abuse (6.x-1.2) - en to oc translation catalogue (204 entries)

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Age
oc: Atge

en: Description
oc: Descripcion

en: Administration
oc: Administracion

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: None
oc: Pas cap

en: Save
oc: Enregistrar

en: remove
oc: suprimir

en: History
oc: Istoric

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: Status:
oc: Estatut :

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Comment
oc: Comentari

en: OK
oc: D'acòrdi

en: email
oc: corrièr electronic

en: here
oc: aicí

en: Email content
oc: Contengut del corrièr electronic

en: Flag
oc: Senhalar un contengut

en: comments
oc: comentaris

en: Hidden
oc: Amagat

en: Pending
oc: En espèra

en: message
oc: messatge

en: send
oc: mandar

en: Moderate
oc: Moderar

en: Your message has been sent.
oc: Vòstre messatge es estat mandat.

en: from
oc: Expeditor

en: comment
oc: comentari

en: Content Type
oc: Tipe de contengut

en: Ban user
oc: Bandir l'utilizaire

en: These settings apply to all content that is allowed to be flagged into the abuse administration system
oc: Aquestes reglatges son aplicats a totes los contenguts que son autorizats a èsser senhalats dins lo sistèma d'administracion dels abuses

en: Enable flagging for these content types
oc: Activar lo senhalament per aquestes tipes de contenguts

en: Add new reason
oc: Apondre una novèla rason

en: Current list of reasons - check items that you wish to remove
oc: Lista actuala de las rasons - verificatz los elements que volètz levar

en: You MUST provide a reason.
oc: Vos CAL provesir una rason.

en: You MUST provide a description of the reason.
oc: Vos CAL provesir una descripcion de la rason.

en: You MUST provide an email notice that may be sent to the user for this reason.
oc: Vos CAL provesir una nòta de corrièr electronic que pòt èsser envoyee a l'utilizaire per aquesta rason.

en: Flag as offensive
oc: Senhalar un abús

en: Notify administrators of problematic content
oc: Avertir los administrators d'un contengut problematic

en: Notify administrators of problematic comment
oc: Avertir los administrators d'un comentari problematic

en: You cannot flag your own content
oc: Podètz pas senhalar vòstre pròpri contengut

en: about
oc: subjècte

en: reason
oc: rason

en: cancel
oc: anullar

en: <em>!field</em> is required
oc: <em>!field</em> es requesit

en: We have already received your report.  Thank you very much!
oc: Avèm ja recebut vòstre senhalament. Grandmercé !

en: Thank you for your report.
oc: Mercé per vòstre senhalament.

en: Warn and Remove
oc: Avertir e Levar

en: Warn and Allow
oc: Avertir e Autorizar

en: Item allowed
oc: Element autorizat

en: Warning subject
oc: Subjècte de l'avertiment

en: Removed
oc: Suprimit

en: The user wrote very mean things
oc: L'utilizaire escriu de causas fòrça maissantas

en: Please refrain from writing such mean things
oc: Se vos plai, retenètz-vos d'escriure de causas tròp maissantas

en: The user's wrote very explicit language
oc: L'utilizaire a escrit de causas dins un lengatge tròp vulgar

en: The user wrote very derogatory comments
oc: L'utilizaire escriu de comentaris fòrça descorteses

en: The user wrote about private information
oc: L'utilizaire a escrit a prepaus d'informacions privadas

en: The user wrote about other types of mean things
oc: L'utilizaire a escrit a prepaus d'autres types de rason

en: An abuse system to flag content on the site
oc: Un sistèma d'abús per senhalar lo contengut sul site

en: Watchlist Settings
oc: Reglatges de la lista de verificacion

en: Watch list
oc: Lista de verificacion

en: Replacement string
oc: Frasa de remplacement

en: users
oc: utilizaires

en: Reason
oc: Rason

en: test
oc: tèst

en: Type:
oc: Tipe :

en: Reasons
oc: Rasons

en: allow
oc: permetre

en: ban
oc: bandir

en: Warnings
oc: Avertiments

en: Get More Tickets
oc: Obténer mai de tiquets

en: Movie
oc: Filme

en: Assigned To:
oc: Assignat a :

en: By: !username
oc: Per : !username

en: Offences
oc: Oféncias

en: Edit Account
oc: Editar lo compte

en: View Account History
oc: Veire l'istoric del compte

en: Changed status to %status
oc: Estatut cambiat en %status

en: sent warning on %date
oc: Avertiment mandat lo %date

en: You can configure the list of reasons at !link
oc: Podètz configurar la lista de las rasons sus !link

en: Users is still a work in progress - do not bother till fully coded out
oc: La gestion dels utilizaires es encara en cors de desvolopament - vos i aventuretz pas tant qu'es pas acabat d'encodar.

