Localizer (5.x-2.1) - en to gl translation catalogue (178 entries)

en: Title
gl: Título

en: Show on every page except the listed pages.
gl: Mostrar en todas as páxinas agás nas listadas.

en: Show on only the listed pages.
gl: Mostrar só nas páxinas listadas.

en: Pages
gl: Páxinas

en: enable
gl: activar

en: delete
gl: eliminar

en: Delete
gl: Eliminar

en: Submit
gl: Enviar

en: Operations
gl: Operacións

en: Type
gl: Tipo

en: List
gl: Lista

en: disabled
gl: desactivado

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Description
gl: Descrición

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Block title
gl: Título do bloque

en: The title of the block as shown to the user.
gl: O título do bloque como se mostra a/ao usuario/a.

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Categories
gl: Categorías

en: view
gl: vista

en: Edit
gl: Editar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: This action cannot be undone.
gl: Esta acción non se pode desfacer.

en: Weight
gl: Peso

en: There are currently no posts in this category.
gl: Actualmente non hai entradas nesta categoría.

en: Help text
gl: Texto de axuda

en: Types
gl: Tipos

en: Hierarchy
gl: Xerarquía

en: Single
gl: Simple

en: Multiple
gl: Múltiple

en: Related terms
gl: Termos relacionados

en: Synonyms
gl: Sinónimos

en: Free tagging
gl: Etiquetado libre

en: Content is categorized by typing terms instead of choosing from a list.
gl: O contido categorízase tecleando no lugar de escolléndoos dunha lista.

en: Multiple select
gl: Selección múltiple

en: Required
gl: Obrigatorio

en: root
gl: raíz

en: Parent
gl: Ascendente

en: Parents
gl: Pais

en: none
gl: ningún

en: Settings
gl: Opcións

en: Name
gl: Nome

en: edit
gl: editar

en: No categories available.
gl: Non hai categorías dispoñibles.

en: Taxonomy term
gl: Termo de taxonomía

en: Preview
gl: Vista previa

en: Path
gl: Ruta

en: <p>Blocks are boxes of content that may be rendered into certain regions of your web pages, for example, into sidebars. They are usually generated automatically by modules, but administrators can create blocks manually.</p>
    <p>Only enabled blocks are shown. You can position blocks by specifying which area of the page they should appear in (e.g., a sidebar).  Highlighted labels on this page show the regions into which blocks can be rendered. You can specify where within a region a block will appear by adjusting its weight.</p>
    <p>If you want certain blocks to disable themselves temporarily during high server loads, check the "Throttle" box. You can configure the auto-throttle on the <a href="@throttle">throttle configuration page</a> after having enabled the throttle module.</p>
    <p>You can configure the behaviour of each block (for example, specifying on which pages and for what users it will appear) by clicking the "configure" link for each block.</p>
gl: <p>Os bloques son as caixas de contido que se poden representar nalgunhas rexións das suas páxinas web, por exemplo nas zonas laterales. Os bloques soenos xerar automáticamente os módulos, pero os administradores poden crearlos manualmente.</p>
    <p>Só se mostran os bloques activos. Poden ubicar os bloques indicando en qué área da páxina deben aparecer (por exemplo, unha zona lateral). As etiquetas seleccionadas nesta página mostran as rexións nas que se deben mostrar os bloques. Nunha rexión, poden indicar en qué posición debe aparecer un bloque axustando o seu peso.</p>
    <p>Se quere que algúns bloques se desactiven temporalmente cando o servidor experimente unha grande carga, marque a casilla «Regulación». Pode configurar a regulación automática na <a href="%throttle">páxina de configuración da regulación</a> depois de activar o módulo throttle.</p>
    <p>Pode configurar o comportamento de cada bloque (por exemplo, indicar en qué páxinas e a qué usuarios lle debe aparecer) facendo clic na ligazón «configurar» para cada bloque.</p>

en: Region
gl: Área

en: Menu
gl: Menú

en: Add term
gl: Engadir termo

en: Menu item
gl: Elemento do menú

en: Expanded
gl: Expandida

en: The name of the menu.
gl: O nome do menú.

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
gl: Se está seleccionado e este menú ten descendentes, o menú sempre aparece expandido.

en: Parent item
gl: Elemento ascendente

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
gl: Opcional. No menú, os elementos pesados afúndense e os lixeiros flotan cara a zona superior.

en: Active
gl: Activo

en: Block
gl: Bloque

en: Add block
gl: Engadir un bloque

en: Throttle
gl: Regulación

en: Vocabulary name
gl: Nome do vocabulario

en: Term name
gl: Nome do termo

en: configure
gl: configurar

en: No terms available.
gl: Non hai termos dispoñibles.

en: reset
gl: restablecer

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
gl: Amosar se o seguinte código PHP devolve o valor <code>TRUE</code> (modo PHP, só para expertos).

