Views (5.x-1.6) - en to pl translation catalogue (475 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Dodaj

en: Value
pl: Wartość

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: Replies
pl: Odpowiedzi

en: Last Post
pl: Ostatni wpis

en: List
pl: Lista

en: Actions
pl: Działania

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: more
pl: więcej

en: Enable
pl: Włącz

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Disabled
pl: Wyłączony

en: Enabled
pl: Włączony

en: Taxonomy
pl: Kategorie

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Edit
pl: Edytuj

en: None
pl: Brak

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Name
pl: Nazwa

en: Import
pl: Importuj

en: Export
pl: Eksportuj

en: Field
pl: Pole

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zachowaj

en: Default
pl: Domyślny

en: Top
pl: W górę

en: As Link
pl: Jako odnośnik

en: Without Link
pl: Bez odnośnika

en: Views
pl: Widoki

en: Access
pl: Dostęp

en: Add
pl: Dodaj

en: View
pl: Pokaż

en: Teaser
pl: Skrót

en: never
pl: nigdy

en: read more
pl: czytaj dalej

en: Created
pl: Utworzono

en: Are you sure you want to delete %title?
pl: Czy na pewno usunąć %title?

en: Block
pl: Blok

en: Page
pl: Strona

en: Bottom
pl: Na dole

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Comment
pl: Odpowiedź

en: Fields
pl: Pola

en: Contains
pl: Zawiera

en: Overridden
pl: Nadpisany

en: Normal
pl: Zwykły

en: %time ago
pl: %time temu

en: Up
pl: W górę

en: Sortable
pl: Sortowanie

en: Basic Information
pl: Podstawowe informacje

en: Recent posts
pl: Ostatnio dodane

en: Exists
pl: Istnieje

en: The views module creates customized views of node lists. You may need to activate the Views UI module to get to the user administration pages.
pl: Moduł widoków umożliwia tworzenie własnych list segmentów. By móc konfigurować moduł z poziomu działu zarządzania, być może będziesz musiał włączyć dodatkowo moduł <em>Views UI</em>.

en: <All>
pl: Wszystko

en: As Short Date
pl: Krótka data

en: As Medium Date
pl: Średnio długa data

en: As Long Date
pl: Długa data

en: As Custom Date
pl: Data w innym formacie

en: As Time Ago
pl: Czas, który upłynął

en: Granularity: minute
pl: Dokładność: co do minuty

en: Granularity: hour
pl: Dokładność: co do godziny

en: Granularity: day
pl: Dokładność: co do dnia

en: Granularity: month
pl: Dokładność: co do miesiąca

en: Granularity: year
pl: Dokładność: co do roku

en: Is All Of
pl: Spełnia wszystkie

en: Is One Of
pl: Spełnia jedną z

en: Is None Of
pl: Nie spełnia żadnej

en: Is Equal To
pl: Jest równy

en: Is Not Equal To
pl: Nie jest równy

en: Is Greater Than
pl: Większy niż

en: Is Greater Than Or Equals
pl: Większy lub równy

en: Is Less Than Or Equals
pl: Mniejszy lub równy

en: Is Less Than
pl: Mniejszy niż

en: List View
pl: Widok listy

en: Table View
pl: Widok tabelaryczny

en: Teaser List
pl: Skróty segmentów

en: Full Nodes
pl: Pełne segmenty

en: Contains Any Word
pl: Zawiera dowolne ze słów

en: Contains All Words
pl: Zawiera wszystkie słowa

en: Starts With
pl: Zaczyna się na

en: Ends With
pl: Kończy się na

en: Does Not Contain
pl: Nie zawiera

en: Save and edit
pl: Zachowaj i edytuj

en: @filter must have a value!
pl: Filtr @filter musi mieć ustaloną wartość!

en: The "Value" can either be a date in the format: CCYY-MM-DD HH:MM:SS or the word "now" to use the current time. You may enter a positive or negative number in the "Option" field that will represent the amount of seconds that will be added or substracted to the time; this is most useful when combined with "now". If you have the jscalendar module from jstools installed, you can use a popup date picker here.
pl: Wartość może być datą w formacie CCYY-MM-DD HH:MM:SS, lub też słowem "now", będącym ekwiwalentem aktualnej daty i czasu. W polu opcji wprowadzić możesz dodatnią lub ujemną liczbę, która zostanie dodana lub odjęta od wprowadzonego wcześniej czasu (jest to przydatne zwłaszcza, jeśli wpisałeś "now"). Jeśli zainstalowałeś moduł <em>jscalendar</em> (część <em>jstools</em>), zostanie wyświetlony kalendarz.

en: access all views
pl: dostęp do wszystkich widoków

en: Views RSS: RSS feed
pl: Kanały RSS dla widoków: kanał RSS

en: RSS: RSS Feed Selector
pl: RSS: wybór kanału RSS

en: Theme wizard
pl: Kreator skórki

en: <p>The views theming wizard generates code that you can use in your phptemplate theme to help you customize the output of a view. Simply select a theme and it will generate code for your template.php as well as template files for the individual views.</p><p>At this time this code assumes your view is a <b>list type view</b>! It may not generate effective code for other types of views. Future versions of this program will be smarter, and give more options, but this wizard is still a huge start.</p>
pl: <p>Kreator skórek generuje kod, który możesz wykorzystać w skórce PHPTemplate aby zmodyfikować wygląd widoku. Po prostu wybierz skórkę, a kreator wygeneruje kod dla szablonu template.php, a także szablony dla poszczególnych widoków.</p><p>W swojej obecnej formie kreator zakłada, że widok ma postać <b>listy</b>! Kod może się więc nie nadawać dla innych typów widoków. Przyszłe wersje tego programu będą mądrzejsze, a także będą oferować więcej opcji.</p>

en: Select a view
pl: Wybierz widok

en: Select Theme Type
pl: Wybierz rodzaj skórki

en: List Theme Fields
pl: Wyświetl pola skórki

en: This is a list of all the theme functions you can use to override individual field displays
pl: Oto lista wszystkich funkcji skórki, które możesz wykorzystać do zmiany sposobu wyświetlania pól

en: This is a basic theme function
pl: Jest to podstawowa funkcja skórki

en: Generate Theme
pl: Wygeneruj skórkę

en: This code goes in your template.php file
pl: Ten kod powinien trafić do pliku template.php skórki

en: This code goes in a file named views-list-@s.tpl.php
pl: Ten kod powinien trafić do pliku o nazwie views-list-@s.tpl.php

en: This code goes in a file named views-list-@s.css
pl: Ten kod powinien trafić do pliku o nazwie views-list-@s.css

en: Simple List
pl: Zwykła lista

en: Grouped List
pl: Lista pogrupowana

en: Nested Tree
pl: Widok drzewa

en: Select the field on which to group
pl: Wskaż pole, wedle którego zostaną utworzone grupy

en: Select the field to use as the ID for each row (usually nid)
pl: Wskaż pole kluczowe dla każdego z wierszy (zazwyczaj pole NID)

en: Select the field that refers to the parent node by the ID field
pl: Wskaż pole, które odnosi się do nadrzędnego segmentu poprzez pole kluczowe

en: You may import a view by cut-and-pasting the results of an export view. If the import is successful you will be taken to the Add View page with all of the settings of the imported view..
pl: Możesz zaimportować widok, kopiując i wklejając kod, który został wyświetlony po jego uprzednim wyeksportowaniu. Jeśli import się powiedzie, zostaniesz przeniesiony na stronę <em>Dodaj widok</em>, na której znajdować się będą wszystkie zaimportowane ustawienia.

