Localizer (5.x-2.1) - en to hu translation catalogue (218 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Show on every page except the listed pages.
hu: A felsorolt oldalak kivételével mindenütt jelenjen meg.

en: Show on only the listed pages.
hu: Csak a felsorolt oldalakon jelenjen meg.

en: Pages
hu: Oldalak

en: enable
hu: engedélyezés

en: delete
hu: törlés

en: Delete
hu: Töröl

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: List
hu: Lista

en: disabled
hu: tiltott

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Block title
hu: Blokk címe

en: The title of the block as shown to the user.
hu: A felhasználók által látható blokkcím.

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Categories
hu: Kategóriák

en: view
hu: megtekintés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Weight
hu: Súly

en: There are currently no posts in this category.
hu: Jelenleg nincs beküldött tartalom a kategóriában.

en: Help text
hu: Súgó szöveg

en: Types
hu: Típusok

en: Hierarchy
hu: Hierarchia

en: Single
hu: Egyszeres

en: Multiple
hu: Többszörös

en: Related terms
hu: Kapcsolódó kifejezések

en: Synonyms
hu: Szinonimák

en: Free tagging
hu: Szabad címkézés

en: Content is categorized by typing terms instead of choosing from a list.
hu: A tartalmak a kifejezések egyszerű begépelésével kategorizálhatók listából történő választás helyett.

en: Multiple select
hu: Többszörös választás

en: Required
hu: Szükséges

en: root
hu: gyökér

en: Parent
hu: Szülő

en: Parents
hu: Szülők

en: none
hu: nincs

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: No categories available.
hu: Egy kategória sincs definiálva.

en: Taxonomy term
hu: Taxonómia kifejezés

en: Preview
hu: Előnézet

en: Path
hu: Útvonal

en: <p>Blocks are boxes of content that may be rendered into certain regions of your web pages, for example, into sidebars. They are usually generated automatically by modules, but administrators can create blocks manually.</p>
    <p>Only enabled blocks are shown. You can position blocks by specifying which area of the page they should appear in (e.g., a sidebar).  Highlighted labels on this page show the regions into which blocks can be rendered. You can specify where within a region a block will appear by adjusting its weight.</p>
    <p>If you want certain blocks to disable themselves temporarily during high server loads, check the "Throttle" box. You can configure the auto-throttle on the <a href="@throttle">throttle configuration page</a> after having enabled the throttle module.</p>
    <p>You can configure the behaviour of each block (for example, specifying on which pages and for what users it will appear) by clicking the "configure" link for each block.</p>
hu: <p>A blokkok a webhely régióiban megjelenő dobozok, leggyakrabban a jobb és bal oldalsávban feltűnő elemek. Megjelenítésüket általában modulok biztosítják, kiegészülve az adminisztrátorok által létrehozott blokkokkal.</p>
    <p>Csak az engedélyezett blokkok jelenhetnek meg. Elhelyezkedésüket egy, a webhely régióiból történő választás és a sorrendezésre használható súlyozás segítségével lehet befolyásolni. Ezen a weblapon kiemelve láthatóak a használható régiók.</p>
    <p>Bizonyos blokkok kikapcsolhatóak nagy terhelés esetén, ha visszafogásra jelöljük ki azokat. A kapcsolódó további beállításokat a <a href="@throttle">visszafogó beállítási oldalán</a> lehet megtalálni a modul engedélyezését követően.</p>
    <p>Minden blokk viselkedése szabályozható (például, hogy mely oldalakon és mely felhasználóknak jelenjen meg), a lehetőségeket a „beállítás” linkre kattintva lehet elérni.</p>

en: Region
hu: Régió

en: Menu
hu: Menü

en: Core - optional
hu: Alaprendszer - nem szükséges

en: Add item
hu: Elem hozzáadása

en: Add term
hu: Kifejezés hozzáadása

en: Menu item
hu: Menüpont

en: Expanded
hu: Nyitott

en: The name of the menu.
hu: A menü képernyőn látható neve.

en: The path this menu item links to. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
hu: A menüpont által hivatkozott útvonal. Ez lehet belső Drupal útvonal, mint a %add-node vagy külső, mint a %drupal. A címlapra hivatkozáshoz a %front használható.

