Leftandright - Nested Set Taxonomy (5.x-1.3) - en to dz translation catalogue (72 entries)

en: Delete
dz: བཏོན་གཏང་།

en: Submit
dz: བྱིན།

en: Operations
dz: བཀོལ་སྤྱོད་ཚུ།

en: Type
dz: དབྱེ་བ།

en: List
dz: ཐོ་ཡིག་

en: Cancel
dz: ཆ་མེད་གཏང་།

en: Description
dz: འགྲེལ་བཤད།

en: Disabled
dz: ལྕོགས་མིན།

en: Categories
dz: དབྱེ་རིམ་ཚུ།

en: Weight
dz: ལྗིད་ཚད།

en: There are currently no posts in this category.
dz: ད་ལྟོ་དབྱེ་རིམ་འདི་ནང་འགྲེམ་སྐྱེལ་ཚུ་མེད།

en: Help text
dz: གྲོགས་རམ་ཚིག་ཡིག།

en: Types
dz: དབྱེ་བ་ཚུ།

en: Hierarchy
dz: སྡེ་རིམ།

en: Single
dz: རྐྱང་པ།

en: Multiple
dz: སྣ་མང་།

en: Related terms
dz: འབྲེལ་བ་ཡོད་པའི་ཐ་སྙད་ཚུ།

en: Synonyms
dz: མིང་གི་རྣམ་གྲངས་ཚུ།

en: Free tagging
dz: རང་དབང་གི་ངོ་རྟགས་སྦྱར་ནི།

en: Content is categorized by typing terms instead of choosing from a list.
dz: ནང་དོན་འདི་ ཐོ་ཡིག་ལས་གདམ་ཁ་བརྐྱབ་ནིའི་ཚབ་ལུ་ ཐ་སྙད་ཚུ་ཡིག་དཔར་བརྐྱབ་ཐོག་ལས་དབྱེ་རིམ་བཟོཝ་ཨིན།

en: Multiple select
dz: སྣ་མང་སེལ་འཐུ།

en: Required
dz: དགོས་མཁོ་ཡོདཔ།

en: root
dz: རྩ་བ།

en: Parent
dz: རྩ་ལག།

en: Parents
dz: རྩ་ལག་ཚུ།

en: none
dz: གང་ཡང་མེནམ།

en: Name
dz: མིང་།

en: edit
dz: ཞུན་དག

en: No categories available.
dz: དབྱེ་རིམ་ཚུ་ཐོབ་མི་ཚུགས།

en: Taxonomy term
dz: དབྱེ་བསལ་བྱ་རིམ་གྱི་ཐ་སྙད་

en: Add term
dz: ཐ་སྙད་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Vocabulary name
dz: མིང་ཚིག་གི་ཐོའི་མིང་།

en: Term name
dz: ཐ་སྙད་ཀྱི་མིང་།

en: No terms available.
dz: ཐ་སྙད་ཚུ་ཐོབ་མི་ཚུགས།

en: <a href="@help-url">Synonyms</a> of this term, one synonym per line.
dz: <a href="@help-url">ཐ་སྙད་འདི་གི་མིང་གི་རྣམ་གྲངས་ཚུ་</a> གྲལ་ཐིག་རེ་ལུ་མིང་གི་རྣམ་གྲངས་གཅིག།

en: Edit term
dz: ཐ་སྙད་ཞུན་དག་རྐྱབས་

en: Autocomplete taxonomy
dz: རང་བཞིན་ཡོངས་བསྒྲུབས་དབྱེ་བསལ་བྱ་རིམ་

en: In listings, the heavier terms will sink and the lighter terms will be positioned nearer the top.
dz: ཐོ་ཡིག་ཚུ་ནང་ ལྗིད་ཅན་ཐ་སྙད་ཚུ་འཛུལ་ནི་དང་ལྗིད་ཡང་བའི་ཐ་སྙད་ཚུ་མཀོའི་སྦོ་ལོག་ཁར་བཞག་འོང་།

en: list terms
dz: ཐ་སྙད་ཚུ་ཐོ་བཀོད་འབད།

en: add terms
dz: ཐ་སྙད་ཚུ་ཁ་སྐོང་རྐྱབས།

en: Created new term %term.
dz: གསར་བསྐྲུན་འབད་ཡོད་པའི་ཐ་སྙད་གསརཔ་ %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ཐ་སྙད་ %title བཏོན་གཏང་ནི་འདི་ངེས་ཏིག་ཨིན་ན?

