Lightbox2 (5.x-2.9) - en to hr translation catalogue (102 entries)

en: Image !current of !total
hr: Slika !current od !total

en: Pages
hr: Stranice

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Login
hr: Prijava

en: Advanced settings
hr: Napredne postavke

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Footer
hr: Podnožje

en: Allows the user to configure the lightbox2 settings
hr: Dopusti korisniku upravljati lightbox2 postavkama

en: administer lightbox2
hr: administrira lightbox2

en: General
hr: Općenito

en: Font color
hr: Boja fonta

en: Keyboard shortcuts
hr: Kratice tipkovnice

en: View Image Details
hr: Vidi detalje slike

en: press !x to close
hr: klik na !x zatvara

en: Width then height
hr: Širina pa visina

en: Height then width
hr: Visina pa širina

en: Resize duration
hr: Prilagodi trajanje

en: Overlay color
hr: Boja prekrivača

en: Overlay opacity
hr: Prozirnost prekrivanja

en: Close keys
hr: Tipke zatvaranja

en: Previous keys
hr: Tipka prethodno

en: Next keys
hr: Tipka sljedeće

en: Layout settings
hr: Postavke prikaza

en: Page !current of !total
hr: Stranica !current od !total

en: Video !current of !total
hr: Video !current od !total

en: Use lightbox2 lite
hr: Koristi lightbox2 lite

en: Checking this box will enable Lightbox2 Lite and will disable all of the automatic image URL re-formatting features.  It also disables all grouping features.
hr: Uključenjem ove kućice će omogućiti Lightbox2 Lite i onemogućiti URL automatsko reformatiranje.  Također onemogućuje i sva svojstva grupiranja.

en: Use alternative layout
hr: Koristi alternativni prikaz

en: Enabling this option alters the layout of the lightbox elements. In the alternative layout the navigational links appear under the image with the caption text, instead of being overlayed on the image itself.  This doesn't apply when using Lightbox Lite.
hr: Omogućenje ove opcije mijenja prikaz lightbox elemenata. U alternativnom prikazu poveznice se pojavljuju ispod slike s caption tekstom, umjesto da su položene preko same slike. Ovo se ne primjenjuje kada se koristi Lightbox Lite.

en: Force visibility of navigation links
hr: Prisilna vidljivost navigacijskih poveznica

en: Continuous galleries
hr: Neprekidne galerije

en: When viewing grouped images, the Next button on the last image will display the first image, while the Previous button on the first image will display the last image.
hr: Kada se pregledaju grupirane slike, gumb Sljedeća na zadnjoj slici će voditi na prvu sliku, dok će gumb Prethodna na prvoj slici prikazati zadnju sliku.

en: Open image page in new window
hr: Otvori stranicu u novom prozoru

en: This controls whether the link to the image page underneath the image is opened in a new window or the current window.
hr: Ovo kontrolira otvara li se poveznica ispod slike u novom prozoru ili istom prozoru

en: Text for image page link
hr: Tekst za poveznicu stranice slike

en: Image count text
hr: Tekst broja slike

en: This text is used to display the image count underneath the image in the lightbox when image grouping is enabled.  Use !current as a placeholder for the number of the current image and !total for the total number of images in the group.  For example, "Image !current of !total".  Leave blank for text not to appear.
hr: Ovaj tekst prikazuje broj slike ispod slike u lightbox kada je omogućeno grupiranje slike.  Koristite !current kao držač mjesta za broj trenutne slike i !total za ukupan broj slika unutar grupe.  Naprimjer, "Image !current od !total".  Ostavite prazno ukoliko ne želite prikazati.

