Image (5.x-2.0-alpha3) - en to ca translation catalogue (195 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: Images
ca: Imatges

en: Image size
ca: Mida de la imatge

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Submit
ca: Envia

en: Operations
ca: Operacions

en: List
ca: Llista

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Description
ca: Descripció

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: view
ca: mostra

en: Size
ca: Mida

en: None
ca: Cap

en: Weight
ca: Pes

en: Link
ca: Enllaç

en: Image
ca: Imatge

en: root
ca: arrel

en: Parent
ca: Pare

en: Name
ca: Nom

en: Import
ca: Importa

en: Label
ca: Etiqueta

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Import path
ca: Camí de importació

en: No galleries available
ca: No hi ha cap galeria disponible

en: No files were found
ca: No s'ha trobat cap fitxer

en: %filename as <a href="!node-link">@node-title</a> <a href="!edit-link">[edit]</a>
ca: %filename com <a href="!node-link">@node-title</a> <a href="!edit-link">[editar]</a>

en: Error importing %filename.
ca: Error important %filename.

en: Last updated: %date
ca: Última modificació: %date

en: There is 1 image in this gallery | There are @count images in this gallery
ca[0]: Hi ha una imatge en aquesta galeria
ca[1]: HI ha @count imatges en aquesta galeria

en: File name
ca: Nom del fitxer

en: Random image
ca: Imatge aleatòria

en: Gallery settings
ca: Paràmetres de la galeria

en: New window
ca: Nova finestra

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Image galleries
ca: Galeries d'imatges

en: Sharpening filter
ca: Filtre d'agudesa

en: Sharpness filter strength
ca: Força del filtre d'agudesa

en: Sharpness filter radius
ca: Radi del filtre d'agudesa.

en: Use this pixel radius for the sharpness filter. 0.9 is recommended.
ca: Useu aquest radi en píxels per al filtre d'agudesa. El valor recomanat és 0.9.

en: Color profile
ca: Perfil de color

en: Path to color profile
ca: Camí del perfil de color

en: The path to a color profile file that all scaled down images will be converted to. Leave empty to disable.
ca: La ruta a un arxiu de perfil de color al qual es convertiran totes les imatges reduïdes. Deixeu-lo buit per inhabilitar aquesta funcionalitat

en: Exists
ca: Existeix

en: File Id which represents the file.
ca: Identificador del fitxer que representa el fitxer.

en: Plain
ca: Pla

en: With download link
ca: Amb enllaç de descàrrega

en: Display file name
ca: Mostra el nom del fitxer

en: Display Path to File.
ca: Mostra el camí del fitxer.

en: This filter allows nodes to be filtered by mime type.
ca: Aquest filtre permet als nodes ser filtrats pel tipus mime.

en: Posted by: !name
ca: Enviat per: !name

en: Operation
ca: Operació

en: Hidden
ca: Ocult

en: Image module settings.
ca: Preferències del mòdul Imatge.

en: No image toolkit is currently enabled. Without one the image module will not be able to resize your images. You can select one from the <a href="!link">image toolkit settings page</a>.
ca: No hi ha cap joc d'eines d'imatge habilitat. Sense un el mòdul d'imatges no podrà redimensionar les vostre imatges. Podeu seleccionar-ne un a la <a href="!link">pàgina de configuració de les eines d'imatge</a>.

en: Image sizes
ca: Dimensions d'imatge

en: Gray
ca: Gris

en: Path to the "convert" binary
ca: Camí de l'executable "convert"

en: Import images from the filesystem.
ca: Importa imatges des del sistema d'arxius.

en: Successfully imported:
ca: Importat satisfactoriament:

en: No image files were imported.
ca: No s'ha importat cap imatge.

en: <strong>Note:</strong> a path begining with a <kbd>/</kbd> indicates the path is relative to the server's root, not the website's root. One starting without a <kbd>/</kbd> specifies a path relative to Drupal's root. For example: <kbd>/tmp/image</kbd> would be the temp directory off the root while <kbd>tmp/image</kbd> would be inside Drupal's directory.
ca: <strong>Nota:</strong> Una ruta que comença amb <kbd>/</kbd> indica que la ruta és relativa a l'arrel del servidor, no a l'arrel del web. Una ruta que comença sense <kbd>/</kbd> indica que és relativa a l'arrel de Drupal. Per exemple: <kbd>/tmp/image</kbd> apunta al directori temporal de l'arrel mentre que <kbd>tmp/image</kbd> estaria dins del directori de Drupal.

