Drupal core (5.23) - en to hr translation catalogue (1992 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Title
hr: Naziv

en: Body
hr: Sadržaj

en: user
hr: korisnik

en: Filter HTML tags
hr: Filtriraj HTML tagove

en: Show on every page except the listed pages.
hr: Pokaži na svim osim na navedenim stranicama.

en: Show on only the listed pages.
hr: Pokaži samo na navedenim stranicama.

en: Pages
hr: Stranice

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: Reset to defaults
hr: Povrat na zadane postavke

en: enable
hr: omogući

en: delete
hr: ukloni

en: Administer
hr: Administriraj

en: Create a new user account.
hr: Stvori novi korisnički račun.

en: Request new password via e-mail.
hr: Zatraži novu lozinku putem e-pošte.

en: E-mail
hr: E-pošta

en: Delete
hr: Ukloni

en: Submit
hr: Pošalji

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Value
hr: Vrijednost

en: Username
hr: Korisničko ime

en: left sidebar
hr: lijevi stupac

en: content
hr: sadržaj

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Replies
hr: Odgovora

en: Closed
hr: Zatvoreno

en: Wrong username or password.
hr: Krivo korisničko ime ili lozinka.

en: List
hr: Popis

en: Subject
hr: Naziv

en: closed
hr: zatvorena

en: disabled
hr: onemogućeno

en: Confirm
hr: Potvrdite

en: Cancel
hr: Otkaži

en: deny
hr: uskrati

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Read more
hr: Pročitaj više

en: Log
hr: Dnevnik

en: more
hr: više

en: Disable
hr: Onemogući

en: Access control
hr: Kontrola pristupa

en: Explanation or submission guidelines
hr: Upute za dodavanje sadržaja

en: Your %post has been created.
hr: Vaš %post je kreiran.

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Administration
hr: Administracija

en: right sidebar
hr: desni stupac

en: footer
hr: podnožje

en: Comments
hr: Komentari

en: More
hr: Više

en: not verified
hr: nije potvrđeno

en: Last updated
hr: Posljednje osvježenje

en: new
hr: novo

en: error
hr: greška

en: Block title
hr: Naziv bloka

en: The title of the block as shown to the user.
hr: Naziv bloka koji se prikazuje korisnicima.

en: Taxonomy
hr: Taksonomija

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Blue Lagoon (Default)
hr: Blue Lagoon (Uobičajena)

en: Content types
hr: Vrste sadržaja

en: Homepage
hr: Naslovnica

en: Categories
hr: Kategorije

en: Version
hr: Inačica

en: view
hr: prikaz

en: updated
hr: osvježeno

en: Available variables are:
hr: Dostupne varijable su:

en: Advanced options
hr: Napredne opcije

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Size
hr: Veličina

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: default
hr: Zadano

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Logs
hr: Dnevnici

en: Message
hr: Poruka

en: No log messages available.
hr: Nema poruka u zapisniku.

en: Password
hr: Lozinka

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Weight
hr: Težina

en: The configuration options have been saved.
hr: Postavke spremljene.

en: Variable
hr: Promjenjiv

en: by %a on %b
hr: od %a na %b

en: There are currently no posts in this category.
hr: Trenutno nema sadržaja u ovoj kategoriji.

en: Help text
hr: Tekst pomoći

en: Types
hr: Vrste

en: Hierarchy
hr: Hijerarhija

en: Single
hr: Pojedinačno

en: Multiple
hr: Višestruki

en: Related terms
hr: Povezani pojmovi

en: Synonyms
hr: Sinonimi

en: Free tagging
hr: Slobodno označavanje

en: Content is categorized by typing terms instead of choosing from a list.
hr: Sadržaj se kategorizira unosom termina umjesto odabirom iz liste.

en: Multiple select
hr: Višestruko odabiranje

en: Required
hr: Nužno

en: root
hr: korijen

en: Parent
hr: Nadređen

en: Parents
hr: Nadređeni

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
hr: Stranice na datoj razini su poredane prvo po težini a potom po nazivu.

en: none
hr: ništa

en: Category
hr: Kategorija

en: Add container
hr: Dodaj spremnik

en: Settings
hr: Postavke

en: Add category
hr: Dodaj kategoriju

en: Name
hr: Naziv

en: edit container
hr: uredi spremnik

en: edit
hr: uredi

en: No categories available.
hr: Nema dostupnih kategorija

en: Go to previous page
hr: Idi na prethodnu stranicu

en: up
hr: gore

en: Go to parent page
hr: Idi na nadređenu stranicu

en: Go to next page
hr: Idi na sljedeću stranicu

en: Import
hr: Uvezi

en: Book
hr: Knjiga

en: Export
hr: Izvezi

en: Taxonomy term
hr: Pojam taksonomije

en: General settings
hr: Opće postavke

en: category
hr: kategorija

en: Outline
hr: Korice

en: %type: updated %title.
hr: %type: ažurirano %title.

en: header
hr: zaglavlje

en: Preview
hr: Pregled

en: Session opened for %name.
hr: Sesija otvorena za %name.

en: Help
hr: Pomoć

en: username
hr: korisničko ime

en: Default
hr: Zadano

en: Update
hr: Osvježi

en: Sunday
hr: nedjelja

en: Monday
hr: ponedjeljak

en: Tuesday
hr: utorak

en: Wednesday
hr: srijeda

en: Thursday
hr: četvrtak

en: Friday
hr: petak

en: Saturday
hr: subota

en: Time
hr: Vrijeme

en: View
hr: Pregled

en: History
hr: Povijest

en: The configuration options have been reset to their default values.
hr: Postavke konfiguracije vraćene na zadane vrijednosti.

en: Path
hr: Putanja

en: Modules
hr: Moduli

en: <p>Blocks are boxes of content that may be rendered into certain regions of your web pages, for example, into sidebars. They are usually generated automatically by modules, but administrators can create blocks manually.</p>
    <p>Only enabled blocks are shown. You can position blocks by specifying which area of the page they should appear in (e.g., a sidebar).  Highlighted labels on this page show the regions into which blocks can be rendered. You can specify where within a region a block will appear by adjusting its weight.</p>
    <p>If you want certain blocks to disable themselves temporarily during high server loads, check the "Throttle" box. You can configure the auto-throttle on the <a href="@throttle">throttle configuration page</a> after having enabled the throttle module.</p>
    <p>You can configure the behaviour of each block (for example, specifying on which pages and for what users it will appear) by clicking the "configure" link for each block.</p>
hr: <p>Blokovi su okviri sadržaja koji se mogu prikazivati na određenim područjima web stranice, npr. na bočnoj traci. Obično su automatski generirani od strane modula, ali administratori mogu ručno kreirati blokove.</p>
    <p>Prikazuju se samo omogućeni blokovi. Blokove možete pozicionirati određivanjem područja stranice na kojem bi se trebali pojaviti (npr. bočna traka). Istaknute oznake na ovoj stranici prikazuju područja u koja se blokovi mogu postaviti. Možete odrediti gdje će se blok pojaviti unutar područja podešavanjem njegove težine.</p>
    <p>Ako želite da se određeni blokovi automatski privremeno onemoguće  za vrijeme visokog opterećenja poslužitelja, označite "Throttle" okvir. Možete konfigurirati auto-throttle na <a href="@throttle">throttle konfiguracijskoj stranici</a> nakon što ste omogućili throttle modul.</p>
    <p>Možete konfigurirati ponašanje svakog bloka (npr. određivanjem na kojim stranicama i kojim korisnicima će se prikazivati) klikom na  "konfiguriraj" link za svaki blok.</p>

en: Clear index
hr: Očisti indeks

en: edit forum
hr: uredi forum

en: Forum name
hr: Naziv foruma

en: The forum name is used to identify related discussions.
hr: Naziv foruma se koristi za identifikaciju povezanih diskusija.

en: The forum description can give users more information about the discussion topics it contains.
hr: Opis foruma korisnicima može pružiti više informacija o temama diskusija koje sadrži.

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
hr: Želite li zbilja ukloniti forum %name?

en: The forum %term and all sub-forums and associated posts have been deleted.
hr: Forum %term i svi podforumi i njihovi sadržaji su obrisani.

en: forum: deleted %term and all its sub-forums and associated posts.
hr: forum: obrisati %term i sve podforume i njihove sadržaje.

en: Region
hr: Regija

en: Menu
hr: Izbornik

en: results
hr: rezultati

en: search
hr: pretraga

en: Core - optional
hr: Jezgra - opcionalno

en: never
hr: nikada

en: The username %name does not exist.
hr: Korisničko ime %name ne postoji.

en: mail
hr: pošta

en: Add item
hr: Dodaj stavku

en: aggregator
hr: sakupljač

en: read more
hr: iscrpnije

en: Update interval
hr: Raspored osvježenja

en: The fully-qualified URL of the feed.
hr: Potpuno-osposobljeni URL feed.

en: Add forum
hr: Dodaj forum

en: Add term
hr: Dodaj pojam

en: Screenshot for %theme theme
hr: Screenshoot %theme teme

en: no screenshot
hr: nema slikovnog prikaza

en: Timestamp
hr: Vremenska oznaka

en: Access log settings
hr: Postavke zapisnika pristupa

en: Enable access log
hr: Uključi zapisnik pristupa

en: Discard access logs older than
hr: Odbaci zabilješke u zapisniku koje su starije od

en: Preview comment
hr: Pregled komentara

en: Please contact the site administrator.
hr: Otkriven je nepravilan odabir. Kontaktirajte administratora lokacije.

en: The selected file %name can not be attached to this post, because it is only possible to attach files with the following extensions: %files-allowed.
hr: Odabrana datoteka %name se ne može priložiti ovom postu, jer je moguće priložiti samo datoteke sa sljedećim ekstenzijama: %files-allowed.

en: Statistics
hr: Statistike

en: Advanced search
hr: Napredna pretraga

en: You are not authorized to access this page.
hr: Nemate ovlasti pristupa ovoj stranici.

en: Attachment
hr: Prilog

en: Settings for @role
hr: Postavke za @role

en: Permitted file extensions
hr: Dozvoljene ekstenzije datoteka

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
hr: Ekstenzije datoteka koje korisnici sa ovom ulogom mogu da okače. Odvojite ekstenzije datoteka prazninama i ne unosite početne točke.

en: n/a
hr: nije dostupno

en: Upload
hr: Otpremi

en: Picture
hr: Slika

en: The uploaded file was not an image.
hr: Postavljena datoteka nije slika

en: The uploaded image is too large; the maximum file size is %size kB.
hr: Prenesena slika je prevelika; maksimalna veličina datoteke je %size kB.

en: The uploaded image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
hr: Prenesena slika je prevelika; maksimalne dimenzije su %dimensions piksela.

en: type
hr: vrsta

en: Database type
hr: Vrsta baze podataka

en: User
hr: Korisnik

en: Continue
hr: Nastavi

en: Configure
hr: Prilagodi

en: file
hr: datoteka

en: Error
hr: Greška

en: Contact
hr: Kontakt

en: New user: %name %email.
hr: Novi korisnik: %name %email.

en: Created
hr: Stvoreno

en: Are you sure you want to delete %title?
hr: Želite li zbilja ukloniti %title?

en: Save categories
hr: Spremi kategorije

en: Content management
hr: Upravljanje sadržajem

en: Menu item
hr: Izbornička stavka

en: Expanded
hr: Prošireno

en: The name of the menu.
hr: Naziv izbornika.

en: The path this menu item links to. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
hr: Putanja na koju ova stavka vodi. Ovo može biti interna Drupalova putanja, kao što je to %add-node ili spoljni URL kao što je to %drupal. Unesite %front da biste napravili link na glavnu stranu.

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
hr: Ukoliko je odabrano i ova stavka menija ima podstavke, meni će uvijek biti raširen.

en: Parent item
hr: Nadređena stavka

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
hr: Proizvoljno. Teže stavke u izborniku postavit će se niže, a lakše će stavke imati položaj bliže vrhu.

en: Question
hr: Pitanje

en: Add child page
hr: Dodaj podređenu stranicu

en: Printer-friendly version
hr: Inačica za ispis

en: Orphan pages
hr: Napuštene stranice.

en: Update options
hr: Opcije nadogradnje

en: Unknown export format.
hr: Nepoznat izvozni format.

en: outline
hr: obris

en: There are no orphan pages.
hr: Nema napuštenih stranica.

en: see printer-friendly version
hr: pregled verzije za ispis

en: Active
hr: Aktivno

en: Post
hr: Članak (Post)

en: Last post
hr: Posljednji unos

en: Submit @name
hr: Slanje @name

en: Access denied
hr: Pristup odbijen

en: Page title
hr: Naziv stranice

en: Block
hr: Blok

en: Add block
hr: Dodaj blok

en: Page
hr: Stranica

en: 1 hour | @count hours
hr[0]: @count sat
hr[1]: @count sata
hr[2]: @count sati

en: 1 day | @count days
hr[0]: @count dan
hr[1]: @count dana
hr[2]: @count dana

en: Configuration saved.
hr: Postavke spremljene.

en: Footer message
hr: Poruka u podnožju

en: Mission
hr: Misija

en: Search box
hr: Okvir za pretraživanje

en: Site name
hr: Naziv lokacije

en: Site slogan
hr: Slogan lokacije

en: User settings
hr: Postavke korisnika

en: Public registrations
hr: Javne registracije

en: Only site administrators can create new user accounts.
hr: Samo administator lokacije može otvarati nove korisničke račune.

en: Host
hr: Poslužitelj

en: Never
hr: Nikada

en: Up to date
hr: Svježe

en: Out of date
hr: Zastarjelo

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Left sidebar
hr: Lijevi stupac

en: Right sidebar
hr: Desni stupac

en: Footer
hr: Podnožje

en: The menu item can be customized and configured only once the menu module has been <a href="@modules-page">enabled</a>.
hr: Stavka menija se može prilagoditi i konfigurirati samo kada je meni modul  <a href="@modules-page">uključen</a>.

en: Recipients
hr: Primatelji

en: Selected
hr: Odabrano

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
hr: Odaberite <em>Da</em> ako želite ovu kategoriju odabrati kao zadanu.

en: You must enter a category.
hr: Morate unijeti kategoriju.

en: You must enter one or more recipients.
hr: Morate unijeti jednog ili više primatelja.

en: Category %category has been added.
hr: Kategorija %category je dodana.

en: Category %category has been updated.
hr: Kategorija %category je ažurirana.

en: Are you sure you want to delete %category?
hr: Želite li zbilja ukloniti kategoriju %category?

en: Category not found.
hr: Kategorija nije pronađena.

en: Category %category has been deleted.
hr: Kategorija %category je uklonjena.

en: Hourly threshold
hr: Vremenski prag

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
hr: Ne možete poslati više od %number poruka za sat vremena. Molim, pokušajte opet kasnije.

en: Your name
hr: Vaše ime

en: Your e-mail address
hr: Vaša adresa e-pošte

en: Send e-mail
hr: Pošalji e-poštu

en: You must select a valid category.
hr: Morate odabrati valjanu kategoriju.

en: You must enter a valid e-mail address.
hr: Morate upisati valjanu adresu e-pošte.

en: To
hr: Za

en: From
hr: Od

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Visibility
hr: Vidljivost

en: Roles
hr: Uloge

en: Comment
hr: Komentar

en: Hostname
hr: Naziv poslužitelja

en: Published
hr: Objavljeno

en: Input format
hr: Format unosa

en: Signature
hr: Potpis

en: Filter
hr: Pročisti

en: Location
hr: Lokacija

en: Locale
hr: Lokalizacija

en: Title field label
hr: Etiketa polja naziva

en: Body field label
hr: Oznaka polja sadržaja

en: Promoted to front page
hr: Promovirano na naslovnici

en: Sticky at top of lists
hr: Ljepljivo na vrhu popisa

en: Revisions
hr: Revizije

en: Log message
hr: Poruka zapisnika

en: Poll duration
hr: Trajanje ankete

en: Explanation
hr: Pojašnjenje

en: Selection options
hr: Opcije izbora

en: Vocabulary name
hr: Naziv rječnika

en: Term name
hr: Naziv pojma

en: Role name
hr: Naziv uloge

en: E-mail address
hr: Adresa e-pošte

en: Theme configuration
hr: Konfiguracija teme

en: Last access
hr: Zadnji pristup

en: Time zone
hr: Vremenska zona

en: Severity
hr: Ozbiljnost

en: Global settings
hr: Opće postavke

en: Vote
hr: Glas

en: Count
hr: Broj

en: RSS - blogs
hr: RSS - blogovi

en: Search settings
hr: Postavke pretrage

en: Mode
hr: Režim

en: blocked
hr: blokiran

en: active
hr: aktivan

en: configure
hr: prilagodi

en: Number of news items in block
hr: Broj novosti u bloku

en: View this feed's recent news.
hr: Pregledaj najnovije vijesti u ovom feed-u.

en: View this category's recent news.
hr: Vidi najnovije vijesti ove kateogorije.

en: Feed overview
hr: Pregled feed-ova

en: Items
hr: Stavke

en: Last update
hr: Posljednje osvježenje

en: Next update
hr: Sljedeće osvježenje

en: %time left
hr: %time preostalo

en: remove items
hr: ukloni stavke

en: update items
hr: osvježi stavke

en: Category overview
hr: Pregled kategorije

en: Categorize
hr: Kategoriziraj

en: You are not allowed to categorize this feed item.
hr: Nije vam dozvoljeno kategorizirati ovu stavku feed-a.

en: The categories have been saved.
hr: Kategorije su spremljene.

en: in category
hr: u kategoriji

en: Updated:
hr: Osvježeno:

en: blog it
hr: napiši blog unos

en: Comment on this news item in your personal blog.
hr: Komentar na ovu novost u Vašem osobnom blogu.

en: %age old
hr: staro %ago

en: %ago ago
hr: prije %ago

en: Authored by
hr: Autor

en: Items shown in sources and categories pages
hr: Stavke prikazane na stranicama izvora i kategorija.

en: Discard news items older than
hr: Odbaci vijesti starije od

en: A feed with this URL %url already exists. Please enter a unique URL.
hr: Feed s URL-om %url već postoji. Molimo unesite jedinstveni URL.

en: The feed %feed has been updated.
hr: Feed %feed je osvježen.

en: Feed %feed deleted.
hr: Uklonjen feed %feed.

en: The feed %feed has been deleted.
hr: Feed %feed je uklonjen.

en: Feed %feed added.
hr: Dodan feed %feed.

en: The feed %feed has been added.
hr: Feed %feed je dodan.

en: Delete all
hr: Izbriši sve

en: The news items from %site have been removed.
hr: Stavke s vijestima s %site su uklonjene.

en: administer news feeds
hr: administraraj feed vijesti

en: access news feeds
hr: pristupi feed-u vijesti

en: Performance
hr: Učinkovitost

en: Read full article to view attachments.
hr: Pročitajte pun članak da biste pregledali dodatke.

en: 1 attachment | @count attachments
hr[0]: @count privitak
hr[1]: @count privitka
hr[2]: @count privitaka

en: This field is required.
hr: Nužno polje.

en: Details
hr: Detalji

en: Last reply
hr: Posljednji odgovor

en: System
hr: Sustav

en: Unlimited
hr: Neograničeno

en: Code
hr: Kôd

en: No posts available.
hr: Nema niti jednog unosa.

en: Add a role to the selected users
hr: Dodaj ulogu označenim korisnicima

en: Remove a role from the selected users
hr: Ukloni ulogu označenim korisnicima

en: security
hr: sigurnost

en: Recent posts
hr: Posljednji postovi

en: Navajo
hr: Navaho

en: Table
hr: Tablica

en: Mon
hr: pon

en: Tue
hr: uto

en: Wed
hr: sri

en: Thu
hr: čet

en: Fri
hr: pet

en: Sat
hr: sub

en: Sun
hr: ned

en: January
hr: siječnja

en: February
hr: veljače

en: March
hr: ožujka

en: April
hr: travnja

en: May
hr: svibnja

en: June
hr: lipnja

en: July
hr: srpnja

en: August
hr: kolovoza

en: September
hr: rujna

en: October
hr: listopada

en: November
hr: studenog

en: December
hr: prosinca

en: am
hr: prijepodne

en: !time ago
hr: prije !time

en: Other
hr: Ostalo

en: Text color
hr: Boja teksta

en: Navigation
hr: Navigacija

en: Color
hr: Boja

en: Theme-specific settings
hr: Postavke svojstvene odabranoj temi

en: These settings only exist for the %theme theme and all the styles based on it.
hr: Ove postavke postoje samo za %theme temu i sve stilove zasnovane na njoj.

en: access content
hr: pristup sadržaju

en: Allow
hr: Dozvoli

en: Deny
hr: Uskrati

en: User login
hr: Prijava korisnika

en: Log in
hr: Prijava

en: Updated URL for feed %title to %url.
hr: Osvježen URL za feed %title na %url.

en: Jump to the first comment of this posting.
hr: Prvi komentar ovog unosa.

en: Jump to the first new comment of this posting.
hr: Pređi na prvi novi komentar ovog unosa.

en: Add new comment
hr: Dodaj komentar

en: Add a new comment to this page.
hr: Dodaj novi komentar na ovu stranicu.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
hr: Iznesite svoje mišljenje po pitanju ovog unosa.

en: No terms available.
hr: Nema dostupnih pojmova.

