Image (5.x-2.0-alpha3) - en to sk translation catalogue (232 entries)

en: Title
sk: Nadpis

en: Body
sk: Text

en: Images
sk: Obrázky

en: Image size
sk: Veľkosť obrázka

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Submit
sk: Odoslať

en: Operations
sk: Operácie

en: List
sk: Zoznam

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Description
sk: Popis

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Enabled
sk: Povolené

en: view
sk: zobraziť

en: Size
sk: Veľkosť

en: None
sk: Žiadne

en: Weight
sk: Váha

en: Link
sk: Odkaz

en: Image
sk: Obrázok

en: root
sk: koreň

en: Parent
sk: Nadradený

en: Name
sk: Názov

en: Import
sk: Importovať

en: Label
sk: Označenie

en: Preview
sk: Náhľad

en: Import path
sk: Cesta pre import

en: No galleries available
sk: Nie sú dostupné žiadne galérie.

en: Dimensions
sk: Rozmery

en: No files were found
sk: Súbory neboli nájdené

en: %filename as <a href="!node-link">@node-title</a> <a href="!edit-link">[edit]</a>
sk: %filename ako <a href="!node-link">@node-title</a> <a href="!edit-link">[upraviť]</a>

en: Error importing %filename.
sk: Chyba pri importovaní %filename.

en: Last updated: %date
sk: Posledná aktualizácia: %date

en: There is 1 image in this gallery | There are @count images in this gallery
sk[0]: Galéria obsahuje @count obrázok
sk[1]: Galéria obsahuje @count obrázky
sk[2]: Galéria obsahuje @count obrázkov

en: File name
sk: Názov súboru

en: Random image
sk: Náhodný obrázok

en: Gallery settings
sk: Nastavenia galérie

en: New window
sk: Nové okno

en: Width
sk: Šírka

en: Height
sk: Výška

en: Thumbnail
sk: Miniatúra

en: Image galleries
sk: Galérie obrázkov

en: Sharpening filter
sk: Zaostrovací filter

en: Sharpness filter strength
sk: Intenzita zaostrovacieho filtra

en: Sharpness filter radius
sk: Polomer zaostrovacieho filtra

en: Use this pixel radius for the sharpness filter. 0.9 is recommended.
sk: Polomer v bodoch pre zaostrovací filter.  Odporúčaná hodnota je 0.9.

en: Color profile
sk: Profil farieb

en: Path to color profile
sk: Cesta k profilu farieb

en: The path to a color profile file that all scaled down images will be converted to. Leave empty to disable.
sk: Cesta k profilu farieb, podľa ktorého budú konvertované všetky zmenšované obrázky. Ak chcete funkciu vypnúť, ponechajte pole prázdne.

en: Exists
sk: Existuje

en: File Id which represents the file.
sk: ID súboru, ktoré reprezentuje súbor.

en: Plain
sk: Jednoduchý

en: With download link
sk: S odkazom na stiahnutie

en: Display file name
sk: Zobraziť názov súboru

en: Display Path to File.
sk: Zobrazí cestu k súboru.

en: This filter allows nodes to be filtered by mime type.
sk: Tento filter umožní filtrovať uzly podľa ich Mime typu.

en: Posted by: !name
sk: Vložil: !name

en: Operation
sk: Operácia

en: Original
sk: Originál

en: Hidden
sk: Skryté

en: Image module settings.
sk: Nastavenia modulu Image.

en: No image toolkit is currently enabled. Without one the image module will not be able to resize your images. You can select one from the <a href="!link">image toolkit settings page</a>.
sk: Momentálne nie je zapnutý žiaden nástroj na spracovanie obrázka.  Bez jedného z nich modul Image nedokáže meniť rozmery obrázkov.  Môžete jeden z nich vybrať na stránke <a href="!link">nastavenie nástrojov na obrázky</a>.

en: Image sizes
sk: Rozmery obrázka

en: Gray
sk: Odtiene šedej

en: Path to the "convert" binary
sk: Cesta k spustiteľnému súboru "convert"

en: Import images from the filesystem.
sk: Importovať obrázky zo súborového systému.

