Event (5.x-1.0) - en to fi translation catalogue (508 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: List
fi: Lista

en: more
fi: lisää

en: None
fi: Ei yhtään

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Filter by content type
fi: Suodata sisältötyypin mukaan

en: Year
fi: Vuosi

en: No upcoming events available
fi: Ei tulevia tapahtumia

en: 1 minute | @count minutes
fi[0]: 1 minuutti
fi[1]: @count minuuttia

en: 1 hour | @count hours
fi[0]: 1 tunti
fi[1]: @count tuntia

en: 1 day | @count days
fi[0]: 1 päivä
fi[1]: @count päivää

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Filter
fi: Suodatin

en: Time zone
fi: Aikavyöhyke

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: Start Date
fi: Alkamispäivä

en: Month
fi: Kuukausi

en: End Date
fi: Päättymispäivä

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Egypt
fi: Egypti

en: New Zealand
fi: Uusi-Seelanti

en: Cuba
fi: Kuuba

en: Brazil
fi: Brasilia

en: Africa/Algiers
fi: Afrikka/Alger

en: Africa/Asmera
fi: Afrikka/Asmera

en: Africa/Bangui
fi: Afrikka/Bangui

en: Africa/Blantyre
fi: Afrikka/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
fi: Afrikka/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
fi: Afrikka/Bujumbura

en: Africa/Cairo
fi: Afrikka/Kairo

en: Africa/Ceuta
fi: Afrikka/Ceuta

en: Africa/Dar_es_Salaam
fi: Afrikka/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
fi: Afrikka/Djibouti

en: Africa/Douala
fi: Afrikka/Douala

en: Africa/Gaborone
fi: Afrikka/Gaborone

en: Africa/Harare
fi: Afrikka/Harare

en: Africa/Johannesburg
fi: Afrikka/Johannesburg

en: Africa/Kampala
fi: Afrikka/Kampala

en: Africa/Khartoum
fi: Afrikka/Khartoum

en: Africa/Kigali
fi: Afrikka/Kigali

en: Africa/Kinshasa
fi: Afrikka/Kinshasa

en: Africa/Lagos
fi: Afrikka/Lagos

en: Africa/Libreville
fi: Afrikka/Libreville

en: Africa/Luanda
fi: Afrikka/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
fi: Afrikka/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
fi: Afrikka/Lusaka

en: Africa/Malabo
fi: Afrikka/Malabo

en: Africa/Maputo
fi: Afrikka/Maputo

en: Africa/Maseru
fi: Afrikka/Maseru

en: Africa/Mbabane
fi: Afrikka/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
fi: Afrikka/Mogadishu

en: Africa/Nairobi
fi: Afrikka/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
fi: Afrikka/Ndjamena

en: Africa/Niamey
fi: Afrikka/Niamey

en: Africa/Porto-Novo
fi: Afrikka/Porto-Novo

en: Africa/Tripoli
fi: Afrikka/Tripoli

en: Africa/Tunis
fi: Afrikka/Tunis

en: Africa/Windhoek
fi: Afrikka/Windhoek

en: America/Adak
fi: Amerikka/Adak

en: America/Anchorage
fi: Amerikka/Anchorage

en: America/Anguilla
fi: Amerikka/Anguilla

en: America/Antigua
fi: Amerikka/Antigua

en: America/Araguaina
fi: Amerikka/Araguaina

en: America/Aruba
fi: Amerikka/Aruba

en: America/Asuncion
fi: Amerikka/Asuncion

en: America/Atka
fi: Amerikka/Atka

en: America/Barbados
fi: Amerikka/Barbados

en: America/Belem
fi: Amerikka/Belem

en: America/Belize
fi: Amerikka/Belize

en: America/Boa_Vista
fi: Amerikka/Boa_Vista

en: America/Bogota
fi: Amerikka/Bogota

en: America/Boise
fi: Amerikka/Boise

en: America/Buenos_Aires
fi: Amerikka/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
fi: Amerikka/Cambridge_Bay

en: America/Cancun
fi: Amerikka/Cancun

en: America/Caracas
fi: Amerikka/Caracas

en: America/Catamarca
fi: Amerikka/Catamarca

en: America/Cayenne
fi: Amerikka/Cayenne

en: America/Cayman
fi: Amerikka/Cayman

en: America/Chicago
fi: Amerikka/Chicago

en: America/Chihuahua
fi: Amerikka/Chihuahua

en: America/Cordoba
fi: Amerikka/Cordoba

en: America/Costa_Rica
fi: Amerikka/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
fi: Amerikka/Cuiaba

