Internationalization (5.x-2.6) - en to ca translation catalogue (247 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: Reset to defaults
ca: Reinicialitza als valors predeterminats

en: delete
ca: suprimeix

en: Status
ca: Estat

en: Operations
ca: Operacions

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: List
ca: Llista

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Language
ca: Llengua

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: None
ca: Cap

en: none
ca: cap

en: Category
ca: Categoria

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: Save
ca: Desa

en: Default
ca: Per defecte

en: Advanced settings
ca: Configuració avançada

en: add
ca: afegir

en: n/a
ca: n/d

en: Options
ca: Opcions

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: CSS ID
ca: ID de CSS

en: CSS ID of this custom content.
ca: ID CSS d'aquest contingut personalitzat.

en: CSS class
ca: Classe CSS

en: CSS class of this custom content.
ca: Classe CSS d'aquest  contingut personalitzat.

en: Published
ca: Publicat

en: Filter
ca: Filtra

en: Explanation
ca: Explicació

en: Selection options
ca: Opcions de la selecció

en: Fields
ca: Camps

en: Code
ca: Codi

en: No posts available.
ca: No hi ha articles disponibles.

en: Profile
ca: Perfil

en: File attachments
ca: Fitxers adjunts

en: English
ca: Anglès

en: published
ca: publicat

en: Languages
ca: Llengües

en: Moderate
ca: Modera

en: None.
ca: Cap.

en: profile
ca: perfil

en: Promote
ca: Promou

en: Not published
ca: No publicat

en: Translations
ca: Traduccions

en: not published
ca: no publicat

en: Comment settings
ca: Paràmetres dels comentaris

en: Sticky
ca: Estàtic

en: Timezone
ca: Zona horària

en: Not translated
ca: Sense traduir

en: This module provides support for multilingual content in Drupal sites:
ca: Aquest mòdul ofereix suport per a contingut multilingüe a llocs construïts amb Drupal:

en: Translation of the user interface for anonymous users (combined with locale)
ca: Traducció de la interfície d'usuari per als usuaris anònims (combinat amb els locals)

en: Multi-language for content. Adds a language field for nodes and taxonomy vocabularies and terms
ca: Multi-idioma per al contingut. Afegeix un camp d'idioma als nodes, taxonomies del vocabulari i termes

en: Browser language detection
ca: Detecció de l'idioma del navegador

en: Keeps the language setting accross consecutive requests using URL rewriting
ca: Manté la configuració de l'idioma a les peticions següents usant la reescripció de l'URL

en: Provides a block for language selection and two theme functions: <i>i18n_flags</i> and <i>i18n_links</i>
ca: Proporciona un bloc per a seleccionar la llengua i dues funcions de tema: <em>i18n_flags</em> i <em>i18n_links</em>

en: Support for long locale names
ca: Suport per a noms de locales llargs

en: Multilingual menu items
ca: Ítems de menú multilingües

en: For more information please read the <a href="@i18n">on-line help pages</a>.
ca: Per a més informació, llegiu les <a href="@i18n">pàgines d'ajuda en línia</a>.

en: To enable multilingual support for specific content types go to !configure_content_types.
ca: Per tal d'habilitar el suport multilingüe per a un tipus de contingut específic, aneu a !configure_content_types.

en: configure content types
ca: configura els tipus de contingut

en: Multilingual system
ca: Sistema multilingüe

en: Configure multilingual content and translation.
ca: Configurar el contingut i la traducció multilingüe.

en: Internationalization
ca: Internacionalització

en: Manage languages
ca: Gestionar idiomes

en: Configure languages.
ca: Configuració dels idiomes.

en: The menu item %title has been updated with node language.
ca: S'ha actualitzat l'opció de menú %title amb l'idioma del node.

en: The menu item %title has been added with node language.
ca: S'ha afegit l'element de menú %title amb idioma de node.

en: Reset language for all terms.
ca: Reiniciar la llengua de tots dels termes

en: No languages enabled. Visit the !locale_admin page to set up your languages.
ca: No hi ha cap llengua habillitada. Visiteu la pàgina !locale_admin per configurar les llengües.

en: User browser language for home page and links without language prefix.
ca: Llengua del navegador de l'usuari per a la pàgina principal i els enllaços sense prefix de llengua.

