Localizer (5.x-3.13) - en to dz translation catalogue (157 entries)

en: Home
dz: གདོང་ཤོག།

en: Title
dz: མགོ་མིང་།

en: Pages
dz: ཤོག་ལེབ་ཚུ།

en: enable
dz: ལྕོགས་ཅན།

en: delete
dz: བཏོན་གཏང་།

en: Delete
dz: བཏོན་གཏང་།

en: Submit
dz: བྱིན།

en: Operations
dz: བཀོལ་སྤྱོད་ཚུ།

en: Type
dz: དབྱེ་བ།

en: List
dz: ཐོ་ཡིག་

en: disabled
dz: ལྕོགས་མིན་བཟོ་ཡོདཔ།

en: Cancel
dz: ཆ་མེད་གཏང་།

en: Description
dz: འགྲེལ་བཤད།

en: Language
dz: སྐད་ཡིག།

en: Disabled
dz: ལྕོགས་མིན།

en: Yes
dz: ཨིན།

en: No
dz: མེན།

en: Content types
dz: ནང་དོན་གྱི་དབྱེ་བ་ཚུ་

en: Categories
dz: དབྱེ་རིམ་ཚུ།

en: view
dz: སྟོན།

en: Edit
dz: ཞུན་དག་འབད་

en: Search
dz: འཚོལ་ཞིབ།

en: Reset
dz: སླར་སྒྲིག

en: This action cannot be undone.
dz: འ་ནི་བྱ་བ་འདི་  མ་འབད་བར་བཞག་མི་བཏུབ།

en: Weight
dz: ལྗིད་ཚད།

en: There are currently no posts in this category.
dz: ད་ལྟོ་དབྱེ་རིམ་འདི་ནང་འགྲེམ་སྐྱེལ་ཚུ་མེད།

en: Help text
dz: གྲོགས་རམ་ཚིག་ཡིག།

en: Types
dz: དབྱེ་བ་ཚུ།

en: Hierarchy
dz: སྡེ་རིམ།

en: Single
dz: རྐྱང་པ།

en: Multiple
dz: སྣ་མང་།

en: Related terms
dz: འབྲེལ་བ་ཡོད་པའི་ཐ་སྙད་ཚུ།

en: Synonyms
dz: མིང་གི་རྣམ་གྲངས་ཚུ།

en: Free tagging
dz: རང་དབང་གི་ངོ་རྟགས་སྦྱར་ནི།

en: Content is categorized by typing terms instead of choosing from a list.
dz: ནང་དོན་འདི་ ཐོ་ཡིག་ལས་གདམ་ཁ་བརྐྱབ་ནིའི་ཚབ་ལུ་ ཐ་སྙད་ཚུ་ཡིག་དཔར་བརྐྱབ་ཐོག་ལས་དབྱེ་རིམ་བཟོཝ་ཨིན།

en: Multiple select
dz: སྣ་མང་སེལ་འཐུ།

en: Required
dz: དགོས་མཁོ་ཡོདཔ།

en: root
dz: རྩ་བ།

en: Parent
dz: རྩ་ལག།

en: Parents
dz: རྩ་ལག་ཚུ།

en: none
dz: གང་ཡང་མེནམ།

en: Settings
dz: སྒྲིག་སྟངས་ཚུ་

en: Name
dz: མིང་།

en: edit
dz: ཞུན་དག

en: No categories available.
dz: དབྱེ་རིམ་ཚུ་ཐོབ་མི་ཚུགས།

en: Taxonomy term
dz: དབྱེ་བསལ་བྱ་རིམ་གྱི་ཐ་སྙད་

en: Preview
dz: སྔོན་ལྟ།

en: Core - optional
dz: ནང་སྙིང་-གདམ་ཁ་ཅན་

en: Add item
dz: རྣམ་གྲངས་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Add term
dz: ཐ་སྙད་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Menu item
dz: དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས།

en: Expanded
dz: རྒྱ་འཕར་ཡོདཔ།

en: The name of the menu.
dz: དཀར་ཆག་གི་མིང་འདི།

en: The path this menu item links to. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
dz: དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་ལུ་འབྲེལ་མཐུད་འབད་མི་འདིའི་འགྲུལ་ལམ། འ་ནི་འདི་ཌུ་པཱལ་འགྲུལ་ལམ་ནང་འཁོད་%add-node བཟུམ་ཡང་ན་ཕྱིའི་ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཌུ་པཱལ་བཟུམ་འོང་། གདོང་ཤོག་ལུ་འབྲཻལ་མཐུད་ལུ་%front བཙུགས།

