Localization server (5.x-1.0-alpha6) - en to sk translation catalogue (261 entries)

en: Home
sk: Domov

en: Status
sk: Stav

en: Approve
sk: Schváliť

en: Type
sk: Typ

en: Language
sk: Jazyk

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Enabled
sk: Povolené

en: Project
sk: Projekt

en: Overview
sk: Prehľad

en: Edit
sk: Upraviť

en: Import
sk: Importovať

en: Export
sk: Exportovať

en: General settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: Save
sk: Uložiť

en: View
sk: Zobraziť

en: Format
sk: Formát

en: n/a
sk: nie je

en: Configure
sk: Konfigurovať

en: All
sk: Všetky

en: Contains
sk: Obsahuje

en: Group name
sk: Názov skupiny

en: Anonymous
sk: Anonymný

en: No data available.
sk: Žiadne dáta nie sú dostupné.

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Not available
sk: Nedostupné

en: Translations
sk: Preklady

en: Welcome message
sk: Uvítacia správa

en: Information
sk: Informácia

en: Translated
sk: Preložené

en: Translation
sk: Preklad

en: Context
sk: Kontext

en: Contribute
sk: Prispieť

en: Suggestions
sk: Návrhy

en: Scan
sk: Skenovať

en: Untranslated
sk: Nepreložené

en: File %file already exists.
sk: Súbor %file už existuje.

en: Unable to download and save %download_link file.
sk: Nebolo možné stiahnuť a uložiť súbor %download_link .

en: The drupal.org localization community connector watches for new projects at drupal.org, downloads the new packages and extracts their translatable strings. Here you can set up the limits of how these operations are performed. The <a href="@scan_link">Scan tab</a> allows you to initiate a manual scan.
sk: Konektor lokalizačnej komunity drupal.org sleduje nové projekty na drupal.org, sťahuje nové balíky a získa ich reťazce na preklad. Tu môžte nastaviť limity toho ako majú tieto operácie fungovať. <a href="@scan_link">Tlačidlo Skenovať</a> vám umožní spustiť skenovanie manuálne.

en: Connector for drupal.org
sk: Konektor pre drupal.org

en: Configure the drupal.org connector.
sk: Nastaviť drupal.org konektor.

en: Number of projects to scan at once
sk: Počet projektov, ktoré sa budú skenovať naraz

en: The number of projects to scan on a manual or cron run. Scanning is synchronous, so you need to wait for the download to complete and Drupal to extract and parse the tarball content. If everything goes well, detailed data about the project and its releases, files, and translatable strings will be inserted into the database and become available for translation.
sk: Počet projektov, ktoré sa majú skenovať pri ručnom spustení alebo spustení cronu. Skenovanie je synchrónne, musíte počkať kým sa dokončí sťahovanie a kým Drupal získa a analyzuje tarball obsah. Ak sa sa všetko podarí, do databázy sa vložia podrobné informácie o projekte, jeho vydaniach, súboroch a prekladových reťazcoch a všetko bude dostupné pre preklad.

en: Scan new projects on every cron run
sk: Skenovať nové projekty pri každom spustení cronu.

en: administer localization community for drupal.org
sk: spravovať lokalizačnú komunitu pre drupal.org

en: Localization community for drupal.org
sk: Lokalizačná komunita pre drupal.org

en: Localization server
sk: Lokalizačný server

en: The local package connector for localization community looks at a local directory and handles packages you upload there, making them available for localization on the web interface. Set up the properties of that directory here. The <a href="@scan_link">Scan tab</a> allows you to initiate a manual scan on files in the directory, but it is advised to set up cron to check for new packages periodically.
sk: Konektor lokálnych balíčkov pre lokalizačnú komunitu prezerá adresár a ovláda balíčky, ktoré ste tam nahrali, robí ich dostupnými pre lokalizáciu na webovom rozhraní. Nastavte tu možnosti tohto adresára. <a href="@scan_link">Tlačidlo skenovať</a> vám dovoľuje spustiť manuálne skenovanie súborov v adresári, ale je doporučené nastaviť cron pre pravidelnú kontrolu nových balíčkov.