en: You can't import from the image module's directory. The import deletes the original files so you would just be asking for trouble.
ca: No podeu importar des del directori del mòdul image. La importació esborra els fitxers originals, per la qual cosa podríeu tenir problemes.

en: Image Galleries
ca: Galeries d'imatges

en: Image Gallery
ca: Galeria d'imatges

en: image
ca: imatge

en: <Hidden>
ca: <Ocult>

en: JPEG quality
ca: Qualitat JPEG

en: Same window
ca: A la mateixa finestra

en: Image gallery
ca: Galeria d'imatges

en: Click "Browse..." to select an image to upload.
ca: Feu clic a "Navega..." per a seleccionar una imatge per a carregar.

en: ImageMagick Binary
ca: Executable d'ImageMagick

en: ImageMagick is a standalone program used to manipulate images. To use it, it must be installed on your server and you need to know where it is located. If you are unsure of the exact path consult your ISP or server administrator.
ca: ImageMagick és un programa independent per a la manipulació d'imatges. Ha d'estar instal·lat al vostre servidor i heu de saber on està ubicat. Si no esteu segurs de la ruta exacta consulteu al vostre ISP o a l'administrador del servidor.

en: Specify the complete path to the ImageMagic <kbd>convert</kbd> binary. For example: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> or <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>
ca: Especifiqueu la ruta completa a l'executable <kbd>convert</kbd> d'ImageMagick. Per exemple: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> o <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>

en: Display debugging information
ca: Mostra informació de depuració

en: Checking this option will display the ImageMagick commands and ouput to users with the <em>administer site configuration</em> permission.
ca: Clicant a aquesta opció es mostraran les ordres i els missatges d'Imagemagick als usuaris amb el permís <em>administrar la configuració del web</em>.

en: The specified ImageMagic path %file does not exist.
ca: La ruta a ImageMagick %file especificada no existeix.

en: ImageMagick could not be found. The admin will need to set the path on the <a href='@image-toolkit-settings'>image toolkit page</a>.
ca: ImageMagick no s'ha pogut trobar. L'administrador haurà de definir la ruta a la <a href='@image-toolkit-settings'>pàgina del joc d'eines d'imatge</a>

en: ImageMagick command: @command
ca: Ordre d'ImageMagick: @command

en: ImageMagick output: @output
ca: Sortida d'ImageMagick: @output

en: ImageMagick reported an error: %error
ca: ImageMagick ha reportat un error: %error

en: Image: Display Image
ca: Imatge: Mostra Imatge

en: Image with link
ca: Imatge amb enllaç

en: The image module is used to create and administer images for your site. Each image is stored as a post, with thumbnails of the original generated automatically. There are two default thumbnail sizes, thumbnail and preview. The thumbnail size is shown as the preview for image posts and when browsing image galleries. The preview is the default size when first displaying an image node.
ca: El mòdul image s'usa per a crear i administrar les imatges del vostre web. Cada imatge es desa com un enviament, amb miniatures de l'original generades automàticament. Hi ha dos mides de miniatura, 'miniatura' i 'previsualització'. La mida 'miniatura' es mostra en els enviaments d'imatges i quan naveguem per galeries d'imatges. La mida 'previsualització' s'aplica en mostrar per primer cop un node d'imatge.

en: Image administration allows the image directory and the image sizes to be set.</p><p>
    Image galleries are used to organize and display images in galleries.   The list tab allows users to edit existing image gallery names, descriptions, parents and relative position, known as a weight.  The add galleries tab allows you to create a new image gallery defining name, description, parent and weight.
ca: L'administració d'imatges permet definir el directori d'imatges i la mida d'aquestes.</p><p>
    Les galeries d'imatges s'usen per a organitzar i mostrar les imatges en galeries. La pestanya Llistar permet a l'usuari editar-ne el nom, descripció, el pare i la posició relativa, coneguda com a pes. La pestanya Afegeix una galeria permet crear noves galeries d'imatges definint-ne el nom, la descripció, el pare i el pes.

