web zmenil. Pingomatic potom posiela ping na ďalšie služby ako weblogs.com, Technorati, blo.gs, BlogRolling, Feedster.com, Moreover atď.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@poll">Poll page</a>.
sk: Viac informácií nájdete v príručke pre nastavenia a úpravy na <a href="@poll">stránke Poll</a>

en: A poll is a multiple-choice question which visitors can vote on.
sk: Anketa je otázka s výberom odpovedí, pre ktoré môžu návštevníci hlasovať.

en: You are not allowed to vote on this poll.
sk: V tejto ankete nemôžete hlasovať.

en: You did not specify a valid poll choice.
sk: Nebola zvolená platná odpoveď.

en: The profile module allows you to define custom fields (such as country, real name, age, ...) in the user profile. This permits users of a site to share more information about themselves, and can help community-based sites to organize users around profile fields.
sk: Modul profile umožňuje definovať vlastné polia v používateľskom profile (napr. krajinu, meno, vek...). Používatelia tak môžu o sebe zdieľať viacej informácií a pomáhať lepšie organizovať používateľov komunitných webov.

en: <p>The following types of fields can be added to the user profile:</p>
    <ul>
    <li>single-line textfield</li>
    <li>multi-line textfield</li>
    <li>checkbox</li>
    <li>list selection</li>
    <li>freeform list</li>
    <li>URL</li>
    <li>date</li>
    </ul>
sk: <p>Do používateľského profilu môžete pridať polia nasledujúcich typov:</p>
    <ul>
    <li>jednoriadkový text</li>
    <li>viacriadkový text</li>
    <li>zaškrtávacie pole</li>
    <li>výber zo zoznamu</li>
    <li>voľný výber</li>
    <li>URL</li>
    <li>dátum</li>
    </ul>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@profile">Profile page</a>.
sk: Viacej informácií nájdete v príručke pre nastavenie a úpravy na <a href="@profile">stránke Profile</a>.

en: Here you can define custom fields that users can fill in as part of their user profile (such as <em>country</em>, <em>real name</em>, <em>age</em>, ...).
sk: Tu si môžete definovať vlastné polia, ktoré môžu používatelia vyplniť vo svojom profile (napr. <em>krajina</em>, <em>skutočné meno</em>, <em>vek</em>...).

en: The search module adds the ability to search for content by keywords. Search is often the only practical way to find content on a large site. Search is useful for finding users and posts by searching on keywords.
sk: Modul search pridáva možnosť vyhľadávať obsah podľa kľúčových slov. Vyhľadávanie je často jediný použiteľný spôsob, ako nájsť obsah na veľkom webe. Hodí sa pre vyhľadávanie používateľov a príspevkov podľa kľúčových slov.

en: The search engine works by maintaining an index of the words in your site's content. It indexes the posts and users. You can adjust the settings to tweak the indexing behaviour. Note that the search requires cron to be set up correctly. The index percentage sets the maximum amount of items that will be indexed in one cron run. Set this number lower if your cron is timing out or if PHP is running out of memory.
sk: Vyhľadávací nástroj si udržuje index slov z obsahu webu. Indexuje príspevky a používateľov. Nastavením môžete upraviť chovanie vyhľadávania. Pre vyhľadávanie je potrebný správne nastavený cron. Môžete určiť maximálny počet položiek, ktoré sa indexujú v jednom spustení crona. Nastavte toto číslo na nižšie, pokiaľ sa cron nevykoná z časových alebo pamäťových dôvodov.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@search">Search page</a>.
sk: Viac informácií nájdete v príručke pre nastavenia a úpravy na <a href="@search">stránke Search</a>.

en: The search engine works by maintaining an index of the words in your site's content. You can adjust the settings below to tweak the indexing behaviour. Note that the search requires cron to be set up correctly.
sk: Vyhľadávací nástroj si udržuje index slov z obsahu webu. Nastavením môžete upraviť chovanie vyhľadávania. Pre vyhľadávanie je potrebný správne nastavený cron.

en: The maximum amount of items that will be indexed in one cron run. Set this number lower if your cron is timing out or if PHP is running out of memory.
sk: Maximálny počet položiek, ktoré sa indexujú pri jednom spustení cronu. Pokiaľ sa cron nedokončí kvôli vypršaniu času alebo PHP dochádza pamäť, znížte toto číslo.

en: <p>Changing the settings below will cause the site index to be rebuilt. The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed.</p><p>The default settings should be appropriate for the majority of sites.</p>
sk: <p>Pri zmene tohto nastavenia sa vytvorí nový index. Vyhľadávací index sa nevymaže, ale systematicky sa aktualizuje, aby odpovedal novým nastaveniam. Vyhľadávanie bude fungovať, ale nový obsah nebude indexovaný, dokiaľ sa neaktualizuje index existujúceho obsahu.</p><p>Predvolené nastavenia by mali byť vhodné pre väčšinu webov.</p>

en: The statistics module keeps track of numerous statistics of site usage. It counts how many times, and from where each of your posts is viewed. The statistics module can be used to learn many useful things about how users are interacting with each other and with your site.
sk: Modul statistics sleduje rôzne štatistiky používania webu. Počíta koľkokrát a odkiaľ boli zobrazené jednotlivé príspevky. Tento modul môžete použiť k zisteniu mnohých užitočných informácií o chovaní používateľov na vašom webe.

