Panels (5.x-2.0-rc1a) - en to hu translation catalogue (432 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Next
hu: Következő

en: select
hu: választás

en: context
hu: környezet

en: Delete
hu: Töröl

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: List
hu: Lista

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: more
hu: tovább

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letilt

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: None
hu: Nincs

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Block settings
hu: Blokk beállításai

en: Comment form
hu: Hozzászólás űrlap

en: Related terms
hu: Kapcsolódó kifejezések

en: Category
hu: Kategória

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Taxonomy term
hu: Taxonómia kifejezés

en: settings
hu: beállítások

en: Back
hu: Vissza

en: Node ID
hu: Tartalomazonosító

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Top
hu: Teteje

en: Views
hu: Nézetek

en: Access
hu: Hozzáférés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: View
hu: Megtekintés

en: URL
hu: Webcím

en: Path
hu: Útvonal

en: Vocabularies
hu: Szótárak

en: Node type
hu: Tartalomtípus

en: Menu
hu: Menü

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Layout
hu: Elrendezés

en: User
hu: Felhasználó

en: Configure
hu: Beállítás

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Error
hu: Hiba

en: Node
hu: Tartalom

en: Node edit form
hu: Tartalom szerkesztése űrlap

en: Node add form
hu: Tartalom hozzádása űrlap

en: Submit @name
hu: @name beküldése

en: Add content
hu: Tartalom hozzáadása

en: Page title
hu: Oldal címe

en: The CSS ID to apply to this page
hu: Az oldalhoz használt CSS azonosító

en: Block
hu: Blokk

en: Override title
hu: Cím felülírása

en: CSS class
hu: CSS osztály

en: Display links
hu: Hivatkozások megjelenítése

en: View type
hu: Nézet típusa

en: Page
hu: Oldal

en: Embedded
hu: Beágyazott

en: Pager ID
hu: Lapozó azonosító

en: Override URL
hu: URL felülbírálása

en: If this is set, override the View URL; this can sometimes be useful to set to the panel URL
hu: Ha ez be van kapocsolva, akkor felülírja a nézet webcímét. Néha hasznos lehet a panel webcímére állítani.

en: Three column 25/50/25
hu: Három oszlop 25/50/25

en: Left side
hu: Bal oldal

en: Middle column
hu: Középső oszlop

en: Right side
hu: Jobb oldal

en: Three column 25/50/25 stacked
hu: Három oszlop 25/50/25 lezárással

en: Bottom
hu: Lenn

en: Three column 33/34/33
hu: Három oszlop 33/34/33

en: Three column 33/34/33 stacked
hu: Három oszlop 33/34/33 lezárással

en: Two column
hu: Két oszlop

en: Two column stacked
hu: Két oszlop lezárással

en: 1 hour | @count hours
hu[0]: 1 óra
hu[1]: @count óra

en: 1 day | @count days
hu[0]: 1 nap
hu[1]: @count nap

en: User picture
hu: Felhasználó képe

en: Node types
hu: Tartalomtípusok

en: Your changes have been saved.
hu: A módosítások mentése megtörtént.

en: Left sidebar
hu: Bal oldalsáv

en: Right sidebar
hu: Jobb oldalsáv

en: Custom
hu: Egyedi

en: Input format
hu: Beviteli forma

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Vocabulary ID
hu: Szótárazonosító

en: Term
hu: Kifejezés

en: Term ID
hu: Kifejezésazonosító

en: Term name
hu: Kifejezés neve

en: Overridden
hu: Felülírva

en: Mode
hu: Mód

en: Advanced
hu: Haladó

en: Up
hu: Fel

en: Caching
hu: Gyorstárazás

en: Method
hu: Mód

en: Other
hu: Egyéb

en: List type
hu: Lista típusa

en: Rows
hu: Sorok

en: Edit view
hu: Nézet szerkesztése

en: Provide Menu
hu: Menü megvalósítása

en: Provide Menu as Tab
hu: Menü megvalósítása fülként

en: Tab Weight
hu: Fül súlya

en: Menu Title
hu: Menü címe

en: Make Default Menu Tab
hu: Alapértelmezett menü fül létrehozása

en: Tab
hu: Fül

en: Normal menu item
hu: Általános menüelem

en: Down
hu: Le

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: Term description
hu: A kifejezés leírása

