AnyTM - Any Team Management System (6.x-1.0) - en to fr translation catalogue (347 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Import
fr: Importer

en: Continue
fr: Continuer

en: Africa/Addis_Ababa
fr: Afrique/Addis-Abeba

en: Africa/Algiers
fr: Afrique/Alger

en: Africa/Asmera
fr: Afrique/Asmera

en: Africa/Bangui
fr: Afrique/Banjul

en: Africa/Blantyre
fr: Afrique/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
fr: Afrique/Brazzaville

en: Africa/Cairo
fr: Afrique/Le Caire

en: Africa/Ceuta
fr: Afrique/Ceuta

en: Africa/Dar_es_Salaam
fr: Afrique/Dar es-Salaam

en: Africa/Djibouti
fr: Afrique/Djibouti

en: Africa/Douala
fr: Afrique/Douala

en: Africa/Gaborone
fr: Afrique/Gaborone

en: Africa/Harare
fr: Afrique/Harare

en: Africa/Johannesburg
fr: Afrique/Johannesbourg

en: Africa/Kampala
fr: Afrique/Kampala

en: Africa/Khartoum
fr: Afrique/Khartoum

en: Africa/Kigali
fr: Afrique/Kigali

en: Africa/Lagos
fr: Afrique/Lagos

en: Africa/Libreville
fr: Afrique/Libreville

en: Africa/Luanda
fr: Afrique/Luanda

en: Africa/Lusaka
fr: Afrique/Lusaka

en: Africa/Malabo
fr: Afrique/Malabo

en: Africa/Maputo
fr: Afrique/Maputo

en: Africa/Maseru
fr: Afrique/Maseru

en: Africa/Mbabane
fr: Afrique/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
fr: Afrique/Mogadiscio

en: Africa/Nairobi
fr: Afrique/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
fr: Afrique/Ndjamena

en: Africa/Niamey
fr: Afrique/Niamey

en: Africa/Porto-Novo
fr: Afrique/Porto Novo

en: Africa/Tripoli
fr: Afrique/Tripoli

en: Africa/Tunis
fr: Afrique/Tunis

en: Africa/Windhoek
fr: Afrique/Windhoek

en: America/Adak
fr: Amériques/Adak

en: America/Anchorage
fr: Amériques/Anchorage

en: America/Anguilla
fr: Amériques/Anguilla

en: America/Antigua
fr: Amériques/Antigua

en: America/Araguaina
fr: Amériques/Araguaina

en: America/Aruba
fr: Amériques/Aruba

en: America/Asuncion
fr: Amériques/Asuncion

en: America/Atka
fr: Amériques/Atka

en: America/Barbados
fr: Amériques/Barbade (La)

en: America/Belem
fr: Amériques/Belem

en: America/Belize
fr: Amériques/Belize

en: America/Boa_Vista
fr: Amériques/Boa Vista

en: America/Bogota
fr: Amériques/Bogota

en: America/Boise
fr: Amériques/Boise

en: America/Buenos_Aires
fr: Amériques/Buenos Aires

en: America/Cambridge_Bay
fr: Amériques/Cambridge Bay

en: America/Cancun
fr: Amériques/Cancun

en: America/Caracas
fr: Amériques/Caracas

en: America/Catamarca
fr: Amériques/Catamarca

en: America/Cayenne
fr: Amériques/Cayenne

en: America/Cayman
fr: Amériques/Caïman (îles)

en: America/Chicago
fr: Amériques/Chicago

en: America/Chihuahua
fr: Amériques/Chihuahua

en: America/Cordoba
fr: Amériques/Cordoba

en: America/Costa_Rica
fr: Amériques/Costa Rica

en: America/Cuiaba
fr: Amériques/Cuiaba

en: America/Curacao
fr: Amériques/Curacao

en: America/Dawson
fr: Amériques/Dawson

en: America/Dawson_Creek
fr: Amériques/Dawson Creek

en: America/Denver
fr: Amériques/Denver

en: America/Detroit
fr: Amériques/Detroit

en: America/Dominica
fr: Amériques/Dominique (La)