en: <p>Statistics module features</p>
    <ul>
    <li>Logs show statistics for how many times your site and specific content on your site has been accessed.</li>
    <li>Referrers tells you from where visitors came from (referrer URL).</li>
    <li>Top pages shows you what's hot, what is the most popular content on your site.</li>
    <li>Top users shows you the most active users for your site.</li>
    <li>Recent hits displays information about the latest activity on your site.</li>
    <li>Node count displays the number of times a node has been accessed in the node's link section next to <em># comments</em>.</li>
    <li>Popular content block creates a block that can display the day's top viewed content, the all time top viewed content, and the last content viewed.</li>
    </ul>
sk: <p>Vlastnosti modulu</p>
    <ul>
    <li>Zaznamenáva štatistiku o počte prístupov k obsahu na vašom webe.</li>
    <li>Zoznam Odkazujúce stránky vám ukáže, odkiaľ návštevníci prišli (referrer URL).</li>
    <li>Zoznam Najlepšie stránky zobrazí najobľúbenejší obsah vášho webu.</li>
    <li>Zoznam Naj používatelia zobrazí najaktívnejších používateľov vášho webu.</li>
    <li>Zoznam Posledné zobrazenia ukazuje informácie o poslednej aktivite na webe.</li>
    <li>Počítadlo pri každom uzle zobrazuje, koľkokrát bol uzol zobrazený. Ukazuje sa v časti odkazu vedľa <em>komentárov</em>.</li>
    <li>Blok Obľúbený obsah zobrazuje najviac zobrazovaný obsah v danom dni, celkovo najobľúbenejší obsah a posledný zobrazený obsah.</li>
    </ul>

en: <p>Configuring the statistics module</p>
    <ul>
    <li>Enable access log allows you to turn the access log on and off. This log is used to store data about every page accessed, such as the remote host's IP address, where they came from (referrer), what node they've viewed, and their user name. Enabling the log adds one database call per page displayed by Drupal.</li>
    <li>Discard access logs older than allows you to configure how long an access log entry is saved, after which time it is deleted from the database table. To use this you need to run <em>cron.php</em></li>
    <li>Enable node view counter allows you to turn on and off the node-counting functionality of this module. If it is turned on, an extra database query is added for each node displayed, which increments a counter.</li>
    </ul>
sk: <p>Nastavenie modulu</p>
    <ul>
    <li>'Povoliť záznam prístupov' umožňuje zapnúť alebo vypnúť vytváranie záznamu o prístupoch. V tomto zázname sa ukladajú údaje o každej navštívenej stránke, napr. IP adresa návštevníka, odkazujúca stránka, zobrazený uzol a používateľské meno. Povolenie záznamov pridá jedno volanie databázy na každú zobrazenú stránku.</li>
    <li>'Zahodiť záznamy staršie ako' umožňuje nastaviť, ako dlho je záznam prístupov uložený v databáze. Po uplynutí tejto doby sa odstráni. K tomu je potrebné spustiť <em>cron.php</em></li>
    <li>'Počítadlo zobrazenia obsahu' umožňuje zapnúť alebo vypnúť funkciu pre počítanie zobrazenia uzlov. Pokiaľ je zapnutá, znamená to jednu požiadavku do databázy naviac pri zobrazení každého uzla.</li>
    </ul>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@statistics">Statistics page</a>.
sk: Viac informácií nájdete v príručke pre nastavenia a úpravy na <a href="@statistics">stránke Statistics</a>.

en: This page shows you the most recent hits.
sk: Táto stránka zobrazuje posledné zobrazené stránky.

en: This page shows you all external referrers. These are links pointing to your web site from outside your web site.
sk: Táto stránka zobrazuje všetky odkazujúce stránky. Sú to stránky na internete, ktoré odkazujú na váš web.

en: When you ban a visitor, you prevent the visitor's IP address from accessing your site. Unlike blocking a user, banning a visitor works even for anonymous users. The most common use for this is to block bots/web crawlers that are consuming too many resources.
sk: Ak zakážete prístup návštevníkovi, zakážete z jeho IP adresy prístup na svoj web. Narozdiel od zablokovania používateľa funguje zákaz prístupu i pre anonymných používateľov. Najčastejšie sa zákaz prístupu používa proti botom/web crawlerom, ktorí spotrebovávajú príliš veľa zdrojov.

en: Older access log entries (including referrer statistics) will be automatically discarded. Requires crontab.
sk: Staré záznamy záznamu (vrátane štatistík odkazov) sa automaticky odstránia. Vyžaduje crontab.

en: The system module provides system-wide defaults such as running jobs at a particular time, and storing web pages to improve efficiency. The ability to run scheduled jobs makes administering the web site more usable, as administrators do not have to manually start jobs. The storing of web pages, or caching, allows the site to efficiently re-use web pages and improve web site performance. The system module provides control over preferences, behaviours including visual and operational settings.
sk: Modul system poskytuje základné funkcie pre celý systém, napr. pravidelné spúšťanie úloh alebo ukladanie webových stránok pre zlepšenie výkonu. Vďaka možnosti spúšťania načasovaných úloh je administrácia webu jednoduchšia, pretože administrátori nemusia spúšťať úlohy ručne. Ukladanie webových stránok, cache, umožňuje efektívne znovu použitie webových stránok a zlepšenie výkonu webu. Modul tiež poskytuje možnosti nastavenia webu, napr. vzhľad.

