e-Commerce (5.x-4.0-alpha11) - en to ca translation catalogue (1366 entries)

en: list
ca: llista

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: Next
ca: Següent

en: user
ca: usuari

en: delete
ca: suprimeix

en: title
ca: títol

en: size
ca: mida

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Submit
ca: Envia

en: Operations
ca: Operacions

en: Transaction ID
ca: ID de la transacció

en: Attribute
ca: Atribut

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Email address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Item
ca: Element

en: Transactions
ca: Transaccions

en: Private
ca: Privat

en: Type
ca: Tipus

en: List
ca: Llista

en: Subject
ca: Assumpte

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Description
ca: Descripció

en: Enable
ca: Habilita

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Default currency
ca: Moneda per defecte

en: Quantity
ca: Quantitat

en: Yes
ca: Sí

en: view
ca: mostra

en: updated
ca: actualitzat

en: Overview
ca: Resum

en: register
ca: registreu-vos

en: Login
ca: Entrada

en: Edit
ca: Edita

en: Date
ca: Data

en: Size
ca: Mida

en: Links
ca: Enllaços

en: Search
ca: Cerca

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Country
ca: País

en: Weight
ca: Pes

en: none
ca: cap

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: settings
ca: paràmetres

en: Back
ca: Enrere

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Save
ca: Desa

en: Session opened for %name.
ca: S'ha obert la sessió per a %name.

en: Default
ca: Per defecte

en: Update
ca: Actualitza

en: Schedule
ca: Planificar

en: week
ca: setmana

en: Add
ca: Afegeix

en: remove
ca: elimina

en: View
ca: Mostra

en: Length
ca: Llargada

en: History
ca: Història

en: Region
ca: Regió

en: mail
ca: correu

en: name
ca: Nom

en: Search for
ca: Cerca per

en: Advanced search
ca: Cerca avançada

en: Subscriptions
ca: Subscripcions

en: type
ca: tipus

en: Mail
ca: Correu

en: User
ca: Usuari

en: Continue
ca: Continua

en: Configure
ca: Configura

en: Email
ca: Correu electrònic

en: CSV File
ca: Fitxer CSV

en: Options
ca: Opcions

en: New user: %name %email.
ca: Usuari nou: %name %email.

en: Created
ca: Creat

en: Submit @name
ca: Envia @name

en: Area
ca: Àrea

en: Module
ca: Mòdul

en: Always
ca: Sempre

en: Never
ca: Mai

en: To
ca: Per

en: From
ca: De

en: Roles
ca: Rols

en: Signature
ca: Signatura

en: Location
ca: Localització

en: E-mail address
ca: Adreça de correu electrònic

en: N/A
ca: No aplica

en: Items
ca: Elements

en: Sold out
ca: Exhaurit

en: Volume
ca: Volum

en: Enter your merchant login ID.
ca: Entreu el vostre ID d'identificació de mercader

en: Successful payment URL
ca: URL de pagament exitós

en: If enabled, transactions will be sent in test mode and cards will not be charged.
ca: Si està habilitat, les transaccions s'enviaran en mode de prova i no es carregaran les targetes.

en: Place your order
ca: Refermar la vostra comanda

en: 1 order | @count orders
ca[0]: 1 comanda
ca[1]: @count comandes

en: Qty
ca: Quantitat

en: Price
ca: Preu

en: Customers
ca: Clients

en: Customer
ca: Client

en: Product ID
ca: ID del producte

en: Amount
ca: Import

en: add to cart
ca: afegeix al carretó

en: Unlimited
ca: Il·limitat

en: Add to cart
ca: Afegeix al carretó

en: Address
ca: Adreça

en: State
ca: Estat

en: Invoice
ca: Factura

en: create invoice
ca: creeu una factura

en: print invoice
ca: imprimeix la factura

en: Code
ca: Codi

en: Stock
ca: Estoc

en: operations
ca: operacions

en: Payments
ca: Pagaments

en: added
ca: afegit

en: Store
ca: Botiga

en: store
ca: botiga

en: Egypt
ca: Egipte

en: Namibia
ca: Namíbia

en: New Zealand
ca: Nova Zelanda

en: Tonga
ca: Tonguès

en: Brazil
ca: Brasil

en: Chile
ca: Xile

en: Paraguay
ca: Paraguai

en: Japan
ca: Japó

en: Libya
ca: Líbia

en: Poland
ca: Polònia

en: Singapore
ca: Singapur

en: Turkey
ca: Turquia

en: here
ca: aquí

en: Price Variation
ca: Variació del preu

en: All variations and attributes and their main options. You can !create_variations.
ca: Totes les variacions i atributs i les seves opcions principals. Podeu !create_variations.

en: Create Variations
ca: Crea variacions

en: Some special products can have changeable attributes.
ca: Alguns productes especials poden tenir atributs que canviïn.

en: variations and attributes page
ca: Pàgina de variacions i atributs

en: List type
ca: Tipus de llista

en: Radio List
ca: Llista de botons d'opció

en: Drop-Down List
ca: Llista desplegable

en: How your attributes should be presented
ca: Com s'han de mostrar els vostres atributs

en: Show surcharge
ca: Mostra la sobrecàrrega

en: manage subproducts
ca: gestiona subproductes

en: Subproduct attributes
ca: Atributs de subproducte

en: List all variations and attributes
ca: Llista totes les variacions i atributs

en: Parent Product
ca: Producte pare

en: Assume SKU as title
ca: Assumeix SKU com a títol

en: If your product has many variations, your final product name will be quite long. This your set the products name the same as SKU.
ca: Si el vostre producte té moltes variacions, el nom final del producte serà força llarg. Aquest conjunt de productes du el mateix nom que el SKU.

en: Only enabled attributes can be default.
ca: Només els atributs habilitats poden ser per defecte.

en: This combination is not possible.
ca: La combinació no és possible.

en: Attributes
ca: Atributs

en: Variation
ca: Variació

en: Each attribute much be on a variation.
ca: Cada atribut pot estar com a molt en una variació.

en: Role
ca: Rol

en: First name
ca: Nom

en: Last name
ca: Cognoms

en: reset
ca: reinicia

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Checkout
ca: Passa per caixa

en: Down
ca: Avall

en: Operator
ca: Operador

en: Filters
ca: Filtres

en: Optional
ca: Opcional

en: Equals
ca: Iguals

en: Phone Number
ca: Telèfon

en: Cron settings
ca: Configuració de cron

en: Found
ca: Trobat

en: expired
ca: expirat

en: expires
ca: expira

en: Expiration date
ca: Data d'expiració

en: Expiry
ca: Expiració

en: First Name
ca: Nom

en: Last Name
ca: Cognoms

en: City
ca: Ciutat

en: State/Province
ca: Estat/Província

en: Afghanistan
ca: Afganistan

en: Albania
ca: Albània

en: Algeria
ca: Algèria

en: American Samoa
ca: Samoa Nord-americana

en: Antarctica
ca: Antàrtida

en: Antigua and Barbuda
ca: Antigua i Barbuda

en: Armenia
ca: Armènia

en: Australia
ca: Austràlia

en: Austria
ca: Àustria

en: Azerbaijan
ca: Azerbaidjan

en: Bahamas
ca: Bahames

en: Bangladesh
ca: Bangla Desh

en: Belarus
ca: Bielorússia

en: Belgium
ca: Bèlgica

en: Benin
ca: Benín

en: Bermuda
ca: Bermudes

en: Bolivia
ca: Bolívia

en: Bosnia and Herzegovina
ca: Bòsnia i Hercegovina

en: Bouvet Island
ca: Bouvet

en: Bulgaria
ca: Bulgària

en: Cambodia
ca: Cambodja

en: Cameroon
ca: Camerun

en: Canada
ca: Canadà

en: Cape Verde
ca: Cap Verd

en: Cayman Islands
ca: Illes Caiman

en: Central African Republic
ca: República Centreafricana

en: China
ca: Xina

en: Christmas Island
ca: Illa Christmas

en: Cocos (Keeling) Islands
ca: Illes Cocos o Illes Keeling

en: Colombia
ca: Colòmbia

en: Comoros
ca: Comores

en: Cook Islands
ca: Illes Cook

en: Croatia (Hrvatska)
ca: Croàcia

en: Cyprus
ca: Xipre

en: Czech Republic
ca: República Txeca

en: Denmark
ca: Dinamarca

en: Dominican Republic
ca: República Dominicana

en: Ecuador
ca: Equador

en: Equatorial Guinea
ca: Guinea Equatorial

en: Estonia
ca: Estònia

en: Ethiopia
ca: Etiòpia

en: Faroe Islands
ca: Illes Fèroe

en: Finland
ca: Finlàndia

en: France
ca: França

en: French Guiana
ca: Guaiana Francesa

en: French Polynesia
ca: Polinèsia Francesa

en: Gambia
ca: Gàmbia

en: Georgia
ca: Geòrgia

en: Greece
ca: Grècia

en: Greenland
ca: Groenlàndia

en: Guadeloupe
ca: Guadalupe

en: Guinea-Bissau
ca: Guinea Bissau

en: Haiti
ca: Haití

en: Heard Island and McDonald Islands
ca: Illa Heard i les illes McDonald

en: Honduras
ca: Hondures

en: Hungary
ca: Hongria

en: Iceland
ca: Islàndia

en: India
ca: Índia

en: Indonesia
ca: Indonèsia

en: Ireland
ca: Irlanda

en: Italy
ca: Itàlia

en: Jordan
ca: Jordània

en: Kyrgyzstan
ca: Kirguizistan

en: Latvia
ca: Letònia

en: Lebanon
ca: Líban

en: Liberia
ca: Libèria

en: Lithuania
ca: Lituània

en: Luxembourg
ca: Luxemburg

en: Malaysia
ca: Malàisia

en: Marshall Islands
ca: Illes Marshall

en: Martinique
ca: Martinica

en: Mauritania
ca: Mauritània

en: Mauritius
ca: Maurici

en: Mexico
ca: Mèxic

en: Moldova
ca: Moldàvia

en: Monaco
ca: Mònaco

en: Mongolia
ca: Mongòlia

en: Morocco
ca: Marroc

en: Mozambique
ca: Moçambic

en: Netherlands
ca: Països Baixos

en: Netherlands Antilles
ca: Antilles Neerlandeses

en: New Caledonia
ca: Nova Caledònia

en: Niger
ca: Nigèria

en: Nigeria
ca: Nigèria

en: Norfolk Island
ca: Illa Norfolk

en: North Korea
ca: Corea del Nord

en: Northern Mariana Islands
ca: Illes Mariannes

en: Norway
ca: Noruega

en: Panama
ca: Panamà

en: Papua New Guinea
ca: Papua Nova Guinea

en: Peru
ca: Perú

en: Philippines
ca: Filipines

en: Pitcairn Islands
ca: Illes Pitcairn

en: Reunion
ca: Illa de la Reunió

en: Russia
ca: Rússia

en: Saudi Arabia
ca: Aràbia Saudita

en: Serbia and Montenegro
ca: Sèrbia i Montenegro

en: Slovakia
ca: Eslovàquia

en: Slovenia
ca: Eslovènia

en: Solomon Islands
ca: Illes Salomó

en: Somalia
ca: Somàlia

en: South Africa
ca: Sud-àfrica

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
ca: Illes Geòrgia del Sud i Sandwich del Sud

en: Suriname
ca: Surinam

en: Swaziland
ca: Swazilàndia

en: Sweden
ca: Suècia

en: Syria
ca: Síria

en: Tajikistan
ca: Tadjikistan

en: Tanzania
ca: Tanzània

en: Thailand
ca: Tailàndia

en: Trinidad and Tobago
ca: Trinitat i Tobago

en: Tunisia
ca: Tunísia

en: Turks and Caicos Islands
ca: Illes Turks i Caicos

en: Ukraine
ca: Ucraïna

en: United Arab Emirates
ca: Emirats Àrabs Units

en: United Kingdom
ca: Regne Unit

en: United States
ca: Estats Units

en: United States Minor Outlying Islands
ca: Illes Perifèriques Menors dels EUA

en: Uruguay
ca: Uruguai

en: Vatican City
ca: Ciutat del Vaticà

en: Venezuela
ca: Veneçuela

en: Wallis and Futuna
ca: Wallis i Futuna

en: Yemen
ca: Iemen

en: Zambia
ca: Zàmbia

en: Zimbabwe
ca: Zimbabue

en: Full name
ca: Nom complet

en: Hidden
ca: Ocult

en: Paid
ca: Pagat

en: Zip/Postal Code
ca: Zip/Codi postal

en: Pending
ca: Pendent

en: install
ca: instal·la

en: Change
ca: Canviar

en: Countries
ca: Països

en: 1 item | @count items
ca[0]: 1 element
ca[1]: @count elements

en: update
ca: actualitza

en: unlimited
ca: il·limitat

en: checkout
ca: Pagament

en: Add feature
ca: Afegeix una característica

en: Delete feature
ca: Elimina la característica

en: @site_name purchase
ca: Compra de @site_name

en: There was a problem trying to allocate this payment to a pending receipt, creating new receipt
ca: Hi ha hagut un problema provant d'assignar aquest pagament a un rebut pendent, creant un nou rebut

en: @name may only contain alphanumeric charactors and underscore.
ca: @name ha de contenir només caràcters alfanumèrics i guió baix.

en: day
ca: dia

en: month
ca: mes

en: year
ca: any

en: Workflow
ca: Flux de treball

en: Unit
ca: Unitat

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Submit %name
ca: Tramet el node %name

en: Dear %billing_name,
    
    Thanks for your recent purchase from %site.  This message includes important information about your order. Please take a moment to read it closely, and be sure to save a copy for future reference.
    
    ********************************
    Billing and Shipping Information
    ********************************
    %user_data
    ********************************
    Order Details
    ********************************
    %txn_items
    Questions about your order? Please contact us at %email
    
    ********************************
    Shipping Instructions
    ********************************
    We will notify you by email as soon as your order ships.
    
    Thanks for shopping at %site.  We hope to hear from you again real soon!
    
    %uri
ca: Benvolgut/da %billing_name,
    
    Gràcies per la vostra compra a %site. Aquest missatge inclou informació important sobre la vostra comanda. Si us plau, preneu un moment per a llegir-lo atentament, i deseu-ne una còpia per a futures referències.
    
    ********************************
    Informació de facturació i d'enviament
    ********************************
    %user_data
    ********************************
    Detalls de la comanda
    ********************************
    %txn_items
    Teniu cap dubte sobre la vostra comanda? Contacteu amb nosaltres a %email.
    
    ********************************
    Instruccions d'enviament
    ********************************
    Us notificarem per correu electrònic tan aviat com la vostra comanda s'enviï.
    
    Gràcies per comprar a %site. Esperem que ens torneu a visitar ben aviat!
    