en: America/Curacao
fi: Amerikka/Curacao

en: America/Dawson
fi: Amerikka/Dawson

en: America/Dawson_Creek
fi: Amerikka/Dawson_Creek

en: America/Denver
fi: Amerikka/Denver

en: America/Detroit
fi: Amerikka/Detroit

en: America/Dominica
fi: Amerikka/Dominica

en: America/Edmonton
fi: Amerikka/Edmonton

en: America/Eirunepe
fi: Amerikka/Eirunepe

en: America/El_Salvador
fi: Amerikka/El_Salvador

en: America/Ensenada
fi: Amerikka/Ensenada

en: America/Fort_Wayne
fi: Amerikka/Fort_Wayne

en: America/Fortaleza
fi: Amerikka/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
fi: Amerikka/Glace_Bay

en: America/Godthab
fi: Amerikka/Godthab

en: America/Goose_Bay
fi: Amerikka/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
fi: Amerikka/Grand_Turk

en: America/Grenada
fi: Amerikka/Grenada

en: America/Guadeloupe
fi: Amerikka/Guadeloupe

en: America/Guatemala
fi: Amerikka/Guatemala

en: America/Guayaquil
fi: Amerikka/Guayaquil

en: America/Guyana
fi: Amerikka/Guyana

en: America/Halifax
fi: Amerikka/Halifax

en: America/Havana
fi: Amerikka/Havana

en: America/Hermosillo
fi: Amerikka/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
fi: Amerikka/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
fi: Amerikka/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
fi: Amerikka/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
fi: Amerikka/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
fi: Amerikka/Indianapolis

en: America/Inuvik
fi: Amerikka/Inuvik

en: America/Iqaluit
fi: Amerikka/Iqaluit

en: America/Jamaica
fi: Amerikka/Jamaica

en: America/Jujuy
fi: Amerikka/Jujuy

en: America/Juneau
fi: Amerikka/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
fi: Amerikka/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
fi: Amerikka/Kentucky/Monticello

en: America/Knox_IN
fi: Amerikka/Knox_IN

en: America/La_Paz
fi: Amerikka/La_Paz

en: America/Lima
fi: Amerikka/Lima

en: America/Los_Angeles
fi: Amerikka/Los_Angeles

en: America/Louisville
fi: Amerikka/Louisville

en: America/Maceio
fi: Amerikka/Maceio

en: America/Managua
fi: Amerikka/Managua

en: America/Manaus
fi: Amerikka/Manaus

en: America/Martinique
fi: Amerikka/Martinique

en: America/Mazatlan
fi: Amerikka/Mazatlan

en: America/Mendoza
fi: Amerikka/Mendoza

en: America/Menominee
fi: Amerikka/Menominee

en: America/Merida
fi: Amerikka/Merida

en: America/Mexico_City
fi: Amerikka/Mexico_City

en: America/Miquelon
fi: Amerikka/Miquelon

en: America/Monterrey
fi: Amerikka/Monterrey

en: America/Montevideo
fi: Amerikka/Montevideo

en: America/Montreal
fi: Amerikka/Montreal

en: America/Montserrat
fi: Amerikka/Montserrat

en: America/Nassau
fi: Amerikka/Nassau

en: America/New_York
fi: Amerikka/New_York

en: America/Nipigon
fi: Amerikka/Nipigon

en: America/Nome
fi: Amerikka/Nome

en: America/Noronha
fi: Amerikka/Noronha

en: America/Panama
fi: Amerikka/Panama

en: America/Pangnirtung
fi: Amerikka/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
fi: Amerikka/Paramaribo

en: America/Phoenix
fi: Amerikka/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
fi: Amerikka/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
fi: Amerikka/Port_of_Spain

en: America/Porto_Acre
fi: Amerikka/Porto_Acre

en: America/Porto_Velho
fi: Amerikka/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
fi: Amerikka/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
fi: Amerikka/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
fi: Amerikka/Rankin_Inlet

