Views (5.x-1.7) - en to sk translation catalogue (366 entries)

en: Title
sk: Nadpis

en: Status
sk: Stav

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Submit
sk: Odoslať

en: Value
sk: Hodnota

en: Type
sk: Typ

en: Author
sk: Autor

en: Replies
sk: Odpovedí

en: Last Post
sk: Posledný príspevok

en: List
sk: Zoznam

en: Actions
sk: Akcie

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Description
sk: Popis

en: more
sk: viac

en: Enable
sk: Povoliť

en: Disable
sk: Vypnúť

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Enabled
sk: Povolené

en: Taxonomy
sk: Taxonómia

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Edit
sk: Upraviť

en: None
sk: Žiadne

en: This action cannot be undone.
sk: Túto akciu nemožno vrátiť späť.

en: Name
sk: Názov

en: Import
sk: Importovať

en: Export
sk: Exportovať

en: Field
sk: Pole

en: Label
sk: Označenie

en: Save
sk: Uložiť

en: Default
sk: Predvolené

en: Top
sk: Navrch

en: As Link
sk: Ako odkaz

en: Without Link
sk: Bez odkazu

en: Views
sk: Zobrazenia

en: Access
sk: Prístup

en: Add
sk: Pridať

en: View
sk: Zobraziť

en: Teaser
sk: Upútavka

en: never
sk: nikdy

en: read more
sk: čítať ďalej

en: Created
sk: Vytvorené

en: Are you sure you want to delete %title?
sk: Naozaj chcete odstrániť %title?

en: Block
sk: Blok

en: Page
sk: Stránka

en: Bottom
sk: Naspodok

en: Header
sk: Nadpis

en: Footer
sk: Päta

en: Comment
sk: Komentár

en: Fields
sk: Polia

en: Contains
sk: Obsahuje

en: Overridden
sk: Prepísaný

en: Normal
sk: Normálny

en: %time ago
sk: pred %time

en: Up
sk: Hore

en: Sortable
sk: Triediteľný

en: Basic Information
sk: Základná informácia

en: Recent posts
sk: Nedávne príspevky

en: Basic
sk: Základné

en: Exists
sk: Existuje

en: The views module creates customized views of node lists. You may need to activate the Views UI module to get to the user administration pages.
sk: Modul views vytvára upravené pohľady na zoznamy uzlov. Pravdepodobne budete musieť aktivovať modul Views UI, aby ste sa dostali do administračných stránok.

en: <All>
sk: <Všetky>

en: As Short Date
sk: Ako krátky dátum

en: As Medium Date
sk: Ako stredný dátum

en: As Long Date
sk: Ako dlhý dátum

en: As Custom Date
sk: Ako vlastný dátum

en: As Time Ago
sk: Ako čas pred

en: Granularity: minute
sk: Rozdelene: minúta

en: Granularity: hour
sk: Rozdelene: hodina

en: Granularity: day
sk: Rozdelene: deň

en: Granularity: month
sk: Rozdelene: mesiac

en: Granularity: year
sk: Rozdelene: rok

en: Is All Of
sk: Je všetko z

en: Is One Of
sk: Je jedno z

en: Is None Of
sk: Nie je žiadne z

en: Is Equal To
sk: Je rovné s

en: Is Not Equal To
sk: Nie je rovné s

en: Is Greater Than
sk: Je väčšie ako

en: Is Greater Than Or Equals
sk: Je väčšie alebo rovné ako

en: Is Less Than Or Equals
sk: Je menšie alebo rovné ako

en: Is Less Than
sk: Je menšie ako

en: List View
sk: Zoznam View

en: Table View
sk: Tabuľka View

en: Teaser List
sk: Zoznam upútaviek

en: Full Nodes
sk: Celé uzly

en: Contains Any Word
sk: Obsahuje nejaké slovo

en: Contains All Words
sk: Obsahuje všetky slová

en: Starts With
sk: Začať s

en: Ends With
sk: Skončiť s

en: Does Not Contain
sk: Neobsahuje

en: Save and edit
sk: Uložiť a upraviť

en: @filter must have a value!
sk: @filter musí mať hodnotu!