en: Local package connector
sk: Lokálny konektor balíčkov

en: Configure where does the server look for files locally.
sk: Nastaviť, kam sa má server pozrieť na lokálne súbory.

en: Local packages directory
sk: Adresár pre lokálne balíky

en: The directory on the local file system to be scanned for packages. Either relative to the Drupal site root or an absolute path on your file system. Drupal should have read access to the files and directories found there. Projects are identified based on subdirectory names or the first part of filenames if put directly in the root directory. Releases are identified based on the second part of package filenames. Examples: Drupal/drupal-6.0.tar.gz is from project "Drupal" in version 6.0, while og-5.x-2.0-alpha1 is project "og" in version 5.x-2.0-alpha1.
sk: Adresár na lokálnom súborovom systéme, ktorý má byť skenovaný pre vyhľadanie balíčkov. Buď relatívna cesta od koreňovej stránky Drupalu alebo absolútna cesta na vašom súborovom systéme. Drupal by mal mať práva na čítanie zo súborov a adresárov, ktoré tu nájde. Projekty sú identifikované podľa názvov podadresárov alebo podľa prvej časti názvu súboru pokiaľ sa nachádza na koreňovom adresári. Vydania sú identifikované podľa druhej časti názvu súboru. Príklady: Drupal/drupal-6.0.tar.gz je z projektu "Drupal" vo verzií 6.0. Pokiaľ je názov og-5.x-2.0-alpha1 je to projekt "og" vo verzií 5.x-2.0-alpha1.

en: The number of projects to scan on a manual or cron run. Scanning is synchronous, so you need to wait for Drupal to extract and parse the tarball content.
sk: Počet projektov, ktoré sa majú skenovať pri ručnom spustení alebo spustení cronu. Skenovanie je synchrónne, musíte počkať, kým sa dokončí sťahovanie a kým Drupal získa a analyzuje tarball obsah.

en: It is advised to set up a regular cron run to parse new package files, instead of hitting the Scan tab manually.
sk: Je lepšie nastaviť pravidelné spúšťanie cronu na analyzovanie nových súborových balíčkov, namiesto ručného stláčania záložky "Skenovať".

en: Assign drupal.org home links to packages
sk: Pridať drupal.org domovské odkazy do balíčka

en: Assigns http://drupal.org/project/<em>project</em> type home links to projects. These home links are used to guide users to the home pages of the projects. The setting only affects newly parsed packages.
sk: Zadať http://drupal.org/project/<em>projekty</em> napísaním domovského odkazu k projektu. Tieto odkazu sa používajú na nasmerovanie používateľov k domovským stránkam projektov. Toto nastavenie ovplyvní iba novo analyzované balíčky.

en: File name should have project codename and version number included separated with hyphen, such as drupal-5.2.tar.gz.
sk: Názov súboru by mal obsahovať kódové meno projektu a číslo verzie oddelené so spojovníkom, ako napríklad drupal-5.2.tar.gz.

en: @release was already parsed, no need to scan again.
sk: @release už bolo analyzované, nie je potrebné ho znova skenovať.

en: administer localization community for local packages
sk: spravovať lokalizačnú komunitu pre lokálne balíčky

en: Localization community for local packages
sk: Lokalizačná komunita pre lokálne balíčky

en: Extracts translateable strings from local package files.
sk: Vybrať prekladové reťazce zo súborov lokálnych balíčkov.

en: Used in:
sk: Použité v:

en: <strong>Translated by:</strong><br /> %username at %date
sk: <strong>Preložil:</strong><br /> %username  %date

en: Approve suggestion.
sk: Schváliť návrh.

en: Decline suggestion.
sk: Zamietnuť návrh.

en: Outstanding suggestions:
sk: Otvorené návrhy.

en: No suggestions found.
sk: Nenájdené žiadne návrhy.

en: Translate
sk: Preložiť

en: Export @language translations
sk: Exportovať preklady jazyka @language.