en: Some modules require regularly scheduled actions, such as cleaning up logfiles. Cron, which stands for chronograph, is a periodic command scheduler executing commands at intervals specified in seconds. It can be used to control the execution of daily, weekly and monthly jobs (or anything with a period measured in seconds). The aggregator module periodically updates feeds using cron. Ping periodically notifies services of new content on your site. Search periodically indexes the content on your site. Automating tasks is one of the best ways to keep a system running smoothly, and if most of your administration does not require your direct involvement, cron is an ideal solution. Cron can, if necessary, also be run manually.
sk: Niektoré moduly vyžadujú pravidelné spúšťanie nejakej činnosti, napr. čistenie záznamov. Cron je program zaisťujúci pravidelné spúšťanie príkazov v určených intervaloch. Môžete zaistiť spúšťanie úlohy každý deň, týždeň či mesiac (alebo v ľubovoľnom intervale merateľnom v sekundách). Modul aggregator pomocou cronu pravidelne aktualizuje kanály správ. Ping pravidelne upozorňuje služby na nový obsah vášho webu. Search pravidelne indexuje obsah webu. Automatizácia je najlepší spôsob, ako zaistiť plynulý chod webu, a pokiaľ administrácia nevyžaduje váš priamy zásah, je cron ideálne riešenie.

en: There is a caching mechanism which stores dynamically generated web pages in a database. By caching a web page, the system module does not have to create the page each time someone wants to view it, instead it takes only one SQL query to display it, reducing response time and the server's load. Only pages requested by <em>anonymous</em> users are cached. In order to reduce server load and save bandwidth, the system module stores and sends cached pages compressed.
sk: Cache ukladá dynamicky generované stránky do databázy. Ak je stránka v cache, nemusí sa vytvárať znova pri každom zobrazení a len s načíta z databázy a zobrazí, tým sa zníži doba odpovedi a záťaž servera. Cache-ujú sa len stránky vyžiadané <em>anonymnými</em> používateľmi. Pre ušetrenie prenosového pásma sa cache-ované stránky ukladajú a posielajú komprimované.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@system">System page</a>.
sk: Viac informácií nájdete v príručke pre nastavenia a úpravy na <a href="@system">stránke System</a>

en: Select which themes are available to your users and specify the default theme. To configure site-wide display settings, click the "configure" task above. Alternately, to override these settings in a specific theme, click the "configure" link for the corresponding theme. Note that different themes may have different regions available for rendering content like blocks. If you want consistency in what your users see, you may wish to enable only one theme.
sk: Vyberte, ktorá témy vzhľadu sú používateľom k dispozícii, a zvoľte predvolenú tému. Pre nastavenie zobrazenia pre celý web, kliknite na záložku "konfigurácie". Prípadne môžete toto nastavenie prebiť pre určité témy (kliknite na odkaz "konfigurácie" pri danej téme). Poznámka: rôzne témy vzhľadu môžu mať rôzne rozložené prvky obsahu.

en: <p>Modules are plugins for Drupal that extend its core functionality. Here you can select which modules are enabled. Click on the name of the module in the navigation menu for their individual configuration pages. Once a module is enabled, new <a href="@permissions">permissions</a> might be made available. Modules can automatically be temporarily disabled to reduce server load when your site becomes extremely busy by enabling the throttle.module and checking throttle. The auto-throttle functionality must be enabled on the <a href="@throttle">throttle configuration page</a> after having enabled the throttle module.</p>
    <p>It is important that <a href="@update-php">update.php</a> is run every time a module is updated to a newer version.</p><p>You can find all administration tasks belonging to a particular module on the <a href="@by-module">administration by module page</a>.</p>
sk: <p>Moduly sú pluginy, ktoré rozširujú základné funkcie Drupalu. Tu môžete určiť, ktoré moduly majú byť zapnuté. Po kliknutí na názov modulu v navigačnom menu môžete upraviť nastavenie daného modulu. Ak je modul povolený, môže sprístupniť nové <a href="@permissions">oprávnenia</a>. Moduly je možné automaticky dočasne vypnúť, pokiaľ je potreba znížiť záťaž servera - povoľte modul throttle. Po povolení modulu je potrebné zapnúť automatické urýchlenie na <a href="@throttle">stránke nastavenie urýchlenia</a>.</p>
    <p>Je dôležité spustiť <a href="@update-php">update.php</a> za každým, keď je modul aktualizovaný na novšiu verziu.</p><p>Všetky administračné možnosti jednotlivých modulov nájdete na stránke <a href="@by-module">administrácia podľa modulov</a>.</p>

en: Here you can find a short overview of your Drupal site's parameters as well as any problems detected with your installation. It is useful to copy/paste this information when you need support.
sk: Tu nájdete krátky prehľad všetkých parametrov vášho Drupal webu a prípadné, problémy, ktoré sa vyskytli vo vašej inštalácii. Je vhodné tieto informácie použiť v prípade, že potrebujete pomoc so svojou inštaláciou.

en: Enable or disable page caching for anonymous users, and enable or disable CSS preprocessor.
sk: Zmeniť nastavenie prednačítavania pre anonymných používateľov a nastavenie CSS preprocesora.

en: View system logs and other status information.
sk: Zobraziť systémové záznamy a ďalšie informácie o stave.

en: This option makes Drupal emit "clean" URLs (i.e. without <code>?q=</code> in the URL.)
sk: Pri tejto voľbe Drupal používa čisté URL (tj. bez <code>?q=</code> v URL).