en: Child terms
hu: Gyerek kifejezések

en: Operation
hu: Művelet

en: Created date
hu: Létrehozás dátuma

en: Authoring information
hu: Szerzői információk

en: Sidebar left
hu: Bal oldalsáv

en: Sidebar right
hu: Jobb oldalsáv

en: Edit term
hu: Kifejezés szerkesztése

en: Cache settings
hu: Gyorstár beállítások

en: unlimited
hu: korlátlan

en: Publishing options
hu: Közzétételi beállítások

en: First
hu: Első

en: Middle
hu: Közép

en: Configure block
hu: Blokk beállítása

en: Second
hu: Másodperc

en: Granularity
hu: Finomság

en: Fixed
hu: Rögzített

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Empty
hu: Üres

en: Open in new window
hu: Megnyitás új ablakban

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Flexible
hu: Rugalmas

en: Relationships
hu: Kapcsolatok

en: Basic information
hu: Alapinformációk

en: Name must be alphanumeric or underscores only.
hu: A név csak betűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat.

en: administer nodes
hu: tartalmak adminisztrációja

en: Loading...
hu: Betöltés...

en: You must select a node.
hu: Ki kell választani egy tartalmat.

en: Lifetime
hu: Élettartam

en: Information
hu: Információ

en: Relationship type
hu: Kapcsolattípus

en: No caching
hu: Nincs gyorstárazás

en: Menus
hu: Menük

en: Third
hu: Harmadik

en: Fourth
hu: Negyedik

en: Fifth
hu: Ötödik

en: Form
hu: Űrlap

en: Edit this term
hu: Kifejezés szerkesztése

en: Contexts
hu: Környezetek

en: Loading
hu: Betöltés

en: Attach files
hu: Fájlok csatolása

en: Panel pages
hu: Paneloldalak

en: Panel nodes
hu: Paneltartalmak

en: Mini panels
hu: Minipanelek

en: Views panes
hu: Views táblák

en: Administer items related to the Panels module.
hu: A <em>Panels</em> modulhoz kapcsolódó elemek adminisztrációja.

en: by @user
hu: @user által

en: view all panes
hu: minden tábla megtekintése

en: view pane admin links
hu: táblák adminisztrációs hivatkozásainak megtekintése

en: administer pane visibility
hu: táblák láthatóságának adminisztrációja

en: administer pane access
hu: táblák hozzáférésének adminisztrációja

en: administer advanced pane settings
hu: haladó táblabeállítások adminisztrációja

en: use panels caching features
hu: panels gyorstárazási jellemzőinek adminisztrációja

en: Update #5218 only has changes for PostgreSQL. There are no updates for MySQL databases - since you're running MySQL, you should consider this update successful.
hu: Az #5218-as frissítés csak a PostgreSQL adatabázishoz tartalmaz módosításokat. Nincsenek frissítések MySQL adatbázisokhoz, tehát MySQL használata esetén ezt a frissítést sikeresnek lehet tekinteni.

en: You can disregard failed attempts to add new columns in update #5216 as long as the two queries preceding this text were successful.
hu: Az #5216-os frissítésben a sikertelen próbálkozást, hogy új oszlopokat adjon hozzá figyelmen kívül lehet hagyni, amennyiben az ezt a szöveget megelőző két lekérdezés sikeres volt.

en: Argument type
hu: Argumentumtípus

en: Deleted/missing block @module-@delta
hu: Törölt/hiányzó @module-@delta blokk

en: New custom content
hu: Új egyedi tartalom

en: Create a completely custom piece of HTML content.
hu: Egy teljesen egyedi HTML tartalom létrehozása.

en: Custom PHP
hu: Egyedi PHP

en: Context
hu: Környezet

en: General form
hu: Általános űrlap

en: Form goes here.
hu: Ide jön az űrlap.

en: "@s" base form
hu: „@s” alap űrlap

en: Node type description
hu: Tartalom típusának leírása

en: Attached files
hu: Csatolt fájlok

en: Attached files go here.
hu: Ide jönnek a csatolt fájlok.

en: A list of files attached to the node.
hu: Egy lista a tartalomhoz csatolt fájlokról.

en: Node context
hu: Tartalmi környezet

en: "@s" attachments
hu: „@s” csatolmány

en: Book navigation
hu: Könyv navigáció

en: Book navigation goes here.
hu: Ide jön a könyv navigációja.