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པ་ཅིན་དང་དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་འདི་ལུ་ཆ་ལུག་ཚུ་ཡོད་པ་ཅིན་དཀར་ཆག་འདི་གིས་ཨ་རྟག་ར་རྒྱ་འཕར་འབད་འབྱུང་འོང་།

en: Parent item
dz: རྩ་ལག་རྣམ་གྲངས།

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
dz: གདམ་ཁ་ཅན།དཀར་ཆག་ནང་རྣམ་གྲངས་ལྗིད་ཅན་ཚུ་འཁྱུད་གཞོང་ནི་དང་རྣམ་གྲངས་ཡང་བ་ཚུ་མགོའི་ཉེ་འདབས་གནས་ས་འབད་ཡོདཔ་ཨིན།

en: top-level
dz: མགོའི་གནས་རིམ།

en: Active
dz: ཤུགས་ལྡན།

en: Vocabulary name
dz: མིང་ཚིག་གི་ཐོའི་མིང་།

en: Term name
dz: ཐ་སྙད་ཀྱི་མིང་།

en: No terms available.
dz: ཐ་སྙད་ཚུ་ཐོབ་མི་ཚུགས།

en: reset
dz: སླར་སྲིག

en: <a href="@help-url">Synonyms</a> of this term, one synonym per line.
dz: <a href="@help-url">ཐ་སྙད་འདི་གི་མིང་གི་རྣམ་གྲངས་ཚུ་</a> གྲལ་ཐིག་རེ་ལུ་མིང་གི་རྣམ་གྲངས་གཅིག།

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
dz: ཌུ་པཱལ་འགྲུལ་ལམ་བཟུམ་སྦེ་གྱལ་རེ་ལུ་ཤོག་ལེབ་གཅིག་བཙུགས། '*'ཡིག་འབྲུ་དེ་ཝའིལ་ཀཌི་ཅིག་ཨིན། དཔེར་ན་འགྲུལ་ལམ་ཚུ་ཝེབ་དྲན་དེབ་ཤོག་ལེབ་དོན་ལུ་'%blog'དང་  རང་དོན་ཝེབ་དྲན་དེབ་ག་རའི་དོན་ལུ་ %blog-wildcard དང་གདོང་ཁའི་ཤོག་ལེབ་དོན་ལུ་%frontཨིན།

en: Edit term
dz: ཐ་སྙད་ཞུན་དག་རྐྱབས་

en: Add menu
dz: དཀར་ཆག་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Are you sure you want to delete the menu %item?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་དཀར་ཆག་%item འདི་བཏོན་གཏང་ནི་ངེས་ཏིག་ཨིན།

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་%item དཀར་ཆག་སྲོལ་སྒྲིག་རྣམ་གྲངས་བཏོན་གཏང་ནི་ངེས་ཏིག་ཨིན་ན?

en: The menu %title has been deleted.
dz: དཀར་ཆག་%title འདི་བཏོན་གཏང་ཡོདཔ།

en: Deleted menu %title.
dz: %title དཀར་ཆག་བཏོན་གཏང་ཡོདཔ།

en: The menu item %title has been deleted.
dz: དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་ %title འདི་བཏོན་གཏང་ཡོདཔ།

en: Deleted menu item %title.
dz: བཏོན་གཏང་ཡོད་པའི་དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་%title

en: menu
dz: དཀར་ཆག་

en: locked
dz: ལྡེ་མིག་རྐྱབ་ཡོདཔ།

en: Edit menu
dz: དཀར་ཆག་ཞུན་དག་འབད་

en: Delete menu
dz: དཀར་ཆག་བཏོན་གཏང་

en: Add menu item
dz: དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Edit menu item
dz: དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་ཞུན་དག་འབད་

en: Reset menu item
dz: དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་སླར་སྒྲིག་འབད་

en: Disable menu item
dz: དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་ལྕོགས་མིན་བཟོ་

en: Delete menu item
dz: དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་བཏོན་གཏང་

en: No menu items defined.
dz: དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་ཚུ་ངོས་འཛིན་མ་འབད་བས།

en: Autocomplete taxonomy
dz: རང་བཞིན་ཡོངས་བསྒྲུབས་དབྱེ་བསལ་བྱ་རིམ་

en: The menu item has been disabled.
dz: དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་འདི་ལྕོགས་མིན་བཟོ་ཡོདཔ།

en: In listings, the heavier terms will sink and the lighter terms will be positioned nearer the top.
dz: ཐོ་ཡིག་ཚུ་ནང་ ལྗིད་ཅན་ཐ་སྙད་ཚུ་འཛུལ་ནི་དང་ལྗིད་ཡང་བའི་ཐ་སྙད་ཚུ་མཀོའི་སྦོ་ལོག་ཁར་བཞག་འོང་།

en: list terms
dz: ཐ་སྙད་ཚུ་ཐོ་བཀོད་འབད།

en: add terms
dz: ཐ་སྙད་ཚུ་ཁ་སྐོང་རྐྱབས།

en: Created new term %term.
dz: གསར་བསྐྲུན་འབད་ཡོད་པའི་ཐ་སྙད་གསརཔ་ %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ཐ་སྙད་ %title བཏོན་གཏང་ནི་འདི་ངེས་ཏིག་ཨིན་ན?

en: Deleted term %name.
dz: བཏོན་གཏང་ཡོད་པའི་ཐ་སྙད་ %name.