en: Deleted term %name.
dz: བཏོན་གཏང་ཡོད་པའི་ཐ་སྙད་ %name.

en: List terms
dz: ཐ་སྙད་ཚུ་ཐོ་བཀོད་འབད་

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
dz: ཐ་སྙད་བཏོན་གཏང་ནི་འདི་གིས་ དེའི་ཆ་ལག་ཚུ་གང་རུང་ཡོད་པ་ཅིན་ཆ་མཉམ་བཏོན་གཏང་འོང་། བྱ་བ་འདི་འབད་བཤོལ་འབད་མི་བཏུབ།

en: Parent term
dz: རྩ་ལག་ཐ་སྙད།

en: Parent terms
dz: རྩ་ལག་ཐ་སྙད་ཚུ།

en: administer taxonomy
dz: བདག་སྐྱོང་འཐབ་ནིའི་དབྱེ་བསལ་བྱ་རིམ།

en: Create vocabularies and terms to categorize your content.
dz: ཁྱོད་རའི་ནང་དོན་གྱི་དབྱེ་རིམ་བཟོ་ནི་ལུ་  མིང་ཚིག་དང་ཐ་སྙད་ཚུ་གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Add vocabulary
dz: མིང་ཚིག་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Edit vocabulary
dz: མིང་ཚིག་ཞུན་དག་རྐྱབས་

en: edit vocabulary
dz: མིང་ཚིག་གི་ཐོ་ཞུན་དག་རྐྱབས།

en: The name for this vocabulary. Example: "Topic".
dz: མིང་ཚིག་འདི་གི་དོན་ལུ་མིང་། དཔེར་ན་: "Topic".

en: Description of the vocabulary; can be used by modules.
dz: མིང་ཚིག་གི་ཐོའི་འགྲེལ་བཤད། ཚད་གཞི་ཚུ་གིས་ལག་ལེན་འཐབ་ཚུགས།

en: Instructions to present to the user when choosing a term.
dz: ཐ་སྙད་གདམ་ཁ་བརྐྱབ་པའི་སྐབས་ལག་ལེན་པ་ལུ་སྤྲོད་ནིའི་བསླབ་སྟོན་ཚུ།

en: A list of node types you want to associate with this vocabulary.
dz: མིང་ཚིག་གི་ཐོ་འདི་དང་གཅིག་ཁར་ཁྱོད་ཀྱིས་འབྲེལ་བ་འབད་ནི་ཨིན་མི་ནོཌི་དབྱེ་བ་ཚུའི་ཐོ་ཡིག།

en: Allows <a href="@help-url">a tree-like hierarchy</a> between terms of this vocabulary.
dz: མིང་ཚིག་ཐོ་ཡིག་འདི་གི་ཐ་སྙད་ཚུའི་བར་ན་<a href="@help-url">སྡེ་རིམ་བཟུམ་-རྩ་འབྲེལ་</a> འབད་བཅུགཔ་ཨིན།

en: Allows <a href="@help-url">related terms</a> in this vocabulary.
dz: མིང་ཚིག་གི་ཐོ་འདི་ནང་ <a href="@help-url">འབྲེལ་བ་ཡོད་པའི་ཐ་སྙད་ཚུ་</a> འབད་བཅུགཔ་ཨིན།

en: Allows nodes to have more than one term from this vocabulary (always true for free tagging).
dz: ནོཌོསི་ལུ་མིང་ཚིག་གི་ཐོ་འདི་ལས་ཐ་སྙད་གཅིག་ལས་ལྷག་སྟེ་བཞག་བཅུགཔ་ཨིན་  (རང་དབང་ངོ་རྟགས་སྦྱར་ནིའི་དོན་ལུ་ཨ་རྟག་རང་བདེན་).