en:  Before enabling clean URLs, you must perform a test to determine if your server is properly configured. If you are able to see this page again after clicking the "Run the clean URL test" link, the test has succeeded and the radio buttons above will be available. If instead you are directed to a "Page not found" error, you will need to change the configuration of your server. The <a href="@handbook">handbook page on Clean URLs</a> has additional troubleshooting information. !run-test
sk:  Predtým, ako povolíte čisté URL, musíte spustiť test a zistiť, či je váš server správne nastavený. Pokiaľ po kliknutí na tlačidlo "Otestovať čisté URL" opäť vidíte túto stránku, je všetko v poriadku a môžete použiť čisté URL. Pokiaľ vás ale test presmeruje na stránku s chybou "Stránka nenájdená", musíte zmeniť nastavenie servera. Ďalšie informácie sa dočítate v <a href="@handbook">príručke na stránke o čistých URL</a>. !run-test

en: Run the clean URL test
sk: Spustiť test čistých URL

en:  You have successfully demonstrated that clean URLs work on your server. You may enable/disable them as you wish.
sk:  Bolo úspešne overené, že na vašom serveri fungujú čisté URL. Môžete ich podľa potreby vypnúť alebo zapnúť.

en: Where Drupal, PHP and SQL errors are logged. On a production server it is recommended that errors are only written to the error log. On a test server it can be helpful to write logs to the screen.
sk: Určuje, kam sa vypíšu chyby Drupal, PHP a SQL. Na produkčnom serveri sa odporúča vypisovať chyby iba do záznamu. Na testovacom serveri vám môže pomôcť výpis chýb na obrazovku.

en: The normal cache mode is suitable for most sites and does not cause any side effects. The aggressive cache mode causes Drupal to skip the loading (init) and unloading (exit) of enabled modules when serving a cached page. This results in an additional performance boost but can cause unwanted side effects.
sk: Normálny režim cache je vhodný pre väčšinu webov a nespôsobuje žiadne nechcené problémy. Agresívny cache určí Drupalu, aby preskočil nahrávanie kódu povolených modulov pri zobrazovaní stránok z cache. To ešte viac zvyšuje výkon, ale môže spôsobiť nechcené problémy.

en: <strong class="error">The following enabled modules are incompatible with aggressive mode caching and might not function properly: %modules</strong>
sk: <strong class="error">Nasledujúce povolené moduly nie sú kompatibilné s agresívnym cache režimom a nebudú správne fungovať: %modules</strong>

en: Enabling the cache will offer a significant performance boost. Drupal can store and send compressed cached pages requested by <em>anonymous</em> users. By caching a web page, Drupal does not have to construct the page each time someone wants to view it.
sk: Povolenie cache zvýši rýchlosť načítania vášho webu. Drupal ukladá a posiela anonymnému používateľovi skomprimované stránky z medzipamäti. Pomocou cache nemusí Drupal pri každom prístupe vytvárať všetky prvky stránky vždy znova.

en: Normal (recommended, no side effects)
sk: Normálny (odporúča sa, bez možných problémov)

en: These options can help reduce both the size and number of requests made to your website. This can reduce the server load, the bandwidth used, and the average page loading time for your visitors.
sk: Tieto možnosti pomáhajú zmenšiť dĺžku a počet požiadaviek na váš web. To vysoko znižuje záťaž servera, prenos dát a priemerný čas načítania stránky pre vašich používateľov.

en: Aggregate and compress CSS files
sk: Agregovať a komprimovať CSS súbory

en: Some Drupal modules include their own CSS files. When these modules are enabled, each module's CSS file adds an additional HTTP request to the page, which can increase the load time of each page. These HTTP requests can also slightly increase server load. It is recommended to only turn this option on when your site is in production, as it can interfere with theme development. This option is disabled if you have not set up your files directory, or if your download method is set to private.
sk: Niektoré moduly Drupalu obsahujú vlastné CSS štýly. Pokiaľ je daný modul povolený, jeho CSS súbor znamená ďalšiu HTTP požiadavku na server, čo zvyšuje čas načítavania stránky pre používateľa. Tieto HTTP požiadavky tiež zvyšujú záťaž servera. Túto voľbu sa odporúča zapnúť iba v prípade, že váš web nie je vo vývoji, pretože môže sťažovať prácu vývojárom tém vzhľadu. Táto voľba je vypnutá pokiaľ nemáte nastavený priečinok pre nahrávanie súborov alebo pokiaľ máte k nahraným súborom nastavený neverejný prístup.

en: A file system path where the files will be stored. This directory has to exist and be writable by Drupal. If the download method is set to public this directory has to be relative to the Drupal installation directory, and be accessible over the web. When download method is set to private this directory should not be accessible over the web. Changing this location after the site has been in use will cause problems so only change this setting on an existing site if you know what you are doing.
sk: Cesta, kde budú uložené súbory. Tento priečinok musí existovať a Drupal do neho musí mať právo zápisu. Pokiaľ je metóda sťahovania nastavená na verejnú, musí byť tento adresár relatívny k inštalačnému adresáru Drupalu a prístupný z webu. Pokiaľ je metóda sťahovania súkromná, nemal by byť priečinok prístupný z webu. Zmena cesty po chvíli používania môže spôsobiť problémy, takže toto nastavenie na existujúcom webe meňte jedine, pokiaľ ste si tým istý(á).

en: Location where uploaded files will be kept during previews. Relative paths will be resolved relative to the Drupal installation directory.
sk: Priečinok, kde budú uchovávané nahraté súbory pri náhľade. Relatívna cesta sa spracováva relatívne k inštalačnému priečinku Drupalu.

