Simplenews (5.x-1.5) - en to el translation catalogue (187 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Unsubscribe
el: Διαγραφή συνδρομής

en: Description
el: Περιγραφή

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Reset
el: Επαναφορά

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Weight
el: Βάρος

en: none
el: κανένα

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: edit
el: επεξεργασία

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Format
el: Μορφή

en: n/a
el: δ/υ

en: Subscriptions
el: Συνδρομές

en: Mail
el: Ηλεκτρονικό μήνυμα

en: Block message
el: Μήνυμα μπλοκ

en: User
el: Χρήστης

en: Update options
el: Επιλογές ενημέρωσης

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: E-mail address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Delete all
el: Διαγραφή όλων

en: Unlimited
el: Απεριόριστο

en: Send
el: Αποστολή

en: General
el: Γενικά

en: Sent
el: Απεσταλμένο

en: Pending
el: Εκκρεμεί

en: normal
el: κάθετο διάνυσμα

en: No items selected.
el: Δεν επιλέχθηκε κανένα στοιχείο.

en: The update has been performed.
el: Η ενημέρωση έγινε.

en: Cron throttle
el: Ρύθμιση cron

en: Deleted term %name.
el: Ο όρος %name διαγράφηκε.

en: Created new term %name.
el: Δημιουργήθηκε νέος όρος %name.

en: Date created
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Not published
el: Μη δημοσιευμένο

en: From e-mail address
el: Διεύθυνση e-mail αποστολέα

en: low
el: χαμηλή

en: high
el: υψηλή

en: In listings, the heavier (with a higher weight value) terms will sink and the lighter terms will be positioned nearer the top.
el: Στις λίστες, όσο πιο βαρύς (μεγαλύτερη τιμή βάρους) είναι ένας όρος θα βυθιστεί και οι ελαφρύτεροι όροι θα εμφανίζονται πιο κοντά στην κορυφή.

en: From name
el: Όνομα αποστολέα

en: Click here to unsubscribe from this newsletter
el: Πατήστε εδώ για να διαγράψετε την συνδρομή σας στο ενημερωτικό δελτίο.

en: Unsubscribe from this newsletter: @url
el: Διαγραφή συνδρομής από το ενημερωτικό δελτίο: @url

en: Drafts
el: Προσχέδια

en: Newsletter
el: Ενημερωτικό δελτίο

en: Newsletters
el: Ενημερωτικά δελτία

en: Subscribed to
el: Έχει συνδρομή σε

en: Newsletter issue
el: Τεύχος ενημερωτικού δελτίου

en: Create a newsletter issue to be sent to subscribed e-mail addresses.
el: Δημιουργήστε ένα ενημερωτικό δελτίο το οποίο θα σταλεί στους εγγεγραμμένους στην λίστα χρήστες.

en: Manage newsletters, subscriptions, and configuration options.
el: Διαχείριση και διαμόρφωση των ενημερωτικών δελτίων.

en: Sent issues
el: Σταλμένα δελτία

en: List newsletters
el: Λίστα Ενημερωτικών δελτίων

en: Add newsletter
el: Προσθήκη ενημερωτικού δελτίου

en: List subscriptions
el: Λίστα συνδρομών

en: Import subscriptions
el: Εισαγωγή συνδρομών

en: Export subscriptions
el: Εξαγωγή συνδρομών

en: Confirm newsletter subscriptions
el: Επιβεβαίωση συνδρομών ενημερωτικών δελτίων

en: Manage newsletter subscriptions
el: Διαχείριση συνδρομών ενημερωτικών δελτίων

en: This will be the body of your newsletter. Available variables are:
el: Αυτό θα είναι το κείμενο του ενημερωτικού δελτίου. Διαθέσιμες παράμετροι είναι:

en: (the name of your website),
el: (το όνομα του ιστοχώρου),

en: (a link to your homepage),
el: (σύνδεσμος στην αρχική σελίδα),

en: (homepage link without the http://),
el: (σύνδεσμος στην αρχική σελίδα χωρίς http://),

en: (your e-mail address),
el: (η e-mail διεύθυνση σας),

en: (today's date),
el: (σημερινή ημερομηνία),

en: (link to login page).
el: (σύνδεσμος στην σελίδα εισόδου).

