Localizer (5.x-2.1) - en to eo translation catalogue (204 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Show on every page except the listed pages.
eo: Montru en ĉiuj paĝoj krom la jenaj.

en: Show on only the listed pages.
eo: Montru nur sur la jenaj paĝoj.

en: Pages
eo: Paĝoj

en: enable
eo: ŝaltu

en: delete
eo: forigu

en: Delete
eo: Forigu

en: Submit
eo: Mi aliĝas

en: Operations
eo: Operacioj

en: Type
eo: Tipo

en: List
eo: Listigi

en: disabled
eo: malŝaltita

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Description
eo: Priskribo

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Block title
eo: Titolo de la bloko

en: The title of the block as shown to the user.
eo: La titolo de la bloko, kiel montrata al la uzanto.

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Categories
eo: Kategorioj

en: view
eo: rigardi

en: Edit
eo: Redaktu

en: Reset
eo: Restarigu

en: This action cannot be undone.
eo: Tiu ago ne eblas malfari .

en: Weight
eo: Pezo

en: There are currently no posts in this category.
eo: Momente ne ekzistas afiŝoj en ĉi tiu kategorio.

en: Help text
eo: Helpa teksto

en: Types
eo: Tipoj

en: Hierarchy
eo: Hierarkio

en: Single
eo: Unuopa

en: Multiple
eo: Multopa

en: Related terms
eo: Rilataj terminoj

en: Synonyms
eo: Sinonimoj

en: Free tagging
eo: Libera etikedado

en: Content is categorized by typing terms instead of choosing from a list.
eo: Enhavo estas kategoriita tajptante terminojn anstataŭ elektante de listo.

en: Multiple select
eo: Multopa elekto

en: Required
eo: Bezonata

en: root
eo: radiko

en: Parent
eo: Patro

en: Parents
eo: Gepatroj

en: none
eo: neniu

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: edit
eo: redakti

en: No categories available.
eo: Neniuj kategorioj disponeblaj.

en: Taxonomy term
eo: Taksonomia termo

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Path
eo: Vojo

en: Region
eo: Regiono

en: Menu
eo: Menuo

en: Core - optional
eo: Kerno - nedeviga

en: Add item
eo: Aldonu eron

en: Add term
eo: Aldonu terminon

en: Menu item
eo: Menuero

en: Expanded
eo: Ekspansiigita

en: The name of the menu.
eo: La nomo de la menuo.

en: The path this menu item links to. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
eo: La vojprefikso al kiu ĉi tiu menuero ligas.  Tio povas esti interna Drupala vojprefiksoo kiel %add-node aŭ ekstera URL kiel %drupal. Entajpu %front por ligi al la ĉefpaĝo.

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
eo: Se elektita kaj ĉi tiu menuero havas idojn, la menuo ĉiam aperos etendita.

en: Parent item
eo: Patra ero

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
eo: Nedeviga. En la menuo, pli pezaj punktoj subeniros kaj malpli pezaj supreniros.

en: Active
eo: Aktiva

en: Block
eo: Bloko

en: Add block
eo: Aldonu blokon

en: Throttle
eo: Trafik-limiga

en: Vocabulary name
eo: Vortproviza nomo

en: Term name
eo: Termina nomo

en: configure
eo: agordu

en: No terms available.
eo: Neniuj terminoj disponeblaj.

en: reset
eo: restarigi

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
eo: Montru se la jenaj PHA-kodo revenigas <code>VERA</code> (PHA-reĝimo, nur spertuloj)

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
eo: Enmetu unu paĝon por lineo kiel vojoj de Drupalo. La '*' signo estas ĵokero. Ekzemplaj vojoj estas %blog por la bloga paĝo kaj %blog-wildcard por ĉiu persona blogo. %front estas la ĉefa paĝo.

en: Edit term
eo: Redaktu terminon

en: Add menu
eo: Aldonu menuon

en: Are you sure you want to delete the menu %item?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la menueron %item?