en: If you want any sort of access control on the downloading of files, this needs to be set to <em>private</em>. You can change this at any time, however all download URLs will change and there may be unexpected problems so it is not recommended.
sk: Ak chcete kontrolovať prístup k sťahovaným súborom, musíte nastaviť túto voľbu na <em>súkromné</em>. Nastavenie môžete kedykoľvek zmeniť, ale pri tom sa zmenia taktiež všetky URL pre sťahovanie a môžu nastať neočakávané problémy.

en: No image toolkits found. Drupal will use PHP's built-in GD library for image handling.
sk: Nenájdené žiadne nástroje pre prácu s obrázkami. Drupal použije zabudovanú PHP GD knižnicu.

en: The default number of items to include in a feed.
sk: Predvolený počet položiek, ktoré sa zahrnú do RSS exportu.

en: Global setting for the length of XML feed items that are output by default.
sk: Globálne nastavenie dĺžky XML položiek.

en: Configurable time zones
sk: Možnosť meniť časové pásma

en: Enable or disable user-configurable time zones. When enabled, users can set their own time zone and dates will be updated accordingly.
sk: Povoľuje alebo zakazuje používateľskú zmenu časovej zóny. Pokiaľ je povolené, používatelia si môžu nastaviť svoju časovú zónu a dátumy sa podľa toho upravujú.

en: Cron run failed
sk: Beh cronu sa nepodaril.

en: The MySQL query cache can improve performance of your site by storing the result of queries.  Then, if an identical query is received later, the MySQL server retrieves the result from the query cache rather than parsing and executing the statement again.
sk: MySQL query cache (medzipamäť dotazov) urýchľuje rýchlosť vášho webu ukladaním výsledkov jednotlivých dotazov. Pokiaľ je identický dotaz spustený neskôr, MySQL server načíta výsledok z medzipamäti a nemusí tak dotaz spúšťať znova.

en: The number of times that MySQL found previous results in the cache.
sk: Počet prípadov, kedy MySQL našiel výsledok v medzipamäti dotazov.

en: The number of times that MySQL added a query to the cache (misses).
sk: Počet prípadov, kedy MySQL pridal dotaz do medzipamäti.

en: The number of times that MySQL had to remove queries from the cache because it ran out of memory.  Ideally should be zero.
sk: Počet prípadov, kedy MySQL odstránil dotaz z medzipamäti, pretože došla pamäť. Ideálne by mal byť rovný nula.

en: Your shortcut icon or 'favicon' is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
sk: Favicon ikona sa zobrazuje v riadku s adresou a záložkách väčšiny prehliadačov.

en: Engine-specific settings
sk: Nastavenie pre engine

en: Produce a less compact layout that includes descriptions.
sk: Zobraziť menej kompaktnú šablónu, ktorá obsahuje popisy polí.

en: Produce a more compact layout that doesn't include descriptions.
sk: Zobraziť kompaktnejšiu šablónu, ktorá neobsahuje popisy polí.

en: URL Filter module was disabled; this functionality has now been added to core.
sk: Modul URL Filter bol vypnutý. Táto funkcia je teraz integrovaná priamo do jadra Drupalu.

en: The throttle module provides a congestion control throttling mechanism for automatically detecting a surge in incoming traffic. If the site gets linked to by a popular website, or otherwise comes under a "Denial of Service" (DoS) attack, your webserver might become overwhelmed. This mechanism is utilized by other modules to automatically optimize their performance by temporarily disabling CPU-intensive functionality. For example, in the site theme, you might choose to disable pictures when the site is too busy (reducing bandwidth), or in modules, you might choose to disable some complicated logic (reducing CPU utilization).
sk: Modul throttle poskytuje mechanizmus na ochranu proti zahlteniu pri automatickom zistení príliš veľkého nárastu prenosu. Pokiaľ na váš web odkazuje populárna stránka alebo sa stanete obeťou útoku "Denial of Service" (DoS), môže sa váš webserver zahltiť. Ostatné moduly využívajú modul throttle a pri zahltení automaticky optimalizujú svoj výkon tým, že vypnú funkcie náročné na procesor. Napr. v téme vzhľadu stránky môžete zakázať zobrazovanie obrázkov (zníženie prenosu dát) alebo v moduloch vypnúť zložité funkcie (zníži záťaž procesora).

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of anonymous or authenticated users currently visiting the site exceeds the specified threshold.
sk: Obrana proti zahlteniu sa môže automaticky zapnúť, pokiaľ počet anonymných používateľov na stránke prekročí určitú hranicu. Obrana proti zahlteniu sa môže automaticky zapnúť, pokiaľ počet prihlásených používateľov na stránke prekročí určitú hranicu.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@throttle">Throttle page</a>.
sk: Viac informácií nájdete v príručke pre nastavenia a úpravy na <a href="@throttle">stránke Throttle</a>.

en: If your site gets linked to by a popular website, or otherwise comes under a "Denial of Service" (DoS) attack, your webserver might become overwhelmed. This module provides a congestion control throttling mechanism for automatically detecting a surge in incoming traffic. This mechanism is utilized by other Drupal modules to automatically optimize their performance by temporarily disabling CPU-intensive functionality.
sk: Pokiaľ na vaše stránky odkazuje populárny web alebo sa stanete obeťou "Denial of Service" (DoS) útoku, môže byť váš webserver zahltený. Tento modul poskytuje mechanizmus pre zistenia náhleho nárastu prenosu. Tento mechanizmus používajú iné Drupal moduly, aby automaticky optimalizovali svoj výkon tým, že dočasne vypnú funkcie náročné na procesor.