en: America/Recife
fi: Amerikka/Recife

en: America/Regina
fi: Amerikka/Regina

en: America/Rio_Branco
fi: Amerikka/Rio_Branco

en: America/Rosario
fi: Amerikka/Rosario

en: America/Santiago
fi: Amerikka/Santiago

en: America/Santo_Domingo
fi: Amerikka/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
fi: Amerikka/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
fi: Amerikka/Scoresbysund

en: America/Shiprock
fi: Amerikka/Shiprock

en: America/St_Johns
fi: Amerikka/St_Johns

en: America/St_Kitts
fi: Amerikka/St_Kitts

en: America/St_Lucia
fi: Amerikka/St_Lucia

en: America/St_Thomas
fi: Amerikka/St_Thomas

en: America/St_Vincent
fi: Amerikka/St_Vincent

en: America/Swift_Current
fi: Amerikka/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
fi: Amerikka/Tegucigalpa

en: America/Thule
fi: Amerikka/Thule

en: America/Thunder_Bay
fi: Amerikka/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
fi: Amerikka/Tijuana

en: America/Tortola
fi: Amerikka/Tortola

en: America/Vancouver
fi: Amerikka/Vancouver

en: America/Virgin
fi: Amerikka/Virgin

en: America/Whitehorse
fi: Amerikka/Whitehorse

en: America/Winnipeg
fi: Amerikka/Winnipeg

en: America/Yakutat
fi: Amerikka/Yakutat

en: America/Yellowknife
fi: Amerikka/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
fi: Antarktis/Casey

en: Antarctica/Davis
fi: Antarktis/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
fi: Antarktis/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
fi: Antarktis/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
fi: Antarktis/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
fi: Antarktis/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
fi: Antarktis/Etelänapa

en: Antarctica/Syowa
fi: Antarktis/Syowa

en: Antarctica/Vostok
fi: Antarktis/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
fi: Arktis/Longyearbyen

en: Asia/Aden
fi: Aasia/Aden

en: Asia/Almaty
fi: Aasia/Almaty

en: Asia/Amman
fi: Aasia/Amman

en: Asia/Anadyr
fi: Aasia/Anadyr

en: Asia/Aqtau
fi: Aasia/Aktau

en: Asia/Aqtobe
fi: Aasia/Aqtöbe

en: Asia/Ashgabat
fi: Aasia/Ašgabat

en: Asia/Ashkhabad
fi: Aasia/Ashkhabad

en: Asia/Baghdad
fi: Aasia/Bagdad

en: Asia/Bahrain
fi: Aasia/Bahrain

en: Asia/Baku
fi: Aasia/Baku

en: Asia/Bangkok
fi: Aasia/Bangkok

en: Asia/Beirut
fi: Aasia/Beirut

en: Asia/Bishkek
fi: Aasia/Biškek

en: Asia/Brunei
fi: Aasia/Brunei

en: Asia/Calcutta
fi: Aasia/Kalkutta

en: Asia/Chungking
fi: Aasia/Chongqing

en: Asia/Colombo
fi: Aasia/Colombo

en: Asia/Dacca
fi: Aasia/Dacca

en: Asia/Damascus
fi: Aasia/Damascus

en: Asia/Dhaka
fi: Aasia/Dhaka

en: Asia/Dili
fi: Aasia/Dili

en: Asia/Dubai
fi: Aasia/Dubai

en: Asia/Dushanbe
fi: Aasia/Dušanbe

en: Asia/Gaza
fi: Aasia/Gaza

en: Asia/Harbin
fi: Aasia/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
fi: Aasia/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
fi: Aasia/Hovd

en: Asia/Irkutsk
fi: Aasia/Irkutsk

en: Asia/Istanbul
fi: Aasia/Istanbul

en: Asia/Jakarta
fi: Aasia/Jakarta

en: Asia/Jayapura
fi: Aasia/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
fi: Aasia/Jerusalem

en: Asia/Kabul
fi: Aasia/Kabul

en: Asia/Kamchatka
fi: Aasia/Kamtšatka

en: Asia/Karachi
fi: Aasia/Karachi

en: Asia/Kashgar
fi: Aasia/Kashgar

en: Asia/Katmandu
fi: Aasia/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
fi: Aasia/Krasnojarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
fi: Aasia/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
fi: Aasia/Kuching

en: Asia/Kuwait
fi: Aasia/Kuwait

en: Asia/Macao
fi: Aasia/Macao

en: Asia/Magadan
fi: Aasia/Magadan

en: Asia/Manila
fi: Aasia/Manila

en: Asia/Muscat
fi: Aasia/Masqat

en: Asia/Nicosia
fi: Aasia/Nikosia

en: Asia/Novosibirsk
fi: Aasia/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
fi: Aasia/Omsk