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
hu: Nyitott megjelenítés esetén a menüpont gyermekei mindig látszani fognak.

en: Parent item
hu: Szülő elem

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
hu: A menüben a súlyosabb menüpontok lesüllyednek, míg a könnyebbek a lista tetejéhez közelebb helyezkednek el. Nem szükséges megadni.

en: Active
hu: Aktív

en: Block
hu: Blokk

en: Add block
hu: Blokk hozzáadása

en: Throttle
hu: Visszafogó

en: Vocabulary name
hu: Szótár neve

en: Term name
hu: Kifejezés neve

en: configure
hu: beállítás

en: Inactive
hu: Inaktív

en: No terms available.
hu: Nincs elérhető kifejezés.

en: reset
hu: alaphelyzet

en: <a href="@help-url">Synonyms</a> of this term, one synonym per line.
hu: A kifejezés <a href="@help-url">szinonimái</a>, soronként egyesével megadva.

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
hu: Csak abban az esetben jelenik meg, ha a következő PHP kód <code>TRUE</code> értékkel tér vissza (PHP-módban, csak tapasztaltaknak ajánlott).

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Edit term
hu: Kifejezés szerkesztése

en: Add menu
hu: Menü hozzáadása

en: Are you sure you want to delete the menu %item?
hu: „%item” menü biztosan törölhető?

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
hu: „%item” egyéni menüpont biztosan törölhető?

en: The menu %title has been deleted.
hu: „%title” menü törölve.

en: Deleted menu %title.
hu: „%title” menü törölve.

en: The menu item %title has been deleted.
hu: „%title” menüpont törölve lett.

en: Deleted menu item %title.
hu: %title menüpont törölve lett.

en: menu
hu: menü

en: locked
hu: zárolt

en: Edit menu
hu: Menü szerkesztése

en: Delete menu
hu: Menü törlése

en: Add menu item
hu: Menüpont hozzáadása

en: Edit menu item
hu: Menüpont szerkesztése

en: Reset menu item
hu: Menüpont visszaállítása

en: Disable menu item
hu: Menüpont tiltása

en: Delete menu item
hu: Menüpont törlése

en: No menu items defined.
hu: Nincs egy menüpont sem.

en: Configure block
hu: Blokk beállítása

en: Autocomplete taxonomy
hu: Taxonómia kifejezések automatikus kiegészítése

en: The menu item has been disabled.
hu: Menüpont letiltva.

en: Are you sure you want to delete the block %name?
hu: „%name” blokk biztosan törölhető?

en: The block %name has been removed.
hu: „%name” blokk törlése megtörtént.

en: In listings, the heavier terms will sink and the lighter terms will be positioned nearer the top.
hu: Különböző felsorolásokban a nehezebb kifejezések lesüllyednek, a könnyebbek közelebb lesznek a lista elejéhez, illetve tetejéhez.

en: list terms
hu: kifejezések listája

en: add terms
hu: kifejezések hozzáadása

en: Created new term %term.
hu: „%term” kifejezés létrejött.

en: The term %term has been updated.
hu: „%term” kifejezés frissítve.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
hu: „%title” kifejezés biztosan törölhető?

en: Deleted term %name.
hu: „%name” kifejezés törlése megtörtént.

en: List terms
hu: Kifejezések listája

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
hu: Egy kifejezés törlése minden gyermek kifejezését is törli, amennyiben van ilyen. A művelet nem vonható vissza.

en: Parent term
hu: Szülő kifejezés

en: Parent terms
hu: Szülő kifejezések

en: administer taxonomy
hu: taxonómia adminisztrációja

en: Menu settings
hu: Menübeállítások

en: The name to display for this menu link.
hu: A menüpont látható neve.

en: The description displayed when hovering over a menu item.
hu: A menüpont leírása, mely az egér hivatkozás fölé mozgatásakor jelenik meg.

en: Check to delete this menu item.
hu: Menüpont törléséhez jelölendő ki.

