Localization server (5.x-1.0-alpha6) - en to ca translation catalogue (165 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Status
ca: Estat

en: Approve
ca: Aprova

en: Type
ca: Tipus

en: Language
ca: Llengua

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Project
ca: Projecte

en: Overview
ca: Resum

en: Edit
ca: Edita

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Import
ca: Importa

en: Export
ca: Exporta

en: General settings
ca: Paràmetres generals

en: Save
ca: Desa

en: View
ca: Mostra

en: n/a
ca: n/d

en: Configure
ca: Configura

en: All
ca: Tot

en: Filter
ca: Filtra

en: Contains
ca: Conté

en: Anonymous
ca: Anònim

en: No data available.
ca: No hi ha informació disponible.

en: Clear
ca: Neteja

en: Not available
ca: No disponible

en: Translations
ca: Traduccions

en: Welcome message
ca: Missatge de benvinguda

en: Information
ca: Informació

en: Translated
ca: Traduïdes

en: Translation
ca: Traducció

en: Suggestions
ca: Suggeriments

en: Scan
ca: Escaneja

en: Untranslated
ca: Sense traduir

en: File %file already exists.
ca: El fitxer %file ja existeix.

en: Unable to download and save %download_link file.
ca: No s'ha pogut baixar i desar el fitxer %download_file.

en: Connector for drupal.org
ca: Connector per a drupal.org

en: Configure the drupal.org connector.
ca: Configurar el connector de drupal.org

en: Number of projects to scan at once
ca: Nombre de projectes que s'escanejaran a la vegada

en: Scan new projects on every cron run
ca: Escaneja nous projectes en cada execució del cron

en: Localization community for drupal.org
ca: Comunitat de traducció de drupal.org

en: Localization server
ca: Servidor de traducció

en: Local package connector
ca: Connector de paquet local

en: Configure where does the server look for files locally.
ca: Configureu on ha de cercar el servidor els arxius localment.

en: Local packages directory
ca: Directori de paquets locals

en: The directory on the local file system to be scanned for packages. Either relative to the Drupal site root or an absolute path on your file system. Drupal should have read access to the files and directories found there. Projects are identified based on subdirectory names or the first part of filenames if put directly in the root directory. Releases are identified based on the second part of package filenames. Examples: Drupal/drupal-6.0.tar.gz is from project "Drupal" in version 6.0, while og-5.x-2.0-alpha1 is project "og" in version 5.x-2.0-alpha1.
ca: El directori del sistema d'axius local que s'explorarà per trobar paquets. Pot ser relatiu al directori arrel de Drupal o una ruta absoluta del sistema d'arxius. Drupal ha de tenir-hi accés de lectura i d'escriptura als arxius i carpetes. Els projectes s'identifiquen en base a noms de  subdirectoris o a la primera part dels noms d'arxiu, si estan directament al directori arrel. Les versions s'identifiquen en base a la segona part del nom dels paquets. Exemples: Drupal/drupal-6.0.tar.gz es refereix al projecte "Drupal" en versió 6.0, mentres que og-5.x-2.0-alpha1 és el projecte "og" en la versió 5.x-2.0-alpha1.

en: The number of projects to scan on a manual or cron run. Scanning is synchronous, so you need to wait for Drupal to extract and parse the tarball content.
ca: El nombre de projectes a examinar en cada execució manual o de cron. L'examen és síncron, per la qual cosa haureu d'esperar que Drupal extregui i analitzi el contingut del paquet (<em>tarball</em>).

en: Used in:
ca: Utilitzat a:

en: <strong>Translated by:</strong><br /> %username at %date
ca: <strong>Traduït per:</strong><br /> %username el %date

en: Approve suggestion.
ca: Approva el suggeriment.

en: Decline suggestion.
ca: Rebutjar suggeriment.

en: Translate
ca: Tradueix

en: Explore languages
ca: Explora les llengües

en: Explore projects
ca: Explora els projectes

en: Source data
ca: Data d'origen

en: Choose a project
ca: Trieu un projecte

en: Type of export
ca: Tipus d'exportació

en: Translation template
ca: Plantilla de traducció

en: Templates only contain the source (English) strings, translations are represented by empty placeholders.
ca: Les plantilles contenen només les cadenes d'origen (en anglès), les traduccions estan representades per comodins en blanc.

en: Format used
ca: Format utilitzat

en: Drupal 6 package format
ca: Format de paquet de Drupal 6

en: Drupal 5 package format for autolocale module
ca: Format de paquet de Drupal 5 per al mòdul <em>autolocale</em>

en: All in one file
ca: Tot en un fitxer

en: Choose project
ca: Trieu un projecte

en: You should choose a release.
ca: Heu de triar una versió.

en: Invalid release chosen.
ca: La versió triada no és vàlida.

en: Translate projects
ca: Tradueix els projectes

en: Translation file
ca: Fitxer de traducció

en: Store as suggestions
ca: Emmagatzema com a suggeriments

en: The translation was successfully imported.
ca: La traducció s'ha importat amb èxit.

en: File to import not found.
ca: El fitxer a importar no s'ha trobat.

