Localizer (5.x-3.13) - en to km translation catalogue (172 entries)

en: Home
km: ដើម

en: Title
km: ចំណង​ជើង

en: Pages
km: ទំព័រ

en: enable
km: បើក

en: delete
km: លុប

en: Delete
km: លុប

en: Submit
km: ដាក់​ស្នើ

en: Operations
km: ប្រតិបត្តិការ

en: Type
km: ប្រភេទ

en: List
km: បញ្ជី

en: disabled
km: បិទ

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Language
km: ភាសា

en: Disable
km: បិទ

en: Disabled
km: បាន​បិទ

en: Yes
km: បាទ/ចាស

en: No
km: ទេ

en: Content types
km: ប្រភេទ​មាតិកា

en: Categories
km: ប្រភេទ

en: view
km: មើល​

en: Edit
km: កែសម្រួល

en: Search
km: ស្វែងរក

en: Reset
km: កំណត់​ឡើង​វិញ

en: This action cannot be undone.
km: សកម្ម​ភាព​នេះ​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​មិន​ធ្វើ​វិញ​បានទេ ។

en: - None -
km: - គ្មាន -

en: Weight
km: ទម្ងន់

en: There are currently no posts in this category.
km: បច្ចុប្បន្ន​គ្មាន​ការ​ប្រកាស​នៅ​ក្នុង​ប្រភេទ​នេះ​ទេ ។

en: Help text
km: អត្ថបទ​ជំនួយ

en: Types
km: ប្រភេទ

en: Hierarchy
km: ឋានានុក្រម

en: Single
km: តែ​មួយ

en: Multiple
km: ច្រើន

en: Related terms
km: ពាក្យ​ដែល​​ទាក់ទង

en: Synonyms
km: វេវចនសព្ទ

en: Free tagging
km: ដាក់​​​ស្លាក​ដោយ​សេរី

en: Content is categorized by typing terms instead of choosing from a list.
km: មាតិកា​​ត្រូវ​ចាត់​ថ្នាក់​តាម​ការ​វាយ​បញ្ចូល​ពាក្យ​ជំនួស​ឲ្យ​ការ​ជ្រើស​ពី​បញ្ជី ។

en: Multiple select
km: ជ្រើស​ច្រើន

en: Required
km: ទាមទារ

en: Parent
km: មេ

en: Parents
km: មេ

en: none
km: គ្មាន

en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: edit
km: កែសម្រួល

en: No categories available.
km: មិនមាន​ប្រភេទ​ទេ ។

en: Taxonomy term
km: ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់

en: Preview
km: មើល​ជា​មុន

en: Save
km: រក្សា​​ទុក​​

en: Path
km: ផ្លូវ

en: Core - optional
km: សំខាន់ - ស្រេចចិត្ត

en: Add item
km: បន្ថែម​ធាតុ​

en: Text
km: អត្ថបទ

en: Add term
km: បន្ថែម​ពាក្យ

en: Create
km: បង្កើត

en: Menu item
km: ធាតុ​ម៉ឺនុយ

en: Expanded
km: ពង្រីក​

en: The name of the menu.
km: ឈ្មោះ​ម៉ឺនុយ ។

en: The path this menu item links to. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
km: ផ្លូវ​ដែល​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​នេះ​តភ្ជាប់​ទៅ ។ វា​អាច​ជា​ផ្លូវ Drupal ខាងក្នុង ដូចជា %add-ថ្នាំង​ ឬ URL ខាងក្រៅ​ដូចជា %drupal ។ បញ្ចូល %front ដែល​ត្រូវ​តភ្ជាប់​ទៅ​ទំព័រ
    ​មុខ ។

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
km: បើ​បាន​ជ្រើស ហើយ​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​នេះ​មាន​កូនៗ​តទៅទៀត ម៉ឺនុយ​នឹង​បង្ហាញ​ជា​លក្ខណៈ​បន្លាយ​ជា​និច្ច ។

en: Parent item
km: ធាតុ​មេ

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
km: ស្រេចចិត្ត ។ នៅ​ក្នុង​ម៉ឺនុយ ធាតុ​ដែល​ទំហំ​ធំ​នឹង​ដាក់​នៅ​ខាង​ក្រោម ហើយ​ធាតុ​ដែល​ទំហំ​តូច​នឹង​ត្រូវ​បាន​ដាក់​នៅ​កំពូល ។

en: top-level
km: កម្រិត​កំពូល

en: Active
km: សកម្ម

en: Vocabulary name
km: ឈ្មោះ​វាក្យសព្ទ

en: Term name
km: ឈ្មោះ​របស់​ពាក្យ

en: No terms available.
km: គ្មាន​ពាក្យ​ដែល​អាច​រក​បាន​

en: reset
km: កំណត់​ឡើង​វិញ

en: <a href="@help-url">Synonyms</a> of this term, one synonym per line.
km: <a href="@help-url">វេ​វចន​សព្ទ​</a> នៃ​ពាក្យ​នេះ​  មួយ​វេ​វចន​សព្ទ​ក្នុង​មួយ​បន្ទាត់​ ។

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
km: បញ្ចូល​មួយ​ទំព័រ​ក្នុង​មួយ​បន្ទាត់ជា​ផ្លូវ​របស់ Drupal ។ តួអក្សរ '*' គឺ​ជា​តួអក្សរ​ជំនួស ។ ផ្លូវ​ឧទាហរណ៍ គឺ %blog សម្រាប់​ទំព័រ​ប្លុក និង​តួអក្សរ​ជំនួស %blog សម្រាប់​ប្លុក​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ទាំង​អស់ ។ %front គឺ​ជា​ទំព័រ​មុខ ។

en: Edit term
km: កែសម្រួល​ពាក្យ

en: Add menu
km: បន្ថែម​ម៉ឺនុយ

en: Are you sure you want to delete the menu %item?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ម៉ឺនុយ​​ %item​ ឬ​ ?

