Localizer (5.x-2.1) - en to nl translation catalogue (212 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Show on every page except the listed pages.
nl: Weergeven op elke pagina behalve op de vermelde pagina's.

en: Show on only the listed pages.
nl: Alleen weergeven op de vermelde pagina's.

en: Pages
nl: Pagina's

en: enable
nl: inschakelen

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Handelingen

en: List
nl: Lijst

en: disabled
nl: uitgeschakeld

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Omschrijving

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Block title
nl: Bloktitel

en: The title of the block as shown to the user.
nl: De titel van een blok zoals getoond aan de gebruiker.

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Categories
nl: Categorieën

en: view
nl: weergeven

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Weight
nl: Gewicht

en: There are currently no posts in this category.
nl: Er zijn momenteel geen inzendingen in deze categorie.

en: Help text
nl: Helptekst

en: Types
nl: Typen

en: Hierarchy
nl: Hiërarchie

en: Single
nl: Enkel

en: Multiple
nl: Meerdere

en: Related terms
nl: Gerelateerde termen

en: Synonyms
nl: Synoniemen

en: Free tagging
nl: Vrij labelen (free tagging)

en: Content is categorized by typing terms instead of choosing from a list.
nl: De inhoud wordt gecategoriseerd door termen in te typen in plaats van ze uit een lijst te kiezen.

en: Multiple select
nl: Meervoudige selectie

en: Required
nl: Vereist

en: Parent
nl: Bovenliggend

en: Parents
nl: Bovenliggenden

en: none
nl: geen

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: No categories available.
nl: Geen categorieën beschikbaar.

en: Taxonomy term
nl: Taxonomie term

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Path
nl: Pad

en: <p>Blocks are boxes of content that may be rendered into certain regions of your web pages, for example, into sidebars. They are usually generated automatically by modules, but administrators can create blocks manually.</p>
    <p>Only enabled blocks are shown. You can position blocks by specifying which area of the page they should appear in (e.g., a sidebar).  Highlighted labels on this page show the regions into which blocks can be rendered. You can specify where within a region a block will appear by adjusting its weight.</p>
    <p>If you want certain blocks to disable themselves temporarily during high server loads, check the "Throttle" box. You can configure the auto-throttle on the <a href="@throttle">throttle configuration page</a> after having enabled the throttle module.</p>
    <p>You can configure the behaviour of each block (for example, specifying on which pages and for what users it will appear) by clicking the "configure" link for each block.</p>
nl: <p>Blokken zijn stukken inhoud die op bepaalde plaatsen in uw webpagina's kunnen worden weergegeven, bijvoorbeeld in zijbalken. Blokken worden meestal automatisch gegenereerd door modules. Beheerders kunnen ook zelf blokken aanmaken.</p>
    <p>Alleen ingeschakelde blokken worden getoond. U kunt blokken positioneren door te specificeren op welk deel van de pagina zij moeten verschijnen (bijvoorbeeld een zijbalk). De gemarkeerde labels op deze pagina tonen de gebieden waar blokken kunnen worden weergegeven. U kunt specificeren waar binnen het gebied een blok zal verschijnen door het gewicht ervan aan te passen.</p>
    <p>Vink "Throttle" aan wanneer u wilt dat sommige blokken zichzelf tijdelijk uitschakelen tijdens hoge serverbelastingen. Na de throttlemodule te hebben ingeschakeld kunt u auto-throttle instellen op de <a href="@throttle"> throttle instellingenpagina</a>.</p>
    <p>U kunt het gedrag van elk blok instellen (bijvoorbeeld door te specificeren op welke pagina's en voor welke gebruikers het zal verschijnen) door op de link 'instellen' van het betreffende blok te klikken.</p>

en: Region
nl: Gebied

en: Core - optional
nl: Kern - optioneel

en: Add item
nl: Item toevoegen

en: Add term
nl: Term toevoegen

en: Menu item
nl: Menuonderdeel

en: Expanded
nl: Uitgeklapt

en: The name of the menu.
nl: De naam van het menu.

en: The path this menu item links to. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
nl: Het pad waarnaar dit menuonderdeel verwijst. Dit kan een intern Drupal-pad zijn zoals %add-node of een externe URL zoals %drupal. Geef %front op om naar de voorpagina te verwijzen.