en: You may also <a href="@edit">edit the advanced settings</a> for this menu item.
hu: A menüpont <a href="@edit">részletes beállításai</a> is szerkeszthetőek.

en: disable
hu: letiltás

en: is
hu: &nbsp;

en: No primary links
hu: Nincsenek elsődleges hivatkozások

en: No secondary links
hu: Nincsenek másodlagos hivatkozások

en: Role specific visibility settings
hu: Felhasználói csoportoktól függő megjelenítés

en: Enter the name for your new menu. Remember to enable the newly created block in the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
hu: Az új menü nevének megadása. Az automatikusan létrejövő blokkot engedélyezni kell a <a href="@blocks">blokkok adminisztrációs oldalán</a>.

en: Block description
hu: Blokk leírása

en: Blocks are boxes of content that may be rendered into certain regions of your web pages, for example, into sidebars. Blocks are usually generated automatically by modules (e.g., Recent Forum Topics), but administrators can also define custom blocks.
hu: A blokkok összetartozó vagy csoportosított adatok dobozai, amelyek a webhely különböző régióiban jelennek meg. Ezeket általában a webhely engedélyezett moduljai (például a fórum modul a „friss fórumtémák”-at) állítják elő, de az adminisztrátorok is létrehozhatnak saját blokkokat.

en: The region each block appears in depends on both which theme you are using (some themes allow greater control over block placement than others), and on the settings in the block administration section.
hu: Az, hogy egy blokk melyik régióban fog megjelenni függ a használt sminktől (némelyik smink több régiót határoz meg és ezáltal nagyobb szabadságot nyújt az elhelyezésben) és a beállításaitól.

en: The block administration screen lets you specify the vertical placement of the blocks within a region. You do this by assigning a weight to each block. Lighter blocks (those having a smaller weight) "float up" towards the top of the region; heavier ones "sink".
hu: A blokkok beállításai lehetővé teszik függőleges sorrendjük meghatározását, amelyet a súly megadásával érhetjük el. A könnyebb blokkok (a kisebb súlyúak) „fennmaradnak” a régió tetején, míg a nehezebbek (a nagyobb súlyúak) „lesüllyednek” a régió aljára.

en: <p>A block's visibility depends on:</p>
    <ul>
    <li>Its region placement. Blocks with no region assigned to them are never shown.</li>
    <li>Its throttle checkbox when throttle module is enabled. Throttled blocks are hidden during high server loads.</li>
    <li>Its page visibility settings. Blocks can be configured to be visible/hidden on certain pages.</li>
    <li>Its custom visibility settings. Blocks can be configured to be visible only when specific conditions are true.</li>
    <li>Its user visibility settings. Administrators can choose to let users decide whether to show/hide certain blocks.</li>
    <li>Its user-role visibility settings. Administrators can choose to let blocks be visible only for certain user roles.</li>
    <li>Its function. Some dynamic blocks, such as those generated by modules, will be displayed only on certain pages.</li>
    </ul>
hu: <p>Egy blokk láthatósága a következőn múlik:</p>
    <ul>
    <li>Bejelöltük-e az engedélyezéséhez szükséges jelölőnégyzetet? Tiltott dobozok sosem jelennek meg.</li>
    <li>Bejelöltük-e a visszafogó jelölőnégyzetet? A visszafogásra kijelölt dobozok nem jelennek meg nagy terhelés alatt.</li>
    <li>Az oldal alapú megjelenési beállításaitól. A különböző oldalakon elrejtett, vagy csak bizonyos oldalakon megjelenő dobozok a webhelyen nem mindenütt láthatóak.</li>.
    <li>Az egyedi megjelenési feltételeitől. Minden blokk esetében megadható egy egyedi feltételsor, amelynek teljesülése szükséges a megjelenéséhez.</li>.
    <li>A felhasználók beállításaitól. Az adminisztrátorok engedélyezhetik a felhasználóknak bizonyos blokkok megjelenítését és elrejtését.</li>
    <li>A funkciójától. Bizonyos dinamikus blokkok nem jelennek meg minden oldalon. A bejelentkezés blokk például nem látszik, ha már bejelentkeztünk, a könyvekhez kapcsolódó blokkok pedig csak a könyv lapokon jelennek meg.</li>
    </ul>

