Organic groups (5.x-1.0) - en to no translation catalogue (269 entries)

en: Title
no: Tittel

en: Body
no: Brødtekst

en: enabled
no: aktivert

en: approve
no: godkjenn

en: E-mail
no: E-post

en: Submit
no: Send

en: Operations
no: Handlinger

en: Private
no: Privat

en: Groups
no: Grupper

en: Admin specifies whether or not a group appears in the public listings.
no: Administrator velger om en gruppe vises i offentlige lister.

en: Filter for a given organic group type.
no: Velger ut grupper av bestemte typer.

en: Displays <em>yes</em> if post is public according to OG.
no: Viser <em>ja</em> hvis innlegget er offentlig i følge OG.

en: Og: Group names
no: Og: Gruppenavn

en: Display links to any groups that are affiliated with a post.
no: Vis lenker til alle grupper som er knyttet til et innlegg.

en: Posts are filtered to groups that current user is a member of.
no: Velger ut innlegg i grupper som gjeldende bruker er medlem av.

en: OG: type (selector)
no: OG: type (velger)

en: A node type selector that is limited to og-enabled node types. Use as exposed filter that only contains og node types.
no: En nodetype-velger som er begrensent til nodetyper for organiske grupper. Bruk som åpent filter som kun inneholder og-nodetyper.

en: Is
no: Er

en: Restrict to node types which have been designated behave as groups.
no: Avgrenser til noder som har blitt satt til å oppføre seg som grupper.

en: Shows all activity in subscribed groups.
no: Viser all aktivitet i grupper du er med i

en: Recent posts in my groups
no: Nye innlegg i gruppene mine

en: There are no posts in your subscribed groups.
no: Det er ingen nye innlegg i gruppene du er med i

en: My recent
no: Nye i gruppene mine

en: Group
no: Gruppe

en: Author
no: Forfatter

en: Replies
no: Svar

en: Last Post
no: Siste innlegg

en: Shows unread posts in subscribed groups.
no: Viser uleste innlegg i grupper brukeren er medlem av

en: Unread posts in my groups
no: Uleste innlegg i gruppene mine

en: There are no new posts in your subscribed groups.
no: Det er ingen nye innlegg i gruppene dine

en: My unread
no: Uleste i gruppene mine

en: external website
no: ekstern nettside

en: Closed
no: Stengt

en: Invite only
no: Bare etter invitasjon

en: subscribe
no: abonnere

en: yes
no: ja

en: unrecognized user ID: %uid
no: ukjent brukeridentitet: %uid

en: Wrong username or password.
no: Feil brukernavn eller passord.

en: User is not a member of the specified group
no: Brukeren er ikke med i den valgte gruppa

en: Group specific blocks are only visible on group pages and not on systemwide pages like the home page or admin pages.
no: Gruppespesifikke blokker er bare synlige på gruppesider, ikke generelle sider som forsiden og administrasjonssidene.

en: In order to let group admins determine their own group theme, you must enable multiple themes using !page.
no: Hvis du vil la gruppeadministratorer velge egne utseendemaler for gruppene sine må du først aktivere flere maler på !page.

en: theme configuration page
no: konfigurasjonssiden for utseendemaler

en: Create group administrator
no: Opprett gruppeadministrator

en: Delete group administrator
no: Slett gruppeadministrator

en: Group feed
no: Gruppe-feed

en: Send invitation
no: Send invitasjon

en: Group activity
no: Aktivitet i gruppene

en: Organic groups
no: Organiske grupper (Organic groups)

en: Administer the suite of Organic groups modules.
no: Administrer moduler som har med organiske grupper å gjøre.

en: Organic groups configuration
no: Konfigurasjon av organiske grupper

en: Configure the main Organic groups module (og)
no: Konfigurer hovedmodulen for organiske grupper (og)

en: Subscribers
no: Abonnenter

en: List
no: Liste

en: Faces
no: Ansikter

en: Send email to %group
no: Send e-post til %group

en: Your email will be sent to !count in this group. Please use this feature sparingly.
no: E-posten din blir sendt til !count i denne gruppa. Vær forsiktig med å bruke denne funksjonen.

