Localizer (5.x-3.13) - en to sk translation catalogue (176 entries)

en: Home
sk: Domov

en: Title
sk: Nadpis

en: Pages
sk: Stránky

en: enable
sk: povoliť

en: delete
sk: odstrániť

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Submit
sk: Odoslať

en: Operations
sk: Operácie

en: Type
sk: Typ

en: List
sk: Zoznam

en: disabled
sk: vypnuté

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Description
sk: Popis

en: Language
sk: Jazyk

en: Disable
sk: Vypnúť

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Content types
sk: Typy obsahu

en: Categories
sk: Kategórie

en: view
sk: zobraziť

en: Edit
sk: Upraviť

en: Search
sk: Hľadať

en: This action cannot be undone.
sk: Túto akciu nemožno vrátiť späť.

en: - None -
sk: - Žiadne -

en: Weight
sk: Váha

en: There are currently no posts in this category.
sk: V tejto kategórii nie sú žiadne príspevky.

en: Help text
sk: Text pomocníka

en: Types
sk: Typy

en: Hierarchy
sk: Hierarchia

en: Single
sk: Jediná

en: Multiple
sk: Viacero naraz

en: Related terms
sk: Príbuzné termíny

en: Synonyms
sk: Synonymá

en: Free tagging
sk: Voľné označovanie

en: Content is categorized by typing terms instead of choosing from a list.
sk: Kategórie obsahu sa nevyberajú zo zoznamu, ale zapíšu sa do poľa.

en: Multiple select
sk: Viacnásobný výber

en: Required
sk: Povinné

en: root
sk: koreň

en: Parent
sk: Nadradený

en: Parents
sk: Nadradené

en: none
sk: žiadne

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Name
sk: Názov

en: edit
sk: upraviť

en: No categories available.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne kategórie.

en: Taxonomy term
sk: Termín taxonómie

en: Preview
sk: Náhľad

en: Save
sk: Uložiť

en: Path
sk: Cesta

en: Core - optional
sk: Jadro - nepovinné

en: Add item
sk: Pridať položku

en: Add term
sk: Pridať termín

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Menu item
sk: Položka menu

en: Expanded
sk: Rozbalené

en: The name of the menu.
sk: Názov menu.

en: The path this menu item links to. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
sk: Cesta, na ktorú táto položka menu odkazuje. Môže to byť interná Drupal cesta, napr. %add-node, alebo externá URL, napr. %drupal. Pre titulnú stránku zadajte %front.

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
sk: Ak toto pole zaškrtnete a táto položka menu má potomkov, zobrazí sa vždy otvorená.

en: Parent item
sk: Nadradená položka

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
sk: Voliteľné. V menu sa položky s väčšou váhou  prepadnú dole a s menšou váhou sa umiestnia vyššie.

en: top-level
sk: koreň (top-level)

en: Active
sk: Aktívny

en: Vocabulary name
sk: Názov slovníka

en: Term name
sk: Názov termínu

en: No terms available.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne termíny.

en: reset
sk: resetovať

en: <a href="@help-url">Synonyms</a> of this term, one synonym per line.
sk: <a href="@help-url">Synonymá</a> pre tento termín, jedno synonymum na riadok.

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sk: Na každý riadok zadajte jednu cestu. Znak * je zástupný znak. Cesta môže byť napr. %blog pre stránku blogu alebo %blog-wildcard pre každý osobný blog. %front je titulná stránka.

en: Enabled languages
sk: Povolené jazyky

en: Edit term
sk: Upraviť termín

en: Add menu
sk: Pridať menu

en: Are you sure you want to delete the menu %item?
sk: Naozaj chcete odstrániť menu %item?

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
sk: Naozaj chcete odstrániť vlastnú položku menu %item?

en: The menu %title has been deleted.
sk: Menu %title bolo odstránené.

en: Deleted menu %title.
sk: Odstránené menu %title.

en: The menu item %title has been deleted.
sk: Položka menu %title bola odstránená.

en: Deleted menu item %title.
sk: Odstránená položka menu %title.

en: locked
sk: zamknuté

en: Edit menu
sk: Upraviť menu

en: Delete menu
sk: Odstrániť menu

en: Add menu item
sk: Pridať položku menu

en: Edit menu item
sk: Upraviť položku menu

en: Reset menu item
sk: Obnoviť položku menu

en: Disable menu item
sk: Vypnúť položku menu

en: Delete menu item
sk: Odstrániť položku menu

en: No menu items defined.
sk: Nie sú určené žiadne položky menu.