en: Module blocks
hu: A modulok blokkjai

en: Some modules generate blocks that become available when the modules are enabled. These blocks can be administered via the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>.</p>
hu: A modulok blokkjai a modulok engedélyezése után válnak elérhetővé, amelyek a <a href="@admin-block">blokkok beállításainál</a> adminisztrálhatóak.</p>

en: Administrator defined blocks
hu: Adminisztrátor által létrehozott blokkok

en: Administrators can also define custom blocks. These blocks consist of a title, a description, and a body which can be as long as you wish. Block content can be in any of the input formats supported for other content.
hu: Az adminisztrátor további blokkokat hozhat létre. Minden ilyen blokknak van címe, leírása és törzse. Ez utóbbi igény szerinti méretű lehet a beviteli formátumok valamelyikével megadva.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@block">Block page</a>.
hu: További információ a beállítási és testreszabási kézikönyv <a href="@block">blokkokról szóló oldalán</a> olvasható.

en: Here you can create a new block. Once you have created this block you must make it active and give it a place on the page using <a href="@overview">blocks</a>. The description is used in the "block" column on the <a href="@overview">blocks</a> page.
hu: Ezen az oldalon lehet a webhelyhez saját blokkot adni. A blokk létrehozása után megjelenéséhez engedélyezni kell, illetve meg kell határozni a helyét a <a href="@overview">blokkok</a> oldalon. A cím a blokk megjelenítésekor kerül felhasználásra. A leírás a <a href="@overview">blokkok</a> oldalon lévő táblázat „blokk” oszlopában jelenik meg.

en: Blocks
hu: Blokkok

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
hu: A webhely régióiban megjelenő blokkok beállítása.

en: Delete block
hu: Blokk törlése

en: !key settings
hu: !key beállításai

en: Save blocks
hu: Blokkok mentése

en: The block settings have been updated.
hu: A blokkok mentése megtörtént.

en: Block specific settings
hu: Blokkspecifikus beállítások

en: Override the default title for the block. Use <em>&lt;none&gt;</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
hu: Az alapértelmezett cím felülbírálása. A <em>&lt;none&gt;</em> jelzés használható a cím törléséhez, üresen hagyható az alapértelmezett blokk cím megjelenítéséhez.

en: '%name' block
hu: „%name” blokk

en: User specific visibility settings
hu: Felhasználó által testre szabható megjelenítés

en: Custom visibility settings
hu: Testre szabható láthatóság

en: Users cannot control whether or not they see this block.
hu: A felhasználók nem befolyásolhatják a blokk megjelenését.

en: Show this block by default, but let individual users hide it.
hu: Alapértelmezésben megjelenik, a felhasználók kikapcsolhatják maguknak.

en: Hide this block by default but let individual users show it.
hu: Alapértelmezésben nem jelenik meg, a felhasználók bekapcsolhatják maguknak.

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy a blokk megjelenését testre szabhassák.

en: Show block for specific roles
hu: Megjelenítés bizonyos csoportok számára

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
hu: Csak a megadott csoportok tagjai láthassák a blokkot. Ha egy csoport sincs kiválasztva, minden felhasználó láthatja a blokkot.

en: Page specific visibility settings
hu: Oldalaktól függő megjelenítés

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
hu: Ha a PHP-mód lett kiválasztva, a PHP kód megadható %php jelölések között. Hibásan megadott PHP kód működésképtelenné teheti a webhelyet!

en: Show block on specific pages
hu: Megjelenítés bizonyos oldalakon

en: Save block
hu: Blokk mentése

en: Please ensure that each block description is unique.
hu: Gondoskodni kell róla, hogy minden blokk leírása eltérő legyen.

en: The block configuration has been saved.
hu: A blokk beállításai el lettek mentve.

en: The block has been created.
hu: A blokk létrejött.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">block overview page</a>.
hu: A blokk rövid leírása. A <a href="@overview">blokk áttekintés</a> oldalon jelenik meg.