en: America/Edmonton
fr: Amériques/Edmonton

en: America/Eirunepe
fr: Amériques/Eirunepe

en: America/El_Salvador
fr: Amériques/El Salvador

en: America/Ensenada
fr: Amériques/Ensenada

en: America/Fort_Wayne
fr: Amériques/Fort Wayne

en: America/Fortaleza
fr: Amériques/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
fr: Amériques/Glace Bay

en: America/Godthab
fr: Amériques/Godthab

en: America/Goose_Bay
fr: Amériques/Goose Bay

en: America/Grand_Turk
fr: Amériques/Grand Turk

en: America/Grenada
fr: Amériques/Grenade

en: America/Guadeloupe
fr: Amériques/Guadeloupe

en: America/Guatemala
fr: Amériques/Guatemala

en: America/Guayaquil
fr: Amériques/Guayaquil

en: America/Guyana
fr: Amériques/Guyana

en: America/Halifax
fr: Amériques/Halifax

en: America/Havana
fr: Amériques/Havane (La)

en: America/Hermosillo
fr: Amériques/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
fr: Amériques/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
fr: Amériques/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
fr: Amériques/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
fr: Amériques/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
fr: Amériques/Indianapolis

en: America/Inuvik
fr: Amériques/Inuvik

en: America/Iqaluit
fr: Amériques/Iqaluit

en: America/Jamaica
fr: Amériques/Jamaïque

en: America/Jujuy
fr: Amériques/Jujuy

en: America/Juneau
fr: Amériques/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
fr: Amériques/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
fr: Amériques/Kentucky/Monticello

en: America/Knox_IN
fr: Amériques/Knox IN

en: America/La_Paz
fr: Amériques/La Paz

en: America/Lima
fr: Amériques/Lima

en: America/Los_Angeles
fr: Amériques/Los Angeles

en: America/Louisville
fr: Amériques/Louisville

en: America/Maceio
fr: Amériques/Maceio

en: America/Managua
fr: Amériques/Managua

en: America/Manaus
fr: Amériques/Manaus

en: America/Martinique
fr: Amériques/Martinique

en: America/Mazatlan
fr: Amériques/Mazatlan

en: America/Mendoza
fr: Amériques/Mendoza

en: America/Menominee
fr: Amériques/Menominee

en: America/Merida
fr: Amériques/Merida

en: America/Mexico_City
fr: Amériques/Mexico City

en: America/Miquelon
fr: Amériques/Miquelon

en: America/Monterrey
fr: Amériques/Monterrey

en: America/Montevideo
fr: Amériques/Montevideo

en: America/Montreal
fr: Amériques/Montréal

en: America/Montserrat
fr: Amériques/Montserrat

en: America/Nassau
fr: Amériques/Nassau

en: America/New_York
fr: Amériques/New York

en: America/Nipigon
fr: Amériques/Nipigon

en: America/Nome
fr: Amériques/Nome

en: America/Noronha
fr: Amériques/Noronha

en: America/Panama
fr: Amériques/Panama

en: America/Pangnirtung
fr: Amériques/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
fr: Amériques/Paramaribo

en: America/Phoenix
fr: Amériques/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
fr: Amériques/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
fr: Amériques/Port of Spain