en: List terms
dz: ཐ་སྙད་ཚུ་ཐོ་བཀོད་འབད་

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
dz: ཐ་སྙད་བཏོན་གཏང་ནི་འདི་གིས་ དེའི་ཆ་ལག་ཚུ་གང་རུང་ཡོད་པ་ཅིན་ཆ་མཉམ་བཏོན་གཏང་འོང་། བྱ་བ་འདི་འབད་བཤོལ་འབད་མི་བཏུབ།

en: Parent term
dz: རྩ་ལག་ཐ་སྙད།

en: Parent terms
dz: རྩ་ལག་ཐ་སྙད་ཚུ།

en: administer taxonomy
dz: བདག་སྐྱོང་འཐབ་ནིའི་དབྱེ་བསལ་བྱ་རིམ།

en: Menu settings
dz: དཀར་ཆག་སྒྲིག་སཏངས་ཚུ།

en: The name to display for this menu link.
dz: འབྲེལ་ལམ་འདིའི་དོན་ལུ་བཀྲམ་བཏོན་འབད་ནི་ལུ་མིང་།

en: The description displayed when hovering over a menu item.
dz: དཁར་ཆག་རྣམ་གྲངས་ཅིག་གི་ལྟག་ལྡིང་བའི་སྐབས་འགྲེལ་བཤད་བཀྲམ་བཏོན་འབད་ཡོདཔ་ཨིན།

en: Check to delete this menu item.
dz: དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་འདི་བཏོན་གཏང་ནི་ལུ་ཞིབ་དཔྱད་འབད།

en: You may also <a href="@edit">edit the advanced settings</a> for this menu item.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་འདིའི་དོན་ལུ་<a href="@edit">རྔ་གཡར་སྒྲིག་སྟངས་ཚུ་ཞུན་དག་འབད་བཏུབ་ཨིན།</a>

en: disable
dz: ལྕོགས་མིན།

en: is
dz: འདི་

en: No primary links
dz: གཞི་རིམ་འབྲེལ་ལམ་ཚུ་མེདཔ།

en: No secondary links
dz: གལ་གནད་ཆུང་བ་འབྲེལ་ལམ་ཚུ་མེདཔ།

en: Enter the name for your new menu. Remember to enable the newly created block in the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
dz: ཁྱོད་རའི་དཀར་ཆག་གསརཔ་གི་དོན་ལུ་མིང་བཙུགས། <a href="@blocks">བདག་སྐྱོང་ཤོག་ལེབ་ལེབ་དུམ་ཚུ་</a>ནང་ལེབ་དུམ་གསརཔ་གསར་བསྐྲུན་འབད་ཡོད་མི་འདི་ལྕོགས་ཅན་བཟོ་དགོཔ་སེམས་ཁར་བཞག

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
dz: པི་ཨེཆ་པི་ཐབས་ལམ་དེ་གདམ་ཡོད་པ་ཅིན་%php བར་ན་པི་ཨེཆ་པི་ཨང་རྟགས་བཙུགས། དྲན་དགོཔ་ལག་ལེན་འཐབ་མི་པི་ཨེཆ་པི་ཨང་རྟགས་བདེན་མེད་དེ་གིས་ཁྱོད་རའི་ཌུ་པཱལ་ས་ཁོངས་རྒྱུན་ཆད་འོང་།