en: Block body
hu: Blokktartalom

en: The content of the block as shown to the user.
hu: A felhasználók számára látható blokktartalom.

en: Block configuration
hu: Blokk beállításai

en: administer blocks
hu: blokkok adminisztrációja

en: use PHP for block visibility
hu: blokk láthatóság beállítása PHP kóddal

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
hu: Az oldalak fő tartalma körül megjelenő dobozokat kezeli.

en: Core - required
hu: Alaprendszer - szükséges

en: <p>Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The menu module provides an interface to control and customize the powerful menu system that comes with Drupal. Menus are primarily displayed as a hierarchical list of links using Drupal's highly flexible <a href="@admin-block">blocks</a> feature. Each menu automatically creates a block of the same name. By default, new menu items are placed inside a built-in menu labelled %navigation, but administrators can also create custom menus.</p>
    <p>Drupal themes generally provide out-of-the-box support for two menus commonly labelled %primary-links and %secondary-links. These are sets of links which are usually displayed in the header or footer of each page (depending on the currently active theme). Any menu can be designated as the primary or secondary links menu via the <a href="@menu-settings">menu settings page</a>.</p>
    Menu administration tabs:
    <ul>
      <li>On the administer menu page, administrators can "edit" to change the title, description, parent or weight of a menu item. Under the "operations" column, click on "enable/disable" to toggle a menu item on or off. Only menu items which are enabled are displayed in the corresponding menu block. Note that the default menu items generated by the menu module cannot be deleted, only disabled.</li>
      <li>Use the "add menu" tab to submit a title for a new custom menu. Once submitted, the menu will appear in a list toward the bottom of the administer menu page underneath the main navigation menu. Under the menu name there will be links to edit or delete the menu, and a link to add new items to the menu.</li>
      <li>Use the "add menu item" tab to create new links in either the navigation or a custom menu (such as a primary/secondary links menu). Select the parent item to place the new link within an existing menu structure. For top level menu items, choose the name of the menu in which the link is to be added.</li>
    </ul>
hu: <p>A menük hivatkozások (menüpontok) csoportjai, melyek a webhelyen való navigációt segítik. A menü modul biztosít eszközöket a Drupal rendszer által adott menürendszer testreszabásához. A menük elsősorban hierarchikus link listák formájában jelennek meg, saját <a href="@admin-block">blokkjaikban</a>. Minden menühöz tartozik egy blokk, mely a menü nevét kapja. Alapértelmezésben a felvett új menüpontok a beépített %navigation nevű menübe kerülnek, de egyedi menük kialakítása is lehetséges.</p>
    <p>A Drupal sminkjei jellemzően beépített támogatással rendelkeznek az %primary-links és a %secondary-links speciális menü típusaihoz. Ezek olyan hivatkozásokat adnak meg, melyek általában az oldalak fejléceiben vagy lábléceiben jelennek meg az aktuális smink kialakításának függvényében. Bármely menü kiválasztható e két szerep valamelyikére a <a href="@menu-settings">menü beállítások</a> oldalon.</p>
    <p>A menük adminisztrációs lehetőségei:</p>
    <ul>
      <li>A menük adminisztrációja oldalon az adminisztrátorok szerkesztetik a menüpontok címét, leírását, szülő menüpontját és súlyát. Az egyes menüpontok ki- és bekapcsolhatóak. Csak az engedélyezett menüpontok jelennek meg a megfelelő menü blokkban. A menü modul által generált alapértelmezett menüpontok nem törölhetők, csak letilthatók.</li>
      <li>A „menü hozzáadása” fül használatával állítható be egy új egyedi menü címe. Beküldés után az új menü a menü adminisztrációs oldal alján a fő navigációs menü alatt található meg. Ott lehetőség van a menü szerkesztésére és törlésére, valamint új menüpontok felvételére.</li>
      <li>A „menüpont hozzáadása” fülön lehet új linkkel bővíteni mind a navigációs, mind valamelyik egyéni menüt, beleértve az elsődleges vagy másodlagos hivatkozások menüjét is. A meglevő menüstruktúrába új hivatkozást a szülő menüpont kiválasztásával lehet elhelyezni. Legmagasabb szinű menüpontot az azt tartalmazó menü nevének kiválasztásával lehet hozzáadni.</li>
    </ul>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@menu">Menu page</a>.
hu: További információ a beállítási és testreszabási kézikönyv <a href="@menu">menükről szóló oldalán</a> található.