en: Page count text
hr: Tekst broja stranice

en: This text is used to display the page count underneath HTML content displayed in the lightbox when using groups.  Use !current as a placeholder for the number of the current page and !total for the total number of pages in the group.  For example, "Page !current of !total".  Leave blank for text not to appear.
hr: Ovaj tekst prikazuje broj stranica ispod HTML sadržaja unutar lightboxa pri korištenju grupa.  Koristi !current kao držač prostora za broj trenutne stranicei !total za ukupan broj stranica unutar grupe.  naprimjer, "Stranica !current od !total".  Ostavite prazno ukoliko ne želite prikazati.

en: Video count text
hr: Tekst broja videa

en: This text is used to display the count underneath video content displayed in the lightbox when using groups.  Use !current as a placeholder for the number of the current video and !total for the total number of videos in the group.  For example, "Video !current of !total".  Leave blank for text not to appear.
hr: Ovaj tekst prikazuje broj ispod video sadržaja unutar lightboxa pri korištenju grupa.  Koristi !current kao držač prostora za broj trenutnog videa i !total za ukupan broj videa u grupi.  Naprimjer, "Video !current od !total".  Ostavite praznim ukoliko ne želite prikazati.

en: Image resize settings
hr: Postavke promjene veličine slike

en: By default, when the image being displayed in the lightbox is larger than the browser window, it is resized to fit within the window and a zoom button is provided for users who wish to view the image in its original size.  Checking this box will disable this feature and all images will be displayed without any resizing.
hr: Zadano, kada je slika, prikazana unutar lightboxa, veća od prozora preglednika, istoj se mijenja veličina kako bi stala unutar prozora i dostupan je gumb zumiranja za korisnike koji žele vidjeti sliku u izvornoj veličini.  Odabirom ove kućice ovo će se svojstvo onemogućiti i sve će slike biti prikazane bez promjene veličine.

en: Disable zoom in / out feature
hr: Onemogući svojstvo zumiranja

en: When the image being displayed in the lightbox is resized to fit in the browser window, a "zoom in" button is shown.  This allows the user to zoom in to see the original full size image.  They will then see a "zoom out" button which will allow them to see the smaller resized version.  Checking this box will prevent these buttons from appearing.
hr: Kada je slici, prikazanoj unutar lightboxa,  promijenjena veličina kako bi stala u prozor preglednika, a "zoom in" gumb je prikazan.  Ovo omogućava korisniku zumirati kako bi vidio sliku u izvornoj veličini.  Potom će vidjeti "zoom out" gumb kako bi imali mogućnost vidjeti i umanjenu inačicu. Odabirom ove kućice ovi se gumbovi neće pojavljivati.

en: Modal form settings
hr: Postavke Modal obrasca

en: Enable login support
hr: Omogući potporu za prijavu

en: Enabling this option will modify all login links so that the login form appears in a lightbox.
hr: Ova opcija će prepraviti sve prijavne poveznice tako da se obrazac prijave pojavljuje unutar lightboxa.

en: Enable contact form support
hr: Omogući potporu za kontakt obrazac

en: Enabling this option will modify all contact links so that the contact form appears in a lightbox.
hr: Ova opcija će prepraviti sve poveznice kontakta tako da se kontakt obrazac pojavljuje unutar lightboxa.

en: Video settings
hr: Video postavke

en: Enable video support
hr: Omogući video potporu

en: By default, video support is disabled in order to reduce the amount of javascript needed.  Checking this box will enable it.
hr: Zadano video potpora je onemogućena kako bi se umanjila količina potrebnog javascripta. Aktiviranje ove kućice će ju omogućiti.

en: Path to FLV Player
hr: Putanja do FLV Playera

en: The path to the FLV player, relative to Drupal root directory.
hr: Putanja do FLV Playera, relativna Drupal root direktoriju.

en: Flashvars for the FLV Player where supported, e.g. "autoplay=1&playerMode=normal".
hr: Flashvars za FLV Player gdje je podržano ,npr. "autoplay=1&playerMode=normal".

en: Page specific lightbox2 settings
hr: Posebne postavke lightbox2 na stranicama

en: Load only on the listed pages.
hr: Pokreni samo na navedenim stranicama.