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
gl: Insira unha páxina por liña como rutas de Drupal. O carácter '*' é un comodín. Rutas de exemplo son %blog para a páxina de blogue e %blog-wildcard para cada páxina de blogue persoal. %front é a páxina principal.

en: Edit term
gl: Editar termo

en: Add menu
gl: Engadir menú

en: Are you sure you want to delete the menu %item?
gl: Está seguro de que quere borrar o menú %item?

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
gl: Está seguro de que quere eliminar o elemento de menú personalizado %item?

en: The menu %title has been deleted.
gl: Borrouse o menú %title.

en: The menu item %title has been deleted.
gl: Eliminouse o elemento de menú %title.

en: Deleted menu item %title.
gl: Eliminar o elemento de menú %title.

en: menu
gl: menú

en: locked
gl: bloqueado

en: Edit menu
gl: Editar menu

en: Delete menu
gl: Eliminar menú

en: Edit menu item
gl: Editar elemento de menú

en: Reset menu item
gl: Restabelecer elemento de menú

en: Delete menu item
gl: Eliminar elemento de menú

en: No menu items defined.
gl: Ningún elemento de menú definido

en: Configure block
gl: Configurar o bloque

en: Autocomplete taxonomy
gl: Autocompletar a taxonomía

en: Are you sure you want to delete the block %name?
gl: Está seguro de querer eliminar o bloque %name?

en: The block %name has been removed.
gl: Quitouse o bloque %name.

en: In listings, the heavier terms will sink and the lighter terms will be positioned nearer the top.
gl: Nos listados, os termos máis pesados afundirán, e os máis lixeiros amosaranse máis preto do comezo da lista.

en: list terms
gl: lista de termos

en: add terms
gl: engadir termos

en: The term %term has been updated.
gl: Actualizouse o termo %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
gl: Está seguro de que quere eliminar o termo %title?

en: Deleted term %name.
gl: Termo %term borrado.

en: List terms
gl: Lista de termos

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
gl: Ó borrar un termo, borraranse tódolos seus fillos, se os ten. Esta acción non se pode desfacer.

en: Parent term
gl: Termo pai

en: Parent terms
gl: Termos pais

en: administer taxonomy
gl: administrar taxonomía

en: The description displayed when hovering over a menu item.
gl: A descrición que se amosa cando se pasa por enriba dun elemento do menú.

en: disable
gl: desactivar

en: is
gl: é

en: No secondary links
gl: Sen ligazóns secundarias

en: Role specific visibility settings
gl: Opcións de visibilidade específicas para cada rol

en: Enter the name for your new menu. Remember to enable the newly created block in the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
gl: Introduza o nome do novo menú. Lembre activar o novo bloque na <a href="@blocks">páxina de administración de bloques</a>.

en: Block description
gl: Descrición do bloque

en: Blocks are boxes of content that may be rendered into certain regions of your web pages, for example, into sidebars. Blocks are usually generated automatically by modules (e.g., Recent Forum Topics), but administrators can also define custom blocks.
gl: Os bloques son as caixas de contido que se poden representar en algunhas rexións das súas páxinas web, por exemplo nas zonas laterais. Os bloques sóennos xerar automaticamente os módulos (por exemplo, Temas de foros recentes), pero os administradores pode definir bloques personalizados.

en: The region each block appears in depends on both which theme you are using (some themes allow greater control over block placement than others), and on the settings in the block administration section.
gl: A rexión na que aparece cada bloque depende tanto do tema que esté empregando (algúns temas permiten maior control sobre a ubicación de bloques que outros), e sobre as opcións das sección de administración do bloque.

en: The block administration screen lets you specify the vertical placement of the blocks within a region. You do this by assigning a weight to each block. Lighter blocks (those having a smaller weight) "float up" towards the top of the region; heavier ones "sink".
gl: A pantalla de administración de bloques permítelle indicar a ubicación vertical dos bloques nunha rexión. Pode facelo asignando un peso a cada bloque. Os bloques máis lixeiros (os que teñen menos peso) "flotan" pola zona superior da rexión. Os máis pesados "afúndense".

en: Module blocks
gl: Bloques de módulos

en: Administrator defined blocks
gl: Bloques definidos polo administrador

en: Blocks
gl: Bloques

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
gl: Configurar qué bloques de contido aparecen nas zonas laterais do sitio e noutras rexións.

en: Delete block
gl: Eliminar o bloque

en: !key settings
gl: opcións de !key

en: Save blocks
gl: Gardar os bloques

en: The block settings have been updated.
gl: Actualizouse a configuración do bloque.