en: Asia/Phnom_Penh
fi: Aasia/Phnom_Penh

en: Asia/Pyongyang
fi: Aasia/Pjongjang

en: Asia/Qatar
fi: Aasia/Qatar

en: Asia/Rangoon
fi: Aasia/Yangon

en: Asia/Riyadh
fi: Aasia/Riad

en: Asia/Riyadh87
fi: Aasia/Riad87

en: Asia/Riyadh88
fi: Aasia/Riad88

en: Asia/Riyadh89
fi: Aasia/Riad89

en: Asia/Saigon
fi: Aasia/Hồ_Chí_Minh

en: Asia/Samarkand
fi: Aasia/Samarkand

en: Asia/Seoul
fi: Aasia/Soul

en: Asia/Shanghai
fi: Aasia/Shanghai

en: Asia/Singapore
fi: Aasia/Singapore

en: Asia/Taipei
fi: Aasia/Taipei

en: Asia/Tashkent
fi: Aasia/Taškent

en: Asia/Tbilisi
fi: Aasia/Tbilisi

en: Asia/Tehran
fi: Aasia/Teheran

en: Asia/Tel_Aviv
fi: Aasia/Tel_Aviv

en: Asia/Thimbu
fi: Aasia/Thimbu

en: Asia/Thimphu
fi: Aasia/Thimphu

en: Asia/Tokyo
fi: Aasia/Tokio

en: Asia/Ujung_Pandang
fi: Aasia/Makassar

en: Asia/Ulaanbaatar
fi: Aasia/Ulaanbaatar

en: Asia/Ulan_Bator
fi: Aasia/Ulan_Bator

en: Asia/Urumqi
fi: Aasia/Ürümqi

en: Asia/Vientiane
fi: Aasia/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
fi: Aasia/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
fi: Aasia/Jakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
fi: Aasia/Jekaterinburg

en: Asia/Yerevan
fi: Aasia/Jerevan

en: Atlantic/Azores
fi: Atlantti/Azorit

en: Atlantic/Bermuda
fi: Atlantti/Bermuda

en: Atlantic/Canary
fi: Atlantti/Kanarian_saaret

en: Atlantic/Cape_Verde
fi: Atlantti/Kap_Verde

en: Atlantic/Faeroe
fi: Atlantti/Färsaaret

en: Atlantic/Jan_Mayen
fi: Atlantti/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
fi: Atlantti/Madeira

en: Atlantic/South_Georgia
fi: Atlantti/Etelä-Georgia

en: Atlantic/Stanley
fi: Atlantti/Stanley

en: Australia/North
fi: Australia/Pohjoinen

en: Europe/Amsterdam
fi: Eurooppa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
fi: Eurooppa/Andorra

en: Europe/Athens
fi: Eurooppa/Ateena

en: Europe/Belfast
fi: Eurooppa/Belfast

en: Europe/Belgrade
fi: Eurooppa/Belgrad

en: Europe/Berlin
fi: Eurooppa/Berliini

en: Europe/Bratislava
fi: Eurooppa/Bratislava

en: Europe/Brussels
fi: Eurooppa/Brysseli

en: Europe/Bucharest
fi: Eurooppa/Bukarest

en: Europe/Budapest
fi: Eurooppa/Budapest

en: Europe/Chisinau
fi: Eurooppa/Chişinău

en: Europe/Copenhagen
fi: Eurooppa/Kööpenhamina

en: Europe/Dublin
fi: Eurooppa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
fi: Eurooppa/Gibraltar

en: Europe/Helsinki
fi: Eurooppa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
fi: Eurooppa/Istanbul

en: Europe/Kaliningrad
fi: Eurooppa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
fi: Eurooppa/Kiova