en: Autocomplete taxonomy
sk: Automatické dokončovanie taxonómie

en: The menu item has been disabled.
sk: Položka menu bola vypnutá.

en: In listings, the heavier terms will sink and the lighter terms will be positioned nearer the top.
sk: V zoznamoch sa ťažšie termíny prepadnú nadol a ľahšie sa umiestnia vyššie.

en: list terms
sk: zobraziť termíny

en: add terms
sk: pridať termíny

en: Created new term %term.
sk: Vytvorený nový termín %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
sk: Naozaj chcete odstrániť termín %title?

en: Deleted term %name.
sk: Termín %name bol odstránený.

en: List terms
sk: Zoznam termínov

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
sk: Pri odstránení termínu sa odstránia aj všetky podriadené termíny. Tento krok už nemožno vrátiť späť.

en: Parent term
sk: Nadradený termín

en: Parent terms
sk: Nadradené termíny

en: administer taxonomy
sk: administrácia taxonómie

en: Menu settings
sk: Nastavenia menu

en: The name to display for this menu link.
sk: Meno tohto odkazu z menu.

en: The description displayed when hovering over a menu item.
sk: Popis, ktorý sa zobrazí pri prejdení kurzora myši nad položkou menu.

en: Check to delete this menu item.
sk: Zaškrtnite, pokiaľ chcete odstrániť túto položku menu.

en: You may also <a href="@edit">edit the advanced settings</a> for this menu item.
sk: Tiež môžete upraviť <a href="@edit">pokročilé nastavenia</a> tejto položky menu.

en: Translations
sk: Preklady

en: disable
sk: vypnúť

en: Flag icons path
sk: Cesta k ikone vlajky

en: is
sk: je

en: No primary links
sk: Neexistujú žiadne primárne odkazy

en: No secondary links
sk: Žiadne sekundárne odkazy

en: Enter the name for your new menu. Remember to enable the newly created block in the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
sk: Zadajte názov pre nové menu. Nezabudnite povoliť novovytvorený blok na <a href="@blocks">stránke administrácie blokov</a>.

en: Translation
sk: Preklad

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
sk: Ak je zvolený režim PHP, zadajte PHP kód medzi %php. Poznámka: spustenie nevhodného kódu môže znefunkčniť váš web.

en: <p>Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The menu module provides an interface to control and customize the powerful menu system that comes with Drupal. Menus are primarily displayed as a hierarchical list of links using Drupal's highly flexible <a href="@admin-block">blocks</a> feature. Each menu automatically creates a block of the same name. By default, new menu items are placed inside a built-in menu labelled %navigation, but administrators can also create custom menus.</p>
    <p>Drupal themes generally provide out-of-the-box support for two menus commonly labelled %primary-links and %secondary-links. These are sets of links which are usually displayed in the header or footer of each page (depending on the currently active theme). Any menu can be designated as the primary or secondary links menu via the <a href="@menu-settings">menu settings page</a>.</p>
    Menu administration tabs:
    <ul>
      <li>On the administer menu page, administrators can "edit" to change the title, description, parent or weight of a menu item. Under the "operations" column, click on "enable/disable" to toggle a menu item on or off. Only menu items which are enabled are displayed in the corresponding menu block. Note that the default menu items generated by the menu module cannot be deleted, only disabled.</li>
      <li>Use the "add menu" tab to submit a title for a new custom menu. Once submitted, the menu will appear in a list toward the bottom of the administer menu page underneath the main navigation menu. Under the menu name there will be links to edit or delete the menu, and a link to add new items to the menu.</li>
      <li>Use the "add menu item" tab to create new links in either the navigation or a custom menu (such as a primary/secondary links menu). Select the parent item to place the new link within an existing menu structure. For top level menu items, choose the name of the menu in which the link is to be added.</li>
    </ul>
sk: <p>Modul Menu umožňuje úpravu menu. Tieto menu sú užitočné, pretože uľahčujú navigáciu po webe. Menu sa zobrazujú v blokoch.</p>
    <p>Zvláštny prípad je zobrazenie "primárnych" a "sekundárnych odkazov", ktoré sú implementované ako menu. Sú to skupiny odkazov, ktoré sa obvykle zobrazujú v záhlaví každej stránky (záleží na aktívnej téme vzhľadu). Ako primárny či sekundárny odkazy môžete použiť akékoľvek menu, stačí upraviť <a href="@menu-settings">nastavenia modulu Menu</a>.</p>
    <ul>
    <li>Administrátor môže v správe menu upraviť názov, popis, nadradenú položku a váhu položky menu. V stĺpci "operácie" kliknutím na "povoliť/vypnúť" určite, či sa položka zobrazuje v menu. Vypnuté položky sa neodstránia; len sa nezobrazujú v bloku s menu. Poznámka: predvolené položky vygenerované modulom Menu nie je možné odstrániť, len vypnúť.</li>
    <li>V záložke "pridať menu" môžete zadať nadpis nového menu. Po odoslaní sa nové menu zobrazí v zozname menu.</li>
    <li>V záložke "pridať položku menu" môžete vytvoriť nové odkazy buď do predvoleného alebo vlastného menu. Novú položku umiestnite do menu výberom nadradenej položky. Pre položky najvyššej úrovne vyberte nadpis menu, v ktorom sa majú zobrazovať.</li>
    </ul>

