Drupal core (5.23) - en to cs translation catalogue (1895 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: user
cs: uživatel

en: Filter HTML tags
cs: Filtrovat HTML značky

en: Show on every page except the listed pages.
cs: Zobrazit na každé stránce, kromě vypsaných.

en: Show on only the listed pages.
cs: Zobrazit jen na vypsaných stránkách.

en: Pages
cs: Stránky

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Reset to defaults
cs: Obnovit výchozí nastavení

en: enable
cs: povolit

en: delete
cs: smazat

en: Status
cs: Stav

en: Administer
cs: Spravovat

en: Create a new user account.
cs: Vytvořit nový uživatelský účet.

en: Request new password via e-mail.
cs: Požádat o nové heslo prostřednictvím e-mailu.

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Value
cs: Hodnota

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: left sidebar
cs: levý boční panel

en: content
cs: obsah

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Replies
cs: Odpovědí

en: Closed
cs: Zavřená

en: Wrong username or password.
cs: Chybné uživatelské jméno nebo heslo.

en: List
cs: Seznam

en: Subject
cs: Předmět

en: closed
cs: zavřené

en: disabled
cs: vypnuto

en: Confirm
cs: Potvrdit

en: Cancel
cs: Zrušit

en: deny
cs: zakázat

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Read more
cs: Číst dál

en: RSS feed
cs: RSS zdroj

en: more
cs: více

en: Disable
cs: Vypnout

en: Access control
cs: Kontrola přístupu

en: Explanation or submission guidelines
cs: Vysvětlení nebo rady pro odeslání příspěvku

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Administration
cs: Administrace

en: right sidebar
cs: pravý boční panel

en: footer
cs: patička

en: Comments
cs: Komentáře

en: More
cs: Více

en: not verified
cs: neověřeno

en: Last updated
cs: Poslední změna

en: new
cs: novinka

en: error
cs: chyba

en: Block title
cs: Nadpis bloku

en: The title of the block as shown to the user.
cs: Nadpis bloku zobrazený uživatelům.

en: Taxonomy
cs: Kategorie

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Blue Lagoon (Default)
cs: Blue Lagoon (výchozí)

en: Ash
cs: Ash (Popel)

en: Aquamarine
cs: Aquamarine (Akvamarín)

en: Belgian Chocolate
cs: Belgian Chocolate (Belgická čokoláda)

en: Citrus Blast
cs: Citrus Blast (Citrusový poryv)

en: Cold Day
cs: Cold Day (Studený den)

en: Greenbeam
cs: Greenbeam (Zelená vlna)

en: Mediterrano
cs: Mediterrano (Středozemní červená)

en: Mercury
cs: Mercury (Rtuť)

en: Nocturnal
cs: Nocturnal (Noční)

en: Olivia
cs: Olivia (Olivová zelená)

en: Pink Plastic
cs: Pink Plastic (Růžový plast)

en: Shiny Tomato
cs: Shiny Tomato (Zářivé rajče)

en: Teal Top
cs: Teal Top (Zelená myš)

en: Content types
cs: Typy obsahu

en: Categories
cs: Kategorie

en: Version
cs: Verze

en: view
cs: zobrazit

en: updated
cs: aktualizováno

en: Available variables are:
cs: Dostupné proměnné jsou:

en: Advanced options
cs: Pokročilé volby

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Size
cs: Velikost

en: Search
cs: Hledat

en: default
cs: výchozí

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Logs
cs: Logy

en: Message
cs: Zpráva

en: No log messages available.
cs: Nejsou k dispozici žádné zprávy v logu.

en: Password
cs: Heslo

en: - None -
cs: - Nic -

en: Weight
cs: Váha

en: The configuration options have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: Variable
cs: Proměnná

en: There are currently no posts in this category.
cs: V této kategorii nejsou žádné příspěvky.

en: Help text
cs: Text nápovědy

en: Types
cs: Typy

en: Hierarchy
cs: Hierarchie

en: Multiple
cs: Vícenásobná

en: Related terms
cs: Příbuzné termíny

en: Synonyms
cs: Synonyma

en: Free tagging
cs: Volné tagování

en: Multiple select
cs: Vícenásobný výběr

en: Required
cs: Povinné

en: root
cs: kořen

en: Parent
cs: Nadřazený

en: Parents
cs: Rodiče

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
cs: Stránky na určené úrovni se seřadí nejprve podle váhy a poté podle názvu.

en: none
cs: žádné

en: Category
cs: Kategorie

en: Add container
cs: Přidat kontejner

en: Settings
cs: Nastavení

en: Add category
cs: Přidat kategorii

en: Name
cs: Jméno

en: edit container
cs: upravit kontejner

en: edit
cs: upravit

en: No categories available.
cs: Žádné kategorie nejsou k dispozici.

en: Go to previous page
cs: Přejít na předchozí stranu

en: up
cs: o úroveň výš

en: Go to parent page
cs: Přejít na nadřazenou stránku

en: Go to next page
cs: Přejít na další stranu

en: Book
cs: Kniha

en: Taxonomy term
cs: Termín taxonomie

en: General settings
cs: Obecné nastavení

en: category
cs: kategorie

en: Outline
cs: Začlenit

en: header
cs: hlavička

en: Preview
cs: Náhled

en: Session opened for %name.
cs: Začátek session pro uživatele %name.

en: Help
cs: Nápověda

en: username
cs: uživatel

en: Default
cs: Výchozí

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Sunday
cs: Neděle

en: Monday
cs: Pondělí

en: Tuesday
cs: Úterý

en: Wednesday
cs: Středa

en: Thursday
cs: Čtvrtek

en: Friday
cs: Pátek

en: Saturday
cs: Sobota

en: Time
cs: Čas

en: View
cs: Zobrazit

en: History
cs: Historie

en: The configuration options have been reset to their default values.
cs: Byly obnoveny výchozí hodnoty nastavení.

en: Path
cs: Cesta

en: Modules
cs: Moduly

en: <p>Blocks are boxes of content that may be rendered into certain regions of your web pages, for example, into sidebars. They are usually generated automatically by modules, but administrators can create blocks manually.</p>
    <p>Only enabled blocks are shown. You can position blocks by specifying which area of the page they should appear in (e.g., a sidebar).  Highlighted labels on this page show the regions into which blocks can be rendered. You can specify where within a region a block will appear by adjusting its weight.</p>
    <p>If you want certain blocks to disable themselves temporarily during high server loads, check the "Throttle" box. You can configure the auto-throttle on the <a href="@throttle">throttle configuration page</a> after having enabled the throttle module.</p>
    <p>You can configure the behaviour of each block (for example, specifying on which pages and for what users it will appear) by clicking the "configure" link for each block.</p>
cs: <p>Bloky jsou boxy v levém a pravém sloupci webu. Mohou je poskytovat moduly nebo mohou být vytvořeny ručně.</p>
    <p>Zobrazují se pouze povolené bloky. Umístění bloku je možné určit výběrem sloupce a pořadí (váha). Zvýraznění na této stránce ukáže oblasti, kde se bude zobrazovat obsah.</p>
    <p>Pokud chcete, aby se některé bloky dočasně vypnuly při vysokém zatížení serveru, zaškrtněte pole 'Urychlení'. Automatické urychlení můžete nastavit <a href="@throttle">zde</a>, ale nejprve musíte povolit modul throttle.</p>

en: Clear index
cs: Vyčistit index

en: edit forum
cs: upravit fórum

en: Forum name
cs: Název fóra

en: forum
cs: fórum

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
cs: Opravdu smazat fórum %name?

en: The forum %term and all sub-forums and associated posts have been deleted.
cs: Fórum %term, všechna podřízená fóra a příspěvky byly odstraněny.

en: forum: deleted %term and all its sub-forums and associated posts.
cs: forum: odstraněno %term, všechna podřízená fóra a příspěvky

en: results
cs: výsledky

en: search
cs: vyhledávání

en: Core - optional
cs: Jádro - nepovinné

en: never
cs: nikdy

en: The username %name does not exist.
cs: Uživatelské jméno %name neexistuje.

en: mail
cs: pošta

en: Add item
cs: Přidat položku

en: aggregator
cs: agregátor

en: read more
cs: číst dál

en: The name of the feed; typically the name of the web site you syndicate content from.
cs: Jméno zdroje, typicky jméno webu, ze kterého je obsah syndikován.

en: Update interval
cs: Interval obnovy

en: The fully-qualified URL of the feed.
cs: Plně kvalifikované URL zdroje.

en: Add forum
cs: Přidat fórum

en: Add term
cs: Přidat termín

en: Screenshot for %theme theme
cs: Ukázka tématu vzhledu %theme

en: no screenshot
cs: bez ukázky

en: Timestamp
cs: Časové razítko

en: Access log settings
cs: Nastavení logu přístupů

en: Enable access log
cs: Povolit log přístupů

en: Discard access logs older than
cs: Zahodit logy starší než

en: Preview comment
cs: Náhled komentáře

en: Please contact the site administrator.
cs: Kontaktujte prosím administrátora webu.

en: Statistics
cs: Statistiky

en: Advanced search
cs: Pokročilé vyhledávání

en: You are not authorized to access this page.
cs: Nemáte oprávnění přistupovat na tuto stránku.

en: Attachment
cs: Příloha

en: Settings for @role
cs: Nastavení pro @role

en: Permitted file extensions
cs: Povolené přípony souborů

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
cs: Přípony souborů, které může tato role nahrávat. Přípony oddělte mezerou a nezadávejte tečku.

en: n/a
cs: není

en: Upload
cs: Nahrát

en: Picture
cs: Obrázek

en: The uploaded file was not an image.
cs: Nahraný soubor není obrázek.

en: type
cs: typ

en: Database type
cs: Typ databáze

en: User
cs: Uživatel

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Configure
cs: Nastavení

en: file
cs: soubor

en: status
cs: stav

en: Error
cs: Chyba

en: Contact
cs: Kontakt

en: New user: %name %email.
cs: Nový uživatel: %name %email.

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Node
cs: Uzly

en: Are you sure you want to delete %title?
cs: Určitě odstranit %title?

en: Save categories
cs: Uložit kategorie

en: Content management
cs: Správa obsahu

en: Menu item
cs: Položka menu

en: Expanded
cs: Rozbaleno

en: The path this menu item links to. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
cs: Cesta, na kterou tato položka menu odkazuje. Může to být interní Drupal cesta, např. %add-node, nebo externí URL, např. %drupal. Pro úvodní stránku zadejte %front.

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
cs: Pokud toto pole zaškrtnete a tato položka menu má potomky, zobrazí se vždy rozbalená.

en: Parent item
cs: Nadřazená položka

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
cs: Volitelné. V nabídce se těžší položky propadnou dolů a lehčí se umístí výše.

en: Question
cs: Otázka

en: Add child page
cs: Přidat svázanou stranu

en: Printer-friendly version
cs: Verze pro tisk

en: Update options
cs: Nastavení aktualizace

en: Unknown export format.
cs: Neznámý typ formátu exportu.

en: Active
cs: Aktivní

en: Post
cs: Příspěvek

en: Last post
cs: Poslední

en: Access denied
cs: Přístup byl zamítnut

en: Page title
cs: Název stránky

en: Block
cs: Blok

en: Add block
cs: Přidat blok

en: Page
cs: Stránka

en: 1 hour | @count hours
cs[0]: 1 hodina
cs[1]: @count hodiny
cs[2]: @count hodin

en: 1 day | @count days
cs[0]: 1 den
cs[1]: @count dny
cs[2]: @count dnů

en: Configuration saved.
cs: Nastavení uloženo.

en: Footer message
cs: Patička

en: Mission
cs: Cíle

en: Search box
cs: Vyhledávací box

en: Site name
cs: Název webu

en: Site slogan
cs: Slogan webu

en: User settings
cs: Uživatelské nastavení

en: Public registrations
cs: Veřejná registrace

en: Only site administrators can create new user accounts.
cs: Nové účty mohou vytvářet jen administrátoři.

en: Host
cs: Hostitel

en: Never
cs: Nikdy

en: Up to date
cs: Aktuální

en: Out of date
cs: Zastaralý

en: Header
cs: Hlavička

en: Left sidebar
cs: Levý boční panel

en: Right sidebar
cs: Pravý boční panel

en: Footer
cs: Patička

en: The menu item can be customized and configured only once the menu module has been <a href="@modules-page">enabled</a>.
cs: Položku menu lze upravit a nastavit pouze po povolení modulu menu na <a href="@modules-page">stránce modulů</a>.

en: Recipients
cs: Příjemci

en: Selected
cs: Vybráno

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
cs: Nastavte na <em>Ano</em>, pokud chcete tuto kategorii implicitně vybrat.

en: You must enter a category.
cs: Je třeba zadat kategorii.

en: You must enter one or more recipients.
cs: Je třeba zadat příjemce

en: Category %category has been added.
cs: Kategorie %category byla přidána.

en: Category %category has been updated.
cs: Kategorie %category byla aktualizována.

en: Are you sure you want to delete %category?
cs: Určitě chcete smazat %category?

en: Category not found.
cs: Kategorie nenalezena.

en: Category %category has been deleted.
cs: Kategorie %category byla smazána.

en: Hourly threshold
cs: Hodinový limit

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
cs: Nemůžete poslat více než %number zpráv za hodinu. Zkuste to později.

en: Your name
cs: Vaše jméno

en: Your e-mail address
cs: Vaše e-mailová adresa

en: Send e-mail
cs: Poslat e-mail

en: You must select a valid category.
cs: Je třeba vybrat platnou kategorii.

en: You must enter a valid e-mail address.
cs: Je třeba zadat platnou e-mailovou adresu.

en: To
cs: Komu

en: From
cs: Od

en: Custom
cs: Vlastní

en: Throttle
cs: Urychlení

en: Visibility
cs: Viditelnost

en: Roles
cs: Role

en: Comment
cs: Komentář

en: Hostname
cs: Hostitel

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Input format
cs: Formát vstupu

en: Signature
cs: Podpis

en: Filter
cs: Filtr

en: Location
cs: Místo

en: Locale
cs: Lokalizace

en: Title field label
cs: Popisek pole nadpis

en: Body field label
cs: Nadpis pole ‚obsah‘

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Sticky at top of lists
cs: Přilepit nahoru v seznamu

en: Revisions
cs: Revize

en: Log message
cs: Zpráva do logu

en: Poll duration
cs: Trvání ankety

en: Explanation
cs: Vysvětlení

en: Selection options
cs: Možnosti výběru

en: Vocabulary name
cs: Název slovníku

en: Term name
cs: Název termínu

en: Role name
cs: Název role

en: E-mail address
cs: E-mailová adresa

en: Theme configuration
cs: Nastavení tématu vzhledu

en: Last access
cs: Poslední přístup

en: Time zone
cs: Časová zóna

en: Severity
cs: Vážnost

en: Global settings
cs: Globální nastavení

en: Vote
cs: Hlasovat

en: Count
cs: Počet

en: RSS - blogs
cs: RSS - blogy

en: Search settings
cs: Nastavení vyhledávání

en: Mode
cs: Režim

en: blocked
cs: blokován

en: active
cs: aktivní

en: OPML feed
cs: OPML zdroj

en: configure
cs: nastavení

en: Number of news items in block
cs: Počet položek v bloku

en: View this feed's recent news.
cs: Zobrazit nejnovější zprávy kanálu.

en: View this category's recent news.
cs: Zobrazit nejnovější zprávy kategorie.

en: Feed overview
cs: Náhled zdroje

en: Items
cs: Položky

en: Last update
cs: Poslední obnova

en: Next update
cs: Další aktualizace

en: %time left
cs: Zbývá: %time

en: remove items
cs: odstranit položky

en: update items
cs: obnovit položky

en: Category overview
cs: Náhled kategorie

en: Categorize
cs: Kategorizovat

en: You are not allowed to categorize this feed item.
cs: Nemáte oprávnění zařadit položku tohoto zdroje.

en: The categories have been saved.
cs: Kategorie byly uloženy.

en: in category
cs: v kategorii

en: aggregated feeds
cs: agregované zdroje

en: Updated:
cs: Aktualizace:

en: blog it
cs: blogovat

en: Comment on this news item in your personal blog.
cs: Okomentujte tuto zprávu ve svém osobním blogu.

en: %age old
cs: %age starý

en: %ago ago
cs: %ago zpět

en: Authored by
cs: Autor

en: Items shown in sources and categories pages
cs: Položky zobrazené na stránkách kategorií a zdrojů

en: Discard news items older than
cs: Zahodit novinky starší než

en: A feed with this URL %url already exists. Please enter a unique URL.
cs: Zdroj s URL %url již existuje. Je třeba zvolit jiný název.

en: The feed %feed has been updated.
cs: Zdroj %feed byl aktualizován.

en: Feed %feed deleted.
cs: Zdroj %feed byl smazán.

en: The feed %feed has been deleted.
cs: Zdroj %feed byl smazán.

en: Feed %feed added.
cs: Zdroj %feed přidán.

en: The feed %feed has been added.
cs: Zdroj %feed byl přidán.

en: Delete all
cs: Smazat vše

en: The news items from %site have been removed.
cs: Zprávy z %site byly odstraněny.

en: administer news feeds
cs: administrace zpráv

en: access news feeds
cs: přístup ke zprávám

en: Performance
cs: Výkon

en: Read full article to view attachments.
cs: Pro zobrazení příloh si přečtěte celý článek.

en: 1 attachment | @count attachments
cs[0]: @count příloha
cs[1]: @count přílohy
cs[2]: @count příloh

en: This field is required.
cs: Toto pole je vyžadováno.

en: Details
cs: Detaily

en: Last reply
cs: Poslední

en: System
cs: Systém

en: Unlimited
cs: Neomezené

en: Code
cs: Kód

en: No posts available.
cs: Nejsou k dispozici žádné příspěvky.

en: Add a role to the selected users
cs: Přidat vybraným uživatelům roli

en: Remove a role from the selected users
cs: Odebrat vybraným uživatelům roli

en: security
cs: bezpečnost

en: node
cs: uzel

en: Recent posts
cs: Poslední příspěvky

en: Table
cs: Tabulka

en: Mon
cs: Po

en: Tue
cs: Út

en: Wed
cs: St

en: Thu
cs: Čt

en: Fri
cs: Pá

en: Sat
cs: So

en: Sun
cs: Ne

en: January
cs: Leden

en: February
cs: Únor

en: March
cs: Březen

en: April
cs: Duben

en: May
cs: Kvě

en: June
cs: Červen

en: July
cs: Červenec

en: August
cs: Srpen

en: September
cs: Září

en: October
cs: Říjen

en: November
cs: Listopad

en: December
cs: Prosinec

en: Forum
cs: Fórum

en: !time ago
cs: !time zpět

en: Other
cs: Jiné

en: Text color
cs: Barva textu

en: Navigation
cs: Navigace

en: Color
cs: Barvy

en: Theme-specific settings
cs: Nastavení pro téma vzhledu

en: These settings only exist for the %theme theme and all the styles based on it.
cs: Toto nastavení existuje pouze pro téma vzhledu %theme a všechny styly založené na něm.

en: access content
cs: zobrazit obsah

en: Allow
cs: Povolit

en: Deny
cs: Zakázat

en: User login
cs: Přihlášení

en: Log in
cs: Přihlásit se

en: Updated URL for feed %title to %url.
cs: Aktualizace URL pro zdroj %title na %url.

en: Jump to the first comment of this posting.
cs: Skočit na první komentář tohoto příspěvku.

en: Jump to the first new comment of this posting.
cs: Skočit na první nový komentář tohoto příspěvku.

en: Add new comment
cs: Přidat komentář

en: Add a new comment to this page.
cs: Přidat komentář k této stránce.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
cs: Podělte se o své myšlenky a názory k tomuto příspěvku.

en: No terms available.
cs: Nejsou k dispozici termíny.

en: String
cs: Řetězec

en: Users
cs: Uživatelé

en: Not installed
cs: Nenainstalován

en: Choices
cs: Možnosti výběru

en: Minimum cache lifetime
cs: Minimální životnost cache

en: Referrer
cs: Odkazující stránka

en: 1 vote | @count votes
cs[0]: @count hlas
cs[1]: @count hlasy
cs[2]: @count hlasů

en: Site maintenance
cs: Údržba webu

en: Off-line
cs: Offline

en: When set to "Online", all visitors will be able to browse your site normally. When set to "Off-line", only users with the "administer site configuration" permission will be able to access your site to perform maintenance; all other visitors will see the site off-line message configured below. Authorized users can log in during "Off-line" mode directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
cs: Při nastavení „Online“ mohou všichni návštěvníci normálně procházet Váš web. Když nastavíte „Offline“, mají k webu přístup jen uživatelé s oprávněním „administrace nastavení“, aby provedli údržbu. Ostatní návštěvníci uvidí jen zprávu o nepřístupnosti webu. Autorizovaní uživatelé se mohou v „offline“ režimu přihlásit pomocí stránky <a href="@user-login">přihlášení</a>.

en: Site off-line message
cs: Zpráva o nepřístupnosti webu

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
cs: Na @site momentálně probíhá údržba. Zakrátko by měl být web opět v provozu. Děkujeme vám za trpělivost.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
cs: Zpráva, která se zobrazuje návštěvníkům, když je web offline.

en: Default front page
cs: Výchozí titulní strana

en: Top pages
cs: Nejnavštěvovanější stránky

en: Create content
cs: Vytvořit obsah

en: access denied
cs: přístup odepřen

en: Anonymous
cs: Anonym

en: Uninstall
cs: Odinstalovat

en: Filters
cs: Filtry

en: Optional
cs: Nepovinné

en: Recent comments
cs: Poslední komentáře

en: Recent hits
cs: Nedávná zobrazení

en: The comment no longer exists.
cs: Komentář již neexistuje.

en: The comment and all its replies have been deleted.
cs: Komentář a všechny odpovědi byly smazány.

en: Do not display
cs: Nezobrazovat

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
cs: Zobrazit, pokud PHP kód vrátí <code>TRUE</code> (PHP-mode, jen pro experty).

en: Preformatted
cs: Předformátované

en: Profile
cs: Profil

en: module
cs: modul

en: Votes
cs: Hlasy

en: Save settings
cs: Uložit nastavení

en: reply
cs: odpovědět

en: Session closed for %name.
cs: Konec session pro %name.

en: Tracker
cs: Sledování příspěvků

en: You have to specify a valid date.
cs: Je třeba zadat platné datum.

en: The name %name is a reserved username.
cs: Jméno %name je vyhrazené uživatelské jméno.

en: The field %field is required.
cs: Pole %field je povinné.

en: 1 new | @count new
cs[0]: 1 nový
cs[1]: @count nové
cs[2]: @count nových

en: Add rule
cs: Přidat pravidlo

en: Delete rule
cs: Smazat pravidlo

en: Table prefix
cs: Prefix tabulek

en: Database username
cs: Uživatelské jméno k databázi

en: Database password
cs: Heslo k databázi

en: Database name
cs: Název databáze

en: Add user
cs: Přidat uživatele

en: Formatting guidelines
cs: Rady pro formátování

en: Authoring information
cs: Informace o autorovi

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
cs: Formát: %time. Ponechte prázdné, pokud chcete použít čas odeslání formuláře.

en: Leave blank for %anonymous.
cs: Ponechat prázdné pro %anonymous.

en: Attachments
cs: Přílohy

en: File attachments
cs: Přiložené soubory

en: Changes made to the attachments are not permanent until you save this post. The first "listed" file will be included in RSS feeds.
cs: Změny provedené v přílohách nejsou trvalé, dokud neuložíte příspěvek. První vypsaný soubor bude zahrnut v RSS exportech.

en: File attachments are disabled. The file directories have not been properly configured.
cs: Přílohy uzlů jsou vypnuty. Adresář pro nahrávání souborů není správně zkonfigurován.

en: Please visit the <a href="@admin-file-system">file system configuration page</a>.
cs: Prosím navštivte <a href="@admin-file-system">stránku nastavení souborového systému</a>.