en: <p>Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The menu module provides an interface to control and customize the powerful menu system that comes with Drupal. Menus are primarily displayed as a hierarchical list of links using Drupal's highly flexible <a href="@admin-block">blocks</a> feature. Each menu automatically creates a block of the same name. By default, new menu items are placed inside a built-in menu labelled %navigation, but administrators can also create custom menus.</p>
    <p>Drupal themes generally provide out-of-the-box support for two menus commonly labelled %primary-links and %secondary-links. These are sets of links which are usually displayed in the header or footer of each page (depending on the currently active theme). Any menu can be designated as the primary or secondary links menu via the <a href="@menu-settings">menu settings page</a>.</p>
    Menu administration tabs:
    <ul>
      <li>On the administer menu page, administrators can "edit" to change the title, description, parent or weight of a menu item. Under the "operations" column, click on "enable/disable" to toggle a menu item on or off. Only menu items which are enabled are displayed in the corresponding menu block. Note that the default menu items generated by the menu module cannot be deleted, only disabled.</li>
      <li>Use the "add menu" tab to submit a title for a new custom menu. Once submitted, the menu will appear in a list toward the bottom of the administer menu page underneath the main navigation menu. Under the menu name there will be links to edit or delete the menu, and a link to add new items to the menu.</li>
      <li>Use the "add menu item" tab to create new links in either the navigation or a custom menu (such as a primary/secondary links menu). Select the parent item to place the new link within an existing menu structure. For top level menu items, choose the name of the menu in which the link is to be added.</li>
    </ul>
dz: དཀར་ཆག་ཚུ་ཝེབ་ས་ཁོངས་ཅིག་འགྲུལ་བསྐྱོད་འབད་ནི་ལུ་(དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་ཚུ་)འབྲེལ་མཐུད་གི་བསྡུ་གསོག་ཅིག་ཨིན། དཀར་ཆག་ཚད་གཞི་གིས་ཚད་འཛིན་ལུ་ངོས་འདྲ་བ་དང་ཌུ་པཱལ་དང་གཅིག་ཁར་འོང་མི་ནུས་ཤུགས་ཅན་གྱི་དཀར་ཆག་རིམ་ལུགས་འདི་སྲོལ་སྒྲིག་བཟོཝ་ཨིན། དཀར་ཆག་ཚུ་<a href="@admin-block">blocks</a> ཁྱད་རྣམ་ཌུ་པཱལ་གྱི་མཐོ་བའི་འཇམ་མཉེན་ཅན་ལག་ལེན་འཐབ་པའི་འབྲེལ་ལམ་ཚུའི་སྡེ་རིམ་ཅིག་སྦེ་གཞི་རིམ་མཀྲམ་བཏོན་འབདཝ་ཨིན། དཀར་ཆག་རེ་རེ་རང་བཞིན་གྱིས་མིང་ཅོག་འཐད་པའི་ལེབ་དུམ་གསར་བསྐྲུན་འབདཝ་ཨིན། སྔོན་སྒྲིག་གིས་འབད་དཀར་ཆག་གསརཔ་གི་རྣམ་གྲངས་ཚུ་དཀར་ཆག་ནང་སྦྲགས་ཁ་ཡིག་%navigation ནང་བཞག་བཏུབ་ཨིན་རུང་བདག་སྐྱོང་པ་ཚུ་གིས་ཡང་སྲོལ་སྒྲིག་དཀར་ཆག་ཚུ་གསར་བསྐྲུན་འབད་བཏུབ་ཨིན།</p>
    <p>ཌུ་པཱལ་བརྗོད་དོན་ཚུ་ཡོངས་གྲགས་ཀྱིས་དཀར་ཆག་མཐུན་མོང་ཁ་ཡིག་ཡོད་མི་གཉིས་ཀྱི་དོན་ལུ་སྒྲོམ་འདིའི་ཕྱི་ཁ་%གཞི་རིམ་འབྲེལ་ལམ་དང་%secondary-འབྲེལ་ལམ་ཚུ་བྱིནམ་ཨིན། ཤོག་ལེབ་རེ་རེའི་མགོ་ཡིག་དང་མཇུག་ཡིག་(ད་ལྟོའི་ཤུགས་ལྡན་བརྗོད་དོན་གུ་བརྟེན་འདི་)ནང་སྤྱིར་བཏང་བཀྲམ་བཏོན་ཡོད་མི་གི་འབྲེལ་ལམ་ཚུ་ཆ་ཚན་ཚུ་ཡོདཔ་ཨིན། དཀར་ཆག་གང་རུང་འདི་གཞི་རིམ་ཡང་ན་གལ་གནད་ཅན་གྱི་འབྲེལ་ལམ་དཀར་ཆག་<a href="@menu-settings">དཀར་ཆག་ཤོག་ལེབ་སྒྲིག་སྟངས་ཚུ་བརྒྱུད་དེ་</a>གོ་གནས་བཀོད་བཏུབ་ཨིན།</p>
    དཀར་ཆག་བདག་སྐྱོང་མཆོང་ལྡེ་ཚུ་:
    <ul>
     <li>བདག་སྐྱོང་དཀར་ཆག་ཤོག་ལེབ་གུ་བདག་སྐྱོང་པ་ཚུ་གིས་"edit" མགོ་མིང་ འགྲེལ་བཤད་རྩ་ལག་ཡང་ན་དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་ཀྱི་ལྗིད་ཚད་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་བཏུབ་ཨིན། "operations"ཀེར་ཐིག་འོག་ལུ་"enable/disable"དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་ཨོན་ཨོཕ་སོར་སྟོན་འབད་ནི་ལུ་ཨེབ་གཏང་འབད། ལྕོགས་ཅན་ཡོད་མི་དཀར་ཆད་རྣམ་གྲངས་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་ཆ་མཉམ་པའི་དཀར་ཆག་ལེབ་དུམ་ནང་བཀྲམ་བཏོན་འབད་ཡོདཔ་ཨིན། དཀར་ཆག་ཚད་གཞི་གིས་བཟོ་བཏོན་འབད་ཡོད་མི་སྔོན་སྒྲིག་དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་ཚུ་བཏོན་གཏང་མི་བཏུབ་ལྕོགས་མིན་ཡོདཔ་ཨིནམ་སེམ་ས་ཁར་བཞག་དགོཔ་ཨིན།</li>
      <li>མཆོང་ལྡེ་"add menu"འདི་སྲོལ་སྒྲིག་དཀར་ཆག་གསརཔ་དོན་ལུ་མགོ་མིང་ཅིག་ཞུ་འབུལ་ནི་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ། ཚར་གཅིག་ཞུ་འབུལ་ཚརཝ་ཅིན་དཀར་ཆག་འདི་དཀར་ཆག་འགྲུལ་བསྐྱོད་ངོ་མ་འདིའི་འོག་ལུ་བདག་སྐྱོང་དཀར་ཆག་ཤོག་ལེབ་ཀྱི་མཇུག་ཐོ་ཡིག་ནང་འབྱུང་འོང་། དཀར་ཆག་མིང་གི་འོག་ལུ་འབྲེལ་ལམ་ཚུ་ཞུན་དག་འབད་ནི་ཡང་ན་དཀར་ཆག་བཏོན་གཏང་ནི་དང་དདཀར་ཆག་ལུ་རྣམ་གྲངས་གསརཔ་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་ནི་ལུ་འབྲེལ་ལམ་ཅིག་འོང་།</li>
    <li>མཆོང་ལྡེ་"add menu item"འགྲུལ་བསྐྱོད་ཡང་ན་སྲོལ་སྒྲིག་དཀར་ཆག་(གཞི་རིམ་/གལ་གནད་ཅན་གྱི་འབྲེལ་ལམ་དཀར་ཆག་ཚུ་བཟུམ་སྦེ་)ནང་འབྲེལ་ལམ་གསརཔ་ཚུ་གསར་བསྐྲུན་འབད་ནི་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ། དཀར་ཆག་གཞི་བཀོད་ཡོད་མི་ནང་འཁོད་འབྲེལ་ལམ་གསརཔ་འདི་བཞག་ནི་ལུ་རྩ་ལག་རྣམ་གྲངས་འདི་སེལ་འཐུ་འབད། མགོའི་གནས་རིམ་དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་ཚུའི་དོན་ལུ་འབྲོལ་ལམ་འདི་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་ནི་ཨིན་མི་ནང་དཀར་ཆག་གི་མིང་འདི་གདམ།</li>
    </ul>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@menu">Menu page</a>.
dz: བརྡོ་དོན་ཧེང་སྐལ་གྱི་དོན་ལུ་རིམ་སྒྲིག་དང་སྲོལ་སྒྲིག་ལག་དེབ་<a href="@menu">དཀར་ཆག་ཤོག་ལེབ་</a>འདི་ལྷག་གནང་།