en: Successfully imported:
sk: Úspešne naimportované:

en: No image files were imported.
sk: Neboli naimportované žiadne súbory obrázkov.

en: <strong>Note:</strong> a path begining with a <kbd>/</kbd> indicates the path is relative to the server's root, not the website's root. One starting without a <kbd>/</kbd> specifies a path relative to Drupal's root. For example: <kbd>/tmp/image</kbd> would be the temp directory off the root while <kbd>tmp/image</kbd> would be inside Drupal's directory.
sk: <strong>Upozornenie:</strong> cesta začínajúca <kbd>/</kbd> určuje, že cesta je relatívna ku koreňovému priečinku servera, a nie k hlavnému priečinku webu. A tá, ktorá nezačína <kbd>/</kbd> určuje relatívnu cestu k hlavnému priečinku Drupalu. Napríklad: <kbd>/tmp/image</kbd> bude priežinok temp v koreňovom priečinku servera, zatiaľčo <kbd>tmp/image</kbd> bude priečinok v  hlavnom priečinku Drupalu.

en: You can't import from the image module's directory. The import deletes the original files so you would just be asking for trouble.
sk: Nemôžete importovať súbory s adresára pre modul Image. Import vymaže všetky pôvodné súbory, čo môže spôsobiť problémy.

en: Image Galleries
sk: Obrázkové galérie

en: Image Gallery
sk: Galéria obrázov

en: image
sk: obrázok

en: <Hidden>
sk: - Skrytý -

en: JPEG quality
sk: Kvalita JPEG obrázkov

en: Same window
sk: To isté okno

en: Image gallery
sk: Obrázková galéria

en: Click "Browse..." to select an image to upload.
sk: Kliknite na "Prehľadávať..." a vyberte obrázok, ktorý má byť nahratý.

en: ImageMagick Binary
sk: Spustiteľné súbory ImageMagick

en: ImageMagick is a standalone program used to manipulate images. To use it, it must be installed on your server and you need to know where it is located. If you are unsure of the exact path consult your ISP or server administrator.
sk: ImageMagick je samostatný program na spracovanie obrázkov. Aby sa dal použiť, musí byť nainštalovaný na vašom serveri a vy musíte vedieť kde sa nachádza. Ak si nie ste istý či je cesta správna, spýtajte sa poskytovateľa hostingu alebo správcu servera.

en: Specify the complete path to the ImageMagic <kbd>convert</kbd> binary. For example: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> or <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>
sk: Zadajte celú cestu k spustiteľnému súboru <kbd>convert</kbd> programu ImageMagic. Napríklad: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> alebo <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>

en: Display debugging information
sk: Zobraziť ladiace informácie

en: Checking this option will display the ImageMagick commands and ouput to users with the <em>administer site configuration</em> permission.
sk: Zaškrtnutím tejto možnosti budú príkazy ImageMagick zobrazovať výstupy používateľom s právami <em>správy nastavení webu</em>.

en: No file %file could be found. PHP's <a href='!open-basedir'>open_basedir</a> security resriction is set to %open-basedir, which may be interfering with the attempts to locate ImageMagick.
sk: Žiaden %file súbor nie je možné nájsť. PHP <a href='!open-basedir'>open_basedir</a> je nastavené na %open-basedir, čo môže spôsobovať problémy s hľadaním ImageMagick.

en: The specified ImageMagic path %file does not exist.
sk: Zadaná cesta k programu ImageMagick neexistuje.