en: reset
hr: poništi

en: String
hr: Struna

en: Users
hr: Korisnici

en: Not installed
hr: Nije instalirano

en: Choices
hr: Izbori

en: Minimum cache lifetime
hr: Minimalno trajanje priručne memorije

en: Referrer
hr: Dovoditelj

en: 1 vote | @count votes
hr[0]: @count glas
hr[1]: @count glasa
hr[2]: @count glasova

en: Site maintenance
hr: Održavanje sitea

en: Online
hr: Umreženo

en: Off-line
hr: Van mreže

en: When set to "Online", all visitors will be able to browse your site normally. When set to "Off-line", only users with the "administer site configuration" permission will be able to access your site to perform maintenance; all other visitors will see the site off-line message configured below. Authorized users can log in during "Off-line" mode directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
hr: Kada je postavljeno na "Umreženo", svi posjetitelji će moći normalno pregledati stranicu. Kada je postavljeno na "Vanmrežno", samo korisnici s "administriraj postavke stranice" dopuštenjem će biti u mogućnosti pristupiti stranici kako bi izveli održavanje; svi drugi posjetitelji će vidjeti vanmrežnu poruku postavljenu ispod. Ovlašteni korisnici se mogu prijaviti i tijekom "vanmrežnog" rada putem <a href="@user-login">korisnička prijava</a> stranice.

en: Site off-line message
hr: Poruka za vanmrežni rad

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
hr: @site je trenutno van mreže. Uskoro bi trebao biti umrežen. Hvala na strpljenju.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
hr: Poruka vidljiva posjetiteljima tijekom vanmrežnog rada.

en: Default front page
hr: Zadana naslovnica

en: Top pages
hr: Popularne stranice

en: Create content
hr: Dodaj sadržaj

en: access denied
hr: pristup odbijen

en: Anonymous
hr: Anoniman

en: Uninstall
hr: Deinstaliraj

en: Filters
hr: Prečistači

en: Optional
hr: Prouvoljno

en: Recent comments
hr: Posljednji komentari

en: Recent hits
hr: Posljednje posjete

en: The comment no longer exists.
hr: Komentar više ne postoji.

en: The comment and all its replies have been deleted.
hr: Komentar i svi odgovori na njega su uklonjeni.

en: Do not display
hr: Nemoj prikazati

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
hr: Prikaži ukoliko slijedeći PHP kod vrati <code>TRUE</code> (PHP-mode, samo za one koji znaju što rade).

en: Preformatted
hr: Već formatirano

en: Profile
hr: Profil

en: module
hr: modul

en: Votes
hr: Glasova

en: Save settings
hr: Spremi postavke

en: reply
hr: odgovori

en: Session closed for %name.
hr: Sesija zatvorena za %name.

en: Tracker
hr: Tragač

en: You have to specify a valid date.
hr: Morate navesti valjani datum.

en: The name %name is a reserved username.
hr: Korisničko ime %name je rezervirano.

en: The field %field is required.
hr: Polje %field je nužno.

en: 1 new | @count new
hr[0]: 1 nova
hr[1]: @count nove
hr[2]: @count novih

en: Add rule
hr: Dodaj pravilo

en: Delete rule
hr: Izbriši pravilo

en: Table prefix
hr: Prefiks tablica

en: Database username
hr: Ime korisnika baze podataka

en: Database password
hr: Lozinka baze podataka

en: Database name
hr: Naziv baze podataka

en: Add user
hr: Dodaj korisnika

en: Formatting guidelines
hr: Smjernice za formatiranje

en: Authoring information
hr: Podaci o autoru

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
hr: Oblikuj: %time. Ostavi prazno kako bi koristili vrijeme unosa obrasca.

en: Leave blank for %anonymous.
hr: Ostaviti prazno za %anonymous.

en: Attachments
hr: Privitci

en: File attachments
hr: Privitci

en: Changes made to the attachments are not permanent until you save this post. The first "listed" file will be included in RSS feeds.
hr: Promjene napravljene prilozima nisu trajne dok ne spremite članak. Prva "izlistana" datoteka će biti uključena u RSS feed.

en: File attachments are disabled. The file directories have not been properly configured.
hr: Prilaganje datoteka nije omogućeno. Direktorij sa datotekama nije bio ispravno konfiguriran.

en: Please visit the <a href="@admin-file-system">file system configuration page</a>.
hr: Molim posjetite <a href="@admin-file-system">stranica za konfiguriranje datotečnog sustava</a>.

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hr: Unesi jednu stranicu po redu kao Drupal putanje. Znamenka '*' je višeznačna. Primjer putanje je %blog za blog stranice i %blog-wildcard za svaki osobni blog. %front je za naslovnicu.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction.
hr: Maksimalna dopuštena veličina slike izražena kao ŠIRINAxVISINA (npr. 640x480). Postavite na 0 za neograničeno.

en: The %role file size limit must be a number and greater than zero.
hr: Najveća veličina %role datoteke mora biti pozitivni broj veći od nule.

en: The %role maximum file size per upload is greater than the total file size allowed per user
hr: Najveća veličina datoteke za ulogu %role po jednom uploadu je veća nego ukupna veličina svih datoteka dozvoljena po korisniku.

en: Maximum resolution for uploaded images
hr: Najveća dopuštena rezolucija za otpremu slika

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction.
hr: Maskimalna dopuštena veličina slike (npr. 640x480). Stavite 0 ukoliko nema ograničenja.

en: WIDTHxHEIGHT
hr: ŠIRINAxVISINA

en: Maximum file size per upload
hr: Najveća veličina datoteke po upload-u

en: Total file size per user
hr: Zbirna veličina datoteka po korisniku

en: The maximum size of all files a user can have on the site (in megabytes).
hr: Najveća ukupna veličina svih datoteka koju jedan korisnik može imati na site-u (u megabajtima).

en: [<a href="@link">more help...</a>]
hr: [<a href="@link">više pomoći...</a>]

en: Arabic
hr: Arapski

en: English
hr: Engleski

en: French
hr: Francuski

en: Italian
hr: Italijanski

en: Spanish
hr: Španjolski

en: Japanese
hr: Japanski

en: Korean
hr: Korejski

en: Edit term
hr: Uredi pojam

en: Are you sure you want to delete these items?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati ove unose?

en: The items have been deleted.
hr: Unosi su obrisani.

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
hr: Valjana adresa e-pošte. Sve poruke e-pošte koje sustav šalje bit će poslane na ovu adresu. Adresa e-pošte neće biti javno prikazana. Koristiti će se samo ako želite primiti novu lozinku, određene novosti ili obavijesti.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
hr: Adresa e-pošte %email je već korištena za registraciju. <a href="@password">Jeste li zaboravili lozinku?</a>

en: The e-mail address %email has been denied access.
hr: E-mail adresi %email zabranjen je pristup.

en: Remove items
hr: Ukloni stavke

en: Allowed HTML tags
hr: Dopuštene HTML oznake

en: Sources
hr: Izvori

en: !title category latest items
hr: Posljednje stavke iz kategorije !title

en: !title feed latest items
hr: Posljednje stavke iz kategorije !title

en: A category named %category already exists. Please enter a unique title.
hr: Naziv kategorije %category već postoji. Unesite drugi naziv.

en: The category %category has been updated.
hr: Kategorija %category je osvježena.

en: Category %category deleted.
hr: Uklonjena kategorija %category.

en: The category %category has been deleted.
hr: Kategorija %category je uklonjena.

en: Category %category added.
hr: Dodana kategorija %category.

en: The category %category has been added.
hr: Kategorija %category dodana.

en: aggregator - @title
hr: sakupljač - @title

en: 1 item | @count items
hr[0]: @count stavka
hr[1]: @count stavke
hr[2]: @count stavki

en: Add menu
hr: Dodaj izbornik

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
hr: Da li ste sigurni da želite obrisati stavku %item menija?

en: The menu item %title has been deleted.
hr: Stavka %title menija je obrisana.

en: Deleted menu item %title.
hr: Stavka %title menija je obrisana.

en: menu
hr: izbornik

en: ‹ previous
hr: ‹ prethodna

en: next ›
hr: sljedeća ›

en: No items selected.
hr: Nije odabrana stavka.

en: The update has been performed.
hr: Nadogradnja je završena.

en: View user profile.
hr: Vidi korisnikov profil

en: locked
hr: zaključano

en: Titles only
hr: Samo nazivi

en: Full text
hr: Cijeli tekst

en: Upload picture
hr: Otpremi sliku

en: Message:
hr: Poruka:

en: Language file
hr: Datoteka prijevoda

en: published
hr: objavljeno

en: Average page generation time
hr: Prosječno vrijeme stvaranja stranice

en: The changes have been saved.
hr: Promjene su spremljene.

en: Show only users where
hr: Prikaži samo korisnike gdje

en: Refine
hr: Pročisti

en: Undo
hr: Poništi

en: Member for
hr: Član već

en: @time ago
hr: prije @time

en: No users available.
hr: Nema korisnika.

en: No users selected.
hr: Nisu odabrani korisnici.

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
hr: Primijećen zlonameran pokušaj promjene zaštićenih korisničkih polja.

en: Select all rows in this table
hr: Označite sve redove u tablici

en: Deselect all rows in this table
hr: Poništi izbor svih redova u ovoj tablici

en: Search results
hr: Rezultati pretraživanja

en: Your search yielded no results
hr: Nema rezultata za traženu pretragu

en: Please enter some keywords.
hr: Molim unesite neke ključne riječi.

en: Request new password
hr: Zatraži novu lozinku

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
hr: Posjetitelji mogu otvarati korisničke račune i nije potrebno odobrenje administratora.

en: Deleted
hr: Uklonjeno

en: Topics
hr: Teme

en: Topic
hr: Tema

en: The maximum size of a file a user can upload (in megabytes).
hr: Najveća veličina datoteke koju korisnik može uploadati (u megabajtima).

en: Edit menu
hr: Uredi izbornik

en: Delete menu
hr: Ukloni izbornik

en: Add menu item
hr: Dodaj stavku u izbornik

en: Edit menu item
hr: Promijeni stavku menija

en: Reset menu item
hr: Resetiraj stavku menija

en: Disable menu item
hr: Onemogući stavku u izborniku

en: Delete menu item
hr: Izbriši izborničku stavku

en: No menu items defined.
hr: U izborniku nema definiranih stavki

en: Publishing options
hr: Opcije objave

en: Create new revision
hr: Stvori novu reviziju

en: Locale settings
hr: Postavke lokalizacije

en: Configure block
hr: Uredi blok

en: How many content items to display in "day" list.
hr: Koliko se sadržaja prikazuje u "dnevnom" popisu.

en: Jan
hr: sij

en: Feb
hr: velj

en: Mar
hr: ožu

en: Apr
hr: tra

en: Jun
hr: lip

en: Jul
hr: srp

en: Aug
hr: kol

en: Sep
hr: ruj

en: Oct
hr: lis

en: Nov
hr: stu

en: Dec
hr: pro

en: Posts
hr: Unosi

en: Mission statement
hr: Izjava o misiji

en: Configure permissions
hr: Podesi dopuštenja

en: Workflow
hr: Tijek

en: Revert
hr: Vrati

en: Existing system path
hr: Postojeća putanja sustava

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.
hr: Navedite postojeću putanju kojoj želite dodjeliti alijas. Npr.: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
hr: Odredite zamjensku putanju preko koje je moguće pristupiti ovim podacima. Npr, unesite "o nama" za stranicu koja sadrži kratko objašnjenje o vama, vašoj tvrtci ili lokaciji. Koristite relativne putanje i ne unosite kosu crtu ('/') na kraju, u suprotnom, URL nadimak neće raditi.

en: Greater than
hr: Veće od

en: Less than
hr: Manje od

en: Log out
hr: Odjava

en: Number of day's top views to display
hr: Broj najčešćih pregleda u danu za prikaz

en: Number of all time views to display
hr: Broj ukupnih pregleda za prikaz

en: Number of most recent views to display
hr: Broj nedavnih pregleda za prikaz

en: The settings have not been saved because of the errors.
hr: Postavke nisu spremljene zbog pogrešaka.

en: Spam link deterrent
hr: Spam link je sprijećen

en: profile
hr: profil

en: First day of week
hr: Prvi dan u tjednu

en: Autocomplete taxonomy
hr: Samodovršetak taksonomije

en: Post comment
hr: Pošalji komentar

en: The menu item has been disabled.
hr: Stavka izbornika je onemogućena.

en: Send yourself a copy.
hr: Pošaljite kopiju poruke sebi.

en: !name (!name-url) has sent you a message via your contact form (!form-url) at !site.
hr: !name (!name-url) vam je poslao poruku preko kontakt forme (!form-url) sa !site.

en: If you don't want to receive such e-mails, you can change your settings at !url.
hr: Ako ne želite primati ovakve e-mailove promijenite vaše postavke na !url.

en: %name-from sent %name-to an e-mail.
hr: %name-from poslao %name-to e-mail poruku.

en: The message has been sent.
hr: Poruka je poslana.

en: !name sent a message using the contact form at !form.
hr: !name je poslao poruku putem kontakt obrasca na !form.

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
hr: %name-from poslao/la је e-mail u vezi sa %category.

en: Your message has been sent.
hr: Vaša poruka je poslana.

en: Create new account
hr: Stvori novi račun

en: role
hr: uloga

en: Are you sure you want to delete the block %name?
hr: Želite li zbilja ukloniti blok %name?

en: The block %name has been removed.
hr: Blok %name je uklonjen.

en: list terms
hr: popis pojmova

en: add terms
hr: dodaj pojmove

en: Created new term %term.
hr: Stvoren novi pojam %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
hr: Želite li zbilja ukloniti pojam %title?

en: Deleted term %name.
hr: Pojam %name je uklonjen.

en: warning
hr: upozorenje

en: Last run !time ago
hr: Posljednji put pokrenut prije !time

en: Never run
hr: Nikada pokrenut

en: Site information
hr: Informacije o lokaciji

en: Blocked
hr: Blokiran

en: Default permitted file extensions
hr: Zadani dozvoljeni nastavci datoteke

en: Results
hr: Rezultati

en: Older polls
hr: Starije ankete

en: View the list of polls on this site.
hr: Vidi popis anketa na ovoj lokaciji.

en: You must fill in at least two choices.
hr: Morate unijeti barem dva izbora.

en: open
hr: otvorena

en: Visitor
hr: Posjetitelj

en: Cancel your vote
hr: Povucite vaš glas.

en: View the current poll results.
hr: Vidi trenutne rezultate ankete.

en: Your vote was canceled.
hr: Vaš glas je poništen.

en: create polls
hr: kreiraj ankete

en: vote on polls
hr: glasuj na anketama

en: cancel own vote
hr: poništi vlastiti glas

en: inspect all votes
hr: pregledaj sve glasove

en: List terms
hr: Popis pojmova

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
hr: Uklanjenjem pojma ćete ukloniti i sve njemu podređene pojmove. Ova radnja je nepovratna.

en: Parent term
hr: Nadređeni termin

en: Parent terms
hr: Nadređeni pojmovi

en: Syndicate
hr: Združene vijesti

en: Syndicate content
hr: Udruženi sadržaj

en: Blogs
hr: Blogovi

en: Books
hr: Knjige

en: The feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
hr: Čini se kako feed s %site nije valjan, usljed greške "%error" u redu %line.

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
hr: Čini se kako feed s %site nije valjan, uslijed greške "%error" u redu %line.

en: Forums
hr: Forumi

en: administer taxonomy
hr: administriraj taksonomiju

en: access administration pages
hr: pristup stranicama administracije

en: administer filters
hr: administriraj filtere

en: view revisions
hr: pogledaj revizije

en: Revisions for %title
hr: Revizija za %title

en: !date by !username
hr: !date - !username

en: revert
hr: vrati

en: Revision
hr: Revizija

en: current revision
hr: trenutna revizija

en: The specified passwords do not match.
hr: Navedene lozinke se ne podudaraju.

en: Track
hr: Prati

en: Database schema
hr: Shema baze podataka

en: No forums defined
hr: Nije određen nijedan forum.

en: This topic has been moved
hr: Ova tema je premještena.

en: User management
hr: Upravljanje korisnicima

en: e-mail
hr: e-mail adresa

en: permission
hr: dopuštenje

en: Your vote was recorded.
hr: Vaš glas je zabilježen.

en: You are not allowed to cancel an invalid poll choice.
hr: Vi nemate mogućnost poništiti Vaš krivi izbor.

en: Total votes: %votes
hr: Ukupno glasova: %votes

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
hr: Omogućuje vašoj lokaciji prikupljanje glasova za različite teme u obliku pitanja s više mogućih odgovora.

en: Link color
hr: Boja poveznice

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
hr: Vaša lozinka i dalnje upute su poslane na Vašu e-mail adresu.

en: Fiji
hr: Fidži

en: Length of trimmed posts
hr: Dužina skraćenih unosa

en: 200 characters
hr: 200 znakova

en: 400 characters
hr: 400 znakova

en: 600 characters
hr: 600 znakova

en: 800 characters
hr: 800 znakova

en: 1000 characters
hr: 1000 znakova

en: 1200 characters
hr: 1200 znakova

en: 1400 characters
hr: 1400 znakova

en: 1600 characters
hr: 1600 znakova

en: 1800 characters
hr: 1800 znakova

en: 2000 characters
hr: 2000 znakova

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
hr: Najveći broj znakova koje je moguće prikazati u skraćenoj verziji unosa. Drupal će koristiti ove postavke za određivanje mjesta presjecanja dugačnih unosa. Skraćene verzije unosa se najčešće koriste kao mamci prilikom prikaza na glavnoj strani, u XML feedu itd. Ako želite isključiti mamce, postavite vrijednost na "Neograničeno". Obratite pozornost na to da će promjena ovih postavki utjecati samo na novi ili osvježen sadržaj i da kod postojećih mamaca neće doći do promjena.

en: System default
hr: Podrazumijevano od strane sustava

en: Not published
hr: Nije objavljeno

en: File settings
hr: Postavke datoteke

en: Default extensions that users can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
hr: Zadani nastavci datoteka koje korisnici mogu otpremiti. Razdvojite nastavke praznim poljem (space) i nemojte unositi vodeću točku.

en: Default maximum file size per upload
hr: Zadana maximalna veličina datoteke pri svakoj otpremi

en: Default total file size per user
hr: Zadana ukupna veličina datoteke po korisniku

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
hr: Vaše PHP postavke ograničavaju najveću moguću veličinu otpremljene datoteke na %size.

en: Menu settings
hr: Postavke izbornika

en: The name to display for this menu link.
hr: Naziv koji će se prikazati za ovu izborničku poveznicu.

en: The description displayed when hovering over a menu item.
hr: Opis prikazan tijekom prelaska pokazivača miša preko izborničke stavke.

en: Check to delete this menu item.
hr: Označite kako biste uklonili ovu stavku iz izbornika.

en: You may also <a href="@edit">edit the advanced settings</a> for this menu item.
hr: Također možete <a href="@edit">urediti napredne postavke</a> za ovu stavku u izborniku.

en: Color scheme
hr: Shema boja

en: Attach new file
hr: Priloži novu datoteku

en: Attach
hr: Priloži

en: List files by default
hr: Izlistaj datoteke po zadanom prikazu

en: File system path
hr: Putanja datotečnog sustava

en: Add a new @s.
hr: Dodaj novi @s.

en: @type: deleted %title.
hr: @type: uklonjen %title.

en: details
hr: detalji

en: The username %name has not been activated or is blocked.
hr: Korisničko ime %name ili nije aktivirano ili je blokirano.

en: Login attempt failed for %user.
hr: Neuspjeo pokušaj prijave od %user.

en: Revision of %title from %date
hr: Revizija %title od %date

en: Themes
hr: Predlošci

en: Story
hr: Članak

en: JPEG quality
hr: Kakvoća JPEG-a

en: administer nodes
hr: administriraj sadržaj

en: administer comments
hr: administriraj komentare

en: Delete comments
hr: Ukloni komentare

en: not published
hr: nije objavljeno

en: by
hr: od

en: The comments have been deleted.
hr: Komentari su obrisani.

en: Published comments
hr: Objavljeni komentari

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
hr: Vaš komentar čeka odobrenje administratora i biće objavljen po odobrenju.

en: !name field is required.
hr: Polje !name je nužno.

en: Protected
hr: Zaštićeno

en: Comment settings
hr: Postavke komentiranja

en: Hits
hr: Posjete

en: not sticky
hr: nije ljepljivo

en: sticky
hr: ljepljivo

en: not promoted
hr: nije promovirano

en: promoted
hr: promovirano

en: Default options
hr: Zadane opcije

en: Read only
hr: Samo za čitanje

en: Contact settings
hr: Postavke kontakta

en: Reset password
hr: Poništi lozinku

en: disable
hr: onemogući

en: Line break converter
hr: Konverter prijeloma retka

en: Temporary directory
hr: Privremeni direktorij

en: date
hr: datum

en: File upload error. Could not move uploaded file.
hr: Greška prilikom otpreme datoteke. Nije moguće premjestiti otpremljenu datoteku.

en: upload files
hr: otprema datoteke

en: Site configuration
hr: Postavke sitea

en: The specified date is invalid.
hr: Upisani datum nije valjan.

en: Choice @n
hr: Izbor @n

en: This text will be displayed at the bottom of each page. Useful for adding a copyright notice to your pages.
hr: Tekst koji će biti prikazan na dnu svake stranice. Korisno za dodavanje autorskog prava (copyright).

en: Anonymous user
hr: Anonimni korisnik

en: The name used to indicate anonymous users.
hr: Ime korišteno za označavanje anonimnih korisnika.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
hr: Početna stranica prikazuje sadržaj ovoga relativnog URL. Ukoliko dvojite, postavite "node".