    %uri

en: Transaction items
ca: Elements de la transacció

en: price
ca: preu

en: Trial Invoice - Not Yet Posted
ca: Factura de prova - No enviada encara

en: %site-name Invoice
ca: Factura de %site-name

en: Shipping to
ca: Enviar a

en: Billing to
ca: Facturar a

en: Shipping method:
ca: Mètode d'enviament:

en: E-mail:
ca: Correu electrònic

en: Items ordered
ca: Elements de la comanda

en: Payment Info
ca: Informació de pagament

en: Live settings
ca: Configuració actual

en: Product type
ca: Tipus de producte

en: Availability
ca: Disponibilitat

en: Last modified
ca: Modificat per darrer cop

en: Please choose...
ca: Si us plau, seleccioneu...

en: State / Province
ca: Província

en: Address Line 1
ca: Adreça línia 1

en: Address Line 2
ca: Adreça línia 2

en: Zip / Postal Code
ca: Codi Postal

en: Update address
ca: Actualitzeu la vostra adreça

en: Create new address
ca: Crea una nova adreça

en: Invalid state. Try to use the state code.
ca: Estat no vàlid. Intenteu usar el codi de l'estat.

en: The address has been saved.
ca: S'ha desat l'adreça.

en: Attach addresses to Drupal users which can be used for transactions
ca: Adjunta adreces als usuaris de Drupal per poder-les utilitzar en les transaccions

en: Address Book
ca: Llibreta d'adreces

en: %username's - address book
ca: llibreta d'adreces de %username

en: Your address book is used to save addresses for billing and shipping of items from our store.
ca: La llibreta d'adreces s'usa per desar adreces per a facturar i enviar elements de la nostra botiga

en: The address has been deleted.
ca: S'ha esborrat l'adreça.

en: edit pending invoice
ca: editeu una factura pendent

en: Click here to add a new address
ca: Feu clic aquí per afegir una nova adreça

en: address
ca: adreça

en: options
ca: opcions

en: Enable address books for users. Take shipping and billing addresses in the checkout.
ca: Habilitar les llibretes d'adreces per als usuaris. Copiar les adreces de facturació i d'enviament a l'hora del pagament.

en: e-Commerce Customer Interface
ca: Interfície de client d'e-Commerce

en: Shopping Cart
ca: Carret de la compra

en: %title is not a product. Unable to add to cart
ca: %title no és un producte. No es pot afegir al carret

en: Shopping cart
ca: Carretó de la compra

en: Cart display preferences
ca: Preferències de mostra del carretó

en: Always display cart
ca: Mostra sempre el carretó

en: Hide block if cart is empty
ca: Ocultar el bloc si el carretó està buit

en: Manage block display with AJAX.
ca: Gestionar la visualització del bloc amb AJAX

en: Your item has been removed.
ca: S'ha eliminat l'element

en: This form is used to control the order the pages are viewed in the checkout process. Number the order you would like these screens to appear.
ca: Aquest formulari s'usa per controlar l'ordre en què les pàgines es mostren durant el procés de compra. Numereu l'ordre en què voleu que apareguin aquestes pantalles

en: Your item(s) have been updated.
ca: S'han actualitzat els vostres articles.

en: Update Cart
ca: Actualitzar el carretó

en: View your cart
ca: Veure el vostre carretó

en: %items in !your_cart
ca: %articles a !your_cart

en: Your cart
ca: El vostre carretó

en: Ready to <a href="!checkout-url">checkout</a>?
ca: Preparat per a fer el <a href="!checkout-url">pagament</a>?

en: View your cart items
ca: Veure els articles del vostre carretó

en: View your cart items.
ca: Veure els articles del vostre carretó

en: Your shopping cart is empty. You may !start_shopping.
ca: El vostre carretó de la compra està buit. Podeu !start_shopping

en: start shopping
ca: Començar a comprar

en: Qty.
ca: Quantitat

en: Add this item to your shopping cart.
ca: Afegir aquest element al vostre carretó de la compra.

en: This item is in !cart_view.
ca: Aquest element és a !cart_view

en: Your shopping cart
ca: El vostre carretó de la compra

en: Cart
ca: Carretó

en: e-Commerce shopping cart.
ca: Carretó de la compra electrònica

en: This auction has ended.
ca: La subhasta ha finalitzat

en: Enter an amount above %base-bid-amount.
ca: Entreu un import a sobre de %base-bid-amount

en: Confirm bid
ca: Confirmeu la licitació

en: You must bid more than %current-price.
ca: Heu de licitar més del %current-price.

en: You must enter a price.
ca: Heu d'entrar un preu.

en: Your bid of %bid-amount has been placed.
ca: La vostra licitació de %bid-amount ha estat feta.

en: Default Auction Length
ca: Longitud predeterminada de la subhasta

en: When a new auction is created, the expiry date will default to this number of days into the future.
ca: Quan es crea una nova subhasta, la data d'expiració predeterminada serà aquest nombre de dies, en el futur.

en: Fixed expire date
ca: Data d'expiració fixa

en: If yes, users wont be able to change the expiration date
ca: En el cas de ser sí, els usuaris no podran canviar la data d'expiració

en: Enter the date this product is no longer open for bidding.
ca: Entreu la data a partir de la qual aquest producte no estarà obert a licitació.

en: If no bids get at least this price, the auction will be canceled.
ca: Si cap licitació no arriba a aquest preu la subhasta es cancel·larà.

en: Reverve price
ca: Preu de reserva

en: Initial bid
ca: Licitació inicial

en: The initial price. No bids can be less than it.
ca: El preu inicial. Cap licitació no pot ser inferior a aquest preu.

en: Bidding closed
ca: Licitació tancada

en: Bid now
ca: Liciteu ara

en: Place your bid for this item
ca: Proposeu la vostra licitació per a aquest producte

en: Auction
ca: Subhasta

en: Set the default time-out for auction products.
ca: Definiu el temps d'expiració predeterminat per als productes de la subhasta

en: bid
ca: licitació

en: Pay for your items
ca: Pagueu els vostres productes

en: You are not authorised to bid.
ca: No esteu autoritzat per a licitar

en: Auction Item
ca: Element de la subhasta

en: A product that can be auctioned for a fixed period, and then sold to the highest bidder.
ca: Un producte que pot ser subhastat durant un període fix i venut a continuació al millor postor

en: Invalid date specified.
ca: La data especificada no és vàlida.

en: Auction Items
ca: Elements de la subhasta

en: Pay for your winning auction items
ca: Pagueu els productes de la subhasta que heu guanyat

en: Auction: Current Bid
ca: Subhasta: Licitació actual

en: Display the current bid.
ca: Mostra la licitació actual.

en: Filter the product based upon the product being a normal product or a subproduct
ca: Filtreu el producte en funció de si és un producte normal o un subproducte.

en: No bids
ca: No hi ha cap licitació

en: You are currently the highest bidder.
ca: Sou ara el licitador més alt.

en: Place Bid
ca: Feu la vostra licitació

en: You may place a bid.
ca: Heu de fer una licitació.

en: This auction is over and the reserved price was not reached.
ca: Aquesta subhasta s'ha acabat sense arribar al preu reservat.

en: This auction is over.
ca: Aquesta subhasta s'ha acabat.

en: You have paid for this item.
ca: Heu pagat per aquest article.

en: Proceed to Checkout
ca: Procediu al pagament

en: Place a Bid
ca: Feu una licitació

en: Current bid:
ca: Licitació actual:

en: Your bid:
ca: La vostra licitació:

en: Bid history for "%product-name"
ca: Històric d'ofertes per a "%product-name"

en: Bid
ca: Licitació

en: Date of bid
ca: Data de la licitació

en: The reserve price has not yet reached
ca: Encara no s'ha arribat al preu reservat

en: The auction is over
ca: La subhasta s'ha acabat.

en: Time left:
ca: Temps restant:

en: High bidder:
ca: Màxim licitador:

en: Bid history:
ca: Històric de les licitacions:

en: 1 bid | @count bids
ca[0]: 1 licitació
ca[1]: @count licitacions

en: Auction products for e-Commerce.
ca: Producte de subhasta per al comerç electrònic

en: e-Commerce Product Types
ca: Tipus de producte de comerç electrònic

en: Login ID
ca: ID d'identificació

en: Transaction key
ca: Clau de la transacció

en: Enter your merchant transaction key.
ca: Entreu la vostra clau de mercader per a la transacció.

en: Authorize.net processing URL
ca: URL que processa Authorize.net

en: URL of the secure payment processing page.
ca: URL de la pàgina de processament del pagament segur.

en: Authorize.net test mode
ca: Mode de prova d'Authorize.net

en: Email Authorize.net Reciept
ca: Recepció del correu electrònic de de Authorize.net

en: If enabled, the customer will recieve a payment confirmation email from Authorize.Net. Keep in mind the ecommerce package sends it own transaction summary as well. Enabling this option is recommended because it provides the customer with an accurate confirmation of the amount you have charged.
ca: Si està habilitat, el client rebrà un correu de confirmació del pagament des de Authorize.net. Tingueu en compte que el paquet de comerç electrònic també envia el seu propi resum de la transacció. Es recomana que habiliteu aquesta opció ja que dóna al client una confirmació exacta de l'import que li heu carregat.

en: Use Authorize.net to make payments directly
ca: Utilitzar Authorize.net per fer els pagaments directament

en: Credit card details
ca: Detalls de la targeta de crèdit

en: Authorize.Net payment gateway in e-Commerce.
ca: Passarel·la de pagaments d'Authorize.Net al comerç electrònic

en: e-Commerce Payment Methods
ca: Mètodes de pagament del comerç electrònic

en: Coupon
ca: Val

en: Type of Discount
ca: Tipus de descompte

en: Discount Paid
ca: Descompte pagat

en: Discount Available
ca: Descompte disponible

en: Transaction
ca: Transacció

en: How much would you like the Gift Certificate to be?
ca: De quin import voleu que sigui el certificat de regal?

en: Coupon/Gift Certificate Number
ca: Número de certificat de Val/Regal

en: Invalid or Previously Used Coupon/Gift Certificate
ca: Certificat de Val/Regal no vàlid o utilitzat prèviament

en: Coupon/Gift Certificate has already been added to this order
ca: El certificat de Val/Regal ja ha estat afegit a aquesta comanda

en: Coupon e-mail
ca: Correu electrònic de val

en: This text will be emailed to customer after they buy a coupon.
ca: Aquest text s'enviarà per correu electrònic al client després de la compra d'un val.

en: If a value of !zero_dollar is nominated then users will have a form which allow the entry of the value of the Gift Certificate. If an amount is nominated then this will be to value that is added.
ca: Si s'especifica un valor de !zero_dollar, els usuaris podran accedir a un formulari on entrar el valor del certificatde regal. Si s'hi especifica un import, aquest serà l'import que s'afegirà.

en: Coupon or gift certificate delivery mail
ca: Adreça del destinatari del val o certificat de regal

en: Gift Certificate for %site
ca: Certificat de real per a %site

en: Dear %billing_name
    
    Here is your gift certificate.
    To redeem this Certificate please the following number during your next purchase to get a discount of up to %discount_amount.
    
    %coupon_number
ca: Benvolgut/da %billing_name
    Aquest és el vostre certificat de regal.
    Per rescatar aquest certificat doneu el número següent a la vostra propera compra per tenir un descompte de fins a %discount_amount.
    %coupon_number

en: Default coupon mail
ca: Correu predeterminat de val

en: Coupons
ca: Vals

en: Manage gift certificates and coupons
ca: Gestionar els certificats de regal i vals

en: Create Single Use Coupon
ca: Crear un val d'un sol ús

en: Delete coupon
ca: Esborrar un val

en: Configure coupons
ca: Configurar els vals

en: Creates Gift Certificates for customers to use for later purchases.
ca: Crea certificats de regal perquè els usuaris els utilitzin en compres posteriors.

en: Enter the value of the coupons to be created. eg. 10%, a set value of 5.00
ca: Entreu el valor dels cupons a crear. p.ex: 10%, un valor total de 5.00

en: Value of Coupons
ca: Valor dels vals

en: Number of Coupons to Create
ca: Nombre de cupons a crear

en: Show on Page
ca: Mostra a la pàgina

en: Printable Page
ca: Pàgina imprimible

en: Select output method
ca: Seleccioneu el mètode de sortida

en: Create Coupons
ca: Crear vals

en: Coupon Value is a required field
ca: El valor del val és un camp obligatori

en: Coupon Value is not in a valid format
ca: El valor del val no està en un formàt vàlid

en: Coupon Value should not be 0.00
ca: El valor del val no pot ser 0.00

en: Coupon Count is a required field and must be a positive numeric
ca: la quantitat de vals és un camp obligatori i ha deser un nombre positiu

en: Do you want to delete coupon %coupon
ca: Voleu esborrar el val %coupon

en: This coupon will not longer be able to be redeemed once it has been deleted.
ca: Aquest val ja no es podrà bescanviar un cop hagi estat esborrat

en: Coupon %coupon has been deleted
ca: S'ha esborrat el val %coupon

en: Gift certificate number.
ca: Número de certificat de regal.

en: Gift certificate discount amount.
ca: Import del descompte del certificat de regal.

en: Coupon No.
ca: Número de val

en: Discount
ca: Descompte

en: Redeem Coupon/Gift Certificates
ca: Bescanviar un val o un certificat de regal

en: Price adjustment module for e-Commerce.
ca: Mòdul d'ajustament de preu per al comerç electrònic

en: e-Commerce Uncategorized
ca: e-Commerce inclassificat

en: Donation
ca: Donació

en: A donation is a financial contribution.
ca: Una donació és una contribució financera

en: How much would you like to donate?
ca: Quin import voleu donar?

en: The amount should be numeric.
ca: L'import ha de ser numèric.

en: Donate
ca: Fer donació

en: Donations using e-Commerce.
ca: Donacions mitjançant comerç electrònic.

en: Temporary allocation for !title has expired, Please check availablity to see if there is any left.
ca: L'assignació provisional per a !title ha expirat. Si us plau comproveu la disponibilitat per a veure si en queda cap.

en: Availability control
ca: Control de disponibilitat

en: Items available
ca: Elements disponibles

en: Amount of the product is which available for sale.
ca: Quantitat del producte disponible per a la venta.

en: Items reserved
ca: Articles reservats

en: Amount of the product which has been sold, but has not been shipped or the order has not been completed
ca: Import del producte venut però que no s'ha servit o que la comanda no està completa

en: Track availabilty of products. These products can be inventory based or restricted like an event or training session.
ca: Seguiment de la disponibilitat de productes. Aquests productes poden ser basats en l'inventari basat o restringits com un esdeveniment o una sessió de formació.

en: Not enough %title available to fulfill the amount of %qty
ca: No hi ha prou %title disponible com per arribar a la quantitat de %qty

en: Calculation order
ca: Ordre de càlcul

en: Position of this charge in the ec_charge calculations.
ca: Posició d'aquesta la tarifa als càlculs de l'ec_charge.

en: Display a subtotal before?
ca: Voleu mostrar un subtotal abans?

en: Display a subtotal after?
ca: Voleu mostrar un subtotal després?

en: Display this amount as 'included', but don't add it to the subtotal.
ca: Mostra aquest import com a 'inclòs' però no l'afegiu al subtotal.

en: Suppress this row in the cart if the total charge = 0.
ca: Suprimir aquesta fila del carretó si el càrrec total = 0

en: Charge rate
ca: Tarifa

en: Use positive or negative values. You can specify percent like 10 or -20, use the operator to specify percentage.
ca: Useu valors positius o negatius. Podeu especificar percentatges com ara 10 o -20; useu l'operador per especificar el percentatge.

en: Save charge
ca: Desa el càrrec

en: New charge
ca: Nou càrrec.

en: Display label
ca: Mostra l'etiqueta

en: This is the description for the review screen and invoice.
ca: Aquesta és la descripció de la pantalla de revisió i facturació.