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
nl: Wanneer dit menuonderdeel is geselecteerd en het heeft onderliggende menuonderdelen, dan zal het menu altijd uitgeklapt worden weergeven.

en: Parent item
nl: Bovenliggend onderdeel

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
nl: Optioneel. In het menu zullen zwaardere onderdelen naar de bodem zakken en lichtere onderdelen hoger worden gepositioneerd.

en: Active
nl: Actief

en: Block
nl: Blok

en: Add block
nl: Blok toevoegen

en: Throttle
nl: Afknijpen (Throttle)

en: Vocabulary name
nl: Naam van woordenlijst

en: Term name
nl: Naam term

en: configure
nl: instellen

en: Inactive
nl: Inactief

en: No terms available.
nl: Geen termen beschikbaar.

en: <a href="@help-url">Synonyms</a> of this term, one synonym per line.
nl: <a href="@help-url">Synoniemen</a> van deze term, één synoniem per regel.

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
nl: Alleen weergeven wanneer de volgende PHP-code resulteert in <code>TRUE</code>. (PHP-mode, alleen voor experts).

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
nl: Geef één pagina per regel op, als Drupal-paden. Het '*'-teken is een wildcard. Voorbeeldpaden zijn '%blog' voor de blog-pagina en '%blog-wildcard' voor elke persoonlijke blog. '%front' is de voorpagina.

en: Edit term
nl: Term bewerken

en: Add menu
nl: Menu toevoegen

en: Are you sure you want to delete the menu %item?
nl: Wilt u het onderdeel %item verwijderen?

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
nl: Weet u zeker dat u het aangepast menuonderdeel %item wilt verwijderen?

en: The menu %title has been deleted.
nl: Het menu %title is verwijderd.

en: Deleted menu %title.
nl: Menu %title verwijderd.

en: The menu item %title has been deleted.
nl: Het menuonderdeel %title is verwijderd.

en: Deleted menu item %title.
nl: Menuonderdeel %title verwijderd.

en: locked
nl: vergrendeld

en: Edit menu
nl: Menu bewerken

en: Delete menu
nl: Menu verwijderen

en: Add menu item
nl: Menuonderdeel toevoegen

en: Edit menu item
nl: Menuonderdeel bewerken

en: Reset menu item
nl: Menuonderdeel terugzetten

en: Disable menu item
nl: Menuonderdeel uitschakelen

en: Delete menu item
nl: Menuonderdeel verwijderen

en: No menu items defined.
nl: Geen menu-onderdelen opgegeven.

en: Configure block
nl: Blok instellen

en: Autocomplete taxonomy
nl: Taxonomie automatisch aanvullen

en: The menu item has been disabled.
nl: Het menuonderdeel is uitgeschakeld.

en: Are you sure you want to delete the block %name?
nl: Weet u zeker dat u het blok %name wilt verwijderen?

en: The block %name has been removed.
nl: Het blok %name is verwijderd.

en: In listings, the heavier terms will sink and the lighter terms will be positioned nearer the top.
nl: In opsommingen zullen de zwaardere woordenlijsten naar beneden zinken en zullen de lichtere woordenlijsten bovenaan geplaatst worden.

en: list terms
nl: termen weergeven

en: add terms
nl: termen toevoegen

en: Created new term %term.
nl: Nieuwe term %term aangemaakt.

en: The term %term has been updated.
nl: De term %term is bijgewerkt.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
nl: Weet u zeker dat u de term %title wilt verwijderen?

en: Deleted term %name.
nl: Term %name verwijderd.

en: List terms
nl: Termen opsommen

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
nl: Als u een term verwijdert, verwijdert u ook al haar onderliggende termen (indien die er zijn). Deze actie kan niet ongedaan gemaakt worden.

en: Parent term
nl: Bovenliggende term

en: Parent terms
nl: Bovenliggende termen

en: administer taxonomy
nl: taxonomie beheren

en: Menu settings
nl: Menu-instellingen

en: The name to display for this menu link.
nl: De naam waarmee deze link in het menu wordt weergegeven.