en: access all views
sk: prístup ku všetkým pohľadom

en: RSS: RSS Feed Selector
sk: RSS: Prepínač RSS zdrojov

en: Select a view
sk: Vybrať view

en: Select Theme Type
sk: Vybrať typ témy

en: This is a list of all the theme functions you can use to override individual field displays
sk: Toto je zoznam všetkých funkcií tém. Môžete ich použiť na nahradenie jednotlivych zobrazovaných polí.

en: This is a basic theme function
sk: Toto je základná funkcia témy

en: Generate Theme
sk: Generovať tému

en: This code goes in your template.php file
sk: Tento kód ide do vášho súboru template.php

en: This code goes in a file named views-list-@s.tpl.php
sk: Tento kód ide do súboru s menom views-list-@s.tpl.php

en: This code goes in a file named views-list-@s.css
sk: Tento kód ide do súboru s menom views-list-@s.css

en: Simple List
sk: Jednoduchý zoznam

en: Grouped List
sk: Zoskupený zoznam

en: Nested Tree
sk: Vložený strom

en: Select the field to use as the ID for each row (usually nid)
sk: Vybrať pole, ktoré sa má používať ako ID pre každý riadok (obyčajne nid)

en: the views help page
sk: Pomocník pre views

en: <h3>Fields</h3>
sk: <h3>Polia</h3>

en: <h3>Arguments</h3>
sk: <h3>Argumenty</h3>

en: <h3>Filters</h3>
sk: <h3>Filtre</h3>

en: <h3>Sorting Critera</h3>
sk: <h3>Podmienky zoradenia</h3>

en: <p>The result set may be sorted on any of the following criteria.</p><dl>
sk: <p>Sada výsledkov by mala byť zoradená podľa niektorých z nasledujúcich podmienok.</p><dl>

en: Views are customized lists of content on your system; they are highly configurable and give you control over how lists of content are presented.
sk: Views sú prispôsobené zoznamy obsahov vášho systému; sú veľmi konfigurovateľné a umožnia vám ovládať to, ako budú zoznamy obsahov zobrazené.

en: Tools
sk: Nástroje

en: Edit view
sk: Upraviť pohľad

en: Override
sk: Nahradiť

en: Clone
sk: Klonovať

en: Administer views
sk: Spravovať views

en: No Page View
sk: Žiadny Pohľad stránky

en: Provides
sk: Poskytuje

en: Existing Views
sk: Existujúce pohľady

en: <p>No views have currently been defined.</p>
sk: <p>Zatiaľ neboli definované žiadne pohľady.</p>

en: Default view
sk: Prednastavený pohľad

en: Default Views
sk: Predvolené pohľady

en: Clear views cache
sk: Vyčistiť vyrovnávaciu pamäť views

en: Import View Code
sk: Vložiť kód pohľadu

en: Add a View
sk: Pridať pohľad

en: Edit view %n
sk: Upraviť pohľad %n

en: Return Page Not Found
sk: Vrátiť stránka nenájdená

en: Display All Values
sk: Zobraziť všetky hodnoty

en: Summary, unsorted
sk: Výsledok, nezoradený

en: Summary, sorted ascending
sk: Výsledok, zoradený vzostupne

en: Summary, sorted descending
sk: Výsledok, zoradený zostupne

en: Summary, sorted as view
sk: Výsledok, zoradený ako view

en: Use Empty Text
sk: Použiť prázdny text

en: Ascending
sk: Vzostupne

en: Descending
sk: Zostupne

en: Add Filter
sk: Pridať filter

en: Add Criteria
sk: Pridať kritérium

en: Add Argument
sk: Pridať argument

en: Add Field
sk: Pridať pole

en: Expose Filter
sk: Zobraziť filter

en: A description of the view for the admin list.
sk: Popis pohľadu pre administračný zoznam

en: Provide Page View
sk: Poskytnúť pohľad stránky

en: View Type
sk: Typ view

en: How the nodes should be displayed to the user.
sk: Ako by mali byť užívateľom zobrazované uzly.