en: The charge has been saved.
ca: S'ha desat el càrrec.

en: eC Charge attributes
ca: Atributs de l'eC Charge

en: Additional attributes required for this product.
ca: Atributs addicionals requerits per a aquest producte.

en: Charges
ca: Càrrecs

en: Add charge
ca: Afegeig el càrrec

en: Delete charge
ca: Esborrar el càrrec

en: Custom price adjustments for e-Commerce. Includes simple tax and shipping charges.
ca: Ajusts personalitzats del preu per a l'e-Commerce. Inclou impostos simples i taxes d'enviament.

en: Shipping
ca: Tramesa

en: Shipping rates based on weight, size and destination.
ca: Taxes d'enviament en base a pes, mides i destinació

en: Simple shipping
ca: Enviament normal

en: Weight and region based simple shipping.
ca: Enviament basat en el pes i la regió.

en: Product weight
ca: Pes del producte

en: The weight of the product (in %unit)
ca: El pes del producte (en %unit)

en: Region:
ca: Regió:

en: Enable charge for this region.
ca: Habilita el càrrec per a aquesta regió

en: Base cost
ca: Cost bàsic

en: This amount forms the base shipping cost, regardless of weight.
ca: Aquest import és el cost bàsic d'enviament, sense tenir en compte el pes.

en: Used to calculate shipping cost.
ca: Usat per a calcular les despeses d'enviament.

en: Unallocated locations
ca: Localitzacions no assignades.

en: These are the locations which have not been allocated to a region. You can edit your regions in the !ec_regions page.
ca: Aquestes són les localitzacions que no han estat assignades a cap regió. Podeu editar les vostres regions a la pàgina !ec_regions.

en: Shipping regions configuration
ca: Configuració de les regions d'enviament

en: Site-wide Charges.
ca: Càrrecs del lloc.

en: Site-wide charge
ca: Càrrec del lloc

en: Commissions
ca: Comissions

en: No commissions found
ca: No hi ha comissions

en: Pay commisions to 3rd parties
ca: Pagar comissions a terceres parts

en: Reversed
ca: Invertit

en: Commission paid to product owner
ca: Comissió pagada al propietari del producte

en: Allow the payment of commissions to 3rd parties in relation to sales
ca: Permet el pagament de comissions a terceres parts en relació a les vendes

en: Simple Commission
ca: Comissió simple

en: eC Commission calculation module which will give the owner of the product node a fixed commission
ca: El mòdul de càlcul de comissions donarà al propietari del node del producte una comissió fixa

en: Object structure
ca: Estructura de l'objecte

en: Object Structure
ca: Estructura de l'objecte

en: View object
ca: Veure l'objecte

en: Development tools for e-Commerce.
ca: Eines de desenvolupament per a e-Commerce.

en: Use the location module to maintian your user addresses
ca: Utilitzeu el mòdul de localització per mantenir les adreces dels usuaris

en: Use the location module to handle customer addresses
ca: Utilitzeu el mòdul de localització per gestionar les adreces dels usuaris

en: No renewals
ca: Sense renovacions

en: 1 renewal
ca: 1 renovació

en: !i renewals
ca: !i renovacions

en: Reminder mail sent.
ca: S'ha enviat el correu de recordatori

en: view reminder
ca: Veure recordatori

en: Product expiry time
ca: Temps de venciment del producte

en: Reminder mail to use
ca: Correu de recordatori que s'usarà

en: At product expiry
ca: Al venciment del producte

en: Numunits
ca: Nombre d'unitats

en: Number of units before expiry of the product. Select <b>at expiry</b> if you want the mail sent when the product expires. You can select any unit for mails sent at expiry.
ca: Nombre d'unitats abans de l'expiració del producte. Seleccioneu <strong>al venciment</strong> si voleu que s'enviï el correu quan el producte expiri. Podeu seleccionar qualsevol unitat per als correus enviats al venciment.

en: Add reminder
ca: Afegir un recordatori

en: Update reminder
ca: Actualitza un recordatori

en: Please select an numunits
ca: Seleccioneu un nombre d'unitats

en: Please select a unit
ca: Seleccioneu una unitat

en: Reminder email %op.
ca: Correu de recordatori %op.

en: Hour of expiry
ca: Hora d'expiració

en: Select the hour of the day at which the cron system will expire products. NOTE: This only works if you have setup a cron task.
ca: Seleccioneu l'hora del dia en què cron expirarà els productes. NOTA: Només funciona si heu configurat una tasca de cron.

en: Recurring Products
ca: Productes recurrents

en: Enable a product type to be a recurring product so that payments can be collected on a pre-determined cycle. This can be used for creating membership product types
ca: Habilitar un tipus de producte com a producte recurrent de manera que els pagament es recullen segons un cicle predeterminat. Es pot fer servir per crear productes de pertanyença

en: Recurring products
ca: Productes recurrents

en: Renewal schedule
ca: Planificació de renovació

en: Select the renewal schedule to be used for this product. !link. NOTE: save your changes to this product first.
ca: Selecciona la planificació de renovació que cal usar per aquest producte. !link. NOTA: deseu primer els canvis per aquest producte.

en: Add another schedule
ca: Afegeix una altra planificació

en: Day(s)
ca: Dia(es)

en: Week(s)
ca: Setmana(es)

en: Month(s)
ca: Mes(os)

en: Year(s)
ca: Any(s)

en: Recurring product reminder
ca: Recordatori de producte recurrent

en: Default renewal reminder
ca: Recordatori de renovació predeterminat

en: Your %site renewal
ca: Renovació del vostre %site

en: Dear %billing_firstname %billing_lastname,
    
    is message is to inform you that the following item will expire in %time_to_expire.
    
    %renewal_item
    
    To prevent this from happening, please renew the item as soon as possible.
    
    Click the link below to renew:
    %renewal_link
    
    Thanks,
    
    %site
    %uri
ca: Benvolgut %billing_firstname %billing_lastname,
    
    L'informem que l'article següent expirarà en %time_to_expire.
    
    %renewal_item
    
    Abans que no passi, li preguem que renovi l'article al més aviat possible.
    
    Cliqueu l'enllaç següent per renovar:
    %renewal_link
    
    Gràcies,
    
    %site
    %uri

en: Default expiration notice
ca: Avís d'expiració predeterminat

en: Your %site renewal has expired
ca: La renovació del vostre %site ha expirat

en: Dear %billing_firstname %billing_lastname,
    
    This message is to inform you that the following item expired at %time_since_expired:
    
    %renewal_item
    
    Thanks,
    
    %site
    %uri
ca: Benvolgut %billing_firstname %billing_lastname,
    
    L'informem que l'article següent ha expirat fa %time_since_expired:
    %renewal_item
    
    Gràcies,
    
    %site,
    %uri

en: Schedules
ca: Planificacions

en: Add expiry schedule
ca: Afegir una planificació d'expiració

en: Renew item
ca: Renovar l'article

en: Display a list of all recurring products.
ca: Mostra una llista de totsels productes recurrents.

en: Active recurring products
ca: Productes recurrents actius

en: Order history
ca: Històric de comandes

en: Edit expiry schedule
ca: Edita una planificació de venciment

en: Delete expiry schedule
ca: Elimina una planificació de venciment

en: Delete reminder
ca: Esborrar un recordatori

en: Edit reminder
ca: Edita un recordatori

en: Product expiry processed.
ca: Venciment de producte processat.

en: View transaction
ca: Veure la transacció

en: To change the expiry schedule of a product with unexpired purchases, you must create another version of the product.
ca: Per a canviar el calendari de venciment d'un producte amb compres no expirades, cal que creeu una nova versió del producte.

en: Only one entry of this product can be added to the cart
ca: Només es pot afegir una entrada d'aquest producte al carretó

en: You have reached the limit of renewals for this product
ca: Heu assolit el límit de renovacions d'aquest producte

en: Processed %nprocessed expired products
    %nauto automated payments processed
ca: Processats %nprocessed productes expirats
    %nauto pagaments automatitzats processats

en: Processed %nprocessed expired reminders
    Sent %nsent reminders
    %nfailed reminders failed
ca: Processats %nprocessed recordatoris expirats
    %nsent recordatoris enviats
    %nfailed recordatoris fallats

en: Do you want to remove this reminder
ca: Voleu eliminar aquest recordatori

en: The new reminder has been added to all unexpired products.
ca: El nou recordatori s'ha afegit a tots els productes encara no expirats

en: The reminder has been updated for all unexpired products.
ca: El recordatori s'ha actualitzat per a tots els productes encara no expirats

en: All unexpired events have been updated also
ca: Tots els esdeveniments no expirats també s'han actualitzat.

en: Are you sure you want to delete %name
ca: Esteu segur de voler eliminar %name

en: <b>WARNING:</b> Some unexpired products exist that use this schedule. Only name changes are possible until %date
ca: <strong>AVÍS:</strong> Existeixen productes que no han expirat i que usen aquesta planificació. Només es poden fer canvis de nom fins al %date

en: Number of units
ca: Nombre d'unitats

en: Number of renewals
ca: Nombre de renovacions

en: Select the number of renewals this schedule has.
ca: Selecciona el nombre de renovacions que té aquest aquesta planificació.

en: Example expiry date
ca: Exemple data de venciment

en: Reminder mails
ca: Correus de recordatori

en: No reminders added to schedule. <a href="!url">Add one</a>.
ca: No s'han afegit recordatoris a aquesta planificació. <a href="!url">Afegiu-ne un</a>.

en: Example Date
ca: Data d'exemple

en: Update schedule
ca: Actualitza la planificació

en: Add schedule
ca: Afegeix una planificació

en: Name is too long
ca: El nom és massa llarg

en: Unit selected is too small for the reminder schedules to be valid
ca: La unitat seleccionada és massa petita per a que una planificació de recordatori sigui vàlida.

en: Schedule added
ca: Planificació afegida

en: Schedule updated
ca: Planificació actualitzada

en: No schedules were found
ca: No s'ha trobat cap planificació

en: Product expiry date
ca: Data d'expiració del producte

en: Time to product expiry (in weeks and days).
ca: Temps pera l'expiració del producte (en setmanes i dies)

en: Product name
ca: Nom del producte

en: Product
ca: Producte

en: Unit undefined
ca: Unitat sense definir

en: View your subscriptions
ca: Veure les vostres subscripcions

en: %username's subscriptions
ca: Subscripcions de %username

en: expiry date
ca: data d'expiració

en: time to expiry
ca: Temps per a l'expiració

en: renewals remaining
ca: Renovacions restants

en: This item is in <a href="!cart_view">your shopping cart</a>.
ca: Aquest article està al <a href="!cart_view">vostre carretó de la compra</a>

en: renew
ca: Renovar

en: You have no active subscriptions.
ca: No teniu cap subscripció activa

en: Invalid timestamp
ca: Marca horària no vàlida

en: With unlimited renewals
ca: Sense límit de renovacions

en: With no option to renew
ca: Sense opció de renovar

en: With %ncycles renewals
ca: Amb %ncycles renovacions

en: before expiry
ca: Abans d'expirar

en: ACTIVE
ca: ACTIU

en: EXPIRED
ca: EXPIRAT

en: RENEWED
ca: RENOVAT

en: UNKNOWN
ca: DESCONEGUT

en: Enables recurring payments.
ca: Habilita els pagaments recurrents

en: Roles that can not be adjusted at product purchase or expiry
ca: Rols que no es poden ajustar en la compra o l'expiració

en: Select the roles you want to hide from product edit forms.
ca: Seleccioneu els rols als que voleu ocultar els formularis d'edició de productes.

en: Role Assignment
ca: Assignació de rols

en: Allow the product type to assign Drupal roles to the user when the product when payment has been completed.
ca: Permetre que el tipus de producte assigni rols de Drupal a l'usuari quan s'ha completat el pagament del producte.

en: A recurring schedule must be selected for roles to be removed at product expiry.
ca: Cal seleccionar una planificació recurrent per tal d'eliminar rols en expirar el producte.

en: A recurring schedule must be selected for roles to be added at product expiry.
ca: Cal seleccionar una planificació recurrent per tal d'afegir rols en  expirar el producte.

en: Setting for roles removed at expiry has been cleared because no recurring schedule was set.
ca: La configuració de l'eliminat de rols al venciment s'ha netejat perquè no s'establí cap planificació recurrent.

en: Setting for roles added at expiry has been cleared because no recurring schedule was set.
ca: La configuració de l'afegida de rols al venciment s'ha netejat perquè no s'ha establert cap planificació recurrent.

en: Roles assigned at purchase
ca: Rols assignats durant la compra

en: The customer receives the roles selected here when payment is received.
ca: El client rep els rols seleccionats aquí quan es rep el pagament.

en: Roles removed at purchase
ca: Rols eliminats a la compra

en: Roles selected here will be removed from the customer when payment is received.
ca: Els rols seleccionats aquí s'eliminaran del client quan es rebi el pagament.

en: Roles removed at expiry
ca: Rols eliminats a l'expiració

en: Roles selected here will be removed from the customer when this product expires.
ca: Els rols seleccionats aquí s'eliminaran del client quan aquest producte expiri.

en: Roles added at expiry
ca: Rols afegits a l'expiració

en: Roles selected here will be added to the customer when this product expires.
ca: Els rols seleccionats aquí s'afegiran al client quan aquest producte expiri.

en: Could not add purchased role "%role" to user %user.
ca: No s'ha pogut afegir el rol comprat "%role" a l'usuari %user

en: Roles added to user %user: %roles
ca: Rols afegits a l'usuari %user: %roles

en: Could not remove purchased role "%role" from user %user.
ca: No s'ha pogut esborrar el rol comprat "%role" de l'usuari %user

en: Roles removed from user %user: %roles
ca: Rols eliminats de l'usuari %user: %roles

en: Enables the sale of site access levels (roles).
ca: Habilita la venda de nivells d'accés al lloc web (rols).

en: Confirm the account of this user?
ca: Confirmar el compte d'aquest usuari?

en: Check this box to confirm the user account.
ca: Marqueu aquesta casella per confirmar el compte de l'usuari

en: Thank you for confirming your email address.
ca: Gràcies per confirmar la vostra adreça de correu electrònic.

en: Email address confirmation
ca: Confirmació d'adreça de correu electrònic

en: An email has been sent to the email address you specified during the checkout process. Inside it there are instructions on confirming your email address. The instructions in that email will only work for a limited time. See the email for more details. Thank you for registering with us.
ca: S'ha enviat un correu a l'adreça electrònica que vàreu especificar en el procés de pagament. Dintre hi ha instruccions per confirmar la vostra adreça electrònica. Les instruccions que hi ha en el correu només funcionaran per un període de temps limitat. Vegeu el correu per a més detalls. Gràcies per registrar-vos al nostre web.

en: Confirmation e-mail
ca: Correu de confirmació

en: This mail will be sent to confirm a new user's email address. If you want to edit this mail or add more mails see the !url page.
ca: Aquest correu s'enviarà per confirmar l'adreça electrònica d'un nou usuari. Si voleu edita aquest correu o afegir més correus, vegeu la pàgina !url.

en: Mail settings
ca: Configuració del correu

en: Welcome mail
ca: Correu de benvinguda

en: Days to confirmation expiry
ca: Dies fins que la confirmació expiri

en: This is the number of days an email confirmation is valid for. If the confirmation is not made within this time the cron system removes them along with the unused user account.
ca: És el nombre de dies en que un correu electrònic de confirmació és vàlid. Si la confirmació no s'ha dut a terme en aquest període el cron l'elimina juntament amb el compte d'usuari sense utilitzar.

en: User Creation
ca: Creació de l'usuari

en: Once products have been puchased a user account will be created
ca: Un cop s'han comprat productes, es crearà un compte d'usuari

en: User account provision
ca: Provisió de compte d'usuari

en: Block the user's account when this product expires.
ca: Bloqueja el compte de l'usuari quan aquest producte expiri.

en: %site: Confirmation of your email address
ca: %site: Confirmació de la vosrta adça de correu electrònic

en: Dear %firstname!
    