en: Get help
hr: Potraži pomoć

en: is
hr: je

en: Approval queue
hr: Red čekanja za odobrenje

en: Display on separate page
hr: Prikaži na zasebnoj stranici

en: Location of comment submission form
hr: Lokacija obrasca za unos komentara

en: Go to first page
hr: Idi na prvu stranicu

en: Go to last page
hr: Idi na posljednju stranicu

en: Go to page @number
hr: Idi na stranicu @number

en: Go to previous forum topic
hr: Idi na prethodnu temu na forumu

en: Go to next forum topic
hr: Idi na sljedeću temu foruma

en: Enter the terms you wish to search for.
hr: Unesite izraze koje želite pronaći.

en: Underlined
hr: Podvučeno

en: Site building
hr: Izgradnja sitea

en: No primary links
hr: Nema primarnih linkova

en: No secondary links
hr: Nema sekundarnih linkova

en: No content types available.
hr: Nema raspoloživih tipova sadržaja.

en: Delete role
hr: Ukloni ulogu

en: all messages
hr: sve poruke

en: !type messages
hr: !type poruke

en: Filter by message type
hr: Filtriraj po tipu poruke

en: Role specific visibility settings
hr: Postavke vidljivosti stranice za specifičnu ulogu

en: Enter the name for your new menu. Remember to enable the newly created block in the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
hr: Unesite naziv vašeg novog menija. Ne zaboravite omogućiti novonapravljeni blok na <a href="@blocks">stranici za administriranje blokova</a>.

en: Manage languages
hr: Upravljanje jezicima

en: English name
hr: Engleski naziv

en: Translated
hr: Prevedeno

en: Block description
hr: Opis bloka

en: No fields defined.
hr: Nema definiranih polja.

en: Form name
hr: Ime obrasca

en: The title of the new field. The title will be shown to the user. An example title is "Favorite color".
hr: Naziv novog polja. Naziv će biti prikazan korisniku. Primjer naziva je "Omiljena boja".

en: An optional explanation to go with the new field. The explanation will be shown to the user.
hr: Dodatno pojašnjenje koje će ići uz novo polje. Korisnik će vidjeti ovo pojašnjenje.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. The word <code>%value</code> will be substituted with the corresponding value. An example page title is "People whose favorite color is %value". This is only applicable for a public field.
hr: Da biste omogućili pretrživanje ovog polja po vrijednosti, unesite naslov za stranu sa rezultatima. Riječ <code>%value</code> biće zamijenjena sa odgovarajućom vrijednošću. Primjer naslova strane je "Ljudi čija je omiljena boja %value". Ovo je moguće primjeniti samo na javna polja.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. An example page title is "People who are employed". This is only applicable for a public field.
hr: Kako bi uključili pregled polja po vrijednosti, unesite naslov stranice sa rezultatima. Npr., naslov stranice može biti "Ljudi koji su zaposleni".  Ovo je samo dostupno kao javno polje.

en: Save field
hr: Spremi polje

en: Module blocks
hr: Blokovi modula

en: Administrator defined blocks
hr: Administratorski definirani blokovi

en: Blocks
hr: Blokovi

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
hr: Podesi pojavnost blokova u stupcima i u drugim regijama.

en: Delete block
hr: Ukloni blok

en: !key settings
hr: !key postavke

en: Save blocks
hr: Spremi blokove

en: The block settings have been updated.
hr: Postavke bloka su osvježene.

en: Block specific settings
hr: Postavke vezane za blok

en: Override the default title for the block. Use <em>&lt;none&gt;</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
hr: Odbacite podrazumijevani naslov za ovaj blok. Unesite <em>&lt;none&gt;</em> ako ne želite da naslov bude prikazan ili ostavite prazno da biste koristili podrazumijevani naslov bloka.

en: '%name' block
hr: '%name' blok

en: User specific visibility settings
hr: Korisničke postavke vidljivosti

en: Custom visibility settings
hr: Prilagođene postavke vidljivosti

en: Users cannot control whether or not they see this block.
hr: Korisnici ne mogu kontrolirati vide li ili ne ovaj blok.

en: Show this block by default, but let individual users hide it.
hr: Prikaži ovaj blok ali dozvoli da ga pojedini korisnici mogu sakriti.

en: Hide this block by default but let individual users show it.
hr: Sakrij ovaj blok ali dozvoli da ga pojedni korisnici mogu prikazati.

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
hr: Omogući pojedinima korisnicima prilagodbu vidljivosti ovog bloka na stranici s postavkama računa.

en: Show block for specific roles
hr: Prikaži blok za određene uloge

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
hr: Prikaži ovaj blok samo za odabrane uloge. Ako ne odaberete uloge, blok će biti vidljiv svim korisnicima.

en: Page specific visibility settings
hr: Postavke vidljivosti specifične stranice

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
hr: Ukoliko je odabran PHP-mod, unesite PHP kod između %php. Imajte na umu kako izvršenje lošeg PHP koda može srušiti vašu Drupal stranicu.

en: Show block on specific pages
hr: Prikaži blok na određenim stranicama

en: Save block
hr: Spremi blok

en: Please ensure that each block description is unique.
hr: Vodite računa da opis svakog bloka bude jedinstven.

en: The block configuration has been saved.
hr: Postavke bloka spremljene.

en: The block has been created.
hr: Blok je stvoren.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">block overview page</a>.
hr: Kratak opis vašeg bloka. Korišten na stranici <a href="@overview">pregled blokova</a>.

en: Block body
hr: Tijelo bloka

en: The content of the block as shown to the user.
hr: Sadržaj bloka koji se prikazuje korisnicima.

en: Block configuration
hr: Konfiguriranje bloka

en: administer blocks
hr: administracija blokova

en: use PHP for block visibility
hr: koristi PHP kod za vidljivost bloka

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
hr: Upravlja blokovima koji su prikazani oko glavnog sadržaja.

en: Core - required
hr: Jezgra - potrebno

en: Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The list(s) below display the currently available menus along with their menu items. Select an operation from the list to manage each menu or menu item.
hr: Izbornici su skupine poveznica (stavki u izborniku) koje se koriste za web navigaciju. Na donjem se popisu prikazuju svi trenutno dostupni izbornici i stavke u izbornicima. Za upravljanje izbornikom ili stavkama u izborniku odaberite operaciju s popisa.

en: Enter the title, path, position and the weight for your new menu item.
hr: Unesite naziv, putanju, poziciju i težinu vaše nove stavke u izborniku.

en: Menus
hr: Izbornici

en: Control your site's navigation menu, primary links and secondary links. as well as rename and reorganize menu items.
hr: Upravljajte navigacijskim menijem, glavnim i sporednim linkovima vašeg sitea, kao i promjenama imena i reorganiziranjem unosa u menijima.

en: Menu containing primary links
hr: Izbornik s primarnim poveznicama

en: Menu containing secondary links
hr: Izbornik sa sekundarnim poveznicama

en: Show all menus
hr: Prikaži sve izbornike

en: Are you sure you want to reset the item %item to its default values?
hr: Da li ste sigurni da želite vratiti stavku %item na njene podrazumijevane vrijednosti?

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
hr: Bilo kakve korisničke izmjene će biti izgubljene. Nepovratna radnja.

en: The menu item was reset to its default settings.
hr: Stavka menija je vraćena na svoju podrazumijevanu vrijednost.

en: administer menu
hr: administriraj izbornik

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
hr: Dopusti administratorima uređivati navigacijski izbornik.

en: Add vocabulary
hr: Dodaj rječnik

en: Edit vocabulary
hr: Uredi rječnik

en: edit vocabulary
hr: uredi rječnik

en: Description of the vocabulary; can be used by modules.
hr: Opis rječnika. Mogu ga koristiti i moduli.

en: Created new vocabulary %name.
hr: Stvoren novi rječnik %name.

en: Updated vocabulary %name.
hr: Osvježen rječnik %name.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
hr: Želite li zbilja ukloniti rječnik naziva %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
hr: Uklanjanjem rječnika ukloniti ćete i sve pojmove u njemu. Nepovratna radnja.

en: Deleted vocabulary %name.
hr: Rječnik %name je uklonjen.

en: The name of this term.
hr: Naziv ovog pojma.

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
hr: Popis pojmova razdvojenih zarezom koji opisuju ovaj sadržaj. Npr: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".

en: The %name vocabulary can not be modified in this way.
hr: Rječnik %name se ne može mijenjati na ovaj način.

en: Default time zone
hr: Zadana vremenska zona

en: Add field
hr: Dodaj polje

en: These settings only exist for all the templates and styles based on the %engine theme engine.
hr: Ove postavke postoje samo za one šablone i stilove zasnovane na  %engine pokretaču tema.

en: Publish
hr: Objavi

en: Unpublish
hr: Prekini objavu

en: Permission
hr: Dopuštenje

en: @module module
hr: @module modul

en: My blog
hr: Moj blog

en: Input formats
hr: Formati unosa

en: Anonymous commenting
hr: Anonimno komentiranje

en: Anonymous posters may not enter their contact information
hr: Anonimni autori ne mogu unijeti kontakt informacije

en: Anonymous posters may leave their contact information
hr: Anonimni autori mogu unijeti kontakt informacije

en: Anonymous posters must leave their contact information
hr: Anonimni autori moraju unijeti kontakt informacije

en: This option is enabled when anonymous users have permission to post comments on the <a href="@url">permissions page</a>.
hr: Ovo polje je omogućeno kada anonimni korisnik ima ovlasti dodavati komentare na stranici <a href="@url">dopuštenja</a>.

en: Display below post or comments
hr: Prikaži ispod unosa ili komentara

en: Default comment setting
hr: Podrazumijevane postavke komentara

en: Read/Write
hr: Čitaj/Piši

en: Users with the <em>administer comments</em> permission will be able to override this setting.
hr: Korisnici s opcijom <em>administracija komentara</em> će moći nadvladati ovu postavku.

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
hr: Sadržaj ovog polja je privatan i neće biti javno prikazan.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
hr: Vaš će potpis biti prikazan na dnu vaših komentara.

en: parent
hr: nadređeni

en: Can not delete non-existent comment.
hr: Nije moguće obrisati nepostojeći komentar.

en: Flat list - collapsed
hr: Ravan popis - skupljen

en: Flat list - expanded
hr: Ravan popis - raširen

en: Threaded list - collapsed
hr: Popis u nizu - sažet

en: Threaded list - expanded
hr: Popis u nizu - raširen

en: Date - newest first
hr: Datum - prvo najnovije

en: Date - oldest first
hr: Datum - prvo najstarije

en: 1 comment | @count comments
hr[0]: @count komentar
hr[1]: @count komentara
hr[2]: @count komentara

en: 1 new comment | @count new comments
hr[0]: @count novi komentar
hr[1]: @count nova komentara
hr[2]: @count novih komentara

en: access comments
hr: pristup komentarima

en: post comments
hr: slanje komentara

en: post comments without approval
hr: slanje komentara bez odobrenja

en: Save content type
hr: Spremi vrstu sadržaja

en: Show descriptions
hr: Prikaži opise

en: Subtitle
hr: Podnaslov

en: Language code
hr: Kôd jezika

en: Save role
hr: Spremi ulogu

en: file system
hr: sustav datoteka

en: Escape all tags
hr: Istakni sve oznake

en: Strip disallowed tags
hr: Ukloni nedozvoljene oznake

en: input formats
hr: formati unosa

en: Number of users to display
hr: Broj korisnika za prikaz

en: Profiles
hr: Profili

en: Edit container
hr: Uredi spremnik

en: Last visit
hr: Posljednja posjeta

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
hr: <a href="@login">Prijavite se</a> kako bi napisali komentar

en: Reply
hr: Odgovor

en: Hot topic threshold
hr: Granica za vruću temu

en: Topics per page
hr: Tema po stranici

en: Posts - most active first
hr: Unosi - najatraktivniji prvi

en: Posts - least active first
hr: Unosi - najneatraktivniji prvi

en: URL path settings
hr: Postavke URL putanje

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
hr: Morate uključiti barem jednu pozitivnu ključnu reč sa najmanje @count karaktera.

en: @user's picture
hr: Slika korisnika @user

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja vratiti reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja ukloniti reviziju od %revision-date?

en: revert revisions
hr: vraćanje revizija

en: Search users
hr: Pretraži korisnike

en: New forum topics
hr: Nove teme na forumu

en: @type: deleted %title revision %revision.
hr: @type: uklonjena %title revizija %revision.

en: Page not found
hr: Stranica nije pronađena.

en: (site default theme)
hr: (podrazumjevana tema sitea)

en: Screenshot
hr: Snimak ekrana

en: Preview trimmed version
hr: Pregledaj skraćenu inačicu

en: Preview full version
hr: Pregledaj punu inačicu

en: The body of your @type is too short. You need at least %words words.
hr: Tijelo vašeg @type je prekratko. Treba vam najmanje %words riječi.

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
hr: Ovaj sadržaj je izmijenio drugi korisnik, promjene se ne mogu spremiti.

en: List, add, and edit users.
hr: Prikaži, dodaj i uredi korisnike.

en: The name %name is already taken.
hr: Korisničko ime %name je zauzeto.

en: « first
hr: « prva

en: last »
hr: posljednja »

en: The directory %directory does not exist.
hr: Direktorij %directory ne postoji.

en: The directory %directory is not writable
hr: Nije moguće pisati u %directory direktorij

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
hr: U direktorij %directory se ne može zapisivati, jer nema postavljena odgovarajuća dopuštenja.

en: Rearrange
hr: Prerasporedi

en: If enabled, Drupal will add rel="nofollow" to all links, as a measure to reduce the effectiveness of spam links. Note: this will also prevent valid links from being followed by search engines, therefore it is likely most effective when enabled for anonymous users.
hr: Ako je uključeno, Drupal će dodati  rel="nofollow" svim linkovima, kao preventiva za smanjenje spam linkova. Napomena: to će također onemogućiti ispravnim linkovima da budu pronađeni od strane tražilica, i u tu svrhu je možda najbolje uključiti ovu opciju samo za anonimne korisnike.

en: Show only items where
hr: Pokaži samo stavke gdje

en: No comments available.
hr: Nema dostupnih komentara.

en: 1 user | @count users
hr[0]: @count korisnik
hr[1]: @count korisnika
hr[2]: @count korisnika

en: Rebuild permissions
hr: Ponovno izgradi dopuštenja

en: @type: updated %title.
hr: @type: osvježen %title.

en: @type: added %title.
hr: @type: %title je dodan.

en: Add role
hr: Dodaj ulogu

en: You must specify a valid role name.
hr: Morate zadati valjani naziv uloge.

en: The role has been added.
hr: Uloga je dodana.

en: Path to custom logo
hr: Putanja do proizvoljnog loga.

en: taxonomy
hr: taksonomija

en: Updated term %term.
hr: Osvježen pojam %term.

en: - Please choose -
hr: - Molim odaberite -

en: - None selected -
hr: - Nije odabrano -

en: Aggregator
hr: Sakupljač

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
hr: Čini se kako feed s %site nije valjan, jer postoji greška "%error".

en: There is no new syndicated content from %site.
hr: Ne postoji novi združeni sadržaj od %site.

en: There is new syndicated content from %site.
hr: Postoji novi združeni sadržaj od %site.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
hr: Čini se kako feed s %site nije ispravan, usljed "%error".

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
hr: Sakupljač ujedinjenog sadržaja (RSS, RDF, i Atom feed-ova).

en: Alias
hr: Nadimak

en: Account settings
hr: Postavke korisničkog računa

en: The content type %name has been deleted.
hr: Vrsta sadržaja %name je uklonjena.

en: Deleted content type %name.
hr: Uklonjena vrsta sadržaja %name.

en: Enter your keywords
hr: Unesite vaše ključne riječi

en: Clean URLs
hr: Čisti URL-ovi

en: My account
hr: Moj račun

en: Pictures
hr: Slike

en: Number of topics
hr: Broj tema

en: Active forum topics
hr: Aktivne teme na forumu

en: Read the latest forum topics.
hr: Pročitajte posljednje teme foruma.

en: User activity
hr: Aktivnost korisnika

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
hr: GD biblioteka za PHP nedostaje ili je zastarjela. Za više informacija provjerite <a href="@url">PHP dokumentaciju za slike</a>.

en: GD library
hr: GD biblioteka

en: The category the new field should be part of. Categories are used to group fields logically. An example category is "Personal information".
hr: Kategorija kojoj bi novo polje trebalo pripadati. Kategorije se koriste za grupiranje polja. Primjer kategorije je "Osobni podaci".

en: The user must enter a value.
hr: Korisnik mora unijeti vrijednost.

en: Visible in user registration form.
hr: Vidljivo na obrascu registracije.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
hr: Vrijeme u kojem se korisnik smatra prijavljenim i nakon što je napustio lokaciju.

en: Maximum number of currently online users to display.
hr: Maksimalni broj trenutno prijavljenih korisnika za prikaz.

en: There is currently %members and %visitors online.
hr: Trenutno je %members i %visitors na siteu.

en: There are currently %members and %visitors online.
hr: Trenutno su online %members i %visitors.

en: 1 guest | @count guests
hr[0]: @count gost
hr[1]: @count gosta
hr[2]: @count gostiju

en: Book navigation
hr: Navigacija po knjizi

en: !a comments per page
hr: !a komentara po stranici

en: 1 year | @count years
hr[0]: @count godina
hr[1]: @count godine
hr[2]: @count godina

en: 1 week | @count weeks
hr[0]: @count tjedan
hr[1]: @count tjedna
hr[2]: @count tjedana

en: 1 min | @count min
hr[0]: @count minuta
hr[1]: @count minute
hr[2]: @count minuta

en: 1 sec | @count sec
hr[0]: @count sekunda
hr[1]: @count sekunde
hr[2]: @count sekundi

en: Bulgarian
hr: Bugarski

en: Croatian
hr: Hrvatski

en: Czech
hr: Češki

en: Danish
hr: Danski

en: Dutch
hr: Nizozemski

en: Finnish
hr: Finski

en: German
hr: Njemački

en: Greek
hr: Grčki

en: Hebrew
hr: Hebrejski

en: Hungarian
hr: Mađarski

en: Indonesian
hr: Indonezijski

en: Polish
hr: Poljski

en: Romanian
hr: Rumunjski

en: Russian
hr: Ruski

en: Slovak
hr: Slovački

en: Swedish
hr: Švedski

en: Turkish
hr: Turski

en: Edit comment
hr: Uredi komentar

en: Promote to front page
hr: Promoviraj na naslovnu stranicu

en: Edit rule
hr: Uredi pravilo

en: The file could not be created.
hr: Datoteka ne može biti stvorena.

