Leftandright - Nested Set Taxonomy (5.x-1.3) - en to km translation catalogue (80 entries)

en: Delete
km: លុប

en: Submit
km: ដាក់​ស្នើ

en: Operations
km: ប្រតិបត្តិការ

en: Type
km: ប្រភេទ

en: List
km: បញ្ជី

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Disabled
km: បាន​បិទ

en: Categories
km: ប្រភេទ

en: - None -
km: - គ្មាន -

en: Weight
km: ទម្ងន់

en: There are currently no posts in this category.
km: បច្ចុប្បន្ន​គ្មាន​ការ​ប្រកាស​នៅ​ក្នុង​ប្រភេទ​នេះ​ទេ ។

en: Help text
km: អត្ថបទ​ជំនួយ

en: Types
km: ប្រភេទ

en: Hierarchy
km: ឋានានុក្រម

en: Single
km: តែ​មួយ

en: Multiple
km: ច្រើន

en: Related terms
km: ពាក្យ​ដែល​​ទាក់ទង

en: Synonyms
km: វេវចនសព្ទ

en: Free tagging
km: ដាក់​​​ស្លាក​ដោយ​សេរី

en: Content is categorized by typing terms instead of choosing from a list.
km: មាតិកា​​ត្រូវ​ចាត់​ថ្នាក់​តាម​ការ​វាយ​បញ្ចូល​ពាក្យ​ជំនួស​ឲ្យ​ការ​ជ្រើស​ពី​បញ្ជី ។

en: Multiple select
km: ជ្រើស​ច្រើន

en: Required
km: ទាមទារ

en: Parent
km: មេ

en: Parents
km: មេ

en: none
km: គ្មាន

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: edit
km: កែសម្រួល

en: No categories available.
km: មិនមាន​ប្រភេទ​ទេ ។

en: Taxonomy term
km: ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់

en: Add term
km: បន្ថែម​ពាក្យ

en: Vocabulary name
km: ឈ្មោះ​វាក្យសព្ទ

en: Term name
km: ឈ្មោះ​របស់​ពាក្យ

en: No terms available.
km: គ្មាន​ពាក្យ​ដែល​អាច​រក​បាន​

en: <a href="@help-url">Synonyms</a> of this term, one synonym per line.
km: <a href="@help-url">វេ​វចន​សព្ទ​</a> នៃ​ពាក្យ​នេះ​  មួយ​វេ​វចន​សព្ទ​ក្នុង​មួយ​បន្ទាត់​ ។

en: Edit term
km: កែសម្រួល​ពាក្យ

en: Autocomplete taxonomy
km: ចំណាត់​ថ្នាក់​បំពេញ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: In listings, the heavier terms will sink and the lighter terms will be positioned nearer the top.
km: នៅ​ក្នុង​ការ​រាយ​ ពាក្យ​ធ្ងន់​ជាង​នេះ​នឹង​ធ្លាក់​ទៅ​បាត​​ ឯ​ពាក្យ​ដែល​ស្រាល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ទី​តាំង​នៅជិត​កំពូល ។

en: list terms
km: រាយពាក្យ

en: add terms
km: បន្ថែមពាក្យ​

en: Created new term %term.
km: បង្កើត​ពាក្យ %term ថ្មី ។

en: Are you sure you want to delete the term %title?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជាចង់​លុប​ពាក្យ​ %title មែនទេ ?

en: Deleted term %name.
km: បាន​លុប​ពាក្យ %name ។

en: List terms
km: បញ្ជី​ពាក្យ​

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
km: ការ​លុប​ពាក្យ នឹង​លុប​​កូន​របស់​វា​ទាំងអស់​​ ​ប្រសិនបើ​វាមាន ។ សកម្មភាព​នេះ​ មិន​អាច​មិន​ធ្វើ​វិញ ។

en: Parent term
km: ពាក្យ​មេ

en: Parent terms
km: ពាក្យ​មេ

en: administer taxonomy
km: គ្រប់​គ្រង​ចំណាត់​ថ្នាក់

en: Create vocabularies and terms to categorize your content.
km: បង្កើត​វាក្យសព្ទ​ និង​ពាក្យដើម្បី​ចាត់​ថ្នាក់មាតិកា​របស់​អ្នក​ ។

en: Add vocabulary
km: បន្ថែម​វាក្យស័ព្ទ​

en: Edit vocabulary
km: កែសម្រួល​វាក្យស័ព្ទ

en: edit vocabulary
km: កែសម្រួល​វាក្យស័ព្ទ

en: The name for this vocabulary. Example: "Topic".
km: ឈ្មោះ​សម្រាប់​វាក្យសព្ទ​នេះ​ ។ ឧទាហរណ៍​ ៖ "ប្រធាន​បទ" ។