en: Load on every page except the listed pages.
hr: Pokreni na svim stranicama osim na navedenima.

en: Enable lightbox2 on specific pages
hr: Omogući lightbox na određenim stranicama

en: CCK display settings
hr: Postavke CCK prikaza

en: Select Imagefield grouping in Views
hr: Odaberi Imagefield grupiranje unutar Pogleda

en: By default, imagefields in views are grouped by the field name they appear in the view in.  You can override that grouping here.
hr: Zadano, imagefields unutar pogleda su grupirani po imenu polja u kojemu se pojavljuju u pogledu. Ne možete promijeniti ovo grupiranje ovdje.

en: Use node title as caption
hr: Koristi Node naziv kao caption

en: By default, the caption for imagefields is the image title text configured.  If no title is configured, then the alt text will be used.  This option allows you to override that and always display the node title as the image caption.
hr: Zadano, caption za imagefield je postavljeni tekstualni naziv slike. Ukoliko nije postavljen onda će se koristiti alt tekst.  Ova opcija omogućava prevladavanje tih postavki i uvijek prikazati naziv node kao caption slike.

en: Location of javscript
hr: Lokacija javaskripta

en: By default, the lightbox javascript files are loaded in the HTML header.  However, for sites using SWFObject to load their Flash content, the footer setting is recommended to prevent "Operation Aborted" errors in IE.  If using the footer setting, please note that not all themes correctly implement the footer region and may require a small change.
hr: Zadano, lightbox javascript datoteke su otpremljene unutar HTML zaglavlja.  Ipak, za stranice koje koriste SWFObject kako bi upogonili Flash sadržaj, postavke podnožja su preporučene kako bi onemogućili "Operation Aborted" greške unutar IE.  Ukoliko koristite postavke podnožja, imajte na umu kako pojedine teme ne primjenjuju uvijek ispravno regiju podnožja tako da će male korekcije možda biti potrebne.

en: Click on overlay or lightbox to close it
hr: Klik na lightbox prozor kako bi ga zatvorili

en: Enable user to close lightbox by clicking on the lightbox itself or the overlay background.
hr: Omogući korisniku zatvoriti lightbox klikom na prozor lightboxa ili na njegovu pozadinu.

en: Configure the keyboard shortcuts for controlling the lightbox.  These options do not apply to the Lightbox2 Lite version, which uses the default "Close keys" (c, x and esc) to close the lightbox.
hr: Uredite kratice tipkovnice kako bi upravljali lightboxom. Ove opcije se ne primjenjuju na Lightbox2 Lite inačicu, koje koriste zadane "Close keys" (c, x i esc) kako bi zatvorili lightbox.

en: A list of keys (or key codes) that a user may use to close the lightbox. Values should be separated by a space. Defaults to 'c x 27' (c, x, or esc).
hr: Popis tipki ili kombinacije istih koje korisnik može koristiti za zatvaranje lightboxa. Vrijednosti trebaju biti razmaknute s praznim poljem. Zadane vrijednosti su 'c x 27' (c, x, ili esc).

en: A list of keys (or key codes) that a user may use to navigate to the previous item in the lightbox. Values should be separated by a space. Defaults to 'p 37' (p or left arrow).
hr: Popis tipki ili kombinacija istih kojima korisnik može navigati na prethodnu stavku unutar lightboxa. Vrijednosti trebaju biti razdvojene praznim poljem. Zadane postavke su 'p 37' (p ili lijeva strelica).

en: A list of keys (or key codes) that a user may use to navigate to the next item in the lightbox. Values should be separated by a space. Defaults to 'n 39' (n or right arrow).
hr: Popis tipki ili kombinacija istih kojima korisnik može navigati na sljedeću stavku unutar lightboxa. Vrijednosti trebaju biti razdvojene praznim poljem. Zadane postavke su 'n 39' (n ili desna strelica).