en: ImageMagick could not be found. The admin will need to set the path on the <a href='@image-toolkit-settings'>image toolkit page</a>.
sk: Program ImageMagick nebol nájdený. Správca musí ku nemu zadať cestu na stránke <a href='@image-toolkit-settings'>nastroje na obrázky</a>

en: ImageMagick command: @command
sk: Príkaz programu ImageMagick: @command

en: ImageMagick output: @output
sk: Výstup programu ImageMagick: @output

en: ImageMagick reported an error: %error
sk: ImageMagick hlási chybu: %error

en: Image: Display Image
sk: Image: Zobraziť obrázok

en: Image with link
sk: Obrázok s odkazom

en: The image module is used to create and administer images for your site. Each image is stored as a post, with thumbnails of the original generated automatically. There are two default thumbnail sizes, thumbnail and preview. The thumbnail size is shown as the preview for image posts and when browsing image galleries. The preview is the default size when first displaying an image node.
sk: Modul image sa používa pre vytváranie a administráciu obrázkov na vašom webe. Každý obrázok je uložený ako príspevok, aj s miniatúrami ktoré sú vytvorené automaticky z originálneho obrázka. Implicitne sú vytvorené dve veľkosti - miniatúra a náhľad. Miniatúry sa používajú pri prehliadaní obrázkových galérií. Náhľad je prednastavená veľkosť pri zobrazení uzla s obrázkom.

en: Image administration allows the image directory and the image sizes to be set.</p><p>
    Image galleries are used to organize and display images in galleries.   The list tab allows users to edit existing image gallery names, descriptions, parents and relative position, known as a weight.  The add galleries tab allows you to create a new image gallery defining name, description, parent and weight.
sk: Administrácia obrázkov umožňuje nastaviť adresár a veľkosti obrázkov.</p><p>
    Obrázkové galérie sa používajú pre organizáciu a zobrazovanie obrázkov v galériach. Jednotlivé záložky umožňujú upraviť meno existujúcej galérie, popisy, nadradené galérie a relatívnu pozíciu, tj. váhu. Záložka pridať galériu umožňuje vytvoriť novú galériu definovaním jej mena, popisu, nadradenej galérie a váhy.

en: <p>You can</p>
    <ul>
    <li>view image handling messages in <a href="!admin-settings">administer &gt;&gt; settings</a>.</li>
    <li>configure image sizes and file directories at <a href="!admin-settings-image">administer &gt;&gt; settings &gt;&gt; image</a>.</li>
    <li>use the <a href="!external-http-drupal-org-project-img_assist">image assist module</a> to upload and insert images into posts.</li>
sk: <p>Môžete</p>
    <ul>
    <li>zobraziť správy o spracovaní obrázkov <a href="!admin-settings">správovať &gt;&gt; nastavenia</a>.</li>
    <li>nastaviť veľkosť obrázkov a priečinky súborov v <a href="!admin-settings-image">spravovať &gt;&gt; nastavenia &gt;&gt; image</a>.</li>
    <li>použiť <a href="!external-http-drupal-org-project-img_assist">modul image assist</a> na nahrávanie a vkladanie obrázkov do príspevkov.</li>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="!image">Image page</a>.
sk: Ak chcete získať viac informácií, prečítajte si príručku nastavenia a prispôsobenia <a href="!image">Image</a>.

en: An image (with thumbnail). This is ideal for publishing photographs or screenshots.
sk: Obrázok (spolu s miniatúrou). Je ideálny pre publikovanie fotografií a zosnímaných obrazoviek.

en: File paths
sk: Cesty k súborom

en: Default image path
sk: Implicitný adresár s obrázkami

en: Subdirectory in the directory "%dir" where pictures will be stored. Do not include trailing slash.
sk: Podadresár v adresári "%dir", v ktorom sa budú ukladať obrázky. Nevkladajte na koniec lomítko.

en: Maximum upload size
sk: Maximálna veľkosť nahraného súboru

en: Maximum file size for image uploads. When a maximum image dimensions is specified for original images the size is checked after resizing.
sk: Maximálna veľkosť súboru s nahrávaným obrázkom. Keď sú určené maximálne rozmery obrázka, veľkosť súboru sa bude kontrolovať, až po zmene rozmerov.

en: Must specify a width or height.
sk: Musíte zadať šírku, alebo výšku.

en: Changes to the images sizes mean that the derivative images will need to be regenerated.
sk: AK zmeníte rozmery obrázka, musia sa znova vygenerovať aj náhľady vytvorené z obrázka.