en: Use Pager
sk: Použiť pager

en: Nodes per Page
sk: Uzlov na stránke

en: The number of nodes to display per page. If 0, all nodes will be displayed. If not using a pager, this will be the maximum number of nodes in the list.
sk: Počet uzlov na stránku. Ak zadáte 0, budú zobrazené všetky uzly. Pokiaľ nepoužívate stránkovanie, toto bude maximálny počet uzlov v zozname.

en: Empty Text
sk: Prázdny text

en: Provide Menu
sk: Poskytuje menu

en: Provide Menu as Tab
sk: Poskytuje menu ako kartu

en: Tab Weight
sk: Šírka karty

en: Menu Title
sk: Názov menu

en: Default Menu Tab
sk: Prednastavené menu karty

en: Make Default Menu Tab
sk: Vytvoriť prednastavené menu karty

en: Tab
sk: Karta

en: Normal menu item
sk: Normálna položka menu

en: Already exists (don't create)
sk: Už existuje (nevytvorené)

en: Nodes per Block
sk: Uzlov v bloku

en: Use Page Header
sk: Použiť hlavičku stránky

en: Use Page Footer
sk: Použiť pätu stránky

en: Empty text
sk: Prázdny text

en: Use Page empty
sk: Použi prázdnu stránku

en: Argument Code
sk: Kód argumentu

en: Expose
sk: Ukázať

en: Delete this item.
sk: Vymazať túto položku

en: Move this item up.
sk: Posunúť túto položku hore.

en: Down
sk: Dolu

en: Move this item down.
sk: Posunúť túto položku dolu.

en: Move this item to the top.
sk: Posunúť túto položku na vrch.

en: Move this item to the bottom.
sk: Posunúť túto položku na spodok.

en: Handler
sk: Manažér

en: Option
sk: Možnosť

en: Default Sort
sk: Východiskové triedenie

en: Argument Type
sk: Typ argumentu

en: Wildcard
sk: Zástupný znak

en: Arguments
sk: Argumenty

en: Operator
sk: Operátor

en: Filters
sk: Filtre

en: Optional
sk: Nepovinné

en: Filter settings Default
sk: Predvolené nastavenia filtra

en: Lock Operator
sk: Zamknúť operátor

en: Order
sk: Poradie

en: Add criteria
sk: Pridať kritérium

en: Sort Criteria
sk: Kritérium zoradenia

en: This view currently has no %s defined.
sk: Tento pohľad zatiaľ nemá definované %s.

en: View name is required.
sk: Je požadované meno pohľadu.

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
sk: Meno pohľadu môže obsahovať len písmená, čísla alebo podtržník.

en: View name already in use.
sk: Meno pohľadu sa už používa.

en: Nodes per page cannot be 0 if using the pager.
sk: Pokiaľ používate stránkovanie, počet uzlov na jednej stránke nemôže byť 0.

en: If being used as a block, Nodes Per Block must be positive.
sk: Pokiaľ sa používa ako blok, tak počet uzlov na blok musí byť väčší ako 0.

en: View successfully saved.
sk: Pohľad úspešne uložený.

en: View successfully added.
sk: Pohľad úspešne pridaný.

en: List and Table types require at least one field.
sk: Typy zoznam a tabuľka vyžadujú aspoň jedno pole.

en: View '%vid' not found.
sk: Pohľad '%vid nenájdený.

en: administer views
sk: administrácia pohľadov

en: Views module installed tables successfully.
sk: Modul Views úspešne nainštaloval tabuľky.

en: The installation of views module was unsuccessful.
sk: Modul Views sa nepodarilo správne nainštalovať.

en: The views module creates customized views of node lists.
sk: Modul Views vytvoril vlastné pohľady na zoznam uzlov.

en: Views RSS
sk: Zobrazenia RSS

en: The Views UI module allows you to create and edit views.
sk: Modul Views UI vám umožňuje vytvárať a upravovať pohľady.

en: Book: Parent Node
sk: Kniha: Rodičovský uzol

en: Book: Weight
sk: Kniha: váha

en: Display the title of the parent node
sk: Zobraziť názov rodičovského uzla

en: Sort by the title of the parent node
sk: Triediť podľa názvu rodičovského uzla

en: Book: Parent Node ID
sk: Kniha ID roričovského uzla

en: Comment: Subject
sk: Komentár: Predmet

en: With updated mark
sk: S aktualizovanou známkou

en: Comment: Comment
sk: Komentár: Komentár

en: Display the content of a comment.
sk: Zobraziť obsah ako komentár.