en: Ticketing settings
oc: Reglatges de la gestion dels tiquets

en: Abuse Assigned Moderators
oc: Moderators assignats als abuses

en: Select this option if you have a pool of moderators and you wish to assign each one a certain number of tickets to work with.
oc: Seleccionatz aquesta opcion se avètz una lista de moderators e que lor volètz assignar un certan nombre de tiquets suls quals trabalhar

en: Moderator queue limit
oc: Limit de la fila d'espèra del moderator

en: This field is to set a maximum limit on the number of flagged items that will be added to the queue of a moderator
oc: Aqueste camp servís a definir un limit maximal al nombre de senhalaments que seràn aponduts a la coa d'espèra d'un moderator

en: Reset assigned ticket items (Please type hour of day)
oc: Remetre a zèro los senhalaments (Se vos plai, notatz l'ora del jorn)

en: Settings for all abuse content
oc: Reglatges per totes los contenguts abusius

en: Abuse threshold
oc: Sulhet d'abús

en: Abuse warning
oc: Subjècte de l'abús

en: Warning body
oc: Còs de l'avertiment

en: Warning BCC
oc: BCC de l'avertiment

en: Abuse form intro text
oc: Tèxte d'intro del formulari de rapòrt d'abús

en: Provide a short form of what the reason is
oc: Provesissètz una brèva descripcion que descriu la rason

en: A more details description of what the reason is
oc: Una descripcion mai detalhada de la rason

en: Email Notice addition
oc: Apondon dins la nòta del corrièr electronic

en: Text that will automatically be included in the warning email.
oc: Tèxte que serà automaticament inclús dins lo corrièr electronic d'avertiment.

en: Remove from of list of reasons
oc: Levar de la lista de rasons

en: Text that should automatically be included in the warning email.
oc: Tèxte que deuriá automaticament èsser inclús dins lo corrièr electronic d'avertiment.

en: Added new reason to list
oc: Novèla rason aponduda a la liste

en: Sorry, this content could not be allowed
oc: O planhèm, aqueste contengut a pas pogut èsser autorizat

en: Sorry, this content could not be removed
oc: O planhèm, aqueste contengut a pas pogut èsser levat

en: Item removed: %title
oc: Element levat: %title

en: Sorry, this content could not be sent to the super moderator
oc: O planhèm, aqueste contengut a pas pogut èsser mandat al super moderator

en: Item sent to super moderator: %title
oc: Element mandat al super moderator: %title

en: Sorry, the user could not be warned and the operation could not be carried out
oc: O planhèm, l'utilizaire a pas pogut èsser avertit e l'operacion a pas pogut èsser capitada

en: The user @name has been unbanned
oc: L'utilizaire @name es estat desbandit

en: Allow content on site?
oc: Autorizar lo contengut sul site ?

en: Are you sure you want to allow "@content"?
oc: Sètz segur(a) que volètz autorizar "@content" ?

en: Remove content from site?
oc: Levar lo contengut del site ?

en: Are you sure you want to remove "@content"?
oc: Sètz segur(a) que volètz levar "@content" ?

en: assign to superadmin
oc: assignar a superadmin

en: available fields are !title, !url, !name, and !id. You can copy from the list below.
oc: los camps disponibles son !title, !url, !name e !id. Podètz copiar dempuèi la lista çaijós.

en: warn and allow
oc: Avertir e autorizar

en: warn and remove
oc: Avertir e levar

en: Ban !user?
oc: Bandir !user ?

en: Are you sure you want to ban "@name"?
oc: Sètz segur que volètz bandir "@name" ?

en: User cannot be banned
oc: L'utilizaire a pas pogut èsser bandit

en: Sorry, could not perform requested operation.
oc: O planhèm, l'operation requesida a pas pogut èsser efectuada.

en: Sorry, you are not allowed to ban this user
oc: O planhèm, sètz pas autorizat(ada) a bandir aqueste utilizaire

en: Ban !user
oc: Bandir !user

en: You cannot ban the site administrator or yourself.
oc: Podètz pas bandir l'administrator del site ni vous même.

en: The user @name has been banned.
oc: L'utilizaire @name es estat bandit.

en: allow users to report abusive content
oc: autoriza los utilizaires a reporter del contengut abusiu

en: View abuse history
oc: Veire l'istoric dels abuses

en: Click !link to unban @username.
oc: Clicar sus !link per desbandir @username.