en: Rebuild image thumbnails
sk: Znova vytvoriť miniatúry obrázkov

en: Uploaded file is not a valid image. Only JPG, PNG and GIF files are allowed.
sk: Nahraný súbor má nepovolený formát. Môžete nahrať iba  JPG, PNG a GIF súbory.

en: The original image was resized to fit within the maximum allowed resolution of %width x %height pixels.
sk: Rozmery originálneho obrázka boli upravené tak, aby sa zmestili do maximálneho dovoleného rozlíšenia %width x %height bodov.

en: The image you uploaded was too big. You are only allowed upload files less than %max_size but your file was %file_size.
sk: Obrázok, ktorý ste nahrali je príliš veľký. Môžete nahrávať iba obrázky v súboroch, ktoré sú menšie ako %max_size, ale váš súbor má %file_size.

en: Latest image
sk: Najnovší obrázok

en: You must upload an image.
sk: Musíte nahrať obrázok.

en: Derivative images were regenerated for %title.
sk: Náhľady obrázka %title boli znova vygenerované.

en: The derivative images for <a href="!link">%title</a> have been regenerated.
sk: Náhľady z obrázka <a href="!link">%title</a> boli obnovené.

en: Unable to create scaled %label image
sk: Obrázku %label sa nedajú prispôsobiť rozmery.

en: create images
sk: vytvoriť obrázky

en: view original images
sk: zobraziť originálne obrázky

en: edit own images
sk: upraviť vlastné obrázky

en: edit images
sk: upraviť obrázky

en: The original image size was missing so no changes were made. See this <a href='!link'>image module issue</a> for more information. Include the following:<br /><pre>@old_sizes
    </pre>
sk: Veľkosť originálneho obrázka nie je zadaná, preto nebudú vykonané žiadne zmeny. Viac informácií získate na stránke <a href='!link'>problémy s modulom Image</a>. Vrátanie nasledujúcej:<br /><pre>@old_sizes
    </pre>

en: Allows uploading, resizing and viewing of images.
sk: Umožňuje nahrať, prezerať a meniť rozmery obrázkov.

en: Allows easy attaching of image nodes to other content types.
sk: Umožňuje ľahko pripájať obrázky k inému typu obsahu.

en: Image Attachment View
sk: Zobrazenie pripojeného obrázka

en: Image attach
sk: Pripájanie obrázka

en: Enable image attach for content
sk: Povoliť pripájať obrázky k obsahu

en: Attach existing images
sk: Pripojiť existujúce obrázky

en: When enabled, will allow existing image nodes to be attached instead of uploading new images.
sk: Keď je povolený, tak existujúce uzly s obrázkom môžu byť pripojené namiesto nahrávania nových obrázkov.

en: Attached Images
sk: Pripojené obrázky

en: This determines the size of the image that appears in the block.
sk: Určuje veľkosť obrázka, ktorý sa zobrazuje v bloku.

en: Image Attach settings
sk: Nastavenie pripájania obrázkov

en: Attach Images
sk: Pripojiť obrázky

en: Should this node allows users to upload an image?
sk: Má tento uzol povoliť používateľom nahrať obrázok?

en: Teaser image size
sk: Veľkosť obrázka v upútavke

en: This determines the size of the image that appears when the node is displayed as a teaser. 'Hidden' will not show the image.
sk: Určuje veľkosť obrázka, ktorý sa nachádza v uzle, ktorý je zobrazený ako upútavka. Aj nastavíte 'Skrytý', obrázok sa nezobrazí.

en: Teaser image weight
sk: Váha obrázka v upútavke

en: This value determines the order of the image when displayed in the teaser.
sk: Táto hodnota určuje poradie obrázkov, v akom sa budú zobrazovať v upútavke.

en: Full node image size
sk: Veľkosť obrázka v príspevku

en: This determines the size of the image that appears when the full node is displayed. 'Hidden' will not show the image.
sk: Určuje veľkosť obrázka, ktorý sa zobrazuje, keď je príspevok zobrazený celý. Ak nastavíte 'Skrytý', obrázok sa nezobrazí.

