Event (5.x-1.0) - en to ca translation catalogue (620 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: List
ca: Llista

en: more
ca: més

en: None
ca: Cap

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Filter by content type
ca: Filtra per tipus de contingut

en: Year
ca: Any

en: No upcoming events available
ca: No hi ha cap esdeveniment programat.

en: 1 minute | @count minutes
ca[0]: 1 minut
ca[1]: @count minuts

en: 1 hour | @count hours
ca[0]: 1 hora
ca[1]: @count hores

en: 1 day | @count days
ca[0]: 1 dia
ca[1]: @count dies

en: Never
ca: Mai

en: Filter
ca: Filtra

en: Time zone
ca: Fus horari

en: N/A
ca: No aplica

en: Start Date
ca: Data d'inici

en: Month
ca: Mes

en: End Date
ca: Data de finalització

en: Calendar
ca: Calendari

en: Egypt
ca: Egipte

en: Namibia
ca: Namíbia

en: Asia - Former USSR
ca: Àsia - Antiga URSS

en: Iraq, Syria
ca: Iraq, Síria

en: Lebanon, Kirgizstan
ca: Líban, Kirgizstan

en: Palestine
ca: Palestina

en: South Australia
ca: Austràlia del sud

en: Australia, Tasmania
ca: Austràlia, Tasmània

en: New Zealand
ca: Nova Zelanda

en: Tonga
ca: Tonguès

en: EU and other European countries
ca: Unió Europea i altres països europeus

en: Russian Federation
ca: Federació Russa

en: North America
ca: Amèrica del Nord

en: Brazil
ca: Brasil

en: Chile
ca: Xile

en: Paraguay
ca: Paraguai

en: Africa/Addis_Ababa
ca: Àfrica/Addis Abeba

en: Africa/Algiers
ca: Àfrica/Algèria

en: Africa/Asmera
ca: Àfrica/Asmara

en: Africa/Bangui
ca: Àfrica/Bangui

en: Africa/Blantyre
ca: Àfrica/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
ca: Àfrica/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
ca: Àfrica/Bujumbura

en: Africa/Cairo
ca: Àfrica/El Caire

en: Africa/Ceuta
ca: Àfrica/Ceuta

en: Africa/Dar_es_Salaam
ca: Àfrica/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
ca: Àfrica/Djibouti

en: Africa/Douala
ca: Àfrica/Douala

en: Africa/Gaborone
ca: Àfrica/Gaborone

en: Africa/Harare
ca: Àfrica/Harare

en: Africa/Johannesburg
ca: Àfrica/Johannesburg

en: Africa/Kampala
ca: Àfrica/Kampala

en: Africa/Khartoum
ca: Àfrica/Khartoum

en: Africa/Kigali
ca: Àfrica/Kigali

en: Africa/Kinshasa
ca: Àfrica/Kinshasa

en: Africa/Lagos
ca: Àfrica/Lagos

en: Africa/Libreville
ca: Àfrica/Libreville

en: Africa/Luanda
ca: Àfrica/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
ca: Àfrica/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
ca: Àfrica/Lusaka

en: Africa/Malabo
ca: Àfrica/Malabo

en: Africa/Maputo
ca: Àfrica/Maputo

en: Africa/Maseru
ca: Àfrica/Maseru

en: Africa/Mbabane
ca: Àfrica/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
ca: Àfrica/Mogadishu

en: Africa/Nairobi
ca: Àfrica/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
ca: Àfrica/Ndjamena

en: Africa/Niamey
ca: Àfrica/Niamey

en: Africa/Porto-Novo
ca: Àfrica/Porto-Novo

en: Africa/Tripoli
ca: Àfrica/Trípoli

en: Africa/Tunis
ca: Àfrica/Tunis

en: Africa/Windhoek
ca: Àfrica/Windhoek

en: America/Adak
ca: Amèrica/Adak

en: America/Anchorage
ca: Amèrica/Anchorage

en: America/Anguilla
ca: Amèrica/Anguilla

en: America/Antigua
ca: Amèrica/Antigua

en: America/Araguaina
ca: Amèrica/Araguaina

en: America/Aruba
ca: Amèrica/Aruba

en: America/Asuncion
ca: Amèrica/Asuncion

en: America/Atka
ca: Amèrica/Atka

en: America/Barbados
ca: Amèrica/Barbados

en: America/Belem
ca: Amèrica/Belem

en: America/Belize
ca: Amèrica/Belize

en: America/Boa_Vista
ca: Amèrica/Boa_Vista

en: America/Bogota
ca: Amèrica/Bogotà

en: America/Boise
ca: Amèrica/Boise

en: America/Buenos_Aires
ca: Amèrica/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
ca: Amèrica/Cambridge_Bay

en: America/Cancun
ca: Amèrica/Cancún

en: America/Caracas
ca: Amèrica/Caracas

en: America/Catamarca
ca: Amèrica/Catamarca

en: America/Cayenne
ca: Amèrica/Cayenne

en: America/Cayman
ca: Amèrica/Cayman

en: America/Chicago
ca: Amèrica/Chicago

en: America/Chihuahua
ca: Amèrica/Chihuahua

en: America/Cordoba
ca: Amèrica/Córdoba

en: America/Costa_Rica
ca: Amèrica/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
ca: Amèrica/Cuiaba

en: America/Curacao
ca: Amèrica/Curacao

en: America/Dawson
ca: Amèrica/Dawson

en: America/Dawson_Creek
ca: Amèrica/Dawson_Creek

en: America/Denver
ca: Amèrica/Denver

en: America/Detroit
ca: Amèrica/Detroit

en: America/Dominica
ca: Amèrica/Dominica

en: America/Edmonton
ca: Amèrica/Edmonton

en: America/Eirunepe
ca: Amèrica/Eirunepe

en: America/El_Salvador
ca: Amèrica/El_Salvador

en: America/Ensenada
ca: Amèrica/Ensenada

en: America/Fort_Wayne
ca: Amèrica/Fort_Wayne

en: America/Fortaleza
ca: Amèrica/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
ca: Amèrica/Glace_Bay