en: <p>You can</p>
    <ul>
    <li>view image handling messages in <a href="!admin-settings">administer &gt;&gt; settings</a>.</li>
    <li>configure image sizes and file directories at <a href="!admin-settings-image">administer &gt;&gt; settings &gt;&gt; image</a>.</li>
    <li>use the <a href="!external-http-drupal-org-project-img_assist">image assist module</a> to upload and insert images into posts.</li>
ca: <p>Podeu</p>
    <ul>
    <li>veure els missatges del maneig d'imatges a <a href="!admin-settings">administració &gt;&gt; Configuració</a>.</li>
    <li>configurar les mides de la imatge i els directoris dels arxius a <a href="!admin-settings-image">administració &gt;&gt; configuració &gt;&gt; imatge</a>.</li>
    <li>usar el <a href="!external-http-drupal-org-project-img_assist">mòdul image assist</a> per a pujar i insertar imatges en els enviaments.</li>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="!image">Image page</a>.
ca: Per a més informació, llegiu el manual de configuració i personalització a la <a href="!image">pàgina d'imatge</a>.

en: An image (with thumbnail). This is ideal for publishing photographs or screenshots.
ca: Una imatge (amb miniatura). Això és ideal per a publicar fotografies o captures de pantalla.

en: File paths
ca: Camí del fitxer

en: Default image path
ca: Camí per defecte de les imatges

en: Subdirectory in the directory "%dir" where pictures will be stored. Do not include trailing slash.
ca: Subdirectori del directori "%dir" on es desaran les imatges. No inclogueu la barra al final.

en: Maximum upload size
ca: Mida màxima de les càrregues

en: Maximum file size for image uploads. When a maximum image dimensions is specified for original images the size is checked after resizing.
ca: Mida màxima dels fitxers per a les pujades d'imatges. Si s'especifiquen dimensions màximes per a les imatges originals, la mida es comprova després de redimensionar-les.

en: Must specify a width or height.
ca: Heu d'especificar una amplada o una alçada

en: Changes to the images sizes mean that the derivative images will need to be regenerated.
ca: Els canvis a les mides de les imatges comporten que les imatges derivades s'hauran de regenerar.

en: Rebuild image thumbnails
ca: Reconstruir les miniatures de les imatges

en: Uploaded file is not a valid image. Only JPG, PNG and GIF files are allowed.
ca: El fitxer pujat no és una imatge vàlida. Sols es permeten fitxers JPG, PNG i GIF.

en: The original image was resized to fit within the maximum allowed resolution of %width x %height pixels.
ca: La imatge original s'ha redimensionat perquè compleixi la resolució màxima de %width x %height píxels.

en: The image you uploaded was too big. You are only allowed upload files less than %max_size but your file was %file_size.
ca: La imatge que es pujat és massa gran. Només podeu pujar fitxers fins a %max_size i  el vostre fitxer pesava %file_size.

en: Latest image
ca: Última imatge

en: You must upload an image.
ca: Heu de pujar una imatge.

en: Derivative images were regenerated for %title.
ca: Les imatges derivades s'ha regenerat per a %title.

en: The derivative images for <a href="!link">%title</a> have been regenerated.
ca: Les imatges derivades de <a href="%21link">%title</a> s'han regenerat

en: Unable to create scaled %label image
ca: No s'ha pogut crear la imatge escalada de %label

en: create images
ca: crea imatges

en: edit images
ca: edita imatges

en: The original image size was missing so no changes were made. See this <a href='!link'>image module issue</a> for more information. Include the following:<br /><pre>@old_sizes
    </pre>
ca: Mancava la mida original de la imatge, per la qual cosa no s'ha fet cap canvi. Vegeu aquest <a href='!link'>image module issue</a> per a més informació. Incloïu el següent:<br /><pre>@old_sizes</pre>

en: Allows uploading, resizing and viewing of images.
ca: Permet pujar, redimensionar i mostrar imatges.

en: Allows easy attaching of image nodes to other content types.
ca: Permet adjuntar fàcilment nodes d'imatge a altres tipus de continguts.