en: Full node image weight
sk: Váha obrázka v príspevku

en: This value determines the order of the image when displayed in the body.
sk: Táto hodnota určuje poradie obrázkov, v akom sa budú zobrazovať v príspevku.

en: Existing Image
sk: Existujúci obrázok

en: Choose an image already existing on the server if you do not upload a new one.
sk: Vyberte si obrázok, ktorý už existuje na serveri, ak nechcete nahrať nový obrázok.

en: -or-
sk: -alebo-

en: Upload Image
sk: Nahrať obrázok

en: Image title
sk: Tiulok obrázka

en: The title the image will be shown with.
sk: Titulok obrázka, ktorý sa s ním bude zobrazovať.

en: Image Attach: Display Image
sk: Pripájanie obrázkov: Zobraziť obrázok

en: Image with link to attaching node
sk: Obrázok s odkazom na pripojený uzol

en: Image with link to attached image
sk: Obrázok s odkazom na pripojený obrázok

en: Image Attach: Attached image
sk: Pripájanie obrázkov: Pripojený obrázok

en: Filter by whether or not the node has an attached image.
sk: Filtrovať podľa toho, či uzol má alebo nemá pripojený obrázok.

en: Image Attach
sk: Pripájanie obrázkov

en: Image galleries can be used to organize and present groups of images. Galleries may be nested. To add a new gallery click the "add gallery" tab.
sk: Galérie obrázkov môžu byť použité pre organizovanie obrázkov do skupín. Galérie môžu byť vnorené. Ak chcete pridať novú galériu kliknite na záložku "pridať galériu".

en: Create and manage image galleries.
sk: Vytvoriť a spravovať galérie obrázkov.

en: Add gallery
sk: Pridať galériu

en: Configure appearance of image galleries.
sk: Nastaviť vzhľad obrázkových galérií.

en: Edit image gallery
sk: Upraviť galériu

en: Images per page
sk: Počet obrázkov na stranu

en: Sets the number of images to be displayed in a gallery page.
sk: Nastavte počet obrázkov, ktoré budú zobrazené na jednej stránke galérie.

en: Display node info
sk: Zobraziť informácie o uzle

en: Checking this will display the "Posted by" node information on the gallery pages.
sk: Zaškrtnutím tejto možnosti, sa bude na stránkach galerie pri uzle zobrazovať informácia "Príspevok od".

en: edit gallery
sk: upraviť galériu

en: Gallery name
sk: Názov galérie

en: The name is used to identify the gallery.
sk: Názov galérie sa používa na jej identifikáciu.

en: The description can be used to provide more information about the image gallery.
sk: Popis galérie poskytuje podrobnejšie informácie o galérii.

en: When listing galleries, those with with light (small) weights get listed before containers with heavier (larger) weights. Galleries with equal weights are sorted alphabetically.
sk: Pri zobrazení galérií sa zobrazia galérie podľa ich váhy, od najmenšej po najväčšiu. Galérie s rovnakou váhou sa zobrazia v abecednom poradí.

en: Created new gallery %term.
sk: Bola vytvorená nová galéria %term.

en: The gallery %term has been updated.
sk: Galéria %term bola aktualizovaná.

en: The gallery %term has been deleted.
sk: Galéria %term bola vymazaná.

en: Are you sure you want to delete the image gallery %name?
sk: Naozaj chcete odstrániť galériu %name?

en: Deleting an image gallery will delete all sub-galleries. This action cannot be undone.
sk: Pri zmazaní galérie sa vymažú aj všetky podgalérie. Túto akciu nie je možné vrátiť späť.

en: The image gallery %term and all sub-galleries have been deleted.
sk: Galéria %term a všetky jej podgalérie boli vymazané.

en: Image galleries may be nested below other galleries.
sk: Obrázkové galérie môžu byť vnorené do iných galérií.

en: administer images
sk: administrácia obrázkov

en: Allows sorting and displaying of image galleries based on categories.
sk: Umožňuje triediť a zobrazovať obrázkové galérie založené na kategóriách.

en: ImageMagick Advanced Options
sk: Pokročilé nastavenia ImageMagick

en: These settings let you control some of ImageMagick's more advanced options.
sk: Tieto nastavenia vám umožňujú nastaviť niektoré rozšírené možnosti programu ImageMafick.