en: America/Godthab
ca: Amèrica/Godthab

en: America/Goose_Bay
ca: Amèrica/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
ca: Amèrica/Grand_Turk

en: America/Grenada
ca: Amèrica/Granada

en: America/Guadeloupe
ca: Amèrica/Guadalupe

en: America/Guatemala
ca: Amèrica/Guatemala

en: America/Guayaquil
ca: Amèrica/Guayaquil

en: America/Guyana
ca: Amèrica/Guaiana

en: America/Halifax
ca: Amèrica/Halifax

en: America/Havana
ca: Amèrica/L'Havana

en: America/Hermosillo
ca: Amèrica/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
ca: Amèrica/Indiana/Indianàpolis

en: America/Indiana/Knox
ca: Amèrica/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
ca: Amèrica/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
ca: Amèrica/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
ca: Amèrica/Indianàpolis

en: America/Inuvik
ca: Amèrica/Inuvik

en: America/Iqaluit
ca: Amèrica/Iqaluit

en: America/Jamaica
ca: Amèrica/Jamaica

en: America/Jujuy
ca: Amèrica/Jujuy

en: America/Juneau
ca: Amèrica/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
ca: Amèrica/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
ca: Amèrica/Kentucky/Monticello

en: America/Knox_IN
ca: Amèrica/Knox_IN

en: America/La_Paz
ca: Amèrica/La_Paz

en: America/Lima
ca: Amèrica/Lima

en: America/Los_Angeles
ca: Amèrica/Los_Angeles

en: America/Louisville
ca: Amèrica/Louisville

en: America/Maceio
ca: Amèrica/Maceio

en: America/Managua
ca: Amèrica/Managua

en: America/Manaus
ca: Amèrica/Manaus

en: America/Martinique
ca: Amèrica/Martinica

en: America/Mazatlan
ca: Amèrica/Mazatlan

en: America/Mendoza
ca: Amèrica/Mendoza

en: America/Menominee
ca: Amèrica/Menominee

en: America/Merida
ca: Amèrica/Mérida

en: America/Mexico_City
ca: Amèrica/Mexico_City

en: America/Miquelon
ca: Amèrica/Miquelon

en: America/Monterrey
ca: Amèrica/Monterrey

en: America/Montevideo
ca: Amèrica/Montevideo

en: America/Montreal
ca: Amèrica/Montreal

en: America/Montserrat
ca: Amèrica/Montserrat

en: America/Nassau
ca: Amèrica/Nassau

en: America/New_York
ca: Amèrica/New_York

en: America/Nipigon
ca: Amèrica/Nipigon

en: America/Nome
ca: Amèrica/Nome

en: America/Noronha
ca: Amèrica/Noronha

en: America/Panama
ca: Amèrica/Panama

en: America/Pangnirtung
ca: Amèrica/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
ca: Amèrica/Paramaribo

en: America/Phoenix
ca: Amèrica/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
ca: Amèrica/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
ca: Amèrica/Port_of_Spain

en: America/Porto_Acre
ca: Amèrica/Porto_Acre

en: America/Porto_Velho
ca: Amèrica/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
ca: Amèrica/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
ca: Amèrica/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
ca: Amèrica/Rankin_Inlet

en: America/Recife
ca: Amèrica/Recife

en: America/Regina
ca: Amèrica/Regina

en: America/Rio_Branco
ca: Amèrica/Rio_Branco

en: America/Rosario
ca: Amèrica/Rosario

en: America/Santiago
ca: Amèrica/Santiago

en: America/Santo_Domingo
ca: Amèrica/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
ca: Amèrica/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
ca: Amèrica/Scoresbysund

en: America/Shiprock
ca: Amèrica/Shiprock

en: America/St_Johns
ca: Amèrica/St_Johns

en: America/St_Kitts
ca: Amèrica/St_Kitts

en: America/St_Lucia
ca: Amèrica/St_Lucia

en: America/St_Thomas
ca: Amèrica/St_Thomas

en: America/St_Vincent
ca: Amèrica/St_Vincent

en: America/Swift_Current
ca: Amèrica/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
ca: Amèrica/Tegucigalpa

en: America/Thule
ca: Amèrica/Thule

en: America/Thunder_Bay
ca: Amèrica/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
ca: Amèrica/Tijuana

en: America/Tortola
ca: Amèrica/Tortola

en: America/Vancouver
ca: Amèrica/Vancouver

en: America/Virgin
ca: Amèrica/Virgin

en: America/Whitehorse
ca: Amèrica/Whitehorse

en: America/Winnipeg
ca: Amèrica/Winnipeg

en: America/Yakutat
ca: Amèrica/Yakutat

en: America/Yellowknife
ca: Amèrica/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
ca: Antàrtida/Casey

en: Antarctica/Davis
ca: Antàrtida/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
ca: Antàrtida/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
ca: Antàrtida/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
ca: Antàrtida/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
ca: Antàrtida/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
ca: Antàrtida/Pol_Sud

en: Antarctica/Syowa
ca: Antàrtida/Syowa

en: Antarctica/Vostok
ca: Antàrtida/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
ca: Antàrtida/Longyearbyen

en: Asia/Aden
ca: Àsia/Aden

en: Asia/Almaty
ca: Àsia/Almaty

en: Asia/Amman
ca: Àsia/Amman

en: Asia/Anadyr
ca: Àsia/Anadyr

en: Asia/Aqtau
ca: Àsia/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
ca: Àsia/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
ca: Àsia/Ashgabat

