Event (5.x-1.0) - en to tr translation catalogue (453 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: List
tr: Listele

en: more
tr: daha fazla

en: None
tr: Hiçbiri

en: Year
tr: Yıl

en: 1 hour | @count hours
tr[0]: @count saat

en: 1 day | @count days
tr[0]: @count gün

en: Never
tr: Asla

en: Filter
tr: Filtre

en: Time zone
tr: Zaman dilimi

en: Start Date
tr: Başlangıç Tarihi

en: Month
tr: Ay

en: Calendar
tr: Takvim

en: Egypt
tr: Mısır

en: Namibia
tr: Namibya

en: Iraq, Syria
tr: Irak, Suriye

en: Israel
tr: İsrail

en: Lebanon, Kirgizstan
tr: Lübnan, Kırgızistan

en: Palestine
tr: Filistin

en: Iran
tr: İran

en: South Australia
tr: Güney Avustralya

en: Australia, Tasmania
tr: Avustralya, Tazmanya

en: New Zealand
tr: Yeni Zelanda

en: EU and other European countries
tr: AB ve diğer Avrupa ülkeleri

en: Russian Federation
tr: Rusya

en: North America
tr: Kuzey Amerika

en: Cuba
tr: Küba

en: Brazil
tr: Brezilya

en: Chile
tr: Şili

en: Africa/Addis_Ababa
tr: Afrika/Addis_Ababa

en: Africa/Algiers
tr: Afrika/Algiers

en: Africa/Asmera
tr: Afrika/Asmera

en: Africa/Bangui
tr: Afrika/Bangui

en: Africa/Blantyre
tr: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
tr: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
tr: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
tr: Afrika/Kahire

en: Africa/Ceuta
tr: Afrika/Ceuta

en: Africa/Dar_es_Salaam
tr: Afrika/Dar_üs_Selam

en: Africa/Djibouti
tr: Afrika/Djibouti

en: Africa/Douala
tr: Afrika/Douala

en: Africa/Gaborone
tr: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
tr: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
tr: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Kampala
tr: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
tr: Afrika/Khartoum

en: Africa/Kigali
tr: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
tr: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
tr: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
tr: Afrika/Libreville

en: Africa/Luanda
tr: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
tr: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
tr: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
tr: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
tr: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
tr: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
tr: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
tr: Afrika/Mogadishu

en: Africa/Nairobi
tr: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
tr: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
tr: Afrika/Niamey

en: Africa/Porto-Novo
tr: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Tripoli
tr: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
tr: Afrika/Tunus

en: Africa/Windhoek
tr: Afrika/Windhoek

en: America/Adak
tr: Amerika/Adak

en: America/Anchorage
tr: Amerika/Anchorage

en: America/Anguilla
tr: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
tr: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
tr: Amerika/Araguaina

en: America/Aruba
tr: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
tr: Amerika/Asuncion

en: America/Atka
tr: Amerika/Atka

en: America/Barbados
tr: Amerika/Barbados

en: America/Belem
tr: Amerika/Belem

en: America/Belize
tr: Amerika/Belize

en: America/Boa_Vista
tr: Amerika/Boa_Vista

en: America/Bogota
tr: Amerika/Bogota

en: America/Boise
tr: Amerika/Boise

en: America/Buenos_Aires
tr: Amerika/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
tr: Amerika/Cambridge_Körfezi

en: America/Cancun
tr: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
tr: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
tr: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
tr: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
tr: Amerika/Cayman

en: America/Chicago
tr: Amerika/Chicago

en: America/Chihuahua
tr: Amerika/Chihuahua

en: America/Cordoba
tr: Amerika/Cordoba

en: America/Costa_Rica
tr: Amerika/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
tr: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
tr: Amerika/Curacao

en: America/Dawson
tr: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
tr: Amerika/Dawson_Creek

en: America/Denver
tr: Amerika/Denver

en: America/Detroit
tr: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
tr: Amerika/Dominica

en: America/Edmonton
tr: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
tr: Amerika/Eirunepe

en: America/El_Salvador
tr: Amerika/El_Salvador

en: America/Ensenada
tr: Amerika/Ensenada

en: America/Fort_Wayne
tr: Amerika/Fort_Wayne

en: America/Fortaleza
tr: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
tr: Amerika/Glace_Bay

en: America/Godthab
tr: Amerika/Godthab

en: America/Goose_Bay
tr: Amerika/Goose_Körfezi

en: America/Grand_Turk
tr: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
tr: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
tr: Amerika/Guadeloupe