en: Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The list(s) below display the currently available menus along with their menu items. Select an operation from the list to manage each menu or menu item.
dz: དཀར་ཆག་ཚུ་ཝེབ་ས་ཁོངས་ཅིག་འགྲུལ་བསྐྱོད་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་མི་(དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་ཚུ)འབྲེལ་ལམ་ཚུ་གི་བསྡུ་གསོག་ཅིག་ཨིན། འོག་གི་ཐོ་ཡིག་(ཨེསི་)འདི་ཁོང་རའི་དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་ཚུ་དང་གཅིག་ཁར་མཉམ་སྦྲགས་ཐོབ་ཚུགས་མི་ད་ལྟོའི་དཀར་ཆག་ཚུ་བཀྲམ་བཏོན་འབད་འོང་། དཀར་ཆག་ཡང་ན་དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་རེ་རེ་འཛིན་སྐྱོང་འབད་ནི་ལུ་ཐོ་ཡིག་ནང་ལས་བཀོལ་སྤྱོད་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Enter the title, path, position and the weight for your new menu item.
dz: ཁྱོད་རའི་དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་གསརཔ་གི་དོན་ལུ་མགོ་མིང་ འགྲུལ་ལམ་ གནས་ས་དང་ལྗིད་ཚད་འདི་བཙུགས།

en: Menus
dz: དཀར་ཆག་ཚུ་

en: Primary and secondary links settings
dz: གཞི་རིམ་དང་གལ་གནད་ཆུང་བ་འབྲེལ་ལམ་ཚུ་སྒྲིག་སྟངས་ཚུ།

en: Primary and secondary links provide a navigational menu system which usually (depending on your theme) appears at the top-right of the browser window. The links displayed can be generated either from a custom list created via the <a href="@menu">menu administration</a> page or from a built-in list of menu items such as the navigation menu links.
dz: གཞི་རིམ་དང་གལ་གནད་ཅན་འབྲེལ་ལམ་ཚུ་གིས་སྤྱིར་བཏང་(ཁྱོད་རའི་རཝབརྗོད་དོན་གུ་བརྟེན་)བརའུ་ཟར་ཝིན་ཌོ་གི་གཡས་མགོ་ལུ་འབྱུང་མི་འགྲུལ་བསྐྱོད་དཀར་ཆག་རིམ་ལུགས་ཅིག་བྱིནམ་ཨིན། བཀྲམ་བཏོན་འབད་ཡོད་མི་འབྲེལ་ལམ་ཚུ་<a href="@menu">དཀར་ཆག་བདག་སྐྱོང་པ་</a>ཤོག་ལེབ་ཡང་ན་འགྲུལ་བསྐྱོད་དཀར་ཆག་འབྲེལ་ལམ་ཚུ་སྦེ་དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་ཚུའི་ནང་སྦྲགས་ཐོ་ཡིག་ཅིག་ལས་བརྒྱུད་དེ་སྲོལ་སྒྲིག་ཐོ་ཡིག་གསར་བསྐྲུན་འབད་ཡོད་མི་ལས་བཟོ་བཏོན་འབད་བཏུབ་ཨིན།

en: Menu containing primary links
dz: དཀར་ཆག་ནང་ན་གཞི་རིམ་འབྲེལ་ལམ་ཚུ།

en: Menu containing secondary links
dz: དཀར་ཆག་ནང་ན་གལ་གནད་ཆུང་བ་འབྲེལ་ལམ་ཚུ།

en: If you select the same menu as primary links then secondary links will display the appropriate second level of your navigation hierarchy.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་དཀར་ཆག་ཅོག་འཐདཔ་གཞི་རིམ་འབྲེལ་ལམ་སྦེ་སེལ་འཐུ་འབད་བ་ཅིན་དེ་ལས་གལ་གནད་ཅན་འབྲེལ་ལམ་གིས་ཁྱོད་རའི་འགྲུལ་བསྐྱོད་སྡེ་རིམ་གྱི་གནས་རིམ་གཉིས་པ་འོས་ལྡན་བཀྲམ་བཏོན་འབད་འོང་།