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
ca: La importació de la traducció ha fallat perquè el fitxer %filename no es pot llegir.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error: s'esperava "msgstr" a la línia %line però no s'ha trobat.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error: s'esperava "msgid_plural" a la línia %line però no s'ha trobat.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error de sintaxi a la línia %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error: no s'esperava "msgid" a la línia %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error: no s'esperava "msgstr[]" a la línia %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error: no s'esperava "msgstr" a la línia %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error: hi ha una cadena inesperada a la línia %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename ha acabat inesperadament a la línia %line.

en: No strings to translate.
ca: No hi ha cadenes per traduir

en: There are currently no posts set for display here. Mark posts to display here with the %tagname tag, using the taxonomy module.
ca: Ara no hi ha cap enviament per mostrar aquí. Marqueu els enviaments que s'hi han de mostrar amb l'etiqueta %tagname, fent servir el mòdul de taxonomia.

en: Review, translate, import
ca: Revisió, traducció i importació

en: Progress status
ca: Estat de la progressió

en: Status overview
ca: Resum de l'estat

en: Export, translate, review
ca: Exportació, traducció, revisió

en: No errors found in this release.
ca: No s'han trobat errors en aquesta versió.

en: !percent translated
ca: !percent traduït

en: !percent untranslated
ca: !percent per traduir

en: Overall status
ca: Estat general

en: 1 contributor | @count contributors
ca[0]: @count col·laboradors

en: 1 string to translate | @count strings to translate
ca[0]: 1 cadena per traduir
ca[1]: @count cadenes per traduir

en: 1 translation recorded | @count translations recorded
ca[0]: 1 traducció guardada
ca[1]: @count traduccions guardades

en: 1 suggestion awaiting approval | @count suggestions awaiting approval
ca[0]: 1 suggeriment esperant validació
ca[1]: @count suggeriments esperant validació

en: !name - 1 translation | !name - @count translations
ca[0]: !name - 1 traducció
ca[1]: !name - @count traduccions

en: 1 release in total | @count releases in total
ca[0]: 1 versió en total
ca[1]: @count versions en total

en: 1 release parsed | @count releases parsed
ca[0]: 1 versió analitzada
ca[1]: @count versions analitzades

en: 1 marker error found | @count marker errors found
ca[0]: 1 marcador d'error
ca[1]: @count marcadors d'error

en: Translate to @language
ca: Tradueix a @language

en: Has suggestion
ca: Té un suggeriment

en: Link to this page
ca: Enllaç a aquesta pàgina

en: Source Text
ca: Text original

en: Add a new suggestion
ca: Afegeix un nou suggeriment

en: Suggestion
ca: Suggeriment

en: Suggestion for discussion
ca: Suggeriment a revisar

en: Show detailed information.
ca: Mostrar la informació detallada

en: !icon Suggestion approved.
ca: !icon suggeriment aprovat.

en: There was an error declining this suggestion. You might not have permission or the suggestion id was invalid.
ca: S'ha produït un error desestimant aquest suggeriment. Potser no teniu els permisos ncecessaris o l'ID del suggeriment no era vàlid.

en: Suggestion declined.
ca: Suggeriment rebutjat.

en: Save translations
ca: Desa les traduccions

en: About this interface
ca: Quant a aquesta interfície

en: Community for Drupal translations
ca: Comunitat de traductors de Drupal

en: Quick stats
ca: Estadístiques ràpides

en: Some facts about this community
ca: Algunes dades sobre aquesta comunitat

en: Suggest, translate, review
ca: Suggeriment, traducció, revisió

en: Translator's guide
ca: Guia del traductor

en: Documentation for translators on drupal.org.
ca: Documentació sobre traduccions a drupal.org.

en: Translations group
ca: Grup de traduccions

en: Translations group at groups.drupal.org.
ca: Grup de traduccions a groups.drupal.org.

en: Mailing list
ca: Llista de correu

en: Translators mailing list hosted at drupal.org.
ca: Llista de correu dels traductors de drupal.org.

en: No languages defined or no projects scanned yet.
ca: No hi ha idiomes definits o encara no s'ha analitzat cap projecte.

en: Pick a language
ca: Tria un idioma

en: Alternatively you can <a href="@explore">explore languages</a>.
ca: Alternativament, pots <a href="@explore">explorar idiomes</a>.

en: Pick a project for @language translation
ca: Tria un projecte per a traduir al @language

en: Alternatively you can <a href="@explore">explore projects</a>.
ca: Alternativament, pots <a href="@explore">explorar projectes</a>.

en: Choose
ca: Tria

en: Select a language and/or a project.
ca: Tria un idioma i/o un projecte.