en: Asia/Ashkhabad
ca: Àsia/Ashkhabad

en: Asia/Baghdad
ca: Àsia/Bagdad

en: Asia/Bahrain
ca: Àsia/Bahrain

en: Asia/Baku
ca: Àsia/Baku

en: Asia/Bangkok
ca: Àsia/Bangkok

en: Asia/Beirut
ca: Àsia/Beirut

en: Asia/Bishkek
ca: Àsia/Bishkek

en: Asia/Brunei
ca: Àsia/Brunei

en: Asia/Calcutta
ca: Àsia/Calcuta

en: Asia/Chungking
ca: Àsia/Chungking

en: Asia/Colombo
ca: Àsia/Colombo

en: Asia/Dacca
ca: Àsia/Dacca

en: Asia/Damascus
ca: Àsia/Damasc

en: Asia/Dhaka
ca: Àsia/Dhaka

en: Asia/Dili
ca: Àsia/Dili

en: Asia/Dubai
ca: Àsia/Dubai

en: Asia/Dushanbe
ca: Àsia/Dushanbe

en: Asia/Gaza
ca: Àsia/Gaza

en: Asia/Harbin
ca: Àsia/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
ca: Àsia/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
ca: Àsia/Hovd

en: Asia/Irkutsk
ca: Àsia/Irkutsk

en: Asia/Istanbul
ca: Àsia/Istanbul

en: Asia/Jakarta
ca: Àsia/Jakarta

en: Asia/Jayapura
ca: Àsia/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
ca: Àsia/Jerusalem

en: Asia/Kabul
ca: Àsia/Kabul

en: Asia/Kamchatka
ca: Àsia/Kamchatka

en: Asia/Karachi
ca: Àsia/Karachi

en: Asia/Kashgar
ca: Àsia/Kashgar

en: Asia/Katmandu
ca: Àsia/Katmandú

en: Asia/Krasnoyarsk
ca: Àsia/Krasnoyarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
ca: Àsia/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
ca: Àsia/Kuching

en: Asia/Kuwait
ca: Àsia/Kuwait

en: Asia/Macao
ca: Àsia/Macao

en: Asia/Magadan
ca: Àsia/Magadan

en: Asia/Manila
ca: Àsia/Manila

en: Asia/Muscat
ca: Àsia/Muscat

en: Asia/Nicosia
ca: Àsia/Nicòsia

en: Asia/Novosibirsk
ca: Àsia/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
ca: Àsia/Omsk

en: Asia/Phnom_Penh
ca: Àsia/Phnom_Penh

en: Asia/Pyongyang
ca: Àsia/Pyongyang

en: Asia/Qatar
ca: Àsia/Qatar

en: Asia/Rangoon
ca: Àsia/Rangoon

en: Asia/Riyadh
ca: Àsia/Riyadh

en: Asia/Riyadh87
ca: Àsia/Riyadh87

en: Asia/Riyadh88
ca: Àsia/Riyadh88

en: Asia/Riyadh89
ca: Àsia/Riyadh89

en: Asia/Saigon
ca: Àsia/Saigon

en: Asia/Samarkand
ca: Àsia/Samarcanda

en: Asia/Seoul
ca: Àsia/Seül

en: Asia/Shanghai
ca: Àsia/Shanghai

en: Asia/Singapore
ca: Àsia/Singapur

en: Asia/Taipei
ca: Àsia/Taipei

en: Asia/Tashkent
ca: Àsia/Tashkent

en: Asia/Tbilisi
ca: Àsia/Tbilisi

en: Asia/Tehran
ca: Àsia/Teheran

en: Asia/Tel_Aviv
ca: Àsia/Tel_Aviv

en: Asia/Thimbu
ca: Àsia/Thimbu

en: Asia/Thimphu
ca: Àsia/Thimphu

en: Asia/Tokyo
ca: Àsia/Tòquio

en: Asia/Ujung_Pandang
ca: Àsia/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
ca: Àsia/Ulaanbaatar

en: Asia/Ulan_Bator
ca: Àsia/Ulan_Bator

en: Asia/Urumqi
ca: Àsia/Urumqi

en: Asia/Vientiane
ca: Àsia/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
ca: Àsia/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
ca: Àsia/Yakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
ca: Àsia/Yekaterinburg

en: Asia/Yerevan
ca: Àsia/Yerevan

en: Atlantic/Azores
ca: Atlàntic/Açores

en: Atlantic/Bermuda
ca: Atlàntic/Bermudes

en: Atlantic/Canary
ca: Atlàntic/Canàries

en: Atlantic/Cape_Verde
ca: Atlàntic/Cabo_Verde

en: Atlantic/Faeroe
ca: Atlàntic/Faeroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
ca: Atlàntic/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
ca: Atlàntic/Madeira

en: Atlantic/South_Georgia
ca: Atlàntic/South_Georgia

en: Atlantic/Stanley
ca: Atlàntic/Stanley

en: Australia/ACT
ca: Austràlia/ACT

en: Australia/Adelaide
ca: Austràlia/Adelaida

en: Australia/Brisbane
ca: Austràlia/Brisbane

en: Australia/Broken_Hill
ca: Austràlia/Broken_Hill

en: Australia/Canberra
ca: Austràlia/Canberra

en: Australia/Darwin
ca: Austràlia/Darwin

en: Australia/Hobart
ca: Austràlia/Hobart

en: Australia/LHI
ca: Austràlia/LHI

en: Australia/Lindeman
ca: Austràlia/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
ca: Austràlia/Lord_Howe

