Views (5.x-1.8) - en to ca translation catalogue (257 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: Replies
ca: Respostes

en: Last Post
ca: Darrera entrada

en: Taxonomy
ca: Taxonomia

en: Edit
ca: Edita

en: As Link
ca: Com a enllaç

en: Without Link
ca: Sense enllaç

en: View
ca: Mostra

en: Teaser
ca: Resum

en: read more
ca: llegeix més

en: Created
ca: Creat

en: Comment
ca: Comentari

en: Contains
ca: Conté

en: Recent posts
ca: Enviaments recents

en: Exists
ca: Existeix

en: Views RSS: RSS feed
ca: Vista d'RSS: Canal RSS

en: RSS: RSS Feed Selector
ca: RSS: Selector de canal RSS

en: This argument specifies a specific RSS feed selector; it will only select RSS feeds, unlike the built-in selector which can select pluggable feeds. You may enter the title the feed will advertise in the title field here, and the description of the feed in the option field here.
ca: Aquest argument especifica un selector de canal RSS específic; només seleccionarà canals RSS, a diferència del selector integrat el qual pot seleccionar canals complementaris. Cal introduir el títol que mostrarà el canal aquí al camp títol, i la descripció del canal al camp opcions.

en: Theme wizard
ca: Assistent gràfic

en: <p>The views theming wizard generates code that you can use in your phptemplate theme to help you customize the output of a view. Simply select a theme and it will generate code for your template.php as well as template files for the individual views.</p><p>At this time this code assumes your view is a <b>list type view</b>! It may not generate effective code for other types of views. Future versions of this program will be smarter, and give more options, but this wizard is still a huge start.</p>
ca: <p>L'auxiliar de creació del tema de Views genera codi que podeu utilitzar al vostre tema de phptemplate per ajudar-vos a personalitzar la sortida de la vista. Seleccioneu simplement un tema i aquest us generarà el codi per vostre template.php a més a més del fitxers de plantilla per cada vista individual.</p><p>En aquests moments aquest codi assumeix que la vostra vista és una <b>vista de tipus llista<b>! No us generarà codi efectiu per d'altres tipus de vista. Les versions futures d'aquest programa seran millors, i donarà més opcions, però aquest auxiliar és ja un gran inici.</p>

en: Select a view
ca: Selecciona una vista

en: Select Theme Type
ca: Selecciona el tipus de tema

en: List Theme Fields
ca: Llista els camps del tema

en: This is a list of all the theme functions you can use to override individual field displays
ca: Aquesta és una llista de totes les funcions de tema que podeu utilitzar per sobreescriure la presentació de cada camp de forma individual.

en: This is a basic theme function
ca: Aquesta és una funció bàsica de tema

en: Generate Theme
ca: Genera el tema

en: This code goes in your template.php file
ca: Aquest codi va al vostre fitxer template.php

en: This code goes in a file named views-list-@s.tpl.php
ca: Aquest codi va en un fitxer anomenat views-list.@s.tpl.php

en: This code goes in a file named views-list-@s.css
ca: Aquest codi va en un fitxer anomenat views-list.@s.css

en: Simple List
ca: Llista simple

en: Grouped List
ca: Llista agrupada

en: Nested Tree
ca: Arbre anidat

en: Select the field on which to group
ca: Selecciona el camp amb el que agrupar

en: Select the field to use as the ID for each row (usually nid)
ca: Selecciona el camp a utilitzar com l'ID per cada fila (normalment nid)

en: Select the field that refers to the parent node by the ID field
ca: Selecciona el camp que fa referència al node pare pel camp ID

en: Views module installed tables successfully.
ca: El mòdul Views ha instal·lat les taules amb èxit.

en: The installation of views module was unsuccessful.
ca: La instal·lació del mòdul Views fou sense èxit.

en: RSS plugin for the views feed selector argument.
ca: Connector RSS pel paràmetre de selecció de canal del Views.