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
cs: Na každý řádek zadejte jednu cestu. Znak * je zástupný znak. Cesta může být například %blog pro stránku blogu nebo %blog-wildcard pro každý osobní blog. %front je úvodní stránka.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction.
cs: Maximální povolené rozlišení obrázků vyjádřené jako ŠÍŘKAxVÝŠKA (např. 640x480). Zadejte 0 pro neomezené rozlišení.

en: The %role file size limit must be a number and greater than zero.
cs: Omezení velikosti souboru %role musí být větší než nula.

en: The %role maximum file size per upload is greater than the total file size allowed per user
cs: Omezení velikosti souboru pro jedno nahrání %role je větší než omezení na jednoho uživatele.

en: Maximum resolution for uploaded images
cs: Maximální rozlišení nahrávaných obrázků

en: WIDTHxHEIGHT
cs: VÝŠKAxŠÍŘKA

en: Maximum file size per upload
cs: Maximální velikost jednoho souboru

en: Total file size per user
cs: Celková velikost na uživatele

en: The maximum size of all files a user can have on the site (in megabytes).
cs: Maximální velikost všech souborů v megabajtech, které uživatel může na webu mít.

en: [<a href="@link">more help...</a>]
cs: [<a href="@link">nápověda...</a>]

en: Arabic
cs: Arabsky

en: English
cs: Anglicky

en: French
cs: Francouzsky

en: Italian
cs: Italsky

en: Spanish
cs: Španělsky

en: Japanese
cs: Japonsky

en: Korean
cs: Korejsky

en: Edit term
cs: Upravit termín

en: Are you sure you want to delete these items?
cs: Určitě odstranit tyto položky?

en: The items have been deleted.
cs: Položky byly odstraněny.

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
cs: Zadejte platnou e-mailovou adresu. Na tuto adresu budou posílány všechny e-maily. E-mailová adresa se nezveřejňuje a použije se jedině, pokud požádáte o zaslání zapomenutého hesla nebo o upozorňování na novinky.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
cs: E-mailová adresa %email je již registrována. <a href="@password">Zapomněli jste heslo?</a>.

en: The e-mail address %email has been denied access.
cs: E-mailová adresa %email má zakázán přístup.

en: Remove items
cs: Odstranit položky

en: Allowed HTML tags
cs: Povolené HTML značky

en: News aggregator
cs: Agregátor zpráv

en: Sources
cs: Zdroje

en: !title category latest items
cs: Poslední položky kategorie !title

en: !title feed latest items
cs: Poslední položky zdroje !title

en: A category named %category already exists. Please enter a unique title.
cs: Kategorie %category již existuje. Zvolte prosím jiný název.

en: The category %category has been updated.
cs: Kategorie %category byla aktualizována.

en: Category %category deleted.
cs: Kategorie %category byla smazána.

en: The category %category has been deleted.
cs: Kategorie %category byla smazána.

en: Category %category added.
cs: Kategorie %category přidána.

en: The category %category has been added.
cs: Kategorie %category byla přidána.

en: aggregator - @title
cs: agregátor - @title

en: 1 item | @count items
cs[0]: @count položka
cs[1]: @count položky
cs[2]: @count položek

en: Add menu
cs: Přidat menu

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
cs: Opravdu odstranit vlastní položku menu %item?

en: The menu item %title has been deleted.
cs: Položka menu %title byla odstraněna.

en: Deleted menu item %title.
cs: Odstraněna položka menu %title.

en: ‹ previous
cs: ‹ předchozí

en: next ›
cs: následující ›

en: No items selected.
cs: Žádné položky nevybrány.

en: The update has been performed.
cs: Byla provedena aktualizace.

en: View user profile.
cs: Zobrazit profil uživatele.

en: locked
cs: zamčeno

en: Titles only
cs: Jen titulky

en: Full text
cs: Celý text

en: Upload picture
cs: Nahrát obrázek

en: Message:
cs: Zpráva:

en: Language file
cs: Soubor překladu

en: published
cs: zveřejněno

en: Average page generation time
cs: Průměrná doba generování stránky

en: The changes have been saved.
cs: Změny byly uloženy.

en: Show only users where
cs: Zobrazit jen uživatele kde

en: Refine
cs: Omezit

en: Undo
cs: Zpět

en: Member for
cs: Účet existuje již

en: @time ago
cs: @time zpět

en: No users available.
cs: Žádní uživatelé.

en: No users selected.
cs: Žádní uživatelé nejsou vybráni.

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
cs: Zjištěn neoprávněný pokus o úpravu chráněných polí.

en: Select all rows in this table
cs: Označit všechny řádky v této tabulce

en: Deselect all rows in this table
cs: Zrušit označení všech řádek v této tabulce

en: Search results
cs: Výsledky vyhledávání

en: Your search yielded no results
cs: Vyhledávání nepřineslo žádné výsledky.

en: Please enter some keywords.
cs: Zadejte prosím vyhledávaný termín.

en: Request new password
cs: Zaslat nové heslo

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
cs: Návštěvníci si mohou vytvářet účty a není potřeba schválení administrátorem.

en: Deleted
cs: Smazáno

en: Topics
cs: Témata

en: Topic
cs: Téma

en: The maximum size of a file a user can upload (in megabytes).
cs: Maximální velikost souboru v megabajtech, které uživatel může nahrát.

en: Edit menu
cs: Upravit menu

en: Delete menu
cs: Odstranit menu

en: Edit menu item
cs: Upravit položku menu

en: Reset menu item
cs: Reset položky menu

en: Delete menu item
cs: Smazat položku menu

en: Publishing options
cs: Možnosti zveřejnění

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: Locale settings
cs: Místní nastavení

en: Configure block
cs: Nastavit blok

en: How many content items to display in "day" list.
cs: Kolik položek se má zobrazovat v seznamu „den“.

en: Jan
cs: Led

en: Feb
cs: Úno

en: Mar
cs: Bře

en: Apr
cs: Dub

en: Jun
cs: Čer

en: Jul
cs: Črv

en: Aug
cs: Srp

en: Sep
cs: Zář

en: Oct
cs: Říj

en: Nov
cs: Lis

en: Dec
cs: Pro

en: Posts
cs: Příspěvků

en: Mission statement
cs: Cíl webu

en: Configure permissions
cs: Nastavit práva

en: Workflow
cs: Postup práce

en: Revert
cs: Vrátit

en: Existing system path
cs: Existující systémová cesta

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.
cs: Zadejte existující systémovou cestu, pro kterou chcete vytvořit alias. Například: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
cs: Zadejte alternativní cestu, pod kterou budou data přístupná. Například „informace“ pro informační stránku. Používejte relativní cestu a nepřidávejte na konec lomítko, jinak nebude URL fungovat.

en: Greater than
cs: Větší než

en: Less than
cs: Menší než

en: Log out
cs: Odhlásit

en: Number of day's top views to display
cs: Počet zobrazovaných denních návštěv

en: Number of all time views to display
cs: Počet zobrazovaných návštěv za celé období

en: Number of most recent views to display
cs: Počet zobrazovaných posledních návštěv

en: The settings have not been saved because of the errors.
cs: Nastavení nebylo uloženo kvůli chybám.

en: Spam link deterrent
cs: Zabránit spamovým odkazům

en: profile
cs: profil

en: First day of week
cs: Počáteční den v týdnu

en: Autocomplete taxonomy
cs: Automatické dokončování taxonomie

en: Send yourself a copy.
cs: Zaslat kopii na můj e-mail.

en: !name (!name-url) has sent you a message via your contact form (!form-url) at !site.
cs: !name (!name-url) Vám poslal zprávu pomocí kontaktního formuláře (!form-url)  na !site.

en: If you don't want to receive such e-mails, you can change your settings at !url.
cs: Pokud nechcete tyto e-maily dostávat, změňte Vaše nastavení na adrese !url.

en: %name-from sent %name-to an e-mail.
cs: %name-from poslal e-mail pro %name-to.

en: The message has been sent.
cs: Zpráva byla odeslána.

en: !name sent a message using the contact form at !form.
cs: !name zaslal zprávu pomocí kontaktního formuláře na !form.

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
cs: %name-from poslal e-mail ohledně %category.

en: Your message has been sent.
cs: Vaše zpráva byla odeslána.

en: Create new account
cs: Vytvořit nový účet

en: Are you sure you want to delete the block %name?
cs: Opravdu odstranit blok %name?

en: The block %name has been removed.
cs: Blok %name byl odstraněn.

en: list terms
cs: seznam termínů

en: add terms
cs: přidat termíny

en: Created new term %term.
cs: Vytvořen nový termín %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
cs: Opravdu chcete odstranit termín %title?

en: Deleted term %name.
cs: Smazán termín %name.

en: warning
cs: varování

en: Last run !time ago
cs: Naposled před !time

en: Never run
cs: Nikdy

en: Site information
cs: Informace o webu

en: Blocked
cs: Zablokován

en: Default permitted file extensions
cs: Výchozí povolené přípony souborů

en: Results
cs: Výsledky

en: Older polls
cs: Starší ankety

en: View the list of polls on this site.
cs: Zobrazit seznam anket.

en: You must fill in at least two choices.
cs: Je třeba vyplnit alespoň dvě odpovědi.

en: open
cs: otevřené

en: Visitor
cs: Návštěvník

en: Cancel your vote
cs: Zrušit Váš hlas

en: View the current poll results.
cs: Zobrazit výsledky aktuální ankety.

en: vote on polls
cs: hlasovat v anketách

en: cancel own vote
cs: zrušit vlastní hlas

en: inspect all votes
cs: zobrazit výsledky

en: List terms
cs: Seznam termínů

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
cs: Při odstranění termínu se odstraní i všechny podřízené termíny. Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: Parent term
cs: Nadřazený termín

en: Parent terms
cs: Nadřazené termíny

en: Syndicate
cs: RSS kanál

en: Syndicate content
cs: Syndikovat obsah

en: Blogs
cs: Blogy

en: Books
cs: Knihy

en: The feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
cs: Zdroj %site je pravděpodobně špatně formátovaný, chyba: „%error“ na řádku %line.

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
cs: Zdroj %site je pravděpodobně špatně formátovaný, chyba: „%error“ na řádku %line.

en: Forums
cs: Fórum

en: administer taxonomy
cs: administrovat taxonomii

en: access administration pages
cs: přístup k administraci

en: administer filters
cs: administrovat filtry

en: view revisions
cs: zobrazit revize

en: Revisions for %title
cs: Revize pro %title

en: !date by !username
cs: !date od !username

en: revert
cs: vrátit

en: Revision
cs: Revize

en: current revision
cs: aktuální verze

en: The specified passwords do not match.
cs: Hesla se neshodují.

en: Track
cs: Sledovat

en: No forums defined
cs: Nejsou určeny žádné diskuse

en: This topic has been moved
cs: Toto téma bylo přesunuto

en: User management
cs: Uživatelé

en: permission
cs: oprávnění

en: Your vote was recorded.
cs: Váš hlas byl zaznamenán.

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
cs: Umožňuje vytváření uživatelských anket.

en: Link color
cs: Barva odkazu

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
cs: Na vaši e-mailovou adresu bylo odesláno heslo a další instrukce.

en: Length of trimmed posts
cs: Délka oříznutého příspěvku

en: 200 characters
cs: 200 znaků

en: 400 characters
cs: 400 znaků

en: 600 characters
cs: 600 znaků

en: 800 characters
cs: 800 znaků

en: 1000 characters
cs: 1000 znaků

en: 1200 characters
cs: 1200 znaků

en: 1400 characters
cs: 1400 znaků

en: 1600 characters
cs: 1600 znaků

en: 1800 characters
cs: 1800 znaků

en: 2000 characters
cs: 2000 znaků

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
cs: Maximální počet znaků, které se zobrazí v oříznuté verzi příspěvku. Drupal podle tohoto nastavení určí, kde se má příspěvek uříznout. Oříznutá verze se obvykle používá jako upoutávka na hlavní stránce, v RSS atd. Chcete-li upoutávky vypnout, nastavte na „Neomezeno“. Poznámka: toto nastavení ovlivní jen nový či aktualizovaný obsah a nezmění existující upoutávky.

en: System default
cs: Výchozí

en: Not published
cs: Skryto

en: File settings
cs: Nastavení souborů

en: Default extensions that users can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
cs: Přípony souborů, které mohou uživatelé nahrávat. Přípony oddělte mezerou a nezadávejte tečku.

en: Default maximum file size per upload
cs: Maximální velikost jednoho souboru

en: Default total file size per user
cs: Celková velikost na uživatele

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
cs: Vaše nastavení PHP omezuje maximální velikost souboru na %size.

en: Menu settings
cs: Nastavení menu

en: The description displayed when hovering over a menu item.
cs: Popis, který se zobrazí při najetí myší nad položku menu.

en: XML feed
cs: XML zdroj

en: Color scheme
cs: Barevné schéma

en: Attach new file
cs: Připojit nový soubor

en: Attach
cs: Připojit

en: List files by default
cs: Implicitně zobrazovat soubory

en: File system path
cs: Cesta k souborovému systému

en: %title has been deleted.
cs: Uzel %title byl smazán.

en: @type: deleted %title.
cs: @type: smazáno %title.

en: details
cs: detaily

en: The username %name has not been activated or is blocked.
cs: Uživatelské jméno %name není aktivováno nebo je blokované.

en: Login attempt failed for %user.
cs: Neúspěšný pokus o přihlášení %user.

en: Revision of %title from %date
cs: Revize %title z %date

en: Themes
cs: Témata vzhledu

en: Story
cs: Článek

en: JPEG quality
cs: Kvalita JPEG obrázků

en: administer nodes
cs: administrovat uzly

en: administer comments
cs: administrace komentářů

en: Delete comments
cs: Smazat komentáře

en: not published
cs: skryto

en: by
cs: od

en: The comments have been deleted.
cs: Komentáře byly smazány.

en: Published comments
cs: Zveřejněné komentáře

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
cs: Váš komentář byl zařazen do fronty ke schválení administrátory webu a bude zveřejněn po schválení.

en: !name field is required.
cs: Pole !name je vyžadováno.

en: Protected
cs: Chráněný

en: Comment settings
cs: Nastavení komentářů

en: Hits
cs: Zobrazení

en: not sticky
cs: nepřilepeno

en: sticky
cs: přilepit

en: not promoted
cs: není na titulní

en: promoted
cs: na titulní

en: Default options
cs: Výchozí nastavení

en: Read only
cs: Jen pro čtení

en: Contact settings
cs: Nastavení kontaktního formuláře

en: Reset password
cs: Reset hesla

en: disable
cs: vypnout

en: Line break converter
cs: Zlom konců řádek

en: Temporary directory
cs: Dočasný adresář

en: date
cs: datum

en: File upload error. Could not move uploaded file.
cs: Chyba při nahrání souboru. Nelze přesunout nahraný soubor.

en: upload files
cs: nahrát soubory

en: Site configuration
cs: Nastavení webu

en: The specified date is invalid.
cs: Zadané datum není platné.

en: Choice @n
cs: Odpověď @n

en: This text will be displayed at the bottom of each page. Useful for adding a copyright notice to your pages.
cs: Tento text se zobrazí v patičce každé stránky. Hodí se pro přidání copyrightu na stránky.

en: Anonymous user
cs: Anonym

en: The name used to indicate anonymous users.
cs: Jméno označující anonymního uživatele.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
cs: Titulní stránka zobrazí obsah tohoto relativního URL. Pokud nepoužíváte čistá URL, zadejte část za „?q=“. Pokud si nejste jist/a, zadejte „node“ (bez uvozovek).

en: Get help
cs: Nápověda

en: is
cs: je

en: Approval queue
cs: Fronta ke schválení

en: Display on separate page
cs: Zobrazit na zvláštní stránce

en: Location of comment submission form
cs: Umístění formuláře pro odeslání komentáře

en: Go to first page
cs: Přejít na první stranu

en: Go to last page
cs: Přejít na poslední stranu

en: Go to page @number
cs: Přejít na stranu @number

en: Go to previous forum topic
cs: Přejít na předchozí téma.

en: Go to next forum topic
cs: Přejít na následující téma.

en: Enter the terms you wish to search for.
cs: Zadejte hledaný termín.

en: Underlined
cs: Podtržené

en: Site building
cs: Prvky webu

en: No primary links
cs: Žádné primární odkazy

en: No secondary links
cs: Žádné sekundární odkazy

en: No content types available.
cs: Nejsou k dispozici žádné typy obsahu.

en: Delete role
cs: Smazat roli

en: Role specific visibility settings
cs: Nastavení viditelnosti podle uživatelské role

en: Enter the name for your new menu. Remember to enable the newly created block in the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
cs: Zadejte název pro nové menu. Nezapomeňte povolit nově vytvořený blok na <a href="@blocks">administrační stránce bloků</a>.

en: English name
cs: Anglický název

en: Translated
cs: Přeloženo

en: Block description
cs: Popis bloku

en: Form name
cs: Název formuláře.

en: The title of the new field. The title will be shown to the user. An example title is "Favorite color".
cs: Titulek nového pole. Titulek se zobrazí uživateli. Například „oblíbená barva“.

en: An optional explanation to go with the new field. The explanation will be shown to the user.
cs: Volitelné vysvětlení nového pole. Vysvětlení se zobrazí uživateli.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. The word <code>%value</code> will be substituted with the corresponding value. An example page title is "People whose favorite color is %value". This is only applicable for a public field.
cs: Chcete-li umožnit procházení tohoto pole podle hodnot, zadejte titulek stránky s výsledky. Slovo <code>%value</code> se nahradí odpovídající hodnotou. Příklad titulku: „Lidé, jejichž oblíbená barva je %value“. Toto nastavení platí pouze pro veřejná pole.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. An example page title is "People who are employed". This is only applicable for a public field.
cs: Chcete-li umožnit procházení tohoto pole podle hodnot, zadejte titulek stránky s výsledky. Příklad titulku: „Lidé, kteří jsou zaměstnaní“.  Toto nastavení platí pouze pro veřejná pole.

en: Save field
cs: Uložit pole

en: Blocks are boxes of content that may be rendered into certain regions of your web pages, for example, into sidebars. Blocks are usually generated automatically by modules (e.g., Recent Forum Topics), but administrators can also define custom blocks.
cs: Bloky jsou boxy s obsahem, které jsou viditelné v různých částech webu, např. v postranních sloupcích. Obvykle je automaticky generují moduly (např. Poslední příspěvky ve fóru), ale můžete vytvořit i vlastní bloky.

en: The region each block appears in depends on both which theme you are using (some themes allow greater control over block placement than others), and on the settings in the block administration section.
cs: Ve kterém sloupci se blok zobrazí, závisí na použitém tématu vzhledu (některé mají jen levý sloupec, některé pravý, některé oba) a na nastavení ve správě bloků.

en: The block administration screen lets you specify the vertical placement of the blocks within a region. You do this by assigning a weight to each block. Lighter blocks (those having a smaller weight) "float up" towards the top of the region; heavier ones "sink".
cs: Na stránce správy bloků je možné určit svislé pořadí bloků ve sloupci. Stačí přiřadit blokům váhu. Lehčí bloky (nižší váha) "vyletí nahoru" ve sloupci. Ty těžší se "potopí" dolů.

en: <p>A block's visibility depends on:</p>
    <ul>
    <li>Its region placement. Blocks with no region assigned to them are never shown.</li>
    <li>Its throttle checkbox when throttle module is enabled. Throttled blocks are hidden during high server loads.</li>
    <li>Its page visibility settings. Blocks can be configured to be visible/hidden on certain pages.</li>
    <li>Its custom visibility settings. Blocks can be configured to be visible only when specific conditions are true.</li>
    <li>Its user visibility settings. Administrators can choose to let users decide whether to show/hide certain blocks.</li>
    <li>Its user-role visibility settings. Administrators can choose to let blocks be visible only for certain user roles.</li>
    <li>Its function. Some dynamic blocks, such as those generated by modules, will be displayed only on certain pages.</li>
    </ul>
cs: <p>Viditelnost bloku závisí na:</p>
    <ul>
    <li>Zaškrtávacím poli Povoleno. Nepovolené bloky se nikdy nezobrazí.</li>
    <li>Zaškrtávacím poli Urychlení. Bloky, které mají toto pole zaškrtnuto, se skryjí při větší zátěži serveru.</li>
    <li>Nastavení cesty. Bloky můžete nastavit tak, aby se zobrazily/skryly jen na určitých stránkách.</li>
    <li>Uživatelském nastavení. Můžete uživatele nechat, ať si vyberou, že určité bloky chtějí zobrazit/skrýt.</li>
    <li>Uživatelských rolích. Administrátor má možnost omezit zobrazení některých bloků pouze určitým rolím.</li>
    <li>Jeho funkci. Dynamické bloky (např. určené v modulech) mohou být na některých stránkách prázdné a nezobrazí se.</li>
    <li>Dalším nastavení. Bloky mohou být nastaveny tak, aby se zobrazily pouze v určitých případech.</li>
    </ul>

en: Module blocks
cs: Bloky modulů

en: Some modules generate blocks that become available when the modules are enabled. These blocks can be administered via the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>.</p>
cs: Bloky modulů jsou k dispozici, pokud jsou moduly povoleny. Tyto bloky je možné spravovat v administraci bloku.

en: Administrator defined blocks
cs: Bloky vytvořené administrátorem

en: Administrators can also define custom blocks. These blocks consist of a title, a description, and a body which can be as long as you wish. Block content can be in any of the input formats supported for other content.
cs: Administrátoři mohou vytvářet vlastní bloky. Ty se skládají z názvu, popisu a těla, které může být libovolně dlouhé. Obsah bloku může být v jakémkoliv formátu textu podporovaném v Drupalu.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@block">Block page</a>.
cs: Více informací lze nalézt v příručce pro nastavení a úpravy na <a href="@block">stránce Bloků</a>.

en: Blocks
cs: Bloky

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
cs: Nastavit zobrazování bloků v postranních sloupcích a ostatních regionech webové stránky.

en: Delete block
cs: Smazat blok

en: !key settings
cs: nastavení !key

en: Save blocks
cs: Uložit bloky

en: The block settings have been updated.
cs: Nastavení bloku bylo aktualizováno.

en: Block specific settings
cs: Nastavení bloku

en: Override the default title for the block. Use <em>&lt;none&gt;</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
cs: Přepsat výchozí titulek bloku. Použijte <em>&lt;none&gt;</em> pro vypnutí zobrazení titulku nebo ponechte prázdné pro použití výchozího titulku.

en: '%name' block
cs: Blok '%name'

en: User specific visibility settings
cs: Nastavení viditelnosti podle uživatele

en: Custom visibility settings
cs: Nastavení viditelnosti

en: Users cannot control whether or not they see this block.
cs: Uživatelé nemohou určit, zda tento blok chtějí zobrazit.

en: Show this block by default, but let individual users hide it.
cs: Tento blok implicitně zobrazit, ale uživatelé ho mohou skrýt.

en: Hide this block by default but let individual users show it.
cs: Tento blok implicitně skrýt, ale uživatelé ho mohou zobrazit.

