Views (5.x-1.7) - en to hr translation catalogue (183 entries)

en: Title
hr: Naslov

en: Delete
hr: Izbriši

en: Submit
hr: Pošalji

en: Value
hr: Vrijednost

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Replies
hr: Odgovori

en: Last Post
hr: Poslijednji unos

en: List
hr: Popis

en: Actions
hr: Akcije

en: Cancel
hr: Odustani

en: Description
hr: Opis

en: more
hr: više

en: Enable
hr: Omogući

en: Disable
hr: Onemogući

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Taxonomy
hr: Taksonomija

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Edit
hr: Uredi

en: None
hr: Nema

en: This action cannot be undone.
hr: Ova radnja se ne može opozvati.

en: Name
hr: Naziv

en: Import
hr: Uvezi

en: Export
hr: Izvezi

en: Field
hr: Polje

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Default
hr: Zadano

en: Access
hr: Pristup

en: Add
hr: Dodaj

en: View
hr: Pregled

en: Menu
hr: Meni

en: never
hr: nikada

en: read more
hr: čitaj dalje

en: Created
hr: Kreirano

en: Are you sure you want to delete %title?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %title?

en: Block
hr: Blok

en: Page
hr: Stranica

en: Bottom
hr: Dno

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Footer
hr: Podnožje

en: Comment
hr: Komentar

en: Fields
hr: Polja

en: Contains
hr: Sadrži

en: Normal
hr: Normalno

en: %time ago
hr: prije %time

en: Up
hr: Gore

en: Basic Information
hr: Osnovne informacije

en: Recent posts
hr: Skorašnji postovi

en: Basic
hr: Osnovno

en: Exists
hr: Postoji

en: The views module creates customized views of node lists. You may need to activate the Views UI module to get to the user administration pages.
hr: Views modul kreira prilagođene poglede sadržaja. Morati ćete aktivirati Views UI modul kako bi imali mogućnost administracije.

en: <All>
hr: <Sve>

en: As Short Date
hr: Kao kratki nadnevak

en: As Medium Date
hr: Kao srednji nadnevak

en: As Long Date
hr: Kao dugački nadnevak

en: As Custom Date
hr: Kao prilagođeni nadnevak

en: As Time Ago
hr: Kao prije koliko vremena

en: Granularity: minute
hr: Granularnost: minuta

en: Granularity: hour
hr: Granularnost: sat

en: Granularity: day
hr: Granularnost: dan

en: Granularity: month
hr: Granularnost: mjesec

en: Granularity: year
hr: Granularnost: godina

en: Is All Of
hr: Je sve od

en: Is One Of
hr: Je jedna od

en: Is None Of
hr: Ni jedna od

en: Is Equal To
hr: Je jednaka

en: Is Not Equal To
hr: Nije jednak

en: Is Greater Than
hr: Je veće od

en: Is Greater Than Or Equals
hr: Je veće od ili jednako

en: Is Less Than Or Equals
hr: Je manje od ili jednako

en: Is Less Than
hr: Je manje od

en: List View
hr: Pregled - lista

en: Table View
hr: Pregled - tablica

en: Full Nodes
hr: Cijeli nodeovi

en: Contains Any Word
hr: Sadrži ijednu riječ

en: Contains All Words
hr: Sadrži sve riječi

en: Starts With
hr: Počinje s

en: Ends With
hr: Završava s

en: Does Not Contain
hr: Ne sadrži

en: Save and edit
hr: Spremi i uređuj

en: @filter must have a value!
hr: @filter mora imati vrijednost!

en: The "Value" can either be a date in the format: CCYY-MM-DD HH:MM:SS or the word "now" to use the current time. You may enter a positive or negative number in the "Option" field that will represent the amount of seconds that will be added or substracted to the time; this is most useful when combined with "now". If you have the jscalendar module from jstools installed, you can use a popup date picker here.
hr: "Vrijednost može biti ili nadnevak oblika: CCYY-MM-DD HH:MM:SS ili riječ "now" kako bi koristili trenutno vrijeme. Morate unijeti ili pozitivnu ili negativnu znamenku unutar polja "Opcije" koja će predstavljati iznos sekundi koje će biti dodane ili oduzete od teme; ovo je vrlo korisno kada se kombinira s "now". Ukoliko imate instaliran podmodul jscalendar  iz modula jstools možete ovdje koristiti popuop izbornik za nadnevak.

en: access all views
hr: pristup svim pogledima

en: This argument specifies a specific RSS feed selector; it will only select RSS feeds, unlike the built-in selector which can select pluggable feeds. You may enter the title the feed will advertise in the title field here, and the description of the feed in the option field here.
hr: Ovaj argument određuje posebni RSS feed selektor; isti će samo odabrati RSS feedove, za razliku od ugrađenog selektora koji može odabrati dodatne feedove. Ovdje možete unijeti naslov kojega će feed promovirati u polju naslova kao i opis feeda u opcijskom polju.