en: This screen shows all of the views that are currently defined in your system. The default views are provided by Views and other modules and are automatically available. If a customized view of the same name exists, it will be used in place of a default view.
pl: Na stronie tej znajduje się lista wszystkich dostępnych widoków. Widoki domyślne są standardowymi elementami modułu <em>views</em> lub innych modułów. Jeśli jeden z widoków domyślnych miałby posiadać tę samą nazwę, co już istniejący widok stworzony przez użytkownika, wykorzystany zostanie ten ostatni.

en: Please see !s or the views documentation on drupal.org for help here.
pl: By uzyskać więcej informacji, zapoznaj się proszę z dokumentacją modułu <em>!s</em> lub modułu <em>views</em>, dostępną na drupal.org.

en: the views help page
pl: stronie pomocy modułu <em>views</em>

en: You may cut & paste this view into an import function on another system. The view will only work if all modules required by the view are installed on the target location.
pl: Możesz skopiować kod tego widoku by następnie zaimportować go wewnątrz innej witryny. Będzie on działać poprawnie przy założeniu, że dostępne będą wszystkie wymagane przez niego moduły.

en: <p>A view retrieves some number of nodes from the database and displays them in a variety of formats.</p>
pl: <p><em>Widok</em> pobiera określoną liczbę segmentów z bazy danych i wyświetla  je na różne sposoby.</p>

en: <h3>View Types</h3>
        <dl>
          <dt><em>List View</em></dt><dd>A List View provides the data for each node retrieved in the form of an unordered list. Each item in the Fields section will be displayed; the Title will be displayed as a label. The order the items appear in the Fields list is the order the items will appear in the output. Leaving the title blank will cause the field to appear with no label (which is desirable in lists that just display titles, for example).</dd>
          <dt><em>Table View</em></dt><dd>A Table View provides the data for each node as one row of a table. The Fields selected in the Fields list will be displayed in the order they are listed. The title column will be shown in the header. If you set the field to 'sortable' then the header will be click-sortable; be careful here as click-sorts will be processed after built-in sort criteria, and built-in sort criteria can easily make click-sorts invalid. If using click-sorts, choose a field to be the default sort; otherwise the first field presented will be the default sort.</dd>
          <dt><em>Teaser List</em></dt><dd>A Teaser List will simply present the teaser of each node retrieved.</dd>
          <dt><em>Full Nodes</em></dt><dd>This will show the full content of each node retrieved.</dd>
          <dt><em>Random Teaser</em></dt><dd>This will show a single random teaser.</dd>
          <dt><em>Random Node</em></dt><dd>This will show a single random node's full view.</dd>
        </dl>
pl: <h3>Rodzaje widoków</h3>
        <dl>
          <dt><em>widok listy</em></dt><dd>widok listy prezentuje segmenty w postaci nienumerowanej listy. Wyświetlony zostanie każde zdefiniowane pole, a jego tytuł będzie pełnić rolę etykiety. Pola pojawią się w widoku, w takim porządku, w jakim zostały umieszczone na stronie edycji widoku. Pozostawienie tytułu pola pustym, sprawi, że pojawi się ono bez etykiety (co jest rzeczą pożądaną na przykład przy tworzeniu list zawierających jedynie tytuły segmentów)</dd>
          <dt><em>widok tabelaryczny</em></dt><dd>widok tabeli prezentuje segmenty w postaci tabeli, w której każdy segment jest osobną kolumną.  Pola pojawią się w widoku, w takim porządku, w jakim zostały umieszczone na stronie edycji widoku. Tytuł będzie pełnić rolę nagłówka kolumny. Jeśli oznaczysz pole jako "umożliwiające porządkowanie", będzie można zmienić kolejność wyświetlania elementów widoku poprzez kliknięcie nagłówka. Zachowaj jednak ostrożność, ponieważ ten sposób porządkowania segmentów będzie stosowany dopiero po zastosowaniu wprowadzonych wcześniej kryteriów sortowania, co może czasem prowadzić do nieprawidłowości. Jeśli zdecydujesz się korzystać z pól umożliwiających porządkowanie, pamiętaj by oznaczyć któreś jako domyślne, gdyż w przeciwnym wypadku automatycznie stanie się takim pierwsze z pól</dd>
          <dt><em>skróty segmentów</em></dt><dd>zwyczajnie wyświetli skróty każdego z segmentów znajdujących się w widoku</dd>
          <dt><em>pełne segmenty</em></dt><dd>wyświetli całą zawartość segmentów znajdujących się w widoku</dd>
          <dt><em>losowy skrót</em></dt><dd>wyświetli losowo pojedynczy skrót segmentu</dd>
          <dt><em>losowy pełny segment</em></dt><dd>wyświetli losowo całą zawartość segmentu</dd>
        </dl>

en: <h3>Fields</h3>
pl: <h3>Pola</h3>

en: <p>When using List or Table view, it is necessary to choose which fields will be displayed to the user.</p><dl>
pl: <p>Kiedy korzystasz z widoku listy bądź widoku tabelarycznego, konieczne jest wybranie pól, które zostaną wyświetlone na stronie.</p><dl>

en: <h3>Arguments</h3>
pl: <h3>Argumenty<h3>

en: <p>Arguments can be passed to the View through the URL, in order to create views that are configurable by the user. This is very useful to create views for taxonomy, or to sort by user. When using arguments, substitution is performed on the title. %1 will represent argument 1, %2 will represent argument 2. Each argument has a title field; this title is used if providing a summary view (which can matter because the argument is missing which could result in confusing phrases such as 'view for')</p><dl>
pl: <p><em>Argumenty</em> mogą być przekazywane <em>widokom</em> poprzez adresy URL by umożliwić użytkownikom konfigurowanie tychże widoków. Funkcja ta przydaje się bardzo w trakcie tworzenia widoków korzystających z taksonomii lub umożliwiających porządkowanie elementów. Podczas korzystania z argumentów przeprowadzana jest operacja podstawiania. Dla przykładu, "%1" reprezentować będzie argument 1, a "%2" - argument 2. Każdy argument posiada tytuł, który wykorzystywany jest w widoku podsumowania</p><dl>

en: <h3>Filters</h3>
pl: <h3>Filtry</h3>

en: <p>Views may be filtered to restrict the view on a number of criteria.</p><dl>
pl: <p>Zawartość widoków może być dostosowywana poprzez filtrowanie wedle przeróżnych kryteriów.</p><dl>

en: <h3>Sorting Critera</h3>
pl: <h3>Kryteria sortowania</h3>

en: <p>The result set may be sorted on any of the following criteria.</p><dl>
pl: <p>Wyniki zapytania mogą być uporządkowane wedle każdego z następujących kryteriów.</p><dl>

en: Views are customized lists of content on your system; they are highly configurable and give you control over how lists of content are presented.
pl: Widoki pozwalają wyświetlać zawartość witryny na wiele sposobów.