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
cs: Umožnit uživatelům nastavit viditelnost tohoto bloku v jejich uživatelském nastavení.

en: Show block for specific roles
cs: Zobrazit blok jen určitým rolím

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
cs: Zobrazit tento blok pouze vybraným uživatelským rolím. Pokud nevyberete žádné role, blok se zobrazí všem uživatelům.

en: Page specific visibility settings
cs: Nastavení viditelnosti podle stránky

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
cs: Pokud je zvolen mód PHP, zadejte PHP kód mezi %php. Poznámka: spuštění nevhodného PHP kódu může znefunkčnit Váš web.

en: Show block on specific pages
cs: Zobrazit blok na určitých stránkách

en: Save block
cs: Uložit blok

en: Please ensure that each block description is unique.
cs: Je třeba ověřit, že popis každého bloku je jedinečný.

en: The block configuration has been saved.
cs: Nastavení bloku bylo uloženo.

en: The block has been created.
cs: Blok byl vytvořen.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">block overview page</a>.
cs: Krátký popis bloku. Použije se na <a href="@overview">stránce s přehledem bloků</a>.

en: Block body
cs: Tělo bloku

en: The content of the block as shown to the user.
cs: Obsah bloku zobrazený uživatelům.

en: Block configuration
cs: Nastavení bloků

en: administer blocks
cs: administrace bloků

en: use PHP for block visibility
cs: pro nastavení zobrazení použít PHP kód

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
cs: Umožňuje nastavení bloků, které se zobrazují kolem hlavního obsahu.

en: Core - required
cs: Jádro - povinné

en: Menus
cs: Menu

en: Control your site's navigation menu, primary links and secondary links. as well as rename and reorganize menu items.
cs: Nastavit navigační menu, primární a sekundární odkazy a vytvořit bloky menu.

en: Are you sure you want to reset the item %item to its default values?
cs: Opravdu obnovit výchozí nastavení položky %item?

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
cs: Veškeré úpravy budou ztraceny. Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: The menu item was reset to its default settings.
cs: Položka menu byla uvedena do výchozí podoby.

en: administer menu
cs: administrace menu

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
cs: Umožňuje administrátorům upravit navigační menu.

en: Add vocabulary
cs: Přidat slovník

en: Edit vocabulary
cs: Upravit slovník

en: edit vocabulary
cs: upravit slovník

en: Description of the vocabulary; can be used by modules.
cs: Popis tohoto slovníku; mohou ho využívat některé moduly.

en: Created new vocabulary %name.
cs: Vytvořen nový slovník %name.

en: Updated vocabulary %name.
cs: Slovník %name aktualizován.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
cs: Opravdu odstranit slovník %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
cs: Při odstranění slovníku se odstraní také všechny termíny v něm. Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: Deleted vocabulary %name.
cs: Slovník %name smazán.

en: The name of this term.
cs: Název tohoto termínu.

en: A description of the term.
cs: Popis termínu.

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
cs: Čárkou oddělený seznam termínů, které popisují tento obsah (příklad: zábava, bungee jumping, „Společnost, s.r.o.“).

en: The %name vocabulary can not be modified in this way.
cs: Slovník %name nelze takto upravit.

en: Default time zone
cs: Výchozí časové pásmo

en: Add field
cs: Přidat pole

en: These settings only exist for all the templates and styles based on the %engine theme engine.
cs: Toto nastavení je pouze pro všechny šablony a styly enginu témat %engine.

en: Publish
cs: Zveřejnit

en: Unpublish
cs: Skrýt

en: Permission
cs: Oprávnění

en: @module module
cs: Modul @module

en: My blog
cs: Můj blog

en: Input formats
cs: Vstupní formáty

en: Posting settings
cs: Nastavení odesílání

en: Anonymous commenting
cs: Anonymní komentáře

en: Anonymous posters may not enter their contact information
cs: Anonymní uživatelé nesmí zadat kontaktní informace

en: Anonymous posters may leave their contact information
cs: Anonymní uživatelé mohou zadat kontaktní informace

en: Anonymous posters must leave their contact information
cs: Anonymní uživatelé musí zadat kontaktní informace

en: This option is enabled when anonymous users have permission to post comments on the <a href="@url">permissions page</a>.
cs: Toto nastavení má smysl pouze pokud mají anonymní uživatelé povoleno psát komentáře. Podívejte se na <a href="@url">stránku oprávnění</a>.

en: Display below post or comments
cs: Zobrazit pod příspěvkem nebo komentářem

en: Default comment setting
cs: Výchozí nastavení komentářů

en: Read/Write
cs: Čtení/Psaní

en: Users with the <em>administer comments</em> permission will be able to override this setting.
cs: Uživatelé s právem <em>administrace komentářů</em> mohou toto nastavení změnit.

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
cs: Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
cs: Váš podpis se připojí na konec vašich komentářů.

en: parent
cs: nadřazený

en: Flat list - collapsed
cs: Bez vláken - sbaleno

en: Flat list - expanded
cs: Bez vláken - rozbaleno

en: Threaded list - collapsed
cs: Vlákna - sbalené

en: Threaded list - expanded
cs: Vlákna - rozbaleno

en: Date - newest first
cs: Datum - od nejnovějších

en: Date - oldest first
cs: Datum - od nejstarších

en: 1 comment | @count comments
cs[0]: @count komentář
cs[1]: @count komentáře
cs[2]: @count komentářů

en: 1 new comment | @count new comments
cs[0]: @count nový komentář
cs[1]: @count nové komentáře
cs[2]: @count nových komentářů

en: access comments
cs: přístup ke komentářům

en: post comments
cs: psát komentáře

en: post comments without approval
cs: psát komentáře bez schválení

en: Save content type
cs: Uložit typ obsahu

en: Show descriptions
cs: Zobrazit popisy

en: Subtitle
cs: Podnadpis

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: Save role
cs: Uložit roli

en: file system
cs: systém souborů

en: Escape all tags
cs: Použít escape sekvence pro všechny značky

en: Strip disallowed tags
cs: Odstraňovat nepovolené značky

en: input formats
cs: vstupní formáty

en: Number of users to display
cs: Počet zobrazených uživatelů

en: Profiles
cs: Profily

en: Edit container
cs: Upravit kontejner

en: Last visit
cs: Poslední návštěva

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
cs: Pro psaní komentářů se <a href="@login">přihlašte</a>

en: Reply
cs: Odpovědět

en: Hot topic threshold
cs: Mez oblíbené diskuse

en: Topics per page
cs: Témat na stránku

en: Posts - most active first
cs: Příspěvky - nejprve nejaktivnější

en: Posts - least active first
cs: Příspěvky - nejprve nejméně aktivní

en: URL path settings
cs: Nastavení URL

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
cs: Musíte zadat alespoň jedno klíčové slovo. Minimální počet znaků: @count.

en: @user's picture
cs: Obrázek uživatele @user

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
cs: Opravdu se vrátit k revizi z data %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cs: Opravdu smazat revizi z data %revision-date?

en: revert revisions
cs: navrátit se předchozí revizi

en: New forum topics
cs: Nová témata

en: @type: deleted %title revision %revision.
cs: @type: smazána revize %title %revision.

en: Page not found
cs: Stránka nebyla nalezena

en: (site default theme)
cs: (výchozí téma vzhledu)

en: Screenshot
cs: Ukázka

en: Preview trimmed version
cs: Náhled zkrácené verze

en: Preview full version
cs: Náhled plné verze

en: The body of your @type is too short. You need at least %words words.
cs: Tělo příspěvku je příliš krátké. Minimální počet slov: %words.

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
cs: Tento obsah byl v průběhu Vaší editace upraven jiným uživatelem, nelze uložit změny.

en: List, add, and edit users.
cs: Vypsat, přidat a upravit uživatelské účty.

en: The name %name is already taken.
cs: Jméno %name je již obsazeno.

en: « first
cs: « první

en: last »
cs: poslední »

en: The directory %directory does not exist.
cs: Adresář %directory neexistuje.

en: The directory %directory is not writable
cs: Do adresáře %directory nelze zapisovat.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
cs: Do adresáře %directory nelze zapisovat, protože nemá nastavena správná práva.

en: Rearrange
cs: Přeskupit

en: If enabled, Drupal will add rel="nofollow" to all links, as a measure to reduce the effectiveness of spam links. Note: this will also prevent valid links from being followed by search engines, therefore it is likely most effective when enabled for anonymous users.
cs: Pokud je pole zaškrtnuto, Drupal přidá ke všem odkazům rel="nofollow", které snižuje účinnost spamových odkazů. Poznámka: vyhledávače potom neprocházejí ani přes platné odkazy, takže je nejlepší tuto možnost zapnout jen pro filtr pro anonymní uživatele.

en: Show only items where
cs: Zobrazit jen položky, kde

en: No comments available.
cs: Bez komentářů.

en: 1 user | @count users
cs[0]: @count uživatel
cs[1]: @count uživatelé
cs[2]: @count uživatelů

en: Rebuild permissions
cs: Obnovit práva

en: @type: updated %title.
cs: @type: aktualizováno %title.

en: @type: added %title.
cs: @type: přidáno %title.

en: Add role
cs: Přidat roli

en: You must specify a valid role name.
cs: Je třeba zadat platný název role.

en: The role has been added.
cs: Role byla přidána.

en: Path to custom logo
cs: Cesta k volitelnému logu

en: taxonomy
cs: taxonomie

en: Updated term %term.
cs: Upraven termín %term.

en: - Please choose -
cs: - Vyberte prosím -

en: - None selected -
cs: - Nevybráno -

en: Aggregator
cs: Agregátor

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
cs: Zdroj %site je pravděpodobně špatně formátovaný, chyba: „%error“.

en: There is no new syndicated content from %site.
cs: %site nenabízí žádný nový obsah.

en: There is new syndicated content from %site.
cs: %site nabízí nový obsah.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
cs: Zdroj %site je pravděpodobně špatně formátovaný, chyba: „%error“.

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
cs: Používá se k agregaci syndikovaného obsahu (RSS, RDF a Atom).

en: Account settings
cs: Nastavení účtu

en: The content type %name has been deleted.
cs: Typ obsahu %name byl smazán.

en: Deleted content type %name.
cs: Smazán typ obsahu %name.

en: Enter your keywords
cs: Zadejte hledaný termín

en: Clean URLs
cs: Čistá URL

en: My account
cs: Můj účet

en: Pictures
cs: Obrázky uživatelů

en: Number of topics
cs: Počet diskusí

en: Active forum topics
cs: Aktivní témata

en: Read the latest forum topics.
cs: Přečíst nejnovější diskuse.

en: User activity
cs: Aktivita uživatele

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
cs: Knihovna GD v PHP chybí nebo je příliš stará. Prosím, podívejte se do <a href="@url">dokumentace PHP</a>, nebo kontaktujte administrátora Vašeho webhostingu pro informace, jak chybu napravit.

en: GD library
cs: GD knihovna

en: The category the new field should be part of. Categories are used to group fields logically. An example category is "Personal information".
cs: Kategorie, pod kterou by mělo nové pole patřit. Kategorie se používají k logickému seskupení polí. Například „Osobní informace“.

en: The user must enter a value.
cs: Uživatel musí zadat hodnotu.

en: Visible in user registration form.
cs: Viditelné v registračním formuláři.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
cs: Uživatel se považuje za online po tuto dobu od posledního zobrazení stránky.

en: Maximum number of currently online users to display.
cs: Maximální počet zobrazovaných online uživatelů.

en: There is currently %members and %visitors online.
cs: Momentálně je online %members a %visitors.

en: There are currently %members and %visitors online.
cs: Momentálně je online %members a %visitors.

en: 1 guest | @count guests
cs[0]: @count host
cs[1]: @count hosté
cs[2]: @count hostů

en: Book navigation
cs: Obsah knihy

en: !a comments per page
cs: Počet komentářů na stránce: !a

en: 1 year | @count years
cs[0]: 1 rok
cs[1]: @count roky
cs[2]: @count let

en: 1 week | @count weeks
cs[0]: 1 týden
cs[1]: @count týdny
cs[2]: @count týdnů

en: 1 sec | @count sec
cs[0]: 1 sek
cs[1]: @count sek
cs[2]: @count sek

en: Bulgarian
cs: Bulharsky

en: Croatian
cs: Chorvatsky

en: Czech
cs: Česky

en: Danish
cs: Dánsky

en: Dutch
cs: Holandsky

en: Finnish
cs: Finsky

en: German
cs: Německy

en: Greek
cs: Řecky

en: Hebrew
cs: Hebrejsky

en: Hungarian
cs: Maďarsky

en: Polish
cs: Polsky

en: Romanian
cs: Rumunsky

en: Russian
cs: Rusky

en: Slovak
cs: Slovensky

en: Swedish
cs: Švédsky

en: Turkish
cs: Turecky

en: Edit comment
cs: Upravit komentář

en: Promote to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Edit rule
cs: Upravit pravidlo

en: %keys (@type).
cs: Hledáno: %keys (@type).

en: The file could not be created.
cs: Soubor nelze vytvořit.

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
cs: Instrukce k nastavení hesla pro %name odeslány na %email.

en: Account information
cs: Informace o účtu

en: The e-mail address %mail is not valid.
cs: E-mailová adresa %mail není platná.

en: authenticated user
cs: přihlášený uživatel

en: Field settings
cs: Nastavení pole

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
cs: Chyba validace, prosím zkuste znovu. Pokud tato chyba přetrvává, kontaktujte, prosím, administrátora webu.

en: Control forums and their hierarchy and change forum settings.
cs: Nastavit fóra, jejich hierarchii a změnit nastavení.

en: Edit forum
cs: Upravit fórum

en: Default order
cs: Výchozí pořadí

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
cs: Toto je slovník vyhrazený pro fórum. Byly odstraněny některé volby běžných slovníků.

en: The item %forum is only a container for forums. Please select one of the forums below it.
cs: Položka %forum je jen kontejner pro diskuse. Prosím, vyberte jednu z diskusí pod ní.

en: Leave shadow copy
cs: Ponechat stínovou kopii

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
cs: Když toto téma přesunete, můžete ve starém fóru nechat odkaz na nové fórum.

en: Container name
cs: Název kontejneru

en: forum container
cs: kontejner

en: Created new @type %term.
cs: Vytvořeno: @type %term.

en: The @type %term has been updated.
cs: Aktualizováno: @type %term.

en: @time ago<br />by !author
cs: od !author<br />před @time

en: create forum topics
cs: vytvořit téma diskuse

en: edit own forum topics
cs: upravit vlastní diskuse

en: administer forums
cs: administrace diskusí

en: Add new field
cs: Přidat nové pole

en: Containing any of the words
cs: Obsahuje kterékoliv slovo

en: Containing the phrase
cs: Obsahuje frázi

en: Containing none of the words
cs: Neobsahuje žádné ze slov

en: Only in the category(s)
cs: Pouze v kategorii

en: Only of the type(s)
cs: Pouze typ

en: Content ranking
cs: Hodnocení obsahu

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
cs: Následující čísla určují, které vlastnosti by mělo zohlednit vyhledávání obsahu při řazení výsledků. Čím vyšší číslo, tím vyšší vliv. Nula znamená, že se vlastnost ignoruje. Změna těchto hodnot nevyžaduje přestavění indexu. Změny se projeví ihned.

en: Keyword relevance
cs: Relevance klíčových slov

en: Recently posted
cs: Nedávno přidáno

en: Number of comments
cs: Počet komentářů

en: Number of views
cs: Počet shlédnutí

en: Factor
cs: Faktor

en: Hide descriptions
cs: Schovat popisy

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
cs: Vybraný soubor %file nelze nahrát, protože cílový adresář %directory není správně nastaven.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
cs: Vybraný soubor %file nelze zkopírovat, protože neexistuje soubor s tímto jménem. Zkontrolujte, zda byl zadán správný název souboru.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
cs: Vybraný soubor %file nelze zkopírovat, protože soubor stejného názvu již v cílovém adresáři existuje.

en: The selected file %file could not be copied.
cs: Vybraný soubor %file nelze zkopírovat.

en: The removal of the original file %file has failed.
cs: Selhalo odstranění původního souboru %file.

en: Color set
cs: Barevné vzory

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to match each word individually: <em>"blue smurf"</em> will match less than <em>blue smurf</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>: <em>blue smurf</em> will match less than <em>blue OR smurf</em>.</li>
    </ul>
cs: <ul>
    <li>Zkontrolujte prosím překlepy.</li>
    <li>Pro vyhledávání jednotlivých slov je třeba odstranit uvozovky okolo frází: <em>"modrý šmoula"</em> najde méně výsledků než <em>modrý šmoula</em>.</li>
    <li>Možné je i rozšíření dotazu pomocí <em>OR</em>: <em>modrý šmoula</em> najde méně než <em>modrý OR šmoula</em>.</li>
    </ul>

en: Database host
cs: Adresa serveru databáze

en: Maximum link text length
cs: Maximální délka textu odkazu

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
cs: URL delší než toto číslo budou zkráceny, aby se předešlo dlouhým textům, které ničí formátování. Samotný odkaz bude zachován, zkrátí se pouze textová část odkazu.

en: Check e-mail
cs: Prověřit e-mail

en: Default picture
cs: Výchozí obrázek

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
cs: URL obrázku pro uživatele, kteří nemají vlastní obrázek. Můžete nechat nevyplněné pro žádný obrázek.

en: Select the default site time zone.
cs: Vyberte výchozí časové pásmo.

en: Site status
cs: Stav webu

en: Toggle display
cs: Přepnout zobrazení

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
cs: Pokud nemáte přímý přístup k serveru, použijte toto pole k nahrání loga na server.

en: Configuration file
cs: Konfigurační soubor

en: %percentage of the site has been indexed.
cs: Bylo indexováno %percentage webu.

en: Download method
cs: Metoda stahování

en: Error reporting
cs: Hlášení chyb

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
cs[0]: Zbývá indexovat 1 položku.
cs[1]: Zbývá indexovat @count položky.
cs[2]: Zbývá indexovat @count položek.

en: sort by @s
cs: seřadit podle @s

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
cs: Je nám líto, ale zadané uživatelské jméno a heslo není platné. <a href="@password">Zapomněli jste heslo?</a>.

en: and
cs: a

en: where
cs: kde

en: URL filter
cs: URL filtr

en: Please select one or more comments to perform the update on.
cs: Zvolte komentáře, které chcete aktualizovat.

en: 1 read | @count reads
cs[0]: @countx přečteno
cs[1]: @countx přečteno
cs[2]: @countx přečteno

en: access statistics
cs: zobrazit statistiku přístupů

en: view post access counter
cs: zobrazit počítadlo přístupů

en: All necessary changes to %file have been made, so you should now remove write permissions to this file. Failure to remove write permissions to this file is a security risk.
cs: Všechny potřebné změny v souboru %file byly provedeny, nyní je nutné odebrat práva zápisu do tohoto souboru. Neodebráním práva zápisu do tohoto souboru vystavujete tento web bezpečnostnímu riziku.

en: Enables the categorization of content.
cs: Poskytuje možnosti kategorizace obsahu.

en: Save rule
cs: Uložit pravidlo

en: Delete contact
cs: Smazat kontakt

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com'. To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
cs: Příklad: 'webmaster@stranka.cz' nebo 'obchod@stranka.cz'. Chcete-li určit více příjemců, oddělte e-mailové adresy čárkou.

en: Auto-reply
cs: Automatická odpověď

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
cs: Volitelná automatická odpověď. Pokud nechcete uživateli zaslat automatickou odpověď, ponechte prázdné.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
cs: Zadaná adresa %recipient není platná.

en: Additional information
cs: Doplňující informace

en: You can leave a message using the contact form below.
cs: Pomocí kontaktního formuláře nám můžete poslat zprávu.