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​ផ្ទាល់ខ្លួន %item ឬ ?

en: The menu %title has been deleted.
km: ម៉ឺនុយ %title ត្រូវ​បានលុប ។

en: Deleted menu %title.
km: បាន​លុប​ម៉ឺនុយ %title ។

en: The menu item %title has been deleted.
km: ធាតុម៉ឺនុយ​ %title ត្រូវ​បានលុប​​ ។

en: Deleted menu item %title.
km: បាន​លុប​ធាតុ​ម៉ឺនុយ %title ។

en: menu
km: ម៉ឺនុយ

en: locked
km: ជាប់សោ

en: Edit menu
km: កែសម្រួល​ម៉ឺនុយ​

en: Delete menu
km: លុប​ម៉ឺនុយ​

en: Add menu item
km: បន្ថែម​ធាតុ​ម៉ឺនុយ

en: Edit menu item
km: កែ​សម្រួល​ធាតុ​ម៉ឺនុយ

en: Reset menu item
km: កំណត់​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​ឡើង​វិញ

en: Disable menu item
km: បិទ​ធាតុ​ម៉ឺនុយ

en: Delete menu item
km: លុប​ធាតុ​ម៉ឺនុយ

en: No menu items defined.
km: គ្មាន​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ទេ ។

en: Autocomplete taxonomy
km: ចំណាត់​ថ្នាក់​បំពេញ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: The menu item has been disabled.
km: ធាតុ​ម៉ឺនុយ​មិន​​ត្រូវ​បាន​បិទ ។

en: In listings, the heavier terms will sink and the lighter terms will be positioned nearer the top.
km: នៅ​ក្នុង​ការ​រាយ​ ពាក្យ​ធ្ងន់​ជាង​នេះ​នឹង​ធ្លាក់​ទៅ​បាត​​ ឯ​ពាក្យ​ដែល​ស្រាល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ទី​តាំង​នៅជិត​កំពូល ។

en: list terms
km: រាយពាក្យ

en: add terms
km: បន្ថែមពាក្យ​

en: Created new term %term.
km: បង្កើត​ពាក្យ %term ថ្មី ។

en: Are you sure you want to delete the term %title?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជាចង់​លុប​ពាក្យ​ %title មែនទេ ?

en: Deleted term %name.
km: បាន​លុប​ពាក្យ %name ។

en: List terms
km: បញ្ជី​ពាក្យ​

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
km: ការ​លុប​ពាក្យ នឹង​លុប​​កូន​របស់​វា​ទាំងអស់​​ ​ប្រសិនបើ​វាមាន ។ សកម្មភាព​នេះ​ មិន​អាច​មិន​ធ្វើ​វិញ ។

en: Parent term
km: ពាក្យ​មេ

en: Parent terms
km: ពាក្យ​មេ

en: administer taxonomy
km: គ្រប់​គ្រង​ចំណាត់​ថ្នាក់

en: Menu settings
km: ការកំណត់​ម៉ឺនុយ​

en: The name to display for this menu link.
km: ឈ្មោះ​ត្រូវ​បង្ហាញ​សម្រាប់​តំណ​ម៉ឺនុយ​នេះ​ ។

en: The description displayed when hovering over a menu item.
km: សេចក្ដីពណ៌នា​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ ពេល​ដាក់​ព្រួញកណ្ដុរ​លើ​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​ ។

en: Check to delete this menu item.
km: ពិនិត្យ​មើល​ដើម្បី​លុប​ធាតុ​ម៉ឺនុយនេះ​ ។

en: You may also <a href="@edit">edit the advanced settings</a> for this menu item.
km: អ្នក​ក៏​អាច​ <a href="@edit">កែ​សម្រួល​ការ​កំណត់​កម្រិត​ខ្ពស់​</a> សម្រាប់​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​នេះ​ផង​ដែរ​ ។

en: disable
km: បិទ

en: is
km: ជា

en: No primary links
km: គ្មាន​តំណ​ចម្បង​

en: No secondary links
km: គ្មាន​តំណ​រង​

en: Enter the name for your new menu. Remember to enable the newly created block in the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ឲ្យ​ម៉ឺនុយ​ថ្មី​របស់​អ្នក ។ ត្រូវចាំថា​​ត្រូវអនុញ្ញាត​ប្លុក​ដែល​បាន​បង្កើត​ថ្មីៗនៅ​ក្នុង <a href="@blocks">ទំព័រ​គ្រប់គ្រង​ប្លុក</a> ។