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
hr: Uputa za poništenje lozinke je poslana korisniku %name na adrese e-pošte %email.

en: Account information
hr: Informacije o korisničkom računu

en: The e-mail address %mail is not valid.
hr: Adresa e-pošte %mail nije valjana.

en: authenticated user
hr: registrirani korisnik

en: Field settings
hr: Postavke polja

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
hr: Greška u provjeri valjanosti, molimo pokušajte ponovno. Ako se greška ponavlja, molimo kontaktirajte administratora web lokacije.

en: Control forums and their hierarchy and change forum settings.
hr: Upravljajte forumima, njihovom hijerarhijom i mijenjajte postavke foruma.

en: Edit forum
hr: Uredi forum

en: Default order
hr: Zadani redoslijed

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
hr: Ovo je predviđeni rječnik za forum. Neke od uobičajenih postavki rječnika su uklonjene.

en: The item %forum is only a container for forums. Please select one of the forums below it.
hr: Stavka %forum je samo spremnik za forume. Molimo označite forume ispod.

en: Leave shadow copy
hr: Ostavi kopiju-sjenku

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
hr: Ukoliko premjestite ovu temu, možete ostaviti poveznicu u prvobitnom forumu ka njenoj novoj lokaciji.

en: Container name
hr: Naziv spremnika

en: forum container
hr: spremnik foruma

en: Created new @type %term.
hr: Novi @type %term je stvoren.

en: The @type %term has been updated.
hr: @type %term je osvježen.

en: @time ago<br />by !author
hr: Prije @time<br />od !author

en: create forum topics
hr: kreiraj teme foruma

en: edit own forum topics
hr: uredi vlastite teme na forumu

en: administer forums
hr: administriraj forume

en: Add new field
hr: Dodaj novo polje

en: Containing any of the words
hr: Sadrži bilo koju od riječi

en: Containing the phrase
hr: Sadrži frazu

en: Containing none of the words
hr: Ne sadrži nijednu od riječi

en: Only in the category(s)
hr: Samo u kategoriji(ma)

en: Only of the type(s)
hr: Samo ove vrste

en: Content ranking
hr: Vrednovanje sadržaja

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
hr: Slijedeći brojevi kontroliraju koje atribute pretraga sadržaja treba da uzme u obzir pri sortiranju rezultata. Veći brojevi utiču više, nula znači da se atribut ignorira. Mijenjanje ovih brojeva ne zahtijeva ponovnu izgradnju indeksa pretrage. Promjene odmah stupaju na snagu.

en: Keyword relevance
hr: Značaj ključne riječi

en: Recently posted
hr: Posljednje dodano

en: Number of comments
hr: Broj komentara

en: Number of views
hr: Broj pregleda

en: Factor
hr: Čimbenik

en: Hide descriptions
hr: Sakrij opise

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
hr: Prebacivanje na server označene datoteke %file nije uspjelo, odredište %directory nije ispravno postavljeno.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
hr: Kopiranje označene datoteke %file nije uspjelo, datoteka pod imenom %file ne postoji. Provjerite jeste li dobili ispravan naziv datoteke.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
hr: Izabrana datoteka %file ne može biti kopirana, zato što već postoji datoteka sa istim imenom u odredištu.

en: The selected file %file could not be copied.
hr: Izabrana datoteka %file ne može biti kopirana.

en: The removal of the original file %file has failed.
hr: Uklanjanje originalne datoteke %file nije uspjelo.

en: Color set
hr: Sustav boja

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to match each word individually: <em>"blue smurf"</em> will match less than <em>blue smurf</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>: <em>blue smurf</em> will match less than <em>blue OR smurf</em>.</li>
    </ul>
hr: <ul>
    <li>Provjerite jeste li pravilo upisali riječ.</li>
    <li>Uklonite navodnike oko riječi: pretraga <em>"plavo nebo"</em> će naći manje rezultata no pretraga <em>plavo nebo</em>.</li>
    <li>Razmotrite koristiti termin <em>OR</em> (ili): <em>plavo nebo</em> će dati manje rezultata no <em>plavo OR nebo</em>.</li>
    </ul>

en: Database host
hr: Poslužitelj baze podataka

en: Maximum link text length
hr: Maksimalna dužina teksta poveznice

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
hr: URL-ovi koji su duži od ovog broja znakova biti će skraćeni kako njihova dužina ne bi remetila prijelom teksta. Sama poveznica će biti sačuvana u unešenom obliku, samo će tekst poveznice biti skraćen.

en: Check e-mail
hr: Provjerite e-mail

en: Default picture
hr: Zadana slika

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
hr: URL za prikaz slike korisnika koji nisu odabrali sliku. Ostavite prazno ukoliko ne želite sliku.

en: Select the default site time zone.
hr: Izaberite podrazumjevanu vremensku zonu sitea.

en: Site status
hr: Status stranice

en: Toggle display
hr: Promjena prikaza

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
hr: Ukoliko nemate izravan pristup poslužitelju, koristite ovo polje za otpremu loga.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed to be used as logos.
hr: Samo JPEG, PNG i GIF slike je dopušteno koristiti kao logotipe.

en: Configuration file
hr: Datoteka postavki

en: %percentage of the site has been indexed.
hr: %percentage lokacije je indeksirano.

en: Download method
hr: Metoda preuzimanja

en: Web server
hr: Mrežni poslužitelj

en: Error reporting
hr: Izvješća o greškama

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
hr[0]: @count stavka je ostala za indeksiranje.
hr[1]: Ostale su @count stavke za indeksiranje.
hr[2]: Ostalo je @count stavki za indeksiranje.

en: sort by @s
hr: rasporedi po @s

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
hr: Žao nam je, nismo prepoznali korisničko ime ili lozinku. <a href="@password">Zaboravili ste lozinku?</a>

en: and
hr: i

en: where
hr: gdje

en: Please select one or more comments to perform the update on.
hr: Molimo odaberite jedan ili više komentara kako bi izvršili ažuriranje.

en: 1 read | @count reads
hr[0]: @count čitanje
hr[1]: @count čitanja
hr[2]: @count čitanja

en: access statistics
hr: pristup statistikama

en: view post access counter
hr: pogledaj brojač posjeta post-a

en: All necessary changes to %file have been made, so you should now remove write permissions to this file. Failure to remove write permissions to this file is a security risk.
hr: Sve potrebne promjene nad %file su izvršene, tako da možete ukloniti dozvolu pisanja na tom dokumentu. Ukoliko se ne ukloni dozvola pisanja nad tim dokumentom stvara se sigurnosni rizik.

en: Enables the categorization of content.
hr: Omogućuje kategorizaciju sadržaja.

en: Save rule
hr: Spremi pravilo

en: Delete contact
hr: Ukloni kontakt

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com'. To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
hr: Npr: 'webmaster@example.com' ili 'sales@example.com, support@example.com'. Da navedete više primatelja, odvojite svaku e-mail adresu zarezom.

en: Auto-reply
hr: Automatski odgovor

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
hr: Proizvoljni automatski odgovor. Ostavite prazno ako ne želite slati korisniku poruku automatskog odgovora.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
hr: %recipient nije valjana adresa e-pošte.

en: Additional information
hr: Dodatne informacije

en: You can leave a message using the contact form below.
hr: Možete ostaviti poruku koristeći donju kontakt formu.

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
hr: Maksimalni broj poruka koje korisnik može poslati u jednom satu.

en: Contact form: category %category added.
hr: Kontakt forma: kategorija %category je dodana.

en: Contact form: category %category updated.
hr: Kontakt forma: kategorija %category je ažurirana.

en: Lithuanian
hr: Litavski

en:  (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
hr:  (<span class="admin-disabled">onemogućen</span>)

en:  (<span class="admin-missing">missing</span>)
hr:  (<span class="admin-missing">nedostaje</span>)

en:  (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
hr:  (<span class="admin-enabled">omogućen</span>)

en: Depends on: !dependencies
hr: Ovisi o: !dependencies

en: Required by: !required
hr: Nužno za: !required

en: Some required modules must be enabled
hr: Neki nužni moduli moraju biti omogućeni

en: Would you like to continue with enabling the above?
hr: Želite li nastaviti sa omogućavanjem navedenog?

en: administer site configuration
hr: administriraj postavke stranice

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
hr: Uvoz prijevoda nije uspio, datoteka %filename ne može biti pročitana.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
hr: Datoteka prijevoda %filename sadrži pogrešku: očekivana struna "msgstr"  nije pronađena u redu %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
hr: Datoteka prijevoda %filename sadrži pogrešku: očekivana struna "msgid_plural" nije pronađena u redu %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
hr: Datoteka prijevoda %filename sadrži pogrešku sintakse u redu %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
hr: Datoteka prijevoda %filename sadrži pogrešku: "msgid" struna nije očekivana u redu %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
hr: Datoteka prijevoda %filename sadrži pogrešku: "msgstr[]" nije očekivan u redu %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
hr: Datoteka prijevoda %filename sadrži pogrešku: "msgstr" nije očekivan u redu %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
hr: Datoteka prijevoda %filename sadrži pogrešku: neočekivana struna u redu %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
hr: Datoteka prijevoda %filename neočekivano završava u redu %line.

en: Save translations
hr: Spremi prijevode

en: Export template
hr: Izvezi predložak

en: anonymous user
hr: anonimni korisnik

en: Save permissions
hr: Spremi dopuštenja

en: The name %name has been denied access.
hr: Korisničko ime %name je zabranjeno.

en: directory ping
hr: ping direktorija

en: Original text
hr: Izvorni tekst

en: Delete content type
hr: Ukloni vrstu sadržaja

en: edit permissions
hr: uredi dopuštenja

en: notice
hr: napomena

en: by !name
hr: od !name

en: User account
hr: Korisnički račun

en: File download
hr: Preuzimanje datoteke

en: Acronym
hr: Akronim

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
hr: Otprema slike nije uspjela; direktorij %directory ne postoji ili nema prava zapisivanja.

en: Post new comment
hr: Objavi novi komentar

en: The field has been updated.
hr: Polje je osvježeno.

en: Returns information about an author in the system.
hr: Vraća informacije o autoru u sustav.

en: Creates a new post, and optionally publishes it.
hr: Kreira novu poruku, i po izboru je objavljuje.

en: Updates the information about an existing post.
hr: Ažurira informacije o postojećoj poruci.

en: Returns information about a specific post.
hr: Vraća informacije o određenoj poruci.

en: Deletes a post.
hr: Briše post.

en: Returns a list of the most recent posts in the system.
hr: Vratiti popis svih nedavnih sadržaja koji su u sustavu.

en: Updates information about an existing post.
hr: Ažurira informacije o postojećoj poruci.

en: Uploads a file to your webserver.
hr: Smješta datoteku na vaš web server.

en: Returns a list of all categories to which the post is assigned.
hr: Vratiti listu svih kategorija gdje je sadržaj dodjeljen.

en: Returns a bandwidth-friendly list of the most recent posts in the system.
hr: Vraća (bandwidth-friendly) popis svih nedavnih sadržaja u sustav.

en: Sets the categories for a post.
hr: Postaviti kategorije za sadržaj.

en: Retrieve information about the XML-RPC methods supported by the server.
hr: Vraća informacije o XML-RPC metodama koje su podržane na serveru.

en: Retrieve information about the text formatting plugins supported by the server.
hr: Dobavi informacije o plug-inovima za formatiranje teksta koje podržava sever.

en: You do not have permission to create the type of post you wanted to create.
hr: Nemate dozvolu za stvaranje tipa unosa kojeg ste željeli napraviti.

en: Error storing post.
hr: Greška prilikom spremanja sadržaja.

en: You do not have permission to update this post.
hr: Vi nemate dozvolu za ažuriranje ovog sadržaja.

en: It is not possible to upload the file, because it exceeded the maximum filesize of @maxsize.
hr: Nije moguće upload-irati datoteku, jer prelazi najveću dozvoljenu veličinu datoteke od @maxsize.

en: The file can not be attached to this post, because the disk quota of @quota has been reached.
hr: Datoteka ne može da se prikači na poruku, jer je dostignut prag @quota na disku.

en: It is not possible to upload the file, because it is only possible to upload files with the following extensions: @extensions
hr: Datoteka ne može da se upload-ira, jer se samo mogu upload-irati datoteke slijedećih ekstenzija: @extensions

en: No file sent.
hr: Datoteka nije poslana.

en: Error storing file.
hr: Pogreška prilikom spremanja datoteke.

en: Invalid post.
hr: Neispravan sadržaj.

en: Blog types
hr: Tipovi bloga

en: The default maximum file size a user can upload.
hr: Zadata najveća veličina datoteke koju je moguće upload-irati.

en: The default maximum size of all files a user can have on the site.
hr: Zadana najveća veličina svih datoteka koje korisnik može imati na stranici.

en: administer content with blog api
hr: administracija sadržaja sa blog api-jem

en: List, edit, or add user roles.
hr: Prikaži, uredi ili dodaj korisničke uloge.

en: edit role
hr: uredi ulogu

en: All recent posts
hr: Svi skorašnji postovi

en: My recent posts
hr: Moje skorašnji unosi

en: Track posts
hr: Prati poruke

en: Enables tracking of recent posts for users.
hr: Omogućuje korisnicima praćenje skorašnjih unosa.

en: Minimum number of words
hr: Najmanji broj riječi

en: Password field is required.
hr: Lozinka je nužna.

en: Confirm password
hr: Potvrdi lozinku

en: Default display order
hr: Zadan redoslijed prikaza

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
hr: Zadano sortiranje novih korisnika i anonimnih korisnika prilikom pregleda komentara. Ovi korisnici mogu promijeniti svoj pregled koristeći kontrolnu ploču komentara. Za registrirane korisnike, ova promjena je spremljena kao korisnički odabir.

en: Administration theme
hr: Administracijski predložak

en: Check username
hr: Provjerite korisničko ime

en: Enable personal contact form by default
hr: Uključi osobnu kontakt formu kao podrazumijevano.

en: Default status of the personal contact form for new users.
hr: Podrazumijevani status osobne kontakt forme za nove korisnike.

en: Information to show on the <a href="@form">contact page</a>. Can be anything from submission guidelines to your postal address or telephone number.
hr: Informacije koje će biti prikazane na <a href="@form">kontakt stranici</a>. Kontakt stranica može uključivati informacije kao što su: upute za slanje poruke, adresu ili broj telefona.

en: Somali
hr: Somalijski

en: Run cron
hr: Pokreni cron

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
hr: Sigurnosno upozorenje: Nije moguć upis u .htaccess datoteku. Molimo stvorite .htaccess datoteku u svom %directory direktoriju koji sadrži sljedeće redove: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
hr: Datoteka %file nije spremljena, otprema nije uspješno završena.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
hr: Datoteka %file nije spremljena. Došlo je do nepoznate greške.

en: Add to book outline
hr: Dodaj u korice knjige

en: Database port
hr: Port baze podataka

en: Re-index site
hr: Reindeksirajte lokaciju

en: Are you sure you want to re-index the site?
hr: Želite li zbilja reindeksirati lokaciju?

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
hr: Ove opcije su nužne samo za neke lokacije. Ukoliko niste sigurni što unijeti, ostavite kako je ili provjerite s vašim davateljem usluge mrežnog smještaja.

en: If your database is located on a different server, change this.
hr: Promijenite ovo ukoliko se vaša baza podataka nalazi na drugom poslužitelju.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
hr: Ukoliko poslužitelj vaše baze podataka nije na standardnom portu, upišite njegov broj.

en: Database port must be a number.
hr: Port baze podataka mora biti broj.

en: view uploaded files
hr: prikaži uploadirane datoteke

en: Enable or disable the display of certain page elements.
hr: Uključite ili isključite prikaz određenih dijelova stranice.

en: create url aliases
hr: napravi URL alijase

en: administer url aliases
hr: administriraj url alijase

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
hr: Otkriven je nepravilan odabir. Kontaktirajte administratora lokacije.

en: Illegal choice %choice in !name element.
hr: Nepravilan odabir %choice u elementu %name.

en: Status report
hr: Izvješće statusa

en: Not writable
hr: Ne može se upisivati

en: Identification
hr: Identifikacija

en: host
hr: poslužitelj

en: Notify user of new account
hr: Obavijesti korisnika o novom računu

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory could not be found, or because its permissions do not allow the file to be written.
hr: Odabrana datoteka %file nije mogla biti postavljena, jer direktorij %directory nije pronađen, ili nema ispravne postavke dopuštenja.

en: Path to custom icon
hr: Putanja do proizvoljne ikone

en: Below is a list of the comments posted to your site that need approval. To approve a comment, click on 'edit' and then change its 'moderation status' to Approved. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
hr: Ispod je popis komentara na vašem siteu koji čekaju odobrenje. Kako bi odobrili komentar, kliknite na 'uredi', a zatim promijenite 'status moderiranja' na odobren. Kliknite na temu kako bi ste vidjeli komentar, na ime autora kako b iste promijenili informacije o autoru, ili na 'izbriši' kako bi ste obrisali komentar.

en: List and edit site comments and the comment moderation queue.
hr: Prikaži i uredi komentare i komentari koji su u procesu moderacije.

en: Delete comment
hr: Izbriši komentar

en: Reply to comment
hr: Odgovori na komentar

en: Default display mode
hr: Zadani način prikaza

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
hr: Zadani pregled komentara. Rašireni pogled prikazuje sadržaj komentara. Prikaz u nizu (Thread) drži odgovore zajedno.

en: Default comments per page
hr: Zadani broj komentara po stranici

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
hr: Zadani broj komentara na svakoj stranici: veći broj komentara se raspoređuje na više stranica.

en: Comment controls
hr: Kontrole komentara

en: Display above the comments
hr: Prikaži iznad komentara

en: Display below the comments
hr: Prikaži ispod komentara

en: Display above and below the comments
hr: Prikaži iznad i ispod komentara.

en: Position of the comment controls box. The comment controls let the user change the default display mode and display order of comments.
hr: Položaj kontrolne ploče komentara. Kontrole komentara dopuštaju korisnicima promijeniti zadani prikazi i redoslijed prikaza komentara.

en: Comment subject field
hr: Polje naslova komentara

en: Can users provide a unique subject for their comments?
hr: Može li korisnik postaviti jedinstveni naslov svojim komentarima?

en: You are not authorized to post comments.
hr: Nemate dopuštenje dodavanja komentara.

en: The comment you are replying to does not exist.
hr: Komentar na koji sada odgovarate više ne postoji.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
hr: Ova rasprava je zatvorena: ne možete ostaviti novi komentar.

en: You are not authorized to view comments.
hr: Nemate dopuštenje pregleda komentara.

en: Comment: updated %subject.
hr: Komentar: %subject je ažuriran.

en: Comment: duplicate %subject.
hr: Komentar: dupli %subject.

en: Comment: added %subject.
hr: Komentar: %subject je dodan.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
hr: Želite li zbilja ukloniti ovaj komentar %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
hr: Svi odgovori na ovaj komentar biti će uklonjeni. Nepovratna radnja.

en: Publish the selected comments
hr: Objavi odabrane komentare

en: Unpublish the selected comments
hr: Prekinu objavu odabranih komentara.

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
hr: Nema objavljenih komentara koje ste htjeli obrisati ili ih je obrisao drugi administrator.

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
hr: Želite li zbilja ukloniti ove komentare sa svim njihovim podređenim komentarima?

en: You have to specify a valid author.
hr: Morate navesti valjanog autora.

en: The name you used belongs to a registered user.
hr: Ime koje ste uzeli pripada registriranom korisniku.

en: You have to leave your name.
hr: Morate navesti vaše ime.

en: The e-mail address you specified is not valid.
hr: Adresa e-pošte koju ste naveli nije važeća.

en: You have to leave an e-mail address.
hr: Morate upisati e-mail adresu.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
hr: URL vaše naslovnice nije točan. Zapamtite kako isti treba biti potpun i valjan, npr. <code>http://primjer.com/directory</code>.

en: (No subject)
hr: (Bez naziva)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
hr: Odaberite željeni način prikaza komentara i kliknite "Spremi postavke" kako bi aktivirali izmjene.

en: Comment viewing options
hr: Postavke pregleda komentara

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
hr: <a href="@login">Prijavite se</a> ili <a href="@register">registrirajte</a> kako bi dodali komentare

en: Comment: deleted %subject.
hr: Komentar: %subject je obrisan.

en: Access type
hr: Tip pristupa

en: Add feed
hr: Dodaj feed

en: File system
hr: Sustav datoteka

en: @name's blog
hr: Blog korisnika @name

en: You need to provide a valid e-mail address to contact other users. Please update your <a href="@url">user information</a> and try again.
hr: Vi morate omogućiti ispravnu e-mail adresu kako bi ste kontaktirali druge korisnike. Molimo osvježite vaše <a href="@url">korisničke informacije</a> i pokušajte ponovo.

en: You cannot contact more than %number users per hour. Please try again later.
hr: Ne možete kontaktirati više od %number korisnika po satu. Molim pokušajte ponovo kasnije.

en: Enter your @s username.
hr: Unesite svoje @s korisničko ime.

en: Your virtual face or picture. Maximum dimensions are %dimensions and the maximum size is %size kB.
hr: Vaš avatar ili slika. Maksimalne dimenzije su %dimensions a maksimalna veličina je %size kB.

en: All languages
hr: Svi jezici

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. If unsure, specify nothing.
hr: Ova strana se prikazuje kada se nijedan drugi sadržaj ne poklapa sa zahtjevanim dokumentom. Ukoliko niste sigurni, ostavite prazno.

en: %message in %file on line %line.
hr: %message u %file u redu %line.

en: Picture image path
hr: Putanja do slike

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
hr: Jedan ili više problema su otkriveni na vašoj Drupal instalaciji. Za dodatne informacije provjerite <a href="@status">izvješće statusa</a>.

en: No help is available for module %module.
hr: Za modul %modul nema dostupne pomoći.

en: @module administration pages
hr: Stranica postavki modula @module

en: By module
hr: Po modulima

en: Manage your site's content.
hr: Upravljajte sadržajem vaše stranice.

en: Control how your site looks and feels.
hr: Postavite izgled i ponašanje vašeg sitea.

en: Adjust basic site configuration options.
hr: Prilagodi osnovne konfiguracijske opcije stranice.

en: Manage your site's users, groups and access to site features.
hr: Upravljajte korisnicima, grupama i pristupom sadržaju i opcijama stranice.

en: Localization
hr: Lokalizacija

en: Add language
hr: Dodaj jezik

en: Edit string
hr: Uredi strunu

en: Delete string
hr: Ukloni strunu

en: Interface language settings
hr: Jezične postavke sučelja

en: Are you sure you want to delete the language %name?
hr: Želite li zbilja ukloniti jezik %name?

en: The language %locale has been removed.
hr: Jezik %locale je uklonjen.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
hr: Želite li zbilja ukloniti strunu "%source"?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
hr: Uklanjanje strune će ukloniti sve prijevode ove strune na svim jezicima. Nepovratna radnja.

en: locale
hr: lokalizacija

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
hr: Odabrani alat za uređivanje slika %toolkit ne može ispravno izvršiti %function.

en: @username's blog
hr: @username-ov blog

en: Currently using !item !version
hr: Trenutno koristi !item !version.

en: Hindi
hr: Hindu

en: You have tried to use a one-time login for an account which has been blocked.
hr: Pokušali ste koristiti jednokratni link za prijavu na sustav za račun koji je blokiran.

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
hr: Korisnik %name je iskoristio jednokratnu poveznicu prijave u %timestamp.

en: Failed to modify %settings, please verify the file permissions.
hr: Neuspješna promjena %settings, provjerite dopuštenja

en: Failed to open %settings, please verify the file permissions.
hr: Neuspješan pokušaj otvaranja %settings, provjerite dopuštenja.

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to login. Please change your password.
hr: Upravo ste iskoristili vaš link za jednokratno prijavljivanje. Više ga nije potrebno koristiti. Molimo vas promijenite trenutnu lozinku.

en: !username has applied for an account.
    
    !edit_uri
hr: !username se prijavio za otvaranje korisničkog računa.
    
    !edit_uri

en: Username or e-mail address
hr: Korisničko ime ili adresa e-pošte

en: You do not have permission to publish this type of post. Please save it as a draft instead.
hr: Nemate dozvolu za objavljivanje sadržaja ovog tipa. Molimo umjesto toga sačuvajte nacrt.

en: You do not have permission to save this post as a draft. Please publish it instead.
hr: Nemate dozvolu za spremanje ovog posta kao nacrta. Molimo vas da ga umjesto toga objavite.

en: Invalid categories submitted.
hr: Poslana je neispravna kategorija.

en: A category from the @vocabulary_name vocabulary is required.
hr: Kategorija @vocabulary_name za rječnik je neophodna.

en: You may only choose one category from the @vocabulary_name vocabulary.
hr: Možete izabrati samo jednu kategoriju za @vocabulary_name rječnik.

en: Error saving categories. This feature is not available.
hr: Pogreška pri spremanju kategorija. Ova značajka nije dostupna.

en: @type: added %title using blog API.
hr: @type: dodana %title pomoću blog API.

en: Allows users to post content using applications that support XML-RPC blog APIs.
hr: Omogućava korisnicima slanje sadržaja uporabom aplikacija koje podržavaju XML-RPC API za blogove.