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@menu">Menu page</a>.
sk: Viac informácií nájdete v príručke pre nastavenia a úpravy na <a href="@menu">stránke Menu</a>.

en: Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The list(s) below display the currently available menus along with their menu items. Select an operation from the list to manage each menu or menu item.
sk: Menu sú odkazy používané k orientácii na vašom webe. Zoznam nižšie zobrazuje aktuálne dostupné menu spolu s ich položkami. Pre správu menu či položiek zvoľte operáciu zo zoznamu.

en: Enter the title, path, position and the weight for your new menu item.
sk: Zadajte názov, cestu, umiestnenie a váhu novej položky menu.

en: Menus
sk: Menu

en: Control your site's navigation menu, primary links and secondary links. as well as rename and reorganize menu items.
sk: Nastavenie navigačného menu, primárne a sekundárne odkazy ako aj premenovanie a reorganizovanie menu.

en: Primary and secondary links settings
sk: Nastavenia primárnych a sekundárnych odkazov

en: Primary and secondary links provide a navigational menu system which usually (depending on your theme) appears at the top-right of the browser window. The links displayed can be generated either from a custom list created via the <a href="@menu">menu administration</a> page or from a built-in list of menu items such as the navigation menu links.
sk: Primárne a sekundárne odkazy sa obvykle (záleží na téme vzhľadu) zobrazia v pravej hornej časti stránky. Obvykle tam sú dva riadky, primárny a sekundárny. Ktoré odkazy sa tam zobrazia, môžete určiť výberom z menu, z ktorého chcete odkazy generovať, a potom umiestnením odkazov do menu v <a href="@menu">administrácii menu</a>.

en: Menu containing primary links
sk: Menu s primárnymi odkazmi

en: Menu containing secondary links
sk: Menu so sekundárnymi odkazmi

en: If you select the same menu as primary links then secondary links will display the appropriate second level of your navigation hierarchy.
sk: Pokiaľ vyberiete rovnaké menu ako pre primárne odkazy, tak sa sekundárne odkazy zobrazia ako druhá úroveň v navigačnej hierarchii.

en: Content authoring form settings
sk: Nastavenia pre formulár pri pridávaní obsahu

en: The menu module allows on-the-fly creation of menu links in the content authoring forms. The following option limits the menus in which a new link may be added. E.g., this can be used to force new menu items to be created in the primary links menu or to hide admin menu items.
sk: V každom formulári pre úpravu obsahu je skupina "nastavenie menu". Toto nastavenie vám umožňuje obmedziť, čo sa zobrazuje vo výbere nadradenej položky v tejto skupine. Tým môžete napr. zariadiť, aby sa nové položky menu vytvárali ako primárne odkazy alebo skryť položky administrátorského menu.

en: Show all menus
sk: Zobraziť všetky menu

en: Restrict parent items to
sk: Obmedziť nadradené položky

en: Choose the menu to be made available in the content authoring form. Only this menu item and its children will be shown.
sk: Vyberte menu, ktoré sa sprístupní vo formulári pre zadanie príspevku. Zobrazí sa len toto menu a jeho potomkovia.

en: The name of the menu item.
sk: Názov položky menu.

en: Are you sure you want to reset the item %item to its default values?
sk: Naozaj chcete znovu nastaviť položku %item na jej predvolené hodnoty?