en: Views Theme Wizard
ca: Auxiliar de tema de Views

en: The views theme wizard helps create stub theming for views.
ca: L'auxiliar de tema del Views ajuda a crear un tros del tema per al Views.

en: Book: Parent Node
ca: Llibre: Node pare

en: This allows you to filter books based on parent node.
ca: Això us permet filtrar llibres basant-vos en el node pare.

en: Book: Weight
ca: Llibre: Pes

en: This will sort the view by book weight, if that is applicable.
ca: Això ordenarà la vista pel pes del llibre, si aquest és aplicable.

en: Book: Parent Title
ca: Llibre: Títol del pare

en: Display the title of the parent node
ca: Mostra el títol del node pare

en: Sort by the title of the parent node
ca: Ordena pel títol del node pare

en: Book: Parent Node ID
ca: Llibre: ID del node pare

en: Comment: Subject
ca: Comentari: Assumpte

en: With updated mark
ca: Amb marca d'actualització

en: Comment: Comment
ca: Comentari: Comentari

en: Display the content of a comment.
ca: Mostra el contingut del comentari.

en: Comment: Comment ID
ca: Comentari: ID del comentari

en: Display the CID of a comment.
ca: Mostra el CID d'un comentari.

en: Comment: Created Time
ca: Comentari: Data de creació

en: Display the post time of the comment.
ca: Mostra la data de creació del comentari.

en: Comment: Author Name
ca: Comentari: Nom de l'autor

en: This will display the author of the node.
ca: Això mostrarà l'autor del node.

en: Comment: Add link
ca: Comentari: Enllaç d'afegir

en: Display a link to add a comment to the node. Enter the text of this link into the option field; if blank the default "Comment" will be used.
ca: Mostra un enllaç per afegir un comentari al node. Introduïu el text per aquest enllaç al camp d'opció; si es deixa en blanc s'utilitzarà el "Comentari" predeterminat.

en: Comment: Pending approval
ca: Comentari: Pendent d'aprovació

en: Equals
ca: Iguals

en: Sort by the created time of comments.
ca: Ordena per la data de creació dels comentaris.

en: Comment: Last Comment Time
ca: Comentari: Data del darrer comentari

en: This will display the last comment time.
ca: Això mostrarà la data del darrer comentari.

en: Comment: Last Comment Author
ca: Comentari: Autor del darrer comentari

en: This will display the name of the last user to comment on the post.
ca: Això mostrarà el nom del darrer usuari que ha comentat a l'entrada.

en: Comment: Count
ca: Comentari: Comptador

en: With New Count
ca: Comptant els nous

en: This will display the comment count.
ca: Això mostrarà el comptador de comentaris.

en: Comment: Last Changed Time
ca: Comentari: Data de la darrera modificació

en: This will display the time of the last comment or node edit.
ca: Això mostrarà la data del darrer comentari o edició del node.

en: Comment: Comment Count
ca: Comentari: Comptador de comentaris

en: This filter allows you to filter by the amount of comments.
ca: Aquest filtre us permet filtrar pel nombre de comentaris.

en: This filter allows nodes to be filtered by the timestamp for the last comment or node edit.
ca: Aquest filtre permet als nodes ser filtrats per la marca horària del darrer comentari o edició de node.

en: Comment: Last Comment Date
ca: Comentari: Data del darrer comentari

en: This will allow you to sort by the date of the most recent comment on a node.
ca: Això us permetrà ordenar per la data del comentar més recent en un node.

en: This filter allows you to sort by the number of comments.
ca: Aquest filtre us permet ordenar pel nombre de comentaris.

en: Comment: Last Changed
ca: Comentari: Darrer canvi

en: Sort based on the most recent comment or edit for the node.
ca: Ordenació basada en el comentari o edició de node més recent.

en: @num new
ca: @num nous

en: Display recent comments block
ca: Mostra el bloc de comentaris recents

en: Recent comments
ca: Comentaris recents

en: Node: Title
ca: Node: Títol

en: Display the title of the node.
ca: Mostra el títol del node.