en: Newsletter sending options
el: Ρυθμίσεις αποστολής ενημερωτικού δελτίου

en: highest
el: υψηλότερη

en: lowest
el: χαμηλότερη

en: Request receipt
el: Απόδειξη παραλαβής

en: Don't send now
el: Να μην αποσταλεί τώρα

en: Send one test newsletter to the test address
el: Αποστολή ενός δοκιμαστικού ενημερωτικού δελτίου στην δοκιμαστική διεύθυνση

en: Send newsletter
el: Αποστολή ενημερωτικού δελτίου

en: Sending
el: Αποστολή

en: You have no privileges to send this newsletter
el: Δεν έχετε δικαίωμα να στείλετε αυτό το ενημερωτικό δελτίο

en: Test e-mail addresses
el: Δοκιμαστικές διευθύνσεις e-mail

en: Supply a comma-separated list of e-mail addresses to be used as test addresses.
el: Δώστε μία λίστα διευθύνσεων διαχωρισμένες με κόμμα των e-mail που θα χρησιμοποιηθούν ως δοκιμαστικές διευθύνσεις.

en: This newsletter has been sent
el: Το ενημερωτικό δελτίο έχει ήδη σταλεί

en: Cannot send test newsletter: no valid test e-mail address specified.
el: Αδύνατη η αποστολή δοκιμαστικού ενημερωτικού δελτίου: δεν υπάρχουν έγκυρες e-mail διευθύνσεις.

en: Cannot send test newsletter to %mail: e-mail address invalid.
el: Αδύνατη η αποστολή δοκιμαστικού ενημερωτικού δελτίου στο %mail: μη έγκυρη e-mail διεύθυνση.

en: Newsletter %newsletter is being sent
el: Η αποστολή του ενημερωτικού δελτίου %newsletter βρίσκετε σε εξέλιξη

en: Newsletter %title was successfully deleted.
el: Το ενημερωτικό δελτίο %title διαγράφηκε.

en: Deleted all subscriptions to newsletter %newsletter.
el: Διαγράφηκαν όλες οι συνδρομές στο ενημερωτικό δελτίο %newsletter.

en: Current newsletter subscriptions
el: Συνδρομές Ενημερωτικών δελτίων

en: Currently no subscriptions
el: Δεν υπάρχουν ενεργές συνδρομές

en: Manage subscriptions
el: Διαχείριση συνδρομών

en: Newsletter: @title
el: Ενημερωτικό δελτίο: @title

en: Display block message
el: Εμφάνιση μηνύματος μπλοκ

en: Stay informed on our latest news!
el: Ενημερωθείτε για τα τελευταία νέα μας!

en: Display subscription form
el: Εμφάνιση φόρμας συνδρομής

en: Number of issues to display
el: Αριθμός τευχών για εμφάνιση

en: Display RSS-feed icon
el: Προβολή εικονιδίου RSS-feed

en: Manage my subscriptions
el: Συνδρομές ενημερωτικών δελτίων

en: Previous issues
el: Προηγούμενα τεύχη

en: Could not load newsletter term ID %id
el: Δεν μπόρεσε να φορτωθεί ο όρος ενημερωτικού δελτίου με ID %id

en: Select the newsletter(s) to which you want to subscribe or unsubscribe.
el: Διαλέξτε τα ενημερωτικό δελτία στα οποία θέλετε να είστε ή όχι συνδρομητής.

en: Subscriptions for %mail
el: Συνδρομές του %mail

en: Manage your newsletter subscriptions
el: Επεξεργασία των συνδρομών σε ενημερωτικά δελτία

en: The e-mail address you supplied is not valid.
el: Η e-mail διεύθυνση που δώσατε δεν είναι έγκυρη.

en: You must select at least one newsletter.
el: Πρέπει να διαλέξετε τουλάχιστον ένα ενημερωτικό δελτίο.

en: The newsletter subscriptions for %mail have been updated.
el: Οι συνδρομές για %mail ανανεώθηκαν.