en: Comment: Comment ID
sk: Komentár: ID

en: Display the CID of a comment.
sk: Zobraziť CID komentára.

en: Comment: Created Time
sk: Komentár: Čas vytvorenia

en: Display the post time of the comment.
sk: Zobraziť čas poslania komentára.

en: Comment: Author Name
sk: Komentár: Meno autora

en: This will display the author of the node.
sk: Zobraziť autora uzla.

en: Comment: Add link
sk: Komentár: Pridať odkaz.

en: Comment: Pending approval
sk: Komentár: Čaká na schválenie

en: Equals
sk: Rrovnaký

en: Sort by the created time of comments.
sk: Triediť podľa času vytvorenia komentára

en: Comment: Last Comment Time
sk: Komentár: Čas posledného komentára

en: This will display the last comment time.
sk: Zobraziť čas posledného komentára.

en: Comment: Last Comment Author
sk: Komentár: Autor posledného komentára

en: Comment: Count
sk: Komentár: Počet

en: With New Count
sk: S novým počtom

en: This will display the comment count.
sk: Zobraziť počet komentárov.

en: Comment: Last Changed Time
sk: Komentár: Čas poslednej zmeny

en: This will display the time of the last comment or node edit.
sk: Toto zobrazí čas poslednej zmeny komentára alebo uzla.

en: Comment: Comment Count
sk: Komentár: Počet komentárov

en: Comment: Last Comment Date
sk: Komentár: Dátum posledného komentára

en: This filter allows you to sort by the number of comments.
sk: Tento filter triedi podľa počtu komentárov.

en: Comment: Last Changed
sk: Komentár: Posledná zmena

en: @num new
sk: @num nové

en: Display recent comments block
sk: Zobraziť blok posledných komentárov.

en: Recent comments
sk: Nedávne komentáre

en: Node: Title
sk: Uzol: Nadpis

en: Display the title of the node.
sk: Zobraziť nadpis uzla.

en: Node: ID
sk: Uzol: ID

en: Display the NID of a node.
sk: Zobraziť NID uzla.

en: Node: Created Time
sk: Uzol: Dátum vytvorenia

en: Display the post time of the node.
sk: Zobraziť čas odoslania uzla.

en: Node: Updated Time
sk: Uzol: Čas aktualizácie

en: Display the last time the node was updated.
sk: Zobraziť čas poslednej aktualizácie uzla.

en: Node: Type
sk: Uzol: Typ

en: The Node Type field will display the type of a node (for example, 'blog entry', 'forum post', 'story', etc)
sk: Pole Typ uzla bude zobrazovať typ uzla (napríklad, "príspevok do blogu", "príspevok do fóra", "príbeh", atď.)

en: Node: Link to node
sk: Uzol: Adresa uzla

en: Node: Body
sk: Uzol: Telo

en: Full Text
sk: Celý text

en: Display the Main Content.
sk: Zobraziť hlavný obsah.

en: Node: View link
sk: Uzol: ukázať odkaz

en: Display a link to view the node. Enter the text of this link into the option field; if blank the default "View" will be used.
sk: Z

en: Node: Edit link
sk: Uzol: Upraviť odkaz

en: Return To View
sk: Vrátiť sa na pohľad

en: Return to Node
sk: Vrátiť sa na uzol

en: Node: Delete link
sk: Uzol: Vymazať odkaz

en: Return To The Frontpage
sk: Návrat na hlavnú stránku

en: Sort by the database ID of the node.
sk: Triedenie podľa ID uzla v databáze.

en: Sort by the last update date of the node.
sk: Triedenie podľa poslednej aktualizácie uzla.

en: Node: Sticky
sk: Uzol: Prilepený v zozname

en: Sort by the node title, alphabetically
sk: Zoradiť podľa titulku uzla, abecedne

en: Sort by the node type, alphabetically
sk: Zoradiť podľa typu uzla, abecedne

en: Random
sk: Náhodný

en: Node: Published
sk: Uzol: Publikovaný

en: Filter by whether or not the node is published. This is recommended for most Views!
sk: Filter podľa toho, či je uzol publikovaný alebo nie. Toto je odporúčané pre väčšinu Pohľadov!