en: "@s" book navigation
hu: „@s” könyv navigáció

en: Add comment
hu: Új hozzászólás

en: Comment form here.
hu: Ide jön a hozzászólás űrlapja.

en: A form to add a new comment.
hu: Egy űrlap új hozzászólás hozzáadásához.

en: "@s" comment form
hu: „@s” hozzászólás űrlap

en: Node comments
hu: Tartalom hozzászólásai

en: Node comments go here.
hu: Ide jönnek a tartalom hozzászólásai.

en: The comments of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom hozzászólásai.

en: Sort
hu: Sorbarendezés

en: !a comments per page
hu: !a hozzászólás egy oldalon

en: Pager
hu: Lapozó

en: "@s" comments
hu: „@s” hozzászólásai

en: Node content
hu: Tartalom

en: The content of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom tartalma.

en: Node title.
hu: Tartalom címe.

en: Node content goes here.
hu: Ide jön a tartalom.

en: Edit node
hu: Tartalom szerkesztése

en: Edit this node
hu: Ennek a tartalomnak a szerkesztése

en: Link title to node
hu: A cím hivatkozzon a tartalomra

en: Check here to make the title link to the node.
hu: Bejelölve a cím a tartalomra fog hivatkozni.

en: No extras
hu: Nincsenek extrák

en: Check here to disable additions that modules might make to the node, such as file attachments and CCK fields; this should just display the basic teaser or body.
hu: Bejelölve letiltja a modulok által a tartalomhoz biztosított olyan kiegészítéseket, mint a csatolt fájlok és a CCK mezők; ez csak az alap bevezetőt és törzset jeleníti meg.

en: Identifier
hu: Azonosító

en: "@s" content
hu: „@s” tartalom

en: Node form publishing options
hu: Tartalom űrlap közzétételi beállítások

en: Publishing options on the Node form.
hu: Közzétételi beállítások a tartalom űrlapon.

en: Node form author information
hu: Tartalom űrlap szerzői információ

en: Author information on the Node form.
hu: Szerzői információ a tartalom űrlapon.

en: Node form input format
hu: Tartalom űrlap beviteli forma

en: Input format for the body field on a node.
hu: A törzs mező beviteli formája egy tartalomban.

en: Node form comment settings
hu: Tartalom űrlap hozzászólás beállítások

en: Comment settings on the Node form.
hu: Hozzászólás beállítások a tartalom űrlapon.

en: Node form menu settings
hu: Tartalom űrlap menü beállítások

en: Node form file attachments
hu: Tartalom űrlap csatolmányok

en: File attachments on the Node form.
hu: Csatolmányok a tartalom űrlapon.

en: Node form categories
hu: Tartalom űrlap kategóriák

en: Taxonomy categories for the node.
hu: Taxonómia kategóriák a tartalomhoz.

en: Node form book options
hu: Tartalom űrlap könyvvázlat beállítások

en: Book options for the node.
hu: Könyvvázlat beállítások a tartalomhoz.

en: Publishing options.
hu: Közzétételi beállítások.

en: Comment options
hu: Hozzászólás beállítások

en: Comment options.
hu: Hozzászólás beállítások.

en: Authoring information.
hu: Szerzői információk.

en: Menu options
hu: Menü beállítások

en: Menu options.
hu: Menü beállítások.

en: URL path options
hu: Webcímútvonal beállításai

en: URL Path options.
hu: A webcímútvonal beállításai.

en: Attach files.
hu: Fájlok csatolása.

en: Categories.
hu: Kategóriák.

en: Book options
hu: Könyvvázlat beállítások

en: Book options.
hu: Könyvvázlat beállítások.

en: Input format.
hu: Beviteli forma.

en: "@s" @type
hu: „@s” @type

en: Node type description goes here.
hu: Ide jön a tartalom típusának leírása.

en: Node type description.
hu: Tartalom típusának leírása.

en: "@s" type description
hu: „@s” típusleírás

en: Profile content goes here.
hu: Ide jön a profil tartalma.

en: User context
hu: Felhasználói környezet

en: Which category
hu: Melyik kategória

en: Text to display if category has no data. Note that title will not display unless overridden.
hu: A megjelenített szöveg, ha a kategória nem rendelkezik adattal. Meg kell jegyezni, hogy a cím nem fog megjelenni felülírás nélkül.

en: "@s" profile fields
hu: „@s” profilmezők

en: Term description goes here.
hu: Ide jön a kifejezés leírása.