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
hr: <em>i</em> gdje <strong>%property</strong> je <strong>%value</strong>

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
hr: <em>i</em> gdje <strong>%property</strong> je <strong>%value</strong>

en: User autocomplete
hr: Samodovršetak korisnika

en: 0 sec
hr: 0 sekundi

en: form
hr: obrazac

en: Basic options
hr: Osnovne opcije

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
hr: Kako biste promijenili trenutnu loziniku, unesite novu lozinku u oba polja.

en: You have already used this one-time login link. It is not necessary to use this link to login anymore. You are already logged in.
hr: Već ste iskoristili ovaj privremeni link za jednokratnu prijavu. Nije ga potrebno koristiti više puta. Već ste prijavljeni.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
hr: Pokušali ste koristiti jednokratnu poveznicu prijave kojoj je istekao rok trajanja. Molimo, zatražite novu pomoću donjeg obrasca.

en: This login can be used only once.
hr: Podaci za prijavu mogu biti korišteni samo jednom.

en: You have tried to use a one-time login link which has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
hr: Pokušali ste uporabiti jednokratni link za prijavljivanje koji je već iskorištn ili je nevažeći. Molimo vas da zatražite novi preko dolje navedenog obrasca.

en: The translation import of %filename failed.
hr: Uvoz prijevoda %filename nije uspio.

en: Abbreviation
hr: Skraćenica

en: Inserted
hr: Umetnuto

en: Provide a password for the new account in both fields.
hr: Upišite lozinku za novi račun u oba polja.

en: For more information, please refer to the <a href="@help">help section</a>, or the <a href="@handbook">online Drupal handbooks</a>. You may also post at the <a href="@forum">Drupal forum</a>, or view the wide range of <a href="@support">other support options</a> available.
hr: Za više informacija, posjetite <a href="@help">odjel pomoći</a>, ili <a href="@handbook">Drupal priručnik</a>. Možete posjetiti i <a href="@forum">Drupal forum</a>, ili provjeriti širok raspon dostupnih <a href="@support">opcija pomoći</a>.

en: Account details for !username at !site
hr: Detalji o korisničkom računu za !username na !site

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
hr: !username,
    
    Zahvaljujemo što ste se registrirali na stranicu !site. Možete se odmah prijaviti na !login_uri koristeći slijedeće korisničko ime i lozinku:
    
    korisničko ime: !username
    lozinka: !password
    
    Također, možete se prijaviti tako što kliknete na sljedeću poveznicu ili ga iskopirate i zalijepite u vaš preglednik:
    
    !login_url
    
    Ova prijava je jednokratna, može se iskoristiti samo jednom. 
    
    Nakon prijave bit ćete preusmjereni na !edit_uri gdje možete promijeniti vašu lozinku.
    
    --Tim stranice !site

en: User e-mail settings
hr: Postavke korisničkog e-maila

en: Poll
hr: Anketa

en: Preview post
hr: Pregled unosa

en: Must users preview posts before submitting?
hr: Moraju li korisnici pregledati unos prije slanja?

en: More information about formatting options
hr: Više informacija o postavkama formatiranja

en: Cron has been running for more than an hour and is most likely stuck.
hr: Cron radi već više od sat vremena i najvjerojatnije je zaglavljen.

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
hr: Pokušaj ponovnog pokretanja crona dok je isti pokrenut.

en: Cron run completed.
hr: Dovršen cron proces.

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
hr: Pojašnjenje dodataka ili nadogradnji koje bi drugim autorima ili korisnicima trebalo pomoći razumjeti administraciju sadržaja i vaše motive.

en: The minimum number of words for the body field to be considered valid for this content type. This can be useful to rule out submissions that do not meet the site's standards, such as short test posts.
hr: Najmanji broj riječi za ovaj tip sadržaja koji će biti prihvaćen prilikom unosa. Ova postavka može biti korisna za odbacivanje unosa koji ne odgovaraju standardima stranice, kao što je prekratak tekst.

en: Optionally specify an alternative URL by which this node can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
hr: Eventualno navedite alternativni URL preko kojeg je moguće pristupiti ovom nodu. Npr. unesite "o nama" za stranicu koja bi trebalo da sadrži podatke o vašem siteu. Koristite relativne putanje i ne dopisujte krajnju kosu crtu ('/'), inače vaš URL alias neće raditi.

en: Already added languages
hr: Već dodani jezici

en: Recent blog posts
hr: Posljednji blog unosi

en: Who's new
hr: Tko je novi

en: Are you sure you want to delete these users?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati ove korisnike?

en: The users have been deleted.
hr: Korisnici su izbrisani.

en: Language name
hr: Naziv jezika

en: allow
hr: dopusti

en: Edit category
hr: Uredi kategoriju

en: The content type %name has been updated.
hr: Vrsta sadržaja %name je osvježena.

en: The content type %name has been added.
hr: Vrsta sadržaja %name je dodana.

en: Catalan
hr: Katalonski

en: Contact form
hr: Kontakt obrazac

en: Rule type
hr: Tip pravila

en: Mask
hr: Maska

en: Are you sure you want to delete the @type rule for %rule?
hr: Jeste li sigurni kako želite obrisati @type pravilo za %rule?

en: The access rule has been deleted.
hr: Pristupno pravilo je obrisano.

en: Database configuration
hr: Postavke baze podataka

en: Your web server does not appear to support any common database types. Check with your hosting provider to see if they offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
hr: Vaš mrežni poslužitelj izgleda ne podržava uobičajene baze podataka. Provjerite kod vašeg davatelja hosting usluga imaju li neku od <a href="@drupal-databases">baza podataka koje Dupal podržava</a>.

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
hr: Za postavljanje vaše @drupal baze podataka, unesite sljedeće informacije.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
hr: Vrsta baze podataka u koju će biti pohranjeni vaši @drupal podaci.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
hr: Naziv baze podataka vašeg @drupal u koju će biti pohranjeni podaci. Ista mora postojati na poslužitelju, inače  @drupal neće moći biti instaliran.

en: The name of the %db_type database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
hr: Naziv %db_type baze u koju će @drupal pohranjivati podatke. Baza mora biti stvorena na poslužitelju prije @drupal instalacije.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %db_type server, however your PHP installation currently does not support this database type.
hr: U vašoj %settings_file datoteci postavili ste  @drupal koristiti %db_type poslužitelj, ali vaša PHP instalacija trenutno ne podržava tu vrstu.

en: Select an installation profile
hr: Odaberi instalacijski profil

en: (built-in)
hr: (ugrađeno)

en: No profiles available
hr: Nema raspoloživih profila

en: We were unable to find any installer profiles. Installer profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
hr: Nismo uspjeli pronaći nikakav instalacijski profil. Isti nam ukazuje na to koje module treba omogućiti i koju shemu instalirati u bazu. Profil je nužan kako bi nastavili proces instalacije.

en: Drupal already installed
hr: Drupal je već instaliran

en: @drupal installation complete
hr: @drupal instalacija završena

en: Congratulations, @drupal has been successfully installed.
hr: Čestitamo, @drupal je uspješno instaliran.

en: Please review the messages above before continuing on to <a href="@url">your new site</a>.
hr: Molimo pogledajte još jednom gornju poruku prije nego nastavite na <a href="@url"> vaše nove stranice</a>.

en: You may now visit <a href="@url">your new site</a>.
hr: Možete posjetiti <a href="@url">Vaš novi site</a>.

en: Site off-line
hr: Web sjedište je na održavanju

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
hr: Cron proces je prekoračio vremensko ograničenje i prekinut je.

en: 1 byte | @count bytes
hr[0]: @count bajt
hr[1]: @count bajta
hr[2]: @count bajtova

en: MySQL database
hr: MySQL baza podataka

en: Your MySQL Server is too old. Drupal requires at least MySQL %version.
hr: Vaš MySQL Server je previše star. Drupal zahtjeva najmanje MySQL verziju %version.

en: PostgreSQL database
hr: PostgreSQL baza podataka

en: Your PostgreSQL Server is too old. Drupal requires at least PostgreSQL %version.
hr: Vaš PostgreSQL server je previše star. Drupal zahtjeva najmanje PostgreSQL verziju %version.

en: Your PostgreSQL database is set up with the wrong character encoding (%encoding). It is possible it will not work as expected. It is advised to recreate it with UTF-8/Unicode encoding. More information can be found in the <a href="@url">PostgreSQL documentation</a>.
hr: Vaša PostgreSQL baza podataka oblikovana je pogrešnim kodiranjem znakova (%encoding). Postoji vjerojatnost da neće pravilno raditi. Preporučuje se njezina ponovna izrada pomoću UTF-8/Unicode kodiranja. Više informacija potražite na adresi: <a href="%url">PostgreSQL documentation</a>.

en: The directory %directory has been created.
hr: Direktorij %directory je stvoren.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
hr: Dozvole direktorija %directory su promijenjene kako bi bio dozvoljen upis u njega.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
hr: !name ne može biti duže od %max znakova a sadašnja duljina je %length znakova.

en: Illegal choice %choice in %name element.
hr: Nepravilan odabir %choice u elementu %name.

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
hr: Odredite kakvoću slike za JPEG manipulacije. Raspon je od 0 do 100. Veće vrijednosti znače bolju kakvoću ali i veću veličinu datoteke.

en: The %module module is required but was not found. Please move it into the <em>modules</em> subdirectory.
hr: Modul %module je nužan ali nije pronađen. Premjestite ga u <em>modules</em> poddirektorij.

en: PHP MySQL support not enabled.
hr: PHP MySQL podrška nije omogućena.

en: PHP MySQLi support not enabled.
hr: PHP MySQLi podrška nije omogućena.

en: PHP PostgreSQL support not enabled.
hr: PHP PostgreSQL podrška nije omogućena.

en: Custom language
hr: Prilagođeni jezik

en: Add custom language
hr: Dodaj prilagođeni jezik

en: Language name in English
hr: Naziv jezika na Engleskom

en: The language %language (%code) already exists.
hr: Jezik %language (%code) već postoji.

en: Invalid language code.
hr: Nevaljan kod jezika.

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
hr: Ostavite praznim za prikaz svih struna. Pretraga razlikuje velika i mala slova.

en: English (provided by Drupal)
hr: Engleski (ugrađeno s Drupal-om)

en: Search in
hr: Traži u

en: Only translated strings
hr: Samo prevedene strune

en: Only untranslated strings
hr: Samo neprevedene strune

en: Languages not yet added
hr: Jezici koji još nisu dodani

en: Import translation
hr: Uvezi prijevod

en: Import into
hr: Uvezi u

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added
hr: Prijevodi u uvezenoj datoteci zamjenjuju postojeće, novi se dodaju

en: Existing strings are kept, only new strings are added
hr: Postojeći nizovi su zadržani, samo novi su dodani

en: Export translation
hr: Izvezi prijevod

en: String not found.
hr: Struna nije pronađena.

en: The string has been saved.
hr: Struna je spremljena.

en: The string has been removed.
hr: Struna je uklonjena.

en: The language selected for import is not supported.
hr: Izabrani jezik za uvoz nije podržan.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
hr: Datoteci prijevoda %filename nedostaje zaglavlje ili je neispravno.

en: The translation file %filename contains an error: the plural formula could not be parsed.
hr: Datoteka prijevoda %filename ima grešku: formula množine se ne može analizirati.

en: Exported %locale translation file: %filename.
hr: Izvezena %locale datoteka s prijevodom: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
hr: Izvežen prijevod u datoteku: %filename.

en: Abkhazian
hr: Abhazijski

en: Avestan
hr: Avestanski

en: Afrikaans
hr: Afrički

en: Akan
hr: Akanski

en: Amharic
hr: Amharski

en: Assamese
hr: Asamijski

en: Avar
hr: Avarski

en: Aymara
hr: Ajmarski

en: Azerbaijani
hr: Azerbejdžanski

en: Bashkir
hr: Baškirski

en: Belarusian
hr: Bjeloruski

en: Bengali
hr: Bengalski

en: Tibetan
hr: Tibetanski

en: Bosnian
hr: Bošnjački

en: Chechen
hr: Čečenski

en: Chamorro
hr: Hamoro

en: Corsican
hr: Korzikanski

en: Cree
hr: Kritski

en: Old Slavonic
hr: Staroslavenski

en: Chuvash
hr: Čuvaški

en: Welsh
hr: Welški

en: Maldivian
hr: Maldivski

en: Bhutani
hr: Butanski

en: Ewe
hr: Eve

en: Estonian
hr: Estonski

en: Basque
hr: Baskijski

en: Persian
hr: Farsi

en: Faeroese
hr: Farski

en: Frisian
hr: Frizijski

en: Irish
hr: Irski

en: Scots Gaelic
hr: Škotski Galski

en: Galician
hr: Galicijski

en: Guarani
hr: Guaranski

en: Manx
hr: Manški

en: Hausa
hr: Hauški

en: Armenian
hr: Armenski

en: Herero
hr: Hererski

en: Inupiak
hr: Inupijaski

en: Icelandic
hr: Islandski

en: Inuktitut
hr: Inuktitutski

en: Javanese
hr: Javanski

en: Georgian
hr: Gruzijski

en: Kongo
hr: Kongoanski

en: Kikuyu
hr: Kikujski

en: Kwanyama
hr: Kvanjamaski

en: Kazakh
hr: Kozački

en: Greenlandic
hr: Grenlandski

en: Cambodian
hr: Kambodžanski

en: Kannada
hr: Kanareški

en: Kanuri
hr: Kanurski

en: Kashmiri
hr: Kašmirski

en: Kurdish
hr: Kurdski

en: Cornish
hr: Kornski

en: Kirghiz
hr: Kirgizijski

en: Latin
hr: Latinski

en: Luxembourgish
hr: Luksemburski

en: Luganda
hr: Lugandski

en: Lingala
hr: Lingalski

en: Laothian
hr: Laotijski

en: Latvian
hr: Latvijski

en: Malagasy
hr: Malagazijski

en: Marshallese
hr: Maršalski

en: Maori
hr: Maorski

en: Macedonian
hr: Makedonski

en: Malayalam
hr: Malajalamski

en: Mongolian
hr: Mongolski

en: Moldavian
hr: Moldavski

en: Marathi
hr: Maratski

en: Malay
hr: Malajski

en: Maltese
hr: Malteški

en: Burmese
hr: Burmski

en: North Ndebele
hr: Sjeverno-ndebelski

en: Nepali
hr: Nepalski

en: Ndonga
hr: Ndongski

en: Norwegian Bokmål
hr: Norveški Bokmål

en: Norwegian Nynorsk
hr: Norveški Nynorsk

en: South Ndebele
hr: Južno-Ndebelski

en: Chichewa
hr: Čičeva

en: Occitan
hr: Okitanski

en: Oromo
hr: Oromski

en: Oriya
hr: Orijski

en: Ossetian
hr: Osetski

en: Punjabi
hr: Pandžabi

en: Pali
hr: Palijski

en: Pashto
hr: Paštunski

en: Portuguese, Portugal
hr: Portugalski, Portugal

en: Portuguese, Brazil
hr: Portugalski, Brazil

en: Quechua
hr: Kvečua

en: Rhaeto-Romance
hr: Raeto-romans

en: Kinyarwanda
hr: Kinjarvanda

en: Sardinian
hr: Sardinijanski

en: Sindhi
hr: Sindi

en: Northern Sami
hr: Sjeverno-Samijski

en: Serbo-Croatian
hr: Hrvatsko-Srpski

en: Slovenian
hr: Slovenski

en: Samoan
hr: Samoanski

en: Shona
hr: Šona

en: Albanian
hr: Albanski

en: Serbian
hr: Srpski

en: Siswati
hr: Sisvati

en: Sesotho
hr: Sesoto

en: Sudanese
hr: Sudnski

en: Swahili
hr: Svahili

en: Tamil
hr: Tamilski

en: Tajik
hr: Tadžikistanski

en: Thai
hr: Tajlandski

en: Tigrinya
hr: Tigrinjanski

en: Turkmen
hr: Turkmenistanski

en: Tagalog
hr: Tagaloški

en: Setswana
hr: Secvanski

en: Tatar
hr: Tatarski

en: Twi
hr: Tvi

en: Tahitian
hr: Tahićanski

en: Ukrainian
hr: Ukrajinski

en: Uzbek
hr: Uzbečki

en: Vietnamese
hr: Vijetnamski

en: Wolof
hr: Volofski

en: Xhosa
hr: Ksoza

en: Yiddish
hr: Jidiš

en: Yoruba
hr: Joruba

en: Zhuang
hr: Žuang

en: Chinese, Simplified
hr: Kineski, Jednostavni

en: Chinese, Traditional
hr: Kineski, Tradicionalni

en: Operating in off-line mode.
hr: Rad u off-line režimu.

en: sort icon
hr: ikona rasporeda

en: sort ascending
hr: posloži uzlazno

en: sort descending
hr: posloži silazno

en: The following errors must be resolved before you can continue the installation process
hr: Sljedeće pogreške moraju biti popravljene prije nego što možete nastaviti instalaciju

en: The following error must be resolved before you can continue the installation process
hr: Sljedeća pogreška mora biti popravljena prije nego što možete nastaviti instalaciju

en: The following installation warnings should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
hr: Sljedeća upozorenja instalacije trebaju biti pažljivo pregledana, u večini slučajeva mogu biti sigurno zanemarena

en: The following installation warning should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
hr: Sljedeće upozorenje instalacije treba pažljivo pregledati, u večini slučajeva može biti sigurno zanemarena

en: The PCRE library in your PHP installation is outdated. This will cause problems when handling Unicode text. If you are running PHP 4.3.3 or higher, make sure you are using the PCRE library supplied by PHP. Please refer to the <a href="@url">PHP PCRE documentation</a> for more information.
hr: PCRE biblioteka u Vašoj PHP instalaciji je zastarjela. Ovo će stvoriti probleme prilikom upravljanja Unicode tekstovima. Ako imate PHP 4.3.3 ili noviju verziju, pobrinite se da koristite PCRE biblioteku koja se isporučuje sa  PHP-om. Molim, pogledajte <a href="@url">PHP PCRE documentation</a> za detaljnije informacije.

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
hr: Operacije nad Unicode strunama su emulirane na najboljem mogućemnačelu. Instalirajte <a href="@url">PHP mbstring nastavak</a> za unaprijeđenu podršku za Unicode znakove.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
hr: Preklapanje funkcija višebajtnih struna u PHP-u je uključena. Morati ćete ju isključiti. Provjerite postavke za <em>mbstring.func_overload</em> u datoteci php.ini. Pogledajte <a href="@url">dokumentaciju za PHP mbstring</a> ukoliko želite više informacija.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
hr: Pretvorba višebajtnih struna kôdnog rasporeda u PHP-u je uključena. Morati ćete ju isključiti. Provjerite postavke za <em>mbstring.encoding_translation</em> u datoteci php.ini. Ukoliko želite više informacija pogledajte <a href="@url">dokumentaciju za PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
hr: Pretvorba višebajtnih ulaznih struna u PHP-u je uključena. Morati ćete ju isključiti. Provjerite postavke za <em>mbstring.http_input</em> u datoteci php.ini. Ukoliko želite više informacija pogledajte <a href="@url">dokumentaciju za PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
hr: Pretvorba višebajtnih ulaznih struna u PHP-u je uključena. Morati ćete ju isključiti. Provjerite postavke za <em>mbstring.http_output</em> u datoteci php.ini. Ukoliko želite više informacija pogledajte <a href="@url">dokumentaciju za PHP mbstring</a>.

en: Standard PHP
hr: Standardni PHP

en: PHP Mbstring Extension
hr: PHP Mbstring nastavak

en: Unicode library
hr: Unicode knjižnica

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
hr: Nije moguća pretvorba XML enkôdinga %s u UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
hr: Nepodržani enkôding %s. Instalirajte iconv, GNU recode ili mbstring za PHP.

en: Parse error. Not well formed
hr: Pogreška prilikom raščlanjivanja. Nije dobro formulirano

en: Parse error. Request not well formed.
hr: Pogreška pri analizi. Zahtjev nije dobro formuliran.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
hr: Pogreška poslužitelja. Neispravan XML-RPC. Zahtjev mora biti oblika methodCall.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
hr: Pogreška poslužitelja. Metoda zahtjeva @methodname nije navedena.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
hr: Pogreška poslužitelja.  Pogrešan broj parametara metoda.

en: Server error. Invalid method parameters.
hr: Pogreška poslužitelja. Nevaljani parametri metode.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
hr: Pogreška poslužitelja. Zahtijevana funkcija %method ne postoji.

en: Invalid syntax for system.multicall.
hr: Neispravna sintaksa vrijednosti system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
hr: Zabranjeni su povratni pozivi za system.multicall.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
hr: Pogreška poslužitelja.  Nije naveden potpis metode %methodname.

en: Categorize news items
hr: Kategorizirajte stavke novosti

en: A feed named %feed already exists. Please enter a unique title.
hr: Feed s nazivom %feed već postoji. Molimo unesite jedinstveni naslov.