en: Language icons settings
ca: Configuració de les icones de llengua

en: Language icons path
ca: Camí a les icones de llengua

en: Path for language icons, relative to Drupal installation. '*' is a placeholder for language code.
ca: Camí a les icones de llengua, relatiu a la instal·lació de Drupal. "*" és un comodí per al codi de llengua.

en: Language icons size
ca: Mida de les icones de llengua

en: Image size for language icons, in the form "width x height".
ca: Mida de les icones de llengua, en la forma "amplada x alçada".

en: Content selection mode
ca: Mode de selecció de contingut

en: Determines which content to show depending on language.
ca: Determina quin contingut es mostrarà en funció de la llengua.

en: Only current language and no language
ca: Només la llengua actual i cap llengua

en: Only current and default languages and no language
ca: Només les llengües actual i predeterminada, i cap llengua

en: Only default language and no language
ca: Només la llengua predeterminada i cap llengua

en: Only current language
ca: Només la llengua actual

en: All content. No language conditions apply
ca: Tots els continguts. No s'aplica cap condició de llengua

en: Normal - All enabled languages will be allowed.
ca: Normal - Es permetran totes les llengües habilitades.

en: Extended - All defined languages will be allowed.
ca: Estès - Es permetran totes les llengües definides.

en: Multilingual options
ca: Opcions multilingües

en: This language will be set for all terms in this vocabulary
ca: Se seleccionarà aquesta llengua per a tots els termes d'aquest vocabulari

en: Multilingual content
ca: contingut multiidioma

en: Enables language field and translations for this content type.
ca: Habilita el camp de llengua i les traduccions per a aquest tipus de contingut.

en: You can set a language for this menu item.
ca: Podeu seleccionar una llengua per a aquest element de menú.

en: Multilingual settings
ca: Configuració multilingüe

en: If you change the Language, you must click on <i>Preview</i> to get the right Categories &amp; Terms for that language.
ca: Si canvieu la llengua, heu de clicar a <em>Preview</em> per agafar els termes i categories correctes per a aquesta llengua.

en: English name
ca: Nom en anglès

en: Native name
ca: Nom natiu

en: RTL
ca: RTL (de dreta a esquerra)

en: Translated
ca: Traduïdes

en: This is a multilingual variable.
ca: Aquesta és una variable multilingüe.

en: administer all languages
ca: administra totes les llengües

en: Enables multilingual content.
ca: Habilita el contingut multilingüe.

en: Multilanguage - i18n
ca: Multilingüe - i18n

en: 
            <p>This module provides support for translatable custom menu items:</p>
            <ul>
            <li>Create menus as usual, with names in English. If the menu is already created, no changes are needeed</li>
            <li>Show the menu in some block</li>
            <li>Switch language to some non english one -while viewing the block-, so the <i>locales</i> table is populated with the new strings</li>
            <li>Use the localization system to translate menu item strings</li>
            </ul>
ca: 
            <p>Aquest mòdul proveeix suport per traduïr elements de menús personalitzats:</p>
    <ul>
    <li>Creeu el menús de la forma habitual, amb els noms en anglès. Si el menú ja està creat, no cal fer canvis.<li>
    <li>Mostreu el menú en algun bloc</li>
    <li>Canvieu l'idioma a un de diferent mentre s'està mostrant el bloc; així la taula de <i>locals</i> s'omplirà amb les noves cadenes.</li> 
    <li>Utilitzeu el sistema de localització per traduïr les cadenes dels elements del menú</li> 
    </ul>

en: Vocabulary Translation
ca: Traducció de vocabulari

en: Vocabularies to translate through localization system
ca: Vocabularis a traduir amb el sistema de localització.

en: i18n - menu
ca: Menú i18n

en: Supports translatable custom menu items.
ca: Admet elements de menú a mida traduïbles.

en: i18n - taxonomy
ca: i18n - taxonomia

en: Translates taxonomy terms using localization system.
ca: Tradueix termes de taxonomia fent servir el sistema de localització

en: Strings
ca: Cadenes

en: Translatable strings.
ca: Cadenes traduïbles

en: String Id
ca: Id de cadena

en: The strings have been updated
ca: S'han actualitzat les cadenes

en: Synchronize node translations
ca: Sincronitzar les traduccions dels nodes

en: Synchronize terms of this vocabulary for node translations.
ca: Sincronitzar els termes d'aquest vocabulari per les traduccionsdels nodes.