en: Europe/Lisbon
fi: Eurooppa/Lissabon

en: Europe/Ljubljana
fi: Eurooppa/Ljubljana

en: Europe/London
fi: Eurooppa/Lontoo

en: Europe/Luxembourg
fi: Eurooppa/Luxemburg

en: Europe/Madrid
fi: Eurooppa/Madrid

en: Europe/Malta
fi: Eurooppa/Malta

en: Europe/Minsk
fi: Eurooppa/Minsk

en: Europe/Monaco
fi: Eurooppa/Monaco

en: Europe/Moscow
fi: Eurooppa/Moskova

en: Europe/Nicosia
fi: Eurooppa/Nicosia

en: Europe/Oslo
fi: Eurooppa/Oslo

en: Europe/Paris
fi: Eurooppa/Pariisi

en: Europe/Prague
fi: Eurooppa/Praha

en: Europe/Riga
fi: Eurooppa/Riika

en: Europe/Rome
fi: Eurooppa/Rooma

en: Europe/Samara
fi: Eurooppa/Samara

en: Europe/San_Marino
fi: Eurooppa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
fi: Eurooppa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
fi: Eurooppa/Simferopol

en: Europe/Skopje
fi: Eurooppa/Skopje

en: Europe/Sofia
fi: Eurooppa/Sofia

en: Europe/Stockholm
fi: Eurooppa/Tukholma

en: Europe/Tallinn
fi: Eurooppa/Tallinna

en: Europe/Tirane
fi: Eurooppa/Tirana

en: Europe/Tiraspol
fi: Eurooppa/Tiraspol

en: Europe/Uzhgorod
fi: Eurooppa/Užhorod

en: Europe/Vaduz
fi: Eurooppa/Vaduz

en: Europe/Vatican
fi: Eurooppa/Vatikaani

en: Europe/Vienna
fi: Eurooppa/Wien

en: Europe/Vilnius
fi: Eurooppa/Vilna

en: Europe/Warsaw
fi: Eurooppa/Varsova

en: Europe/Zagreb
fi: Eurooppa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
fi: Eurooppa/Zaporižžja

en: Europe/Zurich
fi: Eurooppa/Zürich

en: Indian/Antananarivo
fi: Intian_valtameri/Antananarivo

en: Indian/Chagos
fi: Intian_valtameri/Chagos

en: Indian/Christmas
fi: Intian_valtameri/Christmas

en: Indian/Cocos
fi: Intian_valtameri/Kookossaaret

en: Indian/Comoro
fi: Intian_valtameri/Komorit

en: Indian/Kerguelen
fi: Intian_valtameri/Kerguelen

en: Indian/Mahe
fi: Intian_valtameri/Mahé

en: Indian/Maldives
fi: Intian_valtameri/Malediivit

en: Indian/Mauritius
fi: Intian_valtameri/Mauritius

en: Indian/Mayotte
fi: Intian_valtameri/Mayotte

en: Indian/Reunion
fi: Intian_valtameri/Réunion

en: Jamaica
fi: Jamaika

en: Japan
fi: Japani

en: Navajo
fi: navajo

en: Pacific/Apia
fi: Tyynimeri/Apia

en: Pacific/Auckland
fi: Tyynimeri/Auckland

en: Pacific/Chatham
fi: Tyynimeri/Chatham

en: Pacific/Easter
fi: Tyynimeri/Pääsiäissaaret

en: Pacific/Efate
fi: Tyynimeri/Éfaté

en: Pacific/Enderbury
fi: Tyynimeri/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
fi: Tyynimeri/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
fi: Tyynimeri/Fidži

en: Pacific/Funafuti
fi: Tyynimeri/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
fi: Tyynimeri/Galapagos

en: Pacific/Gambier
fi: Tyynimeri/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
fi: Tyynimeri/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
fi: Tyynimeri/Guam

en: Pacific/Honolulu
fi: Tyynimeri/Honolulu

en: Pacific/Johnston
fi: Tyynimeri/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
fi: Tyynimeri/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
fi: Tyynimeri/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
fi: Tyynimeri/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
fi: Tyynimeri/Majuro

en: Pacific/Marquesas
fi: Tyynimeri/Marquesas

en: Pacific/Midway
fi: Tyynimeri/Midway

en: Pacific/Nauru
fi: Tyynimeri/Nauru

en: Pacific/Niue
fi: Tyynimeri/Niue

en: Pacific/Norfolk
fi: Tyynimeri/Norfolk

en: Pacific/Noumea
fi: Tyynimeri/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
fi: Tyynimeri/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
fi: Tyynimeri/Palau

en: Pacific/Pitcairn
fi: Tyynimeri/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
fi: Tyynimeri/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
fi: Tyynimeri/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
fi: Tyynimeri/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
fi: Tyynimeri/Saipan

