Internationalization (5.x-2.6) - en to hu translation catalogue (189 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Reset to defaults
hu: Visszaállítás az alapértelmezésre

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: List
hu: Lista

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Language
hu: Nyelv

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: none
hu: nincs

en: Category
hu: Kategória

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: add
hu: hozzáadás

en: n/a
hu: -

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Page title
hu: Oldal címe

en: CSS ID of this custom content.
hu: Az egyedi tartalom CSS azonosítója.

en: CSS class
hu: CSS osztály

en: CSS class of this custom content.
hu: Az egyedi tartalom CSS osztálya.

en: Published
hu: Közzétéve

en: Filter
hu: Szűrő

en: Explanation
hu: Magyarázat

en: Selection options
hu: Választási lehetőségek

en: Fields
hu: Mezők

en: Code
hu: Kód

en: No posts available.
hu: Nincs megjeleníthető tartalom.

en: Profile
hu: Profil

en: File attachments
hu: Csatolmányok

en: English
hu: angol

en: published
hu: közzétett

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Moderate
hu: Moderálás

en: None.
hu: Nincs.

en: profile
hu: profil

en: Promote
hu: Közzététel

en: Not published
hu: Rejtett

en: Translations
hu: Fordítások

en: not published
hu: rejtett

en: Comment settings
hu: Hozzászólás-beküldési beállítások

en: Sticky
hu: Kiemelt

en: Timezone
hu: Időzóna

en: Not translated
hu: Nincs lefordítva

en: Browser language detection
hu: Böngésző nyelvének felismerése

en: Provides a block for language selection and two theme functions: <i>i18n_flags</i> and <i>i18n_links</i>
hu: Ad egy blokkot a nyelv kiválasztásához és két sminkfüggvényt: <i>i18n_flags</i> és <i>i18n_links</i>

en: Multilingual menu items
hu: Többnyelvű menüpontok

en: For more information please read the <a href="@i18n">on-line help pages</a>.
hu: Bővebb információ a <a href="@i18n">súgó oldalon</a>.

en: To enable multilingual support for specific content types go to !configure_content_types.
hu: Az egyes tartalomtípusok többnyelvűségének támogatását a !configure_content_types oldalon lehet bekapcsolni.

en: configure content types
hu: tartalomtípusok beállítása

en: Multilingual system
hu: Többnyelvű rendszer

en: Internationalization
hu: Nemzetköziesítés

en: Manage languages
hu: Nyelvek kezelése

en: Configure languages.
hu: Nyelvek beállítása.

en: Reset language for all terms.
hu: Minden kifejezés nyelvét alaphelyzetbe állítja.

en: Language icons settings
hu: Nyelvi ikonok beállításai

en: Language icons path
hu: Nyelvi ikonok útvonala

en: Path for language icons, relative to Drupal installation. '*' is a placeholder for language code.
hu: A nyelvi ikonok elérési útja a Drupal telepítési könyvtárához képest. A „*” helykitöltő a nyelvkód számára.

en: Language icons size
hu: Nyelvi ikonok mérete

en: Image size for language icons, in the form "width x height".
hu: A nyelvi ikonok képmérete „szélesség x magasság” formátumban.

en: Content selection mode
hu: Tartalom kiválasztás módja

en: Only current language
hu: Csak az aktuális nyelv

en: All content. No language conditions apply
hu: Minden tartalom. Nem alkalmaz semmilyen nyelvfüggőséget

en: Normal - All enabled languages will be allowed.
hu: Normál - Minden engedélyezett nyelv elfogadása.

en: Extended - All defined languages will be allowed.
hu: Bővített - Minden telepített nyelv elfogadása.

en: Multilingual options
hu: Többnyelvű lehetőségek

en: Multilingual content
hu: Többnyelvű tartalom

en: Multilingual settings
hu: Többnyelvű beállítások

en: English name
hu: Angol név

en: Native name
hu: Név

en: Translated
hu: Fordított

en: This is a multilingual variable.
hu: Ez egy többnyelvű változó.

en: administer all languages
hu: minden nyelv adminisztrációja

en: i18n - menu
hu: i18n - menü

en: Supports translatable custom menu items.
hu: A menüpontok fordíthatóságát támogatja.

en: i18n - taxonomy
hu: i18n - taxonómia

en: Strings
hu: Karaktersorozatok

en: Translatable strings.
hu: Fordítható karaktersorozatok.

en: String Id
hu: Karaktersorozat azonosító

en: The strings have been updated
hu: A karaktersorozatok frissítve lettek

en: Synchronize translations
hu: Fordítások összehangolása

en: Select which fields to synchronize for all translations of this content type.
hu: A tartalomtípus mely mezői legyenek összehangolva az összes fordítással.