en: Content authoring form settings
dz: སྒྲིག་སྟངས་ཚུ་ལས་  ནང་དོན་དབང་སྤྲོད་འབད་དོ་

en: The menu module allows on-the-fly creation of menu links in the content authoring forms. The following option limits the menus in which a new link may be added. E.g., this can be used to force new menu items to be created in the primary links menu or to hide admin menu items.
dz: དཀར་ཆག་ཚད་གཞི་འདི་གིས་  གོ་གནས་དབང་སྤྲོད་འབྲི་ཤོག་ཚུ་ནང་དཀར་ཆག་འབྲེལ་ལམ་ཚུའི་   གུ་འཕུར་གསར་བསྐྲུན་འདི་བཅུགཔ་ཨིན།  འོག་གི་གདམ་ཁ་གིས་འབྲེལ་ལམ་གསརཔ་ནང་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་ནི་ཨིན་མི་  དཀར་ཆག་ཚུ་བཅད་མཚམས་བཟོཝ་ཨིན།  དཔེར་ན་ འ་ནི་འདི་གཞི་རིམ་འབྲེལ་དཀར་ཆག་འབྲེལ་ལམ་ཚུ་ནང་  དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་གསརཔ་ཚུ་གསར་བསྐྲུན་འབད་ནི་  བང་བཙོང་ནི་ཡང་ན་  བདག་སྐྱོང་དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་ཚུ་གསང་ནི་ལུ་  ལག་ལེན་འཐབ་བཏུབ་ཨིན།

en: Show all menus
dz: དཀར་ཆག་ཚུ་ཆ་མཉམ་སྟོན།

en: Restrict parent items to
dz: བཀག་དམ་ཅན་རྩ་ལག་རྣམ་གྲངས་ཚུ་ལུ།

en: Choose the menu to be made available in the content authoring form. Only this menu item and its children will be shown.
dz: གནས་བསྐྱོད་དབང་སྤྲོད་འབྲི་ཤོག་ནང་འཐོབ་ཚུགསཔ་བཟོ་ནི་ལུ་  དཀར་ཆག་འདི་གདམ་ཁ་བརྐྱབ། དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་འདི་དང་འདིའི་ཆ་ལུག་ཚུ་གིས་རྐྱངམ་ཅིག་སྟོན་འོང་།

en: The name of the menu item.
dz: དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་ཀྱི་མིང་འདི།

en: Are you sure you want to reset the item %item to its default values?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་རྣམ་གྲངས་འདི་%item སྔོན་སྒྲིག་གནས་གོང་ཚུ་ལུ་སླར་སྒྲིག་འབད་ནི་ངེས་ཏིག་ཨིན་ན?

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
dz: གང་རུང་སྲོལ་སྒྲིག་་ཚུ་བརླག་སྟོར་ཞུགས་འོང་།བྱ་བ་འདི་འབད་བཤོལ་མི་བཏུབ།

en: The menu item was reset to its default settings.
dz: དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་འདི་སྔོན་སྒྲིག་སྒྲིག་སྟངས་ཚུ་ལུ་སླར་སྒྲིག་ཡོདཔ།

en: The menu item %title has been updated.
dz: དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་%title འདི་དུས་མཐུན་བཟོ་ཡོདཔ།

en: The menu item %title has been added.
dz: དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་%title འདི་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་ཡོདཔ།

en: Added menu item %title.
dz: ཁ་སྐོང་རྐྱབས་ཡོད་པའི་དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་%title།

en: administer menu
dz: བདག་སྐྱོང་འཐབ་ནི་དཀར་ཆག

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
dz: བདག་སྐྱོང་པ་ཚུ་ལུ་ས་ཁོངས་འགྲུལ་བསྐྱོད་དཀར་ཆག་འདི་སྲོལ་སྒྲིག་བཟོཝ་ཨིན།

en: Create vocabularies and terms to categorize your content.
dz: ཁྱོད་རའི་ནང་དོན་གྱི་དབྱེ་རིམ་བཟོ་ནི་ལུ་  མིང་ཚིག་དང་ཐ་སྙད་ཚུ་གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Add vocabulary
dz: མིང་ཚིག་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Edit vocabulary
dz: མིང་ཚིག་ཞུན་དག་རྐྱབས་

en: edit vocabulary
dz: མིང་ཚིག་གི་ཐོ་ཞུན་དག་རྐྱབས།

en: The name for this vocabulary. Example: "Topic".
dz: མིང་ཚིག་འདི་གི་དོན་ལུ་མིང་། དཔེར་ན་: "Topic".