en: America/Guatemala
tr: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
tr: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
tr: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
tr: Amerika/Halifax

en: America/Havana
tr: Amerika/Havana

en: America/Hermosillo
tr: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
tr: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
tr: Amerika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
tr: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
tr: Amerika/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
tr: Amerika/Indianapolis

en: America/Inuvik
tr: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
tr: Amerika/Iqaluit

en: America/Jamaica
tr: Amerika/Jamaica

en: America/Jujuy
tr: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
tr: Amerika/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
tr: Amerika/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
tr: Amerika/Kentucky/Monticello

en: America/Knox_IN
tr: Amerika/Knox_IN

en: America/La_Paz
tr: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
tr: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
tr: Amerika/Los_Angeles

en: America/Louisville
tr: Amerika/Louisville

en: America/Maceio
tr: Amerika/Maceio

en: America/Managua
tr: Amerika/Managua

en: America/Manaus
tr: Amerika/Manaus

en: America/Martinique
tr: Amerika/Martinique

en: America/Mazatlan
tr: Amerika/Mazatlan

en: America/Mendoza
tr: Amerika/Mendoza

en: America/Menominee
tr: Amerika/Menominee

en: America/Merida
tr: Amerika/Merida

en: America/Mexico_City
tr: Amerika/Mexico_City

en: America/Miquelon
tr: Amerika/Miquelon

en: America/Monterrey
tr: Amerika/Monterrey

en: America/Montevideo
tr: Amerika/Montevideo

en: America/Montreal
tr: Amerika/Montreal

en: America/Montserrat
tr: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
tr: Amerika/Nassau

en: America/New_York
tr: Amerika/New_York

en: America/Nipigon
tr: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
tr: Amerika/Nome

en: America/Noronha
tr: Amerika/Noronha

en: America/Panama
tr: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
tr: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
tr: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
tr: Amerika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
tr: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
tr: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Acre
tr: Amerika/Porto_Acre

en: America/Porto_Velho
tr: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
tr: Amerika/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
tr: Amerika/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
tr: Amerika/Rankin_Inlet

en: America/Recife
tr: Amerika/Recife

en: America/Regina
tr: Amerika/Regina

en: America/Rio_Branco
tr: Amerika/Rio_Branco

en: America/Rosario
tr: Amerika/Rosario

en: America/Santiago
tr: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
tr: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
tr: Amerika/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
tr: Amerika/Scoresbysund

en: America/Shiprock
tr: Amerika/Shiprock

en: America/St_Johns
tr: Amerika/St_Johns

en: America/St_Kitts
tr: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
tr: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Thomas
tr: Amerika/St_Thomas

en: America/St_Vincent
tr: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
tr: Amerika/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
tr: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
tr: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
tr: Amerika/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
tr: Amerika/Tijuana

en: America/Tortola
tr: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
tr: Amerika/Vancouver

en: America/Virgin
tr: Amerika/Virgin

en: America/Whitehorse
tr: Amerika/Whitehorse

en: Antarctica/Casey
tr: Antarktika/Casey

en: Antarctica/Davis
tr: Antarktika/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
tr: Antarktika/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
tr: Antarktika/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
tr: Antarktika/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
tr: Antarktika/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
tr: Antarktika/Güney_Kutbu

en: Antarctica/Syowa
tr: Antarktika/Syowa

en: Antarctica/Vostok
tr: Antarktika/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
tr: Arktik/Longyearbyen

en: Asia/Aden
tr: Asya/Aden

en: Asia/Almaty
tr: Asya/Alma_ata

en: Asia/Amman
tr: Asya/Amman

en: Asia/Anadyr
tr: Asya/Anadyr

en: Asia/Aqtau
tr: Asya/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
tr: Asya/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
tr: Asya/Aşkabat