en: Display the NID of a node.
ca: Mostra el NID del node.

en: Node: Created Time
ca: Node: Data de creació

en: Display the post time of the node.
ca: Mostra la data de creació del node.

en: The option field may be used to specify the custom date format as it's required by the date() function or if "as time ago" has been chosen to customize the granularity of the time interval.
ca: El camp opció pot ser utilitzat per especificar un format data personalitzada com el necessari per la funció date() o si s'ha escollit "com a temps passat" per a personalitzar la granularitat de l'interval de temps.

en: Node: Updated Time
ca: Node: Data d'actualització

en: Display the last time the node was updated.
ca: Mostra la darrera data en que es va actualitzar el node.

en: Node: Type
ca: Node: Tipus

en: The Node Type field will display the type of a node (for example, 'blog entry', 'forum post', 'story', etc)
ca: El camp Tipus de node mostrarà el tipus del node (per exemple, 'entrada de blog', 'enviament de fòrum', 'notícia', etc.)

en: Node: Link to node
ca: Node: Enllaç al node

en: This will create a link to the node; fill the option field with the text for the link. If you want titles that link to the node, use Node: Title instead.
ca: Això crearà un enllaç al node; empleneu el camp d'opció amb el text per l'enllaç. Si voleu títols que enllacin al node, utilitzeu llavors Node: Títol.

en: Node: Body
ca: Node: Cos

en: Full Text
ca: Text complet

en: Display the Main Content.
ca: Mostra el contingut principal.

en: Node: View link
ca: Node: Enllaç de mostrar

en: Display a link to view the node. Enter the text of this link into the option field; if blank the default "View" will be used.
ca: Mostra un enllaç per a mostrar el node. Introduïu el text d'aquest enllaç al camp opció; si es deixa en blanc, s'utilitzarà el "Mostra" predeterminat.

en: Node: Edit link
ca: Node: Enllaç d'edició

en: Return To View
ca: Retorna a la vista

en: Return to Node
ca: Retorna al node

en: Display a link to edit the node. Enter the text of this link into the option field; if blank the default "Edit" will be used.
ca: Mostra un enllaç per a editar el node. Introduïu el text per aquest enllaç al camp d'opció; si es deixa en blanc s'utilitzarà l'"Edita" predeterminat.

en: Node: Delete link
ca: Node: Enllaç de supressió

en: Return To The Frontpage
ca: Retorna a la portada

en: Display a link to delete the node. Enter the text of this link into the option field; if blank the default "Delete" will be used.
ca: Mostra un enllaç per a suprimir el node. Introduïu el text per aquest enllaç al camp d'opció; si es deixa en blanc s'utilitzarà el "Suprimeix" predeterminat.

en: Sort by the database ID of the node.
ca: Ordena per l'ID de la base de dades del node.

en: Sort by the submission date of the node.
ca: Ordena per la data d'enviament del node.

en: Sort by the last update date of the node.
ca: Ordena per la darrera data d'actualització del node.

en: Node: Sticky
ca: Node: Enganxós

en: Sort by whether or not the node is sticky. Choose descending to put sticky nodes at the top.
ca: Ordena segons si el node és o no enganxós a la part superior dels llistats. Escolliu descendent per posar els nodes enganxosos a la part superior.

en: Sort by the node title, alphabetically
ca: Ordena pel títol del node, alfabèticament

en: Sort by the node type, alphabetically
ca: Ordena pel tipus de node, alfabèticament

en: Random
ca: Aleatori

en: By choosing random, nodes will be ordered completely randomly. This is a good way to choose X random nodes from a group of nodes.
ca: Al escollir aleatori, els nodes s'ordenaran completament de forma aleatòria. Aquest és una bona forma d'escollir X nombre de nodes d'un grup de nodes.

en: Node: Published
ca: Node: Publicat

en: Filter by whether or not the node is published. This is recommended for most Views!
ca: Filtra segons si un node és o no publicat. Es recomana per a la majoria de vistes!