    Thank you for registering at %site. Before you can access the site you need to visit the following URL to confirm your email address:
    
    %confirmuri
    
    After that, you will be sent your login details via email.
    
    %site team
    %uri
ca: Benvolgut/da %firstname!
    
    Gràcies per registrar-vos a %site. Abans que pogueu accedir al web heu de visitar la URL següent per confirmar la vostra adreça de correu electrònic:
    
    %confirmuri
    
    Un cop ho hagueu fet, us enviarem per correu electrònic els detalls de la vostra identificació.
    
    L'equip de %site
    %uri

en: Default email confirmation
ca: Confirmació per correu electrònic predeterminada

en: Welcome to %site!
ca: Benvolgut  a %site!

en: Dear %firstname,
    
    Thank you for registering at %site. You may now log in to %login_uri using the following username and password:
    
    username: %username
    password: %password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    %reset_uri
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to %edit_uri so you can change your password.
    
    Your new %site membership also enables to you to login to other Drupal powered websites (e.g. http://drupal.org/) without registering. Just use the following Drupal ID and password:
    
    Drupal ID: %username@%uri_brief
    password: %password
    
    %site team
    %uri
ca: Benvolgut/da %firstname,
    
    Gràcies per registrar-vos a %site. Ara podeu identificar-vos a %login_uri utilitzant el nom d'usuari i la contrsenya següents:
    
    Nom d'usuari: %username
    Contrasenya: %password
    
    També podeu identificar-vos clicant en aquest enllaç o copiant-lo i enganxant-lo en el vostre navegador:
    
    %reset_uri
    
    Aquesta és una identificació d'un sol ús, per la qual cosa només la podreu fer servir una vegada.
    
    Després d'identificar-vos, sereu redirigit/da a %edit_uri perquè pugueu canviar la contrasenya.
    
    El registre a %site us permet també identificar-vos en altres llocs web impulsats per Drupal (p.Ex: http://drupal.org) sense haver de registrar-vos. Useu l'ID i contrasenya de Drupal següents:
    
    ID Drupal: %username@%uri_brief
    contrasenya: %password
    
    L'equip de %site
    %uri

en: Default welcome mail
ca: Correu de benvinguda predeterminat

en: Site welcome email
ca: Correu de benvinguda del web

en: Email confirmation
ca: Confirmació per correu electrònic

en: Setting for blocking user accounts at expiry has been cleared because no recurring schedule was set.
ca: Els paràmetres de blogueig de comptes d'usuari a l'expirament s'han esborrat perquè no s'havia establert cap calendari recurrent.

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
ca: La vostra contrasenya i les instruccions corresponents s'han enviat a la vostra adreça de correu.

en: Confirmation URL
ca: URL de confirmació

en: Time to confirmation expiry
ca: Temps perquè expiri la confirmació

en: User's clear text password
ca: Contrasenya de l'usuari en text pla.

en: A recurring schedule must be selected for accounts to be blocked at product expiry.
ca: Cal seleccionar un calendari recurrent perquè els comptes es bloquegin en expirar el producte.

en: Removed SPAM user account
ca: Compte d'usuari eliminat per SPAM

en: Anonymous users can buy a site account to be members.
ca: Els usuaris anònims poden comprar un compte d'usuari per tal de ser membres.

en: Role discount
ca: Descompte de rol

en: Configure store discounts by role.
ca: Configurar els descomptes per rol de la botiga

en: Configure discounts based upon user role
ca: Configurar els descomptes en funció del rol de l'usuari

en: You may define a price adjustment for each role. This adjustment can be a simple price addition, subtraction, or a percentage multiplier. For example, to add 5.00 to every price, enter +5.00. To multiply every price times 75%, enter 75%. If no operator is given, addition is assumed.
ca: Podeu definir un ajustament de preus per cada rol. Aquest  ajustament pot consistir en un preu afegit, restat, o en un factor de percentatge. Per exemple, per afegir 5.00 a cada preu entreu +5.00. Per multiplicar cada preu pel 75%, entreu 75%. Si no s'especifica l'operador, s'entendrà  que és una addició.

en: Save price adjustments
ca: Desa els ajustaments de preus

en: !name contains non arithmetic information.
ca: !name conté informació no aritmètica.

en: Price adjustments have been updated.
ca: Els ajustaments del preu s'han actualitzat.

en: Role Discount
ca: Descompte del rol

en: Role discounts for e-Commerce.
ca: Descomptes del rol per a e-Commerce

en: Please select a payment method
ca: Seleccioneu un mètode de pagament

en: Please choose a payment method.
ca: Seleccioneu un mètode de pagament.

en: Fancy product
ca: Producte fantàstic

en: A fantastic product which does neat things.
ca: Un producte fantàstic que fa coses senzilles.

en: Next Day Air Early AM
ca: Al dia següent a primera hora del matí

en: Your %site order has shipped (#%txnid)
ca: La vostra comanda %site s'ha enviat (#%txnid)

en: Hello %first_name,
    
    We have shipped the following item(s) from Order #%txnid, received  %order_date.
    
    Items(s) Shipped:
    %items
    %shipping_to
    Questions about your order? Please contact us at %email.
    
    Thanks for shopping at %site.  We hope to hear from you again real soon!
    
    %uri
ca: Hola %first_name,
    
    Hem enviat el(s) següent(s) element(s) de la comanda #%txnid, rebuda al  %order_date.
    
    Element(s) enviat(s):
    %items
    %shipping_to
    Teniu cap dubte sobre la vostra comanda? Contacteu amb nosaltres a %email.
    
    Gràcies per comprar a %site. Esperem que ens torneu a visitar ben aviat!
    
    %uri

en: Your %site order has shipped
ca: S'ha enviat la vostra comanda de %site

en: Processed %nprocessed expired products
    %nauto automated payments processed
ca: Processats %nprocessed productes expirats
    %nauto pagaments automatitzats processats

en: Processed %nprocessed expired reminders
    Sent %nsent reminders
    %nfailed reminders failed
ca: Processats %nprocessed recordatoris expirats
    Enviats %nsent recordatoris
    Han fallat %nfailed recordatoris

en: Customer invoice
ca: Factura del client

en: Processing error notification
ca: Processant la notificació d'error

en: Transaction cancelled notice
ca: Avís de transacció cancel·lada

en: Query to customer
ca: Consulta al client

en: Your %site order
ca: La vostra comanda de %site

en: Dear %billing_name,
    
    Thanks for your recent purchase from %site.  This message includes important information about your order. Please take a moment to read it closely, and be sure to save a copy for future reference.
    
    ********************************
    Billing and Shipping Information
    ********************************
    %user_data
    ********************************
    Order Details
    ********************************
    %items
    Questions about your order? Please contact us at %email
    
    ********************************
    Shipping Instructions
    ********************************
    We will notify you by email as soon as your order ships.
    
    Thanks for shopping at %site.  We hope to hear from you again real soon!
    
    %uri
ca: Benvolgut/da %billing_name,
    
    Gràcies per la vostra recent compra a %site. Aquest missatge inclou informació important sobre la vostra comanda. Si us plau, preneu un moment per a llegir-lo atentament, i deseu-ne una còpia per a futures referències.
    
    ********************************
    Informació de facturació i enviament
    ********************************
    %user_data
    ********************************
    Detalls de la comanda
    ********************************
    %items
    Teniu cap pregunta sobre la vostra comanda? Contacteu amb nosaltres a %email.
    
    ********************************
    Instruccions d'enviament
    ********************************
    Rebreu un correu electrònic en el moment que la vostra comanda s'enviï.
    
    Gràcies per comprar a %site. Esperem que ens torneu a visitar ben aviat!
    
    %uri

en: Default customer invoice
ca: Factura per defecte del client

en: Purchase problem, %site
ca: Problema amb la compra, %site

en: Dear Customer
    
    It seems there was a problem while processing your order (%txnid). Please contact us at %email for further details.
    
    Regards,
    %site team
    %uri
ca: Benvolgut/da client/a
    
    Sembla que hi ha hagut un problema mentre s'estava processant la vostra compra (%txnid). Contacteu amb nosaltres a %email per a més detalls.
    
    Salutacions,
    L'equip de %site 
    %uri

en: Default processing error
ca: Error de processament per defecte

en: Your %site order has been canceled
ca: La vostra comanda de %site ha estat cancel·lada

en: Dear %billing_name,
    
    Your order (%txnid) has been canceled. Please contact us at %email for further details.
    
    Regards,
    %site team
    %uri
ca: Benvolgut/da %billing_name,
    
    La vostra comanda (%txnid) ha estat cancel·lada. Per a més detalls consulteu amb nosaltres a %email.
    
    Salutacions,
    L'equip de %site
    %uri

en: Default order cancellation notice
ca: Avís per defecte de cancel·lació de comanda

en: Questions regarding your order from %site
ca: Preguntes quant a la vostra comanda de %site

en: Dear %billing_name,
    
    We have some questions regarding your order from %site.
    
    Regards,
    %site team
    %uri
ca: Benvolgut/da %billing_name,
    
    Tenim algunes preguntes quant a la vostra comanda de %site.
    
    Salutacions,
    L'equip de %site
    %uri

en: Default query to customer
ca: Consulta per defecte al client

en: Gateway example
ca: Exemple de passarel·la

en: Clients pay when they receive their products.
ca: Els clients paguen quan reben els productes

en: Example Logo
ca: Logotip d'exemple

en: Click !here to view this invoice
ca: Cliqueu !here per a veure la factura

en: Example hosted payment gateway
ca: Exemple de passarel·la de pagament allotjada

en: Implement a hosted payment gateway
ca: Implementa una passarel·la de pagament allotjada

en: <p>The ec_anon module is responsible for purchasing policy setting and enforcement. For example, purchasing policies can allow or deny anonymous customers from buying a product. Policies can also restrict a product, such as a trial membership, to only be available to new customers. A purchasing policy can be set as a site-wide policy that products default to. Policies can also be set per-product to override the site default.</p>
    <p>Anonymous customers can register for a user account during checkout if the policy is set to %optional or !always. Both <i>standard</i> and <i>express</i> registration methods are supported. Drupal natively performs a <i>standard</i> registration where the user must confirm their email address before continuing through the checkout process. An <i>express</i> registration is possible by installing the !lt module and selecting <i>Set password & Immediate login</i> for the <b>Allow user to set their password during registration</b> setting. See the !ltsettings for more information.</p>
ca: <p>El mòdul ec_anon és el responsable de la configuració de la política de compra i s'encarrega del compliment d'aquesta. Per exemple, les polítiques de compra poden permetre o negar a usuaris anònims de comprar un producte. Les polítiques poden també restringir un producte, com a prova dels membres, perquè només estigui disponible per a nous clients. Una política de compra es pot establir com a política del lloc per a tots els productes per defecte. També és poden establir polítiques per productes per tal de sobreescriure la política per defecte del lloc.</p>
    <p>Els clients anònims poden registrar un compte d'usuari durant le procés de compra si la política s'ha establert com a %optional o !always. Ambdós mètodes de registre, <em>estàndard</em> i <em>exprés</em>, estan suportats. De forma nativa Drupal realitza un registre <em>estàndard</em> on l'usuari ha de confirmar la seva adreça de correu electrònic abans de continuar amb el procés de compra. Un registre <em>exprés</em> és possible instal·lant el mòdul !lt i seleccionant <em>Establir la contrasenya i iniciar sessió immediatament</em> al paràmetre <strong>Permetre a l'usuari establir la contrasenya durant el registre</strong>. Consulteu els !ltsettings per a més informació.</p>

en: LoginToboggan module
ca: Mòdul LoginToboggan

en: LoginToboggan settings page
ca: Pàgina de configuració de LoginToboggan

en: Anonymous Settings
ca: Configuració per a l'usuari anònim

en: email confirmation
ca: confirmació per correu electrònic

en: confirmation sent
ca: confirmació enviada

en: Display email address for non-anonymous customers
ca: Mostra l'adreça de correu electrònic per als clients no anònims

en: Anonymous purchases
ca: Compres anònimes

en: Anonymous purchasing policy for this product
ca: Política de compres anònimes per a aquest producte

en: This sets the policy for user registrations during checkout for this product. This setting overrides the !link, which is currently set to <i>!setting</i>.
ca: Estableix la política de registre d'usuaris durant la compra del producte. Aquests paràmetres sobreescriuen el !link, que actualment apunta a <em>!setting</em>.

en: site-wide setting
ca: Paràmetres del lloc

en: Anonymous purchasing policy
ca: Política de compres anònimes

en: This sets the site-wide policy for anonymous purchasing. This setting can be overridden by product settings.
ca: Estableix la política del lloc per a compres anònimes. Aquest paràmetre pot ser sobreescrit pels paràmetres del producte.

en: Please follow the link contained in that email then proceed to the checkout to complete your purchase.
ca: Seguiu l'enllaç que hi ha al correu electrònic i prosseguiu cap al procés de compra per tal de completar-la.

en: Registered only
ca: Sols regitrats

en: Anonymous only
ca: Sols anònims

en: Unset
ca: Desactivat

en: Handle customer information for anonymous customers
ca: Manejar la informació dels clients per als clients anònims

en: Anonymous policy for this product has been reset to %policy.
ca: La política anònima per aquest producte s'ha reinicialitzat a %policy.

en: Handles how anonymous customers will interact with your store
ca: Maneja com els clients anònims interactuaran amb la botiga

en: Only non-registered users can purchase this product
ca: Només els usuaris no registrats poden comprar aquest producte

en: Only registered users can purchase this product
ca: Sols els usuaris registrats poden comprar aquest producte

en: Valid email address required
ca: Es requereix una adreça de correu electrònic vàlida

en: ec_anon module has been set as the first checkout screen
ca: El mòdul ec_anon s'ha establert com a primera pantalla del procés de compra

en: Anonymous purchasing policy for the site has been set to <b>!policy</b>. You can change it on the <a href="@settingsurl">store settings page</a>.
ca: La política de compra anònima del lloc s'ha establert com <strong>!policy</strong>. Podeu canviar-la a la <a href="@settingsurl">pàgina de paràmetres de la botiga</a>.

en: Anonymous purchasing
ca: Compra anònima

en: Implements anonymous purchasing policy settings and enforcement.
ca: Implementa la configuració de la política anònima de compra i s'encarrega del compliment d'aquesta.

en: e-Commerce Core
ca: Nucli del comerç electrònic

en: Screen order
ca: Ordre de pantalla

en: Determine the order of your checkout screens.
ca: Determineu l'ordre de les vostres pantalles de compra.