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
cs: Maximální počet zpráv, které může uživatel odeslat za hodinu.

en: Contact form: category %category added.
cs: Kontaktní formulář: kategorie %category přidána.

en: Contact form: category %category updated.
cs: Kontaktní formulář: kategorie %category aktualizována.

en:  (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
cs:  (<span class="admin-disabled">vypnuto</span>)

en:  (<span class="admin-missing">missing</span>)
cs:  (<span class="admin-missing">chybí</span>)

en:  (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
cs:  (<span class="admin-enabled">povoleno</span>)

en: Depends on: !dependencies
cs: Závisí na: !dependencies

en: Required by: !required
cs: Vyžadováno moduly: !required

en: Some required modules must be enabled
cs: Některé požadované moduly musí být zapnuty.

en: Would you like to continue with enabling the above?
cs: Chcete pokračovat a povolit výše uvedené?

en: administer site configuration
cs: administrovat nastavení webu

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
cs: Import překladu selhal, protože soubor %filename nelze načíst.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
cs: Soubor s překladem %filename obsahuje chybu: na řádku %line je očekáváno „msgstr“, ale chybí.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
cs: Soubor s překladem %filename obsahuje chybu: na řádku %line je očekáváno „msgid_plural“, ale chybí.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
cs: Soubor s překladem %filename obsahuje syntaktickou chybu na řádku %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
cs: Soubor s překladem %filename obsahuje chybu: na řádku %line není očekáváno „msgid“.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
cs: Soubor s překladem %filename obsahuje chybu: na řádku %line není očekáváno „msgstr[]“.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
cs: Soubor s překladem %filename obsahuje chybu: na řádku %line není očekáváno „msgstr“.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
cs: Soubor s překladem %filename obsahuje chybu: neočekávaný řetězec na řádku %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
cs: Soubor s překladem %filename neočekávaně skončil na řádku %line.

en: Save translations
cs: Uložit překlady

en: Export template
cs: Exportovat šablonu

en: anonymous user
cs: anonymní uživatel

en: Save permissions
cs: Uložit práva

en: The name %name has been denied access.
cs: Uživateli %name byl zakázán přístup.

en: Original text
cs: Původní text

en: Delete content type
cs: Smazat typ obsahu

en: edit permissions
cs: upravit oprávnění

en: notice
cs: poznámka

en: by !name
cs: od !name

en: User account
cs: Uživatelský účet

en: File download
cs: Stažení souboru

en: Acronym
cs: Zkratka

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
cs: Nelze nahrát obrázek. Adresář %directory neexistuje nebo není zapisovatelný.

en: Post new comment
cs: Poslat nový komentář

en: The field has been updated.
cs: Pole bylo aktualizováno.

en: Returns information about an author in the system.
cs: Vrátí informaci o autorovi v systému.

en: Creates a new post, and optionally publishes it.
cs: Vytvoří nový zápis a případně jej publikuje.

en: Updates the information about an existing post.
cs: Aktualizuje informace o existujícím zápisu.

en: Returns information about a specific post.
cs: Vrátí informaci o určitém zápisu.

en: Deletes a post.
cs: Smaže zápis.

en: Returns a list of the most recent posts in the system.
cs: Vrátí seznam nejnovějších příspěvků v systému.

en: Updates information about an existing post.
cs: Aktualizuje informace o existujícím zápisu.

en: Uploads a file to your webserver.
cs: Nahraje soubor na server.

en: Returns a list of all categories to which the post is assigned.
cs: Vrátí seznam všech kategorií, do kterých je zápis zařazen.

en: Returns a bandwidth-friendly list of the most recent posts in the system.
cs: Vrátí seznam nejnovějších zápisů v systému, vhodný pro nižší rychlost.

en: Sets the categories for a post.
cs: Nastaví kategorie pro zápis.

en: Retrieve information about the XML-RPC methods supported by the server.
cs: Získá informaci o XML-RPC metodách, které server podporuje.

en: Retrieve information about the text formatting plugins supported by the server.
cs: Získá informaci o pluginech pro formátování textu, které server podporuje.

en: Error storing post.
cs: Chyba při ukládání zápisu.

en: You do not have permission to update this post.
cs: Nemáte oprávnění aktualizovat tento zápis.

en: It is not possible to upload the file, because it exceeded the maximum filesize of @maxsize.
cs: Překročena maximální velikost souboru (@maxsize], soubor není možné nahrát.

en: The file can not be attached to this post, because the disk quota of @quota has been reached.
cs: Překročena disková kvóta (@quota), soubor není možné k příspěvku přiložit.

en: It is not possible to upload the file, because it is only possible to upload files with the following extensions: @extensions
cs: Nepovolená příloha souboru (povoleno: @extensions), soubor nelze nahrát.

en: No file sent.
cs: Nebyl odeslán žádný soubor.

en: Error storing file.
cs: Chyba při ukládání souboru.

en: Invalid post.
cs: Neplatný zápis.

en: The default maximum file size a user can upload.
cs: Výchozí hodnota maximální velikosti souboru, které uživatel může nahrát.

en: The default maximum size of all files a user can have on the site.
cs: Maximální velikost všech souborů, které může uživatel mít na webu.

en: administer content with blog api
cs: administrovat obsah pomocí blog api

en: List, edit, or add user roles.
cs: Vypsat, přidat a upravit uživatelské role.

en: edit role
cs: upravit roli

en: All recent posts
cs: Všechny poslední příspěvky

en: My recent posts
cs: Moje poslední příspěvky

en: Track posts
cs: Přehled příspěvků

en: Enables tracking of recent posts for users.
cs: Umožňuje uživatelům zobrazit si nejnovější příspěvky.

en: Minimum number of words
cs: Minimální počet slov

en: Password field is required.
cs: Heslo je vyžadováno.

en: Confirm password
cs: Potvrzení hesla

en: Default display order
cs: Standardní pořadí

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
cs: Výchozí nastavení prohlížení komentářů pro nové a anonymní uživatele. Tito uživatelé si mohou změnit pohled za pomocí ovládacího panelu komentářů. Pro registrované uživatele je změna pohledu uložena jako stálé uživatelské nastavení.

en: Administration theme
cs: Téma vzhledu administrace

en: Check username
cs: Prověřit uživatelské jméno

en: Enable personal contact form by default
cs: Osobní kontaktní formulář jako výchozí zapnut

en: Default status of the personal contact form for new users.
cs: Výchozí nastavení zobrazování osobního kontaktního formuláře pro nové uživatele.

en: Information to show on the <a href="@form">contact page</a>. Can be anything from submission guidelines to your postal address or telephone number.
cs: Informace, které se zobrazují na <a href="@form">kontaktní stránce</a>. Mohou obsahovat cokoliv od rad pro odeslání až po poštovní adresu či telefonní číslo.

en: Run cron
cs: Spustit cron

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
cs: Bezpečnostní upozornění: Nelze zapsat soubor .htaccess. V adresáři %directory vytvořte soubor .htaccess, který bude obsahovat následující řádky: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
cs: Soubor %file nelze uložit, protože upload neproběhl celý.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
cs: Soubor %file nelze uložit. Došlo k neznámé chybě.

en: Add to book outline
cs: Přidat do osnovy

en: Discard log entries older than
cs: Smazat záznamy logu

en: Database port
cs: Port databáze

en: Re-index site
cs: Přeindexovat web

en: Are you sure you want to re-index the site?
cs: Určitě chcete přeindexovat web?

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
cs: Tyto volby jsou potřebné jen pro některé servery. Pokud si nejste jisti, co zde zadat, ponechte výchozí hodnoty nebo požádejte Vašeho poskytovatele webhostingu o radu.

en: If your database is located on a different server, change this.
cs: Pokud je Vaše databáze uložena na jiném serveru, zde zadejte jeho adresu.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
cs: Jestliže váš databázový server používá nestandardní port, zadejte jeho číslo.

en: Database port must be a number.
cs: Databázový port musí být číslo.

en: view uploaded files
cs: zobrazit nahrané soubory

en: Enable or disable the display of certain page elements.
cs: Povoluje nebo zakazuje zobrazení určitých elementů stránky.

en: create url aliases
cs: vytvořit url aliasy

en: administer url aliases
cs: administrace url aliasů

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
cs: Zjištěna neplatná volba. Kontaktujte administrátora webu.

en: Illegal choice %choice in !name element.
cs: Neplatná volba %choice v elementu !name.

en: Status report
cs: Hlášení stavu

en: Not writable
cs: Není zapisovatelný

en: Identification
cs: Základní údaje

en: host
cs: hostitel

en: Notify user of new account
cs: Upozornění uživatele na nový účet

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory could not be found, or because its permissions do not allow the file to be written.
cs: Vybraný soubor %file nelze nahrát, protože cílový adresář %directory nelze nalézt nebo práva neumožňují zápis do adresáře.

en: Path to custom icon
cs: Cesta k volitelné ikoně

en: Below is a list of the comments posted to your site that need approval. To approve a comment, click on 'edit' and then change its 'moderation status' to Approved. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
cs: Na této stránce naleznete seznam komentářů, které čekají na schválení. Pro schválení komentáře klikněte na „upravit“ a poté změňte stav na Vydáno. Po kliknutí na předmět se zobrazí celý komentář, kliknutím na jméno autora můžete upravit informace uživatele, „upravit“ upraví text a ,smazat“ odstraní příspěvek.

en: List and edit site comments and the comment moderation queue.
cs: Vypsat komentáře a frontu komentářů k moderování.

en: Delete comment
cs: Smazat komentář

en: Reply to comment
cs: Odpovědět na komentář

en: Default display mode
cs: Standardní režim zobrazení

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
cs: Standardní zobrazení komentářů. Při rozšířeném zobrazení je vidět tělo komentáře. Při vláknovém zobrazení se odpovědi drží u sebe.

en: Default comments per page
cs: Výchozí počet komentářů na stránku

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
cs: Výchozí počet komentářů na každou stránku: více komentářů se rozdělí na několik stránek.

en: Comment controls
cs: Ovládání komentářů

en: Display above the comments
cs: Zobrazit nad komentáři

en: Display below the comments
cs: Zobrazit pod komentáři

en: Display above and below the comments
cs: Zobrazit nad i pod komentáři

en: Position of the comment controls box. The comment controls let the user change the default display mode and display order of comments.
cs: Umístění ovládání komentářů. Uživatel může změnit standardní režim zobrazení a pořadí komentářů.

en: Comment subject field
cs: Předmět komentáře

en: Can users provide a unique subject for their comments?
cs: Mohou uživatelé uvádět nové téma v komentářích?

en: You are not authorized to post comments.
cs: Nemáte oprávnění posílat komentáře.

en: The comment you are replying to does not exist.
cs: Komentář, na který odpovídáte, neexistuje.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
cs: Tato diskuse je zavřená. Nemůžete psát nové komentáře.

en: You are not authorized to view comments.
cs: Nemáte povolení prohlížet komentáře.

en: Comment: updated %subject.
cs: Komentář: aktualizován %subject.

en: Comment: added %subject.
cs: Komentář: přidán %subject.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
cs: Opravdu smazat komentář %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
cs: Budou odstraněny také reakce na tento komentář. Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: Publish the selected comments
cs: Zveřejnit vybrané komentáře

en: Unpublish the selected comments
cs: Skrýt vybrané komentáře

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
cs: Nejsou žádné komentáře ke smazání nebo byl Váš komentář smazán jiným administrátorem.

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
cs: Určitě chcete smazat tyto komentáře a jejich potomky?

en: You have to specify a valid author.
cs: Je třeba zadat platného autora.

en: The name you used belongs to a registered user.
cs: Zadané jméno patří registrovanému uživateli.

en: You have to leave your name.
cs: Je třeba zadat jméno.

en: The e-mail address you specified is not valid.
cs: Zadaná e-mailová adresa není platná.

en: You have to leave an e-mail address.
cs: Je třeba zadat e-mailovou adresu.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
cs: URL stránky není platné. Adresa musí být kompletní, tj. například <code>http://example.com/directory</code>.

en: (No subject)
cs: (Žádný předmět)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
cs: Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

en: Comment viewing options
cs: Volby prohlížení komentářů

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
cs: Pro možnost psaní komentářů se <a href="@login">přihlašte</a> nebo <a href="@register">zaregistrujte</a>.

en: Comment: deleted %subject.
cs: Komentář: smazán %subject.

en: Access type
cs: Typ přístupu

en: Add feed
cs: Přidat zdroj

en: The refresh interval indicating how often you want to update this feed. Requires crontab.
cs: Interval, který určuje jak často aktualizovat tento zdroj. Vyžaduje crontab.

en: File system
cs: Systém souborů

en: @name's blog
cs: Blog uživatele @name

en: You need to provide a valid e-mail address to contact other users. Please update your <a href="@url">user information</a> and try again.
cs: Chcete-li kontaktovat ostatní uživatele, je třeba zadat platnou e-mailovou adresu. Upravte prosím své <a href="@url">uživatelské informace</a>.

en: You cannot contact more than %number users per hour. Please try again later.
cs: Nemůžete kontaktovat více než %number uživatelů za hodinu. Zkuste to prosím později.

en: Enter your @s username.
cs: Zadejte své uživatelské jméno pro @s.

en: Your virtual face or picture. Maximum dimensions are %dimensions and the maximum size is %size kB.
cs: Váš virtuální obličej či obrázek (avatar). Maximální rozměry jsou %dimensions a maximální velikost je %size kB.

en: All languages
cs: Všechny jazyky

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. If unsure, specify nothing.
cs: Tato stránka se zobrazí, pokud vyžádanému dokumentu neodpovídá nic jiného. Pokud si nejste jist/a, nezadávejte nic.

en: %message in %file on line %line.
cs: %message v souboru %file na řádku %line.

en: Picture image path
cs: Cesta k obrázkům

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
cs: V této instalaci Drupalu bylo nalezeno jeden nebo více problémů. Pro více informací zkontrolujte stránku s <a href="@status">hlášením stavu</a>.

en: No help is available for module %module.
cs: Pro modul %module není k dispozici nápověda.

en: @module administration pages
cs: Administrace modulu @module

en: By module
cs: Dle modulu

en: Manage your site's content.
cs: Spravovat obsah webu.

en: Control how your site looks and feels.
cs: Nastavit vzhled a funkce webu.

en: Adjust basic site configuration options.
cs: Upravit základní nastavení webu.

en: Manage your site's users, groups and access to site features.
cs: Spravovat uživatelské účty, role a přístup uživatelů k jednotlivým možnostem.

en: Add language
cs: Přidat jazyk

en: Edit string
cs: Upravit řetězec

en: Delete string
cs: Smazat řetězec

en: Are you sure you want to delete the language %name?
cs: Opravu odstranit jazyk %name?

en: The language %locale has been removed.
cs: Jazyk %locale byl odstraněn.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
cs: Určitě smazat řetězec "%source"?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
cs: Smazání řetězce odstraní všechny jeho překlady ve všech jazycích. Tato akce nemůže být vrácena.

en: AM
cs: Dopoledne

en: PM
cs: Odpoledne

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
cs: Vybraný toolkit pro práci s obrázky '%toolkit' nedovede správně provést '%function'.

en: @username's blog
cs: Blog uživatele @username

en: Currently using !item !version
cs: Právě se používá !item !version

en: You have tried to use a one-time login for an account which has been blocked.
cs: Pokusil jste se použít jednorázové přihlašovací údaje k účtu, který byl zablokován.

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
cs: Uživatel %name použil jednorázový přihlašovací odkaz v čase %timestamp.

en: Failed to modify %settings, please verify the file permissions.
cs: Nebylo možné zapsat nastavení %settings, prosím zkontrolujte práva souboru.

en: Failed to open %settings, please verify the file permissions.
cs: Nebylo možné otevřít nastavení %settings, prosím zkontrolujte práva souboru.

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to login. Please change your password.
cs: Právě jste použil/a jednorázový přihlašovací odkaz. Již jej nemusíte používat k přihlašování. Změňte si, prosím, heslo.

en: !username has applied for an account.
    
    !edit_uri
cs: !username požádal o účet.
    
    !edit_uri

en: Username or e-mail address
cs: Uživatelské jméno nebo e-mailová adresa

en: You do not have permission to publish this type of post. Please save it as a draft instead.
cs: Nemáte dostatečná oprávnění pro zvěřejnění tohoto typu příspěvku. Prosím uložte jej zatím jako koncept.

en: You do not have permission to save this post as a draft. Please publish it instead.
cs: Nemáte oprávnění pro uložení tohoto příspěvku jako konceptu. Zkuste jej, prosím, přímo zvěřejnit.

en: Invalid categories submitted.
cs: Byla zvolena nepovolená kategorie.

en: A category from the @vocabulary_name vocabulary is required.
cs: Kategorie ze slovníku @vocabulary_name je povinná.

en: You may only choose one category from the @vocabulary_name vocabulary.
cs: Ze slovníku @vocabulary_name můžete zvolit pouze jednu kategorii.

en: Error saving categories. This feature is not available.
cs: Při ukládání kategorií došlo k chybě, protože toto rozšíření není k dispozici.

en: @type: added %title using blog API.
cs: @type: přidáno %title pomocí blog API.

en: Allows users to post content using applications that support XML-RPC blog APIs.
cs: Umožňuje uživatelům posílat obsah pomocí externích GUI aplikací, které podporují XML-RPC blog API.

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
cs: <em>a</em> kde <strong>%property</strong> je <strong>%value</strong>

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
cs: <strong>%property</strong> je <strong>%value</strong>

en: User autocomplete
cs: Automatické dokončování uživatelského jména

en: 0 sec
cs: 0 sekund

en: form
cs: formulář

en: Basic options
cs: Základní možnosti

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
cs: Pro změnu hesla aktuálního uživatele zadejte nové heslo do obou polí.

en: You have already used this one-time login link. It is not necessary to use this link to login anymore. You are already logged in.
cs: Tento jednorázový přihlašovací odkaz byl již použit. Není nutné se pomocí něj znovu přihlašovat. Již jste přihlášen/a.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
cs: Použitému jednorázovému přihlašovacímu odkazu již vypršela platnost. Požádejte, prosím, o nový pomocí formuláře níže.

en: This login can be used only once.
cs: Toto přihlášení lze použít jen jednou.

en: You have tried to use a one-time login link which has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
cs: Použitý jednorázový přihlašovací odkaz již byl použit. Požádejte, prosím, o nový pomocí formuláře níže.

en: The translation import of %filename failed.
cs: Import překladu ze souboru %filename selhal.

en: Abbreviation
cs: Zkratka

en: Inserted
cs: Vloženo

en: Provide a password for the new account in both fields.
cs: Zadejte do obou polí heslo nového účtu.

en: For more information, please refer to the <a href="@help">help section</a>, or the <a href="@handbook">online Drupal handbooks</a>. You may also post at the <a href="@forum">Drupal forum</a>, or view the wide range of <a href="@support">other support options</a> available.
cs: Více informací lze nalézt v <a href="@help">sekci nápovědy</a> nebo <a href="@handbook">online příručkách Drupalu</a>. Můžete se rovněž obrátit na <a href="http://www.drupal.cz/forum">české diskusní fórum o Drupalu</a>. Poslední možností je <a href="@support">podpora od externích subjektů</a>.

en: Account details for !username at !site
cs: Podrobnosti účtu !username na !site

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
cs: Zpráva pro uživatele jménem !username:
    
    Děkujeme vám za registraci na webu !site. Nyní se můžete přihlásit na adrese !login_uri s použitím následujícího uživatelského jména a hesla:
    
    uživatelské jméno: !username
    heslo: !password
    
    Také se můžete přihlásit kliknutím na tento odkaz (můžete jej rovněž zkopírovat do svého prohlížeče):
    
    !login_url
    
    Toto je jednorázové přihlášení, takže jej lze použít pouze jednou.
    
    Po přihlášení budete přesměrován/a na adresu !edit_uri, kde si můžete změnit heslo.
    
    
    -- Autoři webu !site

en: User e-mail settings
cs: Nastavení emailu uživatele

en: Poll
cs: Anketa

en: Preview post
cs: Náhled příspěvku

en: Must users preview posts before submitting?
cs: Musí si uživatelé před odesláním zobrazit náhled příspěvku?

en: More information about formatting options
cs: Více informací o možnostech formátování

en: Cron has been running for more than an hour and is most likely stuck.
cs: Cron již běží déle než hodinu a je pravděpodobné, že se zasekl.

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
cs: Cron právě běží, není možné ho spustit znovu, dokud běh neskončí.

en: Cron run completed.
cs: Běh cronu dokončen.

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
cs: Vysvětlení provedené úpravy, aby další autoři chápali, proč ke změně došlo.

en: The minimum number of words for the body field to be considered valid for this content type. This can be useful to rule out submissions that do not meet the site's standards, such as short test posts.
cs: Minimální počet slov pro obsah příspěvku. Tímto způsobem můžete vyřadit příspěvky, které neodpovídají standardům webu, např. krátké testovací příspěvky.

en: Optionally specify an alternative URL by which this node can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
cs: Volitelně můžete zadat alternativní URL, pod kterým bude uzel přístupný. Například „informace“ pro informační stránku. Používejte relativní cestu a nepřidávejte na konec lomítko, jinak nebude URL fungovat.

en: Already added languages
cs: Již přidané jazyky

en: Recent blog posts
cs: Nejnovější příspěvky blogu

en: Who's new
cs: Kdo je nový

en: Are you sure you want to delete these users?
cs: Určitě smazat tyto uživatele?

en: The users have been deleted.
cs: Uživatelé byli smazáni.

en: Language name
cs: Název jazyka

en: allow
cs: povolit

en: Edit category
cs: Upravit kategorii

en: The content type %name has been updated.
cs: Typ obsahu %name byl aktualizován

en: The content type %name has been added.
cs: Typ obsahu %name byl přidán.

en: Catalan
cs: Katalánsky

en: Contact form
cs: Kontaktní formulář

en: Rule type
cs: Typ pravidla

en: Mask
cs: Maska

en: Are you sure you want to delete the @type rule for %rule?
cs: Opravu smazat pravidlo @type pro %rule?

en: The access rule has been deleted.
cs: Přístupové pravidlo bylo smazáno.

en: Database configuration
cs: Nastavení databáze

en: Your web server does not appear to support any common database types. Check with your hosting provider to see if they offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
cs: Váš webserver pravděpodobně nepodporuje žádný běžný typ databáze. Kontaktujte prosím Vašeho poskytovatele webhostingu s otázkou, zda nabízí jinou databázi, kterou <a href="@drupal-databases">Drupal podporuje.</a>

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
cs: Pro nastavení @drupal databáze zadejte následující informace.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
cs: Typ databáze, ve které budou uloženy data pro @drupal.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
cs: Název databáze, ve které bude @drupal web uložen. Databáze již musí na serveru existovat.

en: The name of the %db_type database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
cs: Název databáze typu %db_type, do které bude @drupal ukládat data. Aby mohla být instalace @drupal dokončena, databáze musí na serveru už existovat.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %db_type server, however your PHP installation currently does not support this database type.
cs: V souboru %settings_file je nastaven databázový server %db_type, nicméně Vaše instalace PHP ho nepodporuje.

en: Select an installation profile
cs: Vybrat instalační profil

en: (built-in)
cs: (vestavěný)

en: No profiles available
cs: Žádné dostupné profily

en: We were unable to find any installer profiles. Installer profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
cs: Nebylo možné nalézt žádné instalační profily. Instalační profil říká instalátoru, jaké moduly nainstalovat a zapnout a jaké schéma instalovat do databáze. Instalační profil je nezbytný pro úspěšnou instalaci.

en: Drupal already installed
cs: Drupal je již nainstalovaný.

en: @drupal installation complete
cs: Instalace @drupal je kompletní

en: Congratulations, @drupal has been successfully installed.
cs: Gratulujeme, @drupal byl právě úspěšně nainstalován.

en: Please review the messages above before continuing on to <a href="@url">your new site</a>.
cs: Zkontrolujte prosím případné zprávy výše před pokračováním na <a href="@url">Váš nový web</a>.

en: You may now visit <a href="@url">your new site</a>.
cs: Nyní můžete navštívit <a href="@url">Váš nový web</a>.

en: Site off-line
cs: Tento web je offline

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
cs: Délka běhu cronu překročila časový limit a proto byl ukončen.

en: 1 byte | @count bytes
cs[0]: 1 bajt
cs[1]: @count bajty
cs[2]: @count bajtů

en: MySQL database
cs: MySQL databáze

en: Your MySQL Server is too old. Drupal requires at least MySQL %version.
cs: Váš MySQL server je moc starý. Drupal vyžaduje alespoň verzi MySQL %version.

en: PostgreSQL database
cs: PostgreSQL databáze

en: Your PostgreSQL Server is too old. Drupal requires at least PostgreSQL %version.
cs: Váš PostgreSQL Server je příliš starý. Drupal vyžaduje alespoň PostgreSQL %version.

en: Your PostgreSQL database is set up with the wrong character encoding (%encoding). It is possible it will not work as expected. It is advised to recreate it with UTF-8/Unicode encoding. More information can be found in the <a href="@url">PostgreSQL documentation</a>.
cs: Vaše PostgreSQL databáze má nastaveno špatné kódování znaků (%encoding). Je možné, že nebude fungovat správně. Doporučujeme databázi znovu vytvořit s kódováním UTF-8/Unicode. Více informací naleznete v <a href="@url">dokumentaci PostgreSQL</a>.

en: The directory %directory has been created.
cs: Adresář %directory byl vytvořen.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
cs: Práva zápisu do adresáře %directory byly změněny, nyní je možný zápis do tohoto adresáře.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
cs: !name nesmí být delší než %max znaků (zadáno %length znaků).

en: Illegal choice %choice in %name element.
cs: Neplatná volba %choice v elementu %name.