en: Theme wizard
hr: Wizard za temu

en: <p>The views theming wizard generates code that you can use in your phptemplate theme to help you customize the output of a view. Simply select a theme and it will generate code for your template.php as well as template files for the individual views.</p><p>At this time this code assumes your view is a <b>list type view</b>! It may not generate effective code for other types of views. Future versions of this program will be smarter, and give more options, but this wizard is still a huge start.</p>
hr: <p>Views pomoćnik za teme stvara kod kojega možete koristiti unutar vaše phptemplate teme kako bi vam pomogao prilagoditi izgled Pogleda. Jednostavno odaberite temu i on će stvoriti kod za vaš template.php kao i tematske datoteke za pojedinačne poglede.</p><p>U ovom trenutku ovaj kod pretpostavlja kako je vaš kod <b>Pogled liste</b>! Ne može stvarati učinkoviti kod za druge vste pogleda. Buduće inačice ovoga programa će biti još bolje  i dati dodatne opcije, ali je i ovaj pomoćnik značajan za početak.</p>

en: Select a view
hr: Odaberi pogled

en: Select Theme Type
hr: Odaberi vrstu teme

en: List Theme Fields
hr: Izlistaj polja teme

en: This is a list of all the theme functions you can use to override individual field displays
hr: Ovo je popis svih funkcija teme koje možete koristiti za prevladavanje pojedinačnih prikaza polja

en: This is a basic theme function
hr: Ovo je osvnovna funkcija teme

en: Generate Theme
hr: Stvori temu

en: This code goes in your template.php file
hr: Ovaj kod ide u vašu template.php datoteku

en: This code goes in a file named views-list-@s.tpl.php
hr: Ovaj kod ide u datoteku po imenu views-list-@s.tpl.php

en: This code goes in a file named views-list-@s.css
hr: Ovaj kod ide u datoteku po imenu views-list-@s.css

en: Simple List
hr: Jednostavna lista

en: Grouped List
hr: Grupirana lista

en: Nested Tree
hr: Ugniježđeno stablo

en: Select the field on which to group
hr: Odaberite polje na kojemu ćete grupirati

en: Select the field to use as the ID for each row (usually nid)
hr: Odaberite polje koje ćete koristiti kao ID za svaki redak (obično nid)

en: Select the field that refers to the parent node by the ID field
hr: Odaberite polje koje se odnosi na roditeljski sadržaj po ID polju

en: You may import a view by cut-and-pasting the results of an export view. If the import is successful you will be taken to the Add View page with all of the settings of the imported view..
hr: Možete uvesti View rezanjem (cut) i lijepljenjem (paste) rezultata izvoza view-a. Ukoliko je uvoz uspješan biti ćete prebačeni na stranicu Dodaj pogled sa svim postavkama uveženoga pogleda.

en: This screen shows all of the views that are currently defined in your system. The default views are provided by Views and other modules and are automatically available. If a customized view of the same name exists, it will be used in place of a default view.
hr: Ovo sučelje prikazuje sve poglede koji su trenutno definirani na vašem sustavu. Zadani pogledi su dostupni unutar Views-a i drugih modula i automatski su raspoloživi. Ukoliko postoji prilagođeni pogled s istim imenom on će se koristiti na mjestu zadanog pogleda.o

en: Please see !s or the views documentation on drupal.org for help here.
hr: Molimo pogledajte !s ili Views dokumentaciju na drupal.org za pomoć po ovom pitanju.

en: the views help page
hr: Stranica Views pomoći

en: You may cut & paste this view into an import function on another system. The view will only work if all modules required by the view are installed on the target location.
hr: Možete izrezati i zalijepiti ovaj pogled unutar uvozne funkcije na drugom sustavu. Pogled će raditi samo ukoliko su svi potrebni moduli instalirani i na ciljanoj lokaciji.

en: <p>A view retrieves some number of nodes from the database and displays them in a variety of formats.</p>
hr: <p>Pogled dovlači neki broj sadržaja iz baze podataka i prikazuje ih na razne načine.</p>

en: <h3>Fields</h3>
hr: <h3>Polja</h3>

en: <p>When using List or Table view, it is necessary to choose which fields will be displayed to the user.</p><dl>
hr: <p>Kada koristite pogled liste ili tablice, nužno je odabrati koje će polje biti prikazano korisniku.</p><dl>