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files. <a href="!link">More information on -quality</a>
sk: Určuje kvalitu JPEG obrázkov pri spracovaní. Rozsah je od 0 do 100. Vyššia hodnota znamená vyššiu kvalitu obrázka ale aj väčší súbor.  <a href="!link">Viac informácií o prepínači -quality</a>

en: Strip metadata from images at this size and below
sk: Pri takejto a menšej veľkosti obrázkov vynechať metadáta.

en: You may choose to strip all metadata, such as camera information and color profiles, from the processed images in order to reduce their file size. Please choose at what maximum size you want images to be stripped of their metadata. Example: "150x150". Enter "0x0" to disable this feature. This option requires ImageMagick 6.0.0 or higher. <a href="!link">More information on -strip</a>
sk: Zo spracovávaného obrázka môžete vynechať všetky metadáta, ako sú informácie fotoaparátu a farebného profilu, aby ste znížili veľkosť súboru. Prosím určte veľkosť, od ktorej sa majú tieto informácie z obrázka vynechať. Napríklad: "150x150". Ak chcete túto funkciu vypnúť, tadajte "0x0". Táto možnosť vyžaduje program ImageMagic od verzie 6.0.0 alebo vyššej. <a href="!link">Viac informácií o prepínači -strip</a>

en: Convert colorspace
sk: Zmeniť farebnosť

en: <None>
sk: <Žiadne>

en: This option lets you convert images to the specified colorspace. This will be overridden by the Color profile option, if used. <a href="!link">More information on -colorspace</a>
sk: Táto voľba umožňuje zmeniť farebnosť obrázka. Táto voľba bude ale prevážená nastavením profilu farieb, ak je použitý. <a href="!link">Viac informácii o prepínači -colorspace</a>

en: Change image resolution to 72 ppi
sk: Zmeniť rozlíšenie obrázka na 72 dpi

en: If checked, this option will set the print resolution of the image to 72 pixels per inch, which is suitable for web use. This does not affect the pixel size or quality of the image.  <a href="!link">More information on -density</a>
sk: Ak je táto voľba zaškrtnutá, zmenší sa  rozlíšenie obrázka vhodné pre tlačenie na 72 bodov na palec, čo je hodnota vhodná pre publikovanie na webe. Toto nastavenie nemá vplyv na veľkosť bodu ani na kvalitu obrázka. <a href="!link">Viac informácií o prepínači -density</a>

en: The sharpness filter is used to regain some of the sharpness that is always lost when a digital photograph is scaled down. This is equivalent to the commonly used "Unsharp Mask" filter. It is important that these values are not set too high as it can easily make the images look artificial. <a href="!link">More information on -unsharp</a>
sk: Zaostrovací filter sa používa na čiastočné obnovenie ostrosti, ktorá sa znižuje pri zmenšovaní rozmerov obrázka. Je to ekvivalent k často používanému filtru "Maska rozostrenia". Dôležité je, aby hodnoty neboli príliš veľké, inak by obrázok mohol vyzerať neprirodzene.  <a href="!link">Viac informácií o prepínači -unsharp</a>

en: Apply this percentage of sharpness when scaling. 90 is recommended, although values higher than 100 are also valid. Set to 0 to disable this feature.
sk: Aplikuje percentuálne vyjadrené zaostrenie pri zmene rozmerov obrázka.  Odporúčaná hodnota je 90, aj keď sú platné aj hodnoty nad 100. Ak chcete túto funkciu vypnúť, nastavte 0.