en: Subject
no: Emne

en: Enter a subject for your email.
no: Skriv inn emne for e-posten din.

en: Enter a body for your email.
no: Skriv inn teksten til e-posten din.

en: Send email
no: Send e-post

en: You may not unsubscribe from this group because it is a %closed group. You should request unsubscription from a group administrator.
no: Du kan ikke melde deg ut av denne gruppa fordi den er en %closed gruppe. Du må be en gruppeadministrator melde deg ut.

en: closed
no: lukket

en: You may not unsubscribe from this group because you are its owner. A site administrator can assign ownership to another user and then you may unsubscribe.
no: Du kan ikke si opp abonnementet på denne gruppa fordi du er grunnleggeren. En nettstedsadministrator kan overføre eierskap til en annen bruker og da kan du melde deg ut.

en: Unsubscribe from this group
no: Si opp abonnement på denne gruppa

en: Actions
no: Handlinger

en: Email notification
no: E-postvarsling

en: disabled
no: deaktivert

en: Do you want to receive an email each time a message is posted to this group?
no: Vil du motta en e-post hver gang det skrives noe i denne gruppa?

en: Your !prof is configured to: <em>Always receive email notifications</em>.
no: Din !prof er konfigurert til: <em>Motta alltid e-postvarsler</em>.

en: personal profile
no: personlig profil

en: Your !prof is configured to: <em>Never receive email notifications</em>.
no: Din !prof er konfigurert til: <em>Motta aldri e-postvarsler</em>.

en: Subscription saved.
no: Abonnement lagret

en: !name already approved to group %group
no: !name er allerede godkjent som medlem av gruppa %group

en: Subscription request approved.
no: Forespørsel om innmelding godkjent

en: Subscription request denied.
no: Forespørsel om innmelding avvist

en: Are you sure you want to make %name a group administrator for the group %title?
no: Er du sikker på at du vil gjøre %name til administrator for gruppa %title?

en: Confirm
no: Bekreft

en: Cancel
no: Avbryt

en: %name was promoted to %ga
no: %name ble forfremmet til %ga

en: group administrator
no: gruppeadministrator

en: Are you sure you want to remove %name as a group administrator for the group %title?
no: Er du sikker på at du vil fjerne %name som administrator for for gruppa %title?

en: Remove
no: Fjern

en: %name is no longer a %ga
no: %name er ikke lenger %ga

en: Email addresses or usernames
no: E-postadresser eller brukernavn

en: Enter up to %max email addresses or usernames. Separate multiple addresses by commas or new lines. Each person will receive an invitation message from you.
no: Tast inn opp til %max e-postadresser eller brukernavn. Adskill adressene med komma eller ny linje. Hver adresse får en invitasjon fra deg.

en: Personal message
no: Personlig beskjed

en: Optional. Enter a message which will become part of the invitation email.
no: Valgfritt. Skriv en beskjed som blir en del av invitasjons-e-posten.

en: You may not specify more than %max email addresses or usernames.
no: Du kan ikke angi flere enn %max e-postadresser eller brukernavn.

en: You may not invite yourself - @self
no: Du kan ikke invitere deg selv - @self

en: invalid email address or username:
no: ugyldig e-postadresse eller brukernavn:

en: In order to subscribe to this group, you must login or register a new account. After you have successfully done so, you will need to follow the %subscribe link again.
no: Forespørsel om innmelding i gruppa %group venter på behandling fra en administrator.

en: Additional details
no: Flere detaljer

en: Are you sure you want to join the group %title?
no: Er du sikker på at du vil bli med i gruppa %title?

en: Subscribe
no: Abonner

en: 
    
    Personal message from @name:
    ------------------
    
    @request
no: 
    
    Personlig melding fra @name:
    ------------------
    
    @request

en: Subscription request to the %group group awaits approval by an administrator.
no: Abonnementansøkning til %group gruppen venter på behandling fra en administrator.

en: Subscribed to the @group
no: Medlem av @group

en: Subscription request to the @group group was rejected, only group administrators can add users to this group.
no: Abonnementansøkning til @group gruppe ble avvist, bare gruppeadministratorer kan legge til nye brukere til denne gruppen.