en: Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The list(s) below display the currently available menus along with their menu items. Select an operation from the list to manage each menu or menu item.
hu: A menük hivatkozások (menüpontok) csoportjai, melyek a webhelyen való navigációt segítik. Az alább látható listában a jelenleg meghatározott menük találhatóak, a menüpontjaikkal együtt. A listában megadott lehetséges műveletek végezhetőek az egyes menükön illetve menüpontokon.

en: Enter the title, path, position and the weight for your new menu item.
hu: Az új menüpont címének, útvonalának, helyének és súlyának megadása.

en: Menus
hu: Menük

en: Control your site's navigation menu, primary links and secondary links. as well as rename and reorganize menu items.
hu: A webhely navigációs menüjének kezelése, új menü blokkok létrehozása, meglévő menüpontok átnevezése és átrendezése.

en: Primary and secondary links settings
hu: Elsődleges és másodlagos hivatkozások beállításai

en: Primary and secondary links provide a navigational menu system which usually (depending on your theme) appears at the top-right of the browser window. The links displayed can be generated either from a custom list created via the <a href="@menu">menu administration</a> page or from a built-in list of menu items such as the navigation menu links.
hu: Az elsődleges és másodlagos hivatkozások egy navigációs rendszert alkotnak, amely általában a weblap jobb felső részében jelenik meg (sminktől függően). A felhasznált hivatkozások egy, a <a href="@menu">menü adminisztrációs oldalon</a> létrehozott, egyedileg definiált menüből is származhatnak, vagy a beépített navigációs menüből is kiválaszthatóak.

en: Menu containing primary links
hu: Elsődleges hivatkozásokat tartalmazó menü

en: Menu containing secondary links
hu: Másodlagos hivatkozásokat tartalmazó menü

en: If you select the same menu as primary links then secondary links will display the appropriate second level of your navigation hierarchy.
hu: Az elsődleges hivatkozások menüjét választva érhető el, hogy annak második szintjén található menüpontok alkossák a másodlagos hivatkozásokat.

en: Content authoring form settings
hu: Tartalom beküldő űrlap beállításai

en: The menu module allows on-the-fly creation of menu links in the content authoring forms. The following option limits the menus in which a new link may be added. E.g., this can be used to force new menu items to be created in the primary links menu or to hide admin menu items.
hu: Minden tartalomszerkesztő lapon találhatók menü beállítási lehetőségek. Ezzel a beállítással korlátozható az ott kiválasztható szülő elemek köre. Ez lehetőséget ad a tartalmakhoz kapcsolódó új menüpontok bizonyos területre, például az elsődleges hivatkozások közé kényszerítésére. Ugyanígy alkalmas az új hivatkozások érzékeny területekről való kizárására, például elkerülhető, hogy az adminisztrációs terület alatt kerüljenek felvételre új hivatkozások tartalmak szerkesztése során.

en: Show all menus
hu: Minden menü megjelenítése

en: Restrict parent items to
hu: Szülő menüpontok korlátozása:

en: Choose the menu to be made available in the content authoring form. Only this menu item and its children will be shown.
hu: Itt választható ki a szülőként felkínált menüpontok köre. Csak ez a menüpont és gyermek pontjai lesznek kiválaszthatóak.

en: The name of the menu item.
hu: A menüpont képernyőn látható neve.

en: Are you sure you want to reset the item %item to its default values?
hu: „%item” menüpont biztosan visszaállítható az alapállapotra?