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
hr: Želite li zbilja ukloniti sve stavke iz kanala %feed?

en: Category selection type
hr: Tip odabira kategorije

en: checkboxes
hr: kućice odabira

en: multiple selector
hr: višestruki odabir

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
hr: Podesite koji će sadržaj vaša lokacija prikupljati s drugih lokacija, koliko često će ih provjeravati, i kako će isti biti kategoriziran.

en: Update items
hr: Osvježi stavke

en: Edit feed
hr: Uredi feed

en: Post new blog entry.
hr: Objavi novi blog unos.

en: You are not allowed to post a new blog entry.
hr: Nemate prava objaviti novi blog unos.

en: Blog entry
hr: Blog unos

en: View recent blog entries
hr: Pregledaj posljednje blog unose

en: Read the latest blog entries.
hr: Pregledaj posljednje blog unose.

en: Enables keeping easily and regularly updated user web pages or blogs.
hr: Omogućava jednostavno i redovito osvježavanje korisničkih stranica i blogova.

en: Save book pages
hr: Spremi stranice knjige

en: Updated book %title.
hr: Knjiga %title je osvježena.

en: Update book outline
hr: Osvježi korice knjige.

en: Remove from book outline
hr: Ukloni iz korica knjige

en: The book outline has been updated.
hr: Korice knjige osvježene.

en: The post has been removed from the book.
hr: Unos je uklonjen iz knjige.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
hr: Prikaži inačicu za ispis ove knjige i svih njegovih podstranica.

en: Users can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
hr: Korisnici mogu odabrati link <em>prilagođeno za ispis</em> koji se vidi na dnu stranice knjige kako bi dobili oblik prilagođen za ispis stranice i svih njenih podređenih stranica.

en: create new books
hr: kreiraj nove knjige

en: Book page
hr: Stranica knjige

en: The color picker only works if the <a href="@url">download method</a> is set to public.
hr: Birač boje radi samo ako je <a href="@url">metod preuzimanja datoteka</a> javan.

en: Base color
hr: Temeljna boja

en: Header top
hr: Vrh zaglavlje

en: Header bottom
hr: Dno zaglavlje

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
hr: PHP nema dovoljno memorije na raspolaganju kako bi promijenio shemu boja ove teme. Potrebno vam je barem dodatnih %size. Dodatne podatke potražite u <a href="%url">PHP dokumentaciji</a>.

en: The GD library for PHP is enabled, but was compiled without PNG support. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
hr: GD biblioteka za PHP je uključena, ali je izrađena bez podrške za PNG. Za više informacija provjerite <a href="@url">PHP dokumentaciju za slike</a>.

en: Allows the user to change the color scheme of certain themes.
hr: Dopušta korisnicima mijenjati shemu boja pojedinih tema.

en: Delete the selected comments
hr: Ukloni odabrane komentare

en: Allows users to comment on and discuss published content.
hr: Dopušta korisnicima komentiranje i rasprave o objavljenom sadržaju.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
hr: Npr: 'tehnička podrška' ili 'informacije o proizvodima'.

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
hr: Kada prikazujete kategorije, one s manjom težinom biti će iznad onih s većom težinom. Kategorije koje su jednake težine biti će složene po abecednom redoslijedu.

en: Contact form: category %category deleted.
hr: Kontakt forma: kategorija %category je obrisana.

en: The contact module also adds a <a href="@menu-settings">menu item</a> (disabled by default) to the navigation block.
hr: Kontakt modul također dodaje <a href="@menu-settings">izborničku stavku</a> (standardno onemogućeno) navigacijskom bloku.

en: Personal contact form
hr: Osobni kontakt obrazac

en: Allow other users to contact you by e-mail via <a href="@url">your personal contact form</a>. Note that while your e-mail address is not made public to other members of the community, privileged users such as site administrators are able to contact you even if you choose not to enable this feature.
hr: Dozvoli ostalim korisnicima da te kontaktiraju putem e-maila <a href="@url">preko vaše osobne kontakt forme</a>. Napomena: Iako vaša e-mail adresa nije javna za ostale članove zajednice, privilegirani korisnici kao što su site administratori, bez obzira na ovu mogućnost, mogu vas kontaktirati na vašu e-mail adresu.

en: access site-wide contact form
hr: pristup općem kontakt obrascu

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
hr: Stvori kontakt obrazac lokacije i postavi kategorije koje će obrazac koristiti.

en: Edit contact category
hr: Uredi kategoriju kontakta

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
hr: Omogućava korištenje osobnih i kontakt obrazaca na razini lokacije.

en: Recent log entries
hr: Nedavni unosi u dnevniku

en: View events that have recently been logged.
hr: Pregledaj posljednje unose u zapisnik.

en: Top 'page not found' errors
hr: Najčešće pogreške vrste 'stranica nije pronađena'

en: View 'page not found' errors (404s).
hr: Pregledajte 'Stranica nije pronađena' pogreške - 404.

en: Top 'access denied' errors
hr: Najčešće pogreške vrste 'pristup odbijen'

en: View 'access denied' errors (403s).
hr: Pregledajte pogreške vrste 'pristup odbijen' (pogreška 403).

en: All roles may use default format
hr: Sve uloge mogu koristiti zadani format

en: No roles may use this format
hr: Niti jedna uloga ne može koristiti ovaj oblik

en: Set default format
hr: Postavi zadani obrazac

en: Default format updated.
hr: Podrazumijevani format je ažuriran.

en: Add input format
hr: Dodaj format unosa

en: All roles for the default format must be enabled and cannot be changed.
hr: Sve uloge za podrazumijevani format moraju biti uključene i ne mogu biti mijenjane.

en: Specify a unique name for this filter format.
hr: Unesite jedinstveno ime za ovaj filter.

en: Choose which roles may use this filter format. Note that roles with the "administer filters" permission can always use all the filter formats.
hr: Izaberite uloge koje mogu da koriste ovaj format filtera. Imajte u vidu da uloge sa dozvolama za "administriranje filtera" uvijek mogu da koriste sve formate filtera.

en: Choose the filters that will be used in this filter format.
hr: Izaberite filtere koji će biti korišteni u ovom filteru formata.

en: No guidelines available.
hr: Nema smjernica na raspolaganju.

en: These are the guidelines that users will see for posting in this input format. They are automatically generated from the filter settings.
hr: Ovo su upute koje će korisnici vidjeti prilikom slanja sadržaja koji koristi ovaj ulazni format. Automatski se generiraju na osnovu postavki filtera.

en: Filter format names need to be unique. A format named %name already exists.
hr: Imena filter formata trebaju biti jedinstvena. Format imena %name već postoji.

en: Added input format %format.
hr: Ulazini format %format je dodan.

en: The input format settings have been updated.
hr: Postavke ulaznog formata su ažurirane.

en: Are you sure you want to delete the input format %format?
hr: Da li ste sigurni da želite obrisati ulazni format %format?

en: If you have any content left in this input format, it will be switched to the default input format. This action cannot be undone.
hr: Ako ostavite bilo koji sadržaj u ovom ulznom formatu, biće prebačen na podrazumijevani ulazni format. Ova radnja ne može biti vraćena u prvobitno stanje.

en: The default format cannot be deleted.
hr: Osnovni format se ne može obrisati.

en: Deleted input format %format.
hr: Obrisan ulazni format %format.

en: No settings are available.
hr: Nema dostupnih postavki.

en: The filter ordering has been saved.
hr: Redoslijed filtera je spremljen.

en: If you cannot find the settings for a certain filter, make sure you have enabled it on the <a href="@url">view tab</a> first.
hr: Ukoliko me možete naći postavke za određeni filtar, prvo provjerite jeste li ga omogućili na <a href="@url">pregledu oznaka</a>

en: Allowed HTML tags: @tags
hr: Dopuštene HTML oznake: @tags

en: 
    <p>This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.</p>
    <p>For more information see W3C's <a href="http://www.w3.org/TR/html/">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.</p>
hr: 
    <p>Ovaj site dozvoljava sadržaj napisan u HTML-u. Iako učenje cijelog HTML-a može biti zastrašujuće, lako je naučiti par osnovnih "oznaka". Tablica ispod prikazuje primjere za svaku oznaku na ovom siteu koja je omogućena.</p>
    <p>Ukoliko želite saznati nešto više, pogledajte <a href="http://www.w3.org/TR/html/">HTML specifikacije</a>organizacije W3C ili potražite neki drugi site koji opisuje HTML.</p>

en: Anchors are used to make links to other pages.
hr: Sidra se koriste za pravljenje poveznica ka drugim stranicama.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
hr: Oznake za prijelom redova su zadane, zato koristite ovu ozaku samo ukoliko želite dodatno napraviti prijelom reda. Uporaba ove oznake je nešto drugačija od ostalih, pošto ju nije potrebno zatvoriti. Koristite dodatnu prazninu i kosu crtu  " /"  unutar oznake kako bi ste održali sukladnost s XHTML 1.0

en: Text with <br />line break
hr: Tekst s <br /> prijelomom reda

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
hr: Kako se oznake za paragrafe dodaju automatski, koristite ovu oznaku samo ukoliko želite dodatne paragrafe.

en: Paragraph one.
hr: Paragraf jedan.

en: Paragraph two.
hr: Paragraf dva.

en: Strong
hr: Jako

en: Emphasized
hr: Istaknuto

en: Cited
hr: Citirano

en: Coded text used to show programming source code
hr: Kôdirani tekst za prikazivanje programskog izvornog kôda

en: Coded
hr: Kôdirano

en: Bolded
hr: Podebljano

en: Italicized
hr: Ukošeno

en: Superscripted
hr: Nadpis

en: <sup>Super</sup>scripted
hr: <sup>Nad</sup>pis

en: Subscripted
hr: Podpis

en: <sub>Sub</sub>scripted
hr: <sub>Pod</sub>pis

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
hr: <abbr title="Skraćenica">Skr.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
hr: <acronym title="Hrvatske željeznice">HŽ</acronym>

en: Block quoted
hr: Citiranje u bloku

en: Quoted inline
hr: Citiranje u redu

en: Table header
hr: Zaglavlje tablice

en: Table cell
hr: Ćelija tablice

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
hr: Popis s rednim brojevima - koristite &lt;li&gt; za svaku novu stavku

en: First item
hr: Prva stavka

en: Second item
hr: Druga stavka

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
hr: Obična lista - koristite &lt;li&gt; za svaki novi unos u popisu

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
hr: Liste definicija su slične ostalim listama u HTML-u. &lt;dl&gt; započinje novu listu, &lt;dt&gt; započinje novi pojam i &lt;dd&gt; započinje samu definiciju.

en: First term
hr: Prvi pojam

en: First definition
hr: Prva definicija

en: Second term
hr: Drugi pojam

en: Second definition
hr: Druga definicija

en: Subtitle three
hr: Podnaslov tri

en: Subtitle four
hr: Podnaslov četiri

en: Subtitle five
hr: Podnaslov pet

en: Subtitle six
hr: Podnaslov šest

en: Tag Description
hr: Opis oznake

en: You Type
hr: Tipkate

en: You Get
hr: Dobijete

en: No help provided for tag %tag.
hr: Ne postoji pomoć za oznaku %tag.

en: 
    <p>Most unusual characters can be directly entered without any problems.</p>
    <p>If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">entities</a> page. Some of the available characters include:</p>
hr: 
    <p>Većinu neobičnih znakova možete izravno unijeti bez ikakvih problema.</p>
    <p>Ukoliko naiđete na problem, pokušajte koristiti posebne HTML kodove. Jedan od uobičajenih primjera je &amp;amp; za znak ampersand  &amp;. Ukoliko vam treba potpuni popis, pogledajte stranicu sa HTML <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">entitetima</a>. Neki od takvih znakova su:</p>

en: Quotation mark
hr: Znak navoda

en: Character Description
hr: Opis znaka

en: No HTML tags allowed
hr: HTML znakovi nisu dozvoljeni

en: Lines and paragraphs break automatically.
hr: Redovi i paragrafi se prelamaju automatski

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple blank lines.
hr: Redovi i paragrafi prepoznaju se automatski. Oznake &lt;br /&gt; za prijelom reda, &lt;p&gt; za novi paragraf i &lt;/p&gt; za kraj paragrafa dodaju se automatski. Ukoliko paragrafi ne budu prepoznati, probajte ubaciti par paznih redova.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
hr: Mrežne i adrese e-pošte se pretvaraju u poveznice.

en: Converts line breaks into HTML (i.e. &lt;br&gt; and &lt;p&gt; tags).
hr: Pretvara prekide redova u HTML (npr. &lt;br&gt; i &lt;p&gt; tags).

en: Turns web and e-mail addresses into clickable links.
hr: Web i e-mail adrese pretvaraju se u linkove automatski.

en: How to deal with HTML tags in user-contributed content. If set to "Strip disallowed tags", dangerous tags are removed (see below). If set to "Escape tags", all HTML is escaped and presented as it was typed.
hr: Kako se odnositi prema HTML oznakama u sadržaju korisnika. Ukoliko je odabrano "ukloni nedozvoljene oznake", opasne oznake biti će uklonjene (pogledajte ispod). Ukoliko je odabrano "Prikaži oznake", cijeli HTML kod biti će prikazan onako kako je unešen.

en: If "Strip disallowed tags" is selected, optionally specify tags which should not be stripped. JavaScript event attributes are always stripped.
hr: Ukoliko je odabrano "ukloni nedozvoljene oznake", eventualno navedite oznake koje ne treba ukloniti. JavaScript događaji se uvijek uklanjaju.

en: Display HTML help
hr: Prikaži HTML pomoć

en: If enabled, Drupal will display some basic HTML help in the long filter tips.
hr: Ukoliko je uključeno, Drupal će prikazati osnovnu pomoć o HTML-u u savjetima o filterima.

en: Delete input format
hr: Izbriši ulazni format

en: Compose tips
hr: Upute unosa

en: Handles the filtering of content in preparation for display.
hr: Upravlja filtriranjem sadržaja tijekom pripreme za prikaz.

en: Forum topic
hr: Tema foruma

en: Enables threaded discussions about general topics.
hr: Omogućava strukturirane rasprave o općim temama.

en: Manages the display of online help.
hr: Upravlja prikazom mrežne pomoći.

en: The machine-readable name of this content type. This field cannot be modified for system-defined content types.
hr: Strojno čitljivo ime ove vrste sadržaja. Ovo se polje ne može mijenjati za sustavom određene vrste sadržaja.

en: A brief description of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page.
hr: Kratak opis ove vrste sadržaja. Isti će biti prikazan kao sastavni dio popisa unutar <em>dodaj sadržaj</em> stranice.

en: This content type does not have a title field.
hr: Ova vrsta sadržaja nema polje naziva.

en: To omit the body field for this content type, remove any text and leave this field blank.
hr: Ukoliko ne želite da zaglavlje za tijelo bude prikazano, ostavite ovo polje prazno.

en: This text will be displayed at the top of the submission form for this content type. It is useful for helping or instructing your users.
hr: Ovaj će tekst biti prikazan na vrhu obrasca za unos ove vrste sadržaja. Može biti korisno kao naputak uređivanja sadržaja korisnicima.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
hr: Korisnici s opcijom <em>administriraj node</em> će moći nadvladati ovu postavku.

en: The machine-readable name %type is already taken.
hr: Strojno čitljivo ime za %type je već u uporabi.

en: Invalid machine-readable name. Please enter a name other than %invalid.
hr: Neispravno strojno čitljivo ime. Molimo unesite ime drugačije od %invalid.

en: The human-readable name %name is already taken.
hr: Ljudima čitljiv naziv %name je već zauzeto.

en: The content type %name has been reset to its default values.
hr: Sadržaj tipa %name je resetiran na njegovu podrazumjevanu vrijednost.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
hr: Želite li zbilja ukloniti vrstu sadržaja %type?

en: Added content type %name.
hr: Dodana vrsta sadržaja %name.

en: If the site is experiencing problems with permissions to content, you may have to rebuild the permissions cache. Possible causes for permission problems are disabling modules or configuration changes to permissions. Rebuilding will remove all privileges to posts, and replace them with permissions based on the current modules and settings.
hr: Ukoliko stranica ima problema s dozvolama pristupa sadržaju, možda morate ponovo izgraditi priručnu memoriju s dozvolama. Mogući uzroci problema u vezi s dozvolama su isključivanje modula ili promjena konfiguracije dozvola. Ponovna izgradnja će ukloniti sve dozvole unosa, i zamijeniti ih dozvolama za module i opcije koje trenutno vrijede.

en: Rebuilding may take some time if there is a lot of content or complex permission settings. After rebuilding has completed posts will automatically use the new permissions.
hr: Ponovna izgradnja može da potraje ukoliko je sadržaj obiman ili ukoliko su postavljena prava pristupa složena. Poslije ponovne izgradnje svi sadržaji će automatski upotrebljavati nova pravila pistupa.

en: Node access status
hr: Status pristupa nodu

en: Number of posts on main page
hr: Broj članaka na naslovnici

en: The default maximum number of posts to display per page on overview pages such as the main page.
hr: Najveći zadani broj unosa po stranici koji se prikazuje na stranici pregleda, poput naslovnice.

en: Demote from front page
hr: Ukloni s naslovnice

en: Make sticky
hr: Učini ljepljivim

en: Remove stickiness
hr: Ukloni ljepljivost

en: Copy of the revision from %date.
hr: Kopija revizije od %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
hr: @type: vraćen %title revizija %revision.

en: Below is a list of all the content types on your site. All posts that exist on your site are instances of one of these content types.
hr: Ispod je naveden popis svih tipova sadržaja na vašem site-u. Svi unosi koji postoje na vašem siteu su instance jednog od ovih tipova sadržaja.

en: To create a new content type, enter the human-readable name, the machine-readable name, and all other relevant fields that are on this page. Once created, users of your site will be able to create posts that are instances of this content type.
hr: Kako bi stvorili novu vrstu sadržaja, unesite ljudima čitljivo ime, stroju čitljivo ime i popunite ostala releantna polja na ovoj stranici. Po stvaranju, korisnici vaše stranice će moći stvarati članke koji su proizvod ove vrste sadržaja.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
hr: Revizije vam omogućavaju praćenje razlika između više inačica sadržaja.

en: <h1 class="title">Welcome to your new Drupal website!</h1><p>Please follow these steps to set up and start using your website:</p>
hr: <h1 class="title">Dobrodošli na vašu novu Drupal stranicu!</h1><p>Pratite sljedeće korake kako bi postavili i započeli koristiti vaše stranice:</p>

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
hr: <strong>Podesite vašu lokaciju</strong> Nakon što se prijavite posjetite <a href="@admin">administracijski odjel</a>, gdje možete <a href="@config">podesiti i prilagoditi</a> vašu lokaciju.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
hr: <strong>Omogućite dodatnu učinkovitost</strong> Potom, odite na <a href="@modules">popis modula</a> i omogućite svojstva koja vam odgovaraju. Možete naći dodatne module unutar <a href="@download_modules">Drupal moduli - stranica za preuzimanje</a>.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href="@themes">themes section</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href="@download_themes">Drupal themes download section</a>.
hr: <strong>Prilagodite dizajn vaše lokacije.</strong> Kako bi ste promijenili "izgled i osjećaj" vaše lokacije, odite na <a href="@themes">odjeljak s predlošcima</a>. Možete izabrati jedan od uključenih predložaka ili instalirati dodatne predloške s <a href="@download_themes">Drupal odjeljka za preuzimanje predložaka</a>.

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you can <a href="@content">create content</a> for your website. This message will disappear once you have promoted a post to the front page.
hr: <strong>Počnite objavljivati!</strong> Konačno, možete <a href="@content">kreirati sadržaj</a> za vašu web stranicu. Ova će poruka nestati nakon što objavite prvi sadržaj na naslovnici.

en: administer content types
hr: administriraj vrste sadržaja

en: View, edit, and delete your site's content.
hr: Pregledajte, uredite i izbrišite sadržaj vašeg sitea.

en: Post settings
hr: Postavke unosa

en: Control posting behavior, such as teaser length, requiring previews before posting, and the number of posts on the front page.
hr: Kontrolirajte dodavanje članaka, kao što je dužina  uvoda, pregled prije objave i broj članaka na naslovnici.

en: Manage posts by content type, including default status, front page promotion, etc.
hr: Upravljajte unosima po vrsti sadržaja, uključujući zadani status, promoviranje na naslovnicu, itd.

en: Add content type
hr: Dodaje vrstu sadržaja

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
hr: Omogućuje dodavanje sadržaja i njegov prikaz na stranicama.

en: No URL aliases available.
hr: Nema niti jednog URL alijasa.

en: Update alias
hr: Ažuriraj alijas

en: Create new alias
hr: Kreiraj novi alijas

en: The alias has been saved.
hr: Nadimak je spremljen.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
hr: Želite li zbilja ukloniti nadimak putanje %title?

en: The path module allows you to specify aliases for Drupal URLs. Such aliases improve readability of URLs for your users and may help internet search engines to index your content more effectively. More than one alias may be created for a given page.
hr: Modul za putanje vam omogućava da navedete aliase za URL-ove Drupala. Aliasi omogućuju lakšu čitljivost URL-ova za korisnike, a mogu i olakšati pretraživačima interneta indeksiranje vašeg sadržaja. Za jednu stranu možete napraviti i više aliasa.

en: <p>Some examples of URL aliases are:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; login</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; store</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; store/products/whirlygigs</li>
    <li>node/3 =&gt; contact</li>
    </ul>
hr: <p>Nekoliko primjera URL alijasa:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; login</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; store</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; store/products/whirlygigs</li>
    <li>node/3 =&gt; contact</li>
    </ul>

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
hr: Unesite putanju za koju želite napraviti novi nadimak, kao i naziv novog nadimka.

en: The alias has been deleted.
hr: Alijas je obrisan.

en: The path is already in use.
hr: Putanja je zauzeta.

en: URL aliases
hr: URL nadimci

en: Change your site's URL paths by aliasing them.
hr: Izmjenite URL putanje vaše lokacije stvaranjem nadimaka za iste.

en: Edit alias
hr: Uredi nadimak

en: Delete alias
hr: Ukloni nadimak

en: Add alias
hr: Dodaj nadimak

en: Allows users to rename URLs.
hr: Dopušta korisnicima preimenovanje URL-ova.