en: Description of the vocabulary; can be used by modules.
dz: མིང་ཚིག་གི་ཐོའི་འགྲེལ་བཤད། ཚད་གཞི་ཚུ་གིས་ལག་ལེན་འཐབ་ཚུགས།

en: Instructions to present to the user when choosing a term.
dz: ཐ་སྙད་གདམ་ཁ་བརྐྱབ་པའི་སྐབས་ལག་ལེན་པ་ལུ་སྤྲོད་ནིའི་བསླབ་སྟོན་ཚུ།

en: A list of node types you want to associate with this vocabulary.
dz: མིང་ཚིག་གི་ཐོ་འདི་དང་གཅིག་ཁར་ཁྱོད་ཀྱིས་འབྲེལ་བ་འབད་ནི་ཨིན་མི་ནོཌི་དབྱེ་བ་ཚུའི་ཐོ་ཡིག།

en: Allows <a href="@help-url">a tree-like hierarchy</a> between terms of this vocabulary.
dz: མིང་ཚིག་ཐོ་ཡིག་འདི་གི་ཐ་སྙད་ཚུའི་བར་ན་<a href="@help-url">སྡེ་རིམ་བཟུམ་-རྩ་འབྲེལ་</a> འབད་བཅུགཔ་ཨིན།

en: Allows <a href="@help-url">related terms</a> in this vocabulary.
dz: མིང་ཚིག་གི་ཐོ་འདི་ནང་ <a href="@help-url">འབྲེལ་བ་ཡོད་པའི་ཐ་སྙད་ཚུ་</a> འབད་བཅུགཔ་ཨིན།

en: Allows nodes to have more than one term from this vocabulary (always true for free tagging).
dz: ནོཌོསི་ལུ་མིང་ཚིག་གི་ཐོ་འདི་ལས་ཐ་སྙད་གཅིག་ལས་ལྷག་སྟེ་བཞག་བཅུགཔ་ཨིན་  (རང་དབང་ངོ་རྟགས་སྦྱར་ནིའི་དོན་ལུ་ཨ་རྟག་རང་བདེན་).

en: If enabled, every node <strong>must</strong> have at least one term in this vocabulary.
dz: ལྕོགས་ཅན་ཨིན་པ་ཅིན་ <strong>མིང་ཚིག་གི་ཐོ་འདི་ནང་</strong> ནོཌོ་རེ་རེ་ལུ་ཐ་སྙད་གཅིག་ཙམ་ངེས་པར་འོང་དགོ།

en: In listings, the heavier vocabularies will sink and the lighter vocabularies will be positioned nearer the top.
dz: ཐོ་ཡིག་ཚུ་ནང་ ལྗིད་ཅན་མིང་ཚིག་གི་ཐོ་ཚུ་འཛུལ་ནི་དང་ལྗིད་ཡང་བའི་མིང་ཚིག་གི་ཐོ་ཚུ་མགོའི་སྦོ་ལོག་ཁར་བཞག་འོང་།

en: Created new vocabulary %name.
dz: གསར་བསྐྲུན་འབད་ཡོད་པའི་མིང་ཚིག་གི་ཐོ་གསརཔ་%name.

en: Updated vocabulary %name.
dz: དུས་མཐུན་བཟོ་ཡོད་པའི་མིང་ཚིག་གི་ཐོ་ %name།

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་མིང་ཚིག་གི་ཐོ་ %title རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་འདི་ངེས་ཏིག་ཨིན་ན?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
dz: མིང་ཚིག་གི་ཐོ་བཏོན་གཏང་ནི་འདི་གིས་དེ་ནང་ཐ་སྙད་ཚུ་ཆ་མཉམ་བཏོན་གཏང་འོང་། བྱ་བ་འདི་འབད་བཤོལ་འབད་མི་བཏུབ།

en: Deleted vocabulary %name.
dz: བཏོན་གཏང་ཡོད་པའི་མིང་ཚིག་གི་ཐོ་%name.

en: A description of the term.
dz: ཐ་སྙད་ཀྱི་འགྲེལ་བཤད།

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
dz: ལྷོད་རྟགས་-ནང་དོན་འདི་འགྲེལ་བཤད་བརྐྱབ་ནིའི་  ཐ་སྙད་ཚུ་གི་ཐོ་ཡིག་སོ་སོ་འཕྱལ་འཕྱལཝ། དཔེར་ན་: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".

en: The %name vocabulary can not be modified in this way.
dz: %name མིང་ཚིག་གི་ཐོ་འདི་ཐབས་ལམ་འདི་བཟུམ་སྦེ་ལེགས་བཅོས་འབད་མི་བཏུབ།