en: Explore languages
sk: Prechádzať jazyky

en: Export @project translation templates
sk: Exportovať šablóny @project prekladu

en: Explore projects
sk: Prechádzať projekty

en: Source data
sk: Zdrojové údaje

en: Choose a project
sk: Vybrať projekt

en: Release
sk: Vydanie

en: Exporting with all releases is useful for translators, but is not optimal to use for end users because unused data would clutter up their database, when files get imported. Export for all releases if you would like to provide a complete translation, and you work with a desktop tool.
sk: Exportovanie všetkých vydaní môže byť užitočné pre prekladateľov, ale nieje to vhodné pre koncových používateľov, pretože, keď sú súbory naimportované, nepoužívané údaje zahlcujú databázu. Exportujte všetky vydania pokiaľ chcete poskytnúť kompletný preklad a pracujete s desktopovými nástrojmi.

en: Type of export
sk: Typ exportu

en: Translation template
sk: Šablóna prekladu

en: Templates only contain the source (English) strings, translations are represented by empty placeholders.
sk: Šablóny obsahujú iba zdrojové (Anglické) reťazce, preklady sú reprezentované prázdnymi miestami.

en: Format used
sk: Použitý formát

en: Drupal 6 package format
sk: Formát Drupal 6 balíčku

en: Drupal 5 package format for autolocale module
sk: Formát Drupal 5 balíčku pre modul autolocale

en: Flat package for CVS commit
sk: Jednotný balík pre CVS rozhodnutie

en: All in one file
sk: Všetko v jednom súbore

en: Drupal 5's autolocale module and Drupal 6 use different conventions for directory naming in packages. Temporarily, as long as you need to use CVS to distribute translations the flat package helps you generate a package for committing to Drupal.org. Additionally, for testing, spell checking and smaller modules, you can also export in one file without packaging as well. It is not advised to use big .po files for importing in Drupal though, as it might lead to incomplete imports. Use packages for usage with Drupal importing.
sk: Autolocale pre Drupal 5 a Drupal 6 používajú rozdielne konvencie pre pomenovanie adresárov v balíčkoch. Dočasne, pokiaľ potrebujete použiť CVS pre distribúciu prekladu, jednotný balíček vám pomôže vygenerovať balíček pre odovzdanie na Drupal.org. Dodatočne, pre testovanie, kontrolu pravopisu a menšie moduly, môžete tiež použiť export do jedného súboru bez zabalenia do balíčka. Neodporúča sa použiť veľké .po súbory pre import do Drupalu priamo, mohlo by to viesť k nekompletným importom. Použite balíčky pre použitie s Drupal importom.

en: Choose project
sk: Vybrať projekt

en: You should choose a project, submit the form and choose a release.
sk: Mali by ste si vybrať projekt, odoslať formulár a vybrať si release.

en: Invalid project chosen.
sk: Vybraný zlý projekt.

en: You should choose a release.
sk: Môžete si vybrať vydanie.

en: Invalid release chosen.
sk: Vybrané zlé vydanie.

en: l10n_community
sk: l10n_komunita

en: Package to parse (%file) does not exist.
sk: Balíček na analyzovanie (%file) neexistuje.

en: Temporary directory %path already exists.
sk: Dočasný priečinok %path už existuje.

en: Error on untaring %filename file.
sk: Chyba pri rozbaľovaní súboru %filename.

en: Contents of %filename have been scanned.
sk: Obsah %filename bol naskenovaný.

en: Import translations to @language
sk: Vložiť preklady do jazyka @language

en: Import suggestions to @language
sk: Vložiť návrhy do jazyka @language

en: Translate projects
sk: Preložiť projekty

en: Translation file
sk: Súbor s prekladom

en: A Gettext Portable Object (.po) file to upload.
sk: Súbor Gettext Portable Object (.po) na nahranie.

en: Store as suggestions
sk: Uložiť ako návrh

en: Check if the translations you import need discussion. If checked, all translations in the imported file will be saved as suggestions.
sk: Skontrolujte či preklady, ktoré ste vložili potrebujú prediskutovať. Pokiaľ je zaznačené, všetky preklady v importovanom súbore budú uložené ako návrhy.

en: The translation was successfully imported.
sk: Preklad bol úspešne naimportovaný.

en: File to import not found.
sk: Súbor, z ktorého sa má importovať, sa nepodarilo nájsť.