en: You will receive a confirmation e-mail shortly containing further instructions on how to complete your subscription.
el: Σύντομα θα λάβετε ένα e-mail μήνυμα που θα περιέχει περαιτέρω οδηγίες για την ολοκλήρωση της διαδικασίας ενεργοποίησης της συνδρομής σας.

en: You will receive a confirmation e-mail shortly containing further instructions on how to complete the unsubscription process.
el: Σύντομα θα λάβετε ένα e-mail μήνυμα που θα περιέχει περαιτέρω οδηγίες για την ολοκλήρωση της διαδικασίας απενεργοποίησης της συνδρομής σας.

en: You have been successfully subscribed.
el: Έχετε επιτυχώς γραφτεί στην λίστα συνδρομητών.

en: You have been successfully unsubscribed.
el: Έχετε επιτυχώς διαγραφεί από την λίστα συνδρομητών.

en: Newsletter %title could not be sent to %email.
el: Το ενημερωτικό δελτίο %title δεν μπόρεσε να σταλεί στο %email.

en: Footer will be appended here
el: Εδώ θα προστεθεί το υποσέλιδο

en: Test newsletter sent to %recipient.
el: Το δοκιμαστικό ενημερωτικό δελτίο εστάλη στο %recipient.

en: Sent confirmation e-mail to %mail.
el: Αποστολή e-mail επιβεβαίωσης στο %mail.

en: Sending of confirmation e-mail to %mail failed.
el: Αποτυχία αποστολής e-mail επιβεβαίωσης στο %mail.

en: all newsletters
el: ΟΛΑ

en: orphaned newsletters
el: ΟΡΦΑΝΑ

en: Show issues from
el: Εμφάνισε τεύχη από

en: No newsletters available.
el: Δεν υπάρχουν ενημερωτικά δελτία.

en: Currently sending by cron
el: Τρέχουσα αποστολή με cron

en: No subscriptions available.
el: Δεν υπάρχουν συνδρομές.

en: E-mail addresses
el: Διευθύνσεις e-mail

en: Supply a comma separated list of e-mail addresses to be added to the list. Spaces between commas and addresses are allowed.
el: Δώστε τις διευθύνσεις e-mail διαχωρισμένες με κόμματα (CSV) για να προστεθούν στην λίστα. Τα κενά μεταξύ των διευθύνσεων και των κομμάτων επιτρέπονται.

en: Subscribe imported addresses to the following newsletter(s)
el: Εγγραφή των εισαγόμενων  διευθύνσεων στα παρακάτω ενημερωτικά δελτία

en: The following addresses were added or updated: %added.
el: Οι παρακάτω διευθύνσεις προστέθηκαν ή ενημερώθηκαν: %added.

en: The addresses were subscribed to the following newsletters: %newsletters.
el: Οι διευθύνσεις προστέθηκαν στην λίστα συνδρομητών των ενημερωτικών δελτίων: %newsletters.

en: No addresses were added.
el: Δεν προστέθηκαν διευθύνσεις.

en: The following addresses were invalid: %invalid.
el: Οι παρακάτω διευθύνσεις είναι λανθασμένες: %invalid.

en: Select at least 1 status
el: Επιλέξτε τουλάχιστον 1 κατάσταση

en: Active users
el: Ενεργοί χρήστες

en: Inactive users
el: Ανενεργοί χρήστες

en: Select at least 1 newsletter
el: Επιλέξτε τουλάχιστον 1 ενημερωτικό δελτίο

en: No search performed
el: Δεν έγινε αναζήτηση

en: No addresses were found.
el: Δεν βρέθηκαν διευθύνσεις.

en: Sender information
el: Πληροφορίες Αποστολέα

en: HTML to text conversion
el: Μετατροπή HTML σε κείμενο

en: When your newsletter is sent as plain text, these options will determine how the conversion to text is performed.
el: Όταν το ενημερωρικό δελτίο στέλνεται ως απλό κείμενο, αυτές οι ρυθμίσεις καθορίζουν πως θα γίνει η μετατροπή στο κειμένου.