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
sk: Všetky úpravy budú stratené. Tento krok nie je možné vrátiť späť.

en: The menu item was reset to its default settings.
sk: Položka menu bola uvedená do predvolenej podoby.

en: The menu item %title has been updated.
sk: Položka menu %title bola aktualizovaná.

en: The menu item %title has been added.
sk: Položka menu %title bola pridaná.

en: Added menu item %title.
sk: Pridaná položka menu %title.

en: administer menu
sk: administrácia menu

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
sk: Umožňuje administrátorom upraviť navigačné menu webu.

en: Create vocabularies and terms to categorize your content.
sk: Vytvoriť slovník a termíny na kategorizáciu obsahu.

en: Add vocabulary
sk: Pridať slovník

en: Edit vocabulary
sk: Upraviť slovník

en: edit vocabulary
sk: upraviť slovník

en: The name for this vocabulary. Example: "Topic".
sk: Meno tohto slovníka. Napríklad: "Téma".

en: Description of the vocabulary; can be used by modules.
sk: Popis tohto slovníka; môžu ho využívať niektoré moduly.

en: Instructions to present to the user when choosing a term.
sk: Pokyny pre používateľa, keď si vyberá termín.

en: A list of node types you want to associate with this vocabulary.
sk: Zoznam typov uzlov, ktoré chcete asociovať s týmto slovníkom.

en: Allows <a href="@help-url">a tree-like hierarchy</a> between terms of this vocabulary.
sk: Povoľuje <a href="@help-url">stromovú hierarchiu</a> pre termíny tohto slovníka.

en: Allows <a href="@help-url">related terms</a> in this vocabulary.
sk: Povolí v tomto slovníku <a href="@help-url">príbuzné termíny</a>.

en: Allows nodes to have more than one term from this vocabulary (always true for free tagging).
sk: Umožňuje, aby uzly mali priradený viac ako jeden termín zo slovníka (pre voľné označenie vždy zapnuté).

en: If enabled, every node <strong>must</strong> have at least one term in this vocabulary.
sk: Pokiaľ je povolené, každý uzol <strong>musí</strong> mať aspoň jeden termín z tohto slovníka.

en: In listings, the heavier vocabularies will sink and the lighter vocabularies will be positioned nearer the top.
sk: V zoznamoch sa ťažšie slovníky prepadnú nadol a ľahšie sa umiestnia vyššie.

en: Created new vocabulary %name.
sk: Vytvorený nový slovník %name.

en: Updated vocabulary %name.
sk: Slovník %name aktualizovaný.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
sk: Naozaj chcete odstrániť slovník %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
sk: Pri odstránení slovníka sa odstránia taktiež všetky jeho termíny. Tento krok už nemožno vrátiť späť.

en: Deleted vocabulary %name.
sk: Slovník %name bol odstránený.

en: The name of this term.
sk: Názov tohto termínu.

en: A description of the term.
sk: Popis termínu.

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
sk: Čiarkou oddelený zoznam termínov, ktoré popisujú tento obsah (napr.: zábava, bungee jumping, "Spoločnosť, s.r.o.").

en: The %name vocabulary can not be modified in this way.
sk: Slovník %name nie je možné takto upraviť.

en: The taxonomy module is one of the most popular features because users often want to create categories to organize content by type. A simple example would be organizing a list of music reviews by musical genre.
sk: Modul taxonomy je jedným z najobľúbenejších, pretože používatelia často chcú vytvárať kategórie, do ktorých organizujú obsah. Jednoduchým príkladom je napr. organizácia zoznamu hudobných recenzií podľa žánrov.

en: Taxonomy is the study of classification. The taxonomy module allows you to define vocabularies (sets of categories) which are used to classify content. The module supports hierarchical classification and association between terms, allowing for truly flexible information retrieval and classification. The taxonomy module allows multiple lists of categories for classification (controlled vocabularies) and offers the possibility of creating thesauri (controlled vocabularies that indicate the relationship of terms) and taxonomies (controlled vocabularies where relationships are indicated hierarchically). To view and manage the terms of each vocabulary, click on the associated <em>list terms</em> link. To delete a vocabulary and all its terms, choose <em>edit vocabulary.</em>
sk: Taxonómia je tiež náuka o klasifikácii. Modul taxonomy umožňuje vytvoriť slovníky (sady kategórií), ktoré sa používajú na klasifikáciu obsahu. Modul podporuje hierarchickú klasifikáciu a spojenie medzi termínmi, čo umožňuje flexibilné získavanie informácií. Modul podporuje vytváranie viacnásobných zoznamov kategórií pre klasifikáciu (kontrolované slovníky) a ponúka možnosť vytvorenia synonymického slovníka a taxonómií (kontrolovaný slovník s hierarchickými vzťahmi). Na zobrazenie a správu termínov slovníka kliknite na zodpovedajúci odkaz <EM>zoznam termínov</EM>. Pre odstránenie slovníka a všetkých jeho termínov zvoľte <EM>upraviť slovník</EM>.