en: The tracker module displays the most recently added or updated content to the website allowing users to see the most recent contributions. The tracker module provides user level tracking for those who like to follow the contributions of particular authors.
sk: Modul tracker zobrazuje najnovšie pridaný alebo aktualizovaný obsah. Pre tých, ktorých zajímajú príspevky určitých autorov, poskytuje tiež možnosť sledovať obsah podľa autora.

en: The  &quot;recent posts&quot; page is available via a link in the navigation menu block and contains a reverse chronological list of new and recently-updated content. The table displays  the content type, the title, the author's name, how many comments that item has received, and when it was last updated. Updates include any changes to the text, either by the original author or someone else, as well as any new comments added to an item. To use the tracker module to <em>watch</em> for a user's updated content, click on that user's profile, then the <em>track</em> tab.
sk: Stránka &quot;posledné príspevky&quot; je prístupná pomocou odkazu v navigačnom bloku a zobrazuje nové či novo upravené príspevky v poradí od najnovšieho k starším. V tabuľke sa zobrazuje typ obsahu, názov, meno autora, počet komentárov a tiež počet nových komentárov. Pokiaľ chcete <em>sledovať</em> obsah jedného používateľa, kliknite na profil používateľa a potom na záložku <em>sledovať</em>.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@tracker">Tracker page</a>.
sk: Viac informácií nájdete v príručke pre nastavenia a úpravy na <a href="@tracker">stránke Tracker</a>.

en: The upload module allows users to upload files to the site. The ability to upload files to a site is important for members of a community who want to share work. It is also useful to administrators who want to keep uploaded files connected to a node or page.
sk: Modul upload umožňuje používateľom nahrávať a pripájať súbory k obsahu. Možnosť nahrávať súbory je dôležitá pre členov komunity, ktorí chcú zdieľať svoju prácu. Tiež je užitočná pre administrátorov, ktorí chcú pripájať súbory k uzlom či stránkam.

en: Users with the upload files permission can upload attachments. You can choose which post types can take attachments on the content types settings page. Each user role can be customized for the file size of uploads, and the dimension of image files.
sk: Používatelia s oprávnením "nahrávať súbory" môžu nahrávať prílohy. Ktoré typy obsahu je možné doplniť o prílohy, môžete určiť na stránke nastavení typov obsahu. Každej kategórii používateľov je možné určiť veľkosť súboru a rozmery obrázkov.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@upload">Upload page</a>.
sk: Viac informácií nájdete v príručke pre nastavenia a úpravy na <a href="@upload">stránke Upload</a>.

en: Search users by name.
sk: Vyhľadávanie používateľov podľa mena.

en: Enter your @s username, or an ID from one of our affiliates: !a.
sk: Zadajte svoje používateľské meno @s, alebo ID z niektorej našej spriatelenej stránky: !a.

en: External load by %user using module %module.
sk: Externý materiál používateľa %user použitím modulu %module.

en: <p>This is a one-time login for %user_name and will expire on %expiration_date</p><p>Click on this button to login to the site and change your password.</p>
sk: <p>Toto je jednorazové prihlásenie pre %user_name a vyprší %expiration_date</p><p>Kliknutím na toto tlačidlo sa prihlásite a môžete si zmeniť heslo.</p>

en: Note: if you have an account with one of our affiliates (!s), you may <a href="@login_uri">login now</a> instead of registering.
sk: Poznámka: pokiaľ máte účet na niektorej z našich spriatelených stránok (!s), môžete sa namiesto registrácie, hneď <a href="@login_uri">prihlásiť</a>

en: Drupal user account details for !s
sk: Podrobnosti o účte pre !s

en: !username,
    
    You may now login to !uri using the following username and password:
    
      username: !username
      password: !password
    
    !edit_uri
    
    --drupal
sk: !username,
    
    Teraz sa môžete prihlásiť na !uri s nasledujúcim používateľským menom a heslom:
    
      používateľské meno: !username
      heslo: !password
    
    !edit_uri
    
    --drupal

en: <p>Welcome to Drupal. You are user #1, which gives you full and immediate access. All future registrants will receive their passwords via e-mail, so please make sure your website e-mail address is set properly under the general settings on the <a href="@settings">site information settings page</a>.</p><p> Your password is <strong>%pass</strong>. You may change your password below.</p>
sk: <p>Víta vás Drupal. Ste prvým používateľom, čo vám dáva plný a okamžitý prístup. Všetci ďalší zaregistrovaní obdržia heslo na e-mail, takže preverte prosím na stránke <a href="@settings">nastavenia</a> správne zadanú e-mailovú adresu webu.</p><p>Vaše heslo je <strong>%pass</strong>, nižšie si ho môžete zmeniť.</p>

en: Created a new user account. No e-mail has been sent.
sk: Bol vytvorený nový používateľský účet. E-mail nebol odoslaný.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
sk: Ďakujeme za vašu žiadosť o účet. Teraz počkajte na schválenie administrátorom.<br /> Zatiaľ sme na váš e-mail odoslali heslo a ďalšie inštrukcie.

en: The account does not exist or has already been deleted.
sk: Účet neexistuje alebo bol už odstránený.

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been granted, you may log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you may wish to change your password at !edit_uri
    
    
    --  !site team
sk: !username, 
    
    Ďakujeme vám za registráciu na !site. Vaša žiadosť o používateľský účet čaká teraz na schválenie. Akonáhle bude schválená, môžete sa prihlásiť na adrese !login_uri s použitím nasledujúceho používateľského mena a hesla:
    
    používateľské meno: !username
    heslo: !password
    
    Tiež sa môžete prihlásiť kliknutím na tento odkaz (alebo ho skopírujte do svojho prehliadača):
    
    !login_url
    
    Toto je jednorazové prihlásenie, takže ho môžete použiť len raz. 
    