en: Term description.
hu: Kifejezés leírása.

en: "@s" term description
hu: „@s” kifejezés leírása

en: List of related terms
hu: Kapcsolódó kifejezések listája

en: Terms related to an existing term; may be child, siblings or top level.
hu: Egy létező kifejezéshez kapcsolódó kifejezések. Lehet gyermek, testvér vagy legfelső szintű.

en: Sibling terms
hu: Testvér kifejezések

en: Top level terms
hu: Legfelső szintű kifejezés

en: Term synonyms
hu: Szinonimák

en: Which terms
hu: Mely kifejezések

en: Unordered
hu: Rendezetlen

en: Ordered
hu: Rendezett

en: The picture of a user.
hu: Egy kép a felhasználóról.

en: "@s" user picture
hu: „@s” felhasználó képe

en: User profile
hu: Felhasználói profil

en: The profile of a user.
hu: Egy felhasználó profilja.

en: "@s" user profile
hu: „@s” felhasználói profil

en: Vocabulary terms
hu: Szótárkifejezések

en: All the terms in a vocabulary.
hu: Az összes kifejezés egy szótárban.

en: "@s" terms
hu: „@s” kifejezés

en: Maximum depth
hu: Maximális mélység

en: Define the maximum depth of terms being displayed.
hu: A megjelenített kifejezések maximális mélységének meghatározása.

en: Display as tree
hu: Megjelenítés fa nézetben

en: If checked, the terms are displayed in a tree, otherwise in a flat list.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a kifejezések egy fában jelennek meg, különben egy egyszerű listában.

en: A node object.
hu: Egy tartalom objektum.

en: Currently set to !link
hu: Jelenlegi beállítás: !link

en: Invalid node selected.
hu: Érvénytelen tartalom lett kiválasztva.

en: A node add form.
hu: Tartalom hozzádása űrlap

en: Select the node type for this form.
hu: Tartalomtípus kiválasztása ehhez az űrlaphoz.

en: A node edit form.
hu: Egy tartalom szerkesztése űrlap

en: A single taxonomy term object.
hu: Egy egyszerű taxonómia kifejezésobjektum.

en: A single user object.
hu: Egy egyszerű felhasználó objektum.

en: Taxonomy vocabulary
hu: Taxonómiaszótár

en: A single taxonomy vocabulary object.
hu: Egy egyszerű taxonómia szótár objektum.

en: Select the vocabulary for this form.
hu: Szótár kiválasztása ehhez az űrlaphoz.

en: New @s
hu: Új @s

en: New content of other types
hu: Más típusú új tartalom

en: New content behavior
hu: Új tartalom viselkedése

en: Select the default behavior of new content added to the system. If checked, new content will automatically be immediately available to be added to Panels pages. If not checked, new content will not be available until specifically allowed here.
hu: A rendszerhez újonnan hozzáadott tartalmak alapértelmezett viselkedésének kiválasztása. Ha be van jelölve, az új tartalom hozzáadása a Panels oldalakhoz automatikusan azonnal elérhető lesz. Ha nincs bejelölve, a tartalom nem lesz elérhető amíg itt külön nincs engedélyezve.

en: <p>Click Submit to be presented with a complete list of available content types set to the defaults you selected.</p>
hu: A Mentésre kattintás megjelenít egy teljes listát az elérhető tartalomtípusokról, amik a kiválasztott alapértelmezésekre lesznek beállítva.

en: Allowed @s content
hu: Engedélyezett @s tartalom

en: Select allowed layouts
hu: Engedélyezett elrendezések kiválasztása

en: Check the boxes for all layouts you want to allow users choose from when picking a layout. You must allow at least one layout.
hu: Be kell jelölni az összes, felhasználók által választható elrendezést. Legalább egy elrendezést engedélyezni kell.

en: argument
hu: argumentum

en: Add argument
hu: Argumentum hozzáadása

en: relationship
hu: kapcsolat

en: Add relationship
hu: Kapcsolat hozzáadása

en: Add context
hu: Környezet hozzáadása

en: Required contexts
hu: Szükséges környezetek

en: required context
hu: szükséges környezet

en: Add required context
hu: Szükséges környezet hozzáadása

en: Close Window
hu: Ablak bezárása

en: Close window
hu: Ablak bezárása

en: Remove this item
hu: Az elem eltávolítása

en: Add @type "@context"
hu: @type „@context” hozzáadása

en: Edit @type "@context"
hu: @type @context" szerkesztése

en: Enter a name to identify this !type on administrative screens.
hu: Név megadása, ami !type azonosítására szolgál az adminisztrációs oldalakon.