en: Node: Front Page
sk: Uzol: Hlavná stránka

en: Filter by whether or not the node is set sticky.
sk: Filter podľa toho, či je uzol prilepený v zozname alebo nie.

en: Node: Moderated
sk: Uzol: Moderovaný

en: Filter by whether or not the node is moderated.
sk: Filter podľa toho, či je uzol moderovaný alebo nie.

en: Node: Author is Anonymous
sk: Uzol: Autor je anonnymný

en: Node: Author is Current User
sk: Uzol: súčasný používateľ je autor

en: Node: Distinct
sk: Uzol: odlišný

en: This filter allows nodes to be filtered by their title.
sk: Tento filter umožňuje aby boli uzly filrované podľa nadpisu.

en: This filter allows nodes to be filtered by their creation date.
sk: Tento filter umožňuje aby boli uzly filrované podľa dátumu vytvorenia.

en: This filter allows nodes to be filtered by the time they were updated.
sk: Tento filter umožňuje aby boli uzly filrované podľa času kedy boli aktualizované.

en: This filter allows nodes to be filtered by their body.
sk: Tento filter umožňuje aby boli uzly filrované podľa jeho obsahu.

en: Node: Has New Content
sk: Uzol: Má nový obsah

en: Node: Posted Year
sk: Uzol: Rok odoslania

en: Node: Posted Month
sk: Uzol: Mesiac odoslania

en: Node: Posted Week
sk: Uzol: Týždeň odoslania

en: Node: Posted Month + Year
sk: Uzol: Mesiac a rok odoslania

en: Node: Posted Full Date
sk: Uzol: Celý dátum odoslania

en: This argument is a complete date in the form of CCYYMMDD.
sk: Tento argument je celý dátum v tvare CCRRMMDD.

en: Node: Feed Selector
sk: Uzol: Prepínač zdrojov

en: The basic front page view.
sk: Základný pohľad prednej strany.

en: Untitled
sk: Bez titulku

en: Profile: @field-name
sk: Profil: @field-name

en: Display the date of the %field-name field.
sk: Zobraziť dátum poľa %field-name.

en: This allows you to sort by vocabulary terms
sk: Triedenie podľa termínov slovníka

en: This allows you to sort by selection options
sk: Triedenie podľa vybraných možností

en: This allows you to sort by date
sk: Triedenie podľa dátumu

en: This allows you to sort yes/no
sk: Triedenie podľa áno/nie

en: Search: Index
sk: Vyhľadávanie: Index

en: Node: Total Hits
sk: Uzol: Počet kliknutí

en: This will display the number of times a node has been read.
sk: Toto zobrazí počet prečítaní uzla.

en: Node: Recent Hits
sk: Uzol: Posledné kliknutie

en: This will display the number of times a node has been read recently.
sk: Zobrazí koľkokrát bol uzol prečítaný.

en: Node: Last Hit Time
sk: Uzol: Čas posledného kliknutia

en: Display the time the node was last read.
sk: Zobraziť čas, kedy bol uzol naposledy čítaný.

en: Recent popular content
sk: Aktuálne populárny obsah

en: Recent hits
sk: Posledné zobrazenia

en: Nodes sorted by total page-views
sk: Uzly zoradené podľa celkového počtu prezretia

en: All-time popular content
sk: Celkovo populárny obsah

en: Reads
sk: Čítať

en: Taxonomy: Terms for @voc-name
sk: Taxonómia: Termíny pre @voc-name

en: Taxonomy: Term
sk: Taxonómia: Termín

en: Taxonomy: Term Description
sk: Taxonómia: Popis termínu

en: Taxonomy: Term Name
sk: Taxonómia: Meno termínu

en: Taxonomy: Vocabulary Name
sk: Taxonómia: Meno slovníka

en: Taxonomy: Term ID
sk: Taxonómia: ID termínu

en: Taxonomy: Vocabulary ID
sk: Taxonómia: ID slovníka

en: Uncategorized
sk: Nezoradený

en: Uncatgorized
sk: Nezoradený

en: File: Id
sk: Súbor: ID

en: File Id which represents the file.
sk: ID súboru, ktoré reprezentuje súbor.