en: Pacific/Samoa
fi: Tyynimeri/Samoa

en: Pacific/Tahiti
fi: Tyynimeri/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
fi: Tyynimeri/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
fi: Tyynimeri/Tongatapu

en: Pacific/Truk
fi: Tyynimeri/Truk

en: Pacific/Wake
fi: Tyynimeri/Wake

en: Pacific/Wallis
fi: Tyynimeri/Wallis

en: Pacific/Yap
fi: Tyynimeri/Yap

en: Poland
fi: Puola

en: Portugal
fi: Portugali

en: Turkey
fi: Turkki

en: iCalendar API for Events Modules
fi: iCalendar API tapahtumamoduuleille

en: Month view
fi: Kuukausinäkymä

en: Week
fi: Viikko

en: Week view
fi: Viikkonäkymä

en: Day
fi: Päivä

en: Day view
fi: Päivänäkymä

en: Table
fi: Taulukko

en: Table view
fi: Taulukkonäkymä

en: List view
fi: Listanäkymä

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Filter by taxonomy
fi: Suodata kategorian mukaan

en: Event rss feed
fi: Tapahtumien rss syöte

en: Event dst view
fi: Tapahtumien talviaikojen näkymä

en: Event ical feed
fi: Tapahtumien ical syöte

en: Set up how your site handles events.
fi: Määritä sivuston tapahtumien käsittelyn asetukset.

en: Timezone handling
fi: Aikavyöhykkeiden käsittely

en: Change how timezone information is saved and displayed.
fi: Muuta aikavyöhykeinformaation tallennus- ja näyttötapaa.

en: Event overview
fi: Tapahtumien yleiskatsaus

en: Change how event summary information is displayed.
fi: Muuta tapahtumien tiivistelmäinformaation näyttötapaa.

en: Event ical
fi: Tapahtumat icalc

en: Event time zone input
fi: Tapahtuman aikavyöhykkeen syöttö

en: Use the sitewide time zone
fi: Käytä sivustonlaajuista aikavyöhykettä

en: Use the time zone of the user editing or creating the event
fi: Käytä tapahtumaa muokkaavan tai luovan käyttäjän aikavyöhykettä

en: Allow users to set event time zones
fi: Salli käyttäjien asettaa tapahtumien aikavyöhykkeitä

en: Events are saved with a time zone value. This setting allows you to determine how the time zone is determined when creating or editing an event.
fi: Tapahtumat talletetaan aikavyöhykearvon kanssa.  Tämä asetus mahdollistaa aikavyöhykkeiden määrittelyn tapahtumaa luodessa tai muokatessa.

en: Event time zone display
fi: Tapahtumien aikavyöhykkeen näyttö

en: Use the event's time zone
fi: Käytä tapahtuman aikavyöhykettä

en: Use the user's time zone
fi: Käytä käyttäjän aikavyöhykettä

en: Events are saved with a time zone value. This setting allows you to determine if the event's time zone, the sitewide time zone, or the user's personal time zone setting is used to display the time for an event.
fi: Tapahtumat talletetaan aikavyöhykearvon kanssa.  Tämä asetus mahdollistaa tapahtuman aikavyöhykkeen, sivustonlaajuisen aikavyöhykkeen tai käyttäjän oman aikavyöhykeasetuksen käytön tapahtuma-aikaa näytettäessä.

en: Events are saved with a time zone value. This setting allows you to determine how the time zone is determined when creating or editing an event. You must have 'Configurable time zones' enabled in the !url before you can enable user's time zones for this feature.
fi: Tapahtumat talletetaan aikavyöhykearvon kanssa.  Tämä asetus mahdollistaa aikavyöhykkeiden määrittelyn tapahtumaa luodessa tai muokatessa.  'Muokattavat aikavyöhykkeet' täytyy olla käytössä sivulla !url, ennen kuin käyttäjän aikavyöhykkeet voidaan ottaa käyttöön tälle ominaisuudelle.

en: date/time settings
fi: päivä/aika asetukset

en: Events are saved with a time zone value. This setting allows you to determine if the event's time zone, the sitewide time zone, or the user's personal time zone setting is used to display the time for an event. You must have 'Configurable time zones' enabled in the !url before you can enable user's time zones for this feature.
fi: Tapahtumat talletetaan aikavyöhykearvon kanssa.  Tämä asetus mahdollistaa tapahtuman aikavyöhykkeen, sivustonlaajuisen aikavyöhykkeen tai käyttäjän oman aikavyöhykeasetuksen käytön tapahtuma-aikaa näytettäessä.  'Muokattavat aikavyöhykkeet' täytyy olla käytössä sivulla !url, ennen kuin käyttäjän aikavyöhykkeet voidaan ottaa käyttöön tälle ominaisuudelle.