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
cs: Nastavit kvalitu obrázků JPEG. Kvalita je vyjádřena číslem od 0 do 100. Větší číslo znamená lepší kvalitu, ale také objemnější soubor.

en: The %module module is required but was not found. Please move it into the <em>modules</em> subdirectory.
cs: Modul %module je požadován, ale nebyl nalezen. Zkopírujte ho prosím do adresáře <em>modules</em>.

en: PHP MySQL support not enabled.
cs: Podpora MySQL v PHP není povolena.

en: PHP MySQLi support not enabled.
cs: Podpora MySQLi v PHP není povolena.

en: PHP PostgreSQL support not enabled.
cs: Podpora PostgreSQL v PHP není povolena.

en: Custom language
cs: Uživatelský jazyk

en: Add custom language
cs: Přidat uživatelský jazyk

en: Language name in English
cs: Název jazyka v angličtině

en: The language %language (%code) already exists.
cs: Jazyk %language (%code) již existuje.

en: Invalid language code.
cs: Neplatný kód jazyka.

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
cs: Pokud necháte pole prázdné, zobrazí se všechny řetězce. Hledání závisí na velikosti písmen.

en: English (provided by Drupal)
cs: Anglicky (dodáno Drupalem)

en: Search in
cs: Hledat v

en: Only translated strings
cs: Jen přeložené řetězce

en: Only untranslated strings
cs: Jen nepřeložené řetězce

en: Languages not yet added
cs: Prozatím nepřidané jazyky

en: Import translation
cs: Importovat překlad

en: Import into
cs: Jazyk importovaného souboru

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added
cs: Řetězce v souboru nahradí existující, nové se přidají.

en: Existing strings are kept, only new strings are added
cs: Existující řetězce se ponechají, jen se přidají nové.

en: Export translation
cs: Exportovat překlad

en: String not found.
cs: Řetězec nenalezen.

en: The string has been saved.
cs: Řetězec byl uložen.

en: The string has been removed.
cs: Řetězec byl odstraněn.

en: The language selected for import is not supported.
cs: Jazyk zvolený pro import není podporován.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
cs: Soubor s překladem %filename má zřejmě poškozenou hlavičku.

en: The translation file %filename contains an error: the plural formula could not be parsed.
cs: Soubor s překladem %filename obsahuje chybu: vzorec množných čísel nelze zpracovat.

en: Exported %locale translation file: %filename.
cs: Export překladového souboru %locale: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
cs: Export překladového souboru: %filename.

en: Belarusian
cs: Bělorusky

en: Tibetan
cs: Tibetsky

en: Bosnian
cs: Bosensky

en: Chechen
cs: Čečensky

en: Corsican
cs: Korsicky

en: Old Slavonic
cs: Staroslověnsky

en: Estonian
cs: Estonsky

en: Irish
cs: Irsky

en: Armenian
cs: Arménsky

en: Icelandic
cs: Islandsky

en: Greenlandic
cs: Grónsky

en: Latin
cs: Latinsky

en: Luxembourgish
cs: Lucembursky

en: Latvian
cs: Litevsky

en: Macedonian
cs: Makedonsky

en: Mongolian
cs: Mongolsky

en: Moldavian
cs: Moldavsky

en: Norwegian Bokmål
cs: Norsky (Bokmål)

en: Norwegian Nynorsk
cs: Norsky (Nynorsk)

en: Portuguese, Portugal
cs: Portugalsky (Portugalsko)

en: Portuguese, Brazil
cs: Portugalsky (Brazílie)

en: Serbo-Croatian
cs: Srbo-chorvatsky

en: Slovenian
cs: Slovinsky

en: Albanian
cs: Albánsky

en: Serbian
cs: Srbsky

en: Thai
cs: Thajsky

en: Ukrainian
cs: Ukrajinsky

en: Vietnamese
cs: Vietnamsky

en: Chinese, Simplified
cs: Čínsky, zjednodušená

en: Chinese, Traditional
cs: Čínsky, tradiční

en: Operating in off-line mode.
cs: Funguje v offline režimu.

en: sort icon
cs: ikona řazení

en: sort ascending
cs: seřadit vzestupně

en: sort descending
cs: seřadit sestupně

en: The following errors must be resolved before you can continue the installation process
cs: Následující chyby musí být před pokračováním v instalaci opraveny

en: The following error must be resolved before you can continue the installation process
cs: Následující chyba musí být opravena před pokračováním v instalaci

en: The following installation warnings should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
cs: Následující upozornění je nutné pozorně prozkoumat, nicméně ve většině případů je bezpečné je ignorovat

en: The following installation warning should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
cs: Následující upozornění je nutné pozorně prozkoumat, nicméně ve většině případů je bezpečné jej ignorovat

en: The PCRE library in your PHP installation is outdated. This will cause problems when handling Unicode text. If you are running PHP 4.3.3 or higher, make sure you are using the PCRE library supplied by PHP. Please refer to the <a href="@url">PHP PCRE documentation</a> for more information.
cs: Knihovna PCRE v PHP Vašeho serveru je příliš stará, což může způsobit problémy při obsluze textů Unicode. Pokud používáte PHP 4.3.3 nebo vyšší, ujistěte se že používáte knihovnu PCRE, která je součástí PHP. Více informací najdete v <a href="@url">dokumentaci PCRE PHP</a>.

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
cs: dsfjklsddsfkljsdf <a href="@url">PHP mbstring extension</a> dsfdfdsf

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
cs: Přetížení funkcí pro práci s vícebajtovými řetězci je v PHP aktivní a je třeba jej vypnout. Zkontrolujte nastavení v php.ini <em>mbstring.func_overload</em>. Více informací najdete v <a href="@url">dokumentaci PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
cs: Převod vícebajtových řetězců je v PHP aktivní a je třeba jej vypnout. Zkontrolujte nastavení v php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em>. Více informací najdete v <a href="@url">dokumentaci PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
cs: Převod vícebajtových řetězců je v PHP aktivní a je třeba jej vypnout. Zkontrolujte nastavení v php.ini <em>mbstring.http_input</em>. Více informací najdete v <a href="@url">dokumentaci PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
cs: Převod vícebajtových řetězců je v PHP aktivní a je třeba jej vypnout. Zkontrolujte nastavení v php.ini <em>mbstring.http_output</em>. Více informací najdete v <a href="@url">dokumentaci PHP mbstring</a>.

en: Standard PHP
cs: Standardní PHP

en: PHP Mbstring Extension
cs: PHP Mbstring rozšíření

en: Unicode library
cs: Unicode knihovna

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
cs: Není možné překonvertovat kódování XML %s do UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
cs: Nepodporované kódování %s. Nainstalujte prosím iconv, GNU recode nebo mbstring pro PHP.

en: Parse error. Not well formed
cs: Chyba zpracování, nesprávně formulováno.

en: Parse error. Request not well formed.
cs: Chyba parsování. Požadavek není správně formulován.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
cs: Chyba serveru. Neplatné XML-RPC. Požadavek musí být methodCall.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
cs: Chyba serveru. Požadovaná metoda @methodname není specifikována.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
cs: Chyba serveru. Špatný počet parametrů metody

en: Server error. Invalid method parameters.
cs: Chyba serveru. Neplatné parametry metody.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
cs: Chyba serveru. Požadovaná metoda @methodname neexistuje.

en: Invalid syntax for system.multicall.
cs: Chybná syntaxe pro system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
cs: Rekurzivní volání system.multicall jsou zakázána.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
cs: Chyba serveru. Požadovaná metoda @methodname nemá specifikován podpis.

en: Categorize news items
cs: Kategorizace položek novinek

en: A feed named %feed already exists. Please enter a unique title.
cs: Zdroj %feed již existuje. Je třeba zvolit jiný název.

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
cs: Opravdu odstranit všechny položky zdroje %feed?

en: Category selection type
cs: Způsob výběru typu kategorie

en: checkboxes
cs: zaškrtávací pole

en: multiple selector
cs: vícenásobný výběr

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
cs: Nastavit, jaký obsah bude agregován z jiných webů, jak často bude obnovován a jak bude kategorizován.

en: Update items
cs: Obnovit položky

en: Edit feed
cs: Upravit zdroj

en: Post new blog entry.
cs: Odeslat nový záznam do blogu.

en: You are not allowed to post a new blog entry.
cs: Nemáte oprávnění odeslat nový záznam do blogu.

en: Blog entry
cs: Příspěvek v blogu

en: View recent blog entries
cs: Projít nejnovější příspěvky

en: Read the latest blog entries.
cs: Přečíst nejnovější záznamy v blogu.

en: Enables keeping easily and regularly updated user web pages or blogs.
cs: Umožňuje uživateli vést si jednoduchý blog.

en: Save book pages
cs: Uložit stránky knihy

en: Updated book %title.
cs: Kniha %title aktualizována.

en: Update book outline
cs: Aktualizovat osnovu

en: Remove from book outline
cs: Odstranit z osnovy

en: The book outline has been updated.
cs: Osnova knihy byla aktualizována.

en: The post has been removed from the book.
cs: Příspěvek byl odstraněn z knihy.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
cs: Zobrazit tuto stranu a její podstrany ve verzi pro tisk.

en: Users can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
cs: Uživatelé mohou kliknutím na odkaz <em>verze pro tisk</em> ve spodní části stránky zobrazit verzi vhodnou pro tisk, která obsahuje stránku a všechny její podsekce.

en: create new books
cs: vytvořit nové knihy

en: Book page
cs: Strana knihy

en: The color picker only works if the <a href="@url">download method</a> is set to public.
cs: Barvy lze vybírat pouze pokud je <a href="@url">metoda stahování</a> nastavena na „Veřejné“.

en: Base color
cs: Základní barva

en: Header top
cs: Začátek hlavičky

en: Header bottom
cs: Konec hlavičky

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
cs: PHP nemá dostatek paměti, aby mohlo změnit barevné schéma tématu vzhledu. Je třeba alespoň o %size více paměti. Pro více informací se podívejte na stránku <a href="@url">PHP dokumentace</a>.

en: The GD library for PHP is enabled, but was compiled without PNG support. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
cs: Knihovna GD v PHP je povolena, ale není zkompilována s podporou PNG obrázků. Prosím, podívejte se do <a href="@url">dokumentace PHP</a>, nebo kontaktujte administrátora Vašeho webhostingu pro informace, jak chybu napravit.

en: Allows the user to change the color scheme of certain themes.
cs: Generátor barevných schémat pro některá témata.

en: Delete the selected comments
cs: Smazat vybrané komentáře

en: Allows users to comment on and discuss published content.
cs: Umožňuje uživatelům komentovat příspěvky.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
cs: Příklad: 'informace o produktu' nebo 'kritika webu'

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
cs: Ve výpisu kategorií se ty lehčí (nižší váha) zobrazí před těžšími (větší váha). Kategorie se stejnou váhou se seřadí abecedně.

en: Contact form: category %category deleted.
cs: Kontaktní formulář: kategorie %category smazána.

en: The contact module also adds a <a href="@menu-settings">menu item</a> (disabled by default) to the navigation block.
cs: Modul contact také přidá <a href="@menu-settings">položku menu</a> (implicitně vypnuto) do navigačního bloku.

en: Personal contact form
cs: Osobní kontaktní formulář

en: Allow other users to contact you by e-mail via <a href="@url">your personal contact form</a>. Note that while your e-mail address is not made public to other members of the community, privileged users such as site administrators are able to contact you even if you choose not to enable this feature.
cs: Umožňuje ostatním uživatelům kontaktovat vás e-mailem pomocí <a href="@url">osobního kontaktního formuláře</a>. Poznámka: Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna a privilegovaní uživatelé (např. administrátoři) vás mohou kontaktovat, i když tuto možnost zakážete.

en: access site-wide contact form
cs: přistupovat ke kontaktní stránce webu

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
cs: Nastavit systémový kontaktní formulář a vytvořit kategorie zpráv.

en: Edit contact category
cs: Upravit kategorie zpráv

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
cs: Poskytuje osobní i globální kontaktní formulář.

en: Recent log entries
cs: Nejnovější záznamy v logu

en: View events that have recently been logged.
cs: Zobrazit nejnovější záznamy událostí.

en: Top 'page not found' errors
cs: Seznam nejčastějších chyb „stránka nenalezena“

en: View 'page not found' errors (404s).
cs: Zobrazit seznam chyb „stránka nenalezena“ (404).

en: Top 'access denied' errors
cs: Seznam nejčastějších chyb „přístup odepřen“

en: View 'access denied' errors (403s).
cs: Zobrazit seznam chyb „přístup odepřen“ (403).

en: All roles may use default format
cs: Výchozí formát mohou použít všechny role

en: No roles may use this format
cs: Tento formát nemohou používat žádné role

en: Set default format
cs: Nastavit výchozí formát

en: Default format updated.
cs: Výchozí formát aktualizován.

en: Add input format
cs: Přidat formát vstupu

en: All roles for the default format must be enabled and cannot be changed.
cs: Výchozí formát musí být povolen pro všechny role.

en: Specify a unique name for this filter format.
cs: Zadat unikátní název tohoto vstupního formátu.

en: Choose which roles may use this filter format. Note that roles with the "administer filters" permission can always use all the filter formats.
cs: Vybrat role, které mohou používat tento filtr. Poznámka: role s právem „administrace filtrů“ mohou vždy použít všechny filtry.

en: Choose the filters that will be used in this filter format.
cs: Vybrat filtry, které se použijí v tomto formátu.

en: No guidelines available.
cs: Nejsou k dispozici žádné rady.

en: These are the guidelines that users will see for posting in this input format. They are automatically generated from the filter settings.
cs: Toto jsou rady, které uživatelé uvidí při psaní v tomto formátu textu. Automaticky se generují z nastavení filtrů.

en: Filter format names need to be unique. A format named %name already exists.
cs: Název filtru musí být jedinečný. Formát %name již existuje.

en: Added input format %format.
cs: Přidán vstupní formát %format.

en: The input format settings have been updated.
cs: Nastavení formátu textu bylo aktualizováno.

en: Are you sure you want to delete the input format %format?
cs: Opravdu odstranit formát vstupu %format?

en: If you have any content left in this input format, it will be switched to the default input format. This action cannot be undone.
cs: Pokud máte nějaký obsah v tomto formátu, přepne se na výchozí formát vstupu. Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: The default format cannot be deleted.
cs: Výchozí formát nelze odstranit.

en: Deleted input format %format.
cs: Smazán vstupní formát %format.

en: No settings are available.
cs: Žádná nastavení nejsou k dispozici.

en: The filter ordering has been saved.
cs: Pořadí filtrů bylo uloženo.

en: If you cannot find the settings for a certain filter, make sure you have enabled it on the <a href="@url">view tab</a> first.
cs: Pokud nemůžete najít nastavení určitého filtru, přesvědčte se, zda je zapnut v záložce <a href="@url">seznam filtrů</a>.

en: Allowed HTML tags: @tags
cs: Povolené HTML značky: @tags

en: 
    <p>This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.</p>
    <p>For more information see W3C's <a href="http://www.w3.org/TR/html/">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.</p>
cs: 
    <p>Tento web povoluje HTML obsah. Učení se HTML zní děsivě, ale naučit se používat několik málo nejzákladnějších HTML „značek“ je velice snadné. Tato tabulka poskytuje příklady pro každou značku povolenou na tomto webu.</p>
    <p>Více informací lze nalézt ve <a href="http://www.w3.org/TR/html/">specifikaci HTML</a> u W3C nebo ve vyhledávači.</p>

en: Anchors are used to make links to other pages.
cs: Odkazy na jiné stránky

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
cs: Implicitně se zalomení řádku vkládá automaticky, takže touto značkou přidáte další. Tato značka se liší, protože nemá otevírací a ukončovací značku jako ostatní. Pro kompatibilitu s XHTML 1.0 vložte do značky navíc „ /“.

en: Text with <br />line break
cs: Text s <br />zalomením řádku

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
cs: Implicitně se odstavce přidávají automaticky, takže touto značkou přidáte další.

en: Paragraph one.
cs: Odstavec jedna.

en: Paragraph two.
cs: Odstavec dvě.

en: Strong
cs: Silné

en: Emphasized
cs: Zvýrazněné

en: Cited
cs: Citace

en: Coded text used to show programming source code
cs: Zobrazení zdrojového kódu

en: Coded
cs: Kód

en: Bolded
cs: Tučné

en: Italicized
cs: Kurzíva

en: Superscripted
cs: Horní index

en: <sup>Super</sup>scripted
cs: <sup>Horní</sup> index

en: Subscripted
cs: Dolní index

en: <sub>Sub</sub>scripted
cs: <sub>Dolní</sub> index

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
cs: <abbr title="Zkratka">Zkr.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
cs: <acronym title="Dvojznaková zkratka">DZ</acronym>

en: Block quoted
cs: Odsazení bloku

en: Quoted inline
cs: Vložená citace

en: Table header
cs: Záhlaví tabulky

en: Table cell
cs: Buňka tabulky

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
cs: Číslovaný seznam - použijte &lt;li&gt; na začátku každé položky seznamu

en: First item
cs: První položka

en: Second item
cs: Druhá položka

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
cs: Nečíslovaný seznam - použijte &lt;li&gt; na začátku každé položky seznamu

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
cs: Seznam definice je podobný ostatním HTML seznamům. &lt;dl&gt; začíná seznam definic, &lt;dt&gt; začíná termín a &lt;dd&gt; začíná popis definice.

en: First term
cs: První termín

en: First definition
cs: První definice

en: Second term
cs: Druhý termín

en: Second definition
cs: Druhá definice

en: Subtitle three
cs: Podnadpis tři

en: Subtitle four
cs: Podnadpis čtyři

en: Subtitle five
cs: Podnadpis pět

en: Subtitle six
cs: Podnadpis šest

en: Tag Description
cs: Popis značky

en: You Type
cs: Napíšete

en: You Get
cs: Získáte

en: No help provided for tag %tag.
cs: Chybí nápověda pro značku %tag.

en: 
    <p>Most unusual characters can be directly entered without any problems.</p>
    <p>If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">entities</a> page. Some of the available characters include:</p>
cs: 
    <p>Většinu neobvyklých znaků můžete zadávat bez problémů.</p>
    <p>Pokud narazíte na problémy, zkuste použít HTML entity. Např. zapište &amp;amp; pro znak ampersandu &amp;. Kompletní seznam HTML entit naleznete na stránce <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">entit</a>. Mezi nejpoužívanější patří:</p>

en: Quotation mark
cs: Uvozovky

en: Character Description
cs: Popis znaku

en: No HTML tags allowed
cs: Nejsou povoleny HTML značky

en: Lines and paragraphs break automatically.
cs: Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple blank lines.
cs: Řádky a odstavce se rozeznávají automaticky . Automaticky se vloží značky pro zalomení řádku &lt;br /&gt;, začátek &lt;p&gt; a konec &lt;/p&gt; odstavce. Pokud nejsou odstavce rozeznány, jednoduše přidejte pár prázdných řádků.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
cs: Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.

en: HTML filter
cs: HTML filtr

en: Converts line breaks into HTML (i.e. &lt;br&gt; and &lt;p&gt; tags).
cs: Převádí odřádkování na HTML (tj. značky &lt;br&gt; a &lt;p&gt;).

en: Turns web and e-mail addresses into clickable links.
cs: Převede webové a e-mailové adresy na klikací odkazy.

en: How to deal with HTML tags in user-contributed content. If set to "Strip disallowed tags", dangerous tags are removed (see below). If set to "Escape tags", all HTML is escaped and presented as it was typed.
cs: Jak nakládat s HTML značkami v uživatelském textu. Pokud je nastaveno na „Odstraňovat nepovolené značky“, nebezpečné značky jsou odstraněny (viz níže). Pokud je nastaveno na „Použít escape sekvence na všechny značky“, všechny HTML značky jsou escapovány a zobrazeny tak, jak byly napsány.

en: If "Strip disallowed tags" is selected, optionally specify tags which should not be stripped. JavaScript event attributes are always stripped.
cs: Pokud je zvoleno „Odstraňovat nepovolené značky“, lze zadat značky, které budou povoleny. JavaScriptové události se vždy odstraní.

en: Display HTML help
cs: Zobrazit HTML nápovědu

en: If enabled, Drupal will display some basic HTML help in the long filter tips.
cs: Pokud je povoleno, Drupal zobrazí v delších tipech pro filtry základní nápovědu k HTML.