en: America/Porto_Acre
fr: Amériques/Porto Velho

en: America/Porto_Velho
fr: Amériques/Porto Velho

en: America/Puerto_Rico
fr: Amériques/Puerto Rico

en: America/Rainy_River
fr: Amériques/Rainy River

en: America/Rankin_Inlet
fr: Amériques/Rankin Inlet

en: America/Recife
fr: Amériques/Recife

en: America/Regina
fr: Amériques/Regina

en: America/Rio_Branco
fr: Amériques/Rio Branco

en: America/Rosario
fr: Amériques/Rosario

en: America/Santiago
fr: Amériques/Santiago

en: America/Santo_Domingo
fr: Amériques/Saint-Domingue

en: America/Sao_Paulo
fr: Amériques/Sao Paulo

en: America/Scoresbysund
fr: Amériques/Scoresbysund

en: America/Shiprock
fr: Amériques/Shiprock

en: America/St_Johns
fr: Amériques/St Johns

en: America/St_Kitts
fr: Amériques/St Kitts

en: America/St_Lucia
fr: Amériques/Sainte-Lucie

en: America/St_Thomas
fr: Amériques/Saint-Thomas

en: America/St_Vincent
fr: Amériques/Saint-Vincent

en: America/Swift_Current
fr: Amériques/Swift Current

en: America/Tegucigalpa
fr: Amériques/Tegucigalpa

en: America/Thule
fr: Amériques/Thule

en: America/Thunder_Bay
fr: Amériques/Thunder Bay

en: America/Tijuana
fr: Amériques/Tijuana

en: America/Tortola
fr: Amériques/Tortola

en: America/Vancouver
fr: Amériques/Vancouver

en: America/Virgin
fr: Amériques/Vierges (îles)

en: America/Whitehorse
fr: Amériques/Whitehorse

en: America/Winnipeg
fr: Amériques/Winnipeg

en: America/Yakutat
fr: Amériques/Yakutat

en: America/Yellowknife
fr: Amériques/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
fr: Antarctique/Casey

en: Antarctica/Davis
fr: Antarctique/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
fr: Antarctique/Dumont d'Urville

en: Antarctica/Mawson
fr: Antarctique/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
fr: Antarctique/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
fr: Antarctique/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
fr: Antarctique/Pôle Sud

en: Antarctica/Syowa
fr: Antarctique/Syowa

en: Antarctica/Vostok
fr: Antarctique/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
fr: Arctique/Longyearbyen

en: Asia/Aden
fr: Asie/Aden

en: Asia/Almaty
fr: Asie/Almaty

en: Asia/Amman
fr: Asie/Amman

en: Asia/Anadyr
fr: Asie/Anadyr

en: Asia/Aqtau
fr: Asie/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
fr: Asie/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
fr: Asie/Ashgabat

en: Asia/Ashkhabad
fr: Asie/Ashkhabad

en: Asia/Baghdad
fr: Asie/Bagdad

en: Asia/Bahrain
fr: Asie/Bahreïn

en: Asia/Baku
fr: Asie/Bakou

en: Asia/Bangkok
fr: Asie/Bangkok

en: Asia/Beirut
fr: Asie/Beyrouth

en: Asia/Bishkek
fr: Asie/Bishkek

en: Asia/Brunei
fr: Asie/Brunei

en: Asia/Calcutta
fr: Asie/Calcutta

en: Asia/Chungking
fr: Asie/Chungking

en: Asia/Colombo
fr: Asie/Colombo

en: Asia/Dacca
fr: Asie/Dacca

en: Asia/Damascus
fr: Asie/Damas

en: Asia/Dhaka
fr: Asie/Dhaka

en: Asia/Dubai
fr: Asie/Dubaï

en: Asia/Dushanbe
fr: Asie/Dushanbe

en: Asia/Gaza
fr: Asie/Gaza

en: Asia/Harbin
fr: Asie/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
fr: Asie/Hong Kong

en: Asia/Hovd
fr: Asie/Hovd

en: Asia/Irkutsk
fr: Asie/Irkutsk

en: Asia/Istanbul
fr: Asie/Istanboul

en: Asia/Jakarta
fr: Asie/Jakarta

en: Asia/Jayapura
fr: Asie/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
fr: Asie/Jerusalem

en: Asia/Kabul
fr: Asie/Kaboul

en: Asia/Kamchatka
fr: Asie/Kamchatka

en: Asia/Karachi
fr: Asie/Karachi

en: Asia/Kashgar
fr: Asie/Kashgar

en: Asia/Katmandu
fr: Asie/Katmandou

en: Asia/Krasnoyarsk
fr: Asie/Krasnoyarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
fr: Asie/Kuala Lumpur