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Edit view
pl: Edytuj widok

en: Override
pl: Nadpisz

en: Clone
pl: Duplikuj

en: Administer views
pl: Zarządzaj widokami

en: No Page View
pl: Brak widoku strony

en: Provides
pl: Udostępnia

en: Existing Views
pl: Istniejące widoki

en: <p>No views have currently been defined.</p>
pl: <p>Brak widoków.</p>

en: <p>Below are system default views; if you edit one of these, a view will be created that will override any system use of the view.</p>
pl: <p>Poniżej znajdują się domyślne widoki systemu. Jeśli zmienisz któryś z nich, ewentualne zastosowanie widoku w systemie zostanie nadpisane.</p>

en: Default view
pl: Domyślny widok

en: Default Views
pl: Domyślne widoki

en: Clear views cache
pl: Wyczyść pamięć podręczną widoków

en: Import View Code
pl: Importuj kod widoku

en: Cut and paste the results of an Export View here.
pl: Skopiuj i wklej tutaj kod otrzymany w wyniku eksportu widoku.

en: Add a View
pl: Dodaj widok

en: You don't seem to have the following requirements:
pl: Wydaje się, że następujące wymagania nie zostały spełnione:

en: Unable to get a view out of that.
pl: Nie da się z tego zrobić widoku.

en: Edit view %n
pl: Edytuj widok %n

en: Return Page Not Found
pl: Zwróć komunikat "Strona nie znaleziona"

en: Display All Values
pl: Wyświetl wszystkie wartości

en: Summary, unsorted
pl: Podsumowanie (nieuporządkowane)

en: Summary, sorted ascending
pl: Widok zbiorczy, rosnąco

en: Summary, sorted descending
pl: Widok zbiorczy, malejąco

en: Summary, sorted as view
pl: Podsumowanie, uporządkowane tak, jak widok

en: Use Empty Text
pl: Wyświetlaj informację o braku segmentów

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Descending
pl: Malejąco

en: Add Filter
pl: Dodaj filtr

en: Add Criteria
pl: Dodaj kryterium

en: Add Argument
pl: Dodaj argument

en: Add Field
pl: Dodaj pole

en: Expose Filter
pl: Udostępnij filtr

en: You have modified this view; changes will not be recorded until you Save the form.
pl: Dokonałeś zmian w tym widoku, jednak nie zostaną one wprowadzone póki nie wciśniesz przycisku "Zapisz".

en: The unique identifier of the view; it is only important for overridden views and views that modules or themes will need to use. Only alphanumeric and _ allowed here
pl: Unikalny identyfikator widoku. Ważny jest on jedynie dla nadpisanych widoków, lub takich, z których korzystać będą moduły bądź skórki. Dozwolone są znaki alfanumeryczne oraz podkreślenia

en: Only the checked roles will be able to see this view in any form; if no roles are checked, access will not be restricted.
pl: Tylko użytkownicy o wybranej randze będą mogli wyświetlać ten widok.

en: A description of the view for the admin list.
pl: Tekst opisu widoku na stronie zarządzania widokami.

en: Provide Page View
pl: Stwórz stronę

en: If checked this view will be provided as a page. If not checked, the fields in this group will be ignored.
pl: Gdy zaznaczone, widok ten będzie wyświetlany w formie strony. W przeciwnym wypadku poniższa grupa opcji zostanie zignorowana.

en: Enter the URL to use for this view in the form of 'dir/dir'. Do not begin or end the URL with a /. Example: 'view/tracker'. This is required if providing a page view. You can also add $arg as a placeholder for arguments passed in the URL, for example 'user/$arg/tracker' or 'node/$arg/related'. Note that any arguments listed here will be required, even if they are listed as optional below. You do not need to list arguments at the end of the path. Do not try to use URLs such as taxonomy/term/$arg.
pl: Wprowadź adres URL dla tego widoku, w formacie "adres/widoku". Nie rozpoczynaj i nie kończ adresu ukośnikiem (przykład poprawnego adresu: "view/tracker"). Wypełnienie tego pola jest wymagane w przypadku, gdy widok jest udostępniany w formie strony. Możesz także skorzystać z "$arg", by przekazać argumenty przy pomocy adresu URL. Adres taki mógłby mieć na przykład formę "user/$arg/tracker" lub "'node/$arg/related". Zwróć uwagę, że wszystkie wymienione tutaj argumenty będą wymagane, niezależnie od tego, czy na liście poniżej mają one status opcjonalnych. Nie próbuj używać adresów typu "taxonomy/term/$arg".

en: View Type
pl: Typ widoku

en: How the nodes should be displayed to the user.
pl: W jaki sposób segmenty powinny być wyświetlane użytkownikowi.

en: The title that be shown at the top of the view. May be blank. This title ignores arguments; if you want your title to take arguments into account, use the "title" field in the arguments section.
pl: Tytuł, który wyświetlany będzie u góry widoku. Pole może pozostać puste.

en: Use Pager
pl: Korzystaj z podziału na strony

en: If checked this query may be multiple pages. If not checked this query will be one page.
pl: Gdy zaznaczone, wynik zapytania będzie podzielony na wiele stron. W przeciwnym wypadku wszystko zostanie wyświetlone na jednej stronie.

en: Breadcrumb trail should not include "Home"
pl: Linia z odnośnikami nawigacyjnymi witryny bez odnośnika do strony głównej

en: If checked the breadcrumb trail for this page will discard "Home". Usually you will not set this, but this is used for the Front Page View, where it IS Home and should not leave a trail to itself.
pl: Gdy zaznaczone, linia z odnośnikami nawigacyjnymi witryny nie będzie zawierać odnośnika do strony głównej. Zwykle ta opcja nie będzie przydatna, jednak może się taką okazać w przypadku widoku umieszczanego na stronie głównej, gdzie taki odnośnik jest oczywiście zbędny.

en: Nodes per Page
pl: Segmentów na stronę

en: The number of nodes to display per page. If 0, all nodes will be displayed. If not using a pager, this will be the maximum number of nodes in the list.
pl: Liczba segmentów, które wyświetlane być mają na każdej stronie. Wpisanie 0 spowoduje niewyświetlanie żadnych segmentów. Jeśli nie włączono podziału na strony, będzie to jednocześnie maksymalna liczba wszystkich segmentów na liście.

en: Text to display at the top of the view. May contain an explanation or links or whatever you like. Optional.
pl: Tekst, który wyświetlany ma być u góry widoku. Może zawierać opis, odnośniki lub cokolwiek innego. Opcjonalny.

en: Text to display at the bottom of the view. May contain an explanation or links or whatever you like. Optional.
pl: Tekst, który wyświetlany ma być u dołu widoku. Może zawierać opis, odnośniki lub cokolwiek innego. Niewymagany.