en: Unsubscribe
no: Meld av

en: User unsubscribed from group.
no: Bruker meldt ut av gruppa.

en: List of users
no: Liste over brukere

en: Add one or more usernames in order to associate users with this group. Multiple usernames should be separated by a comma.
no: Legg et eller flere brukernavn til gruppa. Flere brukernavn adskilles med komma.

en: Unrecognized %names:
no: Ukjente %names:

en: manager
no: grunnlegger

en: (approval needed)
no: (godkjenning nødvendig)

en: unsubscribe
no: si opp abonnement

en: admin: remove
no: admin: fjern

en: admin: create
no: admin: legg til

en: deny
no: avvis

en: Manager
no: Grunnlegger

en: Age
no: Alder

en: Last comment
no: Siste kommentar

en: Description
no: Beskrivelse

en: No posts in this group.
no: Ingen innlegg i denne gruppa.

en: No public posts in this group.
no: Ingen offentlige innlegg i denne gruppa.

en: A brief description for the group details block and the group directory.
no: En kort beskrivelse for blokka med gruppedetaljer og for gruppeoversikter.

en: Group website
no: Gruppas hjemmeside

en: If your group has its own website, enter the address here.
no: Hvis din gruppe har sitt eget nettsted, skriv adressen her.

en: Subscription requests
no: Forespørsler om innmelding

en: open - subscription requests are accepted immediately.
no: åpen - forespørsler om innmelding godkjennes straks

en: invite only - subscriptions must be created by an administrator.
no: invitasjon kreves - abonnementer kan kun legges til av administrator

en: closed - subscriptions are fully administered by an administrator.
no: lukket - abonnementer kan kun legges til av administrator

en: registration form
no: registreringsskjema

en: Should this group be available for subscription during registration?. If checked, a corresponding checkbox will be added to the registration form.
no: Skal gruppen være tilgjengelig for abonnement under registrering? Hvis avkrysset, vil en tilsvarende avkrysningsboks legges til registreringsskjemaet.

en: list in groups directory
no: vis i gruppeoversikt

en: Should this group appear on the !page?
no: Skal denne gruppa vises på !page?

en: list of groups page
no: gruppeoversikten

en: Language
no: Språk

en: Selecting a different locale will change the interface language of the group. Users who have chosen a preferred language always see their chosen language.
no: Når du velger en annen lokalitet forandres språket i brukergrensesnittet. Brukerne som har valgt lokalitet i sin egen profil ser alltid språket de har valgt.

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the group.
no: En annen utseendemal forandrer på farger, layout o.l. på gruppesidene.

en: Please enter a valid URL for group website, such as  http://www.example.com/
no: Oppgi en gyldig URL for gruppas hjemmeside, som http://www.example.com/

en: You must !join before posting on this web site.
no: Du må !join før du kan opprette et innlegg på dette nettstedet.

en: join a group
no: melde deg inn i en gruppe

en: Create foo
no: Opprett foo

en: Do nothing.
no: Gjør ingenting.

en: Delete all group posts which don't also belong to another group.
no: Slett alle gruppeinnlegg som ikke hører til i en annen gruppe også.

en: Move all group posts to the group listed below.
no: Flytt alle innlegg i gruppa til gruppa nedenfor.

en: Group posts
no: Gruppeinnlegg

en: In addition to deleting this group, you may choose how to disposition the posts within it.
no: I tillegg til å slette denne gruppa kan du velge hva du vil gjøre med innleggene i den.

en: Target group
no: Valgt gruppe

en: If you chose <b>Move all group posts</b> above, specify a destination group.
no: Hvis du velger <b>Flytt alle gruppeposter</b> over, spesifiser hvilken gruppe de skal flyttes til.

en: Delete group
no: Slett gruppe

en: Public
no: Offentlig

en: Audience
no: Publikum

en: You must !join before posting a %type.
no: Du må !join før du kan skrive innhold av typen %type.