en: The description displayed when hovering over a menu item.
nl: De beschrijving wordt weergegeven als u met de muis boven een menuonderdeel zweeft.

en: Check to delete this menu item.
nl: Aanvinken om dit menuonderdeel te verwijderen.

en: You may also <a href="@edit">edit the advanced settings</a> for this menu item.
nl: U kunt ook de <a href="@edit">geavanceerde instellingen weergeven</a> voor dit menuonderdeel.

en: disable
nl: uitschakelen

en: No primary links
nl: Geen primaire links

en: No secondary links
nl: Geen secundaire links

en: Role specific visibility settings
nl: Rol-specifieke zichtbaarheidsinstellingen

en: Enter the name for your new menu. Remember to enable the newly created block in the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
nl: Geef de naam op voor een nieuw menu. Vergeet niet het nieuw aangemaakte blok in de pagina <a href="@blocks">Blokken beheren</a> in te schakelen.

en: Block description
nl: Blokbeschrijving

en: Blocks are boxes of content that may be rendered into certain regions of your web pages, for example, into sidebars. Blocks are usually generated automatically by modules (e.g., Recent Forum Topics), but administrators can also define custom blocks.
nl: Blokken zijn stukken inhoud die op bepaalde plaatsen in uw webpagina's kunnen worden weergegeven, bijvoorbeeld in zijbalken. Blokken worden meestal automatisch gegenereerd door modules (bijvoorbeeld recente forumonderwerpen).  Beheerders kunnen ook zelf blokken aanmaken.

en: The region each block appears in depends on both which theme you are using (some themes allow greater control over block placement than others), and on the settings in the block administration section.
nl: De plaats waarop een blok verschijnt hangt af van het thema dat u gebruikt (sommige thema's bieden een grotere controle over de plaatsing dan andere) en van de instellingen in het gedeelte blokbeheer.

en: The block administration screen lets you specify the vertical placement of the blocks within a region. You do this by assigning a weight to each block. Lighter blocks (those having a smaller weight) "float up" towards the top of the region; heavier ones "sink".
nl: Met het blokbeheerscherm kunt u de vertikale plaatsing van het blok binnen een gebied specificeren. U doet dit door aan elk blok een bepaald gewicht toe te kennen. Lichtere blokken (met een lager cijfer voor gewicht) 'drijven' naar de top van het gebied; zwaardere blokken 'zinken'.

en: <p>A block's visibility depends on:</p>
    <ul>
    <li>Its region placement. Blocks with no region assigned to them are never shown.</li>
    <li>Its throttle checkbox when throttle module is enabled. Throttled blocks are hidden during high server loads.</li>
    <li>Its page visibility settings. Blocks can be configured to be visible/hidden on certain pages.</li>
    <li>Its custom visibility settings. Blocks can be configured to be visible only when specific conditions are true.</li>
    <li>Its user visibility settings. Administrators can choose to let users decide whether to show/hide certain blocks.</li>
    <li>Its user-role visibility settings. Administrators can choose to let blocks be visible only for certain user roles.</li>
    <li>Its function. Some dynamic blocks, such as those generated by modules, will be displayed only on certain pages.</li>
    </ul>
nl: <p>De zichtbaarheid van een blok is afhankelijk van:</p>
    <ul>
    <li>De plaatsing in een gebied. Blokken die niet in een gebied (kop, zijbalk, enz.) geplaatst zijn worden nooit weergegeven.</li>
    <li>De throttle-instelling wanneer de throttle-module is ingeschakeld. Blokken waarvan de throttle-functie is geactiveerd, worden tijdens hoge serverbelasting verborgen.</li>
    <li>Zichtbaarheidsinstelling op pagina's. De zichtbaarheid van blokken kan per pagina in- of uitgeschakeld worden.</li>
    <li>Speciale zichtbaarheidsinstellingen. De zichtbaarheid van blokken kan van bepaalde voorwaarden afhankelijk worden gemaakt.</li>
    <li>Zichtbaarheidsinstellingen per gebruiker. De beheerder kan bepalen dat gebruikers zelf kunnen kiezen of zij bepaalde blokken wel of niet willen zien.</li>
    <li>Zichtbaarheidsinstellingen per rol. De beheerder kan bepalen welke blokken voor welke rollen zichtbaar zijn.</li>
    <li>De functie van het blok. Sommige dynamische blokken, bijvoorbeeld gegenereerd door een module, worden op basis van hun functie alleen op bepaalde pagina's weergegeven.</li>
    </ul>