en: Delete input format
cs: Smazat formát vstupu

en: Compose tips
cs: Rady pro psaní

en: Handles the filtering of content in preparation for display.
cs: Stará se o filtrování obsahu při přípravě na jeho zobrazení.

en: Forum topic
cs: Téma diskuse

en: Enables threaded discussions about general topics.
cs: Poskytuje diskusní fórum členěné do vláken.

en: Manages the display of online help.
cs: Spravuje zobrazení online nápovědy.

en: The machine-readable name of this content type. This field cannot be modified for system-defined content types.
cs: Strojově čitelný název typu obsahu. Název nelze změnit pro typy, které jsou vytvořeny přímo systémem.

en: A brief description of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page.
cs: Stručný popis tohoto typu obsahu. Tento text se zobrazí jako součást seznamu na stránce <em>vytvořit obsah</em>.

en: This content type does not have a title field.
cs: Tento typ obsahu nemá pole ‚titulek‘

en: To omit the body field for this content type, remove any text and leave this field blank.
cs: Pro vynechání pole ‚obsah‘ u tohoto typu obsahu smažte všechen text a nechte pole prázdné.

en: This text will be displayed at the top of the submission form for this content type. It is useful for helping or instructing your users.
cs: Text  se zobrazí nad formulářem pro odeslání tohoto typu obsahu. Můžete zde zadat nápovědu či pokyny pro uživatele.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
cs: Uživatelé s právem <em>administrace uzlů</em> mohou tato nastavení změnit.

en: The machine-readable name %type is already taken.
cs: Strojově čitelný název %name již existuje.

en: Invalid machine-readable name. Please enter a name other than %invalid.
cs: Neplatný strojově čitelný název. Je třeba napsat jiný název než %invalid.

en: The human-readable name %name is already taken.
cs: Název %name je již obsazen.

en: The content type %name has been reset to its default values.
cs: Pro typ obsahu %name bylo obnoveno výchozí nastavení.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
cs: Opravdu smazat typ obsahu %type?

en: Added content type %name.
cs: Přidán typ obsahu %name.

en: If the site is experiencing problems with permissions to content, you may have to rebuild the permissions cache. Possible causes for permission problems are disabling modules or configuration changes to permissions. Rebuilding will remove all privileges to posts, and replace them with permissions based on the current modules and settings.
cs: Pokud na tomto webu máte problém s právy k obsahu, je možné, že je potřeba obnovit cache práv. Jednou z možných příčin problému může být vypnutí některého z modulů nebo změny v konfiguraci práv. Obnovení cache práv způsobí smazání všech práv k příspěvkům a jejich nahrazení právy na základě právě povolených modulů a nastavení.

en: Rebuilding may take some time if there is a lot of content or complex permission settings. After rebuilding has completed posts will automatically use the new permissions.
cs: Obnovení práv může nějakou dobu trvat. Po obnovení všechny příspěvky automaticky začnou používat nová práva.

en: Node access status
cs: Stav přístupu k uzlu

en: Number of posts on main page
cs: Počet příspěvků na hlavní stránce

en: The default maximum number of posts to display per page on overview pages such as the main page.
cs: Maximální počet příspěvků, které se zobrazují na přehledových stránkách, např. na hlavní straně.

en: Demote from front page
cs: Nezobrazovat na titulní stránce

en: Make sticky
cs: Přilepit nahoru v seznamu

en: Remove stickiness
cs: Odstranit přilepení

en: Copy of the revision from %date.
cs: Kopie revize z %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
cs: @type: vrácena revize %title %revision.

en: Below is a list of all the content types on your site. All posts that exist on your site are instances of one of these content types.
cs: Na této stránce se nachází seznam všech typů obsahu na tomto webu. Všechny příspěvky, které na webu jsou, používají některý z těchto typů.

en: To create a new content type, enter the human-readable name, the machine-readable name, and all other relevant fields that are on this page. Once created, users of your site will be able to create posts that are instances of this content type.
cs: Pro vytvoření nového typu obsahu napište jeho název, strojově čitelný název a všechny další potřebné položky, které jsou na této stránce. Jakmile je vytvořen, uživatelé tohoto webu budou mít možnost vytvářet uzly jako instance tohoto typu obsahu.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
cs: Pomocí verzí lze sledovat rozdíly mezi jednotlivými verzemi příspěvků.

en: <h1 class="title">Welcome to your new Drupal website!</h1><p>Please follow these steps to set up and start using your website:</p>
cs: <h1 class="title">Vítejte na Vašem novém Drupal webu!</h1><p>Prosím postupujte podle následujících kroků, které jsou nutné pro základní nastavení webu:</p>

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
cs: <strong>Nastavte svůj web</strong> Jakmile se přihlásíte, navštivte stránku <a href="@admin">administrace</a>, kde můžete <a href="@config">nastavit a upravit</a> všechna nastavení webu.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
cs: <strong>Povolte další funkce</strong> Podívejte se na stránku se seznamem <a href="@modules">modulů</a> a povolte si funkce, které pro Váš web potřebujete. Další moduly můžete stáhnout v sekci <a href="@download_modules">stažení modulů na webu Drupal.org</a>.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href="@themes">themes section</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href="@download_themes">Drupal themes download section</a>.
cs: <strong>Upravte vzhled vašeho webu</strong> Pro změnu tématu vzhledu navštivte stránku <a href="@themes">administrace témat</a>. Můžete si vybrat některé z témat již obsažených v čisté instalaci Drupalu, nebo stáhnout další ze sekce <a href="@download_themes">stažení témat vzhledu na Drupal.org</a>.

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you can <a href="@content">create content</a> for your website. This message will disappear once you have promoted a post to the front page.
cs: <strong>Začněte tvořit obsah</strong> Nakonec zbývá jen <a href="@content">vytvořit obsah</a>. Tato stránka zmizí, jakmile vytvoříte první příspěvek se zobrazením na hlavní stránce.

en: administer content types
cs: administrovat typy obsahu

en: View, edit, and delete your site's content.
cs: Zobrazit, upravit a mazat obsah webu.

en: Post settings
cs: Nastavení posílání příspěvků

en: Control posting behavior, such as teaser length, requiring previews before posting, and the number of posts on the front page.
cs: Nastavit podrobnosti příspěvku, např. délku náhledu příspěvku, zda formulář vyžaduje náhled před uložením a počet příspěvků na hlavní stránce.

en: Manage posts by content type, including default status, front page promotion, etc.
cs: Spravovat typy obsahu, včetně výchozího stavu, zobrazení na hlavní stránce atd.

en: Add content type
cs: Přidat typ obsahu

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
cs: Umožňuje zasílání obsahu.

en: No URL aliases available.
cs: Nejsou k dispozici žádné URL aliasy.

en: Update alias
cs: Aktualizovat alias

en: Create new alias
cs: Vytvořit nový alias

en: The alias has been saved.
cs: Alias byl uložen.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
cs: Určitě smazat alias %title?

en: The path module allows you to specify aliases for Drupal URLs. Such aliases improve readability of URLs for your users and may help internet search engines to index your content more effectively. More than one alias may be created for a given page.
cs: Modul path umožňuje určit aliasy pro URL Drupalu. Tyto aliasy zlepšují čitelnost URL pro uživatele webu a mohou pomoci vyhledávacím robotům v efektivnější indexaci tohoto webu. Pro každou stránku je možno vytvořit i více aliasů.

en: <p>Some examples of URL aliases are:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; login</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; store</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; store/products/whirlygigs</li>
    <li>node/3 =&gt; contact</li>
    </ul>
cs: <p>Příklady URL aliasů:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; login</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; store</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; store/products/whirlygigs</li>
    <li>node/3 =&gt; contact</li>
    </ul>

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
cs: Zadejte cestu, pro kterou chcete vytvořit alias, a poté název nového aliasu.

en: The alias has been deleted.
cs: Alias byl smazán.

en: The path is already in use.
cs: Cesta je již používána.

en: URL aliases
cs: URL aliasy

en: Change your site's URL paths by aliasing them.
cs: Měnit URL cesty ke stránkám na tomto webu pomocí aliasů.

en: Edit alias
cs: Upravit alias

en: Delete alias
cs: Smazat alias

en: Add alias
cs: Přidat alias

en: Allows users to rename URLs.
cs: Umožňuje uživatelům určit vlastní URL stránek.

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
cs: PHP kód vložte mezi tagy <?php a ?>.

en: PHP evaluator
cs: PHP překladač

en: Failed to notify pingomatic.com (site).
cs: Selhalo upozornění pro pingomatic.com (web).

en: Alerts other sites when your site has been updated.
cs: Upozorní jiné weby na aktualizaci tohoto webu.

en: Most recent poll
cs: Aktuální anketa

en: Poll status
cs: Stav ankety

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
cs: Když je anketa zavřená, uživatelé již nemohou hlasovat.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
cs: Po této době se anketa automaticky uzavře.

en: Votes for choice @n
cs: Hlasů pro odpověď @n

en: Negative values are not allowed.
cs: Záporné hodnoty nejsou dovoleny.

en: Polls
cs: Ankety

en: edit %title
cs: upravit %title

en: add new %type
cs: přidat nový %type

en: The name of the field. The form name is not shown to the user but used internally in the HTML code and URLs.
    Unless you know what you are doing, it is highly recommended that you prefix the form name with <code>profile_</code> to avoid name clashes with other fields. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed. An example name is "profile_favorite_color" or perhaps just "profile_color".
cs: Název pole. Neukáže se uživateli, ale používá se interně v HTML kódu a URL.
    Pro zabránění kolizím se doporučuje přidat před název pole <code>profile_</code>. Nejsou povoleny mezery ani jiné zvláštní znaky, kromě čárky (-) a podtržítka (_). Příklady: „profile_oblibena_barva“ nebo třeba jen „profile_barva“.

en: A list of all options. Put each option on a separate line. Example options are "red", "blue", "green", etc.
cs: Seznam všech možností. Každou možnost vložte na samostatný řádek. Například „červená“, „modrá“, „hnědá“ atd.

en: Hidden profile field, only accessible by administrators, modules and themes.
cs: Skryté pole profilu, přístupné jen administrátorům, modulům a tématům.

en: Private field, content only available to privileged users.
cs: Soukromé pole, obsah vidí jen privilegovaní uživatelé.

en: Public field, content shown on profile page but not used on member list pages.
cs: Veřejné pole, obsah se zobrazí na stránce profilu, ale ne v seznamu členů.

en: Public field, content shown on profile page and on member list pages.
cs: Veřejné pole, obsah se zobrazí v profilu a seznamu členů.

en: The weights define the order in which the form fields are shown. Lighter fields "float up" towards the top of the category.
cs: Váha určuje pořadí, v jakém se pole formuláře zobrazí. Lehčí pole „vyplavou“ v kategorii nahoru.

en: Form will auto-complete while user is typing.
cs: Formulář se bude automaticky dokončovat v průběhu psaní.

en: The specified form name contains one or more illegal characters. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed.
cs: Zadaný název formulářového pole obsahuje zakázané znaky. Nejsou povoleny mezery ani jiné zvláštní znaky, kromě čárky (-) a podtržítka (_).

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
cs: Zadaný název formulářového pole je rezervován pro použití Drupalem.

en: The specified category name is reserved for use by Drupal.
cs: Zadaný název kategorie je rezervován pro použití Drupalem.

en: The specified title is already in use.
cs: Zadaný titulek se již používá.

en: The specified name is already in use.
cs: Zadaný název se již používá.

en: A hidden field cannot be required.
cs: Skryté pole nemůže být požadováno.

en: A hidden field cannot be set to visible on the user registration form.
cs: Skryté pole nemůže být nastaveno jako viditelné na registračním formuláři uživatelů.

en: The field has been created.
cs: Pole bylo vytvořeno.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
cs: Opravdu odstranit pole %field?

en: This action cannot be undone. If users have entered values into this field in their profile, these entries will also be deleted. If you want to keep the user-entered data, instead of deleting the field you may wish to <a href="@edit-field">edit this field</a> and change it to a hidden profile field so that it may only be accessed by administrators.
cs: Tuto akci nelze vrátit. Pokud uživatelé vyplnili toto pole v profilu budou smazány i zadané hodnoty. Pokud chcete zachovat data uživatelů, místo smazání můžete pole <a href="@edit-field">upravit</a> a změnit je na skryté pole, aby k němu měli přístup jen administrátoři.

en: The field %field has been deleted.
cs: Pole %field bylo smazáno.

en: Profile field %field added under category %category.
cs: Pole profilu %field přidáno do kategorie %category.

en: Profile field %field deleted.
cs: Pole %field odstraněno.

en: User list
cs: Seznam uživatelů

en: single-line textfield
cs: textové pole, jeden řádek

en: multi-line textfield
cs: textové pole, více řádků

en: checkbox
cs: zaškrtávací pole

en: list selection
cs: výběr možností

en: freeform list
cs: volný výběr

en: Author information
cs: Informace o autorovi

en: Link to full user profile
cs: Odkaz na plný profil uživatele

en: Profile fields to display
cs: Zobrazená pole z profilu

en: Select which profile fields you wish to display in the block. Only fields designated as public in the <a href="@profile-admin">profile field configuration</a> are available.
cs: Vyberte, která pole z profilu chcete zobrazit v bloku. K dispozici jsou jen pole označená v <a href="@profile-admin">nastavení</a> jako veřejná.

en: View full user profile
cs: Zobrazit plný profil uživatele

en: About %name
cs: Informace o %name

en: Put each item on a separate line or separate them by commas. No HTML allowed.
cs: Každou položku vložte na samostatný řádek, nebo je oddělte čárkami. HTML není povoleno.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
cs: Hodnota pro pole %field není platné URL.

en: Create customizable fields for your users.
cs: Vytvořte vlastní pole v profilu pro Vaše uživatele

en: Profile category autocomplete
cs: Automatické dokončování kategorie profilu

en: Edit field
cs: Upravit pole

en: Delete field
cs: Smazat pole

en: Profile autocomplete
cs: Automatické dokončování pole profilu

en: Supports configurable user profiles.
cs: Poskytuje nastavitelné uživatelské profily.

en:  The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed. This action cannot be undone.
cs:  Vyhledávací index se nemaže, ale systematicky se aktualizuje, aby odpovídal novému nastavení. Vyhledávání bude fungovat, ale nový obsah nebude indexován, dokud se neaktualizuje index existujícího obsahu. Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: The index will be rebuilt.
cs: Index bude přegenerován.

en: Indexing status
cs: Stav indexování

en: Indexing throttle
cs: Rychlost indexace

en: Indexing settings
cs: Nastavení indexování

en: Minimum word length to index
cs: Minimální délka slova k indexaci

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
cs: Počet znaků, které musí mít slovo, aby bylo indexováno. Nižší číslo znamená lepší výsledky hledání, ale větší databázi. Každý vyhledávací dotaz musí obsahovat alespoň jedno slovo této délky (nebo delší).

en: Simple CJK handling
cs: Zpracování Simple CJK

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
cs: Určuje, zda se má použít zjednodušený tokenizer čínštiny/japonštiny/korejštiny založený na překrývajících se sekvencích. Vypněte, pokud chcete použít externí preprocessor. Neovlivňuje jiné jazyky.

en: Search form
cs: Vyhledávání

en: search content
cs: hledat obsah

en: use advanced search
cs: použít pokročilé vyhledávání

en: administer search
cs: administrace vyhledávání

en: Configure relevance settings for search and other indexing options
cs: Nastavit relevanci vyhledávání a další parametry indexování webu

en: Top search phrases
cs: Nejhledanější fráze

en: View most popular search phrases.
cs: Zobrazit nejhledanější fráze na tomto webu.

en: Enables site-wide keyword searching.
cs: Povoluje vyhledávání obsahu dle klíčových slov.

en: Total page generation time
cs: Celková doba generování stránky

en: Top pages in the past %interval
cs: Nejnavštěvovanější stránky za poslední %interval

en: unban
cs: povolit přístup

en: ban
cs: zakázat přístup

en: Top visitors in the past %interval
cs: Nejčastější návštěvníci za poslední %interval

en: Top referrers in the past %interval
cs: Nejvíce odkazující stránky za poslední %interval

en: Log each page access. Required for referrer statistics.
cs: Zaznamenávat všechny přístupy na stránky. Je potřebné pro statistiky odkazujících stránek.

en: Content viewing counter settings
cs: Nastavení počítadla zobrazení obsahu

en: Count content views
cs: Počítadlo zobrazení obsahu

en: Increment a counter each time content is viewed.
cs: Při každém zobrazení obsahu zvednout počítadlo.

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site. See <a href="@statistics">site statistics</a> for the actual information.
cs: Nastavení statistických informací, které bude Drupal sledovat. Aktuální informace najdete v části <a href="@statistics">statistika</a>.

en: Popular content
cs: Oblíbený obsah

en: How many content items to display in "all time" list.
cs: Kolik položek se má zobrazovat v seznamu „za celé období“.

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
cs: Kolik položek se má zobrazovat v seznamu „nedávno zobrazeno“.

en: Today's:
cs: Dnes:

en: All time:
cs: Za celé období:

en: Last viewed:
cs: Naposledy zobrazeno:

en: View pages that have recently been visited.
cs: Zobrazit stránky, které byly v poslední době zobrazeny.

en: View pages that have been hit frequently.
cs: Zobrazit stránky, které byly v poslední době nejnavštěvovanější.

en: Top visitors
cs: Nejčastější návštěvníci

en: View visitors that hit many pages.
cs: Zobrazit návštěvníky, kteří v poslední době navštívili nejvíce stránek.

en: Top referrers
cs: Nejvíce odkazující stránky

en: View top referrers.
cs: Zobrazit stránky, ze kterých návštěvníci na tento web nejvíce chodí.

en: View access log.
cs: Zobrazit log přístupů.

en: Control details about what and how your site logs.
cs: Upravit detaily o tom, jak tento web zaznamenává přístupy.

en: Track page visits
cs: Sledovat návštěvy stránek

en: Logs access statistics for your site.
cs: Loguje statistiky přístupů.

en: Choose which theme the administration pages should display in. If you choose "System default" the administration pages will use the same theme as the rest of the site.
cs: Téma vzhledu pro zobrazení administračních stránek. Pokud vyberete „Výchozí“, administrační stránky budou používat stejné téma jako zbytek webu.

en: Please note that the <a href="!admin_theme_page">administration theme</a> is still set to the %admin_theme theme; consequently, the theme on this page remains unchanged. All non-administrative sections of the site, however, will show the selected %selected_theme theme by default.
cs: Pamatujte, že <a href="!admin_theme_page">administrační téma vzhledu</a> je stále nastaveno na %admin_theme. Všechny veřejné části webu se budou zobrazovat pomocí tématu %selected_theme.

en: User pictures in posts
cs: Uživatelské obrázky v příspěvcích

en: User pictures in comments
cs: Uživatelské obrázky v komentářích

en: Shortcut icon
cs: Ikona webu

en: Display post information on
cs: Zobrazovat informace o příspěvku

en: Enable or disable the <em>submitted by Username on date</em> text when displaying posts of the following type.
cs: Povoluje nebo zakazuje zobrazení textu <em>poslal Uživatel dne</em> u určených druhů příspěvků.

en: Logo image settings
cs: Nastavení obrázku loga

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
cs: Pokud je zapnut, zobrazuje se logo.

en: Use the default logo
cs: Použít výchozí logo

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
cs: Zaškrtněte, pokud má téma vzhledu použít logo dodané přímo s ním.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
cs: Cesta k souboru, který chcete použít jako logo místo výchozího loga.

en: Upload logo image
cs: Nahrát obrázek loga

en: Shortcut icon settings
cs: Nastavení favicon ikony

en: Use the default shortcut icon.
cs: Použít výchozí ikonu.

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
cs: Zaškrtněte, pokud chcete použít výchozí ikonu tématu vzhledu.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
cs: Cesta k obrázku, který chcete použít jako ikonu.

en: Upload icon image
cs: Nahrát obrázek ikony

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
cs: Pokud nemáte přímý přístup na server, použijte toto pole k nahrání ikony webu na server.