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
hu: Minden egyedi beállítás elvész. A művelet nem visszavonható.

en: The menu item was reset to its default settings.
hu: A menüpont alapállapotra állítva.

en: The menu item %title has been updated.
hu: „%title” menüpont frissítve.

en: The menu item %title has been added.
hu: „%title” menüpont hozzáadva.

en: Added menu item %title.
hu: „%title” menüpont hozzáadva.

en: administer menu
hu: menü adminisztrációja

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
hu: Lehetővé teszi az adminisztrátorok számára a webhely navigációs menüjének testreszabását.

en: taxonomy term
hu: taxonómia kifejezés

en: Create vocabularies and terms to categorize your content.
hu: Tartalmak kategorizálását teszi lehetővé.

en: Add vocabulary
hu: Szótár hozzáadása

en: Edit vocabulary
hu: Szótár szerkesztése

en: edit vocabulary
hu: szótár szerkesztése

en: The name for this vocabulary. Example: "Topic".
hu: A szótár neve. Például „Cikkek”.

en: Description of the vocabulary; can be used by modules.
hu: A szótár leírása, melyet más modulok megjeleníthetnek.

en: Instructions to present to the user when choosing a term.
hu: Kifejezés kiválasztásakor megjelenő leírás.

en: A list of node types you want to associate with this vocabulary.
hu: Azon tartalom típusok listája, melyek ebbe a szótárba sorolhatóak.

en: Allows <a href="@help-url">a tree-like hierarchy</a> between terms of this vocabulary.
hu: Lehetővé tesz <a href="@help-url">fa-jellegű hierarchiát</a> a szótár kifejezései között.

en: Allows <a href="@help-url">related terms</a> in this vocabulary.
hu: Lehetővé teszi <a href="@help-url">kapcsolódó kifejezések</a> használatát a szótárban.

en: Allows nodes to have more than one term from this vocabulary (always true for free tagging).
hu: Engedélyezi a tartalmak számára, hogy több ebbe a szótárba tartozó kifejezéshez kapcsolódjanak (szabad címkézés esetén mindig engedélyezett).

en: If enabled, every node <strong>must</strong> have at least one term in this vocabulary.
hu: Minden tartalomnak <strong>legalább</strong> egy kifejezéshez kapcsolódnia kell ebben a szótárban, ha engedélyezett.

en: In listings, the heavier vocabularies will sink and the lighter vocabularies will be positioned nearer the top.
hu: Különböző felsorolásokban a nehezebb szótárak lesüllyednek, a könnyebbek közelebb lesznek a lista elejéhez, illetve tetejéhez.

en: Created new vocabulary %name.
hu: „%name” szótár létrejött.

en: Updated vocabulary %name.
hu: „%name” szótár frissítve lett.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
hu: „%title” szótár biztosan törölhető?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
hu: A szótár törlése minden benne található kifejezés törlését is maga után vonja. A művelet nem vonható vissza.

en: Deleted vocabulary %name.
hu: „%name” szótár törlése megtörtént.

en: The name of this term.
hu: A kifejezés neve.

en: A description of the term.
hu: A kifejezés leírása.

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
hu: A tartalmat meghatározó kifejezések vesszővel elválasztott listája. Például: móka, kötélugrás, mogyorós csoki, "Cégnév, Kft.".

en: The %name vocabulary can not be modified in this way.
hu: %name szótár így nem módosítható.

en: The taxonomy module is one of the most popular features because users often want to create categories to organize content by type. A simple example would be organizing a list of music reviews by musical genre.
hu: A taxonómia modul egyike a legnépszerűbbeknek, mivel a felhasználók gyakran igénylik a létrehozott tartalmak kategorizálását. A modul alkalmazási területe rendkívül széles, például lehetséges a zenei kritikák osztályozása műfajuk szerint.