en: Keyword
hu: Kulcsszó

en: Enter a keyword to use for substitution in titles.
hu: Címekben helyettesítéshez használt kulcsszó megadása.

en: Ignore it; content that requires this context will not be available.
hu: Mellőzve; nem elérhető olyan tartalom, amelyhez ez a környezet szükséges.

en: If the argument is missing or is not valid, select how this should behave.
hu: Ki kell választani a működést, ha az argumentum hiányzik vagy nem érvényes.

en: Argument @count
hu: Argumentum @count

en: Context @count
hu: Környezet @count

en: 1 year | @count years
hu[0]: 1 év
hu[1]: @count év

en: 1 week | @count weeks
hu[0]: 1 hét
hu[1]: @count hét

en: 1 min | @count min
hu[0]: 1 perc
hu[1]: @count perc

en: 1 sec | @count sec
hu[0]: 1 másodperc
hu[1]: @count másodperc

en: Panel content has been updated.
hu: A paneltartalom frissítve lett.

en: Choose layout
hu: Elrendezés kiválasztása

en: Move content in @layout to
hu: @layout tartalmainak mozgatása ide:

en: Missing content type
hu: Hiányzó tartalomtípus

en: This pane's content type is either missing or has been deleted. This pane will not render.
hu: Ennek a táblának a tartalomtípusa vagy hiányzik vagy törölve lett. A tábla nem lesz megjelenítve.

en: Add content to !s
hu: Tartalom hozzáadása ehhez: !s

en: Contributed modules
hu: Kiegészítő modulok

en: There are no content types you may add to this display.
hu: Nincsenek tartalomtípusok, melyeket hozzá lehetne adni ehhez a megjelenítéshez.

en: Configure !subtype_title
hu: !subtype_title beállítása

en: No caching options are available at this time. Please enable a panels caching module in order to use caching options.
hu: Jelenleg nincsenek elérhető gyorstárazási beállítások. Engedélyezni kell egy panels gyorstárazási modult a gyorstárazási beállítások használatához.

en: Panel settings
hu: Panel beállításai

en: No title
hu: Nincs cím

en: Unknown context
hu: Ismeretlen környezet

en: No context
hu: Nincs környezet.

en: Deleted/missing content type @type
hu: Törölt, vagy hiányzó @type tartalomtípus

en: You may use %keywords from contexts, as well as %title to contain the original title.
hu: %kulcsszavak használhatóak a környezetekből, továbbá %title tartalmazza az eredeti címet.

en: Incoming content will be displayed here.
hu: A bejövő tartalom itt lesz megjelenítve.

en: Context %count
hu: Környezet %count

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Row @row, Column @col
hu: Sor @row, Oszlop @col

en: Single column
hu: Egy oszlop

en: Two column bricks
hu: Két oszlopnyi tégla

en: Left above
hu: Bal fent

en: Right above
hu: Jobb fent

en: Left below
hu: Bal lent

en: Right below
hu: Jobb lent

en: Module name
hu: Modulnév

en: Enter the module name to export code to.
hu: A modul nevének megadása, melybe a kódot exportálni kell.

en: Layout settings
hu: Elrendezés beállításai

en: Are you sure you want to delete the mini panel "@title"?
hu: „@title” minipanel biztosan törölhető?

en: Import panel mini "@s"
hu: Panel mini „@s” importálása

en: Panel mini code
hu: Panel mini kód

en: Cut and paste the results of an exported mini panel here.
hu: Egy exportált minipanel eredményeinek kivágása és beillesztése ide.

en: Import mini panel "@s"
hu: „@s” minipanel importálása

en: Unable to get a mini panel out of that.
hu: Ebből nem lehet minipanelt létrehozni.

en: Mini panel title
hu: Mini panel címe

en: The title for this mini panel. It can be overridden in the block configuration.
hu: A minipanel címe. Felülírható a blokk beállításánál.

en: Mini panel name
hu: Minipanel neve

en: A unique name used to identify this panel page internally. It must be only be alpha characters and underscores. No spaces, numbers or uppercase characters.
hu: Egy egyedi név, ami a paneloldal belső azonosítására szolgál. Csak betűket és aláhúzást tartalmazhat. Nem használható szóköz, szám vagy nagybetű.