en: Australia/Melbourne
ca: Austràlia/Melbourne

en: Australia/NSW
ca: Austràlia/NSW

en: Australia/North
ca: Austràlia/North

en: Australia/Perth
ca: Austràlia/Perth

en: Australia/Queensland
ca: Austràlia/Queensland

en: Australia/South
ca: Austràlia/Sud

en: Australia/Sydney
ca: Austràlia/Sydney

en: Australia/Tasmania
ca: Austràlia/Tasmania

en: Australia/Victoria
ca: Austràlia/Victòria

en: Australia/West
ca: Austràlia/Oest

en: Australia/Yancowinna
ca: Austràlia/Yancowinna

en: Brazil/Acre
ca: Brasil/Acre

en: Brazil/DeNoronha
ca: Brasil/DeNoronha

en: Brazil/East
ca: Brasil/Est

en: Brazil/West
ca: Brasil/Oest

en: Canada/Atlantic
ca: Canadà/Atlàntic

en: Canada/Central
ca: Canadà/Central

en: Canada/Central-Saskatchewan
ca: Canada/Saskatchewan Central

en: Canada/Eastern
ca: Canadà/Eastern

en: Canada/Mountain
ca: Canadà/Mountain

en: Canada/Newfoundland
ca: Canadà/Newfoundland

en: Canada/Pacific
ca: Canadà/Pacífic

en: Canada/Saskatchewan
ca: Canadà/Saskatchewan

en: Canada/Yukon
ca: Canadà/Yukon

en: Chile/Continental
ca: Xile/Continental

en: Chile/EasterIsland
ca: Xile/Isla del Este

en: Eire
ca: Irlanda

en: Europe/Amsterdam
ca: Europa/Àmsterdam

en: Europe/Andorra
ca: Europa/Andorra

en: Europe/Athens
ca: Europa/Atenes

en: Europe/Belfast
ca: Europa/Belfast

en: Europe/Belgrade
ca: Europa/Belgrad

en: Europe/Berlin
ca: Europa/Berlin

en: Europe/Bratislava
ca: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
ca: Europa/Brusseles

en: Europe/Bucharest
ca: Europa/Bucarest

en: Europe/Budapest
ca: Europa/Budapest

en: Europe/Chisinau
ca: Europa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
ca: Europa/Copenhague

en: Europe/Dublin
ca: Europa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
ca: Europa/Gibraltar

en: Europe/Helsinki
ca: Europa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
ca: Europa/Istanbul

en: Europe/Kaliningrad
ca: Europa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
ca: Europa/Kiev

en: Europe/Lisbon
ca: Europa/Lisboa

en: Europe/Ljubljana
ca: Europa/Ljubljana

en: Europe/London
ca: Europa/Londres

en: Europe/Luxembourg
ca: Europa/Luxemburg

en: Europe/Madrid
ca: Europa/Madrid

en: Europe/Malta
ca: Europa/Malta

en: Europe/Minsk
ca: Europa/Minsk

en: Europe/Monaco
ca: Europa / Mónaco

en: Europe/Moscow
ca: Europa/Moscou

en: Europe/Nicosia
ca: Europa/Nicòsia

en: Europe/Oslo
ca: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
ca: Europa/París

en: Europe/Prague
ca: Europa/Praga

en: Europe/Riga
ca: Europa/Riga

en: Europe/Rome
ca: Europa/Roma

en: Europe/Samara
ca: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
ca: Europa/Sant Marino

en: Europe/Sarajevo
ca: Europa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
ca: Europa/Simferopol

en: Europe/Skopje
ca: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
ca: Europa/Sofia

en: Europe/Stockholm
ca: Europa/Estocolm

en: Europe/Tallinn
ca: Europa/Tallinn

en: Europe/Tirane
ca: Europa/Tirana

en: Europe/Tiraspol
ca: Europa/Tiraspol

en: Europe/Uzhgorod
ca: Europa/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
ca: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
ca: Europa/Vaticà

en: Europe/Vienna
ca: Europa/Viena

en: Europe/Vilnius
ca: Europa/Vilnius

en: Europe/Warsaw
ca: Europa/Varsòvia

en: Europe/Zagreb
ca: Europa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
ca: Europa/Zaporozhye

en: Europe/Zurich
ca: Europa/Zurich

en: GB-Eire
ca: GB-Irlanda

en: Hongkong
ca: HongKong

en: Indian/Antananarivo
ca: Índic/Antananarivo

en: Indian/Chagos
ca: Índic/Chagos

en: Indian/Christmas
ca: Índic/Christmas

en: Indian/Cocos
ca: Índic/Cocos

en: Indian/Comoro
ca: Índic/Comoro

en: Indian/Kerguelen
ca: Índic/Kerguelen

en: Indian/Mahe
ca: Índic/Mahe

en: Indian/Maldives
ca: Índic/Maldives

en: Indian/Mauritius
ca: Índic/Maurici

en: Indian/Mayotte
ca: Índic/Mayotte

en: Indian/Reunion
ca: Índic/Reunió

en: Japan
ca: Japó

en: Libya
ca: Líbia

en: Mexico/BajaNorte
ca: Mèxic/BajaNorte

en: Mexico/BajaSur
ca: Mèxic/BajaSur

en: Mexico/General
ca: Mèxic/General

en: Mideast/Riyadh87
ca: Orient Mitjà/Riyadh87

en: Mideast/Riyadh88
ca: Orient Mitjà/Riyadh88

en: Mideast/Riyadh89
ca: Orient Mitjà/Riyadh89

en: NZ
ca: Nova Zelanda

en: Pacific/Apia
ca: Pacífic/Apia

en: Pacific/Auckland
ca: Pacífic/Auckland

en: Pacific/Chatham
ca: Pacífic/Chatham

en: Pacific/Easter
ca: Pacífic/Est

en: Pacific/Efate
ca: Pacífic/Efate

en: Pacific/Fakaofo
ca: Pacífic/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
ca: Pacífic/Fiji

en: Pacific/Funafuti
ca: Pacífic/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
ca: Pacífic/Galàpagos

en: Pacific/Gambier
ca: Pacífic/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
ca: Pacífic/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
ca: Pacífic/Guam

en: Pacific/Honolulu
ca: Pacífic/Honolulu

en: Pacific/Johnston
ca: Pacífic/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
ca: Pacífic/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
ca: Pacífic/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
ca: Pacífic/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
ca: Pacífic/Majuro

en: Pacific/Marquesas
ca: Pacífic/Marqueses

en: Pacific/Midway
ca: Pacífic/Midway

en: Pacific/Nauru
ca: Pacífic/Nauru

en: Pacific/Niue
ca: Pacífic/Niue

en: Pacific/Norfolk
ca: Pacífic/Norfolk

en: Pacific/Noumea
ca: Pacífic/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
ca: Pacífic/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
ca: Pacífic/Palau