en: Asia/Kuching
fr: Asie/Kuching

en: Asia/Kuwait
fr: Asie/Koweït

en: Asia/Macao
fr: Asie/Macao

en: Asia/Magadan
fr: Asie/Magadan

en: Asia/Manila
fr: Asie/Manille

en: Asia/Muscat
fr: Asie/Muscat

en: Asia/Nicosia
fr: Asie/Nicosie

en: Asia/Novosibirsk
fr: Asie/Novossibirsk

en: Asia/Omsk
fr: Asie/Omsk

en: Asia/Phnom_Penh
fr: Asie/Phnom Penh

en: Asia/Pyongyang
fr: Asie/Pyongyang

en: Asia/Qatar
fr: Asie/Qatar

en: Asia/Rangoon
fr: Asie/Rangoon

en: Asia/Riyadh
fr: Asie/Riyadh

en: Asia/Saigon
fr: Asie/Saïgon

en: Asia/Seoul
fr: Asie/Séoul

en: Asia/Shanghai
fr: Asie/Shanghaï

en: Asia/Singapore
fr: Asie/Singapour

en: Asia/Taipei
fr: Asie/Taïpei

en: Asia/Tashkent
fr: Asie/Tashkent

en: Asia/Tbilisi
fr: Asie/Tbilisi

en: Asia/Tel_Aviv
fr: Asie/Tel Aviv

en: Asia/Thimbu
fr: Asie/Thimbu

en: Asia/Thimphu
fr: Asie/Thimphu

en: Asia/Tokyo
fr: Asie/Tokyo

en: Asia/Ujung_Pandang
fr: Asie/Ujung Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
fr: Asie/Oulan Bator

en: Asia/Ulan_Bator
fr: Asie/Oulan Bator

en: Asia/Urumqi
fr: Asie/Urumqi

en: Asia/Vientiane
fr: Asie/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
fr: Asie/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
fr: Asie/Iakoutsk

en: Asia/Yekaterinburg
fr: Asie/Iekaterinbourg

en: Asia/Yerevan
fr: Asie/Yerevan

en: Atlantic/Azores
fr: Atlantique/Açores

en: Atlantic/Bermuda
fr: Atlantique/Bermudes

en: Atlantic/Canary
fr: Atlantique/Canaries

en: Atlantic/Cape_Verde
fr: Atlantique/Cap Vert

en: Atlantic/Faeroe
fr: Atlantique/Feroe

en: Atlantic/Madeira
fr: Atlantique/Madère

en: Atlantic/Stanley
fr: Atlantique/Stanley

en: Australia/ACT
fr: Australie/ACT

en: Australia/Adelaide
fr: Australie/Adélaïde

en: Australia/Brisbane
fr: Australie/Brisbane

en: Australia/Broken_Hill
fr: Australie/Broken Hill

en: Australia/Canberra
fr: Australie/Canberra

en: Australia/Darwin
fr: Australie/Darwin

en: Australia/Hobart
fr: Australie/Hobart

en: Australia/LHI
fr: Australie/LHI

en: Australia/Lindeman
fr: Australie/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
fr: Australie/Lord Howe

en: Australia/Melbourne
fr: Australie/Melbourne

en: Australia/NSW
fr: Australie/NSW

en: Australia/North
fr: Australie/Nord

en: Australia/Perth
fr: Australie/Perth

en: Australia/Queensland
fr: Australie/Queensland

en: Australia/South
fr: Australie/Sud

en: Australia/Sydney
fr: Australie/Sydney

en: Australia/Tasmania
fr: Australie/Tasmanie

en: Australia/Victoria
fr: Australie/Victoria

en: Australia/West
fr: Australie/Ouest

en: Australia/Yancowinna
fr: Australie/Yancowinna

en: Europe/Andorra
fr: Europe/Andorre

en: Europe/Athens
fr: Europe/Athènes

en: Europe/Brussels
fr: Europe/Bruxelles

en: Europe/Bucharest
fr: Europe/Bucarest

en: Europe/Copenhagen
fr: Europe/Copenhague

en: Europe/Lisbon
fr: Europe/Lisbonne

en: Europe/London
fr: Europe/Londres

en: Europe/Malta
fr: Europe/Malte

en: Europe/Moscow
fr: Europe/Moscou

en: Europe/Nicosia
fr: Europe/Nicosie

en: Europe/San_Marino
fr: Europe/Saint-Marin

en: Europe/Vienna
fr: Europe/Vienne

en: Europe/Warsaw
fr: Europe/Varsovie

en: Indian/Antananarivo
fr: Océan Indien/Antananarivo

en: Indian/Chagos
fr: Océan Indien/Chagos

en: Indian/Comoro
fr: Océan Indien/Comores (Les)