en: Module blocks
nl: Module blokken

en: Some modules generate blocks that become available when the modules are enabled. These blocks can be administered via the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>.</p>
nl: Sommige modules genereren blokken die automatisch beschikbaar worden wanneer de modules zijn ingeschakeld. Deze blokken kunnen worden beheerd via de pagina <a href="@admin-block">Blokken beheren</a>.</p>

en: Administrator defined blocks
nl: Door beheerder gedefinieerde blokken

en: Administrators can also define custom blocks. These blocks consist of a title, a description, and a body which can be as long as you wish. Block content can be in any of the input formats supported for other content.
nl: Beheerders kunnen ook zelf blokken definiëren. Deze blokken bestaan uit een titel, een beschrijving en een blokinhoud van vrij te kiezen lengte. De blokinhoud kan worden aangemaakt in een van de invoerformaten die ook beschikbaar zijn voor andere inhoud.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@block">Block page</a>.
nl: Raadpleeg voor meer informatie het instellingen- en aanpassingenhandboek <a href="@block">over Blokken</a>.

en: Here you can create a new block. Once you have created this block you must make it active and give it a place on the page using <a href="@overview">blocks</a>. The description is used in the "block" column on the <a href="@overview">blocks</a> page.
nl: Hier kunt u een nieuw blok aanmaken. Wanneer een blok is aangemaakt moet dit worden geactiveerd en geplaatst op een pagina met <a href="@overview">blokken</a>. De beschrijving wordt gebruikt in de kolom "Blok" op de pagina <a href="@overview">blokken</a>.

en: Blocks
nl: Blokken

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
nl: Bepalen welke blokken in de zijbalken of in een ander gebied van de pagina worden weergegeven.

en: Delete block
nl: Blok verwijderen

en: !key settings
nl: !key instellingen

en: Save blocks
nl: Blokken opslaan

en: The block settings have been updated.
nl: De blokinstellingen zijn bijgewerkt.

en: Block specific settings
nl: Blokspecifieke instellingen

en: Override the default title for the block. Use <em>&lt;none&gt;</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
nl: De standaardtitel van een blok wijzigen. Gebruik <em>&lt;none&gt;</em> om geen titel weer te geven of laat het veld leeg om de standaardtitel weer te geven.

en: '%name' block
nl: '%name'-blok

en: User specific visibility settings
nl: Gebruikersspecifieke zichtbaarheidsinstellingen

en: Custom visibility settings
nl: Aangepaste zichtbaarheidsinstellingen

en: Users cannot control whether or not they see this block.
nl: Gebruikers kunnen niet kiezen of ze dit blok al dan niet willen zien.

en: Show this block by default, but let individual users hide it.
nl: Standaard dit blok weergeven. Individuele gebruikers kunnen ervoor kiezen het blok te verbergen.

en: Hide this block by default but let individual users show it.
nl: Standaard dit blok verbergen. Individuele gebruikers kunnen ervoor kiezen het blok toch weer te geven.

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
nl: Individuele gebruikers mogen de zichtbaarheid van dit blok in hun gebruikersinstellingen aanpassen.

en: Show block for specific roles
nl: Blok voor bepaalde rollen weergeven

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
nl: Dit blok is alleen zichtbaar voor bepaalde rollen. Als u geen rollen selecteert is het blok voor alle gebruikers zichtbaar.

en: Page specific visibility settings
nl: Pagina-specifieke zichtbaarheidsinstellingen

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
nl: Als de PHP-modus is gekozen, geef dan de PHP-code op tussen %php. Merk op dat het uitvoeren van incorrecte PHP-code uw Drupalsite defect kan maken.

en: Show block on specific pages
nl: Blok op bepaalde pagina's weergeven

en: Save block
nl: Blok opslaan

en: Please ensure that each block description is unique.
nl: Zorg er voor dat elke blokomschrijving uniek is.