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
hr: Možete koristiti PHP kôd. Ne zaboravite na &lt;?php ?&gt; oznake.

en: PHP evaluator
hr: PHP procjenjitelj

en: Failed to notify pingomatic.com (site).
hr: Neuspjelo informiranje pingomatic.com (sitea).

en: Alerts other sites when your site has been updated.
hr: Objavještava ostale siteove o izmjenama na vašoj web-lokaciji.

en: Most recent poll
hr: Najnovija anketa

en: Poll status
hr: Status ankete

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
hr: Kada je anketa zatvorena, gosti ne mogu više glasovati u njoj.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
hr: Poslije ovog vremenskog razdoblja, anketa će se automatski zatvoriti.

en: Votes for choice @n
hr: Glasovi za izbor @n

en: Negative values are not allowed.
hr: Negativne vrijednosti nisu dopuštene.

en: Polls
hr: Ankete

en: edit %title
hr: uredi %title

en: add new %type
hr: dodaj novi %type

en: The name of the field. The form name is not shown to the user but used internally in the HTML code and URLs.
    Unless you know what you are doing, it is highly recommended that you prefix the form name with <code>profile_</code> to avoid name clashes with other fields. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed. An example name is "profile_favorite_color" or perhaps just "profile_color".
hr: Naziv polja. Naziv obrasca se ne prikazuje korisniku već se koristi u okviru HTML kôda i URL-ova.
    Osim ukoliko znate šta radite, preporučuje se dodavanje prefiksa <code>profile_</code> nazivu obrasca, kako bi izbjegli moguće probleme s korištenjem istih naziva za ostala polja. Praznine i ostali posebni znaci, osim crtica (-) i donjih crtica (_), nisu dopušteni. Primjer: "profile_favorite_color" ili možda samo "profile_color".

en: A list of all options. Put each option on a separate line. Example options are "red", "blue", "green", etc.
hr: Popis svih mogućih izbora. Svaki izbor stavite u zasebni red. Primjeri izbora su "crvena", "plava", "zelena", i td.

en: Hidden profile field, only accessible by administrators, modules and themes.
hr: Skriveno polje profila, kome mogu pristupiti samo administratori, moduli i predlošci.

en: Private field, content only available to privileged users.
hr: Privatno polje, sadržaj dostupan samo korisnicima s odgovarajućim ovlastima.

en: Public field, content shown on profile page but not used on member list pages.
hr: Javno polje, sadržaj je prikazan na stranici s profilom ali se ne koristi u popisu članova.

en: Public field, content shown on profile page and on member list pages.
hr: Javno polje, sadržaj prikazan na stranici profila i na stranici popisa korisnika.

en: The weights define the order in which the form fields are shown. Lighter fields "float up" towards the top of the category.
hr: Težine određuju poredak u kome se prikazuju polja u obrascu. Lakša polja će "isplivati" k vrhu u okviru svoje kategorije.

en: Form will auto-complete while user is typing.
hr: Obrazac će koristiti samodopunu prilikom korisnikovog unošenja podataka.

en: The specified form name contains one or more illegal characters. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed.
hr: Upisani naziv obrasca sadrži jedan ili više nedopuštenih znakova. Razmaci ili bilo koji drugi posebni znak osim crtice (-) i donje-crtice (_) nisu dopušteni.

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
hr: Upisani naziv obrasca je rezerviran za Drupal.

en: The specified category name is reserved for use by Drupal.
hr: Upisani naziv kategorije je rezerviran za Drupal.

en: The specified title is already in use.
hr: Upisani naziv se već koristi.

en: The specified name is already in use.
hr: Upisano ime se već koristi.

en: A hidden field cannot be required.
hr: Skrivena polja ne mogu biti nužna.

en: A hidden field cannot be set to visible on the user registration form.
hr: Skrivena polja se ne mogu postaviti vidljivim u obrascu registracije.

en: The field has been created.
hr: Polje je stvoreno.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
hr: Želite li zbilja ukloniti polje %field?

en: This action cannot be undone. If users have entered values into this field in their profile, these entries will also be deleted. If you want to keep the user-entered data, instead of deleting the field you may wish to <a href="@edit-field">edit this field</a> and change it to a hidden profile field so that it may only be accessed by administrators.
hr: Nepovratna radnja. Ako su korisnici unijeli podatke u ovo polje u svom profilu, podaci će biti nepovratno izgubljeni. Ako želite zadržati unijete podatke, umjesto uklanjanja polja  <a href="@edit-field">uredite polje</a> i promijenite vidljivost polja tako da ono bude dostupno samo administatorima.

en: The field %field has been deleted.
hr: Polje %field je uklonjeno.

en: Profile field %field added under category %category.
hr: Polje profila %field je dodano pod kategorijom %category.

en: Profile field %field deleted.
hr: Polje profila %field je uklonjeno.

en: User list
hr: Popis korisnika

en: single-line textfield
hr: tekst u jednom redu

en: multi-line textfield
hr: tekst polje u više redova

en: checkbox
hr: kućica odabira

en: list selection
hr: popis odabira

en: freeform list
hr: slobodna lista

en: Author information
hr: Podaci o autoru

en: Link to full user profile
hr: Poveznica do punog korisničkog profila

en: Profile fields to display
hr: Polja profila za prikaz

en: Select which profile fields you wish to display in the block. Only fields designated as public in the <a href="@profile-admin">profile field configuration</a> are available.
hr: Odaberite polja profila koja želite prikazati u bloku. Dostupna su samo polja naznačena kao javna u <a href="@profile-admin">postavkama profila</a>.

en: View full user profile
hr: Pregledajte cijeli profil korisnika

en: About %name
hr: O %name

en: Put each item on a separate line or separate them by commas. No HTML allowed.
hr: Svaku stavku upišite u poseban red ili odvojite zarezom. HTML kôd nije dopušten.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
hr: Vrijednost unešena za %field nije valjan URL.

en: Create customizable fields for your users.
hr: Stvori prilagodljiva polja za vaše korisnike.

en: Profile category autocomplete
hr: Samodopuna kategorije profila

en: Edit field
hr: Uredi polje

en: Delete field
hr: Ukloni polje

en: Profile autocomplete
hr: Samodovršetak profila

en: Supports configurable user profiles.
hr: Potpora za korisničke profile koji se mogu uređivati.

en:  The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed. This action cannot be undone.
hr:  Indeks za pretragu neće biti obrisan već će biti sustavno ažuriran na osnovu novih postavki. Pretraga će i dalje raditi ali novi sadržaj neće biti indeksiran dok sav postojeći sadržaj ne bude reindeksiran. Ova akcija ne može biti opozvana.

en: The index will be rebuilt.
hr: Indeks će biti obnovljen.

en: Indexing status
hr: Status indeksiranja

en: Indexing throttle
hr: Regulator indeksiranja

en: Indexing settings
hr: Postavke indeksiranja

en: Minimum word length to index
hr: Najmanja dužina riječi za indeksiranje

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
hr: Broj potrebnih znakova koje riječ treba imati kako bi bila indeksirana. Manji broj znači bolje rezultate pretrage ali i veću bazu. Svaka pretraga mora sadržati barem jednu ključnu riječ koja je ove veličine (ili veća).

en: Simple CJK handling
hr: Jednostavno rukovanje CJK-om

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
hr: Želite li primijeniti jednostavni Kinesko/Japansko/Koreanski djelitelj zasnovan na sekvencama koje se preklapaju. Isključite ako umjesto njega želite koristiti vanjski preprocesor. Ovo nema utjecaja na druge jezike.

en: Search form
hr: Obrazac pretrage

en: search content
hr: traži sadržaj

en: use advanced search
hr: koristi naprednu pretragu

en: administer search
hr: administriraj tražilicu

en: Configure relevance settings for search and other indexing options
hr: Uredite postavke pretrage i druge opcija indeksiranja

en: Top search phrases
hr: Najpopularnije fraze pretraživanja

en: View most popular search phrases.
hr: Pregledaj najpopularnije fraze pretraživanja.

en: Enables site-wide keyword searching.
hr: Omogućava sveobuhvatnu pretragu ključnih riječi na lokaciji.

en: Total page generation time
hr: Ukupno vrijeme stvaranja stranice

en: %time ms
hr: %time milisekundi

en: Top pages in the past %interval
hr: Najposjećenije stranice u posljednih %interval

en: unban
hr: skinite zabranu (ban)

en: Top visitors in the past %interval
hr: Najbolji posjetitelji u posljednih %interval

en: Top referrers in the past %interval
hr: Najčešći dovoditelji u posljednjih %interval

en: Log each page access. Required for referrer statistics.
hr: Bilježi svaku posjetu stranici. Ovo je nužno za statistike dovoditelja.

en: Content viewing counter settings
hr: Postavke brojača pregleda sadržaja

en: Count content views
hr: Broj pregleda sadržaja

en: Increment a counter each time content is viewed.
hr: Povećanje brojača svaki put kada je sadržaj posjećen.

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site. See <a href="@statistics">site statistics</a> for the actual information.
hr: Postavke informacija statistike koje Drupal čuva o vašoj lokaciji. Pogledajte <a href="@statistics">statistike lokacije</a> za svježe informacije.

en: Popular content
hr: Popularni sadržaj

en: How many content items to display in "all time" list.
hr: Koliko se sadržaja prikazuje u popisu "sve vrijeme".

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
hr: Koliko stavki želite prikazati u popisu "skoro pogledani".

en: Today's:
hr: Današnji:

en: All time:
hr: Cijelo vrijeme:

en: Last viewed:
hr: Posljednje čitano:

en: View pages that have recently been visited.
hr: Pregledaj stranice koje su nedavno posjećene.

en: View pages that have been hit frequently.
hr: Pregledaj stranice koje su često posjećene.

en: Top visitors
hr: Najbolji posjetitelji

en: View visitors that hit many pages.
hr: Pregledaj posjetitelje koji su pregledali najviše stranica.

en: Top referrers
hr: Najbolji dovoditelji

en: View top referrers.
hr: Pregledaj najbolje dovoditelje na lokaciju

en: View access log.
hr: Vidi zapisnik pristupa.

en: Control details about what and how your site logs.
hr: Kontrolira detalje što i kako vaš site zapisuje u dnevnik.

en: Track page visits
hr: Prati posjete

en: Logs access statistics for your site.
hr: Bilježi statistike pristupa vašoj lokaciji.

en: Choose which theme the administration pages should display in. If you choose "System default" the administration pages will use the same theme as the rest of the site.
hr: Odaberite temu za administratorske stranice. Ukoliko odaberete "Podrazumijevano od strane sustava", adiministratorske stranice će koristiti istu temu kao i ostatak sitea.

en: Please note that the <a href="!admin_theme_page">administration theme</a> is still set to the %admin_theme theme; consequently, the theme on this page remains unchanged. All non-administrative sections of the site, however, will show the selected %selected_theme theme by default.
hr: Molim obratite pozornost da je <a href="%21admin_theme_page">stranica za administraciju tema</a> još uvijek postavljena na %admin_theme temu; stoga, tema na ovoj stranici ostaje nepromijenjena. Svi neadministratorski dijelovi sitea, međutim, prikazivati će odabranu  %selected_theme temu kao podrazumjevanu.

en: User pictures in posts
hr: Korisničke slike u unosima

en: User pictures in comments
hr: Korisničke slike u komentarima

en: Shortcut icon
hr: Ikona prečaca

en: Display post information on
hr: Prikaži podatke o unosu na

en: Enable or disable the <em>submitted by Username on date</em> text when displaying posts of the following type.
hr: Uključite ili isključite tekst <em>poslao korisnik "ime" dana "datum"</em> kada se prikazuju unosi sljedećeg tipa.

en: Logo image settings
hr: Postavke logotipa

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
hr: Ukoliko je uključeno, biće prikazan logo naveden ispod.

en: Use the default logo
hr: Koristi zadani logo

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
hr: Klikni ovdje ukoliko želiš koristiti logo koji je došao uz temu.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
hr: Putanja do datoteke koju želiš koristiti kao logo umjesto zadanog loga.

en: Upload logo image
hr: Otpremi logo

en: Shortcut icon settings
hr: Postavke ikone prečaca

en: Use the default shortcut icon.
hr: Koristi zadanu ikonicu.

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
hr: Označite ovdje ako želite koristi zadanu ikonicu.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
hr: Putanja do slike koju želite koristiti kao proizvoljnu ikonu.

en: Upload icon image
hr: Otpremi sliku ikone

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
hr: Ukoliko nemate izravan pristup poslužitelju, koristite ovo polje za otpremu ikone.

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
hr: Sljedeći moduli biti će potpuno deinstalirani s vaše mrežne lokacije te će <em>svi podaci iz ovih modula biti izgubljeni</em>!

en: Confirm uninstall
hr: Potvrdi deinstalaciju

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
hr: Želite li nastaviti s deinstalacijom navedenog?

en: No modules selected.
hr: Niti jedan modul nije odabran.

en: The selected modules have been uninstalled.
hr: Odabrani moduli su deinstalirani.

en: Default 403 (access denied) page
hr: Zadana 403 (pristup odbijen) stranica

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. If unsure, specify nothing.
hr: Ova strana se prikazuje kada je pristup nekom dokumentu zabranjen trenutnom korisniku. Ukoliko niste sigurni, ostavite prazno.

en: Default 404 (not found) page
hr: Zadana 404 (nije pronađeno) stranica

en: Write errors to the log
hr: Zapiši pogreške u dnevnik

en: Write errors to the log and to the screen
hr: Zapiši pogreške u dnevnik i ispiši ih na ekranu.

en: <strong class="ok">Currently, all enabled modules are compatible with the aggressive caching policy.</strong> Please note, if you use aggressive caching and enable new modules, you will need to check this page again to ensure compatibility.
hr: <strong class="ok">Svi trenutno uključeni moduli su kompatibilni sa agresivnom politikom keširanja.</strong> Imajte u vidu da je, ukoliko uključite nove module a ostanete u ovom režimu, potrebno da ponovo provjerite ovu stranu da biste bili sigurni u pravilno funkcioniranje sitea.

en: Page cache
hr: Priručna memorija stranice

en: Caching mode
hr: Režim keširanja

en: Aggressive (experts only, possible side effects)
hr: Agresivan (samo za iskusne, moguće posljedice)

en: Bandwidth optimizations
hr: Optimizacija prospusnog opsega

en: Public - files are available using HTTP directly.
hr: Javni - datoteke je moguće skinuti direktno preko HTTP-a.

en: Private - files are transferred by Drupal.
hr: Privatni - datoteke se prenose preko Drupala.

en: Select an image processing toolkit
hr: Izaberite alat za obradu slike

en: Titles plus teaser
hr: Naziv  s mamcem

en: The first day of the week for calendar views.
hr: Prvi dan u tjednu za pregled kalendara.

en: Short date format
hr: Skraćeni oblik datuma

en: The short format of date display.
hr: Kratki format prikaza datuma.

en: Medium date format
hr: Srednji format datuma

en: The medium sized date display.
hr: Format prikaza datuma srednje veličine.

en: Long date format
hr: Dugački format prikaza datuma

en: Longer date format used for detailed display.
hr: Duži format datuma koji se koristi za detaljan prikaz.

en: Command counters
hr: Brojač naredbi

en: The number of <code>SELECT</code>-statements.
hr: Broj <code>SELECT</code>-iskaza.

en: The number of <code>INSERT</code>-statements.
hr: Broj <code>INSERT</code>-iskaza.

en: The number of <code>UPDATE</code>-statements.
hr: Broj <code>UPDATE</code>-iskaza.

en: The number of <code>DELETE</code>-statements.
hr: Broj <code>DELETE</code>-iskaza.

en: The number of table locks.
hr: Broj zaključavanja tabele

en: The number of table unlocks.
hr: Broj otključavanja tabele

en: Query performance
hr: Performanse upita

en: The number of joins without an index; should be zero.
hr: Broj veza bez ključeva; trebalo bi da je nula.

en: The number of sorts done without using an index; should be zero.
hr: Broj sortiranja obavljenih bez korištenja indeksiranja; trebalo bi da bude nula.

en: The number of times a lock could be acquired immediately.
hr: Broj pokušaja kada je zaključavanje moglo momentalno da se izvrši.

en: The number of times the server had to wait for a lock.
hr: Broj pokušaja kada je server morao čekati na zaključavanje.

en: Query cache information
hr: Informacije o priručnoj memoriji upita

en: The number of queries in the query cache.
hr: Broj upita u kešu upita.

en: No modules are available to uninstall.
hr: Nijedan modul se ne može deinstalirati.

en: Welcome to the administration section. Here you may control how your site functions.
hr: Dobrodošli u administraciju. Ovdje možete kontrolirati vašu web lokaciju.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
hr: Ova stranica prikazuje sve dostupne administacijske zadaće za svaki modul.

en: These options control the display settings for the <code>%template</code> theme. When your site is displayed using this theme, these settings will be used. By clicking "Reset to defaults," you can choose to use the <a href="@global">global settings</a> for this theme.
hr: Ove opcije kontroliraju postavke prikaza <code>%template</code> tema. Kada vaš site prikazuje podatke pomoću ove teme, ove postavke će se koristiti. Klikom na "Vrati na početno stanje," možete odabrati korištenje  <a href="@global">općih postavki</a>za ovu temu.

en: These options control the default display settings for your entire site, across all themes. Unless they have been overridden by a specific theme, these settings will be used.
hr: Ove opcije upravljaju zadanim postavkama za čitavu vašu lokaciju i sve vaše predloške. Ove postavke će biti korištene na cijeloj lokaciji, osim ukoliko nisu prevladane od strane nekog predloška.

en: The uninstall process removes all data related to a module. To uninstall a module, you must first disable it. Not all modules support this feature.
hr: Postupak uklanjanja modula obuhvaća uklanjanje svih podataka vezanih za modul. Kako bi ste mogli ukloniti modul, najprije ga morate isključiti. Ovu osobinu nemaju svi moduli.

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the site.
hr: Odabir druge teme promijenit će izgled i dojam web-mjesta.

en: Select your current local time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
hr: Odaberite vaše trenutno lokalno vrijeme. Datumi i vremena unutar ovog web-mjesta bit će prikazani korištenjem ove vremenske zone.

en: select different theme
hr: odaberi drugu temu

en: Compact mode
hr: Kompaktni režim

en: By task
hr: Po zadatku

en: Settings for how your administrative pages should look.
hr: Postavke izgleda administrativne stranice.

en: Change which theme your site uses or allows users to set.
hr: Promijenite temu koji vaš site koristi ili odaberite teme koje vaši korisnici mogu izabrati.

en: Select the default theme.
hr: Izaberite zadanu temu.

en: Enable or disable add-on modules for your site.
hr: Omogući ili onemogući dodatne module na stranici.

en: Change basic site information, such as the site name, slogan, e-mail address, mission, front page and more.
hr: Izmjenite osnovne podatke o siteu, kao što je to ime sitea, slogan, e-adresa, misija, naslovna strana i td.

en: Control how Drupal deals with errors including 403/404 errors as well as PHP error reporting.
hr: Odredite na koji način će se Drupal ophoditi prema greškama, uključujući tu i greške 403/404, kao i prijavljivanje grešaka PHP-a.

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
hr: Odredite gdje će Drupal spremati otpremljene datoteke i na koji način se pristupa tim datotekama.

en: Image toolkit
hr: Alat za slike

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
hr: Odaberite koji alat za slike želite koristiti, ukoliko ste instalirali neki od dodatnih alata.

en: RSS publishing
hr: RSS objava

en: Configure the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
hr: Konfiguriraj broj unosa po feed-u i da li feed-ovi trebaju biti naslovi/teasers/cijeli tekst.

en: Date and time
hr: Datum i vrijeme

en: Settings for how Drupal displays date and time, as well as the system's default timezone.
hr: Postavite način na koji Drupal prikazuje datum i vrijeme, kao i podrazumjevanu vremensku zonu sitea.

en: Take the site off-line for maintenance or bring it back online.
hr: Postavi stranicu van mreže za vrijeme održavanja.

en: Enable or disable clean URLs for your site.
hr: Uključite ili isključite čiste URL-ove za vašu lokaciju.

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
hr: Pregledajte izvješće o stanju vaše lokacije i njegovom funkcioniranju, kao i o mogućim problemima koji su otkriveni.