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
sk: Import prekladu zlyhal, pretože súbor %filename nie je možné načítať.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: na riadku %line sa očakáva "msgstr", ale chýba.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: na riadku %line sa očakáva "msgid_plural", ale chýba.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje syntaktickú chybu na riadku %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: na riadku %line sa neočakáva "msgid".

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: na riadku %line sa neočakáva "msgstr[]".

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: na riadku %line sa neočakáva "msgstr".

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: neočakávaný reťazec na riadku %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename neočakávane skončil na riadku %line.

en: No languages to list.
sk: Žiadne jazyky do zoznamu.

en: No strings to translate.
sk: Žiadne reťazce na preklad.

en: No projects found.
sk: Nenašli sa žiadne projekty.

en: No language selected.
sk: Nebol vybraný žiadny jazyk.

en: @language overview
sk: @language prehľad

en: There are currently no posts set for display here. Mark posts to display here with the %tagname tag, using the taxonomy module.
sk: Aktuálne nie sú nastavené žiadne príspevky, ktoré by sa tu mali zobraziť. Označte príspevky pre zobrazenie značkou %tagname, použitím modulu taxonomy.

en: The <a href="@group">%language group</a> pages might provide you with more information, translation suggestions and guidelines.
sk: Stránky <a href="@group">%language skupiny</a> by vám mali poskytnúť viac informácií, návrhy prekladov a návody.

en: Review, translate, import
sk: Prezrieť, preložiť, vložiť

en: Different tabs allow you to view existing translations, suggest new ones, import translations completed offline or export translations for import to Drupal or offline work.
sk: Na jednotlivých záložkách si môžete prezrieť existujúce preklady, navrhnúť nové, nahrať alebo si stiahnuť preklady do Drupalu, alebo na offline prekladanie.

en: Progress status
sk: Stav vývoja

en: Status overview
sk: Celkový stav

en: Top contributors
sk: Najaktívnejší prispievatelia

en: People with most approved translations
sk: Ľudia, ktorý majú najviac schválených prekladov

en: Nobody contributed to this translation yet.
sk: Zatiaľ nikto neprispel do tohto prekladu.

en: No project selected.
sk: Nie je vybraný žiadny projekt.

en: @project project translations
sk: @project preklad projektu

en: Translations overview
sk: Prehľad prekladu

en: Overall status of translations
sk: Celkový stav prekladu

en: Export, translate, review
sk: Exportovať, preložiť, prezrieť

en: Select a language from the overview to review translations and contribute to the translation efforts. The export tab allows exporting of translation templates, but translations can also be exported on the language pages.
sk: Z prehľadu si vyberte jazyk na prezretie prekladov a snažte sa prispieť k prekladu. Tlačidlo preklad vám dovoľuje exportovať šablóny prekladu, ale preklady sa môžu tiež exportovať na stránke jazyka.

en: @project summary
sk: @project zhrnutie

en: Some details we know about this project
sk: Zopár detailov, ktoré vieme o tomto projekte

en: Project home
sk: Domov projektu

en: No marker error found
sk: Nenašli sa žiadne chyby značiek

en: @project project errors
sk: @project chyby projektu

en: No marker errors found in any of the parsed releases of this project.
sk: Neboli nájdené žiadne chyby v žiadnom z analyzovaných vydaní tohto projektu.

en: No errors found in this release.
sk: Nenašli sa žiadne chyby v tomto vydaní.

en: !percent translated
sk: !percent preložených

en: !percent untranslated
sk: !percent nepreložených

en: Overall status
sk: Celkový stav

en: 1 contributor | @count contributors
sk[0]: @count prispievateľ
sk[1]: @count prispievatelia
sk[2]: @count prispievateľov

en: 1 string to translate | @count strings to translate
sk[0]: @count reťazec na preklad
sk[1]: @count reťazce na preklad
sk[2]: @count reťazcov na preklad

en: 1 translation recorded | @count translations recorded
sk[0]: Zaznamenaný @count preklad
sk[1]: Zaznamenané @count preklady
sk[2]: Zaznamenaných @count prekladov

en: 1 suggestion awaiting approval | @count suggestions awaiting approval
sk[0]: @count návrh čaká na schválenie
sk[1]: @count návrhy čakajú na schválenie
sk[2]: @count návrhov čaká na schválenie

en: !name - 1 translation | !name - @count translations
sk[0]: !name - @count  preklad
sk[1]: !name - @count  preklady
sk[2]: !name - @count  prekladov

en: 1 release in total | @count releases in total
sk[0]: Celkovo @count vydanie
sk[1]: Celkovo @count vydania
sk[2]: Celkovo @count vydaní

en: 1 release parsed | @count releases parsed
sk[0]: @count vydanie analyzované.
sk[1]: @count vydania analyzované.
sk[2]: @count vydaní analyzovaných.