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
eo: Ĉi vi certas, ke vi volas forigi propran menueron %item?

en: The menu %title has been deleted.
eo: La menuo %title estas forigita.

en: Deleted menu %title.
eo: Forigis menuon %title.

en: The menu item %title has been deleted.
eo: La menuero %title estas forigita.

en: Deleted menu item %title.
eo: Forigis menueron %title.

en: menu
eo: menuo

en: locked
eo: ŝlosita

en: Edit menu
eo: Redaktu menuon

en: Delete menu
eo: Forigu menueron

en: Add menu item
eo: Aldonu menueron

en: Edit menu item
eo: Redaktu menueron

en: Reset menu item
eo: Restarigu menueron

en: Disable menu item
eo: Malŝaltu menueron

en: Delete menu item
eo: Forigu menueron

en: No menu items defined.
eo: Neniuj menueroj estas definitaj.

en: Configure block
eo: Agordu blokon

en: Autocomplete taxonomy
eo: Aŭtomate-kompletigi taksonomion

en: The menu item has been disabled.
eo: La menuero estas malŝaltita.

en: Are you sure you want to delete the block %name?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la blokon %name?

en: The block %name has been removed.
eo: La bloko %nomo estas forigita.

en: list terms
eo: listaj terminoj

en: add terms
eo: aldoni terminojn

en: Created new term %term.
eo: Kreis novan terminon %term.

en: The term %term has been updated.
eo: La termino %term estis ĝisdatigita.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la terminon %title?

en: Deleted term %name.
eo: Forigis terminon %term.

en: List terms
eo: Listaj terminoj

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
eo: Forigi terminon forigos ĉiujn ĝiajn subterminojn, se ili ekzistas.  Ĉi tiu ago ne povas esti malfarata.

en: Parent term
eo: Patra termino

en: Parent terms
eo: Patraj terminoj

en: administer taxonomy
eo: administru taksonomion

en: Menu settings
eo: Menuaj agordoj

en: The name to display for this menu link.
eo: La nomo por montri por ĉi tiu menua ligilo.

en: The description displayed when hovering over a menu item.
eo: La priskribo montrata kiam oni glisas sur menuero.

en: Check to delete this menu item.
eo: Ŝaltu por forigi ĉi tiun menueron.

en: You may also <a href="@edit">edit the advanced settings</a> for this menu item.
eo: Vi ankaŭ rajtas <a href="@edit">redakti la agordojn por spertuloj</a> por ĉi tiu menuero.

en: disable
eo: malŝalti

en: is
eo: estas

en: No primary links
eo: Neniuj ĉefaj ligiloj

en: No secondary links
eo: Neniuj duarangaj ligiloj

en: Role specific visibility settings
eo: Rolspecifaj agordoj pri videblo

en: Enter the name for your new menu. Remember to enable the newly created block in the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
eo: Enigu nomon por via nova menuo. Memoru enŝalti la nove kreitan blokon en la <a href="@block">administra paĝo de blokoj</a>.

en: Block description
eo: Priskribo de la bloko.

en: Blocks are boxes of content that may be rendered into certain regions of your web pages, for example, into sidebars. Blocks are usually generated automatically by modules (e.g., Recent Forum Topics), but administrators can also define custom blocks.
eo: Blokoj estas enhavujoj kiuj troviĝas en specifaj regionoj de viaj retpaĝoj, ekzemple, en flankmenuoj. Moduloj kutime aŭtomate generas blokojn (ekz. Lastaj Forumaj Temoj), sed administrantoj ankaŭ povas difini specialajn blokojn.

en: The region each block appears in depends on both which theme you are using (some themes allow greater control over block placement than others), and on the settings in the block administration section.
eo: La regiono en kiu ĉiu bloko aperas, dependas de kiu haŭto vi uzas (kelkaj haŭtoj permesas pli grandan regon ol aliaj), kaj de aliaj agordoj en la sekcio de bloka administrado.

en: The block administration screen lets you specify the vertical placement of the blocks within a region. You do this by assigning a weight to each block. Lighter blocks (those having a smaller weight) "float up" towards the top of the region; heavier ones "sink".
eo: La paĝo por bloka administrado ebligas al vi indiki vertikalan lokon de la blokoj ene de regiono. Vi povas fari tion indikante pezon de ĉiu bloko. Pezaj blokoj (tiuj kun pli da pezo) subiĝas, dum malpezaj malsubiĝas.