en: Processed images may be converted to a color profile specified here. This is especially important when working with images that use a wide-gamut color profile such as ColorMatch or Adobe RGB, which is often the case with professional photography. sRGB (which may be downloaded from <a href="http://www.color.org/profiles.html">ICC</a>) is recommended since it is likely to look good on most displays.<br />Note that this conversion is still useful even if you choose to strip all metadata from your images (see above). This is because the conversion happens first and changes the actual image data before the profile is stripped.
sk: Spracovávané obrázky môžu byť skonvertované do profilu farieb, ktorý určíte. Toto je mimoriadne dôležité, keď pracujete s obrázkami, ktoré používajú širokospektrálny farebný profil ako napríklad ColorMatch alebo Adobe RGB, ktoré sa často používajú v profesionálnych fotografiách. Odporúčame použiť sRGB, ktorý vyzerá dobre na väčšine zobrazovacích zariadení. Stiahnuť si ho môžete z <a href="http://www.color.org/profiles.html">ICC</a>. <br /> Všimnite si, že táto konverzia je užitočná i v prípade, že ste nastavili odstránite všetkých metadát z vašich obrázkov (pozrite vyššie). Je to preto, že sa táto konverzia vykoná skôr a zmení dáta obrázka skôr, ako je profil odstránený.

en: The JPEG quality must be a positive number between 1 and 100.
sk: Kvalita JPEG obrázku musí byť kladné číslo od 1 do 100.

en: The strip metadata threshold must be specified in the form <em>NxN</em>. Example: <em>150x150</em>.
sk: Prahová hodnota pre vynechanie metadát musí byť určená v tvare <em>NxN</em>. Napríklad: <em>150x150</em>.

en: The sharpness amount must be specified as a positive number.
sk: Miera zaostrenia musí byť určená pomocou kladnej hodnoty.

en: The sharpness radius must be specified as a positive value.
sk: Ako rozsah zaostrenia musí byť zadaná kladná hodnota.

en: The ICC profile could not be read.
sk: ICC profil nie je možné prečítať.

en: Adds advanced options to the ImageMagick image toolkit.
sk: Pridá rozšírené možnosti pre nástroje na obrázky programu ImageMagick.

en: Import multiple image files and save them as image nodes. The files will be moved from their location into the image module's files directory.
sk: Importuje naraz viacej obrázkov a uloží ich ako uzly. Súbory budú presunuté do adresára nastaveného v module Image.

en: Searching for image files in %dirpath.
sk: Hľadanie obrázkov v adresári %dirpath.

en: Configure the image import module's settings.
sk: Upravte nastavenia modulu na import obrázkov.

en: Image import
sk: Import obrázkov

en: Change settings for the Image Import module.
sk: Zmeniť nastavenia pre modul Image Import.

en: You need to configure the import directory on the image import module's <a href='!admin-settings-image_import'>settings page</a>.
sk: Potrebujete nastaviť adresár pre import obrázkov v nastavení modulu <a href='!admin-settings-image_import'>Import obrázkov</a>.

en: The directory to import image nodes from. Drupal will need to have write access to this directory so we can move the file.
sk: Adresár, z ktorého sa importujú obrázky. Drupal potrebuje práva na zápis v tomto adresári, aby mohol presúvať súbory.

en: import images
sk: importovať obrázky

en: Image Import
sk: Import obrázkov

en: Allows batches of images to be imported from a directory on the server.
sk: Importuje viacej obrázkov do Drupalu z adresára na serveri.

en: Image: File Id
sk: Image: ID súboru

en: Image: File name
sk: Image: Názov súboru

en: Image: File path
sk: Image: Cesta k súboru

en: Image: File size
sk: Image: Veľkosť súboru

en: Display the file size of the associated file.
sk: Zobrazí veľkosť súboru.