en: Read more
no: Les mer

en: View original
no: Se på originalen

en: Log
no: Logg

en: @group: '@title' at @site
no: @group: '@title' på @site

en: @body
    
    --
    This message was sent by an administrator in the '@group' group at @site. To visit this group, browse to !url_group. To unsubscribe from this group, visit !url_unsubscribe
no: @body
    
    --
    Denne meldinga ble sendt av en administrator i gruppa '@group' fra @site. For å besøke gruppa, gå til !url_group. For å melde deg ut av denne gruppa, gå til !url_unsubscribe

en: Subscription request approved for '@title'
no: Forespørsel om innmelding godkjent for @title

en: You many now post messages in this group located at !group_url
no: Du kan nå skrive meldinger i gruppa på !group_url

en: Subscription request denied for '@title'
no: Forespørsel om innmelding avvist for '@title'

en: Sorry, your subscription request was denied.
no: Beklager, forespørselen din om innmelding ble avvist

en: Invitation to join the group '@group' at @site
no: Invitasjon til å bli medlem av  '@group'-gruppa på @site

en: Subscription request for '@group' from '@username'
no: Forespørsel om innmelding i @group fra @username

en: You are now an administrator for the group '@group'
no: Du er nå administrator for @group.

en: @username, you are now an administrator for the group '@group'.
    
    You can administer this group by logging in here:
     !group_url
no: @username, du er nå administrator for gruppa '@group'.
    
    Du kan administrere denne gruppa ved å logge inn her:
     !group_url

en: Subscribe to @name.
no: Abonner på @name.

en: Organic groups settings
no: Konfigureringsside for organiske grupper

en: Never send email notifications. Useful when tracking activity via RSS feed instead.
no: Ikke send e-postvarsling om nytt innhold. Bruk denne når du følger aktivitet via RSS.

en: Always send email notifications
no: Send e-postvarsling for alle grupper jeg er med i

en: Email notifications
no: E-postvarslinger

en: Group details
no: Gruppedetaljer

en: New groups
no: Nye grupper

en: Group notifications
no: Gruppevarslinger

en: Maximum number of items to show
no: Maksimalt antall elementer som vises

en: This group offers a !groupfeed and an !email.
no: Denne gruppen tilbyr en !groupfeed og en !email.

en: RSS feed
no: RSS-nyhetsstrøm

en: email subscription
no: e-postabonnement

en:  Or subscribe to these personalized, sitewide feeds:
no:  Du kan også velge personlig tilpassede nyhets-feed fra  hele nettstedet:

en: page
no: side

en: my unread:
no: mine uleste:

en: my group:
no: min gruppe:

en: all posts:
no: alle innlegg:

en: OPML file
no: OPML-fil

en: more
no: mer

en: Browse the newest groups.
no: Se på de nyeste gruppene.

en: View all subscribers.
no: Se alle abonnenter.

en: Recently joined
no: Nye medlemmer

en: Invite friend
no: Inviter en venn

en: Manager:
no: Grunnlegger:

en: My subscription
no: Mitt abonnement

en: website
no: nettsted

en: Your subscription request awaits approval.
no: Forespørselen din om innmelding venter på godkjenning.

en: delete request
no: slett forespørsel

en: You must login/register in order to contribute to this group.
no: Du må logge på/opprette bruker for å bidra til denne gruppa.

en: This is a @closed group. The group administrators add/remove subscribers as needed.
no: Dette er en @closed gruppe. Gruppeadministratorer legger til og sletter abonnenter.

en: Create !type
no: Opprett !type

en: Add a new !s in this group.
no: Legg til nytt innhold av typen !s i denne gruppa.

en: Enable
no: Aktiver

en: The node access table has been rebuilt.
no: Tilgangslista gjenoppbygget.

en: Disable
no: Deaktiver

en: Before disabling this module, use the button below to restore default permissions.
no: Før deaktivering av denne modulen, bruk knappen nedenfor for å gjenopprette standard tillatelser.