en: Node: Front Page
ca: Node: Portada

en: Filter by whether or not the node has been promoted to Front Page.
ca: Filtra si el node ha estat o no promocionat a la portada.

en: Filter by whether or not the node is set sticky.
ca: Filtra si el node s'ha establert o no com a enganxós a la part superior dels llistats.

en: Node: Moderated
ca: Node: Moderat

en: Filter by whether or not the node is moderated.
ca: Filtra si el node és o no moderat.

en: Include or exclude nodes of the selected types.
ca: Inclou o exclou nodes del tipus seleccionat.

en: Node: Author is Anonymous
ca: Node: Autor és anònim

en: This allows you to filter by whether or not the node author is anonymous.
ca: Això us permet filtrar si l'autor del node és o no anònim.

en: Node: Author is Current User
ca: Node: L'autor és l'usuari actual

en: This allows you to filter by whether or not the node was authored by the logged in user of the view.
ca: Això us permet filtrar si el node fou o no escrit per l'usuari que ha iniciat sessió de la vista.

en: Node: Current User Authored or Commented
ca: Node: L'usuari actual és l'autor o comentador

en: This allows you to filter by whether or not the logged in user authored or commented on the node.
ca: Això us permet filtrar si l'usuari que està connectat és o no autor o comentador del node.

en: Node: Distinct
ca: Node: Diferents

en: This filter ensures that each node may only be listed once, even if it matches multiple criteria. Use this if multiple taxonomy matches return duplicated nodes.
ca: Aquest filtre assegura que cada node només pot ser llistat un cop, encara que coincideixi amb mĺtiples criteris. Utilitzeu-lo si diverses coincidències de taxonomia retornen nodes duplicats.

en: This filter allows nodes to be filtered by their title.
ca: Aquest filtre permet als nodes ser filtrats pel seu títol.

en: This filter allows nodes to be filtered by their creation date.
ca: Aquest filtre permet als nodes ser filtrats per la seva data de creació.

en: This filter allows nodes to be filtered by the time they were updated.
ca: Aquest filtre permet als nodes ser filtrats per la data en que van ser actualitzats.

en: This filter allows nodes to be filtered by their body.
ca: El filtre permet als nodes ser filtrats pel seu cos.

en: Node: Has New Content
ca: Node: Té nou contingut

en: Including this filter will reduce the node set to nodes that have been updated or have new content since the user last read the node, as well as unread nodes.
ca: Al incloure aquest filtre reduireu el conjunt de nodes als que han estat actualitzats o que tenen nou contingut des que l'usuari va llegir per darrer cop el node, a més a més dels nodes que no s'han llegit.

en: The node type argument allows users to filter a view by specifying the type of node.
ca: El paràmetre de tipus de node permet als usuaris filtrar una vista especificant el tipus de node.

en: The argument will filter by the node title. For this argument, set the option to the number of characters, using 0 for full term; use 1 for an A/B/C style glossary.
ca: El paràmetre filtrarà pel títol del node. Per aquest paràmetre, establiu l'opció al nombre de caràcters, utilitzant 0 per obtenir tot el terme; utilitzeu 1 per un glossari de l'estil A/B/C.

en: Node: Posted Year
ca: Node: Any de creació

en: This argument allows users to filter by what year the node was posted, in the form of CCYY.
ca: Aquest paràmetre permet als usuaris filtrar per l'any en que el node es va crear, en el format CCYY.

en: Node: Posted Month
ca: Node: Mes de creació

en: Months are specified by the numbers 1-12. Since this argument does not specify a year, it is recommended that it usually follow a 'Year' argument.
ca: Els mesos s'especifiquen per números del 1-12. Com aquest paràmetre no especifica un any, es recomana com a norma general que el segueixi un paràmetre de tipus 'Any'.

en: Node: Posted Week
ca: Node: Setmana de creació

en: This allows the user to filter a view by the week number from 1-52. It is recommended this argument follow a 'Year' argument.
ca: Això permet als usuaris filtrar una vista pel número de setmana del 1-52. Es recomana que el segueixi un paràmetre de tipus 'Any'.