en: Image: Mime type
sk: Image: Typ Mime

en: Image: Gallery
sk: Image: Galéria

en: The <em>Scale image</em> operation resizes images so that they fit with in the given dimensions. If only one dimension is specified the other dimension will be computed based on the image's aspect ratio. The <em>Scale and crop image</em> operation resizes images to be exactly the given dimensions. If only one dimension is specified the image will not be cropped, making this is equivalent to <em>Scale image</em>.
sk: Operácia <em>Zmena veľkosti obrázku</em> zmení veľkosti obrázkov podľa zadaných rozmerov. Ak je zadaný len jeden rozmer, druhý rozmer bude vypočítaný podľa pomeru strán obrázka. Operácia <em>Zmena veľkosti a orezanie obrázku</em> zmení veľkosti obrázkov presne podľa zadaných rozmerov. Ak je zadaný len jeden rozmer, tak obrázok nebude orezaný a zmení sa iba jeho veľkosť  podľa pomeru strán.

en: Note: 'Original' dimensions will only be used to resize images when they are first uploaded. Existing originals will not be modified.
sk: Poznámka: 'Originálne' rozmery sa použijú iba pri zmene rozmerov obrázkov, keď sú prvýkrát nahrané. Existujúce originály nie sú zmenené.

en: Scale image
sk: Zmeniť veľkosť obrázka

en: Scale and crop image
sk: Zmeniť veľkosť a orezať obrázok

en: Rebuild derivative images.
sk: Obnoviť obrázkové deriváty.

en: Check this to rebuild the derivative images for this node.
sk: Zaškrtni to na obnovenie obrázkových derivátov pre tento uzol.

en: %title's has an unneeded %key derivative images. The derivatives will be rebuilt to remove it.
sk: %title má nepotrebné %key obrázkové deriváty. Pri ich obnovení sa odstránia.

en: %title's %key derivative image %filepath was missing. The derivatives will be rebuilt to regenerate it.
sk: %title %key obrázkový derivát %filepath chýbal. Deriváty budú prebudované.

en: %title's %key derivative image had a timestamp (%filetime) that predates the last changes to the image size settings (%vartime). The derivatives will be rebuilt to regenerate it.
sk: %title %key obrázkový derivát mal čas vytvorenia súboru (%filetime), ktorý bol starší ako posledné zmeny nastavení veľkostí obrázkov (%vartime). Deriváty budú obnovené.

en: Add a image as content.
sk: Pridaj obrázok ako obsah.

en: Enter the title or NID of an image
sk: Zadaj názov alebo NID obrázku

en: What size of the image should be inserted?
sk: Aká veľkosť obrázku má byť vložená?

en: Image caption
sk: Titulok obrázku

en: Existing caption
sk: Existujúci titulok

en: Custom caption
sk: Voliteľný titulok

en: Which caption (if any) should be displayed?
sk: Ktorý titulok (ak nejaký) má byť zobrazený?

en: Invalid image
sk: Chybný obrázok

en: Image:
sk: Obrázok:

en: Basic image gallery. Embedded by the image_gallery module.
sk: Základná obrázková galéria. Vložený image_gallery modulom.

en: There are no images in this gallery.
sk: V galérii nie sú žiadne obrázky.

en: Image galleries are being provided by the Views module
sk: Obrázkové galérie sú vytvárane pomocou modulu Views.

en: To change the way galleries are displayed, override the default image_gallery view on the <a href="!views-link">Views administration page</a>.
sk: Ak chcete zmeniť spôsob zobrazenia galérií, prepíšte zobrazenie image_gallery na <a href="!views-link">administračnej stránke modulu Views</a>.

en: To change the way galleries are displayed, enable the <strong>Views UI</strong> module on the <a href="!modules-link">Modules administration page</a>, then override the default image_gallery view.
sk: Ak chcete zmeniť spôsob zobrazenia galérií, povoľte modul <strong>Views UI</strong> na <a href="!modules-link">administračnej stránke modulov</a> a potom prepíšte zobrazenie image_gallery.

en: Image display sort order
sk: Poradie zobrazených obrázkov

en: Create date, newest first
sk: Dátum vytvorenia, najprv najnovšie

en: Create date, oldest first
sk: Dátum vytvorenia, najprv najstaršie