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
cs: Následující moduly budou kompletně odinstalovány z tohoto webu a <em>všechna data těchto modulů budou ztracena</em>!

en: Confirm uninstall
cs: Potvrdit odinstalaci

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
cs: Pokračovat s odinstalací výše uvedených?

en: No modules selected.
cs: Nejsou vybrány žádné moduly.

en: The selected modules have been uninstalled.
cs: Vybrané moduly byly odinstalovány.

en: Default 403 (access denied) page
cs: Standardní stránka 403 (přístup zamítnut)

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. If unsure, specify nothing.
cs: Tato stránka se zobrazí, pokud aktuální uživatel nemá přístup k vyžádanému dokumentu. Pokud si nejste jist/a, nezadávejte nic.

en: Default 404 (not found) page
cs: Standardní stránka 404 (stránka nenalezena)

en: Write errors to the log
cs: Zapsat chyby do logu

en: Write errors to the log and to the screen
cs: Zapsat chyby do logu a na obrazovku

en: <strong class="ok">Currently, all enabled modules are compatible with the aggressive caching policy.</strong> Please note, if you use aggressive caching and enable new modules, you will need to check this page again to ensure compatibility.
cs: <strong class="ok">Všechny nyní povolené moduly jsou kompatibilní s agresivní cache.</strong> Pamatujte, že pokud povolíte další moduly, je potřeba zkontrolovat tuto stránku a ujistit se, že nové moduly jsou s agresivní cache kompatibilní.

en: Page cache
cs: Cache stránek

en: Caching mode
cs: Mód cache

en: Aggressive (experts only, possible side effects)
cs: Agresivní (pouze pro pokročilé uživatele, možné problémy)

en: Bandwidth optimizations
cs: Optimalizace přenosu dat

en: Public - files are available using HTTP directly.
cs: Veřejně - soubory jsou k dispozici pomocí HTTP protokolu.

en: Private - files are transferred by Drupal.
cs: Neveřejně - soubory přenáší Drupal.

en: Select an image processing toolkit
cs: Vyberte toolkit pro práci s obrázky

en: Titles plus teaser
cs: Titulek + upoutávka

en: The first day of the week for calendar views.
cs: Počáteční den v týdnu pro zobrazení kalendáře.

en: Short date format
cs: Krátký formát data

en: The short format of date display.
cs: Krátký formát zobrazování data.

en: Medium date format
cs: Střední formát data

en: The medium sized date display.
cs: Středně dlouhý formát zobrazování data.

en: Long date format
cs: Dlouhý formát data

en: Longer date format used for detailed display.
cs: Delší formát data používaný při výpisu podrobností.

en: Command counters
cs: Čítače příkazů

en: The number of <code>SELECT</code>-statements.
cs: Počet <code>SELECT</code> příkazů.

en: The number of <code>INSERT</code>-statements.
cs: Počet <code>INSERT</code> příkazů.

en: The number of <code>UPDATE</code>-statements.
cs: Počet <code>UPDATE</code> příkazů.

en: The number of <code>DELETE</code>-statements.
cs: Počet <code>DELETE</code> příkazů.

en: The number of table locks.
cs: Počet zamknutí tabulek.

en: The number of table unlocks.
cs: Počet odemknutí tabulek.

en: Query performance
cs: Výkon dotazů

en: The number of joins without an index; should be zero.
cs: Počet dotazů s JOIN, které nepoužívají index. Mělo by být nula.

en: The number of sorts done without using an index; should be zero.
cs: Počet dotazů řazení, které nepoužívají index. Mělo by být nula.

en: The number of times a lock could be acquired immediately.
cs: Počet případů, kdy by zámek měl být okamžitě přidělen.

en: The number of times the server had to wait for a lock.
cs: Počet případů, kdy server musel čekat na zámek.

en: Query cache information
cs: Informace o mezipaměti dotazů

en: The number of queries in the query cache.
cs: Počet dotazů v mezipaměti dotazů.

en: No modules are available to uninstall.
cs: Žádné moduly pro odinstalaci nejsou k dispozici

en: Welcome to the administration section. Here you may control how your site functions.
cs: Vítejte v administrační části. Zde můžete nastavit všechny možnosti tohoto webu.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
cs: Tato stránka ukazuje dostupné administrační možnosti pro každý modul.

en: These options control the display settings for the <code>%template</code> theme. When your site is displayed using this theme, these settings will be used. By clicking "Reset to defaults," you can choose to use the <a href="@global">global settings</a> for this theme.
cs: Toto nastavení ovlivňuje zobrazení tématu vzhledu <code>%template</code>. Následující volby se použijí, pokud se web zobrazuje v tomto tématu. Kliknutím na „Zpět k výchozím“ lze pro toto téma zvolit <a href="@global">globální nastavení</a>.

en: These options control the default display settings for your entire site, across all themes. Unless they have been overridden by a specific theme, these settings will be used.
cs: Toto nastavení ovlivňuje zobrazení celého webu, všech témat vzhledu. Použijí se ty volby, které nejsou změněny v určitém tématu vzhledu.

en: The uninstall process removes all data related to a module. To uninstall a module, you must first disable it. Not all modules support this feature.
cs: Odinstalace modulu odstraní všechna data spojená s modulem. Pro odstranění instalace musíte modul nejdříve vypnout. Ne všechny moduly podporují tuto funkci.

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the site.
cs: Můžete si vybrat jiné téma vzhledu stránky.

en: Select your current local time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
cs: Vyberte svůj aktuální místní čas. Data a časy na stránce se zobrazí s použitím této časové zóny.

en: select different theme
cs: vybrat jiné téma vzhledu

en: Compact mode
cs: Kompaktní mód

en: By task
cs: Dle úkolu

en: Settings for how your administrative pages should look.
cs: Nastavení vzhledu administračních stránek.

en: Change which theme your site uses or allows users to set.
cs: Změnit používané téma vzhledu.

en: Select the default theme.
cs: Vybrat výchozí téma vzhledu.

en: Enable or disable add-on modules for your site.
cs: Zapnout či vypnout rozšiřující moduly.

en: Change basic site information, such as the site name, slogan, e-mail address, mission, front page and more.
cs: Změnit základní informace o webu, např. název webu, slogan, e-mail, úvodní stránka atd.

en: Control how Drupal deals with errors including 403/404 errors as well as PHP error reporting.
cs: Nastavit stránky „přístup zamítnut“ (403), „stránka nenalezena“ (404) a hlášení PHP chyb.

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
cs: Nastavení přístupu k uloženým souborům a jejich nahrávání.

en: Image toolkit
cs: Toolkit pro práci s obrázky

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
cs: Vybrat systém pro práci s obrázky, je-li k dispozici více možností.

en: RSS publishing
cs: RSS exporty

en: Configure the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
cs: Nastavit zda zdroje obsahují titulek, náhled či celý text uzlu a počet uzlů v jednom zdroji.

en: Date and time
cs: Datum a čas

en: Settings for how Drupal displays date and time, as well as the system's default timezone.
cs: Nastavit zobrazování data, času a výchozí časové zóny.

en: Take the site off-line for maintenance or bring it back online.
cs: Přepnout web při provádění údržby do stavu off-line či zpět do stavu online. Během stavu off-line není web přístupný anonymním návštěvníkům.

en: Enable or disable clean URLs for your site.
cs: Zapnout či vypnout čistá URL na tomto webu.

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
cs: Zobrazit hlášení stavu webu a případných problémů.

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
cs: Vaše PHP instalace je příliš stará. Drupal vyžaduje alespoň PHP %version.

en: <em>register_globals</em> is enabled. Drupal requires this configuration directive to be disabled. Your site may not be secure when <em>register_globals</em> is enabled. The PHP manual has instructions for <a href="http://php.net/configuration.changes">how to change configuration settings</a>.
cs: <em>register_globals</em> je povoleno. Drupal tuto direktivu vyžaduje vypnutou. Tento web nemusí být bezpečný, pokud je <em>register_globals</em> zapnuto. Instrukce pro vypnutí této direktivy lze nalézt v <a href="http://www.drupal.cz/clanky/pro-webmastery/jak-vypnout-register-globals">tomto článku</a>.

en: Enabled ('@value')
cs: Povoleno ('@value')

en: Not protected
cs: Není chráněný

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
cs: Soubor %file není chráněn proti změnám a proto je bezpečnostním rizikem. Je třeba změnit práva tohoto souboru, aby nebyl zapisovatelný pro všechny.

en: Cron maintenance tasks
cs: Údržba webu pomocí cron

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
cs: Cron můžete spustit i <a href="@cron">manuálně</a>.

en: The directory %directory is not writable.
cs: Do adresáře %directory nelze zapisovat.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
cs: Je třeba nastavit správný adresář k <a href="@admin-file-system">nastavení systému souborů</a> nebo změnit současné nastavení práv,  která neumožňují zápis.

en: Writable (<em>public</em> download method)
cs: Zapisovatelný (<em>veřejný</em> přístup)

en: Writable (<em>private</em> download method)
cs: Zapisovatelný (<em>neveřejný</em> přístup)

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
cs: Některé moduly obsahují změny v databázovém schématu. Je potřeba bezodkladně spustit <a href="@update">update.php skript</a>.

en: Handles general site configuration for administrators.
cs: Stará se o základní nastavení webu pro administrátory.

en: Auto-throttle on anonymous users
cs: Automatické urychlení podle anonymních uživatelů

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of anonymous users currently visiting your site exceeds the specified threshold. For example, to start the throttle when your site has 250 anonymous users online at once, enter '250' in this field. Leave this value blank or set to "0" if you do not wish to auto-throttle on anonymous users. You can inspect the current number of anonymous users using the "Who's online" block.
cs: Automatické urychlení je možno automaticky zapnout, pokud počet anonymních uživatelů překročí určitou hranici. Např. pokud chcete zapnout urychlení, pokud je online najednou 250 anonymních uživatelů, zadejte do tohoto pole hodnotu ‚250‘. Pokud nechcete zapínat automatické urychlení podle anonymních uživatelů, nechte pole prázdné nebo zadejte „0“. Aktuální počet anonymních uživatelů zjistíte v bloku „Kdo je online“.

en: Auto-throttle on authenticated users
cs: Automatické urychlení podle přihlášených uživatelů

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of authenticated users currently visiting your site exceeds the specified threshold. For example, to start the throttle when your site has 50 registered users online at once, enter '50' in this field. Leave this value blank or set to "0" if you do not wish to auto-throttle on authenticated users. You can inspect the current number of authenticated users using the "Who's online" block.
cs: Automatické urychlení je možno automaticky zapnout, pokud počet přihlášených uživatelů překročí určitou hranici. Např. pokud chcete zapnout urychlení, pokud je online najednou 50 přihlášených uživatelů, zadejte do tohoto pole hodnotu ‚50‘. Pokud nechcete zapínat automatické urychlení podle přihlášených uživatelů, nechte pole prázdné nebo zadejte „0“. Aktuální počet přihlášených uživatelů zjistíte v bloku „Kdo je online“.

en: Auto-throttle probability limiter
cs: Omezení kontroly urychlení

en: The auto-throttle probability limiter is an efficiency mechanism to statistically reduce the overhead of the auto-throttle. The limiter is expressed as a percentage of page views, so for example if set to the default of 10% we only perform the extra database queries to update the throttle status 1 out of every 10 page views. The busier your site, the lower you should set the limiter value.
cs: Tímto omezením můžete snížit zátěž pro výpočty spojené s automatických urychlením. Omezení se vyjadřuje v procentech zobrazení stránek. Pokud např. nastavíte 10%, budou se dotazy do databáze, které aktualizují stav pro výpočet urychlení, provádět jen při každé desáté zobrazené stránce. Čím navštěvovanější je Váš web, tím nižší byste měli zadat hodnotu.

en: %value is not a valid auto-throttle setting. Please enter a positive numeric value.
cs: '%value' není platné nastavení automatického urychlení. Zadejte kladné číslo.

en: throttle
cs: urychlení

en: 1 user accessing site; throttle enabled. | @count users accessing site; throttle enabled.
cs[0]: Přistupuje 1 uživatel; urychlení zapnuto.
cs[1]: Přistupují @count uživatelé; urychlení zapnuto.
cs[2]: Přistupuje @count uživatelů; urychlení zapnuto.

en: 1 guest accessing site; throttle enabled. | @count guests accessing site; throttle enabled.
cs[0]: Přistupuje 1 host; urychlení zapnuto.
cs[1]: Přistupují @count hosté; urychlení zapnuto.
cs[2]: Přistupuje @count hostů; urychlení zapnuto.

en: 1 guest accessing site; throttle disabled | @count guests accessing site; throttle disabled
cs[0]: Přistupuje 1 host; urychlení vypnuto.
cs[1]: Přistupují @count hosté; urychlení vypnuto.
cs[2]: Přistupuje @count hostů; urychlení vypnuto.

en: Control how your site cuts out content during heavy load.
cs: Nastavit, jak se Váš web chová v případech, kdy je na něj velký počet požadavků.

en: Handles the auto-throttling mechanism, to control site congestion.
cs: Stará se o mechanismus urychlení - omezení funkcí při velké zátěži.

en: Users with the <a href="@permissions">upload files permission</a> can upload attachments. Users with the <a href="@permissions">view uploaded files permission</a> can view uploaded attachments. You can choose which post types can take attachments on the <a href="@types">content types settings</a> page.
cs: Uživatelé s právem <a href="@permissions">nahrát soubory</a> mohou uploadovat přílohy. Uživatelé s právem <a href="@permissions">zobrazit nahrané soubory</a> si mohou prohlížet přílohy. Které typy obsahu je možno doplnit o přílohy, můžete určit na stránce <a href="@types">nastavení typů obsahu</a>.

en: File uploads
cs: Nahrávání souborů

en: Control how files may be attached to content.
cs: Umožňuje uživatelům nahrávat a připojovat soubory k obsahu.

en: Allows users to upload and attach files to content.
cs: Umožňuje uživatelům nahrávat soubory a připojovat je k obsahu.

en: User registration settings
cs: Nastavení registrace uživatelů

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
cs: Návštěvníci si mohou vytvářet účty, ale je potřeba schválení administrátorem.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
cs: Vyžadovat ověření e-mailu při vytvoření uživatelského účtu

en: User registration guidelines
cs: Návod pro registraci uživatelů

en: Picture support
cs: Podpora obrázků (avatarů)

en: Subdirectory in the directory %dir where pictures will be stored.
cs: Podadresář v adresáři „%dir“, kam se budou ukládat obrázky uživatelů

en: Picture maximum dimensions
cs: Maximální rozměry obrázku

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
cs: Maximální rozměry obrázků, v pixelech.

en: Picture maximum file size
cs: Maximální velikost obrázku

en: Maximum file size for pictures, in kB.
cs: Maximální velikost souboru obrázku, v kB.

en: Picture guidelines
cs: Rady pro obrázky

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
cs: Tento text se zobrazí u formuláře pro nahrávání obrázků. Můžete zde napsat rady a doporučení.

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
cs: Název této role. Např. „moderátor“, „editor“, „návrhář webu“.

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
cs: Role %name již existuje. Zvolte jiný název.

en: The role has been renamed.
cs: Role byla přejmenována.

en: The role has been deleted.
cs: Role byla smazána.

en: Matches any number of characters, even zero characters
cs: Odpovídá jakémukoliv počtu znaků, i žádnému znaku

en: Matches exactly one character.
cs: Odpovídá přesně jednomu znaku.

en: The access rule has been saved.
cs: Přístupové pravidlo bylo uloženo.

en: The access rule has been added.
cs: Přístupové pravidlo bylo přidáno.

en: No value entered. Please enter a test string and try again.
cs: Nebyla zadána žádná hodnota. Zadejte ověřovaný řetězec a zkuste to znovu.

en: Enter a username to check if it will be denied or allowed.
cs: Zadejte uživatelské jméno, které chcete prověřit.

en: Enter an e-mail address to check if it will be denied or allowed.
cs: Zadejte e-mailovou adresu, kterou chcete prověřit.

en: Enter a hostname or IP address to check if it will be denied or allowed.
cs: Zadejte hostitele nebo IP adresu, kterou chcete ověřit.

en: Check hostname
cs: Prověřit hostitele

en: The username %name is not allowed.
cs: Uživatelské jméno %name není povoleno.

en: The username %name is allowed.
cs: Uživatelské jméno %name je povoleno.

en: The e-mail address %mail is not allowed.
cs: E-mailová adresa %mail není povolena.

en: The e-mail address %mail is allowed.
cs: E-mailová adresa %mail je povolena.

en: The hostname %host is not allowed.
cs: Hostitel %host není povolen.

en: The hostname %host is allowed.
cs: Hostitel %host je povolen.

en: There are currently no access rules.
cs: Nejsou nastavena žádná pravidla.

en: E-mail new password
cs: Poslat nové heslo

en: %name is not allowed to request a new password.
cs: %name není oprávněn k žádosti o nové heslo.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
cs: Na Váš e-mail byly odeslány další instrukce.

en: Are you sure you want to delete the account %name?
cs: Opravdu smazat účet %name?

en: All submissions made by this user will be attributed to the anonymous account. This action cannot be undone.
cs: Všechny příspěvky tohoto uživatele budou přiřazeny anonymnímu účtu. Tuto akci nelze vrátit.

en: %name has been deleted.
cs: Uživatel %name byl smazán.

en: You must enter a username.
cs: Je třeba zadat uživatelské jméno.

en: The username cannot begin with a space.
cs: Uživatelské jméno nesmí začínat mezerou.

en: The username cannot end with a space.
cs: Uživatelské jméno nesmí končit mezerou.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
cs: Uživatelské jméno nesmí obsahovat několik mezer po sobě.

en: The username contains an illegal character.
cs: Uživatelské jméno obsahuje nepovolené znaky.

en: The username is not a valid authentication ID.
cs: Uživatelské jméno není platné autentizační ID.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
cs: Uživatelské jméno %name je příliš dlouhé: musí být kratší než %max znaků.

en: You must enter an e-mail address.
cs: Je třeba zadat e-mailovou adresu.

en: Who's online
cs: Kdo je online

en: User list length
cs: Délka seznamu uživatelů

en: Online users
cs: Online uživatelé

en: Enter the password that accompanies your username.
cs: Zadejte své heslo.

en: The name %name is registered using a reserved e-mail address and therefore could not be logged in.
cs: Přihlášení nemůže být provedeno, protože jméno %name je registrováno pod již rezervovanou e-mailovou adresou.

en: Delete picture
cs: Smazat obrázek

en: Check this box to delete your current picture.
cs: Zaškrtněte toto pole, pokud chcete smazat svůj současný obrázek.

en: An administrator created an account for you at !site
cs: Administrátor pro vás vytvořil účet na !site

en: !username,
    
    A site administrator at !site has created an account for you. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
cs: Zpráva pro uživatele jménem !username:
    
    Administrátor webu !site pro vás vytvořil účet. Nyní se můžete přihlásit na adrese !login_uri s použitím následujícího uživatelského jména a hesla:
    
    uživatelské jméno: !username
    heslo: !password
    
    Také se můžete přihlásit kliknutím na tento odkaz (můžete jej rovněž zkopírovat do svého prohlížeče):
    
    !login_url
    
    Toto je jednorázové přihlášení, takže jej lze použít pouze jednou.
    
    Po přihlášení budete přesměrován na adresu !edit_uri, kde si můžete změnit heslo.
    
    
    -- Autoři webu !site

en: Account details for !username at !site (pending admin approval)
cs: Podrobnosti účtu !username na !site (čeká na schválení)

en: Replacement login information for !username at !site
cs: Nové přihlašovací informace pro !username na !site

en: !username,
    
    A request to reset the password for your account has been made at !site.
    
    You may now log in to !uri_brief by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
cs: Zpráva pro uživatele !username:
    
    Na webu !site byl přijat požadavek k obnovení hesla k Vašemu účtu.
    
    Nyní se můžete přihlásit k !uri_brief kliknutím na následující odkaz nebo jeho zkopírováním do Vašeho prohlížeče:
    
    !login_url
    
    Toto je jednorázové přihlášení, takže může být použito pouze jednou. Jeho platnost je jeden den a pokud jej nepoužijete, nic se nestane.
    
    Po přihlášení budete přesměrován/a na !edit_uri, kde si můžete heslo změnit.

en: Unblock the selected users
cs: Povolit vybrané uživatele

en: Block the selected users
cs: Zablokovat vybrané uživatele

en: Delete the selected users
cs: Smazat vybrané uživatele

en: Drupal allows users to register, login, log out, maintain user profiles, etc. Users of the site may not use their own names to post content until they have signed up for a user account.
cs: Drupal umožňuje uživatelům registrovat se, přihlašovat, odhlašovat, udržovat své profily apod. Pro vytváření obsahu pod vlastním jménem se uživatelé musí zaregistrovat.

en: Set up username and e-mail address access rules for new <em>and</em> existing accounts (currently logged in accounts will not be logged out). If a username or e-mail address for an account matches any deny rule, but not an allow rule, then the account will not be allowed to be created or to log in. A host rule is effective for every page view, not just registrations.
cs: Nastavte pravidla pro uživatelská jména a e-mailové adresy pro nové i existující účty (přihlášení uživatelé nebudou odhlášeni). Pokud se zadané uživatelské jméno nebo e-mail pro nového uživatele shoduje se zákazovým pravidlem, bude zakázáno vytvoření nového účtu. Pravidlo pro hostitele se používá při každém zobrazení stránky, nejen pro registrace.

en: Permissions let you control what users can do on your site. Each user role (defined on the <a href="@role">user roles page</a>) has its own set of permissions. For example, you could give users classified as "Administrators" permission to "administer nodes" but deny this power to ordinary, "authenticated" users. You can use permissions to reveal new features to privileged users (those with subscriptions, for example). Permissions also allow trusted users to share the administrative burden of running a busy site.
cs: Oprávnění vám dovolují určit, co mohou uživatelé na tomto webu dělat. Každé uživatelské roli (nastavíte je na <a href="@role">stránce rolí</a>) přiřadíte sadu různých oprávnění. Např. můžete uživatelům, kteří jsou „administrátoři“ povolit „administraci uzlů“, ale nechcete ji povolit obyčejným uživatelům. Pomocí oprávnění můžete privilegovaným uživatelům zpřístupnit nové vlastnosti. Oprávnění také umožňují rozdělit správu webu mezi několik důvěryhodných uživatelů.

en: <p>Roles allow you to fine tune the security and administration of Drupal. A role defines a group of users that have certain privileges as defined in <a href="@permissions">user permissions</a>. Examples of roles include: anonymous user, authenticated user, moderator, administrator and so on. In this area you will define the <em>role names</em> of the various roles. To delete a role choose "edit".</p><p>By default, Drupal comes with two user roles:</p>
          <ul>
          <li>Anonymous user: this role is used for users that don't have a user account or that are not authenticated.</li>
          <li>Authenticated user: this role is automatically granted to all logged in users.</li>
          </ul>
cs: <p>Role vám umožňují vyladit bezpečnostní a administrativní oprávnění webu. Role definuje skupinu uživatelů, kteří mají určitá práva popsaná v <a href="@permissions">uživatelských oprávněních</a>. Příklady rolí: anonymní uživatel, přihlášený uživatel, moderátor, administrátor atd. V této části můžete určit <em>jména rolí</em>. Chcete-li roli smazat, zvolte „upravit“.</p><p>Výchozí nastavení Drupalu obsahuje dvě uživatelské role:</p>
          <ul>
          <li>Anonymní uživatel: tato role se používá pro uživatele, kteří nemají účet nebo se nepřihlásili.</li>
          <li>Přihlášený uživatel: tato role se automaticky přiřadí přihlášeným uživatelům.</li>
          </ul>

en: Deleted user: %name %email.
cs: Odstraněn uživatel: %name %email.

en: administer users
cs: administrace uživatelů

en: access user profiles
cs: přístup k uživatelským profilům

en: change own username
cs: změnit vlastní uživatelské jméno

en: Configure default behavior of users, including registration requirements, e-mails, and user pictures.
cs: Nastavit výchozí chování uživatelských účtů, včetně požadavků na registraci, e-maily a obrázky uživatelů (avatary).