en: 1 source string in total | @count source strings in total
sk[0]: Celkovo @count zdrojový reťazec
sk[1]: Celkovo @count zdrojové reťazce
sk[2]: Celkovo @count zdrojových reťazecov

en: 1 marker error found | @count marker errors found
sk[0]: Nájdená @count chyba znaku
sk[1]: Nájdené @count chyby znakov
sk[2]: Nájdených @count chýb znakov

en: No strings found with this filter. Try adjusting the filter options.
sk: Nenašiel sa žiadny reťazec vyhovujúci tomuto filtru. Skúste upraviť nastavenie filtra.

en: @language translations
sk: @language preklad

en: Translate to @language
sk: Preložiť do @language

en: Has suggestion
sk: Má návrh

en: Link to this page
sk: Odkaz na túto stránku

en: No project found with name %name. Reverted to filter to all projects.
sk: Nenašiel sa žiadny projekt s názvom %name. Zobrazený je filter zobrazujúci všetky projekty.

en: Source Text
sk: Zdrojový text

en: New suggestion for variant #%d
sk: Nový návrh pre variant #%d

en: New translation for variant #%d
sk: Nový preklad pre variant #%d

en: Suggestion for variant #%d
sk: Návrh pre variant #%d

en: Translation for variant #%d
sk: Preklad pre variant #%d

en: Add a new suggestion
sk: Pridaj nový návrh

en: Add a new translation
sk: Pridaj nový preklad

en: Suggestion
sk: Návrh

en: Suggestion for discussion
sk: Návrh na diskusiu

en: Show detailed information.
sk: Ukázať detailné informácie.

en: There was an error approving this suggestion. You might not have permission or the suggestion id was invalid.
sk: Nastala chyba pri schvaľovaní návrhu. Pravdepodobne nemáte práva alebo ID návrhu bolo nesprávne.

en: !icon Suggestion approved.
sk: !icon Návrh schválený.

en: There was an error declining this suggestion. You might not have permission or the suggestion id was invalid.
sk: Nastala chyba pri odmietnutí návrhu. Pravdepodobne nemáte práva alebo ID návrhu bolo nesprávne.

en: Suggestion declined.
sk: Návrh zamietnutý.

en: Save suggestions
sk: Uložiť návrhy

en: Save translations
sk: Uložiť preklad

en: About this interface
sk: O tomto rozhraní

en: Community for Drupal translations
sk: Komunita pre preklady Drupalu

en: This interface serves as a community hub for translating Drupal projects, so translators only need to use a browser to contribute. Our system knows about Drupal projects, such as modules, themes and install profiles; with their respective releases. This means that all text added to these packages are translatable. New projects and releases are scanned regularly. Languages are maintained by translation groups. Every group has a community space, where members can share information, discuss specific questions and document best practices. Finally, translations are packaged on drupal.org for each project release.
sk: Toto rozhranie slúži ako komunitné centrum pre preklad projektov Drupalu, na prispievanie potrebujú prekladatelia iba internetový prehliadač. Náš systém vie pracovať s projektami Drupalu ako sú moduly, témy vzhľadu a inštalačné profily a ich príslušné vydania. To znamená, že všetok Text pridaný do týchto balíčkov je možné preložiť. Nové projekty a vydania sú automaticky skenované. Jazyky sú udržiavané skupinami prekladateľov. Každá skupina má svoj priestor, kde členovia môžu zdieľať informácie, diskutovať o konkrétnych otázkach a najlepších postupoch pri prekladaní. Nakoniec sú preklady pridané na drupal.org pre každé vydanie projektu.