en: Pacific/Pitcairn
ca: Pacífic/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
ca: Pacífic/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
ca: Pacífic/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
ca: Pacífic/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
ca: Pacífic/Saipan

en: Pacific/Samoa
ca: Pacífic/Samoa

en: Pacific/Tahiti
ca: Pacífic/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
ca: Pacífic/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
ca: Pacífic/Tongatapu

en: Pacific/Truk
ca: Pacífic/Truk

en: Pacific/Wake
ca: Pacífic/Wake

en: Pacific/Wallis
ca: Pacífic/Wallis

en: Pacific/Yap
ca: Pacífic/Yap

en: Poland
ca: Polònia

en: Singapore
ca: Singapur

en: Turkey
ca: Turquia

en: US/Alaska
ca: EEUU/Alaska

en: US/Aleutian
ca: EEUU/Aleutianes

en: US/Arizona
ca: EEUU/Arizona

en: US/Central
ca: EEUU/Central

en: US/East-Indiana
ca: EEUU/Est-Indiana

en: US/Eastern
ca: EEUU/Costa Est

en: US/Hawaii
ca: EEUU/Hawaii

en: US/Indiana-Starke
ca: EEUU/Indiana-Starke

en: US/Michigan
ca: EEUU/Michigan

en: US/Mountain
ca: EEUU/Mountain

en: US/Pacific
ca: EEUU/Pacífic

en: US/Samoa
ca: EEUU/Samoa

en: Pacific/French Polynesia-Marquesas Islands
ca: Pacífic/Polinèsia Francesa-Illes Marqueses

en: iCalendar API for Events Modules
ca: API d'iCalendar per als mòduls d'esdeveniments

en: Month view
ca: Vista mensual

en: Week
ca: Setmana

en: Week view
ca: Vista setmanal

en: Day
ca: Dia

en: Day view
ca: Vista diària

en: Table
ca: Taula

en: Table view
ca: Vista en format de taula

en: List view
ca: Vista en format de llista

en: Events
ca: Esdeveniments

en: Filter by taxonomy
ca: Filtra per taxonomia

en: Event rss feed
ca: Canal RSS d'esdeveniments

en: Event dst view
ca: Vista dst de l'esdeveniment

en: Event ical feed
ca: Canal ical de l'esdeveniment

en: Set up how your site handles events.
ca: Definiu com el vostre lloc gestiona els esdeveniments.

en: Timezone handling
ca: Tractament de la zona horària

en: Change how timezone information is saved and displayed.
ca: Canvia com es desa i es mostra la informació de la zona horària.

en: Event overview
ca: Resum de l'esdeveniment

en: Change how event summary information is displayed.
ca: Canvia com es mostra la informació de resum d'esdeveniment.

en: Event ical
ca: iCal d'esdeveniment

en: Event time zone input
ca: Entrada de la zona horària de l'esdeveniment

en: Use the sitewide time zone
ca: Utilitza la zona horària del lloc web

en: Use the time zone of the user editing or creating the event
ca: Utilitza la zona horària de l'usuari que edita o crea l'esdeveniment

en: Allow users to set event time zones
ca: Permet als usuaris definir zones horàries d'esdeveniments

en: Events are saved with a time zone value. This setting allows you to determine how the time zone is determined when creating or editing an event.
ca: Els esdeveniments es desen amb un valor de zona horària associat. Aquest paràmetre permet que definiu com es determina la zona horària quan es crea o s'edita un esdeveniment.

en: Event time zone display
ca: Visualització de la zona horària de l'esdeveniment

en: Use the event's time zone
ca: Utilitza la zona horària de l'esdeveniment

en: Use the user's time zone
ca: Utilitza la zona horària de l'usuari

en: Events are saved with a time zone value. This setting allows you to determine if the event's time zone, the sitewide time zone, or the user's personal time zone setting is used to display the time for an event.
ca: Els esdeveniments es desen amb un valor de zona horària associat. Aquest paràmetre us permet determinar si s'utilitza la zona horària de l'esdeveniment, la del lloc web o bé la de l'usuari per mostrar la data i hora d'un esdeveniment.

en: Events are saved with a time zone value. This setting allows you to determine how the time zone is determined when creating or editing an event. You must have 'Configurable time zones' enabled in the !url before you can enable user's time zones for this feature.
ca: Els esdeveniments es desen amb un valor de zona horària associat. Aquest paràmetre us permet definir com es determina la zona horària a l'hora de crear o editar un esdeveniment. Heu de tenir 'Zones horàries configurables' habilitat a !url abans de poder utilitzar les zones horàries de l'usuari per a aquest propòsit.

en: date/time settings
ca: paràmetres de data/hora

en: Events are saved with a time zone value. This setting allows you to determine if the event's time zone, the sitewide time zone, or the user's personal time zone setting is used to display the time for an event. You must have 'Configurable time zones' enabled in the !url before you can enable user's time zones for this feature.
ca: Els esdeveniments es desen amb un valor de zona horària associat. Aquest paràmetre us permet determinar si s'utilitza la zona horària de l'esdeveniment, la del lloc web o bé la de l'usuari per mostrar la data i hora d'un esdeveniment. Heu de tenir 'Zones horàries configurables' habilitat a !url abans de poder utilitzar les zones horàries de l'usuari per a aquest propòsit.

en: Time notation preference
ca: Preferències de la notació horària

en: The time notation system used for entering event times.
ca: El sistema de notació horària utilitzat per a entrar temps d'esdeveniments.

en: Upcoming event block limit
ca: Límit del bloc d'esdeveniments propers

en: Limit the amount of events displayed in the upcoming events block by this amount.
ca: Limita a aquest nombre el nombre d'esdeveniments a mostrar al bloc d'esdeveniments propers.

en: Default overview
ca: Vista resum predeterminada

en: The default event view to display when no format is specifically requested. This is also the view that will be displayed from the block calendar links.
ca: La vista predeterminada d'esdeveniments que es mostrarà quan no s'especifica cap format. És també la vista que es mostrarà des dels enllaços del bloc de calendari.