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
km: បើ​របៀប​ PHP ត្រូវបាន​ជ្រើស បញ្ចូល​កូដ​ PHP រវាង​ %php ។ ចំណាំ​ថា​ការ​ប្រតិបត្តិ​កូដ PHP មិន​ត្រឹមត្រូវ​អាច​ធ្វើ​ឲ្យ​ខូច​តំបន់ Drupal របស់​អ្នក​ ។

en: <p>Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The menu module provides an interface to control and customize the powerful menu system that comes with Drupal. Menus are primarily displayed as a hierarchical list of links using Drupal's highly flexible <a href="@admin-block">blocks</a> feature. Each menu automatically creates a block of the same name. By default, new menu items are placed inside a built-in menu labelled %navigation, but administrators can also create custom menus.</p>
    <p>Drupal themes generally provide out-of-the-box support for two menus commonly labelled %primary-links and %secondary-links. These are sets of links which are usually displayed in the header or footer of each page (depending on the currently active theme). Any menu can be designated as the primary or secondary links menu via the <a href="@menu-settings">menu settings page</a>.</p>
    Menu administration tabs:
    <ul>
      <li>On the administer menu page, administrators can "edit" to change the title, description, parent or weight of a menu item. Under the "operations" column, click on "enable/disable" to toggle a menu item on or off. Only menu items which are enabled are displayed in the corresponding menu block. Note that the default menu items generated by the menu module cannot be deleted, only disabled.</li>
      <li>Use the "add menu" tab to submit a title for a new custom menu. Once submitted, the menu will appear in a list toward the bottom of the administer menu page underneath the main navigation menu. Under the menu name there will be links to edit or delete the menu, and a link to add new items to the menu.</li>
      <li>Use the "add menu item" tab to create new links in either the navigation or a custom menu (such as a primary/secondary links menu). Select the parent item to place the new link within an existing menu structure. For top level menu items, choose the name of the menu in which the link is to be added.</li>
    </ul>
km: <p>ម៉ឺនុយ​គឺ​ជា​សម្រាំង​នៃ​តំណ​ (ធាតុ​ម៉ឺនុយ​) ដែល​នឹង​ត្រូវ​ប្រើ​ដើម្បី​រុក​រក​តំបន់​បណ្តាញ​ ។ ម៉ូឌុល​ម៉ឺនុយ​ផ្តល់​នូវ​ចំណុច​ប្រទាក់​ដើម្បី​ត្រួត​ត្រា​ និង​ប្តូរ​តាម​បំណង​នូវ​ប្រព័ន្ធ​ម៉ឺនុយ​ដែល​មាន​អានុភាព​ដែល​មាន​មក​ជា​មួយ​នឹង​ Drupal ។ ម៉ឺនុយ​ត្រូវ​បង្ហាញ​ជា​ចម្បង​ជា​បញ្ជី​តំណ​តាម​ឋានានុក្រម​​ដោយ​ប្រើលក្ខណ​ពិសេស​នៃ​​<a href="@admin-block">ប្លុក​</a> ​ ដែល​អាច​បត់​បែន​ក្នុង​កម្រិត​ខ្ពស់​របស់​ Drupal ។ ម៉ឺនុយ​នីមួយ​ៗ​បង្កើត​នូវ​ប្លុក​ដែល​មាន​ឈ្មោះ​ដូច​គ្នា​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ ។ តាម​លំនាំ​ដើម​ ធាតុ​ម៉ឺនុយ​ថ្មី​ត្រូវ​បាន​ដាក់​នៅ​ខាង​ក្នុង​ម៉ឺនុយជាប់​ដែល​មាន​ស្លាក %navigation ប៉ុន្តែ​អ្នក​គ្រប់​គ្រង​ក៏​អាច​បង្កើត​នូវ​ម៉ឺនុយ​ផ្ទាល់​ខ្លួន​បាន​ដែរ​ ។</p>
    <p> ស្បែក​របស់​ Drupal ​ជា​ធម្មតា​ផ្តល់​នូវ​ការ​គាំ​ទ្រ​ចេញ​ពី​ប្រអប់​សម្រាប់​ម៉ឺនុយ​ពីរ​ដែល​មានបិទ​ស្លាក​ថា​ %primary-links និង​ %secondary-links ។ ពួក​វា​ជា​សំណុំ​នៃ​តំណ​ដែល​ជា​ធម្មតា​នឹង​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុងបឋមកថា​ និង​បាត​កថា​នៃ​ទំព័រ​នីមួយ​ៗ​  (អាស្រ័យ​ទៅ​លើ​ស្បែក​សកម្ម​បច្ចុប្បន្ន​) ។ ម៉ឺនុយ​ខ្លះ​អាច​ត្រូវ​បាន​សម្គាល់​ជា​ម៉ឺនុយ​តំណចម្បង​ ឬ​រង​តាម​រយៈ​ <a href="@menu-settings">ទំព័រ​កំណត់​ម៉ឺនុយ​</a>។</p>
    ផ្ទាំង​គ្រប់​គ្រង​ម៉ឺនុយ​ ៖
    <ul>
      <li>លើ​ទំព័រ​ម៉ឺនុយគ្រប់​គ្រង​​ អ្នក​គ្រប់​គ្រង​អាច​ "កែ​សម្រួល​" ដើម្បី​ផ្លាស់​ប្តូរ​ចំណង​ជើង​ សេចក្តីពិពណ៌នា​ មេ ឬ​ទម្ងន់​របស់​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​ ។ ក្រោម​ជួរ​ឈរ​ "ប្រតិបត្តិការ" ​ចុច​លើ​ "បើក​/បិទ​" ដើម្បី​បិទ​បើក​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​ ។ មាន​តែ​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​ប៉ុណ្ណោះ​ដែល​នឹង​ត្រូវ​បើក​ឲ្យ​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​ប្លុក​ម៉ឺនុយ​ដែល​ត្រូវ​គ្នា​ ។ ចំណាំ​ថា​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​លំនាំ​ដើម​ដែល​បាន​បង្កើត​ដោយ​ម៉ូឌុល​ម៉ឺនុយ​មិន​អាច​លុប​បាន​ទេ​ បាន​តែ​បិទ​​ប៉ុណ្ណោះ ។</li>
      <li>ប្រើ​ផ្ទាំង​ "បន្ថែម​ម៉ឺនុយ​" ដើម្បី​ដាក់​ស្នើ​ចំណង​ជើង​សម្រាប់​ម៉ឺនុយ​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ថ្មី ។ នៅ​ពេល​ដាក់​ស្នើ​ហើយ​ ម៉ឺនុយ​នឹង​បង្ហាញ​ក្នុង​បញ្ជីឆ្ពោះ​ទៅ​បាត​នៃ​ទំព័រ​ម៉ឺនុយ​គ្រប់​គ្រងដែល​នៅ​ពី​ក្រោម​ម៉ឺនុយ​រុករក​ចម្បង​ ។ ខាង​ក្រោម​ឈ្មោះ​ម៉ឺនុយ​នឹង​មាន​តំណ​សម្រាប់​កែ​សម្រួល​ ឬ​លុប​ម៉ឺនុយ​ និង​តំណ​សម្រាប់​បន្ថែម​ធាតុ​ថ្មី​ទៅ​ម៉ឺនុយ​ ។</li>
      <li>ប្រើ​ផ្ទាំង​ "បន្ថែម​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​" ​ដើម្បី​បង្កើត​តំណ​ថ្មី​ទាំង​នៅ​ក្នុង​ម៉ឺនុយ​រុក​រក និង​ផ្ទាល់​ខ្លួន  (ដូច​ជា​ម៉ឺនុយ​តំណ​ចម្បង​/រង​) ។ ជ្រើស​ធាតុ​មេ​ដើម្បី​ដាក់​តំណ​ថ្មី​នៅ​ខាង​ក្នុងរចនា​សម្ព័ន្ធ​ម៉ឺនុយ​ដែល​មាន​ស្រាប់​ ។ ចំពោះ​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​កម្រិត​ខ្ពស់​ ជ្រើស​ឈ្មោះ​របស់​ម៉ឺនុយ​ក្នុង​តំណ​ដែល​ត្រូវ​បន្ថែម​ ។</li>
    </ul>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@menu">Menu page</a>.
km: ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​​ សូម​អានសៀវភៅ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ និង​​ប្តូរ​តាម​បំណង​អំពី​​​ <a href="@menu">ទំព័រ​ម៉ឺនុយ</a> ។