en: Zoom keys
hr: Tipke zumiranja

en: A list of keys (or key codes) that a user may use to zoom in / out of images in the lightbox. Values should be separated by a space. Defaults to 'z'.
hr: Popis tipki ili kombinacija istih kojima korisnik može zumirati slike unutar lightboxa. Vrijednosti trebaju biti razdvojene praznim poljem. Zadane postavke su 'z'.

en: Pause / play keys
hr: Pokreni / zaustavi tipke

en: A list of keys (or key codes) that a user may use to pause / play the lightbox. Values should be separated by a space. Defaults to '32' (spacebar).
hr: Popis tipki ili kombinacija istih kojima korisnik može zasutaviti ili pokrenuti lightbox. Vrijednosti trebaju biti razdvojene praznim poljem. Zadane postavke su '32' (spacebar).

en: Skin settings
hr: Postavke izgleda

en: Border size
hr: Širina obruba

en: Enter the size of the border in pixels to display around the image.
hr: Unesite širinu obruba u pikselima kako bi prikazalo okolo slike.

en: Lightbox color
hr: Boja lightboxa

en: Enter a hexadecimal color value for the border.  For example <code>fff</code> or <code>ffffff</code> for white).
hr: Unesite hexadecimalnu vrijednost boje za obrub. Npr. <code>fff</code> ili <code>ffffff</code> za bijelo).

en: Enter a hexadecimal color value for the font.  For example <code>000</code> or <code>000000</code> for black).
hr: Unesite hexadecimalnu vrijednost boje za font. Npr. <code>000</code> ili <code>000000</code> za crno).

en: Distance from top
hr: Razmak od vrha

en: Overlay settings
hr: Postavke prekrivanja

en: The overlay opacity setting determines how visible the background page is behind the lightbox.  The opacity value can range from 0.0 to 1.0 where 0.0 is 100% transparent and 1.0 is 100% opaque.
hr: Postavke prozirnosti prekrivanja određuje koliko će vidljive biti pozadinske stranice iza lightboxa.  Vrijednost prozirnosti može biti u rasponu od 0.0 do 1.0 gdje je 0.0  100% prozirno 1.0 je 100% neproziran.

en: Enter a hexadecimal color value for the overlay.  For example <code>000</code> or <code>000000</code> for black).
hr: Unesite hexadecimalnu boju za prekrivač. Na primjer <code>000</code> ili <code>000000</code> za crnu).

en: Animation settings
hr: Postavke animacije

en: These options aren't available when using Lightbox2 Lite.
hr: Ove opcije nisu dostupne kada se koristi Lightbox2 Lite.

en: Simultaneous
hr: Istovremeno

en: Resize sequence
hr: Prilagodi veličinu slijeda

en: The sequence to use for the resizing animation.
hr: Slijed koji se koristi za prilagodbu veličine animacije.

en: The duration (in seconds) of the resizing animation.  Enter a value between 0 and 10.
hr: Trajanje (u sekundama) trajanja animacije. Unesite vrijednost između 0 i 10.

en: Appearance duration
hr: Trajanje pojave.

en: The duration (in seconds) of the lightbox appearance animation.  Enter a value between 0 and 10.
hr: Trajanje (u sekundama) lightbox animacije. Unesite vrijednost između 0 i 10.

en: Caption slide down duration
hr: Caption slide down trajanje

en: The duration (in seconds) of the caption sliding-down animation.  Enter a value between 0 and 10.
hr: Trajanje (u sekundama) caption slid down animacije. Unesite vrijednost između 0 i 10.

en: Interval seconds
hr: Interval sekudni

en: Enables Lightbox2 for Drupal
hr: Omogućava Lightbox2 za Drupal

en: HTML Content
hr: HTML sadržaj

en: Automatic image handling
hr: Automatsko upravljanje slikama

en: Allows the user to configure the lightbox2 automatic image handling settings
hr: Dopušta korisnicima urediti automatsko rukovanje slikama unutar lightbox2