en: Description of the vocabulary; can be used by modules.
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​របស់​វាក្យស័ព្ទ​នេះ អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដោយ​ម៉ូឌុល ។

en: Instructions to present to the user when choosing a term.
km: សេចក្តី​ណែ​នាំ​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ​ដល់​អ្នក​ប្រើ​ នៅ​ពេល​ជ្រើស​ពាក្យ ។

en: A list of node types you want to associate with this vocabulary.
km: បញ្ជី​​​ប្រភេទ​ថ្នាំង​ដែល​អ្ន​ក​ចង់​ភ្ជាប់ជា​មួយ​វាក្យសព្ទ​នេះ ។

en: Allows <a href="@help-url">a tree-like hierarchy</a> between terms of this vocabulary.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មាន​ <a href="@help-url">ឋានានុក្រម​ដូច​មែក​ធាង​</a> រវាង​ពាក្យ​នៃ​វាក្យសព្ទ​នេះ​ ។

en: Allows <a href="@help-url">related terms</a> in this vocabulary.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មាន​ <a href="@help-url">ពាក្យ​ទំនាក់​ទំនង​គ្នា​</a> ក្នុង​វាក្យសព្ទ​នេះ​ ។

en: Allows nodes to have more than one term from this vocabulary (always true for free tagging).
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ថ្នាំង​មាន​ពាក្យ​ច្រើន​ជាង​មួយ​មក​ពី​វាក្យសព្ទ​នេះ​  (តែង​តែ​ពិត​សម្រាប់​ការបិទស្លាក​ដោយសេរី) ។

en: If enabled, every node <strong>must</strong> have at least one term in this vocabulary.
km: បើ​សិន​បាន​បើក​​ រាល់​​ថ្នាំង​ <strong>ត្រូវ​តែ​</strong> មាន​ពាក្យ​យ៉ាង​ហោច​ណាស់​មួយ​នៅ​ក្នុង​វាក្យសព្ទ​នេះ​ ។

en: In listings, the heavier vocabularies will sink and the lighter vocabularies will be positioned nearer the top.
km: ក្នុង​ការ​រាយ​ វាក្យសព្ទ​ដែល​ធ្ងន់​នឹង​ធ្លាក់​ទៅ​បាត​​ ចំនែក​វាក្យសព្ទ​ដែល​ស្រាល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ទីតាំង​នៅជិត​ផ្នែក​កំពូល​ ។

en: Created new vocabulary %name.
km: បាន​បង្កើត​វាក្យស័ព្ទ %name ថ្មី ។

en: Updated vocabulary %name.
km: បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​វាក្យស័ព្ទ %name ទាន់​សម័យ ។

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​វាក្យស័ព្ទ​ %title មែន​ឬ ?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
km: ការ​លុប​វាក្យស័ព្ទ​ នឹង​លុប​ពាក្យ​ទាំងអស់​ដែល​​នៅក្នុង​វា ។ សកម្មភាព​នេះ​​មិន​អាច​មិន​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​វិញ​ ។

en: Deleted vocabulary %name.
km: បានលុប​វាក្យស័ព្ទ %name ។

en: The name of this term.
km: ឈ្មោះ​របស់​​ពាក្យ​នេះ ។

en: A description of the term.
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​របស់​ពាក្យ ។

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
km: បញ្ជី​ពាក្យ​ដែល​​បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស​ពិពណ៌នា​​អំពី​មាតិកា​នេះ ។ ​ឧទាហរណ៍ ៖ funny, bungie jumping, "Company, Inc." ។

en: The %name vocabulary can not be modified in this way.
km: វាក្យស័ព្ទ​ %name មិន​អាច​កែសម្រួល​តាម​វិធី​នេះ​បាន​ទេ​ ។

en: The taxonomy module is one of the most popular features because users often want to create categories to organize content by type. A simple example would be organizing a list of music reviews by musical genre.
km: ម៉ូឌុល​ចំណាត់​ថ្នាក់​គឺ​ជា​លក្ខណ​ពិសេស​មួយ​ដែល​ពេញ​និយម​ជាង​គេ​បង្អស់​ ពីព្រោះ​អ្នក​ប្រើ​ជា​ញឹក​ញាប់​ត្រូវ​ការ​បង្កើត​ប្រភេទ​ដើម្បី​រៀប​ចំ​មាតិកា​ទៅ​តាម​ប្រភេទ​ ។ ឧទាហរណ៍​សាមញ្ញ​នឹង​រៀប​ចំ​បញ្ជីពិនិត្យ​តន្ត្រី​ឡើង​វិញ​តាម​ចង្វាក់​តន្ត្រី ។