en: Asia/Ashkhabad
tr: Asya/Aşkabat

en: Asia/Baghdad
tr: Asya/Bağdat

en: Asia/Bahrain
tr: Asya/Bahreyn

en: Asia/Baku
tr: Asya/Bakü

en: Asia/Bangkok
tr: Asya/Bangkok

en: Asia/Beirut
tr: Asya/Beyrut

en: Asia/Bishkek
tr: Asya/Bişkek

en: Asia/Brunei
tr: Asya/Brunei

en: Asia/Calcutta
tr: Asya/Calcutta

en: Asia/Chungking
tr: Asya/Chungking

en: Asia/Colombo
tr: Asya/Colombo

en: Asia/Dacca
tr: Asya/Dacca

en: Asia/Damascus
tr: Asya/Damascus

en: Asia/Dhaka
tr: Asya/Dhaka

en: Asia/Dili
tr: Asya/Dili

en: Asia/Dubai
tr: Asya/Dubai

en: Asia/Dushanbe
tr: Asya/Dushanbe

en: Asia/Gaza
tr: Asya/Gazze

en: Asia/Harbin
tr: Asya/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
tr: Asya/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
tr: Asya/Hovd

en: Asia/Irkutsk
tr: Asya/Irkutsk

en: Asia/Istanbul
tr: Asya/İstanbul

en: Asia/Jakarta
tr: Asya/Jakarta

en: Asia/Jayapura
tr: Asya/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
tr: Asya/Kudüs

en: Asia/Kabul
tr: Asya/Kabil

en: Asia/Kamchatka
tr: Asya/Kamçatka

en: Asia/Karachi
tr: Asya/Karaçi

en: Asia/Kashgar
tr: Asya/Kaşgar

en: Asia/Katmandu
tr: Asya/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
tr: Asya/Krasnoyarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
tr: Asya/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
tr: Asya/Kuching

en: Asia/Kuwait
tr: Asya/Kuveyt

en: Asia/Macao
tr: Asya/Macao

en: Asia/Magadan
tr: Asya/Magadan

en: Asia/Manila
tr: Asya/Manila

en: Asia/Muscat
tr: Asya/Muscat

en: Asia/Nicosia
tr: Asya/Nicosia

en: Asia/Novosibirsk
tr: Asya/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
tr: Asya/Omsk

en: Asia/Phnom_Penh
tr: Asya/Phnom_Penh

en: Asia/Pyongyang
tr: Asya/Pyongyang

en: Asia/Qatar
tr: Asya/Katar

en: Asia/Rangoon
tr: Asya/Rangoon

en: Asia/Riyadh
tr: Asya/Riyad

en: Asia/Riyadh87
tr: Asya/Riyad87

en: Asia/Riyadh88
tr: Asya/Riyad88

en: Asia/Riyadh89
tr: Asya/Riyad89

en: Asia/Saigon
tr: Asya/Saigon

en: Asia/Samarkand
tr: Asya/Semerkant

en: Asia/Seoul
tr: Asya/Seul

en: Asia/Shanghai
tr: Asya/Şangay

en: Asia/Singapore
tr: Asya/Singapur

en: Asia/Taipei
tr: Asya/Taipei

en: Asia/Tashkent
tr: Asya/Taşkent

en: Asia/Tbilisi
tr: Asya/Tbilisi

en: Asia/Tehran
tr: Asya/Tahran

en: Asia/Tel_Aviv
tr: Asya/Tel_Aviv

en: Asia/Thimbu
tr: Asya/Thimbu

en: Asia/Thimphu
tr: Asya/Thimphu

en: Asia/Tokyo
tr: Asya/Tokyo

en: Asia/Ujung_Pandang
tr: Asya/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
tr: Asya/Ulaanbaatar

en: Asia/Ulan_Bator
tr: Asya/Ulan_Bator

en: Asia/Urumqi
tr: Asya/Urumçi

en: Asia/Vientiane
tr: Asya/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
tr: Asya/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
tr: Asya/Yakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
tr: Asya/Yekaterinburg