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
hr: Vaša PHP instalacija je suviše stara. Drupal zahtjeva najmanje %version inačicu PHP-a.

en: <em>register_globals</em> is enabled. Drupal requires this configuration directive to be disabled. Your site may not be secure when <em>register_globals</em> is enabled. The PHP manual has instructions for <a href="http://php.net/configuration.changes">how to change configuration settings</a>.
hr: <em>register_globals</em> je omogućen. Drupal zahtjeva isključenje ove konfiguracijske direktive. Vaša lokacija možda ne bi bila sigurna kada je <em>register_globals</em> uključen.  PHP upute sadrže objašnjenje <a href="http://php.net/configuration.changes">kako promijeniti parametre konfiguracije</a>.

en: Enabled ('@value')
hr: Omogućeno ('@value')

en: Not protected
hr: Nije zaštićeno

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
hr: Datoteka %file ima dopuštenja upisa i predstavlja sigurnosni propust. Morate promijeniti dopuštenja na ovoj datoteci tako da se u nju ne može upisivati.

en: Cron maintenance tasks
hr: Cron zadaće održavanja

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
hr: Cron možete pokrenuti i <a href="@cron">ručno</a>.

en: The directory %directory is not writable.
hr: U direktorij %directory se ne može pisati.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
hr: Možda ćete morati postaviti ispravni direktorij na <a href="@admin-file-system">stranici postavki sustava datoteka</a> ili promijeniti dopuštenja na vašem trenutnom direktoriju tako da se u njega može upisivati.

en: Writable (<em>public</em> download method)
hr: Omogućeno zapisivanje (<em>javna</em> metoda za preuzimanje)

en: Writable (<em>private</em> download method)
hr: Omogućeno pisanje (<em>skrivena</em> metoda za preuzimanje)

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
hr: Neki moduli moraju instalirati zakrpe za shemu baze podataka. Morate odmah pokrenuti <a href="@update">skriptu nadogradnje baze podataka</a>.

en: Handles general site configuration for administrators.
hr: Upravlja općim postavkama lokacije za administratore.

en: Auto-throttle on anonymous users
hr: Auto-throttle anonimnih korisnika

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of anonymous users currently visiting your site exceeds the specified threshold. For example, to start the throttle when your site has 250 anonymous users online at once, enter '250' in this field. Leave this value blank or set to "0" if you do not wish to auto-throttle on anonymous users. You can inspect the current number of anonymous users using the "Who's online" block.
hr: Kontrolna preopterećenja throttle može biti automatski uključena kada broj anonimnih korisnika na site-u pređe određenu granicu. Npr. ako želite da se throttle aktivira kada se odjednom 250 anonimnih korisnika bude prisutno, u ovo polje unesite 250. Ostavite polje prazno ili utipkajte "0" ako ne želite auto-throttle za anonimne korisnike. Možete provjeriti trenutni broj anonimnih korisnika u bloku "Tko je online".

en: Auto-throttle on authenticated users
hr: Auto-throttle prijavljenih korisnika

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of authenticated users currently visiting your site exceeds the specified threshold. For example, to start the throttle when your site has 50 registered users online at once, enter '50' in this field. Leave this value blank or set to "0" if you do not wish to auto-throttle on authenticated users. You can inspect the current number of authenticated users using the "Who's online" block.
hr: Kontrolna preopterećenja throttle može biti automatski uključena kada broj prijavljenih korisnika na siteu pređe određenu granicu. Npr. ako hoćete aktivirati trottle kada se odjednom prijavi 50 korisnika u ovo polje utipkajte 50. Ostavite polje prazno ili utipkajte "0" ako ne želite auto-throttle za prijavljene korisnike. Možete provjeriti broj trenutno prijavljenih korisnika u bloku "Tko je online".

en: Auto-throttle probability limiter
hr: Auto-throttle limitator vjerojatnoće

en: The auto-throttle probability limiter is an efficiency mechanism to statistically reduce the overhead of the auto-throttle. The limiter is expressed as a percentage of page views, so for example if set to the default of 10% we only perform the extra database queries to update the throttle status 1 out of every 10 page views. The busier your site, the lower you should set the limiter value.
hr: Limitator vjerojatnoće auto-throttle je efikasni mehanizam kojim se statistički smanjuje prekoraćenje auto-throttle. Limitator je izražen kao procenat pregleda stranica, npr. ako je on početno postavljen na 10% jedino se vrše dodatni upiti na bazi podataka da se ažurira status throttle-a, jednom na svakih 10 pristupa stranici. Što vam je site posjećeniji, to ova vrijednost treba da je manja.

en: %value is not a valid auto-throttle setting. Please enter a positive numeric value.
hr: %value nije ispravno postavljena vrijednost auto throttle. Molim unesite pozitivnu vrijednost.

en: 1 user accessing site; throttle enabled. | @count users accessing site; throttle enabled.
hr[0]: @count korisnik pristupa siteu; throttle uključen.
hr[1]: @count korisnika pristupaju siteu; throttle uključen.
hr[2]: @count korisnika pristupa siteu; throttle uključen.

en: 1 guest accessing site; throttle enabled. | @count guests accessing site; throttle enabled.
hr[0]: 1 gost pristupa siteu; throttle uključen.
hr[1]: @count gosta pristupaju siteu; throttle uključen.
hr[2]: @count gostiju pristupa siteu; throttle uključen.

en: 1 guest accessing site; throttle disabled | @count guests accessing site; throttle disabled
hr[0]: 1 gost pristupa siteu; throttle isključen.
hr[1]: @count gosta pristupaju siteu; throttle isključen.
hr[2]: @count gostiju pristupa siteu; throttle isključen.

en: Control how your site cuts out content during heavy load.
hr: Kontrolira kako vaš site reže svoj sadržaj prilikom otežanog učitavanja blokova i stranica.

en: Handles the auto-throttling mechanism, to control site congestion.
hr: Upravlja mehanizmom auto-prigušenja u slučaju preopterećenja servera.

en: Users with the <a href="@permissions">upload files permission</a> can upload attachments. Users with the <a href="@permissions">view uploaded files permission</a> can view uploaded attachments. You can choose which post types can take attachments on the <a href="@types">content types settings</a> page.
hr: Korisnici sa <a href="@permissions">dozvolama za upload datoteka</a>mogu kačiti dodatke. Korisnici sa dozvolama <a href="@permissions">mogu vidjeti uploadirane priloge</a>. Možete birati koji tip poruka može da prima dodatke na stranici <a href="@types">postavke tipova sadržaja</a>.

en: File uploads
hr: Učitavanje datoteka

en: Control how files may be attached to content.
hr: Kontroliraj kako datoteke mogu biti priložene u sadržaj.

en: Allows users to upload and attach files to content.
hr: Omogućuje korisnicima upload datoteka i njihovo prilaganje na sadržaj.

en: User registration settings
hr: Postavke registracije korisnika

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
hr: Posjetitelji mogu otvarati korisničke račune ali je potrebno odobrenje administratora.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
hr: Zahtijevaj e-mail provjeru kada posjetitelj napravi račun

en: User registration guidelines
hr: Smjernice za registraciju

en: Picture support
hr: Podrška za slike

en: Subdirectory in the directory %dir where pictures will be stored.
hr: Poddirektorij u direktoriju %dir gde će slike biti smještene.

en: Picture maximum dimensions
hr: Najveće dimenzije slike

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
hr: Najveće dimenzije slike, u pikselima.

en: Picture maximum file size
hr: Najveća veličina slike

en: Maximum file size for pictures, in kB.
hr: Najveća veličina za slike, u kB.

en: Picture guidelines
hr: Smjernice za slike

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
hr: Ovaj tekst se prikazuje u obrascu za učitavanje slika kao osnovna smjernica. Pogodan je za pružanje pomoći ili savjeta vašim korisnicima.

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
hr: Naziv za ovu ulogu. Npr.  "moderator", "urednik", "webmaster".

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
hr: Uloga %name već postoji. Odaberite drugo ime.

en: The role has been renamed.
hr: Naziv uloge je promijenjen.

en: The role has been deleted.
hr: Uloga je uklonjena.

en: Matches any number of characters, even zero characters
hr: Odgovara bilo kojem broju znakova, čak i nula znakova

en: Matches exactly one character.
hr: Odgovara točno jednom znaku.

en: The access rule has been saved.
hr: Pristupno pravilo je spremljeno.

en: The access rule has been added.
hr: Pristupno pravilo je dodano.

en: No value entered. Please enter a test string and try again.
hr: Nije unešena vrijednost. Molimo da unesete testni string i pokušate ponovo.

en: Enter a username to check if it will be denied or allowed.
hr: Unesite korisničko ime za provjeru je li blokirano ili nije.

en: Enter an e-mail address to check if it will be denied or allowed.
hr: Unesite e-mail adresu za provjeru je li blokirana ili ne.

en: Enter a hostname or IP address to check if it will be denied or allowed.
hr: Unesi ime hosta ili IP adresu da se označi kao dozvoljena ili zabranjena.

en: Check hostname
hr: Provjeri hostname

en: The username %name is not allowed.
hr: Korisničko ime %name nije dozvoljeno.

en: The username %name is allowed.
hr: Korisničko ime %name je dozvoljeno.

en: The e-mail address %mail is not allowed.
hr: E-mail adresa %mail nije dozvoljena.

en: The e-mail address %mail is allowed.
hr: E-mail adresa %mail je dozvoljena.

en: The hostname %host is not allowed.
hr: Ime poslužitelja %host nije dopušteno.

en: The hostname %host is allowed.
hr: Ime poslužitelja %host je dopušteno.

en: There are currently no access rules.
hr: Nema pristupnih pravila.

en: E-mail new password
hr: Pošalji novu lozinku na adresu e-pošte

en: %name is not allowed to request a new password.
hr: Korisniku %name nije dopušteno tražiti novu lozinku.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
hr: Daljnje upute poslane su na adresu vaše e-pošte.

en: Are you sure you want to delete the account %name?
hr: Jeste li sigurni kako želite obrisati korisnički račun %name?

en: All submissions made by this user will be attributed to the anonymous account. This action cannot be undone.
hr: Svi sadržaji ovog korisnika će biti pripisani anonimnom korisničkom računu. Ovu radnju nije moguće poništiti.

en: %name has been deleted.
hr: %name je uklonjen.

en: You must enter a username.
hr: Morate unijeti korisničko ime.

en: The username cannot begin with a space.
hr: Korisničko ime ne može početi s razmakom.

en: The username cannot end with a space.
hr: Korisničko ime ne može završiti s razmakom.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
hr: Korisničko ime ne može sadržavati višestruke razmake zaredom.

en: The username contains an illegal character.
hr: Korisničko ime sadrži neprimjerene znakove.

en: The username is not a valid authentication ID.
hr: Korisničko ime nije ispravni autentifikacijski ID.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
hr: Korisničko ime %name je predugačko: mora imati %max znakova ili manje.

en: You must enter an e-mail address.
hr: Morate upisati adresu e-pošte.

en: Who's online
hr: Tko je umrežen

en: User list length
hr: Dužina popisa korisnika

en: Online users
hr: Prijavljeni korisnici

en: Enter the password that accompanies your username.
hr: Unesite lozinku koja se odnosi na vaše korisničko ime.

en: The name %name is registered using a reserved e-mail address and therefore could not be logged in.
hr: Korisničko ime %name je registrirano sa rezerviranom e-mail adresom i zato se ne možete prijaviti u sustav.

en: Delete picture
hr: Ukloni sliku

en: Check this box to delete your current picture.
hr: Označite ovu kućicu kako bi uklonili vašu sliku.

en: An administrator created an account for you at !site
hr: Administrator vam je otvorio račun na !site

en: !username,
    
    A site administrator at !site has created an account for you. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
hr: !username,
    
    Site administrator za !site je kreirao za vas korisnički račun. MOžete se odmah prijaviti na !login_uri koristeči slijedeće korisničko ime i lozinku:
    
    korisničko ime: !username
    lozinka: !password
    
    Također, možete se prijaviti tako ško kliknete na slijedeći link ili ga copy/paste u vaš web preglednik:
    
    !login_url
    
    Na ovaj način se možete prijaviti samo jednom.
    
    Poslije prijave bit ćete preusmjereni na !edit_uri gdje možete promijeniti vašu lozinku.
    
    
    Ugodno druženje s nama !site tim

en: Account details for !username at !site (pending admin approval)
hr: Detalji o korisničkom računu !username na siteu !site (čeka na odobrenje administratora)

en: Replacement login information for !username at !site
hr: Novi podaci za prijavljivanje korisnika !username na siteu !site

en: !username,
    
    A request to reset the password for your account has been made at !site.
    
    You may now log in to !uri_brief by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
hr: !username,
    
    Odgovor na zahtjev za novu lozinku za vaš korisnički račun na !site.
    
    Možete se odmah prijaviti na !uri_brief tako što kliknete na ovaj link !uri_brief ili ga copy/paste u vaš web preglednik:
    
    !login_url
    
    Ovim putem se možete prijaviti samo jednom. Link prestaje biti aktivan nakon jednog dana i poslije toga se nećete moći prijaviti pomoću njega. Ukoliko prestane biti aktivan morati ćete ponovo zatražiti novu lozinku.
    
    Poslije prijave bit ćete preusmjereni na !edit_uri gdje možete promijeniti vašu lozinku.
    
    Ugodno druženje s nama !site tim

en: Unblock the selected users
hr: Odblokiraj označene korisnike

en: Block the selected users
hr: Blokiraj označene korisnike

en: Delete the selected users
hr: Izbriši izabrane korisnike.

en: Drupal allows users to register, login, log out, maintain user profiles, etc. Users of the site may not use their own names to post content until they have signed up for a user account.
hr: Drupal omogućava korisnicima registraciju, prijavu, odjavu, uređivanje osobnog profila itd. Korisnici koji nemaju korisnički račun ne mogu objaviti sadržaj.

en: Set up username and e-mail address access rules for new <em>and</em> existing accounts (currently logged in accounts will not be logged out). If a username or e-mail address for an account matches any deny rule, but not an allow rule, then the account will not be allowed to be created or to log in. A host rule is effective for every page view, not just registrations.
hr: Postavite pristupna prava korisničkih računa i e-mail adresa za nove <em>i</em> postojeće račune (trenutno prijavljeni korisnici neće biti odjavljeni). Ukoliko se korisničko ime ili e-adresa nekog računa poklapa sa bilo kojim osporenim pravilom, ali ne i sa nekim pristupnim pravilom, onda neće biti dopušteno otvaranje novog računa ili njegovo prijavljivanje. Ovo pravilo je važeće za svaki prikaz stranice, ne samo za registraciju.

en: Permissions let you control what users can do on your site. Each user role (defined on the <a href="@role">user roles page</a>) has its own set of permissions. For example, you could give users classified as "Administrators" permission to "administer nodes" but deny this power to ordinary, "authenticated" users. You can use permissions to reveal new features to privileged users (those with subscriptions, for example). Permissions also allow trusted users to share the administrative burden of running a busy site.
hr: Dopuštenja vam omogućavaju kontrolu što koji korisnik može raditi na vašoj stranici. Svaka korisnička uloga (definirana na <a href="@role">stranici za korisničke uloge</a>) ima svoje skupine dopuštenja. Npr., korisnicima koji imaju ulogu "Administrator" možete dodijeliti dopuštenje  "administracije node-ova", ali ovo dopuštenje ne morate dati i "prijavljenim" korisnicima. Dopuštenja možete koristiti kako bi ste dodjeljivali nove mogućnosti privilegiranim korisnicima (onima koji plaćaju pretplatu, na primjer). Dopuštenja vam omogućavaju i prebaciti dio administriranja na korisnike u koje imate povjerenja.

en: <p>Roles allow you to fine tune the security and administration of Drupal. A role defines a group of users that have certain privileges as defined in <a href="@permissions">user permissions</a>. Examples of roles include: anonymous user, authenticated user, moderator, administrator and so on. In this area you will define the <em>role names</em> of the various roles. To delete a role choose "edit".</p><p>By default, Drupal comes with two user roles:</p>
          <ul>
          <li>Anonymous user: this role is used for users that don't have a user account or that are not authenticated.</li>
          <li>Authenticated user: this role is automatically granted to all logged in users.</li>
          </ul>
hr: <p>Uloge vam omogućuju fino postavljanje sigurnosti i administriranje Drupala. Uloga određuje grupu korisnika koji imaju određena prava definirana na stranici <a href="@permissions">prava korisnika</a>. Primjeri uloga: nepoznat korisnik, prijavljeni korisnik, moderator, administrator i td. U ovom dijelu sitea možete definirati <em>nazive uloga</em> različitih uloga. Da biste obrisali ulogu, odaberite link "promjeni".</p><p>Drupal dolazi sa dvije podrazumjevane uloge korisnika:</p>
          <ul>
          <li>Nepoznati korisnik: ova uloga se koristi za korisnike koji nemaju korisnički račun ili nisu prijavljeni.</li>
          <li>Prijavljeni korisnik: ova uloga se automatski dodjeljuje svim prijavljenim korisnicima.</li>
          </ul>

en: Deleted user: %name %email.
hr: Uklonjen korisnik: %name %email.

en: administer users
hr: administriraj korisnike

en: access user profiles
hr: pristup korisničkim profilima

en: change own username
hr: promijeni vlastito korisničko ime

en: Configure default behavior of users, including registration requirements, e-mails, and user pictures.
hr: Podesite zadane postavke korisnika, uključujući tu i stavke nužne za registraciju, e-adrese i slike korisnika.

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
hr: Odredi pristup svojstvima određujući dopuštenja za uloge.

en: Edit role
hr: Uredi ulogu

en: Access rules
hr: Pravila pristupa

en: List and create rules to disallow usernames, e-mail addresses, and IP addresses.
hr: Pregled i stvaranje pravila za zabranu korisničkih imena, e-mail i IP adresa.

en: Check rules
hr: Provjeri pravila

en: Manages the user registration and login system.
hr: Upravlja registracijom korisnika i sustavom prijave.

en: By !author at @date
hr: Od !author i @date

en: Skip navigation
hr: Preskoči navigaciju

en: All necessary changes to %file have been made. It has been set to read-only for security.
hr: Za datoteku %file, napravljene su sve potrebne promjene. Postavljena je sigurnosna opcija samo za čitanje.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process.
hr: @drupal instalacija zahtijeva dozvolu pisanja za datoteke @file prilikom instalacijskog procesa.

en: Drupal database setup
hr: Drupal instalacija baze podataka

en: If more than one @drupal web site will be sharing this database, enter a table prefix for your @drupal site here.
hr: Ako će više od jednog @drupal mrežnog mjesta dijeliti ovu bazu podataka, ovdje unesite prefiks tablica za vaše @drupal mrežno mjesto.

en: You have configured @drupal to use the default username and password. This is not allowed for security reasons.
hr: Konfigurirali ste @drupal da koristi zadano korisničko ime i lozinku. Zbog sigurnosnih razloga to nije dozvoljeno.

en: The database table prefix you have entered, %db_prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters or underscores.
hr: Uneseni prefiks %db_prefix tablice baze podatka je neispravan. Prefiks tablice može sadržavati jedino brojke, slova ili podcrte.

en: Choose your preferred language
hr: Izaberite svoj željeni jezik

en: Modules missing
hr: Nedostaju moduli

en: Incompatible environment
hr: Nekompatibilno okruženje

en: page not found
hr: stranica nije pronađena

en: The file %file could not be saved, because it exceeds the maximum allowed size for uploads.
hr: Dokument %file ne može biti pohranjen jer prelazi maksimalno dozvoljenu veličinu za upload.

en: Upload Error. Could not move uploaded file (%file) to destination (%destination).
hr: Pogreška prilikom učitavanja. Nije moguće premjestiti učitani dokument (%file) na odredište (%destination).

en: Built-in GD2 toolkit
hr: Ugrađeni GD2 toolkit

en: Language list
hr: Popis jezika

en: Name of the language. Will be available for translation in all languages.
hr: Ime jezika. Biti će dostupno za prijevod u svim jezicima.

en: A gettext Portable Object (.po) file.
hr: Gettext Portable Object (.po) datoteka.

en: Strings to search for
hr: Nizovi za pretragu

en: All strings in that language
hr: Svi nizovi u tom jeziku

en: Edit primary links
hr: Uredi primarne linkove

en: !title by !name
hr: !title od !name

en: edit own blog
hr: uredi svoj blog

en: @type: updated %title using blog API.
hr: @type: ažuriran %title koristeći blog API.

en: Blog APIs
hr: Blog API-ji

en: Manage site's books and orphaned book pages.
hr: Upravljanje knjigama i napuštenim stranicama knjiga.

en: The post has been added to the book.
hr: Unos je dodan u knjigu.

en: book
hr: knjiga

en: Updated orphan book pages.
hr: Ažurirane su napuštene stranice knjiga.

en: Pages in a book are like a tree. As pages are edited, reorganized and removed, child pages might be left with no link to the rest of the book. Such pages are referred to as "orphan pages". On this page, administrators can review their books for orphans and reattach those pages as desired.
hr: Stranice u knjizi su poput drveta. Kako se stranice uređuju, reorganiziraju i razmještaju, niže stranice mogu ostati nepovezane s ostatkom knjige. Takve stranice zovu se nepovezane stranice. Na ovoj stranici administratori mogu pregledati napuštene stranice i povezati ih u knjigu.

en: Drupal XML-RPC server
hr: Drupal XML-RPC poslužitelj

en: Send system information
hr: Pošalji podatke u sustavu

en: Send statistics
hr: Pošalji statistiku

en: Ping from %name (%link).
hr: Ping sa %name (%link).

en: Error %code: %message
hr: Greška %code: %message

en: client ping
hr: ping klijenta

en: server ping
hr: ping poslužitelja

en: You are not allowed to vote on this poll.
hr: Vama nije dopušteno glasanje na ovoj anketi.

en: This option makes Drupal emit "clean" URLs (i.e. without <code>?q=</code> in the URL.)
hr: Ova opcija omogućuje Drupal kreira "čiste" URL-ove (npr. bez  <code>?q=</code>u URL-u.)

en: Run the clean URL test
hr: Pokreni test čistih URL-ova.

en: Configurable time zones
hr: Podesive vremenske zone

en: Search users by name.
hr: Pretraži korisnike po imenu.

en: Drupal user account details for !s
hr: Detalji za Drupal korisnički račun: !s

en: Created a new user account. No e-mail has been sent.
hr: Kreiran novi korisnički račun. Nije poslan e-mail.

en: Enable picture support.
hr: Omogući podršku za slike.