en: If enabled, every node <strong>must</strong> have at least one term in this vocabulary.
dz: ལྕོགས་ཅན་ཨིན་པ་ཅིན་ <strong>མིང་ཚིག་གི་ཐོ་འདི་ནང་</strong> ནོཌོ་རེ་རེ་ལུ་ཐ་སྙད་གཅིག་ཙམ་ངེས་པར་འོང་དགོ།

en: In listings, the heavier vocabularies will sink and the lighter vocabularies will be positioned nearer the top.
dz: ཐོ་ཡིག་ཚུ་ནང་ ལྗིད་ཅན་མིང་ཚིག་གི་ཐོ་ཚུ་འཛུལ་ནི་དང་ལྗིད་ཡང་བའི་མིང་ཚིག་གི་ཐོ་ཚུ་མགོའི་སྦོ་ལོག་ཁར་བཞག་འོང་།

en: Created new vocabulary %name.
dz: གསར་བསྐྲུན་འབད་ཡོད་པའི་མིང་ཚིག་གི་ཐོ་གསརཔ་%name.

en: Updated vocabulary %name.
dz: དུས་མཐུན་བཟོ་ཡོད་པའི་མིང་ཚིག་གི་ཐོ་ %name།

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་མིང་ཚིག་གི་ཐོ་ %title རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་འདི་ངེས་ཏིག་ཨིན་ན?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
dz: མིང་ཚིག་གི་ཐོ་བཏོན་གཏང་ནི་འདི་གིས་དེ་ནང་ཐ་སྙད་ཚུ་ཆ་མཉམ་བཏོན་གཏང་འོང་། བྱ་བ་འདི་འབད་བཤོལ་འབད་མི་བཏུབ།

en: Deleted vocabulary %name.
dz: བཏོན་གཏང་ཡོད་པའི་མིང་ཚིག་གི་ཐོ་%name.

en: A description of the term.
dz: ཐ་སྙད་ཀྱི་འགྲེལ་བཤད།

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
dz: ལྷོད་རྟགས་-ནང་དོན་འདི་འགྲེལ་བཤད་བརྐྱབ་ནིའི་  ཐ་སྙད་ཚུ་གི་ཐོ་ཡིག་སོ་སོ་འཕྱལ་འཕྱལཝ། དཔེར་ན་: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".

en: The %name vocabulary can not be modified in this way.
dz: %name མིང་ཚིག་གི་ཐོ་འདི་ཐབས་ལམ་འདི་བཟུམ་སྦེ་ལེགས་བཅོས་འབད་མི་བཏུབ།

en: A controlled vocabulary is a set of terms to use for describing content (known as descriptors in indexing lingo). Drupal allows you to describe each piece of content (blog, story, etc.) using one or many of these terms. For simple implementations, you might create a set of categories without subcategories, similar to Slashdot's sections. For more complex implementations, you might create a hierarchical list of categories.
dz: ཚད་འཛིན་འབད་ཡོད་པའི་མིང་ཚིག་གི་ཐོ་འདི་(ཟུར་སྦྲགས་འབད་ནིའི་ཁ་སྐད་ནང་འགྲེལ་བཤད་པ་ཟེར་སླབ་མི་)ནང་དོན་ནང་འགྲེལ་བཤད་འབད་ནིའི་དོན་ལས་ལག་ལེན་འཐབ་ནི་ལུ་ཐ་སྙད་ཚུ་གི་ཆ་ཚན་ཅིག་ཨིན། ཌུ་པཱལ་འདི་གིས་ཁྱོད་ལུ་(ཝེབ་དྲན་དེབ་ སྲུང་ ལ་སོགས་པའི་) ཐ་སྙད་འདི་ཚུ་ལས་གཅིག་ ཡང་ན་ ལེ་ཤ་ལག་ལེན་འཐབ་ཐོག་ལས་ ནང་དོན་གི་པིསི་རེ་རེ་འགྲེལ་བཤད་འབད་བཅུགཔ་ཨིན། འཇམ་སམ་སྦེ་ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་དོན་ལས་ ཡང་ཅིན་ཁྱོད་ཀྱིས་གཡོ་ཤད་ཚག་ཚུའི་དབྱེ་ཚན་བཟུམ་སྦེ་ ཡན་ལག་དབྱེ་རིམ་མེད་པར་དབྱེ་རིམ་ཚུའི་ཆ་ཚན་གསར་བསྐྲུན་འབད། ཧེང་བཀལ་གོ་དཀའ་བ་ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་དོན་ལས་ ཡང་ཅིན་ཁྱོད་ཀྱིས་དབྱེ་རིམ་ཚུའི་སྡེ་རིམ་གྱི་ཐོ་ཡིག་གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@taxonomy">Taxonomy page</a>.
dz: བརྡ་དོན་ཧེང་སྐལ་གྱི་དོན་ལུ་རིམ་སྒྲིག་དང་སྲོལ་སྒྲིག་འབད་ནིའི་ལག་དེབ་<a href="@taxonomy">དབྱེ་བསལ་བྱ་རིམ་གྱི་ཤོག་ལེབ་ལྷག་གནང་།</a>.