en: Node: Posted Month + Year
ca: Node: Mes + any de creació

en: This argument combines Month and Year into a single argument, specified in the form CCYYMM.
ca: Aquest paràmetre combina el Mes i l'Any en un sol paràmetre, especificat en el format CCYYMM.

en: Node: Posted Full Date
ca: Node: Data completa de creació

en: This argument is a complete date in the form of CCYYMMDD.
ca: Aquest paràmetre és una data completa en el format CCYYMMDD.

en: This argument is a single Node ID.
ca: Aquest paràmetre és un únic ID de node.

en: Node: Feed Selector
ca: Node: Selector de canal

en: This argument allows pluggable "feed" selectors. If using views_rss module, "feed" will turn the view into an RSS feed. Other modules may provide their own feeds. You may enter the title the feed will advertise in the title field here. If the feed type offers a description, enter the description of the feed in the option field here.
ca: Aquest paràmetre permet selectors de "canal" a través de connectors. Si utilitzeu el mòdul views_rss, "canal" transformarà la vista en un canal RSS. Altres mòduls poden proporcionar els seus propis canals. Podeu d'introduir el títol que el canal anunciarà al camp títol. Si el tipus de canal ofereix una descripció, introduïu-la al camp opció següent.

en: The basic front page view.
ca: La vista de la portada bàsica.

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Profile: @field-name
ca: Perfil: @field-name

en: This will display all options of the profile field %field-name.
ca: Això mostrarà totes les opcions del camp %field-name del perfil.

en: Display the date of the %field-name field.
ca: Mostra la data del camp %field-name.

en: Checkbox based profile field help
ca: Ajuda del camp perfil basat en caselles de verificació

en: Other types based profile field help
ca: Ajuda del camp perfil basat en altres tipus

en: This allows you to sort by vocabulary terms
ca: Això us permet ordenar per terme de vocabulari.

en: This allows you to sort by selection options
ca: Això us permet ordenar per les opcions de selecció

en: This allows you to sort by date
ca: Això us permet ordenar per data

en: This allows you to sort yes/no
ca: Això us permet ordenar per sí/no

en: Taxonomy based profile field help
ca: Ajuda del camp perfil basada en taxonomia

en: Selection based profile field help
ca: Ajuda del camp perfil basada en selecció

en: Search: Index
ca: Cerca: Índex

en: Node: Total Hits
ca: Node: Nombre total d'impactes

en: This will display the number of times a node has been read.
ca: Això mostrarà el nombre de cops que un node ha estat llegit.

en: Node: Recent Hits
ca: Node: Impactes recents

en: This will display the number of times a node has been read recently.
ca: Això mostrarà el nombre total de cops que un node ha estat llegit recentment.

en: Node: Last Hit Time
ca: Node: Data del darrer impacte

en: Display the time the node was last read.
ca: Mostra la data en que es va llegir per darrer cop el node.

en: This allows you to sort by the number of times a node has been read.
ca: Això us permet ordenar pel nombre de cops que un node ha estat llegit.

en: This allows you to sort by the number of times a node has been read recently.
ca: Això us permet ordenar pel nombre de cops que un node ha estat llegit recentment.

en: This allows you to sort by the time a node was last read.
ca: Això us permet ordenar per la data en que un node fou llegit per darrer cop.

en: Nodes sorted by recent page-views
ca: Nodes ordenats per visualitzacions recents de la pàgina

en: Recent popular content
ca: Contingut popular recent

en: Recent hits
ca: Accessos recents

en: Nodes sorted by total page-views
ca: Nodes ordenats pel total de visualitzacions de la pàgina

en: All-time popular content
ca: Contingut popular de tot el temps

en: Reads
ca: Lectures

en: Taxonomy: Terms for @voc-name
ca: Taxonomia: Termes de @voc-name

en: This will display all taxonomy terms associated with the node that are members of %voc-name. Note that this causes one extra query per row displayed, and might have a minor performance impact.
ca: Això mostrarà tots els termes de taxonomia associats amb el node que siguin membres de %voc-name. Tingueu en compte que això provoca una consulta extra per cada fila mostrada, i pot tenir un petit impacte en el rendiment.