en: Indian/Kerguelen
fr: Océan Indien/Kerguelen

en: Indian/Mahe
fr: Océan Indien/Mahe

en: Indian/Maldives
fr: Océan Indien/Maldives (Les)

en: Indian/Mauritius
fr: Océan Indien/Maurice (île)

en: Indian/Mayotte
fr: Océan Indien/Mayotte

en: Indian/Reunion
fr: Océan Indien/Réunion (La)

en: Pacific/Apia
fr: Pacifique/Apia

en: Pacific/Auckland
fr: Pacifique/Auckland

en: Pacific/Chatham
fr: Pacifique/Chatham

en: Pacific/Easter
fr: Pacifique/Easter

en: Pacific/Efate
fr: Pacifique/Efate

en: Pacific/Enderbury
fr: Pacifique/Enderbury

en: Pacific/Fiji
fr: Pacifique/Fiji

en: Pacific/Galapagos
fr: Pacifique/Galapagos

en: Pacific/Gambier
fr: Pacifique/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
fr: Pacifique/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
fr: Pacifique/Guam

en: Pacific/Honolulu
fr: Pacifique/Honolulu

en: Pacific/Kiritimati
fr: Pacifique/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
fr: Pacifique/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
fr: Pacifique/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
fr: Pacifique/Majuro

en: Pacific/Marquesas
fr: Pacifique/Marquesas

en: Pacific/Midway
fr: Pacifique/Midway

en: Pacific/Nauru
fr: Pacifique/Nauru

en: Pacific/Niue
fr: Pacifique/Niue

en: Pacific/Norfolk
fr: Pacifique/Norfolk

en: Pacific/Noumea
fr: Pacifique/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
fr: Pacifique/Pago Pago

en: Pacific/Pitcairn
fr: Pacifique/Pitcairn

en: Pacific/Rarotonga
fr: Pacifique/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
fr: Pacifique/Saipan

en: Pacific/Samoa
fr: Pacifique/Samoa

en: Pacific/Tahiti
fr: Pacifique/Tahiti

en: Pacific/Tongatapu
fr: Pacifique/Tongatapu

en: Placement
fr: Emplacement

en: Latest News
fr: Dernières Nouvelles

en: Final Step
fr: Dernière étape

en: Africa/Accra
fr: Afrique/Accra

en: Africa/Bamako
fr: Afrique/Bamako

en: Africa/Banjul
fr: Afrique/Banjul

en: Africa/Bissau
fr: Afrique/Bissau

en: Africa/Casablanca
fr: Afrique/Casablanca

en: Africa/Conakry
fr: Afrique/Conakry

en: Africa/Dakar
fr: Afrique/Dakar

en: Africa/El_Aaiun
fr: Afrique/Laâyoune

en: Africa/Freetown
fr: Afrique/Freetown

en: Africa/Monrovia
fr: Afrique/Monrovia

en: Africa/Nouakchott
fr: Afrique/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
fr: Afrique/Ouagadougou

en: Africa/Sao_Tome
fr: Afrique/Sao Tomé-et-Principe

en: Africa/Timbuktu
fr: Afrique/Tombouctou

en: America/Argentina/San_Luis
fr: Amériques/Argentine/San Luis

en: America/Danmarkshavn
fr: Amériques/Danmarkshavn

en: America/Indiana/Tell_City
fr: Amériques/Indiana/Tell City

en: America/Marigot
fr: Amériques/Marigot

en: America/North_Dakota/Center
fr: Amériques/Dakota du Nord/Centre

en: America/St_Barthelemy
fr: Amériques/Saint-Barthélémy