en: Time notation preference
fi: Ajan näyttämisen asetus

en: The time notation system used for entering event times.
fi: Ajan näyttämisen järjestelmää käytetään tapahtuma-aikoja syötettäessä

en: Upcoming event block limit
fi: Tulevien tapahtumien lohkon rajoitus

en: Limit the amount of events displayed in the upcoming events block by this amount.
fi: Rajoita näytettävien tapahtumien määrää tulevien tapahtumien lohkossa tällä määrällä.

en: Default overview
fi: Oletus yleisnäkymä

en: The default event view to display when no format is specifically requested. This is also the view that will be displayed from the block calendar links.
fi: Näytettävä oletus tapahtumanäkymä, kun formaattia ei ole erityisesti pyydetty.  Tämä näkymä näytetään myös kalenterilinkkien lohkossa.

en: Table view default period
fi: Taulukkonäkymän oletus ajanjakso

en: The default number of days to display in the table view. You can specify a different number of days in the url. More info on the event url format !link
fi: Taulukkonäkymässä näytettävien päivien oletusarvoinen määrä.  Voit määritellä eri määrän päiviä verkko-osoitteessa.  Lisää tietoa tapahtumien verkko-osoiteformaatista !link

en: here
fi: täällä

en: Taxonomy filter controls
fi: Kategoriasuodattimen hallinta

en: Show taxonomy filter control on calendar views
fi: Näytä kategoriasuodattimen hallinta

en: Only show taxonomy filter control when taxonomy filter view is requested
fi: Näytä kategoriasuodattimen hallinta vain kun kategoriasuodattimen näkymää on pyydetty

en: Never show taxonomy filter control
fi: Kategoriasuodattimen hallintaa ei näytetä koskaan

en: Content type filter controls
fi: Sisältötyyppisuodattimen hallinta

en: Show content type filter control on calendar views
fi: Näytä sisältötyyppisuodattimen hallinta kalenterinäkymissä

en: Only show content type filter control when content type filter view is requested
fi: Näytä sisältötyyppisuodattimen hallinta vain kun sisältötyyppisuodattimen näkymää on pyydetty

en: Never show content type filter control
fi: Sisältötyyppisuodattimen hallintaa ei näytetä koskaan

en: View all
fi: Näytä kaikki

en: !weekday !month !day, !year
fi: !weekday !day. !monthta !year

en: Week of !month !day, !year
fi: Viikko alkaen !day. !monthta !year

en: !startmonth !startdate, !startyear - !endmonth !enddate, !endyear
fi: !startdate. !startmonthta !startyear - !enddate. !endmonthta !endyear

en: Events at %site
fi: %site tapahtumat

en: iCal support not enabled
fi: iCal tuki ei käytössä

en: Start
fi: Alkaa

en: End
fi: Päättyy

en:  - Events Feed
fi:  - Tapahtumien syöte

en: Mon
fi: Ma

en: Tue
fi: Ti

en: Wed
fi: Ke

en: Thu
fi: To

en: Fri
fi: Pe

en: Sat
fi: La

en: Sun
fi: Su

en: January
fi: Tammikuu

en: February
fi: Helmikuu

en: March
fi: Maaliskuu

en: April
fi: Huhtikuu

en: May
fi: Toukokuu

en: June
fi: Kesäkuu

en: July
fi: Heinäkuu

en: August
fi: Elokuu

en: September
fi: Syyskuu

en: October
fi: Lokakuu

en: November
fi: Marraskuu

en: December
fi: Joulukuu

en: (all)
fi: (kaikki)

en: Select event terms to filter by
fi: Valitse tapahtumatermien suodatus

en: Select event type to filter by
fi: Valitse tapahtumatyyppien suodatus

en: Calendar to browse events.
fi: Selattava tapahtumakalenteri.

en: List of upcoming events.
fi: Tulevien tapahtumien lista.