en: Enable access control if you want to author any content that is restricted to group members. The button below will delete one record in your node_access table (if needed) and thus enable node permissions on your site. You may revert by clicking the same button again. If you switch back and forth, your node permissions are preserved.
no: Aktiver adgangskontroll hvis du vil at noe av innholdet bare skal vises for gruppemedlemmer. Knappen nedenfor vil slette en linje i node_access-tabellen din (hvis det trengs) og dermed aktivere adgangskontroll for noder på nettstedet. Du kan tilbakestille ved å trykke på den samme knappen igjen. Hvis du bytter fram og tilbake vil tillatelsene for tilgang til noder bli tatt vare på.

en: Access control
no: Tilgangsbegrensning

en: Organic groups access control is currently %status.
no: Tilgangsbegrensning for organiske grupper er for tiden %status.

en: New groups don't appear in the groups directory. Administrators control the directory exclusively.
no: Nye grupper vises ikke i gruppeoversikten. Administratorer har full kontroll over oversikten.

en: New groups always appear in the groups directory.
no: Nye grupper vises alltid  i gruppeoversikt

en: Group creator chooses whether her group appears in the directory. Defaults to %in.
no: Gruppas grunnlegger velger om gruppa skal vises i gruppeoversikten. Standard er %in.

en: in directory
no: i oversikten

en: Group creator chooses whether her group appears in the directory. Defaults to %out.
no: Gruppas grunnlegger velger om gruppa skal vises i gruppeoversikten. Standard er %out.

en: not in directory
no: ikke i oversikten

en: Groups directory control
no: Kontroll for gruppeoversikt

en: OG admins always see the checkbox for adding a group to the %dir. Note that changing this setting has no effect on existing posts. Re-save those posts to acquire this new setting.
no: OG-administratorer ser alltid avkrysningsfelt for å legge til en gruppe til %dir. Merk at denne innstillinga påvirker eksisterende innlegg når de redigeres.

en: groups directory
no: gruppeoversikt

en: New groups always appear on the registration form.
no: Nye grupper vises alltid i regestreringsskjemaet.

en: Group creator chooses whether her group appears on the registration form. Defaults to %in.
no: Gruppas grunnlegger velger om gruppa skal vises i registreringsskjemaet. Standard er %out.

en: on form
no: i skjemaet

en: Group creator chooses whether her group appears on the registration form. Defaults to %out.
no: Gruppas grunnlegger velger om gruppa skal vises i registreringsskjemaet. Standard er %out.

en: not on form
no: ikke i skjemaet

en: Registration form control
no: Kontroll for innmeldingsskjemaet

en: New registrants are not subscribed to group email notifications by default. A user may choose to enable this from her profile page or her my subscriptions page.
no: Nye medlemmer abonnerer ikke på e-postvarslinger for grupper som standard. Brukeren kan velge å deaktivere denne innstillingen på profilsiden or abonnementsiden.

en: New registrants are subscribed to group email notifications by default. A user may choose to disable this from her profile page.
no: Nye medlemmer abonnerer på e-postvarslinger for grupper som standard. Brukeren kan velge å deaktivere denne innstillingen på profilsiden.

en: Group email notifications
no: E-postvarsling for gruppe

en: Node authoring form
no: Innsendingsskjema

en: Explanation or submission guidelines
no: Forklaring eller retningslinjer

en: This text will be displayed at the top of the group submission form.  It is useful for helping or instructing your users.
no: Denne teksten vises på toppen av innsendingsskjema for grupper. Det brukes som veiledning til brukere.

en: Audience checkboxes
no: Avkrysningsbokser for publikum

en: Visible only within the targeted groups
no: Bare synlig innenfor de spesifiserte gruppene

en: Visible within the targeted groups and on other pages
no: Synlig innenfor spesifiserte grupper og på andre sider

en: Visibility chosen by author/editor using a checkbox on the posting form.
no: Synlighet er avhengig av forfatterens/redaktørens bruk av avkrysningsbokser

en: Checkbox defaults to @pub.
no: Avkrysningsboks gjør @pub som standard

en: Checkbox defaults to @pri.
no: Avkrysningsboks gjør @pri som standard

en: Visibility of posts
no: Synlighet av innlegg

en: optional
no: valgfri

en: required
no: påkrevet

en: Audience required
no: Publikum påkrevet

en: Do you require that all (non administrator) posts be affiliated with a group? Note that changing this setting will affect existing posts when they are edited.
no: Skal alle innlegg (bortsett fra de som er skrevet av administratorer) bli tilordnet en gruppe? Merk at hvis du forandrer denne innstillinga vil det påvirke eksisterende innlegg når de blir redigert.