en: Standard node fields.
hu: Hagyományos tartalommezők.

en: Revision (Create also new revision for translations)
hu: Változatok (A fordításokhoz új változatok is létrehozhatók)

en: Image Attach module
hu: <em>Image Attach</em> modul

en: Attached image nodes
hu: Csatolt kép tartalmak

en: Event fields
hu: Eseménymezők

en: Event start
hu: Esemény kezdete

en: Event end
hu: Esemény vége

en: CCK fields
hu: CCK mezők

en: i18n - content types
hu: i18n - tartalomtípusok

en: Synchronization
hu: Összehangolás

en: Add multilingual block
hu: Többnyelvű blokk hozzáadása

en: Translation: !title
hu: Fordítás: !title

en: Block description
hu: Blokk leírása

en: Delete this block
hu: Blokk törlése

en: Normal translation block
hu: Általános fordítási blokk

en: Create block
hu: Blokk létrehozása

en: New multilingual block
hu: Új többnyelvű blokk

en: i18n - blocks
hu: i18n - blokkok

en: Supports translation for profile module field names and descriptions.
hu: Támogatja a Profile modul mezőneveinek és leírásainak fordítását.

en: translation
hu: fordítás

en: No fields defined.
hu: Nincs definiált mező.

en: Source field
hu: Forrásmező

en: Form name
hu: Űrlap neve

en: %language_name translation
hu: %language_name fordítás

en: The title of the new field. The title will be shown to the user. An example title is "Favorite color".
hu: Az új mező látható címe. Például: „Kedvenc szín”.

en: An optional explanation to go with the new field. The explanation will be shown to the user.
hu: A mezőhöz tartozó, a felhasználók számára megjelenő magyarázat. Ha a mező kitöltése egyértelmű, akkor nem szükséges megadni.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. The word <code>%value</code> will be substituted with the corresponding value. An example page title is "People whose favorite color is %value". This is only applicable for a public field.
hu: Az ebben a mezőben azonos értéket megadó felhasználók listájának címe. A címben a <code>%value</code> kifejezést a megfelelő érték helyettesíti. Például: „Azon felhasználóink, akiknek kedvenc színe %value”. Csak akkor van értelme beállítani, ha a mező nyilvános.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. An example page title is "People who are employed". This is only applicable for a public field.
hu: Az ebben a mezőben azonos értéket megadó felhasználók listájának címe. Például: „Sportszerető felhasználók”. Csak akkor van értelme beállítani, ha a mező nyilvános.

en: Save field
hu: Mező mentése

en: i18n - profile
hu: i18n - profil

en: Enables multilingual profile fields.
hu: Többnyelvű profilmezők engedélyezése.

en: Nodes.
hu: Tartalmak.

en: Taxonomy Terms
hu: Taxonómia kifejezések

en: <h2>Translations</h2>
hu: <h2>Fordítások</h2>

en: Translation
hu: Fordítás

en: Language and translations
hu: Nyelv és fordítások

en: Search for node
hu: Tartalom keresése

en: edit translation
hu: fordítás szerkesztése

en: create translation
hu: fordítás létrehozása

en: select node
hu: tartalom kiválasztása

en: source language
hu: forrásnyelv

en: source status
hu: forrásállapot

en: translation language
hu: fordítási nyelv

en: translation status
hu: fordítási állapot

en: Translation status
hu: Fordítás állapota

en: Current translations
hu: Jelenlegi fordítások

en: Remove from translation
hu: Eltávolítás a fordításból

en: <p>No nodes available in %language</p>
hu: <p>%language nyelven nincs tartalom</p>

en: The translation has been saved
hu: A fordítás el lett mentve

en: Edit term translations
hu: Kifejezés fordításainak szerkesztése

en: new translation
hu: új fordítás

en: Source content (to be translated)
hu: Forrás tartalom (lefordítandó)

en: Translated content
hu: Lefordított tartalom

en: translate nodes
hu: tartalmak fordítása

en: Blocks
hu: Blokkok

en: Language neutral
hu: Nyelvfüggetlen

en: Multilanguage
hu: Többnyelvűség

en: Language switcher (Interface only)
hu: Nyelvválasztó (Csak felület)

en: Language code of the document.
hu: A dokumentum nyelvkódja.

en: i18n - panels
hu: i18n - panelek

en: translate own nodes
hu: saját tartalmak fordítása

en: All languages
hu: Az összes nyelv

en: Node title autocomplete
hu: Tartalom címének automatikus kiegészítése

en: This module improves support for multilingual content in Drupal sites:
hu: Ez a modul tökéletesíti a Drupal webhelyek többnyelvű tartalmának kezelését:

en: Shows content depending on page language.
hu: Az oldal nyelvétől függő tartalmak mutatása.