    Po prihlásení si môžete zmeniť heslo na adrese !edit_uri
    
    
    -- Autori !site

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into to the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
sk: Pokiaľ je táto voľba vybraná, noví používatelia budú musieť overiť platnosť svojej e-mailovej adresy pred prvým prihlásením na tomto webe a bude im pridelené vygenerované heslo. Pokiaľ je táto voľba prázdna, používatelia budú prihlásení automaticky po registrácii a budú si pri registrácii môcť vybrať vlastné heslo.

en: This text is displayed at the top of the user registration form. It's useful for helping or instructing your users.
sk: Tento text sa zobrazí nad registračným formulárom. Môžete sem napísať rady a pokyny pre používateľa.

en: Subject of welcome e-mail (user created by administrator)
sk: Predmet uvítacieho e-mailu (účet vytvorený administrátorom)

en: Customize the subject of your welcome e-mail, which is sent to new member accounts created by an administrator.
sk: Môžete upraviť predmet uvítacieho e-mailu, ktorý sa posiela novým používateľom po vytvorení účtu administrátorom.

en: Body of welcome e-mail (user created by administrator)
sk: Telo uvítacieho e-mailu (účet vytvorený administrátorom)

en: Customize the body of the welcome e-mail, which is sent to new member accounts created by an administrator.
sk: Môžete upraviť telo uvítacieho e-mailu, ktorý sa posiela novým používateľom po vytvorení účtu administrátorom.

en: Subject of welcome e-mail (awaiting admin approval)
sk: Predmet uvítacieho e-mailu (čaká sa na schválenie administrátorom)

en: Customize the subject of your awaiting approval welcome e-mail, which is sent to new members upon registering.
sk: Môžete upraviť predmet uvítacieho e-mailu, ktorý sa posiela novým používateľom, ktorí čakajú na schválenie.

en: Body of welcome e-mail (awaiting admin approval)
sk: Telo uvítacieho e-mailu (čaká sa na schválenie administrátorom)

en: Customize the body of the awaiting approval welcome e-mail, which is sent to new members upon registering.
sk: Môžete upraviť telo uvítacieho e-mailu, ktorý sa posiela novým používateľom, ktorí čakajú na schválenie.

en: Subject of password recovery e-mail
sk: Predmet e-mailu s novým heslom

en: Customize the subject of your forgotten password e-mail.
sk: Môžete upraviť predmet e-mailu, ktorý sa posiela pri zabudnutí hesla.

en: Body of password recovery e-mail
sk: Telo e-mailu s novým heslom

en: Customize the body of the forgotten password e-mail.
sk: Môžete upraviť telo e-mailu, ktorý sa posiela pri zabudnutí hesla.

en: Enable picture support.
sk: Povoliť podporu obrázkov používateľov.

en: The user module allows users to register, login, and log out. Users benefit from being able to sign on because it associates content they create with their account and allows various permissions to be set for their roles. The user module supports user roles which can setup fine grained permissions allowing each role to do only what the administrator wants them to. Each user is assigned to one or more roles. By default there are two roles <em>anonymous</em> - a user who has not logged in, and <em>authenticated</em> a user who has signed up and who has been authorized.
sk: Modul User umožňuje používateľom registrovať sa, prihlasovať, odhlasovať, udržovať svoje profily a pod. Pre vytváranie obsahu sa používatelia musia zaregistrovať. Modul podporuje kategórie používateľov, ktorými môžete ľahko určiť oprávnenia používateľov k vykonávaniu rôznych činností. Každý používateľ je priradený do jednej či viac kategórií používateľov. Implicitne existujú dve kategórie: <em>anonymous</em> - používateľ, ktorý sa neprihlásil - a <em>authenticated</em> - používateľ, ktorý sa zaregistroval a prihlásil.

en: Users can use their own name or handle and can fine tune some personal configuration settings through their individual my account page. Registered users need to authenticate by supplying either a local username and password, or a remote username and password such as DelphiForums ID, or one from a Drupal powered website. A visitor accessing your website is assigned an unique ID, the so-called session ID, which is stored in a cookie. For security's sake, the cookie does not contain personal information but acts as a key to retrieve the information stored on your server.
sk: Používatelia môžu použiť vlastné meno alebo prezývku a na stránke so svojím účtom si môžu upraviť niektoré nastavenia. Registrovaní používatelia sa musia prihlásiť pomocou svojho miestneho používateľského mena a hesla alebo vzdialeného používateľského mena a hesla z iného Drupal webu. Návštevníkovi webu je pridelené jedinečné ID, tzv. ID relácie, ktoré sa uloží v cookie. Pre zaistenie bezpečnosti cookie neobsahuje žiadne osobné informácie, ale slúži ako kľúč k získaniu informácií zo servera.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@user">User page</a>.
sk: Viac informácií nájdete v príručke pre nastavenia a úpravy na <a href="@user">stránke User</a>.

en: This web page allows the administrators to register new users by hand. Note that you cannot have a user where either the e-mail address or the username match another user in the system.
sk: Táto stránka umožňuje administrátorom zaregistrovať ručne nových používateľov. Poznámka: nemôžete zadať používateľa, ak jeho meno alebo e-mailová adresa odpovedá údajom už existujúceho používateľa.

