Event (5.x-1.0) - en to cs translation catalogue (109 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: List
cs: Seznam

en: more
cs: více

en: None
cs: Žádné

en: Year
cs: Rok

en: 1 hour | @count hours
cs[0]: 1 hodina
cs[1]: @count hodiny
cs[2]: @count hodin

en: 1 day | @count days
cs[0]: 1 den
cs[1]: @count dny
cs[2]: @count dnů

en: Never
cs: Nikdy

en: Filter
cs: Filtr

en: Time zone
cs: Časová zóna

en: Start Date
cs: Datum začátku

en: Month
cs: Měsíc

en: Calendar
cs: Kalendář

en: Namibia
cs: Namibie

en: Iran
cs: Irán

en: South Australia
cs: Jižní Austrálie

en: Australia, Tasmania
cs: Astrálie, Tasmánie

en: New Zealand
cs: Nový Zéland

en: EU and other European countries
cs: EU a jiné evropské země

en: Cuba
cs: Kuba

en: Brazil
cs: Brazílie

en: Africa/Addis_Ababa
cs: Afrika/Addis_Abeba

en: America/Boa_Vista
cs: America/Boa Vista

en: America/Buenos_Aires
cs: America/Buenos Aires

en: America/Cambridge_Bay
cs: America/Cambridge Bay

en: America/Costa_Rica
cs: America/Costa Rica

en: America/Dawson_Creek
cs: America/Dawson Creek

en: America/El_Salvador
cs: America/El Salvador

en: America/Fort_Wayne
cs: America/Fort Wayne

en: America/Goose_Bay
cs: America/Goose Bay

en: America/Grand_Turk
cs: America/Grand Turk

en: America/Knox_IN
cs: America/Knox IN

en: America/La_Paz
cs: America/La Paz

en: America/Los_Angeles
cs: America/Los Angeles

en: America/Mexico_City
cs: America/Mexico City

en: America/New_York
cs: America/New York

en: America/Port_of_Spain
cs: America/Port of Spain

en: America/Porto_Acre
cs: America/Porto Acre

en: America/Porto_Velho
cs: America/Porto Velho

en: America/Puerto_Rico
cs: America/Puerto Rico

en: America/Rainy_River
cs: America/Rainy River

en: America/Rankin_Inlet
cs: America/Rankin Inlet

en: America/Rio_Branco
cs: America/Rio Branco

en: America/Santo_Domingo
cs: America/Santo Domingo

en: America/Sao_Paulo
cs: America/Sao Paulo

en: America/St_Johns
cs: America/St Johns

en: America/St_Kitts
cs: America/St Kitts

en: America/St_Lucia
cs: America/St Lucia

en: America/St_Thomas
cs: America/St Thomas

en: America/St_Vincent
cs: America/St Vincent

en: America/Swift_Current
cs: America/Swift Current

en: America/Thunder_Bay
cs: America/Thunder Bay

en: Antarctica/South_Pole
cs: Antarctica/South Pole

en: Asia/Kuala_Lumpur
cs: Asia/Kuala Lumpur

en: Asia/Phnom_Penh
cs: Asia/Phnom Penh

en: Asia/Tel_Aviv
cs: Asia/Tel Aviv

en: Asia/Ujung_Pandang
cs: Asia/Ujung Pandang

en: Asia/Ulan_Bator
cs: Asia/Ulan Bator

en: Atlantic/Cape_Verde
cs: Atlantic/Cape Verde

en: Atlantic/Jan_Mayen
cs: Atlantic/Jan Mayen

en: Atlantic/South_Georgia
cs: Atlantic/South Georgia

en: Australia/Broken_Hill
cs: Australia/Broken Hill

en: Australia/Lord_Howe
cs: Australia/Lord Howe

en: Europe/San_Marino
cs: Europe/San Marino

en: Jamaica
cs: Jamajka

en: Japan
cs: Japonsko

en: Libya
cs: Libie

en: Pacific/Pago_Pago
cs: Pacific/Pago Pago

en: Pacific/Port_Moresby
cs: Pacific/Port Moresby

en: Poland
cs: Polsko

en: Portugal
cs: Portugalsko

en: Singapore
cs: Singapur

en: Turkey
cs: Turecko

en: Week
cs: Týden

en: Day
cs: Den

en: Table
cs: Tabulka

en: Filter by taxonomy
cs: Filtrovat dle taxonomie

en: here
cs: zde

en: Taxonomy filter controls
cs: Nastavení filtru taxonomie

en: Show taxonomy filter control on calendar views
cs: Ukázat nastavení filtru taxonomie v zobrazení kalendáře

en: Only show taxonomy filter control when taxonomy filter view is requested
cs: Zobrazit filtr taxonomie v pohledech kalendáře pouze pokud je vyžadován

en: Never show taxonomy filter control
cs: Nezobrazovat filtr taxonomie

en: Start
cs: Začátek

en: End
cs: Konec

en: Mon
cs: Po

en: Tue
cs: Út

en: Wed
cs: St

en: Thu
cs: Čt

en: Fri
cs: Pá

en: Sat
cs: So

en: Sun
cs: Ne

en: January
cs: Leden

en: February
cs: Únor

en: March
cs: Březen

en: April
cs: Duben

en: May
cs: Kvě

en: June
cs: Červen

en: July
cs: Červenec

en: August
cs: Srpen

en: September
cs: Září

en: October
cs: Říjen

en: November
cs: Listopad

en: December
cs: Prosinec

en: Now
cs: Nyní

en: Start date
cs: Datum začátku

en: End date
cs: Datum konce

en: all day
cs: celý den