en: Empty Text
pl: Informacja o braku segmentów

en: Text to display if a view returns no nodes. Optional.
pl: Komunikat, który wyświetlany będzie w przypadku braku segmentów w widoku. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne.

en: Provide Menu
pl: Stwórz element menu

en: If checked this view be given a menu entry in the Drupal menu system. If not checked the data in this group will be ignored.
pl: Gdy zaznaczone, widok ten pojawi się w menu. W przeciwnym wypadku poniższa grupa opcji zostanie zignorowana.

en: Provide Menu as Tab
pl: Element menu jako karta

en: If checked this view's menu entry will be provided as a tab rather than in the main menu system.
pl: Gdy zaznaczone, element menu zostanie wyświetlony w postaci karty, a nie w głównym systemie menu.

en: Tab Weight
pl: Waga karty

en: If this is a menu tab, select the weight; lower numbers will be further to the left.
pl: W przypadku karty będącej elementem menu, niższa <em>waga</em> oznacza umiejscowienie bliżej lewej krawędzi strony.

en: Menu Title
pl: Tytuł elementu menu

en: Enter the title to use for the menu entry or tab. If blank, the page title will be used.
pl: Wprowadź tytuł elementu menu lub karty. Jeśli pozostawisz to pole puste, wykorzystany zostanie tytuł strony widoku.

en: Default Menu Tab
pl: Domyślna karta menu

en: Make Default Menu Tab
pl: Element menu jako karta domyślna

en: If checked this view's menu entry will be provided as a tab, and will be the default tab for that URL path. For example, if the URL is 'tracker/all' and it is set as the default menu tab, it will be put into the menu as 'tracker' and 'tracker/all' will be the default tab. The following settings allow you to customize the parent item, for example 'tracker'. For tabs to work properly, one tab in the group must be set as the default.
pl: Gdy zaznaczone, element menu zostanie wyświetlony w postaci karty, którą będzie domyślną dla danej ścieżki URL. Dla przykładu, jeśli ścieżka to "tracker/all", a element jest domyślnym, widok zostanie dodany do menu ze ścieżką "tracker", a "tracker/all" będzie ścieżką do domyślnej karty widoku. Poniższe ustawienia pozwalają zmienić element domyślny. By karty funkcjonowały prawidłowo, któraś z nich musi być wyznaczona na domyślną.

en: Parent Menu Item Type
pl: Rodzaj nadrzędnego elementu menu

en: Tab
pl: Karta

en: Normal menu item
pl: Zwykły element menu

en: Already exists (don't create)
pl: Już istnieje (nie twórz od nowa)

en: Select type of parent item to use for this default menu tab. You can either specify the parent should be a tab (the default), a normal menu item, or to use the menu item that already exists at the specified URL. For example, if the URL for the default tab is 'tracker/all', then 'tracker' would already have to be a valid menu item to use this final choice.
pl: Wybierz rodzaj nadrzędnego elementu dla domyślnej karty menu. Może być on wyświetlany w postaci karty (domyślnie) lub zwykłego elementu menu. Może zostać także połączony z elementem menu, który już istnieje pod podanym adresem URL. Dla przykładu, gdybyś podał adres "tracker/all", musiałby już istnieć element menu o adresie "tracker".

en: If the parent menu item is a tab, select the weight; lower numbers will be further to the left.
pl: W przypadku karty będącej elementem menu, niższa <em>waga</em> oznacza umiejscowienie bliżej lewej krawędzi strony.

en: Parent Menu Item Title
pl: Tytuł nadrzędnego elementu menu

en: Provide Block
pl: Stwórz blok

en: If checked this view will be provided as a block. If checked title may not be blank.
pl: Gdy zaznaczone, widok ten będzie udostępniony w postaci bloku. W takim wypadku pole tytułu nie może pozostać puste.

en: The title that will be shown at the top of the block. May be blank.
pl: Tytuł , który będzie wyświetlany u góry bloku. Wymagany.

en: Nodes per Block
pl: Segmentów w bloku

en: If using a block, the maximum number of items to display in the block. Pagers are not used in blocks.
pl: Gdy widok prezentowany jest w postaci bloku, jest to maksymalna liczba elementów w tymże bloku. Zawartość bloków nie jest dzielona na strony.

en: [More] Link?
pl: Z odnośnikiem "więcej"?

en: If using a view as both a page and a block, display a more link in the block that links to the view URL?
pl: Czy odnośnik "więcej", prowadzący do strony widoku, ma być dodawany do bloku, gdy widok prezentowany jest zarówno w postaci strony, jak i bloku?

en: Use Page Header
pl: Użyj nagłówka strony

en: If checked, use the Page Header for block view instead. If so, you should leave the Block Header blank.
pl: Gdy zaznaczone, widok w postaci bloku będzie korzystał z nagłówka strony. W takim wypadku powinieneś pozostawić pole nagłówka bloku puste.

en: Use Page Footer
pl: Użyj stopki strony

en: If checked, use the page footer for block view instead. If so, you should leave the block footer blank.
pl: Gdy zaznaczone, widok w postaci bloku będzie korzystał ze stopki strony. W takim wypadku powinieneś pozostawić pole stopki bloku puste.

en: Empty text
pl: Informacja o braku elementów

en: Use Page empty
pl: Korzystaj z informacji wprowadzonej dla widoku strony

en: If checked, use the Page Empty Text for block view instead. If so, you should leave the block empty text blank.
pl: Gdy zaznaczone, w przypadku braku segmentów w widoku wyświetlany będzie komunikat wprowadzony dla widoku strony. W takim wypadku powinieneś pozostawić poniższe pole puste.

en: Text to display if a view results in no nodes. Optional.
pl: Komunikat, który wyświetlany będzie w przypadku braku segmentów w widoku. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne.

en: Argument Handling Code
pl: Kod dla argumentów

en: Argument Code
pl: Kod argumentu

en: Advanced Usage Only: PHP code that returns a custom array of arguments for the view. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters.
pl: Tylko dla zaawansowanych użytkowników. Kod PHP, który zwraca tablicę argumentów widoku. Nie powinien zawierać znaków &lt;?php ani ?&gt;.

en: For more information, please see the <a href="!arg">Argument Handling Code documentation</a> in the Drupal handbook.
pl: By uzyskać więcej informacji, zapoznaj się proszę ze <a href="!arg">stroną dotyczącą wykorzystywania argumentów</a> w Podręczniku Drupala.

en: Expose
pl: Udostępniaj

en: Delete this item.
pl: Usuń ten element.

en: Move this item up.
pl: Przesuń ten element w górę.

en: Down
pl: W dół

en: Move this item down.
pl: Przesuń ten element w dół

en: Move this item to the top.
pl: Przesuń ten element na samą górę.

en: Move this item to the bottom.
pl: Przesuń ten element na sam dół.

en: Handler
pl: Format

en: Option
pl: Opcja

en: Default Sort
pl: Domyślny porządek

en: Fields are only meaningful with List view and Table View; they allow you to choose which fields are presented and in what order.
pl: Pola mogą być potrzebne jedynie w widoku listy i widoku tabelarycznym.