en: The block configuration has been saved.
nl: De blokinstellingen zijn opgeslagen.

en: The block has been created.
nl: Het nieuwe blok is toegevoegd.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">block overview page</a>.
nl: Een korte beschrijving van het blok. Het wordt gebruikt op de <a href="@overview"> blok overzichtspagina</a>.

en: Block body
nl: Blokinhoud

en: The content of the block as shown to the user.
nl: De inhoud van een blok zoals getoond aan de gebruiker.

en: Block configuration
nl: Blokinstellingen

en: administer blocks
nl: blokken beheren

en: use PHP for block visibility
nl: gebruik PHP voor blokzichtbaarheid

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
nl: Beheert de blokken die rondom de hoofdinhoud worden weergegeven.

en: Core - required
nl: Kern - verplicht

en: <p>Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The menu module provides an interface to control and customize the powerful menu system that comes with Drupal. Menus are primarily displayed as a hierarchical list of links using Drupal's highly flexible <a href="@admin-block">blocks</a> feature. Each menu automatically creates a block of the same name. By default, new menu items are placed inside a built-in menu labelled %navigation, but administrators can also create custom menus.</p>
    <p>Drupal themes generally provide out-of-the-box support for two menus commonly labelled %primary-links and %secondary-links. These are sets of links which are usually displayed in the header or footer of each page (depending on the currently active theme). Any menu can be designated as the primary or secondary links menu via the <a href="@menu-settings">menu settings page</a>.</p>
    Menu administration tabs:
    <ul>
      <li>On the administer menu page, administrators can "edit" to change the title, description, parent or weight of a menu item. Under the "operations" column, click on "enable/disable" to toggle a menu item on or off. Only menu items which are enabled are displayed in the corresponding menu block. Note that the default menu items generated by the menu module cannot be deleted, only disabled.</li>
      <li>Use the "add menu" tab to submit a title for a new custom menu. Once submitted, the menu will appear in a list toward the bottom of the administer menu page underneath the main navigation menu. Under the menu name there will be links to edit or delete the menu, and a link to add new items to the menu.</li>
      <li>Use the "add menu item" tab to create new links in either the navigation or a custom menu (such as a primary/secondary links menu). Select the parent item to place the new link within an existing menu structure. For top level menu items, choose the name of the menu in which the link is to be added.</li>
    </ul>
nl: <p>Menu's zijn een verzameling van links (menu-onderdelen) die worden gebruikt om binnen de website te navigeren. De menumodule biedt de mogelijkheid om het Drupal menu-systeem te beheren en in te stellen. Menu's worden meestal weergegeven als een hiërarchische lijst van links, gebruikmakend van de <a href="@admin-block">blokken</a>-functie. Voor ieder nieuw menu wordt automatisch een blok met dezelfde naam aangemaakt. Standaard worden nieuwe menu-onderdelen in het ingebouwde menu genaamd %navigation geplaatst. Daarnaast kunnen beheerders ook zelf menu's aanmaken.</p>
    <p>Drupal thema's bieden standaard ondersteuning voor twee menu's die meestal met %primary-links en %secondary-links worden aangeduid. Dit zijn verzamelingen van links die gewoonlijk, afhankelijk van de gebruikte thema, in de kop of in de voettekst van iedere pagina worden weergegeven. Ieder menu kan als primair- of secundair menu worden aangemerkt op de pagina <a href="@menu-settings">menu-instellingen</a>.</p>
    Menubeheer:
    <ul>
     <li>Op de pagina menu-beheer kunnen beheerders de titel, het bovenliggende menuonderdeel of het gewicht van een menuonderdeel "bewerken". Onder "Bewerkingen" kunt u het menuonderdeel in- of uitschakelen. Alleen menu-onderdelen die zijn ingeschakeld worden in het corresponderende menublok weergegeven. De standaard menu-onderdelen die door de menumodule worden gegenereerd kunnen niet worden verwijderd, alleen uitgeschakeld.</li>
    <li>Gebruik "menu toevoegen" om een titel van een nieuw menu toe te voegen. Wanneer een nieuw menu is toegevoegd zal dit menu op de menu-beheer pagina onder het hoofdnavigatiemenu zichtbaar zijn. Onder de menunaam bevinden zich links om het menu te bewerken of te verwijderen en een link om nieuwe items aan dit menu toe te voegen.</li>
    <li>Gebruik "menuonderdeel toevoegen" om nieuwe menu-onderdelen aan het navigatiemenu of aan een nieuw menu (zoals het primaire of secundaire menu) toe te voegen. Selecteer het bovenliggende menuonderdeel om een link aan een bestaande menustructuur toe te voegen. Kies de naam van het menu waaraan de link wordt toegevoegd om een menuonderdeel op hoofdniveau toe te voegen.</li>
    </ul>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@menu">Menu page</a>.
nl: Lees voor meer informatie de <a href="@menu">Menupagina</a> in het "configuration and customization"-handboek.