en: <p>A block's visibility depends on:</p>
    <ul>
    <li>Its region placement. Blocks with no region assigned to them are never shown.</li>
    <li>Its throttle checkbox when throttle module is enabled. Throttled blocks are hidden during high server loads.</li>
    <li>Its page visibility settings. Blocks can be configured to be visible/hidden on certain pages.</li>
    <li>Its custom visibility settings. Blocks can be configured to be visible only when specific conditions are true.</li>
    <li>Its user visibility settings. Administrators can choose to let users decide whether to show/hide certain blocks.</li>
    <li>Its user-role visibility settings. Administrators can choose to let blocks be visible only for certain user roles.</li>
    <li>Its function. Some dynamic blocks, such as those generated by modules, will be displayed only on certain pages.</li>
    </ul>
eo: <p>Videbleco de bloko dependas de:</p>
    <ul>
    <li>Ĝia regiona lokigo. Blokoj sen indikita regiono neniam montriĝas.</li>
    <li>Ĝia throttle checkbox kiam la throttle-modulo estas aktiva. Throttled-blokoj estas kaŝitaj dum la servilo havas multe da trafiko.</li>
    <li>Ĝiaj paĝvideblaj agordoj.  Oni povas agordi blokojn por ke ili estu montrataj aŭ kaŝitaj en specifaj paĝoj.</li>
    <li>Ĝiaj agordeblaj videblaj agordoj. Oni povas agordi blokojn por ke ili estu aŭ kaŝitaj kiam specifaj kondiĉoj veras.</li>
    <li>Ĝiaj uzant-videblaj agordoj.  Administrantoj povas elekti ĉu uzantoj rajtas vidi/kaŝi specifajn blokojn.</li>
    <li>Ĝia funkciado. Kelkaj dinamikaj blokoj, kiel tiuj generitaj de moduloj, estos afiŝitaj nur sur kelkaj paĝoj.</li>

en: Module blocks
eo: Modulaj blokoj

en: Some modules generate blocks that become available when the modules are enabled. These blocks can be administered via the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>.</p>
eo: Kelkaj moduloj generas blokojn kiu alirebliĝas kiam moduloj estas ŝaltitaj. Oni povas administri ĉi tiujn blokojn per la <a href="@admin-block">paĝo por bloka administrado</a>.</p>

en: Administrator defined blocks
eo: Blokoj difinitaj de administranto

en: Administrators can also define custom blocks. These blocks consist of a title, a description, and a body which can be as long as you wish. Block content can be in any of the input formats supported for other content.
eo: Administrantoj ankaŭ povas difini specialajn blokojn. Ĉi tiuj blokoj konsistas el titolo, priskribo, kaj korpo kiu povas esti tiel longe kiel oni volas. Bloka enhavo povas esti en enmeta formato subtenata por alia enhavo.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@block">Block page</a>.
eo: Por pliaj informoj, bonvolu legi la agordan manlibron <a href="@block">Block-paĝo</a>.

en: Here you can create a new block. Once you have created this block you must make it active and give it a place on the page using <a href="@overview">blocks</a>. The description is used in the "block" column on the <a href="@overview">blocks</a> page.
eo: Ĉi tie vi povas krei novan blokon. Post kiam vi kreis tiun blokon vi devas aktivigi ĝin kaj doni al ĝi lokon sur la paĝo uzante <a href="@overview">blokoj</a>. La priskribo estas uzata en la kolumno de "bloko" sur la <a paĝo de <a href="@overview">blokoj</a>.

en: Blocks
eo: Blokoj

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
eo: Agordu kie blokoj aperas en la flankmenuoj kaj aliaj regionoj.

en: Delete block
eo: Forigu blokon

en: Save blocks
eo: Konservu blokojn

en: The block settings have been updated.
eo: Blokaj agordoj ĝisdatiĝis.

en: Block specific settings
eo: Specifaj agordoj de bloko

en: Override the default title for the block. Use <em>&lt;none&gt;</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
eo: Transpasu la defaŭltan titolon por la bloko. Uzu <em>&lt;neniu&gt;</em> por montri neniun titolon, aŭ lasu malplena por uzi la defaŭltan blokan titolon.

en: '%name' block
eo: '%name' bloko

en: User specific visibility settings
eo: Uzantspecifaj agordoj pri videblo

en: Custom visibility settings
eo: Personigitaj agordoj pri videblo

en: Users cannot control whether or not they see this block.
eo: Uzantoj ne povas decidi ĉu jes aŭ ne vidi ĉi tiun blokon.

en: Show this block by default, but let individual users hide it.
eo: Montru ĉi tiun blokon defaŭlte, sed permesu al individuaj uzantoj kaŝi ĝin.

en: Hide this block by default but let individual users show it.
eo: Kaŝu ĉi tiun blokon defaŭlte, sed permesu al individuaj uzantoj montri ĝin.