en: Mini panel category
hu: Minipanel kategória

en: The category that this mini-panel will be grouped into on the Add Content form. Only upper and lower-case alphanumeric characters are allowed. If left blank, defaults to 'Mini panels'.
hu: A kategória, hogy a mini panel csoportban legyen a Tartalom hozzáadása űrlapon. Csak kisbetűk, nagybetűk és számok engedélyezettek. Üresen hagyva értéke az alapértelmezett „Mini panelek” lesz.

en: Save and proceed
hu: Mentés és folytatás

en: Panel mini name is required.
hu: A minipanel nevének megadása szükséges.

en: Categories may contain only alphanumerics or spaces.
hu: A kategóriák csak betűket és szóközöket tartalmazhatnak.

en: Panel name must be unique.
hu: A panelnévnek egyedinek kell lennie.

en: Your new mini panel %title has been saved.
hu: Az új „%title” minipanel mentése megtörtént.

en: Deleted/missing mini panel @name
hu: Törölt, vagy hiányzó @name minipanel

en: Untitled mini panel
hu: Cím nélküli minipanel

en: Local
hu: Helyi

en: create mini panels
hu: minipanelek létrehozása

en: administer mini panels
hu: minipanelek adminisztrációja

en: Panel layout
hu: Panelelrendezés

en: Panel content
hu: Paneltartalom

en: The teaser is a piece of text to describe when the panel is listed (such as when promoted to front page); the actual content will only be displayed on the full node view.
hu: A bevezető egy szövegrész, ami leírást nyújt, ha a panel listázva van (mint amikor a címlapra van helyezve); az aktuális tartalom csak a teljes tartalom megtekintésekor lesz megjelenítve.

en: An ID that can be used by CSS to style the panel.
hu: Egy CSS azonosító, mely a panel stílusának beállításához használható.

en: Please select a layout.
hu: Elrendezés kiválasztása

en: create panel-nodes
hu: panel tartalmak létrehozása

en: edit own panel-nodes
hu: saját panel tartalmak szerkesztése

en: administer panel-nodes
hu: panel tartalmak adminisztrációja

en: Create nodes that are divided into areas with selectable content.
hu: Kiválasztható tartalmakkal területekre osztható tartalmak létrehozása.

en: Add a node from your site as content.
hu: A webhely egy tarlamának hozzáadása tartalomként.

en: To use a NID from the URL, you may use %0, %1, ..., %N to get URL arguments. Or use @0, @1, @2, ..., @N to use arguments passed into the panel.
hu: A webcímben található tartalomazonosító kinyeréséhez a %0, %1, ..., %N hasznáható, illetve @0, @1, @2, ..., @N a panelnak átadott argumentumok használatához.

en: Leave node title
hu: Tartalom címének meghagyása

en: Advanced: if checked, do not touch the node title; this can cause the node title to appear twice unless your theme is aware of this.
hu: Haladó: ha be van jelölve, nem nyúl a tartalom címéhez; a cím kétszer jelenhet meg, kivéve ha a smink gondoskodik erről.

en: Invalid node
hu: Érvénytelen tartalom

en: Node loaded from @var
hu: A tartalom betöltve innen: @var

en: Deleted/missing node @nid
hu: Törölt/hiányzó tartalom @nid

en: Page settings
hu: Oldalbeállítások

en: Path is required.
hu: Az elérési út megadása szükséges.

en: Disable Drupal blocks/regions
hu: Drupal blokkok/régiók tiltása

en: CSS code
hu: CSS kód

en: Create and administer panel-pages (complex layout pages with URLs).
hu: Paneloldalak létrehozása és kezelése (összetett elrendezésű oldalak saját webcímmel).

en: Simple cache
hu: Egyszerű gyorstár

en: Simple caching is a time-based cache. This is a hard limit, and once cached it will remain that way until the time limit expires.
hu: Az egyszerű gyorstárazás egy időalapú gyorstár. Ez egy szigorú korlát, ha valami egyszer gyorstárazva lett, akkor addig marad így, amíg a határidő lejár.