en: Table view default period
ca: Període predeterminat de la vista de taula

en: The default number of days to display in the table view. You can specify a different number of days in the url. More info on the event url format !link
ca: El nombre predeterminat de dies a mostrar a la vista de taula. Podeu especificar un nombre de dies diferent a la url. Més informació al !link de format d'url d'esdeveniment.

en: here
ca: aquí

en: Taxonomy filter controls
ca: Control de filtre de taxonomia

en: Show taxonomy filter control on calendar views
ca: Mostra el control de filtre de taxonomia a les vistes de calendari

en: Only show taxonomy filter control when taxonomy filter view is requested
ca: Mostra el control de filtre de taxonomia només quan se sol·licita.

en: Never show taxonomy filter control
ca: No mostris mai el control de filtre de taxonomia

en: Content type filter controls
ca: Controls de filtre per tipus de contingut

en: Show content type filter control on calendar views
ca: Mostra el control de filtre de tipus de contingut a les vistes de calendari

en: Only show content type filter control when content type filter view is requested
ca: Mostrar el control de filtre per tipus de contingut només quan se sol·licita.

en: Never show content type filter control
ca: No mostris mai el control del filtre de tipus de contingut

en: View all
ca: Veure-ho tot

en: Week of !month !day, !year
ca: Setmana del !day de !month, !year

en: !month !year
ca: !month!year

en: Events at %site
ca: Esdeveniments a %site.

en: iCal support not enabled
ca: El suport d'iCal no està habilitat

en: Start
ca: Inici

en: End
ca: Final

en:  - Events Feed
ca:  - Canal d'esdeveniments

en: Mon
ca: Dll

en: Tue
ca: Dm

en: Wed
ca: Dc

en: Thu
ca: Dj

en: Fri
ca: Dv

en: Sat
ca: Ds

en: Sun
ca: Dg

en: January
ca: Gener

en: February
ca: Febrer

en: March
ca: Març

en: April
ca: Abril

en: May
ca: mai

en: June
ca: Juny

en: July
ca: Juliol

en: August
ca: Agost

en: September
ca: Setembre

en: October
ca: Octubre

en: November
ca: Novembre

en: December
ca: Desembre

en: (all)
ca: (tots)

en: Select event terms to filter by
ca: Seleccioneu els termes de l'esdeveniment pels quals filtrar

en: Select event type to filter by
ca: Seleccioneu els tipus d'esdeveniment pel qual filtrar

en: Calendar to browse events.
ca: Calendari per a navegar pels esdeveniments.

en: List of upcoming events.
ca: Llista dels propers esdeveniments.

en: Upcoming events
ca: Propers esdeveniments

en: Now
ca: Ara

en: Show in event calendar
ca: Mostra al calendari d'esdeveniments

en: All views
ca: Totes les vistes

en: Only in views for this type
ca: Només a les vistes d'aquest tipus

en: All views: This content type will be available for display on all calendar views, including with other events.<br />Only in views for this type: This content type will only appear in calendar views specific to this type and never with other events.<br />Never: This content type will not be associated with the events calendar.
ca: Totes les vistes: Aquest tipus de contingut es podrà mostrar en totes les vistes de calendari, incloent els altres esdeveniments.<br />Només en les vistes d'aquest tipus: Aquest contingut només es mostrarà en les vistes de calendari específiques d'aquest tipus i mai amb altres esdeveniments<br />Mai: Aquest contingut mai no s'associarà amb el calendari d'esdeveniments.

en: YYYY-MM-DD HH:MM
ca: AAAA-MM-DD HH:MM

en: Start date
ca: Data d'inici

en: End date
ca: Data de finalització

en: Select the time zone this event occurs in.
ca: Seleccioneu la zona horària en què té lloc aquest esdeveniment

en: Daylight Savings Regions | Current GMT: !date
ca: Regions d'estalvi de llum diürna | GMT actual: !date

en: The event module allows for any type of content to be event enabled,  meaning content can have a start and end time, and appear in calendars.  The ability to event enable any content type combined with the ability to create new types of content make it possible to create unlimited types of calendars.  The ability to broadly event enable content will allow for creative applications combining information and real world events.
ca: El mòdul Event permet habilitar els esdeveniments per a qualsevol tipus de contingut, la qual cosa vol dir que el contingut pot tenir un temps d'inici i un altre de final i que apareixerà als calendaris. La possibilitat d'habilitar els esdeveniments a qualsevol tipus de contingut combinada amb la creació de nous tipus de contingut permeten crear un nombre il·limitat de tipus de calendaris. La possibilitat de habilitar esdeveniments per a continguts obra la porta a tota una gamma d'aplicacions que combinen informació amb esdeveniments del món real.

en: The administrator can decide which content types should be events for their site.  In content type configuration, administrators can select the calendar view options: never, all views, or only views for this type. For example, this makes it possible to have a general calendar which shows all meetups and house parties in the same calendar, and have a separate calendar for rallies which only contains the rallies content type. Calendars can be customized to view a specific content type or a category of content, using taxonomies.
ca: L'administrador pot decidir quins tipus de contingut seran considerats com a esdeveniments d'aquest web. A la configuració dels tipus de contingut,  els administradors poden seleccionar les opcions de les vistes de calendari: mai, totes les vistes o sols vistes d'aquest tipus. Això fa possible, per exemple, tenir un calendari general que mostri totes les cites i les festes al mateix calendari, i tenir un calendari separat  per als rallis que conté només el tipus de contingut rallis. Els calendaris es poden personalitzar per veure un tipus de contingut concret, o una categoria de contingut, utilitzant les taxonomies.