en: Hyperlink conversion
el: Μετατροπή συνδεσμών υπερ-κειμένου

en: Default newsletter options
el: Προεπιλεγμένες ρυθμίσεις ενημερωτικού δελτίου

en: These options will be the defaults for new newsletters, but can be overridden in the newsletter editing form.
el: Αυτές οι επιλογές θα είναι οι προεπιλογές για τα νέα ενημερωτικά δελτία, αλλά μπορούν να αλλάξουν στην φόρμα επεξεργασίας του ενημερωτικού δελτίου.

en: Select the default newsletter sending format.
el: Διαλέξτε την προκαθορισμένη μορφή αποστολής του ενημερωτικού δελτίου.

en: Note that e-mail priority is ignored by a lot of e-mail programs.
el: Παρατήρηση: η προτεραιότητα του e-mail αγνοείται από πολλά προγράμματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: Request a Read Receipt from your newsletters. A lot of e-mail programs ignore these so it is not a definitive indication of how many people have read your newsletter.
el: Ζητήστε μια Απόδειξη Παραλαβής για τα ενημερωτικά δελτία σας. Πολλά προγράμματα e-mail τις αγνοούν οπότε δεν είναι οριστική ένδειξη ότι ο παραλήπτης έχει διαβάσει το ενημερωτικό δελτίο σας.

en: Default selection for sending newsletters
el: Προεπιλογή για την αποστολή των ενημερωτικών δελτίων

en: Test addresses options
el: Ρυθμίσεις δοκιμαστικών διευθύνσεων

en: Supply a comma-separated list of e-mail addresses to be used as test addresses. The override function allows to override these addresses upon newsletter creation.
el: Δώστε μια λίστα διαχωρισμένη με κόμματα των διευθύνσεων που θα χρησιμοποιηθούν ως δοκιμαστικές διευθύνσεις. Η λειτουργία αγνόησης επιτρέπει να αγνοηθούν αυτές οι διευθύνσεις κατά την δημιουργία του ενημερωτικού δελτίου.

en: Test e-mail address
el: Δοκιμαστική διεύθυνση e-mail

en: Allow test address override
el: Επιτρέψτε την αγνόηση των δοκιμαστικών διευθύνσεων

en: Default sender address that will only be used for confirmation e-mails. You can specify sender information for each newsletter separately on the newsletter's settings page.
el: Η διεύθυνση αποστολέα που θα χρησιμοποιηθεί μόνο για e-mails επιβεβαίωσης αποστολής. Μπορείτε να δώσετε διεύθυνση αποστολέα για κάθε ενημερωτικό δελτίο μεμονωμένα στην σελίδα επεξεργασίας του δελτίου.

en: Initial send time
el: Αρχική ώρα αποστολής

en: Sets the maximum time in seconds during which newsletters are sent. If not all recipients have been mailed within this time, sending is further handled as a cronjob.
el: Η μέγιστη ώρα σε δευτερόλεπτα κατά την οποία στέλνονται τα ενημερωτικά δελτία. Αν όλα δεν έχουν σταλεί μέσα στο χρονικό περιθώριο, η αποστολή συνεχίζεται με cronjob.

en: The highest value in the dropdown list is based on max_execution_time in your php.ini file. Note that if not all previous newsletters have been sent to all recipients yet, these are sent first.
el: Η μέγιστη τιμή στην λίστα επιλογής βασίζεται στο max_execution_time του php.ini αρχείου. Αν τα προηγούμενα ενημερωτικά δελτία δεν είχαν σταλεί ακόμη όλα στους αποδέκτες, έχουν προτεραιότητα.

en: The sender's e-mail address you supplied is not valid.
el: Η διεύθυνση e-mail αποστολέα που δώσατε δεν είναι έγκυρη.

en: Newsletter name
el: Όνομα Ενημερωτικού δελτίου

en: edit newsletter
el: επεξεργασία ενημερωτικού δελτίου

en: There are currently no newsletter series.
el: Δεν υπάρχουν προς το παρόν τεύχη ενημερωτικού δελτίου.