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
eo: Permesu al individuaj uzantoj decidi ĉu ĉi tiu bloko estas videbla aŭ ne.

en: Show block for specific roles
eo: Montru blokon por specifaj roloj

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
eo: Montru ĉi tiun blokon nur por la elektitaj rolo(j). Se vi elektas neniujn rolojn, la bloko videblus al ĉiuj uzantoj.

en: Page specific visibility settings
eo: Paĝspecifaj agordoj pri videblo

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
eo: Se la PHA-reĝimo estas elektita, enmetu PHA-kodon inter %php. Rimarku ke funkciante neĝustan PHA-kodon povas rompi vian retejon de Drupalo.

en: Show block on specific pages
eo: Montru blokon sur la jenaj paĝoj

en: Save block
eo: Konservu blokon

en: Please ensure that each block description is unique.
eo: Bonvolu certigi ke ĉiu bloka priskribo estas unika.

en: The block configuration has been saved.
eo: Blokagordoj konserviĝis.

en: The block has been created.
eo: La bloko estas kreita.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">block overview page</a>.
eo: Priskribeto de via bloko. Uzata en la <a href="@overview">paĝo de bloka superrigardo</a>.

en: Block body
eo: Korpo de la bloko

en: The content of the block as shown to the user.
eo: La enhavo de la bloko, kiu estas montrata por la uzanto.

en: Block configuration
eo: Blokagordoj

en: administer blocks
eo: administru blokojn

en: use PHP for block visibility
eo: uzu PHA-n por bloka videbleco

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
eo: Regas kampojn kiuj montriĝas ĉirkaŭ la ĉefa enhavo.

en: Core - required
eo: Kerno - deviga

en: <p>Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The menu module provides an interface to control and customize the powerful menu system that comes with Drupal. Menus are primarily displayed as a hierarchical list of links using Drupal's highly flexible <a href="@admin-block">blocks</a> feature. Each menu automatically creates a block of the same name. By default, new menu items are placed inside a built-in menu labelled %navigation, but administrators can also create custom menus.</p>
    <p>Drupal themes generally provide out-of-the-box support for two menus commonly labelled %primary-links and %secondary-links. These are sets of links which are usually displayed in the header or footer of each page (depending on the currently active theme). Any menu can be designated as the primary or secondary links menu via the <a href="@menu-settings">menu settings page</a>.</p>
    Menu administration tabs:
    <ul>
      <li>On the administer menu page, administrators can "edit" to change the title, description, parent or weight of a menu item. Under the "operations" column, click on "enable/disable" to toggle a menu item on or off. Only menu items which are enabled are displayed in the corresponding menu block. Note that the default menu items generated by the menu module cannot be deleted, only disabled.</li>
      <li>Use the "add menu" tab to submit a title for a new custom menu. Once submitted, the menu will appear in a list toward the bottom of the administer menu page underneath the main navigation menu. Under the menu name there will be links to edit or delete the menu, and a link to add new items to the menu.</li>
      <li>Use the "add menu item" tab to create new links in either the navigation or a custom menu (such as a primary/secondary links menu). Select the parent item to place the new link within an existing menu structure. For top level menu items, choose the name of the menu in which the link is to be added.</li>
    </ul>
eo: <p>Menuoj estas kolektoj de ligiloj (menueroj) uzataj por navigi retejon.  La menu-modulo provizas interfacon por regi kaj agordi la potencan menusistemon kiu venas kun Drupalo. Menuoj estas ĉefe montrataj kiel hierarkiaj listoj de ligiloj uzante la flekseblega funkcio de <a href="@admin-block">blokoj</a>. Ĉiu menuo aŭtomate kreas blokon de la sama nomo. Defaŭlte novaj menueroj lokiĝas en enkonstruita menuo de %navigation, sed administrantoj povas ankaŭ krei agorditajn menuojn.</p>
    <p>Drupalaj haŭtoj ĝenerale provizas tujan subtenon por du menuoj kutime nomataj %primary-links kaj %secondary-links. Ili estas ligilaroj kiuj kutime montriĝas supre aŭ sube de ĉiu paĝo (dependante de la momente elektita aktiva haŭto). Ajna menuo povas esti agordita kiel la ĉefa aŭ dua ligila menuo per la <a href="@menu-settings">paĝo de menu-agordoj</a>.</p>
    Menuaj administraj langetoj:
    <ul>
      <li>Ĉe la administra menua paĝo, administrantoj povas "redakti" por ŝanĝi la titolon, priskribon, patron, aŭ pezon de menuero. Sub la kolumno de  "operacioj", klaku sur "ŝalti/malŝalti" por inversigi menueron.  Nur menueroj kiuj estas ŝaltitaj estas montrataj en la taŭga menu-bloko.  Rimarku ke oni ne rajtas forigi la defaŭltajn menuerojn kiujn la menu-modulo generas, sed tamen eblas malŝalti ilin.</li>
      <li>Uzu la langeton de "aldoni menuon" por krei titolon por nova agorda menuo. Post kiam vi konservas ĝin, la menuo aperos en listo sube de la administra menupaĝo sub la ĉefa naviga menuo. Sub la menua nomo estos ligiloj por redakti aŭ forigi menuon, kaj ligilo por aldoni novajn menuerojn al la menuo.</li>
      <li>Uzu la langeton de "aldoni menueron" por krei novajn ligilojn en aŭ la naviga aŭ la agorda menuo (kiel la menuo de ĉefaj/duaj ligiloj).  Elektu la patran eron por lokigi la novan ligilon ene de ekzistanta menua strukturo. Por plej supraj menueroj, elektu la nomon de la menuo en kiu la ligilo lokiĝos.</li>
    </ul>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@menu">Menu page</a>.
eo: Por pliaj informoj bonvolu legi la agordan manlibron <a href="@menu">paĝo de Menuo</a>.