en: Argument Type
pl: Typ argumentu

en: Wildcard
pl: Symbol wieloznaczny

en: Wildcard Sub
pl: Rozwinięcie

en: Arguments are parsed directly from the URL. They are not necessary to any given view, but allow flexibility.
pl: Argumenty są przekazywane bezpośrednio poprzez adres URL. Nie są koniecznym elementem żadnego widoku, ale dodają im elastyczności.

en: Arguments
pl: Argumenty

en: Filters allow you to select a subset of all the nodes to display. All Filters are ANDed together.
pl: Filtry pozwalają wybrać grupę segmentów spośród wszystkich dostępnych w witrynie. Ostateczny kształt widoku jest wypadkową wszystkich poszczególnych filtrów.

en: Filters
pl: Filtry

en: Optional
pl: Opcjonalne

en: Filter settings Default
pl: Ustawienia filtra domyślnymi

en: Force Single
pl: Tylko pojedynczy

en: Lock Operator
pl: Blokada operatorów

en: Exposed filters will be presented to the viewer. If not set required, then filters will include a "&lt;None&gt;" Value if possible. If set default, filters will default as set here, otherwise filter settings will be ignored. If Lock Operator is set, no operator will be made available to the user.
pl: Filtry udostępniane będą wyświetlane użytkownikom. Jeśli filtr zostanie oznaczony jako opcjonalny, użytkownik będzie mógł go pominąć. Jeśli jego ustawienia zostaną uczynione domyślnymi, będą domyślnie stosowane dla danego widoku. W przeciwnym wypadku zostaną zignorowane. Zablokowanie operatorów sprawi, że użytkownicy nie będą mogli ich stosować.

en: Exposed Filters
pl: Udostępniane filtry

en: Order
pl: Porządkowanie

en: Add criteria
pl: Dodaj kryterium

en: Sort Criteria
pl: Kryteria sortowania

en: This view currently has no %s defined.
pl: Nie dodano jeszcze żadnych elementów z tej grupy.

en: Ops
pl: Działania

en: Another user has modified this view, unable to save. You can get this error by using the Back button to re-edit a view after saving one; if you do this, be sure to Reload before making any changes!
pl: Nie można było zapisać zmian, ponieważ w międzyczasie inny użytkownik zmodyfikował ten widok. Błąd ten może się pojawić również wtedy, gdy skorzystasz z przycisku "wstecz", by wyedytować widok po zapisaniu innego. Jeśli tak się stało, pamiętaj by odświeżyć stronę przed dokonaniem jakichkolwiek zmian.

en: View name is required.
pl: Nazwa widoku jest wymagana.

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
pl: Nazwa widoku musi się składać tylko ze znaków alfanumerycznych lub podkreśleń.

en: View name already in use.
pl: Widok o tej nazwie już istnieje.

en: Nodes per page cannot be 0 if using the pager.
pl: Liczba segmentów na stronę nie może być równa zeru, jeśli wykorzystywane jest dzielenie na strony.

en: If being used as a block, Nodes Per Block must be positive.
pl: Jeśli widok prezentowany jest w formie bloku, liczba segmentów w bloku musi być dodatnia.

en: View successfully saved.
pl: Widok został pomyślnie zapisany.

en: View successfully added.
pl: Widok został pomyślnie dodany.

en: List and Table types require at least one field.
pl: Widoki listy i tabelaryczny wymagają, by zdefiniowano przynajmniej jedno pole.

en: You can only set on Default Sort on one field.
pl: Możesz wybrać tylko jedno pole jako domyślne dla porządkowania.

en: View '%vid' not found.
pl: Widok <em>%vid</em> nie został znaleziony.

en: administer views
pl: zarządzanie widokami

en: Views module installed tables successfully.
pl: Moduł widoków pomyślnie zainstalował swoje tabele.

en: The installation of views module was unsuccessful.
pl: Instalacja modułu widoków nie powiodła się.

en: The views module creates customized views of node lists.
pl: Moduł widoków umożliwia tworzenie własnych list segmentów.

en: Views RSS
pl: Kanały RSS dla widoków

en: RSS plugin for the views feed selector argument.
pl: Wtyczka RSS dla argumentu modułu Views pozwalającego na wybór kanału.

en: The views theme wizard helps create stub theming for views.
pl: Kreator skórek dla widoków pomaga w dostosowaniu wyglądu widoków.

en: The Views UI module allows you to create and edit views.
pl: Moduł Views UI pozwala tworzyć i edytować widoki.

en: Book: Parent Node
pl: Książka: nadrzędny segment

en: This allows you to filter books based on parent node.
pl: Pozwala na filtrowanie stron książek wedle stron w stosunku do nich nadrzędnych.

en: Book: Weight
pl: Książka: ciężar

en: This will sort the view by book weight, if that is applicable.
pl: Uporządkuje to elementy widoku wedle ciężaru książek (jeśli dostępne).

en: Book: Parent Title
pl: Książka: tytuł nadrzędnego

en: Display the title of the parent node
pl: Wyświetlaj tytuł nadrzędnego segmentu

en: Sort by the title of the parent node
pl: Porządkowanie wedle tytułu nadrzędnego segmentu

en: Book: Parent Node ID
pl: Książka: ID nadrzędnego segmentu

en: Comment: Subject
pl: Odpowiedź: temat

en: With updated mark
pl: Z oznaczeniem zaktualizowania

en: Comment: Comment
pl: Odpowiedź: odpowiedź

en: Display the content of a comment.
pl: Wyświetla treść odpowiedzi.

en: Comment: Comment ID
pl: Odpowiedź: ID odpowiedzi

en: Display the CID of a comment.
pl: Wyświetla CID odpowiedzi.

en: Comment: Created Time
pl: Odpowiedź: data utworzenia

en: Display the post time of the comment.
pl: Wyświetla czas dodania odpowiedzi.

en: Comment: Author Name
pl: Odpowiedź: autor

en: This will display the author of the node.
pl: Spowoduje to wyświetlenie autora segmentu.

en: Comment: Add link
pl: Odpowiedź: odnośnik

en: Display a link to add a comment to the node. Enter the text of this link into the option field; if blank the default "Comment" will be used.
pl: Wyświetla odnośniki służące do usuwania segmentów. Wprowadź tekst odnośnika w polu opcji. Jeśli pozostawisz je puste, wyświetlony zostanie domyślny tekst "Usuń".

en: Comment: Pending approval
pl: Odpowiedź: oczekuje na zatwierdzenie

en: Equals
pl: Równa się

en: Sort by the created time of comments.
pl: Porządkowanie wedle daty utworzenia odpowiedzi.

en: Comment: Last Comment Time
pl: Odpowiedź: czas dodania ostatniej

en: This will display the last comment time.
pl: Wyświetla datę ostatniej odpowiedzi.

en: Comment: Last Comment Author
pl: Odpowiedź: autor ostatniej

en: This will display the name of the last user to comment on the post.
pl: Wyświetla nazwę użytkownika, który dodał ostatnią odpowiedź.