en: Image Attachment View
ca: Vista de l'adjunt a la imatge.

en: Image attach
ca: Imatge adjunte

en: Enable image attach for content
ca: Habilita el poder adjuntar imatges al contingut

en: Attach existing images
ca: Adjunta les imatges existents

en: When enabled, will allow existing image nodes to be attached instead of uploading new images.
ca: Si està activat, permet adjuntar imatges existents en lloc de pujar noves imatges.

en: Attached Images
ca: Imatges adjuntades

en: Image Attach settings
ca: Preferències de l'adjunció d'imatges

en: Attach Images
ca: Adjuntar imatges

en: Should this node allows users to upload an image?
ca: Ha de permetre aquest node pujar una imatge als usuaris?

en: Teaser image size
ca: Midade la imatge del resum

en: This determines the size of the image that appears when the node is displayed as a teaser. 'Hidden' will not show the image.
ca: Determina la mida de la imatge que apareix quan el node es mostra com una capçalera. Amb 'Ocult' no es mostrarà la imatge.

en: Teaser image weight
ca: Pes de la imatge de la capçalera

en: This value determines the order of the image when displayed in the teaser.
ca: Aquest valor determina l'ordre de la imatge quan es mostra a la capçalera.

en: Full node image size
ca: Mida de la imatge de tot el node.

en: This determines the size of the image that appears when the full node is displayed. 'Hidden' will not show the image.
ca: Determina la mida de la imatge que es mostra quan es mostra tot el node. Amb 'Ocult' no es mostrarà la imatge.

en: Full node image weight
ca: Pes de la imatge de tot el node.

en: This value determines the order of the image when displayed in the body.
ca: Aquest valor determina l'ordre de la imatge quan es mostra al cos.

en: Existing Image
ca: Imatge existent

en: Choose an image already existing on the server if you do not upload a new one.
ca: Trieu una imatge ja existent al servidor si no pugeu una de nova.

en: -or-
ca: -o-

en: Upload Image
ca: Puja imatge

en: Image title
ca: Títol de la imatge

en: The title the image will be shown with.
ca: El títol amb què es mostrarà la imatge.

en: Image Attach: Display Image
ca: Imatge adjunta: Mostra la imatge

en: Image with link to attaching node
ca: Imatge amb un enllaç a un node adjuntat

en: Image with link to attached image
ca: Imatge amb un enllaç a una imatge adjuntada

en: Image Attach: Attached image
ca: Adjunció d'imatge: imatge adjunta

en: Filter by whether or not the node has an attached image.
ca: Flitra per si el node té una imatge adjuntada o no.

en: Image Attach
ca: Adjunció d'imatge

en: Image galleries can be used to organize and present groups of images. Galleries may be nested. To add a new gallery click the "add gallery" tab.
ca: Les galeries d'imatges es poden utilitzar per a organitzar i presentar grups d'imatges. Les galeries poden ser imbricades. Per afegir una nova galeria feu clic a la pestanya "afegeix galeria".

en: Create and manage image galleries.
ca: Crea i gestiona les galeries d'imatges

en: Add gallery
ca: Afegeix una galeria

en: Configure appearance of image galleries.
ca: Configura l'aparença de les galeries d'imatges.

en: Edit image gallery
ca: Edita una galeria d'imatges

en: Images per page
ca: Imatges per pàgina

en: Sets the number of images to be displayed in a gallery page.
ca: Definiu el nombre d'imatges que es mostraran en una pàgina de la galeria.

en: Display node info
ca: Mostra la informació del node

en: Checking this will display the "Posted by" node information on the gallery pages.
ca: Clicant aquí es mostrarà la informació "Enviat per" del node a les pàgines de la galeria.

en: edit gallery
ca: edita la galeria

en: Gallery name
ca: Nom de la galeria

en: The name is used to identify the gallery.
ca: El nom s'utilitza per a identificar la galeria.

en: The description can be used to provide more information about the image gallery.
ca: La descripció es pot fer servir per donar més informació al voltant de la galeria d'imatges.