en: A controlled vocabulary is a set of terms to use for describing content (known as descriptors in indexing lingo). Drupal allows you to describe each piece of content (blog, story, etc.) using one or many of these terms. For simple implementations, you might create a set of categories without subcategories, similar to Slashdot's sections. For more complex implementations, you might create a hierarchical list of categories.
sk: Kontrolovaný slovník je sada termínov používaných na popis obsahu. Drupal umožňuje pre každý druh obsahu (blog, článok, atď.) použiť jeden alebo viac termínov. Pre jednoduchšiu implementácie postačí vytvoriť sadu kategórií bez podkategórií (podobné sekciám Slashdotu). Pre zložitejšie implementácie môžete vytvoriť hierarchický zoznam kategórií.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@taxonomy">Taxonomy page</a>.
sk: Viac informácií nájdete v príručke pre nastavenie a úpravy na <a href="@taxonomy">stránke Taxonomy</a>.

en: The taxonomy module allows you to classify content into categories and subcategories; it allows multiple lists of categories for classification (controlled vocabularies) and offers the possibility of creating thesauri (controlled vocabularies that indicate the relationship of terms), taxonomies (controlled vocabularies where relationships are indicated hierarchically), and free vocabularies where terms, or tags, are defined during content creation. To view and manage the terms of each vocabulary, click on the associated <em>list terms</em> link. To delete a vocabulary and all its terms, choose "edit vocabulary".
sk: Modul Taxonomy umožňuje triediť obsah do kategórií a podkategórií. Modul podporuje vytváranie viacnásobných zoznamov kategórií pre klasifikáciu (kontrolované slovníky) a ponúka možnosť vytvorenia tezaura (kontrolovaný slovník, ktorý ukazuje vzťahy termínov), taxonómií (kontrolovaný slovník s hierarchickými vzťahmi) a voľných slovníkov (termíny, tagy), ktoré určujete pri vytváraní obsahu. Pre zobrazenie a správu termínov slovníka kliknite na zodpovedajúci odkaz <EM>zoznam termínov</EM>. Pre odstránenie slovníka a všetkých jeho termínov zvoľte <EM>upraviť slovník</EM>.

en: When you create a controlled vocabulary you are creating a set of terms to use for describing content (known as descriptors in indexing lingo). Drupal allows you to describe each piece of content (blog, story, etc.) using one or many of these terms. For simple implementations, you might create a set of categories without subcategories. For more complex implementations, you might create a hierarchical list of categories.
sk: Kontrolovaný slovník je sada termínov používaných na popis obsahu. Drupal umožňuje pre každý druh obsahu (blog, článok, atď.) použiť jeden alebo viac termínov. Pre jednoduchšie implementácie postačí vytvoriť sadu kategórií bez podkategórií (podobné sekciám Slashdotu). Pre zložitejšie implementácie môžete vytvoriť hierarchický zoznam kategórií.

en: taxonomy
sk: taxonómia

en: Updated term %term.
sk: Aktualizovaný termín %term.

en: - Please choose -
sk: - Prosím vyberte si -

en: - None selected -
sk: - Žiadne vybrané -

en: Results per page
sk: Výsledkov na stránku

en: All necessary changes to %file have been made, so you should now remove write permissions to this file. Failure to remove write permissions to this file is a security risk.
sk: Všetky potrebné zmeny v súbore %file boli vykonané, preto je nutné teraz odobrať súboru oprávnenia pre zápis. Pokiaľ táto zmena nebude vykonaná, vystavujete sa bezpečnostnému riziku.

en: Are you sure you want to disable the menu item %menu-item?
sk: Naozaj chcete skryť položku menu %menu-item?

en: - Select -
sk: - Zvoľte -

en: Enables the categorization of content.
sk: Umožňuje kategorizáciu obsahu.