en: Comment: Count
pl: Odpowiedź: liczba

en: With New Count
pl: Z liczbą nowych

en: This will display the comment count.
pl: Spowoduje to wyświetlanie liczby odpowiedzi.

en: Comment: Last Changed Time
pl: Odpowiedź: data ostatniej zmiany

en: This will display the time of the last comment or node edit.
pl: Wyświetla czas ostatniej edycji odpowiedzi bądź segmentu.

en: Comment: Comment Count
pl: Odpowiedź: liczba

en: This filter allows you to filter by the amount of comments.
pl: Umożliwia to filtrowanie wedle ilości odpowiedzi.

en: This filter allows nodes to be filtered by the timestamp for the last comment or node edit.
pl: Umożliwia filtrowanie segmentów wedle czasu ostatniej odpowiedzi bądź edycji segmentu.

en: Comment: Last Comment Date
pl: Odpowiedź: czas dodanie ostatniej

en: This will allow you to sort by the date of the most recent comment on a node.
pl: Pozwala porządkować wedle daty ostatniej odpowiedzi do segmentu.

en: This filter allows you to sort by the number of comments.
pl: Pozwala porządkować wedle liczby odpowiedzi.

en: Comment: Last Changed
pl: Odpowiedź: ostatnia zmiana

en: Sort based on the most recent comment or edit for the node.
pl: Porządkowanie wedle daty ostatniej edycji segmentu bądź dodania odpowiedzi.

en: @num new
pl: @num nowych

en: Display recent comments block
pl: Wyświetlaj blok z ostatnimi odpowiedziami

en: Recent comments
pl: Ostatnie odpowiedzi

en: Node: Title
pl: Segment: tytuł

en: Display the title of the node.
pl: Wyświetlaj tytuł segmentu.

en: Node: ID
pl: Segment: ID

en: Display the NID of a node.
pl: Wyświetla ID segmentu.

en: Node: Created Time
pl: Segment: czas dodania

en: Display the post time of the node.
pl: Wyświetla czas dodania segmentu.

en: Node: Updated Time
pl: Segment: czas zaktualizacji

en: Display the last time the node was updated.
pl: Wyświetla czas ostatniej aktualizacji segmentu.

en: Node: Type
pl: Segment: rodzaj

en: The Node Type field will display the type of a node (for example, 'blog entry', 'forum post', 'story', etc)
pl: Wyświetla rodzaj segmentu (na przykład "wątek" czy "artykuł").

en: Node: Link to node
pl: Segment: odnośnik do segmentu

en: This will create a link to the node; fill the option field with the text for the link. If you want titles that link to the node, use Node: Title instead.
pl: Tworzy odnośnik do segmentu. Wypełnij pole żądanym tekstem odnośnika. Jeśli chcesz by odnośnikami do segmentów były ich tytuły, wybierz "Segment: tytuł".

en: Node: Body
pl: Segment: treść

en: Full Text
pl: Pełen tekst

en: Display the Main Content.
pl: Wyświetlaj główną zawartość

en: Node: View link
pl: Segment: odnośnik do segmentu

en: Display a link to view the node. Enter the text of this link into the option field; if blank the default "View" will be used.
pl: Wyświetla odnośniki służące do przechodzenia do segmentów. Wprowadź tekst odnośnika w polu opcji. Jeśli pozostawisz je puste, wyświetlony zostanie domyślny tekst "Pokaż".

en: Node: Edit link
pl: Segment: odnośnik do strony edycji

en: Return To View
pl: Powróć do widoku

en: Return to Node
pl: Powrót do segmentu

en: Display a link to edit the node. Enter the text of this link into the option field; if blank the default "Edit" will be used.
pl: Wyświetla odnośniki służące do edycji segmentów. Wprowadź tekst odnośnika w polu opcji. Jeśli pozostawisz je puste, wyświetlony zostanie domyślny tekst "Edytuj".

en: Node: Delete link
pl: Segment: odnośnik do strony usunięcia

en: Return To The Frontpage
pl: Powróć do strony głównej

en: Display a link to delete the node. Enter the text of this link into the option field; if blank the default "Delete" will be used.
pl: Wyświetla odnośniki służące do usuwania segmentów. Wprowadź tekst odnośnika w polu opcji. Jeśli pozostawisz je puste, wyświetlony zostanie domyślny tekst "Usuń".

en: Sort by the database ID of the node.
pl: Porządkuje wedle ID segmentu w bazie.

en: Sort by the submission date of the node.
pl: Porządkowanie wedle daty dodania segmentu.

en: Sort by the last update date of the node.
pl: Porządkowanie wedle daty ostatniej aktualizacji segmentu.

en: Node: Sticky
pl: Segment: przyklejony

en: Sort by whether or not the node is sticky. Choose descending to put sticky nodes at the top.
pl: Podczas sortowania będzie brana pod uwagę opcja "zawsze na górze". Jeśli wybierzesz porządek malejący, segmenty z tą opcją znajdą się na górze.

en: Sort by the node title, alphabetically
pl: Porządkowanie wedle tytułu segmentu, alfabetycznie

en: Sort by the node type, alphabetically
pl: Porządkowanie wedle rodzaju segmentu, alfabetycznie

en: Random
pl: Losowo

en: By choosing random, nodes will be ordered completely randomly. This is a good way to choose X random nodes from a group of nodes.
pl: Powoduje wyświetlanie segmentów w całkowicie losowym porządku.

en: Node: Published
pl: Segment: opublikowany

en: Filter by whether or not the node is published. This is recommended for most Views!
pl: Brana będzie pod uwagę ocja "do publikacji". Zalecane dla większości widoków!

en: Node: Front Page
pl: Segment: na głównej

en: Filter by whether or not the node has been promoted to Front Page.
pl: Brana będzie pod uwagę opcja "na główną stronę" segmentu.

en: Filter by whether or not the node is set sticky.
pl: Brane będzie pod uwagę to, czy segment został przyklejony.

en: Node: Moderated
pl: Segment: czekający na zatwierdzenie

en: Filter by whether or not the node is moderated.
pl: Brane będzie pod uwagę to, czy segment jest moderowany.

en: Include or exclude nodes of the selected types.
pl: Wyświetla lub ukrywa segmenty określonego rodzaju.

en: Node: Author is Anonymous
pl: Segment: autor anonimowy

en: This allows you to filter by whether or not the node author is anonymous.
pl: Sprawdza czy autor segmentu był anonimowym użytkownikiem.

en: Node: Author is Current User
pl: Segment: użytkownik jest autorem

en: This allows you to filter by whether or not the node was authored by the logged in user of the view.
pl: Sprawdza czy aktualnie przeglądający widok użytkownik jest autorem segmentów.

en: Node: Current User Authored or Commented
pl: Segment: użytkownik go dodał lub nań odpowiedział

en: This allows you to filter by whether or not the logged in user authored or commented on the node.
pl: Pozwala filtrować segmenty wedle tego, czy zostały napisane lub skomentowane przez zalogowanego użytkownika.