en: If "arguments" are selected, this content will be cached per individual argument to the entire display; if "contexts" are selected, this content will be cached per unique context in the pane or display; if "neither" there will be only one cache for this pane.
hu: Ha az „argumentumok” van kiválasztva, ez a tartalom egyedi argumentumonként lesz gyorstárazva az egész oldalhoz; ha a „környezetek” van kiválasztva, ez a tartalom egyedi környezetként lesz gyorstárazva a táblában vagy az oldalban; ha „egyik sem” akkor csak egy gyorstár lesz alkalmazva ehhez a táblához.

en: Argument wildcard
hu: Argumentumot helyettesítő karakter

en: No argument
hu: Nincs argumentum

en: From context
hu: Környezetből

en: From panel argument
hu: Panel argumentumból

en: Input on pane config
hu: Bemenet a táblabeállításon

en: Required context
hu: Szükséges környezet

en: Panel argument
hu: Panel argumentum

en: If "From panel argument" is selected, which panel argument to use.
hu: Ha a „Panel argumentumból” van kiválasztva, akkor melyik panel argumentum legyen felhasználva.

en: Sixth
hu: Hatodik

en: Fixed argument
hu: Rögzített argumentum

en: If "Fixed" is selected, what to use as an argument.
hu: Ha a „Rögzített” van kiválasztva, akkor mi legyen argumentumként felhasználva.

en: If this argument is presented to the panels user, what label to apply to it.
hu: Ha ez az argumentum a panels felhasználónak szól, akkor milyen címke legyen alkalmazva hozzá.

en: Use pager
hu: Lapozó használata

en: Items to display
hu: Megjelenő elemek száma

en: Offset
hu: Eltolás

en: Link to view
hu: Hivatkozás a nézetre

en: More link
hu: Tovább hivatkozás

en: More link text
hu: Tovább hivatkozás szövege

en: Edit this view
hu: Nézet szerkesztése

en: Link title to view
hu: A cím hivatkozzon a nézetre

en: Provide a "more" link that links to the view
hu: Egy, a nézetre hivatkozó „tovább” hivatkozást biztosít

en: This is independent of any more link that may be provided by the view itself; if you see two more links, turn this one off. Views will only provide a more link if using the "block" type, however, so if using embed, use this one.
hu: Ez független bármilyen, a nézet által biztosított tovább hivatkozástól; ha két tovább hivatkozás jelenik meg, ezt ki kell kapcsolni. A nézetek csak a „blokk” típus használatakor biztosítanak tovább hivatkozást, azonban ha be van ágyazva, akkor ezt kell használni.

en: Display feed icons
hu: Hírolvasó ikon megjelenítése

en: Num posts
hu: Beküldések száma

en: Send arguments
hu: Argumentumok küldése

en: Deleted/missing view @view
hu: Törölt/hiányzó @view nézet

en: Book parent
hu: Szülő könyv

en: Adds a book parent from a node context.
hu: Egy könyv szülőjének hozzáadása egy tartalomkörnyezetből.

en: Immediate parent
hu: Közvetlen szülő

en: Top level book
hu: Legfelső szintű könyv

en: Term from node
hu: Kifejezés tartalomból

en: Adds a taxonomy term from a node context; if multiple terms are selected, this will get the "first" term only.
hu: Taxónomia kifejezés hozzáadása egy tartalomkörnyezetből. Ha több kifejezés van kiválasztva, akkor csak az „elsőt” fogja megjeleníteni.

en: Term parent
hu: Kifejezés szülője

en: Adds a taxonomy term parent from a term context.
hu: Egy taxonómia kifejezés szülőjének hozzáadása egy kifejezéskörnyezetből.

en: Top level term
hu: Legfelső szintű kifejezés

en: System block
hu: Rendszer blokk

en: Display the pane as a system block; this is more restrictive than the default.
hu: A tábla megjelenítése rendszer blokként; korlátozóbb, mint az alapértelmezett.

en: The default panel rendering style; displays each pane with a separator.
hu: Az alapértelmezett panel létrehozási stílus; minden táblát egy elválasztóval jelenít meg.

en: Presents the panes in the form of an HTML list.
hu: Megmutatja a táblákat egy HTML lista űrlapjában.

en: Rounded corners
hu: Lekerekített sarkok

en: Presents the panes or panels with a rounded corner box around them
hu: Megjelenít a táblák vagy a panelek körül egy lekerekített sarkú dobozt

en: Box around
hu: Körbefoglaló doboz

en: Each pane
hu: Minden tábla