en: Quick stats
sk: Rýchle štatistiky

en: Some facts about this community
sk: Pár faktov o tejto komunite

en: You can view the work being done here, but to participate, first you need to <a href="@register">create an account and/or log in</a>
sk: Môžete sa pozrieť čo všetko už bolo urobené, ale pokiaľ sa chcete zapojiť najskôr si budete musieť <a href="@register">vytvoriť účet a/alebo sa prihlásiť</a>

en: Suggest, translate, review
sk: Navrhnúť, preložiť, prezrieť

en: Translator's guide
sk: Príručka prekladateľa

en: Documentation for translators on drupal.org.
sk: Dokumentácia pre prekladateľov na drupal.org.

en: Translations group
sk: Skupina prekladov

en: Translations group at groups.drupal.org.
sk: Skupina prekladov na groups.drupal.org.

en: Translators mailing list hosted at drupal.org.
sk: Mailing list prekladateľov nachádzajúci sa na drupal.org.

en: Handy links
sk: Užitočné odkazy

en: Documentation, discussion spaces
sk: Dokumentácia, miesto pre diskusie

en: No languages defined or no projects scanned yet.
sk: Neboli definované jazyky alebo zatiaľ neboli skenované žiadne projekty.

en: Pick a language
sk: Vybrať jazyk

en: Alternatively you can <a href="@explore">explore languages</a>.
sk: Alternatívne môžete <a href="@explore">prezrieť jazyky</a>.

en: And/or pick a project
sk: A/alebo vybrať projekt

en: Pick a project for @language translation
sk: Vyber projekt pre preklad do @language

en: Alternatively you can <a href="@explore">explore projects</a>.
sk: Alternatívne môžete <a href="@explore">prezrieť projekty</a>.

en: Choose
sk: Vybrať

en: Select a language and/or a project.
sk: Vybrať jazyka a/alebo projekt.

en: 1 translation group | @count translation groups
sk[0]: @count prekladová skupina
sk[1]: @count prekladové skupiny
sk[2]: @count prekladových skupín

en: 1 project managed | @count projects managed
sk[0]: @count spravovaný projekt
sk[1]: @count spravované projekty
sk[2]: @count spravovaných projektov

en: 1 file scanned | @count files scanned
sk[0]: @count skenovaný súbor
sk[1]: @count skenované súbory
sk[2]: @count skenovaných súborov

en: Configuration options for the localization server.
sk: Konfiguračné nastavenia pre lokalizačný server.

en: Translation interface
sk: Prekladateľské rozhranie

en: Control the display of the translation interface.
sk: Ovládanie zobrazenia rozhrania prekladu.

en: Overview of languages and their translation status.
sk: Prehľad jazykov a ich stav prekladu.

en: Overview of projects and their translation status.
sk: Prehľad projektov a ich stav prekladu.

en: Project autocomplete
sk: Automatické dokončovanie prekladu

en: String details
sk: Detaily reťazca

en: String suggestions
sk: Návrhy reťazca

en: Approve suggestion
sk: Schváliť návrh

en: Decline suggestion
sk: Odmietnuť návrh

en: Export template
sk: Exportovať šablónu

en: Marker errors
sk: Zoznam chýb

en: Translation help
sk: Pomocník prekladu

en: Bookmarked filters
sk: Filtre so záložkou

en: Welcome to the translation server. This block will show you tips and advice throughout the application.
sk: Vitajte na lokalizačnom serveri. Tento blok vám ukáže tipy a rady vo všetkých častiach aplikácie.

en: Once you are familiar with the system, feel free to disable help in <a href="@user-page">your user settings</a>.
sk: Pokiaľ vám je systém dôverne známy, môžete vypnúť pomocníka vo <a href="@user-page">vašich používateľských nastaveniach</a>.

en: Choose a language to dive in to suggest translations, approve suggestions, import and export.
sk: Vybrať jazyk, v ktorom chcete navrhovať preklady, schvaľovať návrhy, robiť import alebo export.

en: Choose a project to explore.
sk: Vybrať projekt na prezretie.