en: Synchronize translations
ca: Sincronitza les traduccions

en: Select which fields to synchronize for all translations of this content type.
ca: Seleccioneu quins camps s'han de sincronitzar per a totes les traduccions d'aquest tipus de contingut.

en: Node taxonomy has been synchronized.
ca: S'ha sincronitzat la taxonomia del node

en: All %count node translations have been synchronized
ca: S'han sincronitzat totes les %count traduccions del node

en: Standard node fields.
ca: Camps estàndard del node.

en: Revision (Create also new revision for translations)
ca: Revisió (Crear tambbé una nova revisió per a les traduccions)

en: Book outline (With the translated parent)
ca: Esquema del llibre (Amb el pare traduït)

en: Image Attach module
ca: Mòdul d'adjunció d'imatges

en: Attached image nodes
ca: Nodes d'imatge adjunta

en: Event fields
ca: Camps d'esdeveniment

en: Event start
ca: Inici de l'esdeveniment

en: Event end
ca: Final de l'esdeveniment

en: CCK fields
ca: Camps de CCK

en: Database type not supported. This module, i18nstrings, needs manual installation.
ca: Tipus de base de dades no suportat. Aquest mòdul, i18nstrings, necessita instal·lació manual.

en: i18n - content types
ca: 118n - tipus de continguts

en: Translates content type parameters.
ca: Tradueix els paràmetres del tipus de contingut.

en: Multilanguage - i18n - experimental
ca: Multilingüe - i18n - experimental

en: Synchronization
ca: Sincronitzaqció

en: Synchronizes content translations
ca: Sincronitza les traduccions del contingut

en: <h2>This module provides support for multilingual blocks</h2>
            <p>These are not real blocks, but metablocks that group together a number of normal blocks and display the right one depending on language</p>
            <p>In the block administration pages you will find a new tab for creating "Multilingual blocks". Set them up as usual and define which one of the other blocks will be shown for each language.</p>
ca: <h2>Aquest mòdul dóna suport als blocs multilingües</h2>
            <p>Aquests no són blocs reals, sinó metablocs que agrupen un cert nombre de blocs normals i mostren l'adequat en funció de la llengua</p>
    <p>A les pàgines d'administració de blocs trobareu una nova pestanya per crear "Blocs multilingües". Configureu-los com sempre i definiu quin dels altres blocs es mostrarà per a cada llengua.</p>

en: <p>These are not real blocks, but metablocks that group together a number of normal blocks and display the right one depending on language</p>
ca: <p>Aquests no són blocs reals, sinó metablocs que agrupen un cert nombre de blocs normals i mostren l'adequat en funció de la llengua</p>

en: Add multilingual block
ca: Afegir un bloc multilingüe

en: Create translation blocks automatically
ca: Crear blocs de traducció automàticament

en: Automatic synchronization with blocks generated by nodeasblock module.
ca: Sincronització automàtica amb blocs generats pel mòdul nodesablock.

en: Some block settings have been overridden by the translation block
ca: Alguns paràmetres del bloc han estat sobreescrits pel bloc de traducció

en: Translation: !title
ca: Traducció: !títol

en: Block description
ca: Descripció del bloc

en: Multilingual block !number
ca: Bloc multilingüe !number

en: Select the block to be displayed for each language
ca: Seleccioneu el bloc que es mostrarà per a cada llengua

en: Delete this block
ca: Esborrar aquest bloc

en: Normal translation block
ca: Bloc de traducció normal

en: Node as block with automatic synchronization
ca: Node com a bloc amb sincronització automàtica

en: Create block
ca: Crear bloc

en: New multilingual block
ca: Nou bloc multilingüe

en: Created new block '%name'
ca: S'ha creat el nou bloc '%name'

en: i18n - blocks
ca: i18n - blocs

en: Enables multilingual blocks.
ca: Habilita els blocs multilingües

en: Supports translation for profile module field names and descriptions.
ca: Dóna suport a la traducció dels noms dels camps i descripcions del mòdul

en: translation
ca: traducció

en: The content of this field is private and only visible to yourself.
ca: El contingut d'aquest camp és privat i només vós el podeu veure.