en: Only terms associated with %voc-name will appear in the select box for this filter. When filtering by taxonomy term you may specify the 'depth' as an option. Please see the taxonomy help for more information.
ca: Només els termes associats amb %voc-name apareixeran a la caixa de selecció per aquest filtre. Al filtrar per terme de taxonomia podeu especificar la 'profunditat' com a opció. Si us plau, anem a l'ajuda de taxonomia per a més informació.

en: Taxonomy: Term
ca: Taxonomia: Terme

en: This will display one of the taxonomy terms associated with the node; if taxonomy terms were used to filter or sort, it will be the one that triggered the sort or filter.
ca: Això mostrarà un dels termes de taxonomia associats amb el node; si els termes de taxonomia s'utilitzen per a filtrar o ordenar, aquest serà el que hagi disparat l'ordenació o el filtre.

en: Taxonomy: Term Description
ca: Taxonomia: Descripció del terme

en: This will display the description associated with a taxonomy term.
ca: Això mostrarà la descripció associada a un terme de taxonomia.

en: Taxonomy: Term Name
ca: Taxonomia: Nom del terme

en: This will sort nodes by taxonomy weight and name, as defined in the category administration.
ca: Això ordenarà nodes pel pes i nom de la taxonomia, tal i com està definit a l'administració de categoria.

en: Taxonomy: Vocabulary Name
ca: Taxonomia: Nom del vocabulari

en: This will filter a view to only nodes that contain a term in the associated vocabulary.
ca: Això filtrarà una vista a només els nodes que continguin un terme del vocabulari associat.

en: Taxonomy: Term ID
ca: Taxonomia: ID de terme

en: The argument will filter by a taxonomy term ID. For this argument, set the option to the depth to search. See taxonomy for more information.
ca: El paràmetre filtrarà per l'ID de terme de taxonomia. Per aquest paràmetre, establiu l'opció a la profunditat de la cerca. Aneu a taxonomia per a més informació.

en: The argument will filter by a taxonomy term name. For this argument, set the option to the number of characters, using 0 for full term; use 1 for an A/B/C style glossary.
ca: El paràmetre filtrarà per nom de terme de taxonomia. Per aquest paràmetre, establiu l'opció al nombre de caràcters, utilitzant 0 per obtenir el terme sencer; utilitzeu 1 per un glossari de l'estil A/B/C.

en: Taxonomy: Vocabulary ID
ca: Taxonomia: ID de vocabulari

en: The argument will filter to nodes with terms in a vocabulary.
ca: El paràmetre filtrarà els nodes amb termes en un vocabulari.

en: The taxonomy view with a depth of 0.
ca: La vista de taxonomia amb una profunditat de 0.

en: Uncategorized
ca: Sense categoria

en: Uncatgorized
ca: Sense categoria

en: File: Id
ca: Fitxer: ID

en: File Id which represents the file.
ca: Identificador del fitxer que representa el fitxer.

en: Sort by File Id
ca: Ordena per ID de fitxer

en: File: Has file downloads
ca: Fitxer: Té descàrregues de fitxers

en: Filter whether the node has files for download
ca: Filtra si el node té o no fitxers per descarregar

en: File: Listed in file downloads
ca: Fitxer: Llistat a les descàrregues de fitxers

en: Filter whether the file is listed in downloads
ca: Filtra si el fitxer es llista o no a les descàrregues

en: File: All files
ca: Fitxer: Tots els fitxers

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Listed files
ca: Fitxers llistats

en: File names with links
ca: Nom dels fitxers amb enllaços

en: File names without links
ca: Nom dels fitxers sense enllaços

en: File descriptions with links
ca: Descripció dels fitxers amb enllaços

en: File descriptions without links
ca: Descripció dels fitxers sense enllaços

en: Display all attached files in one field.
ca: Mostra tots els fitxers associats en un camp.