en: <h3>Arguments</h3>
hr: <h3>Argumenti</h3>

en: <p>Arguments can be passed to the View through the URL, in order to create views that are configurable by the user. This is very useful to create views for taxonomy, or to sort by user. When using arguments, substitution is performed on the title. %1 will represent argument 1, %2 will represent argument 2. Each argument has a title field; this title is used if providing a summary view (which can matter because the argument is missing which could result in confusing phrases such as 'view for')</p><dl>
hr: <p>Argumenti mogu biti proslijeđeni ka Pogledu putem URL-a, kako bi se stvorili pogledi koje korisnik može prilagođavati. Ovo zna biti iznimno korisno pri stvaranju pogleda za taksonomiju, ili razvrstavanje po korisniku. kada koristite argumente, zamjena se vrši na naslovu. %1 će predstaviti argument 1, %2 će predstaviti argument 2. Svaki argument ima poje naslova; ovo polje se koristi ukoliko se stvara sažeti pogled (što može biti bitno jer nedostaje argument što može rezultirati zbunjujućim frazama kao 'pogled za')</p><dl>

en: <h3>Filters</h3>
hr: <h3>Filteri</h3>

en: <p>Views may be filtered to restrict the view on a number of criteria.</p><dl>
hr: <p>Views mogu biti filtrirani kako bi ograničili prikaz pogleda po velikom broju kriterija.</p><dl>

en: <h3>Sorting Critera</h3>
hr: <h3>Kriterij razvrstavanja</h3>

en: <p>The result set may be sorted on any of the following criteria.</p><dl>
hr: <p>Rezultat može biti razvrstan po bilo kojem od sljedećih kriterija.</p><dl>

en: Views are customized lists of content on your system; they are highly configurable and give you control over how lists of content are presented.
hr: Views su prilagođene liste sadržaja na vašem sustavu; oni su visoko prilagodljivi i daju vam kontrolu nad prikazom liste sadržaja.

en: Tools
hr: Alati

en: Edit view
hr: Uredi pogled

en: Override
hr: Nadvladaj

en: Clone
hr: Kloniraj

en: Administer views
hr: Administriraj poglede

en: Provides
hr: Pruža

en: Existing Views
hr: Postojeći pogledi

en: <p>No views have currently been defined.</p>
hr: <p>Još nisu definirani pogledi.</p>

en: <p>Below are system default views; if you edit one of these, a view will be created that will override any system use of the view.</p>
hr: <p>Ispod se nalaze zadani pogfledi sustava; ukoliko uredite jedan od njih, stvoriti ćete pogled koji će nadvladati sve uporabe pogleda od strane sustava.</p>

en: <p>Occasionally, something or other can cause the Views cache to contain stale data; this is particularly true after module updates and sometimes true after taxonomy and profile updates. If you are having problems with Views creating malformed queries, the first thing you should always do is clear the Views cache to see if that is the problem.</p>
hr: <p>Povremeno, neke stvari mogu uvjetovati Views cache prikazati zastarjele podatke; posebno nakon nadogradnje modula a ponekada i nakon osvježavanja taksonomije i profila. Ukoliko imate problema i Viewsi stvaraju nekorektne upite, trebali bi isprazniti Views cache kako bi se uvjerili leži li tu problem.</p>

en: Import View Code
hr: Uvezi View kod

en: Cut and paste the results of an Export View here.
hr: Izreži i zalijepi rezulate izvoza pogleda ovdje

en: You don't seem to have the following requirements:
hr: Izgleda kako ne ispunjavate sljedeće uvjete:

en: Unable to get a view out of that.
hr: Iz ovoga se ne može stvoriti View

en: Edit view %n
hr: Uredi view %n

en: Return Page Not Found
hr: Prikaži Nije nađeno stranicu

en: Display All Values
hr: Prikaži sve vrijednosti

en: Summary, unsorted
hr: Sažetak, nerazvrstano

en: Summary, sorted ascending
hr: Sažetak, razvrstano uzlazno

en: Summary, sorted descending
hr: Sažetak, razvrstano silazno

en: Summary, sorted as view
hr: Sažetak, razvrstano kao pogled

en: Use Empty Text
hr: Koristi prazan tekst

en: Ascending
hr: Uzlazno

en: Descending
hr: Silazno

en: Add Filter
hr: Dodaj filter

en: Add Criteria
hr: Dodaj kriterij

en: Add Argument
hr: Dodaj argument

en: Add Field
hr: Dodaj polje

en: Expose Filter
hr: Otkrij filter

en: You have modified this view; changes will not be recorded until you Save the form.
hr: Vršili ste promjene u ovom View-u, iste neće biti zabilježene sve dok ne Spremite obrazac.

en: The unique identifier of the view; it is only important for overridden views and views that modules or themes will need to use. Only alphanumeric and _ allowed here
hr: Jedinstveni označivač pogleda, važan je samo za prevladane poglede i poglede koje će moduli ili teme trebati koristiti. Samo slovobrojčane oznake i _ dopuštene.