en: Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The list(s) below display the currently available menus along with their menu items. Select an operation from the list to manage each menu or menu item.
km: ម៉ឺនុយ​គឺ​ជា​សម្រាំង​នៃ​តំណ​ (ធាតុ​ម៉ឺនុយ​) ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​ដើម្បី​រុក​រក​តំបន់​បណ្តាញ​ ។ បញ្ជី​ខាង​ក្រោម​បង្ហាញ​ម៉ឺនុយ​ដែល​ប្រើ​បានក្នុង​ពេល​បច្ចុប្បន្ន​ដោយ​មាន​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​របស់​ពួក​វា​ផងដែរ ។ ជ្រើស​ប្រតិបត្តិការ​មក​ពី​បញ្ជី​ដើម្បី​គ្រប់​គ្រង​ម៉ឺនុយ​ ឬ​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​នីមួយ​ៗ​ ។

en: Enter the title, path, position and the weight for your new menu item.
km: បញ្ចូល​ចំណង​ជើង​ ផ្លូវ​ ទី​តាំង​ និង​ទម្ងន់​ឲ្យ​​ធាតុ​ម៉ឺនុយថ្មី​របស់​អ្នក​ ។

en: Menus
km: ម៉ឺនុយ

en: Control your site's navigation menu, primary links and secondary links. as well as rename and reorganize menu items.
km: ត្រួតពិនិត្យ​ម៉ឺនុយ​រុករក​របស់​តំបន់​បណ្ដាញ​ទាំង​តំណ​មេ និង​តំណ​រង ។ ព្រម​ទាំង​ប្ដូរ​ឈ្មោះ និង​រៀបចំ​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​ឡើងវិញ ។