en: Enter a simple pattern ("*" may be used as a wildcard match) to search for a username. For example, one may search for "br" and Drupal might return "brian", "brad", and "brenda".
sk: Zadajte jednoduchý výraz (môžete použiť zástupný znak ("*") pre vyhľadanie používateľského mena. Napr. môžete hľadať "br" a Drupal zobrazí "brian", "brad" a "brenda".

en: one of our affiliates
sk: jedna z našich spriatelených stránok

en: 
          <h3>Distributed authentication<a id="da"></a></h3>
          <p>One of the more tedious moments in visiting a new website is filling out the registration form. Here at @site, you do not have to fill out a registration form if you are already a member of !affiliate-info. This capability is called <em>distributed authentication</em>, and <a href="@drupal">Drupal</a>, the software which powers @site, fully supports it.</p>
          <p>Distributed authentication enables a new user to input a username and password into the login box, and immediately be recognized, even if that user never registered at @site. This works because Drupal knows how to communicate with external registration databases. For example, lets say that new user 'Joe' is already a registered member of <a href="@delphi-forums">Delphi Forums</a>. Drupal informs Joe on registration and login screens that he may login with his Delphi ID instead of registering with @site. Joe likes that idea, and logs in with a username of joe@remote.delphiforums.com and his usual Delphi password. Drupal then contacts the <em>remote.delphiforums.com</em> server behind the scenes (usually using <a href="@xml">XML-RPC</a>, <a href="@http-post">HTTP POST</a>, or <a href="@soap">SOAP</a>) and asks: "Is the password for user Joe correct?". If Delphi replies yes, then we create a new @site account for Joe and log him into it. Joe may keep on logging into @site in the same manner, and he will always be logged into the same account.</p>
sk: 
          <h3>Distribuovaná autentifikácia<a id="da"></a></h3>
    <p>Jedným z nepríjemných momentov pri návšteve nového webu je nutnosť vyplňovať registračný formulár. Tu na @site nemusíte formulár vyplňovať, pokiaľ už ste členom !affiliate=info. Táto schopnosť sa nazýva <em>distribuovaná autentifikácia</em> a je jednou z hlavných vlastností redakčného systému <a href="@drupal">Drupal</a>.</p>
    <p>Distribuovaná autentifikácia umožňuje novému používateľovi zadať meno a heslo a prihlásiť sa, i keď sa na @site nikdy neregistroval. To funguje vďaka spolupráci s externou registračnou databázou. Napr. nový používateľ 'Joe' je už registrovaným členom na <a href="@delphi-forums">Delphi Forums</a>. Na prihlasovacej stránke sa dozvie, že môže použiť Drupal ID a nemusí sa registrovať na @site. Joeovi sa to zapáči a prihlási sa menom joe@remote.delphiforums.com a svojim heslom z Delphi. Drupal kontaktuje server <em>remote.delphiforums.com</em> (obvykle e používa <a href="@xml">XML-RPC</a>, <a href="@http-post">HTTP POST</a> alebo <a href="@soap">SOAP</a>) a opýta sa: "Je heslo pre používateľa Joe správne?". Pokiaľ Delphi odpovie áno, vytvoríme na @site nový účet pre Joea a prihlásime ho. Joe sa môže vždy na @site prihlásiť takto a vždy sa prihlási k svojmu účtu.</p>

en: administer access control
sk: administrácia prístupu

en: The watchdog module monitors your system, capturing system events in a log to be reviewed by an authorized individual at a later time. This is useful for site administrators who want a quick overview of activities on their site. The logs also record the sequence of events, so it can be useful for debugging site errors.
sk: Modul watchdog monitoruje váš web a zachytáva systémové udalosti do záznamu, ktorý si môže poverená osoba neskôr prehliadnuť. To je užitočné pre administrátorov, ktorí chcú mať rýchly prehľad o tom, čo sa deje na ich webe. Do záznamu sa tiež môžu zaznamenávať sekvencie udalostí, takže môžu byť užitočné pre odhaľovanie chýb.

en: The watchdog log is simply a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. Administrators should check the watchdog report on a regular basis to ensure their site is working properly.
sk: Záznam modulu watchdog je jednoduchý zoznam zaznamenaných udalostí s údajmi o používaní, výkone, chybách, varovaniach a operačných informáciách. Je dôležité, aby ste pravidelne kontrolovali záznam, pretože je to často jediný spôsob, ako zistiť, čo sa deje.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@watchdog">Watchdog page</a>.
sk: Viac informácií nájdete v príručke pre nastavenia a úpravy na <a href="@watchdog">stránke Watchdog</a>.

en: The watchdog module monitors your web site, capturing system events in a log to be reviewed by an authorized individual at a later time. The watchdog log is simply a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. It is vital to check the watchdog report on a regular basis as it is often the only way to tell what is going on.
sk: Modul watchdog monitoruje váš web a zachytáva systémové udalosti do záznamu, ktorý si môže poverená osoba neskôr prezrieť. Záznam je jednoduchý zoznam zaznamenaných udalostí s údajmi o používaní, výkone, chybách, varovaniach a operačných informáciách. Je dôležité, aby ste pravidelne kontrolovali log, pretože je to často jediný spôsob, ako zistiť, čo sa deje.

en: Logs and records system events.
sk: Zaznamenáva systémové udalosti.

en: The characters &lt;, &gt;, " and ' are not allowed in the language code field.
sk: Znaky &lt;, &gt;, " a ' nie sú povolené v poli pre kód jazyka.

en: The characters &lt;, &gt;, " and ' are not allowed in the language name in English field.
sk: Znaky &lt;, &gt;, " a ' nie sú povolené  v poli pre názov jazyka v angličtine.