en: Block specific settings
gl: Axustes específicos do bloque

en: Override the default title for the block. Use <em>&lt;none&gt;</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
gl: Substitúe o título predefinido do bloque. Use <em>&lt;none&gt;</em> para non mostrar o título, ou déixeo baleiro para mostrar o título predefinido do bloque.

en: '%name' block
gl: bloque '%name'

en: User specific visibility settings
gl: Configuración da visibilidade por usuario

en: Custom visibility settings
gl: Configuración personalizada da visibilidade

en: Users cannot control whether or not they see this block.
gl: Os usuarios non poden controlar se ven ou non este bloque.

en: Show this block by default, but let individual users hide it.
gl: Por omisión mostrar este bloque, pero permitirlle aos/as usuarios/as individuais ocultalo.

en: Hide this block by default but let individual users show it.
gl: Por omisión ocultar este bloque, pero permitirlle aos/as usuarios/as individuais mostralo.

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
gl: Permitirlle aos/as usuarios/as individuais personalizar a visibilidade deste bloque na configuración da súa conta.

en: Show block for specific roles
gl: Amosar o bloque a roles específicos

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
gl: Mostrar este bloque só para o(s) rol(es) seleccionado(s). Se selecciona ningún rol, o bloque será visíbel para todos/as os/as usuarios/as.

en: Page specific visibility settings
gl: Configuración da visibilidade por páxina

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
gl: Se se escolle o modo PHP, introduza o código PHP dentro de %php. Teña en conta que a execución de código PHP incorrecto pode rachar o sitio de Drupal.

en: Show block on specific pages
gl: Amosar o bloque en páxinas específicas

en: Save block
gl: Gardar o bloque

en: Please ensure that each block description is unique.
gl: Por favor, asegúrese de que a descrición de cada bloque é única.

en: The block configuration has been saved.
gl: Gardouse a configuración do bloque.

en: The block has been created.
gl: Creouse o bloque.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">block overview page</a>.
gl: Unha breve descripción do seu bloque. Emprégase na <a href="@overview">páxina de resumo do bloque</a>.

en: Block body
gl: Corpo do bloque

en: The content of the block as shown to the user.
gl: O contido do bloque como se mostra ao/a usuario/a.

en: Block configuration
gl: Configuración do bloque

en: administer blocks
gl: administrar bloques

en: use PHP for block visibility
gl: usar PHP para a visibilidade do bloque

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
gl: Controla as caixas que se amosan arredor do contido principal.

en: Core - required
gl: Núcleo - requirido

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@menu">Menu page</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler o manual de configuración e personalización da <a href="@menu">páxina de Menu</a>.

en: Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The list(s) below display the currently available menus along with their menu items. Select an operation from the list to manage each menu or menu item.
gl: Os menús con unha colección de ligazóns (opcións de menú) que se empregan para navegar por unha sede web. As listas de embaixo amosan os menús que está dispoñibles neste momento, xunto coas súas opcións. Seleccione unha operación da lista para xestionar cada menú ou opción de menú.

en: Menus
gl: Menús

en: Primary and secondary links provide a navigational menu system which usually (depending on your theme) appears at the top-right of the browser window. The links displayed can be generated either from a custom list created via the <a href="@menu">menu administration</a> page or from a built-in list of menu items such as the navigation menu links.
gl: As ligazóns primarias e secundarias proporcionan un sistema de navegación por menús que soe (depende do tema) aparecer na zona superior dereita da fiestra do navegador. As ligazóns que se mostran pódense xerar dende unha lista personalizada na páxina <a href="@menu">administración de menú</a> ou unha lista interna de opcións de menú como as ligazóns do menú de navegación.

en: If you select the same menu as primary links then secondary links will display the appropriate second level of your navigation hierarchy.
gl: Se selecciona o mesmo menú que para as ligazóns primarias, as ligazóns secundarias amósanse nos segundo nivel da xerarquía de navegación.

en: Restrict parent items to
gl: Restrinxir elementos pai a

en: Choose the menu to be made available in the content authoring form. Only this menu item and its children will be shown.
gl: Elixa o menú que se debe facer dispoñible no formulario de autoría de contido. Só se mostra esta opción de menú e os seus fillos.

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
gl: Perderanse as personalizacións. Esta acción non se pode desfacer.

en: administer menu
gl: administrar menú

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
gl: Permite aos administradores personalizar o menú de navegación do sitio.

en: taxonomy term
gl: termo de taxonomía

en: Add vocabulary
gl: Engadir vocabulario

en: Edit vocabulary
gl: Editar vocabulario

en: edit vocabulary
gl: editar vocabulario

en: Description of the vocabulary; can be used by modules.
gl: Descrición do vocabulario; pode ser usada polos módulos.

en: A list of node types you want to associate with this vocabulary.
gl: Unha lista de tipos de nodos que quere asociar con este vocabulario.