en: File: Name
ca: Fitxer: Nom

en: Plain
ca: Pla

en: With download link
ca: Amb enllaç de descàrrega

en: Display file name
ca: Mostra el nom del fitxer

en: File: Path
ca: Fitxer: Camí

en: Display Path to File.
ca: Mostra el camí del fitxer.

en: File: Size
ca: Fitxer: Mida

en: Display the size of the associated file.
ca: Mostra la mida del fitxer associat.

en: File: Mime type
ca: Fitxer: Tipus mime

en: This filter allows nodes to be filtered by mime type.
ca: Aquest filtre permet als nodes ser filtrats pel tipus mime.

en: File: Filename
ca: Fitxer: Nom del fitxer

en: This filter allows nodes to be filtered by the name of attached files.
ca: Aquest filtre permet als nodes ser filtrats pel nom dels fitxers adjunts.

en: This filter allows nodes to be filtered by file size.
ca: Aquest filtre permet als nodes ser filtrats per mida de fitxer.

en: File: Sort by Filename
ca: Fitxer: Ordena per nom de fitxer

en: Sort by file name
ca: Ordena per nom del fitxer

en: File: File size
ca: Fitxer: Mida del fitxer

en: Sort by file size.
ca: Ordena per mida de fitxer

en: Sort by mime type.
ca: Ordena per tipus mime

en: Node: Author Name
ca: Node: Nom de l'autor

en: User: Author Picture
ca: Usuari: Fotografia de l'autor

en: Display the user picture of the author.
ca: Mostra la fotografia d'usuari de l'autor.

en: This allows you to sort alphabetically by author.
ca: Això us permet ordenar alfabèticament per autor.

en: This allows you to filter by a particular user. You might not find this useful if you have a lot of users.
ca: Això us permet filtrar per un usuari en particular. És possible que no ho trobeu útil si teniu molts usuaris.

en: Node: Authors in role %role-name
ca: Node: Autors amb el rol %role-name

en: Only users in role %role-name will appear in the select box for this filter.
ca: Només els usuaris amb el rol %role-name apareixeran a la llista per aquest filtre.

en: Role: Author Role
ca: Rol: Rol de l'autor

en: Include the node only if the author is a member of the selected role.
ca: Inclou el node només si l'autor és un membre del rol seleccionat.

en: User: UID is Author
ca: Usuari: UID és autor

en: The User ID argument allows users to filter to nodes authored by the specified user ID.
ca: El paràmetre ID d'usuari permet als usuaris filtrar nodes que tinguin com autor l'usuari amb l'ID especificat.

en: User: UID Authored or Commented
ca: Usuari: UID de l'autor o del comentador

en: The User ID argument allows users to filter a to nodes authored or commented on the specified user ID.
ca: El paràmetre ID d'usuari permet als usuaris filtrar pels nodes que han estat escrits o comentats pe l'usuari amb l'ID especificat.

en: User: Username is Author
ca: Usuari: El Nom d'usuari és l'autor

en: The Username argument allows users to file to a nodes authored by the specified username.
ca: El paràmetre Nom d'usuari permet als usuaris presentar els nodes que tenen com a autor el nom d'usuari especificat.

en: Shows all new activity on system.
ca: Mostra tota la nova activitat del sistema.

en: recent posts for %1
ca: entrades recents per %1

en: Currently Logged In User
ca: L'usuari que està actualment connectat

en: User: E-mail
ca: Usuari: Correu electrònic

en: Display the user's email address. Beware that this should only be shown to administrators in a normal Drupal installation. Further, no attempt is made to obfuscate the email address.
ca: Mostra l'adreça de correu electrònic de l'usuari. Tingueu en compte que això només s'ha de mostrar a administradors en una instal·lació normal del Drupal. A més a més, no es fa cap intent per ocultar l'adreça de correu electrònic.