en: Abuse Moderation Settings
oc: Reglatge de la moderacion d'abús

en: Allow flagging for @type nodes
oc: Autoriza lo senhalament pels nosèls de tipe @type

en: Sorry, you cannot flag your own content
oc: O planhèm, podètz pas senhalar vòstre pròpri contengut

en: Sorry, you are not allowed to flag this content
oc: O planhèm, sètz pas autorizat(ada) a senhalar aqueste contengut

en: A valid email address is required.
oc: Una adreça de corrièr electronic valida es requesida.

en: Please give a reason.
oc: Se vos plai, donatz una rason

en: Please provide a more detailed description - no links please.
oc: Se vos plai, provesissètz una descripcion mai detalhada - pas de ligams svp.

en: Please do not use links in your description of the problem.
oc: Se vos plai, utilissetz pas de ligams dins vòstra descripcion del problèma.

en: Thank you for your report.  We will look into this shortly.
oc: Mercé per vòstre senhalament. Anam gaitar aquò rapidament.

en: Anonymous Admin
oc: Anonim Admin

en: Superadmin Assigned
oc: Assignat Superadmin

en: Invalid user account - content cannot be allowed
oc: Compte utilizaire invalid - l'utilizaire a pas pogut èsser autorizat

en: Abuse Moderation settings
oc: Reglatge de la moderacion d'abús

en: Configure the various parts in moderation
oc: Configuratz las partidas variadas dins la moderacion

en: Abuse Moderation reasons
oc: Rasons d'abús per la moderacion

en: Add, edit, or remove reasons for flagging content
oc: Apondre, editar o levar las rasons pel senhalament de contengut

en: Edit reason
oc: Editar la rason

en: Edit a reason with a provided ID
oc: Editar una rason amb un ID provesit

en: Moderate content
oc: Moderar lo contengut

en: Unban user
oc: Desbandir un utilizaire

en: Pending Items (!num)
oc: Elements en espèra (!num)

en: Removed Items (!num of !num2)
oc: Elements levats (!num sus !num2)

en: Manage items that were either flagged by the system or by other users
oc: Gerir los elements que son estats senhalats siá pel sistèma, siá pels autres utilizaires

en: Check the status of a particular item
oc: Verificar l'estatut d'un element particular

en: A way to associate a flag for content by a user
oc: Faiçon d'associar un senhalament de contengut per un utilizaire

en: ID of the flag
oc: ID del senhalament

en: Original content ID
oc: ID del contengut original

en: ID of user flagging content
oc: ID de l'utilizaire que senhala lo contengut

en: Name of user
oc: Nom de l'utilizaire

en: General reason for flagging content
oc: Rason generala de senhalament del contengut

en: Text from user on what is wrong with content
oc: Tèxte de l'utilizaire qu'indican çò que truca amb lo contengut

en: Check that the flag is valid
oc: Verificar que lo senhalament es valid

en: A list of warnings that have been sent out to users for inappropriate content
oc: Lista d'avertiments que son estats mandats als utilizaires per un contengut inapropriat

en: Flagged content user ID
oc: ID d'utilizaire de contengut senhalat

en: Current status of a particular piece of content
oc: Estatut corrent d'un tròç de contengut particular

en: Moderating user content has been assigned to
oc: La moderacion del contengut utilizaire es estada assignada a

en: Last timestamp of when content status was added/changed
oc: Darrièr timestamp de quand l'estatut es estat apondut/cambiat

en: Current status of the content
oc: Estatut corrent del contengut

en: A log of the change to the status of a given content
oc: Jornal de cambiaments d'estatut d'un contengut donat

en: Status of the content
oc: Estatut del contengut

en: A customizable reasons (categories) for flagging content on the site
oc: Rasons personalizablas (categorias) per senhalar lo contengut sul site

en: Reason ID
oc: ID de la rason

en: Short sentence of reason for flagging content
oc: Frasas brèvas de la rason de senhalar lo contengut

en: A description for admins on what this reason is
oc: Descripcion pels admins sus çò qu'es aquesta rason

en: Text that will be added to the email body
oc: Tèxte que serà apondut al còs del corrièr electronic

en: abuse
oc: abús

en: Bad words filter
oc: Filtre de paraulas grassas

en: Replaces bad words in the string with a user specified safe text
oc: Remplaça las paraulas grassas dins la frasa amb un tèxte segur especificat per un utilizaire

en: Do you wish to have @type nodes moderated?
oc: Volètz aver los nosèls de tipe @type moderats ?