en: Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The list(s) below display the currently available menus along with their menu items. Select an operation from the list to manage each menu or menu item.
eo: Menuoj estas kolektoj de ligiloj (menueroj) uzataj por navigi retejon. La listo(j) sube montras la momente alireblaj menuoj kune kun iliaj menueroj. Elektu operacion de la listo por administri ĉiun menuon aŭ menueron.

en: Enter the title, path, position and the weight for your new menu item.
eo: Entajpu la titolon, vojprefikson, pozicion kaj pezon por via nova menuero.</p>

en: Menus
eo: Menuoj

en: Control your site's navigation menu, primary links and secondary links. as well as rename and reorganize menu items.
eo: Regu la navigan menuon, ĉefaj ligiloj kaj duarangaj ligiloj de via retejo, kaj ankaŭ renomu kaj reorganizu menuerojn.

en: Primary and secondary links settings
eo: Agordoj de ĉefaj kaj duarangaj ligiloj

en: Primary and secondary links provide a navigational menu system which usually (depending on your theme) appears at the top-right of the browser window. The links displayed can be generated either from a custom list created via the <a href="@menu">menu administration</a> page or from a built-in list of menu items such as the navigation menu links.
eo: Ĉefaj kaj duarangaj ligiloj provizas navigan menuon kiu kutime (depende de via haŭto) aperas supre de la retumila fenestro. La ligiloj montrataj povas esti generataj aŭ de agorda listo kreita per la <a href="@menu">menu-administra</a> paĝo aŭ de enkonstruita listo de menueroj kiel la navigaj menuaj ligiloj.

en: Menu containing primary links
eo: Menuo enhavante ĉefajn ligilojn

en: Menu containing secondary links
eo: Menuo enhavante duarangajn ligilojn

en: If you select the same menu as primary links then secondary links will display the appropriate second level of your navigation hierarchy.
eo: Se vi elektas la saman menuon kiel ĉefaj ligiloj, tiam duarangaj ligiloj montros la taŭgan duan nivelon de via naviga hierarkio.

en: The menu module allows on-the-fly creation of menu links in the content authoring forms. The following option limits the menus in which a new link may be added. E.g., this can be used to force new menu items to be created in the primary links menu or to hide admin menu items.
eo: La menua modulo permesas dinamikan kreadon de menuaj ligiloj en la aŭtoraj formularoj por enhavo.  La jena opcio limigas la menuojn en kiu nova ligilo eble aldoniĝas. Ekz, tio povas esti uzata por devigi ke novaj menueroj estu kreitaj en la menuo de ĉefaj ligiloj aŭ por kaŝi administrajn menuerojn.

en: Show all menus
eo: Montru ĉiujn menuojn

en: Restrict parent items to
eo: Limigu patrajn erojn al

en: Choose the menu to be made available in the content authoring form. Only this menu item and its children will be shown.
eo: Elektu la menuon kiu alireblas en la aŭtora formularo por enhavo. Nur ĉi tiu menuero kaj ĝiaj submenueroj montriĝos.

en: The name of the menu item.
eo: La nomo de la menuero.

en: Are you sure you want to reset the item %item to its default values?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas restarigi eron %item al ĝiaj defaŭltaj valoroj?