en: Taxonomy is the study of classification. The taxonomy module allows you to define vocabularies (sets of categories) which are used to classify content. The module supports hierarchical classification and association between terms, allowing for truly flexible information retrieval and classification. The taxonomy module allows multiple lists of categories for classification (controlled vocabularies) and offers the possibility of creating thesauri (controlled vocabularies that indicate the relationship of terms) and taxonomies (controlled vocabularies where relationships are indicated hierarchically). To view and manage the terms of each vocabulary, click on the associated <em>list terms</em> link. To delete a vocabulary and all its terms, choose <em>edit vocabulary.</em>
hu: A taxonómia modul segítségével a tartalmak szótárakba (kategória csoportokba) rendezhetőek. Korlátlan mennyiségű kategória és csoportosítási rendszer létrehozása támogatott (irányított szótárak), tezaurusz jellegű rendszerek készítésének lehetősége is biztosított (irányított szótárak a kifejezések kapcsolataival), illetve taxonómia rendszerű kategorizálás is lehetséges (irányított szótárak hierarchikus kapcsolatokkal). A szabad kategorizálási lehetőséggel a kategóriák a tartalom létrehozásával együtt vehetők fel. A kifejezések megtekintésére és kezelésére a <em>kifejezések listája</em>, a szótárak és kifejezéseik törlésére a <em>szótár szerkesztése</em> oldalakon van lehetőség.

en: A controlled vocabulary is a set of terms to use for describing content (known as descriptors in indexing lingo). Drupal allows you to describe each piece of content (blog, story, etc.) using one or many of these terms. For simple implementations, you might create a set of categories without subcategories, similar to Slashdot's sections. For more complex implementations, you might create a hierarchical list of categories.
hu: Amikor irányított szótárat hozunk létre, kifejezések egy halmazát definiáljuk a tartalmak leírása érdekében (ezeket leíróknak nevezik a kategorizálási szaknyelvben). A Drupal lehetővé teszi, hogy minden tartalom típust (blogbejegyzés, írás, fórumtéma stb.) egy vagy több ilyen kifejezéssel írjunk le. A legegyszerűbb felhasználási lehetőség a Slashdot.org által használt egyszintű kategória rendszer, de többszintű kategorizálásra is lehetőség van. A linktárak illetve fórumok jellemzően az utóbbi csoportba tartoznak.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@taxonomy">Taxonomy page</a>.
hu: További információ a beállítási és testreszabási kézikönyv <a href="@taxonomy">taxonómia modulról szóló oldalán</a> olvasható.

en: The taxonomy module allows you to classify content into categories and subcategories; it allows multiple lists of categories for classification (controlled vocabularies) and offers the possibility of creating thesauri (controlled vocabularies that indicate the relationship of terms), taxonomies (controlled vocabularies where relationships are indicated hierarchically), and free vocabularies where terms, or tags, are defined during content creation. To view and manage the terms of each vocabulary, click on the associated <em>list terms</em> link. To delete a vocabulary and all its terms, choose "edit vocabulary".
hu: A taxonómia modul segítségével a tartalmak szótárakba (kategória csoportokba) rendezhetőek. Korlátlan mennyiségű kategória és csoportosítási rendszer létrehozása támogatott (irányított szótárak), tezaurusz jellegű rendszerek készítésének lehetősége is biztosított (irányított szótárak a kifejezések kapcsolataival), illetve taxonómia rendszerű kategorizálás is lehetséges (irányított szótárak hierarchikus kapcsolatokkal). A szabad kategorizálási lehetőséget használva a kategóriák a tartalom létrehozásával egyidőben vehetők fel. A kifejezések megtekintésére és kezelésére a <em>kifejezések listája</em>, a szótárak és kifejezéseik törlésére a <em>szótár szerkesztése</em> oldalakon van lehetőség.

en: When you create a controlled vocabulary you are creating a set of terms to use for describing content (known as descriptors in indexing lingo). Drupal allows you to describe each piece of content (blog, story, etc.) using one or many of these terms. For simple implementations, you might create a set of categories without subcategories. For more complex implementations, you might create a hierarchical list of categories.
hu: Amikor irányított szótárat hozunk létre, kifejezések egy halmazát definiáljuk a tartalmak leírása érdekében (ezeket leíróknak nevezik a kategorizálási szaknyelvben). A Drupal lehetővé teszi, hogy minden tartalom típust (blogbejegyzés, írás, fórumtéma stb.) egy vagy több ilyen kifejezéssel írjunk le. A legegyszerűbb felhasználási lehetőség egy egyszintű kategória rendszer, de többszintű kategorizálásra is lehetőség van. A linktárak illetve fórumok jellemzően az utóbbi csoportba tartoznak.