en: Node: Distinct
pl: Segment: tylko raz

en: This filter ensures that each node may only be listed once, even if it matches multiple criteria. Use this if multiple taxonomy matches return duplicated nodes.
pl: Włączenie tego filtru daje pewność, że każdy segment pojawi się w widoku tylko raz, nawet jeśli spełnia więcej niż jedno kryterium wyszukiwania. Skorzystaj z filtru, jeśli w widoku te same segmenty pojawiają się wielokrotnie.

en: This filter allows nodes to be filtered by their title.
pl: Umożliwia filtrowanie wedle tytułów segmentów.

en: This filter allows nodes to be filtered by their creation date.
pl: Umożliwia filtrowanie wedle czasu dodania segmentów.

en: This filter allows nodes to be filtered by the time they were updated.
pl: Umożliwia filtrowanie segmentów wedle czasu ich ostatniej aktualizacji.

en: This filter allows nodes to be filtered by their body.
pl: Umożliwia filtrowanie wedle treści segmentów.

en: Node: Has New Content
pl: Segment: zawiera nową treść

en: Including this filter will reduce the node set to nodes that have been updated or have new content since the user last read the node, as well as unread nodes.
pl: Zastosowanie tego filtru spowoduje wyświetlanie jedynie tych segmentów, których treść zmieniła się od czasu ostatniego przeczytania ich przez użytkownika.

en: The node type argument allows users to filter a view by specifying the type of node.
pl: Argument rodzaju segmentu umożliwia użytkownikom wyświetlenie jedynie segmentów określonego rodzaju.

en: The argument will filter by the node title. For this argument, set the option to the number of characters, using 0 for full term; use 1 for an A/B/C style glossary.
pl: Pozwala użytkownikom wybierać segmenty o określonym tytule. Wprowadź liczbę znaków - 0 dla pełnej nazwy, a 1 dla słowników w stylu A/B/C.

en: Node: Posted Year
pl: Segment: rok dodania

en: This argument allows users to filter by what year the node was posted, in the form of CCYY.
pl: Pozwala użytkownikom wybierać segmenty z określonego roku (w formacie CCYY).

en: Node: Posted Month
pl: Segment: miesiąc dodania

en: Months are specified by the numbers 1-12. Since this argument does not specify a year, it is recommended that it usually follow a 'Year' argument.
pl: Poszczególnym miesiącom odpowiadają liczby od 1 do 12. Ponieważ ten argument samo nie uwzględnia roku, zaleca się by poprzedzał go argument roku.

en: Node: Posted Week
pl: Segment: tydzień dodania

en: This allows the user to filter a view by the week number from 1-52. It is recommended this argument follow a 'Year' argument.
pl: Argument ma postać liczby od 1 do 52, określającej numer wybranego miesiąca. Zaleca się by poprzedzał je argument roku.

en: Node: Posted Month + Year
pl: Segment: miesiąc i rok dodania

en: This argument combines Month and Year into a single argument, specified in the form CCYYMM.
pl: Argument ma postać daty w formacie CCYYMM.

en: Node: Posted Full Date
pl: Segment: pełna data dodania

en: This argument is a complete date in the form of CCYYMMDD.
pl: Argument ma postać daty w formacie CCYYMMDD.

en: This argument is a single Node ID.
pl: Argument ma postać pojedynczego ID segmentu.

en: Node: Feed Selector
pl: Segment: wybór kanału

en: This argument allows pluggable "feed" selectors. If using views_rss module, "feed" will turn the view into an RSS feed. Other modules may provide their own feeds. You may enter the title the feed will advertise in the title field here. If the feed type offers a description, enter the description of the feed in the option field here.
pl: Pozwala dołączać obsługę kanałów informacyjnych. Jeśli korzystasz z modułu <em>views_rss</em>, widok może zostać zamieniony w kanał RSS. Inne moduły mogą oferować obsługę innego rodzaju kanałów.

en: The basic front page view.
pl: Podstawowy widok strony głównej.

en: Untitled
pl: Bez nazwy

en: This will display all options of the profile field %field-name.
pl: Wyświetla wszystkie opcje pola profilu o nazwie %field-name.

en: Display the date of the %field-name field.
pl: Wyświetl datę pola %field-name.

en: Checkbox based profile field help
pl: Tekst pomocy dla pola oparty na polu wyboru

en: Other types based profile field help
pl: Tekst pomocy dla pola oparty na innego rodzaju elemencie

en: This allows you to sort by vocabulary terms
pl: Pozwala na porządkowanie wedle terminów słownika

en: This allows you to sort by selection options
pl: Pozwala na porządkowanie wedle opcji wyboru

en: This allows you to sort by date
pl: Pozwala na porządkowanie wedle daty

en: This allows you to sort yes/no
pl: Pozwala na porządkowanie wedle daty

en: Taxonomy based profile field help
pl: Tekst pomocy dla pola oparty na taksonomii

en: Selection based profile field help
pl: Tekst pomocy dla pola oparty na zaznaczeniu

en: Search: Index
pl: Wyszukiwanie: indeks

en: Node: Total Hits
pl: Segment: wszystkie odsłony

en: This will display the number of times a node has been read.
pl: Wyświetla liczbę odsłon segmentu.

en: Node: Recent Hits
pl: Segment: ostatnie odsłony

en: This will display the number of times a node has been read recently.
pl: Wyświetla liczbę odsłon segmentu w ostatnim czasie.

en: Node: Last Hit Time
pl: Segment: data ostatniej odsłony

en: Display the time the node was last read.
pl: Wyświetla datę ostatniej odsłony.

en: This allows you to sort by the number of times a node has been read.
pl: Umożliwia porządkowanie wedle całkowitej liczby odsłon.

en: This allows you to sort by the number of times a node has been read recently.
pl: Umożliwia porządkowanie wedle liczby odsłon w ostatnim czasie.

en: This allows you to sort by the time a node was last read.
pl: Umożliwia porządkowanie wedle czasu ostatniej odsłony.

en: Nodes sorted by recent page-views
pl: Segmenty uporządkowane wedle ilości odsłon w ostatnim czasie

en: Recent popular content
pl: Najpopularniejsze ostatnio

en: Recent hits
pl: Ostatnie odsłony

en: Nodes sorted by total page-views
pl: Segmenty uporządkowane wedle całkowitej ilości odsłon

en: All-time popular content
pl: Najpopularniejsze strony wszechczasów

en: Reads
pl: Odsłon

en: Taxonomy: Terms for @voc-name
pl: Taksonomia: terminy słownika @voc-name

en: This will display all taxonomy terms associated with the node that are members of %voc-name. Note that this causes one extra query per row displayed, and might have a minor performance impact.
pl: Wyświetla wszystkie terminy taksonomii przypisane do segmentu, które znajdują się w słowniku %voc-name. Pamiętaj, że opcja ta powoduje konieczność wysłania dodatkowego zapytania do bazy danych i może mieć niewielki wpływ na wydajność witryny.

en: Only terms associated with %voc-name will appear in the select box for this filter. When filtering by taxonomy term you may specify the 'depth' as an option. Please see the taxonomy help for more information.
pl: W polu wyboru dla tego filtra pojawią się tylko terminy znajdujące się w słowniku %voc-name. Jeśli korzystasz z filtra wybierającego segmenty wedle terminów taksonomii, możesz także określić "głębokość" poszukiwania terminów. By uzyskać więcej informacji, zapoznaj się proszę z pomocą modułu taksonomii.