en: Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The list(s) below display the currently available menus along with their menu items. Select an operation from the list to manage each menu or menu item.
nl: Menu's zijn een verzameling van links (menu-onderdelen) die worden gebruikt om binnen de website te navigeren. Hieronder staan de beschikbare menu's en bijbehorende menu-onderdelen. Kies in de lijst een 'handeling' om een menu of menuonderdeel te beheren.

en: Enter the title, path, position and the weight for your new menu item.
nl: Voer de titel, het pad, de positie en het gewicht in voor uw menuonderdeel.

en: Menus
nl: Menu's

en: Control your site's navigation menu, primary links and secondary links. as well as rename and reorganize menu items.
nl: Navigatiemenu, primaire en secundaire links beheren, menu-onderdelen hernoemen en menu's reorganiseren.

en: Primary and secondary links settings
nl: Instellingen primaire en secundaire links

en: Primary and secondary links provide a navigational menu system which usually (depending on your theme) appears at the top-right of the browser window. The links displayed can be generated either from a custom list created via the <a href="@menu">menu administration</a> page or from a built-in list of menu items such as the navigation menu links.
nl: Primaire en secundaire links vormen een navigatie-menusysteem dat gewoonlijk (afhankelijk van het gebruikte thema) bovenaan rechts in de pagina verschijnt. De weergegeven links kunnen door u worden aangemaakt op de pagina <a href="@menu">menubeheer</a> of ze kunnen reeds ingebouwd zijn zoals de navigatiemenu-links.

en: Menu containing primary links
nl: Menu dat primaire links bevat

en: Menu containing secondary links
nl: Menu dat secundaire links bevat

en: If you select the same menu as primary links then secondary links will display the appropriate second level of your navigation hierarchy.
nl: Als u hetzelfde menu kiest als bij primaire links, dan geven de secundaire links het toepasselijke tweede niveau van de navigatie-hiërarchie weer.

en: Content authoring form settings
nl: Indienformulier instellingen

en: The menu module allows on-the-fly creation of menu links in the content authoring forms. The following option limits the menus in which a new link may be added. E.g., this can be used to force new menu items to be created in the primary links menu or to hide admin menu items.
nl: Met de Menu-module kunt u à la minute menu-links aanmaken in het inzendingsindienformulier. De volgende keuze beperkt de menu's waar een link in kan worden toegevoegd. Zo kan bijvoorbeeld worden bepaald dat nieuwe menu-onderdelen alleen in het primaire menu kunnen worden toegevoegd of dat menu-onderdelen van het beheermenu verborgen worden.

en: Show all menus
nl: Alle menu's weergeven

en: Restrict parent items to
nl: Beperk bovenliggende items tot

en: Choose the menu to be made available in the content authoring form. Only this menu item and its children will be shown.
nl: Kies het menu dat beschikbaar is in het inzending indienformulier. Alleen dit menu en de onderliggende menu-onderdelen zullen zichtbaar zijn.

en: The name of the menu item.
nl: De naam van het menuonderdeel.

en: Are you sure you want to reset the item %item to its default values?
nl: Weet u zeker dat u het onderdeel %item wil terugzetten naar de beginwaarden?