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
cs: Povolit či zakázat uživatelským rolím přístup k jednotlivým prvkům webu.

en: Edit role
cs: Upravit roli

en: Access rules
cs: Přístupová pravidla

en: List and create rules to disallow usernames, e-mail addresses, and IP addresses.
cs: Vytvořit přístupová pravidla pro odepření přístupu uživatelským jménům, e-mailům či IP adresám.

en: Check rules
cs: Ověřit pravidla

en: Manages the user registration and login system.
cs: Stará se o registraci uživatelů a jejich přihlašování.

en: By !author at @date
cs: Od !author dne @date

en: Skip navigation
cs: Přeskočit navigaci

en: All necessary changes to %file have been made. It has been set to read-only for security.
cs: Všechny potřebné změny v souboru %file byly provedeny. Pro větší bezpečnost webu bylo souboru nastaveno právo pouze pro čtení.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process.
cs: Instalace Drupalu @drupal vyžaduje práva přepisu v souboru %file během instalačního procesu.

en: Drupal database setup
cs: Nastavení databáze Drupalu

en: If more than one @drupal web site will be sharing this database, enter a table prefix for your @drupal site here.
cs: Jestliže více než jeden @drupal web bude využívat jednu databázi, zadej zde tabulkový prefix pro tvůj @drupal web.

en: You have configured @drupal to use the default username and password. This is not allowed for security reasons.
cs: Nakonfigurovali jste @drupal s výchozím uživatelským jménem a heslem. Toto z bezpečnostních důvodů není povoleno.

en: The database table prefix you have entered, %db_prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters or underscores.
cs: Tabulkový prefix, který jste zadali, %db_prefix, není platný. Tabulkový prefix může obsahovat pouze písmena abecedy, číslice anebo podtržítka.

en: In order for Drupal to work and to proceed with the installation process you must resolve all permission issues reported above. We were able to verify that we have permission for the following commands: %commands. For more help with configuring your database server, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what any of this means you should probably contact your hosting provider.
cs: Aby Drupal fungoval a mohl pokračovat v instalaci, musíte vyřešit všechny výše nahlášené problémy s právy. Podařilo se ověřit dostatečná oprávnění pro následující příkazy: %commands. Více informací o nastavení databázového serveru najdete v příručce <a href="http://drupal.org/node/258">Instalace a aktualizace</a>.  Pokud si nejste jistý, co toto znamená,  nejspíš by jste měli kontaktovat vašeho poskytovatele hostingu.

en: Choose your preferred language
cs: Vyberte preferovaný jazyk

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database and replace the appropriate <em>settings.php</em> with an unmodified copy.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li></ul>
cs: <ul><li>Aby bylo možné začít znovu, je třeba nejdříve vyprázdnit databázi a nahradit příslušný soubor <em>settings.php</em> nepozměněnou kopií.</li><li>Aby bylo možné instalovat do jiné databáze, je třeba upravit příslušný soubor <em>settings.php</em> ve složce <em>sites</em>.</li><li>Pokud je třeba aktualizovat existující instalaci, přejděte na <a href="@base-url/update.php">aktualizační skript</a>.</li></ul>

en: Modules missing
cs: Chybí moduly.

en: One or more required modules are missing. Please check the error messages and <a href="!url">try again</a>.
cs: Jeden nebo víc vyžadovaných modulů chybí. Prohlédni prosím chybové hlášky a <a href="!url">zkus to znovu</a>.

en: Incompatible environment
cs: Nekompatibilní prostředí.

en: page not found
cs: stránka nenalezena

en: The file %file could not be saved, because it exceeds the maximum allowed size for uploads.
cs: Soubor %file nelze uložit, protože překročil maximální povolenou velikost pro upload.

en: Upload Error. Could not move uploaded file (%file) to destination (%destination).
cs: Chyba při uploadu souboru. Nelze přesunout uploadovaný soubor (%file) na cílové místo (%destination).

en: Built-in GD2 toolkit
cs: Vestavěný GD2 toolkit

en: The built-in GD2 toolkit is installed and working properly.
cs: Vestavěný GD2 toolkit je nainstalován a pracuje správně.

en: The built-in GD image toolkit requires that the GD module for PHP be installed and configured properly. For more information see <a href="@url">PHP's image documentation</a>.
cs: Vestavěný GD toolkit vyžaduje, aby byl nainstalován a správně nastaven modul GD pro PHP. Pro více informací se podívejte na stránku <a href="@url">dokumentace PHP</a>.

en: Failure to connect to your MySQL database server. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
cs: Nepodařilo se připojit k databázovému serveru MySQL. MySQL hlásí následující chybu: %error.<ul><li>Zadali jste správné uživatelské jméno a heslo?</li><li>Zadali jste správné jméno hostitele databáze?</li><li>Je databázový server opravdu spuštěn?</li></ul>Další nápovědu najdete v příručce <a href="http://drupal.org/node/258">Instalace a aktualizace</a>. Pokud si nejste jisti tím, co tyto pojmy znamenají, měli byste se obrátit na svého poskytovatele webhostingu.

en: We were able to connect to the MySQL database server (which means your username and password are valid) but not able to select your database. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct database name?</li><li>Are you sure the database exists?</li><li>Are you sure the username has permission to access the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
cs: Dokázali jsme se připojit k databázovému serveru MySQL (což znamená, že jste zadal platné jméno uživatele a heslo), ale nemohli jsme vybrat vaši databázi. MySQL hlásí následující chybu: %error.<ul><li>Zadali jste správný název databáze?</li><li>Jste si jisti, že databáze existuje?</li><li>Může zadaný uživatel opravdu přistupovat k databázi?</li></ul>Další nápovědu najdete v příručce <a href="http://drupal.org/node/258">Instalace a aktualizace</a>. Pokud si nejste jisti tím, co tyto pojmy znamenají, měli byste se obrátit na svého poskytovatele webhostingu.

en: We were unable to create a test table on your MySQL database server with the command %query. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary MySQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
cs: Nedokázali jsme pomocí příkazu %query vytvořit testovací tabulku na databázovém serveru MySQL. MySQL hlásí následující chybu: %error.<ul><li>Má zadaný uživatel skutečně nezbytné oprávnění MySQL pro vytváření tabulek v databázi?</li></ul>Další nápovědu najdete v příručce <a href="http://drupal.org/node/258">Instalace a aktualizace</a>. Pokud si nejste jisti tím, co tyto pojmy znamenají, měli byste se obrátit na svého poskytovatele webhostingu.

en: We were unable to insert a value into a test table on your MySQL database server. We tried inserting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
cs: Nepodařilo se vložit hodnotu do testovací tabulky na vašem MySQL databázovém serveru. Použit byl příkaz: %query. A MySQL vrátil  následující chybu: %error.

en: We were unable to update a value in a test table on your MySQL database server. We tried updating a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
cs: Nepodařilo se změnit hodnotu v testovací tabulce na vašem MySQL databázovém serveru. Použit byl příkaz: %query. A MySQL vrátil  následující chybu: %error.

en: We were unable to lock a test table on your MySQL database server. We tried locking a table with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
cs: Nepodařilo se zamknout testovací tabulku na vašem MySQL databázovém serveru. Použit byl příkaz: %query. A MySQL vrátil  následující chybu: %error.

en: We were unable to unlock a test table on your MySQL database server. We tried unlocking a table with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
cs: Nepodařilo se odemknout testovací tabulku na vašem MySQL databázovém serveru. Použit byl příkaz: %query. A MySQL vrátil  následující chybu: %error.

en: We were unable to delete a value from a test table on your MySQL database server. We tried deleting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
cs: Nepodařilo se smazat hodnotu v testovací tabulce na vašem MySQL databázovém serveru. Použit byl příkaz: %query. A MySQL vrátil  následující chybu: %error.

en: We were unable to drop a test table from your MySQL database server. We tried dropping a table with the command %query and MySQL reported the following error %error.
cs: Nepodařilo se smazat testovací tabulku na vašem MySQL databázovém serveru. Použit byl příkaz: %query. A MySQL vrátil  následující chybu: %error.

en: Failure to connect to your PostgreSQL database server. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li><li>Are you sure you typed the correct database name?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
cs: Nepodařilo se připojit k vašemu databázovému serveru PostgreSQL. Server vrátil následující zprávu: %error. <ul><li>Jste si jistí, že máte správné uživatelské jméno a heslo?</li><li>Jste si jistí, že jste zadali správné jméno hostitele databáze?</li><li>Jste si jistý, že databázový server je zapnuty?</li><li>Jste si jistí, že jste zadali správné jméno databáze?</li></ul>Další informace najdete v příručce <a href="http://drupal.org/node/258">Instalace a aktualizace</a>. Pokud si nejste jistý, co tyto termíny znamenají, měli byste asi kontaktovat vašeho poskytovatele hostingu.

en: We were unable to create a test table on your PostgreSQL database server with the command %query. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary PostgreSQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
cs: Nepodařilo se vytvořit testovací tabulku na vašem PostgreSQL databázovém serveru příkazem %query. PostgreSQL vrátil  následující chybu: %error.<ul><li>Jste si jistý, že zadaný databázový uživatel má oprávnění na vytváření tabulek v PostgreSQL?</li></ul> Další informace najdete v příručce <a href="http://drupal.org/node/258"> Instalace a aktualizace</a>. Pokud si nejste jistý, co tyto termíny znamenají, měli byste asi kontaktovat vašeho poskytovatele hostingu.

en: We were unable to insert a value into a test table on your PostgreSQL database server. We tried inserting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
cs: Nepodařilo se vložit hodnotu do testovací tabulky na vašem PostgreSQL databázovém serveru. Použit byl příkaz: %query. A PostgreSQL vrátil  následující chybu: %error.

en: We were unable to update a value in a test table on your PostgreSQL database server. We tried updating a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
cs: Nepodařilo se změnit hodnotu v testovací tabulce na vašem PostgreSQL databázovém serveru. Použit byl příkaz: %query. A PostgreSQL vrátil  následující chybu: %error.

en: We were unable to lock a test table on your PostgreSQL database server. We tried locking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
cs: Nepodařilo se zamknout testovací tabulku na PostgreSQL databázovém serveru. Použit byl příkaz: %query, PostgreSQL vrátil následující chybu: %error.

en: We were unable to unlock a test table on your PostgreSQL database server. We tried unlocking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
cs: Nepodařilo se odemknout testovací tabulku na  PostgreSQL databázovém serveru. Použit byl příkaz: %query, PostgreSQL vrátil  následující chybu: %error.

en: We were unable to delete a value from a test table on your PostgreSQL database server. We tried deleting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
cs: Nepodařilo se smazat hodnotu z testovací  tabulky na PostgreSQL databázovém serveru. Použit byl příkaz: %query, PostgreSQL vrátil následující chybu: %error.

en: We were unable to drop a test table from your PostgreSQL database server. We tried dropping a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error %error.
cs: Nepodařilo smazat testovací tabulku na PostgreSQL databázovém serveru. Použit byl příkaz: %query, PostgreSQL vrátil následující chybu: %error.

en: The language %locale has been created.
cs: Jazyk %locale byl vytvořen.

en: The %language language (%locale) has been created.
cs: Jazyk %language (%locale) byl vytvořen.

en: Language list
cs: Seznam jazyků

en: Name of the language. Will be available for translation in all languages.
cs: Název jazyka. Zpřístupní se pro překlad v ostatních jazycích.

en: A gettext Portable Object (.po) file.
cs: Soubor gettext Portable Object (.po).

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, then it will be added.
cs: Vyberte jazyk, pro který chcete přidat řetězce. Pokud vyberete jazyk, který zatím není nastaven, přidá se.

en: Select the language you would like to export in gettext Portable Object (.po) format.
cs: Vyberte jazyk, který chete exportovat do formátu gettext Portable Object (.po).

en: Generate a gettext Portable Object Template (.pot) file with all the interface strings from the Drupal locale database.
cs: Vytvoří soubor ve formátu gettext Portable Object Template (.pot), který obsahuje všechny texty z jazykové databáze Drupalu.

en: Strings to search for
cs: Hledat řetězec

en: All strings in that language
cs: Všechny řetězce jazyka

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings and %update strings were updated.
cs: Překlad byl úspěšně importován. Nově vytvořených řetězců: %number, aktualizovaných řetězců: %update

en: Imported %file into %locale: %number new strings added and %update updated.
cs: Import %file do %locale: %number nových řetězců přidáno a %update aktualizováno.

en: Locales
cs: Locale

en: !title by !name
cs: !title od !name

en: Users can view the latest news chronologically in the <a href="@aggregator">main news aggregator display</a> or by <a href="@aggregator-sources">source</a>. Administrators can add, edit and delete feeds and choose how often to check for newly updated news for each individual feed. Administrators can also tag individual feeds with categories, offering selective grouping of some feeds into separate displays. Listings of the latest news for individual sources or categorized sources can be enabled as blocks for display in the sidebar through the <a href="@admin-block">block administration page</a>. The news aggregator requires cron to check for the latest news from the sites to which you have subscribed. Drupal also provides a <a href="@aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all of your subscribed feeds.
cs: Uživatelé si mohou prohlédnout novinky na <a href="@aggregator">stránce hlavního agregátoru novinek</a> nebo na základě <a href="@aggregator-sources">zdroje</a>. Administrátoři mohou přidávat, upravovat a mazat zdroje a vybrat jak často kontrolovat každý zdroj na změny. V rámci nastavení je také možné individuální zdroje tagovat kategoriemi, čímž je možné vytvořit separátní stránky pro vybrané skupiny. Výpis posledních novinek pro jednotlivé zdroje či kategorie lze zapnout jako blok v postranním panelu na stránce <a href="@admin-block">administrace bloků</a>. Agregátor zdrojů vyžaduje cron. Drupal také poskytuje <a href="@aggregator-opml">strojově čitelný OPML soubor</a> pro všechny zdroje.

en: Older news items will be automatically discarded. Requires crontab.
cs: Starší novinky budou automaticky odstraněny. Vyžaduje crontab.

en: Read @username's latest blog entries.
cs: Přečíst nejnovější příspěvky uživatele @username.

en: book
cs: kniha

en: The contact form has not been configured.
cs: Kontaktní formulář není nastaven.

en: Lets you register your site with a central server and improve ranking of Drupal projects by posting information on your installed modules and themes
cs: Umožňuje registrovat web na centrálním serveru a podporuje zasílání statistik modulů a témat.

en: The filter module allows administrators to configure  text input formats for the site. For example, an administrator may want a filter to strip out malicious HTML from user's comments. Administrators may also want to make URLs linkable even if they are only entered in an unlinked format.
cs: Modul filter umožňuje administrátorům nastavit formáty vstupu. Administrátor např. může chtít vyhodit zákeřné HTML z komentářů nebo upravit URL na odkazy, i když jsou zadány jako text.

en: Users can choose between the available input formats when creating or editing content. Administrators can configure which input formats are available to which user roles, as well as choose a default input format. Administrators can also create new input formats. Each input format can be configured to use a selection of filters.
cs: Při úpravě či vytváření obsahu si uživatelé mohou vybrat jeden z dostupných formátů vstupu. Administrátoři mohou nastavit, které formáty jsou dostupné kterým rolím, a také určit výchozí formát. Také mohou vytvořit nové formáty vstupu. Každý formát se skládá z několika filtrů.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@filter">Filter page</a>.
cs: Více informací lze nalézt v příručce pro nastavení a úpravy na <a href="@filter">stránce Filter</a>.

en: 
    <p><em>Input formats</em> define a way of processing user-supplied text in Drupal. Every input format has its own settings of which <em>filters</em> to apply. Possible filters include stripping out malicious HTML and making URLs clickable.</p>
    <p>Users can choose between the available input formats when submitting content.</p>
    <p>Below you can configure which input formats are available to which roles, as well as choose a default input format (used for imported content, for example).</p>
    <p>Note that (1) the default format is always available to all roles, and (2) all filter formats can always be used by roles with the "administer filters" permission even if they are not explicitly listed in the Roles column of this table.</p>
cs: 
    <p><em>Formáty textu</em> určují způsob, jak se zpracovává text zadaný uživatelem. Každý formát textu má vlastní nastavení použitých <em>filtrů</em>. Filtry mohou například zajišťovat odstranění nevhodného HTML nebo zvýraznění URL.</p>
    <p>Uživatelé si při posílání příspěvků mohou vybrat formát.</p>
    <p>Níže můžete nastavit, které formáty jsou přístupné různým rolím, a také nastavit implicitní formát vstupu (používá se např. pro importovaný obsah).</p> <p>Poznámka: výchozí formát je k dispozici vždy všem rolím a všechny filtry formátu mohou vždy využít role s právem "administrace filtrů", i když nejsou vypsány ve sloupci Role v této tabulce.</p>

en: 
    <p>Every <em>filter</em> performs one particular change on the user input, for example stripping out malicious HTML or making URLs clickable. Choose which filters you want to apply to text in this input format.</p>
    <p>If you notice some filters are causing conflicts in the output, you can <a href="@rearrange">rearrange them</a>.</p>
cs: 
    <p>Každý <em>filtr</em> provádí jednu určitou změnu uživatelského vstupu, např. odstranění HTML značek nebo převedení URL na klikací odkazy. Vyberte, které filtry chcete použít na text v tomto formátu vstupu.</p>
    <p>Některé filtry mohou způsobit konflikty ve výstupu, v tom případě je možné <a href="@rearrange">změnit jejich pořadí</a>.</p>

en: 
    <p>Because of the flexible filtering system, you might encounter a situation where one filter prevents another from doing its job. For example: a word in an URL gets converted into a glossary term, before the URL can be converted in a clickable link. When this happens, you will need to rearrange the order in which filters get executed.</p>
    <p>Filters are executed from top-to-bottom. You can use the weight column to rearrange them: heavier filters "sink" to the bottom.</p>
cs: 
    <p>Kvůli flexibilitě filtrovacího systému je možné narazit na situaci, kdy jeden filtr brání v činnosti jinému filtru. Například: slovo z URL se převede na termín rejstříku dříve, než se URL změní v odkaz. Když k tomu dojde, je třeba upravit pořadí, v jakém se filtry spouštějí.</p>
    <p>Filtry se provádějí shora dolů. Pomocí váhy se dají uspořádat: těžší filtry se propadnou dolů.</p>

en: !format input format
cs: formát vstupu '!format'

en: 
    <h4>Using custom PHP code</h4>
    <p>If you know how to script in PHP, Drupal gives you the power to embed any script you like. It will be executed when the page is viewed and dynamically embedded into the page. This gives you amazing flexibility and power, but of course with that comes danger and insecurity if you do not write good code. If you are not familiar with PHP, SQL or with the site engine, avoid experimenting with PHP because you can corrupt your database or render your site insecure or even unusable! If you do not plan to do fancy stuff with your content then you are probably better off with straight HTML.</p>
    <p>Remember that the code within each PHP item must be valid PHP code - including things like correctly terminating statements with a semicolon. It is highly recommended that you develop your code separately using a simple test script on top of a test database before migrating to your production environment.</p>
    <p>Notes:</p><ul><li>You can use global variables, such as configuration parameters, within the scope of your PHP code but remember that global variables which have been given values in your code will retain these values in the engine afterwards.</li><li>register_globals is now set to <strong>off</strong> by default. If you need form information you need to get it from the "superglobals" $_POST, $_GET, etc.</li><li>You can either use the <code>print</code> or <code>return</code> statement to output the actual content for your item.</li></ul>
    <p>A basic example:</p>
    <blockquote><p>You want to have a box with the title "Welcome" that you use to greet your visitors. The content for this box could be created by going:</p>
    <pre>
      print t("Welcome visitor, ... welcome message goes here ...");
    </pre>
    <p>If we are however dealing with a registered user, we can customize the message by using:</p>
    <pre>
      global $user;
      if ($user->uid) {
        print t("Welcome $user->name, ... welcome message goes here ...");
      }
      else {
        print t("Welcome visitor, ... welcome message goes here ...");
      }
    </pre></blockquote>
    <p>For more in-depth examples, we recommend that you check the existing Drupal code and use it as a starting point, especially for sidebar boxes.</p>
cs: 
    <h4>Použití vlastního PHP kódu</h4>
    <p>Pokud umíte skriptovat v PHP, Drupal vám dává možnost přidat skript, jaký chcete. Spustí se při prohlížení stránky a dynamicky se připojí ke stránce. Získáte tak ohromnou flexibilitu a sílu, ale samozřejmě také nebezpečí, pokud napíšete špatný kód. Pokud nejste dobře obeznámeni s PHP, SQL nebo engine systému, vyhněte se experimentům s PHP, protože můžete poškodit databázi nebo způsobit špatné zobrazení nebo dokonce bezpečnostní riziko ve svém webu, ve většině případů si vystačíte s obyčejným HTML.</p>
    <p>Nezapomínejte, že PHP kód musí být vždy validní - včetně správných ukončení příkazů středníky. Vysoce doporučujeme odladit kód zvlášť s použitím jednoduchého testovacího skriptu a testovací databáze, než ho spustíte v ostrém provozu.</p>
    <p>Poznámky:</p><ul><li>V rozsahu svého PHP kódu můžete použít globální proměnné (např. konfiguraci), ale pamatujte, že hodnota, kterou přidělíte globálním proměnným, jim zůstane i později při zpracování v engine systému.</li><li>register_globals je nyní standardně nastaveno na <strong>off</strong>. Informace z formulářů získáte ze "superglobálních" polí $_POST, $_GET atd.</li><li>Pro výstup obsahu můžete použít buď <code>print</code> nebo <code>return</code>.</li></ul>
    <p>Jednoduchý příklad:</p>
    <blockquote><p>Chcete mít box s titulkem "Vítejte", kterým pozdravíte návštěvníky. Obsah tohoto boxu vytvoříte takto:</p>
    <pre>
     print t("Vítejte... tady patří uvítání...");
    </pre>
    <p>Pokud přijde registrovaný uživatel, můžeme uvítání upravit:</p>
    <pre>
     global $user;
      if ($user->uid) {
        print t("Vítejte $user->name, ...tady přijde uvítání ...");
      }
      else {
        print t("Vítejte,... tady přijde uvítání ...");
      }
    </pre></blockquote>
    <p>Podrobnější příklady najdete v existujícím kódu Drupalu, ze kterého můžete vycházet (hlavně pro postranní boxy).</p>

en: Allows you to restrict if users can post HTML and which tags to filter out.
cs: Umožňuje omezit, zda mohou uživatelé psát v HTML a které tagy se mají odfiltrovat.

en: Runs a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
cs: Spouští kusy PHP kódu. Použití tohoto filtru by mělo být omezeno jen pro administrátory!

en: The search module adds the ability to search for content by keywords. Search is often the only practical way to find content on a large site. Search is useful for finding users and posts by searching on keywords.
cs: Modul search přidává možnost vyhledávat obsah podle klíčových slov. Hledání je často jediný použitelný způsob, jak najít obsah na velkém webu. Hodí se pro hledání uživatelů a příspěvků podle klíčových slov.

en: Run the clean URL test
cs: Spustit test čistých URL

en: The characters &lt;, &gt;, " and ' are not allowed in the language code field.
cs: Znaky &lt;, &gt;, " a ' nejsou v poli "kód jazyka" povoleny.

en: The characters &lt;, &gt;, " and ' are not allowed in the language name in English field.
cs: Znaky &lt;, &gt;, " a ' nejsou v poli "název jazyka v angličtině" povoleny.