en: 1 translation group | @count translation groups
ca[0]: 1 grup de traducció
ca[1]: @count grups de traducció

en: 1 project managed | @count projects managed
ca[0]: 1 projecte gestionat
ca[1]: @count projectes gestionats

en: 1 file scanned | @count files scanned
ca[0]: 1 fitxer analitzat
ca[1]: @count fitxers analitzats

en: Configuration options for the localization server.
ca: Opcions de configuració del servidor de localització.

en: Translation interface
ca: Imterfície de traducció

en: Control the display of the translation interface.
ca: Controlar la visualització de la interfície de traducció.

en: Overview of languages and their translation status.
ca: Vista general dels idiomes i el seu estat de traducció.

en: Overview of projects and their translation status.
ca: Vista general dels projectes i el seu estat de traducció.

en: String details
ca: Detalls del text

en: String suggestions
ca: Suggeriments del text

en: Approve suggestion
ca: Aprova el suggeriment

en: Decline suggestion
ca: Rebutja el suggeriment

en: Export template
ca: Exporta la plantilla

en: Marker errors
ca: Marcador d'errors

en: You can suggest translations or import complete Gettext translation files to suggest multiple translations at once. People with permission to approve suggestions may either accept or decline your suggestions. To work offline, export a translation template, which contains the current state of the translation.
ca: Podeu suggerir traduccions o bé importar arxius complets Gettext de traduccions per suggerir múltiples traduccions a la vegada. Aquells amb permisos per aprovar suggeriments poden acceptar o declinar els vostres suggeriments. Per a treballar fora de línia, exporteu una plantilla de traducció, que conté l'estat actual de la traducció.

en: !newline_image represents a line break. Remember to include a line break in the same position in the translation. Beginning and ending line breaks are saved properly, even if you forget to include them.
ca: !newline_image representa un salt de línia. Recordeu-vos de incloure un salt de línia al mateix punt de la traducció. Els començaments i els finals de línia es desen correctament encara que us oblideu d'incloure'ls.

en: Number of projects to display per page
ca: Nombre de projectes a mostrar per pàgina

en: Number of projects displayed per page in overviews. It is not advised to change this setting on live sites, as it changes what is displayed on each page, so links will break to existing project listings.
ca: Nombre de projectes mostrats per pàgina en els resums. S'aconsella no canviar aquest paràmetre en els llocs en funcionament, ja que, com canvia què es mostra a cada pàgina, els enllaços als llistats de projectes existents es poden trencar.

en: 1 translation updated | @count translations updated
ca[0]: 1 traducció actualitzada
ca[1]: @count traduccions actualitzades

en: 1 translation unchanged | @count translations unchanged
ca[0]: 1 traducció sense canvis
ca[1]: @count traduccions sense canvis

en: The language managed by this group. This cannot be modified.
ca: L'idioma gestionat per aquest grup. No es pot modificar.

en: The language managed by this group. Languages not shown here are either not active on the site, or already have a translation group.
ca: L'idioma gestionat per aquest grup. Els idiomes no mostrats aquí no estan actius al web o ja tenen un altre grup de traducció.

en: You are a member of this translation group, so you can suggest translations or import complete Gettext translation files to suggest multiple translations at once. Administrators of this group either accept or decline suggestions provided by members of the group. To work offline, export a translation template, which contains the current state of the translation.
ca: Sou un membre d'aquest grup de traducció i, per tant, podeu suggerir traduccions o importar arxius complets Gettext de traducció per tal de suggerir múltiples traduccions a la vegada. Els administradors d'aquest grup accepten o declinen els suggeriments dels membres del grup. Per treballar fora de línia, exporteu una plantilla de traducció, la qual conté l'estat actual de la traducció.

en: Done.
ca: Fet.

en: In progress
ca: En procés

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename  conté un error: no s'esperava "msgctxt" a la línia %line.

en: Attribute to %name
ca: Atribut per %name

en: No data available yet.
ca: Encara no hi ha informació disponible.

en: 1 release known | @count releases known
ca[0]: 1 versió coneguda
ca[1]: @count versions conegudes

en: 1 in queue | @count in queue
ca[0]: 1 en la cua
ca[1]: @count en la cua

en: <strong>@formula</strong> used by %languages
ca: <strong>@formula</strong> usat per %languages

en: Plural formula
ca: Fórmula de plural

en: Restoring plural forms
ca: Restaurant formes del plural

en: Restoring process has encountered an error.
ca: El procés de restauració ha trobat un error.

en: Error when parsing plural formula for number of forms: %formula. Invalid formula given.
ca: Error analitzant la fórmula de plural per al nombre de formularis: %formula. La fórmula proporcionada és invàlida.

en: Error when parsing plural formula for use of forms: %formula. Invalid formula given.
ca: Error analitzant la fórmula de plural per a l'ús de formularis: %formula. La fórmula proporcionada és invàlida.

en: Error when parsing plural formula: %formula. Invalid formula given.
ca: Error analitzant la fórmula de plural: %formula. La fórmula proporcionada és invàlida.

en: Set up general settings for the localization server.
ca: Configura opcions generals del servidor de localitzacions.