en: Sort by File Id
sk: Zoradiť podľa ID súboru

en: File: Has file downloads
sk: Súbor: Má súbor stiahnutý

en: Filter whether the node has files for download
sk: Filtrovať podľa toho či uzol má súbory na stiahnutie

en: Filter whether the file is listed in downloads
sk: Filtrovať podľa toho či súbor je zaznamenaný v sťahovaniach

en: File: All files
sk: Súbor: všetky súbory

en: All files
sk: Všetky súbory

en: Listed files
sk: Evidované súbory

en: File names with links
sk: Názvy súborov s adresami

en: File names without links
sk: Názvy súborov bez adries

en: File descriptions with links
sk: Popisy súboru s adresami

en: File descriptions without links
sk: Popisy súboru bez adries

en: Display all attached files in one field.
sk: Zobraziť všetky pridané súbory v jednom poli

en: File: Name
sk: Súbor: Názov

en: Plain
sk: Jednoduchý

en: With download link
sk: S odkazom na stiahnutie

en: Display file name
sk: Zobraziť názov súboru

en: File: Path
sk: Súbor: cesta

en: Display Path to File.
sk: Zobrazí cestu k súboru.

en: File: Size
sk: Súbor: veľkosť

en: Display the size of the associated file.
sk: Zobraziť veľkosť pripojeného súboru.

en: File: Mime type
sk: Súbor:  Mime type

en: This filter allows nodes to be filtered by mime type.
sk: Tento filter umožní filtrovať uzly podľa ich Mime typu.

en: File: Filename
sk: Súbor: Názov súboru

en: This filter allows nodes to be filtered by the name of attached files.
sk: Tento filter umožňuje aby boli uzly filrované podľa mena pripojených súborov.

en: This filter allows nodes to be filtered by file size.
sk: Tento filter umožňuje aby boli uzly filrované podľa veľkosti súboru.

en: File: Sort by Filename
sk: Súbor: Zoradiť podľa názvu súboru

en: Sort by file name
sk: Zoradiť podľa nazvu súboru

en: File: File size
sk: Súbor: Veľkosť súboru

en: Sort by file size.
sk: Zoradiť podľa veľkosti súboru.

en: Sort by mime type.
sk: Zoradiť podľa mime typu.

en: Node: Author Name
sk: Uzol: Meno autora

en: User: Author Picture
sk: Používateľ: Autor obrázka

en: Display the user picture of the author.
sk: Zobraziť používateľský obrázok autora.

en: This allows you to sort alphabetically by author.
sk: Toto dovoľuje zoradiť abecedne podľa autora.

en: Node: Authors in role %role-name
sk: Uzol: Autori z kategórie používateľov  %role-name

en: Role: Author Role
sk: Kategória používateľov: Autor

en: Include the node only if the author is a member of the selected role.
sk: Vložiť uzol, iba ak autor je členom vybranej kategórie používateľov.

en: User: UID is Author
sk: Používateľ: UID je autor

en: User: Username is Author
sk: Užívateľ: Meno užívaťeľa je autor

en: Shows all new activity on system.
sk: Ukázať všetky nové aktivity v systéme

en: recent posts for %1
sk: súčasné príspevky pre %1

en: Currently Logged In User
sk: Práve prihlásený užívateľ

en: Convert
sk: Konvertovať

en: Apply
sk: Použiť

en: Delete view
sk: Vymazať pohľad

en: Skipping broken view @view
sk: Preskakovať nefunkčný pohľad @view

en: Ajax callback for view loading.
sk: Spätné volanie Ajaxu  pre načítanie pohľadu.

en: Changes cannot be made to a locked view.
sk: Zmeny nemôžu byť vykonané na zamknutom pohľade.

en: Convert view
sk: Konvertovať pohľad

en: Create customized lists and queries from your database.
sk: Umožňuje vytvárať prispôsobené výpisy z vašej databázy.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
sk: Administračné rozhranie pre pohľady. Bez tohto modulu, nebudete môcť vytvárať a upravovať vaše pohľady.