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
nl: Alle aanpassingen zullen verloren gaan. Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: The menu item was reset to its default settings.
nl: Het menuonderdeel is teruggezet naar de beginwaarden.

en: The menu item %title has been updated.
nl: Het menuonderdeel %title is bijgewerkt.

en: The menu item %title has been added.
nl: Het menuonderdeel %title is toegevoegd.

en: Added menu item %title.
nl: Menuonderdeel %title toegevoegd.

en: administer menu
nl: menu beheren

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
nl: Biedt beheerders de mogelijkheid het navigatiemenu aan te passen.

en: taxonomy term
nl: taxonomie-term

en: Create vocabularies and terms to categorize your content.
nl: Woordenlijst en termen aanmaken om de inhoud te categoriseren.

en: Add vocabulary
nl: Woordenlijst toevoegen

en: Edit vocabulary
nl: Woordenlijst bewerken

en: edit vocabulary
nl: woordenlijst bewerken

en: The name for this vocabulary. Example: "Topic".
nl: De naam van deze woordenlijst. Bijvoorbeeld "Onderwerp".

en: Description of the vocabulary; can be used by modules.
nl: Beschrijving van de woordenlijst; kan gebruikt worden door modules.

en: Instructions to present to the user when choosing a term.
nl: Instructies voor de gebruiker wanneer die een term kiest.

en: A list of node types you want to associate with this vocabulary.
nl: Een lijst van nodetypen die u met deze woordenlijst wilt associëren.

en: Allows <a href="@help-url">a tree-like hierarchy</a> between terms of this vocabulary.
nl: Gebruik de verschillende termen van deze woordenlijst in een <a href="@help-url">boomachtige hiërarchie</a>.

en: Allows <a href="@help-url">related terms</a> in this vocabulary.
nl: <a href="@help-url">Gerelateerde termen</a> in deze woordenlijst worden toegestaan.

en: Allows nodes to have more than one term from this vocabulary (always true for free tagging).
nl: Staat nodes toe om meer dan één term in deze woordenlijst te hebben (altijd waar voor vrij labelen).

en: If enabled, every node <strong>must</strong> have at least one term in this vocabulary.
nl: Indien ingeschakeld, <strong>moet</strong> iedere node minstens één term uit deze woordenlijst hebben.

en: In listings, the heavier vocabularies will sink and the lighter vocabularies will be positioned nearer the top.
nl: In opsommingen zullen de zwaardere woordenlijsten naar beneden zinken en zullen de lichtere woordenlijsten bovenaan geplaatst worden.

en: Created new vocabulary %name.
nl: Nieuwe woordenlijst %name is aangemaakt.

en: Updated vocabulary %name.
nl: Woordenlijst %name is bijgewerkt.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
nl: Weet u zeker dat u de woordenlijst %title wilt verwijderen?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
nl: Als u een woordenlijst verwijdert, verwijdert u ook al haar termen. Deze actie kan niet ongedaan gemaakt worden.

en: Deleted vocabulary %name.
nl: Woordenlijst %name is verwijderd.

en: The name of this term.
nl: De naam van deze term.

en: A description of the term.
nl: Een beschrijving van de term.

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
nl: Een door komma's gescheiden lijst van termen die de inhoud beschrijft. Bijvoorbeeld: grappig, bungee springen, "Company, Inc.".

en: The %name vocabulary can not be modified in this way.
nl: De woordenlijst %name kan niet op deze manier aangepast worden.

en: The taxonomy module is one of the most popular features because users often want to create categories to organize content by type. A simple example would be organizing a list of music reviews by musical genre.
nl: De Taxonomy-module is een van de meest populaire onderdelen omdat gebruikers vaak behoefte hebben aan categorieën om informatie op soort inhoud te organiseren. Een eenvoudig voorbeeld is het organiseren van muziekrecenties op muziek genre.