en: Taxonomy: Term
pl: Taksonomia: termin

en: This will display one of the taxonomy terms associated with the node; if taxonomy terms were used to filter or sort, it will be the one that triggered the sort or filter.
pl: Wyświetla jeden z terminów przypisanych do segmentu. Jeśli terminy taksonomii zostały wykorzystane do wybrania określonej grupy segmentów, zostanie wyświetlony właśnie ten termin, który się do tego przyczynił.

en: Taxonomy: Term Description
pl: Taksonomia: opis terminu

en: This will display the description associated with a taxonomy term.
pl: Wyświetla opis terminu taksonomii.

en: Taxonomy: Term Name
pl: Taksonomia: nazwa terminu

en: This will sort nodes by taxonomy weight and name, as defined in the category administration.
pl: Porządkuje segmenty wedle wagi taksonomii, zgodnie z wartościami wprowadzonymi na stronach zarządzania kategoriami segmentów.

en: Taxonomy: Vocabulary Name
pl: Taksonomia: nazwa słownika

en: This will filter a view to only nodes that contain a term in the associated vocabulary.
pl: Ogranicza wyświetlanie segmentów do tych, które posiadają termin w określonym słowniku.

en: Taxonomy: Term ID
pl: Taksonomia: ID terminu

en: The argument will filter by a taxonomy term ID. For this argument, set the option to the depth to search. See taxonomy for more information.
pl: Argument ten ograniczy wyświetlanie segmentów do umieszczonych w kategorii o określonym ID. Ustal także głębokość poszukiwań wewnątrz hierarchii taksonomii (więcej w pomocy modułu <em>taxonomy</em>).

en: The argument will filter by a taxonomy term name. For this argument, set the option to the number of characters, using 0 for full term; use 1 for an A/B/C style glossary.
pl: Ogranicza wyświetlanie segmentów do tych, którym przypisany jest termin taksonomii o określonej nazwie. Wprowadź tutaj liczbę znaków nazwy terminu - 0 dla pełnej nazwy, 1 dla słowników w stylu A/B/C.

en: Taxonomy: Vocabulary ID
pl: Taksonomia: ID słownika

en: The argument will filter to nodes with terms in a vocabulary.
pl: Ogranicza wyświetlanie segmentów do tych, którym przypisano jakiś termin słownika.

en: The taxonomy view with a depth of 0.
pl: Widok taksonomii o <em>głębokości</em> wyszukiwania równej 0.

en: Uncategorized
pl: Bez kategorii

en: Uncatgorized
pl: Bez kategorii

en: File: Id
pl: Plik: ID

en: File Id which represents the file.
pl: ID, które odpowiada plikowi.

en: Sort by File Id
pl: Porządkowanie wedle ID pliku

en: File: Has file downloads
pl: Plik: posiada załączone pliki

en: Filter whether the node has files for download
pl: Sprawdza, czy do segmentu załączono pliki

en: File: Listed in file downloads
pl: Plik: ujęty na liście plików

en: Filter whether the file is listed in downloads
pl: Sprawdza, czy plik znajduje się na liście pobierań

en: File: All files
pl: Plik: wszystkie pliki

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: Listed files
pl: Pliki wymienione na liście

en: File names with links
pl: Nazwy plików wraz z odnośnikami

en: File names without links
pl: Nazwy plików bez odnośników

en: File descriptions with links
pl: Opisy plików wraz z odnośnikami

en: File descriptions without links
pl: Opisy plików bez odnośników

en: Display all attached files in one field.
pl: Wyświetlaj wszystkie załączone pliki w jednym polu

en: File: Name
pl: Plik: nazwa

en: Plain
pl: Zwykłe

en: With download link
pl: Wraz z odnośnikiem do pobierania

en: Display file name
pl: Wyświetla nazwę pliku

en: File: Path
pl: Plik: ścieżka

en: Display Path to File.
pl: Wyświetla ścieżkę do pliku.

en: File: Size
pl: Plik: wielkość

en: Display the size of the associated file.
pl: Wyświetla wielkość załączonego pliku.

en: File: Mime type
pl: Plik: typ MIME

en: This filter allows nodes to be filtered by mime type.
pl: Umożliwia filtrowanie segmentów wedle typu MIME.

en: File: Filename
pl: Plik: nazwa pliku

en: This filter allows nodes to be filtered by the name of attached files.
pl: Umożliwia filtrowanie segmentów wedle nazw załączonych plików.

en: This filter allows nodes to be filtered by file size.
pl: Umożliwia filtrowanie segmentów wedle wielkości pliku.

en: File: Sort by Filename
pl: Plik: porządkowanie wedle nazwy pliku

en: Sort by file name
pl: Porządkuje wedle nazwy pliku

en: File: File size
pl: Plik: wielkość pliku

en: Sort by file size.
pl: Porządkuje wedle nazwy pliku

en: Sort by mime type.
pl: Porządkuje wedle typu MIME

en: Node: Author Name
pl: Segment: nazwisko autora

en: User: Author Picture
pl: Użytkownik: portret autora

en: Display the user picture of the author.
pl: Wyświetla portret autora.

en: This allows you to sort alphabetically by author.
pl: Umożliwia porządkowanie wedle autora.

en: This allows you to filter by a particular user. You might not find this useful if you have a lot of users.
pl: Umożliwia filtrowanie wedle konkretnej nazwy użytkownika. Jeśli twoja witryny posiada wielu użytkowników, filtr ten będzie raczej nieprzydatny.

en: Node: Authors in role %role-name
pl: Segment: autor o randze%role-name

en: Role: Author Role
pl: Ranga: ranga autora

en: Include the node only if the author is a member of the selected role.
pl: Powoduje, że brane są pod uwagę tylko te segmenty, których autor posiada określoną rangę.

en: User: UID is Author
pl: Użytkownik: UID autora segmentu

en: The User ID argument allows users to filter to nodes authored by the specified user ID.
pl: Argument ID użytkownika umożliwia użytkownikom wyświetlenie segmentów stworzonych przez użytkownika o określonym ID.

en: User: UID Authored or Commented
pl: Użytkownik: UID autora segmentu lud odpowiedzi

en: The User ID argument allows users to filter a to nodes authored or commented on the specified user ID.
pl: Argument ID użytkownika umożliwia użytkownikom wyświetlenie segmentów stworzonych bądź skomentowanych przez użytkownika o określonym ID.

en: User: Username is Author
pl: Użytkownik: jest autorem

en: The Username argument allows users to file to a nodes authored by the specified username.
pl: Argument nazwy użytkownika umożliwia użytkownikom wyświetlenie segmentów stworzonych przez użytkownika o określonej nazwie.

en: Shows all new activity on system.
pl: Wyświetla wszystkie ostatnie zdarzenia.

en: recent posts for %1
pl: ostatnie wpisy użytkownika %1

en: Currently Logged In User
pl: Aktualnie zalogowany użytkownik