en: Administrators can also set two types of options for events; general event options, and event overview options.  General event options are for timezone configuration, time notation formats, and event block configuration.  Event overview options allow calendar and table event default views.  Administrators can also set general filter controls for content types and categories, via the event taxonomy controls.
ca: Els administradors també poden definir dos tipus d'opcions per als esdeveniments: opcions d'esdeveniments en general i opcions dels resums d'esdeveniments. Les opcions dels esdeveniments en general són per a configurar zones horàries, formats de notació horària i per a configurar els blocs dels esdeveniments. Els administradors també poden definir controls de filtres per als tipus de contingut i categories, mitjançant els controls de la taxonomia de l'esdeveniment.

en: <p>You can</p>
    <ul>
    <li>enable content types to be event enabled at <a href="!admin-node-configure-types" title="content type configuration">administer &gt;&gt; content &gt;&gt; content types </a> then click configure for a content type.</li>
    <li>administer general event options <a href="!admin-settings-event" title="administer events">administer &gt;&gt; settings &gt;&gt; events</a>.</li>
    <li><a href="!node-add" title="list of content types that can be created">create content</a> and set a start and end time, if the administrator has set that content type to be event enabled.</li>
    <li>use <a href="!external-http-drupal-org-handbook-modules-rsvp">RSVP</a> or <a href="!external-http-drupal-org-handbook-modules-signup">signup</a> module to invite users to events.</li>
ca: <p>Podeu</p>	
    <ul>	
    <li>permetre que els tipus de contingut siguin esdeveniments a <a href="!admin-node-configure-types" title="configuració de tipus de contingut">Administra &gt;&gt; Gestió de contingut &gt;&gt; Tipus de contingut </a> i després cliqueu a edita en un dels tipus de contingut.</li>	
    <li>configurar les opcions generals d'esdeveniments <a href="!admin-settings-event" title="Configura els esdeveniments">Administra &gt;&gt; Configuració del web &gt;&gt; Esdeveniments</a>.</li>	
    <li><a href="!node-add" title="llista dels tipus de contingut que es poden crear">crear contingut</a> i posar-hi unes dates d'inici i fi si l'administrador ha habilitat els esdeveniments per aquest tipus de contingut.</li>	
    <li>usar els mòduls <a href="!external-http-drupal-org-handbook-modules-rsvp">RSVP</a> o <a href="!external-http-drupal-org-handbook-modules-signup">signup</a> per convidar usuaris als esdeveniments.</li>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="!event">Event page</a>.
ca: Per a més informació vegeu la <a href="!event">pàgina d'esdeveniments</a> del manual de configuració i personalització.

en: This is a listing of all the event system's time zones, sorted by daylight savings time regions, and their respective offsets from GMT in seconds. Time zones in the 'None' region do not observe daylight savings time. If you believe there is an error, please first search for the locale on !timeanddate and confirm it. If there is indeed an error please submit a !bugreport on drupal.org so we can fix it.
ca: Aquest és un llistat de totes les zones horàries del sistema per als esdeveniments, ordenades per regions d'estalvi de llum diària,amb els seus desplaçaments respectius en segons respecte al GMT. Les zones horàries de la regió 'Cap' no apliquen cap estalvi de llum diària. Si creieu que hi ha cap error, cerqueu primer el locale a !timeanddate i confirmeu-lo. Si tot i així encara hi ha un error, envieu un !bugreport a drupal.org perquè poguem esmenar-lo.

en: limit view to events of this type
ca: limita la visualització d'esdeveniments d'aquest tipus

en: view this event
ca: Mostra aquest esdeveniment

en: Start:
ca: Comença:

en: End:
ca: Acaba:

en: all day
ca: tot el dia

en: more info
ca: més informació

en: Show detailed information for this event.
ca: Mostra informació detallada d'aquest esdeveniment.

en: %weekday %month %day, %year
ca: %weekday, %day de %month de  %year

en: Timezone:
ca: Zona horària:

en: Add to iCalendar
ca: Afegeix a iCalendar

en: Add this calendar to your iCalendar
ca: Afegeix aquest calendari al teu iCalendar

en: More events.
ca: Més esdeveniments.

en: Event module was successfully installed with default options. To customize event and/or location settings for events, please view the <a href="!settings">event content type settings page</a>.
ca: El mòdul d'esdeveniments s'ha instal·lat satisfactòriament amb les opcions predeterminades. Per a personalitzar els esdeveniments o la seva localització, vegeu la <a href="!settings">pàgina de configuració del tipus de contingut dels esdeveniments</a>.

en: Event module successfully uninstalled
ca: Mòdul Event desinstal·lat satisfactòriament

en: Calendaring API, calendar display and export
ca: Calendaring API, exporta i mostra el calendari

en: An event is a story which can be given a start and end date, thus appearing in the events calendar.
ca: Un esdeveniment és un succés que té una data d'inici i una altra de finalització, de manera que es mostra al calendari d'esdeveniments.

en: event content-type settings page
ca: Pàgina de configuració del tipus de contingut de l'esdeveniment

en: The event node is currently set to never appear in the calendar. You will not be able to set the start and end dates until an administrator changes the content-type settings. This is done using the !link.
ca: El node d'esdeveniment està configurat perquè no aparegui mai al calendari. No podreu definir dades d'inici i de final fins que un administrador no canviï els paràmetres del tipus de contingut. Això es fa mitjançant el !link.

en: create events
ca: crea esdeveniments

en: edit own events
ca: edita esdeveniments propis

en: Basic event
ca: Esdeveniment bàsic

en: A story-like node that implements the event API automatically.
ca: Un node semblant a una història que implementa l'API d'esdeveniments de forma automàtica.