en: When listing galleries, those with with light (small) weights get listed before containers with heavier (larger) weights. Galleries with equal weights are sorted alphabetically.
ca: Quan es llisten les galeries, aquelles amb pesos lleugers (petits) es llisten abans que els contenidors amb pesos més pesants (més grans). Les galeries amb pesos iguals es llisten en ordre alfabètic.

en: Created new gallery %term.
ca: S'ha creat la nova galeria %term.

en: The gallery %term has been updated.
ca: S'ha actualitzat la galeria %term.

en: The gallery %term has been deleted.
ca: S'ha esborrat la galeria %term.

en: Are you sure you want to delete the image gallery %name?
ca: Esteu segur de voler esborrar la galeria d'imatges %name?

en: Deleting an image gallery will delete all sub-galleries. This action cannot be undone.
ca: Esborrant una galeria d'imatges s'esborraran també totes les subgaleries. Aquesta acció no es pot desfer.

en: The image gallery %term and all sub-galleries have been deleted.
ca: S'ha esborrat la galeria d'imatges %term i totes les seves subgaleries.

en: Image galleries may be nested below other galleries.
ca: Les galeries d'imatges es poden niar sota altres galeries.

en: Allows sorting and displaying of image galleries based on categories.
ca: Permet la ordenació i la visualització de galeries d'imatges en base a categories.

en: ImageMagick Advanced Options
ca: Opcions avançades de'ImageMagick

en: These settings let you control some of ImageMagick's more advanced options.
ca: Aquests paràmetres us permeten controlar algunes de les opcions més avançades d'ImageMagick.

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files. <a href="!link">More information on -quality</a>
ca: Definiu la qualitat d'imatge de les manipulacions JPEG. Va de 0 a 100. Valors més alts comporten millor qualitat però també fitxers més grans. <a href="!link">Més informació a -quality</a>

en: Strip metadata from images at this size and below
ca: Treu les metadades de les imatges d'aquesta mida o inferiors.

en: You may choose to strip all metadata, such as camera information and color profiles, from the processed images in order to reduce their file size. Please choose at what maximum size you want images to be stripped of their metadata. Example: "150x150". Enter "0x0" to disable this feature. This option requires ImageMagick 6.0.0 or higher. <a href="!link">More information on -strip</a>
ca: Podeu escollir treure totes les metadades, com ara la informació de la càmera i els perfils de color, de les imatges processades per tal de reduir la mida del fitxer. Trieu a quina mida màxima d'imatge voleu que es treguin les metadades. Exemple: "150x150". Entreu "0x0" per inhabilitar aquesta funcionalitat. Aquesta opció requereix ImageMagick 6.00 o superior. <a href="!link">Més informació a -strip</a>

en: Convert colorspace
ca: Converteix l'espai de colors

en: <None>
ca: <Cap>

en: This option lets you convert images to the specified colorspace. This will be overridden by the Color profile option, if used. <a href="!link">More information on -colorspace</a>
ca: Aquesta opció us permet convertir imatges a un espai de colors determinat, però serà obviada pel perfil de color, si s'utiliza. <a href="!link">Més informació a -colorspace</a>

en: Change image resolution to 72 ppi
ca: Canvia la resolució de la imatge a 72 ppp

en: If checked, this option will set the print resolution of the image to 72 pixels per inch, which is suitable for web use. This does not affect the pixel size or quality of the image.  <a href="!link">More information on -density</a>
ca: Si està marcada, aquesta opció configurarà la resolució de la impressora a 72 ppp, valor que és adequat per a la utilització en web. Això no afecta la mida del píxel ni la qualitat de la imatge. <a href="!link">Més informació a -density</a>

en: The sharpness filter is used to regain some of the sharpness that is always lost when a digital photograph is scaled down. This is equivalent to the commonly used "Unsharp Mask" filter. It is important that these values are not set too high as it can easily make the images look artificial. <a href="!link">More information on -unsharp</a>
ca: El filtre d'agudesa s'usa per recuperar part de l'enfocament que sempre es perd quan una fotografia digital es redueix. És equivalent al filtre "Màscara de desenfocament". És important que aquests valors no siguin gaire alts perquè poden fer fàcilment que les imatges semblin artificials. <a href="!link">Més informació a -unsharp</a>

en: Apply this percentage of sharpness when scaling. 90 is recommended, although values higher than 100 are also valid. Set to 0 to disable this feature.
ca: Apliqueu aquest percentatge d'agudesa a l'hora d'escalar imatges. 90 és el valor recomanat, tot i que valors superiors a 100 també són válids. Poseu-lo a 0 per inhabilitar aquesta funcionalitat.