en: Are you sure you want to remove %mail from all newsletter subscription lists?
el: Είσαστε σίγουρος ότι θέλετε να διαγράψετε το %mail από όλες τις λίστες συνδρομών των ενημερωτικών δελτίων;

en: This action will remove %mail from all newsletter subscription lists. To unsubscribe this user from a particular newsletter, press Cancel and edit this user.
el: Αυτή η ενέργεια θα διαγράψει το %mail από όλες τις λίστες συνδρομών των ενημερωτικών δελτίων. Για να διαγράψετε τον χρήστη από ένα συγκεκριμένο ενημερωτικό δελτίο, πατήστε 'Ακυρο και επεξεργαστείτε τον λογαριασμό του χρήστη.

en: The user %user was successfully deleted from the subscription list.
el: Ο χρήστης %user διεγράφη επιτυχώς από την λίστα συνδρομών.

en: User %email deleted from the subscription list.
el: Χρήστης %email διεγράφη από την λίστα συνδρομών.

en: You can create different newsletters (or subjects) to categorize your news (e.g. Cats news, Dogs news, ...).
el: Μπορείτε να δημιουργήσετε διαφορετικά ενημερωτικά δελτία (ή θέματα) για να κατηγοριοποιήσετε τα νέα σας (π.χ. Μηνιαία νέα, Κοινωνικά νέα, ...)

en: This name is used to identify the newsletter.
el: Το όνομα που χαρακτηρίζει το ενημερωτικό δελτίο.

en: The description can be used to provide more information.
el: Η περιγραφή μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να προσφέρει περισσότερες πληροφορίες.

en: Updated term %name.
el: Ο όρος %name ενημερώθηκε.

en: Are you sure you want to delete %title? All subscriptions associated with this newsletter will be lost.
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε το %title; Όλες οι συνδρομές που συσχετίζονται με το ενημερωτικό δελτίο θα χαθούν.

en: Newsletter %title has been deleted.
el: Το ενημερωτικό δελτίο %title διαγράφηκε.

en: Are you sure you want to add %user to the %newsletter subscription list?
el: Θέλετε σίγουρα να προσθέσετε τον %user στην λίστα συνδρομητών του ενημερωτικού δελτίου %newsletter ;

en: %user was successfully added to the %newsletter subscription list.
el: %user επιτυχώς προστέθηκε στην λίστα συνδρομών του %newsletter.

en: Are you sure you want to remove %user from the %newsletter subscription list?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε τον %user από την λίστα συνδρομών του %newsletter;

en: This action will only remove you from the newsletter subscription list. If you are registered at our site, your account information will remain unchanged.
el: Αυτή η ενέργεια θα σας διαγράψει από την λίστα συνδρομών του ενημερωτικού δελτίου. Αν είσαστε εγγεγραμμένος στον ιστοχώρο μας, οι πληροφορίες του λογαριασμού σας θα παραμείνουν αμετάβλητες.

en: %user was successfully removed from the %newsletter subscription list.
el: %user επιτυχώς διεγράφη από την λίστα του ενημερωτικού δελτίου %newsletter.

en: plain
el: απλό

en: If you do not wish to be subscribed to this list, please disregard this message.
el: Αν δεν επιθυμείτε να γίνετε συνδρομητής στην λίστα, παρακαλώ αγνοήστε αυτό το μήνυμα.

en: Subscribe link: @url
el: Σύνδεσμος εγγραφής: @url

en: If you did not make this request, please disregard this message.
el: Αν δεν κάνατε εσείς αυτήν την αίτηση, παρακαλώ αγνοήστε αυτό το μήνυμα.

en: Unsubscribe link: @url
el: Σύνδεσμος διαγραφής: @url

en: Visit our site: @url
el: Επισκεφθείτε τον ιστοχώρο μας: @url

en: newsletter
el: ενημερωτικό δελτίο

en: view links in block
el: εμφάνιση συνδέσμων σε μπλοκ

en: create newsletter
el: δημιουργία ενημερωτικού δελτίου

en: edit own newsletter
el: επεξεργασία των δικών τους ενημερωτικών δελτίων

en: administer newsletters
el: διαχείριση ενημερωτικών δελτίων

en: send newsletter
el: αποστολή ενημερωτικού δελτίου

en: subscribe to newsletters
el: Εγγραφή σε ενημερωτικά δελτία

en: The installation of the Simplenews module was unsuccessful.
el: Η εγκατάσταση της μονάδας Simplenews ήταν ανεπιτυχής.