en: Primary and secondary links settings
km: ការ​កំណត់​តំណ​ចម្បង​ និង​រង

en: Primary and secondary links provide a navigational menu system which usually (depending on your theme) appears at the top-right of the browser window. The links displayed can be generated either from a custom list created via the <a href="@menu">menu administration</a> page or from a built-in list of menu items such as the navigation menu links.
km: តំណ​ចម្បង​ និង​រង​ផ្តល់​នូវ​ប្រព័ន្ធ​ម៉ឺនុយ​រុក​រក​ដែល​ជា​ធម្មតា​ (អាស្រ័យ​លើ​ស្បែក​របស់​អ្នក​) បង្ហាញ​ឡើង​នៅ​ខាង​លើ​ផ្នែក​ខាង​ស្តាំ​នៃ​បង្អួច​កម្មវិធី​រុក​រក​ ។ តំណ​ដែល​បាន​បង្ហាញអាច​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​មក​ពី​បញ្ជី​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ដែល​បង្កើត​តាម​រយៈទំព័រ​​ <a href="@menu">គ្រប់​គ្រង​ម៉ឺនុយ</a> ឬ​មក​ពី​បញ្ជី​ជាប់​របស់​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​ដូច​ជា​តំណ​ម៉ឺនុយ​រុក​រក​ ។

en: Menu containing primary links
km: ម៉ឺនុយ​ដែល​មាន​តំណ​ចម្បង

en: Menu containing secondary links
km: ម៉ឺនុយ​ដែល​មាន​តំណ​រង

en: If you select the same menu as primary links then secondary links will display the appropriate second level of your navigation hierarchy.
km: បើ​អ្នក​ជ្រើស​ម៉ឺនុយ​ដូច​គ្នា​នឹង​តំណ​ចម្បង​ ពេល​នោះ​តំណ​រង​នឹង​បង្ហាញ​កម្រិត​ទី​ពីរ​ដ៏​សម​រម្យ​នៃ​ឋានានុក្រម​​រុករករបស់​អ្នក​ ។

en: Content authoring form settings
km: ការ​កំណត់​​សំណុំ​បែប​បទ​​និពន្ធ​មាតិកា

en: The menu module allows on-the-fly creation of menu links in the content authoring forms. The following option limits the menus in which a new link may be added. E.g., this can be used to force new menu items to be created in the primary links menu or to hide admin menu items.
km: ម៉ូឌុល​ម៉ឺនុយ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​បង្កើត​តំណ​ម៉ឺនុយ​​រហ័ស​នៅ​ក្នុង​​​សំណុំ​បែប​បទ​​​​និពន្ធ​មាតិកា​ ។ ជម្រើស​ខាង​ក្រោម​នឹង​កំណត់ម៉ឺនុយ​ដែល​នឹង​បន្ថែម​តំណថ្មី​ ។ ឧ វា​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​បង្ខំ​ឲ្យ​បង្កើត​នូវ​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​ថ្មី​នៅ​ក្នុង​ម៉ឺនុយ​តំណ​ចម្បង​ ឬ​ដើម្បី​លាក់​ធាតុ​​ម៉ឺនុយ​គ្រប់​គ្រង​ ។

en: Show all menus
km: បង្ហាញ​ម៉ឺនុយ​ទាំង​អស់

en: Restrict parent items to
km: ដាក់​កម្រិត​ធាតុ​មេ​ទៅ​

en: Choose the menu to be made available in the content authoring form. Only this menu item and its children will be shown.
km: ជ្រើស​ម៉ឺនុយ​ដើម្បី​ឲ្យ​ប្រើ​បាន​ក្នុង​​សំណុំ​បែប​បទ​​និពន្ធ​មាតិកា ។ មាន​តែ​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​នេះ​ និង​ធាតុ​កូន​របស់​វា​ប៉ុណ្ណោះ​ដែល​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ ។

en: The name of the menu item.
km: ឈ្មោះ​របស់​ធាតុ​ម៉ឺនុយ ។

en: Are you sure you want to reset the item %item to its default values?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​កំណត់​ធាតុ %item ឡើង​វិញ​ទៅ​ជា​តម្លៃ​លំនាំដើម​របស់​វា​ឬ ?

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
km: ការ​ប្ដូរតាម​បំណង​ទាំងអស់​នឹង​ត្រូវ​បាន​បាត់បង់ ។ អំពើ​នេះ​នឹង​មិន​អាច​មិន​ធ្វើ​វិញ​បាន​ឡើយ ។

en: The menu item was reset to its default settings.
km: ធាតុ​ម៉ឺនុយ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ឡើងវិញ​ទៅ​កាន់​ការ​កំណត់​លំនាំ​ដើម​របស់​វា ។

en: The menu item %title has been updated.
km: ធាតុ​ម៉ឺនុយ​ %title ​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​ទាន់​សម័យ​ ។

en: The menu item %title has been added.
km: ធាតុ​ម៉ឺនុយ​ %title ​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ ។

en: Added menu item %title.
km: បាន​បន្ថែម​ធាតុ​​ម៉ឺនុយ​ %title ។

en: administer menu
km: គ្រប់គ្រងម៉ឺនុយ

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​គ្រប់គ្រង​ប្ដូរ​ម៉ឺនុយ​រុករក​របស់តំបន់​បណ្ដាញ ។

