Event (5.x-1.0) - en to it translation catalogue (89 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: List
it: Elenco

en: more
it: leggi tutto

en: None
it: Nessuno

en: Event
it: Evento

en: Filter by content type
it: Filtro per tipo di contenuto

en: Year
it: Anno

en: 1 minute | @count minutes
it[0]: ! minuto
it[1]: @count minuti

en: 1 hour | @count hours
it[0]: 1 ora
it[1]: @count ore

en: 1 day | @count days
it[0]: 1 giorno
it[1]: @count giorni

en: Never
it: Mai

en: Filter
it: Filtra

en: Time zone
it: Fuso orario

en: N/A
it: N/D

en: Start Date
it: Data di Inizio

en: Month
it: Mese

en: Calendar
it: Calendario

en: Egypt
it: Egitto

en: Israel
it: Israele

en: New Zealand
it: Nuova Zelanda

en: Russian Federation
it: Federazione Russa

en: Brazil
it: Brasile

en: Chile
it: Cile

en: Africa/Algiers
it: Africa/Algeri

en: Africa/Djibouti
it: Africa/Gibuti

en: Africa/Mogadishu
it: Africa/Mogadiscio

en: Africa/Tunis
it: Africa/Tunisi

en: America/Jamaica
it: America/Giamaica

en: America/Mexico_City
it: America/Città_del_Messico

en: America/Puerto_Rico
it: America/Porto_Rico

en: Asia/Damascus
it: Asia/Damasco

en: Asia/Samarkand
it: Asia/Samarkanda

en: Atlantic/Canary
it: Atlantic/Canarie

en: Atlantic/Cape_Verde
it: Atlantic/Capo_Verde

en: Europe/Dublin
it: Europe/Dublino

en: Europe/Gibraltar
it: Europe/Gibilterra

en: Europe/Lisbon
it: Europe/Lisbona

en: Europe/London
it: Europe/Londra

en: Europe/Luxembourg
it: Europe/Lussemburgo

en: Europe/Moscow
it: Europe/Mosca

en: Europe/Paris
it: Europe/Parigi

en: Europe/Prague
it: Europe/Praga

en: Europe/Rome
it: Europe/Roma

en: Europe/Simferopol
it: Europe/Simferopoli

en: Europe/Stockholm
it: Europe/Stoccolma

en: Europe/Tirane
it: Europe/Tirana

en: Europe/Vatican
it: Europe/Vaticano

en: Europe/Warsaw
it: Europe/Varsavia

en: Europe/Zagreb
it: Europe/Zagabria

en: Europe/Zurich
it: Europe/Zurigo

en: Indian/Maldives
it: Indian/Maldive

en: Japan
it: Giappone

en: Libya
it: Libia

en: Pacific/Apia
it: Pacifico/Apia

en: Pacific/Auckland
it: Pacifico/Auckland

en: Pacific/Chatham
it: Pacifico/Chatham

en: Poland
it: Polonia

en: Portugal
it: Portogallo

en: Turkey
it: Turchia

en: Week
it: Settimana

en: Day
it: Giorno

en: Table
it: Tabella

en: here
it: qui

en: View all
it: Visualizza tutti

en: Start
it: Inizio

en: End
it: Fine

en: Mon
it: Lun

en: Tue
it: Mar

en: Wed
it: Mer

en: Thu
it: Gio

en: Fri
it: Ven

en: Sat
it: Sab

en: Sun
it: Dom

en: January
it: Gennaio

en: February
it: Febbraio

en: March
it: Marzo

en: April
it: Aprile

en: May
it: Maggio

en: June
it: Giugno

en: July
it: Luglio

en: August
it: Agosto

en: September
it: Settembre

en: October
it: Ottobre

en: November
it: Novembre

en: December
it: Dicembre

en: Now
it: Adesso

en: Start date
it: Data iniziale

en: End date
it: Data finale