en: Upcoming events
fi: Tulevat tapahtumat

en: Now
fi: Nyt

en: Show in event calendar
fi: Näytä tapahtumakalenterissa

en: All views
fi: Kaikissa näkymissä

en: Only in views for this type
fi: Vain tämän tyypin näkymissä

en: All views: This content type will be available for display on all calendar views, including with other events.<br />Only in views for this type: This content type will only appear in calendar views specific to this type and never with other events.<br />Never: This content type will not be associated with the events calendar.
fi: Kaikissa näkymissä: Tämä sisältötyyppi on näytetään kaikissa kalenterinäkymissä, mukaanlukuen muut tapahtumat.<br />Vain tämän tyypin näkymissä: Tämä sisältötyyppi esiintyy vain tälle sisältötyypille määritellyissä kalenterinäkymissä ja ei koskaan muissa tapahtumissa.<br />Ei koskaan: Tätä sisältötyyppiä ei koskaan yhdistetä tapahtumakalenteriin.

en: YYYY-MM-DD HH:MM
fi: VVVV-KK-PV HH:MM

en: Start date
fi: Aloituspäivämäärä

en: End date
fi: Lopetuspäivämäärä

en: Select the time zone this event occurs in.
fi: Valitse aikavyöhyke, jossa tämä tapahtuma esiintyy.

en: Daylight Savings Regions | Current GMT: !date
fi: Talviaika-alueet | Nykyinen GMT: !date

en: The event module allows for any type of content to be event enabled,  meaning content can have a start and end time, and appear in calendars.  The ability to event enable any content type combined with the ability to create new types of content make it possible to create unlimited types of calendars.  The ability to broadly event enable content will allow for creative applications combining information and real world events.
fi: Tapahtumamoduuli mahdollistaa tapahtumien käytön missä tahansa sisältötyypissä, mikä tarkoittaa sitä, että sisällöllä voi olla alku- ja loppuaika, ja se näytetään kalentereissa.  Tapahtumien käyttö missä tahansa sisältötyypissä yhdistettynä uusien sisältötyyppien luontiin tekee mahdolliseksi luoda erityyppisiä kalentereita.  Yleisesti ottaen tapahtumien liittäminen sisältöön mahdollistaa luovat sovellukset, jotka yhdistelevät informaatiota ja tosielämän tapahtumia.

en: limit view to events of this type
fi: rajoita näkymä tämän tyyppisiin tapahtumiin

en: view this event
fi: näytä tämä tapahtuma

en: Start:
fi: Alkaa:

en: End:
fi: Päättyy:

en: all day
fi: koko päivä

en: more info
fi: lisätietoja

en: Show detailed information for this event.
fi: Näytä tapahtuman yksityiskohtaiset tiedot

en: %weekday %month %day, %year
fi: %weekday %day. %month<em>ta</em> %year

en: Timezone:
fi: Aikavyöhyke:

en: Add to iCalendar
fi: Lisää iCalendariin

en: Add this calendar to your iCalendar
fi: Listää tämä kalenteri iCalendariisi

en: More events.
fi: Lisää tapahtumia.

en: Calendaring API, calendar display and export
fi: Kalenteri API, kalentereiden näyttö ja vienti.

en: An event is a story which can be given a start and end date, thus appearing in the events calendar.
fi: Tapahtuma on kirjoitus, jolle voidaan antaa alkamis- ja päättymisajankohdat ja tulevat näin näkymään tapahtumakalenterissa.

en: event content-type settings page
fi: tapahtuma sisältötyypin asetussivu

en: The event node is currently set to never appear in the calendar. You will not be able to set the start and end dates until an administrator changes the content-type settings. This is done using the !link.
fi: Tapahtumasolmua ei ole asetettu näkymänn kalenterissa.  Alkamis- ja päättymisajankohtia ei pystytä asettamaan, ennen kuin ylläpitäjä muuttaa sisältötyypin asetuksia.  Tämä voidaan tehdä sivulla !link.

en: create events
fi: luo tapahtumia

en: edit own events
fi: muokkaa omia tapahtumia

en: Basic event
fi: Perustapahtuma

en: A story-like node that implements the event API automatically.
fi: Jutunkaltainen solmu, joka käyttää tapahtuma API:a automaattisesti.

en: All day
fi: Koko päivä

en: Event All Day
fi: Koko päivän tapahtuma

en: Allows creation of all-day events.
fi: Mahdollistaa koko päivän tapahtumien luonnin.