en: Create vocabularies and terms to categorize your content.
km: បង្កើត​វាក្យសព្ទ​ និង​ពាក្យដើម្បី​ចាត់​ថ្នាក់មាតិកា​របស់​អ្នក​ ។

en: Add vocabulary
km: បន្ថែម​វាក្យស័ព្ទ​

en: Edit vocabulary
km: កែសម្រួល​វាក្យស័ព្ទ

en: edit vocabulary
km: កែសម្រួល​វាក្យស័ព្ទ

en: The name for this vocabulary. Example: "Topic".
km: ឈ្មោះ​សម្រាប់​វាក្យសព្ទ​នេះ​ ។ ឧទាហរណ៍​ ៖ "ប្រធាន​បទ" ។

en: Description of the vocabulary; can be used by modules.
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​របស់​វាក្យស័ព្ទ​នេះ អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដោយ​ម៉ូឌុល ។

en: Instructions to present to the user when choosing a term.
km: សេចក្តី​ណែ​នាំ​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ​ដល់​អ្នក​ប្រើ​ នៅ​ពេល​ជ្រើស​ពាក្យ ។

en: A list of node types you want to associate with this vocabulary.
km: បញ្ជី​​​ប្រភេទ​ថ្នាំង​ដែល​អ្ន​ក​ចង់​ភ្ជាប់ជា​មួយ​វាក្យសព្ទ​នេះ ។

en: Allows <a href="@help-url">a tree-like hierarchy</a> between terms of this vocabulary.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មាន​ <a href="@help-url">ឋានានុក្រម​ដូច​មែក​ធាង​</a> រវាង​ពាក្យ​នៃ​វាក្យសព្ទ​នេះ​ ។

en: Allows <a href="@help-url">related terms</a> in this vocabulary.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មាន​ <a href="@help-url">ពាក្យ​ទំនាក់​ទំនង​គ្នា​</a> ក្នុង​វាក្យសព្ទ​នេះ​ ។

en: Allows nodes to have more than one term from this vocabulary (always true for free tagging).
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ថ្នាំង​មាន​ពាក្យ​ច្រើន​ជាង​មួយ​មក​ពី​វាក្យសព្ទ​នេះ​  (តែង​តែ​ពិត​សម្រាប់​ការបិទស្លាក​ដោយសេរី) ។

en: If enabled, every node <strong>must</strong> have at least one term in this vocabulary.
km: បើ​សិន​បាន​បើក​​ រាល់​​ថ្នាំង​ <strong>ត្រូវ​តែ​</strong> មាន​ពាក្យ​យ៉ាង​ហោច​ណាស់​មួយ​នៅ​ក្នុង​វាក្យសព្ទ​នេះ​ ។

en: In listings, the heavier vocabularies will sink and the lighter vocabularies will be positioned nearer the top.
km: ក្នុង​ការ​រាយ​ វាក្យសព្ទ​ដែល​ធ្ងន់​នឹង​ធ្លាក់​ទៅ​បាត​​ ចំនែក​វាក្យសព្ទ​ដែល​ស្រាល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ទីតាំង​នៅជិត​ផ្នែក​កំពូល​ ។

en: Created new vocabulary %name.
km: បាន​បង្កើត​វាក្យស័ព្ទ %name ថ្មី ។

en: Updated vocabulary %name.
km: បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​វាក្យស័ព្ទ %name ទាន់​សម័យ ។

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​វាក្យស័ព្ទ​ %title មែន​ឬ ?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
km: ការ​លុប​វាក្យស័ព្ទ​ នឹង​លុប​ពាក្យ​ទាំងអស់​ដែល​​នៅក្នុង​វា ។ សកម្មភាព​នេះ​​មិន​អាច​មិន​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​វិញ​ ។

en: Deleted vocabulary %name.
km: បានលុប​វាក្យស័ព្ទ %name ។

en: The name of this term.
km: ឈ្មោះ​របស់​​ពាក្យ​នេះ ។

en: A description of the term.
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​របស់​ពាក្យ ។

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
km: បញ្ជី​ពាក្យ​ដែល​​បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស​ពិពណ៌នា​​អំពី​មាតិកា​នេះ ។ ​ឧទាហរណ៍ ៖ funny, bungie jumping, "Company, Inc." ។

en: The %name vocabulary can not be modified in this way.
km: វាក្យស័ព្ទ​ %name មិន​អាច​កែសម្រួល​តាម​វិធី​នេះ​បាន​ទេ​ ។

en: The taxonomy module is one of the most popular features because users often want to create categories to organize content by type. A simple example would be organizing a list of music reviews by musical genre.
km: ម៉ូឌុល​ចំណាត់​ថ្នាក់​គឺ​ជា​លក្ខណ​ពិសេស​មួយ​ដែល​ពេញ​និយម​ជាង​គេ​បង្អស់​ ពីព្រោះ​អ្នក​ប្រើ​ជា​ញឹក​ញាប់​ត្រូវ​ការ​បង្កើត​ប្រភេទ​ដើម្បី​រៀប​ចំ​មាតិកា​ទៅ​តាម​ប្រភេទ​ ។ ឧទាហរណ៍​សាមញ្ញ​នឹង​រៀប​ចំ​បញ្ជីពិនិត្យ​តន្ត្រី​ឡើង​វិញ​តាម​ចង្វាក់​តន្ត្រី ។