en: Taxonomy is the study of classification. The taxonomy module allows you to define vocabularies (sets of categories) which are used to classify content. The module supports hierarchical classification and association between terms, allowing for truly flexible information retrieval and classification. The taxonomy module allows multiple lists of categories for classification (controlled vocabularies) and offers the possibility of creating thesauri (controlled vocabularies that indicate the relationship of terms) and taxonomies (controlled vocabularies where relationships are indicated hierarchically). To view and manage the terms of each vocabulary, click on the associated <em>list terms</em> link. To delete a vocabulary and all its terms, choose <em>edit vocabulary.</em>
km: ចំណាត់​ថ្នាក់​គឺ​ជា​សិក្សា​អំពី​ការ​ចែក​ប្រភេទ​ ។ ម៉ូឌុល​ចំណាត់​ថ្នាក់​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កំណត់​វាក្យសព្ទ​ (សំណុំ​ប្រភេទ) ដែល​នឹង​ត្រូវ​ប្រើ​ដើម្បីចែក​ចំណាត់​មាតិកា ។ ម៉ូឌុល​គាំទ្រ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ និង​ទំនាក់​ទំនងតាម​ឋានា​នុក្រម​រវាង​ពាក្យ​ ដែល​អនុញ្ញាត​សម្រាប់​ចំណាត់​ថ្នាក់​ និង​ការទៅ​យក​ព័ត៌មាន​ដែលប្រែ​ប្រួល​​ពិត​ៗ ។ ម៉ូឌុល​ចំណាត់​ថ្នាក់​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មាន​បញ្ជី​ប្រភេទ​ជា​ច្រើន​សម្រាប់​ចំណាត់​ថ្នាក់​ (​វាក្យសព្ទ​ដែល​បាន​ត្រួត​ពិនិត្យ​) និង​ផ្តល់​នូវ​ភាព​អាច​បង្កើត​កម្រង​វេវចនៈសព្ទ (វាក្យសព្ទ​ដែល​បាន​ត្រួត​ពិនិត្យ​ដែល​បង្ហាញ​នូវ​ទំនាក់​ទំនង​ពាក្យ) និង​ចំណាត់​ថ្នាក់​ (វាក្យសព្ទ​ដែល​បាន​ត្រួត​ពិនិត្យ​​បង្ហាញ​ទំនាក់​ទំនង​តាម​ឋានានុក្រម​ ) ។ ដើម្បី​មើល​ និង​គ្រប់​គ្រង​ពាក្យ​នៃ​វាក្យសព្ទ​នីមួយ​ៗ​ ចុច​លើ​តំណ <em>ពាក្យ​បញ្ជី​</em> ​ដែល​ទាក់​ទង​ ។ ដើម្បី​លុប​វាក្យសព្ទ​ និងពាក្យ​ទាំង​អស់​ ជ្រើស​ <em>កែ​សម្រួល​ពាក្យ​ ។</em>

en: A controlled vocabulary is a set of terms to use for describing content (known as descriptors in indexing lingo). Drupal allows you to describe each piece of content (blog, story, etc.) using one or many of these terms. For simple implementations, you might create a set of categories without subcategories, similar to Slashdot's sections. For more complex implementations, you might create a hierarchical list of categories.
km: វាក្យសព្ទ​ដែល​បាន​ត្រួត​ពិនិត្យ​គឺ​ជា​សំណុំ​ពាក្យ​ដែល​ប្រើ​សម្រាប់​ពិពណ៌នា​អំពី​មាតិកា (ហៅ​ថា​​​កម្មវិធី​ពិពណ៌នា​នៅ​ក្នុង​ lingo បែប​លិបិក្រម) ។ Drupal ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ពិពណ៌នា​ផ្នែក​នីមួយ​ៗ​នៃ​មាតិកា​ (ប្លុក​ រឿង ។ល។) ដោយ​ប្រើ​ពាក្យ​មួយ​ ឬ​ច្រើន​ក្នុង​ចំណោម​ពាក្យ​ទាំង​នេះ​ ។ ចំពោះ​ការ​ប្រតិបត្តិសាមញ្ញ​  អ្នក​អាច​បង្កើត​សំណុំ​ប្រភេទដោយ​គ្មាន​ប្រភេទ​រង ដែល​ស្រដៀង​គ្នា​នឹង​ផ្នែក​របស់​ Slashdot ។ ចំពោះ​ការប្រតិបត្តិ​ស្មុគ​ស្មាញជាង​នេះ​ អ្នក​អាច​បង្កើត​បញ្ជី​ប្រភេទ​តាម​ឋានានុក្រម​ ។