en: Omitted content types
no: Utelatte innholdstyper

en: Select any node types which should <em>not</em> participate in the Audience targetting system. Node types which are designated as group home page node types (see below) will be automatically excluded.
no: Velg enhver innleggstype som <em>ikke</em> skal være med i det publikumspesifikke system.

en: Group home page
no: Gruppas hjemmeside

en: Presentation style
no: Presentasjonstil

en: usual Views themeing techniques
no: vanlige teknikker for oppretting av utseendemaler for Visninger

en: Group home page node types
no: Innleggstyper for gruppehjemmesider

en: <b>Required</b>. Select the node types which act as group home pages. Usually, you will want to !create called <em>group</em> for this purpose.
no: <b>Nødvendig</b>. Velg innleggstyper som brukes som gruppehjemmesider. Vanligvis vil du !create som heter <em>gruppe</em> for denne oppgaven.

en: create a simple node type
no: opprette en enkel innnholdstype

en: Email settings
no: E-postinnstillinger

en: New content subject
no: Overskrift til nytt innhold

en: New content body
no: Brødtekst til nytt innhold

en: Group admin email body
no: Meldingskropp til gruppas admin e-post

en: User approved email subject
no: E-post sendt til godkjent bruker: Emne

en: User approved email body
no: E-post sendt til godkjente bruker: Meldingskropp

en: User denied email subject
no: E-post sendt til avvist bruker: Emne

en: User denied email body
no: E-post sendt til avviste bruker: Meldginskropp

en: Invite user email subject
no: E-post for invitasjoner: Emne

en: Invite user email body
no: E-post for invitasjoner: Meldingskropp

en: Request user email subject
no: E-post for brukeransøkning: Emne

en: Request user email body
no: E-post for brukeransøkning: Meldingskropp

en: New admin user email subject
no: Ny administratorbruker e-post emne

en: New admin user email body
no: Ny administratorbruker e-post innhold

en: Member pictures
no: Medlemsbilder

en: Should member pictures be shown in the group subscribers and group details blocks? You must also enable pictures in !user.
no: Skal medlemsbilder vises i medlemmenes og gruppenes blokker? Du må også aktivere bilder i  !user.

en: User configuration
no: Brukerkonfigurering

en: (pending approval)
no: (venter godkjenning)

en: Subscribe a user to a group
no: Legg til en bruker til en gruppe

en: All subscribers for a given group.
no: Alle abonnenter på en spesifikk gruppe

en: Retrieve the group subscriptions for a given user.
no: Hent abonnementer for en spesifikk bruker.

en: The name of the organic group this post belongs to.
no: Navnet til organiske gruppa dette innlegg tilhører.

en: the sole subscriber | all @count subscribers
no[0]: den ene abonnenten
no[1]: alle @count abonnenter

en: 1 email sent. | @count emails sent
no[0]: 1 e-post sendt
no[1]: @count e-poster sendt

en: 1 invitation sent. | @count invitations sent.
no[0]: 1 invitasjon sendt.
no[1]: @count invitasjoner sendt.

en: name | names
no[0]: navn
no[1]: navn

en: 1 user added to the group | @count users added to the group
no[0]: 1 nytt medlem lagt til gruppa
no[1]: @count nye medlemmer lagt til gruppa

en: Show this post in this group. | Show this post in these groups.
no[0]: Vis dette innlegget i denne gruppa.
no[1]: Vis dette innlegget i disse gruppene.

en: 1 subscriber | @count subscribers
no[0]: 1 abonnent
no[1]: @count abonnenter

en: administer organic groups
no: administrere organiske grupper

en: Enable users to create and manage their own 'groups'
no: Lar brukere opprette og administrere sine egne grupper.

en: Your %post has been created.
no: %post ble opprettet.