en: Please review and submit your order
ca: Reviseu la vostra comanda i envieu-la

en: Order Summary
ca: Resum de la comanda

en: Update screen order
ca: Actualitza l'ordre de pantalla

en: The screen order has been saved.
ca: L'ordre de pantalla s'ha desat

en: Login or <a href="!reg-link">register</a> to continue the checkout process
ca: Identifiqueu-vos o <a href="!reg-link">registreu-vos</a> per tal de continuar amb el procés de compra

en: Review Order
ca: Revisar la comanda

en: Your order has been submitted.
ca: La vostra comanda ha estat enviada.

en: Quantity must be a numeric value
ca: La quantitat ha de ser un valor numèric

en: Manage your store
ca: Gestiona la teva botiga

en: Configure your e-Commerce store.
ca: Configurar la vostra botiga e-Commerce.

en: e-Commerce configuration
ca: Configuració de l'e-Commerce

en: Store overview
ca: Resum de la botiga

en: The textfields in this form recognize special operators like greater than (&gt;), less than (&lt;), comma separated values and equals to, which is also the default option if none is specified. This allows you to easily find ranges and multiple values and works with IDs and dates.
ca: Els camps de text d'aquest formulari reconeixen els operadors especials com el més gran que (&gt;), més petit que (&lt;), els valors separats per coma i iguals a, que també és l'opció per defecte si no s'especifica. Això us permet trobar de forma fàcil rangs i múltiples valors i treballar amb identificadors i dates.

en: Permanent link to this search query.
ca: Enllaç permanent a aquesta consulta de cerca.

en: Search criteria:
ca: Criteris de cerca:

en: Reset search criteria.
ca: Reinicialitza els criteris de cerca.

en: There is no info.
ca: No hi ha informació.

en: 1 result | @count results
ca[0]: 1 resultat
ca[1]: @count resultats

en: administer store
ca: administra la botiga

en: Configure customer types and any other settings.
ca: Configura els tipus de clients i qualsevol altre paràmetre.

en: Billing address
ca: Adreça de facturació

en: Only with Shippable
ca: Només amb enviament

en: Change the behaviour during checkout to determine when creating invoices/transaction if the billing address will be collected. This may also impact on which payment gateways are available as the terms and conditions of some gateways require a billing address.
ca: Canvia el comportament en el procés de compra per tal de determinar si en crear factures/transaccions es recollirà l'adreça de facturació. Això també pot repercutir en quines passarel·les de pagament estan disponibles ja que alguns termes i condicions d'algunes passarel·les requereixen l'adreça de facturació.

en: Customer address
ca: Adreça del client

en: There are no addresses in your addressbook.  Please add a shipping/delivery address now.
ca: No s'han trobat adreces al vostre llibre d'adreces. Afegiu ara una adreça d'enviament/lliurament.

en: Choose a shipping and billing address
ca: Escolliu una adreça per a l'enviament i per a la facturació

en: Choose a billing address
ca: Escolliu una adreça per a la facturació

en: Shipping and billing address
ca: Adreça per a l'enviament i per a la facturació

en: Shipping address
ca: Adreça d'enviament

en: @name, @street in @city
ca: @name, @street a @city

en: Please choose where you would like the items to be delivered.
ca: Escolliu on voleu que s'entreguin els elements.

en: You can also <a href="!add_address">add a new address</a>.
ca: També podeu <a href="!add_address">afegir una adreça nova</a>.

en: Please choose where you would like the bill to be delivered.
ca: Escolliu on voleu que s'entregui la factura.

en: Ship to:
ca: Enviat a:

en: Billing to:
ca: Facturar a:

en: (change)
ca: (canviar)

en: No customer modules have been enabled.
ca: Cap mòdul de client ha estat activat.

en: filename
ca: Nom del fitxer

en: %interval ago
ca: Passats %interval

en: You have no files to download.
ca: No teniu fitxers per a descarregar.

en: There are shippable items in your cart that may cause your files to not be immediately available.
ca: Hi ha elements per a enviar al vostre carretó que causen que els vostres fitxers no estiguin disponibles de forma immediata.

en: Some files may not be available until your transactions has finished being processed.
ca: Alguns fitxers poden no estar disponibles mentre s'estan acabant de processar les vostres transaccions.

en: My files
ca: Els meus fitxers

en: File download product
ca: Producte de descàrrega de fitxer

en: A file can be downloaded by purchasers.
ca: Un fitxer pot ser descarregat pels compradors.

en: File Product
ca: Producte de fitxer

en: Creates a file product.
ca: Crear un producte de fitxer

en: Are you sure you want to delete all%type mails?
ca: Esteu segur que voleu eliminar tots els correus %type?

en: This mail is currently in use and can not be deleted.
ca: Actualment el correu s'està usant i no pot èsser esborrat.

en: Are you sure you want to delete this mail?
ca: Esteu segur que voleu esborrar aquest correu?

en: Mail type
ca: Tipus de correu

en: See available tokens
ca: Veure els testimonis disponibles

en: Update mail
ca: Actualitzar correu

en: Add mail
ca: Afegir correu

en: Subject is too long
ca: L'assumpte és massa llarg

en: List of mails
ca: Llista de correus

en: Mail tokens
ca: Testimonis de correu

en: Mail: "@name"
ca: Correu: "@name"

en: View mail
ca: Veure correu

en: Edit mail
ca: Editar correu

en: Delete mail
ca: Esborrar correu

en: Mail added
ca: Correu afegit

en: Mail updated
ca: Correu actualitzat

en: The mail templates shown here can be modified on the !mailpage.
ca: Les plantilles de correu que es mostren aquí es poden modificar des de la !mailpage.

en: eC Mail settings page
ca: Pàgina de configuració de l'eC Mail

en: Mail template for %var could not be found!
ca: La plantilla de correu per a %var no s'ha trobat!

en: The message shown below is to be sent from %from to %to. You can take this opportunity to modify the message before sending it.
ca: El missatge que es mostra tot seguit és per enviar de %from a %to. Ara podeu modificar-lo abans de ser enviat.

en: Sending the mail failed. It was not accepted for delivery.
ca: L'enviament del correu ha fallat. No ha estat acceptat per a ser enviat.

en: mail types
ca: tipus de correus

en: see tokens for all mail types
ca: Vegeu els testimonis per tots els tipus de correu

en: op
ca: operació

en: No mails were found
ca: No s'han trobat correus

en: To address is not a valid email address.
ca: L'adreça d'enviament no és una adreça de correu electrònic vàlida.

en: This is a preview of the message.
ca: Això és una previsualització del missatge.

en: Implements mail API and centralized mail template management.
ca: Implementa l'API de correu i la gestió centralitzada de plantilles de correu.

en: Receipts
ca: Rebuts

en: Receipt types
ca: Tipus de rebut

en: Maintain receipt types.
ca: Mantenir els tipus de rebut.

en: Allocation types
ca: Tipus d'assignació

en: Maintain and configure allocations types
ca: Mantenir i configurar els tipus d'assignació

en: Default system currency
ca: Moneda per defecte del sistema

en: Select a method of payment
ca: Selecciona un mètode de pagament

en: Other requirements
ca: Altres requeriments

en: No payment gateways have been enabled
ca: No s'han habilitat les passarel·les de pagament

en: This is the destination to which you would like to send your customers when their payment has been successfully completed. The URL must be a Drupal system path. If you are not using clean URLs, specify the part after '?q='. If unsure, specify 'node'. You may also enter '%order-history' to link to the user's order history.
ca: La destinació a la qual voleu enviar els compradors quan el seu pagament s'hagi completat amb èxit. La URL ha de ser una ruta de Drupal. Si no esteu usant URL nets, especifiqueu la ruta després de "?q=". Si no esteu segur, especifiqueu "node". També podeu introduir "%order-history" per a enllaçar a l'historial de comandes de l'usuari.

en: Cancel payment URL
ca: URL de pagament cancel·lat

en: This is the destination to which you would like to send your customers if they cancel their payment. The URL must be a Drupal system path. If you are not using clean URLs, specify the part after "?q=". If unsure, specify "node".
ca: La destinació a la qual voleu enviar els compradors si cancel·len el pagament. La URL ha de ser una ruta de Drupal. Si no esteu usant URL nets, especifiqueu la ruta després de "?q=". Si no esteu segur, especifiqueu "node".

en: This is the name of the Payment gateway which will be shown to your customers
ca: El nom de la passarel·la de pagament tal i com es mostrarà als compradors

en: Description of the payment gateway as the customer will see it.
ca: Descripció de la passarel·la de pagament tal i com el comprador la veurà.

en: Allow payments
ca: Permetre pagaments

en: Disable/Enable Payments by customers
ca: Habilita/inhabilita els pagaments per clients

en: Allow 3rd party payments
ca: Permetre pagaments per terceres parts

en: Allow refunds
ca: Permet les devolucions

en: Allow payments to customers
ca: Permetre pagaments als clients

en: Allow recurring payments
ca: Permetre pagaments recurrents

en: Unable to load type %type, id %id to allocate to receipt %erid
ca: No s'ha pogut carregar el tipus %type, identificador %id per assignar a la recepció de %erid

en: Payment method
ca: Mètode de pagament

en: Balance
ca: Saldo

en: Changed
ca: Canviat

en: View receipts for transaction @txnid
ca: Mostra els rebuts de la transacció @txnid

en: Date created
ca: Data creada

en: %name's receipt history
ca: Historial de rebuts de %name

en: Receipt no
ca: Número del rebut

en: No receipts found
ca: No s'han trobat rebuts

en: Received
ca: Rebut

en: Completed
ca: Completat

en: Failed
ca: Fallat

en: Denied
ca: Denegat

en: Cardholder name
ca: Titular de la targeta

en: Credit card number
ca: Número de targeta de crèdit

en: Card expiry date
ca: Data d'expiració de la targeta

en: Card verification number
ca: Número de verificació de la targeta

en: The card verification number (cvn) is the last three or four digit number printed on the signature strip of a credit card
ca: El número de verificació de la targeta (cvn) són els tres últims dígits impresos a la banda de la signatura de una targeta de crèdit

en: A valid Credit Card Number is required
ca: Es requereix un número de targeta de crèdit vàlid

en: Credit Card Number is not valid. Please check number
ca: El número de la targeta de crèdit no és vàlid. Comproveu-lo

en: Card Verification Number is a required field, and must be numeric
ca: El número de verificació de la targeta de crèdit és un camp obligatori, i ha de ser un valor numèric.

en: No allocation types enabled
ca: No s'han habilitat tipus d'assignació

en: 3rd Party Payments
ca: Pagaments per terceres parts

en: Refunds
ca: Devolucions

en: Pay to
ca: Paga a

en: Recurring Payments
ca: Pagaments recurrents

en: (Change)
ca: (Canvia)

en: Payment details
ca: Detalls del pagament

en: Allocation
ca: Assignació

en: Reverse
ca: Dóna-li la volta

en: Payment gateways enabled
ca: Passarel·les de pagament activades

en: No payment gateways have been enabled.
ca: Cap passarel·la de pagament ha estat activada

en: Default system currency is not an available currency %currency
ca: El sistema de moneda per defecte no és una moneda disponible: %currency

en: The current default currency is not valid. Set this on the <a href="!link">Receipt type settings</a>
ca: La moneda actual per defecte no és vàlida. Establiu-la a la plana de <a href="!link">Paràmetres de tipus de rebuts</a>

en: No currency set
ca: No s'ha definit la moneda

en: The default system currency has not been set. Set this on the <a href="!link">Receipt type settings</a>
ca: No s'ha establert el sistema de moneda per defecte. Establiu-lo a la plana de <a href="!link">Paràmetres de tipus de rebuts</a>

en: Paypal Return
ca: Paypal retornat

en: Paypal Cancel
ca: Paypal cancel·lat

en: PayPal Receiver Email
ca: Correu electrònic receptor de PayPal

en: Primary email address of the payment recipent. This is also your main paypal email address.
ca: Correu electrònic principal del destinatari del pagament. També és la vostra adreça de correu electrònic principal de PayPal.

en: PayPal processing URL
ca: URL de processament de PayPal

en: URL of the secure payment page customers are sent to for payment processing.
ca: URL de la pàgina segura de pagament on s'envia els clients perquè es processi el pagament.

en: PDT Token
ca: Testimoni PDT

en: PayPal IPN "request back" validation URL
ca: URL de la validació "de tornada" de PayPal IPN

en: URL where IPN "request back" is posted to validate the transaction.
ca: URL on l'IPN "de tornada" es publica per a validar la transacció

en: Custom payment style
ca: Estil de pagament personalitzat

en: Use a Custom Payment Style other than default which has been configured in your PayPal profile.
ca: Usar un estil de pagament personalitzat diferent del configurat per defecte al vostre perfil de PayPal.

en: Sandbox settings
ca: Paràmetres del sorral (<em>sandbox</em>)

en: Enable PayPal sandbox for testing
ca: Habilita l'entorn de proves de PayPal

en: PayPal token to enable the processing of PDT requests
ca: Testimoni de PayPal per a habilitar el processament de peticions PDT

en: PayPal "request back" validation URL
ca: URL de validació "de tornada" de PayPal

en: Instant Payment Notification (IPN) URL
ca: URL de la notificació de pagament instantània (IPN)

en: This is the URL that needs to be set in your PayPal
        Profile so that notifications of payments can be processed
ca: Aquesta és la URL que cal definir al vostre perfil
    de PayPal per tal que les notificacions de pagament es puguin processar

en: Save time. Check out securely. Pay without sharing your financial information.
ca: Estalvieu temps. Compreu de forma segura. Pagueu sense compartir la vostra informació financera.

en: Acceptance Mark
ca: Marca d'acceptació

en: Successful IPN request for receipt %erid
ca: Petició exitosa d'IPN per al rebut %erid

en: PayPal IPN request failed
ca: La petició a PayPal IPN ha fallat

en: PayPal PDT request failed
ca: La petició a PayPal PDT  ha fallat

en: PayPal PDT notication received for %receiver_email. Unknown receiver email.
ca: Notificació de PayPal PDT de %receiver_email rebuda. Receptor de correu electrònic desconegut.

en: Unknown PayPal payment status %status
ca: Estat de pagament PayPal desconegut: %status

en: Unknown transaction type %txn_type
ca: El tipus de transacció %txn_type és desconeguda

en: Unable to determine which receipt this payment
          is to allocated to. Creating new receipt.
ca: No s'ha pogut determinar a quin rebut està assignat aquest pagament. Creant un nou rebut.

en: Process payments using paypal.
ca: Processar els pagaments a través de PayPal.

en: No product types defined.
ca: No hi ha tipus de productes definits.

en: The human readable name of this product type.
ca: El nom amigable d'aquest tipus de producte.

en: The machine-readable name of this product type. This is used by the system internally to refer to this product type.
ca: El nom llegible-per-la-màquina d'aquest tipus de producte. L'usa el sistema de forma interna per a referir-se a aquest tipus de producte.

en: A brief description of what this product type is.
ca: Una breu descripció de què és aquest tipus de producte.