en: The taxonomy module allows you to classify content into categories and subcategories; it allows multiple lists of categories for classification (controlled vocabularies) and offers the possibility of creating thesauri (controlled vocabularies that indicate the relationship of terms), taxonomies (controlled vocabularies where relationships are indicated hierarchically), and free vocabularies where terms, or tags, are defined during content creation. To view and manage the terms of each vocabulary, click on the associated <em>list terms</em> link. To delete a vocabulary and all its terms, choose "edit vocabulary".
dz: དབྱེ་བསལ་བྱ་རིམ་འདི་གིས་ཁྱོད་ལུ་དབྱེ་རིམ་ཚུ་དང་ཡན་ལག་དབྱེ་རིམ་ཚུ་ནང་ལུ་ནང་དོན་དབྱེ་བ་བཟོ་བཅུགཔ་ཨིན། དེ་གིས་ ཐ་སྙད་ཚུ་ ཡང་ན་ ངོ་རྟགས་ཚུ་ནང་དོན་གསར་བསྐྲུན་གྱི་སྐབས་སུ་ངེས་འཛིན་འབད་ཡོད་མི་རང་དབང་གི་མིང་ཚིག་གི་ཐོ་དང་ དབྱེ་བསལ་བྱ་རིམ་ཚུ་ (མཐུན་འབྲེལ་ཚུ་སྡེ་རིམ་སྦེ་བརྡ་སྟོན་ཡོད་མི་ཚད་འཛིན་འབད་ཡོད་པའི་མིང་ཚིག་གི་ཐོ་ཚུ་) (ཐ་སྙད་ཚུ་གི་མཐུན་འབྲེལ་བརྡ་སྟོན་མི་ཚད་འཛིན་འབད་ཡོད་པའི་མིང་ཚིག་གི་ཐོ་ཚུ་)མངོན་བརྗོད་གསར་བསྐྲུན་འབད་ནི་གི་གོ་སྐབས་བྱིན་མི་དང་ (ཚད་འཛིན་འབད་ཡོད་པའི་མིང་ཚིག་གི་ཐོ་ཚུ་)དབྱེ་བ་བཟོ་ནིའི་དོན་ལས་དབྱེ་རིམ་གྱི་སྣ་མང་ཐོ་ཡིག་ཚུ་འབད་བཅུགཔ་ཨིན། མིང་ཚིག་གི་ཐོ་རེ་རེའི་ཐ་སྙད་ཚུ་འཛིན་སྐྱོང་དང་སྟོན་ནི་ལུ་  <em>འབྲེལ་བའི་ཐོ་ཡིག་ཐ་སྙད་ཚུའི་འབྲེལ་ལམ་</em> ཨེབ་གཏང་། མིང་ཚིག་གི་ཐོ་དང་དེའི་ཐ་སྙད་ཚུ་ཆ་མཉམ་བཏོན་གཏང་ནི་ལུ་ "edit vocabulary" གདམ་ཁ་རྐྱབས།