en: Asia/Yerevan
tr: Asya/Erivan

en: Atlantic/South_Georgia
tr: Atlantic/Güney_Georgia

en: Australia/ACT
tr: Avustralya/ACT

en: Australia/Adelaide
tr: Avustralya/Adelayd

en: Australia/Brisbane
tr: Avustralya/Brisbeyn

en: Australia/Canberra
tr: Avustralya/Canberra

en: Australia/Darwin
tr: Avustralya/Darwin

en: Australia/Hobart
tr: Avustralya/Hobart

en: Australia/LHI
tr: Avustralya/LHI

en: Australia/Lindeman
tr: Avustralya/Lindeman

en: Australia/Melbourne
tr: Avustralya/Melburn

en: Australia/NSW
tr: Avustralya/NSW

en: Australia/North
tr: Avustralya/North

en: Australia/Perth
tr: Avustralya/Perth

en: Australia/Queensland
tr: Avustralya/Queensland

en: Australia/South
tr: Avustralya/South

en: Australia/Sydney
tr: Avustralya/Sidney

en: Australia/Tasmania
tr: Avustralya/Tazmanya

en: Australia/Victoria
tr: Avustralya/Victoria

en: Australia/West
tr: Avustralya/West

en: Australia/Yancowinna
tr: Avustralya/Yancowinna

en: Etc/GMT-1
tr: Diğer/GMT-1

en: Etc/GMT-10
tr: Diğer/GMT-10

en: Etc/GMT-11
tr: Diğer/GMT-11

en: Etc/GMT-12
tr: Diğer/GMT-12

en: Etc/GMT-2
tr: Diğer/GMT-2

en: Etc/GMT-6
tr: Diğer/GMT-6

en: Etc/GMT-7
tr: Diğer/GMT-7

en: Etc/GMT-8
tr: Diğer/GMT-8

en: Etc/GMT-9
tr: Diğer/GMT-9

en: Etc/GMT
tr: Diğer/GMT

en: Etc/GMT+1
tr: Diğer/GMT+1

en: Etc/GMT+10
tr: Diğer/GMT+10

en: Etc/GMT+11
tr: Diğer/GMT+11

en: Etc/GMT+12
tr: Diğer/GMT+12

en: Etc/GMT+13
tr: Diğer/GMT+13

en: Etc/GMT+14
tr: Diğer/GMT+14

en: Etc/GMT+2
tr: Diğer/GMT+2

en: Etc/GMT+3
tr: Diğer/GMT+3

en: Etc/GMT+4
tr: Diğer/GMT+4

en: Etc/GMT+5
tr: Diğer/GMT+5

en: Etc/GMT+6
tr: Diğer/GMT+6

en: Etc/GMT+7
tr: Diğer/GMT+7

en: Etc/GMT+8
tr: Diğer/GMT+8

en: Etc/GMT+9
tr: Diğer/GMT+9

en: Europe/Amsterdam
tr: Avrupa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
tr: Avrupa/Andorra

en: Europe/Athens
tr: Avrupa/Atina

en: Europe/Belfast
tr: Avrupa/Belfast

en: Europe/Belgrade
tr: Avrupa/Belgrad

en: Europe/Berlin
tr: Avrupa/Berlin

en: Europe/Bratislava
tr: Avrupa/Bratislava

en: Europe/Brussels
tr: Avrupa/Brüksel

en: Europe/Bucharest
tr: Avrupa/Bükreş

en: Europe/Budapest
tr: Avrupa/Budapeşte

en: Europe/Chisinau
tr: Avrupa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
tr: Avrupa/Kopenhag

en: Europe/Dublin
tr: Avrupa/Dablin

en: Europe/Gibraltar
tr: Avrupa/Cebelitarık

en: Europe/Helsinki
tr: Avrupa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
tr: Avrupa/İstanbul

en: Europe/Kaliningrad
tr: Avrupa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
tr: Avrupa/Kiev

en: Europe/Lisbon
tr: Avrupa/Lizbon

en: Europe/Ljubljana
tr: Avrupa/Ljubljana

en: Europe/London
tr: Avrupa/Londra

en: Europe/Luxembourg
tr: Avrupa/Lüksemburg

en: Europe/Madrid
tr: Avrupa/Madrid

en: Europe/Malta
tr: Avrupa/Malta

en: Europe/Minsk
tr: Avrupa/Minsk

en: Europe/Monaco
tr: Avrupa/Monako

en: Europe/Moscow
tr: Avrupa/Moskova

en: Europe/Nicosia
tr: Avrupa/Nikozya

en: Europe/Oslo
tr: Avrupa/Oslo

en: Europe/Paris
tr: Avrupa/Paris

en: Europe/Prague
tr: Avrupa/Prag

en: Europe/Riga
tr: Avrupa/Riga

en: Europe/Rome
tr: Avrupa/Roma

en: Europe/Samara
tr: Avrupa/Samara

en: Europe/Sarajevo
tr: Avrupa/Sarayevo

en: Europe/Simferopol
tr: Avrupa/Simferopol

en: Europe/Skopje
tr: Avrupa/Üsküp

en: Europe/Sofia
tr: Avrupa/Sofya

en: Europe/Stockholm
tr: Avrupa/Stokholm

en: Europe/Tallinn
tr: Avrupa/Tallinn

en: Europe/Tirane
tr: Avrupa/Tiran

en: Europe/Tiraspol
tr: Avrupa/Tiraspol

en: Europe/Uzhgorod
tr: Avrupa/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
tr: Avrupa/Vaduz