en: No fields defined.
ca: No s'ha definit cap camp.

en: Source field
ca: Camp original

en: Form name
ca: Nom del formulari

en: %language_name translation
ca: traducció a %language_name

en: The title of the new field. The title will be shown to the user. An example title is "Favorite color".
ca: El títol del camp nou. El títol es mostrarà a l'usuari. Un exemple de títol és "Color favorit".

en: An optional explanation to go with the new field. The explanation will be shown to the user.
ca: Una explicació opcional per al camp nou. L'explicació es mostrarà a l'usuari.

en: A list of all options. You need to update this translation when you change the options in the original language.
ca: Una llista de totes les opcions. Cal que actualitzeu aquesta traducció si canvieu les opcions a la llengua original.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. The word <code>%value</code> will be substituted with the corresponding value. An example page title is "People whose favorite color is %value". This is only applicable for a public field.
ca: Per permetre veure aquest camp pel valor, entreu un títol per a la pàgina resultant. La paraula <code>%value</code> es substituirà amb el corresponent valor. Un títol de pàgina d'exemple és "Persones que el seu color favorit és %value". Això només s'aplica per a un camp públic.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. An example page title is "People who are employed". This is only applicable for a public field.
ca: Per permetre veure aquest camp pel valor, entreu un títol per a la pàgina resultant. Un títol de pàgina d'exemple és "Gent contractada". Això només s'aplica per a un camp públic.

en: Save field
ca: Desa el camp

en: The field translation has been created.
ca: S'ha creat la traducció del camp.

en: The profile field translation has been updated.
ca: S'ha actualitzat la traducció del camp de perfil.

en: i18n - profile
ca: i18n - perfil

en: Enables multilingual profile fields.
ca: Habilita els camps de perfil multilingües

en: This module is part of i18n package and provides support for translation relationships.
ca: Aquest mòdul és part del paquet i18n i dóna suport a les relacions de traduccions.

en: The objects you can define translation relationships for are:
ca: Els objectes per als quals podeu definir relacions de traduccions són:

en: Nodes.
ca: Nodes

en: Taxonomy Terms
ca: Termes de taxonomia

en: Additional features:
ca: Funcionalitats addicionals:

en: <i>Translations</i> block that looks like the language switcher provided by i18n module but also links to translations when available.
ca: Bloc de <em>traduccions</em> que és com el conmutador de llengua del mòdul i18n però que també enllaça amb les traduccions quan n'hi ha.

en: Basic translation workflow and administration page for content translation.
ca: Flux de treball bàsic i pàgina d'administració per a la traducció de continguts.

en: Links for node translations that can be displayed below each node, depending on module settings.
ca: Enllaços a traduccions de nodes que es mostren a sota de cada node, depenent de la configuració del mòdul.

en: <h2>Translations</h2>
ca: <h2>Traduccions<h2>

en: <strong>translate nodes</strong> <p>This one, combined with create content permissions, will allow to create node translation</p>
ca: <strong>traduir els nodes</strong> <p> Aquest, combinat amb els permisos per a crear contingut, permet crear traduccions dels nodes</p>

en: translation node autocomplete
ca: Autocompletar la traducció del node

en: Translation
ca: Traducció

en: Manage content translations.
ca: Gestionar les traduccions de contingut.

en: Language Management
ca: Gestió de les llengües

en: Interface language depends on content.
ca: La llengua de la interfície depèn del contingut.

en: Interface language is independent
ca: La llengua de la interfície és independent

en: Whether the whole page should switch language when clicking on a node translation or not.
ca: Si tota la pàgina ha de canviar de llengua o no quan es cliqui en una traducció de node.

en: Links to node translations
ca: Enllaços a traduccions de node

en: Main page only
ca: Només la pàgina principal

en: Teaser and Main page
ca: El resum i la pàgina principal

en: Links from nodes to translated versions.
ca: Enllaços des dels nodes a les versions traduïdes.

en: Translation workflow
ca: Flux de treball de la traducció

en: If enabled some worklow will be provided for content translation.
ca: Si està habilitat, es proveïrà algun flux de treball per a la traducció del contingut

en: Language cannot be changed while creating a translation.
ca: No es pot canviar de llengua mentre es crea una traducció.