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@taxonomy">Taxonomy page</a>.
km: ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​​ សូម​អានសៀវភៅ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ និង​​ប្តូរ​តាម​បំណង​អំពី​​​ <a href="@taxonomy">​​ទំព័រ​ចំណាត់​ថ្នាក់ </a> ។

en: The taxonomy module allows you to classify content into categories and subcategories; it allows multiple lists of categories for classification (controlled vocabularies) and offers the possibility of creating thesauri (controlled vocabularies that indicate the relationship of terms), taxonomies (controlled vocabularies where relationships are indicated hierarchically), and free vocabularies where terms, or tags, are defined during content creation. To view and manage the terms of each vocabulary, click on the associated <em>list terms</em> link. To delete a vocabulary and all its terms, choose "edit vocabulary".
km: ម៉ូឌុល​ចំណាត់​ថ្នាក់​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ធ្វើ​ចំណាត់​ថ្នាក់​មាតិកា​ទៅជា​ប្រភេទ​ និង​ប្រភេទ​រង ហើយ​វា​ក៏អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មាន​បញ្ជី​ប្រភេទ​ជា​ច្រើន​សម្រាប់​ចំណាត់​ថ្នាក់​ (វាក្យសព្ទ​ដែល​បាន​ត្រួត​ពិនិត្យ​) និង​ផ្តល់​នូវ​ភាព​ដែល​អាច​បង្កើត​កម្រង​វេវចនសព្ទ​បាន​ (វាក្យសព្ទ​ដែល​បាន​ត្រួត​ពិនិត្យ​ដែល​បង្ហាញ​នូវ​ទំនាក់​ទំនង​ពាក្យ) ចំណាត់​ថ្នាក់​ (វាក្យសព្ទ​ដែល​បាន​ត្រួត​ពិនិត្យ​ចង្អុល​បង្ហាញ​ទំនាក់​ទំនង​តាម​ឋានានុក្រម​) និង​វាក្យ​សព្ទ​សេរី​ ដែល​ពាក្យ​ ឬ​ស្លាក​ ត្រូវ​បាន​កំណត់​អំឡុង​ពេល​បង្កើត​មាតិកា ។ ដើម្បី​មើល​ និង​គ្រប់​គ្រង​ពាក្យ​នៃ​វាក្យសព្ទ​នីមួយ​ៗ​ ចុច​លើ​តំណ​ <em>ពាក្យ​បញ្ជី​</em> ​ដែល​ទាក់​ទង​គ្នា​ ។ ដើម្បី​លុប​វាក្យសព្ទ​ និង​ពាក្យ​ទាំង​អស់​របស់​វា​ ជ្រើស​ "កែ​សម្រួល​វាក្យសព្ទ" ។

en: When you create a controlled vocabulary you are creating a set of terms to use for describing content (known as descriptors in indexing lingo). Drupal allows you to describe each piece of content (blog, story, etc.) using one or many of these terms. For simple implementations, you might create a set of categories without subcategories. For more complex implementations, you might create a hierarchical list of categories.
km: ពេល​អ្នក​​បង្កើត​វាក្យ​សព្ទ​ដែល​បាន​ត្រួត​ពិនិត្យ​ មាន​ន័យ​ថា​អ្នក​កំពុង​តែ​បង្កើត​សំណុំ​ពាក្យ​ដែល​ប្រើ​សម្រាប់​ពិពណ៌នា​មាតិកា (ហៅ​ថា​កម្មវិធីពិពណ៌នា​ក្នុង​​ lingo បែប​លិបិក្រម​) ។ Drupal ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ពិពណ៌នា​ផ្នែក​នីមួយ​ៗ​នៃ​មាតិកា​ (ប្លុក​  រឿង​ ។ល។) ​ដោយ​ប្រើ​ពាក្យ​មួយ​ ឬ​ច្រើន​ក្នុង​ចំណោម​ពាក្យ​ទាំង​នេះ​ ។ ចំពោះ​ការប្រតិបត្តិ​សាមញ្ញ អ្នក​អាច​បង្កើត​សំណុំ​ប្រភេទ​ដោយ​គ្មាន​ប្រភេទ​រង​បាន​ ។ ចំពោះ​ការប្រតិបត្តិ​ស្មុគ​ស្មាញជាង​នេះ​​ អ្នក​អាច​បង្កើត​បញ្ជី​ប្រភេទ​តាម​ឋានានុក្រម​ ។

en: taxonomy
km: ​វត្តីករណ៍សាស្ត្រ

en: Updated term %term.
km: ពាក្យ​ដែល​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​ទាន់សម័យ %term ។

en: - Please choose -
km: - សូម​ជ្រើស -

en: - None selected -
km: - គ្មាន​បាន​ជ្រើស -