en: You can suggest translations or import complete Gettext translation files to suggest multiple translations at once. People with permission to approve suggestions may either accept or decline your suggestions. To work offline, export a translation template, which contains the current state of the translation.
sk: Môžete navrhovať preklady alebo importovať kompletný Gettext prekladový súbor na hromadné navrhnutie prekladov v jednom kroku. Ľudia, ktorí majú povolenie na schvaľovanie návrhov môžu, ale nemusia odsúhlasiť vaše návrhy. Na prácu offline, exportujte šablónu prekladu, ktorá obsahuje súčasný stav prekladu.

en: As a fully empowered user, you can suggest translations as well as approve translations suggested by others. Export/import of Gettext translation files is also possible.
sk: Ako plne splnomocnený používateľ, môžete navrhovať preklady a schvaľovať vhodné návrhy prekladov iných používateľov. Taktiež môžete Exportovať/Importovať Gettext súbory prekladov.

en: Because all project translations are shared, an imported file might provide translations for strings used in any project.
sk: Pretože všetky projekty sú zdielané, vložený súbor môže poskytovať preklady pre reťazce, ktoré sa používajú v inom projekte.

en: You have two different options to export. You can either export a template package for a project, or a package containing the existing translations for a given project release. Both types will use the GNU Gettext Portable Object (Template) format, which is understood by Drupal and desktop translation editing tools.
sk: Máte dve rozdielne možnosti exportovania. Môžete exportovať balíček so šablónami projektu alebo balíček obsahujúci existujúce preklady pre dané vydanie projektu. Oba typy budú používať formát GNU Gettext Portable Object (Template), ktorému rozumie Drupal a editovacie nástroje v počítači.

en: !newline_image represents a line break. Remember to include a line break in the same position in the translation. Beginning and ending line breaks are saved properly, even if you forget to include them.
sk: !newline_image predstavuje zalomenie strany. Nezabudnite vložiť zalomenie riadka na rovnakú pozíciu v preklade. Zalomenia na začiatkoch a koncoch riadkov sa správne uložia, ak ich nezabudnete do prekladu vložiť.

en: Newline marker
sk: Značka nového riadku

en: Variables are designated with !, @ and % (like %example, !example or @example), and should be kept in the translated text as-is.
sk: Premenné, ktoré sú označené s !, @ a % (ako %example, !example alebo @example), by sa nemali prekladať a mali by zostať tak ako sú.

en: The plural formula in use with this language is %formula.
sk: Vzorec plurálu pri použití tohoto jazyka %formula.

en: This page shows a list of all languages and their overall translation status (accumulated for all releases). Exporting translation works for all languages. Importing your translations is only possible to languages where you have sufficient privileges to do so.
sk: Táto stránka zobrazuje zoznam všetkých jazykov a ich celkový stav prekladu (pre všetky vydania). Export prekladu funguje pre všetky jazyky. Import vašich prekladov je možný len do jazykov, kde máte dostatočné oprávnenia.

en: Localization contributions
sk: Príspevkov do lokalizácie

en: Number of projects to display per page
sk: Počet zobrazovaných projektov na jednej stránke

en: Number of projects displayed per page in overviews. It is not advised to change this setting on live sites, as it changes what is displayed on each page, so links will break to existing project listings.
sk: Počet projektov zobrazených na stránke v prehľadoch. Nieje rozumné meniť toto nastavenie na aktívnych stránkach, ak sa zmení to čo je zobrazené na každej stránke tak odkazy na zoznamy aktuálnych projektov prestanú fungovať.

en: line break
sk: zalomenie riadku

en: 1 approved translation | @count approved translations
sk[0]: Žiaden schválený preklad
sk[1]: Jeden schválený preklad
sk[2]: @count schválených prekladov

en: 1 new translation added | @count new translations added
sk[0]: Pridaný @count nový preklad
sk[1]: Pridané @count nové preklady
sk[2]: Pridaných @count nových prekladov

en: 1 new suggestion added | @count new suggestions added
sk[0]: Pridaný @count nový návrh
sk[1]: Pridané @count nové návrhy
sk[2]: Pridaných @count nových návrhov

en: 1 translation updated | @count translations updated
sk[0]: @count preklad aktualizovaný
sk[1]: @count preklady aktualizované
sk[2]: @count prekladov aktualizovaných