en: Language and translations
ca: Llengua i traduccions

en: Use the translation workflow to keep track of content that needs translation.
ca: Feu servir el flux de treball de traducció per fer el seguiment del contingut que necessita traducció.

en: Files from translated content
ca: Fitxers de contingut traduït

en: You can remove the files for this translation or keep the original files and translate the description.
ca: Podeu eliminar els fitxers d'aquest atraducció o mantenir els fitxers originals i traduir-ne la descripció.

en: You need to set a language before creating a translation.
ca: Cal que definiu una llengua abans de crear una traducció.

en: Select translation for %language
ca: Seleccioneu una traducció per a %language

en: Search for node
ca: Cercar node

en: Enter node id or title
ca: Introduïu l'id del node o el títol

en: Or select from the list
ca: O seleccioneu-lo de la llista

en: edit translation
ca: edita la traducció

en: create translation
ca: crear una traducció

en: select node
ca: seleccionar un node

en: And translation conditions are
ca: I les condicions de traducció són

en: source language
ca: llengua original

en: source status
ca: estat original

en: translation language
ca: llengua de la traducció

en: translation status
ca: estat de la traducció

en: Translation status
ca: Estat de la traducció

en: Current translations
ca: Traduccions actuals

en: Remove from translation
ca: Elimina de la traducció

en: This will just unlink the node from this translation set.
ca: Eliminarà l'enllaç entre el node i el seu conjunt de traducció.

en: The node has been removed from the translation set
ca: S'ha esborrat el node del conjunt de traduccions

en: <p>No nodes available in %language</p>
ca: <p>Cap node disponible a %language</p>

en: The translation has been saved
ca: S'ha desat la traducció

en: Removed translation information from term
ca: S'ha eliminat la traducció del terme

en: Edit term translations
ca: Edita les traduccions del terme

en: new translation
ca: nova traducció

en: Term translations have been updated
ca: S'han actualitzat les traduccions del terme

en: Source content (to be translated)
ca: Contingut original (a traduir)

en: Translation in progress
ca: Traducció en progrés

en: Translated content
ca: Contingut traduït

en: Source updated (to update translation)
ca: Contingut actualitzat (per actualitzar la traducció)

en: translate nodes
ca: tradueix nodes

en: Manages translations between nodes and taxonomy terms.
ca: Gestiona les traduccions entre nodes i termes de taxonomia.

en: Blocks
ca: Blocs

en: Language neutral
ca: Neutre lingüísticament

en: Multilanguage
ca: Multilingüe

en: Language switcher (Interface only)
ca: Intercanviador de llengua (només la interfície)

en: Language code of the document.
ca: Codi de llengua del document.

en: All languages
ca: Tots els idiomes

en: Extended language support
ca: Suport estès de llengua

en: If enabled, all defined languages will be allowed for this content type in addition to only enabled ones. This is useful to have more languages for content than for the interface.
ca: Si ho habiliteu, es permetran totes les llengües definides per aquest tipus de contingut, a més a més dels que només estan habilitats. Això és útil per a disposar més llengües per al contingut que per a la interfície.

en: Extended, but not displayed - All defined languages will be allowed for input, but not displayed in links.
ca: Estès, però sense mostrar-se - Es permetran totes les llengües definides per la introducció de text però no es mostraran als enllaços.

en: Extends Drupal support for multilingual features.
ca: Estén el suport del Drupal de les característiques multilingüe.

en: This is a translatable block.
ca: Aquest és un bloc traduïble.

en: All languages (Translatable)
ca: Totes les llengües (traduïble)

en: Multilanguage options
ca: Opcions del multilingüe

en: Extended multilingual options provided by Internationalization module.
ca: Opcions esteses multilingüe proporcionades pel mòdul Internationalization.

en: These will be available only when you enable Multilingual support in Workflow settings above.
ca: Només estaran disponibles quan habiliteu el suport Multilingüe a als paràmetres del flux de treball de més amunt.

en: Options for node language
ca: Opcions per la llengua del node

en: Set current language as default for new content.
ca: Estableix la llengua actual com la predeterminada per al nou contingut.

en: Require language (Do not allow Language Neutral).
ca: Requereix una llengua (no permetis Neutre lingüísticament).

en: Lock language (Cannot be changed).
ca: Bloqueja la llengua (no es pot canviar).