en: Submit product type
ca: Envia tipus de producte

en: Reset product type
ca: Reestablir tipus de producte

en: Delete product type
ca: Esborra tipus de producte

en: Product type %ptype has been reset
ca: El tipus de producte %ptype s'ha reestablert

en: Product type %ptype already exists
ca: El tipus de producte %ptype ja existeix

en: Product deleted
ca: Producte esborrat

en: Products
ca: Productes

en: Add Products
ca: Afegeix productes

en: Product Ids
ca: Identificadors de producte

en: Enter the id's of the products that you which to add to the invoice. Here is a <a href="!product_quicklist" onclick="window.open(this.href, '!product_quicklist', 'width=480,height=480,scrollbars=yes,status=yes'); return FALSE">list of all products</a>.
ca: Introduïu els identificadors dels productes que voleu afegir a la factura. Aquí teniu una <a href="!product_quicklist" onclick="window.open(this.href, '!product_quicklist', 'width=480,height=480,scrollbars=yes,status=yes'); return FALSE">llista de tots els productes</a>.

en: Update Products
ca: Actualitza productes

en: Provide the product details to display on the page.
ca: Proveeix els detalls del producte per a mostrar-los a la pàgina.

en: How much does this product retail for? Note: This price may be different from the selling price due to price adjustments elsewhere.
ca: Quant costa aquest producte venut al detall? Nota: Aquest preu pot ser diferent del preu de venda a causa dels ajustos de preus en altres llocs.

en: If you have an unique identifier for this product from another system or database, enter that here. This is optional, as system IDs are automatically created for each product.
ca: Si teniu un identificador únic per aquest producte d'un altre sistema o base de dades, introduïu-lo aquí. Això és opcional, ja que els identificadors del sistema es creen de forma automàtica per cada producte.

en: "Add to cart" link
ca: Enllaç a "Afegeix al carretó"

en: Choose whether or not you want the "Add to cart" link visible for this product.
ca: Escolliu si voleu o no que l'enllaç "Afegir al carretó" sigui visible per a aquest producte.

en: Not a product
ca: No és un producte

en: This item not for sale.
ca: Aquest element no està a la venda.

en: Add to store
ca: Afegeix a la botiga

en: Remove from store
ca: Elimina de la botiga

en: Check here to delete product information.  Takes effect when changes are submitted.
ca: Marqueu aquí per esborrar la informació del producte. Té efecte quan els canvis s'enviïn.

en: No features have been added to this product
ca: No s'han afegit característiques al producte.

en: Features have been updated
ca: S'han actualitzat les característiques

en: Select a product feature to be added
ca: Seleccioneu una característica del producte per afegir-la

en: Add product feature
ca: Afegeix una característica al producte

en: No more features can be added to @name
ca: No es poden afegir més característiques a @name

en: No Products Currently on this Invoice
ca: Actualment no hi ha productes en aquesta factura

en: There are no products to view.
ca: No hi ha productes per mostrar.

en: Product: List of products
ca: Producte: Llista de productes

en: Product: SKU
ca: Producte: SKU

en: Product: Price
ca: Producte: Preu

en: New node types product conversion setting
ca: Nou tipus de node de paràmetres de conversió de producte

en: This setting will be applied to all new node types when they are created
ca: Aquest paràmetre s'aplicarà a tots els tipus de node nous quan es creïn

en: Add new product types to nodes automatically
ca: Afegir  automàticament nous tipus de productes als nodes

en: Set the default action for all new product types
ca: Establiu l'acció per defecte per a tots els nous tipus de producte

en: You cannot delete product type %name as products still exist
ca: No es pot suprimir el tipus de producte %name perquè encara existeixen productes

en: Are you sure you want to delete product type %name?
ca: Esteu segur de voler esborrar el tipus de producte %name?

en: This action cannot be undone
ca: Aquesta acció no es pot desfer

en: Product type %name has been deleted
ca: S'ha suprimit el tipus de producte %name

en: Are you sure you want to delete feature %feature_name from product type %name?
ca: Esteu segur que voleu eliminar la característica %feature_name del tipus de producte %name?

en: Product feature %name has been disabled for %ptype_name
ca: La característica %name del producte s'ha inhabilitat per a %ptype_name

en: No Discount
ca: Sense descompte

en: Make this product type exempt from discount
ca: Fer que aquest tipus de producte estigui exempt de descomptes

en: Shippable
ca: Es pot enviar

en: Make a product type shippable
ca: Fer que un tipus de producte es pugui enviar

en: Product feature %name has been enabled for %ptype_name
ca: La característica %name del producte s'ha habilitat per a %ptype_name

en: Node type is always a product
ca: El tipus de node és sempre un producte

en: Select the setting which will determine how the product is going to interact with the node
ca: Seleccioneu els paràmetres que determinaran com el producte interactuarà amb el node.

en: Product types
ca: Tipus de productes

en: Indicate the products types that wil be available on the current type of node.
ca: Indiqueu els tipus de productes que estaran disponibles al tipus de node actual.

en: Cannot Locate Product %nid
ca: No es pot localitzar el producte %nid

en: Node "%title" is not a valid product
ca: El node "%title" no és un producte vàlid

en: The quantity must be a positive integer
ca: La quantitat ha de ser un enter positiu

en: There has been a problem with the products entered. This has now been corrected. Please check your products and continue.
ca: Hi ha hagut un problema amb els productes introduïts. S'està corregint actualment. Comproveu els vostres productes i continueu.

en: List of all of the products set up on this site, useful for finding and editing a product.
ca: Llista de tots els productes creats en aquest lloc, útil per trobar i editar un producte.

en: Product quicklist
ca: Llista ràpida de productes

en: Configure product types
ca: Configura els tipus de productes

en: Manage features
ca: Gestionar les característiques

en: Add a !s.
ca: Afegeix un !s.

en: Choose from the following available product types:
ca: Trieu entre els següents tipus de producte disponibles:

en: You are not allowed to create products.
ca: No esteu autoritzat a crear productes.

en: Product SKU.
ca: SKU del producte-

en: Product price.
ca: Preu del producte.

en: administer products
ca: administra els productes

en:  Product API
ca:  API del producte

en: Creates products for e-Commerce.
ca: Crea productes per a l'e-Commerce.

en: There are no fulfillment centers configured.
ca: No hi ha cap empresa de distribució i entregues configurada.

en: Shipping partner
ca: Soci d'enviament

en: Product settings
ca: Paràmetres de producte

en: Shipping APIs settings
ca: Paràmetres de l'API d'enviament

en: Shipping methods
ca: Mètodes d'enviament

en: Select the shipping methods you wish to make available for this product type.
ca: Seleccioneu els mètodes d'enviament que voleu que estiguin disponibles per a aquest tipus de producte.

en: Save @partner settings
ca: Desa els paràmetres de @partner

en: Address of sender
ca: Adreça de l'emisor

en: Street address
ca: Adreça del carrer

en: Specify a state if the address is within the United States.
ca: Especifiqueu un estat si l'adreça és dels Estats Units.

en: Province / Region
ca: Provincia / Regió

en: Zipcode / Postal code
ca: Codi postal

en: Please select a shipping method.
ca: Seleccioneu un mètode d'enviament.

en: Choose shipping method
ca: Escolliu un mètode d'enviament

en: Subject of shipping e-mail
ca: Assumpte del correu electrònic d'enviament

en: Shipping email
ca: Correu electrònic d'enviament

en: This text will be emailed to customers after their order has been shipped.
ca: Aquest text s'enviarà per correu electrònic als clients després que s'hagi enviat la seva comanda.

en: This text will be emailed to customer after their order has been shipped.
ca: Aquest text s'enviarà per correu electrònic al client després que s'hagi enviat la seva comanda.

en: Inventory control
ca: Control d'inventari

en: When enabled, the number in stock will be decremented whenever an order of this item is made. When stock reaches zero, the "Add to cart" will be replaced with "Sold out".
ca: Quan s'habilita, el nombre en estoc es decrementarà cada cop que es faci una comanda d'aquest element. Quan l'estoc arribi a zero, l'enllaç a "Afegeix al carretó" es reemplaçarà per "Exhaurit".

en: Inventory management for this item
ca: Gestió d'inventari per a aquest element

en: Number of products in inventory.
ca: Nombre de productes a l'inventari.

en: Products in stock
ca: Productes en estoc

en: How long it will take this item to leave the fulfillment center once the order has been placed?
ca: Quant tardarà aquest element a abandonar l'empresa de distribució i entregues una vegada la comanda s'hagi dut a terme?

en: --none--
ca: --cap--

en: Usually ships in 24 hours.
ca: Normalment s'envia en 24 hores.

en: Usually ships in 2-3 days.
ca: Normalment s'envia en 2-3 dies.

en: Usually ships in 1-2 weeks.
ca: Normalment s'envia en 1-2 setmanes.

en: Usually ships in 4-6 weeks.
ca: Normalment s'envia en 4-6 setmanes.

en: Availability estimate
ca: Estimació de disponibilitat

en: Select the shipping methods you wish to make available for this product.
ca: Seleccioneu els mètodes d'enviament que voleu que estiguin disponibles per aquest producte.

en: No shipping default fulfillment center configured, shipping prices will not be accurate.
ca: L'enviament a l'empresa de distribució i entregues per defecte no està configurat, els preus de l'enviament no són exactes.

en: Confirm deletion of fulfillment center <em>%shipfrom</em>
ca: Confirmeu l'esborrat de l'empresa de distribució i entregues <em>%shipfrom</em>

en: Click the <em>Delete</em> button to permanently delete the <em>%shipfrom</em> fulfillment center. This action cannot be undone.
ca: Feu clic al botó <em>Suprimeix</em> per eliminar de forma permanent l'empresa de distribució i entregues <em>%shipfrom</em>. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Edit fulfillment center
ca: Edita l'empresa de distribució i entregues

en: Add fulfillment center
ca: Afegeix l'empresa de distribució i entregues

en: Check this box if this is the default fulfillment center.
ca: Marqueu aquesta casella si aquesta és l'empresa de distribució i entregues per defecte.

en: (Currently all shipments are sent from the default fulfillment center.)
ca: (Actualment tots els enviaments s'estan enviant des de l'empresa de distribució i entregues per defecte.)

en: The name of the fulfillment center.
ca: El nom de l'empresa de distribució i entregues

en: The country that the fulfillment center is located in.
ca: El país on es troba l'empresa de distribució i entregues.

en: Region (State/Province)
ca: Regió (Estat/Província)

en: The region (state/province) that the fulfillment center is located in.
ca: La regió (estat/provincia) on es troba l'empresa de distribució i entregues.

en: The city that the fulfillment center is located in.
ca: La ciutat on es troba l'empresa de distribució i entregues.

en: Zip/Postal code
ca: Codi postal

en: The fulfillment center zipcode or postal code.
ca: El codi postal de l'empresa de distribució i entregues.

en: Fulfillment center updated.
ca: Empresa de distribució i entregues actualitzada.

en: Fulfillment center added.
ca: S'ha afegit l'empresa de distribució i entregues.

en: Your [site-name] order has shipped (#[txn-id])
ca: La vostra comanda de [site-name] s'ha enviat (#[txn-id])

en: Hello [txn-billing-firstname],
    
    We have shipped the following item(s) from Order #[txn-id], received  [txn-order-date].
    
    Items(s) Shipped:
    [txn-items]
    [txn-ship-to]
    Questions about your order? Please contact us at [site-mail].
    
    Thanks for shopping at [site-name].  We hope to hear from you again real soon!
    
    [site-url]
ca: Benvolgut/da [txn-billing-firstname],
    
    Hem enviat el(s) següent(s) element(s) de la comanda núm. [txn-id], rebuda el [txn-order-date].
    
    Element(s) enviats:
    [txn-items]
    [txn-ship-to]
    Teniu cap dubte sobre la vostra comanda? Contacteu amb nosaltres a [site-mail].
    
    Gràcies per comprar a [site-name]. Esperem que ens torni a visitar ben aviat!
    
    [site-url]

en: Default shipping notification
ca: Notificació per defecte de l'enviament

en: Shipment notification
ca: Notificació d'enviament

en: Fulfillment centers
ca: Empreses de distribució i entregues

en: These are the locations from which you ship. Currently used by Shipping API calculations like UPS.
ca: Aquestes són les localitzacions des de les quals envieu. Actualment utilitzades pels càlculs de l'API d'enviament com UPS.

en: Shipping APIs
ca: APIs de l'enviament

en: Configure your shipping APIs and determine which methods apply to different product types.
ca: Configurar les vostres APIs d'enviament i determineu quins mètodes s'apliquen als diferents tipus de productes.

en: Connection settings for shipping providers like UPS, USPS and CanadaPost.
ca: Paràmetres de conexió per als proveïdors d'enviament com UPS, USPS i CanadaPost.

en: Shipping API product settings.
ca: Paràmetres de l'API d'enviament de productes.

en: Shipping notification page.
ca: Pàgina de notificació d'enviament.

en: Shipping notification
ca: Notificació d'enviament

en: Please enter a numeric value for stock.
ca: Introduïu un valor numèric per a l'estoc

en: e-Commerce: Please uninstall shipcalc.module, it is no longer required.
ca: e-Commerce: Si us plau, desinstal·leu shipcalc.module; ja no es requereix.

en: Enable a shipping module API for e-Commerce. You must also install and enable at least one shipping module to use the API.
ca: Habiliteu una API del mòdul d'enviament per a e-Commerce. També cal instal·lar i habilitar almenys un mòdul de transport per a utilitzar l'API.

en: %description (code %code)
ca: %description (codi %code)

en: Australia Post settings
ca: Paràmetres d'Australia Post

en: Australia Post server/page URL
ca: URL del servidor/pàgina d'Australia Post

en: Enter the fully qualified URL of the Australia Post shipping rate server, as provided by Australia Post API docs.
ca: Introduïu la URL completa del servidor d'enviament d'Australia Post, tal i com ho proporciona la documentació de l'API d'Australia Post.

en: Post Code
ca: Codi postal

en: This is the Post Code of your business and is used for calculating shipping costs.
ca: Aquest és el codi postal de la vostra oficina i s'usa per al càcul dels ports d'enviament.

en: Turn Around Time
ca: Retorn a temps

en: Domestic Registered Post Cost
ca: Cost de l'apartat de correus

en: Enter the current cost of registering a domestic parcel.
ca: Introduïu el cost actual de registrar un apartat de correus.

en: Express Post Domestic Delivery
ca: Lliurament exprés per correu local

en: International Air Delivery
ca: Lliurament per via aèria internacional

en: International Surface Delivery
ca: Lliurament per transport terrestre internacional

en: Priority Courier
ca: Correu prioritari

en: Expedited
ca: Expedit

en: CanadaPost settings
ca: Paràmetres de CanadaPost

en: CanadaPost Merchant ID
ca: ID del comerciant de CanadaPost

en: Your unique CanadaPost Merchant ID is provided when you %register for the CanadaPost VentureOne Account (free).
ca: El vostre ID únic de comerciant de CanadaPost es proporciona quan us %register en un compte CanadaPost VentureOne (gratuït).

en: Potal Code
ca: Codi postal

en: This is the Postal Code of your business and is used for calculating shipping costs.
ca: Aquest és el codi postal del vostre negoci i s'utilitza per a calcular els costos d'enviament.

en: This is the turn around time between receiving the order and shipping the product. (ie. enter 24 for a 24 hour turn around time.)
ca: Aquest és el temps de resposta des que es rep la comanda fins a l'enviament del producte. (p.ex. introduïu 24 per un temps de resposta de 24 hores.)