en: Europe/Vatican
tr: Avrupa/Vatikan

en: Europe/Vienna
tr: Avrupa/Viyana

en: Europe/Vilnius
tr: Avrupa/Vilnius

en: Europe/Warsaw
tr: Avrupa/Varşova

en: Europe/Zagreb
tr: Avrupa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
tr: Avrupa/Zaporozya

en: Europe/Zurich
tr: Avrupa/Zürih

en: Indian/Antananarivo
tr: Hindistan/Antananarivo

en: Indian/Chagos
tr: Hindistan/Chagos

en: Indian/Christmas
tr: Hindistan/Christmas

en: Indian/Cocos
tr: Hindistan/Cocos

en: Indian/Comoro
tr: Hindistan/Comoro

en: Indian/Kerguelen
tr: Hindistan/Kerguelen

en: Indian/Mahe
tr: Hindistan/Mahe

en: Indian/Maldives
tr: Hindistan/Maldives

en: Indian/Mauritius
tr: Hindistan/Mauritius

en: Indian/Mayotte
tr: Hindistan/Mayotte

en: Indian/Reunion
tr: Hindistan/Reunion

en: Jamaica
tr: Jamaika

en: Japan
tr: Japonya

en: Pacific/Apia
tr: Pasifik/Apia

en: Pacific/Auckland
tr: Pasifik/Auckland

en: Pacific/Chatham
tr: Pasifik/Chatham

en: Pacific/Easter
tr: Pasifik/Easter

en: Pacific/Efate
tr: Pasifik/Efate

en: Pacific/Enderbury
tr: Pasifik/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
tr: Pasifik/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
tr: Pasifik/Fiji

en: Pacific/Funafuti
tr: Pasifik/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
tr: Pasifik/Galapagos

en: Pacific/Gambier
tr: Pasifik/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
tr: Pasifik/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
tr: Pasifik/Guam

en: Pacific/Honolulu
tr: Pasifik/Honolulu

en: Pacific/Johnston
tr: Pasifik/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
tr: Pasifik/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
tr: Pasifik/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
tr: Pasifik/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
tr: Pasifik/Majuro

en: Pacific/Marquesas
tr: Pasifik/Marquesas

en: Pacific/Midway
tr: Pasifik/Midway

en: Pacific/Nauru
tr: Pasifik/Nauru

en: Pacific/Niue
tr: Pasifik/Niue

en: Pacific/Norfolk
tr: Pasifik/Norfolk

en: Pacific/Noumea
tr: Pasifik/Noumea

en: Pacific/Palau
tr: Pasifik/Palau

en: Pacific/Pitcairn
tr: Pasifik/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
tr: Pasifik/Ponape

en: Pacific/Rarotonga
tr: Pasifik/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
tr: Pasifik/Saipan

en: Pacific/Samoa
tr: Pasifik/Samoa

en: Pacific/Tahiti
tr: Pasifik/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
tr: Pasifik/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
tr: Pasifik/Tongatapu

en: Pacific/Truk
tr: Pasifik/Truk

en: Pacific/Wake
tr: Pasifik/Wake

en: Pacific/Wallis
tr: Pasifik/Wallis

en: Pacific/Yap
tr: Pasifik/Yap

en: Poland
tr: Polonya

en: Portugal
tr: Portekiz

en: Singapore
tr: Singapur

en: Turkey
tr: Türkiye

en: Day
tr: Gün

en: Table
tr: Tablo

en: Start
tr: Başlangıç

en: End
tr: Bitiş

en: Mon
tr: Pzt

en: Tue
tr: Salı

en: Wed
tr: Çar

en: Thu
tr: Per

en: Fri
tr: Cum

en: Sat
tr: Cts

en: Sun
tr: Paz

en: January
tr: Ocak

en: February
tr: Şubat

en: March
tr: Mart

en: April
tr: Nisan

en: May
tr: Mayıs

en: June
tr: Haziran

en: July
tr: Temmuz

en: August
tr: Ağustos

en: September
tr: Eylül

en: October
tr: Ekim

en: November
tr: Kasım

en: December
tr: Aralık

en: Now
tr: Şimdi

en: Start date
tr: Başlangıç Tarihi

en: End date
tr: Bitiş zamanı

en: now
tr: şimdi