en: 1 translation unchanged | @count translations unchanged
sk[0]: @count preklad nezmenený
sk[1]: @count preklady nezmenené
sk[2]: @count prekladov nezmenených

en: access localization community
sk: vstúpiť do lokalizačnej komunity

en: submit suggestions
sk: pošli návrh

en: submit translations and approve suggestions
sk: pridať preklady a schváliť návrhy

en: administer localization community
sk: spravovať lokalizačnú komunitu

en: Localization community
sk: Lokalizačná komunita

en: A community interface for string translation
sk: Komunitné rozhranie pre preklad reťazcov

en: All available languages have groups now. You cannot create another group until a new language is added on the administration interface.
sk: Všetky dostupné jazyky už majú skupiny. Nemôžete vytvoriť novú skupinu pokiaľ sa nepridá nový jazyk v administračnom rozhraní.

en: Translation group
sk: Skupina prekladateľov

en: A language community around Drupal project translations.
sk: Jazyková komunita pri prekladoch projektov Drupalu.

en: Name of the translation group.
sk: Názov skupiny prekladateľov.

en: The language managed by this group. This cannot be modified.
sk: Jazyk spravovaný touto skupinou. Nemôže byť zmenený.

en: The language managed by this group. Languages not shown here are either not active on the site, or already have a translation group.
sk: Jazyky spravované touto skupinou. Jazyky ktoré tu nie sú, buď nie sú aktívne na stránke alebo už majú skupinu prekladateľov.

en: Permission model
sk: Model právomocí

en: Whether different types of group members have different permissions.
sk: Ak majú rozdielne typy členov skupiny rozdielne práva.

en: Open. Everybody is equal, all members can suggest and approve translations.
sk: Otvorený. Všetci sú si rovný, každý člen môže navrhovať a schvaľovať preklad.

en: Controlled. Members can only suggest translations, group administrators can approve them.
sk: Kontrolovaný. Členovia môžu len navrhovať preklady, skupina administrátorov ich môže schvaľovať.

en: Welcome message to display on the group homepage.
sk: Uvítacia správa, ktorá sa zobrazí na domovskej stránke skupiny.

en: You are not a member of this translation group, but you can still view the existing translations and export templates or translations for your own use.
sk: Nie ste členom tejto skupiny prekladateľov, ale môžete si prezerať preklady a urobiť export prekladu pre vašu potrebu.

en: <a href="@group">Subscribe to this group</a> if you would like to help out.
sk: <a href="@group">Prihláste sa do skupiny</a> ak chcete pomôcť.

en: <a href="@register">Create an account or log in</a> and <a href="@group">subscribe to this group</a> if you would like to help out.
sk: <a href="@register">Zaregistrujte sa</a> alebo <a href="@group">prihláste</a>  do skupiny ak chcete pomôcť.

en: You are a member of this translation group, so you can suggest translations or import complete Gettext translation files to suggest multiple translations at once. Administrators of this group either accept or decline suggestions provided by members of the group. To work offline, export a translation template, which contains the current state of the translation.
sk: Ste člen skupiny prekladateľov, môžete navrhovať preklady alebo importovať kompletný Gettext súbor prekladu pre navrhnutie viacerých prekladov naraz. Správcovia tejto skupiny neskôr príjmu alebo odmietnu návrhy pridané členmi skupiny. Pre prácu offline, exportujte vzor prekladu, ktorý obsahuje aktuálny stav prekladu.

en: As a member of this translation group, you can suggest translations as well as approve translations suggested by other members of the group. Export/import of Gettext translation files is also possible.
sk: Ako člen tejto skupiny prekladateľov môžete navrhovať preklady, taktiež schvaľovať preklady navrhnuté inými členmi skupiny. Je tiež možné exportovať/importovať Gettext súbory prekladu.

en: administer localization groups
sk: administrácia skupín prekladateľov

en: Localization groups
sk: Skupina prekladateľov

en: Organic groups mapping for localization server
sk: Priraďovanie organických skupín pre lokalizačný server

en: The directory specified to be used for scanning is not found.
sk: Adresár určený pre skenovanie nebol nájdený.

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: Neočakával sa "msgctxt"  na riadku %line.