en: Taxonomy is the study of classification. The taxonomy module allows you to define vocabularies (sets of categories) which are used to classify content. The module supports hierarchical classification and association between terms, allowing for truly flexible information retrieval and classification. The taxonomy module allows multiple lists of categories for classification (controlled vocabularies) and offers the possibility of creating thesauri (controlled vocabularies that indicate the relationship of terms) and taxonomies (controlled vocabularies where relationships are indicated hierarchically). To view and manage the terms of each vocabulary, click on the associated <em>list terms</em> link. To delete a vocabulary and all its terms, choose <em>edit vocabulary.</em>
km: ចំណាត់​ថ្នាក់​គឺ​ជា​សិក្សា​អំពី​ការ​ចែក​ប្រភេទ​ ។ ម៉ូឌុល​ចំណាត់​ថ្នាក់​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កំណត់​វាក្យសព្ទ​ (សំណុំ​ប្រភេទ) ដែល​នឹង​ត្រូវ​ប្រើ​ដើម្បីចែក​ចំណាត់​មាតិកា ។ ម៉ូឌុល​គាំទ្រ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ និង​ទំនាក់​ទំនងតាម​ឋានា​នុក្រម​រវាង​ពាក្យ​ ដែល​អនុញ្ញាត​សម្រាប់​ចំណាត់​ថ្នាក់​ និង​ការទៅ​យក​ព័ត៌មាន​ដែលប្រែ​ប្រួល​​ពិត​ៗ ។ ម៉ូឌុល​ចំណាត់​ថ្នាក់​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មាន​បញ្ជី​ប្រភេទ​ជា​ច្រើន​សម្រាប់​ចំណាត់​ថ្នាក់​ (​វាក្យសព្ទ​ដែល​បាន​ត្រួត​ពិនិត្យ​) និង​ផ្តល់​នូវ​ភាព​អាច​បង្កើត​កម្រង​វេវចនៈសព្ទ (វាក្យសព្ទ​ដែល​បាន​ត្រួត​ពិនិត្យ​ដែល​បង្ហាញ​នូវ​ទំនាក់​ទំនង​ពាក្យ) និង​ចំណាត់​ថ្នាក់​ (វាក្យសព្ទ​ដែល​បាន​ត្រួត​ពិនិត្យ​​បង្ហាញ​ទំនាក់​ទំនង​តាម​ឋានានុក្រម​ ) ។ ដើម្បី​មើល​ និង​គ្រប់​គ្រង​ពាក្យ​នៃ​វាក្យសព្ទ​នីមួយ​ៗ​ ចុច​លើ​តំណ <em>ពាក្យ​បញ្ជី​</em> ​ដែល​ទាក់​ទង​ ។ ដើម្បី​លុប​វាក្យសព្ទ​ និងពាក្យ​ទាំង​អស់​ ជ្រើស​ <em>កែ​សម្រួល​ពាក្យ​ ។</em>

en: A controlled vocabulary is a set of terms to use for describing content (known as descriptors in indexing lingo). Drupal allows you to describe each piece of content (blog, story, etc.) using one or many of these terms. For simple implementations, you might create a set of categories without subcategories, similar to Slashdot's sections. For more complex implementations, you might create a hierarchical list of categories.
km: វាក្យសព្ទ​ដែល​បាន​ត្រួត​ពិនិត្យ​គឺ​ជា​សំណុំ​ពាក្យ​ដែល​ប្រើ​សម្រាប់​ពិពណ៌នា​អំពី​មាតិកា (ហៅ​ថា​​​កម្មវិធី​ពិពណ៌នា​នៅ​ក្នុង​ lingo បែប​លិបិក្រម) ។ Drupal ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ពិពណ៌នា​ផ្នែក​នីមួយ​ៗ​នៃ​មាតិកា​ (ប្លុក​ រឿង ។ល។) ដោយ​ប្រើ​ពាក្យ​មួយ​ ឬ​ច្រើន​ក្នុង​ចំណោម​ពាក្យ​ទាំង​នេះ​ ។ ចំពោះ​ការ​ប្រតិបត្តិសាមញ្ញ​  អ្នក​អាច​បង្កើត​សំណុំ​ប្រភេទដោយ​គ្មាន​ប្រភេទ​រង ដែល​ស្រដៀង​គ្នា​នឹង​ផ្នែក​របស់​ Slashdot ។ ចំពោះ​ការប្រតិបត្តិ​ស្មុគ​ស្មាញជាង​នេះ​ អ្នក​អាច​បង្កើត​បញ្ជី​ប្រភេទ​តាម​ឋានានុក្រម​ ។