en: Allows <a href="@help-url">a tree-like hierarchy</a> between terms of this vocabulary.
gl: Permite unha <a href="@help-url">xerarquía de árbore</a> entre os termos deste vocabulario.

en: Allows <a href="@help-url">related terms</a> in this vocabulary.
gl: Permitir <a href="@help-url">termos relacionados</a> neste vocabulario.

en: Allows nodes to have more than one term from this vocabulary (always true for free tagging).
gl: Permite que os nodos teñan máis dun termo neste vocabulario (sempre é certo para o etiquetado libre).

en: In listings, the heavier vocabularies will sink and the lighter vocabularies will be positioned nearer the top.
gl: Nos listados, os vocabularios máis pesados afundirán, e os máis lixeiros amosaranse máis preto do comezo da lista.

en: Created new vocabulary %name.
gl: Creado un novo vocabulario %name.

en: Updated vocabulary %name.
gl: Actualizado o vocabulario %name.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
gl: Está seguro de que quere eliminar o vocabulario %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
gl: Ó borrar un vocabulario, borraranse tódolos termos que conteña. Esta acción non se pode desfacer.

en: Deleted vocabulary %name.
gl: Borrado o vocabulario %name.

en: The name of this term.
gl: O nome deste termo.

en: A description of the term.
gl: A descrición do termo.

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
gl: Unha lista de termos separada por comas que describe este contido. Por Exemplo: divertido, salto con corda, "Company, Inc".

en: The %name vocabulary can not be modified in this way.
gl: O vocabulario %name non se pode modificar dese xeito.

en: The taxonomy module is one of the most popular features because users often want to create categories to organize content by type. A simple example would be organizing a list of music reviews by musical genre.
gl: O módulo taxonomy é unha das características máis populares xa que os usuarios habitualmente queren crear categorías para organizar o contido por tipo. Un simple exemplo, organizar unha lista de música  por xénero musical.

en: Taxonomy is the study of classification. The taxonomy module allows you to define vocabularies (sets of categories) which are used to classify content. The module supports hierarchical classification and association between terms, allowing for truly flexible information retrieval and classification. The taxonomy module allows multiple lists of categories for classification (controlled vocabularies) and offers the possibility of creating thesauri (controlled vocabularies that indicate the relationship of terms) and taxonomies (controlled vocabularies where relationships are indicated hierarchically). To view and manage the terms of each vocabulary, click on the associated <em>list terms</em> link. To delete a vocabulary and all its terms, choose <em>edit vocabulary.</em>
gl: A taxonomía tamén é o estudo da clasificación. O módulo taxonomy permite definir vocabularios (conxuntos de categorías), que se empregan para clasificar o contido. O módulo admite a clasificación xerárquica e a asociación entre os termos, permitindo unha recuperación e unha clasificación verdadeiramente flexible. O módulo taxonomy permite varias listas de categorías para a clasificación (vocabularios controlados) e ofrece a posibilidade de crear tesauros (vocabularios controlados que indican a relación entre os termos) e taxonomías (vocabularios controlados nos que as relacións indícanse xerárquicamente). Para ver e xestionar os termos de cada vocabulario, faga clic no enlace lista de termos asociado. Para eliminar un vocabulario e todos os seus termos, elixa editar vocabulario.

en: A controlled vocabulary is a set of terms to use for describing content (known as descriptors in indexing lingo). Drupal allows you to describe each piece of content (blog, story, etc.) using one or many of these terms. For simple implementations, you might create a set of categories without subcategories, similar to Slashdot's sections. For more complex implementations, you might create a hierarchical list of categories.
gl: Un vocabulario controlado é unha serie de termos que se usan para describir o contido (coñecidos como descritores na indexación lingo). Drupal permítelle describir cada unidade de contido (bitácora, historia, etc.) usando un ou moitos destes termos. Para as implementacións sinxelas pode crear unha serie de categorías sen subcategorías, similar ás seccións de Slashdot.org. Para implementacións máis complexas, pode crear unha lista xerárquica de categorías.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@taxonomy">Taxonomy page</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler o manual de configuración e personalización <a href="@taxonomy">páxina Taxonomy</a>.

en: When you create a controlled vocabulary you are creating a set of terms to use for describing content (known as descriptors in indexing lingo). Drupal allows you to describe each piece of content (blog, story, etc.) using one or many of these terms. For simple implementations, you might create a set of categories without subcategories. For more complex implementations, you might create a hierarchical list of categories.
gl: Cando crea un vocabulario controlado, está creando unha serie de termos que se usan para describir o contido (coñecidos como descriptores na indexación lingo). Drupal permítelle describir cada unidade de contido (blogue, historia, etc.) usando un ou moitos destes termos. Para as implementacións sinxelas pode crear unha serie de categorías sen subcategorías. Para implementacións máis complexas, pode crear unha lista xerárquica de categorías.