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
eo: Ĉiuj agordoj estos perditaj. Tiu ĉi ago ne povas esti malfarata.

en: The menu item was reset to its default settings.
eo: La menuero estis restarigita al ĝiaj defaŭltaj agordoj.

en: The menu item %title has been updated.
eo: La menuero %title estas ĝisdatigita.

en: The menu item %title has been added.
eo: La menuero %title estas aldonita.

en: Added menu item %title.
eo: Aldonis menueron %title.

en: administer menu
eo: administru menuon

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
eo: Permesas al administrantoj redakti navigan menuon de la retejo.

en: Create vocabularies and terms to categorize your content.
eo: Kreu vortprovizojn kaj terminojn por kategoriigi vian enhavon.

en: Add vocabulary
eo: Aldonu vortprovizon

en: Edit vocabulary
eo: Redaktu vortprovizon

en: edit vocabulary
eo: redakti vortprovizon

en: Description of the vocabulary; can be used by modules.
eo: Priskribo de la vortprovizo; povas esti uzata de moduloj.

en: Instructions to present to the user when choosing a term.
eo: Instrukcioj por prezenti al la uzanto, kiam tiu elektas terminon.

en: A list of node types you want to associate with this vocabulary.
eo: Listo de nodaj tipoj kiujn vi volas asociigi kun ĉi tiu vortprovizo.

en: Allows <a href="@help-url">a tree-like hierarchy</a> between terms of this vocabulary.
eo: Permesas <a href="@help-url">arban hierarkion</a> inter terminoj de ĉi tiu vortprovizo.

en: Allows <a href="@help-url">related terms</a> in this vocabulary.
eo: Permesas <a href="@help-url">rilatajn terminojn</a> en tiu ĉi vortprovizo.

en: If enabled, every node <strong>must</strong> have at least one term in this vocabulary.
eo: Se ŝaltita, ĉiu nodo <strong>devas</strong> havi almenaŭ unu terminon en ĉi tiu vortprovizo.

en: In listings, the heavier vocabularies will sink and the lighter vocabularies will be positioned nearer the top.
eo: En listoj, pli pezaj vortprovizoj subiros kaj pli malpezaj vortprovizoj lokiĝos pli supre.

en: Created new vocabulary %name.
eo: Kreis novan vortprovizon %name.

en: Updated vocabulary %name.
eo: Ĝisdatigis vortprovizon %name.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la vortprovizon %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
eo: Forigi vortprovizon forigos ĉiujn terminojn en ĝi. Vi ne povas malfari ĉi tiun agon.

en: Deleted vocabulary %name.
eo: Forigis vortprovizon %name.

en: The name of this term.
eo: La nomo de ĉi tiu termino.

en: A description of the term.
eo: Priskribo de la termino.

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
eo: Komo-disigita listo de terminoj priskribante ĉi tiun enhavon. Ekzemple:amuza, saltado, "Firmao, Ink.".

en: The %name vocabulary can not be modified in this way.
eo: La %nomo vortprovizo ne povas esti modifita iel ajn.

en: A controlled vocabulary is a set of terms to use for describing content (known as descriptors in indexing lingo). Drupal allows you to describe each piece of content (blog, story, etc.) using one or many of these terms. For simple implementations, you might create a set of categories without subcategories, similar to Slashdot's sections. For more complex implementations, you might create a hierarchical list of categories.
eo: Regata vortprovizo estas terminaro por uzi por priskribi enhavon (konata kiel "descriptors) en indeksa slango).  Drupalo permesas al vi priskribi ĉiun enhaveron (blogo, rakonto ktp) uzante unu aŭ multaj el ĉi tiuj terminoj. Por simplaj realigoj, vi eble kreus kategoriojn sen subkategorioj, simile al la sekcioj de Slashdot. Por pli kompleksaj realigoj, vi eble kreus hierarkian liston de kategorioj.