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@taxonomy">Taxonomy page</a>.
km: ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​​ សូម​អានសៀវភៅ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ និង​​ប្តូរ​តាម​បំណង​អំពី​​​ <a href="@taxonomy">​​ទំព័រ​ចំណាត់​ថ្នាក់ </a> ។

en: The taxonomy module allows you to classify content into categories and subcategories; it allows multiple lists of categories for classification (controlled vocabularies) and offers the possibility of creating thesauri (controlled vocabularies that indicate the relationship of terms), taxonomies (controlled vocabularies where relationships are indicated hierarchically), and free vocabularies where terms, or tags, are defined during content creation. To view and manage the terms of each vocabulary, click on the associated <em>list terms</em> link. To delete a vocabulary and all its terms, choose "edit vocabulary".
km: ម៉ូឌុល​ចំណាត់​ថ្នាក់​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ធ្វើ​ចំណាត់​ថ្នាក់​មាតិកា​ទៅជា​ប្រភេទ​ និង​ប្រភេទ​រង ហើយ​វា​ក៏អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មាន​បញ្ជី​ប្រភេទ​ជា​ច្រើន​សម្រាប់​ចំណាត់​ថ្នាក់​ (វាក្យសព្ទ​ដែល​បាន​ត្រួត​ពិនិត្យ​) និង​ផ្តល់​នូវ​ភាព​ដែល​អាច​បង្កើត​កម្រង​វេវចនសព្ទ​បាន​ (វាក្យសព្ទ​ដែល​បាន​ត្រួត​ពិនិត្យ​ដែល​បង្ហាញ​នូវ​ទំនាក់​ទំនង​ពាក្យ) ចំណាត់​ថ្នាក់​ (វាក្យសព្ទ​ដែល​បាន​ត្រួត​ពិនិត្យ​ចង្អុល​បង្ហាញ​ទំនាក់​ទំនង​តាម​ឋានានុក្រម​) និង​វាក្យ​សព្ទ​សេរី​ ដែល​ពាក្យ​ ឬ​ស្លាក​ ត្រូវ​បាន​កំណត់​អំឡុង​ពេល​បង្កើត​មាតិកា ។ ដើម្បី​មើល​ និង​គ្រប់​គ្រង​ពាក្យ​នៃ​វាក្យសព្ទ​នីមួយ​ៗ​ ចុច​លើ​តំណ​ <em>ពាក្យ​បញ្ជី​</em> ​ដែល​ទាក់​ទង​គ្នា​ ។ ដើម្បី​លុប​វាក្យសព្ទ​ និង​ពាក្យ​ទាំង​អស់​របស់​វា​ ជ្រើស​ "កែ​សម្រួល​វាក្យសព្ទ" ។

en: When you create a controlled vocabulary you are creating a set of terms to use for describing content (known as descriptors in indexing lingo). Drupal allows you to describe each piece of content (blog, story, etc.) using one or many of these terms. For simple implementations, you might create a set of categories without subcategories. For more complex implementations, you might create a hierarchical list of categories.
km: ពេល​អ្នក​​បង្កើត​វាក្យ​សព្ទ​ដែល​បាន​ត្រួត​ពិនិត្យ​ មាន​ន័យ​ថា​អ្នក​កំពុង​តែ​បង្កើត​សំណុំ​ពាក្យ​ដែល​ប្រើ​សម្រាប់​ពិពណ៌នា​មាតិកា (ហៅ​ថា​កម្មវិធីពិពណ៌នា​ក្នុង​​ lingo បែប​លិបិក្រម​) ។ Drupal ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ពិពណ៌នា​ផ្នែក​នីមួយ​ៗ​នៃ​មាតិកា​ (ប្លុក​  រឿង​ ។ល។) ​ដោយ​ប្រើ​ពាក្យ​មួយ​ ឬ​ច្រើន​ក្នុង​ចំណោម​ពាក្យ​ទាំង​នេះ​ ។ ចំពោះ​ការប្រតិបត្តិ​សាមញ្ញ អ្នក​អាច​បង្កើត​សំណុំ​ប្រភេទ​ដោយ​គ្មាន​ប្រភេទ​រង​បាន​ ។ ចំពោះ​ការប្រតិបត្តិ​ស្មុគ​ស្មាញជាង​នេះ​​ អ្នក​អាច​បង្កើត​បញ្ជី​ប្រភេទ​តាម​ឋានានុក្រម​ ។

en: taxonomy
km: ​វត្តីករណ៍សាស្ត្រ

en: Updated term %term.
km: ពាក្យ​ដែល​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​ទាន់សម័យ %term ។

en: - Please choose -
km: - សូម​ជ្រើស -

en: - None selected -
km: - គ្មាន​បាន​ជ្រើស -

en: All necessary changes to %file have been made, so you should now remove write permissions to this file. Failure to remove write permissions to this file is a security risk.
km: បាន​ធ្វើកា​រផ្លាស់ប្ដូ​រ​ដែលចាំបាច់​ទាំងអស់​ទៅ​កាន់ %file ដូច្នេះ​ អ្នក​ឥឡូវ​គួរ​យក​សិទ្ធិ​សរសេរ​ចេញ​​ពី​ឯកសារ​នេះ ។ បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​យក​សិទ្ធិ​សរសេរ​ចេញ​ពី​ឯកសារ​គឺ​ជា​គ្រោះថ្នាក់​ផ្នែក​សុវត្ថិភាព ។

en: Are you sure you want to disable the menu item %menu-item?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​​បិទ​​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​​ %menu-item​ ឬ​?

en: Enables the categorization of content.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យដាក់​មាតិកា​ជា​ប្រភេទ ។