en: CanadaPost Server URL
ca: URL del servidor de CanadaPost

en: Enter the fully qualified URL of the CanadaPost shipping rate server, as provided by CanadaPost.
ca: Introduïu la URL completa del servidor d'enviament de CanadaPost, tal i com ho proporciona CanadaPost.

en: Testing
ca: Proves

en: CanadaPost Test Server URL
ca: URL del servidor de proves de CanadaPost

en: CanadaPost provides a test server to test your site configuration prior to launch. Clicking <em>Test configuration</em> below will use your Access Key, User ID and Password to test several transactions against the CanadaPost Test Server URL.
ca: CanadaPost proporciona un servidor de proves per a provar la configuració del vostre lloc abans de llançar-lo. Fent clic a <em>Prova la configuració</em> a sota usareu la vostra clau d'accés, ID d'usuari i contrasenya per a provar diverses transaccions contra la URL del servidor de proves de CanadaPost.

en: Test Canada Post configuration
ca: Prova la configuració de CanadaPost

en: To test UPS configuration you must first <a href="/node/add/product/!ptype">create a %ptype_nice</a> and assign it shippable properties.
ca: Per a provar la configuració d'UPS heu de <a href="/node/add/product/!ptype">crear un %ptype_nice</a> primer i assignar-li propietats d'enviament.

en: Next Day Air
ca: Proper dia de correu aeri

en: Next Day Air Saver
ca: Proper dia de correu aeri d'estalvi

en: 2nd Day Air AM
ca: Aeri, segon dia al matí

en: 2nd Day Air
ca: Segon dia de correu aeri

en: 3 Day Select
ca: Tercer dia seleccionat

en: Ground
ca: Terreny

en: UPS settings
ca: Paràmetres d'UPS

en: UPS Access Key
ca: Clau d'accés d'UPS

en: Your unique UPS Access Key is provided when you !register for the UPS Online Tools.
ca: La clau única d'accés d'UPS se us proporciona quan us !register a les eines en línia d'UPS.

en: UPS User ID
ca: ID d'usuari d'UPS

en: Your unique UPS User ID is provided when you !register for the UPS Online Tools.
ca: L'ID únic d'usuari d'UPS se us proporciona quan us !register a les eines en línia d'UPS.

en: UPS Password
ca: Contrasenya d'UPS

en: Your unique UPS password is provided when you !register for the UPS Online Tools.
ca: La contrasenya única d'UPS us és proporcionada quan us !register a les eines en línia d'UPS.

en: UPS Server URL
ca: URL del servidor d'UPS

en: Enter the fully qualified URL of the UPS shipping rate server, as provided by UPS.
ca: Entreu la URL completa del servidor d'enviament d'UPS, tal i com us el proporciona UPS.

en: UPS Test Server URL
ca: URL del servidor de proves d'UPS

en: UPS provides a Customer Integration Environment used to test your site configuration prior to launch.  Enter the fully qualified URL of the UPS Customer Integration Environment shipping rate server. Clicking <em>Test configuration</em> below will use your Access Key, User ID and Password to test several transactions against the UPS Test Server URL.
ca: UPS proporciona un Entorn d'Integració de Clients per a provar la configuració del vostre lloc abans de llançar-lo. Introduïu la URL completa del servidor d'enviament de  l'Entorn d'Integració de Clients d'UPS. Fent clic a sota a <em>Provar la configuració</em> usareu la vostra clau d'accés, l'ID d'usuari i la contrasenya per a provar diverses transaccions contra l'URL del servidor de proves d'UPS.

en: Test ups configuration
ca: Provar la configuració d'UPS

en: To test UPS configuration you must first create a product and assign it shippable properties.
ca: Per a provar la configuració d'UPS heu de crear primer un producte i assignar-li propietats d'enviament.

en: There is an error with your <em>User ID</em>, please verify that you have entered it correctly and try again.
ca: Hi ha un error amb el vostre <em>ID d'usuari</em>, verifiqueu que l'hagueu introduit correctament i torneu-ho a intentar.

en: There is an error with your <em>Password</em>, please verify that you have entered it correctly and try again.
ca: Hi ha un error amb la vostra <em>contrasenya</em>, verifiqueu que l'hagueu introduit correctament i torneu-ho a intentar.

en: Standard
ca: Estàndard

en: Next Day Air, Early AM
ca: Proper dia de correu aeri, a primera hora

en: 2nd Day Air, AM
ca: Segon dia de correu aeri, al matí

en: United States Postal Service.
ca: Servei Postal dels Estats Units (USPS).

en: Express Mail to PO Addressee
ca: Express Mail, adreça d'oficina postal

en: First-Class Mail
ca: Correu de primera classe

en: Priority Mail
ca: Correu prioritari

en: Parcel Post
ca: Paquets postals

en: Bound Printed Matter
ca: Impressos obligatoris

en: USPS settings
ca: Paràmetres d'USPS

en: USPS User ID
ca: ID d'usuari d'USPS

en: Your unique USPS User ID is provided when you %register for the USPS Web Tools.
ca: L'ID únic d'usuari d'USPS se us proporciona quan us %register a les eines web d'USPS.

en: USPS Password
ca: Contrasenya d'USPS

en: Your unique USPS password is provided when you %register for the USPS Web Tools.
ca: La contrasenya única d'USPS se us proporciona quan us %register a les eines web d'USPS.

en: USPS Server URL
ca: URL del servidor d'USPS

en: Enter the fully qualified URL and of the USPS shipping rate server, including the API DLL, as provided by USPS.  For testing, you generally use <em>http://testing.shippingapis.com/ShippingAPITest.dll</em> or <em>https://secure.shippingapis.com/ShippingAPITest.dll</em>.  For production, you generally use <em>http://production.shippingapis.com/shippingapi.dll</em>.
ca: Introduïu la URL completa del servidor d'enviament d'USPS, incloent la DLL de l'API, tal i com us el proporciona USPS. Per a proves, podeu usar en general <em>http://testing.shippingapis.com/ShippingAPITest.dll</em> o <em>https://secure.shippingapis.com/ShippingAPITest.dll</em>. Per a producció, podeu usar en general <em>http://production.shippingapis.com/shippingapi.dll</em>.

en: USPS Test Server URL
ca: URL del servidor de proves d'USPS

en: USPS provides a service to test your site configuration prior to launch.  Enter the fully qualified URL of the USPS shipping rate testing server.  Clicking <em>Test configuration</em> below will use your User ID and (optional for testing) Password to test a transaction against the USPS Test Server URL.
ca: USPS proporciona un servei per a provar la configuració del vostre lloc abans de llançar-lo. Introduïu la URL completa del servidor d'enviament de proves d'USPS. Fent clic a sota a <em>Provar la configuració</em> usareu el vostre ID d'usuari i (opcionalment per a proves) la contrasenya per a provar diverses transaccions contra la URL del servidor de proves d'USPS.

en: Test usps configuration
ca: Provar la configuració d'USPS

en: @count order(s) with a "cleared" payment status needs action:
ca: @count comanda(es) amb l'estat de pagament "pagat" necessiten una acció:

en: Order #@txnid created @timestamp ago
ca: Comanda #@txnid creada fa @timestamp

en: Workflow status: @transaction-workflow
ca: Estat del flux de treball: @transaction-workflow

en: Email: @email
ca: Correu electrònic: @email

en: @order of @title at @price each
ca: @order de @title a @price cadascun

en: Shipping to:
    !shipping_address
ca: Envia a:
    !shipping_address

en: Billing to:
    !billing_address
ca: Factura a:
    !billing_address

en: Update:
ca: Actualització:

en: (These orders will no longer be listed once the transaction workflow is set to either "Completed" or "Canceled")
ca: (Aquestes comandes ja no es llistaran un cop que el flux de treball de la transacció s'estableixi com a "Complet" o com a "Cancel·lat" )

en: Monthly Summary
    Number of completed orders: @monthly-orders
    Sales: @monthly-sales
ca: Resum mensual
    Nombre de comandes completades: @monthly-orders
    Vendes: @monthly-sales

en: Want more reports? Visit @base_url/admin/store
ca: Voleu més informes? Visiteu @base_url/admin/store

en: @site-name transaction summary
ca: Resum de transaccions de @site-name

en: Order history overview
ca: Resum de l'històric de comandes

en: This text will be displayed at the top of users' order history pages.
ca: Aquest text es mostrarà a la part superior de les pàgines de l'històric de comandes de l'usuari.

en: Users adds product to cart using link.
ca: L'usuari afegeix productes al carretó usant un enllaç.

en: If this field is unchecked a form will be placed at the bottom of the product view which will allow the user select the quantity and other information.
ca: Si aquest camp no està marcat s'introduirà un formulari a la part inferior de la vista del producte el qual permetrà que l'usuari seleccioni la quantitat i altres informacions.

en: After add a item link
ca: Després afegiu un enllaç a l'element

en: Enter the user destination after adding a product to the cart (eg. "node/1"). If left blank, the user will remain on the same page and a message will alert them that the item has been added to their cart. To send the user to cart, enter "cart/view".
ca: Introduïu la URL destí de l'usuari després d'afegir un producte al carretó (p.e. "node/1"). Si el deixeu en blanc, l'usuari romandrà a la mateixa pàgina i un missatge l'avisarà de que s'ha afegit l'element al seu carretó. Per a enviar l'usuari al carretó, introduïu "cart/view".

en: Empty cart link
ca: Enllaç a carretó buit

en: If the user cart is empty, you can send him/her to a given page.
ca: Si el carretó de l'usuari és buit, podeu enviar-lo/la a una pàgina determinada.

en: Transaction notices
ca: Avisos de transaccions

en: These settings control whether the site administrator will receive email notifications of transaction reports, and the frequency thereof.
ca: Aquests paràmetres controlen si l'administrador del lloc rebrà els correus electrònics de notificació dels informes de transaccions i la freqüència dels mateixos.

en: Transaction e-mail notices
ca: Avisos per correu electrònic de transaccions

en: Enable or disable transaction notifications. If enabled, the site administrator (%site_mail) will receive an email summarizing the status of all orders. The frequency of emails is dependent on how often the site administrator has scheduled to run cron jobs.  Finally, The site administrator e-mail address can be changed in the <a href="!general_config_screen">general configuration screen</a>,
ca: Habilitar o inhabilitar les notificacions de transaccions. Si aquesta opció està habilitada, l'administrador del lloc (%site_mail) rebrà un correu electrònic amb el resum de l'estat de totes les comandes. La freqüència dels correus electrònics depèn de la freqüència amb què l'administrador del lloc hagi programat d'executar els treballs del cron. Finalment, l'adreça de correu electrònic de l'administrador del lloc es pot canviar a la <a href="%21general_config_screen">pantalla de configuració general</a>,

en: Frequency of notices
ca: Freqüència dels avisos

en: As long as cron is running, this ensures a transaction report is sent no more than once in this period. Thus, even if cron runs every hour, you will still only receive once transaction notification e-mail.
ca: Mentre s'estigui executant el cron, assegura que un informe de transacció només s'envia un sol cop en aquest període. Per tant, encara que el cron s'executi cada hora, seguireu rebent només una notificació de transaccions per correu electrònic.

en: Email Notifications
ca: Notificacions per correu electrònic

en: Customer invoice e-mail
ca: Correu electrònic de la factura de client

en: This text will be emailed to customers after they make a purchase.
ca: Aquest text s'enviarà per correu electrònic als clients després de realitzar una compra.

en: Payment error e-mail
ca: Correu electrònic d'error de pagament

en: This text will be e-mailed to customers if there is a payment processing problem.
ca: Aquest text s'enviarà per correu electrònic als clients si hi ha cap problema amb el procès de pagament.

en: Ask customer e-mail template
ca: Plantilla de correu electrònic per a preguntar al client

en: This text is used as a template for asking customer.
ca: Aquest text s'usa com a plantilla per a preguntar al client.

en: Cancel transaction e-mail
ca: Cancel·la el correu electrònic de la transacció

en: This text will be e-mailed to customers if their purchase has been canceled.
ca: Aquest text s'enviarà per correu electrònic als clients si la seva compra s'ha cancel·lat.

en: Store location
ca: Localització de la botiga

en: Default unit measure of weight.
ca: Unitat per defecte de mesura de pes.

en: Default unit measure of length.
ca: Unitat per defecte de mesura de longitud.

en: Default unit measure of area.
ca: Unitat per defecte de mesura d'àrea.

en: Default unit measure of volume.
ca: Unitat per defecte de mesura de volum.

en: Price Formatting
ca: Format del preu

en: Currency Symbol
ca: Símbol de la moneda

en: Enter the currency symbol you wish to associate with your price. This will be displayed in front of the price. Default is the dollar symbol.
ca: Introduïu el símbol de la moneda que voleu associar al preu. Aquest es mostrarà davant del preu. El valor per defecte és el símbol del dolar.

en: This option places the currency symbol of the left or right side of the price.
ca: Aquesta opció col·loca el símbol de la moneda a la part esquerra o dreta del preu.

en: Thousands separator
ca: Separador de milers

en: Enter the sign for the thousands separator.
ca: Introduïu el símbol per al separador dels milers.

en: Decimal separator
ca: Separador de decimals

en: Enter the sign to seperate real numbers from floating numbers.
ca: Introduïu el signe per a separar els nombres reals de la part dels nombres flotants.

en: Number of places after the decimal separator
ca: Nombre de posicions després del separador de decimals

en: How many slots are needed after the decimal?
ca: Quants espais necessiteu després dels decimals?

en: Update transaction
ca: Actualitza la transacció

en: Create new transaction
ca: Crea una nova transacció

en: The ID number of a transaction.
ca: L'ID de la transacció.

en: Find a transaction that has the following product(s).
ca: Trobar una transacció que tingui el(s) producte(s) següent(s).

en: Product expiration
ca: Venciment del producte

en: Date product expires.
ca: La data en què el producte expira.

en: Date transaction was created.
ca: Data en què la transacció fou creada.

en: Date due
ca: Data de venciment

en: Date transaction was due.
ca: Data en què la transacció va vèncer.

en: Total cost
ca: Cost total

en: Allocation status
ca: Estat de l'assignació

en: Payments pending
ca: Pagaments pendents

en: Payment status: Pending, workflow: Not Complete
ca: Estat del pagament: Pendent, flux de treball: No completat

en: Orders needing action
ca: Comandes que necessiten una acció

en: Payment status: Complete, workflow: Not Complete
ca: Estat del pagament: Complet, flux de treball: incomplet

en: Monthly orders
ca: Comandes mensuals

en: Monthly sales
ca: Vendes mensuals

en: Yearly sales
ca: Vendes anuals

en: Can not %op the %module module until the following modules are installed:
ca: No es pot %op el mòdul %module fins que els següents mòduls no estiguin instal·lats:

en: Invalid username
ca: Nom d'usuari invàlid

en: Invalid changed date. Please use the form "18 January 2005"
ca: Canvi de data invàl·lid. Useu el format "18 de gener de 2005"

en: Please fill out all shipping information fields.
ca: Si us plau, empleneu tots els camps de la informació d'enviament.

en: Please fill out all billing information fields.
ca: Si us plau, empleneu tots els camps de la informació de facturació.

en: Please enter only numeric values or commas in the product id field.
ca: Introduïu només valors numèrics o comes al camp de l'identificador del producte.