en: Moderated content automatically flags any content that may be questionable.  If content is found to contain any of words (or match regular expressions) found from the watchlist or banned list, the node is placed into a pending or hidden pile, respectively.  In the case of the latter, it is hidden to other users so the moderator can decide what should be done.
oc: Lo contengut moderat que pòt èsser questionnable es automaticament senhalat. Se lo contengut conten un dels mots (o correspond a una expression regulara) trobat dins la lista de susvelhança o la lista de bandiment, lo nosèl serà respectivament plaçat en espèra o dins una pila amagada. Dins lo cas de ce darrièr, es amagat als autres utilizaires doncas lo moderator pòt decidir ce que deu èsser fait.

en: Do you wish to have @type nodes pre-moderated?
oc: Volètz aver los nosèls de tipe @type premoderats ?

en: PRE-Moderated content is automatically hidden on the site and placed into an appropriate bin depending on how good or bad the content may be.  It is then up to the moderator to allow or remove the node from being displayed on the site.
oc: Lo contengut premoderat es automaticament amagat sul site e plaçat dins un escobilhièr apropriat al fait que lo contengut siá bon o marrit. Puèi, es jos la causida del moderator d'autorizar o levar lo nosèl de l'afichatge sul site.

en: Watchlist word settings
oc: Reglatges de la lista dels mots de susvelhar

en: These words fall in a grey area of being good or bad.  Content found with these words will be flagged into the pending pile (and into a hidden pile if premoderation is allowed on the content type)
oc: Aquestes mots son estats meses dins una zòna de verificacion coma essent bons o marrits. Los contenguts trobats amb aquestes mots seràn senhalats dins la pila d'espèra (e dins una pila amagada se la premoderacion es autorizada sul tipe de contengut)

en: The watch list, one per line.  Do not use empty line breaks.
oc: Lista de susvelhar, un per linha. Utilizetz pas de retorns a la linha voidas.

en: Filtered/banned word settings
oc: Reglatges dels mots filtrats/bandits

en: These words will enable content to be automatically flagged on the site and, if allowed back on site, filters the banned words
oc: Aquestes mots activaràn automaticament lo senhalament del contengut sul site e se de novèl autorizats sul site, filtraràn los mots bandits

en: Filtered/banned word list
oc: Lista dels mots bandits/filtrats

en: The banned word list, one per line.  Do not use empty line breaks.
oc: Lista dels mots bandits, un per linha. Utilizetz pas de retorns a la linha voidas.

en: String to replace banned words with
oc: Frasa amb la quala remplaçar los mots bandits

en: Enable moderation from the watchlist and banned list for these content types
oc: Activar la moderacion dempuèi la lista de susvelhança e lista de bandits per aquestes tipes de contengut

en: Validate the username is not part of a bad list of words
oc: Validar lo nom d'utilizaire fa pas partida d'una marrida lista de mots

en: Enable pre-moderation from the watchlist and banned list for these content types
oc: Activar la premoderacion dempuèi la lista de susvelhança e lista de bandits per aquestes tipes de contengut

en: Content gets flagged regardless of abuse module setting.
oc: Los contenguts venon senhalats segon los reglatges del modul Abuse

en: Please remove all empty line breaks from the %list list
oc: Se vos plai, levatz totes los retorns a la linha voidas de la lista %list

en: Test out watchlist word settings
oc: Testar los reglatges de la lista de mots susvelhats

en: Test the validity of the watch word list and banned word list.
oc: Testar la validitat de la lista dels mots susvelhats e la lista dels mots bandits.

en: Test Box
oc: Bóstia de tèst

en: The text you wish to test.
oc: Lo tèxte que volètz testar.

en: Inappropriate name !name requested.
oc: Lo nom requesit !name es innapropriat

en: No watched or banned words found.
oc: Cap de mot pas susvelhat o de bandit pas trobat.

en: Watchlist settings
oc: Reglatges de lista de susvelhança

en: Set the watchlist words, types of content to act on, pre-moderation
oc: Definir los mots de susvelhar, tipes e contenguts suls quals cal agir, premoderacion

en: Test watchlist settings
oc: Testar los reglatges de la lista de susvelhança

en: Test the regular expressions set in the watchlist by testing words and sentences
oc: Testar las expressions regularas définies dins la lista de susvelhança en testant los mots e las frasas

en: watchlist
oc: Lista de susvelhança

en: A filter/check system to validate content on the site
oc: Sistèma de filtre/verificacion per validar lo contengut sul site