en: Only the checked roles will be able to see this view in any form; if no roles are checked, access will not be restricted.
hr: Samo će označene uloge biti u mogućnosti vidjeti ovaj pogled u bilo kojem obliku, ukoliko nisu označene uloge, pristup neće biti ograničen.

en: A description of the view for the admin list.
hr: Opis pogleda za administracijski popis.

en: Provide Page View
hr: Omogući pogled u obliku stranice

en: If checked this view will be provided as a page. If not checked, the fields in this group will be ignored.
hr: Ukoliko je označeno, ovaj pogled će biti omogućen kao stranica. Ukoliko nije označeno, polja unutar ove skupine će biti zanemarena.

en: Enter the URL to use for this view in the form of 'dir/dir'. Do not begin or end the URL with a /. Example: 'view/tracker'. This is required if providing a page view. You can also add $arg as a placeholder for arguments passed in the URL, for example 'user/$arg/tracker' or 'node/$arg/related'. Note that any arguments listed here will be required, even if they are listed as optional below. You do not need to list arguments at the end of the path. Do not try to use URLs such as taxonomy/term/$arg.
hr: Unesite URL za koristiti u ovom pogledu u obliku 'dir/dir'. Nemojte počinjati URL s /. Primjer: 'view/tracker'. Ovo je nužno kako bi omogućili prikaz stranice. Možete dodati i  $arg kao zamjenski tekst za argumente koji se provlače kroz URL, npr. 'user/$arg/tracker' ili 'node/$arg/related'. Imajte na umu kako će svi argumenti navedeni ovdje biti obvezni, čak i ukoliko su označeni kao opcijski, ispod. Ne trebate unositi argumente na kraju putanje. Ne pokuavajte koristiti argumente poput taxonomy/term/$arg.

en: View Type
hr: Vrsta pogleda

en: How the nodes should be displayed to the user.
hr: Kako će se sadržaj prikazati korisniku.

en: The title that be shown at the top of the view. May be blank. This title ignores arguments; if you want your title to take arguments into account, use the "title" field in the arguments section.
hr: Naziv koji će biti prikazan na vrhu pogleda. Može biti i prazno. Ovaj naziv zanemaruje argumente; ukoliko želite da naziv uzima argumente u račun, koristite "title" polje u sekciji argumenata.

en: Use Pager
hr: Koristi numeriranje stranica

en: If checked this query may be multiple pages. If not checked this query will be one page.
hr: Ukoliko je označeno, ovaj upit može rezultirati višestrukim stranicama. Ukoliko nije označeno - rezultat će biti prikazan samo na jednoj stranici.

en: Breadcrumb trail should not include "Home"
hr: Trag mrvica ne uključuje "Početna!

en: If checked the breadcrumb trail for this page will discard "Home". Usually you will not set this, but this is used for the Front Page View, where it IS Home and should not leave a trail to itself.
hr: Ukoliko je označeno trag mrvica će zanemariti "Početna". Obično ovo nećete vidjeti, ali se koristi za prikaz Pogleda Naslovnice gdje ona jeste Početna stranica i ne bi trebala ostavljati trag na samu sebe.

en: The number of nodes to display per page. If 0, all nodes will be displayed. If not using a pager, this will be the maximum number of nodes in the list.
hr: Broj sadržaja za prikazati po stranici. Ukoliko je postavljeno 0, svi sadržaji će biti prikazani. Ukoliko ne koristitie numeriranje stranica, ovo će biti maksimalan broj sadržaja unutar popisa.

en: Down
hr: Dolje

en: Arguments
hr: Argumenti

en: Filters
hr: Filteri

en: Optional
hr: Proizvoljno

en: Order
hr: Poredak

en: administer views
hr: administracija view-a

en: Recent comments
hr: Nedavni komentari

en: Random
hr: Nasumično

en: Profile: @field-name
hr: Profil: @field-name

en: Recent hits
hr: Zadnje posjete

en: Uncategorized
hr: Nekatekorizirano

en: Convert
hr: Pretvori

en: Apply
hr: Primjeni

en: Delete view
hr: Izbriši view

en: Ajax callback for view loading.
hr: Ajax povratni poziv za pregled punjenja.

en: Changes cannot be made to a locked view.
hr: Promjene se ne mogu raditi na zaključanim pogledu.

en: Convert stored Views 1 views.
hr: Pretvori spremljene Views 1 poglede

en: Convert view
hr: Pretvori pogled

en: Create customized lists and queries from your database.
hr: Stvara proizvoljne liste i upite iz vaše baze podataka.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
hr: Administrativno sučelje pogleda. Bez ovoga modula ne možete upravljati pogledima.