en: Taxonomy is the study of classification. The taxonomy module allows you to define vocabularies (sets of categories) which are used to classify content. The module supports hierarchical classification and association between terms, allowing for truly flexible information retrieval and classification. The taxonomy module allows multiple lists of categories for classification (controlled vocabularies) and offers the possibility of creating thesauri (controlled vocabularies that indicate the relationship of terms) and taxonomies (controlled vocabularies where relationships are indicated hierarchically). To view and manage the terms of each vocabulary, click on the associated <em>list terms</em> link. To delete a vocabulary and all its terms, choose <em>edit vocabulary.</em>
nl: Taxonomie is de wetenschap van classificatie. Met de taxonomie-module kunt u een woordenlijst definiëren (groepen van categorieën) waarmee inhoud geclassificeerd kan worden. De module ondersteunt hiërarchische classificatie en relaties tussen termen waarmee u informatie flexibel kunt verzamelen en classificeren. De taxonomie-module ondersteunt meerdere lijsten van categorieën voor classificatie (gecontroleerde woordenlijst) en biedt de mogelijkheid om thesauri aan te leggen (gecontroleerde woordenlijsten die de relaties tussen termen weergeven) en de mogeljkheid van taxonomieën (gecontroleerde woordenlijsten met hiërarchische relaties). Om de termen van iedere woordenlijst te bekijken en te beheren klikt u op de bijbehorende <em>termen opsommen</em> link. Gebruik de link <em>woordenlijst bewerken</em> om een woordenlijst en alle bijbehorende termen te wissen.

en: A controlled vocabulary is a set of terms to use for describing content (known as descriptors in indexing lingo). Drupal allows you to describe each piece of content (blog, story, etc.) using one or many of these terms. For simple implementations, you might create a set of categories without subcategories, similar to Slashdot's sections. For more complex implementations, you might create a hierarchical list of categories.
nl: Een gecontroleerde woordenlijst is een groep termen die wordt gebruikt om inhoud te beschrijven (ook wel descriptor genoemd). Met Drupal kunt u iedere soort inhoud (blog, verhaal, enz.) beschrijven met een of meerdere termen. Voor eenvoudige toepassingen kunt u volstaan met een set categorieën zonder subcategorieën zoals bijvoorbeeld de secties van Slasdot. Voor meer complexe toepassingen kunt u een hiërarchische set categorieën samenstellen.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@taxonomy">Taxonomy page</a>.
nl: Lees voor meer informatie de <a href="@taxonomy">Taxonomiepagina (Taxonomy page)</a> in het "configuration and customization"-handboek.

en: The taxonomy module allows you to classify content into categories and subcategories; it allows multiple lists of categories for classification (controlled vocabularies) and offers the possibility of creating thesauri (controlled vocabularies that indicate the relationship of terms), taxonomies (controlled vocabularies where relationships are indicated hierarchically), and free vocabularies where terms, or tags, are defined during content creation. To view and manage the terms of each vocabulary, click on the associated <em>list terms</em> link. To delete a vocabulary and all its terms, choose "edit vocabulary".
nl: Met de taxonomie-module kunt u inhoud van de site classificeren in categorieën en subcategorieën. De taxonomie-module ondersteunt meerdere lijsten van categorieën voor classificatie (gecontroleerde woordenlijst) en biedt de mogelijkheid om thesauri aan te leggen (gecontroleerde woordenlijsten die de relaties tussen termen weergeven) en biedt de mogelijkheid om een woordenlijst vrij op te bouwen met termen die tijdens het aanmaken van de website inhoud worden bepaald.Om de termen van iedere woordenlijst te bekijken en te beheren klikt u op de bijbehorende <em>termen opsommen</em> link. Gebruik de link <em>woordenlijst bewerken</em> om een woordenlijst en alle bijbehorende termen te wissen.

en: When you create a controlled vocabulary you are creating a set of terms to use for describing content (known as descriptors in indexing lingo). Drupal allows you to describe each piece of content (blog, story, etc.) using one or many of these terms. For simple implementations, you might create a set of categories without subcategories. For more complex implementations, you might create a hierarchical list of categories.
nl: Wanneer u een gecontroleerde woordenlijst aanmaakt, maakt u een verzameling termen die gebruikt wordt om inhoud te beschrijven(ook wel descriptor genoemd). Met Drupal kunt u elk stukje inhoud (blog, verhaal, etc.) te beschrijven met een of meerdere van deze termen. In het meest eenvoudige geval, kunt u ervoor kiezen om een verzameling categorieën zonder subcategorieën te kiezen. Voor ingewikkeldere websites kunt u beter een hiërarchische lijst van categoriën kiezen.