en: All day
ca: Tot el dia

en: Event All Day
ca: Event de tot el dia

en: Allows creation of all-day events.
ca: Permet la creació d'esdeveniments de dia complet

en: <p>The Event Views module makes the event fields available to the Views module, and creates default event views that filter dates using a drop-down date selector, the jscalendar selector, or by arguments in the url. Set up a default event view by going to %link and select <strong>add</strong>. Save the default views as-is or make any changes you like.</p>
ca: <p>El mòdul Event Views fa que els camps d'esdeveniment puguin ser usats pel mòdul Views, i crea unes vistes d'esdeveniments per defecte que filtren dates amb un camp desplegable, amb un camp jscalendar o posant arguments a la URL. Configureu una vista d'esdeveniments per defecte anant a %link i seleccionant <strong>afegeix</strong>. Deseu la vista per defecte tal com és o feu els canvis que desitgeu.</p>

en: <p>You can change the format of the output. The default views display a list of events, but you can change it to a table or a teaser list in the <strong>Page</strong> settings. You can also add or remove fields from the view.</p>
ca: <p>Podeu canviar el format de la sortida. Les vistes predeterminades mostren una llista d'esdeveniments però podeu canviar-la per una taula o per una llista resum a la configuració de <strong>Pàgina</strong>. També podeu afegir o treure camps de la vista.</p>

en: <p>You can filter events in several ways. Use filters to pre-select a date range, expose those filters to allow the viewer to select a date range, or eliminate the filters and give the view year, month, and day arguments to filter the events by the url (i.e. YYYY/MM/DD).</p>
ca: <p>Podeu filtrar esdeveniments de diverses formes. Useu els filtres per preseleccionar un rang de dates, activeu-los perquè el visualitzador pugui seleccionar un rang de dates, o elimineu-los i proporcioneu arguments d'any, mes i dia per filtrar els esdeveniments per la url (i.e: AAAA/MM/DD).</p>

en: now
ca: avui

en: Event: Start Time
ca: Event: Hora d'inici

en: Event: End Time
ca: Esdeveniment: Hora de finalització

en: Event: Timezone
ca: Event: Zona horària

en: Event: Start Date
ca: Esdeveniment: Data d'inici

en: This filter allows events to be filtered by their start date. Enter dates in the format: CCYY-MM-DD HH:MM:SS. Enter 'now' to use the current time. You may enter a delta (in seconds) to the option that will be added to the time; this is most useful when combined with now. If you have the jscalendar module from jstools installed, you can use a popup date picker here.
ca: Aquest filtre permet filtrar esdeveniments per la data d'inici. Entreu les dates en format: AAAA-MM-DD HH:MM:SS. Entreu 'ara' per utilitzar la data i hora actuals. Podeu entrar un delta (en segons) a l'opció, que s'afegirà a l'hora. Aquesta opció és molt útil quan es combina amb 'ara'. Si teniu instal·lat el mòdul jscalendar de jstools, podeu utilitzat una finestra emergent de calendari per a la selecció de la data.

en: Event: End Date
ca: Esdeveniment: Data de finalització

en: This filter allows events to be filtered by their end date. Enter dates in the format: CCYY-MM-DD HH:MM:SS. Enter 'now' to use the current time. You may enter a delta (in seconds) to the option that will be added to the time; this is most useful when combined with now. If you have the jscalendar module from jstools installed, you can use a popup date picker here.
ca: Aquest filtre permet filtrar esdeveniments per la data de finalització. Entreu les dates en format: AAAA-MM-DD HH:MM:SS. Entreu 'ara' per utilitzar la data i hora actuals. Podeu entrar un delta (en segons) a l'opció, que s'afegirà a l'hora. Aquesta opció és molt útil quan es combina amb 'ara'. Si teniu instal·lat el mòdul jscalendar de jstools, podeu utilitzat una finestra emergent de calendari per a la selecció de la data.

en: Event: Start Year
ca: Esdeveniment: Any d'inici

en: Filter by year. Use the option to select the date field to filter on.
ca: Filtra per l'any. Useu l'opció per seleccionar el camp de data pel qual filtrar.

en: Event: Start Month
ca: Esdeveniment: Mes d'inici

en: Filter by month. Use the option to select the date field to filter on.
ca: Filtra pel mes. Useu l'opció per seleccionar el camp de data pel qual filtrar.

en: Event: Start Day
ca: Esdeveniment: Dia d'inici

en: Filter by day. Use the option to select the date field to filter on.
ca: Filtra pel dia. Useu l'opció per seleccionar el camp de data pel qual filtrar.

en: Event: Type
ca: Esdeveniment: Tipus

en: A node type selector that is limited to event-enabled node types. Use as exposed filter that only contains event node types.
ca: Un seleccionador de tipus de nodes que està limitat a nodes amb esdeveniments habilitats. Useu-lo com un filtre que es veu i que només conté els tipus de node que tenen els esdeveniments habilitats.

en: Filter by the event year (YYYY).
ca: Filtrar per l'any de l'esdeveniment (AAAA).

en: Filter by the event month (1-12). Place this argument after a 'Year' argument.
ca: Filtrar pel mes de l'esdeveniment (1-12). Poseu aquest argument després d'un argument d'Any'.

en: Filter by the event day (1-31). Place this argument after a 'Year' and a 'Month' argument.
ca: Filtrar pel dia de l'esdeveniment (1-31). Poseu aquest argument després d'un argument d'Any' i d'un de 'Mes'.

en: Event: Start Week
ca: Esdeveniment: Setmana d'inici.

en: Filter by the week number (1-52). Place this argument after a 'Year' argument.
ca: Filtrar pel número de setmana (1-52). Poseu aquest argument darrere d'un argument d'"Any".

en: Week
ca: Setmana

en: Events list filtered by drop-down date selector.
ca: Llista d'esdeveniments filtrada per selector de data desplegable

en: event list
ca: Llista d'esdeveniments

en: Start Time:
ca: Hora d'inici:

en: End Time:
ca: Hora d'acabament:

en: Start Year:
ca: Any d'inici:

en: Start Month:
ca: Mes d'inici:

en: Start Day:
ca: Dia d'inici:

en: Events list filtered by js date selector.
ca: Llista d'esdeveniments filtrada pel selector de data js

en: event_date
ca: event-date

en: Events list filtered by url arguments.
ca: Llista d'esdeveniments filtrada per arguments URL.

en: Event Views
ca: Vistes d'esdeveniments

en: Views-enables the event fields and creates default event views.
ca: Views habilita els camps d'esdeveniments i crea les vistes d'esdeveniments per defecte.