en: Handles multilingual variables.
hu: Többnyelvű változók kezelése.

en: Extended language option for chosen content types. For these content types transations will be allowed for all defined languages, not only for enabled ones.
hu: Bővített nyelvi lehetőség a kiválaszott tartalomtípusoknak. Ezeknek a tartalomtípusoknak engedélyezett a fordítása minden telepített nyelvre, nem csak az engedélyezettekre.

en: Provides a block for language selection and two theme functions: <em>i18n_flags</em> and <em>i18n_links</em>.
hu: Egy nyelvváltó blokkot és két smink függvényt (<em>i18n_flags</em> és <em>i18n_links</em>) biztosít.

en: This is the base module for several others adding different features:
hu: Ez az alap modul, míg számos egyéb különböző lehetőségeket ad:

en: Multilingual menu items.
hu: Többnyelvű menüelemek.

en: Multilingual taxonomy adds a language field for taxonomy vocabularies and terms.
hu: A többnyelvű taxonómia egy nyelv mezőt ad a szótárakhoz és a kifejezésekhez.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@i18n">Internationalization module</a>.
hu: További információk a kézikönyv <a href="@i18n"><em>Internationalization</em> modul</a> oldalán.

en: To enable multilingual support for specific content types go to <a href="@configure_content_types">configure content types</a>.
hu: Az egyes tartalomtípusok többnyelvű támogatásának engedélyezése a <a href="@configure_content_types">tartalomtípusok beállítása</a> oldalon végezhető el.

en: Extended language support
hu: Bővített nyelvi támogatás

en: If enabled, all defined languages will be allowed for this content type in addition to only enabled ones. This is useful to have more languages for content than for the interface.
hu: Ha engedélyezett, akkor nem csak az engedélyezett, hanem minden telepített nyelv elérhető lesz ehhez a tartalomtípushoz. Ez hasznos, ha a tartalom több nyelven elérhető, mint a kezelőfelület.

en: Extended, but not displayed - All defined languages will be allowed for input, but not displayed in links.
hu: Kiterjesztett, de nem megjelenített. Minden beállított nyelv engedélyezett, de nem jelenik meg hivatkozásként.

en: administer translations
hu: fordítások adminisztrációja

en: Configure extended options for multilingual content and translations.
hu: A többnyelvű tartalom és a fordítások bővített lehetőségeinek beállítása.

en: Extends Drupal support for multilingual features.
hu: Többnyelvűséggel bővíti a Drupal képességeit.

en: Localizable block
hu: Honosítható blokk

en: Multilingual block (Metablock)
hu: Többnyelvű blokk (Metablokk)

en: This module provides support for multilingual blocks.
hu: Ez a modul a többnyelvű blokkok támogatását nyújtja.

en: You can set up a language for a block or define it as translatable:
hu: Be lehet állítani egy blokk nyelvét, vagy fordíthatóvá lehet tenni:

en: Blocks with a language will be displayed only in pages with that language.
hu: Egy nyelvvel ellátott blokk csak az adott nyelvű oldalakon jelenik meg.

en: Translatable blocks can be translated using the localization interface.
hu: A fordítható blokkokat a fordítási felület használatával lehet lefordítani.

en: To search and translate strings, use the <a href="@translate-interface">translation interface</a> pages.
hu: A karaktersorozatok keresése és fordítása a <a href="@translate-interface">felület fordítása</a> oldalon végezhető el.

en: This is a translatable block.
hu: Ez egy fordítható blokk.

en: All languages (Translatable)
hu: Minden nyelv (Fordítható)

en: Block translation
hu: Blokk fordítás

en: Enables multilingual blocks and block translation.
hu: Többnyelvű blokkokat, és blokk fordítást engedélyez.

en: Profile translation
hu: Profil fordítása

en: Multilanguage options
hu: Többnyelvűségi lehetőségek

en: Extended multilingual options provided by Internationalization module.
hu: A kiterjesztett többnyelvű lehetőségeket az <em>Internationalization</em> modul szolgáltatja.

en: These will be available only when you enable Multilingual support in Workflow settings above.
hu: Ezek csak akkor elérhetőek, ha a többnyelvű támogatás engedélyezett fentebb, az általános beállításoknál.

en: Options for node language
hu: Tartalom nyelvének lehetőségei

en: Set current language as default for new content.
hu: A jelenlegi nyelvet az új tartalmak számára alapértelmezés szerintinek állítja.

en: Require language (Do not allow Language Neutral).
hu: Nyelv szükséges (Nem lehet nyelvfüggetlen).

en: Lock language (Cannot be changed).
hu: Nyelv zárolása (Nem lehet változtatni).