en: A controlled vocabulary is a set of terms to use for describing content (known as descriptors in indexing lingo). Drupal allows you to describe each piece of content (blog, story, etc.) using one or many of these terms. For simple implementations, you might create a set of categories without subcategories, similar to Slashdot's sections. For more complex implementations, you might create a hierarchical list of categories.
dz: ཚད་འཛིན་འབད་ཡོད་པའི་མིང་ཚིག་གི་ཐོ་འདི་(ཟུར་སྦྲགས་འབད་ནིའི་ཁ་སྐད་ནང་འགྲེལ་བཤད་པ་ཟེར་སླབ་མི་)ནང་དོན་ནང་འགྲེལ་བཤད་འབད་ནིའི་དོན་ལས་ལག་ལེན་འཐབ་ནི་ལུ་ཐ་སྙད་ཚུ་གི་ཆ་ཚན་ཅིག་ཨིན། ཌུ་པཱལ་འདི་གིས་ཁྱོད་ལུ་(ཝེབ་དྲན་དེབ་ སྲུང་ ལ་སོགས་པའི་) ཐ་སྙད་འདི་ཚུ་ལས་གཅིག་ ཡང་ན་ ལེ་ཤ་ལག་ལེན་འཐབ་ཐོག་ལས་ ནང་དོན་གི་པིསི་རེ་རེ་འགྲེལ་བཤད་འབད་བཅུགཔ་ཨིན། འཇམ་སམ་སྦེ་ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་དོན་ལས་ ཡང་ཅིན་ཁྱོད་ཀྱིས་གཡོ་ཤད་ཚག་ཚུའི་དབྱེ་ཚན་བཟུམ་སྦེ་ ཡན་ལག་དབྱེ་རིམ་མེད་པར་དབྱེ་རིམ་ཚུའི་ཆ་ཚན་གསར་བསྐྲུན་འབད། ཧེང་བཀལ་གོ་དཀའ་བ་ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་དོན་ལས་ ཡང་ཅིན་ཁྱོད་ཀྱིས་དབྱེ་རིམ་ཚུའི་སྡེ་རིམ་གྱི་ཐོ་ཡིག་གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@taxonomy">Taxonomy page</a>.
dz: བརྡ་དོན་ཧེང་སྐལ་གྱི་དོན་ལུ་རིམ་སྒྲིག་དང་སྲོལ་སྒྲིག་འབད་ནིའི་ལག་དེབ་<a href="@taxonomy">དབྱེ་བསལ་བྱ་རིམ་གྱི་ཤོག་ལེབ་ལྷག་གནང་།</a>.

en: The taxonomy module allows you to classify content into categories and subcategories; it allows multiple lists of categories for classification (controlled vocabularies) and offers the possibility of creating thesauri (controlled vocabularies that indicate the relationship of terms), taxonomies (controlled vocabularies where relationships are indicated hierarchically), and free vocabularies where terms, or tags, are defined during content creation. To view and manage the terms of each vocabulary, click on the associated <em>list terms</em> link. To delete a vocabulary and all its terms, choose "edit vocabulary".
dz: དབྱེ་བསལ་བྱ་རིམ་འདི་གིས་ཁྱོད་ལུ་དབྱེ་རིམ་ཚུ་དང་ཡན་ལག་དབྱེ་རིམ་ཚུ་ནང་ལུ་ནང་དོན་དབྱེ་བ་བཟོ་བཅུགཔ་ཨིན། དེ་གིས་ ཐ་སྙད་ཚུ་ ཡང་ན་ ངོ་རྟགས་ཚུ་ནང་དོན་གསར་བསྐྲུན་གྱི་སྐབས་སུ་ངེས་འཛིན་འབད་ཡོད་མི་རང་དབང་གི་མིང་ཚིག་གི་ཐོ་དང་ དབྱེ་བསལ་བྱ་རིམ་ཚུ་ (མཐུན་འབྲེལ་ཚུ་སྡེ་རིམ་སྦེ་བརྡ་སྟོན་ཡོད་མི་ཚད་འཛིན་འབད་ཡོད་པའི་མིང་ཚིག་གི་ཐོ་ཚུ་) (ཐ་སྙད་ཚུ་གི་མཐུན་འབྲེལ་བརྡ་སྟོན་མི་ཚད་འཛིན་འབད་ཡོད་པའི་མིང་ཚིག་གི་ཐོ་ཚུ་)མངོན་བརྗོད་གསར་བསྐྲུན་འབད་ནི་གི་གོ་སྐབས་བྱིན་མི་དང་ (ཚད་འཛིན་འབད་ཡོད་པའི་མིང་ཚིག་གི་ཐོ་ཚུ་)དབྱེ་བ་བཟོ་ནིའི་དོན་ལས་དབྱེ་རིམ་གྱི་སྣ་མང་ཐོ་ཡིག་ཚུ་འབད་བཅུགཔ་ཨིན། མིང་ཚིག་གི་ཐོ་རེ་རེའི་ཐ་སྙད་ཚུ་འཛིན་སྐྱོང་དང་སྟོན་ནི་ལུ་  <em>འབྲེལ་བའི་ཐོ་ཡིག་ཐ་སྙད་ཚུའི་འབྲེལ་ལམ་</em> ཨེབ་གཏང་། མིང་ཚིག་གི་ཐོ་དང་དེའི་ཐ་སྙད་ཚུ་ཆ་མཉམ་བཏོན་གཏང་ནི་ལུ་ "edit vocabulary" གདམ་ཁ་རྐྱབས།

en: All necessary changes to %file have been made, so you should now remove write permissions to this file. Failure to remove write permissions to this file is a security risk.
dz: %file ལུ་བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་ཆ་མཉམ་བཟོ་ཡོདཔ་ལས་  ཁྱོད་ཀྱིས་  ཡིག་སྣོད་འདི་ལུ་གནང་བ་འདི་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།  ཡིག་སྣོད་འདི་ལུ་ འབྲི་ནི་གི་གནང་བ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་མ་ཚུགས་མི་འདི་  སྲུང་སྐྱོབ་ཉེན་ཁ་ཅིག་ཨིན།

en: Enables the categorization of content.
dz: ནང་དོན་གྱི་དབྱེ་རིམ་བཟོ་ནི་འདི་ལྕོགས་ཅན་བཟོཝ་ཨིན།