en: Processed images may be converted to a color profile specified here. This is especially important when working with images that use a wide-gamut color profile such as ColorMatch or Adobe RGB, which is often the case with professional photography. sRGB (which may be downloaded from <a href="http://www.color.org/profiles.html">ICC</a>) is recommended since it is likely to look good on most displays.<br />Note that this conversion is still useful even if you choose to strip all metadata from your images (see above). This is because the conversion happens first and changes the actual image data before the profile is stripped.
ca: Les imatges processades es poden convertir a un perfil de color especificat aquí. Això és especialment important quan es treballa amb imatges que tenen un perfil amb una àmplia gamma de colors, com ara ColorMatch o Adobe RGB, cas freqüent amb la fotografia professional. sRGB (que es pot descarregar de <a href="http://www.color.org/profiles.html">ICC</a>) es recomana ja que es mostra correctament en la majoria de pantalles.<br />Noteu que aquesta conversió és encara vàlida encara que decidiu treure totes les metadades de les vostres imatges (vegeu més amunt). Això és així perquè la conversió té lloc primerament i canvia les dades de la imatge abans que es tregui el perfil.

en: The JPEG quality must be a positive number between 1 and 100.
ca: La qualitat JPEG ha de ser un nombre positiu entre 1 i 100.

en: The strip metadata threshold must be specified in the form <em>NxN</em>. Example: <em>150x150</em>.
ca: El llindar d'extracció de les metadades s'ha d'especificar en la forma <em>NxN</em>. Exemple: <em>150x150</em>.

en: The sharpness amount must be specified as a positive number.
ca: L'agudesa s'ha d'especificar com un nombre positiu.

en: The sharpness radius must be specified as a positive value.
ca: El radi d'agudesa s'ha d'especificar con un valor positiu.

en: The ICC profile could not be read.
ca: El perfil d'ICC no s'ha pogut llegir.

en: Adds advanced options to the ImageMagick image toolkit.
ca: Afegeix opcions avançades al joc d'eines d'imatge d'ImageMagick.

en: Import multiple image files and save them as image nodes. The files will be moved from their location into the image module's files directory.
ca: Importar múltiples fitxers d'imatge i desar-los com a nodes d'imatge. Els fitxers es mouran des de la seva ubicació fins al directori del mòdul image.

en: Searching for image files in %dirpath.
ca: Cercant arxius d'imatge a %dirpath.

en: Configure the image import module's settings.
ca: Configureu el mòdul d'importació d'imatges.

en: Image import
ca: Importació d'imatges

en: Change settings for the Image Import module.
ca: Canvia els paràmetres del mòdul Image Import

en: You need to configure the import directory on the image import module's <a href='!admin-settings-image_import'>settings page</a>.
ca: Heu de configurar el directori d'importació a la <a href='!admin-settings-image_import'>pàgina de configuració</a> del mòdul d'importació d'imatges.

en: The directory to import image nodes from. Drupal will need to have write access to this directory so we can move the file.
ca: El directori des d'on s'importaran els nodes d'imatge. Drupal haurà de tenir accés d'escriptura a aquest directori per tal de moure el fitxer.

en: import images
ca: importa imatges

en: Image Import
ca: Importació d'imatge

en: Allows batches of images to be imported from a directory on the server.
ca: Permet importar lots d'imatges des d'un directori del servidor.

en: Rebuild derivative images.
ca: Refés les imatges derivades.

en: Check this to rebuild the derivative images for this node.
ca: Cliqueu aquí per a refer les imatges derivades d'aquest node.

en: %title's %key derivative image had a timestamp (%filetime) that predates the last changes to the image size settings (%vartime). The derivatives will be rebuilt to regenerate it.
ca: La imatge derivativa %key de %title tenia una marca horària (%filetime) anterior als darrers canvis dels paràmetres de mida d'imatge (%vartime). Les derivatives es reconstruiran per tal de regenerar-la.