en: Invoice overview
ca: Resum de la factura

en: Transaction workflow
ca: Flux de treball de la transacció

en: Enter either an username or e-mail address below.
ca: Introduiu o bé un nom d'usuari o bé un correu electrònic sota.

en: Street1
ca: Carrer 1

en: Street2
ca: Carrer 2

en: Item #%nid
ca: Element #%nid

en: -please choose-
ca: -seleccioneu si us plau-

en: Billing cycle length
ca: Durada del cicle de facturació

en: Number of payments cycles
ca: Nombre de cicles de pagament

en: Select the number of recurring payment cycles this product has.
ca: Seleccioneu el nombre de pagaments periòdics que té aquest producte.

en: The date the product will expire, or if using recurring payments, the date of the next billing cycle unless all payment cycles have ended.
ca: La data en que expira el producte, o si esteu usant pagaments periòdics, la data del següent cicle de facturació a menys que tots els cicles hagin acabat.

en: Product IDs
ca: Identificadors de producte

en: Enter a comma separated list of product ids to add to this transaction. Here is a <a href="!product_quicklist" onclick="window.open(this.href, '!product_quicklist', 'width=480,height=480,scrollbars=yes,status=yes'); return false">list of all products</a>.
ca: Introduïu una llista separada per comes d'identificadors de productes per a afegir a aquesta transacció. Aquí teniu una <a href="!product_quicklist" onclick="window.open(this.href, '!product_quicklist', 'width=480,height=480,scrollbars=yes,status=yes'); return false">llista de tots els productes</a>.

en: Aland Islands
ca: Illes Åland

en: Democratic Republic of the Congo (formerly Zaire)
ca: República Democràtica del Congo (antigament Zaire)

en: Congo (Republic of the Congo)
ca: Congo (República del Congo)

en: Switzerland (Confoederatio Helvetica)
ca: Suïssa (Confederació Suïssa)

en: Cote d'Ivoire (Ivory Coast)
ca: Costa d'Ivori

en: Germany (Deutschland)
ca: Alemanya

en: Western Sahara (formerly Spanish Sahara)
ca: Sàhara Occidental (antic Sàhara Espanyol)

en: Spain (Espana)
ca: Espanya

en: Falkland Islands
ca: Illes Falkland

en: Federated States of Micronesia
ca: Estats Federats de Micronèsia

en: British Indian Ocean Territory (including Diego Garcia)
ca: Territori Britànic de l'Oceà Índic (incloent Diego Garcia)

en: Saint Kitts and Nevis
ca: Saint Kitts i Nevis

en: South Korea
ca: Corea del Sud

en: Former Yugoslav Republic of Macedonia
ca: República de Macedònia

en: Myanmar (Burma)
ca: Myanmar (Birmània)

en: Macao (Macau)
ca: Macau

en: Saint-Pierre and Miquelon
ca: Saint-Pierre i Miquelon

en: Palestinian Territories (West Bank and Gaza Strip)
ca: Territoris Palestins Ocupats

en: Saint Helena
ca: Santa Helena

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
ca: Illes de Svalbard i Jan Mayen

en: Sao Tome and Principe
ca: São Tomé i Príncipe

en: Chad (Tchad)
ca: Txad

en: French Southern Territories
ca: Terres Australs i Antàrtiques Franceses

en: Timor-Leste (East Timor)
ca: Timor Oriental

en: Saint Vincent and the Grenadines
ca: Saint Vincent i les Grenadines

en: British Virgin Islands
ca: Illes Verges Britàniques

en: U.S. Virgin Islands
ca: Illes Verges Americanes

en: Pounds
ca: Lliures

en: Kilograms
ca: Quilograms

en: Ounces
ca: Unces

en: Inches
ca: Polzades

en: Feet
ca: Peus

en: Purchased Product: Title
ca: Producte comprat: Títol

en: Purchased Product: Quantity
ca: Producte comprat: Quantitat

en: Purchased Product: Price
ca: Producte comprat: Preu

en: Purchased Product: Number of Purchases
ca: Producte comprat: Nombre de compres

en: [cart_link|product id|link text(optional)|quantity(optional)]
ca: [enllaç_carretó|id producte|text enllaç (opcional)|quantitat(opcional)]

en: This tag allows you to create an "add to cart link", where "product id" is the unique ID of the product you wish the button link to be made for. "link text" is the words you want to be linked and "quantity" is the number of items to add to the cart when the button link is clicked.
ca: Aquesta etiqueta permet crear un "enllaç d'afegir al carretó", on "id producte" és l'identificador únic del producte amb què voleu que es creï l'enllaç del botó. "text enllaç" són les paraules que voleu que estiguin enllaçades i "quantitat" és el nombre d'elements a afegir al carretó quan es cliqui a l'enllaç del botó.

en: [product_price|product id|number of decimal places(optional)]
ca: [preu_producte|id producte|nombre de decimals (opcional)]

en: This tag allows you to display the price of a product. If you do not want to display a value for the decimal places, enter 0 for the "number of decimal places" value.
ca: Aquesta etiqueta permet mostrar el preu d'un producte. Si no voleu mostrar un valor per al nombre de decimals, entre 0 per al valor de "nombre de decimals".

en: e-Commerce transactions
ca: Transaccions de l'e-Commerce

en: Allocation interface for e-Commerce transactions.
ca: Interfície d'assignació per a les transaccions de l'e-Commerce.

en: Orders
ca: Comandes

en: Basic orders information.
ca: Informació bàsica de les comandes.

en: Sales overview
ca: Llistat de vendes

en: Basic sales information.
ca: Informació bàsica de vendes.

en: Transaction id
ca: Identificador de la transacció

en: Product id
ca: Identificador del producte

en: Product expires
ca: El producte expira

en: Date Due
ca: Data de venciment

en: Due date
ca: Data de venciment

en: shipping notify
ca: notificació d'enviament

en: ask customer
ca: pregunta al client

en: cancel transaction
ca: cancel·la la transacció

en: No mail will be sent to the user.
ca: No s'enviarà cap correu a l'usuari.

en: Use this search form to find transaction related information.
ca: Useu aquest formulari de cerca per a trobar informació relacionada amb transaccions.

en: Cannot find an order?  <a href="!show_all_transactions">View</a> or <a href="!transaction_search">search</a> all transactions.
ca: No trobeu una comanda?  <a href="!show_all_transactions">Mireu</a> o <a href="!transaction_search">cerqueu</a> totes les transaccions.

en: View Invoice
ca: Consulta la factura

en: Edit&nbsp;header
ca: Edita&nbsp;la capçalera

en: Search your store transaction history
ca: Cerqueu a l'històric de transaccions de la vostra botiga

en: Message preview
ca: Previsualització del missatge

en: Ask customer
ca: Pregunta al client

en: Print invoice
ca: Imprimeix la factura

en: Admin items ordered
ca: Comandes d'articles d'administració

en: Edit transaction items
ca: Edita els elements de la transacció

en: General settings for your e-Commerce installation. Store transaction notices. Email notifications. Behaviour of cart links.
ca: Paràmetres generals per a la vostra instal·lació de l'e-Commerce. Avisos de les transaccions de la botiga. Notificacions per correu electrònic. Comportament dels enllaços del carretó.

en: Location settings that may be used by modules such as shipping.
                              Default country and units of measure.
ca: Paràmetres de localització usats per mòduls com el d'enviament.
    País predeterminat i unitats de mesura.

en: Update shipping address
ca: Actualitzar l'adreça d'enviament

en: No items found for the transaction
ca: No s'han trobat els elements de la transacció

en: Enter a comma separated list of product ids to add to this transaction. Here is a <a href="!product_quicklist" onclick="window.open(this.href, '!product_quicklist', 'width=480,height=480,scrollbars=yes,status=yes'); return FALSE">list of all products</a>.
ca: Entreu una llista d'identificadors de producte separats per coma per a afegir-los a la transacció. Aquí teniu una <a href="!21product_quicklist" onclick="window.open(this.href, '!product_quicklist', 'width=480,height=480,scrollbars=yes,status=yes'); return FALSE">llista de tots els productes</a>.

en: Add products
ca: Afegeix productes

en: Invalid list of product IDs
ca: Llista inval·lida d'identificadors de productes

en: Allocation pending
ca: Assignació pendent

en: Part allocation
ca: Assignació parcial

en: Full allocation
ca: Assignació total

en: Ask customer a question
ca: Fes una pregunta al client

en: Cancel transaction notification
ca: Cancel·la la notificació de la transacció

en: Are you sure you want to delete this transaction?
ca: Esteu segur de voler suprimir aquesta transacció?

en: Are you sure you want to delete transaction #%txnid?  This cannot be undone.
ca: Esteu segur de voler suprimir la transacció #%txnid? Aquesta acció no es pot desfer.

en: Confirm delete
ca: Confirma l'esborrat

en: qty
ca: quantitat

en: There are no transactions to view. You can manually <a href="!add_transaction">add transactions</a>, however.
ca: No hi ha transaccions per a mostrar. Tanmateix, podeu <a href="!add_transaction">afegir transaccions</a> manualment.

en: Notify customer
ca: Notifica al client

en: Check here if you want a mail notification sent to the customer.
ca: Marqueu aquí si voleu enviar una notificació per correu electrònic al client.

en: Change Workflow
ca: Canvia el flux de treball

en: Check here if you want to change the transaction workflow to <strong>%new_workflow</strong>.
ca: Marqueu aquí si voleu canviar el flux de treball de la transacció a <strong>%new_workflow</strong>.

en: The mail has been accepted for delivery to the customer.
ca: El correu ha estat acceptat per la seva entrega al client.

en: The transaction workflow has been updated.
ca: S'ha actualitzat el flux de treball de la transacció.

en: the transaction has been created
ca: s'ha creat la transacció

en: received
ca: rebut

en: invoiced
ca: facturat

en: shipped
ca: enviat

en: packaged
ca: empaquetat

en: awaiting customer response
ca: esperant resposta del client

en: canceled
ca: cancel·lat

en: completed
ca: completat

en: security violation
ca: violació de seguretat

en: Transaction ID.
ca: ID de la transacció.

en: Transaction balance.
ca: Balanç de transaccions.

en: Date the order/transaction was created.
ca: Data en què la comanda/transacció es va crear.

en: Date the transaction was last modified.
ca: Data de la darrera modificació de la transacció

en: Current state of the transaction.
ca: Estat actual de la transacció.

en: Cost of shipping.
ca: Cost de l'enviament.

en: Current payment status.
ca: Estat actual del pagament.

en: Payment method used.
ca: Mètode de pagament usat.

en: Date payment was made.
ca: Data en què es va fer el pagament.

en: Mail address stored with the transaction.
ca: S'ha desat l'adreça de correu durant la transacció

en: First name of the customer.
ca: Nom del client.

en: Surname of the customer.
ca: Cognoms del client.

en: Billing address.
ca: Adreça de cobrament.

en: Billing to:
    %billing-address
ca: Cobrament a:
    %billing-address

en: Billing address is automatically added here
ca: L'adreça de cobrament s'afegeix automàticament aquí.

en: Shipping address.
ca: Adreça d'enviament.

en: Shipping to:
    %shipping-address
ca: Enviar a:
    %shipping-address

en: Shipping address is automatically added here
ca: L'adreça d'enviament s'afegeix automàticament aquí.

en: Shipping service:
    %shipping-service
ca: Servei d'enviament:
    %shipping-service

en: Shipping method is automatically added here
ca: El mètode d'enviament s'afegeix automàticament aquí.

en: Three other transaction tokens joined together: [txn-ship-to] [txn-shipping-method] [txn-bill-to].
ca: S'han unit uns altres tres testimonis de transacció: [txn-ship-to] [txn-shipping-method] [txn-bill-to].

en: Subtotal of items; excluding shipping, tax and other misc charges.
ca: Subtotal dels elements; excloent enviament, impostos i altres càrrecs diversos.

en: Listing of items in the transaction.
ca: Llistat dels elements de la transacció

en: Site url without the protocol (http://).
ca: URL del lloc sense el protocol (http://).

en: Billing to:
    @billing-address
ca: Cobrament a:
    @billing-address

en: Shipping to:
    @shipping-address
ca: Enviar a:
    @shipping-address

en: Shipping service:
    @shipping-service
ca: Servei d'enviament: @shipping-service

en: %name's order history
ca: Historial de comandes de %name

en: Owing
ca: Degut a

en: Unpaid
ca: Impagat

en: Overdue
ca: Endarrerit

en: e-Commerce: All core modules have been installed! You still need install at least one payment gateway in order to use the e-Commerce. Good sales!
ca: e-Commerce: tots els mòduls del nucli s'han instal·lat! Us cal instal·lar com a mínim una passarel·la de pagament per a usar e-Commerce. Bones vendes!

en: Can not update the %module module until the following modules are installed:
ca: No es pot actualitzar el mòdul %module fins que no s'instal·lin els mòduls següents:

en: Default currency needs to be set before the update can continue. Use the <a href="!link">Receipt type settings</a> to set the default currenecy
ca: Cal que s'estableixi la moneda per defecte abans de continuar amb l'actualització. Aneu als <a href="!link">Paràmetres de tipus de rebuts</a> per a establir la moneda per defecte.

en: You cannot create an attribute without a variation. !Create_variations.
ca: No podeu crear un atribut sense una variació. !Create_variations.

en: Create a variation first
ca: Creeu primer una variació

en: Show surcharge after the attribute name, like "Iron (+$10.00)"
ca: Mostra la sobrecàrrega després del nom de l'atribut, com "Ferro (+$10.00)"

en: Update Price
ca: Actualitza el preu

en: Add to Cart
ca: Afegiu al carretó

en: Subproduct
ca: Subproducte

en: Consider this product as a part of other product, like engines on cars.
ca: Considerar aquest producte com a part d'un altre producte, com els motors dels cotxes.

en: Product Attribute
ca: Atribut de producte

en: A product that can have customized attributes. Examples are customized computers.
ca: Un producte que pot tenir atributs personalitzats. Exemples en són els ordinadors personalitzats.

en: Every parent product that has subproducts.
ca: Cada producte pare que té subproductes.

en: Select which attributes this product will have. Also you may select what of them are selected by default. To change the attribute price or SKU, go to !variations_and_attributes_page
ca: Seleccioneu quins atributs tindrà aquest producte. Heu d'escollir també quins d'ells estaran seleccionats per defecte. Per canviar l'atribut preu o SKU, aneu a !variations_and_attributes_page

en: You should choose a variation.
ca: Heu d'escollir una variació.

en: Subproducts: Product Variation
ca: Subproductes: Variacions de producte

en: Subproducts: Attribute Tags
ca: Subproductes: Etiquetes d'atribut

en: Enter all attribute tags. (Only necessary if you want to restrict combinations with this attribute)
ca: Introduïu totes les etiquetes de l'atribut. (Només necessari si voleu restringir les combinacions amb aquest atribut)

en: Subproducts: Attribute Forbidden Tags
ca: Subproductes: Etiquetes prohibides d'atribut

en: If you want to forbid this attribute to combine with another attribute (ie Wings and Cars), enter the attribute tags.
ca: Si voleu prohibir que aquest atribut es pugui combinar amb algun altre atribut (p.e. ales i cotxes), introduïu les etiquetes dels atributs.

en: Create subproducts based on attributes like color, size, etc.
ca: Crea subproductes basats en atributs com color, mida, etc.
